Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Věčný život v nebi i na zemi

+11
Styvi
Ing.Peter
דנר
iofka
Melissa
noname
sazeč
annakonyk
Markét
witness
dajti
15 posters

Strana 5 z 14 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9 ... 14  Next

Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 5 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  Melissa 27/7/2014, 23:59

Pro Annakonyk
Evangelium je základní nauka o Kristu. Je o životě, který skrze Krista můžeme mít.

Skrze víru jste všichni Božími syny v Kristu Ježíši.
Všichni, kteří jste pokřtěni do Krista, jste přece oblékli Krista.
A protože jste synové, Bůh poslal do vašich srdcí Ducha svého Syna, volajícího: "Abba, Otče!"
A tak už nejsi otrok, ale syn, a když syn, pak také Boží dědic skrze Krista.
Každý, kdo věří, že Ježíš je Kristus, se narodil z Boha; a každý, kdo miluje Toho, který zplodil, miluje i toho, který se z něj narodil. Jestliže přijímáme svědectví lidí, Boží svědectví je větší. Neboť toto je Boží svědectví, které vydal o svém Synu.
Kdo věří v Božího Syna, má svědectví sám v sobě. Kdo Bohu nevěří, udělal z něj lháře; neboť neuvěřil tomu svědectví, které Bůh vydal o svém Synu.
A to svědectví je toto: že Bůh nám dal věčný život a ten život je v jeho Synu.
Kdo má Syna, má život, kdo nemá Syna Božího, nemá život.

Tyto věci píši vám věřícím ve jméno Božího Syna, abyste věděli, že máte věčný život, a abyste věřili ve jméno Božího Syna.
A toto je ta smělá důvěra, kterou máme k němu. Víme, že žádný, kdo se narodil z Boha, nehřeší; ten, kdo je narozen z Boha, zachovává sám sebe a ten zlý se ho nedotýká.
Víme, že my jsme z Boha, ale celý svět leží v tom zlém.
A víme, že Boží Syn přišel a dal nám schopnost, abychom poznali Toho pravého, a jsme v Tom pravém, v jeho Synu Ježíši Kristu. On je ten pravý Bůh a věčný život.

Pokud budeš skutečně číst, pak se dočteš - život dal, máme ho, skrze víru, skrze Krista, v něm....

toto je Evangelium o Kristu,- toto je základ, bez něj se nikam nedostaneš

ne že jednou možná, někdo, někde(na zemi či v nebi) získá život a teď má jen nějakou naději, a to ještě ne jistotu, protože co kdyby.. že?

Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 5 Empty Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  annakonyk 28/7/2014, 00:02

Ale výklad těch veršů je silně svědkovský. Je otázkou, zda počet 144 000 je doslovný či ne, zda to není jen nějaký symbol, kterých je kniha Zjevení plná. Ale to asi těžko spolu vyřešíme. Já to nevím.



Určitě je doslovný, kdyby tomu bylo jinak tak rozhodně by tam bylo vysvětlení.

Například:
A budete chodit poušti 40 let, (a hned vysvětlení) den za rok 4.Moj.14:34.
"Vody, které jsi viděl, kde sedí nevěstka, znamenají lidi a zástupy a národy a jazyky." Zjev. 17:15.

Napsala jsem jenom Biblické verše ne na základě učení SJ, a ptala jsem se, proč Nový Jeruzalém sestupuje z nebe, když vy všechny jdete do nebe?

O zapečetěných mluví apoštol Pavel v 2.Kor. 1:22 "On nám taky vtiskl svou pečeť a do srdce nám dal svého Ducha."
Efez.1:13 "...vtisknuta pečeť zaslíbeného Ducha svatého."
Efez.4:30 "...jehož pečeť nesete pro den vykoupení."

Ti verše mluví o těch které obdrželi pečeť (Ducha svatého), zapečetěných je 144000. Oni jsou vykoupení se země, í dnes máme možnost se meze ně dostat, ale o tom kdo tam bude rozhoduje Bůh.
A proto nemůžu napsat, že já jdu do nebe, to je dost troufali, spíš můžu říct, "když Bůh bude chtít tak půjdu do nebe."
Nebeskou nadějí získat není snadno, těm který o to usilují půjde o život. Zjevení 2:10.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 5 Empty Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  annakonyk 28/7/2014, 00:15

Bůh nám dal věčný život a ten život je v jeho Synu.
Kdo má Syna, má život, kdo nemá Syna Božího, nemá život.


máte věčný život,


On je ten pravý Bůh a věčný život.


Z těch veršů které jsi napsala, je moc dobře vidět, že Boží Syn ne umřel proto aby vykoupil lidstvo ze země, ale aby vrátil nám věčný život o který nás Adam připravil.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 5 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  gari 28/7/2014, 00:20

witness napsal:
Já taky netvrdil, že pokud má platit myšlenka, kterou jsem napsal, musí být
takováto slova přímo napsaná v Bibli. Ale stejná myšlenka se dá přece vyjádřit
jinými slovy a význam, který má sdělit, je přece stejný.

Takže např:

Židům 5:11,12 (EP)
O tom by bylo mnoho co mluvit, ale je těžké vám to vyložit, protože nejste
ochotni slyšet.
Za takovou dobu už byste měli být sami učiteli, a zatím opět potřebujete,
aby vás někdo učil abecedě Boží řeči; potřebujete mléko, ne hutný pokrm.


Myslím, že je poměrně snadné uvědomit si, že apoštol Pavel zjevně ty,
kterým tato slova adresoval, nepovažoval za zralé křesťany, ale ani za ty,
kterým by už nebylo pomoci.

A myslíš, že v takovémto stavu nebude žádný křesťan v době Pánova příchodu?
A pokud bude (jakože bude), půjde do nebes jako ten, jehož zralost a víra je vyzkoušena?

Židům 6:1 (EP)
Proto nezůstávejme již u počátečního učení o Kristu, ale směřujme k dospělosti.....

Předpokládám, že souhlasíš, že Pavel mluvil k těm, které za ,,křesťansky´´ dospělé
nepovažoval, a nebylo to z důvodu, že byli nově obrácení, ale z kontextu vyplývá,
že to byli ti z křesťanů, kteří už měli dostatečnost možnost se dospělými (zralými) stát,
ale ze své vlastní viny se jimi nestali.

Budou i v Pánově dnu křesťané v takovémto ,,nedospělém´´ stavu?
S největší pravděpodobností až s jistotou ano.
A půjdou do nebes jako ti, co jsou hodni zapečetění pro nebeskou
spoluvládu s Kristem a splňují kritéria pro toto zapečetění?

A kde vidíš v těchto verších, že tito lidé nemohou být spaseni ? Já to tam nevidím. To, že jim tady Pavel něco vytýká ještě neznamená, že nejsou hodni spásy. Jak jsem psal už dříve, Bible v souvislosti se spásou nerozděluje křesťana na zralého či nezralého, na dospělého či nedospělého. To je jen lidské škatulkování. Pak dochází k tomu, že si někdo vymyslí očistec, nebo život na zemi - dokud "neuzrají" Evil or Very Mad 



witness napsal:
Jakub 1:6,7 (EP)
Kdo pochybuje, je podoben mořské vlně, hnané a zmítané vichřicí.
Ať si takový člověk nemyslí, že od Pána něco dostane..


Bude někdo ve stavu takto pochybujícího až Kristus přijde?
Jistěže ano.
A budou snad všichni, co v takovém stavu budou, neschopni se už změnit?
Jistěže ne....ale...budou snad vzati do nebes jako ohněm prozkoušení následovníci
Krista?

Zjevení 3:15-19 (EP)

Vím o tvých skutcích; nejsi studený ani horký. Kéž bys byl studený anebo horký!
Ale že jsi vlažný, a nejsi horký ani studený, nesnesu tě v ústech.
Vždyť říkáš: Jsem bohat, mám všecko a nic už nepotřebuji! A nevíš, že jsi ubohý,
bědný a nuzný, slepý a nahý.
Radím ti, abys u mne nakoupil zlata ohněm přečištěného, a tak zbohatl;
a bílý šat, aby ses oblékl a nebylo vidět tvou nahotu; a mast k potření očí, abys prohlédl.
Já kárám a trestám ty, které miluji; vzpamatuj se tedy a čiň pokání.


Bude někdo v tomto bídném křesťanském stavu v době Pánova příchodu?
Je jistě opět reálné předpokládat, že ano.
A z těch, co budou v  takovém stavu, budou jistě i takoví, kteří budou schopni onoho
,,vzpamatování se´´, jen je Pánův příchod zastihne dříve, než se stačí opravdově vzpamatovat.
Takže, pravděpodobně nebudou ve stavu věčného zatracení, ale znamená to, že půjdou do nebe
jako ti, kteří jednoznačně svou křesťanskou víru prokázali?

Pokud vím, tak Bible mluví o nějaké tisícileté vládě Ježíše Krista - takže dostatek času.  Smile 

witness napsal:
........... V tom případě musím zopakovat stejnou otázku jako v mé minulé reakci na Tvá slova, a to:
,,Čemu říkáš jistota spasení?´´

Tak já k tomu klidně mohu říci svůj názor, který považuji za 100%ní biblickou pravdu,
a to ten, že nauka, že uvěří li někdo v Krista, tak má jistou spásu a nemůže se tedy už stát, že by nebyl spasen, je naprostý nesmysl.

Ano, mám stejný názor. On tady někdo napsal, že jestli někdo uvěří v Krista, tak už se nemůže stát, že by nebyl spasen? Kdo to napsal, že jsem si toho nevšiml ?
Samozřejmě že o to může přijít - může ztratit víru, zapřít Krista - v Bibli je mnoho příkladů, jak o to člověk může přijít. Ale o takových lidech tady nebyla, pokud vím, řeč. Bavili jsme se o těch, kteří v opravdovosti přijali JK.

Jistotu spasení má jen tem, kdo ve své víře vytrvá až do konce - říká Písmo. A je jedno, zda pije mléko či baští hutný pokrm.

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 5 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  Melissa 28/7/2014, 00:24

annakonyk napsal:[

Z těch veršů které jsi napsala, je moc dobře vidět, že Boží Syn ne umřel proto aby vykoupil lidstvo ze země, ale aby vrátil nám věčný život o který nás Adam připravil.

Z těch veršů je hlavně vidět, že kdo má Krista - má život. Je to čas přítomný, kdo je v něm, je živý. On už nám ten život vrátil, v něm jsme živí.
Opakuju - jde o život, ne o to, kde a jak ho budeme žít. Křesťan ho žije v Kristu už teď na zemi, a pak bude proměněn. Pokud mu jde opravdu o Krista, Boha a jejich lásku, pak nespekuluje, jaký ten život bude, o podmínkách, ale raduje se z toho, že je v Bohu a s ním.

Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 5 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  gari 28/7/2014, 00:33

annakonyk napsal:

O zapečetěných mluví apoštol Pavel v 2.Kor. 1:22 "On nám taky vtiskl svou pečeť a do srdce nám dal svého Ducha."
Efez.1:13 "...vtisknuta pečeť zaslíbeného Ducha svatého."
Efez.4:30 "...jehož pečeť nesete pro den vykoupení."

Annakonyk, ale uvědomuješ si, že např. křesťané v Efezu na tom byli stejně jako my dnes? I my máme zaslíbení Ducha svatého, i my dnes neseme pečeť pro den vykoupení. Nejsme v ničem jiní. Dokonce se potýkáme i se stejnými problémy jako "vyvolení" v Efezu.

Zjevení Janovo 2:4  Ale to mám proti tobě (Efezanům), že už nemáš takovou lásku jako na počátku. 5  Rozpomeň se, odkud jsi klesl, navrať se a jednej jako dřív. Ne-li, přijdu na tebe a pohnu tvým svícnem z jeho místa, jestliže se neobrátíš.

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 5 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  Anonymní 28/7/2014, 07:57

Aničko, Melissa ti pěkně vysvětlila, nejde o to kde, kdy a kam, ale s kým nebo v kom, tedy díky smrti máme život v Kristu.
Nevím proč jsi nereagovala na ten doplňující verš o tom, že je nějaké první vyvolení a když tedy je někdo první, znamená to že budou následovat další aniž by přišli o to, co mají ti první. Smile

Jsme za svůj život hodně znečištěni různými manipulacemi a výklady druhých, že je velice náročné rozpoznat, co je a co už není náš názor, proto chápu, že tady na diskuzi jsou rozdílné myšlenky, což ale ne vždy je výsledek manipulace, jde jen o jiný úhel pohledu. Smile

Pavel

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 5 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  Ing.Peter 28/7/2014, 08:59

Ak by 1. ľudská dvojica nezhrešila ,ľudia by žili tu na zemi tak, ako mal Boh zámer na začiatku. Zmenil tento zámer? Ľudia mu ho prekazili? Alebo Kristova obeť bola prostriedkom ,aby tento plán zo zemou realizoval Boh tak ako chcel na začiatku? Nejaký počet bude hore vladnuť nad zemou - Božie predsavzatie bude naplnené. Takto tomu zatial rozumiem ja, aj keď zatiaľ nepoznám tak podrobne rôzne texty ,ktoré tu uvádzate. A pracujem ešte na tom ,aby som tomu aj skutočne veril a bol o tom 100% presvedčený ,že tento svet takto nepôjde do nekonečna alebo kým sa ľudia sami nezničia Smile 

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 5 Empty Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  annakonyk 28/7/2014, 12:18

Annakonyk, ale uvědomuješ si, že např. křesťané v Efezu na tom byli stejně jako my dnes? I my máme zaslíbení Ducha svatého, i my dnes neseme pečeť pro den vykoupení. Nejsme v ničem jiní. Dokonce se potýkáme i se stejnými problémy jako "vyvolení" v Efezu.


Na rozdíl od nás křesťane v Efezu svatého Ducha obdržely.

Chceš mi říct, že ty dnes máš Ducha svatého?
Když ano, tak jsi napojen na Ježíše i na samotného Boha. Mluvíš z Ježíšem, můžeš křísit mrtvé, uzdravovat slepé, chrome od narození, rozumíš proroctvím...
Když mluvíš z Ježíšem, tak já mám spoustu otázek, můžeš si ho prosím, na ně zeptat?
Ty jsi obdržel pečeť Ducha svatého? A jak to víš, kdo tobě to řekl? Jenom to, že čteš dopisy které nejsou adresované tobě?
To, že učednici obdrží DS řekl jím sám Ježíš. Římanům, Galaťanům,ˇKorinťanům.... řekl apoštol Pavel a Ježíšovo učednici, ale odkud to víte vy?

Chceš mi říct, že dnes jsme pronásledování stejně jako apoštoly, učedníky v prvním století, za Ježíšovo jméno. Myslím, že to pronásledování máme před sebou. Mat.24:9.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 5 Empty Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  annakonyk 28/7/2014, 12:59

Aničko, Melissa ti pěkně vysvětlila, nejde o to kde, kdy a kam, ale s kým nebo v kom, tedy díky smrti máme život v Kristu.
Nevím proč jsi nereagovala na ten doplňující verš o tom, že je nějaké první vyvolení a když tedy je někdo první, znamená to že budou následovat další aniž by přišli o to, co mají ti první.

Já s tím souhlasím, že díky Ježíšovo smrti máme život, ale Melissa vztahuje na sebe verše, které adresované jedině pomazaným (vykoupeným, vyvoleným), těm které jdou do nebe.
Melisa nedokáže pochopit, že Ježíš nepřišel nás vykoupit se zemi, ale vykoupit nás od hříchu a smrti. Po Adamovy jsme zdědily hřích a smrt. Adama Bůh stvořil aby žil na zemi, bez hříchu a bez smrti.
V Jana 3:16,17 "Bůh totiž tak velice miloval svět.... Vždyť Bůh neposlal svého Syna na svět, aby soudil svět, ale aby byl svět skrze něho zachráněn.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 5 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  Melissa 28/7/2014, 13:00

Annakonyk : píšeš, že : Myslím, že to pronásledování máme před sebou. Mat.24:9.

Podle tebe se dnes žádné pronásledování neděje jen proto, že žiješ v zemi s kulturní tradicí, která jej přímo opravdu nepotlačuje a máme svobodu a nejsme ohrožení.

Podívej se do světa: zkus vysvětlit Meriam Ishagové, rodící v řetězech, že ji utrpení pro Krista teprve čeká.
Podívej se na Egypt - co se tam dělo ještě nedávno. ...Z dostupných zpráv se zdá, že se policii a armádě podařilo alespoň v následujících dnech zajistit křesťanům alespoň v důležitých místech ochranu....(loni)
Indie : Čtyři roky uplynuly od doby, kdy hinduističtí radikálové rabovali a vypalovali vesnice v indickém spokovém státě Urísa (dnes Uríša) a zničili přitom více než 5 000 obytných budov. Přibližně 10 000 křesťanů zůstává bez domova dodnes. Vlna násilí zaplavila Urísu v roce 2008 ... atd.
Nebudu ti teď hledat všechno co se ve světě děje, nebo v nedávné minulosti dělo.
Jestli si myslíš, že pro Krista není pronásledování, pak si vem Bibli a zkus si zaletět na návštěvu do některé radikální islámské země - neprojdeš ani z letiště. Bibli ti seberou a budeš ráda, když neskončíš v řetězech nebo ještě hůř.

Obdivuju všechny kteří vydrželi a své víry se nevzdali. Děkuju za to štěstí, že můžu žít, svobodně Krista vyznávat a nebát se o život svůj ani blízkých. Je to požehnání.



Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 5 Empty Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  annakonyk 28/7/2014, 13:15

Podle tebe se dnes žádné pronásledování neděje jen proto, že žiješ v zemi s kulturní tradicí, která jej přímo opravdu nepotlačuje a máme svobodu a nejsme ohrožení.



Ta slova Mat. 24:9 Ježíš zařadil do znamení svého příchodu, a chceš mi říct, že dnes už probíhá "velké soužení"?
To pronásledovaní se bude odehrávat po celém světě, ani ty se tomu neubráníš, "velkým soužením" bude vyzkoušena víra každého Mat. 24:21,22. Má nastat to, co ještě nenastalo od stvoření člověka.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 5 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  Melissa 28/7/2014, 13:19

annakonyk napsal:[

Já s tím souhlasím, že díky Ježíšovo smrti máme život, ale Melissa vztahuje na sebe verše, které adresované jedině pomazaným (vykoupeným, vyvoleným), těm které jdou do nebe.
Melisa nedokáže pochopit, že Ježíš nepřišel nás vykoupit se zemi, ale vykoupit nás od hříchu a smrti. Po Adamovy jsme zdědily hřích a smrt. Adama Bůh stvořil aby žil na zemi, bez hříchu a bez smrti.
V Jana 3:16,17 "Bůh totiž tak velice miloval svět.... Vždyť Bůh neposlal svého Syna na svět, aby soudil svět, ale aby byl svět skrze něho zachráněn.

Naopak, Anno, já jsem pochopila, že jsem vyvolená, vykoupená, v Kristu jsem získala život.On mě očišťuje od hříchu. Vztahuju na sebe verše, které jsou určeny křesťanům, protože jsem křesťan.

Každý, kdo věří, že Ježíš je Kristus, se narodil z Boha; a každý, kdo miluje Toho, který zplodil, miluje i toho, který se z něj narodil.
Všechno, co se narodilo z Boha, totiž přemáhá svět. A to je to vítězství, které přemohlo svět: naše víra.

Věřím v Syna, mám život. Platí co je psáno: krev Ježíše Krista, jeho Syna, nás očišťuje od veškerého hříchu.
Skrze Adama sice vstoupila smrt, ale díky Kristu se nám vrátil život.



Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 5 Empty Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  annakonyk 28/7/2014, 13:27

Annakonyk : píšeš, že : Myslím, že to pronásledování máme před sebou. Mat.24:9.

Podle tebe se dnes žádné pronásledování neděje jen proto, že žiješ v zemi s kulturní tradicí, která jej přímo opravdu nepotlačuje a máme svobodu a nejsme ohrožení.

Slova z Mat. 24:9 Ježíš zařadil do znamení svého příchodu.
Chceš mi říct, že dnes probíhá  "velké soužení" o kterém taky mluví v Mat 24:21,22.
To pronásledovaní se bude odehrávat po celém světě, a ani ty tomu neunikneš i tvá víra bude vyzkoušena. Lukáš 21:35 "Přijde totiž na všechny, které bydlí na tváři cele země".

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 5 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  sazeč 28/7/2014, 13:53

Pro Annu:

Zj.20:4Viděl jsem trůny a na nich usedli ti, jimž byl svěřen soud. Spatřil jsem také ty, kdo byli sťati pro svědectví Ježíšovo a pro slovo Boží, protože nepoklekli před dravou šelmou ani jejím obrazem a nepřijali její znamení na čelo ani na ruku. Nyní povstali k životu a ujali se vlády s Kristem na tisíc let. –
5Ostatní mrtví však nepovstanou k životu, dokud se těch tisíc let nedovrší.


Kdo bude soudit svět? Kdo se ujmou vlády s Kristem? Kdo ne, ale zůstávají mrtví než se těch tisíc let dovrší?

Dle tebe kdo nebude v nebi, není koupen Kristem.

Kdyby byl koupen Kristem, nemohl být mrtvý!! Přešel ze smrti do života. Jak? Vírou v Krista.

Ježíš naopak řekl, že kdo je s ním, má život, a ne přečkat těch dalších tisíc let. Ať v nebi či na zemi křesťana nesejde, ale být s Kristem. Jestli má někdo dar DS, záleží na Bohu a na tom, kdo úpěnlivě prosí Krista o tento dar. Chce to víra, ne spojená s poznáním Písma, se svou moudrostí a štěstím, spíš taková víra upřená na Krista a Boha s konáním Boží vůle. Trvalou pečeť synovství má každý, kdo věří a koná Boží vůli. Nekoná-li, přítomnost Pána skrze DS v křesťanech kolísá až mizí. Stále a stále je třeba se na Pána obrátit a myslit na Boží vůli.
I sláma zkoušená ohněm bude zachráněna, byť koná Boží vůli mizerně.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 5 Empty Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  annakonyk 28/7/2014, 14:07

Naopak, Anno, já jsem pochopila, že jsem vyvolená, vykoupená, v Kristu jsem získala život.On mě očišťuje od hříchu. Vztahuju na sebe verše, které jsou určeny křesťanům, protože jsem křesťan.


Odkud z takovou jistotou víš, že jsi vyvolena? V Kristu získaly život všechny, počínaje Adamem, Ježíš umřel za každého. Ano, Ježíšovo oběť nás všechny očišťuje od hříchu.
A to, že jsem křesťan neznamená, že jdu do nebe. Třeba Abraham, Izák, Jakob, král David křesťany nebyli a přesto jdou do nebe.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 5 Empty Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  annakonyk 28/7/2014, 14:46

Dle tebe kdo nebude v nebi, není koupen Kristem.


Ježíš umřel za každého, ale podle Písma koupených je jenom 144000. Zjevení 5:9 "protože jsi byl zabit a svou krví jsi koupil Bohu osoby z každého kmene a jazyka a lidu a národu." Zjevení 14:3,4 "a nikdo nebyl schopen naučit se tu píseň, jen těch 144000 , který byli koupení se země... Ti byli koupení zprostřed lidstva jako první ovoce Bohu a Beránkovy." O tom, že by bylo druhé ovoce v Bibli nečtu, možná že jsem to přehlídla.


Kdo bude soudit svět? Kdo se ujmou vlády s Kristem? Kdo ne, ale zůstávají mrtví než se těch tisíc let dovrší?

1.Kor. 6:2 "Což nevíte, že boží lid (svatí, vyvolení) bude soudit svět?
 
Mat. 19:28 "až se Syn člověka při obnovení všeho posadí na trůn své slávy, tehdy i vy, který jste mě následovali, usednete na dvanáct trůnů a budete soudit dvanáct pokolení Izraele.

Lukáš 12:32 "Neboj se, male stadce, neboť vašemu Otci se zalíbilo dat vám království".

Všechny které zemřou do příchodu Pána Ježíše a nemají nebeskou nadějí, budou vzkříšení až po skončení 1000 let. Ti které mají nebeskou nadějí budou vzkříšení během Ježíšovo přítomností (příchodu, první vzkříšení). 1.Kor.15:52; 1.Tes.4:16,17.
Kdyby byl koupen Kristem, nemohl být mrtvý!! Přešel ze smrti do života. Jak? Vírou v Krista.

Chceš mi říct, že apoštoly dodnes nejsou mrtví a nečekají na vzkříšení?
Oni už to mají jisti, ale budou mrtví dokud nepřijde Pán Ježíš 1.Tes. 4:16,17. "Sám Pán sestoupí z nebe... a ti kteří jsou mrtví ve spojení s Kristem, vstanou nejprve."

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 5 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  Melissa 28/7/2014, 16:46

annakonyk napsal:
Odkud z takovou jistotou víš, že jsi vyvolena? V Kristu získaly život všechny, počínaje Adamem, Ježíš umřel za každého. Ano, Ježíšovo oběť nás všechny očišťuje od hříchu.
A to, že jsem křesťan neznamená, že jdu do nebe. Třeba Abraham, Izák, Jakob, král David křesťany nebyli a přesto jdou do nebe.

Mám jistotu, že jsem vyvolená, protože jsem křesťan a součást jeho církve.
Když přicházíte k němu, k živému kameni, zavrženému lidmi, ale vyvolenému a vzácnému před Bohem, budujte se i vy jako živé kameny v duchovní dům.
Proto také v Písmu stojí: "Hle, pokládám na Sionu úhelný kámen vyvolený a vzácný a ten, kdo v něj věří, nebude nijak zahanben."
Vám věřícím je tedy vzácností, ale nepovolným je to "Kámen zavržený staviteli, jenž se stal hlavním kamenem klenby"
"Kámen úrazu a skála pohoršení," totiž těm, kdo se nad Slovem uráží a jsou nepovolní, k čemuž také byli určeni.
Vy jste však "vyvolený rod.

A jak si můžu být tak jistá? Protože žiju s ním, v něm, jsme jedno - jak říká písmo. Ne ještě moc dokonale, ale základ mám dobrý. Často si s ním povídám, on mě učí, vysvětluje, nebo jen tak ujistí, že když nechám věci na něm, udělám to nejlepší co můžu.
Ty nejsi křesťan, pokud nejsi jeho. Pouze pokud máš jeho mysl a jeho Ducha, pak můžeš vědět, že mu patříš. Ježíš učil, že do království se dostane ten, kdo se narodí znovu. V dopisech je to taky:jako čerství novorozenci se dožadujte neředěného mléka Božího slova, abyste jím rostli -
pokud jste ovšem okusili, jak laskavý je Pán.

Poznala jsem jak je laskavý, už jsem ti dříve vysvětlovala, že mléko mi chutná.

Nevím, proč stále mluvíš o nebi. Pro mě je důležitý život s ním. Už teď tady. A ten život je takový, že se jej budu držet, a dá-li Bůh, budu dále růst.
Pokud ovšem zůstáváte založení a pevní ve víře a neodchylujete se od naděje evangelia, jež jste slyšeli, jež bylo vyhlášeno všemu stvoření pod nebem. Tajemství, jež bylo po věky a pokolení skryté, avšak nyní bylo zjeveno jeho svatým,jimž si Bůh přál oznámit, jaké je bohatství tohoto slavného tajemství mezi pohany: je to Kristus ve vás, ta naděje slávy. Jeho kážeme, napomínajíce každého člověka a učíce každého člověka ve vší moudrosti, abychom každého člověka postavili dokonalého v Kristu Ježíši.

Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 5 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  sazeč 28/7/2014, 17:10

Sice věčným Božím záměrem bylo a je nadále naplnit Zemi lidstvem, nikoli bez Krista. Prostě nemožnost z toho důvodu, že v nebi před stvořením světa řádila vůči Bohu neposlušnost.

Psáno v Kol.1:9 Plnost sama se rozhodla v něm (v Kristu) přebývat, aby skrze něho a v něm bylo smířeno všechno, co jest, jak na zemi, tak v nebesích, protože smíření přinesla jeho oběť na kříži.

Pokud Adam a Eva nehřešili a plodili potomstvo k naplnění Země, nedokázali by všichni ve své svobodné vůli rozhodnout se Bohu sloužit oddaně.
Jedni by nehřešili po celou věčnost(?) a druzí zemřeli, protože by neměli přístup ke stromu života a pojedli, atd. A jak by se mezi nimi udržoval vztah?

První lidé hned hřešili, že bychom bez Krista v dokonalém stavu nehřešili? Ježíš nehřešil proto, že byl dokonalý? Nebo proto že znal satanovy lsti a sám byl Stvořitel a byl po celou věčnost s Bohem?

Proto si myslím, že Adam a Eva hřešili ne že by si Bůh přál. Však jim dal kožené suknice proti nahotě a slíbil všem lidem záchranu a odstranění všech nepřátel vůči Bohu skrze Ježíšovu krev již před založením světa.

Anno, myslíš si, že Zjevení 5:9 neplatí na Zj.7:9?
Vidím totožnost. Zpívat novou píseň smějí všichni ne 144000, ale celá země:

Žalm 96:1 Zpívejte Hospodinu píseň novou, zpívej Hospodinu, celá země!

Svatý je ten ne kdo koná spravedlnost, ale kdo věří a díky DS činí dobré skutky dle Boží vůle. Tak i ty a všichni, kdo věří!

Apoštolé nejsou mrtví, jejich duch (Štěpán prosil Pána o svého ducha, aby ho Pán přijal. Kdy myslíš?) díky milosti a novému znovuzrozenému duchu jde do nebe. Tělo jaké má Kristus teprve dostanou při vzkříšení. Psáno ve Zj., že duše netrpělivě čekají na odplatu... Pán Ježíš odevzdal před smrtí svého ducha Bohu, bys neměla zapomenout.

Zj.6:9-11

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 5 Empty Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  annakonyk 28/7/2014, 18:05

Mám jistotu, že jsem vyvolená, protože jsem křesťan a součást jeho církve.
Když přicházíte k němu, k živému kameni, zavrženému lidmi, ale vyvolenému a vzácnému před Bohem, budujte se i vy jako živé kameny v duchovní dům.

Takže Melisso, ty jsi součásti jeho církve a buduješ se v duchovní dům, které patří k nebi a napíšeš mi:

Nevím, proč stále mluvíš o nebi. Pro mě je důležitý život s ním. Už teď tady. A ten život je takový, že se jej budu držet, a dá-li Bůh, budu dále růst.

A proto, když mi napíšeš:
A jak si můžu být tak jistá? Protože žiju s ním, v něm, jsme jedno - jak říká písmo. Ne ještě moc dokonale, ale základ mám dobrý. Často si s ním povídám, on mě učí, vysvětluje, nebo jen tak ujistí, že když nechám věci na něm, udělám to nejlepší co můžu

zda opravdu ten z kým ty mluvíš je Pán Ježíš.
Samozřejmé, z celého srdce ti přejí abys tou vyvolenou byla.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 5 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  Anonymní 28/7/2014, 18:07

Já s tím souhlasím, že díky Ježíšovo smrti máme život, ale Melissa vztahuje na sebe verše, které adresované jedině pomazaným (vykoupeným, vyvoleným), těm které jdou do nebe.
Melisa nedokáže pochopit, že Ježíš nepřišel nás vykoupit se zemi, ale vykoupit nás od hříchu a smrti. Po Adamovy jsme zdědily hřích a smrt. Adama Bůh stvořil aby žil na zemi, bez hříchu a bez smrti.
V Jana 3:16,17 "Bůh totiž tak velice miloval svět.... Vždyť Bůh neposlal svého Syna na svět, aby soudil svět, ale aby byl svět skrze něho zachráněn.
Aničko, celý NZ je pro pomazané, co s tím uděláš? Smile

Chytře jsi u toho Jana použila ..., protože jinak bychom se dočetli, že kdo v něj uvěří má život věčný, nic o tom ale kde ten život věčný bude?! Proto Melissa správně uvádí nebo to tak cítí, věří tomu, že již nyní je s Kristem, a já se k ní přidávám, skutečně když přijmeš Krista, neřešíš kde, jak dlouho nebo za jak dlouho, prostě jsi v Kristu. Smile Proto stále uvádím, že manipulace druhých jsme si natolik osvojili, že jim věříme, že jsou to naše myšlenky, naše chápání, ale není tomu tak, když se od toho oprostíš/te, pak zažiješ/te neskutečnou lásku, sounáležitost, pokoj a svobodu v Kristu. Smile

Hezký den všem

Pavel

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 5 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  Anonymní 28/7/2014, 18:12

Jistě Aničko, Písmo uvádí nebo naznačuje, že je tu možnost více cest, ale zatím, jak to tak z NZ vychází, tak je tu jedna cesta, v Kristu. Ale rozhodně netvrdím, že v budoucnosti to může znamenat cokoliv, přeci Bůh slibuje, že tvoří nové věci, nové nebe a novou zemi, co to přesně bude znamenat a jak se to bude týkat toho, že jsme v Kristu, to se uvidí, ale nyní ještě není nové nebe a nová země, proto je jenom jedna cesta a tedy cíl, uvěření Kristu, což znamená přijetí za syny atd., ale to bych se už opakoval. Smile

Pavel

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 5 Empty Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  annakonyk 28/7/2014, 21:24

Proto Melissa správně uvádí nebo to tak cítí, věří tomu, že již nyní je s Kristem, a já se k ní přidávám, skutečně když přijmeš Krista, neřešíš kde, jak dlouho nebo za jak dlouho, prostě jsi v Kristu.

Ano, ale zbytek ti Bible Bůh napsal jenom proto, že neměl co na práci. Kdyby to bylo tak, že jenom přijmeš Krista a jsi zachráněn, tak proč je napsáno: "Blaze tomu, kdo předčítá slova tohoto proroctví, a  blaze těm, kdo slyší a zachovávají co je tu napsáno, neboť čas je blízko." Zjevení 1:3.
1.Tim. 4:13 "Než přijdu, ujmi se předčítání, kázání, vyučovaní."
"Ne každý, kdo mi řekne Pane, Pane vstoupí do nebeského království."
Jaksi Písmo s vámi nesouhlasí.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 5 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  Melissa 28/7/2014, 21:44

annakonyk napsal:

Ano, ale zbytek ti Bible Bůh napsal jenom proto, že neměl co na práci. Kdyby to bylo tak, že jenom přijmeš Krista a jsi zachráněn, tak proč je napsáno: "Blaze tomu, kdo předčítá slova tohoto proroctví, a  blaze těm, kdo slyší a zachovávají co je tu napsáno, neboť čas je blízko." Zjevení 1:3.
1.Tim. 4:13 "Než přijdu, ujmi se předčítání, kázání, vyučovaní."
"Ne každý, kdo mi řekne Pane, Pane vstoupí do nebeského království."
Jaksi Písmo s vámi nesouhlasí.

Překrucuješ naše slova, nechápeš. Ti, co nemají ducha, jsou tělesní a nejsou schopni rozumět, i tohle píše písmo. Netrvrdíme, že kdo přijme Krista, je automaticky zachráněn. Musí v té víře zůstat, vydržet a růst. Ale přijetí Krista je počátek - tím vstupuješ k Bohu, protože Ježíš je cesta, pravda a život.
Pak lze samozřejmě jít dál, ale s Boží pomocí. On ti díky pomocníku, kterého ti pošle, otevírá písmo i porozumění.
Ježíš je počátek i konec, alfa i omega, on je ten, kdo nás přenesl do života.

Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 5 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  witness 28/7/2014, 21:56

gari napsal:
A kde vidíš v těchto verších, že tito lidé nemohou být spaseni ?
Já jsem tvrdil, že nemohou být spaseni? Very Happy 
Já pouze pokládal otázky typu, zda křesťan, který v době Pánova příchodu nedosáhne zralosti,
bude vzat do nebe jako ten, kdo je hoden zapečetění pro svou prozkoušenou víru.
Spásu jako takovou jsem nikomu neubíral.

To, že jim tady Pavel něco vytýká ještě neznamená, že nejsou hodni spásy.
Souhlasím, není tedy důvod z této otázky dělat spor... Very Happy 

Jak jsem psal už dříve, Bible v souvislosti se spásou nerozděluje křesťana na zralého či nezralého, na dospělého či nedospělého.
A já jsem Ti na to odpověděl.

To je jen lidské škatulkování. Pak dochází k tomu, že si někdo vymyslí očistec,
nebo život na zemi - dokud "neuzrají" Evil or Very Mad
Ne, to je zcela přirozená otázka, která se ptá, jak to bude s těmi křesťany, kteří
v době Pánova příchodu nebudou splňovat kritéria pro nebeské zapečetění, přesto
se bude jednat o křesťany, kteří nebudou na cestě zatracení.
Nějaká odpověď být musí a na tom, že ji člověk hledá, není vůbec nic špatného.
Samozřejmě že to není otázka zásadní a i bez odpovědi na ní se dá duchovně žít,
ale určitě její pokládání a uvažování nad ní je zcela přirozená součást duchovních
úvah, byť zdaleka ne úvaha ,,nejdůležitější´´.

Ty jsi zjevně přesvědčen o tom, že nakonec všichni křesťané skončí v nebi. Já jsem
se Tě ptal, jak to můžeš doložit a vyjádřil jsem se též v tom smyslu, že na svých
názorech netrvám a pokud mi podáš biblický doklad, že nakonec všichni následovníci
Krista skonči v nebi, nebudu mít problém to přijmout.

Kromě opakovaného vyjádření o lidském škatulkování však zatím svůj názor nijak
nedokládáš.

Pokud vím, tak Bible mluví o nějaké tisícileté vládě Ježíše Krista - takže dostatek času.  Smile
Na co? Aby křesťan v nebi dozrál?
To už je ale něco podobného jako očistec, Bible však, pokud mluví o finálním
schválení pro nebeský život, píše vesměs o prozkoušených křesťanech, kteří prokázali
kvalitní jakost své víry.
Nepíše vůbec o někom, kdo bude vzat do nebes, aby se teprve tam stal
rozhodným a dospělým křesťanem.
Tak já k tomu klidně mohu říci svůj názor, který považuji za 100%ní biblickou pravdu,
a to ten, že nauka, že uvěří li někdo v Krista, tak má jistou spásu a nemůže se tedy už stát, že by nebyl spasen, je naprostý nesmysl.
Ano, mám stejný názor. On tady někdo napsal, že jestli někdo uvěří v Krista, tak už se nemůže stát, že by nebyl spasen? Kdo to napsal, že jsem si toho nevšiml ?
Nikdo to nenapsal a já taky na ničí takový názor ,,neútočil´´. Jen jsem uvedl názor svůj.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 5 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 5 z 14 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9 ... 14  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru