Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Věčný život v nebi i na zemi

+11
Styvi
Ing.Peter
דנר
iofka
Melissa
noname
sazeč
annakonyk
Markét
witness
dajti
15 posters

Strana 7 z 14 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 10 ... 14  Next

Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 7 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  iofka 29/7/2014, 15:40

Prosím, čítaj všetko, pomaly a pozorne a hlavne sa modli o Ducha Svatého aby ti dal porozumieť.  I love you 
iofka
iofka

Female Poeet p?íspivku : 36
Reputace : 7
Body : 43
Registration date : 08. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 7 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  iofka 29/7/2014, 15:56

a ešte annakonyk

Keď som bola SJ, tak dosť dlho som bola v zmatku z učenia SJ, ale nevedela som čo mám robiť, bola som v zúfalstve pretože som sa nemala s kým o tom pozhovárať. Keď som niečo pred SJ spomenula, tak ma odbili, že nech to nechám na JHVH. ( a ešte som podľa nich nemala dosť ocenenia pre JHVH). Je toho veľa a preto sa tu nebudem o tom rozpisovať.
Jedného dňa som si dodala odvahu a modlila som sa k JHVH, aby mi ukázal skutočnú pravdu, nie tú svedkovskú ale Jeho pravdu!!! Žiadala som Boha o odpustenie a prijala som do svojho srdca P. Ježiša. A vtedy začal pôsobiť DS a ja som postupne začala chápať Božie pravdy.
Prajem ti, aby si skutočne poznala Boha Otca a Jeho Syna J.K. flower
iofka
iofka

Female Poeet p?íspivku : 36
Reputace : 7
Body : 43
Registration date : 08. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 7 Empty Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  annakonyk 29/7/2014, 16:05

Prosím, čítaj všetko, pomaly a pozorne a hlavne sa modli o Ducha Svatého aby ti dal porozumíte.

Já se vždy modlila (i když jsem byla u SJ) a modlím o Ducha svatého.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 7 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  Styvi 29/7/2014, 16:05

zbysek napsal:
annakonyk napsal:Podlož mi to Biblickým veršem, že je víc skupin vyvolených, protože já čtu jenom o jedné skupině, a to 144000 vyvolených se zemi.

Tak proč Bible říká, že vykoupených se zemi je jenom 144000 Zjevení 14:3. Zbytek není vykoupen. Nebo ty to ve své Bibli nemáš napsáno?

Když vyvolených je jenom 144000 kdo je ten velký zastup, který nikdo z lidi nemohl sečíst?
Tak znovu... Vyvolení jsou všichni, kteří patří Kristu. Praotci počínaje, Izraelem pokračujíce, a nakonec lidmi z národů, kteří přijali Krista, konče.

144 000 jsou pak ti, kteří byli zvláštním způsobem označeni.

Nemíchej to dohromady.

Otázkou je, zdá věříš Božímu slovu, nebo hledáš svojí moudrost.
Rozhodně se vyhýbám lidské moudrosti šířené Strážnou věží.
Přeji krásný den.
Pod tohle se dá klidně podepsat - napsal jsi to přesně.
Styvi
Styvi

Male Poeet p?íspivku : 450
Age : 64
vztah k organizaci : Už žádný
Reputace : 2
Body : 451
Registration date : 30. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 7 Empty Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  annakonyk 29/7/2014, 16:17

Keď som bola SJ, tak dosť dlho som bola v zmatku z učenia SJ, ale nevedela som čo mám robiť, bola som v zúfalstve pretože som sa nemala s kým o tom pozhovárať. Keď som niečo pred SJ spomenula, tak ma odbili, že nech to nechám na JHVH. ( a ešte som podľa nich nemala dosť ocenenia pre JHVH). Je toho veľa a preto sa tu nebudem o tom rozpisovať.
Jedného dňa som si dodala odvahu a modlila som sa k JHVH, aby mi ukázal skutočnú pravdu, nie tú svedkovskú ale Jeho pravdu!!! Žiadala som Boha o odpustenie a prijala som do svojho srdca P. Ježiša. A vtedy začal pôsobiť DS a ja som postupne začala chápať Božie pravdy.
Nejsem ve zmatku, nic nemám dělat (milovat Boha a milovat bližního, napodobovat Ježíše, zachovávat jeho slovo), mám jenom věřit v to, že se o mě Boží Syn postará. Zjevení 3:10 "Proto, že jsi zachoval mé slovo a vytrval, zachovám tě i já v hodině zkoušky..."
Je jenom jedna pravda a ta je napsána v Bibli. Když nebudu k Božímu slovu nic přidávat a nic ubírat, tak budu znát pravdu. Jan 17:17 "...tvoje slovo je pravda."

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 7 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  zbysek 29/7/2014, 16:37

annakonyk napsal: Já to nemíchám do hromady, vyvoleni a označení je stejná skupina lidi, která tvoří 144000.
144 000 lze chápat několika způsoby:
1. doslovně, pak je ovšem třeba chápat doslovně i to, že se jedná o lidi z kmenů Izraele, panice, beze lži.
2. obrazně, jako nějaký menší počet ze všech křesťanů.

Apoštol Pavel píše Korinťanům (nepatří k 12 kmenům Izraele) 2.Kor. 1:22 "Také na vás vložil svou pečeť..."
Pavel samozřejmě byl z kmenů Izraele, možná byl i panic. Ovšem pokud platí bod 1, pak z toho nejspíš vypadne Petr, protože je zapsána zmínka o jeho tchýni, tedy byl evidentně ženatý.

Dopis Efezanům (nepatří k 12 kmenům Izraele) Efez. 1:13 "když jste uvěřili, jste byli taky zapečetěný slíbeným svatým Duchem", Efez.  4:30 "Nezarmucujte také Božího svatého ducha, kterým jste byli zapečetění, pro den propuštění výkupným."
Zapečetění Svatým Duchem není totéž, jako pečeť ze Zjevení. Zatímco pečeť DS dostávají křesťané průběžně už od 1. století, označení pečetí na čelo ze Zjevení 7 je zjevně něco jiného (budou mít na čele napsáno jméno Otce i Syna), navíc k tomu má dojít v budoucnu (určitě z pohledu těch, kteří dostali pečeť DS v prvním století).

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 7 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  iofka 29/7/2014, 16:38

annakonyk
To ma teší.  Smile  To je z mojej strany všetko.
Prajem ti požehnané chodenie s J.K.
iofka
iofka

Female Poeet p?íspivku : 36
Reputace : 7
Body : 43
Registration date : 08. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 7 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  Melissa 29/7/2014, 19:06

annakonyk napsal:[
Ty už jsi dnes bez hříchu? Já vím, že hřeším stejně jako apoštol Pavel "To dobré, co si přejí totiž nečiním, ale konám to špatné, co si nepřejí..." Řím.7:19,20.

Nedá se nic dělat, jsi přede mnou opravdu hodně napřed, ale jak vidím tak i před apoštolem Pavlem.
.

Nejsem napřed před apoštolem, to ty špatně čteš. Na tohle odkazuješ:dopis Řím., ale pouze na dva verše vytržené z kontextu.
Tohle je v 7. kap.
Zákon je tedy jistě svatý a přikázání je svaté, spravedlivé a dobré.
Víme přece, že Zákon je duchovní, ale já jsem tělesný, zaprodaný hříchu.
Nerozumím totiž tomu, co dělám; neboť nekonám to, co chci, ale dělám to, co nenávidím.
Nyní to pak již nedělám já, ale hřích, který ve mně přebývá.
Vím totiž, že ve mně (to jest v mém těle), nepřebývá nic dobrého. Neboť chtění mám u sebe pohotově, ale vykonání toho dobrého nenacházím.
Nekonám totiž dobro, které chci, ale zlo, které nechci, to dělám.
Jestliže pak dělám to, co nechci, pak to již nedělám já, ale hřích, který ve mně přebývá. Já ubohý člověk! Kdo mě vysvobodí z tohoto těla smrti?

Ale ten dopis pokračuje: (kap. Cool
A proto již není žádné odsouzení pro ty, kdo jsou v Kristu Ježíši, kteří nechodí podle těla, ale podle Ducha.Neboť zákon Ducha života v Kristu Ježíši mě osvobodil od zákona hříchu a smrti.
Neboť co bylo pro Zákon nemožné, protože byl slabý kvůli tělu, to Bůh vykonal, když poslal svého vlastního Syna v podobě těla hříchu a kvůli hříchu. Neboť zákon Ducha života v Kristu Ježíši mě osvobodil od zákona hříchu a smrti.
Neboť smýšlení těla je smrt, ale smýšlení Ducha je život a pokoj.
Smýšlení těla je proto v nepřátelství vůči Bohu, neboť není a vlastně ani nemůže být poddáno Božímu zákonu.
A tak ti, kteří jsou v těle, se Bohu líbit nemohou.
Vy však nejste v těle, ale v Duchu, pokud ve vás přebývá Duch Boží. Jestliže pak někdo nemá Kristova Ducha, ten není jeho.
Jestliže však je Kristus ve vás, je sice tělo mrtvé kvůli hříchu, ale duch žije kvůli spravedlnosti.
Jestliže tedy Duch Toho, který vzkřísil Ježíše z mrtvých, přebývá ve vás, pak Ten, který vzkřísil z mrtvých Krista, obživí i vaše smrtelná těla skrze svého Ducha přebývajícího ve vás.
Žijete-li totiž podle těla, zemřete; jestliže však skutky těla umrtvujete Duchem, budete žít.
Neboť všichni, kdo jsou vedeni Božím Duchem, ti jsou Boží synové. Nepřijali jste přece ducha otroctví, abyste se znovu báli, ale přijali jste Ducha synovství, v němž voláme Abba, Otče! Sám Duch dosvědčuje našemu duchu, že jsme Boží děti.

Jak vidíš, nejenže nejsem tak nepokorná, abych si myslela že jsem napřed před apoštolem, já se od něj učím. On mě ve svém dopise učí, co to je život v Kristu.

Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 7 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  Anonymní 29/7/2014, 20:02

Asi tak, teď žijeme ve fyzickém těle (hmota Adamah), jak ta hmota zanikne, tak taky budeme žít, ale už ne v té hmotě, ale pořád žijeme protože jsme dnes v těle oživeni duchem a když není tělo, tak ale zůstává ten duch, oživující prostě život. Smile
Proto já vůbec neřeším co bude nebo nebude, protože jestli nežiji již dnes, tak mě nevytrhne vědět, jak to bude po smrti, když vlastně "nežiji" ani za života, ne? Smile

Víte, Písmo je velmi krásný dopis, ale který se nečte nebo nemá číst, jak někteří tvrdí doslova, hlavně má se vnímat v duchu nebo s duchem, ale to je problém, protože když si já neuvědomím, že já tedy my jsme tím duchem, pak nerozumíme ani tomu Písmu správně. Smile

Když jsem si to uvědomil, a mnozí kdo tu jsou taky dlouho, tak to mohou pozorovat, jsem se v argumentacích změnil, troufnu si říci, že mi už vůbec nejde o nějaké spory, výhry, jako dříve, ale rád si povídám (píši) s živými bytostmi. Smile

Tak asi tak

Pavel

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 7 Empty Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  annakonyk 29/7/2014, 20:35

144 000 lze chápat několika způsoby:
1. doslovně, pak je ovšem třeba chápat doslovně i to, že se jedná o lidi z kmenů Izraele, panice, beze lži.
2. obrazně, jako nějaký menší počet ze všech křesťanů.

Pavel samozřejmě byl z kmenů Izraele, možná byl i panic. Ovšem pokud platí bod 1, pak z toho nejspíš vypadne Petr, protože je zapsána zmínka o jeho tchýni, tedy byl evidentně ženatý.


Písmo  nám vysvětluje: "Avšak není to ták, jako by Boží slovo selhalo. Ne všichni které pocházejí z Izraele, jsou tedy skutečně "Izrael", Řím.9:6, "Židem není ten kdo jim je zevně..." Řím. 2:28.

Panic neboli panenský, znamená čistý.

Petr nikam ne vypadne, sám Ježíš jemu řekl když se jeho ptal co je čeká: "až se Syn člověka posadí na svůj slavný trůn, vy, který jste mě následovali se také posadíte na dvanáct trůnu..." Mat. 19:27,28.

Zapečetění Svatým Duchem není totéž, jako pečeť ze Zjevení. Zatímco pečeť DS dostávají křesťané průběžně už od 1. století, označení pečetí na čelo ze Zjevení 7 je zjevně něco jiného (budou mít na čele napsáno jméno Otce i Syna), navíc k tomu má dojít v budoucnu (určitě z pohledu těch, kteří dostali pečeť DS v prvním století).


Moc se mi na tobě libí jak vše lehce dokážeš popřít, ale nic nenabídneš, ani jeden verš z Bible. Čemu vlastně věříš, jenom tomu, že jsi náležitým způsobem přijal Krista a jdeš do nebe?
Věř mi, přejí ti to z celého srdce.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 7 Empty Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  annakonyk 29/7/2014, 20:42

Asi tak, teď žijeme ve fyzickém těle (hmota Adamah), jak ta hmota zanikne, tak taky budeme žít, ale už ne v té hmotě, ale pořád žijeme protože jsme dnes v těle oživeni duchem a když není tělo, tak ale zůstává ten duch, oživující prostě život.

Myslíš, že kdyby Adam nezhřešil, že by jeho fyzické tělo zaniklo?

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 7 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  witness 29/7/2014, 21:54

Melissa napsal:Milá Aničko.............. Zapomeň na nesmysly
od falešného proroka, tolikrát se mýlil.  
A to, co říká správně, buď někde opsal nebo si nechal zpracovat.... Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 7 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  Anonymní 29/7/2014, 22:33

Aničko, to já neřeším protože to je pořád jenom kdyby, i tak či onak živoucí duch je stále, jestli v hmotě nebo bez ní. Smile

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 7 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  sazeč 29/7/2014, 23:03

Anno, Kol.1.kap. píše, že vše jak na zemi tak na nebi přijde smíření skrze Kristovu oběť na kříži. Adam nehřeší-li, Kristus by nezemřel a smíření na nebi nevzniklo.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 7 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  zbysek 29/7/2014, 23:21

annakonyk napsal:Panic neboli panenský, znamená čistý.
Zjevení Janovo 14:4  To jsou ti, kteří se neposkvrnili se ženami, jsou to panici. To jsou ti, kteří následují Beránka, kamkoli jde. Ti byli vykoupeni z lidí jako prvotiny Bohu a Beránkovi.
5  V jejich ústech nebyla nalezena lež; jsou bez úhony.

Jestliže chceš brát doslovně číslo, pak ber doslovně i toto. Není možné dělat si z toho trhací kalendář a svévolně brát něco doslovně, a jiné obrazně.

Moc se mi na tobě libí jak vše lehce dokážeš popřít, ale nic nenabídneš, ani jeden verš z Bible.
Naprosto stačily ty, které jsi uvedla ty sama. Já ti jen nabídl jiný pohled na ně.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 7 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  Melissa 29/7/2014, 23:55

Jak tak večer čtu Bibli, tak jsem narazila na toto:
Toto tedy říkám a dosvědčuji v Pánu, abyste již nechodili tak, jako chodí ostatní pohané, v marnosti své mysli, zatemnění v rozumu a odcizení od Božího života kvůli nevědomosti, která je v nich pro zatvrzelost jejich srdce.
Ti otupěli a vydali se nestydatosti, aby chtivě páchali každou nečistotu.
Vy jste však Krista takto nepoznali pokud jste ho ovšem uslyšeli a byli o něm vyučeni tak, jak je pravda v Ježíši, že vzhledem k dřívějšímu způsobu života máte odložit toho starého člověka, který se kazí podle klamných žádostí.
Obnovujte se pak duchem své mysli a oblékněte toho nového člověka, který byl stvořen podle Boha ve spravedlnosti a svatosti pravdy.

A když už jsem u té obnovy mysli - je o tom i v Řím.
Spravedlnost z víry však mluví takto: "Nezabývej se myšlenkou: 'Kdo vystoupí do nebe?' - to jest přivést Krista dolů. Co tedy říká? "Blízko tebe je slovo; ve tvých ústech a ve tvém srdci." - to jest to slovo víry, které kážeme:
Vyznáš-li svými ústy Ježíše jako Pána a uvěříš-li ve svém srdci, že ho Bůh vzkřísil z mrtvých, budeš spasen.

Jak příjemné je číst pravdu o Bohu a jeho synu, jak povzbuzující a občerstvující je jeho učení. Přináší pokoj, jaký svět nezná. Vím, že ještě dokonale má mysl obnovena není, ale rostu. A pokud se budu sytit pravdou z Božího slova, tak taky porostu.
Zdravím. Dobrou noc.. study 

Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 7 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  Anonymní 30/7/2014, 03:22

Naše mysl-ego nám brání být, žít život, kterým jsme a je jedno jestli ve fyzičnu nebo v duchu, o tom je Ježíšovo poselství, jen jej nesprávně vnímáme, vykládáme; de facto vykládáme a přijímáme to jako za své, výklady někoho jiného. Celá historie náboženství je o tom, že ovečky věří tomu, že ony věří, ale věří vírou někoho jiného. Pak z toho vychází, že se kladou např. otázky typu, která je ta Kristova církev, kdo jde do nebe, kdo do pekla, kdy, kolik a jestli vůbec někdo?!?! Pak se divíme, že nám přes tyto všechny formy otázek uniká to podstatné, že zapomínáme žít a uvědomovat si, že abychom to pochopili, stačí jen uposlechnout Pána a být Jedno, tak jako on je jedno s Otcem. Že to je různě interpretováno, to neřešme a buďme Jedno. Protože přes to neustálé řešení a pátrání a zaobírání se tím, jak to tedy je a kde je ta "pravda", nám uniká to, kým jsme a nežijeme, i když si myslíme, že ano-žijme v Kristu nebo s Kristem, je jedno jak to pojmenujeme. Už to, že chceme něco stále pojmenovat, přitom stačí být, žít ... s Kristem, v Kristu. Smile

Příjemnou noc

Pavel

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 7 Empty Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  annakonyk 30/7/2014, 06:56

Zjevení Janovo 14:4  To jsou ti, kteří se neposkvrnili se ženami, jsou to panici. To jsou ti, kteří následují Beránka, kamkoli jde. Ti byli vykoupeni z lidí jako prvotiny Bohu a Beránkovi.
5  V jejich ústech nebyla nalezena lež; jsou bez úhony.


Jsem cizinka, ve své Bibli na místo slova "panic" mám slovo "čistí", takže s tím problém nemám.
Vzhledem k tomu, že manželsky svazek je uspořádáním od samotného Boha, takže manžel nemůže být poskvrněn manželkou. Apoštol Petr tím, že byl ženati nemůže být poskvrněn, jinak by byl poskvrněn i Adam.
Apoštol Pavel manželům napsal "vaše lože ať je neposkvrněné" Heb. 13:4. Já nevidím nic, co by bránilo Petrovi (nebo ostatním křesťanům, které jsou v manželství) být mezi 144000.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 7 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  zbysek 30/7/2014, 08:53

annakonyk napsal:Vzhledem k tomu, že manželsky svazek je uspořádáním od samotného Boha, takže manžel nemůže být poskvrněn manželkou.
Jenže je tam ještě upřesnění, že to jsou panici. To slovo má naprosto jednoznačný význam - nikdy neměli pohlavní styk.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 7 Empty Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  annakonyk 30/7/2014, 09:29

Anno, Kol.1.kap. píše, že vše jak na zemi tak na nebi přijde smíření skrze Kristovu oběť na kříži. Adam nehřeší-li, Kristus by nezemřel a smíření na nebi nevzniklo.

Kdyby Adam nezhřešil tak, o žádném smíření nemohla být ani řeč. Před tím než Adam zhřešil, tak v nebi i na zemi vše bylo smířeno s Bohem.
A ani Ježíš nemusel umírat, kdyby Adam nezhřešil.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 7 Empty Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  annakonyk 30/7/2014, 09:37

Jenže je tam ještě upřesnění, že to jsou panici. To slovo má naprosto jednoznačný význam - nikdy neměli pohlavní styk.

"Vezmi si jiní překlad (německý, anglický...) já ve svém nemám mám napsáno, "panici" ale "čistý", což dává smysl,  přece nemůže Bůh zakazovat lidem to (manželství), co sám uspořádal.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 7 Empty Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  annakonyk 30/7/2014, 10:21

Jenže je tam ještě upřesnění, že to jsou panici. To slovo má naprosto jednoznačný význam - nikdy neměli pohlavní styk.
P.S.
1.Tim. 4:1-3 "...zakazují lidem ženit se..."
1.Kor. 7:2 "protože však smilstvo převládá, ať má každý muž svou vlastní manželku, a každá žena svého vlastního manžela."

Ani apoštol Pavel nezakazuje manželství, oč více Bůh, když sám dal Adamovi Evu, rozhodně nemůže se stavit sám proti sobě.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 7 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  zbysek 30/7/2014, 10:31

annakonyk napsal:"Vezmi si jiní překlad (německý, anglický...) já ve svém nemám mám napsáno, "panici" ale "čistý", což dává smysl,  přece nemůže Bůh zakazovat lidem to (manželství), co sám uspořádal.
V originále je slovo parthénos, což je panic. Bůh manželství nezakazuje. Já jen tvrdím, že pokud chceš brát doslova 144 000, pak musíš brát doslova i to, že výběr tohoto počtu bude z paniců (a z kmenů Izraele atd.). Pokud si to chceš nějak ohýbat (nebo brát obrazně), pak nemůžeš brát doslovně ani těch 144 000. Celkem jednoduché, že? Smile

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 7 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  sazeč 30/7/2014, 11:16

annakonyk napsal:
Anno, Kol.1.kap. píše, že vše jak na zemi tak na nebi přijde smíření skrze Kristovu oběť na kříži. Adam nehřeší-li, Kristus by nezemřel a smíření na nebi nevzniklo.

Kdyby Adam nezhřešil tak, o žádném smíření nemohla být ani řeč. Před tím než Adam zhřešil, tak v nebi i na zemi vše bylo smířeno s Bohem.
A ani Ježíš nemusel umírat, kdyby Adam nezhřešil.

Dle tebe ještě nebylo nebe před satanovým zásahem do prvních lidí narušováno ve vztahu s Bohem?

Dle tebe Bůh ponoukal satana, aby vstoupil do hada a Evě přelstil, tak že se stal otcem lží a nebe díky neposlušnosti lidí a satana začalo být narušováno v pokoji s Bohem?

Kdo je dle tebe ve skutečnosti strůjcem zla, ne-li satan? Kdy a odkud?

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 7 Empty Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  annakonyk 30/7/2014, 11:52

Dle tebe ještě nebylo nebe před satanovým zásahem do prvních lidí narušováno ve vztahu s Bohem?


Rozhodně ne. Tím, že navedl Evu aby jedla zakázané ovoce, stal se z něj lhář a zároveň vrah.

Dle tebe Bůh ponoukal satana, aby vstoupil do hada a Evě přelstil, tak že se stal otcem lží a nebe díky neposlušnosti lidí a satana začalo být narušováno v pokoji s Bohem?

Bůh ho neponoukal, ke svému jednaní se rozhodl sám, vzhledem k tomu, že Satan patří k nebi, tak byl narušen poj i v nebi.
Pak nám Bible popisuje o andělech které padly ve dnech Noe.

Kdo je dle tebe ve skutečnosti strůjcem zla, ne-li satan? Kdy a odkud?

Sám Ježíš o Satanovi řekl: že nezůstal v pravdě, je otec lži a zabiják od začátku.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 7 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 7 z 14 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 10 ... 14  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru