Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Věčný život v nebi i na zemi

+11
Styvi
Ing.Peter
דנר
iofka
Melissa
noname
sazeč
annakonyk
Markét
witness
dajti
15 posters

Strana 8 z 14 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14  Next

Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 8 Empty Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  annakonyk 30/7/2014, 12:02

V originále je slovo parthénos, což je panic. Bůh manželství nezakazuje. Já jen tvrdím, že pokud chceš brát doslova 144 000, pak musíš brát doslova i to, že výběr tohoto počtu bude z paniců (a z kmenů Izraele atd.). Pokud si to chceš nějak ohýbat (nebo brát obrazně), pak nemůžeš brát doslovně ani těch 144 000. Celkem jednoduché, že?

Vše jsi popřel.
Budu rada, když mi napíšeš jak tomu rozumíš ty.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 8 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  zbysek 30/7/2014, 12:17

annakonyk napsal:Vše jsi popřel.
Budu rada, když mi napíšeš jak tomu rozumíš ty.
Já jsem nepopřel vše, pouze svědkovský výklad.

Já to vidím tak, že křesťanům je slíbeno nebe (všem). Vedle toho budou vybráni Kristovi spoluvládci, kteří jsou označeni počtem 144 000 (který však vůbec nemusí být doslovný). Ostatní lidé budou vzkříšeni na zem k soudu, na tisíc let (možná také ne doslovných). Až toto skončí, bude stvořeno vše nové a bude i nějaké nové uspořádání všeho.

Svědkovský výklad o tom, že jen těch 144 000 (a navíc doslovných) půjde do nebe, je v rozporu s celkovým vyzněním NZ.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 8 Empty Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  annakonyk 30/7/2014, 12:33

Já to vidím tak, že křesťanům je slíbeno nebe (všem). Vedle toho budou vybráni Kristovi spoluvládci, kteří jsou označeni počtem 144 000 (který však vůbec nemusí být doslovný).

Ti které jsou označení 144000 musí být panici nebo to taky nebereš doslovně?

Ostatní lidé budou vzkříšeni na zem k soudu, na tisíc let (možná také ne doslovných).

Tomu jaksi nerozumím, píšeš o prvním vzkříšeni (to jsou ti které budou vládnout z Ježíšem 1000 let Zjevení 20:6), nebo o druhem, které proběhne až po skončení 1000 let Zjevení 20:5? A kam budou vzkříšení na zem nebo do nebe?

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 8 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  sazeč 30/7/2014, 12:49

Pro Annu:

1.Kor.2:5aby se tak vaše víra nezakládala na moudrosti lidské, ale na moci Boží.
6Moudrosti sice učíme, ale jen ty, kteří jsou dospělí ve víře – ne ovšem moudrosti tohoto věku či vládců tohoto věku (spíš démoni, kteří vládnou nad světem), spějících k záhubě,
7nýbrž moudrosti Boží, skryté v tajemství, kterou Bůh od věčnosti určil pro naše oslavení.
8Tu moudrost nikdo z vládců tohoto věku nepoznal; neboť kdyby ji byli poznali, nebyli by ukřižovali Pána slávy.


Ef.1:7V něm jsme vykoupeni jeho krví a naše hříchy jsou nám odpuštěny pro přebohatou milost,
8kterou nás zahrnul ve vší moudrosti a prozíravosti,
9když nám dal poznat tajemství svého záměru, svého milostivého rozhodnutí, jímž si předsevzal,
10že podle svého plánu, až se naplní čas, přivede všechno na nebi i na zemi k jednotě v Kristu.


3:8 ..., abych pohanům zvěstoval nevystižitelné Kristovo bohatství
9a vynesl na světlo smysl tajemství od věků ukrytého v Bohu, jenž vše stvořil:
10Bůh chce, aby nebeským vládám a mocnostem bylo nyní skrze církev (předpověděnou ženu) dáno poznat jeho mnohotvarou moudrost,
11podle odvěkého určení, které naplnil v Kristu Ježíši, našem Pánu.


Rozumím, že Božím věčným záměrem bylo vše sjednotit v Kristu jak na zemi tak na nebi.

Satan ač byl stvořen v plné kráse a dokonalosti, zpychl a nakonec svolával na svou stranu mnohé anděly, stejně jako všechny lidi pod jejich hřích, dávno před stvořením světa.

Bůh mohl již dávno než stvořil vše, vědět, co se stane, díky svobodné vůli všech inteligentních tvorů. A také předsevzal vše sjednotit v Kristu!! a tím oslavit Sebe a ty v Kristu.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 8 Empty Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  annakonyk 30/7/2014, 13:09

Rozumím, že Božím věčným záměrem bylo vše sjednotit v Kristu jak na zemi tak na nebi.

Satan ač byl stvořen v plné kráse a dokonalosti, zpychl a nakonec svolával na svou stranu mnohé anděly, stejně jako všechny lidi pod jejich hřích, dávno před stvořením světa.

Bůh mohl již dávno než stvořil vše, vědět, co se stane, díky svobodné vůli všech inteligentních tvorů. A také předsevzal vše sjednotit v Kristu!! a tím oslavit Sebe a ty v Kristu.

Na něco jsem se ptala konkretně, proč jsi neodpověděl.
Nemusíš mi opisovat půlku evangelia, věř mi já to taky znám.
Byla bych rada kdybys napsal upřímně, neznám odpověď a nebo nechci se s tebou o tom bavit. 
Měj se hezky.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 8 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  sazeč 30/7/2014, 13:16

Anno, mne jsi spletla s někým?

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 8 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  zbysek 30/7/2014, 13:20

annakonyk napsal:Ti které jsou označení 144000 musí být panici nebo to taky nebereš doslovně?
Tak znovu... Pokud chceš brát doslovně to číslo, pak musíš brát doslovně i to, že budou z kmenů Izraele, panici, beze lži. A dle Zj 20:4 navíc sťati pro Ježíšovo svědectví. Pokud vše ostatní bereš obrazně, pak musíš brát obrazně i to číslo. Například jako nějaké vyšší, ale limitované množství. Tedy může to být tak, že to budou ti křesťané, kteří si tak nejen říkají, ale kteří tak v tomto životě i žijí, v Kristu. Těch rozhodně není zas tak mnoho, ale je jich i v současnosti bezpochyby víc, než doslovných 144 000.

Protože jsou křesťané označeni jako královské kněžstvo (2Pe 2:9, týká se všech Kristových následovníků!!!), dává smyl, že by křesťané spoluvládli nad ostatními vzkříšenými, kterých bude mnohonásobně více. Nad těmi pak druhá smrt nebude mít účinek.

Křesťanům je slíbeno nebe (Jan 14:2, 2Ko 5:1, 2Pe 1:4 a další). Protože nejsou žádné dvě skupiny křesťanů, jak bludně učí SJ, musí se slib nebe týkat všech, kteří jsou v Kristu. Křesťané by tedy měli být vzkříšeni do nebe.

Co bude po novém stvoření (po 1000 letech), netuším. Ale dost pochybuju, že bude zachován stávající stav, má být stvořeno všechno nové.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 8 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  Melissa 30/7/2014, 14:05

annakonyk napsal:

Kdyby Adam nezhřešil tak, o žádném smíření nemohla být ani řeč. Před tím než Adam zhřešil, tak v nebi i na zemi vše bylo smířeno s Bohem.
A ani Ježíš nemusel umírat, kdyby Adam nezhřešil.

Podívala jsem se na to , co sazeč ukázal a ve světle toho textu z Bible je vidět, že otázka, kdyby... a úvaha, že by smíření nemuselo být a Ježíš nemusel umírat, není moudrá. Čti:

Požehnaný buď Bůh a Otec našeho Pána Ježíše Krista, který nás požehnal veškerým duchovním požehnáním v nebeských věcech v Kristu,
poněvadž nás v něm vyvolil před založením světa, abychom před jeho tváří byli svatí a bezúhonní v lásce.
Podle zalíbení své vůle nás předurčil k přijetí za své syny skrze Ježíše Krista
Oznámil tajemství své vůle, aby v uspořádání plnosti časů shromáždil pod jednu hlavu v Kristu všechno, co je v nebesích i na zemi

Jestli dobře čtu, tyto věci - Ježíš a přijetí za syny skrze něj a sjednocení všeho na zemi i v nebi - to bylo už před založením světa. Jen lidem to bylo po určitou dobu tajemstvím.

Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 8 Empty Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  annakonyk 30/7/2014, 14:10

Tak znovu... Pokud chceš brát doslovně to číslo, pak musíš brát doslovně i to, že budou z kmenů Izraele, panici, beze lži. A dle Zj 20:4 navíc sťati pro Ježíšovo svědectví. Pokud vše ostatní bereš obrazně, pak musíš brát obrazně i to číslo. Například jako nějaké vyšší, ale limitované množství. Tedy může to být tak, že to budou ti křesťané, kteří si tak nejen říkají, ale kteří tak v tomto životě i žijí, v Kristu. Těch rozhodně není zas tak mnoho, ale je jich i v současnosti bezpochyby víc, než doslovných 144 000.


Já beru vše jenom doslovně, už jsem tobě napsala jak rozumím "z kmenů Izraele", jak rozumím "panici", jak rozumím, že jsou "neposkvrněný" dává mi to smysl. Jsou to ti které vykoupený se zemi a je jich omezený počet.
Ježíšovo úkolem nebylo vykoupit lidi ze země, ale od hříchů a smrtí, do kterého je dostal Adam.
Protože jsou křesťané označeni jako královské kněžstvo (2Pe 2:9, týká se všech Kristových následovníků!!!), dává smyl, že by křesťané spoluvládli nad ostatními vzkříšenými, kterých bude mnohonásobně více. Nad těmi pak druhá smrt nebude mít účinek.

Ti co budou vzkříšení jako první patří jedině k těm které budou vládnout Zjevení 20:6.
Nad těmi druha smrt nemá autoritu.

A těch ostatních vzkříšených bude opravdu mnohonásobně víc, ale budou vzkříšení až skončí 1000 letá vláda. Zjevení 20:5.
Tak komu budou vládnout těch 1000 let? Sami sobě?

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 8 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  Melissa 30/7/2014, 14:18

annakonyk napsal:
Nemusíš mi opisovat půlku evangelia, věř mi já to taky znám.
Je mi líto, ale kdybys znala opravdové evangelium, věděla bys toto:

Milost vám a pokoj od Boha Otce a od našeho Pána Ježíše Krista,
který dal sám sebe za naše hříchy, aby nás vysvobodil z nynějšího zlého věku podle vůle našeho Boha a Otce.
Divím se, že se tak rychle uchylujete od Toho, který vás povolal Kristovou milostí, k jinému evangeliu.
Jiné evangelium není, ale jsou někteří, kteří vás zneklidňují a chtějí převrátit evangelium Kristovo.
Ale i kdybychom vám my anebo anděl z nebe kázali jiné evangelium než to, které jsme vám kázali, ať je proklet!
Jak jsme již řekli, tak to nyní říkám znovu: Jestliže vám někdo káže jiné evangelium než to, které jste přijali, ať je proklet!
Jsem ukřižován s Kristem; žiji tedy již ne já, ale žije ve mně Kristus. A život, který nyní žiji v těle, žiji ve víře v Božího Syna, který si mě zamiloval a vydal sám sebe za mne

A jakou zprávu o Kristu znáš ty? Je to opravdu evangelium, tak je zapsáno v Bibli?

Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 8 Empty Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  annakonyk 30/7/2014, 14:21

Anno, mne jsi spletla s někým?


Promiň, moc se ti omlouvám.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 8 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  zbysek 30/7/2014, 14:48

annakonyk napsal:Já beru vše jenom doslovně, ... jak rozumím "panici"
Pokud bys to opravdu brala doslovně, nemohla bys tvrdit, že panic je muž, který měl pohlavní styk, byť s manželkou. Atp.

A těch ostatních vzkříšených bude opravdu mnohonásobně víc, ale budou vzkříšení až skončí 1000 letá vláda. Zjevení 20:5.
Tak komu budou vládnout těch 1000 let? Sami sobě?
1 Korintským 15:52  naráz, v okamžiku, při zvuku poslední polnice. Zazní polnice, a mrtví vstanou jako neporušitelní a my budeme proměněni.

Těm, kteří sice vstanou, ale kteří jsou takto vzbuzeni k soudu na konci toho tisíciletí a nebudou považováni za živé, dokud neprojdou závěrečnou zkouškou.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 8 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  Anonymní 30/7/2014, 14:48

Aničko, přenechávám tě Bohu, on jediný zná tvé kroky, nikdo zde na diskuzi, věřím a vím, že tě nenechá bez odpovědi.

Přeji ti hodně Boží lásky a požehnání

Pavel

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 8 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  noname 30/7/2014, 15:20

Když si tak pročítám celou tuto diskuzi, snažím se pochopit důvody všech stran, které je vedou k tomu, aby se k "jistotě spasení" vyjádřily - a omlouvám se tímto, že narušuji plynulost současného "toku" diskuze o 144 000, k tomu se již vyjadřovat nechci.
Cítím z toho asi toto (pokud to chápu špatně, tak mě prosím opravte):

Annakonyk, píšeš, že se necítíš být vyvolenou, tedy tou, která je hodná spásy. Jisté je skutečně to, že o našem spasení nakonec rozhodne Bůh. A do jisté míry chápu i tvůj pocit, léta jsme byli vedeni k tomu, že si věčný život musíme svým životem zasloužit. I já čas od času stále bojuji s vlastními pocity nedostatečnosti, protože vnímám, kde všude mám ve svém životě i srdci "nezralá" místa. Proto si ani nemyslím, že pokud jsi napsala, že nejsi vyvolenou, že je to známka nějakého nedostatku tvé víry. Může to být vědomí vlastních omezení a toho, že definitivní výběr je skutečně nakonec na Bohu a Kristu. Zkušenost se sebou samotnou mi však říká, že tyto úvahy nesmí přerůst ve skutečné pochybnosti, protože by to pak člověku zbytečně ubíralo sílu. Písmo nás na mnoha místech ujišťuje, že "Bůh pamatuje, že jsme prach", že pokud se k Bohu přibližujeme, "musíme věřit, že je a že je dárcem odměny vůči těm, kdo Ho v opravdovosti hledají" a hlavně, že "jestliže Bůh neušetřil svého vlastního Syna, ale za nás za všecky jej vydal; jak by nám spolu s ním nedaroval všecko ostatní?" (Řím.8:32) To je pro mne osobně velkou útěchou. Kristova oběť pokrývá všechno, kdyby té nebylo, nikdo z nás by si záchranu nezasloužil, byť by se snažil sebevíc. Nechci tím říct, že by měl člověk složit ruce do klína s tím, že už na sobě nemusí pracovat, ale pokud bychom se zaměřili jen na toto, pak bychom se vlastně stále svým způsobem snažili získat spásu skrze své skutky. A ta je, jak jistě sama víš, nezaslouženým darem, který nám byl slíben od Boha, který nemůže lhát.

Melisso a ostatní, z textů, které uvádíte o "jistotě spásy", vnímám, jak obrovský dar od Krista a Boha nám byl dán, je to  velká úleva vědět, kam až sahá jejich láska k nám. Nemám ten dojem, že byste si mysleli něco ve smyslu "jednou spasen, navždy spasen", ale že pokud všichni vytrváme a budeme mít ve svém srdci i životě Boha a Krista, pak se můžeme spolehnout na to, že i přes naši nedokonalost obdržíme svou odměnu, že se nemusíme vysilovat pochybnostmi o tom, zda si to zasloužíme. Samozřejmě, že to není to nejdůležitější, co od Boha získáme (vztah s Ním a jeho Synem je odměnou pro nás až až, a i kdyby žádná jiná odměna v budoucnu nebyla, tento dar stojí za to sám o sobě), ale je to velmi příjemná myšlenka - vědět, že z jejich požehnání se budeme moci těšit věčně.

noname

Female Poeet p?íspivku : 128
vztah k organizaci : SJ, který si přeje sloužit Bohu se svou silou rozumu
Reputace : 1
Body : 132
Registration date : 29. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 8 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  sazeč 30/7/2014, 15:52

annakonyk napsal:
Anno, mne jsi spletla s někým?


Promiň, moc se ti omlouvám.

 I love you 

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 8 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  Melissa 30/7/2014, 16:10

noname napsal:Když si tak pročítám celou tuto diskuzi, snažím se pochopit důvody všech stran, které je vedou k tomu, aby se k "jistotě spasení" vyjádřily

Melisso a ostatní, z textů, které uvádíte o "jistotě spásy", vnímám, jak obrovský dar od Krista a Boha nám byl dán, je to  velká úleva vědět, kam až sahá jejich láska k nám. .

Tak přesně to byl ten důvod : Byl nám dán velký dar.

V Janovi jsou krásná slova k učedníkům, aby se jejich srdce nechvěla úzkostí, aby věřili Bohu i jemu, aby jeho radost byla v nás, ujištění, že nás nenechá osiřelé, atd...
A v Ef. jsou zase ujištění - stali jste se blízkými, v něm smíme v jednotě Ducha stanout před Otcem,již nejsme cizinci, máme právo Božího lidu...
V něm ve víře smíme k Bohu přistupovat svobodně a s důvěrou...
Jsou to krásná zaslíbení, v něm je nový život. A ten bych přála poznat těm, co Boha milují.  I love you 

Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 8 Empty Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  annakonyk 30/7/2014, 16:46

Požehnaný buď Bůh a Otec našeho Pána Ježíše Krista, který nás požehnal veškerým duchovním požehnáním v nebeských věcech v Kristu,
poněvadž nás v něm vyvolil před založením světa, abychom před jeho tváří byli svatí a bezúhonní v lásce.
Podle zalíbení své vůle nás předurčil k přijetí za své syny skrze Ježíše Krista

Melisso, mluví ale o nové zemi ne o té když Bůh stvořil Adama.
"Andělům Bůh také nepodřídil budoucí svět, o němž mluvíme..." Heb. 2:5-18.
Oni skutečně budou před jeho tváří Zjeveni 22:4 "Budou hledět na jeho tvář a na čele ponesou jeho jméno."

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 8 Empty Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  annakonyk 30/7/2014, 17:47

Annakonyk, píšeš, že se necítíš být vyvolenou, tedy tou, která je hodná spásy. Jisté je skutečně to, že o našem spasení nakonec rozhodne Bůh. A do jisté míry chápu i tvůj pocit, léta jsme byli vedeni k tomu, že si věčný život musíme svým životem zasloužit. I já čas od času stále bojuji s vlastními pocity nedostatečnosti, protože vnímám, kde všude mám ve svém životě i srdci "nezralá" místa. Proto si ani nemyslím, že pokud jsi napsala, že nejsi vyvolenou, že je to známka nějakého nedostatku tvé víry. Může to být vědomí vlastních omezení a toho, že definitivní výběr je skutečně nakonec na Bohu a Kristu.

Nemám pocit nedostatečností, ani nemám nedostatek víry, ale rozhodnutí kdo je vyvolený, je jenom a jenom  na Bohu.
Kdo jsem já, že bych se měla sama doporučovat?
Je to Ježíš kdo doporučuje, a Bůh schvaluje.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 8 Empty Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  annakonyk 30/7/2014, 18:11

1 Korintským 15:52  naráz, v okamžiku, při zvuku poslední polnice. Zazní polnice, a mrtví vstanou jako neporušitelní a my budeme proměnění.

To je první vzkříšení, o tom píše 1.Tes.4:16 "Zazní povel... sám Pán sestoupí z nebe, a ti kdo zemřeli v Kristu vstanou nejdříve, potom my živi, který se toho dočkáme, budeme spolu s ním uchváceni v oblacích vzhůru vstříc Pánu." 
Oni budou vládnout z Kristem.

Těm, kteří sice vstanou, ale kteří jsou takto vzbuzeni k soudu na konci toho tisíciletí a nebudou považováni za živé, dokud neprojdou závěrečnou zkouškou.


A to vysvětlení máš čím podloženo?

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 8 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  Melissa 30/7/2014, 18:46

annakonyk napsal:
Požehnaný buď Bůh a Otec našeho Pána Ježíše Krista, který nás požehnal veškerým duchovním požehnáním v nebeských věcech v Kristu,
poněvadž nás v něm vyvolil před založením světa, abychom před jeho tváří byli svatí a bezúhonní v lásce.
Podle zalíbení své vůle nás předurčil k přijetí za své syny skrze Ježíše Krista

Melisso, mluví ale o nové zemi ne o té když Bůh stvořil Adama.
"Andělům Bůh také nepodřídil budoucí svět, o němž mluvíme..." Heb. 2:5-18.
Oni skutečně budou před jeho tváří Zjeveni 22:4 "Budou hledět na jeho tvář a na čele ponesou jeho jméno."

Aničko, původní otázka zněla: annakonyk napsala:

Kdyby Adam nezhřešil tak, o žádném smíření nemohla být ani řeč. Před tím než Adam zhřešil, tak v nebi i na zemi vše bylo smířeno s Bohem.
A ani Ježíš nemusel umírat, kdyby Adam nezhřešil.

A na tu jsem odpovídala, či spíše upozornila na verše, které mluví o tom, že Bůh věděl před stvořením světa (Ef. ) dal poznat tajemství záměru, které si předsevzal... atd.
Takže o to šlo - že před tím, než Adam zhřešil. A proto otázky typu kdyby... nejsou moudré.

Že tím plánem je budoucí nový svět, a že Ježíš je ten, skrze něhož k této jednotě dojde, to už je věc jiná. Takže citace ze Zjevení a Heb, které uvádíš, . v tomto případě, s ohledem na druh otázky - to se tady nehodí, tady v těchto textech jde opravdu už o to nové.

Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 8 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  noname 30/7/2014, 18:47

annakonyk napsal: Nemám pocit nedostatečností
,
To ti jen přeji.

ani nemám nedostatek víry
Nepochybuji.

ale rozhodnutí kdo je vyvolený, je jenom a jenom  na Bohu.
Kdo jsem já, že bych se měla sama doporučovat?
Je to Ježíš kdo doporučuje, a Bůh schvaluje.
To je pravda. Ale tady si myslím, že se minulo pochopením, co tím vlastně všichni tady chtěli říct. Odkazovali na to, že o této odměně nemusíme pochybovat, že je jistá, protože nám byla darována - pokud vytrváme. A o to se můžeme ve svém životě opřít, pohání nás ona láska, kterou k nám má Kristus a díky němuž naše hříchy byly přikryty. Nejedná se zde přece o to, že bychom sami doporučovali ke schválení (protože po pravdě řečeno, žádný člověk by toho nebyl hoden a to nikdy, i kdyby se snažil sebevíc), ale o jistotu, že právě díky Kristu můžeme přijmout odměnu v podobě života.

noname

Female Poeet p?íspivku : 128
vztah k organizaci : SJ, který si přeje sloužit Bohu se svou silou rozumu
Reputace : 1
Body : 132
Registration date : 29. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 8 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  zbysek 30/7/2014, 18:50

annakonyk napsal:
Těm, kteří sice vstanou, ale kteří jsou takto vzbuzeni k soudu na konci toho tisíciletí a nebudou považováni za živé, dokud neprojdou závěrečnou zkouškou.

A to vysvětlení máš čím podloženo?
Jan 5:28  Nedivte se tomu; vždyť přichází hodina, v níž všichni, kteří jsou v hrobech, uslyší jeho hlas
29  a vyjdou. Ti, kdo činili dobře, budou vzkříšeni k životu, a ti, kdo jednali zle, budou vzkříšeni k soudu.“

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 8 Empty Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  annakonyk 30/7/2014, 21:05

Aničko, původní otázka zněla: annakonyk napsala:

Kdyby Adam nezhřešil tak, o žádném smíření nemohla být ani řeč. Před tím než Adam zhřešil, tak v nebi i na zemi vše bylo smířeno s Bohem.
A ani Ježíš nemusel umírat, kdyby Adam nezhřešil.

A na tu jsem odpovídala, či spíše upozornila na verše, které mluví o tom, že Bůh věděl před stvořením světa (Ef. ) dal poznat tajemství záměru, které si předsevzal... atd.
Takže o to šlo - že před tím, než Adam zhřešil. A proto otázky typu kdyby... nejsou moudré.


Co Bůh věděl před stvořením světa?

Takže o to šlo - že před tím, než Adam zhřešil dal poznat tajemství záměru (vysvětli mi to prosím).

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 8 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  Melissa 30/7/2014, 21:14

Melissa napsal:
annakonyk napsal:

Kdyby Adam nezhřešil tak, o žádném smíření nemohla být ani řeč. Před tím než Adam zhřešil, tak v nebi i na zemi vše bylo smířeno s Bohem.
A ani Ježíš nemusel umírat, kdyby Adam nezhřešil.

Podívala jsem se na to , co sazeč ukázal a ve světle toho textu z Bible je vidět, že otázka, kdyby... a úvaha, že by smíření nemuselo být a Ježíš nemusel umírat,  není moudrá. Čti:

Požehnaný buď Bůh a Otec našeho Pána Ježíše Krista, který nás požehnal veškerým duchovním požehnáním v nebeských věcech v Kristu,
poněvadž nás v něm vyvolil před založením světa, abychom před jeho tváří byli svatí a bezúhonní v lásce.
Podle zalíbení své vůle nás předurčil k přijetí za své syny skrze Ježíše Krista
Oznámil tajemství své vůle, aby v uspořádání plnosti časů shromáždil pod jednu hlavu v Kristu všechno, co je v nebesích i na zemi

Jestli dobře čtu, tyto věci - Ježíš a přijetí za syny skrze něj a sjednocení všeho na zemi i v nebi - to bylo už před založením světa. Jen lidem to bylo po určitou dobu tajemstvím.

Tak tímhle to začalo - tvou úvahou kdyby. Ale v bibli je vidět, že plán byl před stvořením světa. Proto ptát se takto, nemá význam.
Tajemství o Kristu, bylo tajemstvím. Zjevené a poznané bylo křesťany po Ježíšově smrti.

Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 8 Empty Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  annakonyk 30/7/2014, 21:21

Těm, kteří sice vstanou, ale kteří jsou takto vzbuzeni k soudu na konci toho tisíciletí a nebudou považováni za živé, dokud neprojdou závěrečnou zkouškou.


A to vysvětlení máš čím podloženo?

Jan 5:28  Nedivte se tomu; vždyť přichází hodina, v níž všichni, kteří jsou v hrobech, uslyší jeho hlas
29  a vyjdou. Ti, kdo činili dobře, budou vzkříšeni k životu, a ti, kdo jednali zle, budou vzkříšeni k soudu.“
V Jan. 5:28 mluví o druhem vzkříšením které nastane až skončí 1000 leta vláda, a komu budou vládnout těch 1000 let před tím, než nastane to druhé vzkříšení?

Po skončení 1000 letí vlády Satan bude vypuštěn na zem, a bude zavádět národy ve čtyřech koutech země Zjevení 20:7-10, a druhé vzkříšení nastane až po zničení Satana Zjevení 20:11-15. Kde se ti lide vezmou na zemi, když vy všechny jdete do nebe? Koho Satan bude zavádět?

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 8 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 8 z 14 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru