Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

144 000

+34
Styvi
admin pavel
sazeč
witness
dajti
Melissa
annakonyk
Martin Cibulka
Jiří Brei
Eliška
Doktorka White
Věra Kolafová - quaero
jája
Luboš
Dora
Milan
Robin
Martin Vlasák
zbysek
Černá ovce sboru
jacky89
Jirka z P. (queens)
janmat
Arago
Mysteri
oskar
dov
petra
Hvězdlický
Petr W.
Biblicky krestan
stefan
František
Zdeněk Bláha
38 posters

Strana 14 z 14 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14

Goto down

144 000 - Stránka 14 Empty Re: 144 000

Příspěvek  sazeč 15/9/2014, 18:51

witness napsal:To annakonyk:
Nebudu znovu rozebírat něco, co zde již bylo rozebráno tisíckrát,
jen bych řekl, že jsi dotáhla 2 třídní učení SJ do celkem absurdního
závěru.
U SJ je pro ,,nepomazané´´, co nepatří mezi 144 000, nebe nekompromisně zavřeno,
ale přesto všechno jim ,,pomazané´´ ústředí povoluje říkat si křesťané.
Ty nepřipouštíš ani to.... Very Happy

Alespoň si Anička oproti SJ uvědomuje, že být křesťan znamená být v Kristu, jinak všichni věřící by byli s Kristem v nebi. Ano, Aničko?

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 14 Empty 144 000

Příspěvek  annakonyk 15/9/2014, 19:18

Nebudu znovu rozebírat něco, co zde již bylo rozebráno tisíckrát,
jen bych řekl, že jsi dotáhla 2 třídní učení SJ do celkem absurdního
závěru.
U SJ je pro ,,nepomazané´´, co nepatří mezi 144 000, nebe nekompromisně zavřeno,
ale přesto všechno jim ,,pomazané´´ ústředí povoluje říkat si křesťané.
Ty nepřipouštíš ani to.... 144 000 - Stránka 14 Icon_biggrin
Mezi tebou a VRO není skoro žádný rozdíl, on vše, co je napsáno pro vyvolené vztáhl na sebe, a ty na sebe.
Klidně si můžeš říkat prorok nebo apoštol, co na tom, i oni patří ke stejné skupině jako křesťane ke 144 000.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 14 Empty 144 000

Příspěvek  annakonyk 15/9/2014, 19:21

Alespoň si Anička oproti SJ uvědomuje, že být křesťan znamená být v Kristu, jinak všichni věřící by byli s Kristem v nebi. Ano, Aničko?




Ano, všechny křesťany jdou do nebe.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 14 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Anonymní 15/9/2014, 19:35

Ano, všechny křesťany jdou do nebe.
Víš Aničko, to není náš výmysl, ale o tom se dočteš v Písmu. Smile

Pavel

P.S. Zatím to tak je, jak to bude po této etapě, která trvá od Edenu, nevím, ale nic s tím nenaděláme, v Písmu jasně stojí, že kdo uvěří v Krista je kristovec-křesťan a těm Pán slibuje život v Božím království.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 14 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Melissa 15/9/2014, 19:39

annakonyk napsal:[
Když si Melisso, otevřeš 1.Petra 1:1,2 tam je napsáno: "Petr, apoštol Ježíše Krista, VYVOLENÝM, který přebývají jako cizinci v diaspoře v Pontu, Galacii, Kappadokii, Asii, a Bithynii a byli PŔEDEM vyhlédnuti  od Boha Otce a posvěcení Duchem, aby se poslušně odevzdali Ježíši Kristu a byli očištění pokropením jeho krví..."

Jak vidíš, že ta slova jsou adresovaná VYVOLENÝM, předem vyhlédnutím od Boha, nemůžeš ta slova vztahovat na sebe, ten dopis je adresován určitým lidem. Ta slova se nevztahují na každého kdo si řekne "Já věřím v Krista" ale na toho koho vyvolí Bůh.
Tak tomu rozumím já.

Nejen ti co chodili s Ježíšem mohou být jeho učedníky a křesťany :
"... I když jste ho neviděli, milujete ho; a i když ho dosud nevidíte, přece v něj věříte .."

Tohle je třeba udělat:
"...dokonale se spolehněte na milost, kterou vám přináší zjevení Ježíše Krista"

protože:
"..ze svého marného životního způsobu předaného od otců nebyli vykoupeni pomíjejícími věcmi, totiž stříbrem nebo zlatem, ale drahou krví Krista jakožto beránka bez úhony a poskvrny"

a tak se staneme křesťany:
"..Nejste přece znovuzrozeni z pomíjivého semene, ale z nepomíjivého, skrze živé a na věky zůstávající Boží slovo. "
Pánova řeč zůstává navěky." A to je to slovo, jímž vám bylo vyhlášeno evangelium.
A toto evangelium jsem poznala, přijala, vím, že spása je z milosti, není to mou zásluhou.
On sám na svém těle vnesl naše hříchy na dřevo, abychom zemřeli hříchům a ožili spravedlnosti - "jeho ranami jste byli uzdraveni."
Byli jste přece jako bloudící ovce, ale nyní jste obráceni k Pastýři. A kdo je jeho, ten uslyší a pozná jeho hlas - vím, že patřím jemu, mezi ty, které nazval přáteli. On je můj pastýř, Učitel a život. Už teď a tady.

A dopisy jsou povzbuzením pro nás křesťany,můžu je vztahovat na sebe, protože křesťanka jsem: "...krátce jsem vám napsal, abych vás povzbudil a dosvědčil, že toto je pravá Boží milost a že v ní stojíte....".

Patřím do církve Kristovy, mezi ty, kteří jsou jeho, kteří se znovunarodili v Kristu a vědí, že :
.." Kdysi jste nebyli lidem, ale nyní jste lid Boží; nedocházeli jste milosrdenství, ale nyní jste milosrdenství došli. "





Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 14 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Anonymní 15/9/2014, 19:53

to Melissa

Víš drahá sestřičko, tisíc "+" by nestačilo k tomu jak vyjádřit můj pocit po vyjádření tvé víry v předešlé reakci na Aničku. Smile

Ještě jednou ti moc děkuji a přeji hodně Božího požehnání

Pavel

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 14 Empty Re: 144 000

Příspěvek  witness 15/9/2014, 20:28

annakonyk napsal:
Mezi tebou a VRO není skoro žádný rozdíl, on vše, co je napsáno pro vyvolené vztáhl
na sebe, a ty na sebe.
Jestli tohle je Tvůj závěr z celé debaty, pak jsem možná přecenil Tvou upřímnost.. Very Happy

Přemýšlej trochu: Kdybych byl jako VRO, zakazoval bych Ti brát symboly a pochválil
Tě za to, že si nenárokuješ nebe ale ,,pouze´´ zemi.
Já Tě naopak opakovaně vybízím k tomu, aby sis uvědomila, že to samé, co si z Bible
vztahuji na sebe, si můžeš na sebe vztáhnout i Ty a kdokoliv jiný... Very Happy
Klidně si můžeš říkat prorok nebo apoštol,
Neboj, nepovažuji se ani za proroka, ani za apoštola,
jsem prostě křesťan, ale i tento výraz je pro Tebe asi příliš domýšlivý, že?
co na tom, i oni patří ke stejné skupině jako křesťane ke 144 000
Zatímco Ty jako následovnice Krista patříš do pozemské třídy, proto nemůžeš být křesťanka,  
protože termín křesťan mohou dle Tebe užívat jen ti, co jdou do nebe.

Jen by mě zajímalo, za co se tedy považuješ, když za křesťanku se považovat nemůžeš.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 14 Empty 144 000

Příspěvek  annakonyk 15/9/2014, 21:44

Já Tě naopak opakovaně vybízím k tomu, aby sis uvědomila, že to samé, co si z Bible
vztahuji na sebe, si můžeš na sebe vztáhnout i Ty a kdokoliv jiný... 144 000 - Stránka 14 Icon_biggrin
Děkuji za nabídku, ale já na rozdíl od tebe počkám na příchod Pána Ježíše, protože on zná ti které jemu patři, a když patřím meze ti kdo májí nebeskou nadějí, tak jsem si jista, že na mě rozhodně nezapomene.
Jen by mě zajímalo, za co se tedy považuješ, když za křesťanku se považovat nemůžeš.

Záleží vůbec na tom?  Za koho se považovali Abel, Enoch, Noe nebo Job?

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 14 Empty Re: 144 000

Příspěvek  witness 15/9/2014, 22:00

annakonyk napsal:
Děkuji za nabídku.....
Mně neděkuj, nabídka nebeského života pro následovníky Krista nepochází ode mě.. Very Happy
Jen by mě zajímalo, za co se tedy považuješ, když za křesťanku
se považovat nemůžeš.
Záleží vůbec na tom?  Za koho se považovali Abel, Enoch, Noe nebo Job?
Zjevně se tedy asi považuješ za Boží služebnici, možná i následovnici Krista, ale
toho času bez práva nazývat se křesťankou.
No jak myslíš.. Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 14 Empty 144 000

Příspěvek  annakonyk 15/9/2014, 22:07

pro witness za 15/9/2014, 22:00

Měj se hezký.
Dobrou noc.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 14 Empty Re: 144 000

Příspěvek  dajti 15/9/2014, 23:47

Zjevení 7:17 píše o velkém zástupu, že Bůh setře každou slzu z jejich očí.
Zjevení 21:3,4 píše, Bůh jim ( lidem ) setře každou slzu z očí.

Slova jsou podobná a to může vést k závěru, že velký zástup jsou ti lidé, a lidé jsou přeci na zemi. Tudíž i velký zástup by měl být na zemi. Kromě toho k těm lidem, kterým bude setřena každá slza z očí sestupuje z nebe Nový Jeruzalém - Zjevení 21:2 - no a když sestupuje z nebe, tak , obrazně ´ zřejmě na zem ( nemůže přece sestupovat z nebe do nebe ).

Nevede to vše snad k závěru, že velký zástup jsou lidé na zemi ?


dajti

Male Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : 137
Registration date : 11. 12. 12

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 14 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Martin Cibulka 16/9/2014, 11:02

Pro Annu, která napsala Witnessovi (Yesterday at 14:01):
Nechci tu opakovat to, co už tu opakovaně je řečeno pořád dokola.
Jen snad to, že máš prostě zafixováno, že nebe je jen pro 144 000 a přes to
Ti prostě, jak se říká, nejede vlak.
Já to nemam zafixováno, je to napsáno v Bibli Zjevení 14:3.
Ukaž mi, kde je napsáno, že do nebe jde ještě nikdo jiní.
Hlavně nepiš mi Zjevení 7:9 protože stát před trůnem neznamená být v nebi Izajáš 66:22.
Ve Zjevení 14:3 není potvrzeno nic, co se týče počtu lidí, kteří budou „uchváceni v oblacích vzhůru vstříc Pánu“ (1. Tesalonickým 4:17, EP). Jistotu máme pouze v tom, že oněch 144 0000 pochází „z obyvatel země, kteří byli vykoupeni“ (Zjevení 14:3, EP), a že pouze oni byli schopní zpívat jistou píseň.

O Zjevení 7:9 nechceš slyšet proto, že Tě ve skutečnosti usvědčuje z překrucování Písma. Píše se tam totiž o velikém zástupu, jehož počet nikdo z lidí nedokáže „sečíst, ze všech ras, kmenů, národů a jazyků, jak“ nejen, že „stojí před trůnem“, ale v dalších verších je upřesněno, že i slouží v Božím „chrámě dnem i nocí“ (Zjevení 7:15, EP). Je tomu tak proto, že i oni byli vykoupeni, jak dosvědčuje Zjevení 5:9.

Jinými slovy, kontext pojednává o 144 000 jako o části velikého zástupu. Onen veliký zástup je tvořen vykoupenými lidmi „ze všech kmenů, jazyků, národů a ras“ (Zjevení 5:9, EP), kdežto 144 000 pouze z „pokolení Izraele“ (Zjevení 7:4, EP), který navíc splňuje i další zvláštní podmínky (viz Zjevení 14:4-5).

Bylo by lepší jak pro Tebe, tak i ostatní, kdybys konečně přestala překrucovat základní fakta a místo toho jsi přijala pravdu, než abys zde jako ta, která nepřijala Ducha svatého, poučovala nás, jimž byla „vtisknuta pečeť zaslíbeného Ducha svatého, jako závdavek našeho dědictví na vykoupení těch, které si Bůh vydobyl k chvále své slávy“ (Efezským 1:13-14, EP).

Tím nechci tvrdit, že všichni, kdo o sobě prohlašují, že jsou křesťané, automaticky tento „závdavek“ přijali – tento závdavek totiž není pouhá intelektuální záležitost mysli, ale hluboká duchovní zkušenost, o níž věřící ví, že se mu přihodila – nicméně chci říct, že my, kteří jsme ten „závdavek“ přijali, máme povinnost hlásat totéž evangelium jako apoštolé, kteří znali Ješuu ha-Mašiach tělesně, a nemůžeme tedy tolerovat učení, která tomuto evangeliu odporují, což je i případ Tvého vysvětlování nebeské naděje a vykoupení.

Pro Dajti, který napsal:
Zjevení 7:17 píše o velkém zástupu, že Bůh setře každou slzu z jejich očí.
Zjevení 21:3,4 píše, Bůh jim ( lidem ) setře každou slzu z očí.

Slova jsou podobná a to může vést k závěru, že velký zástup jsou ti lidé, a lidé jsou přeci na zemi. Tudíž i velký zástup by měl být na zemi. Kromě toho k těm lidem, kterým bude setřena každá slza z očí sestupuje z nebe Nový Jeruzalém - Zjevení 21:2 - no a když sestupuje z nebe, tak , obrazně ´ zřejmě na zem ( nemůže přece sestupovat z nebe do nebe ).

Nevede to vše snad k závěru, že velký zástup jsou lidé na zemi ?
Ohledně totožnosti velikého zástupu je jasně napsáno, že to jsou lidé „ze všech ras, kmenů, národů a jazyků“ (Zjevení 7:9, EP), tedy vybraná skupina „z“ těch ras, kmenů, národů a jazyků, které kdy byly či které zůstaly na zemi. Zjevení 21:3,4 už o takovéto vybrané skupině nemluví, ale říká, že na všechny lidi, kteří se v té době budou nacházet na nové zemi, sestoupí „svaté město, nový Jeruzalém, krásný jako nevěsta ozdobená pro svého ženicha“ (Zjevení 21:2, EP).
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 14 Empty 144 000

Příspěvek  annakonyk 16/9/2014, 11:16

pro dajti za 15/9/2014, 23:47
Zjevení 7:17 píše o velkém zástupu, že Bůh setře každou slzu z jejich očí.
Zjevení 21:3,4 píše, Bůh jim ( lidem ) setře každou slzu z očí.

Slova jsou podobná a to může vést k závěru, že velký zástup jsou ti lidé, a lidé jsou přeci na zemi. Tudíž i velký zástup by měl být na zemi. Kromě toho k těm lidem, kterým bude setřena každá slza z očí sestupuje z nebe Nový Jeruzalém - Zjevení 21:2 - no a když sestupuje z nebe, tak , obrazně ´ zřejmě na zem ( nemůže přece sestupovat z nebe do nebe ).

Nevede to vše snad k závěru, že velký zástup jsou lidé na zemi ?

Ano nový Jeruzalém sestupuje od Boha z nebe. V novém Jeruzalémě bude Ježíš, Abraham, Izák, Jakob, proroci, apoštoly (všechny které byli pokřtěný DS). Gal. 4:26 "A Jeruzalém nahoře je svobodný a on je naše matka."

Vzhledem k tomu, že oni všechny mají nebeskou nadějí (Kolos.1:5; 1.Petra 1:4 Filip. 3:20; Efez. 1:3; 2:6) tak ten nový Jeruzalém na zem nesestoupí, zastaví se nad zemi.
Když sám Boží Syn sestoupí z nebe a s nim budou Abraham... proroci, apoštoly, je absurdní tvrdit, že lide půjdou do nebe.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 14 Empty 144 000

Příspěvek  annakonyk 16/9/2014, 11:44

Jistotu máme pouze v tom, že oněch 144 0000 pochází „z obyvatel země, kteří byli vykoupeni“ (Zjevení 14:3, EP), a že pouze oni byli schopní zpívat jistou píseň.
Novou píseň Martine bude zpívat i král David Žalm 40:3 "Vložil mi dále do úst novou píseň...", Žalm 96:1 "Zpívejte Hospodinu píseň novou...", Izajáš 42:10 "Zpívejte Hospodinu píseň novou..."
Ale král David není žádní panic, jak muže zpívat novou píseň? Zjevení 14:3,4.
Bylo by lepší jak pro Tebe, tak i ostatní, kdybys konečně přestala překrucovat základní fakta a místo toho jsi přijala pravdu, než abys zde jako ta, která nepřijala Ducha svatého, poučovala nás, jimž byla „vtisknuta pečeť zaslíbeného Ducha svatého, jako závdavek našeho dědictví na vykoupení těch, které si Bůh vydobyl k chvále své slávy“ (Efezským 1:13-14, EP).


Tvrdíš, že máš DS ale nedokážeš pochopit, že žádný chrám (kamenný) už nebude, protože bude nová země, Ježíš vzal na sebe hřích celého světa a proto není důvod přinášet zvířecí obětí, a jsi zastáncem obřízky která už nikdy nebude platit.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 14 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Martin Cibulka 16/9/2014, 12:52

Pro Annu, která napsala:
Novou píseň Martine bude zpívat i král David Žalm 40:3 "Vložil mi dále do úst novou píseň...", Žalm 96:1 "Zpívejte Hospodinu píseň novou...", Izajáš 42:10 "Zpívejte Hospodinu píseň novou..."
Ano, ale jak víš, že se jedná o jednu a tutéž píseň?
Ale král David není žádní panic, jak muže zpívat novou píseň? Zjevení 14:3,4.
Přesně tak. Proto bys měla konečně přehodnotit své soudy.
Tvrdíš, že máš DS ale nedokážeš pochopit, že žádný chrám (kamenný) už nebude, protože bude nová země,
Spíše je to tak, že jsi to Ty, kdo nedokáže pochopit tuto mou víru ‒ a to jednoduše proto, že jsi Ducha svatého, jak sama tvrdíš, ještě neobdržela. Moje víra však, na rozdíl od té Tvé, nestojí a nepadá na tom, zda kamenný chrám ještě bude postaven či nikoliv.
Ježíš vzal na sebe hřích celého světa a proto není důvod přinášet zvířecí obětí, a jsi zastáncem obřízky která už nikdy nebude platit.
To bych raději nechal na samotném Ješuovi, zda pro ty, kdo přežijí veliké soužení, ale nevyprali "svá roucha a nevybílili je v krvi Beránkově" (Zjevení 7:14, EP), zde bude či nebude důvod, aby ještě přinášeli zvířecí oběti. Co se týče obřízky, tak ta platí doposud jako doklad národní příslušnosti k Izraeli. Proto všichni ze 144 000 tuto obřízku musejí mít.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 14 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 14 z 14 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru