Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Boží milost

+5
jája
Ing.Peter
zbysek
Alea
Jiří Brei
9 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

Boží milost Empty Boží milost

Příspěvek  Jiří Brei 3/3/2013, 17:23

Ahoj Aleo a Zbyšku,

Protože se Vaše příspěvky na https://straznavez.forumczech.com/t692p75-co-je-to-smilstvo začali týkat Boží milosti a je to téma, které se zde ještě samostatně nerozebíralo, přesunul jsem své otázky a budoucí příspěvky sem.

Když už se bavíme o Boží lásce a milosrdenství, chtěl jsem se Vás obou zeptat, zda, podle Vás, Bůh uděluje milost proto, aby mohl hříšník s klidným svědomím pokračovat v hříchu?

Zajímal by mne pro dokreslení a úpnost také Váš názor na homosexuální páry. Má i k nim být, podle Vás, Bůh milosrdný, když k sobě dva muži nebo dvě ženy vzplanou láskou, rozhodnou se uzavřít registrované partnerství a zůstanou si po celý život věrní?

Děkuji Vám oběma za odpovědi
Jirka
Jiří Brei
Jiří Brei

Male Poeet p?íspivku : 582
Reputace : 1
Body : 488
Registration date : 09. 08. 07

Návrat nahoru Goto down

Boží milost Empty Re: Boží milost

Příspěvek  Alea 3/3/2013, 18:00

Jiří Brei napsal:
Když už se bavíme o Boží lásce a milosrdenství, chtěl jsem se Vás obou zeptat, zda, podle Vás, Bůh uděluje milost proto, aby mohl hříšník s klidným svědomím pokračovat v hříchu?

Rozhodně ne. Pokud to někdo chápe takto a hřeší dál s tím, že mu to "Bůh stejně odpustí", tak je to hřích. To jsem myslím i dala v minulém příspěvku najevo. Nicméně nevíme, co Bůh posvětil a proto bychom měli být opatrní ve svých soudech Wink

Jiří Brei napsal:Zajímal by mne pro dokreslení a úpnost také Váš názor na homosexuální páry. Má i k nim být, podle Vás, Bůh milosrdný, když k sobě dva muži nebo dvě ženy vzplanou láskou, rozhodnou se uzavřít registrované partnerství a zůstanou si po celý život věrní?

Já věřím, že Bůh k nim JE MILOSRDNÝ. A má je taky rád, tak jako všechny lidi. I love you
Jsou tací, kteří se tak narodili a nemůžou s tím vůbec nic dělat, i když se tím trápí, že "nejsou normální". Věřím, že Pán Bůh jim rozumí i když my ne.

Co se týče mého osobního názoru (bez náhledů Boha a církve), domnívám se, že to není normální a nedá se mezi nimi hovořit o "manželství". Manželství je vztah muže a ženy, ne dvou mužů apod. Osobně se mi to nelíbí. Slyšela jsem názory, že se to dá léčit. Ale těžko říct.

Myslím si, že pokud má někdo homosexuální sklony, homosexualita od narození sama o sobě není hříchem, hříchem je až to, když člověk jedná nevázaně a smilní s kdekým na potkání - hodně homosexuálů takových je, co si budeme povídat.

Pokud už někdo ale je homosexuál od narození, myslím, že by měl se svou stránkou sexuality bojovat a ne dávat průchod svým vášním. Ale když se mu to nepodaří, nemyslím si, že by kvůli tomu měl být zavržený. Církev si myslí, že by takoví lidé měli zůstat sami. Mě to ale přijde smutné a myslím, že pro ně musí být nějaké jiné řešení. Není to vůči nim spravedlivé. Kdo z nás "normálních" by dokázal strávit celý život sám?

Znám jednoho homosexuálního muže, o kterém si myslím, že je to velmi hodný člověk. A když vidím jeho projevy, jak se chová a jaký je a odmyslím si jeho tělo, mám pocit, že mám před sebou ženu. Někdy mne napadá, že tyto anomálie Bůh dopustil také z nějakého důvodu, který asi zatím neznáme.

Myslím také, že je rozdíl mezi homosexualitou ze a)zvrhlosti a homosexualitou b)vrozenou.

Pán Bůh suď a ne my. Wink

Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Boží milost Empty Re: Boží milost

Příspěvek  zbysek 3/3/2013, 18:17

Jiří Brei napsal:Když už se bavíme o Boží lásce a milosrdenství, chtěl jsem se Vás obou zeptat, zda, podle Vás, Bůh uděluje milost proto, aby mohl hříšník s klidným svědomím pokračovat v hříchu?
Právě na mase obětovaném modlám jsem ukázal, že jedna a ta samá věc je u jednoho hříchem, u druhého nikoliv. Pokud bys chodil na trh, o kterém bys věděl, že se na něm prodává i maso obětovaném modlám, ptal by ses po původu masa? Nebo bys kupoval bez dotazů jen proto, že právě o tomhle psal Pavel? Ale ve všech zbylých třech věcech bys byl přísně akurátní, protože je Pavel podobným způsobem nerozebral? Pokud bys chodil do nějakého sboru, ptal by ses těch, kteří spolu chodí, zda spolu už spali? Nebo pro své čisté svědomí bys to nechal na nich v důvěře, že jejich svědomí před Bohem je čisté? Ptám se proto, že jsou lidé, kteří nemají nic lepšího na práci, než šťourat do věcí, do kterých jim nic není a pak z toho dělat aféry. Avšak takovýmto lidem odpovídám: kdo jsi bez hříchu, hoď první kamenem.

Zajímal by mne pro dokreslení a úpnost také Váš názor na homosexuální páry.
Mám stejný názor jako Alea.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Boží milost Empty Re: Boží milost

Příspěvek  zbysek 3/3/2013, 18:52

Ještě mám jednu věc, Jiří.

Jestli si to správně vybavuju, před časem jsi tu psal, že nyní do žádného sboru nechodíš, protože ti přišly příliš - nečisté. Ať už proto, že tam byla jistá benevolence, která byla v rozporu s tvým přesvědčením, nebo z jiných důvodů.

Já, když mě vyhodili od svědků, jsem se naopak chtěl vyhnout rigiditě, kterou jsem poznal u svědků. Prostě jsem neměl chuť zapadnout do podobného bahna, jen někde jinde, a dohadovat se tam s ostatními o tom, jak něco chápou špatně. Později mi došlo, že ne oni by znečistili mě svým falešným učením, ale spíš já bych znečistil je svým falešným pocitem "dokonalosti". Potřeboval jsem nějaký čas, abych se očistil od svědkovského způsobu myšlení (tedy, že já vím, jak je to správně a musím jiné poučovat). Vlastně svým způsobem jsem byl vlastně také rigidní, i když jiným způsobem, než svědkové.

Když jsem se pak dostal do své současné církve, byli tam tehdy téměř jen mladí a svobodní lidé, zapálení, avšak ... mladí a nezkušení. Začal jsem jim tedy říkat, už aby měli děti. Protože nad věcmi, nad kterými zoufali, jak něco takového mohl nějaký křesťan říct či udělat, budou potom říkat: chvála Bohu za to, že je to aspoň tak a ne horší. Myslím, že ty děti nemáš, že? Dnes už většina členů naší církve děti má a je na nich vidět pokrok v milosti. Smile Horší je to u těch, kteří je ještě nemají, nebo zatím příliš malinké...

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Boží milost Empty Re: Boží milost

Příspěvek  Jiří Brei 3/3/2013, 19:29

Ahoj Zbyšku,

mýlíš se. Psal jsem, že do žádného sboru nechodím proto, že dříve či později po mně vždy chtěli, abych se ztotožnil s jejich názory, kterým jsem já nevěřil. A to dělat nehodlám. Za to jsem byl ostatně vyloučen od svědků. Psal jsem to tu již mnohokrát, že mi nepřísluší posuzovat kdo je a kdo není křesťan a že pro mne jsou křesťany všichni, kdo se ke Kristu hlásí, bez ohledu na to z jaké jsou náboženské skupiny. Budou jimi až do doby, kdy náš Pán přijde a sám odhalí, kdo křesťan byl a kdo ne. Za dobu, co na tomto fóru jsi, sis také mohl všimnout, že si nedělám nárok na pravdu. Pouze prezentuji svůj názor na věc, která mě baví - na Boží slovo. Již jsem tu také mnohokrát přiznal, že jsem se mýlil a jsem připraven dělat to i v budoucnu. Jedinou mojí podmínkou jsou poctivé biblické důkazy. Nehodlám však měnit názor jen proto, že se někomu nelíbí. To bych byl mohl zůstat u svědků. Ty považuješ připomínání biblických zásad a reagování na to, co jsi napsal, za něco, co na toto fórum nepatří? Chceš po mne, abych souhlasil s tím, že smilstvo je v pořádku, když Písmo říká, že není?
Jiří Brei
Jiří Brei

Male Poeet p?íspivku : 582
Reputace : 1
Body : 488
Registration date : 09. 08. 07

Návrat nahoru Goto down

Boží milost Empty Re: Boží milost

Příspěvek  zbysek 3/3/2013, 19:42

Jiří Brei napsal:Ahoj Zbyšku,

mýlíš se. Psal jsem, že do žádného sboru nechodím proto, že dříve či později po mně vždy chtěli, abych se ztotožnil s jejich názory, kterým jsem já nevěřil.
V tom případě se omlouvám, špatně jsem si to zapamatoval.

Já měl asi štěstí, nebo spíš Boží vedení - se svými názory, které zde uvádím, se nijak netajím ani ve své církvi. Jen to tam nebouchá jako tady, protože tam lze mluvit ke konkrétnímu člověku a na místě, dle jeho reakcí, lze řadu věcí hned vysvětlit. Což zde není dost dobře možné.

Ty považuješ připomínání biblických zásad a reagování na to, co jsi napsal, za něco, co na toto fórum nepatří?
Nikoliv. To, o čem se tu bavím, je konkrétní interpretace těch zásad. A v tom s tebou v některých případech nesouhlasím a uvádím interpretaci jinou.

Chceš po mne, abych souhlasil s tím, že smilstvo je v pořádku, když Písmo říká, že není?
Nechci. Ale říkám, že pojem smilstvo je dnes pojatý podstatně šířeji, než jak o něm píše Bible. Resp. než jak já to chápu, když čtu Bibli.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Boží milost Empty Re: Boží milost

Příspěvek  Anonymní 3/3/2013, 19:47

Bráškové a sestřičky.

Co se týče mého osobního názoru (bez náhledů Boha a církve), domnívám se, že to není normální a nedá se mezi nimi hovořit o "manželství". Manželství je vztah muže a ženy, ne dvou mužů apod. Osobně se mi to nelíbí. Slyšela jsem názory, že se to dá léčit. Ale těžko říct.

Myslím si, že pokud má někdo homosexuální sklony, homosexualita od narození sama o sobě není hříchem, hříchem je až to, když člověk jedná nevázaně a smilní s kdekým na potkání - hodně homosexuálů takových je, co si budeme povídat.
No, nejsem si až tak jistý, z pohledu nové biologie, nejsme až tak ovlivněni genama, ale prostředím. Tedy já trošičku vnímám výraz "homosexuál od narození" právě jako výmluvu ke konání toho, kvůli čemu třeba Bůh zničil Sodomu a Gomoru, ne?

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Boží milost Empty Re: Boží milost

Příspěvek  zbysek 3/3/2013, 19:56

yxoxs napsal:No, nejsem si až tak jistý, z pohledu nové biologie, nejsme až tak ovlivněni genama, ale prostředím.
"Vrozený" ještě nutně neznamená geneticky daný. Během vývoje plodu může dojít k různým abnormalitám, vlivem chemického prostředí matky (například různé drogy), ale také k poruchám ve vývoji plodu samého, když buněčné receptory zareagují chybně. A tak se může stát, že se narodí žena, která má však chromozom Y. Takto se rodí transsexuálové, kteří se pak cítí v daném těle nepřirozeně a touží po změně pohlaví. Podobným způsobem patrně vzniká i sklon k homosexualitě - mozek se zkrátka vyvine trochu jinak, než by dle původního "zadání" měl.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Boží milost Empty Re: Boží milost

Příspěvek  Alea 3/3/2013, 23:03

yxoxs napsal:nejsme až tak ovlivněni genama, ale prostředím. Tedy já trošičku vnímám výraz "homosexuál od narození" právě jako výmluvu ke konání toho, kvůli čemu třeba Bůh zničil Sodomu a Gomoru, ne?

Taky jsem to tak dřív vnímala, majíc na mysli Pavlova slova vůči "mužům ležícím s muži", ale pak jsem poznala pár takových lidí (hlavně v práci) a přečetla pár životních příběhů a došla jsem k tomu názoru, že jsou i takoví, kteří za to skutečně nemůžou.

Taky mě před časem dojmul životní příběh Bobbyho Griffitha, mladého muže z věřící rodiny, který se nedokázal smířit se svou orientací hlavně kvůli předsudkům svých bližních a pak právě kvůli tomu, co se píše v Bibli. Nepřijetí nejbližšího okolí jej uvrhlo do depresí a skončilo to tragicky. Byl o něm natočen i film "Modlitby za Bobbyho", je volně na youtubku, kdo se chce podívat:

https://www.youtube.com/watch?v=b7dEXFb_Ph0

Zde něco o něm: http://lakeweedatarrowhead.net/1atragic.htm
http://www.joshuakors.com/bobbygriffith.htm
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Boží milost Empty Re: Boží milost

Příspěvek  Ing.Peter 4/3/2013, 09:00

Ak sú rodičia drogovo závislí (alebo na alkohole) a dieťa sa narodí tiež závislé , nechame to tak a povieme ,že za to to dieťa nemôže, alebo sa mu snažíme pomôcť??? Povieme si , nech pije ,veď on za to nemôže? podobne je to u homosexuálov, vyhovárať sa môžu na čo len chcú ale kde majú istotu ,že ako sa na to Boh pozerá keď v Písme je to jasne uvedené. veď Boh "spojil muža a ženu". Pravda je taká, že im je to v podstate jedno keďže ich Písmo nezaujíma. A ak ich zaujíma, tak by mali bojovať zo svojimi slabosťami a nehladať výhovorky a tak potláčať svedomie.

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Boží milost Empty Re: Boží milost

Příspěvek  zbysek 4/3/2013, 20:01

Ing.Peter napsal:Povieme si , nech pije ,veď on za to nemôže? podobne je to u homosexuálov... tak by mali bojovať zo svojimi slabosťami a nehladať výhovorky a tak potláčať svedomie.
Víš, Peter, někomu stačí si přečíst pár textů z Bible a je mu vše naprosto jasné, nehledě nalevo, nehledě napravo. Takový člověk má však zpravidla velký problém s milosrdenstvím. Takový člověk jede podle litery, obvykle neumí rozlišit, kdy daný člověk ubližuje svým jednáním jiným lidem, a kdy jen sobě. Prostě podle Bible jedná špatně, a tak je správné ho odsoudit.

Pokud svým jednáním neubližuje jiným lidem, pak nechávám soud výlučně na Bohu a nepletu se do toho...

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Boží milost Empty Re: Boží milost

Příspěvek  Ing.Peter 5/3/2013, 08:26

Ja sa do nikoho nepletiem, je mi úplne jedno či sa správajú ľudia ako zvierata aj keď mám "alergiu" na homosexuálov a teplých kaderníkov Smile Len si myslím, že sú niektoré veci v Písme jasné. To by sme mohli potom aj vražu ospravedlňovať - veď aj v minulosti Boh použil svoj ľud na vraždenie tak prečo by som nemohol aj ja dnes zavraždiť.Milosrdná vražda,milosrdné klamstvo,milosrdná krádež atď ( je to extrémny príklad, ale je ) Smile

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Boží milost Empty Re: Boží milost

Příspěvek  Alea 5/3/2013, 16:02

zbysek napsal:někomu stačí si přečíst pár textů z Bible a je mu vše naprosto jasné.... Takový člověk má však zpravidla velký problém s milosrdenstvím. Takový člověk jede podle litery...Prostě podle Bible jedná špatně, a tak je správné ho odsoudit.

Tak tak....A jsme u toho zákonictví..... Smile
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Boží milost Empty Re: Boží milost

Příspěvek  jája 5/3/2013, 17:39

Nebo jsme u všeobjímající lásky. Žij jak chceš, pán všechny miluje.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Boží milost Empty Re: Boží milost

Příspěvek  zbysek 5/3/2013, 18:05

Ing.Peter napsal:milosrdná krádež atď ( je to extrémny príklad, ale je ) Smile
Až budeš mít někdy nesnesitelný hlad, ale nebudeš mít na to si něco koupit, zemřeš raději hlady? Když ti podobně hladový ukradne něco jídla, odsoudíš ho hned? Atd... Pokud byť na jednu otázku odpovíš ano, pak vůbec nechápeš Boží milosrdenství.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Boží milost Empty Boží milost

Příspěvek  Mezek 5/3/2013, 19:52

úvaha: study Co je Boží milost? Boží milost je to, že Bůh dává člověku nikoliv podle toho, co si zaslouží. Boží milost nedává člověku více, než si zasluhuje, ani něco lepšího než si zasluhuje. Milost je prostě to, že Bůh dává člověku, coby dostat neměl a co si nezaslouží. Někdo říká, že předtím, než jsme byli spaseni, jsme nedělali dobré skutky a nebyli jsme schopni se sami spasit. Nebylo jiné cesty ke spáse, než dát se spasit Boží milostí. Ale teď když jsme spaseni, říkají, měli bychom konat dobré skutky, protože nebudeme-li konat dobré skutky, jsme znovu odsouzeni k záhubě. Mnoho lidí si myslí, že spása je z milosti, ale že si ji musíme udržet svými zásluhami a skutky. Toto nazývám povinností. Mnozí si myslí, že pokud se budeme po spasení chovat náležitě, bude nám spása zachována a pokud se nebudeme chovat náležitě, Bůh nám svou spásu odejme. Ale kdyby bylo možné spásu odejmout, byla by to ještě milost? Je-li to milost, pak vůbec nejde o minulé zásluhy, současné skutky ani o budoucí povinnosti. Pokud sem zavlečeme budoucí povinnosti, opět se nebude jednat o milost. Jestli jste vykonali nějaké dobré skutky, můžete jít k Bohu a On vám řekne:“Dobrá, budeš spasen.“ Jsme-li spaseni takto, pak spasení není z milosti. Díky Pánu, že takto spasen není nikdo. Bůh nedává spásu na úvěr. Pokud je spása z milosti, dobré skutky nejsou zapotřebí. Znamená to, že už nepotřebujeme dobré skutky? To ne. Křesťané musí konat dobré skutky. Ale dobré skutky o nichž mluvím, nemají se spásou nic společného. Tyto skutky souvisí s Královstvím, odměnou a korunou. Spása je nám dána. My si ji nekupujeme. Dobrým skutkům bychom se však neměli vyhýbat. Dobré skutky souvisí s odměnou v Království, s korunou, či potrestáním, ale nemají nic společného se spásou.
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Boží milost Empty Re: Boží milost

Příspěvek  Anonymní 6/3/2013, 20:55

Bráškové a sestřičky.

Taky jsem to tak dřív vnímala, majíc na mysli Pavlova slova vůči "mužům ležícím s muži", ale pak jsem poznala pár takových lidí (hlavně v práci) a přečetla pár životních příběhů a došla jsem k tomu názoru, že jsou i takoví, kteří za to skutečně nemůžou.
Já jsem pochopil zprávu v Písmu tak, že jisté anomálie určitě vznikají, ale ty je neomlouvají k tomu aby činili to, co se Bohu zřejmě příčí, ne? Mám namysli, když tedy někdo "má pocit od narození", že s jeho sexuální orientací je něco zvláštního, nebo dokonce o tom je přesvědčený a cítí se ve vlastním těle jako v cizím, OK, ale jesti takový člověk věří, pak nechápu, jak může jít proti Písmu? Tedy abych k tomu došel, je-li někdo homosexuál od narození "?", a uvěřil v Krista, a žije-li i když s jedním partnerem, nestřídá to, ale je věrný; v čem je to jiné, když Písmo jak SZ tak i NZ je toho plné, když muž leží s mužem, je to hřích?

Díky

yxoxs

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Boží milost Empty Re: Boží milost

Příspěvek  Jiří Brei 7/3/2013, 07:04

Ahoj Zbyšku a Aleo

Rád bych se Vás obou zeptal:

1) Jsou podle Vás potopa a zničení Sodomy a Gomory v souladu s Boží láskou a milosrdenstvím?
2) Považujete za správné a spravedlivé, že Bůh zahubil v potopě tehdejší lidstvo včetně nemluvňat?
3) Považujete za správné a spravedlivé, že Bůh zničil Sodomu a Gomoru včetně nemluvňat?

Prosím Vás oba o poctivé a nevyhýbavé odpovědi.
Jirka
Jiří Brei
Jiří Brei

Male Poeet p?íspivku : 582
Reputace : 1
Body : 488
Registration date : 09. 08. 07

Návrat nahoru Goto down

Boží milost Empty Re: Boží milost

Příspěvek  Styvi 7/3/2013, 12:07

Jiří Brei napsal:Ahoj Zbyšku a Aleo

Rád bych se Vás obou zeptal:

1) Jsou podle Vás potopa a zničení Sodomy a Gomory v souladu s Boží láskou a milosrdenstvím?
2) Považujete za správné a spravedlivé, že Bůh zahubil v potopě tehdejší lidstvo včetně nemluvňat?
3) Považujete za správné a spravedlivé, že Bůh zničil Sodomu a Gomoru včetně nemluvňat?

Prosím Vás oba o poctivé a nevyhýbavé odpovědi.
Jirka
Zdravím tě Jiříku.
Řeknu ti ,že tyhle otázky jsou velice těžké.
Já osobně bych na ně asi nedokázal odpovědět jednostranně.

Přeji hezký a požehnaný den.
Styvi
Styvi

Male Poeet p?íspivku : 450
Age : 64
vztah k organizaci : Už žádný
Reputace : 2
Body : 451
Registration date : 30. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Boží milost Empty Re: Boží milost

Příspěvek  dajti 7/3/2013, 15:21

Tak tady se omlouvá homosexualita. Neuvěřitelné. Aleo, doted jsem si tě vážil, ted už ne.

dajti

Male Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : 137
Registration date : 11. 12. 12

Návrat nahoru Goto down

Boží milost Empty Re: Boží milost

Příspěvek  zbysek 7/3/2013, 18:26

Jiří Brei napsal:1) Jsou podle Vás potopa a zničení Sodomy a Gomory v souladu s Boží láskou a milosrdenstvím?
2) Považujete za správné a spravedlivé, že Bůh zahubil v potopě tehdejší lidstvo včetně nemluvňat?
3) Považujete za správné a spravedlivé, že Bůh zničil Sodomu a Gomoru včetně nemluvňat?
Všimni si, že za Sodomu se přimlouval Abraham. On si netroufal je soudit, přestože jednání sodomských bylo ohavné. Soud však vykonal Bůh a jen na něm je soud.

To samozřejmě neznamená, že v církvi lze trpět cokoliv, ale přílišná prudérnost je stejně špatná, jako přílišná benevolence. Vždy je nutné brát v potaz další okolnosti, stejně, jako to dělá Bůh. Už nejsme v době SZ, ale v době Kristovy milosti.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Boží milost Empty Re: Boží milost

Příspěvek  Anonymní 7/3/2013, 18:50

Bráškové a sestřičky.

I když to může znít jakkoliv hrůzně či tyransky a neslučuje se to s Boží LÁSKOU, všichni kdo věříme, víme jak to v Písmu stojí, kdo je hrnčíř a kdo je hlína??? Tedy by naše víra neměla být otřesena či překvapena, když by Bůh jednal tak, že by jsme s tím nemohli souhlasit i přes veškeré milostrdenství a spravedlnost, kterou by z našeho pohledu Bůh porušil. Ale jeho činnost je vždy správná a nikdo nemůže soudit Boha. Ano, nechápou to ti, kteří za každý svůj nezdar odstuzují Boha nebo-li mu za jejich selhání, viní Boha.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Boží milost Empty Re: Boží milost

Příspěvek  frodobagin 8/3/2013, 07:09

Ahoj ve spolek diskutérů.

Co se týká homosexuality a písemného vyjádření JHVH a Ježíše:
PNS
1. Korinťanům 6:9 Což nevíte, že nespravedliví nezdědí Boží království? Nedejte se zavést na scestí. Ani smilníci ani modláři ani cizoložníci ani muži vydržovaní pro nepřirozené účely ani muži, kteří leží s muži
10 ani zloději ani chamtivci ani opilci ani utrhači ani vyděrači nezdědí Boží království.
11 A přece někteří z vás takoví byli. Ale byli jste čistě umyti, ale byli jste posvěceni, ale byli jste prohlášeni za spravedlivé ve jménu našeho Pána Ježíše Krista a duchem našeho Boha
12 Všechno je pro mne zákonné, ale ne všechno je výhodné. Všechno je pro mne zákonné, ale nechci se dát přivést pod autoritu ničeho

ČEP
1 Korintským 6:9 Což nevíte, že nespravedliví nebudou mít účast v Božím království? Nemylte se: Ani smilníci, ani modláři, ani cizoložníci, ani nemravní, ani zvrácení,
10 ani zloději, ani lakomci, opilci, utrhači, lupiči nebudou mít účast v Božím království.
11 A to jste někteří byli. Dali jste se však obmýt, byli jste posvěceni, byli jste ospravedlněni ve jménu Pána Ježíše Krista a Duchem našeho Boha.
12 'Všechno je mi dovoleno' - ano, ale ne všechno prospívá. 'Všechno je mi dovoleno' - ano, ale ničím se nedám zotročit.

Bible 21
1.Korintským 6:9 Copak nevíte, že nespravedliví nebudou mít podíl na Božím království? Nepleťte se: Smilníci, modláři, cizoložníci, rozkošníci, zvrhlíci,
10 zloději, lakomci, opilci, pomlouvači ani vydřiduchové nebudou mít podíl na Božím království.
11 A takoví jste někteří byli, ale jste omyti, jste posvěceni a jste ospravedlněni jménem Pána Ježíše Krista a Duchem našeho Boha.
12 "Všechno smím" - budiž, ale ne všechno je prospěšné. Všechno smím, ale ničím z toho se nedám ovládnout.

Bible Kralická 1613
1 Korintským 6:9 Zdaliž nevíte, že nespravedliví dědictví království Božího nedosáhnou? Nemylte se, ani smilníci, ani modláři, ani cizoložníci, ani měkcí, ani samcoložníci,
10 Ani zloději, ani lakomci, ani opilci, ani zlolejci, ani dráči dědictví království Božího nedůjdou.
11 A takoví jste někteří byli, ale obmyti jste, ale posvěceni jste, ale ospravedlněni jste ve jménu Pána Jezukrista a skrze Ducha Boha našeho.
12 Všecko mi sluší, ale ne všecko prospívá; všecko mi sluší, ale jáť žádné z těch věcí v moc nebudu podmaněn.

Žilkův překlad
1. Korintským 6:9 Což nevíte, že nespravedliví nebudou míti dědičného údělu v království Božím? Neklamte se! Lidé necudní, modláři, cizoložníci, změkčilí, pederasté,
10 zloději, lakomci, opilci, utrhači, lupiči nebudou mít údělu v království Božím.
11 Takoví jste někteří bývali. Ale omyli jste se, byli jste posvěceni, ospravedlněni ve jménu Pána Ježíše Krista a v Duchu našeho Boha.
12 Řeknete: »Všecko je mi dovoleno«, – ano ale ne všecko prospívá. Všecko je mi dovoleno, – ale já se nedám ničím ovládati. –


a dále:

PNS
1. Timoteovi 1:8 Nyní víme, že Zákon je znamenitý za předpokladu, že se s ním zákonně zachází
9 s vědomím toho, že zákon není vyhlášen pro spravedlivého, ale pro bezzákonné a nepoddajné, bezbožné a hříšníky, pro ty, jimž chybí milující laskavost, a pro neposvátné, vrahy otců a vrahy matek, zabijáky
10 smilníky, muže, kteří leží s muži, únosce, lháře, křivopřísežníky, a [pro] cokoli jiného, co odporuje zdravému učen
11 podle slavné dobré zprávy šťastného Boha, která mi byla svěřena

ČEP
1 Timoteovi 1:8 Víme, že zákon je dobrý, když ho někdo užívá správně
9 a je si vědom, že zákon není určen pro spravedlivého, nýbrž pro lidi zlé a neposlušné, bezbožné a hříšníky, pro lidi bohaprázdné a světské, pro ty, kdo vztáhnou ruku proti otci a matce, pro vrahy,
10 smilníky, zvrhlíky, únosce, lháře, křivopřísežníky, a co se ještě příčí zdravému učení
11 podle evangelia slávy požehnaného Boha, které mi bylo svěřeno.

Bible 21
1.Timoteus 1:8 Víme, že Zákon je dobrý, pokud se dobře užívá.
9 Je třeba mít na paměti, že Zákon není určen pro spravedlivého. Vztahuje se na zločince a buřiče, na bezbožné a hříšné, na bezvěrce, na ty, kterým není nic svaté, na otcovrahy, matkovrahy a vrahy vůbec,
10 na smilníky, zvrhlíky, obchodníky s lidmi, na lháře, křivopřísežníky a na všechno ostatní, co je v rozporu se zdravým učením
11 podle slavného evangelia požehnaného Boha, které mi bylo svěřeno.

Bible Kralická 1613
1 Timoteovi 1:8 Víme pak, že dobrý jest zákon, když by ho kdo náležitě užíval,
9 Toto znaje, že spravedlivému není uložen zákon, ale nepravým a nepoddaným, bezbožným a hříšníkům, nešlechetným a nečistým, mordéřům otců a matek, vražedlníkům,
10 Smilníkům, samcoložníkům, těm, kteříž lidi kradou, lhářům, křivým přísežníkům, a jestli co jiného, ješto by bylo na odpor zdravému učení,
11 Podlé slavného evangelium blahoslaveného Boha, kteréž mně jest svěřeno.

Žilkův překlad
1. Timoteovi 1:8 Víme, že »zákon« je krásný, jen když ho někdo zákonně užívá,
9 jsa si toho vědom, že zákon není určen spravedlivým, ale protizákonným a nepoddajným, bezbožným a hříšníkům, jimž nic není svatého, ale všecko světské, a kteří se dopouštějí násilí na otcích a matkách, vrahům, (a) profánní.
10 necudným, sodomitům a obchodníkům s otroky, lhářům, křivopřísežníkům a co všecko ještě se příčí zdravému učení, (a) lidem pohlavně zvráceným.
11 stanovenému slavným evangeliem požehnaného Boha, které mně bylo svěřeno.


Pokud se tedy zamyslím nad otázkou, jak někdo, kdo věří v JHVH a jeho syna Ježíše, může přijmout myšlenku požehnaného stavu nějaké osoby v případě, že nějaký muž nebo nějaká žena jedná homosexuálně, pak si spíše myslím, než že bych je za tento názor odsuzoval, že spíše sami ve své víře nesprávně a nepoctivě argumentují, ale ne z touhy po nečestném zisku v jakékoliv podobě, ale spíše z nedostatku možností o tomto přemýšlet a přemýšlet o názorech dalších lidí.

Otázka zní: Má člověk podlehnout vnitřnímu nutkání v podobě homoseálního jednání nebo ne?
Pokud se někdo cítí být jiným pohlavím v jiném těle, je to pocit, vnitřní nutkání, puzení k něčemu, co by člověk neměl normálně cítit ale cítí.
Jenže pudové chování dané tím, že za určitý způsob chování má člověk vnitřní odměnu tím, že se cítí lépe a tudíš toto chování opakuje, z člověka činí bytost, která v některých pro něho vyhovujících situacích odhazuje svou sílu rozumu a nedbá na to co je zdravé a svaté.

Když jsem výše mluvil o nečestnosti a nepoctivosti argumentování, měl jsem na mysli opomenutí důležitého faktu, a to, svatého ducha, kterému by měl každý, kdo usiluje být následovníkem Ježíše Krista, umožnit na sebe sama působit. Zřejmě je pro jedince, který je vnitřně puzen k homosexualitě, tedy k něčemu, co by normálně cítit neměl, je velmi složitá situace a má o něco větší zátěž, kterou musí nést.

Předpokládám, že i v dobách, kdy byli psány knihy SZ a v dobách kdy byli psány knihy NZ, existovali někteří jedinci s homosexuálními sklony. Ale JHVH a Ježíš je prostě odsoudily a nadále odsuzují za jejich činy. Vždyť v době psaní SZ homosexuály čekala smrt pokud byli odhaleni a podobné to bylo i v době psaní NZ. Jejich touha tak jednat musela být obrovská navzdory hrozbě trestu smrti ukamenováním a přesto byli všichni tito jedinci bohem JHVH a také Ježíšem vybízeni k tomu, aby tohoto jednání zanechali.

Nechci zlehčovat pocity, které pudí člověka jednat homosexuálně, když předem ví, že bude přehlížen, ponižován, degradován na podčlověka atp. Ale vyjádření JHVH a Ježíše je jasné a nezmůže s tím nikdo nic. Proč bychom se měly klamat falešným uvažováním. Těmto lidem rozhodně nepomůže ovzduší tolerance, které je spíše ovzduším nezájmu.

Zřejmě láska, síla rozumu a svatý duch umožní každému člověku, až již má jakoukoliv vadu v chemizaci mozku, se nad tuto vadu povznést a do určité míry ji potlačit. Toto ale platí do takové míry poškození mozku, kdy si ještě člověk uvědomuje svoje lidství, svoji odpovědnost, svoji lásku a další oblasti přemýšlení, které dělají z bytosti člověka.

Rozhodování o míře snah člověka v boji proti svému tělu a své nedokonalosti je na Ježíši. Nekoukám na člověka, který jedná jako homosexuál, jako na někoho, kdo je navždy stracený, ale jako na někoho, kdo ještě zápasí se svými zátěžemi, které má navíc k jiným zátěžím.
Ale Ježíšovo jho je lehké.

PNS
Matouš 11:28 Pojďte ke mně všichni, kteří se lopotíte a jste obtíženi, a chci vás občerstvit
29 Vezměte na sebe mé jho a učte se ode mne, neboť jsem mírné povahy a ponížený v srdci, a naleznete občerstvení pro své duše
30 Vždyť mé jho je příjemné a můj náklad je lehký.


Co myslíte?

frodobagin
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 421
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Reputace : 0
Body : 434
Registration date : 21. 02. 11

http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

Boží milost Empty Re: Boží milost

Příspěvek  Ing.Peter 8/3/2013, 09:25

Teda nemusím sa "báť Boha" ak spávam s priateľkou,plánujem sa s ňou zosobášiť...časom mi padne do oka je brat, aj ja jemu a už spávam s jej bratom a plánujem s ním spoločný život. No po roku chudák zomrie na AIDS čo mňa položí a každy deň budem naliatý v alkohole (určite je to dedične ,lebo aj rodičia boli alkoholici) , ale len doma v tajnosti aby som nepohoršoval ďalších keďže som kresťan.Nemám už peniaze na alkohol a rodina nemá čo jesť tak s práce kradnem elektroniku a predám ju v záložni ,no ako dobrý kresťan niečo dám aj chudobným ľudom. Dôležite je predsa to, že mám pevnú vieru v Krista, milujem Boha, nemôže predsa za to ,že som zdedil nedokonalosť a nemôžem za to ,že Bohu sa nepodarilo to čo mal v pláne. Čo ma privádza k ďalšiemu záveru , že Boh nieje láska keď mu nevadí že ľudia trpia. Veď aj v minulosti Boh zničil celé národy, dopustil vraždenie aj detí,usmrtil ľudí len za to ,že sa poklonili nejakej soche, alebo že niekoho oklamali - teda radšej ich zničil ako by im mal odpustiť. Zabil by milujúci rodič svoje dieťa pre neposlušnosť? Je dôležitá viera? Aj démoni majú vieru. Načo dal vlastne Boh napísať Bibliu ,keď aj tak si ju môžme vysvetľovať ako sa nám hodí. Môžem smilniť,môžem kradnút ak to potrebujem,môžem isť bojovať atď tak ako sa odlišuje kresťan od nekresťana? Aj nekresťania majú vieru v Boha.
Teda budem si žiť ako sa mi páči, a dúfať v Božie milosrdenstvo ak náhodou bude mať niekedy v pláne nieco z ľudstvom konečne spraviť.
K takému záveru som došiel na základe diskusie. Ak sa v niečom mýlim opravte ma.

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Boží milost Empty Re: Boží milost

Příspěvek  frodobagin 8/3/2013, 10:29

Zdravím Ing.Peter.
Nejprve bych si dovolil argumentovat, pokud ještě máte chuť se zamyslet, nad způsobem uvažování. Velký problém, který osobně vidím při diskuzi o jakýchkoliv otázkách, je zevšeobecňování. Tedy jaksi všechno pomelu dohromady a ono z toho něco vyplyne.
Zevšeobecňování není poctivá diskuze. V takové diskuzi nejde o to, dopracovat se k jádru věci ale pouze si postěžovat a ulevit sám sobě. Poctivá diskuze směřuje k odhalení zdroje problému, úvahy, myšlenky a snaží se při přijímání závěrů z diskuze vzít v potaz co nejširší možné porovnání okolností a vztahů. Takže logicky čím větší znalost problému, okolností, souvstažností a také úcty k diskutujícím, lásky a milosrdenství, tím blíže k pravdě budou výsledné závěry.
K příběhu, který jste naznačil v příspěvku bych řekl, že v každé situaci, kterou jste popisoval se dotyčná osoba nebo osoby mohly svobodně rozhodnout, jak ji vyřeší. Myslím si, že nelze stanovovat zevšeobecňující pravidla nebo měřítka hodnocení.
Základní stavební kameny osobnosti křesťana by mimo jiné měly být milosrdenství, láska, síla rozumu a svatý duch. Na těchto základech je dobré si tvořit názory, vynášet rozhodnutí, jednat na základě vlastního podmětu nebo podmětu z okolí.
Při úvahách o tom, jaký je bůh, je dobré uvažovat v souvislostech.
Bůh přeci nikdy neslíbil, že nikoho neusmrtí. Tvrdí, že si přeje, aby všichni byly zachráněni. Tvrdí, že pro lidi existuje cesta v podobě oblečení nové osobnosti a respektování zásad, které bůh stanovil. Věřím mu, když tvrdí, že je to jediná možnost, jak může lidstvo existovat.
Protože komu jinému uvěřit když ne tomu, který lidi skonstruoval.

Zkuste se vžít do role boha stvořitele. Stvořil jste bytosti, které mají svobodnou vůli a přejete si, aby pochopily, jak s tou svobodnou vůlí mají naložit a tak jim dáte mantinely, které by měly překračovat pouze v krajních mezích a v nutnosti. Ale ty bytosti se začnou vzájemně likvidovat a ještě z toho obviní vás jako stvořitele. Ale vy jako stvořitel nemůžete měnit jejich zdroj svobodné vůle tak, aby lépe a více poslouchali. Tedy dobrá možnost je předložit jako konečné řešení této nastalé situace tvrzení, že dobro je život a zlo je smrt. Navíc jste slíbil, že budete napravovat škody, které budou páchány. Je tedy na bytostech, které jste vytvořil, aby se sami svobodně rozhodli zda půjdou cestou dobra nebo zla.
Zkuste se zeptat boha, proč věci, které učinil a činí tak, jak je učinil a činí. Já bych se velmi rád zeptal na věci, které mne trápí a doufám, že k tomu bubu mít příležitost. Ale neměl bych ukvapeně a zevšeobecňujícím způsobem prohlašovat něco, o čem vím velmi málo a čeho stejně budu litovat, že jsem to vůbec vyslovil.

Co myslíte?
frodobagin
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 421
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Reputace : 0
Body : 434
Registration date : 21. 02. 11

http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

Boží milost Empty Re: Boží milost

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru