Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Proč se v Bibli píše o darech Ducha svatého?

+7
Martin Cibulka
František
Aleš
Jirka z P. (queens)
Hvězdlický
Věra Kolafová - quaero
OOO
11 posters

Strana 5 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Goto down

Proč se v Bibli píše o darech Ducha svatého? - Stránka 5 Empty Re: Proč se v Bibli píše o darech Ducha svatého?

Příspěvek  Martin Cibulka 1/6/2007, 09:23

Pro Hvězdlického:

Kdybys opravdu „čekal příklady věřících“, nedoporučoval bys těm, kdo dary Ducha mají, „vyzkoušet“ to, co je uvedeno u Marka 16:18 a Lukáše 10:19. Kromě toho, kde se běžně náhodou pije jed a běžně se náhodou jedovatí hadi zakousávají do rukou?

Pro Jonáše:

Jestliže se opravdu setkáváš s něčím podobným, o čem psal Zdeněk, a chceš podrobnosti řešit veřejně v diskuzi, proč potom také jasně nenapíšeš něco víc o tom svém „vyznání“, jiných knihách a terminologiích, o kterých ses zmínil? Zdeněk to udělal a jasně svědčil o svém vztahu k Pánu Ježíši Kristu. Nezaznamenal jsem tedy, že by psal o něčem, co by nebylo jeho osobní zkušeností.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Proč se v Bibli píše o darech Ducha svatého? - Stránka 5 Empty co je problém

Příspěvek  Zdeněk Bláha 1/6/2007, 09:32

Hvězdlický napsal:
Řekl bych, že se tady soustřeďujete na dary Ducha jako na nějaký rozhodující cil snažení.

Tak tomu bych rozuměl. Ale můj problém to není.


A co je tedy Váš problém pane Hvězdlický? Myslím ta podstata, kolem které chodíte stále dokola, protože to je to, co tu postrádám.

Těžiště mého příspěvku určeného především Vám leželo úplně jinde, než v tom na co jste reagoval. Leželo tam, kde je Váš problém. Myslím, že to víte.

Napsal jsem to, protože vycházím z předpokladu, že chcete to samé, co já, že je ve vašem srdci stejná touha. Musíte se rozhodnout jestli vylezete ze své svědkovské pevnosti a zjistíte, že venku roste tráva, svítí slunce a zpívají ptáci.

Pokud se mýlím, tak vy jste vlastně v té pevnosti náramně spokojený a už rok každý den reagujete na příspěvky v této diskuzi jenom proto, abyste měl nějaké to společenství s lidmi, kteří mluví o něčem, o čem si myslíte, že k tomu máte, co říci.

Neptřebuji abyste odpovídal do diskuze jestli platí varianta A nebo varianta B, jedině duch člověka ví co je v něm a vy víte co ve vás je.

Zdeněk Bláha

Male Poeet p?íspivku : 408
Reputace : 7
Body : 129
Registration date : 29. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Proč se v Bibli píše o darech Ducha svatého? - Stránka 5 Empty Re: Proč se v Bibli píše o darech Ducha svatého?

Příspěvek  jona777 1/6/2007, 10:16

Zdeněk Bláha napsal:
jona777 napsal:Zdeňku teď se s něčím podobným setkávám, zajímalo by mne zda máš nějaké osobní nebo alespoˇz blízka zkušenosti o které by ses podělil.

Pro úplnost poznámka: nevěřím že je bůh omezený jedním vyznáním a jednou knihou a jednou terminologií.

Přijde mi to moc jako varianta na svědkovství...

Snažil jsem se být tak osobní jak jen to v písemné formě lze a jak to dovoluje rámec počítačové diskuse. Pokud má být něco osobnější, tak pak je nutné zvolit i osobnější formu komunikace.

K otázce omezenosti mohu dodat jen to, že si náramně užívám svobodu.

j - máš pravdu, některé věci se vlastně na netovou diskuzi moc nehodí

jona777

Poeet p?íspivku : 41
Reputace : 0
Body : -64
Registration date : 29. 04. 07

Návrat nahoru Goto down

Proč se v Bibli píše o darech Ducha svatého? - Stránka 5 Empty Re: Proč se v Bibli píše o darech Ducha svatého?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 5 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru