Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

144 000

+34
Styvi
admin pavel
sazeč
witness
dajti
Melissa
annakonyk
Martin Cibulka
Jiří Brei
Eliška
Doktorka White
Věra Kolafová - quaero
jája
Luboš
Dora
Milan
Robin
Martin Vlasák
zbysek
Černá ovce sboru
jacky89
Jirka z P. (queens)
janmat
Arago
Mysteri
oskar
dov
petra
Hvězdlický
Petr W.
Biblicky krestan
stefan
František
Zdeněk Bláha
38 posters

Strana 9 z 14 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14  Next

Goto down

144 000 - Stránka 9 Empty 144 000

Příspěvek  annakonyk 22/8/2014, 14:46

Položím ji tedy znovu: říkáš, že ducha obdrží pouze ti vyvolení a zapečetění, mezi něž se ale nepočítáš, není tedy marností prosit o vedení duchem? Nezlob se, ale v tomto pohledu vidím velký rozpor...
Když obdržíš Ducha svatého, tehdy se staneš zapečetěna, vyvolená.
Ten Boží Duch je tou pečetí, kdo obdrží Božího ducha ten je vyvolení.

Efez. 1:13,14 V něm byla i vám, když jste uslyšeli slovo pravdy, evangelium o svém spasení, a uvěřili mu, vtisknuta pečeť zaslíbeného Ducha svatého jako závdavek našeho dědictví na vykoupení těch, které si Bůh vydobyl k chvále své slávy.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 9 Empty 144 000

Příspěvek  annakonyk 22/8/2014, 14:49

Prosit o Ducha svatého máme, ale zda ho obdržíme je na Bohů.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 9 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Melissa 22/8/2014, 15:55

annakonyk napsal:
Jenže z toho, co píšeš, pak vyplývá, že svatého ducha dostaneš až tehdy, když máš 100% jistotu, že jsi vyvolená. A to bude buď až přijde Pán a řekne své poslední slovo o výběru, nebo až ti to bude shůry sděleno. A do té doby co? Budeme sami v tomto světě a ani při pochopení Písem nebudeme duchem vedeni. Určitě cítíš, že to takhle přece není.
Proroci, apoštoly, učedníky měli 100% jistotu, já ji nemám, proto nemůžu napsat, že jsem vyvolena.
Když ty ji máš, tak mi prosím napiš odkud ji máš.

Nejsme sami, Ježíš slíbil, že bude s námi až do konce.  Mat. 28:20.
Nemáme hledat vedení u lidi ale v Bibli, Ježíš nás varuje nechoďte za nikým Mat. 224:23-26.
Není jediné pravé náboženství, je to Ježíš v kterého máme vložit důvěru a čekat na něj.
Každý máme stát svou vlastní vírou.

Hezky se vám to tady rozjelo.  Very Happy  Tolik příspěvků,četla jsem a pak jsem si vzpomněla, nebojte se, nevadí že hned nevíte, Duch vám pomůže,budete vědět co říct, až budete muset vydat svědectví o své víře. A najednou tohle mi padlo do oka :
Učedníci měli 100% jistotu, to znamená, že měli víru. Víra je totiž spolehnutí na to, v co doufáme. Učedníci ve víře svou naději vidí a očekávají. Nepochybují, přece o slibu Boha se nepochybuje, tomu se věří.
Zatímco tobě tato víra chybí. O víru bys měla Boha prosit, ta ti schází, sama píšeš, že ji nemáš.

Nehledám vedení u lidí, ani v nějakém náboženství. Svěřila jsem svůj život Bohu, on se v něm projevuje a dal mi Ducha, takže vím, co to je znovu se narodit, začít nový život. Jsem s ním, on je ten první, ke komu se ráno obracím, poslední, s kým se večer loučím. V Bibli vidím věci, které jsem nikdy dříve nechápala.
To co od nás Bůh očekává, je, že budeme věřit jeho Synu, přijmeme ho, a tak vstoupíme díky této milosti do spásy. A jako křesťanům je nám slíbeno nebe. Takže pokud jsme křesťani, běžme, s pohledem upřeným na Ježíše, který vede naši víru od počátku až do konce.


Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 9 Empty 144 000

Příspěvek  annakonyk 22/8/2014, 18:16

Učedníci měli 100% jistotu, to znamená, že měli víru. Víra je totiž spolehnutí na to, v co doufáme. Učedníci ve víře svou naději vidí a očekávají. Nepochybují, přece o slibu Boha se nepochybuje, tomu se věří.
Zatímco tobě tato víra chybí. O víru bys měla Boha prosit, ta ti schází, sama píšeš, že ji nemáš.
Učedníci měli 100% jistotu v tom, že jdou do nebe protože obdrželi Ducha svatého.
Opravdu nevím, že bych psala o tom, že nemám víru, ale co na tom? Bůh a Pán Ježíš ví zda mám víru nebo ne, a to mi bohatě stačí. 
To co od nás Bůh očekává, je, že budeme věřit jeho Synu, přijmeme ho, a tak vstoupíme díky této milosti do spásy. A jako křesťanům je nám slíbeno nebe. Takže pokud jsme křesťani, běžme, s pohledem upřeným na Ježíše, který vede naši víru od počátku až do konce.

Ano, máme věřit jedině Božímu Synu, protože v něm je naše záchrana. Díky němu máme nadějí na věční život.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 9 Empty Re:144 000

Příspěvek  Melissa 22/8/2014, 18:54

annakonyk napsal:[
Učedníci měli 100% jistotu v tom, že jdou do nebe protože obdrželi Ducha svatého.
Opravdu nevím, že bych psala o tom, že nemám víru, ale co na tom? Bůh a Pán Ježíš ví zda mám víru nebo ne, a to mi bohatě stačí. 
.
Reagovala jsem na tohle: Proroci, apoštoly, učedníky měli 100% jistotu, já ji nemám
A v tom ti chybí víra - jistota. Křesťané vědí, mají víru - jsou Kristovi, jsou částí jeho těla, věří božím slibům o tom, že budou s ním, vědí, že jsou už zde za života na zemi vedeni Duchem sv. V té jejich jistotě se projevuje jejich víra v Boží zaslíbení. Proto přišel Ježíš, aby nám tuto cestu otevřel.
Z dopisů: Jsme ospravedlněni vírou, máme pokoj s Bohem skrze Pána Ježíše, skrze něho jsme vírou získali přístup k této milosti, v ní stojíme a chlubíme se nadějí že dosáhneme slávy Boží. A naděje neklame, neboť Boží láska je vylita do našich srdcí skrze Ducha svatého.

Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 9 Empty 144 000

Příspěvek  annakonyk 22/8/2014, 19:01

Reagovala jsem na tohle: Proroci, apoštoly, učedníky měli 100% jistotu, já ji nemám

Jistotu nemám v tom, že jsem vyvolena, protože jsem nebyla pokřtěna Duchem svatým.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 9 Empty Re:14400

Příspěvek  Melissa 22/8/2014, 19:25

annakonyk napsal:
Reagovala jsem na tohle: Proroci, apoštoly, učedníky měli 100% jistotu, já ji nemám

Jistotu nemám v tom, že jsem vyvolena, protože jsem nebyla pokřtěna Duchem svatým.

Pak přemýšlej o slovech z řím.:
pokud ve vás přebývá Duch Boží. Jestliže pak někdo nemá Kristova Ducha, ten není jeho.
Protože pak nejsi křesťan, nýbrž stále pohan mrtvý ve svých hříších. Třetí možnost není.

Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 9 Empty 144 000

Příspěvek  annakonyk 22/8/2014, 19:44

Pak přemýšlej o slovech z řím.:
pokud ve vás přebývá Duch Boží. Jestliže pak někdo nemá Kristova Ducha, ten není jeho.
Protože pak nejsi křesťan, nýbrž stále pohan mrtvý ve svých hříších. Třetí možnost není.
Malisso, děkují za upřímnost.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 9 Empty Re: 144 000

Příspěvek  witness 22/8/2014, 20:21

annakonyk napsal:
Ty které obdrželi DS jsou zapečetění,
2.Kor. 1:22 Také na nás vložil svou pečeť a dal nám do srdce závdavek toho, co má přijít, totiž ducha.
Efez. 1:13,14 "...a uvěřili mu, vtisknuta pečeť zaslíbeného Ducha svátého jako závdavek našeho dědictví na VYKOUPENÍ těch které si Bůh VYDOBYL k chvále své slávy."
Efez.4:30 "A nezarmucujte svatého Ducha, jehož pečeť nesete pro den VYKOUPENI."
To se ovšem týká KAŽDÉHO křesťana a navíc tato pečeť není totéž co zapečetění
vyvolených ve Zjevení.
Ano, uznávám, že i my dnes máme možnost jít do nebe, ale na rozdíl od vás neberu to jako hotovou věc (jsem vyvolena a jdu do nebe).....
Na rozdíl od koho? Já to také neberu jako hotovou věc, pamatuji na slova Pána Ježíše:
,, Ale kdo vytrvá až do konce, bude spasen´´.
U těch které byli pokřtění DS to bylo jasní, že oni máji nebeskou naději.
Já nejsem pokřtěna DS, a o tom kam já půjdu rozhodne Bůh
Každý člověk, kterého Bůh přitáhne ke Kristu a ten se tak stává
součástí Kristova těla, je pokřtěn DS.
V Kristově těle neexistuje třída pokřtěných a třída nepokřtěných DS.
Pokud tedy sama sebe vnímáš tak, že jsi se stala křesťankou proto, že Tě Bůh ke Kristu přitáhl,
pak nemáš jediný důvod vylučovat se ze křtu DS.
Proč bych nemohla prosit o Ducha svatého, i dnes máme možnost se dostat mezi vyvolené.
Když mi Bůh dá svého Ducha tak taky budu zapečetěna.
Pokud ovšem píšeš, že se jako zapečetěná (ve smyslu 2.Kor. 1:22 ) necítíš, pak je to totéž
jako bys prohlásila, že jsi dosud žádného Ducha svatého neobdržela.
Proroci, apoštoly, učedníky měli 100% jistotu, já ji nemám,
Záleží na tom, jakou jistotu máš na mysli.
Nejsme sami, Ježíš slíbil, že bude s námi až do konce.  Mat. 28:20.
A myslíš, že Ježíš k tomu nepoužívá Ducha svatého?
Není jediné pravé náboženství, je to Ježíš v kterého máme vložit důvěru a čekat na něj.
Každý máme stát svou vlastní vírou.
O tom není pochyb, ale i víra je výsledkem působení Božího ducha.
Máš li tedy víru, musela jsi přijmout Božího Ducha a nechat se jím vést, jinak to nejde. Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 9 Empty Re: 144 000

Příspěvek  sazeč 22/8/2014, 22:32

Křest vody znamená očištění od starých zvyků, příprava do nového života, slib Bohu, skrze Slovo zbavuje nečistot a model atd.,
a křest Duchem svatým znamená proměnění s pomocí Ducha na masité srdce a nového ducha znovuzrozeného, skrze Slovo proměňuje křesťan v nového člověka do Synovy podoby.

Takže, Anno, pokud prosíš Boha o Ducha a myslíš, že nejsi pokřtěna v Duchu, a nevíš si rady, jednoduše se obrať k Pánu Ježíši, aby tě smilovával a pokřtil tě v Duchu. Od té doby se stáváš jedním z údů Kristova těla.

Jen křest vody nezaručuje spásu, má akorát účinek zbavit se pozemského života, ale křest v Duchu je absolutní nutnost pro vstup do Božího království, je to záruka věčného života. Třetí možnost není jak učí SJ...

Duchovní člověk se napřed stává nemluvnětem, pije mléko, přijímá základní poznání o Bohu a až dorůstá, jí hutnější pokrm a přijímá větší poznání atd. Ale ty už chceš najednou vědět složitější učení ač nejsi jak tvrdíš pokřtěna v Duchu. Copak nemluvně může jíst hutný pokrm? Proto Nikodém dobře věděl, co mluvil Pán Ježíš, že se musí znovu narodit, aby spatřil Boží království tak, že napřed uvěří v Krista a nechá se znovu narodit v Duchu, pak rozpozná Boží vůli, tak i ty Anno, jako všichni co jsme prošli jako křesťané, máš vzít příklad ne jako SJ, co odmítají křest v Duchu a myslí, že mají přesné poznání... Taková možnost není o tom zmínka v Bibli.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 9 Empty 144 000

Příspěvek  annakonyk 22/8/2014, 23:43

To se ovšem týká KAŽDÉHO křesťana a navíc tato pečeť není totéž co zapečetění
vyvolených ve Zjevení.
Chceš mi říct, že apoštol Pavel není vyvolený ze Zjevení?
Čtu v 2.Kor. 1:22 On nám také vtiskl svou pečeť...  Neděla rozdíl meze sebou a nimi.

Gal. 4:26 Ale budoucí Jeruzalém je svobodný, a on je naše matka. Jde apoštol Pavel do nového Jeruzaléma oni taky.

Zjevení 14:4 Ti následují Beránka kamkoli jde. Ti jako první z lidstva byli vykoupení Bohů a Beránkovi. Beránek bude v novém Jeruzalémě 144 000 taky protože ho následují, apoštol Pavel taky.

2.Tím. 2:12 jestliže vytrváváme budeme taky spolu kralovat. Budou spolu kralovat.

Efez.2:6 a společně nás posadil v nebeských místech. Jdou společně do nebe.

Takže, apoštol Pavel je zapečetěný, bude v novém Jeruzalémě, bude kralovat, jde do nebe a všem komu té dopisy píše jdou s nim.

A teď my napiš kdo podle tebe jsou ti které popisuje Zjevení 14:1-5. Oni jsou dvě skupiny zapečetěných?
Každý člověk, kterého Bůh přitáhne ke Kristu a ten se tak stává
součástí Kristova těla, je pokřtěn DS.
Ano, ten kdo je součástí Kristova těla je pokřtěn Duchem svatým.
A kdo je Kristovo tělo?
Pokud ovšem píšeš, že se jako zapečetěná (ve smyslu 2.Kor. 1:22 ) necítíš, pak je to totéž
jako bys prohlásila, že jsi dosud žádného Ducha svatého neobdržela.

 Já jsem Ducha svatého neobdržela, ty ano? Kdo dnes křti svatým Duchem?
Záleží na tom, jakou jistotu máš na mysli.
Tu jistotu, že na ně sestoupil svatý Duch z nebe.  Skutky 1:4,5; 2:1-4.
A myslíš, že Ježíš k tomu nepoužívá Ducha svatého?
Moc dobře víš, že ani Ježíš sám od sebe nemůže dělat vůbec nic. Jan 5:19.
O tom není pochyb, ale i víra je výsledkem působení Božího ducha.
Máš li tedy víru, musela jsi přijmout Božího Ducha a nechat se jím vést, jinak to nejde.



Bůh svým Duchem dokáže působít ve všem, ale my se bavíme o tom kdo obdržel Božího Ducha.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 9 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Zdeněk Bláha 23/8/2014, 00:05

anakonyk napsal:Z učení VRO jsi se vymanil, a zase posloucháš koho? Lidi.
Máš Boží slovo toho se drž, a sám Ježíš tebe povede.

V ranně křesťanském sboru bylo normální být pokřtěn ve svatém duchu. A až na vzpurné výjimky, to nikomu nebránilo respektovat Boží vůli a zapojit se do těla, do církve, na místo, které mu Pán přidělil. Ne každému bylo dáno být učitelem. Úlohy jsou rozdělené s ohledem na budování těla církve. Podřídit se tomuto Božímu úkolu a vnímat při tom jemné vedení Svatého Ducha je to, co považuji za činění Boží vůle ve svém životě.

Sama si prosím dej pozor, aby tvé odmítání lidí nebylo projevem pýchy, zatvrzelosti, nafoukanosti, nebo hořkosti ve tvém srdci. To jsou vlastnosti, které působí jako zábrana proti přijetí Svatého Ducha.

Dej si také prosím pozor na následující způsob uvažování. Lidé než by se pokořili, než by si přiznali svou vlastní pýchu, tak raději vymyslí nějakou nauku, která jim logicky zdůvodní, proč svatého ducha nedostali. Raději budou říkat, že je to pro nějakou speciální skupinu lidí, protože jinak by museli zkoumat sami sebe  a hledat na sobě chybu a to by mohli přijít nato, že je potřeba něco změnit.

Zdeněk Bláha

Male Poeet p?íspivku : 408
Reputace : 7
Body : 129
Registration date : 29. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 9 Empty 144 000

Příspěvek  annakonyk 23/8/2014, 07:49

Ahoj Zdeňku,

za hodně věci jsem ti opravdu vděčna, moc dobře víš, že mě nejvíc zajímali proroctví.
Ale když jsi mě upozornil na evangelium tak jsem ho začala studovat, a to co dnes píšu je výsledkem toho co jsem se v něm dočetla.
Sama si prosím dej pozor, aby tvé odmítání lidí nebylo projevem pýchy, zatvrzelosti, nafoukanosti, nebo hořkosti ve tvém srdci. To jsou vlastnosti, které působí jako zábrana proti přijetí Svatého Ducha.

Já lidi neodmítám naopak je mi jich lito, že oni se dostali z učení VRO který sele evangelium vztáhl na sebe (oni mají DS, jsou pomazaní, jdou do nebe...) a vy je nápodobujete, cele evangelium vztahujete na každého jednotlivce.

Všechny mate nebeskou nadějí, obdrželi jste Ducha svatého, budete kralovat...
Ale těch co mají nebeskou nadějí je omezený počet, i když vy to nechcete přijmout, protože všichni jste si usmyslili, že jdete do nebe. A pro koho bude ta nova zem o které píše Izajáš 66:22; Zjevení 21:1?
Sami sebe stavíte na úroveň apoštolu, proroku... Je to ale Bůh kdo rozhoduje a ne my sami.
Dej si také prosím pozor na následující způsob uvažování. Lidé než by se pokořili, než by si přiznali svou vlastní pýchu, tak raději vymyslí nějakou nauku, která jim logicky zdůvodní, proč svatého ducha nedostali. Raději budou říkat, že je to pro nějakou speciální skupinu lidí, protože jinak by museli zkoumat sami sebe  a hledat na sobě chybu a to by mohli přijít nato, že je potřeba něco změnit.


Když jsem nechtěla uznat učení VRO tak něco podobného bylo mi řečeno.
Kdybych řekla, že jsem Ducha svatého obdržela, tak by jste mě vzali meze sebe (jako SJ) ale když vám chci ukázat, že se mýlíte tak jsem vašim nepřítelem.
Nemůžu říct "ano mám Ducha svatého" lhala bych a to já nechci.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 9 Empty Re: 144 000

Příspěvek  zbysek 23/8/2014, 08:51

annakonyk napsal:Kdybych řekla, že jsem Ducha svatého obdržela, tak by jste mě vzali meze sebe (jako SJ) ale když vám chci ukázat, že se mýlíte tak jsem vašim nepřítelem.
Tvé vývody jsou opravdu obdivuhodné. My se tě tu snažíme různými způsoby povzbudit, abys shodila všechny zábrany, které ti brání v přijetí Ducha Svatého, a ty nás osočíš z toho, že tě považujeme za nepřítele?!? Tvrdíš, že nemáš Ducha, přesto máš jistotu v tom, že se mýlíme my, nikoliv ty? To jsi fakt hodně přehnala...

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 9 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Zdeněk Bláha 23/8/2014, 09:03

anakonyk napsal:Sami sebe stavíte na úroveň apoštolu, proroku...


Rozdáváš vážná obvinění na všechny strany. Spoustu věcí vůbec nechápeš nebo chápeš špatně. Sama si se ještě nevymanila z učení svědků jehovových. Vím, že to trvá dlouho. Člověk stále srovnává a často vidí věci jen ze své perspektivy, z perspektivy své negativní zkušenosti. Ale tento pohled často není správný a je nesmírně matoucí. Snažíš se to stále zpracovat hlavou, třídíš informace, nechceš aby tě někdo oblbnul. Jenže spousta informací a náhledů, které o Bibli máš jsou z učení SJ. Oni tě dlouhá léta programovali k určitému způsobu přemýšlení. Takže jenom vyměnit jedny informace za druhé nestačí. To nás nezbaví naučených způsobů jak z informacemi zacházet.
Další překážkou je pokažené srdce, porušenost ducha, o které mluví Boží slovo. Někdy si chceme připadat tak dobří, tak spravedliví, že si odmítáme přiznat slabosti a tak nás Bůh nemůže uzdravit.

Vidíme věci jen z pozice vlastní spravedlnosti a vlastní ublíženosti a odmítáme vidět věci z pohledu Boží spravedlnosti. Vidíme, "jak věci chceme my", nevidíme, "jak věci chce Bůh."

Křest svatým Duchem není nějaká high class, nebo business class, elita, první třída mezi ostatními křesťany. Není to "my apoštolové a proroci" a pak "ti ostatní". Jsou jenom ti "ostatní". Všichni jsou slabí a všichni potřebují svatého ducha. Copak jsi nečetla, že Bůh vyvolil slabé věci světa. Kromě toho, že nás Bůh vykoupil svou krví a dal nám svého Ducha, rozhodl se  z nás udělat církev a dal nám dary v podobě lidí, dal nám učitele a proroky a naše bratry, kteří nám slouží k našemu růstu. V tom je i tajemství obecenství církve.

Ty si viděla a zažila zatím jen karikaturu církve v podobě organizace a tak ti je zatěžko přijmout, že to takhle Bůh opravdu chce a že to opravdu může fungovat, že to může být dobré. Vím  z vlastní zkušenosti, že to trvá roky než se toho pokřiveného pohledu člověk úplně zbaví a bez pomoci Svatého Ducha by to nešlo.

A připojuji se k Zbyškovi, že jsi to opravdu s těmi obviněními přehnala.

Zdeněk Bláha

Male Poeet p?íspivku : 408
Reputace : 7
Body : 129
Registration date : 29. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 9 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Zdeněk Bláha 23/8/2014, 09:54

anakonyk napsal:Ale když jsi mě upozornil na evangelium tak jsem ho začala studovat

Tato věta prozrazuje hodně.

Někdo před tebe položí velký talíř plný dobrého jídla a ty místo toho, abys ho snědla, vezmeš nůž a vidličku a začneš ho zkoumat. Pečlivě popisuješ jednotlivé části pokrmu a děláš si poznámky. Prozkoumané části odděluješ na stranu talíře. Když celé jídlo prozkoumáš, tak překvapnému hostilteli poděkuješ, že ho pro tebe připravil a poprosíš o další.

Evangelium se nestuduje, evangelium se přijímá. Je velice jednoduché, není na něm, co studovat.

To je příklad myšlení svědků jehovových. Všechno prostudovat. Nacpat si hlavu informacemi a ohromovat druhé svou chytrostí.

A co takhle být jako normální člověk a prostě to sníst.

Zdeněk Bláha

Male Poeet p?íspivku : 408
Reputace : 7
Body : 129
Registration date : 29. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 9 Empty 144 000

Příspěvek  annakonyk 23/8/2014, 10:08

Tvé vývody jsou opravdu obdivuhodné. My se tě tu snažíme různými způsoby povzbudit, abys shodila všechny zábrany, které ti brání v přijetí Ducha Svatého, a ty nás osočíš z toho, že tě považujeme za nepřítele?!? Tvrdíš, že nemáš Ducha, přesto máš jistotu v tom, že se mýlíme my, nikoliv ty? To jsi fakt hodně přehnala...


Včera jsi mi napsal, že jsi dostal svůj dílek Ducha svatého od Boha k budovaní církve.
 
Stejně i VRO tvrdí, že on je Božím sdělovacím prostředkem a, že oni jsou vedení Duchem svatým, a přesto podle toho co píšou všechny víme, že jsou to samozvance. Oni se postavili na místo Pána Ježíše a posílají sami od sebe SJ kázat po světě.

Sám Ježíš nás na tolika místech varuje, že nemáme za nikým chodit. A že je to On kdo bude s námi až do konce.
Podle tebe mám zahodit Pána Ježíše a nechat se tebou budovat, proto, že ty mi tvrdíš, že jsi obdržel dílek Ducha?

Máme zůstat svobodní do žádné lidské církve nevstupovat, protože Ježíš je schopen se postarat o každého jednotlivce.

Apoštoly obdrželi Ducha svatého, a byli pověření kázat evangelium a činit učedníky Mat. 28:19,20.

Neobdržela jsem Ducha jako apoštoly v prvním století, ale podle toho co píšete dokážu rozeznat zda je to v souladu z Bibli či nikoliv.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 9 Empty 144 000

Příspěvek  annakonyk 23/8/2014, 10:19

Někdo před tebe položí velký talíř plný dobrého jídla a ty místo toho, abys ho snědla, vezmeš nůž a vidličku a začneš ho zkoumat. Pečlivě popisuješ jednotlivé části pokrmu a děláš si poznámky. Prozkoumané části odděluješ na stranu talíře. Když celé jídlo prozkoumáš, tak překvapnému hostilteli poděkuješ, že ho pro tebe připravil a poprosíš o další.

Dlouho jsem papala to co mě naservíroval VRO a když si myslíš, že i dnes sním vše co mi někdo naservíruji tak to se opravdu velice mýlíš.
Vše zkoumám zda je to v souladu s Božím slovem. Skutky 17:11.

Nikoho nechci ohromit svou chytrostí, ale jedině co chci je to, aby Boží slovo nebylo překrucováno.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 9 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Zdeněk Bláha 23/8/2014, 11:09

anakonyk napsal:Máme zůstat svobodní do žádné lidské církve nevstupovat, protože Ježíš je schopen se postarat o každého jednotlivce.

To je lež (jako věž). Ježíš je Pánem církve, kterou učinil pro nás a je to součást způsobu, jak se postarat o každého jednotlivce. Ďábel se snaží rozdělovat, jednotlivec je pro něj snadnější kořistí. Ďábel je pyšný, dobře rozumí tomu, co je pýcha a je pro něj snadné na lidskou pýchu dobře zapůsobit.

Je psáno, podle toho poznáváme, že jsme z Boha, že milujeme své bratry. A jak ty miluješ své bratry, když žádné nechceš mít?

anakonyk napsal:Neobdržela jsem Ducha jako apoštoly v prvním století, ale podle toho co píšete dokážu rozeznat zda je to v souladu z Bibli či nikoliv.

To, co skutečně potřebuješ, je jednoduché a to dokáže rozeznat člověk bez ukončené základní školy.

O ostatních tvých "moudrech" - derivátech učení svědků jehovových nemá cenu se zmiňovat, je to jenom namyšlenost. Mnoha svými výroky dosvědčuješ, že jsi se nenarodila z Boha, ani si nepřijala svatého Ducha a i kdyby jsi to tvrdila, tak odmítání typu "Já, já, já sama, žádná církev", by samo o sobě vypovědělo dost o tom, v jakém si stavu.

Zdeněk Bláha

Male Poeet p?íspivku : 408
Reputace : 7
Body : 129
Registration date : 29. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 9 Empty Re: 144 000

Příspěvek  zbysek 23/8/2014, 11:10

annakonyk napsal:Včera jsi mi napsal, že jsi dostal svůj dílek Ducha svatého od Boha k budovaní církve.
 
Stejně i VRO tvrdí, že on je Božím sdělovacím prostředkem a, že oni jsou vedení Duchem svatým, a přesto podle toho co píšou všechny víme, že jsou to samozvance.
To je těžká a naprosto mylná dezinterpretace toho, co jsem napsal. Vidím, že stejným způsobem si vykládáš i další myšlenky Bible - tedy mylně.

Dostal jsem něco z darů Ducha pro budování společenství, do kterého mě Bůh poslal. Další lidé tam dostali jiné dary, a tak společně budujeme Kristovo tělo, jak si žádá Kristus. V žádném případě jsem nedostal něco z darů proto, aby mě všichni poslouchali a já jim despoticky velel.

Jestliže jsi nedokázala rozeznat ani toto (přestože z odkazu, který jsem zde uvedl, bys to pochopit mohla - 1Ko 12), pak sotva rozeznáš i něco jiného. Otevři se Duchu a nech se jím vést, abys tu nemusela plácat takové nesmysly a zbytečné urážky.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 9 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Melissa 23/8/2014, 11:40

annakonyk napsal:
Tvé vývody jsou opravdu obdivuhodné. My se tě tu snažíme různými způsoby povzbudit, abys shodila všechny zábrany, které ti brání v přijetí Ducha Svatého, a ty nás osočíš z toho, že tě považujeme za nepřítele?!? Tvrdíš, že nemáš Ducha, přesto máš jistotu v tom, že se mýlíme my, nikoliv ty? To jsi fakt hodně přehnala...


Včera jsi mi napsal, že jsi dostal svůj dílek Ducha svatého od Boha k budovaní církve.
 
Stejně i VRO tvrdí, že on je Božím sdělovacím prostředkem a, že oni jsou vedení Duchem svatým, a přesto podle toho co píšou všechny víme, že jsou to samozvance. Oni se postavili na místo Pána Ježíše a posílají sami od sebe SJ kázat po světě.

Sám Ježíš nás na tolika místech varuje, že nemáme za nikým chodit. A že je to On kdo bude s námi až do konce.
Podle tebe mám zahodit Pána Ježíše a nechat se tebou budovat, proto, že ty mi tvrdíš, že jsi obdržel dílek Ducha?

Máme zůstat svobodní do žádné lidské církve nevstupovat, protože Ježíš je schopen se postarat o každého jednotlivce.
Z tebe mluví strach a nedůvěra. Já vím, že když člověk pochopí, že se mýlil, že věřil falešným prorokům, samozvancům co se stavěli na místo Krista, je pak těžké budovat novou důvěru. Jsi na tom vlastně lépe než jsem byla já. V tobě zůstalo přesvědčení, že Ježíše nemáš zahodit. Za sebe můžu říct, že po opuštění organizace jsem dobrých patnáct let neviděla Bibli, všemu, co se by se týkalo víry, boha, náboženství .. jsem se vyhýbala. Žila jsem normálně, splynula jsem s tím, jak se obvykle žije, práce , rodina.
Zdálo se, že jsem zampomněla, ale není to pravda. Ještě pak, když jsem znovu začala číst bibli a přemýšlet o bohu,pořád byly ve mně pochybnosti, abych zase nenaletěla.
Možná že i to, že nejsem stálým členem žádného sboru je důsledek negativní zkušenosti s SJ a jejich vymýváním mozků.
Opravdovou svobodu jsm zažila až když jsem se skutečně a poctivě chtěla poznat s Ježíšem. Srdce po něm toužilo, i když zmanipulovaný rozum varoval. A můžu ti říct, že když ho upřímně pozveš, přestaneš chtít poznat svým rozumem a vlastní silou co Bůh zamýšlí dělat se světem a rozumět všem proroctvím a tvoje srdce se zaměří na to, že chceš poznat co chce udělat s tebou a ve tvém životě, pak ho poznáš. Získáš i toho ducha na pomoc, abys mu rozuměla. Neslibuju, že najednou budeš znát všechno, všechna proroctví vykládat jako nějaký úžasný prorok, ale získáš život v Kristu, pochopíš, že evangelium je dobrá zpráva o něm. Pak, protože si musíš připustit, že to je začátek - je potřebné, abys uznala, že na tomto začátku, kdy se narodí nový člověk (tím se totiž v tuto chvíli staneš), potřebuješ mléko. Můžu tě ujistit, že to není nic podřadného, taková čistá, výživná kvalitní strava od Otce.


Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 9 Empty 144 000

Příspěvek  annakonyk 23/8/2014, 12:05

To je lež (jako věž). Ježíš je Pánem církve, kterou učinil pro nás a je to součást způsobu, jak se postarat o každého jednotlivce. Ďábel se snaží rozdělovat, jednotlivec je pro něj snadnější kořistí. Ďábel je pyšný, dobře rozumí tomu, co je pýcha a je pro něj snadné na lidskou pýchu dobře zapůsobit.

"Drž té se organizaci a poslouchejte její vedení. Jinak si život nezachránite." Ta slova všichni moc dobře známe.
Víš vůbec co je to církev? Ježíšovo tělo? Duchovní chrám?

Ti které patří dnes k církví jsou rozházení po celém světě, jsou to lidi (živí kameny) Efez. 2:19-22; 1.Petra 2:4,5, jakou církev pro vás dnes Ježíš učinil?

Je psáno, podle toho poznáváme, že jsme z Boha, že milujeme své bratry. A jak ty miluješ své bratry, když žádné nechceš mít?

A na to jsi přišel jak?
O ostatních tvých "moudrech" - derivátech učení svědků jehovových nemá cenu se zmiňovat, je to jenom namyšlenost. Mnoha svými výroky dosvědčuješ, že jsi se nenarodila z Boha, ani si nepřijala svatého Ducha a i kdyby jsi to tvrdila, tak odmítání typu "Já, já, já sama, žádná církev", by samo o sobě vypovědělo dost o tom, v jakém si stavu.
Ježíš ne řekl: až přijde Syn člověka nalezne na zemi církev? ale řekl: víru. Dnes máme se spolehnout jedině na vedení Božího Syny a za nikým nechodit, čekat na něj. 
Nesuď mě, jedině Bůh posoudí v jakém jsem stavu.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 9 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Zdeněk Bláha 23/8/2014, 12:14

anakonyk napsal:Víš vůbec co je to církev? Ježíšovo tělo? Duchovní chrám?

No vidíš, jak z tebe ta zpupnost a namyšlenost leze ven, jen tak dál.


Zdeněk Bláha

Male Poeet p?íspivku : 408
Reputace : 7
Body : 129
Registration date : 29. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 9 Empty Re: 144 000

Příspěvek  zbysek 23/8/2014, 12:37

annakonyk napsal:
Je psáno, podle toho poznáváme, že jsme z Boha, že milujeme své bratry. A jak ty miluješ své bratry, když žádné nechceš mít?
A na to jsi přišel jak?
Jan 13:35  Podle toho všichni poznají, že jste moji učedníci, budete-li mít lásku jedni k druhým.

Jak se chceš držet něčeho, co vůbec neznáš??? Jak chceš milovat své bratry, když se s nimi pravidelně nesetkáváš??? Toto je základní rozpoznávací pravidlo pro křesťany, a ty ho neznáš?

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 9 Empty 144 000

Příspěvek  annakonyk 23/8/2014, 12:41


No vidíš, jak z tebe ta zpupnost a namyšlenost leze ven, jen tak dál.


Zdeňku, měj se hezký.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 9 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 9 z 14 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru