Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Věčný život v nebi i na zemi

+11
Styvi
Ing.Peter
דנר
iofka
Melissa
noname
sazeč
annakonyk
Markét
witness
dajti
15 posters

Strana 3 z 14 Previous  1, 2, 3, 4 ... 8 ... 14  Next

Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 3 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  dajti 25/7/2014, 21:16

annakonyk napsal:
Číslo 144000 není symbolické ale doslovné, je napsáno, že jsou vykoupení se zemi, a ti které nejsou vykoupeni (vyvolení, svatý) zůstanou na zemi. Kdyby Bůh chtěl aby lide žily v nebi, tak k čemu NOVÁ ZEMĚ?

To je nelogická argumentace, když věřím, že 144 000 je symbolické číslo, to přeci neznamená, že se to vztahuje na každého. Jen věřím tomu, že do nebe jde mnohem více než , jen ´144 000 lidí. To však nevylučuje to, že stále bude dost těch, kteří budou žít na nové zemi a také to nevylučuje schopnost těch s nebeskou nadějí přebývat i na nové zemi, pokud k tomu bude nějaký důvod podobně jako např. andělé, co tu schopnost mají.

dajti

Male Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : 137
Registration date : 11. 12. 12

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 3 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  noname 25/7/2014, 21:18

annakonyk napsal:

Nemluví o dvou skupinách v nebi, ale o 144000 těch které budou vládnout v nebi nad zemi. Zjevení 5:10. Velký zastup bude žit na zemi, stejně jako kdysi žili Adam a Eva.

Myslím spíš, že nám to tak dlouho takto vysvětlovali, že jsme tomu pak uvěřili. Vždy, když se ve Zjevení píše o velkém zástupu, je v nebi, nikde nenajdeš, že by stál na zemi.

Zj.19:1 - Potom jsem slyšel mocný hlas jakoby obrovského zástupu na nebi...
Zj.7:9,15 - pohleďte, velký zástup,...jak stojí před trůnem a před Beránkem....

noname

Female Poeet p?íspivku : 128
vztah k organizaci : SJ, který si přeje sloužit Bohu se svou silou rozumu
Reputace : 1
Body : 132
Registration date : 29. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 3 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  noname 25/7/2014, 21:22

annakonyk napsal:
Nemluví o dvou skupinách v nebi, ale o 144000 těch které budou vládnout v nebi nad zemi. Zjevení 5:10. Velký zastup bude žit na zemi, stejně jako kdysi žili Adam a Eva.

Myslím spíš, že nám to tak dlouho takto vysvětlovali, že jsme tomu pak uvěřili. Vždy, když se ve Zjevení píše o velkém zástupu, je v nebi, nikde nenajdeš, že by stál na zemi.

Zj.19:1 - Potom jsem slyšel mocný hlas jakoby obrovského zástupu na nebi...
Zj.7:9,15 - pohleďte, velký zástup,...jak stojí před trůnem a před Beránkem....

Omlouvám se za předchozí špatný formát citace  Smile - a souhlasím s dajtiho posledním příspěvkem  Smile

noname

Female Poeet p?íspivku : 128
vztah k organizaci : SJ, který si přeje sloužit Bohu se svou silou rozumu
Reputace : 1
Body : 132
Registration date : 29. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 3 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  dajti 25/7/2014, 21:24

witness napsal:


Já osobně věřím tomu, že pro křesťany je určena nebeská naděje v tom smyslu,
že je pro každého křesťana jako jednotlivce nejen otevřená, ale každý křesťan je
k usilování o tuto naději v Bibli jednoznačně podněcován.
Křesťan s pozemskou nadějí, jak vyučují SJ, z biblického hlediska NEEXISTUJE.

To ovšem nijak nevylučuje Boží neměnný stvořitelský záměr se zemí, aby i ta
byla obydlena, a jistě bude kým (pokřtění křesťané, kteří z různých důvodů nedosáhli
nebeského schválení, ale nebyli ,,zatraceni´´... lidé, kteří neměli možnost Krista
poznat nebo plně křesťansky vyzrát...vzkříšení nespravedlivých atd. atd.)

Vzhledem k tomu, že ti, co budou v nebesích s Kristem, mají s ním také vládnout, je
praktické a rozumné předpokládat jejich možnost pohybovat se i na zemi.
Dokonce ani nevylučuji možnost, že sám Kristus se bude v rámci svých úloh Krále
též i na zemi pohybovat.

Prostě, dle mého názoru Bible tomuto úhlu pohledu nikde neodporuje.

Tak nějak by to mohlo být.

dajti

Male Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : 137
Registration date : 11. 12. 12

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 3 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  dajti 25/7/2014, 21:32

witness napsal:

Ale pozor, došel li by křesťan k závěru, že sice uznává, že existuje jen nebeská naděje,
ale jelikož on chce žít na zemi, tak raději nebude tolik zapálený křesťan, ale ani hříšník,
aby si ,,pojistil neschválení pro nebe´´ a ,,zajistil si místo na zemi´´, tak by si takový
křesťan zahrával s ohněm, jelikož by tím projevil vážné pohrdání vůči možnosti žít v nebi
a ukázal by, že jasné výzvy Bible, aby každý křesťan o nebeskou naději usiloval, nebere
a hlavně nechce brát vážně.


No to jsem já, věřím v nebeskou naději pro křestany, ale dělám vše pro to, abych zůstal na zemi - tedy nebýt jako světáci, ale také nebýt jako apoštolové.....

dajti

Male Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : 137
Registration date : 11. 12. 12

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 3 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  Melissa 25/7/2014, 21:34

annakonyk napsal:
Říkáš, že bereš vážně celou Bibli, proč se ochuzuješ o to nejdůležitější? Vždyť přesně to děláš, když při čtení posuzuješ co je a co není pro tebe.
To bys musela odhodit všechny dopisy, protože Pavel, Petr, Jakub, Jan - ti všichni psali křesťanům.

Proč bych měla něco odhazovat, nemůžu vztahovat na sebe to, co apoštol Pavel píše a adresuje určitému člověku, nebo skupině lidi. Z toho co je napsáno mám se učit a napodobovat je stejně jako oni napodobovaly Pána Ježíše. Nemůžu o sobě tvrdit, že jsem obdržela Ducha svatého jako oni. Cítím na sobě, že mě Pán Ježíš vede, ale dar Ducha jako měli apoštoly nemám. Nemůžu křísit mrtvé, uzdravovat slepé, chrome, hluché od narození...

Myslíš, že jsi na tom lepe než já, tak prosím napiš v čem. Já projevují víru v Ježíšovo výkupní oběť ty taky, já čekám na příchod Ježíše ty taky, já marodím ty taky, já můžu umřít ty taky... 
Nechápu, v čem já se ochuzují, a ty máš něco navíc.

Nevím jak bych se mohla srovnávat s tebou, neznám tvůj život. Ale co můžu, je zhodnotit život před rokem, v době, kdy oddělená od Krista a Boha jsem přemýšlela, pochybovala, spekulovala. Dnes už vím, že jsem jeho - to loni na jaře jsem poznala, co to je být svobodný. Jak je to psáno - už není žádné odsouzení pro ty, kteří jsou v Kristu Ježíši.
Nechat se vést Duchem znamená život a pokoj. Učím se pořád, Pán mě učí : "Nech to na mně. Spolehni se. " Poznala jsem jak příjemná je náruč Otce a chuť mléka. (to není jen přirovnání a nějaké básnění) Kdykoli se držím Pána pevně a věřím - vím, že je se mnou, proměňují se věci v životě, že žasnu. Prý i já jsem prošla proměnou - to si nevymýšlím, tak to hodnotí ti, co mě dříve znali. Za ten rok neprošel den, abych v něm něco nezažila, o čem vím, že nemohlo být z mé moci. Jenže tak daleko, aby má víra byla natolik pevná, že bych skále, či nemocem poroučela, tak daleko ještě nejsem. Teda - akorát já, já nemarodím, už ani nevím, kdy jsem naposledy byla nemocná. A taky mé tělo může zemřít, ale Duch dává život, tomu věřím. Snad až porostu dál, poznám i sílu Ducha, o které nyní moc nevím. Jak říká písmo : píšu vám, děti, že jsou vám odpuštěny hříchy (to vím, že se stalo), že jste poznaly Otce (to už jsem taky zažila), píšu vám mládenci, že jste zvítězili nad Zlým, že jste silní a slovo Boží ve vás zůstává - tak tady asi někde bych ráda byla, být tak silná ve víře, aby ve mně vždy bylo Slovo a já věděla, že Zlý nade mnou nemá moc (ale to už taky trochu vím) a pak píše...otcové.... tak takhle daleko já, křesťanské "batole" opravdu ještě nejsem. Ale vím, že existují tací, co i k tomuto dorostli.

Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 3 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  dajti 25/7/2014, 21:34

yxoxs napsal:Potom Aničko Bůh musí lhát když tvrdí, že bude vše nové, jak potom můžeš toužit po tom, co měli Adam s Evou?

A ráj na nové zemi nebude něco nového oproti tomuto světu ?

dajti

Male Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : 137
Registration date : 11. 12. 12

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 3 Empty Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  annakonyk 25/7/2014, 21:52

Potom Aničko Bůh musí lhát když tvrdí, že bude vše nové, jak potom můžeš toužit po tom, co měli Adam s Evou?

Bůh nikdy nelže. V Zjevení 21:1 "A viděl jsem nové nebe a novou zemi...", Izajáš 66:22 "Jako nová nebesa a nova země, které učiním...", když Bůh říká, že udělá novou zemi, tak určitě ne proto aby zůstala prázdná. Adam z Evou měli krásní domov, měli věční život, a sám Bůh byl s nimi, co víc si člověk muže přát? Proto Bůh poslal Ježíše aby lidem vrátil to, co Adam stratil.
Zjevení 21:3 "Bůh bude přebývat  mezi nimi a oni budou jeho lid... a setře každou slzu z oči. A smrt již nebude, ani žalu ani nářku ani bolestí už nebude - neboť co bylo, pominulo." Nemluví o těch které máji duchovní tělo, ale o lidech.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 3 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  witness 25/7/2014, 22:11

annakonyk napsal:
Ano, souhlasím, máme usilovat o nebeské povolaní, ale nemůžu tvrdit, že jdu do nebe.
Je to Bůh kdo určuje kdo půjde do nebe a kdo ne.
V tom případě se naše názory v zásadě shodují.

...... a když zůstanu věrná a budu schválená Bohem, tak potom mužů říct,
že jdu do nebe, ale rozhodně ne dnes.
Máš pravdu.

Doufám, že mě pochopíš správně.
Takže rozumím tomu tak, že dnes všechny běžíme, máme běžet tak,
abychom tu cenu obdrželi.
Chápu Tě správně a souhlasím s Tebou.  Very Happy

Budu rada když mi odpovíš, jak rozumíš veršům:
Lukáš 12:32; Dan. 7:27; 1.Petra 2:9; Zjevení 5:10; 14:1-5; 20:4,6.
Kdo jsou ti které budou kralovat,
Ti, co vytrvají a budou finálně schváleni pro nebeský život.

a věříš tomu, že mají omezeni počet?
Ano, jen bych upřesnil, jak rozumím pojmu ,,omezený počet´´.
Není to tak, že Bůh má předem stanovené číslo ,,kolik´´ jeho služebníků má vládnout
v nebi a pokud by někdo sice splňoval kritéria pro nebeské schválení, ale už by byl ,,navíc´´,
tak by se tam nedostal.

Vnímám to tak, že každý křesťan, který prokáže svou vytrvalost a bude ve stavu
odpovídajícímu nebeskému schválení, tak bude žít v nebi bez ohledu na to, kolik křesťanů
se nakonec takovými prokáže.
Ale vzhledem k tomu, že je to určité ,,výběrové řízení´´ a k tomu, že bude
ukončeno (předpokládám, že při Kristově příchodu a vzkříšení a proměňování věrných
k nebeskému životu bude výběr ukončen), tak se jedná jen o ,,omezený počet´´ těch,
co se do nebes nakonec opravdu dostanou.

yxoxs napsal:Protože Bůh rozhoduje, tak je také od něj spravedlivé a milosrdné, jasně ukázat jak to tedy je, což také učinil. Pavel také proto psal o tom cíli, ale už také neuváděl, co se děje s těmi, co nevytrvají, jen vybízí k vytrvalosti, pro obdržení odměny.
Jistě, proto má o nebeskou naději a o pochopení její hodnoty usilovat
,,bez pozemského rozptylování´´ každý.

Nic o tom, že by ti, co nevytrvají, že by šli žít na zemi,
jen o tom kdo vytrvá ten bude kralovat.

Nebylo nutné ani účelné do vybídek k úsilí o nebeský cíl ,,zasouvat´´
nějaký další naukový rozbor.

Proč v tom hledat něco víc?
Myslím, že to není o hledání něčeho víc, ale o přirozené otázky,
které člověka v souvislosti s nebeskou nadějí napadnou a nijak neoslabují
nebeskou motivaci.

Bible také na mnoha místech uvádí kontrasty, co se stane,
když se bude konat dobré, a co se stane, když se bude konat zlé.

Pak to jsou jenom dohady a popírání slibu a tedy i víru v cíl nebe.
Chápu, jak to myslíš, ale dovolím si nesouhlasit. Ten, kdo si klade otázku, co bude
s křesťanem, který bude shledán slabým, ale rozhodně ne zatraceníhodným,
nijak víru v cíl nebe nepopírá.

noname napsal:Ráda bych se také zeptala na váš názor...
Zjevení mluví o dvou skupinách lidí v nebi - o 144000, kteří budou vládnout, a o velkém zástupu. Proč si myslíte, že jsou takto rozděleni? Může to znamenat, že ne všichni lidé, kteří se do nebe dostanou, budou panovat, nýbrž jen nějaká část z nich? Nebo je to jinak?
Díky za odpověď...
Noname, ve svém studiu jsem zatím došel k přesvědčení, že stejně jako 144 000,
tak i velký zástup jsou popisy těch, co mají být v nebi.
Zjevně tomu věříš také a proto pokládáš zcela pochopitelnou a logickou otázku,
zda to tedy znamená jiné nebeské určení pro každou popsanou skupinu
(vládnoucí a nevládnoucí určení).

Mně osobně, pominu li tyto popisy, nikde z Bible nevyplývá, že by vybídky
k nebeské naději měly být s dvojím určením, ale naopak, vyplývá mi jasně
vždy spojitost NEBES a KRALOVÁNÍ.

A že by popis 144 000 a velkého zástupu byl výjimkou a ukazoval by opravdu
na dvojí určení ohledně kralování?
V případě, že by se jednalo o popis 2 různých skupin, pak by to opravdu
vypadalo tak, že jedna bude vládnout a druhá ne i přesto, že obě mají nebeské schválení.

Ale tady bych viděl trochu zádrhel, a to v tom, že velký zástup není popsán jako
nějaká ,,druhořadá nebeská kategorie´´ a je i celkem ,,dost zvláštní´´,
že by Bůh vůbec měl jakási ,,dvojí nebeská kritéria´´, jedny pro ty, co budou vládnout,
a druhé pro ty, co sice budou také v nebi, ale vládnout nebudou.

Bible nic takového vůbec neukazuje, naopak, kritéria jsou jen jedna:
NEBE = VYTRVALOST = KRALOVÁNÍ.

Nemám tuto otázku ještě zcela uzavřenou, ale setkal jsem se s názorem,
který mi zní velice logicky a řeší veškeré ,,zmatky´´ výše uvedené, a to s názorem,
že jak popis 144 000, tak i popis velkého zástupu se týká jedněch a těch samých lidí,
jen z různého úhlu pohledu.
Prostě, vidění téhož ve dvojí variaci...
a teď trochu směsi toho, s čím jsem se setkal a co jsem si sám odvodil za možné závěry..
PROSÍM, NEUVÁDÍM NENAPADNUTELNOU OBJEKTIVNÍ PRAVDU:

144 000 - popis, že nebeský cíl se týká určité počtem omezené skupiny
(přičemž 144 000 není doslovné číslo), kdy pozvání a výběr prostě jednoho dne skončí
a počet bude uzavřen.

Velký zástup - popis, že do skupiny 144 000 opravdu může vejít každý
,,ze všech ras, kmenů, národů a jazyků´´ a nikdo nemá předem zavřené dveře.
A fakt, že zástup nebylo možné sečíst, poukazuje na to, že nikdo nemůže říci,
kdo se nakonec nebeské odměny opravdu dočká a že to bude také poměrně značný počet,
který nebude možné ,,jen tak´´ spočítat.

Pochopení 144 000 a velkého zástupu jako různých popisů jedné a totožné
,,skupiny´´ Božích služebníků mi přijde velmi logické, ničemu neodporující
a plně se shodující s ostatními částmi Písma.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 3 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  witness 25/7/2014, 22:23

dajti napsal:
No to jsem já, věřím v nebeskou naději pro křestany, ale dělám vše pro to, abych zůstal na zemi - tedy nebýt jako světáci, ale také nebýt jako apoštolové.....
Líbí se mi Tvá upřímnost dajti, a také věřím tomu, že je to u Tebe přechodný stav,
který je z psychologického hlediska poměrně přirozený.

Věřil bys mi, že já v prvních dnech, když jsem plně pochopil,
že je jen jedna křesťanská naděje, a to nebeská, měl docela slušnou depresi?

A jak jsem psal, trvalo mi docela dlouho, než jsem nebeský cíl začal přirozeně cítit
jako žádoucí a lákavý. Vidím v tom jednoznačně Boží pomoc pro sebe.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 3 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  dajti 25/7/2014, 22:29

SJ argumentují : MALÉ stádo ( tedy doslovných 144 000 s nebeskou nadějí ) a VELKÝ zástup
( tedy těch s pozemskou nadějí ) je rozdílných už v tom, že jedno je MALÉ a druhé VELKÉ - jak toto vyvrátit ?

dajti

Male Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : 137
Registration date : 11. 12. 12

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 3 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  witness 25/7/2014, 22:48

dajti napsal:SJ argumentují : MALÉ stádo ( tedy doslovných 144 000 s nebeskou nadějí ) a VELKÝ zástup ( tedy těch s pozemskou nadějí ) je rozdílných už v tom, že jedno je MALÉ
a druhé VELKÉ - jak toto vyvrátit ?
Např. zeptat se z čeho SJ usuzují, že když byla psána kniha Zjevení, tak slovo ,,VELKÝ´´
u velkého zástupu bylo myšleno jako kontrast ke slovu ,,MALÝ´´ u malého stáda.

Pak je možno rozebrat doklady pro to, že i velký zástup má nebeské určení.

Upřímný SJ to ocení a tuto námitku už nebude považovat za dobrou
(byť třeba až časem, až se mu to uleží) a neupřímnému SJ nepomůže nic... Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 3 Empty Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  annakonyk 25/7/2014, 23:04

Myslím spíš, že nám to tak dlouho takto vysvětlovali, že jsme tomu pak uvěřili. Vždy, když se ve Zjevení píše o velkém zástupu, je v nebi, nikde nenajdeš, že by stál na zemi.


Ale najdeš, v Zjevení 7:11 je napsáno: :A všichni anděly se postavili kolem trůnu, kolem starců i těch čtyř bytostí a padli před trůnem tváří k zemi...", z toho je vidět, že ta země tam je.

Zj.19:1 - Potom jsem slyšel mocný hlas jakoby obrovského zástupu na nebi...

Tady ale nemluví o velkém zástupu lidi, ale andělu, a oni jsou v nebi. Beránková svatba se odehraje skutečně v nebi, protože ti vyvoleni (královské kněžství) mají nebeské povolaní.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 3 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  noname 25/7/2014, 23:07

Witnessi, děkuji ti za zajímavé vysvětlení mé otázky, pochopils přesně, proč se na to ptám. To, co jsi napsal, by mohla být odpověď, budu o tom přemýšlet...

noname

Female Poeet p?íspivku : 128
vztah k organizaci : SJ, který si přeje sloužit Bohu se svou silou rozumu
Reputace : 1
Body : 132
Registration date : 29. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 3 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  noname 25/7/2014, 23:21

annakonyk napsal:

Ale najdeš, v Zjevení 7:11 je napsáno: :A všichni anděly se postavili kolem trůnu, kolem starců i těch čtyř bytostí a padli před trůnem tváří k zemi...", z toho je vidět, že ta země tam je.

A všichni andělé padli k zemi??? Takže ty myslíš, že se andělé klaněli na zemi? Takovéto vysvětlení je přece nesmysl a aplikovat to na velký zástup také nejde, je tam o něm zmínka právě ve spojitosti s těmi anděly, jsou na stejném místě. Bible používá často při popisu nebeských míst a záležitostí obrazy, které jsme my, lidé, schopni pochopit, proto tedy např.výraz padli k zemi. V nebi jistě žádná země není.


Tady ale nemluví o velkém zástupu lidi, ale andělu, a oni jsou v nebi. Beránková svatba se odehraje skutečně v nebi, protože ti vyvoleni (královské kněžství) mají nebeské povolaní.

Pak je to ovšem opět otázka toho, kdo se kam cítí být zařazen - zda do nebe, či na zem.

noname

Female Poeet p?íspivku : 128
vztah k organizaci : SJ, který si přeje sloužit Bohu se svou silou rozumu
Reputace : 1
Body : 132
Registration date : 29. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 3 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  דנר 25/7/2014, 23:30

Též mě odrazují obrázky v časopisech SJ pozemského ráje, kdy se všichni usmívají, manžel hrabe listí v nějaké polyesterové košili rudě obarvené, tak jak není zvykem u přírodních barviv s hodinkami na ruce, patrně aby nezmeškal shromáždění....Pravda každý má asi svůj sen o tom jak to tam bude vypadat, jeden se těší na to jak tam bude panenská příroda, druhý se těší jak tam budou auta na ekologiké pohony....a nikdo netuší jak to bude doopravdy, všechno jsou jen naše pozemské polemiky.
Je to jako panáček, který je nakreslený na papíře a ožije ve světě 2D, má jisté představy, jak by měl vypadat ráj, co by chtěl dělat, ale pak ho najednou někdo vezme do světa 3D a on si uvědomí jak malicherné byly jeho představy.
Je to i v jejich překladě:
51 Pohleďte, říkám vám posvátné tajemství: Všichni neusneme [ve smrti], ale všichni budeme přeměněni+ 52 ve chvíli, v okamžiku, během* poslední trubky. Zazní totiž trubka+ a mrtví budou vzbuzeni neporušitelní a my budeme přeměněni. 53 Co je totiž porušitelné, musí obléci neporušenost,+ a co je smrtelné,+ musí obléci nesmrtelnost.

דנר

Male Poeet p?íspivku : 21
Age : 44
vztah k organizaci : vyloučený cca v 18-ti letech, u organizace spolu s rodiči od 7 let
Reputace : 2
Body : 27
Registration date : 25. 07. 14

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 3 Empty Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  annakonyk 25/7/2014, 23:45

A všichni andělé padli k zemi??? Takže ty myslíš, že se andělé klaněli na zemi? Takovéto vysvětlení je přece nesmysl a aplikovat to na velký zástup také nejde, je tam o něm zmínka právě ve spojitosti s těmi anděly, jsou na stejném místě. Bible používá často při popisu nebeských míst a záležitostí obrazy, které jsme my, lidé, schopni pochopit, proto tedy např.výraz padli k zemi. V nebi jistě žádná země není.


Anděly jsou v nebi, stoji kolem trůnu, klaněli se tváří k zemi (to je směr), přiklad: když řeknu, že Brno je před Prahou (směrem z východu) tak to ne znamená, že Brno a Praha je na stejném místě.
Proto výraz "stoji před trůnem" nemusí znamenat, že jsou v nebi. Štěpán stal na zemi, když viděl otevřené nebe a Syna člověka stojícího po pravici Boží. Skutky 7:55.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 3 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  noname 26/7/2014, 00:13

annakonyk napsal:

Anděly jsou v nebi, stoji kolem trůnu, klaněli se tváří k zemi (to je směr), přiklad: když řeknu, že Brno je před Prahou (směrem z východu) tak to ne znamená, že Brno a Praha je na stejném místě.
Proto výraz "stoji před trůnem" nemusí znamenat, že jsou v nebi. Štěpán stal na zemi, když viděl otevřené nebe a Syna člověka stojícího po pravici Boží. Skutky 7:55.

Takže andělé se spolu s velkým zástupem neklanějí v nebi? Nebo je každá tato skupina podle tebe v tu chvíli jinde? Zdá se mi, že mísíš dohromady dvě věci - to, že se klaněli k zemi, a to, že stáli před trůnem, a vysvětluješ to jako jednu, obojí jako směr. Podle mého názoru - padli na tvář, ano, to je skutečně směr, shora dolů, takový, jaký uděláš, když se pokloníš  Smile .To, že by výraz "před trůnem" ukazoval také jen na směr, mi ale vzhledem k tomu, kdo tam stojí (právě ti andělé), připadá velmi nepravděpodobné.

noname

Female Poeet p?íspivku : 128
vztah k organizaci : SJ, který si přeje sloužit Bohu se svou silou rozumu
Reputace : 1
Body : 132
Registration date : 29. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 3 Empty Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  annakonyk 26/7/2014, 09:43

Takže andělé se spolu s velkým zástupem neklanějí v nebi? Nebo je každá tato skupina podle tebe v tu chvíli jinde? Zdá se mi, že mísíš dohromady dvě věci - to, že se klaněli k zemi, a to, že stáli před trůnem, a vysvětluješ to jako jednu, obojí jako směr. Podle mého názoru - padli na tvář, ano, to je skutečně směr, shora dolů, takový, jaký uděláš, když se pokloníš  Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 3 Icon_smile .To, že by výraz "před trůnem" ukazoval také jen na směr, mi ale vzhledem k tomu, kdo tam stojí (právě ti andělé), připadá velmi nepravděpodobné.

2.Moj. 23:17 "Třikrát v roce se ukáže každý, kdo je mužského pohlaví, před Panem Hospodinem".
Jak tomu rozumíš, chodily žide do nebe aby se mohly postavit před Pána Hospodina? 
"Nebe je můj trůn, země je podnož mích nohou", když se andělé klanějí tak se sklání k Božím nohám. 

Třeba řeknu: mraky jsou před sluncem, ale to neznamená že mraky jsou kolem slunce, jako jsou andělé kolem trůnu. 
I dnes jsme všechny před Bohem jako na dlaní, nemusíme jít do nebe, protože Bůh je všude.
Napsala jsem to tak jak tomu rozumím, když tomu rozumíš jinak tak mi to napiš.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 3 Empty Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  annakonyk 26/7/2014, 10:56

Nevím jak bych se mohla srovnávat s tebou, neznám tvůj život. Ale co můžu, je zhodnotit život před rokem, v době, kdy oddělená od Krista a Boha jsem přemýšlela, pochybovala, spekulovala. Dnes už vím, že jsem jeho - to loni na jaře jsem poznala, co to je být svobodný. Jak je to psáno - už není žádné odsouzení pro ty, kteří jsou v Kristu Ježíši.
Nechat se vést Duchem znamená život a pokoj. Učím se pořád, Pán mě učí : "Nech to na mně. Spolehni se. " Poznala jsem jak příjemná je náruč Otce a chuť mléka. (to není jen přirovnání a nějaké básnění) Kdykoli se držím Pána pevně a věřím - vím, že je se mnou, proměňují se věci v životě, že žasnu. Prý i já jsem prošla proměnou - to si nevymýšlím, tak to hodnotí ti, co mě dříve znali. Za ten rok neprošel den, abych v něm něco nezažila, o čem vím, že nemohlo být z mé moci.
 To co tady píšeš, už mám díky Bohu a jeho Synu za sebou. I já jsem to prožívala podobně jako ty, věř mi, a když si dovolím být drobet troufala, tak řeknu, že většina z nás co tady jsme to taky prožila. Je to ten zaklad o Kristu, ale já nechci zůstat u toho zakladu, já chci porozumět celé Bibli. Protože Bůh ji napsal pro nás pro lidi.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 3 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  Melissa 26/7/2014, 11:00

Moc zdravím.
Sleduju vaši debatu, a ačkoli se jmenuje věčný život v nebi i na zemi, řešíte vše možné i nemožné, jenom ne ten život. A přitom ten je právě to nejdůležitější.

Toto tedy říkám a dosvědčuji v Pánu, abyste již nechodili tak, jako chodí ostatní pohané, v marnosti své mysli, zatemnění v rozumu a odcizení od Božího života kvůli nevědomosti, která je v nich pro zatvrzelost jejich srdce. Ti otupěli a vydali se nestydatosti, aby chtivě páchali každou nečistotu.
Vy jste však Krista takto nepoznali, pokud jste ho ovšem uslyšeli a byli o něm vyučeni tak, jak je pravda v Ježíši, že vzhledem k dřívějšímu způsobu života máte odložit toho starého člověka, který se kazí podle klamných žádostí. Obnovujte se pak duchem své mysli a oblékněte toho nového člověka, který byl stvořen podle Boha ve spravedlnosti a svatosti pravdy.
Co bylo od počátku, co jsme slyšeli, co jsme svýma očima viděli, co jsme spatřili a čeho se naše ruce dotýkaly: o Slovu života.Ten život byl zjeven a my jsme viděli a svědčíme a oznamujeme vám ten věčný život, který byl u Otce a byl nám zjeven. Nyní však, když jste osvobozeni od hříchu a podrobeni do služby Bohu, máte svůj užitek vedoucí k posvěcení a výsledkem je věčný život.Nebo jakož v Adamovi všickni umírají, tak skrze Krista všickni obživeni budou.

Tohle je ten život, bohužel až dosud jsme u SJ vyučování pravdy o Ježíši neslyšeli.


A ještě tobě, Anno - co mám já a co tobě schází? Jsem živá, přešla jsem ze smrti do života, byla jsem čistě omyta, jsem osvobozena od hříchu a poznala jsem živého Boha. Jak už jsem ti vysvětlovala dříve - růst chvíli trvá, ale mně mléko chutná.





Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 3 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  Melissa 26/7/2014, 11:12

annakonyk napsal:[
 To co tady píšeš, už mám díky Bohu a jeho Synu za sebou. I já jsem to prožívala podobně jako ty, věř mi, a když si dovolím být drobet troufala, tak řeknu, že většina z nás co tady jsme to taky prožila. Je to ten zaklad o Kristu, ale já nechci zůstat u toho zakladu, já chci porozumět celé Bibli. Protože Bůh ji napsal pro nás pro lidi.

Nevíte snad, že všichni, kteří jsme pokřtěni do Krista Ježíše, jsme pokřtěni do jeho smrti?
Jsme s ním tedy skrze křest pohřbeni do smrti, abychom tak jako byl Kristus vzkříšen z mrtvých Otcovou slávou, i my mohli začít chodit v novotě života.
Jsme-li s ním tedy ztotožněni podobou ve smrti, jistě budeme ztotožněni i podobou vzkříšení.
Víme přece, že náš starý člověk byl ukřižován s ním, aby bylo umlčeno hříšné tělo, abychom již dále nesloužili hříchu.
Neboť kdo zemřel, je ospravedlněn od hříchu.
Jestliže jsme tedy s Kristem zemřeli, věříme, že s ním také budeme žít.
Víme přece, že Kristus, když byl vzkříšen z mrtvých, už neumírá, smrt nad ním už nepanuje.
Neboť že zemřel, zemřel hříchu jednou provždy, ale že žije, žije Bohu.
Tak se i vy považujte za vskutku mrtvé hříchu, ale za živé Bohu v Kristu Ježíši, našem Pánu.

Tohle je základ o Kristu. Tohle jsem poznala. Ty taky? Jsi živá Bohu v Kristu Ježíši?

Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 3 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  Ing.Peter 26/7/2014, 11:19

Je niekde v Biblii uvedené, prečo Boh potrebuje ľudí resp. im ponúka takú možnosť , aby vládli nad zemou? Nieje snáď Kristus Kráľom a je potrebné, aby mal "pomocníkov"? Stvoriteľ nás najlepšie pozná a vie čo potrebujeme a má predca nekonečnú moc a nepotrebuje "pomocníkov" ..

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 3 Empty Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  annakonyk 26/7/2014, 11:27

A ještě tobě, Anno - co mám já a co tobě schází? Jsem živá, přešla jsem ze smrti do života, byla jsem čistě omyta, jsem osvobozena od hříchu a poznala jsem živého Boha. Jak už jsem ti vysvětlovala dříve - růst chvíli trvá, ale mně mléko chutná.

Když myslíš, že už jsi zachráněná, já to o sobě nemyslím, hledám vedení u Pána Ježíše, a děkují jemu za každý prožity den v jeho přízní, a modlím se o to aby mě dovedl k záchraně. Dnes nemám nic kromě víry a nadějí v to, že se o mě postará.

Já mléko nemusím, mám rada hutní pokrm.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 3 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  Melissa 26/7/2014, 11:50

Ing.Peter napsal:Je niekde v Biblii uvedené, prečo Boh potrebuje ľudí resp. im ponúka takú možnosť , aby vládli nad zemou? Nieje snáď Kristus Kráľom a je potrebné, aby mal "pomocníkov"? Stvoriteľ nás najlepšie pozná a vie čo potrebujeme a má predca nekonečnú moc a nepotrebuje "pomocníkov" ..  

V dnešní době je Kristus hlavou své církve, ta se skládá z těch, co jsou jeho a píše se o ní toto:

Je jedno tělo a jeden Duch, tak jako jste také povoláni v jedné naději svého povolání; jeden Pán, jedna víra, jeden křest,jeden Bůh a Otec všech, který je nade všechny a skrze všechny a ve vás všech.
Každému jednotlivému z nás pak byla dána milost podle míry Kristova obdarování.
Proto říká: "Když vystoupil do výše, přivedl s sebou zajatce a rozdal dary lidem."
(A co jiného znamená, že "vystoupil", než že předtím také sestoupil do nižších končin země?
Ten, který sestoupil, je také Ten, který vystoupil vysoko nad všechna nebesa, aby naplnil všechno.)
On tedy dal některé jako apoštoly, jiné jako proroky, jiné jako evangelisty, jiné jako pastýře a učitele, pro dokonalou přípravu svatých k dílu služby, k budování Kristova těla,dokud všichni nedospějeme k jednotě víry a poznání Božího Syna, k dokonalému lidství, k míře postavy Kristova plného věku, abychom už nebyli nemluvňata zmítaná a unášená každým větrem učení, lidskou vrtkavostí a vychytralostí k lstivému oklamávání, ale abychom říkali pravdu v lásce a ve všem rostli v Toho, který je hlavou, totiž v Krista.
Z něj celé tělo, spojené a svázané za přispění každého kloubu, podle činnosti odpovídající míře každé jednotlivé části působí růst těla, aby se budovalo v lásce.

Nemluví ani tak o vládě, jako o tom abychom tvořili Kristovo tělo, rostli k dokonalému lidství, ve všem dorostli v něj. Takže nejspíš jde o nás, lidi, abychom poznali jeho lásku. Zdá se, že to nepotřebuje on, ale my. Jak jsi napsal, on ví, co potřebujeme.

Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 3 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 3 z 14 Previous  1, 2, 3, 4 ... 8 ... 14  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru