Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Homosexualita a bible...

+27
transylvánec
Mezek
hihihi
Michal
Zdeněk Bláha
myšák
Andrea P.
Alžběta
Petr Sláma
Christian´s gayangel
Petr V.
Old.Stloukal
sestra White
petra
stefan
Věra Kolafová - quaero
Martin Cibulka
Jirka z P. (queens)
Vladislav Kulda
Aleš
Petr W.
Arago
haid
oskar
Doktorka White
Hvězdlický
OOO
31 posters

Strana 14 z 16 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16  Next

Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 14 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Zdeněk Bláha 11/9/2007, 19:20

Jirka z P. napsal:"Duch klepe snad sám" a ne prostřednictvím například Zdeňka Bláhu? bounce

Pokud by někdo toto nepochopil již z mého příspěvku, pak jsem za toto zdůraznění obzvláště rád a děkuji za něj. A je to zároveň i odpověď panu Hvězdlickému.

Pan Hvězdlický četl a viděl zjevně něco, co tam není, viděl nějaké pozvání do církve a už se držel za kapsu jestli z ní někdo netahá peníze. Duch svatý tam byl a je tu pořád, protože On je ten pomocník, který je na zemi a je všudypřítomný a jak jsem napsal, hledá u člověka ochotu k pokání. Možná přišel a viděl dveře zazděné předsudky a tak ani neměl kde zaklepat.

On totiž čeká na náš první krok, na naši ochotu se změnit, na naši ochotu k pokání. Ta přichází s Božím slovem. Boží slovo může být mluvené či psané. Když čtete Bibli, tak je u toho a čeká na vaši reakci. Před ním není nic ukryté. Jenom nebude dělat nic proti vaši vůli.

Zdeněk Bláha

Male Poeet p?íspivku : 408
Reputace : 7
Body : 129
Registration date : 29. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 14 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  hihihi 12/9/2007, 08:18

Blaho, ak pozorujem Juraje z P., tak sa mi nepozdava, ze by suhlasil, mozno to malo vyznet ironicky.
hihihi
hihihi

Poeet p?íspivku : 77
Reputace : 0
Body : -2
Registration date : 29. 08. 07

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 14 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Hvězdlický 12/9/2007, 09:52

Zdeňku,

pokud nepropaguješ Nový život, potom podle tebe, tento Duch zve ke vstupu do kterékoliv církve.
Pokud "nemáš zazděné dveře předsudky" jak se zmiňuješ, potom toto pozvání platí i do řad SJ.

Je tedy jedno jestli KC, AC, SJ, NŽ atp. všude je "tentýž Pán a tentýž Duch"

Marně hledám souhlas Krista s tvým tvrzením.

Nezlob se, ale pořád to považuji jen za mazané kaztelské žvásty.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 14 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 12/9/2007, 11:13

Zjevení 3:20 Hle, stojím přede dveřmi a tluču; zaslechne li kdo můj hlas a otevře mi, vejdu k němu a budu s ním večeřet a on se mnou.

Boží Duch klepe a čeká na otevření a potom do nás vstupuje, stává se naší součástí. Vyjádření, že jsme v Kristu a Kristus v nás, toto jenom dokresluje.
Vyplývá mi z toho, že Duch nezve - jak si někteří myslí - ke vstupu do kterékoli církve, ale on nabízí, že v nás bude přítomen.
Kdo to chápe a přijme ho, pak může být doma v kterékoli církvi, ve které to také tak chápou. Pak může platit - jedna víra, jeden křest a jeden Pán.

Je zajímavé si ale všimnout rozdílu v překladu např. textu 1.Jana 4:4:

Vy však jste z Boha, děti, a zvítězili jste nad falešnými proroky, protože ten, který je ve vás, je větší než ten, který je ve světě. - EP

Vy pak z Boha jste, synáčkové, a zvítězili jste nad nimi; nebo většíť jest ten, kterýž jest v vás, nežli ten, kterýž jest v světě. - KB

Pocházíte z Boha, děťátka, a zvítězili jste nad těmi lidmi, protože ten, kdo je ve spojení s vámi, je větší než ten, kdo je ve spojení se světem. - NS


Už jenom z tohoto (a je toho pochopitelně mnohem víc) je vidět, že to tak ale ve všech církvích nechápou.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 14 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 12/9/2007, 11:28

Quaero, nechci se tě dotknout, ale "neklepe" náhodou Kristus Ježíš? Tedy je na Kristu Ježíši za kým pošle Ducha, kterého dostal od Otce.
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 14 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Zdeněk Bláha 12/9/2007, 12:06

Mám zde jeden odkaz k tématu homosexualita a Bible. Zajímavá zkušenost.

http://www.novyzivot.cz/?language=1&action=caz&id=27

Zdeněk Bláha

Male Poeet p?íspivku : 408
Reputace : 7
Body : 129
Registration date : 29. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 14 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 12/9/2007, 12:24

"Duch klepe snad sám" a ne prostřednictvím například Zdeňka Bláhu? bounce

Quaero, nechci se tě dotknout, ale "neklepe" náhodou Kristus Ježíš? Tedy je na Kristu Ježíši za kým pošle Ducha, kterého dostal od Otce
.

Myslím, že řešíš podružné záležitosti.
Nejdřív ti nevadí, že klepe Duch, ale prostředictvím koho klepe.
Teď tě zas trápí, jestli klepe Duch nebo Kristus.
Hlavní myšlenka byla ta, že je dobře klepání nepřeslechnout, otevřít dveře s pokorou, a přijmout přítomnost Ducha (nebo přítomnost Krista prostřednictvím Ducha) - jak píše Zjevení : "....Zaslechne-li kdo můj hlas a otevře mi, vejdu k němu a budu s ním večeřet a on se mnou." (Doufám, že teď zas nebudeš rozebírat, co bude k té večeři)
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 14 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Hvězdlický 12/9/2007, 12:31

Nedávno tady zazněla myšlenka, že všechny (dnešní) církve jsou dílem člověka. Že jejich nadřazeným pánem, je mistr v převleku, satan.

Jak tedy rozlyšit, zda klepe" maminka kozička" a nebo vlk, který se snaží napodobit maminky hlásek???

Ježíš řekl, že "mnozí přijdou v mém jménu, a budou konat mocné divy" prostě budou klepat na dveře a volat "já jsem kazatel a vyslanec Pána, vedený Duchem, abych zaklepal na vaše zabedněné dveře".

Náboženský fanatizmus, je zatraceně nebezpečná legrace...To je zase pro změnu můj názor..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 14 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 12/9/2007, 12:40

Asi jsi to špatně pochopila, já tu nic neřeším, protože jestli jsi si všimla, tak jsem vysvětlil jak to vnímám, tak proč mě obviňuješ, že řeším Ducha nebo Krista.
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 14 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Hvězdlický 12/9/2007, 12:40

Mám zde jeden odkaz k tématu homosexualita a Bible. Zajímavá zkušenost.

Je to hezká zkušenost. Ale v podstatě pro kočku. Není pro mne důkazem "pravosti církve".

Podobných zkušeností má každá církev v rukávě celé hory. Na příklad u SJ jsou takové zkušenosti skoro v každém vydání jejich časopisů...

Homosexualita, drogy, sex, krádeže, vraždy, kriminalita atd a jejich obrácení "když dva bratři zaklepali na dveře bytu a bylo zahájeno biblické studium".

Já například jsem přestal "chlastat a kouřit", protože jsem si začal šetřit na motorku.
Taky zkušenost, ale bez náboženského podtextu...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 14 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Zdeněk Bláha 12/9/2007, 12:47

Hvězdlický napsal:Zdeňku,

pokud nepropaguješ Nový život, potom podle tebe, tento Duch zve ke vstupu do kterékoliv církve. 


Chápu, že slova "zaklepat na dveře" vyvolají v mysli dlouholetého SJ představu agitace ve prospěch náboženské organizace. Ale o tom jsem vůbec nemluvil. Jiní to pochopili správně, že se jedná o neviditelnou činnost Ducha svatého. Pokud jste si přečetl, alespoň ten vypsaný text, tak se jedná ne o vstup do náboženské organizace, ale o vstup do obecenství s Pánem. Pokud učiníte tento krok, potom již můžete požádat Pána o vedení v tom smyslu do jakého místního sboru jeho církve se začlenit.

Pokud "nemáš zazděné dveře předsudky" jak se zmiňuješ, potom toto pozvání platí i do řad SJ.

Protože to pozvání neplatí do žádných řad, tak toto napadení z vaší strany pozbývá smyslu. Vzhledem k tomu, že můj duch volá spolu s Božím Duchem "abba Otče", tak mám ujištění, že jsem dveře svého srdce vůči Bohu nezavřel.

Je tedy jedno jestli KC, AC, SJ, NŽ atp. všude je "tentýž Pán a tentýž Duch"

Kdosi mě napadl v tom smyslu, že míchám hrušky s jablky. Vy jste to myslím nebyl. Takže abych tedy nemíchal jabka s hruškama, tak jenom znovu poukáži na svůj minulý příspěvek, kde jsem napsal.

Co ovšem zbývá čtenářům, respektive posluchačům? Víra v učitele? Naprosto ne. Je to proto, že jsme nedostali jen text na papíře, ale dostali jsme též, pomocníka, utěšitele, Ducha svatého

Pokud se opravdu vydáte Bohu, pak si dokážete odpovědět na otázku, jaký duch v které církvi, do které církve apod. Zatím z vašich slov lze vysledovat asi tento postoj: "nejsem zazděný a málokdo to vidí tak jasně jako já" a považujete se za střážce pravdy a zdravého rozumu. Pořád stejně tvrdej jehovista, který vlastně odešel proto, že je pravější než ti praví. "Prostě pravá pálená, pravá z pravých."

Marně hledám souhlas Krista s tvým tvrzením. Nezlob se, ale pořád to považuji jen za mazané kaztelské žvásty.

Nezlobte se, ale je to proto, že nechápete, co vlastně tvrdím. A zajímalo by mě, kde vy berete tu smělost ke svým tvrzením? Nezískal jste ji náhodou v kazatelské službě svědků jehovových případně ve škole služby království? Vždyť se svou horlivostí na tomto webu neustále snažíte "chránit ovečky organizace" a připomínat "staré nabiflované teze". Tak dlouho jste o nich na shromážděních mluvil jako o pravdě, že se s nimi dnes nedokážete rozloučit.
Ne děkuji tohle nechci, tohle mě ke Kristu za celých 18let nepřiblížilo ani o kousek. Jsem rád, že jsem odešel. Pokud bych zůstal, mohl bych dopadnout stejně jako vy. A troufám si tvrdit, že mnozí lidé na tento web a do této diskuse nechodí proto, aby se posílili v tezích organizace strážná věž, to můžou chodit na shromáždění, ale sem chodí hledat něco nového. Hledají svobodu, protože tuší, že za zdmi nauk organizace venku svítí slunce.

Zdeněk Bláha

Male Poeet p?íspivku : 408
Reputace : 7
Body : 129
Registration date : 29. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 14 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Zdeněk Bláha 12/9/2007, 12:52

text


Naposledy upravil Zdeněk Bláha dne 15/4/2009, 07:55, celkově upraveno 1 krát

Zdeněk Bláha

Male Poeet p?íspivku : 408
Reputace : 7
Body : 129
Registration date : 29. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 14 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Hvězdlický 12/9/2007, 13:04

Jsem rád, že jsem odešel. Pokud bych zůstal, mohl bych dopadnout stejně jako vy. A troufám si tvrdit, že mnozí lidé na tento web a do této diskuse nechodí proto, aby se posílili v tezích organizace strážná věž, to můžou chodit na shromáždění, ale sem chodí hledat něco nového. Hledají svobodu, protože tuší, že za zdmi nauk organizace venku svítí slunce.

Jak se ale zdá, odešel jsi jen z louže pod okap.

Jen se divím, že jako bývalý služební pomocník u SJ nevíš, že tvrzení o tvém volání "Aba Otče" mají v ústech i všichni "pomazaní" z řad SJ.

Nezlobte se, ale je to proto, že nechápete, co vlastně tvrdím. A zajímalo by mě, kde vy berete tu smělost ke svým tvrzením? Nezískal jste ji náhodou v kazatelské službě svědků jehovových případně ve škole služby království? Vždyť se svou horlivostí na tomto webu neustále snažíte "chránit ovečky organizace" a připomínat "staré nabiflované teze".

Pleteš se. Chápu to moc dobře. Byl jsem mezi protestanty celé dětství a mládí a ne jen pasivní posluchač a žvanil.

Co se týká těch "nybyflovaných nauk". Tam se mýlíš opět.
I u SJ jsou nauky, které jsou plně v souladu s Písmem, podobně jako i u jiných církví jsou některé.
Jen je dobré si je poskládat dohromady.

To jsi zatím nezkusil. Přijal jsi nové učení, novou církev, ale otročíš (nevědomky) stejnému pánu.

¨Nebylo zbytečné upozornění Krista ve smyslu "Pane, Pane".

Tím se tě nechci dotknout. Ale zavrtal jsi do mne, obhajuji se tedy. Jinak je mi v podstatě fuk, čemu a proč věříš. Je to vztah mezi tebou a tvým pánem. Nebo lidmi v církvi?? Nějakým novým VRO??-.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 14 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Hvězdlický 12/9/2007, 13:08

dej se k nám, v naší boží organizaci ti bude dobře.

Již jsi se setkal s církví, která by nově příchozímu doporučila členství v nějaké jiné, konkurenční (nebo spřátelené) církvi?? Třeba u KC, nebo i SJ???

Nebuď najivní jako nezkušený klučina...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 14 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 12/9/2007, 13:28

Z.B. napsal toto:
Pokud učiníte tento krok, potom již můžete požádat Pána o vedení v tom smyslu do jakého místního sboru jeho církve se začlenit.

ale i toto:
Protože to pozvání neplatí do žádných řad, tak toto napadení z vaší strany pozbývá smyslu.
Nechtěl bych Zdeňkovi nic přičítat, ale není to náhodou protimluv? Protože z toho, co napsal se ukazuje, že Pán mu měl ukázat, že Pánova církev je "v Novém životě", ne?

No a toto je vrchol:
Jehovisti slouží organizaci a proto je jejich myšlení školeno v hledání a obhájení pravosti té jediné organizace. Jiným lidem jde zase o hledání Boha a proto hledají Jeho a ne pravou organizaci. Jiní hledají východisko ze svých problémů. Jen náboženská organizace strážná vež má recept na všechno - dej se k nám, v naší boží organizaci ti bude dobře.


Tak proč jsi v Novém životě? Když hledáš jen Boha a ne pravou organizaci? Nebo to jseš u nich jen proto, že jsi chtěl tím vyplnit mezeru, která ti vznikla po odchodu od SJ?


Naposledy upravil dne 12/9/2007, 13:33, celkově upraveno 1 krát
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 14 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 12/9/2007, 13:30

Již jsi se setkal s církví, která by nově příchozímu doporučila členství v nějaké jiné, konkurenční (nebo spřátelené) církvi?? Třeba u KC, nebo i SJ???
Je to otázka pro Zdeňka, tak se omlouvám, že do toho vstupuju.
Já jsem se setkala právě s tímto přístupem, o kterém píšeš. Pouze s tím rozdílem, že se jednalo o doporučení církví křesťanských, takže mezi nimi SJ pochopitelně nebyli.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 14 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 12/9/2007, 13:36

Doufám, že to, ale nebylo u KC, že by, kdyby ano, doporučovali protestanty? king
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 14 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Hvězdlický 12/9/2007, 13:40

Setkal jsem se s tím také.

Baptisté a Čes. bratři mají hodně společného. Tenkrát (v Beskydech) nebyl v dosahu sbor Baptistů a tak jejich kazatel nám doporučil ČB na Vsetíně. Zároveň ale nezapoměl varovat od členství v KC a u tehdejších Badatelů Bible¨

I když KC se hlásí také ke křesťanské církvi. Ale upalili Husa.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 14 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 12/9/2007, 15:20

Tak proč jsi v Novém životě? Když hledáš jen Boha a ne pravou organizaci?

I když KC se hlásí také ke křesťanské církvi. Ale upalili Husa.


Jinými slovy jsou tu položeny otázky - proč být příslušníkem nějaké církve, když to není ta pravá? - a jak se může některá církev hlásit ke křesťanství, když se v minulosti dopustila omylů?

Z obou výroků vyplývá, že tedy křesťanská církev, ke které má křesťan patřit, by měla být bezchybná a dokonalá, jinými slovy "pravá" církev. Když takovou nenajde, nemá patřit nikam. To je zase pozůstatek učení SJ, kteří do nás zaseli tuto zcestnou myšlenku a hned po výčtu chyb těch druhých skupin nám nabídli tu svou, jedinou......

Copak křesťané byli někdy dokonalí, bezchybní a jednotní?
Když se zamyslíme nad učedníky a nad církví v prvním století, tak myslím, že hned víme, o čem je řeč?

Ježíš Kristus jistě říkal, že jeho následovníci mají být jedno jako on je jedno s Otcem. Jenže to si myslím hovořil o jednotě, která je založena na jednotě s Ním a s Otcem a ne o nějaké uniformní jednotě nastolené strnulým posloucháním lidských příkazů.

Když uvěřím v Boha, přijmu Kristovu oběť, činím pokání a nechám Ducha, aby ve mě přebýval, jsem Božím dítětem a můžu hledat nějakou Boží domácnost víry, ve které bych našla své bratry a sestry v Kristu, tedy ty, kteří se také snaží o to být jedno s Kristem v Duchu svatém. Ale nikde není psáno, že mají být bezchybní, dokonalí. To by nám nezbylo než být sami, a pak bychom příliš nenaplňovali ta slova Písma, která mluví o Církvi, jejíž hlavou je Kristus.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 14 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Hvězdlický 12/9/2007, 15:37

Ale nikde není psáno, že mají být bezchybní, dokonalí. To by nám nezbylo než být sami, a pak bychom příliš nenaplňovali ta slova Písma, která mluví o Církvi, jejíž hlavou je Kristus.

Hlavou KC je papež, hlavou SJ je VRO, hlavou jiné církev je někdo jiný, ale všude postrádám Krista.

Říká se "jaký pán, takový krám". Je-li Pánem Kristus, je i dokonalá církev. Která je dnes dokonalá??
Všichni mají k dispozici úplnou a dokonalou směrnici křesťanství, Bibli. Tu první křesťané neměli. Hledali teprve cestu. Dnes je stanovena a vytýčena..Proto byly chyby. TEHDY V PRVNÍM STOLETÍ.

Jestli je to KC, jsou to i SJ a další. Tedy všichni..

Je zajímavé, že i "quaero" je ochotna tolerovat chyby a nedostatky kterékoliv církve, ale vadí jen SJ.

Tím SJ jen nahrává. Že by úmyslně???
Je přece psáno "všichni vás budou nenávidět pro jméno mé". A oni i SJ se například modlí "ve jménu JK".

Je quaero stále v srdci "sestra" manželka krajského dozorce???
Nebo neví zatím, čí vlastně je?? Kam patří??

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 14 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 12/9/2007, 16:33

Quaero, co máš pořád se SJ? Ta reakce byla na úplně něco jiného, než že bych někoho chtěl přesvědčit, že když není nyní možné na zemi mít pravou církev, tak nemá být v žádné. Prosím tě, zamysli se nad sebou, nebo začnu pomalu věřit tomu, že se více a více začínáš podobat Martinovi.
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 14 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 12/9/2007, 17:19

Pro Hvězdlického:

...všude postrádám Krista.....
Jo, to si musíš víc všímat....

Říká se "jaký pán, takový krám". Je-li Pánem Kristus, je i dokonalá církev. Která je dnes dokonalá??
Všichni mají k dispozici úplnou a dokonalou směrnici křesťanství, Bibli. Tu první křesťané neměli. Hledali teprve cestu. Dnes je stanovena a vytýčena..Proto byly chyby. TEHDY V PRVNÍM STOLETÍ.
To je jen tvoje teorie.
Ale církev nemohla být v prvním století a nemůže být ani dnes dokonalá, protože se skládá jen z nedokonalých lidí.

Je zajímavé, že i "quaero" je ochotna tolerovat chyby a nedostatky kterékoliv církve, ale vadí jen SJ.

Tím SJ jen nahrává. Že by úmyslně???
Je přece psáno "všichni vás budou nenávidět pro jméno mé". A oni i SJ se například modlí "ve jménu JK".
Lidské chyby a nedostatky toleruju u všech - i u SJ (kvůli osobním neshodám jsem od SJ neodešla, ale kvůli naukovým chybám). Ale SJ mi vadí v tom, protože lidi oddalují od Ducha Božího a následně snižují úlohu Krista, právě (mimo jiné) tím, jak píšeš, že se modlí pouze v jeho jménu.

Je quaero stále v srdci "sestra" manželka krajského dozorce???
Nebo neví zatím, čí vlastně je?? Kam patří??
Čí jsem a komu patřím dobře vím, ale tobě to psát nebudu, stejně bys to nepochopil.
Nevím, proč mě napadáš, ale budu se řídit pravidlem - na hrubý pytel, hrubá záplata:
Ty na mě už delší dobu děláš dojem, že hájíš SJ a že sem píšeš vlastně jen proto, abys nám pořád připomínal jejich metody a nauky. Tys totiž jejich myšlení neopustil a ze všech církví jsou ti pořád nejbližší. Zůstáváš sám nejspíš proto, že všechno víš a všechno znáš nejlépe ze všech a tak nemůžeš najít sobě rovného.
Ale Kristus tě má stejně rád a pořád čeká, kdy mu začneš naslouchat - ne jen pitvat jeho slova, ale naslouchat myšlenkám, které jdou k srdci.

Pro Jirku z P:


Quaero, co máš pořád se SJ? Ta reakce byla na úplně něco jiného, než že bych někoho chtěl přesvědčit, že když není nyní možné na zemi mít pravou církev, tak nemá být v žádné. Prosím tě, zamysli se nad sebou, nebo začnu pomalu věřit tomu, že se více a více začínáš podobat Martinovi
.
A na co jsi tedy reagoval? Pak nechápu dost dobře tvojí větu:"Tak proč jsi v Novém životě? Když hledáš jen Boha a ne pravou organizaci?" Docela logicky z ní totiž vyplývá, že když někdo hledá jen Boha, nemá být v Novém životě. No ale to nám ty asi těžko vysvětlíš, cos myslel, protože vysvětlení se od tebe člověk většinou nedočká. Spíš to zase odvedeš myšlenkově jinam.
A to že bych se podobala Martinovi? - To beru jako kompliment, děkuji ti.
Homosexualita a bible... - Stránka 14 _
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 14 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Zdeněk Bláha 12/9/2007, 17:27

Určití lidé zde stále řeší zejména otázku členství a vztah k Bohu jaksi vymizel. A to je pro myšlení SJ naprosto typické, jak jsem již dříve napsal. Pojem Bůh a organizace pro SJ v jejich myšlení splývá. Jsou vyučováni tomu, že členství v organizaci je podmínkou pro příznivý Boží pohled atp. Pořád se orientují ve smyslu, je Bůh v organizaci nebo mimo ni? Když nebyl v té jehovistické, tak nebude nikde. Tak se projevil i Jirka z P a potvrdil správnost tvrzení o splynutí v myšlení. Hned mně osočí slovy, tak proč jseš v Novém životě, když nehledáš organizaci, ale Boha? To jsou ta jablka s hruškama dohromady.

Ale abych byl objektivní, tak Jirka P také napsal

Nebo to jseš u nich jen proto, že jsi chtěl tím vyplnit mezeru, která ti vznikla po odchodu od SJ?

Je dobré, že je tu zmíněn i jiný důvod pro hledání nějaké církve. Ta formulace se mi sice nelíbí a nesouhlasím s ní, ale líbí se mi oddělení hrušek od jablek. Jedna věc je urovnat svůj vztah s Bohem. Druhá věc je, jak ti v tom může být někdo nápomocen a jakou úlohu v tom může sehrát církev.

Přijal jsem nové učení a potvrzením toho, že se nejedná o lidské učení, ale o Boží slovo, mi bylo odpuštění hříchů. Toto se projevilo nadpřirozeným způsobem. Již neotročím hříchu, takže slova o tom, že otročím stejnému Pánu jsou vyjádřením pobouření ducha, který vládne autorovi tohoto výroku.

Byla také zmíněna otázka

Již jsi se setkal s církví, která by nově příchozímu doporučila členství v nějaké jiné, konkurenční (nebo spřátelené) církvi?? Třeba u KC, nebo i SJ???

Neobešel jsem všechny církve. Nejsem žádný církevní turista. Jako bývalý SJ jsem byl plný nedůvěry a opatrnosti. Organizaci SJ jsem opustil, ale tím okamžitě nevznikla nějaká vlna neopodstatněné důvěry ve všechny ostatní církve. To, co mě zaujalo na NŽ byla absence kříže a kvalitní biblické vyučování, ale hlavně nehledal jsem církev, ale odpovědi a pomoc. Našel jsem, co jsem hledal. A to je pro mně pozitivní.

Vystupuji zde naprosto otevřeně pod svým jménem a nestydím se ani za svou fotku. Také jsem ke své identifikaci připsal, že jsem v NŽ. Prostě hraji přímou fér hru. Kdo v tom, co uvidí, je jeho věc. Není příjemné slyšet výroky typu naivní klučina, žvanil, mazané kazatelské žvásty a jiná hodnocení.
Nu což, čistému vše čisté.


Naposledy upravil dne 12/9/2007, 17:44, celkově upraveno 1 krát

Zdeněk Bláha

Male Poeet p?íspivku : 408
Reputace : 7
Body : 129
Registration date : 29. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 14 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 12/9/2007, 17:38

Kvůli toho jsem se vyjádřil tak jak jsem se vyjádřil:
Pokud učiníte tento krok, potom již můžete požádat Pána o vedení v tom smyslu do jakého místního sboru jeho církve se začlenit.
Proto jsem se ptal nebo to byla řečnická otázka. Když to tak napsal jak to napsal, tak jsem tím chtěl naznačit, že mu Pán asi ukázal kde je ta pravá církev, když je v Novém životě.

Quaero, je mi úplně jedno, že je to spíše pro tebe kompliment, když tě přirovnávám s Martinem, protože pro mě je důležitější jestli se líbím Kristu, než nějakému hříšnému člověku, víš?

P.S. To, že mě obviňuješ z něčeho, co i Martin, tak bych se tím jako kompliment, nechlubil. Protože i ty sama víš, že to není úplně pravda, ale prostě žijeme v době kdy si podle svých potřeb hledáte své vůdce, že?
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 14 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Zdeněk Bláha 12/9/2007, 17:51

[quote="Jirka z P."]Kvůli toho jsem se vyjádřil tak jak jsem se vyjádřil:
Pokud učiníte tento krok, potom již můžete požádat Pána o vedení v tom smyslu do jakého místního sboru jeho církve se začlenit.
Proto jsem se ptal nebo to byla řečnická otázka. Když to tak napsal jak to napsal, tak jsem tím chtěl naznačit, že mu Pán asi ukázal kde je ta pravá církev, když je v Novém životě.

Ano chápu to tak, že Nový život je částečkou Kristovy církve. A neříkám, že je jedinou pravou podle chápání SJ. Ani neznám ty ostatní částečky.

Zdeněk Bláha

Male Poeet p?íspivku : 408
Reputace : 7
Body : 129
Registration date : 29. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Strana 14 z 16 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru