Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Proroctví v Danielovi a Zjevení

+11
sazeč
witness
zbysek
Mezek
JAREKzRybenu
Martin Cibulka
dajti
annakonyk
iofka
gari
Losiris
15 posters

Strana 5 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 5 Empty Re: Proroctví v Danielovi a Zjevení

Příspěvek  witness 22/4/2014, 23:31

annakonyk napsal:
Odpovídám tobě na to na co se ptáš.
Vzkříšení nespravedlivých bude až skončí 1000 let. (To je druhé vzkříšení).
Obávám se, annakonyk, že mi vůbec neodpovídáš na to, na co se ptám.
Já se přece neptal na to, kdy dle Tebe proběhne vzkříšení nespravedlivých
i jsem několikrát zdůrazňoval, že tuto časovou otázku v naší diskuzi (prozatím) neřeším.. Very Happy 

Tím který hřešili proti Duhu svatému, možnost činit pokání Bůh nedává, a o tom píše v Dan. 12:2 jsou to ti, které patří k prvnímu vzkříšení, byli pokřtění Duchem svatým a nezůstali věrní, Mat. 12:31,32
Na tyto Tvé názory jsem také už docela podrobně reagoval včetně toho, proč první vzkříšení
nemůže zahrnovat nikoho nevěrného.
Věřím, že když opravdu budeš někdy chtít odpovědět, tak si mé argumenty
(i argumenty jiných, které jsi také zatím nechala bez reakce) dohledáš.

Přeji příjemnou poslední půlhodinu dnešního dne a dobrou noc... Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 5 Empty Re: Proroctví v Danielovi a Zjevení

Příspěvek  Alea 23/4/2014, 01:38

witness napsal:já osobně mám dokonce už nějakou dobu dojem, že PNS vůbec nevznikl překládáním z původních biblických jazyků, ale přepsáním a převyprávěním stávajících dostupných překladů.On ani neměl kdo poctivý překlad vytvořit, protože VRO nikdy neměl ani nemá jednoho jediného znalce biblických jazyků, maximálně tak akademické nedovzdělance
nebo samouky, které by i u snadnější jazykové zkoušky museli vyhodit.... Very Happy
 

Souhlasím, viz prověření C.T. Russella soudem, zda rozumí jazykům, o nichž tvrdil, že ovládá. Pokud si to pamatuji dobře, tak nebyl schopen přeložit ani čárku z jednoduchého textu Very Happy Myslím, že se jednou v nebi budou SJ asi hodně divit co všechno se dělo v zákulisí jejich milované "matky organizace".  Smile No, přála bych všem aby prohlédli dřív....
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 5 Empty Proroctví Daniela a Zjevení

Příspěvek  annakonyk 23/4/2014, 10:08

Milá Aleo,
používám jak ekumenickou tak kralickou Bibli, vzhledem k tomu že jsem cizinka, tak používám ukrajinský a ruský překlady.
Od SJ mě vyhodily proto, že jsem se držela Božího slova a ne slov VRO, ani dnes tomu není jinak. Celý Písmo je napsáné Bohem, pod inspiraci Ducha svatého, k Jeho slovům se nesmí nic přidávat ani ubírat. 5 Moj. 4:2; 12:32; moc hezký verš je v Přísloví 30:6" k jeho slovům nic nepřidávej, jinak tě potrestá a budeš shledán lhářem". Proto se snažím držet slov které jsou napsané v Bibli.
PÍŠEŠ:
SJ mají ve výše uvedené pasáži "celou obydlenou zemi", v jiných překladech se objevuje "celý svět", řecky "kosmón", které se dá přeložit jako "svět" ale i "vesmír". V křesťanských výkladech pasáží Bible a tedy i Zjevení se píše, že před stvořením světa Ďábel sváděl celý tehdejší "kosmón" (miliardy andělů, kteří byli v nebi) a tito se jím pak buď nechali, nebo nenechali svést.
Pravděpodobně se odkazuješ na verš Zjevení 12:9 "celí svět", ale když čtu dál Zjevení 12:10 "který je před Bohem osočoval dnem i noci", z těch slov vidím že mohl být před Bohem jak ve dne tak i v noci. O andělech píše 1 Moj. 6:1-4 "když se lidé počaly na zemi množit..." rozhodně to nebylo před stvořením světa.
PÍŠEŠ.
V době, kdy Satan sváděl Evu, byl již "hadem" - ďáblem, ne dobrým andělem, který byl v nebi. Ve Zjevení 12 je Ďábel již padlým "drakem", tedy ne andělem, žijícím v nebi. V té samé kapitole se rovněž rodí Kristus, z nějž posléze vzejde církev. Ve Zjevení není popsán jen "konec světa" či "velké soužení", jsou zde popsané celé dějiny spásy, které už uplynuly. Kdyby tato kapitola zahrnovala jen velké soužení, Kristus by se podle tohoto výkladu narodil až před velkým soužením. Církev by také existovala až potom. Drak se po svém svržení na "ženu rozzlobil" a odešel vést válku s jejím semenem." Ďábel pronásleduje církev již velmi dlouhou dobu, největší válka proti křesťanům probíhala již v 1.století.

V knize Zjevení Satan už je skutečně padlím andělem, ale v Edenu nebyl, teprve potom, až oklamal Evu Bůh nad ním vynesl rozsudek 1 Moj. 3:15 "meze tebe a ženu položím nepřátelství, i mezí símě tvé a símě její...", ti slova se plní v Zjevení 12:17.
Píšeš že ve Zjevení popsané celé dějiny spásy, tak proč anděl říká apoštolu Janů v Zjevení 4:1 "...ukážu ti,co se má stát potom?", Jan knihu Zjevení psal po smrtí Ježíše, takže nemůže popisovat jeho narození.
Milá Aleo, když něco píšeš prosím, podkládej mi to biblickými verši.


annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 5 Empty Proroctví Daniela a Zjevení

Příspěvek  annakonyk 23/4/2014, 12:03

annakonyk napsal:

, ale jiní ke zničení Daniel 12:2,3.
Takže dle Tebe Bůh někoho vzkřísí jen kvůli tomu, aby ho mohl zničit?
Slovo ,,zničení´´ máš, prosím, z jakého překladu Bible?

ale kdo jsou ti druzi delší dobu jsem nemohla pochopit, teď už vím že v prvním vzkříšení vstanou i ti které byli pokřtění Svatým duchem ale nezůstaly věrní, oni jdou k pohaně a věčné hrůze.
Na základě čeho jsi to tedy nakonec takto pochopila?

Nechci Ti Tvé představy a názory brát, jen z nich mám dojem, že je to podobné žonglování
s biblickými verši jako bývá u podobných výkladů ve Strážné věži.
Tebou dále uvedené citace Mat. 24:21, Dan. 12:1 a Zjevení 12:12 totiž Tvé názory
nijak nepodporují a nepotvrzují.
annakonyk napsal:
Daniel 12:1....... Ten verš je stejní jako Mat. 24:21 ........Marek 13:19
Podle slov Ježíše ta doba "soužení" nastane těsně před jeho příchodem, Mat. 24:29,30
Ale proti tomuto já přece nic nemám a souhlasím s tím, jak jsem psal i dříve.
Jádrem naší diskuze ale přece nebylo propojení těchto veršů, ale to, zda soužení je totéž
co svržení satana z nebe popsané ve Zjevení.

Včera jsem se snažila podrobně odpovědět na tvé otázky, za což jsem sklidila jenom kritiku. Napsala jsem že si pokusím psát málo, když toho napíšeme hodně tak se potom do toho zamotáme.
Odpovídám na poslední větu, zda soužení je totéž co svržení Satana z nebe.

Až Satan bude svržen z nebe tak rozpoutá válku z těmi (ostatními) které patří k semeně ženy Zjevení 12:17. A tím začne "velké soužení", které bude trvat 3,5 roku nebo (čas časy a půl, 42 měsíců nebo 1260 dní), a všude kde je zmínka o tom období, tak je spojeno z pronásledováním svatých.
Napíšu tobě po pořádku: Dan. 7:25; 12:7; Zjevení 11:2,3; 12:6,14; 13:5-7.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 5 Empty Re: Proroctví v Danielovi a Zjevení

Příspěvek  Alea 23/4/2014, 17:11

annakonyk napsal:Milá Aleo,
používám jak ekumenickou tak kralickou Bibli, vzhledem k tomu že jsem cizinka, tak používám ukrajinský a ruský překlady.
Od SJ mě vyhodily proto, že jsem se držela Božího slova a ne slov VRO, ani dnes tomu není jinak. Celý Písmo je napsáné Bohem, pod inspiraci Ducha svatého, k Jeho slovům se nesmí nic přidávat  ani ubírat. 5 Moj. 4:2; 12:32; moc hezký verš je v Přísloví 30:6" k jeho slovům nic nepřidávej, jinak tě potrestá a budeš shledán lhářem".  Proto se snažím držet slov které jsou napsané v Bibli.
 PÍŠEŠ:
SJ mají ve výše uvedené pasáži "celou obydlenou zemi", v jiných překladech se objevuje "celý svět", řecky "kosmón", které se dá přeložit jako "svět" ale i "vesmír". V křesťanských výkladech pasáží Bible a tedy i Zjevení se píše, že před stvořením světa Ďábel sváděl celý tehdejší "kosmón" (miliardy andělů, kteří byli v nebi) a tito se jím pak buď nechali, nebo nenechali svést.
Pravděpodobně se odkazuješ na verš Zjevení 12:9 "celí svět", ale když čtu dál Zjevení 12:10 "který je před Bohem osočoval dnem i noci", z těch slov vidím že mohl být před Bohem jak ve dne tak i v noci. O andělech píše 1 Moj. 6:1-4 "když se lidé počaly na zemi množit..." rozhodně to nebylo před stvořením světa.
PÍŠEŠ.
V době, kdy Satan sváděl Evu, byl již "hadem" - ďáblem, ne dobrým andělem, který byl v nebi. Ve Zjevení 12 je Ďábel již padlým "drakem", tedy ne andělem, žijícím v nebi. V té samé kapitole se rovněž rodí Kristus, z nějž posléze vzejde církev. Ve Zjevení není popsán jen "konec světa" či "velké soužení", jsou zde popsané celé dějiny spásy, které už uplynuly. Kdyby tato kapitola zahrnovala jen velké soužení, Kristus by se podle tohoto výkladu narodil až před velkým soužením. Církev by také existovala až potom. Drak se po svém svržení na "ženu rozzlobil" a odešel vést válku s jejím semenem." Ďábel pronásleduje církev již velmi dlouhou dobu, největší válka proti křesťanům probíhala již v 1.století.

V knize Zjevení Satan už je skutečně padlím andělem,  ale v Edenu nebyl, teprve potom, až oklamal Evu Bůh nad ním vynesl rozsudek 1 Moj. 3:15 "meze tebe a ženu položím nepřátelství, i mezí símě tvé a símě její...",  ti slova se plní v Zjevení 12:17.
Píšeš že ve Zjevení popsané celé dějiny spásy, tak proč anděl říká apoštolu Janů v Zjevení 4:1 "...ukážu ti,co se má stát potom?", Jan knihu Zjevení psal po smrtí Ježíše, takže nemůže popisovat jeho narození.
Milá Aleo, když něco píšeš prosím, podkládej mi to biblickými verši.

Milá Anno, je velmi dobré, že se snažíš držet Písma, které je pro nás podstatné, pouze bych si dala pozor na pocit že "mé výklady budou za každých okolností správné". Kdyby se Bible dala tak jednoduše vyložit, jak píšeš, nebylo by na světě tolik různých církví s různými výklady držícími se "jedné Bible". A kdybychom se zas drželi Bible příliš "otrocky", stali bychom se malichernými farizey, kteří sice rozuměli "propočtům", ale Duch jim unikal. K dobrému a správnému výkladu Písma potřebujeme nejenom Svatého Ducha, ale i určité duchovní vedení. Od toho Kristus založil sbory. Potřebujeme vedení. Sice je dobré, že jsme odešli od VRO, ale usoudit na základě špatné zkušenosti s vedením, že tedy již žádné nepotřebujeme, je také špatně.

Bůh vždy posílal k lidem lidi, co jim vykládali Písmo, viz Filip s eunuchem "Opravdu víš co čteš?" "Jak bych mohl, ledaže by mne někdo vedl." (Skutky 8:30-35) Dokud jsme neprožili obrácení a nezaslechli hlas Ducha, nemůžeme se spoléhat na správné úsudky, které si na základě bibl. veršů utvoříme. Což je i vidět na mnoha falešných výkladech SJ i jiných sekt a jednotlivců. Filip také nehlásal "ze sebe", ale z Ducha, který jej vedl, který dostali i jiní až po "vložení rukou apoštolů." (Skutky 8:17)

Co se týče našich předchozích debat, nerada bych se vrhnula do vzájemného zasypávání se verši a následnému pření se, takže už jen pár posledních vět - to, že démoni a ďábel žalovali na lidi i na anděly "před Bohem" nemusí nutně znamenat, že "před ním stáli", ale že žalovali JEMU, třeba jako když já budu někoho písemně žalovat, budu jej také žalovat "před soudem" a nemusím tam fyzicky být. Apod. Je velmi nebezpečné představovat si duchovní svět - Boha a anděly a jejich svět jako ten lidský - ten má jiné "rozměry". My nevidíme jiné "duchovní světy", protože žijeme v tělesném, ale Bůh ze svého nebeského světa vidí všechny ostatní "světy" včetně pekla a démonských "propastí". Není problém dorozumívat se z nebe do pekla viz třeba podobenství z Bible boháč-lazar, kde se zcela jasně "peklo a nebe dorozumívá", ač se nemůže spojit - "nemůžete k nám". (Lukáš 16:23-26)Kromě toho, já mohu "před Bohem" také na někoho žalovat kupříkladu tak, že to Bohu sdělím v modlitbě a neznamená to proto, že jsem nutně v nebi (když už se to vezme do důsledku).

Z první Mojžíšovy, kterou jsi uvedla, sice vidím, že Bůh vkládá nepřátelství mezi "ženu" a "hada", nicméně o rozsudku nad Satanem nic nečtu. Slova "budeš žrát prach" jsou obrazná, předobrazují Satanovu porážku, kterou mu zasadí Kristus v budoucnosti, ale že by na základě této věty Bůh teprve poté vyhostil Satana z nebe odtud nevyplývá. Dobrý anděl, žijící vedle Boha, by nemohl jít svádět kohokoli, kdyby se nejprve nezměnil ze své podstaty - tzn. nestal se ďáblem již předtím (kdy si v srdci řekl "se všemohoucím se budu měřit"), a tato změna by všemohoucímu Bohu neunikla a on by již ze zásady nenechal v nebi vedle dobrých andělů "cokoli nečistého."

Anděl ve Zjevení říká "co se má stát potom", ale blíže to nespecifikuje. Pokud bychom z tohoto slovního spojení rovnou usoudili, že na "konci časů" musely by se na konec časů přesunout všechny obrazy ze Zjevení, o nichž ale víme, že se staly dříve než apoštol Jan zestárnul, třeba 2 svědkové jejichž těla "byla pohozena na náměstí velkého města (Říma), kde byl ukřižován jejich Pán", jež byli umučeni - apoštol Pavel+Petr, jež zabila první "šelma" (předobraz antikrista - císař Nero) z nichž po oživení "vznikla" celá církev. (Zjevení 11:7-11)

Problém také je, že SJ mají celé Zjevení "nasazené" na své učení a tudíž se vše točí "okolo nich". Nám to potom leckdy (bohužel) zůstává v hlavě naprogramované tak, jak chtěli. Proto ani neuznávají, že žena rodící v 12. kapitole Zjevení "potomka mužského rodu jejž bude pást národy", je Maria rodící Ježíše, z níž se následně v dalších obrazech stane církev, pronásledovaná ďáblem. Podle SJ je dítě tuším "Božím královstvím". Žádná jiná církev kterou znám, nepodporuje toto učení. Já rovněž věřím tomu, že dítě je Ježíš, tudíž i v této pasáži se nepopisuje jen budoucnost, ale i minulost.

Když se ponoříš hlouběji do některých prorockých vidění, jež jsou zapsány v Bibli nejen ve Zjevení, ale třeba i v Danielovi, Ezekielovi apod., zjistíš, že časová přímka v daných obrazech vůbec nehraje roli. Minulost se často v jednom jediném verši (větě) prolíná s budoucností i přítomností. Takový je tzv. "prorocký čas". Je to logické, protože Bůh jako "Pán času" žádný čas u sebe nemá, ten vidí v jedné chvíli všechny naše "časy" dohromady. Bůh sám není vázán časem ale je NAD ČASEM a proto může (kdyby chtěl) zasahovat i do minulosti, která je pro nás lidi kupříkladu ztracená. Proto církev odedávna věří, že má smysl modlit se i třeba za lidi již zemřelé.

Ale to již odbíhám jinam. Bylo by to moc na dlouho, kdybych Ti měla všechno vysvětlit (co jsem jak myslela a jak se co vykládá, proto bohužel píšu hodně zkratkovitě), ale na to už mi nezbývá čas ani energie, takže se rozloučím. Kdyby Tě o tom ještě něco zajímalo, mohu poslat dodatečně odkazy na zajímavé teologické knihy - samozřejmě vycházející z a podložené Biblí.

Možná bych na závěr jenom ráda zdůraznila, že mnou prezentované výklady nejsou "mými nápady", ale jsou to vysvětlení mnoha teologů, kněží a duchovních, vzdělaných lidí, kteří věnovali rozboru třeba jen jedné kapitole Zjevení celá léta. Nevím, jak moc se tyto výklady liší od evangelických církví, ale jelikož jsme si občas takto různě povídali s lidmi z evang. církví domnívám se, že minimálně "základní" křesťanské církve jsou v tomto ohledu  - co se týče Satana apod. za jedno. Pak samozřejmě vyvstává otázka, zda věříme, že jsou vedeni Duchem, ale to už by bylo na jinou debatu.

Jsem moc ráda, Anno, že jsme si mohly vyměnit názory a budu se na Tebe těšit třeba zas někdy příště při jiných tématech. Určitě bych Tě ráda povzbudila ať zkoumáš dál, ale s otevřeným srdcem, které Tě bude posouvat stále blíž Pánu.

Přeji Pokoj a požehnání Pána Ježíše. Alea
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 5 Empty Re: Proroctví v Danielovi a Zjevení

Příspěvek  witness 23/4/2014, 21:32

annakonyk napsal:
Včera jsem se snažila podrobně odpovědět na tvé otázky, za což jsem sklidila jenom kritiku.
Vůbec jsem nechtěl Tě kritizovat a je mi líto, že to tak vnímáš.... a jelikož jsi žena,
tak se Ti omlouvám, způsobil li jsem Ti nějakou psychickou újmu.

Ber to tak, že máme prostě každý jiné představy o tom, jak by měly vypadat
odpovědi na otázky ... a já si také nedělám o sobě iluze, že Ti odpovídám vždy tak,
jak zase očekáváš Ty... Very Happy 

Až Satan bude svržen z nebe tak rozpoutá válku z těmi (ostatními) které patří k semeně ženy Zjevení 12:17. A tím začne "velké soužení", které bude trvat 3,5 roku nebo (čas časy a půl, 42 měsíců nebo 1260 dní), a všude kde je zmínka o tom období, tak je spojeno z pronásledováním svatých.
Dobře, respektuji Tvůj názor .... a jelikož jsme si už v této věci příspěvky
,,v různých variantách´´ vyměnili, navrhuji nechat to prozatím být.
Nakonec, mnohem důležitější než stále dokola řešit otázky popisu velkého soužení
je mít natolik kvalitní vztah k Bohu a Kristu, abychom velké soužení s vírou a láskou k Bohu
ustáli, ať už přijde kdykoliv a v jakékoliv podobě.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 5 Empty Proroctví Daniela a Zjevení

Příspěvek  annakonyk 23/4/2014, 21:56

Sice jsem žena ale buď v klidu, žádnou psychickou ujmu jsi mi nezpůsobil, respektují tvé rozhodnuti.
Dobrou noc.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 5 Empty Re: Proroctví v Danielovi a Zjevení

Příspěvek  witness 23/4/2014, 22:04

annakonyk napsal:Sice jsem žena ale buď v klidu, žádnou psychickou ujmu jsi mi nezpůsobil, respektují tvé rozhodnuti.
Dobrou noc.
Tak to jsem moc rád... Very Happy 

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 5 Empty Proroctví Daniela a Zjevení

Příspěvek  annakonyk 24/4/2014, 10:43

Milá Aleo,

děkují že jsi mi věnovala svůj čas, a děkují za povzbuzení. Naše porozumění Písma se opravdu velice liší, pro mě každé slovo, každá částečka písmena je velice důležitá, proto věžím jedině Božímu slovu a ne lidem.

Přejí tobě hodně Božího požehnaní ve jméno našeho záchrance Ježíše Krista.

Anna

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 5 Empty Re: Proroctví v Danielovi a Zjevení

Příspěvek  Alea 24/4/2014, 16:41

annakonyk napsal:Milá Aleo,

děkují že jsi mi věnovala svůj čas, a děkují za povzbuzení. Naše porozumění Písma se opravdu velice liší, pro mě každé slovo, každá částečka písmena je velice důležitá, proto věžím jedině Božímu slovu a ne lidem.

Přejí tobě hodně Božího požehnaní ve jméno našeho záchrance Ježíše Krista.

Anna

Milá Anno, chápu Tvoje stanovisko a jsem ráda, že jsem Tě poznala, je krásné vidět, jak se lidé osvobozují z otrockých sekt a přicházejí k Pánu. Také děkuji za příjemnou debatu  flower 
Ahoj, Alea
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 5 Empty Re: Proroctví v Danielovi a Zjevení

Příspěvek  sazeč 24/4/2014, 17:04

Anno, i já jsem měl dlouho nesprávnou představu o vzkříšení např. o prvním vzkříšení díky démonickému učení VRO, až nedávno asi rok jsem zjistil, že první vzkříšení má každý křesťan již za života v ,,mrtvém" těle avšak v oživeném duchu. Ježíš tohle vysvětlil Nikodémovi, že je třeba znovu se narodit, aby mohl spatřit Boží království. I já ho v sobě mám. No a kdo má tento podíl na prvním vzkříšení až do konce života v mrtvém těle i ti mrtví v hrobě avšak oživení v duchu v nebi, neuvidí druhou smrt, nýbrž ho čeká tělesné vzkříšení. To jsou ti spravedliví, avšak nespravedlivé čeká soud a druhá smrt. Ježíš učil dvojí vzkříšení. Věřím, že SJ ač hrdě odmítají toto nové zrození, jsou znovuzrozeni a tedy duchovně vzkříšení. Vždyť i oni prosí Boha o vyhánění satana a démonů, o ochranu před nejrůznějšími vlivy světa, o zdraví, službu atd. ve jménu Ježíše. Jinak by je Bůh nemohl vyslyšet.

Přečti prosím http://zod.reformace.cz/vzkriseni-cislo-68

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 5 Empty Proroctví Daniela a Zjevení

Příspěvek  annakonyk 24/4/2014, 18:40

Ahoj,

z tím co píšeš už jsem se setkala, znovuzrození k záchraně nestačí, musíš zůstat věrní až do konce Mat. 24:13; Zjevení 2:10 "buď věrný až na smrt, a dam ti vítězný věnec života". Bylo hodně lidi v době apoštolu které byli znovuzrození, pokřtění Duchem svatým ale odpadly od viry. Apoštoly byli znovuzrození ale všechní umřely, a čekají na první vzkříšení. První vzkříšení podle Bible nastane až pří druhém příchodu Ježíše 1 Tes. 4:16 "sám Pán sestoupí z nebe, a ti, kdo zemřelí v Kristu, vstanou nejdříve. Z veršů Zjevení 20:4,6 je moc dobře vidět že ti co vstanou první budou vládnout z Ježíšem (o tom mluvil Ježíš z apoštoly v Mat.19:28). Zjevení 20:5 říká: "ostatní mrtvi však nepovstanou k životu, dokud se těch tisíc let nedovrší.
Jsem ti vděčna za to co jsi mi napsal, ale já opravdu věřím jenom tomu co je napsáno v Božím slově.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 5 Empty Re: Proroctví v Danielovi a Zjevení

Příspěvek  sazeč 24/4/2014, 20:30

Ahoj,

je fajn, že jsi odpověděla upřímně.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 5 Empty Proroctví Daniela a Zjevení

Příspěvek  annakonyk 24/4/2014, 21:17

K Božímu slovu se nesmí nic přidávat a nic ubírat. Přísloví 30:6 "k jeho slovům nic nepřidávej, jinak tě potrestá a budeš shledán lhářem". Snažím se poslouchat Boha a ne lidi. Apoštol Pavel v 1 Kor. 7:23 říká: "Bylo za vás zaplaceno výkupné, nebuďte otroky lidí".

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 5 Empty Re: Proroctví v Danielovi a Zjevení

Příspěvek  sazeč 24/4/2014, 22:26

annakonyk napsal:K Božímu slovu se nesmí nic přidávat a nic ubírat. Přísloví 30:6 "k jeho slovům nic nepřidávej, jinak tě potrestá a budeš shledán lhářem". Snažím se poslouchat Boha a ne lidi. Apoštol Pavel v 1 Kor. 7:23 říká: "Bylo za vás zaplaceno výkupné, nebuďte otroky lidí".

7:20 Nikdo ať neopouští postavení, v němž ho Bůh povolal.
12:7 Každému je dán zvláštní projev Ducha ke společnému prospěchu. Jednomu je skrze Ducha dáno slovo moudrosti, druhému slovo poznání podle téhož Ducha,... To všechno působí jeden a týž Duch, který uděluje každému zvláštní dar, jak sám chce. Tak jako tělo je jedno, ale má mnoho údů... Tělo není jeden úd, nýbrž mnoho údů...


Vidíme, že každý křesťan má od Boha určitý dar DS ke společnému budování církve. Proč si myslíš, že bych byl otrokem lidí, když Bůh takovým lidem obdarovává zvláštním darem pro společné dobro církve? V případě SJ bys měla pravdu.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 5 Empty Proroctví Daniela a Zjevení

Příspěvek  annakonyk 24/4/2014, 22:52

Napsala jsem to sama o sobě, můj postoj k Božímu slovu.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 5 Empty Re: Proroctví v Danielovi a Zjevení

Příspěvek  sazeč 24/4/2014, 23:03

annakonyk napsal:Napsala jsem to sama o sobě, můj postoj k Božímu slovu.

Jo, nějak jsem přehlédl. Můžeme se vzájemně povzbuzovat a od druhých čerpat poznání, moudrosti, rady a zkušenosti v Pánu. Samozřejmě máš pravdu, že je třeba být ostražitý před těmi, kdo ovládá druhé jako např. VRO, který nepřipouští ostatní krom sebe, aby si vzájemně vyměnili poznání, moudrosti a byli všichni, kdo věří v Krista a činí pokání, znovuzrozeni.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 5 Empty Proroctví Daniela a Zjevení

Příspěvek  annakonyk 24/4/2014, 23:27

V tom s tebou naprosto souhlasím, máme být jeden pro druhého povzbuzením, máme si dávat pozor na ti, které nás chtějí ovládat. Je to Pán Ježíš kdo má na nás právo, žádní člověk se nesmí postavit na jeho místo.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 5 Empty Re: Proroctví v Danielovi a Zjevení

Příspěvek  witness 24/4/2014, 23:50

annakonyk napsal:
Apoštoly byli znovuzrození ale všechní umřely, a čekají na první vzkříšení. První vzkříšení podle Bible nastane až pří druhém příchodu Ježíše 
V otázce kdy proběhne první vzkříšení máš, Annakonyk, jednoznačně pravdu... Very Happy 
1 Tes. 4:16 "sám Pán sestoupí z nebe, a ti, kdo zemřelí v Kristu, vstanou nejdříve. Z veršů Zjevení 20:4,6 je moc dobře vidět že ti co vstanou první budou vládnout z Ježíšem
Dovolím si citovat Tebou uvedené Zjevení 20:4, 6 a 1. Tes. 4:15, 16 v plném rozsahu,
aby bylo zcela zjevné, že Tvůj názor je jednoznačně podložen Písmem.

Zjevení 20:4
Viděl jsem trůny a na nich usedli ti, jimž byl svěřen soud. Spatřil jsem také ty,
kdo byli sťati pro svědectví Ježíšovo a pro slovo Boží, protože nepoklekli před dravou
šelmou ani jejím obrazem a nepřijali její znamení na čelo ani na ruku.
Nyní povstali k životu a ujali se vlády s Kristem na tisíc let. –


Zjevení 20:6
To je první vzkříšení. Blahoslavený a svatý, kdo má podíl na prvním vzkříšení!
Nad těmi druhá smrt nemá moci, nýbrž Bůh a Kristus je učiní svými kněžími a budou
s ním kralovat po tisíc let.


1 Tes. 4:15,16
Toto vám říkáme podle slova Páně: My živí, kteří se dočkáme příchodu Páně, zesnulé nepředejdeme. Zazní povel, hlas archanděla a zvuk Boží polnice, sám Pán sestoupí
z nebe, a ti, kdo zemřeli v Kristu, vstanou nejdříve.


Z těchto veršů je, myslím, zcela průkazné, že první vzkříšení nastane přesně tehdy,
jak jsi psala ve svém příspěvku.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 5 Empty Proroctví Danila a Zjevení

Příspěvek  annakonyk 25/4/2014, 11:02

Ahoj Witness,
Děkují Bohu za tebe z celého srdce, velice mě potěšilo to že se zastáváš Písma, je strašně málo lidi které se drží Bible, do slova a do písmene Mat. 5:18,19. Sám Ježíš se Božího slova velice vařil, moc hezky je to vidět z toho co říkal, třeba Jan:14:23,24 "kdo mě miluje bude zachovávat mé slovo...a slovo které slyšíte, není moje, ale mého Otce, který mě poslal". Ježíš vždy se držel Písma a dělal všechno tak jak bylo o něm napsáno v Zákoně a prorocích. Těsně před svou smrti když poznal že je všechno dovršeno, řekl, aby se dovršil text Písma: "Mam žízeň", Jan 19:28-30, "a když Ježíš přijal kyselé víno, řekl: "Je dovršeno". Pro nás lidi, to že jemu nedaly před smrti kysele víno, nebylo by natolik podstatné jako pro Ježíše, šlo mu o to že se nesplnilo vše co o něm bylo napsáno v Písmu. Vím že to všechno víš, ale píšu tobě to jenom proto, abys věděl že i pro mě každí verš, každé slovo je velice důležití.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 5 Empty Re: Proroctví v Danielovi a Zjevení

Příspěvek  Martin Cibulka 25/4/2014, 17:07

Pro Annakonyk:

Správně zdůrazňuješ, že „k Božímu slovu se nesmí nic přidávat a nic ubírat“ (Yesterday at 21:17), nicméně sama věříš ne příliš prokazatelně správnému výkladu textu z Daniele 12:2, které jsi formulovala takto (Tue 22 Apr ŕ 22:50):
Daniel 12:2 "...jedni k životu věčnému", (to jsou ti který patří k prvnímu vzkříšení);
"druzí k pohaně a věčné hrůze, (to jsou ti který byli pomazaní Duchem svatým, ale nezůstali věrní) Mat. 12:31,32,oni zhřešili proti Duchu svatému, stejně jako Satan a padlí anděly nemají nadějí na odpuštění hříchu. Ostatní budou vzkříšení až skončí 1000 let, a ti budou souzení podle svých skutku Zjevení 20:12,13.
Prokazatelné je v tomto případě pouze to, že „k životu věčnému“ bude opravdu vzkříšený „každý, kdo má podíl na prvním vzkříšení“ (Zjevení 20:6, NS). To však neznamená, že do kategorie vzkříšených „k životu věčnému“ nebudou patřit i někteří z těch, kteří „budou vzkříšení až skončí 1000 let“. U Daniele 12:2 prostě není řešena otázka času vzkříšení jednotlivých skupin, ale otázka vzkříšení jako takového. Proto mezi těmi, kdo budou vzkříšení „k pohaně a věčné hrůze“, nemusejí být jen ti, kdo „byli pomazaní Duchem svatým, ale nezůstali věrní“ (viz Hebrejcům 6:4-6), ale budou mezi nimi zahrnutí i všichni ti, kdo po svém vzkříšení odmítnou Boží spravedlnost.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 5 Empty Re: Proroctví v Danielovi a Zjevení

Příspěvek  sazeč 25/4/2014, 17:51

Ef.2:1 I vy jste byli mrtvi pro své viny a hříchy,
2v nichž jste dříve žili podle běhu tohoto světa, poslušni vládce nadzemských mocí, ducha, působícího dosud v těch, kteří vzdorují Bohu.
3I my všichni jsme k nim kdysi patřili; žili jsme sklonům svého těla, dali jsme se vést svými sobeckými zájmy, a tím jsme nutně propadli Božímu soudu tak jako ostatní.
4Ale Bůh, bohatý v milosrdenství, z velké lásky, jíž si nás zamiloval,
5probudil nás k životu spolu s Kristem, když jsme byli mrtvi pro své hříchy. Milostí jste spaseni!
6Spolu s ním nás vzkřísil a spolu s ním uvedl na nebeský trůn v Kristu Ježíši,
7aby se nadcházejícím věkům prokázalo, jak nesmírné bohatství milosti je v jeho dobrotě k nám v Kristu Ježíši.
8Milostí tedy jste spaseni skrze víru.


Tit.3:5 On nás zachránil ne pro spravedlivé skutky, které my jsme konali, nýbrž ze svého slitování; zachránil nás obmytím, jímž jsme se znovu zrodili k novému životu skrze Ducha svatého. Bohatě na nás vylil svého Ducha skrze Ježíše Krista, našeho Spasitele, abychom ospravedlněni jeho milostí měli podíl na věčném životě, k němuž se upíná naše naděje.
Tato slova jsou spolehlivá, a chci, abys tomu všemu neochvějně učil, tak aby ti, kdo uvěřili Bohu, snažili se vynikat dobrým jednáním.


Nemám problém rozumět tomu, že duchovně zrození křesťané mají podíl na věčném životě, protože byli vzkříšení k věčnému životu díky DS. Tito lidé byli posazeni na trůn již za života v těle na zemi, tak že vyhánějí démony, satana a kárají neposlušné lidi jako kdyby soudili 1000 let. Proto se máme k druhým lidem chovat s láskou a trpělivě a přitom myslet na Pána a naslouchat jeho ducha. Ti kteří ve vládě vytrvali až do konce a neodbočili se od cesty Páně, neuzří soud, ale věčný život. To je podíl na prvním vzkříšení.

Držet slovíčka a chápat tak jak tomu rozumí je únavné. Chce to darů DS a vzájemná výměna názorů. Takto se křesťan stává zralým a ne trvat na svém a odsuzovat druhé za to, že vidí jinak. Milostí jsme spaseni!
SJ se snaží konat bohulibé skutky a přesto zdráhají přijmout dary DS. Paradox. Psáno v Ef.2:9 Spasení není z vás, je to Boží dar; není z vašich skutků, takže se nikdo nemůže chlubit. Jsme přece jeho dílo, v Kristu Ježíši stvořeni k tomu, abychom konali dobré skutky, které nám Bůh připravil.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 5 Empty Proroctví Daniela a Zjevení

Příspěvek  annakonyk 25/4/2014, 18:48

Samozřejmě že k věčnému životu vstanou i ti které budou vzkříšení až skončí 1000 let, ale já jsem psala o prvním vzkříšení, které se odehraje při druhem příchodu Ježíše Krista Dan. 12:1,2. Rozumím tomu tak na základě veršů: Daniel12:2, Matouš 24:21, Marek 13:19 kde píše:" že s těmi dny přijde takové soužení , jaké nebylo od počátku světa, který stvořil Bůh, až do dneska a nikdy nebude". Jak Daniel, tak Matouš a Marek mluví o stejné události, a sám Ježíš v Mat. 24:29,30 říká že přijde po tom soužení. A až přijde Ježíš tak proběhne první vzkříšení, 2 Tes. 4.16. 1 Korin. 15:52 "v okamžiku až se naposled ozve polnice. Až zazní mrtví budou vzkříšení...", je sedm andělu který mají polnice v Zjevení 11:15-18 zatroubil sedmí anděl (poslední) "...abys soudil mrtvé..., (z těch slov je vidět že i v prvním vzkříšení proběhne soud), o polnici mluví i v Mat:24:31, ale pravděpodobně že to není poslední polnice o které píše apoštol Pavel.

Z veršů které uvádíš v Hebrejcům 6:4-6 je moc dobře vidět že" ti kdo byli už jednou osvíceni a okusili nebeského daru, kdo se stali účastníky Ducha svatého (já tomu rozumím že byli pokřtění Duchem svatým), a zakusili pravdivost Božího slova i moc budoucího věku, a pak odpadli, s těmi není možno znovu začínat a vest je k pokání". Tak tomu rozumím já, když tomu rozumíš jinak, tak mi to prosím, napiš.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 5 Empty Re: Proroctví v Danielovi a Zjevení

Příspěvek  Martin Cibulka 25/4/2014, 22:43

Pro Annakonyk, která napsala:

ale já jsem psala o prvním vzkříšení, které se odehraje při druhem příchodu Ježíše Krista Dan. 12:1,2.
Ano, vím. Proto jsem se Tě snažil upozornit na to, že text z Dan 12:1,2 se nemusí výhradně týkat onoho prvního vzkříšení. Jinými slovy, chtěl jsem pouze upozornit na to, že by to mohl být chybný výklad, kdybychom to takto chtěli zužovat.

Kromě toho, pokud bychom ztotožnili "čas tísně" z Dan. 12:1 se soužením, o němž je řeč u Matouše 24:21 a Marka 13:19, pak by se u Dan. 12:1 vůbec nejednalo o popis období tzv. druhého příchodu Ježíše Krista, ale o popis událostí, které se odehrály v období bezprostředně před zničením druhého Chrámu v Jeruzalémě v roce 70 n.l. V té době byly totiž dny obléhání Jeruzaléma opravdu "zkráceny" (Mat. 24:22), a sice proto, aby učedníci Ješuy ha-Mašiach mohli opustit Jeruzalém před jeho zničením. Díky výzvám, které můžeme číst u Matouše 24:15-22, si ve skutečnosti všichni obyvatelé Jeruzaléma, kteří je uposlechli, zachránili krky - to potvrzují historická fakta.

To, že se v Písmu mluví o soužení na více místech, ještě neznamená, že se jedná o tentýž čas, natož čas, který by byl ohraničen 7 nebo 3,5 lety. Vždyť Ježíš již v době, kdy chodil se svými učedníky, řekl: "Ve světě máte soužení, ale vzchopte se! Zvítězil jsem nad světem." (Jan 16:33, NS) Proto věřím, že "velký zástup" (Zjevení 7:9) tvoří všichni věřící, kteří si prošli soužením onoho světa a svou víru osvědčili (viz Zjevení 7:14).

Samotný pojem "velké soužení" je možné chápat ve více rovinách. Může se jednat o vrchol soužení na úrovni národa (tak chápu např. Matouše 24:21) či světa (možná právě o takovém soužení je řeč u Daniele 12:1), ale též o vrchol soužení v osobní rovině každého z nás (tak chápu text Zjevení 7:9 a 14).
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 5 Empty Proroctví Daníela a Zjevení

Příspěvek  annakonyk 26/4/2014, 09:57

Rozhodně do jiného období to dat nemůžeme, leda že nevěříš tomu co říkal Boží Syn. V Mat. 24:4 "Pověz nám, kdy to nastane a jaké bude znamení tvého příchodu a skonaní věku!", a Ježíš té událostí (zničení Jeruzalému) zahrnuje do znamení svého příchodu. To že nás učili u SJ že slova z Mat. 24:15, Marek 13:14, Lukáš 21:20 se vztahují na zničení Jeruzaléma v 1 století n.l. je v rozporu z Božím slovem, kdyby tomu bylo tak, tak Ježíš by to nedával jako znamení svého druhého příchodu.
V Mat. 24:15 "když pak uvidíte znesvěcující ohavnost, o niž je řeč u proroka Daniela, jak stojí na místě svatém...", o tom píše v Daniela 8:9-13, ve verších 17,19 upozorňuje Daniela že to vidění je na čas konce. O "ohavností" mluví Daniel 11:31 ten veš navazuje na Zjevení 13:14, 15 tam mluví o "soše". V Bibli slova( socha, obraz, ohavnost) se vztahuje na zobrazení božstva. O ohavností mluví i v Dan. 12.11 tam ji říká ohyzdná modla.
Všechny evangelia byli napsány až po zničení Jeruzaléma, a Bůh vždy varuje lidi předem.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 5 Empty Re: Proroctví v Danielovi a Zjevení

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 5 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru