Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jsem, který jsem-je to jméno Ježíše?

+30
Styvi
kovboj
Černá ovce sboru
A6zvolen
Radim
zbysek
meleseto
Petr W.
candy
Eliška
sazeč
Biblicky krestan
petra
oskar
Petr V.
Mysteri
František
scotty
Kódl
Věra Kolafová - quaero
stefan
haid
Petr Štefek
Vladislav Kulda
drobeček
Doktorka White
Old.Stloukal
Martin Cibulka
Hvězdlický
Jirka z P. (queens)
34 posters

Strana 4 z 24 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 14 ... 24  Next

Goto down

Jsem, který jsem-je to jméno Ježíše? - Stránka 4 Empty Re: Jsem, který jsem-je to jméno Ježíše?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 18/9/2006, 00:20

sunny


Naposledy upravil dne 20/7/2007, 17:18, celkově upraveno 1 krát
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Jsem, který jsem-je to jméno Ježíše? - Stránka 4 Empty Re: Jsem, který jsem-je to jméno Ježíše?

Příspěvek  Mrs.Brow 18/9/2006, 08:48

Martine,
docela pěkný postřehy, děkuju. Už mě teda tohle téma moc nebaví, protože to, že Ježíš se Pán je základ. Ten už mám dávno položený a pevně ukotvený. Není to žádným katolicismem, jak si asi hloupě myslí Svatopluk, je to životní zkušeností, osobním poznáním. Není tady pro mě už dál co k diskuzi, protože v tomhle mám jasno a leda tak to dráždí někoho, kdo tuhle diskuzi založil nebo se k ní rád přidal v duchu: "to je ale hloupost myslet si, že Bůh je trojjediný apod." Ale je to tak, Bůh trojjediný je a Jeho Církev Boží je položená na tom trojjedinném vyjádření Hospodina zástupů. Kdo to nevyznává, není znovuzrozen a nachází se mimo pole Církve Boží a není mým a Ježíšovým bratrem. Leda tak mě tito příznivci diskuze můžou zkoušet urážet a to nemá absolutně smysl. Něčí zarytost rozhodně nechci podporovat. To vnímám jako beznadějný způsob. To poznání musí být od Otce, ne z litery zákona, která zabíjí. Teď už je to tu dost plné litery, která zabíjí, takže se budu těšit na nějaké plodnější téma k hledání a sdílení Božích pravd. bounce

Mrs.Brow
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Jsem, který jsem-je to jméno Ježíše? - Stránka 4 Empty Re: Jsem, který jsem-je to jméno Ježíše?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 18/9/2006, 09:19

sunny


Naposledy upravil dne 20/7/2007, 17:18, celkově upraveno 1 krát
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Jsem, který jsem-je to jméno Ježíše? - Stránka 4 Empty Re: Jsem, který jsem-je to jméno Ježíše?

Příspěvek  Martin Cibulka 18/9/2006, 09:23

Děda Slavík napsal:
Kdybych se přiklonil, k tvému vysvětlení, znamenalo by to, škrtnout texty, kde je ukázáno, že Kristu bylo posřízeno vše, mimo Boha. To znamená, že i v novém postavení krále vesmíru, je stále podřízen.
A když tedy je, jak chápat slova "potom i on se mu podřídí", ne jinak, než "plně" podřídí. Končí ve funkci krále vesmíru, nebo tak nějak.
Sváťo a co kdybys k tomu přistupoval tak, že bys přijal mé vysvětlení a nic neškrtal. Pak by Ti vyšlo, že Pán Ježíš v postavení krále není podřízen nikomu ani svému Otci, ale podřídí se, až jeho vládá skončí, aby onen Bůh (Otec, Syn a Duch svatý), který stvořil nebesa a zemi, „byl každému vším“ (1.Korinťanům 15:28).

Vláda Pána Ježíše Krista se totiž vztahuje na stvořený svět a jeho Otec mu dal v té věci úplně volnou ruku a nemluví mu do jeho vlády. Otec prostě svému Synu neřekl to, co farao Josefovi: „Jen pokud jde o trůn, budu větší než ty.“ (1.Mojžíšova 41:40) Být větší než ten druhý je výplodem chorobné mysli ďábla a ne Boha. U Boha vzájemné se podřizování naproti tomu vedlo nejen ke stvoření světa, ale i k vykoupení těch, kdo projevují víru v krev Pána Ježíše Krista. I Otec se podřídil, když ztratil svého Syna, a Syn se podřídil, když se stal člověkem, stejně jako Duch svatý se podřizuje, když byl vyslán. A my nemáme mít mysl ďábla, ale Boha.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Jsem, který jsem-je to jméno Ježíše? - Stránka 4 Empty Re: Jsem, který jsem-je to jméno Ježíše?

Příspěvek  Hvězdlický 18/9/2006, 13:19

jak si asi hloupě myslí Svatopluk,

Brownovi jako odpovědˇv jeho duchu. Těmito tvými slovíčky upíráš právo na jakýkoliv svobodný názor.

Nezbývá, než odpovědět podobně.
S hloupostí, kterou jsi napsal a snažíš se prosadit (bez jediného Biblického důkazu) jsem se nesetkal již dávno.
Snad jen skutečně u katolíků a některých protestantů, kteří si toto břemeno bludu odnesli od katolíků s sebou.

(promiň, teprve teď, když jsem se podíval, kdo asi se za přezdívkou Brown skrývá, jsem si všiml, že se nejedná o kluka, ale mámu od dvou dětí. Jinak to ale na věci nic nemění. Tvé názory beru jako naprosto rovnocené a stejně tak se k nim budo narovinu vyjadřovat)


Naposledy upravil dne 18/9/2006, 13:56, celkově upraveno 2 krát

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Jsem, který jsem-je to jméno Ježíše? - Stránka 4 Empty Re: Jsem, který jsem-je to jméno Ježíše?

Příspěvek  Hvězdlický 18/9/2006, 13:30

Pachole nekoumá, nepřevrací, nepřekrucuje atp. Dědo, přál bych Ti, abys to pochopil, na věčnosti Ti budou "koumárny" houby platné.
(hlavně koumárny o trojici a jediné naději)

Možná jsi Drobečkiu zapomněl a nebo přehlédl texty o duchovním růstu. To pachole roste, získává nové poznání a zkušenosti.

Základní rys u pacholete, je důvěra v toho, kdo jej vede. A to měl asi na mysli Ježíš. On neřekl "a pokud nezůstanete navždy jako pacholátka". Nezkušení, pošetilí, hloupí, bez poznání.

Jinak jsem ale vděčný za tvou, Martinovu, Bromsovu a podobné úvahy a tvrzení.
Jinak by asi ten růst "pacholátek" nebyl možný. Každé pacholátko se učí. Učím se od vás i já, ale učte se mládenci i vy, a odhoďte sebejistotu. Ta je pro kočku.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Jsem, který jsem-je to jméno Ježíše? - Stránka 4 Empty Re: Jsem, který jsem-je to jméno Ježíše?

Příspěvek  Hvězdlický 18/9/2006, 13:44

Sváťo a co kdybys k tomu přistupoval tak, že bys přijal mé vysvětlení a nic neškrtal. Pak by Ti vyšlo, že Pán Ježíš v postavení krále není podřízen nikomu ani svému Otci,

To máš Martine pravdu. Podobně, kdybych přijal vysvětlení o trojici a nebo jediné nadějií a dalších nebiblických názorech, od dalších autorů, těchto myšlenek a názorů, zákonitě by mi vyšlo totéž, co v tvém případě.

V tvém případě by to znamenalo vymazat text v

1. Korinťanům 15:27 vždyť 'pod nohy jeho podřídil všecko'. Je li řečeno, že je mu podřízeno všecko, je jasné, že s výjimkou toho, kdo mu všecko podřídil.

Snad není těžké pochopit, že když je psáno, že podřízeno je mu vše s výjimkou toho kdo mu vše podřídil, znamená to, že podřízenost k tomu, kdo mu vše podřídil stále trvá. A to i v době, jeho vlády nad podřízenými věcmi (nebem a zemí) jako krále...

Nechci, abys přijal můj názor, jako radíš mně, ale přál bych si, abys důkladně zvážil tento a podobné texty, a snad se řídil i radou Drobečka, kterou dal mně.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Jsem, který jsem-je to jméno Ježíše? - Stránka 4 Empty Re: Jsem, který jsem-je to jméno Ježíše?

Příspěvek  Martin Cibulka 18/9/2006, 14:36

Děda Slavík napsal:
Snad není těžké pochopit, že když je psáno, že podřízeno je mu vše s výjimkou toho kdo mu vše podřídil, znamená to, že podřízenost k tomu, kdo mu vše podřídil stále trvá. A to i v době, jeho vlády nad podřízenými věcmi (nebem a zemí) jako krále...
Sváťo, problém není v tom, jestli je něco těžké nebo lehké pochopit, ale v tom, zda je to pochopení správné. Až nebudeš muset pořád něco vymazávat a přestaneš pořád něco přidávat k Písmu (např. "plně" k textu 1.Korinťanům 15:28) a měnit (jako např. u "povolání v té jedné naději" v Efezanům 4:4), pak snad správně pochopíš. Dříve určitě ne.

K Tvým věčným námitkám ohledně podřízenosti Ti mohu dát např. takovýto příklad a otázku: Mám dvě děti. Protože mám k Tobě důvěru, svěřím Ti je do péče, abych si mohl něco někde v klidu zařídit, a svým synům přikážu, aby Tě ve všem poslouchali. Budeš v mé podřízenosti nebo ne?
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Jsem, který jsem-je to jméno Ježíše? - Stránka 4 Empty Re: Jsem, který jsem-je to jméno Ježíše?

Příspěvek  Hvězdlický 18/9/2006, 16:25

K Tvým věčným námitkám ohledně podřízenosti Ti mohu dát např. takovýto příklad a otázku: Mám dvě děti. Protože mám k Tobě důvěru, svěřím Ti je do péče, abych si mohl něco někde v klidu zařídit, a svým synům přikážu, aby Tě ve všem poslouchali. Budeš v mé podřízenosti nebo ne?

Kdybych tvé děti adoptoval, tak potom ne.
Nedal jsi mi ale moc sám nad sebou. Abych rozhodoval i o tvé vůli. A tak jim nemohu ale nařídit, aby ti zřeba zapálili barák. Pořád ti budu podřízen, co ty na to...Nebo jim nařídit, aby přestaly chodit do školy a braly drogy. To by se ti jistě nelíbilo a zakročil bys. Tvá vůle je nade mnou.

V tomto případě jsi mně děti jen svěřil dočasně pod dohled, ale otec s právem veta, jsi pořád ty. I kdyby jsi mi dal veškerou moc, nad svými dětmi, ze své odpovědnosti otce a hlavy rodiny se nevyzuješ, ani pro tyto chvíle.
Je to dočasné, stejně jako vláda Krista.
A stejně tak, jako ty jsi hlava svých dětí, a ne já, tak hlavou Krista je Bůh, a to navždy. To právo a odpovědnost mu nikdo a nic nemůže smazat.

Asi namítneš, že Kristus a Otec "jedno jsou" (ve všem zajedno") Proto nejsou podobná nebezpečí, jako u lidí. Máš pravdu.
Přesto, ale platí taxt
1. Korinťanům 15:27 vždyť 'pod nohy jeho podřídil všecko'. Je li řečeno, že je mu podřízeno všecko, je jasné, že s výjimkou toho, kdo mu všecko podřídil.

Ten text jsem si nevymyslel já, ale je to psáno v Písmu.
Není dobré nic ubírat, ani přidávat. Snad jen v uvozovkách, jako to dělají překladatelé Písma, pro snadnější porozumnění textu čtenářem.

Chyba byla, že jsem slovo "plně" nedal do uvozovek. Chtěl jsem tím ale usnadnit jen porozumnění tohoto námětu.

Ještě bych k tomu přidal velice známý text
˛
1. Korinťanům 11:3 Rád bych, abyste si uvědomili, že hlavou každého muže je Kristus, hlavou ženy muž a hlavou Krista je Bůh.


A jak dlouho?? No pokud "jedno jsou". U manželů může končit podřízenost rozvodem, mezi Otcem a Synem tento vztah bude navždy. Navždy tedy i bude platit podřízenost Syna a nadřazenost hlavy, Otce.
Na závěr tisíce let je slib, že Otec bude každému, nejen synu, vším.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Jsem, který jsem-je to jméno Ježíše? - Stránka 4 Empty Re: Jsem, který jsem-je to jméno Ježíše?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 18/9/2006, 17:58

sunny


Naposledy upravil dne 20/7/2007, 17:19, celkově upraveno 1 krát
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Jsem, který jsem-je to jméno Ježíše? - Stránka 4 Empty Re: Jsem, který jsem-je to jméno Ježíše?

Příspěvek  Martin Cibulka 18/9/2006, 18:26

Sváťo, píšeš:
Kdybych tvé děti adoptoval, tak potom ne.
Nedal jsi mi ale moc sám nad sebou. Abych rozhodoval i o tvé vůli. A tak jim nemohu ale nařídit, aby ti zřeba zapálili barák. Pořád ti budu podřízen, co ty na to...Nebo jim nařídit, aby přestaly chodit do školy a braly drogy. To by se ti jistě nelíbilo a zakročil bys. Tvá vůle je nade mnou.
No, spíš by to bylo tak, že bys jim sice mohl nařídit "třeba zapálit barák", ale pro příště bych Ti již děti nesvěřil. Svěřením dětí k hlídání se nikdo nestává podřízeným toho, kdo mu je svěřuje, leda snad, že by se jednalo o vztah zaměstnanec - zaměstnavatel.

Postavení Krista vůči nám je však bližší k té adopci, protože nás koupil svou krví. Stali jsme se jeho vlastnictvím.

Známý text z 1.Korinťanům 11:3 neříká, že hlavou Syna je Otec, ale že hlavou Krista je Bůh. Podřízení syna otci se zdůrazňuje v dětství, když ale syn dospěje, mohou se podřizovat jeden druhému. Nebo Ty se nikdy v ničem nepodřídíš svým dospělým dětem nebo manželce, jejiž jsi hlavou?
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Jsem, který jsem-je to jméno Ježíše? - Stránka 4 Empty Re: Jsem, který jsem-je to jméno Ježíše?

Příspěvek  Hvězdlický 18/9/2006, 19:53

Známý text z 1.Korinťanům 11:3 neříká, že hlavou Syna je Otec, ale že hlavou Krista je Bůh. Podřízení syna otci se zdůrazňuje v dětství, když ale syn dospěje, mohou se podřizovat jeden druhému. Nebo Ty se nikdy v ničem nepodřídíš svým dospělým dětem nebo manželce, jejiž jsi hlavou?

Nevím, Martine, co tím myslíš, ale souhlasím. Vzájemná podřízenost je v rodině nutná. Hlava však zůstává hlavou. Jsme jen nedokonalí lidé. Jsou zde i mnohá naše chybná rozhodnutí a proto je nutné brát v potaz i názor ostatních členů rodiny.
U Boha a jeho Syna je absolutní dokonalost a tedy bezchybnost v rozhodování. Není třeba vzájemných napomenutí, ani ústupků, jako u lidí.

Taky nevím co myslíš rozdílem mezi nebeským Otcem a Synem a Kristem a Bohem. Není to snad stejné? Nebo jako Syn mu není a nebyl podřízen? Synem je přece stále.
Že by to změnilo nové postavení Krista Krále?
Tomu tedy nerozumím, co tím myslíš..

Ve Vyškovském leteckém museu, mají služebního psa. Vlčáka. Když nemá obojek, je s každým kamarád. Jak mu ale nasadí služební obojek, (něco jako uniformu) cítí se být ve službě a je z něho zlý a nekompromisní hlídač.

Snažíš se mi naznačit že "nová uniforma" Krista v postavení krále, změnila (dokud je ve službě) jeho vztah a podřízenost k Otci???

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Jsem, který jsem-je to jméno Ježíše? - Stránka 4 Empty Re: Jsem, který jsem-je to jméno Ježíše?

Příspěvek  Doktorka White 18/9/2006, 22:40

Milá paní Brownová !
Zkuste to vzít tak, že pan Svatopluk seznal Vaše názory jako lidsky "mudrované" ??? Protože katolicismus ani protestantismus z nich necítí .... ??? Nevycítil z nich ani Vaše pohlaví ??? ....

Z té haldy Svatoplukovo kritiky, vyplynulo (snad i oprávněně) odvetné měřítko hlouposti. Myslím, že se to dá pochopit! rendeer

P.S. Martine, já osobně věřím, že Vás Duch Svatý posvěcuje. Je to vidět, takže se nenechte oklamat ! Very Happy
P.P.S. A také zdravím sympatického Drobečka. Very Happy
Doktorka White
Doktorka White

Female Poeet p?íspivku : 721
vztah k organizaci : bez vztahu
Reputace : 0
Body : -44
Registration date : 30. 08. 06

Návrat nahoru Goto down

Jsem, který jsem-je to jméno Ježíše? - Stránka 4 Empty Re: Jsem, který jsem-je to jméno Ježíše?

Příspěvek  Hvězdlický 19/9/2006, 07:30

Děda Slavík nic necítí.. Protože, kdyby měl dát na to, co cítí, tak nevím...

Domněnky mohou být zatraceně mylné. Proto beru v úvahu jen to, co čtu a tak, jak je to podáno.

Na příklad z příspěvku Mrs. White, také níc necítím. Jen jsem se dočetl, že je zde o zastánce trojice a podobných názorů o jednoho víc.

Na tom ale nic nemění, že i tato nebiblická skupina, pokud se bude chovat slušně (a ne se schovávat za svou anonymitu) je zde vítána.

Mluvím za sebe. Je to můj názor.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Jsem, který jsem-je to jméno Ježíše? - Stránka 4 Empty Re: Jsem, který jsem-je to jméno Ježíše?

Příspěvek  Mrs.Brow 19/9/2006, 08:17

Trochu víc jste mě nepochopili.
Nevím, kdo víc...když opomenu Svatopluka, kterej mi tu předhazuje mužskou anonymitu...cha cha -zkuste někdy taky kouknout do slovníku anglicko-českého než jenom do Bible, nebudete pak muset cítit, budete vědět. (Mimochodem, jak víte, že se nejmenuju paní Brownová? A že jsem si nevzala pana Browna? A že doma nemám x malých Brownů? A co se mě snažíte směrovat na to, na co tu mám prostor a na co ne? Já tu mám prostor na to, co mi tu dovolují místní práva a názor webmastera. A tohle už dávno není o žádné diskuzi, to je od vašeho zásahu pouze políčkování za názory o trojjedinném Bohu a na to vám kašlu. Navíc, jste pro mě rovněž anomymní, i přes nějakou zběsilou fotku. affraid )...tak asi queens. Já tu jen uvádím důvod, proč už to tu pro mě není zajímavé, nikdy jsem vás neosočovala z toho, že mi nedovolujete mít vlatní názor. To stejně není ve vaší moci, tak o tom ani neuvažujte. A co ten patos: Ať nám milostivý JHVH dá tu milost porozumět??? To je dost crazy. Ale ať je po vás - avšak bez patosu nám to všem přeju. A příjde mi od vás hodně divný, jak se pořád ohlížíte za tím, aby něčí praktiky nepřipomínali SJ. Já jsem s nimi nikdy neměla nic společného a ani nebudu a od manipulace a fanatického dogmatismu se straním, ale kdo ví, co je znovuzrození z Ducha, asi ví, o čem jsem psala. Pokud to nevíte, tak se to zatím nesnažte rozsuzovat. Nevíte totiž podle čeho. Podle ducha jehovismu to totiž nemůžete rozsoudit správně.

Mrs.Brow
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Jsem, který jsem-je to jméno Ježíše? - Stránka 4 Empty Re: Jsem, který jsem-je to jméno Ježíše?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 19/9/2006, 09:12

sunny


Naposledy upravil dne 20/7/2007, 17:19, celkově upraveno 1 krát
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Jsem, který jsem-je to jméno Ježíše? - Stránka 4 Empty Re: Jsem, který jsem-je to jméno Ježíše?

Příspěvek  Vladislav Kulda 19/9/2006, 09:26

Ahoj Qeensi, prozatí mám dojem, že tady pořád někdo škrtá sirkama a zapaluje les, je to legrace, báječně se bavím. Někdy se mi vybavuje při čtení těchto stránek film, který jsem viděl před léty, byl o Židech. Také se přeli ve škole o nedokazatelné, hádali se, křičeli na sebe, pak zase začali společně odříkávat thóru. Někdy mám pocit , že tu vzniká syndrom, který položil Izrael na lopatky. Je to jen můj subjektivní pocit, pokud jsem se někoho dotknul, tak pardon!
Vladislav Kulda
Vladislav Kulda

Male Poeet p?íspivku : 396
Age : 67
vztah k organizaci : *
Reputace : 0
Body : -9
Registration date : 21. 04. 06

Návrat nahoru Goto down

Jsem, který jsem-je to jméno Ježíše? - Stránka 4 Empty Re: Jsem, který jsem-je to jméno Ježíše?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 19/9/2006, 10:28

sunny


Naposledy upravil dne 20/7/2007, 17:20, celkově upraveno 1 krát
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Jsem, který jsem-je to jméno Ježíše? - Stránka 4 Empty Re: Jsem, který jsem-je to jméno Ježíše?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 19/9/2006, 10:39

sunny


Naposledy upravil dne 20/7/2007, 17:20, celkově upraveno 1 krát
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Jsem, který jsem-je to jméno Ježíše? - Stránka 4 Empty Re: Jsem, který jsem-je to jméno Ježíše?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 19/9/2006, 10:43

sunny


Naposledy upravil dne 20/7/2007, 17:20, celkově upraveno 2 krát
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Jsem, který jsem-je to jméno Ježíše? - Stránka 4 Empty Re: Jsem, který jsem-je to jméno Ježíše?

Příspěvek  Doktorka White 19/9/2006, 11:36

Na tom ale nic nemění, že i tato nebiblická skupina, pokud se bude chovat slušně (a ne se schovávat za svou anonymitu) je zde vítána.

Milý pane Svatopluku !
Koukám, že máte menší "stíhu" v kritizování a škatulkování osob či skupin lidí. Patrně se považujete za "velmi biblického" dědu Slavíka s duchovní úrovní patera. Já Vám to neberu, ale pozor na "metr" kterým může být měřeno Vám a to Soudcem nejvyšším.

S láskou
paní Bílá ( Mrs. White ) I love you
Doktorka White
Doktorka White

Female Poeet p?íspivku : 721
vztah k organizaci : bez vztahu
Reputace : 0
Body : -44
Registration date : 30. 08. 06

Návrat nahoru Goto down

Jsem, který jsem-je to jméno Ježíše? - Stránka 4 Empty Re: Jsem, který jsem-je to jméno Ježíše?

Příspěvek  Petr Štefek 19/9/2006, 13:06

Mrs.Brown napsal:.... Už mě teda tohle téma moc nebaví, protože to, že Ježíš se Pán je základ. Ten už mám dávno položený a pevně ukotvený. Není to žádným katolicismem, jak si asi hloupě myslí Svatopluk, je to životní zkušeností, osobním poznáním. Není tady pro mě už dál co k diskuzi, protože v tomhle mám jasno ...... .......Ale je to tak, Bůh trojjediný je a Jeho Církev Boží je položená na tom trojjedinném vyjádření Hospodina zástupů. Kdo to nevyznává, není znovuzrozen a nachází se mimo pole Církve Boží a není mým a Ježíšovým bratrem..........

Zdá se mi, že se tato diskuze v poslední době ubírá trochu jiným směrem. Osobně nemám k tomuto tématu co říct, a tak je pouze čtu a sleduji. Jen bych předložil pár postřehů. Je tu jakési obviňování z obou táborů, že ten vnucuje to a ten zase ono a podobně. Což je asi normální a jinak to nebude. Ale nejvíc mě dorazilo vyjádření citované výše. Mrs Brown obviňuje dědu Slavíka, ale přitom jedná úplně stejně, ne-li hůře. Zřejmě Vám byla dána velká autorita od Boha, když dokážete tak rychle oddělit plevy od zrna. Že to je vaše osobní zkušenost, to chápu, ale to přece nemůže být prubířským kamenem toho, co je a není pravda. Kdo je a není Kristovým bratrem přece nebudete rozhodovat vy ani žádný jiný člověk. Váš výnos o těchto věcech co je a není pravda mě něco připomíná. Prosím neberte to osobně, váš názor respektuji stejně jako názory jiných. Ale bylo by dobré držet se právě toho, že to je názor ! Na mé gusto je Mrs.Brown příliš rázný soudce. Někdo tu napsal....pozor na "metr" kterým může být měřeno Vám a to Soudcem nejvyšším. Tak to si myslím, že je podstatné a platí na každého z nás.
Petr Štefek
Petr Štefek

Poeet p?íspivku : 362
vztah k organizaci : 30 let SJ, poté vyloučen za styk s vyloučenou dcerou (označeno jako nevázané chování)
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Jsem, který jsem-je to jméno Ježíše? - Stránka 4 Empty Re: Jsem, který jsem-je to jméno Ježíše?

Příspěvek  Hvězdlický 19/9/2006, 15:23

Nedávno jsem pozoroval v televizi požad, kde jedna bývalá evangelička se připojila k Adventistům . Jediná věc, která ji vadila, byla to, že neslaví neděli, jak byla zvyklá, ale sobotu.
Teprve když ji ukázali v její vlastní Bibli, text "dne sobotního slavit budeš" , velice se zaradovala, a dnes je horlivou Adventistkou.

Je to její osobní zážitek. Ale požaduje to Ježíš, náš Pán? A nebo to byla záležitost Starého zákona, který Ježíš uzavřením Nove smlouvy zrušil??

No a podobný omyl se může týkat většiny našich osobních prožitků a životních zkušeností....

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Jsem, který jsem-je to jméno Ježíše? - Stránka 4 Empty Re: Jsem, který jsem-je to jméno Ježíše?

Příspěvek  Mrs.Brow 19/9/2006, 15:48

Petře, asi nečtete moc pozorně co? A co u Vás ta angličtina? Taky nic? Nebo spíš ne-e čeština? To je zajímavé, co všechno o mně dokážete vyčíst z jednoho mého vyjádření o tom, že je Pán trojjediný a co to pro mě znamená stran bratrství a znovuzrození atd. a nedokážete vyčíst prostý fakt o mém pohlaví a respektovat pravidla českého pravopisu?
Malá nápověda (třeba zaberou další obrázky, když kočička ani vyplněná charakteristika nezabrala): flower queen

Zkuste to číst kdyžtak pozorněji nebo to zkuste Duchem a budeme šťastnější ,počítám, že oba. A máte důkaz o tom, že Slavíka obviňuju? Tak sem s tím. Jinak vy neobviňujte mě z toho, že ho obviňuju a komu co vnucuju, to už opravdu nevím. No, moralizovat vás nezačnu, to se nebojte, nepůjdu na vás se stejnou jako vy na mě. Tak jak jsem napsala Svatoplukovi, nepůjdu do žádnýho boje s ním a teď připojuju, že ani s nikým jiným.

Mimochodem, chtěla jsem se jenom rozloučit, že už to pro mě není diskutabilní a tolik lidí na to začlo reagovat. To se pak těžko neodpovídá. Tak tedy ještě takhle: nechci tedy diskutovat, protože není o čem a už nechci ani nikomu odepisovat. Budu ráda, bude-li to každý respektovat a nebude tu na mou adresu psát nic, na co by nereagování působilo jako zbabělost. Děkuju.

PS: Myslíte, že tu nepíšu nic než můj názor? Musím to vždycky psát? Není to dost jasné? Co jiného tu vlastně můžu psát? Pravdu? Ano, možná, že sem naťukám pravdu, ale to musí každý rozsoudit sám za sebe. Já to tak nepodávám. Tohle fórum to ani neumožňuje. Musím totiž vždycky zmáčknout tlačítko: "můj názor"...tak si to tak, prosím vás, neberte, že mám tak radikální názory a píšu je směle.

Mrs.Brow
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Jsem, který jsem-je to jméno Ježíše? - Stránka 4 Empty Re: Jsem, který jsem-je to jméno Ježíše?

Příspěvek  Hvězdlický 19/9/2006, 15:56

Ještě štěstí, že tady to tlačítko "můj názor" máme. Jinak by bylo těžké posoudit, kdo je lhář a kdo má pravdu.

Názor je tolerance pro všechny "pravdy" i pravdy a brání urážkám a hádkám. Škoda, že ne všichni tento fakt respektují.

Jinak, co se týká té angličtiny--náš mateřský jazyk je čeština. Pamatuji zavděčprdelky, kteří za německa dávali svým dětem německá jména a žvanili německy. Přišel Sovětský svaz a vše se opakovalo, jenže v ruštině. No a dnes, tento druh lidí zapomíná opět mluvit tak, jak ho máma naučila a vytahuje se angličtinou..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Jsem, který jsem-je to jméno Ježíše? - Stránka 4 Empty Re: Jsem, který jsem-je to jméno Ježíše?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 4 z 24 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 14 ... 24  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru