Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Proč jsem nebyl na památný?

+5
drobeček
Martin Cibulka
OOO
Hvězdlický
admin pavel
9 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

Proč jsem nebyl na památný? Empty Proč jsem nebyl na památný?

Příspěvek  admin pavel 12/4/2006, 22:05

Tak proběhla památná slavnost, jak říkají SJ večeři páně. Já na ní nebyl a nechalo mě to klidným. Nemohu ovšem říci, že klidnými to nechalo mé bývalé bratry. Být vyloučeným či odejivším a ani nepřijít na památnou, to je těžký hřích i v očích sympatizantů. Proč jsem tedy nepřišel? To čemu SJ říkají památná slavnost by se správně mělo jmenovat antivečeře páně, neboť celá událost není o tom, že by věřící křesťan uznal své vykoupení milostí Ježíše Krista a svou večeří by ukázal na svůj podíl na krvi a těle Ježíše Krista, ale památná slavnost je přehlídkou opaku, tedy toho, jak nemám podíl na výkupní oběti Ježíše Krista a jak bezmocně vzhlížím k těm, kteří mi ji odepřeli a ještě je vyvyšuji a děkuji jim za to. Myslím tím tzv pomazané.
Dějiny českého a i jiných národů nesou znaky zápasu o tzv. přijímání podobojí - tedy víno i chléb. Ano naši předkové bojovali za to, aby mohli přijímat tělo i krev. Pak přišli vyslanci jakéhosi Russela z USA a ti nám přinesli nové evangelium, kde je největší oslavou milosti JK nepřijímání.
Ne, děkuji, tak toho se účastnit nechci.
admin pavel
admin pavel

Male Poeet p?íspivku : 162
vztah k organizaci : už žádný
Reputace : 1
Body : 131
Registration date : 01. 02. 06

http://www.straznavez.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Proč jsem nebyl na památný? Empty Re: Proč jsem nebyl na památný?

Příspěvek  Hvězdlický 13/4/2006, 08:07

Taky jsem nebyl na "památné".

Možná mám jiný důvod. Pokyn "neustále to čiňte na mou památku" chápu tak, že nebyl určen pro mne.
Domnívám se, že byl určen pouze těm, kteří jsou vybráni Kristem, za jeho spoluvládce v nebeské vládě.

Účastnit se "památné" jako nějaký pozorovatel, jen abych zvětšil číslo návštěvnosti, považuji za urážku tohoto aktu a v podstatě za nesmysl.

Navíc, ti kteří berou symboly z řad SJ je další skutek "nad to, co je psáno". Jako kdyby "pomazaní" byli jen v řadách SJ a nikde jinde.

Další jejich omyl je v tom, že před rokem 75 nám říkali, že Armagedon je ve dveřích a pomazaní rychle vymírají, a ta zbývající hrstka nás převede přes Armagedon do nové země.
Nic se nestalo, pomazaní nevymřeli, ale za těch dalších třicet let se jejich počet stále drží na stejné úrovni a občas i zvětšuje. Že by podvod?

Prostě, to je můj názor a důvod, proč...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč jsem nebyl na památný? Empty Re: Proč jsem nebyl na památný?

Příspěvek  OOO 13/4/2006, 09:14

K Pavlovi Powerovi jen dodám.."Památná" je povinnost, jakou nutí společnost SJ své ovečky i ty "zatoulané"k účasti na tomto aktu"poslušnosti" a těm co nechtějí se snaží , vnutit "nečisté"svědomí z neúčasti a tak je odsoudit ve vlastních očích..i v očích těch poslušných ze stáda."Památná" je užívána jako prostředek, vynutit si poslušnost účasti i na "odejitém"SJ.Je to podobné jako "Lucerna" u Jiráska..I svobodný "musí"!!Ono to však tak není a nemůže být.Pokud člověk nemá účast na symbolech tak tam v podstatě ani nemusí "být"..Ta "přednost" je jen pro "křesťany",kteří mají podíl na "těle"Páně.. U SJ je to jen pro 144.000 V.I.P/ostatek/ je to až zvrácené..Jk účast na tomto důležitém aktu nabídl všem těm co přijali jeho Ducha.study :sunny:PS:na památné u SJ jsem nebyl!!!


Naposledy upravil dne 13/4/2006, 11:52, celkově upraveno 1 krát
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč jsem nebyl na památný? Empty Re: Proč jsem nebyl na památný?

Příspěvek  Martin Cibulka 13/4/2006, 11:48

Na „památné slavnosti“ SJ jsem nebyl proto, že jsme si s rodinou udělali sederový večer podle „Vyšehradské hagady“ (verze 2003/5763; možnost objednání viz [You must be registered and logged in to see this link.]

Během sederového večera jsme podle této Hagady mimo jiné mluvili o tom, že „Tora mluví o čtyřech typech dětí: jedno je moudré, druhé zlé a vzpurné, další prosté a jedno ještě neví, jak se ptát.

Moudré dítě říká: „Co to jsou ta svědectví, nařízení a práva, která vám přikázal Hospodin, náš Bůh?“ (Dt 6:20) Na důkladnou otázku dej i ty důkladnou odpověď a vyučuj ho všem věcem, které nám Hospodin zjevil.

Zlé dítě praví: „Co máte na téhle službě?“ (Ex 12:26) Vy, on ne! A protože se sám vyřazuje z celku, popírá samotnou podstatu. A tak mu též obrus zuby a řekni mu: „To je pro to, co Hospodin učinil mně, když jsem vycházel z Egypta.“ (Ex 13:8) Mně, ale ne jemu: kdyby tam býval byl, nebyl by vykoupen.

Prosťáček se ptá: „Toto – je co?“ Tomu odpovíš: „Hospodin nás vyvedl pevnou rukou z Egypta, z domu otroctví.“ (Ex 13:14)

A tomu, kdo ještě neví, jak se ptát, pomoz sám, protože je psáno: „V onen den svému synovi oznámíš: „To je pro to, co mi prokázal Hospodin, když jsem vycházel z Egypta.“ (Ex 13:8)


Zmiňuji se o tom proto, že i my máme díky krvi Pána Ježíše Krista možnost vyjít z Egypta a otroctví, totiž ze světa, a i my se můžeme prokázat jako jedno z těchto dětí. Buď jsme moudří a chopíme se té naděje, která nám byla předložena skrze evangelium, nebo jsme zlí a vydělujeme se z účasti na Božích zaslíbeních, nebo jsme prosťáčci, kteří potřebují, aby nás někdo ještě poučil, anebo jsme ještě nemluvňaty vzhledem k naději.

Není ostuda být v určitou chvíli nemluvnětem či prosťáčkem, ale bylo by obrovskou chybou, kdybychom se nakonec prokázali jako ti, o nichž mluvil Pán Ježíš těmito slovy: „Kde někdo slyší slovo o království, ale nechápe jeho smysl, přichází ten ničemný a uchvacuje, co bylo zaseto do jeho srdce; to je ten zasetý podél cesty. Ten, kdo byl zaset na skalnatá místa, to je ten, kdo slyší slovo a hned je s radostí přijímá. Přesto v sobě nemá kořen, ale pokračuje nějaký čas, a potom, co nastane soužení nebo pronásledování kvůli slovu, ihned klopýtá. Ten, kdo je zaset mezi trní, to je ten, kdo slyší slovo, ale úzkost tohoto systému věcí a podvodná moc bohatství slovo dusí, a on se stává neplodným.“ (Matouš 13:19–22)

Přál bych si, abychom všichni, kteří se účastníme této diskuze, byli jako „ten, kdo slyší slovo a pochopí jeho smysl a kdo skutečně nese ovoce a vynáší ten stonásobně, onen šedesátinásobně, jiný třicetinásobně.“ (Matouš 13:23) Kéž jsme všichni zakořeněni v té znamenité půdě a jsme „jako strom zasazený při vodních tocích“ (Žalm 1:3) a nespoléháme se na „puklé cisterny, které nemohou udržet vodu“ (Jeremjáš 2:13).
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Proč jsem nebyl na památný? Empty Re: Proč jsem nebyl na památný?

Příspěvek  drobeček 5/8/2006, 09:41

Děda Slavík napsal:


Možná mám jiný důvod. Pokyn "neustále to čiňte na mou památku" chápu tak, že nebyl určen pro mne.
Domnívám se, že byl určen pouze těm, kteří jsou vybráni Kristem, za jeho spoluvládce v nebeské vládě.

Protože nejsem tak "sečtělý" v Písmu jako vy tady ve fóru, prosím o vysvětlení. Pokud jsme učedníky Pána Ježíše, tedy následovníky oněch původních, podle čeho se dělíme na ty, kteří přijímají a ostatní?? Myslím, že slovo P.J.K. bylo pro všechny učedníky bez rozdílu, ne ??? Byli někteří z učedníků, kterým nebyl tento příkaz určený ???
drobeček
drobeček

Poeet p?íspivku : 161
vztah k organizaci : žádný
Reputace : 0
Body : 56
Registration date : 12. 05. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč jsem nebyl na památný? Empty Re: Proč jsem nebyl na památný?

Příspěvek  Hvězdlický 5/8/2006, 11:12

Slova "to čiňte na mou památku" řekl Ježíš jen svým dvanácti, při poslední večeři.
V tu dobu, měl možná již několik set přívrženců, ale ty ani nepozval na tuto večeři.
Navíc s dvanácti uzavřel smlouvu o království.

Tito vyvolení učedníci nepatřili k dnešnímu křesťanstvu, ale jen k vyvolené části Kristových spoluvládců. (Bible uvádí jejich symbolický počet 144000)

Podle mého názoru, jen tato skupina vyvolených má povinnost se účastnit tohoto pokynu.
Ti ostatní, a tedy i my, máme snad jen právo, a ne povinnost.
Nejsme ve smlouvě o království (spoluvládu).

Satan ale vše znesvětil a znevážil, proto podnítil církve, kterým vládne (všechny) k tomuto znevažujícímu aktu, přijímání, a přijímá chléb a víno tím pádem, kde kdo. I ten, komu to nepřísluší.
"Jen se hádají, jestli "pod jednou a nebo pod obojí".


Naposledy upravil dne 5/8/2006, 14:42, celkově upraveno 1 krát

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč jsem nebyl na památný? Empty Re: Proč jsem nebyl na památný?

Příspěvek  drobeček 5/8/2006, 13:13

Slavík Svatopluk napsal:Satan ale vše znesvětil a znevážil, proto podnítil církve, kterým vládne (všechny) k tomuto znevažujícímu aktu...............
Mám tomu rozumět tak, že Satan podněcuje církve mimo NSSJ ?? Ti to pochopili "správně", a ostatní /většina/ ne ??? To je bizarní vysvětlení.
drobeček
drobeček

Poeet p?íspivku : 161
vztah k organizaci : žádný
Reputace : 0
Body : 56
Registration date : 12. 05. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč jsem nebyl na památný? Empty Re: Proč jsem nebyl na památný?

Příspěvek  Hvězdlický 5/8/2006, 14:40

Jestli jsi to pochopil takto, jak píšeš, potom špatně čteš. (nebo zbrkle)

Pokud vím, napsal jsem všechny církve.
Nebyl tam dodatek "s výjimkou SJ, nebo jiných".


To je bizarní vysvětlení

Již jednou jsem ti psal "nehodnoť cizí názor". Můžeš se mýlit ke své škodě.
Napiš jen biblicky opodstatněný protinázor. Na ten má každý z nás právo. Ale ne sesměšňovat druhé.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč jsem nebyl na památný? Empty Re: Proč jsem nebyl na památný?

Příspěvek  drobeček 5/8/2006, 18:31

Mohu hodnotit co chci, když se přidržím slušnosti. Že Ti to neleze "pod fousy" je Tvůj problém. Myslel jsem, že tohle fórum je demokratické, ale jak vidím, není tomu tak. Proto se loučím a vy se tady v té "Jehovovštině" předháňějte dál.
drobeček
drobeček

Poeet p?íspivku : 161
vztah k organizaci : žádný
Reputace : 0
Body : 56
Registration date : 12. 05. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč jsem nebyl na památný? Empty Re: Proč jsem nebyl na památný?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 5/8/2006, 19:30

.


Naposledy upravil dne 30/7/2007, 13:07, celkově upraveno 1 krát
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč jsem nebyl na památný? Empty Re: Proč jsem nebyl na památný?

Příspěvek  OOO 5/8/2006, 20:46

gueensi,tak tady vidíš jak působí "svědkovské"argumenty na někoho z jiné církve?/drobeček/Udělá se mu zle a musí pryč. No Kdy ti to dojde ,že nauky SJ zabíjejí?Ikdyž vychází z úst někoho ,kdo už třeba řadu let není SJ nebo jsou dokonce myšleny dobře.?Co myslíš?
PS:Když se dnes podívám ,kolik lidí jsem přivedl k "pravdě"která vede do "p...".Dokonce pracovali i na odbočce v Blavě...Je mi upřímně zle..I já jsem se na tomto "duchovním"zabíjení podílel.Už ,ale nechci!!!!!!!!
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč jsem nebyl na památný? Empty Re: Proč jsem nebyl na památný?

Příspěvek  Aleš 5/8/2006, 21:03

drobeček napsal:Mohu hodnotit co chci, když se přidržím slušnosti. Že Ti to neleze "pod fousy" je Tvůj problém. Myslel jsem, že tohle fórum je demokratické, ale jak vidím, není tomu tak. Proto se loučím a vy se tady v té "Jehovovštině" předháňějte dál.
Myslím, že opravdu poněkud setrváváme v diskuzí na svých zabydlených pozicích namísto abychom se jeden od druhého učili. A přiučit bychom se měli zejména od těch, kdo mají od nauk SJ odstup.
Aleš
Aleš

Male Poeet p?íspivku : 343
vztah k organizaci : po 20ti letech horlivosti opustil společenství napsáním dopisu
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 28. 05. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč jsem nebyl na památný? Empty Re: Proč jsem nebyl na památný?

Příspěvek  Hvězdlický 6/8/2006, 11:20

Zase se trošku píchlo do vos.

To je bizarní vysvětlení.

Drobeček říká, že si může dělat co chce v rámci slušnosti. Jestli ale řeknu "To je bizarní vysvětlení." je to podle mne totéž, jako když slušně řeknu "jsi blbec dědo".

Domnívám se, že je potřeba brát ohled na pocity druhého.
Ale když někdo razí heslo "na hrubý pytel hrubá záplata" nevím, proč se mu zdá že se vyjadřuji hrubě (jsem hrubý pytel) a on musí odpovídat stejně. (kdo po tobě kamenem... neplatí??)

Kdybych (při urážlivosti Drobečka) ohodnotil jeho příspěvek a napsal připomínku k jeho příspěvku slovy "to je bizarní názor". Urazí se a odejde.

A vy ostatní.?
Nemohu souhlasit s názorem
A přiučit bychom se měli zejména od těch, kdo mají od nauk SJ odstup.

Kdo má odstup, většinou se přiklání k něčemu jinému. Na příklad KC, Letničářům a jiným. O co jsou lepší? (Datel je vychvaluje)

Ten odstup u některých zavání jednostraným hodnocením, ukazuje, že máločemu rozumí, že jsou fanatičtí jiným směrem, než byli dřív. Přešli z bláta do louže.
Jednu špínu odsuzují a druhé špíně fandí.

Můj názor je, že poučit se můžeme všude.

I u nenáviděných SJ a vyzvedávané KC a jíných.

Je psáno-˛1. Tesaloničanům 5:21 Všecko zkoumejte, dobrého se držte;

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč jsem nebyl na památný? Empty Re: Proč jsem nebyl na památný?

Příspěvek  OOO 6/8/2006, 11:42

Dědo S,zase se mýlíš? Ja nevychvaluji církve?To je blbost. Já jen jasně říkám ,že oni jsou na startovní čáře/závodu o věčný život/!!!SJ-né ,protože nechápou postavení a význam JK..To je vše a tato věc je "diskvalifikuje"ze závodu o "věčný život".I téma této diskuze ukazuje ,že SJ "zvráceně"chápou večeři Páně..Jejich jednáním se odpírá "ovečkám"podíl se na tělu a krvi JK..I toto je "děsný"projev opovržení " oběti JK"po "zednářském"vzoru. Dědo S. ale příjmutí této "oběti"pro nás je právě ta vstupenka do "závodu o náš život" Co je důležitější?Kdy to pochopíš?


Naposledy upravil dne 6/8/2006, 16:36, celkově upraveno 1 krát
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč jsem nebyl na památný? Empty Re: Proč jsem nebyl na památný?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 6/8/2006, 13:42

.


Naposledy upravil dne 30/7/2007, 13:08, celkově upraveno 1 krát
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč jsem nebyl na památný? Empty Re: Proč jsem nebyl na památný?

Příspěvek  Martin Cibulka 6/8/2006, 15:36

Sváťo, Drobeček Tě výrazem „bizarní vysvětlení“ vůbec nezesměšnil. Pouze napsal, jak na něho Tvé vysvětlení zapůsobilo. Místo, abys mu nejprve v klidu odpověděl na to, na co se Tě ptal, začal jsi ho obviňovat z toho, že špatně čte. To není zesměšňování? A když mu podsouváš i to, co nenapsal, to je nějaká slušnost? On přece nenapsal, že si může v rámci slušnosti dělat, co chce, ale že může hodnotit, co chce.

A už vůbec nemáš pravdu v tom, že by příkaz: „Stále to čiňte na mou památku“ (Lukáš 22:19), platil jen pro dvanáct apoštolů, protože po smrti Pána Ježíše a jeho vzkříšení, to činili na památku všichni křesťané a to z toho důvodu, že apoštolé Pánův požadavek předávali všem, kteří se stali křesťany (viz 1.Korinťanům 11:23-26). Navíc ne všichni apoštolé patřili k symbolickému nebo doslovnému počtu 144000, jak tvrdíš, protože někteří z nich byli ženatí (Zjevení 14:4) a zřejmě dokonce nezemřeli mučednickou smrtí (viz Zjevení 6:11).
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Proč jsem nebyl na památný? Empty Re: Proč jsem nebyl na památný?

Příspěvek  Hvězdlický 6/8/2006, 15:45

A už vůbec nemáš pravdu v tom, že by příkaz: „Stále to čiňte na mou památku“ (Lukáš 22:19), platil jen pro dvanáct apoštolů

Psal jsem, že

Tito vyvolení učedníci nepatřili k dnešnímu křesťanstvu, ale jen k vyvolené části Kristových spoluvládců. (Bible uvádí jejich symbolický počet 144000)
Podle mého názoru, jen tato skupina vyvolených má povinnost se účastnit tohoto pokynu

Tak vidíš jak je to snadné povrchně číst. Psal jsem, že patří k vyvolené části, nebo-li, jsou součástí této vyvolené časti (jejich představitelé) a jejich prostřednictvím přechází tato povinnost i na ostatní z celkového počtu. vyvolených (je jich symbolicky celkem 144000)

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč jsem nebyl na památný? Empty Re: Proč jsem nebyl na památný?

Příspěvek  Martin Cibulka 6/8/2006, 16:22

Ano, ale ještě předtím jsi napsal:
Slova "to čiňte na mou památku" řekl Ježíš jen svým dvanácti, při poslední večeři.
V tu dobu, měl možná již několik set přívrženců, ale ty ani nepozval na tuto večeři.
Navíc s dvanácti uzavřel smlouvu o království.

To jen pro upřesnění, aby sis uvědomil, jaké signály dáváš těm (např. Drobečkovi), kdo nejsou zasvěceni do hlubokých vod učení společnosti Watch Tower.

První křesťané se nerozdělovali na ty, kteří patří k vyvolené části Kristových spoluvládců a na ty, kteří k nim nepatří. Spoluvláda totiž nebyla tou zásadní věcí, důležitá byla víra ve výkupní oběť Pána Ježíše Krista a tu měli všichni křesťané.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Proč jsem nebyl na památný? Empty Re: Proč jsem nebyl na památný?

Příspěvek  Hvězdlický 6/8/2006, 17:48

První křesťané se nerozdělovali na ty, kteří patří k vyvolené části Kristových spoluvládců a na ty, kteří k nim nepatří. Spoluvláda totiž nebyla tou zásadní věcí, důležitá byla víra ve výkupní oběť Pána Ježíše Krista a tu měli všichni křesťané.

To je správný postřeh.

Ještě nebylo dvacáté století a tedy doba těsně (snad, doufejme) před příchodem Pána, kdy se bude jednat i o přežití velkého zástupu do nové země. Kdy očekáváme dobu žně a dělení pšenice od koukole.

Jen bych měl názor, že spoluvláda byla tou zásadní věcí. O jinou možnost se tehdy nejednalo a až do nedávné doby, také ne...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč jsem nebyl na památný? Empty Re: Proč jsem nebyl na památný?

Příspěvek  Martin Cibulka 6/8/2006, 19:37

Jestliže spoluvláda byla tou zásadní věcí, tak pro koho? Jsem přesvědčen, že pro křesťany prvního století určitě ne, stejně jako pro znovuzrozené křesťany dnes.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Proč jsem nebyl na památný? Empty Re: Proč jsem nebyl na památný?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 7/8/2006, 08:23

.


Naposledy upravil dne 30/7/2007, 13:08, celkově upraveno 1 krát
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč jsem nebyl na památný? Empty Re: Proč jsem nebyl na památný?

Příspěvek  Hvězdlický 7/8/2006, 08:56

Jestliže spoluvláda byla tou zásadní věcí, tak pro koho? Jsem přesvědčen, že pro křesťany prvního století určitě ne, stejně jako pro znovuzrozené křesťany dnes.

Tak to jsem s tvých názorů jelen. Nevím, co tím myslíš a kam míříš???

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč jsem nebyl na památný? Empty Re: Proč jsem nebyl na památný?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 7/8/2006, 08:57

.


Naposledy upravil dne 30/7/2007, 13:09, celkově upraveno 1 krát
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč jsem nebyl na památný? Empty Re: Proč jsem nebyl na památný?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 7/8/2006, 08:58

.


Naposledy upravil dne 30/7/2007, 13:09, celkově upraveno 1 krát
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč jsem nebyl na památný? Empty Re: Proč jsem nebyl na památný?

Příspěvek  Martin Cibulka 7/8/2006, 11:08

Nechápete, protože jste "velkému zástupu" určili místo na zemi, kdežto pouze 144000 v nebi, přestože to jsou ti "eunuchové, kteří se sami učinili eunuchy kvůli nebeskému království" (Matouš 19:12, srovnej Zjevení 14:4). Ne všichni apoštolé tomu učinili "místo".
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Proč jsem nebyl na památný? Empty Re: Proč jsem nebyl na památný?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru