Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Věčný život v nebi i na zemi

+11
Styvi
Ing.Peter
דנר
iofka
Melissa
noname
sazeč
annakonyk
Markét
witness
dajti
15 posters

Strana 4 z 14 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 14  Next

Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 4 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  witness 26/7/2014, 11:58

Ing.Peter napsal:Je niekde v Biblii uvedené, prečo Boh potrebuje ľudí resp. im ponúka takú možnosť , aby vládli nad zemou?
Ne, v Bibli není nikde uvedeno, že Bůh lidi potřebuje, a to z jednoho prostého důvodu,
že Bůh nepotřebuje nikoho a není na nikom v ničem závislý.

Možnost vládnou v nebi s Kristem není od Boha projevem potřeby, ale jeho lásky,
důvěry a ocenění jeho služebníků, kteří projevili nezlomnou víru.

Stvoriteľ nás najlepšie pozná a vie čo potrebujeme a má predca nekonečnú moc a nepotrebuje "pomocníkov" ..
Ano, je to přesně tak, Bůh nikoho jako nějakého ,,rádce pro vládnutí´´ nepotřebuje,
tím více je na Boží osobnosti krásné, že i přes tento fakt takovou možnost lidem poskytuje.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 4 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  dajti 26/7/2014, 14:00

O vládnutí v nebi mluví pouze kniha Zjevení, a kromě toho je to , pouze ´na období tisíc let.
Kniha Zjevení byla psána 96 n.l. Tzn. že ani Ježíš, ani jeho učedníci, ani apoštolové včetně Pavla nebo Petra o tisíciletí a vládnutí nemluvili a první křestané v římských arénách zachovali věrnost i bez této znalosti. Jako bude hřích a smrt dočasné, bude i toto tisícileté panování dočasné a potom navěky věkův nebude , panovníků ´ zapotřebí, všude bude soulad s Bohem a Kristem.

dajti

Male Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : 137
Registration date : 11. 12. 12

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 4 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  noname 26/7/2014, 14:31

Třeba řeknu: mraky jsou před sluncem, ale to neznamená že mraky jsou kolem slunce, jako jsou andělé kolem trůnu. 
I dnes jsme všechny před Bohem jako na dlaní, nemusíme jít do nebe, protože Bůh je všude.
Napsala jsem to tak jak tomu rozumím, když tomu rozumíš jinak tak mi to napiš.

Oceňuji,  že píšeš, jak čemu věříš. Máš pravdu, že jsme před Bohem jak na dlani, i nyní. Jen ten námi diskutovaný verš já osobně vnímám prostě jinak - tak, jak je napsaný. Tedy žádný dvojí význam ve smyslu: andělé se klanějí před trůnem v nebi a velký zástup na zemi. Vím, že tak to vysvětlují i SJ, ale myslím, že pro tohle není žádný bibl.podklad (už i proto ne, že cíl nebeské naděje je nám stavěn před oči v prakticky celém Novém zákoně) a považuji to tudíž za další příklad manipulace textů ku prospěch jedné z nauk SJ  - čímž ale nemířím proti tobě, chápu, že to může být těžké vidět to jinak než jsme leta viděly. Já osobně - ačkoli to rozumově vnímám takto a tudíž věřím spíše v naději v nebi - mám problém srovnat se s tím citově, raději bych zůstala na zemi se všemi a vším, co tu miluji, ale vím, že tento výběr není na mně a že pokud Bůh uzná za hodné, abych vůbec nějaký život dostala, povede k mému štěstí, ať to bude kdekoli - byť si takový život dnes třeba neumím představit.

noname

Female Poeet p?íspivku : 128
vztah k organizaci : SJ, který si přeje sloužit Bohu se svou silou rozumu
Reputace : 1
Body : 132
Registration date : 29. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 4 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  Markét 26/7/2014, 14:39

witness napsal:
dajti napsal:
No to jsem já, věřím v nebeskou naději pro křestany, ale dělám vše pro to, abych zůstal na zemi - tedy nebýt jako světáci, ale také nebýt jako apoštolové.....
Líbí se mi Tvá upřímnost dajti, a také věřím tomu, že je to u Tebe přechodný stav,
který je z psychologického hlediska poměrně přirozený.

Věřil bys mi, že já v prvních dnech, když jsem plně pochopil,
že je jen jedna křesťanská naděje, a to nebeská, měl docela slušnou depresi?

A jak jsem psal, trvalo mi docela dlouho, než jsem nebeský cíl začal přirozeně cítit
jako žádoucí a lákavý. Vidím v tom jednoznačně Boží pomoc pro sebe.

Je pro mě povzbudivý, že se svými pocity nejsem sama  Embarassed 

Markét

Female Poeet p?íspivku : 18
Reputace : 0
Body : 18
Registration date : 09. 07. 14

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 4 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  noname 26/7/2014, 14:45

Markét napsal:
Je pro mě povzbudivý, že se svými pocity nejsem sama  Embarassed 

Nejsi  Smile 

noname

Female Poeet p?íspivku : 128
vztah k organizaci : SJ, který si přeje sloužit Bohu se svou silou rozumu
Reputace : 1
Body : 132
Registration date : 29. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 4 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  Styvi 26/7/2014, 14:48

Přeji krásný den.
Já nevím jak vy ,ale mně přijde problematika - zda budu v nebi ,nebo na zemi zcela zbytečná.
Jsem si vědom ,že o tom nerozhodnou lidé a to je pro mně záruka spravedlnosti.
Po pravdě stejně nejsem schopen posoudit co by bylo pro mně lepší ? Já si totiž dost dobře
nedovedu představit život v nebi a ani na zemi pod vládou Krista. Nemám žádné srovnání z
kterým bych to srovnal a posoudil. A tak jakékoliv představy jsou pouze spekulace.

Kristus sám posoudí zda jsem pro jeho svět a život vhodný a to mi stačí.
Mohu pouze doufat ,že si na mně vzpomene v patřičný čas.

Přeji hodně požehnání a hezký den.
Styvi
Styvi

Male Poeet p?íspivku : 450
Age : 64
vztah k organizaci : Už žádný
Reputace : 2
Body : 451
Registration date : 30. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 4 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  noname 26/7/2014, 14:54

Styvi napsal:Kristus sám posoudí zda jsem pro jeho svět a život vhodný a to mi stačí.
Mohu pouze doufat ,že si na mně vzpomene v patřičný čas.

Ano, máš pravdu, Styvi, výběr a vůbec celé schválení není na nás, to musíme přenechat Bohu a Kristu. Na nás je pouze to, abychom se celým svým životem a srdcem snažili mít s nimi ten správný a blízký vztah. To je skutečně to nejdůležitější.

noname

Female Poeet p?íspivku : 128
vztah k organizaci : SJ, který si přeje sloužit Bohu se svou silou rozumu
Reputace : 1
Body : 132
Registration date : 29. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 4 Empty Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  annakonyk 26/7/2014, 23:24

Vím, že tak to vysvětlují i SJ, ale myslím, že pro tohle není žádný bibl.podklad (už i proto ne, že cíl nebeské naděje je nám stavěn před oči v prakticky celém Novém zákoně) a považuji to tudíž za další příklad manipulace textů ku prospěch jedné z nauk SJ  - čímž ale nemířím proti tobě, chápu, že to může být těžké vidět to jinak než jsme leta viděly.

Ano, je nám v Novém zákoně staven cíl abychom usilovali o nebeskou nadějí, ale rozhoduje Bůh kdo půjde do nebe. Dnes nemůžu říct, že já jdu do nebe, neobdržela jsem Ducha svatého jako křesťane v prvním století, tak když budu upřímná tak nevím zda půjdu do nebe a nebo budu žit na zemi a to z podmínkou, že zůstanu věrna Bohu a Kristu.

Ne všechno co učí SJ je v rozporu z Bibli, když je napsáno v Písmu třikrát, že do nebe jde 144000 vykoupených ze zemi, tak tomu věřím, a rozhodně ne budu říkat, že to číslo je symbolické. Já věřím, že 14000 budou vládnout z Ježíšem nad zemi. 

Biblický podklad: Dan. 7:27 "...pod celým nebem..." (bude vládnout pod nebesy).

Mat.25:31 "Až přijde Syn člověka, posadí se na trůnu své slávy, a budou před něho shromážděny všechny národy." (Ježíš přijde, a ne lidi jdou do nebe).

2.Petra 3:13 "Podle jeho slibu čekáme nové nebe a novou zemi, ve kterých přebývá spravedlnost."

Zjevení 5:10 "...a ujmou se vlády nad zemi."

Zjevení 20:7-9 (Satan bude vypuštěn na zem). 

Zjevení 21:1 "a viděl jsem nové nebe a novou zemi..."

Píšu sama za sebe, respektují tvůj názor.

Dobrou noc.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 4 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  witness 27/7/2014, 00:12

Styvi napsal:
Jsem si vědom ,že o tom nerozhodnou lidé a to je pro mně záruka spravedlnosti......

Po pravdě stejně nejsem schopen posoudit co by bylo pro mně lepší ? ............

Kristus sám posoudí zda jsem pro jeho svět a život vhodný a to mi stačí.
Mohu pouze doufat ,že si na mně vzpomene v patřičný čas.
V zásadě rozumný postoj, Styvi, nic proti. Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 4 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  noname 27/7/2014, 07:53

annakonyk napsal:
Ano, je nám v Novém zákoně staven cíl abychom usilovali o nebeskou nadějí, ale rozhoduje Bůh kdo půjde do nebe. Dnes nemůžu říct, že já jdu do nebe

Souhlasím, až pokud rozhodne Bůh, obdržíme tuto odměnu.


Ne všechno co učí SJ je v rozporu z Bibli

I s tím souhlasím.


respektují tvůj názor.

Děkuji, a já samozřejmě respektuji ten tvůj.  Smile

noname

Female Poeet p?íspivku : 128
vztah k organizaci : SJ, který si přeje sloužit Bohu se svou silou rozumu
Reputace : 1
Body : 132
Registration date : 29. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 4 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  Anonymní 27/7/2014, 13:31

Ano, je nám v Novém zákoně staven cíl abychom usilovali o nebeskou nadějí, ale rozhoduje Bůh kdo půjde do nebe. Dnes nemůžu říct, že já jdu do nebe
Ale to pak nedává smysl, určitě Bůh nečiní zmatek, pak jedině je tu další možnost, že si to lidé ztěžují nebo-li dělají z Písma zmatek. Protože jestli tedy je v NZ staven cíl usilování o nebeskou naději, tak nemůže být jiná možnost, nebo čekání na Boha. Buď je tu chyba, ale jak jsem uváděl u Boha v žádném případě, tedy jediná možnost je chyba u lidí, tedy nesprávné pochopení či výklad toho, co Bůh zamýšlí. Smile

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 4 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  gari 27/7/2014, 17:41

Ahoj všem,
jak pročítám toto vlákno, je z toho zřejmé, že Bible předkládá křesťanům pouze jednu naději - a to nebeskou. O pozemské naději se v Bibli nikde nepíše. Mluví se zde o nové zemi a novém nebi, ale nikdy ne v souvislosti s nadějí na vzkříšení. Bible ani nezná pojem "plný křesťan" a "poloviční křesťan" (narážím na witnessovo dělení na prověřené křesťany s nebeskou nadějí a ty neprověřené nebo nedávno obrácené nebo jinak nedostatečné s pozemskou nadějí). To jsou jen lidské spekulace, které s biblickou zprávou nemají nic společného.

Pozemská naděje je dle mého názoru výplodem sektářského učení, které má zapotřebí elitářsky oddělit vedoucí představitele a jejich poddané, nad kterými uplatňují absolutní moc - viz Svědkové Jehovovi.  Nejhorší na tomto učení je to, že své poddané zbaví "jistoty spasení", které je v Bibli zaručeno každému, kdo přijal Ježíše Krista. Touto degradací je pak otevřena cesta s těmito lidmi manipulovat a vyvolávat v nich neustálý pocit nedostatečnosti a závislosti na tzv. "vyvolených".

Moc se mi líbí, co k tomuto tématu napsala Melissa a také Noname.

U Annakonyk cítím silně zakořeněnou svědkovskou věrouku. Nedivím se tomu, ani ji neodsuzuji, vím, že se toho člověk těžko zbavuje. Myslím si, že pro každého z nás, kdo si prošel touto svědkovskou věroučnou masáží je dobré vrátit se úplně na začátek k "mléku" a nechat na Pánu Ježíši, kdy nás začne sytit hutným pokrmem, který je z Jeho stolu. Pokud jsme ale plni hutného pokrmu ze stolu VRO, a nevyplavíme ho znovu "čistým mlékem", pak se s tím dá jen těžko něco dělat.

Přeji hezkou neděli

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 4 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  iofka 27/7/2014, 18:31

Abychom správně porozuměli významu Božího dopisu který jsme  pojmenovali Bible, musíme se naučit rozlišovat mezi pojmy  (koncepty), které jsou sice jasně v Písmu prezentovány, ale občas  v důsledku staletého (a někdy i delšího) časového rozdílu nesprávně  interpretovány (vyloženy, vysvětleny) a učeny.    

      Myšlenka "Správně rozdělovat Boží Slovo", vznikla v minulém  století. Vyšel s ní - někdy v roce 1885 jako první - Cyrus Ingerson  Scofield, spisovatel a pastor Kongregacionální církve v Dallasu,  Texasu. Později napsal své největší dílo "Scofield Reference  Bible", kterou jsem začal používat od počátku mého křesťanství.  Používám ji až podnes.... Scofield navrhuje v kostce deset  nejdůležitějších námětů Bible.... Pavel kdysi vyzval Timotea, aby se před Bohem "ukázal jako  pracovník, který se nemusí stydět, a který správně rozděluje  (vykládá) Slovo Pravdy" (2 Timoteovi 2:15). To "zvěstuje"  v ekumenické Bibli, neodpovídá řeckému výrazu "orthôtômeô", které  znamená " správně vykládat", "rozdělovat".... A tak se pokusím  vysvětlit to, co Scofield už v minulém století napsal. Je to studie  pouze pro toho, kdo už Bibli zná.

                              Upozornění (více než důrazné!) :
          Přál bych si, aby každý, kdo bude toto číst, nedělal  jakékoliv doktrinální konkluze (závěry), na základě toho, co jsem  zde napsal já, nebo už v minulém století C.I.Scofield, ale právě  tak, jako kdysi Bereané (Skutky 17:11), všechno pečlivě porovnal  s tím, co píše Bůh - a udělal si svůj vlastní názor!!! Nehodlám  stavět na ničem co vymyslel člověk, ale pouze na tom, co nám dal  Bůh.... Věřím, že 1 Jan 2:27 platí pro každého, kdo upřímně pravdu  hledá....

                                ŽID, POHAN A CÍRKEV JEŽÍŠE KRISTA:
           "Nebuďte kamenem úrazu ani Židům, ani Řekům, ani Církvi  Boží"...(1 Korint.10:32).
                 Každý, kdo čte Bibli alespoň s částečným zájmem, zjistí že  víc jak polovina jejího obsahu se týká jednoho národa - Israele.  Čtenář dále zjistí, že tento národ má zvláštní postavení v jednání  s Bohem... Bůh oddělil Israelity ode všech národů světa, uzavřel  s nimi smlouvu a dal jim speciální sliby, které žádný jiný národ  nedostal. Písmem jde pouze jejich historie - zmínky o ostatních  národech jsou pouze ve vztahu k Israeli. Také se zdá, že veškeré  komunikace Boha Yahweh s Israelem se týkají Země.....


         Pakliže budou  poslušní a věrní, národ má slíbenou pozemskou velikost, slávu,  bohatství a moc. V opačném případě je Bůh vyžene do celého světa  "mezi národy, od jednoho konce země k druhému" (Deuteronomy  28:64). Dokonce i slib Mesiáše je požehnáním "všem rodinám světa.  Pakliže student pokračuje dál v četbě Bible, zjistí že se  Písmo zmíňuje o další skupině lidí a tou je Církev. Tato skupina má  také zvláštní postavení k Bohu a právě jako Israel, obdržela  specifické sliby od Boha.
            Zde ovšem podobnost končí a začíná nápadný kontrast! Místo  aby byla vytvořena z potomků Abraháma, Církev je "tělem", kde se  rozdíl mezi Židem a Pohanem zcela ztrácí! Namísto "příbuzenství"  podle Boží smlouvy, je to "příbuzenství zrodu". Namísto  poslušnosti, která by přinesla moc, slávu, sílu bohatství - Církev  má být spokojená s jídlem a oblekem - je připravována na  pronásledování, nenávist. Tak jako Israel je spojovaný s pozemskými  hodnotami, Církev má očekávat hodnoty spirituální, nebeské.... Student se dočte, že ani Israel, ani Církev neexistovaly od  počátku světa. Počátek Israele najdeme v čase, kdy Yahweh povolal  Abraháma. Zrod Církve (možná že to někdo nevěděl!), která  každopádně ještě za doby Ježíše Krista na Zemi neexistovala, se  udál až po Jeho odchodu. Kristus mluví v budoucím čase, když  prohlašuje: ("na této skále postavím - ne "stavím" či "jsem  postavil".
            Dále zjistíš podle Efezským 3:5-10, že o Církvi není ve  Starém Zákoně ani jedna prorocká zmínka, ale že "Církev byla  tajemstvím "uschovaném v Bohu". Biblicky nalezneme vznik Církve ve  Skutcích 2. a její konec na Zemi v 1 Tesalonským 4:13-18.    Dále shledá čtenář, že i když jakékoliv rozdělení podle rasy  je zřídka kdy v Bibli zmíněné - jedna další skupina zcela odlišná  jak od Israele, tak i od Církve, vystupuje na scénu pod názvem  Pohané. Srovnání těchto třech skupin nalezneš v těchto verších:  Židé: Římanům 9:4-5, Jan 4:22, Římanům 3:1-2. Pohané: Efez.2:11-12  Efez.4:17-18, Marek 7:27-28. Církev: Efez.1:22-23, Efez.5:29-33,  1Petr 2:9. Když porovnáš, co je psáno v Písmu o Israeli a Církvi,  shledáš že jak v původu, povolání, slibu, uctívání a principů  chování, je všechno v kontrastu! Podívejme se tedy nejdříve na  Israel:

                                                  ISRAEL.
                 "A Bůh řekl Abrámovi: Odejdi ze své země, odejdi od své  rodiny a domu tvého otce do země, kterou ti ukáži"..(Genesis  12:1). "Hospodin, tvůj Bůh, tě přivede do dobré země, země potoků  vody - s prameny vod hlubokých tůní, které vyvěrají jak na pláni,  tak i v horách, do země, kde roste pšenice i ječmen, vinná réva,  fíky a granátová jablka. Do země olivového oleje a medu - země, kde  budeš jíst bez nedostatku" (Deut.8:7-9). Pravil tedy: "Jsem  služebník Abrahámův. Hospodin mému pánu velmi požehnal, takže je  zámožný. Dal mu brav a skot, stříbro a zlato, otroky a otrokyně,  velbloudy a osly".... (Genesis 24:34)... "Hospodin dá, že  nepřátelé. kteří proti tobě povstanou, budou před tebou poraženi.  Jednou cestou proti tobě vytáhnou, sedmi budou prchat"....(Deut.  28:7).. "Bůh tě učiní hlavou a ne chvostem - vždy budeš nahoře  - nikdy dole", budeš-li poslouchat svého Boha"...(Deut.28:13).



                                             CÍRKEV.
               "A proto bratří jste svatí, a máte účast na nebeském pozvání".  (Židům 3:1)....."Naše občanství je v nebi" (Filipským 3:20)..  A Ježíš mu řekl: "Lišky mají doupata a ptáci hnízda. Syn člověka  nemá, kde by hlavu složil"..... "Dědictví nehynoucí, bez poskvrny  a věčné, je připraveno pro vás na nebesích" (1Petr 1:4)... "Až do  této chvíle trpíme hladem, žízní, nemáme co na sebe, jsme biti,  jsme bez domova". (1Korintským 4:11) ...
              A Ježíš se rozhlédl kolem a řekl: "Jak těžko vejdou do Božího  království ti, kteří jsou bohatí"...(Marek 10:23)..."Poslyšte,  bratří! Cožpak si Bůh nevyvolil chudáky tohoto světa, aby byli  bohatí ve víře a stali se dědici království, které slíbil těm,  kteří Ho milují?"..."Vyženou vás ze synagog a přijde doba kdy ten,  kdo vás zabije, se bude domnívat, že uctívá Boha"...(Jan  16:2)..."Kdo se pokoří a bude jako toto dítě, ten je největší  v království nebeském"...(Matouš 18:4)..
             To ovšem neznamená, že dobrý Žid nešel po smrti do ráje! Ten  rozdíl je v motivaci k dobru. V případě Žida to bylo požehnání pro  život na zemi, ne v nebi! Je snad zcela zbytečné poznamenat, že  v dnešní éře Milosti  (od Golgoty po Rapture), ani Žid, ani Pohan  nemají jinou cestu spásy než skrze víru v Kristovu dokonanou oběť. Tím jsou "znovu-narozeni" do Kristova Těla - Církve  (Jan  3:3-16), "pokřtěni do jednoho těla" (1Korint.12:13) a "to tělo  je Církev" (Efez.1:22-23). V Církvi "Rozdíl mezi Židem a Pohanem  zmizí" (1Korint.12:13, Galackým 3:28, Efez.2:14). A tak v dopise  Efezským Pavel píše těm, kteří "v minulosti byli Pohané" (Efez.  2:11, 1Korint.12:2, anglická Bible).....Kontrast mezi Israelem  a Církví se zdá být hlavně v pravidlech pro chování:
A. Uhlíř
iofka
iofka

Female Poeet p?íspivku : 36
Reputace : 7
Body : 43
Registration date : 08. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 4 Empty pokračovanie...

Příspěvek  iofka 27/7/2014, 18:38


ISRAEL.
"Až tě Hospodin, tvůj Bůh přivede do země, která bude tvým vlastnictvím a ze které vyhnal mnoho národů před tebou...ty na ně udeříš a totálně je zničíš; žádnou dohodu nebo smlouvu s nimi neuděláš - ani jim neprojevíš milosrdenství"...(Deut.7:1-2). "Oko za oko, zub za zub, ruku za ruku, nohu za nohu, spáleninu za spáleninu, modřinu za modřinu, jizvu za jizvu"..(Exod.21:24-25).


CÍRKEV.
"Ale já vám pravím: Milujte své nepřátele, žehnejte těm, kteří vás proklínají, čiňte dobro těm, kteří vás nenávidí, modlete se za ty, kteří vás pronásledují"..(Matouš 5:44).. "S námahou pracujeme svýma rukama. Jsme-li tupeni, žehnáme, pronásledováni neklesáme, když nám zlořečí, odpovídáme laskavě"(1Korint.4:12-13). "Ale já vám pravím, aby jste se zlým nejednali jako on s vámi, ale když tě udeří do pravé tváře, nastav mu druhou" (Matouš 5:39)....



I v příkazech pro uctívání, děkování Bohu nacházíme rozdíly: Israel mohl uctívat Boha pouze na jednom místě - a ještě na určitou vzdálenost - jen kněz se mohl přiblížit k oltáři .Církev uctívá i tam, kde jsou pouze dva nebo tři shromážděni v Jeho jménu (Matouš 18:20 - na příklad). Porovnej tento verš a Levitikus 17:8-9!! Ano, pro Israelity bylo pouze jedno místo, kam se přinášely dary a oběti Bohu. Bylo to pro to, aby se z nich nestali modloslužebníci, každý s jiným způsobem uctívání. Platilo to i na cizince, kteří přebývali v jejich středu. Porovnej dále Lukáše 1:10 s dopisem Židům 10:19-22, Numeri 3:10 a 1Petr 2:5. Vidíš ten rozdíl?
Ovšem předpovědi, týkající se budoucnosti, jsou ještě více ohromující! Církev opouští Zemi, zatím co obnovený Israel obdrží svou největší slávu a moc zde, na této planetě (neodvážím se spekulovat, zda pouze na této planetě, když si vzpomenu na verše v Genesi 22:17 a 32:12 a nebudu je brát jen symbolicky!) Ale podívej se co praví Písmo Israeli:

ISRAEL.
"Hle, počneš a porodíš syna a dáš mu jméno Ježíš. Ten bude veliký a bude nazván synem Nejvyššího a Pán Bůh mu dá trůn jeho otce Davida. Na věky bude kralovat nad rodem Jakubovým a jeho království nebude konce" (Lukáš 1:31-33). "Bratři, slyšte: Šimon vypravoval, jak Bůh poprvé projevil pohanům svou milost a povolal si z nich svůj lid. S tím se shodují slova proroků, neboť je psáno: Navrátím se zase a znovu postavím Davidův zbořený dům. Z jeho trosek jej opět vystavím a zbuduji jako byl dřív, aby také ostatní hledali Boha - všechny národy, které jsem přijal za své"..(Kniha Skutků 15:14-16.)... "Chci tím snad říci, že Bůh zavrhl svůj lid? Naprosto ne! Vždyť i já jsem Israelec potomek Abrahámův, z kmene Benjaminova. Bůh nezavrhl svůj lid, který si předem vyhlédl!" (Říman.11:1-2). "Chci tedy snad říci, že klopýtli tak, že nadobro padli? Naprosto ne! Ale jejich selhání přineslo spásu pohanům, aby to vzbudilo žárlivost Židů (Říman.11:11)

"Jestliže ty (pohane) jsi byl odříznut z plané olivy a proti přírodě naroubován na ušlechtilou olivu, tím spíše budou na svou vlastní olivu naroubováni ti, kteří tam od přírody patří". (Řím.11:24-26). "V onen den vztáhne Hospodin opět svou ruku, aby získal zbytek svého lidu. Povznese prapor k pronárodům a posbírá rozehnané z Israele. Rozptýlené Judejce shromáždí ze čtyř stran země." (Iza.11:11-12). "Bůh se slituje nad Jakubem, znovu zvolí Israel a usadí je v jejich zemi. Přidruží se k nim cizinec, přilne k domu Jakubovu" (Iza.14:1). "Hle, přijdou dny" praví Bůh, kdy už se nebude říkat "Jako že živ je Hospodin, který vyvedl syny Israele z egyptské země", nýbrž "jako že živ je Hospodin, který vyvedl syny Israele ze severní země a ze všech zemí, kam je rozehnal" (Jeremiáš 16:14-15).......... „Hle, přicházejí dny" praví Bůh, "kdy Davidovi oživím spravedlivý výhonek. Král bude vládnout a prospívat. On bude vykonávat právo a spravedlnost. Za jeho dnů bude Judsko spaseno a Israel bude žít v bezpečí“.


A budou ho nazývat: Hospodin, naše spravedlnost" (Jeremiáš 23:5-6)..... "Hle, já je shromáždím ze všech zemí, kam jsem je ve svém hněvu, rozhořčení a rozlícení vyhnal. Přivedu je zpět na toto místo a usadím je v bezpečí. Budou mým lidem a já jejich Bohem" (Jeremiáš 32:37-38). "Zajásej dcero Siónu, zaplesej Israeli! Buď šťastný a raduj se z celého srdce, dcero Jerusaléma! Bůh nad tebou zrušil rozsudek a zbavil tě nepřítele. Král Israele - Bůh - je ve tvém středu, zlo už nikdy neuvidíš!" (Sofoniáš 3:14-15).


[size=10] CÍRKEV.
"V domě mého Otce je mnoho příbytků - kdyby tomu tak nebylo, řekl bych vám to. Jdu, abych vám připravil místo. A odejdu-li, abych vám připravil místo, opět se vrátím a vezmu vás k sobě, abyste byli tam, kde jsem já".. (Jan 14:2-3). "Toto vám říkám podle Slova Páně: My živí, kteří se dočkáme Jeho příchodu, nepředejdeme zesnulé. Pán sestoupí z nebe, zazní povel, hlas archanděla, zvuk boží polnice a ti, kteří zemřeli v Kristu, vstanou první. Potom my, kteří jsme zůstali na živu budeme s nimi uchváceni v oblacích vstříc Kristu a pak už s Ním zůstaneme navždy"..(1Tesal. 4:15-17). "Naše občanství je v nebesích, odkud také očekáváme našeho Spasitele, Pána Ježíše Krista; On změní naše ubohá těla tak, aby se podobala tělu Jeho slávy" (Filipským 3:20-21).

"Drazí, už nyní jsme děti Boží a ještě nevyšlo najevo co budeme! Víme však, až On se zjeví, že Mu budeme podobní, protože Ho uvidíme takového, jakým On opravdu je" (1Jan 3:2). Radujme se, jásejme a vzdejme Mu chválu - přišel den svatby Beránkovy. Jeho choť se připravila, bylo jí dáno, aby se oblekla do zářivě čisté látky - čisté a bílé, protože ta výtečná látka je spravedlnost svatých. A On mi řekl: "Piš: Blaze je těm, kteří jsou pozváni na svatební hostinu Beránkovu" (Apokalypsa 19:7-9). Požehnaní a svatí, kteří mají podíl na prvním vzkříšení. Nad nimi druhá smrt nemá moci, ale Bůh a Kristus je učiní svými kněžími a budou s Ním kralovat po tisíc let" (Apok. 20:6).

Dá se s jistotou říci, že judaizování Církve (držení se Zákona) udělalo víc v brzdění jejího pokroku, v deformaci jejího poslání či účelu a ve zničení její spirituality - než všechny ostatní záporné příčiny dohromady! Církev (až do 16tého století vlastně Řím), namísto aby pokračovala po její určené cestě oddělení se od světa a následování Ježíše Krista tak, jak ji On povolal, používala Starý Zákon, aby ospravedlnila snížení standardu jejího účelu pro světovou civilizaci, aby ospravedlnila nabývání nesmírného bohatství, aby ospravedlnila svůj vlastní rituál, stavby přepychových chrámů a jiných staveb, aby ospravedlnila invokace Božího požehnání na armádu v případě válečného konfliktu (většinou to žádaly obě strany!) aby ospravedlnila rozdělení rovnoprávného bratrstva Křesťanů na kněze a laiky.


Kristus nám před svým odchodem řekl: "Jděte do celého světa a učte mou zprávu, povězte jim o daru, který zdarma nabízím". Když v roce AD 313 Konstantin Veliký ustavil křesťanskou víru za tu pravou a prohlásil se za křesťana - místo aby Křesťanství "šlo do světa" jak nařídil Bůh-Syn, svět přišel do Křesťanství a zpitvořil jej na nejméně 1207 let, než se v roce 1517 odvážil Martin Luther přibít svých 95 "tezí" na dveře kostela Palast ve Wittenbergu. Ale to byl jen začátek začátku. Nijak hrozně moc jsme se tomu našemu ideálu za tu dobu nepřiblížili!!!...

A. Uhlíř...
iofka
iofka

Female Poeet p?íspivku : 36
Reputace : 7
Body : 43
Registration date : 08. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 4 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  Ing.Peter 27/7/2014, 18:47

Gari, ako rozumies textom ako napr:
-Cieľom je to, aby si chodil cestou dobrých a aby si sa držal chodníkov spravodlivých. 21 Lebo priami, tí budú bývať na zemi, a bezúhonní budú na nej ponechaní. 22 Zlí, tí budú zo zeme odrezaní; a zradní, tí budú z nej vytrhnutí
-Ale mierni, tí budú vlastniť zem
a naozaj nájdu svoje najväčšie potešenie v hojnosti pokoja
-Šťastní sú mierni, lebo oni zdedia zem
-Sú však nové nebesia a nová zem, ktoré očakávame podľa jeho sľubu, a v tých bude bývať spravodlivosť
atd , mnohé tu už sú uvedené v diskusii

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 4 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  witness 27/7/2014, 19:18

gari napsal:
Bible ani nezná pojem "plný křesťan" a "poloviční křesťan" (narážím na witnessovo dělení na prověřené křesťany s nebeskou nadějí a ty neprověřené nebo nedávno obrácené nebo jinak nedostatečné s pozemskou nadějí).
Ale to jsi mě špatně pochopil, Gari.. Very Happy 

Pokud jsi správně četl to, co jsem napsal, jistě sis nemohl nepovšimnout, že jsem několikrát
zdůraznil, že pozemská naděje pro křesťana neexistuje, tudíž je, řekl bych, logické, že bych
nikdy nemohl tvrdit, že jsou ,,křesťané neprověření nebo nedávno obrácení nebo jinak
nedostateční s pozemskou nadějí´´.

Má zmínka o tom, že někteří křesťané nakonec do nebes nedojdou, a to i přesto,
že jsou správně vybízeni k usilování o nebeskou naději, byla jen a pouze z toho důvodu,
že z Bible jasně vyplývá, že křesťanské schválení pro nebeský život není automatické jen
z toho titulu, že je někdo křesťan, ale zapečetění pro nebeský život musí předcházet
prověřená víra a vytrvalost.

Pokud máš dojem, že do nebes se nakonec dostanou všichni křesťané, můžeš ho mít,
ale jistě pak pro své tvrzení máš důvod stejně jako máš vysvětlení, jak je možné, že se
do nebe dostanou např. ti křesťané, co třeba zemřeli a krátce před svou smrtí vážně zhřešili,
ale byli oživitelní k pokání, jen se k pokání, žel, kvůli svému úmrtí nedostali nebo jak je možné,
že se do nebes dostanou křesťané, kteří při Pánově příchodu budou nalezeni nedozrálí,
přesto však ne ve stavu, že by nad nimi měl být vykonán rozsudek věčného zatracení...atd. atd.

Máš li pro takové případy biblické vysvětlení, že i v takovém případě je pro křesťany
nebeský cíl zajištěn, pak si ho rád přečtu a klidně změním názor, budou li Tvé argumenty
prokazatelné.

Jen Tě předem upozorňuji, že vytasíš li se s něčím jako s očistcem po způsobu katolíků,
kteří tak výše uvedené situace řeší, pak mě určitě nepřesvědčíš.
Ale třeba máš argumenty, o kterých nevím a budou zajímavé a působivé, a v takovém
případě se jistě nebudu bránit jejich přijetí.

To jsou jen lidské spekulace, které s biblickou zprávou nemají nic společného.
A jaké odpovědi jsou tedy dle Tebe ty biblické, které dosud uvedené názory prokazatelně
mohou smést do množiny lidských spekulací?

Pozemská naděje je dle mého názoru výplodem sektářského učení,
které má zapotřebí elitářsky oddělit vedoucí představitele a jejich poddané, nad kterými
uplatňují absolutní moc - viz Svědkové Jehovovi.
Máš pravdu, souhlas.

Nejhorší na tomto učení je to, že své poddané zbaví "jistoty spasení", které je v Bibli
zaručeno každému, kdo přijal Ježíše Krista.
Čemu říkáš jistota spasení?

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 4 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  gari 27/7/2014, 20:08

Ing.Peter napsal:Gari, ako rozumies textom  ako napr:
-Cieľom je to, aby si chodil cestou dobrých a aby si sa držal chodníkov spravodlivých. 21 Lebo priami, tí budú bývať na zemi, a bezúhonní budú na nej ponechaní. 22 Zlí, tí budú zo zeme odrezaní; a zradní, tí budú z nej vytrhnutí
-Ale mierni, tí budú vlastniť zem
a naozaj nájdu svoje najväčšie potešenie v hojnosti pokoja
-Šťastní sú mierni, lebo oni zdedia zem
-Sú však nové nebesia a nová zem, ktoré očakávame podľa jeho sľubu, a v tých bude bývať spravodlivosť
atd , mnohé tu už sú uvedené v diskusii

Ahoj Peter.

Já to vnímám tak, že Ježíš často mluví v pojmech, které jsme schopni pochopit.
Vyplývá to i z rozhovoru Ježíše s Nikodémem:

Jan 3:11  Amen, amen, pravím tobě, že mluvíme o tom, co známe, a svědčíme o tom, co jsme viděli, ale vy naše svědectví nepřijímáte.
12  Jestliže nevěříte, když jsem vám mluvil o pozemských věcech, jak uvěříte, budu-li mluvit o nebeských?


Faktem je, že Bible mluví na mnoha místech o tom, že nebesa a země, to co známe, pominou, a budou tu nová nebesa a nová země.

Stejné to bude i s našimi těly:

1 Korintským 15:47  První člověk byl z prachu země, druhý člověk z nebe.
48  Jaký byl ten pozemský, takoví jsou i ostatní na zemi, a jaký je ten nebeský, takoví i ostatní v nebesích.
49  A jako jsme nesli podobu pozemského, tak poneseme i podobu nebeského.
50  Chci říci to, bratří, že člověk, jak je, nemůže mít podíl na království Božím a pomíjitelné nemůže mít podíl na nepomíjitelném.
51  Hle, odhalím vám tajemství: Ne všichni zemřeme, ale všichni budeme proměněni,
52  naráz, v okamžiku, až se naposled ozve polnice. Až zazní, mrtví budou vzkříšeni k nepomíjitelnosti a my živí proměněni.
53  Pomíjitelné tělo musí totiž obléci nepomíjitelnost a smrtelné nesmrtelnost.
54  A když pomíjitelné obleče nepomíjitelnost a smrtelné nesmrtelnost, pak se naplní, co je psáno: `Smrt je pohlcena, Bůh zvítězil!


A protože bude vše nové, nemá cenu se upínat na nějaké lidské spekulace a výmysly jak a co bude.

Zjevení Janovo 21:5  Ten, který seděl na trůnu, řekl: "Hle, všecko tvořím nové." A řekl: "Napiš: Tato slova jsou věrná a pravá."
6  A dodal: "Již se vyplnila. Já jsem Alfa i Omega, počátek i konec. Tomu, kdo žízní, dám napít zadarmo z pramene vody živé.
7  Kdo zvítězí, dostane toto vše; já mu budu Bohem a on mi bude synem.


Skrze oběť Ježíše Krista máme jistotu spasení a možnost vrátit se zpátky do Boží náruče. To je to podstatné, co Bůh sděluje v písmu zcela jasně.

To, jak bude vypadat "nové nebe a nová země" nám zatím zůstává utajeno, a z Božího slova, tak jak ho dnes máme, se toho víc nedovíme - ale jistě se máme na co těšit  Very Happy

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 4 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  gari 27/7/2014, 20:53

witness napsal:

Pokud máš dojem, že do nebes se nakonec dostanou všichni křesťané, můžeš ho mít,
ale jistě pak pro své tvrzení máš důvod stejně jako máš vysvětlení, jak je možné, že se
do nebe dostanou např. ti křesťané, co třeba zemřeli a krátce před svou smrtí vážně zhřešili,
ale byli oživitelní k pokání, jen se k pokání, žel, kvůli svému úmrtí nedostali nebo jak je možné,
že se do nebes dostanou křesťané, kteří při Pánově příchodu budou nalezeni nedozrálí,
přesto však ne ve stavu, že by nad nimi měl být vykonán rozsudek věčného zatracení...atd. atd.

Máš li pro takové případy biblické vysvětlení, že i v takovém případě je pro křesťany
nebeský cíl zajištěn, pak si ho rád přečtu a klidně změním názor, budou li Tvé argumenty prokazatelné.

Ahoj Witnessi,
díky za tvé dovysvětlení.

K tomu, na co se mě ptáš mohu říci jen to, že Bible ani Ježíš ve svém slovníku slovo "nedozrlálý" nebo jinak "nedostatečný" křesťan nemá. Naše vnější projevy (mám na mysli křesťany) mohou být mnohdy velmi odlišné a pro druhou stranu dokonce nepřijatelné, ale to ještě neznamená, že ten druhý s jinými názory je nedozrálý pro spasení. Moc hezky o tom píše Pavel:
Římanům 14:1  Bratra ve víře slabšího přijímejte mezi sebe, ale nepřete se s ním o jeho názorech.
2  Někdo třeba věří, že může jíst všechno, slabý však jí jen rostlinnou stravu.
3  Ten, kdo jí všecko, nechť nezlehčuje toho, kdo nejí, a kdo nejí, nechť neodsuzuje toho, kdo jí; vždyť Bůh jej přijal za svého.
4  Kdo jsi ty, že soudíš cizího služebníka? O tom, zda obstojí či ne, rozhoduje jeho vlastní pán. A on obstojí, neboť Pán má moc jej podepřít.
5  Někdo rozlišuje dny, jinému je den jako den. Každý nechť má jistotu svého přesvědčení.
6  Kdo zachovává určité dny, zachovává je Pánu. Kdo jí, dělá to Pánu ke cti, neboť děkuje Bohu; a kdo nejí, dělá to také Pánu ke cti, neboť i on děkuje Bohu.
7  Nikdo z nás nežije sám sobě a nikdo sám sobě neumírá. Žijeme-li, žijeme Pánu,
8  umíráme-li, umíráme Pánu. Ať žijeme, ať umíráme, patříme Pánu.


Co se týče jistoty spasení:
V Řím 10,9 je psáno: Vyznáš-li svými ústy Pána Ježíše a uvěříš-li ve svém srdci, že ho Bůh vzkřísil z mrtvých, budeš zachráněn.

Teď si dovolím použít pár citací z knihy Dana Drápala "Hledání a jistota":

Z toho, ........ je zřejmé, že člověk má jistotu spasení od okamžiku, kdy přijal Pána Ježíše Krista za svého Spasitele a Pána. Lépe řečeno, objektivně ji může mít. Vždyť přijal-li Pána Ježíše, pak to znamená, že si uvědomil a přiznal svůj hřích (Řím 3,23), i to, že sám se spasit nemůže (Řím 6,23, Ef 2,8n), uvěřil, že Pán Ježíš Kristus zemřel za jeho hřích (Iz 53,6), že je vzkříšený a že má od Otce všechnu moc (Mt 28,18), a rozhodl se v poslušnosti přijmout křest (Mk 16,16).

...... svědectví Písma je jistoty spasení plné. Stav před a po přijetí Pána Ježíše Krista je vyjádřen pojmy naprosto masivními. Přešli jsme ze smrti do života (Jan 5,24). Byli jsme přeneseni z pravomoci temnoty do království Syna své lásky (Kol 1,13). Kdo má Syna, má život; kdo nemá Syna Božího, ten život nemá (1 Janova 5,12). Sám ten Duch svědčí spolu s naším duchem, že jsme děti Boží (Řím 8,16).


Pak jsou tu ale i křesťané, kterým byla jistota spasení něčím či někým (v případě SJ) nabourána či zpochybněna. Pokud člověk Pána Ježíše Krista skutečně přijal, a přitom se potácí v pochybnostech, pak něco není v pořádku a je třeba zjistit, co.

To je asi vše, co k tomu mohu říci.

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 4 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  witness 27/7/2014, 22:27

gari napsal:
K tomu, na co se mě ptáš mohu říci jen to,
že Bible ani Ježíš ve svém slovníku slovo "nedozrlálý" nebo jinak "nedostatečný"
křesťan nemá.
Já taky netvrdil, že pokud má platit myšlenka, kterou jsem napsal, musí být
takováto slova přímo napsaná v Bibli. Ale stejná myšlenka se dá přece vyjádřit
jinými slovy a význam, který má sdělit, je přece stejný.

Takže např:

Židům 5:11,12 (EP)
O tom by bylo mnoho co mluvit, ale je těžké vám to vyložit, protože nejste
ochotni slyšet.
Za takovou dobu už byste měli být sami učiteli, a zatím opět potřebujete,
aby vás někdo učil abecedě Boží řeči; potřebujete mléko, ne hutný pokrm.


Myslím, že je poměrně snadné uvědomit si, že apoštol Pavel zjevně ty,
kterým tato slova adresoval, nepovažoval za zralé křesťany, ale ani za ty,
kterým by už nebylo pomoci.

A myslíš, že v takovémto stavu nebude žádný křesťan v době Pánova příchodu?
A pokud bude (jakože bude), půjde do nebes jako ten, jehož zralost a víra je vyzkoušena?

Židům 6:1 (EP)
Proto nezůstávejme již u počátečního učení o Kristu, ale směřujme k dospělosti.....

Předpokládám, že souhlasíš, že Pavel mluvil k těm, které za ,,křesťansky´´ dospělé
nepovažoval, a nebylo to z důvodu, že byli nově obrácení, ale z kontextu vyplývá,
že to byli ti z křesťanů, kteří už měli dostatečnost možnost se dospělými (zralými) stát,
ale ze své vlastní viny se jimi nestali.

Budou i v Pánově dnu křesťané v takovémto ,,nedospělém´´ stavu?
S největší pravděpodobností až s jistotou ano.
A půjdou do nebes jako ti, co jsou hodni zapečetění pro nebeskou
spoluvládu s Kristem a splňují kritéria pro toto zapečetění?

Jakub 1:6,7 (EP)
Kdo pochybuje, je podoben mořské vlně, hnané a zmítané vichřicí.
Ať si takový člověk nemyslí, že od Pána něco dostane..


Bude někdo ve stavu takto pochybujícího až Kristus přijde?
Jistěže ano.
A budou snad všichni, co v takovém stavu budou, neschopni se už změnit?
Jistěže ne....ale...budou snad vzati do nebes jako ohněm prozkoušení následovníci
Krista?

Zjevení 3:15-19 (EP)

Vím o tvých skutcích; nejsi studený ani horký. Kéž bys byl studený anebo horký!
Ale že jsi vlažný, a nejsi horký ani studený, nesnesu tě v ústech.
Vždyť říkáš: Jsem bohat, mám všecko a nic už nepotřebuji! A nevíš, že jsi ubohý,
bědný a nuzný, slepý a nahý.
Radím ti, abys u mne nakoupil zlata ohněm přečištěného, a tak zbohatl;
a bílý šat, aby ses oblékl a nebylo vidět tvou nahotu; a mast k potření očí, abys prohlédl.
Já kárám a trestám ty, které miluji; vzpamatuj se tedy a čiň pokání.


Bude někdo v tomto bídném křesťanském stavu v době Pánova příchodu?
Je jistě opět reálné předpokládat, že ano.
A z těch, co budou v  takovém stavu, budou jistě i takoví, kteří budou schopni onoho
,,vzpamatování se´´, jen je Pánův příchod zastihne dříve, než se stačí opravdově vzpamatovat.
Takže, pravděpodobně nebudou ve stavu věčného zatracení, ale znamená to, že půjdou do nebe
jako ti, kteří jednoznačně svou křesťanskou víru prokázali?

Naše vnější projevy (mám na mysli křesťany) mohou být mnohdy velmi odlišné a pro druhou stranu dokonce nepřijatelné, ale to ještě neznamená, že ten druhý s jinými názory je nedozrálý pro spasení. Moc hezky o tom píše Pavel.....
To máš samozřejmě pravdu, ale Pavlova slova, která cituješ, přece nejsou o tomtéž
jako výše uvedené biblické citace.

Co se týče jistoty spasení:
V Řím 10,9 je psáno: Vyznáš-li svými ústy Pána Ježíše a uvěříš-li ve svém srdci,
že ho Bůh vzkřísil z mrtvých, budeš zachráněn.
V tom případě musím zopakovat stejnou otázku jako v mé minulé reakci na Tvá slova, a to:
,,Čemu říkáš jistota spasení?´´

Teď si dovolím použít pár citací z knihy Dana Drápala "Hledání a jistota":
[i]Z toho, ........ je zřejmé, že člověk má jistotu spasení od okamžiku, kdy přijal
Pána Ježíše Krista za svého Spasitele a Pána. Lépe řečeno, objektivně ji může mít.
Souhlas, může ji objektivně mít...což znamená, že o spasení může klidně i přijít.
Takže pořád nerozumím tomu, čemu říkáš jistota spasení.

...... svědectví Písma je jistoty spasení plné.......
Souhlasím, ale pořád je tu ta otázka, čemu říkáš Ty jistota spasení.

Jinak Dana Drápala si i já velmi vážím a moc rád čtu jeho články, přece jen ale
i on je pouhý člověk a něco se pravdou nestane jen proto, že to napsal on.
Mnohé z toho, co píše, je pravda, ale jsou i věci, kde je vedle...asi jako to může
být s každým z nás... Very Happy 

Pak jsou tu ale i křesťané, kterým byla jistota spasení něčím či někým (v případě SJ) nabourána či zpochybněna. Pokud člověk Pána Ježíše Krista skutečně přijal, a přitom se potácí v pochybnostech,
pak něco není v pořádku a je třeba zjistit, co.
Ale ani z těchto slov se nedozvídám, čemu říkáš jistota spasení.... Very Happy 

To je asi vše, co k tomu mohu říci.
Tak já k tomu klidně mohu říci svůj názor, který považuji za 100%ní biblickou pravdu,
a to ten, že nauka, že uvěří li někdo v Krista, tak má jistou spásu a nemůže se tedy už stát,
že by nebyl spasen, je naprostý nesmysl.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 4 Empty Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  annakonyk 27/7/2014, 22:29

U Annakonyk cítím silně zakořeněnou svědkovskou věrouku. Nedivím se tomu, ani ji neodsuzuji, vím, že se toho člověk těžko zbavuje. Myslím si, že pro každého z nás, kdo si prošel touto svědkovskou věroučnou masáží je dobré vrátit se úplně na začátek k "mléku" a nechat na Pánu Ježíši, kdy nás začne sytit hutným pokrmem, který je z Jeho stolu. Pokud jsme ale plni hutného pokrmu ze stolu VRO, a nevyplavíme ho znovu "čistým mlékem", pak se s tím dá jen těžko něco dělat.


Ne všechno co učí SJ je v rozporu z Bibli. Opravdu za hodně věci jsem jim nesmírně vděčna.

To, že život bude na zemi, a jenom 144000 jsou vykoupený ze zemi, a budou vládnout nad zemi, neučí SJ ale Boží Slovo.

Nebo chceš mi říct, že verše jako:
Zjevení 7:4 "Pak jsem slyšel počet označených: sto čtyřiačtyřicet tisíc označených..."

Zjevení 14:1 "A s nim sto čtyřicet čtyři tisíce těch, kdo mají na čele napsáno jméno jeho a jméno jeho Otce". Na ten verš navazuje Zjevení 3:12 "Napíšu na něj jméno svého Boha a jméno jeho města, Nového Jeruzaléma, který sestupuje z nebe od mého Boha, i jméno své nové". (Jeruzalém sestupuje z nebe ne vystupuje do nebe), víš proč sestupuje?

Zjevení 22:4 "a uvidí jeho obličej a jeho jméno bude na jejích čelech."
Zjevení 14:3 "... a nikdo nebyl schopen naučit se tu píseň, jen těch sto čtyřiačtyřicet tisíc, kteří byli koupeni se zemi."
Zjevení 14:4 "...ti byli koupení zprostřed lidstva jako první ovoce Bohu a Beránkovi."
Zjevení 5:9,10 "...Jsi koupil Bohu osoby z každého kmene a jazyka a lidu a národa a udělal jsi z nich království a kněze našemu Bohu a budou kralovat nad zemi."

vymyslil si to VRO nebo je to napsáno v Bibli?

Rozumíš tomu jinak, napiš, moc rada si to přečtu.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 4 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  gari 27/7/2014, 22:55

Ahoj Annakonyk,
mohu se tě zeptat, jestli jsi studovala i jiný výklad knihy Zjeveni, kromě toho svědkovského ?

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 4 Empty Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  annakonyk 27/7/2014, 23:00

Kvůli čemu Pán Ježíš za nás umřel? Kvůli tomu aby nás vykoupil ze zemi, nebo kvůli tomu aby nás vykoupil z hříchu a smrti do kterého nás dostal Adam?
Celí evangelium je o tom, že díky Ježíšovo výkupní oběti máme nadějí na věčný život o který nás Adam připravil.
Kde čtete, že Ježíš nás vykoupil se zemi? Já čtu, že se zemi jsou vykoupení jenom 144000. Zjevení 14:3.

O tom kdo jde do nebe rozhoduje jenom a jenom Bůh. Nemůžeme sami sebe doporučovat, je to Pán Ježíš kdo doporučuje. 2.Kor."Ne ten, kdo doporučuje sám sebe, je osvědčený, nýbrž ten, koho doporučuje Pán."

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 4 Empty Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  annakonyk 27/7/2014, 23:07

Ahoj Annakonyk,
mohu se tě zeptat, jestli jsi studovala i jiný výklad knihy Zjeveni, kromě toho svědkovského ?

Myslím, že je to zbytečný, nehledám lidskou moudrost ale Boží.
Nic jsem ti nenapsala z knihy Zjeveni SJ, jenom verše z Bible, které mluví za všechno.

Ale otázkou je, zda věříš Božímu slovu. A považuješ ho opravdu za Boží slovo a ne zalidské, protože Bůh nemůže lhát.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 4 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  gari 27/7/2014, 23:13

annakonyk napsal:Kvůli čemu Pán Ježíš za nás umřel? Kvůli tomu aby nás vykoupil ze zemi, nebo kvůli tomu aby nás vykoupil z hříchu a smrti do kterého nás dostal Adam?
Celí evangelium je o tom, že díky Ježíšovo výkupní oběti máme nadějí na věčný život o který nás Adam připravil.
Kde čtete, že Ježíš nás vykoupil se zemi? Já čtu, že se zemi jsou vykoupení jenom 144000. Zjevení 14:3.

O tom kdo jde do nebe rozhoduje jenom a jenom Bůh. Nemůžeme sami sebe doporučovat, je to Pán Ježíš kdo doporučuje. 2.Kor."Ne ten, kdo doporučuje sám sebe, je osvědčený, nýbrž ten, koho doporučuje Pán."

Pokud bych přistoupil na Tvůj výklad Zjevení 14:3, tak pak v následujících verších čtu, že to jsou ti první z vykoupených.
Zjevení Janovo 14:4 To jsou ti, kdo neporušili svou čistotu se ženami a zůstali panici. Ti následují Beránka, kamkoli jde. Ti jako první z lidstva byli vykoupeni Bohu a Beránkovi.

Pokud tihle jsou ti první, znamená to, že budou následovat další - nebo ne?

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 4 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  gari 27/7/2014, 23:17

annakonyk napsal:

Myslím, že je to zbytečný, nehledám lidskou moudrost ale Boží.
Nic jsem ti nenapsala z knihy Zjeveni SJ, jenom verše z Bible, které mluví za všechno.

Ale výklad těch veršů je silně svědkovský. Je otázkou, zda počet 144 000 je doslovný či ne, zda to není jen nějaký symbol, kterých je kniha Zjevení plná. Ale to asi těžko spolu vyřešíme. Já to nevím.

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Věčný život v nebi i na zemi - Stránka 4 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 4 z 14 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 14  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru