Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

jak je to s vylitím Ducha Božího

5 posters

Goto down

jak je to s vylitím Ducha Božího Empty jak je to s vylitím Ducha Božího

Příspěvek  fatima 23/3/2013, 20:45

ve Skutcích apoštolů je psáno:
Skutky 2:14–21

aJl 2,28n
17 A budeť av posledních dnech, (dí Bůh,) vyleji z Ducha mého na všeliké tělo, a bprorokovati budou synové vaši, i dcery vaše, a mládenci vaši vidění vídati budou, a starci vaši sny míti budou.
aIz 44,3; Ez 36,27; Za 12,10; J 7,38; bSk 16,9; 21,9
18 A zajisté na služebníky své a na služebnice své v těch dnech vyleji z Ducha mého, a budou prorokovati.
19 A ukáži zázraky na nebi svrchu a znamení na zemi dole, krev a oheň a páru dýmovou.
20 Slunce aobrátí se v temnost a měsíc v krev, prve než přijde den Páně veliký a zjevný.
aJl 2,31; Am 8,9; Mi 3,6; Mt 24,29
21 A staneť se, aže každý, kdožkoli vzýval by jméno Páně, spasen bude.
http://www.fit.vutbr.cz/~michal/kr/kkwww/
Ačkoli se může zdát, že tato slova pronáší Petr k určité skupině a časově ohraničené události... je zřejmé, že biblická poselství měla vždy širší rámec svého dosahu a platila nadčasově... konec konců i v závěru tohoto poselství je důležité sdělení, které hovoří o každém, kdo bude vzývat Pánovo jméno, že bude zachráněn......myslíte si, že je to i zde adresováno pouze prvním křesťanům?...myslím, že i Ježíš mluvil velmi zřetelně, když slovy Janova evangelia říká
A jáť prositi budu Otce, a jiného Utěšitele dá vám, aby s vámi zůstal na věky,
17 Ducha pravdy, jehož svět nemůže přijíti. Nebo nevidí ho, aniž ho zná, ale vy znáte jej, nebť u vás přebývá a v vás bude.
18 Neopustímť avás sirotků, přijduť k vám.
aMt 28,20; [Jr 51,5]
19 Ještě maličko, a svět mne již neuzří, aale vy uzříte mne; nebo já živ jsem, a i vy živi budete.
a20,19
20 V ten eden vy poznáte, že já jsem v Otci svém, a vy ve mně, a já v vás.
a17,21.23
21 Kdož by měl přikázaní má a ostříhal jich, onť jest ten, kterýž mne miluje. A kdož mne miluje, milován bude od Otce mého, a jáť jej budu milovati a zjevím jemu samého sebe.
http://www.fit.vutbr.cz/~michal/kr/kkwww/
a ještě jeden text na povzbuzení všech Kristových následovníků... tentokrát z dopisu Korinťanům 1 Korintským 3:9 a 16: „Jsme přece Boží spolupracovníci; vy jste Boží pole, Boží stavba.“ (16) „Cožpak nevíte, že jste Boží chrám a že Boží Duch přebývá ve vás?“.
A jinde je psáno:
A Pavel říká v Efezským 2:19-22: „Již tedy nejste cizinci a přistěhovalci, ale spoluobčané svatých a členové Boží rodiny. Byli jste postaveni na základ apoštolů a proroků, zatímco úhelným kamenem je sám Ježíš Kristus, v němž se celá stavba spojuje a roste ve svatý chrám v Pánu, v němž se i vy společně budujete, abyste byli Božím příbytkem v Duchu.“ (NBK)
V době jarní rovnodennosti si vzpomeňme Kristovu poslední večeři a její hluboký význam...jezme chléb a pijme víno, ale mějme stále na paměti slova Pavlova
1 Kor. 11:29: „Kdo jí a pije a nerozpoznává, že jde o tělo Páně, jí a pije sám sobě odsouzení.“ 1 Korintským 12:27 „Vy jste tedy Kristovo tělo.“
Přeji Vám všem pokoj Smile
Fatima

fatima

Male Poeet p?íspivku : 26
Reputace : 0
Body : 16
Registration date : 25. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

jak je to s vylitím Ducha Božího Empty Re: jak je to s vylitím Ducha Božího

Příspěvek  Alea 24/3/2013, 21:47

1.Korintským 11,24 -"vzdal díky, lámal jej a řekl: „ Toto je mé tělo, které se za vás vydává; to čiňte na mou památku.“ Marek 14,24 - "toto je má krev, která zpečeťuje smlouvu a prolévá se za mnohé"......Jak pravdivé I love you
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

jak je to s vylitím Ducha Božího Empty Re: jak je to s vylitím Ducha Božího

Příspěvek  jája 25/3/2013, 05:01

Aleo, jelikož sis vyhradila "kázání" na tématu Články k zamyšlení výhradně pro sebe, vyjadřuju se tady:
první řeči a kroky papeže mi byly simpatický. Když přijímal gratulace ve stoje, jel do místa ubytování autobusem s kardinálama... Až jsem se "lek" Very Happy , že snad i čte v Bibli o životě Ježíše.
Když ho dneska zas vidím žehnat z papamobilu, kázat z "královskýho" trůnu, vítat africkýho diktátora, kterýho odmítají přijmout do domu pohani...
Určitě bude jinej než jeho předchůdce, ale žel i než Kristus, jak ho známe z evangelií.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

jak je to s vylitím Ducha Božího Empty Re: jak je to s vylitím Ducha Božího

Příspěvek  jája 25/3/2013, 05:18

Dál jsem zvědavej, jak se papežova slova o chudobě změní v činy vzhledem k naší zemi. Není tajemstvím, že Evropa prožívá hospodářskou krizi. Přesto se stát s Ekumenickou radou církví, v níž má katolická církev většinu, dohodl na majetkovém a finančním vypořádání. Nejen že bude církvi vracet majetek, ale bude jí dál platit státní příspěvek na jeho zvelebování.
Znáš jakoukoli jinou skupinu restituentů, zemědělce apod., kde by dostali zabavenej majetek a ještě peníze, ať si ho dají do pořádku?
Jen v následujících 10 letech to bude dělat celkem pro KC 25 mld. Jsem zvědavej na reakci papeže Františka, ve světle jeho prohlášení.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

jak je to s vylitím Ducha Božího Empty Re: jak je to s vylitím Ducha Božího

Příspěvek  Alea 25/3/2013, 14:47

Jsem čím dál tím víc fascinovaná tím, jak moc vám některým vadí církev, díky které máme Bibli, díky které známe tradici apoštolů, které Pán od počátku (ne až od dob Luthera a spol.) slíbil že jí "brány pekla nepřemohou" a že Petr vždy "co sváže na zemi bude svázáno v nebi".
Pán Ježíš měl o té nenávisti a špinění pravdu. Co na to říct....snad jen to, abyste tady už přestali sami sebou bouchat o zeď v představě, jak moc mě urazíte, když dáte najevo svou nenávist k církvi a jak mi vezmete radost...nebo snad přesvědčíte o opaku než kterému věřím? Marné a poněkud tragikomické všechny snahy ze stran odpůrců církve, já už se o tom nebudu bavit, protože jsou tací, kteří nechtějí diskutovat a opravdově zkoumat, ale kritizovat a tam nemá hovor jakoukoli cenu....pokud sis nepřečetl proč tady už jen "kážu", udělej to - viz mé rozloučení v rozhovorech. Wink

Měj se, A.
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

jak je to s vylitím Ducha Božího Empty Re: jak je to s vylitím Ducha Božího

Příspěvek  gari 25/3/2013, 15:08

jája napsal:.
Když ho dneska zas vidím žehnat z papamobilu, kázat z "královskýho" trůnu, vítat africkýho diktátora, kterýho odmítají přijmout do domu pohani...
Určitě bude jinej než jeho předchůdce, ale žel i než Kristus, jak ho známe z evangelií.
Jajo, dost silně mi připomínáš farizee, kteří Ježíši vyčítali, že stoluje s výběrčími daní. A výš, co jim Ježíš odpověděl?

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

jak je to s vylitím Ducha Božího Empty Re: jak je to s vylitím Ducha Božího

Příspěvek  Anonymní 25/3/2013, 15:22

Bráškové a sestřičky.

Mě zase fascinuje, jak někdo kdo věří v to, že Pán má svoji církev-tělo tvořenou pšenicí, která roste spolu s koukolem, nám chce vnutit pravdu, že církev, kterou je členkou je ta, o které v Písmu čteme, že je tělem Kristovým. Kdo nerozpoznává duchovní rozměr této zprávy, a stále nám předkládá lidský, fyzický rozměr, nevím, ale asi nepochopil Pána.

Prosím vnímejte to jako názor, ne jako kritiku nebo jedinou možnou pravdu, je to můj pohled na věc. Respektuji pohledy druhých, ale nemohu si pomoci výstup Alei mě přiměl k tomu abych takto reagoval.

yxoxs

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

jak je to s vylitím Ducha Božího Empty Re: jak je to s vylitím Ducha Božího

Příspěvek  jája 25/3/2013, 16:53

Taky odpověď. Ptej se na dodržování Ježíšova učení těch, co tvrdí, že jsou jeho následovníci a jsi rejpal a farizeus.
Takže žij, jak chceš, nezkoumej to ve světle Písma, vše hlavně v lásce Smile.
Děkuju za vyjádření.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

jak je to s vylitím Ducha Božího Empty Re: jak je to s vylitím Ducha Božího

Příspěvek  Anonymní 25/3/2013, 16:57

Bráškové a sestřičky.

Jájo, nevím jestli jsi reagoval na moji reakci nebo jestli jsem tě správně pochopil, ale žít v lásce není v rozporu s tím, co říká Písmo.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

jak je to s vylitím Ducha Božího Empty Re: jak je to s vylitím Ducha Božího

Příspěvek  Anonymní 25/3/2013, 16:59

Bráškové a sestřičky.

Jájo, nevím jestli jsi reagoval na moji reakci nebo jestli jsem tě správně pochopil, ale žít v lásce není v rozporu s tím, co říká Písmo, naopak toto jsem poznal na základě či ve světle Písma. sunny

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

jak je to s vylitím Ducha Božího Empty Re: jak je to s vylitím Ducha Božího

Příspěvek  jája 25/3/2013, 17:01

yxoxsi, to nezpochybňuju. Ale ptát se někoho, kdo se staví na Kristovo místo, proč nežije jako Kristus, je farizejství?

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

jak je to s vylitím Ducha Božího Empty Re: jak je to s vylitím Ducha Božího

Příspěvek  Anonymní 25/3/2013, 17:33

Bráškové a sestřičky.

yxoxsi, to nezpochybňuju. Ale ptát se někoho, kdo se staví na Kristovo místo, proč nežije jako Kristus, je farizejství?
Jájo, nerozumím, co tím myslíš?

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

jak je to s vylitím Ducha Božího Empty Re: jak je to s vylitím Ducha Božího

Příspěvek  Alea 25/3/2013, 18:00

yxoxs napsal:
Mě zase fascinuje, jak někdo kdo věří v to, že Pán má svoji církev-tělo tvořenou pšenicí, která roste spolu s koukolem, nám chce vnutit pravdu, že církev, kterou je členkou je ta, o které v Písmu čteme, že je tělem Kristovým.

Jistě že je.
Ale: za a) nikomu tento názor nenutím, jen jej vysvětluji
za b) církev je rozeseta po celém světě a tvořena mnoha různými jednotlivci, ale to nic nemění na tom, že církev je jenom JEDNA, církev svatá, apoštolská, jejíž součástí je mnoho upřímně věřícících lidí. Ale je jenom jedna - "jedna víra, jedno tělo, jeden křest" ne mnoho odlišných věr, mnoho křtů a mnoho těl ;-)
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

jak je to s vylitím Ducha Božího Empty Re: jak je to s vylitím Ducha Božího

Příspěvek  jája 25/3/2013, 18:01

Na něco jsem se Alei ptal a v následujících dvou odpovědích jsem se dozvěděl, že jsem kritik a farizeus.
Ale na konkrétní otázku konkrétní odpověď žádná. Jen prej chci špinit.
Normálně se vracím o deset let zpátky do sboru a moje otázky a bratrů odpovědi. Very Happy

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

jak je to s vylitím Ducha Božího Empty Re: jak je to s vylitím Ducha Božího

Příspěvek  Anonymní 25/3/2013, 18:09

Bráškové a sestřičky.

Jistě že je.
Ale: za a) nikomu tento názor nenutím, jen jej vysvětluji
za b) církev je rozeseta po celém světě a tvořena mnoha různými jednotlivci, ale to nic nemění na tom, že církev je jenom JEDNA, církev svatá, apoštolská, jejíž součástí je mnoho upřímně věřícících lidí. Ale je jenom jedna - "jedna víra, jedno tělo, jeden křest" ne mnoho odlišných věr, mnoho křtů a mnoho těl ;-)
Jistě Aleo, to nikdo nepopírá, ale nemohu si pomoci forma tvého názoru, který zde presentuješ, se jeví jinak, než jak si myslíš, že je vnímána, ale to je asi můj problém, že to tak vidím, ale kladu si otázku, proč to tak působí, co myslíš Aleo?

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

jak je to s vylitím Ducha Božího Empty Re: jak je to s vylitím Ducha Božího

Příspěvek  Mezek 25/3/2013, 20:39

Nebudu psát co nevíte a neznáte jen to připomenu,

apoštol Pavel nám říká: “Vy jste tělo Kristovo, a každý z vás je jedním z jeho údů.(1.Kor 12:27). Poté to přibližuje: “Tak jako tělo je jedno, ale má mnoho údů, a jako všecky údy těla jsou jedno tělo, ač je jich mnoho, tak je to i s Kristem” (12: 12).

Pavel nám říká: “Podívejte se na své vlastní tělo. Máte ruce, nohy, oči, uši. Nejste jen izolovaný mozek, který nemá spojení s ostatními údy. No a stejné je to s Kristem. Není pouze hlava. Je i tělo, a my jsme jeho údy.”
Apoštol dál zdůrazňuje: „Tak i my, ač je nás mnoho, jsme jedno tělo v Kristu a jeden druhému sloužíme jako jednotlivé údy. (Řím 12:5) Jinými slovy, nejsme napojeni pouze na Ježíše, naši hlavu. Jsme napojeni také jeden na druhého. Pravdou je, že nemůžeme být napojeni na Ježíše, pokud nejsme spojeni také s našimi bratry a sestrami v Kristu.
Pavel tento bod vysvětluje: „Není chléb, který lámeme, účastí na těle Kristově? Protože je jeden chléb, jsme my mnozí jedno tělo, neboť všichni máme podíl na jednom chlebu. (1. Kor 10: 16-17) Prostě všichni se krmíme stejným jídlem: Kristem, manou z nebe. „Neboť Boží chléb je ten, který sestupuje z nebe, a dává život světu“ (Jan 6: 3).
Ježíš ke svým učedníkům mluvil často v podobenstvích a každé z nich obsahovalo skrytou pravdu o Bohu. Tato tajemství se skrývala v Otci, Synu a Duchu Svatém od počátku stvoření: „otevřu v podobenstvích ústa svá, vyslovím, co je skryto od založení světa“ (Mat 13: 35).
Ježíš prohlašuje: „ Já jsem ten chléb živý, který sestoupil z nebe…, kdo jí z tohoto chleba, živ bude na věky“ (Jan 6: 35, 51,57). Obraz chleba je zde důležitý. Náš Pán nám říká „ Když ke mně přijdete, budete nasyceni. Připojíte se ke mně jako úd mého těla. Proto dostanete životodárnou sílu, která je ve mně.“ V podstatě každý úd jeho těla získává sílu ze stejného zdroje: Krista - hlavy. Všechno co potřebujeme k tomu, abychom vedli úžasný život, proudí od něj k nám.
Tento chleba je to, co nás charakterizuje jako údy jeho těla. Jsme odděleni od zbytku lidského pokolení, protože jíme z jednoho bochníku: Ježíše Krista. „Protože je jeden chléb, jsme my mnozí jedno tělo“ (1.Kor 10:17). I love you
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

jak je to s vylitím Ducha Božího Empty Re: jak je to s vylitím Ducha Božího

Příspěvek  Alea 26/3/2013, 10:48

jája napsal:
Určitě bude jinej než jeho předchůdce, ale žel i než Kristus, jak ho známe z evangelií.Dál jsem zvědavej, jak se papežova slova o chudobě změní v činy vzhledem k naší zemi.

Nedá mi to abych se naposledy nevyjádřila formou příspěvku - že se nebude projevovat jako náš Pán....ani se mi nezdá Smile

viz http://zpravy.idnes.cz/frantisek-na-zeleny-ctvrtek-omyje-nohy-veznum-fq5-/zahranicni.aspx?c=A130321_162456_zahranicni_ert

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/219766-msi-na-zeleny-ctvrtek-odslouzi-frantisek-mezi-mladymi-delikventy/

http://www.christnet.cz/zpravy/25145/papez_frantisek_bude_na_zeleny_ctvrtek_slouzit_msi_ve_vezeni.url

Políbit nohy nakaženému Aids chce odvahu, já bych na to asi neměla žaludek, ale je to projev lásky a mytí nohou následování Krista.

Otázka pro Jáju a spol. na zamyšlení a osobní zkoumání vlastních vlastností, nedokonalostí a svých projevů jednání - Když už si vyhrazujete právo soudit následovníky Krista a sami se cítit v právu, kdy jste VY naposledy někomu z chudých a nemocných umyli nohy?

To byla řečnická....a ted už vážně sbohem.
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

jak je to s vylitím Ducha Božího Empty Re: jak je to s vylitím Ducha Božího

Příspěvek  jája 26/3/2013, 12:24

Aleo, nechci klást otázky tak, abys měla potřebu utíkat. Nemyslím to konfrontačně, nejsou v tom emoce. S rozumem se ptám na rozumnou odpověď. Myslím, že to zbytečně hrotíš.
To, o čem píšeš, je zajímavý gesto, ale já se ptal na skutečný skutky. Ježíš pokorně myl nohy, to rozhodně, ale každej den žil ve skromnosti bez zázemí, který by vyžadovalo ohromný příspěvky od občanů.
Pokud to cejtíš jako nenávist ke KC, když se ptám, pak ses od SJ moc neposunula.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

jak je to s vylitím Ducha Božího Empty Re: jak je to s vylitím Ducha Božího

Příspěvek  Alea 26/3/2013, 13:14

jája napsal:Aleo, nechci klást otázky tak, abys měla potřebu utíkat. Nemyslím to konfrontačně, nejsou v tom emoce. S rozumem se ptám na rozumnou odpověď. Myslím, že to zbytečně hrotíš.

Dobře, budu to tak brát.

Já nemám problém diskutovat, když to někam vede, to by mohlo jistě dost lidí potvrdit, problém je, že se mi zdá, že se to právě tady za ty roky co tu jsem nikam moc neposunulo (stejní lidé opakují stejné věci) a to mě dovedlo k názoru, že to nemá smysl. Takže jsem to vzdala Wink
Spíš než otázky se mi to často jeví jako kritika a dle příspěvku Gariho se mi zdá, že nejen mě.

Každopádně se osobním diskusím, které jsou opravdově a upřímně myšlené nebráním a pokud se mě někdo bude chtít na něco soukromě zeptat a soukromě diskutovat nemám s tím problém. Už si takhle s několika lidmi dopisuji. Takže pokud nejde o prvoplánovou kritiku, klidně pište Wink

Mail: Aleastr@seznam.cz
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

jak je to s vylitím Ducha Božího Empty Re: jak je to s vylitím Ducha Božího

Příspěvek  jája 26/3/2013, 13:28

Dobře. Jako SJ od dětství jsem měl výhrady k řadě věcí, ale když jsem se začal ptát, byl jsem kritik, nicméně odpovědí jsem se nedočkal.
Dneska mám otázky ke KC. Pokud mi na ně budeš chtít odpovědět, jak to vidíš, můžeš tady. Nebo na 14.seznam@seznam.cz

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

jak je to s vylitím Ducha Božího Empty Re: jak je to s vylitím Ducha Božího

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru