Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pánova večeře - jak a kdy a pro koho?

+33
schwanenburg
Pollypus
apostol
sazeč
Matěj Telam
Martin Vlasák
zbysek
vera
Eliška
Nikola Tyrpak
dov
Zdeněk Bláha
floweret
Vladislav Kulda
Veronika
František
Černá ovce sboru
oskar
Mysteri
Doktorka White
Jirka z P. (queens)
Věra Kolafová - quaero
stefan
Aleš
Michal
Petr Štefek
OOO
admin pavel
Petr W.
Hvězdlický
Martin Cibulka
Karel
Arago
37 posters

Strana 9 z 12 Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Next

Goto down

Pánova večeře - jak a kdy a pro koho? - Stránka 9 Empty VP a Duch sv

Příspěvek  vera 21/3/2008, 09:45

drazí,
Bůh je Stvořitel lidí, ale spaseni JSOU JEN VYVOLENÍ a dávno předzvědění!!! EFEZSKým1,4;a to je znovuzrození z Ducha!
Zcela určitě není v ďáblu, ale určitě s ním má lepší komunikaci!!!
Universialismus je mi jako křesťanu cizí, to je o tom, že spasen bude i ten rarach, tak to prr!!!
To že, náš Pán nebydlí v chrámech lidskou rukou udělaných, ale v srdci, by už snad mohl vědět každý!!!
Pokud jde o VP a její přijímání, tak na to jsou v Písmě dokonalá pravidla, pokud to někdo bere fyzicky, ale pít a jíst Jeho tělo je
alespoň pro mně, duchovní strava only!!!
Myslím, že i dr Luther se na tom rozešel s Zwinglim, protože to bylo pro reformátary předmětem sporů!!! Hlavně mešní oběť, ze které neustoupil, ani II.vatikán!Ono také míti moc stahovat Krista z nebe na tisíce oltářů daily basis, je pěknej paskvil!!!No, ale kc, tu asi neřešíme...

vera

Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 17. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Pánova večeře - jak a kdy a pro koho? - Stránka 9 Empty Re: Pánova večeře - jak a kdy a pro koho?

Příspěvek  Hvězdlický 21/3/2008, 13:10

kód:
To že, náš Pán nebydlí v chrámech lidskou rukou udělaných, ale v srdci, by už snad mohl vědět každý!!!

No vidíš, a já jsem si doposud myslel, že slova "Boží chrám jste vy" naplatí na jednotlivce, ale na celek. Jednotlivci že jsou jen jednotlivými stavebními kameny, tohoto chrámu.

1. Korinťanům 3:16 Nevíte, že jste Boží chrám a že Duch Boží ve vás přebývá?

Přebývání Ducha v člověku, je něco jiného.
Duch není bytost. Ale Bůh, jako bytost by se musel rozdrobit na miliony kousků a mít miliony malých chrámečků a tam přebývat.

¨Takže, podle mne Duch ano, ale Bůh nepřebývá v člověku.

Proto ten Boží chrám vidím jako celé společenství bratrů, VYVOLENÝCH DO NEBESKÉ VLÁDY. kdy jsou jednotlivými kameny stavby. (o zrádném lidském srdci, toho je také dost napsáno. To by tedy byl pěkný chrám, kdyby se jednalo o jednotlivce)

Kristus je základní kámen a ostatní, jak je psáno

˛1. Petra 2:5 I vy buďte živými kameny, z nichž se staví duchovní dům, abyste byli svatým kněžstvem a přinášeli duchovní oběti, milé Bohu pro Ježíše Krista.

˛Efezanům 2:21 V něm je celá stavba pevně spojena a roste v chrám, posvěcený v Pánu;

Zjevení 7 kap "velký zástup" a vzkříšení nespravedlivých po omytí rouch...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Pánova večeře - jak a kdy a pro koho? - Stránka 9 Empty Re: Pánova večeře - jak a kdy a pro koho?

Příspěvek  stefan 21/3/2008, 20:02

Vera píše veľmi oduševnene a presvedčivo. Je vidieť, že intenzívne prežíva svoj kontakt s Pánom, a zdá sa, že neexistuje nič, vďaka čomu by zapochybovala. Zbysek tiež hovorí, že sám Pán odpovedal na jeho vrúcnu modlitbu, aby mu ukázal to pravé spoločenstvo. Zaujíma ma, že či vy dvaja navštevujete rovnaké spoločenstvo. Nemusíte odpovedať, ale veľmi by som to chcel vedieť. Ďakujem.
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

Pánova večeře - jak a kdy a pro koho? - Stránka 9 Empty Re: Pánova večeře - jak a kdy a pro koho?

Příspěvek  Hvězdlický 21/3/2008, 22:20

kód:
Je vidieť, že intenzívne prežíva svoj kontakt s Pánom, a zdá sa, že neexistuje nič, vďaka čomu by zapochybovala.

Podobně oddaní jsou ale i členové KC. Na příklad na jižní Moravě jich znám několik...(v Kyjově, Ždánicích, Vracově, Svatobořicích, Strážnici a podobně)

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Pánova večeře - jak a kdy a pro koho? - Stránka 9 Empty Re: Pánova večeře - jak a kdy a pro koho?

Příspěvek  zbysek 21/3/2008, 23:18

stefan napsal:Vera ... Zbysek ... Zaujíma ma, že či vy dvaja navštevujete rovnaké spoločenstvo.
Ne.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Pánova večeře - jak a kdy a pro koho? - Stránka 9 Empty Re: Pánova večeře - jak a kdy a pro koho?

Příspěvek  vera 22/3/2008, 06:32

drazí pokud je zde řeč o společenství-neviditelném, Božího lidu, tak ANO, pokud organisace, tak NE! zdravím
Štefana, Pán s Tebou!
bratru Hvězdlickému,
Písmo sv je kniha eschatologická-duchovní mluví k nám duchovní řečí a JEN duchem jí lze chápat!
Kristus Pán mluví duchovní řeč v podobenstvích zvl o chrámu Mat26,61 a oni také nerozumí a chtějí ho za duchovní řeč zabít!!!
Bůh je všudypřítomný Žalm 139,7a NELZE HO DĚLIT! Je to Duch a nemá parametry lidské bytosti!!! Proto musí být chápán opět duchem!!!
Ten chrám v duchovní řeči má hlavně podobu Božího Těla, kterého vyvolení JSOU součástí! Vytrhovat biblické verše z takových kontextů je zavádějící! Pamatujme, že oni také nechápali a navíc chtěli ZNEUŽÍT!!! Toho se VARUJEME!!!
Znovuzrození, chrám, nevěsta, Jerusalém jsou duchovní pojmy, které spolu přímo SOUVISÍ!!!
Např, když se mluví o klíčích Kralovství Božího, není to fabka!
a přitom JE TO KLÍČ!!!k DUCHU!!!
Podbenství byla jediná možná forma evangelisace a to zůstává, než se všechny věci stanou! To se týká zákona v novozákonní době i té drahé VPáně!!!
Prosím o modlitbu, porozumění, která JEN skrze Ducha přichází AMEN!!!

vera

Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 17. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Pánova večeře - jak a kdy a pro koho? - Stránka 9 Empty Re: Pánova večeře - jak a kdy a pro koho?

Příspěvek  Hvězdlický 22/3/2008, 07:57

kód:
Toho se VARUJEME!!!

Nemám důvod s většinou napsaných myšlenek nesouhlasit.

Jen mám obavy, aby z toho přílišného a na vše napasovaného duchovna se nám nestalo něco podobného jako KC.
SVATÉ TAJEMSTVÍ. Když neví potom jak dál a nejde přiznat omyl, je to prostě SVATÉ TŘAJEMSTVÍ.

No, a to přílišné DUCHOVNO, je podobná oblast.
(to musíme chápat tak a to zase tak, je to myšleno duchovně
A protože lidská pýcha nedovolí přiznat omyl, je z toho SVATÉ TAJEMSTVÍ a to se dá vždy nějak okecat))
Prostě nepotřebujeme v tom případě mozek. Vše budeme chápat nějakým duchem. A nakonec ani Bibli ne. Jsme vedeni duchem.....

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Pánova večeře - jak a kdy a pro koho? - Stránka 9 Empty Re: Pánova večeře - jak a kdy a pro koho?

Příspěvek  zbysek 22/3/2008, 09:32

Hvězdlický napsal:SVATÉ TAJEMSTVÍ. Když neví potom jak dál a nejde přiznat omyl, je to prostě SVATÉ TŘAJEMSTVÍ.

A protože lidská pýcha nedovolí přiznat omyl, je z toho SVATÉ TAJEMSTVÍ a to se dá vždy nějak okecat))
Prostě nepotřebujeme v tom případě mozek. Vše budeme chápat nějakým duchem. A nakonec ani Bibli ne. Jsme vedeni duchem.....
Hehe, aspoň se pozná, kdo je pyšný a nadutý. A kdo nečerpá z Ducha.

Co se týká mé maličkosti, Bůh mi ozřejmil jen několik málo věcí. Například, že SJ NEJSOU tou jeho pravou vyvolenou organizací, resp. že Bůh nemá na zemi žádnou institucionální církev, ale jeho Církev je daná shromážděním Ježíšových svědků. V tomto mám naprostou jistotu potvrzenou Duchem.

Ve většině věcí jsem na tom jako všichni ostatní. Používám mozek, vyhodnocuju, vybírám si. Jestliže zjistím, že jsem se mýlil (hehe, když přijde nové světlo), změním své stanovisko. Ale pokud vím, že jsem někomu svým předchozím postojem ublížil, měl bych se omluvit, a ne nadutě vytrubovat, že ne já, ale Bůh tak chtěl.

Jestliže někdo jiným ubližuje, a to zejména svým bratrům ve víře a není ochoten se od svého jednání obrátit a omluvit se, pak můžeme mít jistotu, že takový člověk je možná veden nějakým duchem, ale určitě ne Svatým, tím od Boha.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Pánova večeře - jak a kdy a pro koho? - Stránka 9 Empty Re: Pánova večeře - jak a kdy a pro koho?

Příspěvek  Hvězdlický 22/3/2008, 09:50

kód:
Ve většině věcí jsem na tom jako všichni ostatní. Používám mozek, vyhodnocuju, vybírám si. Jestliže zjistím, že jsem se mýlil (hehe, když přijde nové světlo), změním své stanovisko.

Souhlas.
Odpovědnost (skládání účtů) vyplývá z vlastních rozumných (nebo mylných) rozhodnutí. Ne z toho, že mne někdo druhý určuje to musíš a to nesmíš. Nebo ospravedlňování "to ne já, to oni (duch)".

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Pánova večeře - jak a kdy a pro koho? - Stránka 9 Empty Re: Pánova večeře - jak a kdy a pro koho?

Příspěvek  vera 22/3/2008, 10:30

Jan 4,23+Jan 14,23 Miluje-li mne kdo, slova mého ostříhati BUDE! a Otec můj bude jej milovati, a k němu PŘIJDEME, a PŘÍBYTEK u něho učiníme!!!
Koloss.2,9Nebo v něm přebývá plnost Božství TĚLESNĚ!!!
Jinak Duch sv dosvědčuje duchu našemu, že jsme synové Boží!!!
Takže v tom Duchu máš i ten tělesný mozek, který Ti to řekne!!!
Vysvětlovat duchovní věci tělesným jenom, je MARNÁ SNAHA!!!
Vždyť jsi sám toho důkazem!!!
LOVE YOU!!!

vera

Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 17. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Pánova večeře - jak a kdy a pro koho? - Stránka 9 Empty Re: Pánova večeře - jak a kdy a pro koho?

Příspěvek  Hvězdlický 22/3/2008, 14:40

kód:
Jinak Duch sv dosvědčuje duchu našemu, že jsme synové Boží!!!
Takže v tom Duchu máš i ten tělesný mozek, který Ti to řekne!!!
Vysvětlovat duchovní věci tělesným jenom, je MARNÁ SNAHA!!!
Vždyť jsi sám toho důkazem!!!

Zdá se. Vero, že jsi to konečně pochopila. Ale co se zdá, to je sen.

Skutečně, jsem tělesný člověk. Jako všichni ti, kterým je určen život na zemi pod nebeskou vládou.

Jen nevycházím z údivu, že ty, členka POMAZANÝCH A VYVOLENÝCH KRISTOVÝCH SPOLUVLÁDCŮ nic z toho nechápeš.
Vidíš jen sebe a své určení, ale to co je dál a souvisí s tím, je ti stále zahaleno.

PROČ,,,???

Nebo si snad myslíš, že Bůh vytvořil zemi jen tak na prázdno (v čase věčnosti je její trvání mrknutím oka), že se vzdal svého plánu se zemí a člověkem, že prohrál boj se satanem a musel vše odhodit a udělat změnu??

Matouš 5:5 Blaze tichým, neboť oni dostanou zemi za dědictví.

Žalmy 37:27 Odstup od zla, konej dobro, navěky pak budeš bydlet v zemi,

Žalmy 104:5 Zemi jsi založil na pilířích, aby se nehnula navěky a navždy.

A dalších několika textů z kontextu...

třeba---

Izajáš 45:18 Toto praví Hospodin, stvořitel nebe, onen Bůh, jenž vytvořil zemi, jenž ji učinil, ten, jenž ji upevnil na pilířích; nestvořil ji, aby byla pustá, vytvořil ji k obývání: "Já jsem Hospodin a jiného už není.

Že by to vzdal tlaku satana????


Naposledy upravil Hvězdlický dne 22/3/2008, 15:13, celkově upraveno 3 krát

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Pánova večeře - jak a kdy a pro koho? - Stránka 9 Empty Re: Pánova večeře - jak a kdy a pro koho?

Příspěvek  Doktorka White 22/3/2008, 14:47

Kdyby to bylo ta jednoduché jak říkáš Věro, byli bychom všichni již dokonalí jako Kristus Pán. Jde o to, že buďto stojím v Pravdě ( má vůle a rozum je v souladu s Duchem) ,aaaanebo je ve velení má tělesnost ( vlastní ctižádost, pud, pýcha intelektu ...) a tudíž bloudím ve tmě.
Dovolím si znovu poznamenat, že vše je pod dohledem Boží Milosti. Proto náš znovuzrozený duch lká společně s Duchem Božím a to se většinou projeví vnitřním neklidem. A pak následuje upřímné pokání, potoky slz ...atd...atd..

Chci tím říct Věro, že jde o proces vedoucí k dokonalosti synovství, ačkoli již díky Kristovo oběti stojíme před Bohem jakožto dítka Boží. Myslím, že mezi námi je rozkol v tom smyslu, že Ty již "žiješ v Království", kdežto já na něj teprve čekám. Smile
Doktorka White
Doktorka White

Female Poeet p?íspivku : 721
vztah k organizaci : bez vztahu
Reputace : 0
Body : -44
Registration date : 30. 08. 06

Návrat nahoru Goto down

Pánova večeře - jak a kdy a pro koho? - Stránka 9 Empty Re: Pánova večeře - jak a kdy a pro koho?

Příspěvek  Hvězdlický 22/3/2008, 15:11

kód:
Myslím, že mezi námi je rozkol v tom smyslu, že Ty již "žiješ v Království", kdežto já na něj teprve čekám.

Žít někde podle své fantazie, může být docela příjemným snem. Jenže pozdější probuzení do reality, bývá zatraceně nepříjemná záležitost.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Pánova večeře - jak a kdy a pro koho? - Stránka 9 Empty Re: Pánova večeře - jak a kdy a pro koho?

Příspěvek  Martin Vlasák 22/3/2008, 17:13

1 kor 4.18 Někteří se začali povyšovat, protože prý už k vám nepřijdu;
4.19 ale přijdu k vám brzy, bude-li Pán chtít, a učiním si úsudek o těch domýšlivcích ne podle toho, co mluví, ale podle toho, co dokážou.
4.20 Království Boží nezáleží v slovech, nýbrž v moci.
4.21 Vyberte si: Mám na vás přijít s holí, nebo s láskou a mírností?
Martin Vlasák
Martin Vlasák
- Výstraha Administrátora: uživatel nezařazuje příspěvky podle jednotlivých témat
- Výstraha Administrátora: uživatel nezařazuje příspěvky podle jednotlivých témat

Male Poeet p?íspivku : 150
Age : 54
vztah k organizaci : 5 let občasný student
Reputace : 1
Body : -22
Registration date : 21. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

Pánova večeře - jak a kdy a pro koho? - Stránka 9 Empty Re: Pánova večeře - jak a kdy a pro koho?

Příspěvek  Zdeněk Bláha 22/3/2008, 20:31

Nezáleží v slovech, nýbrž v moci.

A co víš o té moci?

Zdeněk Bláha

Male Poeet p?íspivku : 408
Reputace : 7
Body : 129
Registration date : 29. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Pánova večeře - jak a kdy a pro koho? - Stránka 9 Empty Re: Pánova večeře - jak a kdy a pro koho?

Příspěvek  vera 23/3/2008, 06:12

drahý Hvězdlický,
k té fantazii mohu JEN to co je psáno a také prožito!
"Což jsme viděli a slyšeli, to zvěstujeme vám, Tobě!" I.Jan1,3;
II.Petr3,13;"Nové nebe a novou zemi čekáme, podle ZASLÍBENÍ"
Takže, já mám slíbeno nové obojí a budu rovná andělům!!!
Ty chceš být stále poslušným otrokem svědkovským, to mi vykládají Ti moji též! Je to svědkovský hluboký následek a díra v lebce a ta se mně nemůže týkat!
Satan prohrál a navíc už JE odsouzen a ví to!!!
Možná je to ten "neklid", místo pokoje a radosti, které jsme se dočkali my novozákonní, kteří jsme pod novou smlouvou!
Také White píše, že vidí ten rozpor, že já a bratři máme tu skutečnost žití království Boží, které je mezi námi a vy ho nemáte, protože , ten starý zákon nemá prožití nového!nemůže mít!!!
Všechny verše, které mi píšeš jsou stará smlouva, tedy MINULOST!!!v lepším případě žitá přítomnost, ale ta duchovně žitá BUDOUCNOST, tam žel NENÍ!!!
Je tisíce podvedených, kteří se drží Sinaje, jako adventisté a ještě k tomu mají hysterii II.ho návratu Pánova, který vypočítali od 1844 a nutí Pána, aby přišel a nevědí, že je to den hněvu a soudu, právě pro ty, co nejsou novou smlouvou kryti!!!
Jsou všichni svázáni temnotou a světlo spásy-záchrany, jim nesvítí a každou zákonickou sobotu zapadají hlouběji do bludu vlastního lidsky vymyšleného náboženství!
Nesu evangelium dlouhá léta zavedeným a je to velmi smutné poslouchat to pozemské svědkovské, které obsahuje mnoho tragických atributů, ostatně, zde je čteme v každém příspěvku a evangelium je UTLAČOVÁNO!!!
Takže milý bratře ze srdce Ti přeji ten zázrak a moc shora, to se tu také někdo diví...a hledá vídění očima zákalu!!!
Pán s vámi i se mnou!


Naposledy upravil vera dne 23/3/2008, 10:52, celkově upraveno 2 krát

vera

Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 17. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Pánova večeře - jak a kdy a pro koho? - Stránka 9 Empty Re: Pánova večeře - jak a kdy a pro koho?

Příspěvek  Hvězdlický 23/3/2008, 06:37

kód:
Takže, já mám slíbeno nové obojí a budu rovná andělům!!!

Konečně s tebou, VERO, plně souhlasím. Jen mám určitou obavu, že to nemyslíš přesně tak, jak píšeš a z psaného způsobu chápu já.
Patrně nepřipouštíš vzkříšení nespravedlivých (v nebi nemají co pohledávat, budou tedy na zemi) a pozemský život velkého zástupu (ze Zjevení) také na zemi.

Nemám svědectví Ducha, že si mne Pán vyvolil a nebo vyvolí na stejné místo, jako tebe.

To upozornění, že mám "svědkovskou díru v hlavě" neberu vážně. Já vím co jsem a komu patřím.

Ten "hrnčíř" má různé nádoby a má je k různým určením. Nebudou všechny jako andělé v nebi.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Pánova večeře - jak a kdy a pro koho? - Stránka 9 Empty pokus o souhrn :)

Příspěvek  Martin Vlasák 23/3/2008, 08:56

budu rád, když někdo doplní, jestli něco opomenu

až přijde syn člověka rozdělí lidi na ovce a kozly
oba dva "tábory" se budou divit
víme také, že koukol roste spolu s pšenicí
dále víme, že "všichni" kdož jsou najati na vinici i ti co pracují od rána i ti poslední co pracují jednu hodinu dostanou slovy jeden denár

jak si někdo může nárokovat vyšší odměnu ? (tzv nebeskou naději)

mat 20.14 Vezmi si, co ti patří, a jdi! Já chci tomu poslednímu dát jako tobě;
mat 20.15 nemohu si se svým majetkem udělat co chci? Nebo snad tvé oko závidí, že jsem dobrý?'

máme jen jedno místo, kde Pán Ježíš "dělí" lidi a to na čtyři skupiny

Marek 4.13 Řekl jim: "Nerozumíte tomuto podobenství? Jak porozumíte všem(u) ostatním(u)?

máme štěstí a tak jej Pan Ježíš řekl mar 4.4-4.8 i vysvětlil

a) nevyklíčivší
b) nedorostlý
c) bez úrody (klasu)
d) nesoucí úrodu

a nakonec rozdělení na horké studené a vlažné

kde vlažní jsou popsáni takto : říkáš: Jsem bohat, mám všecko a nic už nepotřebuji!

zj 3.18 Radím ti, abys u mne nakoupil zlata ohněm přečištěného, a tak zbohatl; a bílý šat, aby ses oblékl a nebylo vidět tvou nahotu; a mast k potření očí, abys prohlédl.
zj 3.19 Já kárám a trestám ty, které miluji; vzpamatuj se tedy a čiň pokání.

pro veru 1 kor 4.8 Už jste nasyceni, už jste zbohatli, vešli jste do Božího království, a my ne! Kéž byste skutečně vešli do království, abychom i my kralovali spolu s vámi!

království Boží nezáleží v slovech...nýbrž v moci

marek 9.1 "Amen, pravím vám, že někteří z těch, kteří tu stojí, neokusí smrti, dokud nespatří Boží království, přicházející v moci."

a dále je popsáno proměnění na hoře, tam někde bych hledal odpovědi
Martin Vlasák
Martin Vlasák
- Výstraha Administrátora: uživatel nezařazuje příspěvky podle jednotlivých témat
- Výstraha Administrátora: uživatel nezařazuje příspěvky podle jednotlivých témat

Male Poeet p?íspivku : 150
Age : 54
vztah k organizaci : 5 let občasný student
Reputace : 1
Body : -22
Registration date : 21. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

Pánova večeře - jak a kdy a pro koho? - Stránka 9 Empty Re: Pánova večeře - jak a kdy a pro koho?

Příspěvek  Hvězdlický 23/3/2008, 09:47

Martine,
podle mého názoru, jsi to příliš překombinoval- Máš pravdu, ale moc detailů.

Pro mne jsou jen dvě skupiny.
Jedni pozvaní na vinici (nebo na svatbu, nebo do vlády atd) a na ně se vztahují další podrobnosti podobenství. Ale také požadavky, pokyny a budoucnost s Pánem.

Pro ně platí požadavek znovuzrození a další pokyny, pro ně platí zmínky o horlivosti, vlažnosti, hříchu proti Duchu atd. Oni jsou hlavním námětem evangelia a hlavním prostředkem (v čele s Kristerm) pro nápravu všech satanem pokažených věcí na zemi.
Je to pro ně náročný úkol, a aby se mohl uskutečnit, musí pro to dostat mimořádnou moc a také místo, odkud se bude tato jejich moc uplatňovat.
Již tady ta slova také padla BUDOU JAKO ANDĚLÉ V NEBI. Dostanou všichni ten "jeden denár" Nikdo nedostane nic navíc. Spoluvládci s Kristem na 1000 let v nebi a z nebe.

Co se týká ostatních lidí, NESPRAVEDLIVÝCH kteří budou mít také užitek ze smrti Krista, ale na zemi, tak těmto lidem (a mezi ně patřím i já) evangelium věnuje jen nepatrné zmínky. Jsou jakousi samozřejmostí od založení světa. Věčný pozemský život.

Teprve ve Zjevení je první zásadní změna (pro vzkříšené nespravedlivé a "velký zástup" ) a to v "omytí rouch Kristovou krví.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Pánova večeře - jak a kdy a pro koho? - Stránka 9 Empty Re: Pánova večeře - jak a kdy a pro koho?

Příspěvek  vera 23/3/2008, 11:15

Drahý Hvězdlický,
moc Ti přeji, abys neměl tu svědkovskou díru a jsem ráda, že jsi se ohradil!
Pokud jde o zjevení, které chápu jako součást evangelia ukázaného z milosti Janovi a také vím, že není napsáno a zachováno v přímé časové posloupnosti, což náb společnosti sytě využívají a matou své věřící viz trojandělské poselství hromy etc. Znám ty teorie a dost se mi to hnusí, to překrucování účelové!
jinak ta 20tá Zjevení je úžasná a není v rozporu s parametry spásy a milosti -nemůže být!!!
Podle celého Písma jsou dvě skupiny, bezbožní a ospravedlnění a žádnou třetí v meziprostoru evangelia, které chápou i kojenci, NEZNÁM!!! Koukol je koukol a rarach je rarach a bude se "smažit" a hotovo, taky, nevím, proč by měl mít milost!!! Ovšem já vím jen to co je mi zjeveno a to co čtu!!! a tohle vím jistě!!!
Když je někdo služebník ďábla a přijal jeho ducha, tak je to snad jasné, že je a bude vždycky s ním, tak jako jsme my s Pánem věčně tj nafurt, můj drahý Hvězdlický!!!
Já nepotřebuji, abys se mnou plně souhlasil, ale abys byl SPASEN, jakož všichni další, kteří jsou moje oikos!!!
Pán s Tebou, přeji pěknou velik neděli Tvá sestra v Kristu Ježíši vera

vera

Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 17. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Pánova večeře - jak a kdy a pro koho? - Stránka 9 Empty Re: Pánova večeře - jak a kdy a pro koho?

Příspěvek  Hvězdlický 23/3/2008, 16:18

Drahá Vero.

Jsi dobrá bojovnice, ale já odmítám proti tobě bojovat.
Ty máš pravdu, ale já jenom své názory. Nechci je prosazovat.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Pánova večeře - jak a kdy a pro koho? - Stránka 9 Empty Re: Pánova večeře - jak a kdy a pro koho?

Příspěvek  Martin Vlasák 23/3/2008, 17:25

to Hvězdlický těší mne, že mne oslovujete Martine, mohu mít tu čest a znát i vaše křestní jméno ?

vinice Páně krásné téma

matouš 20.1 "Neboť s královstvím nebeským je to tak, jako když jeden hospodář hned ráno vyšel najmout dělníky na svou vinici.

hospodář uzavřel smlouvu, ale pouze s těmi "prvnímy" co najal ráno nečinil "žádný" výběr najal všechny, kteří tam čekali na "práci"
ostatní už jsou bez smlouvy jen s příslibem, že dostanou co je spravedlivé
poslední najímána "sklonku" dne o páté hodině ted trošku spekulace domnívám se, že pracovali do šesti čili jednu hodinu korespondovalo by to s tím "nastala poslední hodina"

takže dvě skupiny ti se smlouvou a ti s příslibem
zajímavé je, že "reptali" jen ti se smlouvou Smile
Martin Vlasák
Martin Vlasák
- Výstraha Administrátora: uživatel nezařazuje příspěvky podle jednotlivých témat
- Výstraha Administrátora: uživatel nezařazuje příspěvky podle jednotlivých témat

Male Poeet p?íspivku : 150
Age : 54
vztah k organizaci : 5 let občasný student
Reputace : 1
Body : -22
Registration date : 21. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

Pánova večeře - jak a kdy a pro koho? - Stránka 9 Empty Re: Pánova večeře - jak a kdy a pro koho?

Příspěvek  Hvězdlický 23/3/2008, 17:44

Je to ale podobenství. Ne podrobný a přesný popis událostí. Není to proroctví.

První dělníky na vinici bych chápal jako první stolení. /založení vinice) během doby se připojovali další dělníci až dodnes. I mezi nimi jsou reptalové. V tomto textu pavel mluví k "pozvaným na vinici"

Skutky apoštolů 20:30 I mezi vámi samými povstanou lidé, kteří povedou scestné řeči, aby strhli učedníky na svou stranu.

Tady se asi jedná o rouhání proti duchu.

Pro všechny ostatní ale platí jednotná odměna. Nebeský život ve vládě s Kristem. Ve stejnou dobu a na stejně dlouhou dobu.

1. Tesaloničanům 4:15-17 Toto vám říkáme podle slova Páně: My živí, kteří se dočkáme příchodu Páně, zesnulé nepředejdeme.
Zazní povel, hlas archanděla a zvuk Boží polnice, sám Pán sestoupí z nebe, a ti, kdo zemřeli v Kristu, vstanou nejdříve;
potom my živí, kteří se toho dočkáme, budeme spolu s nimi uchváceni v oblacích vzhůru vstříc Pánu. .....


Je to podobné jako pozvaní na svadbu atd. Pán si dělníky i hosty vybírá sám, ostatní tam nemají co dělat. Přesto i pro ně platí Kristova krev.

Jan 13:18 Nemluvím o vás všech. Já vím, které jsem vyvolil.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Pánova večeře - jak a kdy a pro koho? - Stránka 9 Empty Re: Pánova večeře - jak a kdy a pro koho?

Příspěvek  Martin Vlasák 23/3/2008, 20:46

marek 4.11 Řekl jim: "Vám je dáno znát tajemství Božího království; ale těm, kdo jsou vně, je to všecko hádankou

1 kor 15.51-52 Hle, odhalím vám tajemství: Ne všichni zemřeme, ale všichni budeme proměněni, naráz, v okamžiku, až se naposled ozve polnice. Až zazní, mrtví budou vzkříšeni v nepomíjitelnosti a my živí proměněni.

pro osvěžení paměti
mat 22.3 Poslal služebníky, aby přivedli pozvané na svatbu, ale oni nechtěli jít.
mat 22.9 jděte tedy na rozcestí a koho najdete, pozvěte na svatbu.'
mat 22.10 Služebníci vyšli na cesty a shromáždili všechny, které nalezli, zlé i dobré; a svatební síň se naplnila stolovníky.
mat 22.11 Když král vstoupil mezi stolovníky, spatřil tam člověka, který nebyl oblečen na svatbu.
mat 22.12 Řekl mu: 'Příteli, jak ses sem dostal, když nejsi oblečen na svatbu?' On se nezmohl ani na slovo.

takže na svadbu pozvaní "vyvolení" nepřišli naopak koho služebníci nalezli dobré i zlé
co se týče vinice pán přišel sám osobně a najímal najímal najímal
jen na jeden den a za jeden denár
Martin Vlasák
Martin Vlasák
- Výstraha Administrátora: uživatel nezařazuje příspěvky podle jednotlivých témat
- Výstraha Administrátora: uživatel nezařazuje příspěvky podle jednotlivých témat

Male Poeet p?íspivku : 150
Age : 54
vztah k organizaci : 5 let občasný student
Reputace : 1
Body : -22
Registration date : 21. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

Pánova večeře - jak a kdy a pro koho? - Stránka 9 Empty Re: Pánova večeře - jak a kdy a pro koho?

Příspěvek  Hvězdlický 23/3/2008, 20:59

Jako první, byli pozváni židi.
Teprve potom "jiné ovce" z pohanů. Ale všichni pozvaní museli odpovídat požadavkům, které na takové svadbě jsou. Jinak vyhazov .(rouhání proti Duchu).

Tak nějak to podobenství chápu...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Pánova večeře - jak a kdy a pro koho? - Stránka 9 Empty Re: Pánova večeře - jak a kdy a pro koho?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 9 z 12 Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru