Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Věčný život v nebi i na zemi

+11
Styvi
Ing.Peter
דנר
iofka
Melissa
noname
sazeč
annakonyk
Markét
witness
dajti
15 posters

Strana 9 z 14 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14  Next

Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 9 Empty Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  annakonyk 30/7/2014, 21:27

Podívala jsem se na to , co sazeč ukázal a ve světle toho textu z Bible je vidět, že otázka, kdyby... a úvaha, že by smíření nemuselo být a Ježíš nemusel umírat,  není moudrá. Čti:

Požehnaný buď Bůh a Otec našeho Pána Ježíše Krista, který nás požehnal veškerým duchovním požehnáním v nebeských věcech v Kristu,
poněvadž nás v něm vyvolil před založením světa, abychom před jeho tváří byli svatí a bezúhonní v lásce.
Podle zalíbení své vůle nás předurčil k přijetí za své syny skrze Ježíše Krista
Oznámil tajemství své vůle, aby v uspořádání plnosti časů shromáždil pod jednu hlavu v Kristu všechno, co je v nebesích i na zemi

Ti verše se vztahují na budoucí svět, který je před námi, kterému se tak bráníte, protože všechny jdete do nebe.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 9 Empty Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  annakonyk 30/7/2014, 21:48

To je pravda. Ale tady si myslím, že se minulo pochopením, co tím vlastně všichni tady chtěli říct. Odkazovali na to, že o této odměně nemusíme pochybovat, že je jistá, protože nám byla darována - pokud vytrváme. A o to se můžeme ve svém životě opřít, pohání nás ona láska, kterou k nám má Kristus a díky němuž naše hříchy byly přikryty. Nejedná se zde přece o to, že bychom sami doporučovali ke schválení (protože po pravdě řečeno, žádný člověk by toho nebyl hoden a to nikdy, i kdyby se snažil sebevíc), ale o jistotu, že právě díky Kristu můžeme přijmout odměnu v podobě života.

Bylo tobě nijak zjeveno, že jsi vyvolená, dostala jsi Ducha svatého jako oni? Můžeš křísit mrtvé, můžeš uzdravovat chrome, hluché, slepé od narození? Jak jsi poznala, že jsi vyvolená, kdo tobě to řekl?

Kdysi jsem se ptala odkud VRO ví, že má DS starších ve svém sboru, nic mi na to neřekly.
Kdyby já měla DS tak jsem napojena na samotného Boha, jako byli proroci, apoštoly, učedníky, a oni když něco řekly, tak to platilo, oni rozuměli Písmu, protože je vedl DS, oni se nemýlili, když něco napsaly tak to platí dodnes.

Je to pravda, že díky Kristu máme nadějí na věčný život, že nám vrátí to, co Adam ztratil. A kdo jde do nebe určuje jenom Bůh. Nemůžu sama sebe stavět na stejnou úroveň z Abrahamem, králem Davidem, apoštoly, já to nedokážu, nechávám to na Bohu.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 9 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  noname 30/7/2014, 22:34

annakonyk napsal: Bylo tobě nijak zjeveno, že jsi vyvolená, dostala jsi Ducha svatého jako oni? Můžeš křísit mrtvé, můžeš uzdravovat chrome, hluché, slepé od narození? Jak jsi poznala, že jsi vyvolená, kdo tobě to řekl?
Myslíš si, annokonyk, že obdržet dar Božího ducha znamená jen to, že někdo potom může křísit mrtvé, uzdravovat apod? Já osobně se domnívám, že to znamená cítit na sobě Boží vedení a sílu v každodenním životě a při studiu Písma, že to je právě onen pomocník, o kterém slíbil Kristus, že nám ho poskytne, a o kterého máme prosit.

Bylo tobě nijak zjeveno, že jsi vyvolená...A kdo jde do nebe určuje jenom Bůh.
A opět "o voze a o koze". Nebylo mě to nijak zjeveno a opět píšu, že věřím, že konečným rozhodčím je Bůh a Kristus, pouze díky nim budeme mít nakonec jasno, kdo jsme zač. To, o čem píšu, je zhruba toto:
Věřím, že Bůh existuje.....tedy musím i věřit, že je dárcem odměny pro ty, kdo jej s opravdovostí hledají (Heb.11:6). Pokud Jej s opravdovostí ve svém životě hledám, pak musím věřit i tomu, že je schopen a ochoten dát mi odměnu, přes veškeré mé nedokonalosti a chyby, protože díky Kristově oběti mohou být smazány.

Kdysi jsem se ptala odkud VRO ví, že má DS starších ve svém sboru, nic mi na to neřekly.
Kdyby já měla DS tak jsem napojena na samotného Boha, jako byli proroci, apoštoly, učedníky, a oni když něco řekly, tak to platilo, oni rozuměli Písmu, protože je vedl DS, oni se nemýlili, když něco napsaly tak to platí dodnes.
Já osobně si nemyslím, že ten, kdo má DS, je automaticky neomylný. Právě z příkladu apoštolů můžeš vidět, že ne všem věcem vždycky správně rozuměli - pokud by to tak bylo, tak by např.nebyly mezi Petrem a Pavlem v 1.století spory o chování k pohanům (Gal.2.kapitola). I přes dar DS to zůstávali pouze a jen lidé.

Nemůžu sama sebe stavět na stejnou úroveň z Abrahamem, králem Davidem, apoštoly, já to nedokážu, nechávám to na Bohu.
Tito lidé žili obdivuhodným způsobem svůj život a jistě byli i Božími přáteli, tím vším jsou i pro mne vzorem, ze kterého můžu do svého života čerpat, protože ve své víře byli skutečně v hodně věcech přede mnou. Ale v čem já osobně vidím "stejnou" úroveň mezi nimi a námi dnes, je fakt, že to byli také "jen" lidé, kteří dělali chyby a kteří i přes tyto přešlapy byli nakonec schváleni. Stejné to může být i s námi.

noname

Female Poeet p?íspivku : 128
vztah k organizaci : SJ, který si přeje sloužit Bohu se svou silou rozumu
Reputace : 1
Body : 132
Registration date : 29. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 9 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  Melissa 30/7/2014, 22:57

annakonyk napsal:
Podívala jsem se na to , co sazeč ukázal a ve světle toho textu z Bible je vidět, že otázka, kdyby... a úvaha, že by smíření nemuselo být a Ježíš nemusel umírat,  není moudrá. Čti:

Požehnaný buď Bůh a Otec našeho Pána Ježíše Krista, který nás požehnal veškerým duchovním požehnáním v nebeských věcech v Kristu,
poněvadž nás v něm vyvolil před založením světa, abychom před jeho tváří byli svatí a bezúhonní v lásce.
Podle zalíbení své vůle nás předurčil k přijetí za své syny skrze Ježíše Krista
Oznámil tajemství své vůle, aby v uspořádání plnosti časů shromáždil pod jednu hlavu v Kristu všechno, co je v nebesích i na zemi

Ti verše se vztahují na budoucí svět, který je před námi, kterému se tak bráníte, protože všechny jdete do nebe.
My se nebráníme, my se těšíme na život s ním, ten úplný.
My prostě víme, že jak píše písmo : Je jedno tělo a jeden Duch, tak jako jste také povoláni v jedné naději svého povolání; jeden Pán, jedna víra, jeden křest. Jsme prostě křesťani.

Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 9 Empty Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  annakonyk 30/7/2014, 23:07

Myslíš si, annokonyk, že obdržet dar Božího ducha znamená jen to, že někdo potom může křísit mrtvé, uzdravovat apod? Já osobně se domnívám, že to znamená cítit na sobě Boží vedení a sílu v každodenním životě a při studiu Písma, že to je právě onen pomocník, o kterém slíbil Kristus, že nám ho poskytne, a o kterého máme prosit.


Ano, dnes se necháváme vest DS, ale apoštoly obdržely DS a měli možnost dávat DS dalším učedníkům.
A opět "o voze a o koze". Nebylo mě to nijak zjeveno a opět píšu, že věřím, že konečným rozhodčím je Bůh a Kristus, pouze díky nim budeme mít nakonec jasno, kdo jsme zač. To, o čem píšu, je zhruba toto:
Věřím, že Bůh existuje.....tedy musím i věřit, že je dárcem odměny pro ty, kdo jej s opravdovostí hledají (Heb.11:6). Pokud Jej s opravdovostí ve svém životě hledám, pak musím věřit i tomu, že je schopen a ochoten dát mi odměnu, přes veškeré mé nedokonalosti a chyby, protože díky Kristově oběti mohou být smazány.

Ano, s tím souhlasím.
Já osobně si nemyslím, že ten, kdo má DS, je automaticky neomylný. Právě z příkladu apoštolů můžeš vidět, že ne všem věcem vždycky správně rozuměli - pokud by to tak bylo, tak by např.nebyly mezi Petrem a Pavlem v 1.století spory o chování k pohanům (Gal.2.kapitola). I přes dar DS to zůstávali pouze a jen lidé.

Ano, byli to lidi stejní jako my, ale DS je vedl, vždy problém vyřešili, zapsali nám to, a nemusí se nic měnit, jako u SJ nebo v jiných náboženstvích.

Tito lidé žili obdivuhodným způsobem svůj život a jistě byli i Božími přáteli, tím vším jsou i pro mne vzorem, ze kterého můžu do svého života čerpat, protože ve své víře byli skutečně v hodně věcech přede mnou. Ale v čem já osobně vidím "stejnou" úroveň mezi nimi a námi dnes, je fakt, že to byli také "jen" lidé, kteří dělali chyby a kteří i přes tyto přešlapy byli nakonec schváleni. Stejné to může být i s námi.
Je to pravda, proto už tady delší dobu tvrdím, že rozhodnuti nechávám na Bohu.
Ne, že bych o to neusilovala, mám jak víru tak i nadějí, ale rozhodně nebudu předbíhat Boží rozhodnuti a tvrdit, že jsem vyvolena.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 9 Empty Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  annakonyk 31/7/2014, 08:27

My se nebráníme, my se těšíme na život s ním, ten úplný.
My prostě víme, že jak píše písmo : Je jedno tělo a jeden Duch, tak jako jste také povoláni v jedné naději svého povolání; jeden Pán, jedna víra, jeden křest. Jsme prostě křesťani.

Melisso, život s nim bude v nebi, to jsou ti které budou kralovat (královské kněžství) nad zemi. Zjevení 5:9,10 "svou krví jsi Bohu vykoupil lidi ze všech kmenu, jazyku, národu a ras a učinil je královským kněžstvem našeho Boha a ujmou se vlády nad zemi."  Ostatní, které jsou spravedlivé ale nejsou vykoupení k nebeskému životu budou žit na zemi. A to královské kněžství bude nad nimi kralovat.

Například: mám 100 sklenic kvalitního medu, třeba deset bylo vykoupeno a zbytek toho kvalitního medu zůstal. 

Ti, které projevuji viru v výkupní oběť Ježíše Krista jsou všechny kvalitní, ale do nebe jde omezení počet.

Efez. 2:4-7 "Ale Bůh bohatý v milosrdenství, z velké lásky již si nás zamiloval, probudil nás k životu spolu s Kristem... Spolu s nim nás vzkřísil a spolu s ním uvedl na nebeský trůn v Kristu Ježíši." V 7 verši pokračuje "aby se v nadcházejícím věkům prokázalo, jak nesmírné bohatství milosti je v jeho dobrotě k nám v Kristu Ježíši."

Mluví o tom, že oni jsou ti které usednou na nebeský trůn, nemůžou všechny sedět na trůnů, když všechny budou na trůnu, tak komu budou vládnout na zemi? Sami sobě?

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 9 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  zbysek 31/7/2014, 08:50

annakonyk napsal:V Jan. 5:28 mluví o druhem vzkříšením které nastane až skončí 1000 leta vláda, a komu budou vládnout těch 1000 let před tím, než nastane to druhé vzkříšení?
Pokud to chápeš takto, pak ti problém zůstává. Tedy, komu bude vládnout těch 144 000? Podle tebe tedy nejprve budou vzkříšeni Kristovi spoluvládci, pak 1000 let nic, a pak spravedliví k životu a nespravedliví k soudu.

Po skončení 1000 letí vlády Satan bude vypuštěn na zem, a bude zavádět národy ve čtyřech koutech země Zjevení 20:7-10, a druhé vzkříšení nastane až po zničení Satana Zjevení 20:11-15. Kde se ti lide vezmou na zemi, když vy všechny jdete do nebe? Koho Satan bude zavádět?
Kde se vezmou ti, které bude Satan po svém vypuštění svádět, když mají být vzkříšeni až po jeho zničení?

Svědkovský model, podle kterého mají být vzkříšeni pomazaní do nebe a jejich fanoušci na zem je biblicky neobhajitelný, protože NZ žádným způsobem neumožňuje myšlenku kastovního křesťanství. Prostě buďto někdo patří Kristu, a to se vším všudy včetně slibů, nebo nepatří. Není nic mezi tím.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 9 Empty Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  annakonyk 31/7/2014, 09:46

Pokud to chápeš takto, pak ti problém zůstává. Tedy, komu bude vládnout těch 144 000? Podle tebe tedy nejprve budou vzkříšeni Kristovi spoluvládci, pak 1000 let nic, a pak spravedliví k životu a nespravedliví k soudu.


To není podle mě, já jsem tu Bibli nenapsala.

To, že nejprve budou vzkříšeni Kristovi spoluvládci  není podle mě, ale je to napsáno v Bibli Zjevení 20:6 "To je první vzkříšení, Blahoslavený a svatý, kdo má podíl na prvním vzkříšení! Nad těmi druha smrt nemá moci, nýbrž Bůh a Kristus je učiní svými kněžími a budou s nim kralovat po tisíc let."

Pak 1000 let nic - to je podle vás, co tady píšete protože všechny jdete do nebe.

Já tomu rozumím tak, že na zemi musí zůstat spravedlivý lidi, jinak to nedává smysl, neměli by komu vládnout, protože ostatní budou vzkříšení až po skončení 1000 lete vlády Ježíše a jeho spoluvládců (které budou vzkříšení první.)  
Ti lidi, které se dožijí příchodu Ježíše a jsou spravedliví, ale nebyli vykoupený se země jenom byli vykoupení od hříchů a smrti, zůstanou pod Ježíšovo vládou na zemi. Nad nimi Ježíšovo vláda bude vládnout.
Kde se vezmou ti, které bude Satan po svém vypuštění svádět, když mají být vzkříšeni až po jeho zničení?

Na to jsem se ptala já tebe.
Protože neuznáváš, že na zemi bude život, a že ne všechny jsou vykoupení se zemi, ale jenom 144000. Všechny jsou vykoupení od hříchu a smrti, do kterého nás dostal Adam.

Svědkovský model, podle kterého mají být vzkříšeni pomazaní do nebe a jejich fanoušci na zem je biblicky neobhajitelný, protože NZ žádným způsobem neumožňuje myšlenku kastovního křesťanství. Prostě buďto někdo patří Kristu, a to se vším všudy včetně slibů, nebo nepatří. Není nic mezi tím.

Zrovna v tom SJ mají pravdu. Ti které patři Kristu budou s nim v nebi, ostatní budou žít pod jejích vládou na zemi.
"Andělům Bůh také nepodřídil budoucí svět, o němž mluvíme..." Heb. 2:5-18. (Budoucí svět neboli novou zemí). Když si to pozorně přečteš tak pochopíš, že Bůh podřídil budoucí svět Ježíši a těm který jemu patří, a bude ten svět jim podřízen jenom na 1000 let. (Protože mají vládnout jenom 1000 let.)
"Potom konec, až předa království svému Bohu a Otci..." 1.Kor. 15:24.

I dnes máme možnost se dostat do nebe mezi ti které patří Ježíši, ale nebude to zadarmo.
Zjevení 2:10.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 9 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  Anonymní 31/7/2014, 11:01

Když tedy na zemi budou spravedliví, čím tedy byli ti vykoupení, víc než spravedliví? Ale i kdyby, proč se ti spravedliví nechají opět zlákat satanem, to se přeci už událo před 1000ci letým obdobím, to si mám myslet, že se Bůh opakuje, protože co jiného by to bylo?

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 9 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  zbysek 31/7/2014, 11:02

annakonyk napsal:Pak 1000 let nic - to je podle vás, co tady píšete protože všechny jdete do nebe.

Já tomu rozumím tak, že na zemi musí zůstat spravedlivý lidi, jinak to nedává smysl, neměli by komu vládnout, protože ostatní budou vzkříšení až po skončení 1000 lete vlády Ježíše a jeho spoluvládců (které budou vzkříšení první.)  
Ti lidi, které se dožijí příchodu Ježíše a jsou spravedliví, ale nebyli vykoupený se země jenom byli vykoupení od hříchů a smrti, zůstanou pod Ježíšovo vládou na zemi. Nad nimi Ježíšovo vláda bude vládnout.
Křesťanům je nebe slibováno. To si nevymýšlím, je to v NZ (např. Jan 14:2-3, 1Ko 15:35-54, 2Ko 5:1-8 ). NZ nepřipouští partičku pomazaných a vedle nich velké stádo jejich roztleskávačů (tedy kastovní systém). SJ naprosto překroutili význam toho, co velké stádo skutečně znamená - nejsou to roztleskávači vyvolených, ale jsou to křesťané z národů, tedy také vyvolení.

Po výčtu 144 000 následuje toto:
Zjevení Janovo 7:9  Potom jsem uviděl, a hle, veliký zástup, který nikdo nemohl spočítat, ze všech národů, kmenů, jazyků a z každého lidu, jak stojí před trůnem a před Beránkem, oblečeni v bílá roucha, palmové ratolesti v rukou,

Kdo to je?

7:14  Řekl jsem mu: „Můj pane, ty to víš.“ A on mi řekl: „To jsou ti, kteří přicházejí z velikého soužení a svá roucha vyprali a vybílili v krvi Beránkově.

Kde jsou? V nebi...

1 Tesalonickým 4:15  Neboť toto vám říkáme slovem Pánovým: My živí, kteří jsme tu ponecháni do příchodu Pána, jistě nepředejdeme ty, kteří zesnuli,
16  protože za zvuku přikazujícího zvolání, hlasu archanděla a Boží polnice sám Pán sestoupí z nebe a mrtví v Kristu vstanou nejdříve.
17  Potom my živí, kteří tu budeme ponecháni, budeme spolu s nimi uchváceni v oblacích do vzduchu k setkání s Pánem. A tak už navždy budeme s Pánem.

Zde se mluví o vzkříšení křesťanů. Kam? Opět do nebe.

Jsou tedy možné tyto koncepty:

1. 144 000 jsou skutečně jen vybraní z kmenů Izraele, panici atd. Kteří budou vládnout nad ostatními křesťany. Ovšem zjevně v nebi.

2. Pokud nutně potřebuješ někoho na zemi, pak musíš připustit, že při druhém příchodu Krista dojde i ke vzbuzení nespravedlivých, ovšem podmínečně, do posledního soudu.
Jan 5:28  Nedivte se tomu; vždyť přichází hodina, v níž všichni, kteří jsou v hrobech, uslyší jeho hlas
29  a vyjdou. Ti, kdo činili dobře, budou vzkříšeni k životu, a ti, kdo jednali zle, budou vzkříšeni k soudu.“
Zde máš ty, kterým by mohli vládnout.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 9 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  Melissa 31/7/2014, 13:37

annakonyk napsal:
My se nebráníme, my se těšíme na život s ním, ten úplný.
My prostě víme, že jak píše písmo : Je jedno tělo a jeden Duch, tak jako jste také povoláni v jedné naději svého povolání; jeden Pán, jedna víra, jeden křest. Jsme prostě křesťani.

Melisso, život s nim bude v nebi, to jsou ti které budou kralovat (královské kněžství) nad zemi. Zjevení 5:9,10 "svou krví jsi Bohu vykoupil lidi ze všech kmenu, jazyku, národu a ras a učinil je královským kněžstvem našeho Boha a ujmou se vlády nad zemi."  Ostatní, které jsou spravedlivé ale nejsou vykoupení k nebeskému životu budou žit na zemi. A to královské kněžství bude nad nimi kralovat.

Například: mám 100 sklenic kvalitního medu, třeba deset bylo vykoupeno a zbytek toho kvalitního medu zůstal. 

Ti, které projevuji viru v výkupní oběť Ježíše Krista jsou všechny kvalitní, ale do nebe jde omezení počet.

Efez. 2:4-7 "Ale Bůh bohatý v milosrdenství, z velké lásky již si nás zamiloval, probudil nás k životu spolu s Kristem... Spolu s nim nás vzkřísil a spolu s ním uvedl na nebeský trůn v Kristu Ježíši." V 7 verši pokračuje "aby se v nadcházejícím věkům prokázalo, jak nesmírné bohatství milosti je v jeho dobrotě k nám v Kristu Ježíši."

Mluví o tom, že oni jsou ti které usednou na nebeský trůn, nemůžou všechny sedět na trůnů, když všechny budou na trůnu, tak komu budou vládnout na zemi? Sami sobě?

Milá Aničko, nevím jak ti to vysvětlit, zkusím to jinak a to pomocí těch veršů, které jsi ty sama použila: Ef.
Tam se píše, že křesťané byli mrtví ve svých hříších, ale už nejsou. Byli milostí spaseni. Byli probuzeni k životu s Kristem. Píše se jim to v době, kdy ještě byli lidé v těle a žili v Efezu. Přesto jím píše, že už nejsou mrtví, ale probuzeni k životu. Jsou jeho dílo, v Kristu jsou stvořeni.
Co bude s každým z nich dál, to už je na posouzení toho komu patří, není na nás, abychom soudili cizí služebníky.
A my jsme na tom jako ti efezští - žijeme zde, jsme v těle, ale můžeme umřít svým hříchům a probudit se k novému životu. O tomto novém životě je hodně psáno v dopisech. Takže ti je tady citovat nebudu. Ale je jisté, že tento nový život začíná tady, ještě dokud žijeme lidský život v těle.
Podívej, co bude dál, až toto tělo umře, to teď neřeším. Věřím Bohu a Ježíši, že v nich je život.

Hezky je to vysvětleno v Kolos. -
Byli jste vzkříšeni spolu s Kristem, hledejte co je nad vámi, k tomu směřujte, zemřeli jste a váš život je skryt spolu s Kristem v Bohu. (Opět, píše to lidem, živým, žijícím ve městě Kolosy, přesto píše - byli jste vzkříšeni, zemřeli jste...)
Život s Kristem není věc budoucnosti v nebi, život v něm je čas přítomný už teď tady.

Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 9 Empty Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  annakonyk 31/7/2014, 15:35

Po výčtu 144 000 následuje toto:
Zjevení Janovo 7:9  Potom jsem uviděl, a hle, veliký zástup, který nikdo nemohl spočítat, ze všech národů, kmenů, jazyků a z každého lidu, jak stojí před trůnem a před Beránkem, oblečeni v bílá roucha, palmové ratolesti v rukou,

Kdo to je?

7:14  Řekl jsem mu: „Můj pane, ty to víš.“ A on mi řekl: „To jsou ti, kteří přicházejí z velikého soužení a svá roucha vyprali a vybílili v krvi Beránkově.

Kde jsou? V nebi...


Velký zastup který stojí před trůnem jsou lidi (ze všech národu, kmenů, jazyků) vždyť mluví o lidech, protože ti, které jdou do nebe budou přeměnění (už nebudou lidí), budou mít tělo jako Ježíš 1.Jana 3:2 "že budeme jako on, protože jeho uvidíme právě takového jaký je."

Jsou před trůnem, ale to neznamená, že jsou v nebí, Bible nám neuvádí jaká je meze nimi vzdálenost (mezi trůnem a velkým zástupem), Před Bohem jsme všechny jako na dlaní.

Anděle jsou v nebí, protože stojí kolem trůnu, a klanějí se tváři k zemi (Bohu k nohám). Zjevení 7:11, "Nebe je můj trůn a země podnož mích nohou."

1 Tesalonickým 4:15  Neboť toto vám říkáme slovem Pánovým: My živí, kteří jsme tu ponecháni do příchodu Pána, jistě nepředejdeme ty, kteří zesnuli,
16  protože za zvuku přikazujícího zvolání, hlasu archanděla a Boží polnice sám Pán sestoupí z nebe a mrtví v Kristu vstanou nejdříve.
17  Potom my živí, kteří tu budeme ponecháni, budeme spolu s nimi uchváceni v oblacích do vzduchu k setkání s Pánem. A tak už navždy budeme s Pánem.


To jsou ti, které jdou do nebe, ti které patří Kristu ( oni budou s Ježíšem vládnout nad zemi).
2. Pokud nutně potřebuješ někoho na zemi, pak musíš připustit, že při druhém příchodu Krista dojde i ke vzbuzení nespravedlivých, ovšem podmínečně, do posledního soudu.
Jan 5:28  Nedivte se tomu; vždyť přichází hodina, v níž všichni, kteří jsou v hrobech, uslyší jeho hlas
29  a vyjdou. Ti, kdo činili dobře, budou vzkříšeni k životu, a ti, kdo jednali zle, budou vzkříšeni k soudu.“
Zde máš ty, kterým by mohli vládnout.

Proč píšeš, že já nutně potřebují někoho na zemi, já nikoho nepotřebují, je to napsáno v Bibli, že budou vládnout nad zemi, proto jsem se ptala komu.
Vzkříšení o kterém je napsáno v Jana 5:28 se odehraje až po skončení 1000 letí vlády, protože před 1000 letou vládou k životu budou vzbuzení jenom ti, které jdou do nebe, a budou vládnout. Zjevení 20:6.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 9 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  zbysek 31/7/2014, 16:12

annakonyk napsal:Jsou před trůnem, ale to neznamená, že jsou v nebí, Bible nám neuvádí jaká je meze nimi vzdálenost (mezi trůnem a velkým zástupem), Před Bohem jsme všechny jako na dlaní.
Ne, takto nelze diskutovat. Kde je trůn? V nebi (Zj 4:2). Jestliže stáli PŘED trůnem, museli být v nebi. Na jedné straně tvrdíš, že bereš Zjevení doslova (což je samo o sobě dost problematické, protože se jedná o obrazy), na druhé straně si tu relativizuješ, jak se ti zlíbí. To prostě nelze.

Zjevení Janovo 7:15  Proto jsou před Božím trůnem a slouží mu v jeho svatyni dnem i nocí; a ten, který sedí na trůnu, nad nimi roztáhne svůj stan.

Kde je ta svatyně?

Zjevení Janovo 11:1  Byla mi dána třtina podobná holi se slovy: „Vstaň a změř Boží svatyni i oltář a ty, kteří se v ní klanějí.
...
19  Tu byla otevřena Boží svatyně , která je v nebi, a byla vidět schrána jeho smlouvy v jeho svatyni; nastaly blesky, hlasy a hromy, zemětřesení a veliké krupobití.

Tady máš jasný důkaz, že velký zástup JE v NEBI!

[quote]To jsou ti, které jdou do nebe, ti které patří Kristu ( oni budou s Ježíšem vládnout nad zemi).
NE. Pavel psal o všech, kteří patří Kristu. Svědkovský výklad je pomýlený, zlý, svádějící na scestí, od Krista. Když slepý vede slepého, oba spadnou do jámy.

je to napsáno v Bibli, že budou vládnout nad zemi, proto jsem se ptala komu
A já se tě také ptám, komu dle tebe budou vládnout na zemi, když velký zástup je v nebi???

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 9 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  iofka 31/7/2014, 19:32

Porozumět slovu.

ŽID, POHAN A CÍRKEV JEŽÍŠE KRISTA:
           "Nebuďte kamenem úrazu ani Židům, ani Řekům, ani Církvi  Boží"...(1 Korint.10:32).
                 Každý, kdo čte Bibli alespoň s částečným zájmem, zjistí že  víc jak polovina jejího obsahu se týká jednoho národa - Israele.  Čtenář dále zjistí, že tento národ má zvláštní postavení v jednání  s Bohem... Bůh oddělil Israelity ode všech národů světa, uzavřel  s nimi smlouvu a dal jim speciální sliby, které žádný jiný národ  nedostal. Písmem jde pouze jejich historie - zmínky o ostatních  národech jsou pouze ve vztahu k Israeli. Také se zdá, že veškeré  komunikace Boha Yahweh s Israelem se týkají Země.....


         Pakliže budou  poslušní a věrní, národ má slíbenou pozemskou velikost, slávu,  bohatství a moc. V opačném případě je Bůh vyžene do celého světa  "mezi národy, od jednoho konce země k druhému" (Deuteronomy  28:64). Dokonce i slib Mesiáše je požehnáním "všem rodinám světa.  Pakliže student pokračuje dál v četbě Bible, zjistí že se  Písmo zmíňuje o další skupině lidí a tou je Církev. Tato skupina má  také zvláštní postavení k Bohu a právě jako Israel, obdržela  specifické sliby od Boha.
            Zde ovšem podobnost končí a začíná nápadný kontrast! Místo  aby byla vytvořena z potomků Abraháma, Církev je "tělem", kde se  rozdíl mezi Židem a Pohanem zcela ztrácí! Namísto "příbuzenství"  podle Boží smlouvy, je to "příbuzenství zrodu". Namísto  poslušnosti, která by přinesla moc, slávu, sílu bohatství - Církev  má být spokojená s jídlem a oblekem - je připravována na  pronásledování, nenávist. Tak jako Israel je spojovaný s pozemskými  hodnotami, Církev má očekávat hodnoty spirituální, nebeské.... Student se dočte, že ani Israel, ani Církev neexistovaly od  počátku světa. Počátek Israele najdeme v čase, kdy Yahweh povolal  Abraháma. Zrod Církve (možná že to někdo nevěděl!), která  každopádně ještě za doby Ježíše Krista na Zemi neexistovala, se  udál až po Jeho odchodu. Kristus mluví v budoucím čase, když  prohlašuje: ("na této skále postavím - ne "stavím" či "jsem  postavil".
            Dále zjistíš podle Efezským 3:5-10, že o Církvi není ve  Starém Zákoně ani jedna prorocká zmínka, ale že "Církev byla  tajemstvím "uschovaném v Bohu". Biblicky nalezneme vznik Církve ve  Skutcích 2. a její konec na Zemi v 1 Tesalonským 4:13-18.    Dále shledá čtenář, že i když jakékoliv rozdělení podle rasy  je zřídka kdy v Bibli zmíněné - jedna další skupina zcela odlišná  jak od Israele, tak i od Církve, vystupuje na scénu pod názvem  Pohané. Srovnání těchto třech skupin nalezneš v těchto verších:  Židé: Římanům 9:4-5, Jan 4:22, Římanům 3:1-2. Pohané: Efez.2:11-12  Efez.4:17-18, Marek 7:27-28. Církev: Efez.1:22-23, Efez.5:29-33,  1Petr 2:9. Když porovnáš, co je psáno v Písmu o Israeli a Církvi,  shledáš že jak v původu, povolání, slibu, uctívání a principů  chování, je všechno v kontrastu! Podívejme se tedy nejdříve na  Israel:

                                                  ISRAEL.
                 "A Bůh řekl Abrámovi: Odejdi ze své země, odejdi od své  rodiny a domu tvého otce do země, kterou ti ukáži"..(Genesis  12:1). "Hospodin, tvůj Bůh, tě přivede do dobré země, země potoků  vody - s prameny vod hlubokých tůní, které vyvěrají jak na pláni,  tak i v horách, do země, kde roste pšenice i ječmen, vinná réva,  fíky a granátová jablka. Do země olivového oleje a medu - země, kde  budeš jíst bez nedostatku" (Deut.8:7-9). Pravil tedy: "Jsem  služebník Abrahámův. Hospodin mému pánu velmi požehnal, takže je  zámožný. Dal mu brav a skot, stříbro a zlato, otroky a otrokyně,  velbloudy a osly".... (Genesis 24:34)... "Hospodin dá, že  nepřátelé. kteří proti tobě povstanou, budou před tebou poraženi.  Jednou cestou proti tobě vytáhnou, sedmi budou prchat"....(Deut.  28:7).. "Bůh tě učiní hlavou a ne chvostem - vždy budeš nahoře  - nikdy dole", budeš-li poslouchat svého Boha"...(Deut.28:13).



                                             CÍRKEV.
               "A proto bratří jste svatí, a máte účast na nebeském pozvání".  (Židům 3:1)....."Naše občanství je v nebi" (Filipským 3:20)..  A Ježíš mu řekl: "Lišky mají doupata a ptáci hnízda. Syn člověka  nemá, kde by hlavu složil"..... "Dědictví nehynoucí, bez poskvrny  a věčné, je připraveno pro vás na nebesích" (1Petr 1:4)... "Až do  této chvíle trpíme hladem, žízní, nemáme co na sebe, jsme biti,  jsme bez domova". (1Korintským 4:11) ...
              A Ježíš se rozhlédl kolem a řekl: "Jak těžko vejdou do Božího  království ti, kteří jsou bohatí"...(Marek 10:23)..."Poslyšte,  bratří! Cožpak si Bůh nevyvolil chudáky tohoto světa, aby byli  bohatí ve víře a stali se dědici království, které slíbil těm,  kteří Ho milují?"..."Vyženou vás ze synagog a přijde doba kdy ten,  kdo vás zabije, se bude domnívat, že uctívá Boha"...(Jan  16:2)..."Kdo se pokoří a bude jako toto dítě, ten je největší  v království nebeském"...(Matouš 18:4)..
             To ovšem neznamená, že dobrý Žid nešel po smrti do ráje! Ten  rozdíl je v motivaci k dobru. V případě Žida to bylo požehnání pro  život na zemi, ne v nebi! Je snad zcela zbytečné poznamenat, že  v dnešní éře Milosti  (od Golgoty po Rapture), ani Žid, ani Pohan  nemají jinou cestu spásy než skrze víru v Kristovu dokonanou oběť. Tím jsou "znovu-narozeni" do Kristova Těla - Církve  (Jan  3:3-16), "pokřtěni do jednoho těla" (1Korint.12:13) a "to tělo  je Církev" (Efez.1:22-23). V Církvi "Rozdíl mezi Židem a Pohanem  zmizí" (1Korint.12:13, Galackým 3:28, Efez.2:14). A tak v dopise  Efezským Pavel píše těm, kteří "v minulosti byli Pohané" (Efez.  2:11, 1Korint.12:2, anglická Bible).....Kontrast mezi Israelem  a Církví se zdá být hlavně v pravidlech pro chování:

                                     ISRAEL.
         "Až tě Hospodin, tvůj Bůh přivede do země, která bude tvým  vlastnictvím a ze které vyhnal mnoho národů před tebou...ty na ně  udeříš a totálně je zničíš; žádnou dohodu nebo smlouvu s nimi  neuděláš - ani jim neprojevíš milosrdenství"...(Deut.7:1-2). "Oko  za oko, zub za zub, ruku za ruku, nohu za nohu, spáleninu za  spáleninu, modřinu za modřinu, jizvu za jizvu"..(Exod.21:24-25).


                                       CÍRKEV.
            "Ale já vám pravím: Milujte své nepřátele, žehnejte těm,  kteří vás proklínají, čiňte dobro těm, kteří vás nenávidí, modlete  se za ty, kteří vás pronásledují"..(Matouš 5:44).. "S námahou  pracujeme svýma rukama. Jsme-li tupeni, žehnáme, pronásledováni  neklesáme, když nám zlořečí, odpovídáme laskavě"(1Korint.4:12-13).  "Ale já vám pravím, aby jste se zlým nejednali jako on s vámi, ale  když tě udeří do pravé tváře, nastav mu druhou" (Matouš 5:39)....



             I  v příkazech pro uctívání, děkování Bohu nacházíme rozdíly:  Israel mohl uctívat Boha pouze na jednom místě - a ještě na určitou  vzdálenost - jen kněz se mohl přiblížit k oltáři .Církev uctívá  i tam, kde jsou pouze dva nebo tři shromážděni v Jeho jménu (Matouš  18:20 - na příklad). Porovnej tento verš a Levitikus 17:8-9!! Ano,  pro Israelity bylo pouze jedno místo, kam se přinášely dary a oběti  Bohu. Bylo to pro to, aby se z nich nestali modloslužebníci, každý  s jiným způsobem uctívání. Platilo to i na cizince, kteří přebývali  v jejich středu. Porovnej dále Lukáše 1:10 s dopisem Židům  10:19-22, Numeri 3:10 a 1Petr 2:5. Vidíš ten rozdíl?
                  Ovšem předpovědi, týkající se budoucnosti, jsou ještě více  ohromující! Církev opouští Zemi, zatím co obnovený Israel obdrží  svou největší slávu a moc zde, na této planetě (neodvážím se  spekulovat, zda pouze na této planetě, když si vzpomenu na verše  v Genesi 22:17 a 32:12 a nebudu je brát jen symbolicky!) Ale  podívej se co praví Písmo Israeli:

                                          ISRAEL.
                  "Hle, počneš a porodíš syna a dáš mu jméno Ježíš. Ten bude  veliký a bude nazván synem Nejvyššího a Pán Bůh mu dá trůn jeho  otce Davida. Na věky bude kralovat nad rodem Jakubovým a jeho  království nebude konce" (Lukáš 1:31-33). "Bratři, slyšte: Šimon  vypravoval, jak Bůh poprvé projevil pohanům svou milost a povolal  si z nich svůj lid. S tím se shodují slova proroků, neboť je psáno: Navrátím se zase a znovu postavím Davidův zbořený dům. Z jeho  trosek jej opět vystavím a zbuduji jako byl dřív, aby také ostatní  hledali Boha - všechny národy, které jsem přijal za své"..(Kniha  Skutků 15:14-16.)... "Chci tím snad říci, že Bůh zavrhl svůj lid?  Naprosto ne! Vždyť i já jsem Israelec potomek Abrahámův, z kmene  Benjaminova. Bůh nezavrhl svůj lid, který si předem vyhlédl!"  (Říman.11:1-2). "Chci tedy snad říci, že klopýtli tak, že nadobro  padli? Naprosto ne! Ale jejich selhání přineslo spásu pohanům, aby  to vzbudilo žárlivost Židů   (Říman.11:11)

            "Jestliže ty (pohane) jsi byl odříznut z plané olivy a proti  přírodě naroubován na ušlechtilou olivu, tím spíše budou na svou  vlastní olivu naroubováni ti, kteří tam od přírody patří".  (Řím.11:24-26). "V onen den vztáhne Hospodin opět svou ruku, aby  získal zbytek svého lidu. Povznese prapor k pronárodům a posbírá  rozehnané z Israele. Rozptýlené Judejce shromáždí ze čtyř stran  země." (Iza.11:11-12). "Bůh se slituje nad Jakubem, znovu zvolí  Israel a usadí je v jejich zemi. Přidruží se k nim cizinec, přilne  k domu Jakubovu" (Iza.14:1). "Hle, přijdou dny" praví Bůh, kdy už  se nebude říkat "Jako že živ je Hospodin, který vyvedl syny Israele  z egyptské země", nýbrž "jako že živ je Hospodin, který vyvedl syny  Israele ze severní země a ze všech zemí, kam je rozehnal" (Jeremiáš  16:14-15)..........   „Hle, přicházejí dny" praví Bůh, "kdy Davidovi oživím  spravedlivý výhonek. Král bude vládnout a prospívat. On bude  vykonávat právo a spravedlnost. Za jeho dnů bude Judsko spaseno  a Israel bude žít v bezpečí“.


        A budou ho nazývat: Hospodin, naše  spravedlnost" (Jeremiáš 23:5-6)..... "Hle, já je shromáždím ze všech zemí, kam jsem je ve svém  hněvu, rozhořčení a rozlícení vyhnal. Přivedu je zpět na toto místo  a usadím je v bezpečí. Budou mým lidem a já jejich Bohem" (Jeremiáš  32:37-38).     "Zajásej dcero Siónu, zaplesej Israeli! Buď šťastný a raduj  se z celého srdce, dcero Jerusaléma! Bůh nad tebou zrušil rozsudek  a zbavil tě nepřítele. Král Israele - Bůh - je ve tvém středu, zlo  už nikdy neuvidíš!" (Sofoniáš 3:14-15).


                                            CÍRKEV.
               "V domě mého Otce je mnoho příbytků - kdyby tomu tak nebylo,  řekl bych vám to. Jdu, abych vám připravil místo. A odejdu-li,  abych vám připravil místo, opět se vrátím a vezmu vás k sobě,  abyste byli tam, kde jsem já".. (Jan 14:2-3).     "Toto vám říkám podle Slova Páně: My živí, kteří se dočkáme  Jeho příchodu, nepředejdeme zesnulé. Pán sestoupí z nebe, zazní  povel, hlas archanděla, zvuk boží polnice a ti, kteří zemřeli  v Kristu, vstanou první. Potom my, kteří jsme zůstali na živu  budeme s nimi uchváceni v oblacích vstříc Kristu a pak už s Ním  zůstaneme navždy"..(1Tesal. 4:15-17).      "Naše občanství je v nebesích, odkud také očekáváme našeho  Spasitele, Pána Ježíše Krista; On změní naše ubohá těla tak, aby se  podobala tělu Jeho slávy" (Filipským 3:20-21).        

       "Drazí, už nyní jsme děti Boží a ještě nevyšlo najevo co  budeme! Víme však, až On se zjeví, že Mu budeme podobní, protože Ho  uvidíme takového, jakým On opravdu je" (1Jan 3:2).    Radujme se, jásejme a vzdejme Mu chválu - přišel den svatby  Beránkovy. Jeho choť se připravila, bylo jí dáno, aby se oblekla do  zářivě čisté látky - čisté a bílé, protože ta výtečná látka je  spravedlnost svatých. A On mi řekl: "Piš: Blaze je těm, kteří jsou  pozváni na svatební hostinu Beránkovu" (Apokalypsa 19:7-9). Požehnaní a svatí, kteří mají podíl na prvním vzkříšení. Nad  nimi druhá smrt nemá moci, ale Bůh a Kristus je učiní svými kněžími  a budou s Ním kralovat po tisíc let" (Apok. 20:6).

              Dá se s jistotou říci, že judaizování Církve (držení se  Zákona) udělalo víc v brzdění jejího pokroku, v deformaci jejího  poslání či účelu a ve zničení její spirituality - než všechny  ostatní záporné příčiny dohromady! Církev (až do 16tého století  vlastně Řím), namísto aby pokračovala po její určené cestě oddělení  se od světa a následování Ježíše Krista tak, jak ji On povolal,  používala Starý Zákon, aby ospravedlnila snížení standardu jejího  účelu pro světovou civilizaci, aby ospravedlnila nabývání  nesmírného bohatství, aby ospravedlnila svůj vlastní rituál, stavby  přepychových chrámů a jiných staveb, aby ospravedlnila invokace  Božího požehnání na armádu v případě válečného konfliktu (většinou  to žádaly obě strany!) aby ospravedlnila rozdělení rovnoprávného  bratrstva Křesťanů na kněze a laiky.


                Kristus nám před svým odchodem řekl: "Jděte do celého světa  a učte mou zprávu, povězte jim o daru, který zdarma nabízím". Když  v roce AD 313 Konstantin Veliký ustavil křesťanskou víru za tu  pravou a prohlásil se za křesťana - místo aby Křesťanství "šlo do  světa" jak nařídil Bůh-Syn, svět přišel do Křesťanství a zpitvořil  jej na nejméně 1207 let, než se v roce 1517 odvážil Martin Luther  přibít svých 95 "tezí" na dveře kostela Palast ve Wittenbergu. Ale  to byl jen začátek začátku. Nijak hrozně moc jsme se tomu našemu  ideálu za tu dobu nepřiblížili!!!...


A.Uhlíř
iofka
iofka

Female Poeet p?íspivku : 36
Reputace : 7
Body : 43
Registration date : 08. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 9 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  iofka 31/7/2014, 22:10

SEDM DISPENSACÍ.

                       Bible rozděluje čas (myslíme tím celou dobu od okamžiku  Stvoření až do "nová Nebesa a nová Země (Apok.21:1) na sedm  nestejných období, běžně nazývaných "dispensace" (v Efezs.3:2  v anglické King James verzi). Dovol, abych ti podal věrnější český  překlad Efezských 3:2: "Slyšeli jste přece o období (čase) milosti,  kterou vám Bůh podle svého plánu udělil". Tyto periody jsou také  v Bibli uváděny jako "věky" (Efezs.2:7), a také "den", jako na  příklad "den Hospodina" v Isaiáši .2:12,13:6,13:9, Jerem. 46:10, Joél  2:11, 2:31 a desítky dalších....  

      Tato období se odlišují jedno od druhého, změnami v Božím  jednání s lidstvem, nebo s jeho částí. Hlavní téma je vždy: Hřích  a lidská zodpovědnost za něj. Každé období, věk, dispensace se dá  považovat za test - za zkoušku člověka bez Boha - a každá končí  soudem, protože člověk totálně zklamal v každé z těchto časových  period....        Pět z těchto "dispensací" už prošlo, nyní žijeme v šesté  (dispensace milosti) a velmi pravděpodobně se blížíme k jejímu  konci. Před námi zbývá poslední (časem omezené) období: Milenium,  čili tisíc let Kristovy vlády na Zemi.

                          DISPENSACE č.1.

         Člověk nevinný. Toto období   jde od stvoření Člověka (Genesis  2:7), až do jeho vyhnáni z ráje (Genesis 3:23). Adam, zcela neznalý  rozdílu mezi dobrem a zlem, byl postavený se svou ženou Evou do  zahrady Edenu. Měli jen jednu odpovědnost: Nejíst ovoce ze stromu  poznání dobra a zla. Období nevinnosti skončilo prvním neúspěchem  a s tím přišly daleko-zabíhající následky, které skončily téměř  nezvratitelnou katastrofou. Dispensace končí rozsudkem:"A Bůh je  vyhnal z ráje"...




                                     DISPENSACE č.2.
           Člověk a svědomí. Svým pádem, Adam a Eva "nakazili" lidskou  rasu znalostí dobra a zla. Tím dostalo svědomí základ pro morální  soudy. A tak se lidská rasa, dostala pod jedinou odpovědnost:  milovat dobro, nenávidět zlo. Dispensace svědomí (od vyhnání z ráje  do Potopy) skončila ještě větším fiaskem. "I viděl Hospodin,jak se  na zemi rozmnožilo lidské zlo - mysl člověka byla upnutá pouze na  zlo. Řekl Bůh: Člověka, kterého jsme stvořil, smetu s povrchu  zemského.."(Genesis 6:5).... Celým výsledkem tohoto období, (kdy  nebyly ani vlády ani zákon) bylo to, že "země stála před Bohem  zkažená a plná násilí"..(Genesis 6:11)... a Bůh zakončil druhou  zkoušku člověka soudem Potopy.


                                   DISPENSACE č.3.
          Lidstvo obdrželo autoritu nad zemí. Z toho hrozného Božího  soudu Bůh zachránil 8 lidí, kterým potom co vody opadly, dal  očištěnou zem a dostatek moci tuto ovládat. Noé a jeho potomci  dostali zodpovědnost za tuto planetu. Období lidské vlády skončilo  na pláni Šinár, kde se pokusili stát se na Bohu nezávislí a hledali  vlastní cestu do nebe. Konečný výsledek? Bůh jim zmátl jazyky  a rozehnal je do všech konců světa.

                                        DISPENSACE č.4.
        Období Slibu. Z roztroušených potomků stavitelů Bábelské věže  vybral Bůh jednoho člověka - Abráma, se který udělá smlouvu.  Některé z těchto slibů, které Bůh Abrámovi dal, byly bez  jakýchkoliv podmínek - zcela zadarmo. Tyto byly, nebo ještě budou  v budoucnosti splněny. Druhé sliby závisely na poslušnosti  a věrnosti Israele vůči Bohu. Ani jednu z těchto podmínek Israel  nedodržel a doba slibu skončila Božím trestem otroctví v Egyptě.  Kniha Genese, která začíná: Na počátku Bůh stvořil nebe i zemi  - končí "v rakvi v Egyptě".

                                       DISPENSACE č.5.
            Člověk pod Zákonem. Opět Boží milost přišla na pomoc  bezmocnému člověku a vysvobodila Vyvolený národ z rukou otrokáře.  V Sinajské divočině jim Bůh nabídnul smlouvu Zákona. Místo aby Ho  pokorně požádali, aby pokračoval v tomto vztahu milosti, sebevědomě  slíbili: "Vše, co Hospodin pravil, budeme plnit!"... Historie  Israele v pouštní divočině je jedna nepřetržitá šňůra porušování  tohoto Zákona! Posléze, po mnohém varování, Bůh zakončil tuto  zkoušku tím, že nejprve Israel a potom Judea, byly vyhnánydo všech  koutů světa... Tato Diaspora trvá do dnešní doby. Nepatrná skupina  se vrátila za Ezdráše a Nehemiáše, ze které, když se naplnil čas,  - vzešel Ježíš Kristus. "Narozený z ženy, podrobený Zákonu".  Nakonec se - jak Židé, tak i Pohané - dali dohromady a zabili Ho na  římském kříži...


                                                DISPENSACE č.6.
      Člověk v období Boží milosti. Smrt Ježíše Krista na kříži,  která byla výkupní cenou za hřích lidstva, začala dispensaci  milosti. Toto znamená nezasloužený pardon čili: Bůh  spravedlnost, čistotu nabízí, zatím  co v dispensaci Zákona ji požadoval!  Spása, dokonalá a věčná, je zdarma k dostání každému, kdo přizná  svou hříšnou nedokonalost a uvěří v Ježíše Krista. Ježíš odvětil  řka:"Toto je skutek, který Bůh vyžaduje: Abyste věřili v toho,  kterého On poslal" (Jan 6:29)...

               „Po pravdě vám říkám: Ten který věří na mně, má věčný život"  Jan 6:47).. „Říkám vám v pravdě: Ten, který slyší mé slovo a věří  tomu, který mně poslal, má věčný život, nespadá pod  soud a přešel ze smrti do života" (Jan  5:24). "Mé ovce slyší můj hlas, já je znám a ony mně následují;  dávám jim věčný život a nikdy nezahynou" (Jan  10:27-28). "Milostí jste spaseni, skrze víru; spása není z vás - je  to Boží dar, ne skrze vaše skutky - aby se nemohl nikdo vychloubat"  (Efezským 2:Cool.

             Předpověděným výsledkem této zkoušky bude soud nad nevěřícím  světem a odpadlou církví (Lukáš 17:26:30, Lukáš 18:8,  Tesal.2:7-12, Apok. 3:15-16)... První událostí před koncem této  dispensace bude příchod Krista do prostoru nad naší planetu:  Křesťané, jejichž těla odpočívají v zemi, budou v jednom okamžiku  vzkříšeni a uchváceni společně s křesťany, kteří v té době ještě  budou žít, do prostoru nad Zemi, kde se setkají s Kristem..... Po této události již s Ním zůstanou po věčnost  (1Tesal.4:16-17). Po tomto následuje krátké období tak zvané "Doba  Strastí" (Jerem.30:5-7, Daniel 12:1, Sofoniáš 1:15-18, Matouš  24:29-30)..... Konec Doby Strastí vyvrcholí v poslední bitvě,  Armageddonu, kde proti Němu budou stát prakticky všechny armády  tohoto světa v čele se Satanem. Po Jeho rychlém vítězství začne  sedmá, poslední dispensace - Milenium.

                                          DISPENSACE č.7.
                 Člověk pod osobní vládou Krista. Po očistných soudech, které  budou doprovázet Kristův příchod, Bůh-Syn bude vládnout nad  Israelem a celou Zemí po dobu, která bude trvat tisíc let. Toto  období se běžně nazývá Milenium. Sídlo vlády bude v Jerusalémě  a ti, kteří Mu patří, s Ním budou spojeni v Jeho slávě (Izaiáš  2:1-4 Izaiáš, kap. 11, Skutky 15:14-17, Apokal. 19:11-21, Apokal.  20:1-6)... Ale až Satan bude na krátký čas propuštěn, shledá že  lidské srdce je nakloněno ke zlu jako vždy před tím a lehko sežene  armády, ochotné znovu bojovat proti Bohu a Jeho lidu. Skončí to  jeho poslední porážkou a objeví se Velký Bílý Trůn Posledního  Soudu. Nespasení lidé jsou vzkříšeni a odsouzeni. Potom se objeví  "nové nebe a nová Země"... Začíná věčnost.....
iofka
iofka

Female Poeet p?íspivku : 36
Reputace : 7
Body : 43
Registration date : 08. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 9 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  gari 31/7/2014, 22:14

Pro Annakonyk.

annakonyk napsal:
Mluví o tom, že oni jsou ti které usednou na nebeský trůn, nemůžou všechny sedět na trůnů, když všechny budou na trůnu, tak komu budou vládnout na zemi? Sami sobě?

Annakonyk, na tuhle svou otázku přece znáš odpověď. Vždyť sama píšeš:

annakonyk napsal:Když si to pozorně přečteš tak pochopíš, že Bůh podřídil budoucí svět Ježíši a těm který jemu patří, a bude ten svět jim podřízen jenom na 1000 let. (Protože mají vládnout jenom 1000 let.)
"Potom konec, až předa království svému Bohu a Otci..." 1.Kor. 15:24.

Co bude po ukončení Ježíšovy tisícileté vlády následovat?  Nikdo nad nikým již nebude kralovat. Všichni budem jedno v Otci:

1 Korintským 15:24  potom bude konec, až Kristus odevzdá království Bohu a Otci a zruší každou vládu, každou vrchnost i moc.
25  Neboť on musí kralovat, dokud nepoloží všechny nepřátele pod jeho nohy.
26  Jako poslední nepřítel bude zahlazena smrt.
27  Neboť ‚všechno podřídil pod jeho nohy.‘ Když však řekl, že je všechno podřízeno, je zřejmé, že všechno kromě toho, kdo mu všechno podřídil.
28  A až mu podřídí všechno, pak i sám Syn se podřídí tomu, jenž mu podřídil všechno, aby byl Bůh všechno ve všem.


A k tomuto závěru směřují i Pavlova slova určená všem křesťanům bez rozdílu.

Filipským 3:20  Vždyť naše občanství je v nebesích, odkud také dychtivě očekáváme Zachránce, Pána Ježíše Krista, 21  který přetvoří tělo naší poníženosti ve stejnou podobu těla jeho slávy působením, kterým je mocen si také všecko podmanit.
Filipským 4:1  A tak, moji bratři, milovaní a vytoužení, má radosti a koruno, takto stůjte pevně v Pánu, milovaní. 2  Napomínám Euodii a napomínám Syntychu,
(dnes by možná ještě napsal: a napomínám Annakonyk  Very Happy ) aby stejně smýšlely v Pánu.

Nemusí tě trápit otázka, nad kým má těch 144 000 vyvolených vládnout. Žádná vláda nebude. Bude vše smířeno s Otcem a "jedno" v našem Otci.

PS. Pokud ale zase napíšeš, že ta Pavlova slova patří jenom vyvoleným, pak mi prosím  napiš, které texty "Nového Zákona" mohu jako řadový křesťan vztahovat na sebe, a které ne.
Např: mám kázat evangelium, nebo to Ježíš a Pavel říkal jenom vyvoleným?
Mám slavit Pánovu večeři a přijímat symboly, nebo to Ježíš určil jenom vyvoleným.

Podle jakého klíče by měl člověk, který přijal Ježíše Krista číst Bibli, aby věděl, co je pro něho a co už je jen pro vyvolené. Měl by každý nový křesťan projít školením u SJ (expertů na tuto problematiku) ? Nebo máš na to nějaký svůj klíč ?
Chtělo by to vydat Bibli, kde by verše, které jsou jen pro vyvolené byly označeny červeně. Proč to Ježíš nezařídil, když některá slova v Bibli mají být určena jen pro někoho a jiná pro druhého......  No  Pak bychom se tady takhle nedohadovali.

Proč takto rozlišenou Bibli nevydali Svědkové Jehovovi, kteří se v této problematice vyžívají?
To se jim zrovna nehodí do krámu, protože jednotlivé verše používají jak zrovna potřebují. Někdy jsou dané verše jen pro vyvolené, jindy se jimi musí řídit všichni.  Prostě guláš, ve kterém se nakonec nikdo nevyzná. Satan musí mít jistě velkou radost. affraid

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 9 Empty Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  annakonyk 31/7/2014, 23:09

Ne, takto nelze diskutovat. Kde je trůn? V nebi (Zj 4:2). Jestliže stáli PŘED trůnem, museli být v nebi. Na jedné straně tvrdíš, že bereš Zjevení doslova (což je samo o sobě dost problematické, protože se jedná o obrazy), na druhé straně si tu relativizuješ, jak se ti zlíbí. To prostě nelze.

"Před" muže být metr, muže být i kilometr ale muže být i sto kilometru, "před" muže být neomezena vzdálenost. Bible nám neuvádí vzdálenost.
Trůn je v nebi a země je podnož nohou.

Když je napsáno na třech místech 144000 (a na jiných místech žádné vysvětlení k tomu není) tak nemůžu říct, že to není doslovný. Jako třeba apoštol Pavel vysvětluje o "Izraeli" kdo je skutečně žid, že je to ten kdo má obřízku srdce. A že "Izraelita" muže být i z národu, že Bůh kouká na srdce.
Zjevení Janovo 7:15  Proto jsou před Božím trůnem a slouží mu v jeho svatyni dnem i nocí; a ten, který sedí na trůnu, nad nimi roztáhne svůj stan.

Kde je ta svatyně?



Svatyně je v nebi.
To jsou ti, které jdou do nebe, ti které patří Kristu ( oni budou s Ježíšem vládnout nad zemi).
NE. Pavel psal o všech, kteří patří Kristu. Svědkovský výklad je pomýlený, zlý, svádějící na scestí, od Krista. Když slepý vede slepého, oba spadnou do jámy.

Co máš se SJ, nijak ti ublížily?
SJ výklad je: Ježíš vládne v nebí od roku 1914, apoštoly a ti které máji nebeskou nadějí už jsou vzkříšení a vládnou z Ježíšem (i když jsem nedokázala pochopit komu vládnout, když mají vládnout nad zemi), a ani Ježíš vládu nemá kompletní, protože VRO je ještě na zemi.
To je učení SJ. Taky mi nesedělo jejich učení.

Velký zastup bude na zemi, jinak proč Nový Jeruzalém sestupuje od Boha z nebe? Zjevení 3:12; 21:2,10. Vláda bude nám nad hlavou. To SJ rozhodně neučí.
A já se tě také ptám, komu dle tebe budou vládnout na zemi, když velký zástup je v nebi???
Kdyby velký zástup byl v nebi, tak rozhodně by neměli komu vládnout ale on bude na nove země 2.Petra 3:13 "Jsou však nová nebesa a nova země, které očekáváme podle jeho slibu..."






annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 9 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  zbysek 1/8/2014, 08:31

annakonyk napsal:Co máš se SJ, nijak ti ublížily?
Ubližují svými falešnými naukami vlastně každému, kdo by chtěl hledat Krista.

Velký zastup bude na zemi, jinak proč Nový Jeruzalém sestupuje od Boha z nebe? Zjevení 3:12; 21:2,10. Vláda bude nám nad hlavou.
Jenže: velký zástup je ve svatyni, a ta je v nebi - Zj 11:19, 14:7, 15:5.
Nový Jeruzalém sestoupí až po novém stvoření, jako nevěsta Beránkova - Zj 21:2.

Nějak ti tvůj výklad nesedí.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 9 Empty Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  annakonyk 1/8/2014, 09:02

Co bude po ukončení Ježíšovy tisícileté vlády následovat?  Nikdo nad nikým již nebude kralovat. Všichni budem jedno v Otci:



Bude to, co bylo když Bůh stvořil Adama.
A k tomuto závěru směřují i Pavlova slova určená všem křesťanům bez rozdílu.

Filipským 3:20  Vždyť naše občanství je v nebesích, odkud také dychtivě očekáváme Zachránce, Pána Ježíše Krista, 21  který přetvoří tělo naší poníženosti ve stejnou podobu těla jeho slávy působením, kterým je mocen si také všecko podmanit.
Filipským 4:1  A tak, moji bratři, milovaní a vytoužení, má radosti a koruno, takto stůjte pevně v Pánu, milovaní. 2  Napomínám Euodii a napomínám Syntychu,
(dnes by možná ještě napsal: a napomínám Annakonyk  Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 9 Icon_biggrin ) aby stejně smýšlely v Pánu.


Ta slova se vztahují pouze na ti které jdou do nebe a budou vládnout z Ježíšem nad novou zemi.
Ježíš neumřel kvůli tomu aby svět vykoupil se země (kde to čteš?), ale umřel aby vykoupil lidstvo od hříchu a smrti do kterého nás dostal Adam. Umíráme kvůli hříchu, Ježíš vzal na sebe naše hříchy, a díky tomu lide nebudou umírat.
"Spravedlivý zdědí zemi..."
Nemusí tě trápit otázka, nad kým má těch 144 000 vyvolených vládnout. Žádná vláda nebude. Bude vše smířeno s Otcem a "jedno" v našem Otci.

Trápí mě to, protože těch 144000 rozhodnou, zda já půjdu dál nebo ne. Apoštol Pavel napsal:"Nevíte, že svátí budou soudit svět? 1.Kor. 6:2.


Ano, ale to bude až po skončení 1000 letý vlády Ježíše Krista a 144000.
PS. Pokud ale zase napíšeš, že ta Pavlova slova patří jenom vyvoleným, pak mi prosím  napiš, které texty "Nového Zákona" mohu jako řadový křesťan vztahovat na sebe, a které ne.
Např: mám kázat evangelium, nebo to Ježíš a Pavel říkal jenom vyvoleným?
Mám slavit Pánovu večeři a přijímat symboly, nebo to Ježíš určil jenom vyvoleným.

Například vezmeme dopis Římanům, apoštol Pavel hned na začátku v Řím. 1:1-7 "Pavel, služebník Krista Ježíše, povolaný za apoštola, vyvolení ke zvěstovaní Božího evangelia...o jeho Synu, skrze něho jsme přijaly milost apoštolského poslaní, aby ke cti jeho jména uposlechly a uvěřily všecky národy; k ním patříte i vy, neboť jste byli povolaní Ježíšem Kristem.  "Všem vám v Římě, kdo jste Bohem milování a povolaní ke svatosti..."
Vidíš, že ti kdo mají kázat jsou povolaní Ježíšem, skrze jejích kázání uposlechnou národy.

Takhle si prostuduj každý dopis, a budeš vědět sám, co a kam máš zařadit. 

To co učí SJ mě opravdu nezajímá, máme Bibli, a když nebudeme nic přidávat a nic ubírat Pán Ježíš nás povede, slíbil, že bude s námi až do konce.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 9 Empty Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  annakonyk 1/8/2014, 10:15

Ubližují svými falešnými naukami vlastně každému, kdo by chtěl hledat Krista.

Kdo ví, kde bychom dnes byli kdyby jsme nebyli u SJ.
Ne vše, čemu učí SJ je v rozporu z Bibli.
Jenže: velký zástup je ve svatyni, a ta je v nebi - Zj 11:19, 14:7, 15:5.
Nový Jeruzalém sestoupí až po novém stvoření, jako nevěsta Beránkova - Zj 21:2.



Kde ty čteš, že velký zastup je ve svatyní?
Jak si přišel na to, že Nový Jeruzalém sestupuje až po novém stvoření?

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 9 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  zbysek 1/8/2014, 10:39

annakonyk napsal:Kde ty čteš, že velký zastup je ve svatyní?
Nečteš, co píšu. Tak znovu...

Zjevení Janovo 7:9  Potom jsem uviděl, a hle, veliký zástup, který nikdo nemohl spočítat, ze všech národů, kmenů, jazyků a z každého lidu, jak stojí před trůnem a před Beránkem, oblečeni v bílá roucha, palmové ratolesti v rukou,
...
13  Jeden z těch starších na mne promluvil: „Kdo jsou a odkud přišli tito, kteří jsou oblečeni v bílá roucha?“
14  Řekl jsem mu: „Můj pane, ty to víš.“ A on mi řekl: „To jsou ti, kteří přicházejí z velikého soužení a svá roucha vyprali a vybílili v krvi Beránkově.
15  Proto jsou před Božím trůnem a slouží mu v jeho svatyni dnem i nocí; a ten, který sedí na trůnu, nad nimi roztáhne svůj stan.

Jak si přišel na to, že Nový Jeruzalém sestupuje až po novém stvoření?
Zjevení Janovo 21:1  A spatřil jsem nové nebe a novou zemi, neboť první nebe a první země pominuly, a moře již není.
2  A to svaté město, nový Jeruzalém, jsem uviděl sestupovat z nebe od Boha, připravené jako nevěsta ozdobená pro svého muže.
...
5  Ten, který seděl na trůnu, řekl: „Hle, činím všechno nové.“ A řekl mi: „Napiš: Tato slova jsou věrná a pravá.“

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 9 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  Melissa 1/8/2014, 12:40

annakonyk napsal:
Například vezmeme dopis Římanům, apoštol Pavel hned na začátku v Řím. 1:1-7 "Pavel, služebník Krista Ježíše, povolaný za apoštola, vyvolení ke zvěstovaní Božího evangelia...o jeho Synu, skrze něho jsme přijaly milost apoštolského poslaní, aby ke cti jeho jména uposlechly a uvěřily všecky národy; k ním patříte i vy, neboť jste byli povolaní Ježíšem Kristem.  "Všem vám v Římě, kdo jste Bohem milování a povolaní ke svatosti..."
Vidíš, že ti kdo mají kázat jsou povolaní Ježíšem, skrze jejích kázání uposlechnou národy.

Takhle si prostuduj každý dopis, a budeš vědět sám, co a kam máš zařadit. 

To co učí SJ mě opravdu nezajímá, máme Bibli, a když nebudeme nic přidávat a nic ubírat Pán Ježíš nás povede, slíbil, že bude s námi až do konce.

Na jednu stranu tvrdíš, že z dopisů se má vynechávat to co je jak tě naučili SJ pouze pro povolané, na druhé straně zase říkáš, že se z písma nesmí nic ubírat.

Tak si to ujasni, pro sebe si to ujasni.

My totiž víme co je evangelium o Kristu, skrze něhož je všechno i my jsme skrze něho přivedeni k životu, nás nezmateš.

Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 9 Empty Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  annakonyk 1/8/2014, 14:36

Na jednu stranu tvrdíš, že z dopisů se má vynechávat to co je jak tě naučili SJ pouze pro povolané, na druhé straně zase říkáš, že se z písma nesmí nic ubírat.


To drobet pleteš, já nic ne vynechávám jenom ne vztahují na sebe verše, které adresované jíním.
Naopak vážím se každého slova, které je napsáno v Bibli.
My totiž víme co je evangelium o Kristu, skrze něhož je všechno i my jsme skrze něho přivedeni k životu, nás nezmateš.

Nemám v úmyslu někoho zmást, hledám jenom pravdu o Bohů a o jeho Synů. Proto tady píšu, a můžu ti říct, že mi to pomáhá v hledaní.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 9 Empty Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  annakonyk 1/8/2014, 16:12

Zjevení Janovo 7:9  Potom jsem uviděl, a hle, veliký zástup, který nikdo nemohl spočítat, ze všech národů, kmenů, jazyků a z každého lidu, jak stojí před trůnem a před Beránkem, oblečeni v bílá roucha, palmové ratolesti v rukou,
Ti verše se vztahuj na velký zastup který bude na nové zemi. Zjevení 7:9,10.
13  Jeden z těch starších na mne promluvil: „Kdo jsou a odkud přišli tito, kteří jsou oblečeni v bílá roucha?“
14  Řekl jsem mu: „Můj pane, ty to víš.“ A on mi řekl: „To jsou ti, kteří přicházejí z velikého soužení a svá roucha vyprali a vybílili v krvi Beránkově.
15  Proto jsou před Božím trůnem a slouží mu v jeho svatyni dnem i nocí; a ten, který sedí na trůnu, nad nimi roztáhne svůj stan.


Vzhledem k tomu, že apoštol Jan na začátku vidí anděla jak říká: "Neškoďte zemi, moři ani stromům, dokud neoznačíme služebníky našeho Boha na jejich čelech." Počet označených 144000. Zjevení 7:3,4. To je příchod Ježíše Mat. 24:30,31 "... uzří Syna člověka přicházet na oblacích  nebeských z velkou mocí a slávou. On vyšle své anděly... a ti shromáždí jeho vyvolené od čtyř uhlu světa." 
Jan zezačátku vidí shromažďovaní vyvolených, Zjevení 7:1-8 potom velký zastup Zjevení 7:9:10.

Tebe zmatly ta bila roucha.Z velkého soužení vychází spolu vyvoleni a velký zastup.
Ale verše Zjevení 7:13-15 mluví o vyvolených.
To nám hezky vysvětluje apoštol Pavel V Heb. 9:14 "Čím více krev Krista očistí naše svědomí od mrtvých skutku k službě živému Bohu!... aby ti kdo jsou od Boha povolaní přijali věčné dědictví, které jím bylo zaslíbeno..."
Řím. 12:1 "Neboť pravá obřízka jsme my, který duchem sloužíme Bohu, chlubíme se Kristem Ježíšem."
Zjevení 3:12 "Kdo zvítězí, toho učiním sloupem v chrámě svého Boha..."
Zjevení 2:11,36 "Kdo zvítězí, tomu druha smrt neublíží." "Kdo zvítězí a setrvá v mích skutcích až do konce, tomu dám moc nad národy..."
Pořad mluví o vyvolených.
Zjevení Janovo 21:1  A spatřil jsem nové nebe a novou zemi, neboť první nebe a první země pominuly, a moře již není.
2  A to svaté město, nový Jeruzalém, jsem uviděl sestupovat z nebe od Boha, připravené jako nevěsta ozdobená pro svého muže.
...
5  Ten, který seděl na trůnu, řekl: „Hle, činím všechno nové.“ A řekl mi: „Napiš: Tato slova jsou věrná a pravá.“
Z tím s tebou souhlasím, pomohl jsi mi pochopit kdy bude nové nebe a nová země, díky moc.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 9 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  Anonymní 1/8/2014, 16:12

Pravdu můžeme hledat každý sám v sobě, protože jinak nevím proč by mělo smysl být v souladu s Duchem tedy náš duch s Duchem? Podstata je stejná, proto nemůžu chtít od druhých aby měli stejnou pravdu, protože jejich duch, i když je stejné podstaty nemůže stejně dosvědčit, protože každý jsme jedineční. Kdyby tomu tak nebylo, pak bychom nebyli živými bytostmi, ale byli bychom jenom stejní roboti- uniforma. Proto u každého pravda z Pisma rezonuje jinak. Smile

Pavel

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 9 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 9 z 14 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru