Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

144 000

+34
Styvi
admin pavel
sazeč
witness
dajti
Melissa
annakonyk
Martin Cibulka
Jiří Brei
Eliška
Doktorka White
Věra Kolafová - quaero
jája
Luboš
Dora
Milan
Robin
Martin Vlasák
zbysek
Černá ovce sboru
jacky89
Jirka z P. (queens)
janmat
Arago
Mysteri
oskar
dov
petra
Hvězdlický
Petr W.
Biblicky krestan
stefan
František
Zdeněk Bláha
38 posters

Strana 12 z 14 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14  Next

Goto down

144 000 - Stránka 12 Empty Re: 144 000

Příspěvek  witness 30/8/2014, 14:32

Jiří Brei napsal:
Ve Zj 7:9-17 nečtu o tom, že by velké soužení muselo nutně znamenat pronásledování pro víru (i když i to, podle mého názoru, může být jeho součástí). Já vnímám velké soužení jako situaci, ve které se nachází celé tvorstvo.
S tímto já také v zásadě souhlasím, také myslím, že velké soužení spojovat jen se situací,
kdy je zkoušena víra, nemá biblický podklad.

Také samozřejmě platí, že každý člověk, ať křesťan nebo ne, ve svém životě zažívá nějaké
soužení a mnohdy jsou to velmi kruté situace.

Je tady ovšem jedna věc, která vyžaduje pozornost.

Ježíš řekl:

Neboť tehdy nastane hrozné soužení, jaké nebylo od počátku světa až
do nynějška a nikdy již nebude.
Matouš  24:21

Hned po soužení těch dnů se zatmí slunce, měsíc ztratí svou zář, hvězdy budou padat
z nebe a mocnosti nebeské se zachvějí.

Matouš  24:29    

Je zjevné, že Ježíš tím nemyslel nějaký obecně platný, stále trvající stav lidstva,
ale poukazoval na něco konkrétního a specifického, co bude předcházet jeho příchodu.

Pokud pak čteme Zjevení Janovo  7:14
Řekl jsem: „Pane můj, ty to víš!“ A on mi řekl: „To jsou ti, kteří přišli z velikého soužení
a vyprali svá roucha a vybílili je v krvi Beránkově.


tak je zde opravdu možno vidět souvislost se slovy Ježíše Krista, zvláště v podobě posloupnosti:
soužení -> konec -> záchrana.

Je snad určitá podobnost popisu Ježíše a popisu Jana ve Zjevení opravdu jen náhodná?

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 12 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Jiří Brei 30/8/2014, 17:11

Máš pravdu, asi není náhodná. Stojí to všechna za další přemýšlení. Jak už jsem psal několikrát, nemám nic z toho uzavřené a až budoucnost ukáže, jak to všechno přesně bude.
Jiří Brei
Jiří Brei

Male Poeet p?íspivku : 582
Reputace : 1
Body : 488
Registration date : 09. 08. 07

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 12 Empty Re: 144 000

Příspěvek  dajti 30/8/2014, 18:40

Martin Cibulka napsal:

Jistě, ale ne každý z nich je povolán k tomu, aby se stal jedním ze 144 000.

Martine, pořád by mě zajímalo, jestli 144 000 vyvolených Židů vidíš jako doslovný počet a jestli vidíš doslovně i těch 12 000 z jednotlivých kmenů.

Pokud ano, jak bys vysvětlil, že soupis ve Zjevení 7. kap. je jiný než soupis ve 4. Mojžíšově 1. kap. Jak je známo, ve Zjevení chybí kmen Dan, který je nahrazen kmenem Levi. Ve 4. Mojžíšově kmen Dan je, ale není tam Levi, který do vojska sepsán nebyl.

Nenaznačuje to snad symboliku čísla 144 000 ze Zjevení a tudíž i symbolický výčet kmenů ?

P.S. To není z mé strany nic rejpavého, byl bych rád, kdybys mi to vysvětlil, nemám problém přijímat tvé názory.

dajti

Male Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : 137
Registration date : 11. 12. 12

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 12 Empty 144 000

Příspěvek  annakonyk 30/8/2014, 23:45

Ahoj Jirko,
moc děkuji za povzbuzení, taky moc ráda čtu tvé příspěvky i když naše názory se liší. Pokaždé napíšeš něco co potřebují k dalšímu porozumění. Moc se mi líbilo tvé uvažovaní ohledně nové zemi. Skutečně proč by Ježíš dával dohromady dnešní zem, vládl tady 1000 let a až potom by byla nová země? Opravdu to nedává smysl. Takže se přikláním k názoru, že nová země bude hned po Armagedonu.


Delší dobu jsem nevěděla kam zařadit slova Pána Ježíše Mat.19:28 Amen, pravím vám, až se syn člověka při obnovení (znovustvoření NS) všeho, posadí na trůn své slávy, tehdy i vy které jste mě následovaly, usednete na 12 trůnu...
Mat. 25:31 Až přijde Syn člověka ve své slavě a všechny anděly s ním, posadí se na trůnu své slávy.

Z těch veršů je vidět, že až Ježíš přijde tak se posadí na svůj slavný trůn a bude to pří znovustvoření, takže Ježíš bude vládnout nad novou zemi.
Sám Ježíš říká v Mat. 24:35 Nebe a země pominou, ale má slova nepominou.
Apoštol Pavel v Heb. 1:10-12 Ty Pane, jsi na počátku  založil zemi, i nebesa jsou dílem tvých rukou. Ona pominou, ty však zůstáváš...


Učedníky se Ježíše ptali: "co bude znamením tvého příchodu?"
A Ježíš jim odpověděl Mat.24:4-28 jsou to znamení která se budou odehrávat těsně před jeho příchodem. Meze ně zařadil i "velké soužení". Řekl, že nastane hrozné soužení, jaké nebylo od počátku světa až do nynějška a nikdy už nebude. Bude to něco co nikdy nebylo, jednorázová událost, takže nemůžeme počítat k němu jednotná pronásledovaní v průběhu tisíciletí.

Apoštol Jan vidí skutečně konec (příchod Ježíše), proto ti lidi které budou spravedliví a zůstanou naživu až do příchodu Ježíše budou tím velkým zástupem, a budou volat velkým hlasem "Díky Spasiteli, Bohu našemu, sedícímu na trůnu a Beránkovi Zjevení 7:10.  Apoštol Jan se ocitl v Pánovo dnů, proto píše o tom co vidí, to co se odehrává s příchodem Ježíše.

Abraham, Izák, Jakob dnes nejsou naživu, takže rozhodně nemůžou vycházet z velkého soužení které je před námi. Oni májí nebeskou nadějí budou v novem Jeruzalémě Heb.11:9,10,16 patří k prvnímu vzkříšení, budou kralovat, Mat. 8:11; Lukáš 13:28,29. 
Je první vzkříšeni (ti co budou vládnout s Ježíšem 1000 let), je velký zastup (jsou ti spravedliví které se dožijí příchodu Pana Ježíše), je druhé vzkříšení (odehraje se až po skončení 1000 let.) Zjevení 20:11-15.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 12 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Jiří Brei 31/8/2014, 09:37

Ahoj Pavle (Yxoxsi)

Tvá slova jsou milá a hřejí mne u srdce. Děkuji Ti za ně.

Jirka


Ahoj Anno,

děkuji za Tvojí reakci. I když věc vidím i nadále jinak, je mi příjemné vidět Tvojí pevnou víru.

Jirka
Jiří Brei
Jiří Brei

Male Poeet p?íspivku : 582
Reputace : 1
Body : 488
Registration date : 09. 08. 07

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 12 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Martin Cibulka 2/9/2014, 08:19

Pro Annu, která napsala (Fri 29 Aug ŕ 12:56):
Ano, na místo těch vylomených ratolestí jsou lidi z národu. Já jsem netvrdila, že jsou vylomení všechny. Já si moc dobře uvědomují, že jak Abraham, Izák, Jakob, proroci, apoštoly... jsou ze židu a nejsou vylomení.
No, Abraham, Izák ani Jákob sice ještě nejsou židy, ale je pravda, že jsou tou částí ušlechtilého olivovníku, z níž vyrůstají větve židovského lidu.
To, že židům bude království odňato a dáno národům je v tom smyslu Martine, že původně mezi těmi které budou kralovat měli být jenom žide. 2.Moj. 19:5,6. A proto, že nezůstali poslušní tak jsou vylomení a nahrazení lidmi z národu. (kolik je jich vylomeno nikdo neví).
Zaslíbení uvedené ve 2. Mojžíšově 19:5-6 se týká pouze pozemského úkolu pro Izrael. Původně kněžími měli být všichni prvorození Izraele, ale po hříchu se zlatým teletem bylo toto kněžství svěřeno výhradně Levitům, a to trvale. Kdyby se zaslíbení z 2. Mojžíšovy 19:5-6 mělo vztahovat i na nebeské záležitosti, nemohl by se veleknězem stát Ješua ha-Mašiach, neboť ten byl z kmene Juda (viz Židům 7:14).
To ale nepopírám já, apoštol Pavel tobě na hodně místech vysvětluje, že Bůh nebere vyvolené podle těla ale podle slibu, a proto mezi něj patří i lidi z národu.
Vyvolenost Izraele pro pozemské záležitosti stále trvá, a proto musejí trvat i podmínky pro to, kdo Izraelita je a kdo není. A Izraelitou není ten, kdo nepřijímá jho psané Tóry včetně obřízky těla.
A teď mi prosím vysvětli jak Abraham, Izák, Jakob... můžou vycházet z velkého soužení (nikdy pronásledovaní nebyly) když jsou mrtví? Oni budou vzkříšení aby mohly prožit velké soužení a tak budou patřit k velkému zástupu?
Ve velikém soužení byli Izraelité mnohokrát (viz Nehemjáš 9:37). Soužení je v podstatě nedílnou součástí tohoto světa a proto všichni, kdo se v něm rodí a chtějí zachovat věrnost Bohu, musejí tím soužením procházet. Proto z velikého soužení vycházejí všichni, kdo v tomto světě osvědčili svou věrnost Bohu.
A to co píšeš o 24 starcích, opravdu jsem větší nesmysl nečetla.
A nesmysl v tomto případě spočívá v čem?

Pro Dajti, který napsal:
Martine, pořád by mě zajímalo, jestli 144 000 vyvolených Židů vidíš jako doslovný počet a jestli vidíš doslovně i těch 12 000 z jednotlivých kmenů.
Já těch 144000 vidím jako doslovný počet. I počet v jednotlivých kmenech, ovšem s tím, že ty počty mohou být doplněny konvertity z národů, kteří budou splňovat status Izraelity podle psané Tóry.
Pokud ano, jak bys vysvětlil, že soupis ve Zjevení 7. kap. je jiný než soupis ve 4. Mojžíšově 1. kap. Jak je známo, ve Zjevení chybí kmen Dan, který je nahrazen kmenem Levi. Ve 4. Mojžíšově kmen Dan je, ale není tam Levi, který do vojska sepsán nebyl.
Uznávám, že soupis kmenů je jiný. Problém ani tak není v tom, že v něm figuruje kmen Levi, protože i ten se v soupisech vyskytuje – v takovém případě je ale jmenován místo kmenů Efraim a Manases pouze kmen Josef. Ve Zjevení tomu tak ale není a Dan tam prostě chybí – jinými slovy nikdo z kmene Dan nebude součástí 144000. Já to beru jako fakt, přičemž připouštím i symboliku.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 12 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Anonymní 2/9/2014, 09:49

I tento komentář tedy celý, od Martina, poukazuje na to, o čem tu píši. Kristus musel být sám za sebe, i my musíme být sami za sebe v otázce víry, jednotlivci i organizace maji ten nechvalný vliv, viz třeba Martin, kdy vlastní úsudek vycházející z víry, je ovlivňován druhými, škoda.

Pavel

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 12 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Anonymní 2/9/2014, 09:49

I tento komentář tedy celý, od Martina, poukazuje na to, o čem tu píši. Kristus musel být sám za sebe, i my musíme být sami za sebe v otázce víry, jednotlivci i organizace maji ten nechvalný vliv, viz třeba Martin, kdy vlastní úsudek vycházející z víry, je ovlivňován druhými, škoda.

Pavel

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 12 Empty 144 000

Příspěvek  annakonyk 2/9/2014, 10:47

Zaslíbení uvedené ve 2. Mojžíšově 19:5-6 se týká pouze pozemského úkolu pro Izrael. Původně kněžími měli být všichni prvorození Izraele, ale po hříchu se zlatým teletem bylo toto kněžství svěřeno výhradně Levitům, a to trvale. Kdyby se zaslíbení z 2. Mojžíšovy 19:5-6 mělo vztahovat i na nebeské záležitosti, nemohl by se veleknězem stát Ješua ha-Mašiach, neboť ten byl z kmene Juda (viz Židům 7:14).
Naprosto s tebou souhlasím, že v Izraeli kněžství bylo svěřeno pouze Levitům. (tele udělal Aron, chceš mi říct, že za ten velký hřích dostal výsadu být knězem?)
Verše z 2.Moj. 19:5,6 nemluví jenom o kněžství, ale říká, že budou "královstvím kněží, pronárodem svatým".

V Izraeli nemohl být král knězem, knězem mohl být jenom potomek z pokolení Levi.
Ale Ježíš je knězem podle řádu Melchisedechova Heb. 7:17.
Melchisedek byl jak králem tak knězem zároveň 1.Moj. 14:18.

Proto apoštol Pavel napsal v Heb. 7:12 "A však mění-li se kněžství, nutně nastává i změna zákona.

Apoštol Petr v 1.Petra 2:9 říká: "Vy však jste rod vyvolení královské kněžstvo, národ svatý, lid náležející Bohů..."
Zjevení 5:9,10 "... svou krví jsi Bohu vykoupil lidi ze všech kmenů, jazyků, národů a ras a učinil je královským kněžstvem našeho Boha; a ujmou se vlády nad zemi." Jak vidíš mezi "královským kněžstvem" jsou i lidi z národu.

Slova z 2.Moj. 19:5,6 se splní v budoucnu, v Izraeli nikdy nebylo královské kněžství.
Ve velikém soužení byli Izraelité mnohokrát (viz Nehemjáš 9:37). Soužení je v podstatě nedílnou součástí tohoto světa a proto všichni, kdo se v něm rodí a chtějí zachovat věrnost Bohu, musejí tím soužením procházet. Proto z velikého soužení vycházejí všichni, kdo v tomto světě osvědčili svou věrnost Bohu. 
Mat. 24:21 "Neboť tehdy nastane hrozné soužení, jaké nebylo od počátku světa až do nynějška, a nikdy již nebude".
Když pozorně se zamyslíš nad tím co říká Ježíš tak pochopíš, že to souženi ještě nebylo proto, že říká: "jaké nebylo od počátku až do nynějška...". Z těch slov je vidět, že ani Abraham ani Izák a ani Jakob to velké soužení nezažily, je vidět, že Ježíš mluví do budoucna.
"Velké soužení" musí být jednorázová událost, musí nastat něco co nikdy nebylo a nikdy nebude. Rozhodně se to nemůže opakovat.
To, že soužení do lidského života patři je pravda, prožívá ho každí člověk v průběhu historii lidstva. Ale "velké soužení" bude jednou za celou existenci lidstva.

Kdyby ho prožil Abraham tak ho nemůžeme prožívat my, to by se opakovalo, což je v rozporu se slovy Pána Ježíše.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 12 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Martin Cibulka 3/9/2014, 10:52

Pro Annu, která napsala:
Naprosto s tebou souhlasím, že v Izraeli kněžství bylo svěřeno pouze Levitům. (tele udělal Aron, chceš mi říct, že za ten velký hřích dostal výsadu být knězem?)
Židovská tradice říká, že Áron zhotovil tele pod nátlakem. Byl totiž svědkem toho, jak dav zavraždil Chúra jen proto, že ho chtěl uklidnit a vyzýval ho, aby ještě na Mojžíšův návrat z hory čekali. Aby nedošlo k dalšímu krveprolití, Áron raději souhlasil, že udělá zlaté tele. Samotný souhlas s výrobou zlatého telete vnímal jako zdržovací taktiku, která ovšem nevyšla. Po výrobě zlatého telete se však ani Áron ani Levité samotné modloslužby neúčastnili ‒ zástupci ostatních kmenů včetně jejich prvorozených však ano. Navíc Levité jako jediný kmen jednotně seběhli k Mojžíšovi, když se postavil do brány tábora a zvolal: "Kdo je Hospodinův, ke mně!" (2. Mojžíšova 32:26, EP)
Verše z 2.Moj. 19:5,6 nemluví jenom o kněžství, ale říká, že budou "královstvím kněží, pronárodem svatým".
Jistě, ale opět se to vztahuje na pozemskou funkci izraelského národa, v němž měli vládnout spravedliví králové za podpory kněží. Forma takovéto vlády měla u ostatních národů vzbudit zájem o Boží Tóru, jak říkal Mojžíš: "Hleď, učil jsem vás nařízením a právům, jak mi přikázal Hospodin, můj Bůh, abyste je dodržovali v zemi, kterou přicházíte obsadit. Bedlivě je dodržujte. To bude vaše moudrost a rozumnost před zraky lidských pokolení. Když uslyší všechna tato nařízení, řeknou: "Jak moudrý a rozumný lid je tento veliký národ!" Což se najde jiný veliký národ, jemuž jsou jeho bohové tak blízko, jako je nám Hospodin, náš Bůh, kdykoli k němu voláme? A má jiný veliký národ nařízení a práva tak spravedlivá jako celý tento zákon, který vám dnes předkládám?" (5. Mojžíšova 4:5-8, EP)
V Izraeli nemohl být král knězem, knězem mohl být jenom potomek z pokolení Levi.
Ale Ježíš je knězem podle řádu Melchisedechova Heb. 7:17.
Melchisedek byl jak králem tak knězem zároveň 1.Moj. 14:18.

Proto apoštol Pavel napsal v Heb. 7:12 "A však mění-li se kněžství, nutně nastává i změna zákona.
Stále vytahuješ tytéž verše, které už jsem několikrát komentoval. Už v diskuzi "O všem možném" v sekci "Rozhovory" jsem v příspěvku z Fri 18 Jul ŕ 18:24 napsal: "Slovo METATHESIS, jež je v Židům 7:12 v souvislosti se zákonem překládáno jako „změna“, má ve skutečnosti tyto významy: „přestavění, přenesení, změna, možnost změny“ (Václav Prach). Nejedná se o změnu Tóry jako takové, ale o „přenesení“ významu „kněžství podle řádu Áronova“ na „kněze podle řádu  Melchisedechova“ (Židům 7:11, EP)." Toto "přenesení" se týká služby Mesiáše v nebeské svatyni a vykonávání jeho královského úřadu zde na zemi, které nebude omezeno pouze na Izrael, ale které bude vládnout nad všemi národy.
Apoštol Petr v 1.Petra 2:9 říká: "Vy však jste rod vyvolení královské kněžstvo, národ svatý, lid náležející Bohů..."
Zjevení 5:9,10 "... svou krví jsi Bohu vykoupil lidi ze všech kmenů, jazyků, národů a ras a učinil je královským kněžstvem našeho Boha; a ujmou se vlády nad zemi." Jak vidíš mezi "královským kněžstvem" jsou i lidi z národu.
Ano, součástí královského kněžstva jsou i lidé z národů, ale co se týče výkladu veršů z 2. Mojžíšovy 19:5-6 jen v přeneseném významu, jak jsem naznačil výše. Jedná se totiž o "královské kněžstvo", které je podřízeno Mesiáši, jenž je veleknězem v nebeské svatyni a zároveň králem nad všemi národy, a nejedná se tedy o "královské kněžstvo", které vykonává svou službu v kamenném Chrámu na území Izraele.
Slova z 2.Moj. 19:5,6 se splní v budoucnu, v Izraeli nikdy nebylo královské kněžství.
Právě, že slova z 2. Moj. 19:5-6 nikdy neměla být v doslovné rovině chápána jako nějaké proroctví, ale jako zaslíbení pro Izraelce, kteří se usadili v zaslíbené zemi. Když se totiž Izraelci řídili psanou Tórou, tak měli jak krále z Judova pokolení, tak kněze z pokolení Levi, kteří vykonávali úlohu soudců (viz 5. Mojžíšova 17:8-13), takže za takových okolností byl izraelský národ vskutku "královstvím kněží, pronárodem svatým" (2. Mojžíšova 19:6, EP).
Mat. 24:21 "Neboť tehdy nastane hrozné soužení, jaké nebylo od počátku světa až do nynějška, a nikdy již nebude".
Když pozorně se zamyslíš nad tím co říká Ježíš tak pochopíš, že to souženi ještě nebylo proto, že říká: "jaké nebylo od počátku až do nynějška...". Z těch slov je vidět, že ani Abraham ani Izák a ani Jakob to velké soužení nezažily, je vidět, že Ježíš mluví do budoucna.
"Velké soužení" musí být jednorázová událost, musí nastat něco co nikdy nebylo a nikdy nebude. Rozhodně se to nemůže opakovat.
To, že soužení do lidského života patři je pravda, prožívá ho každí člověk v průběhu historii lidstva. Ale "velké soužení" bude jednou za celou existenci lidstva.
Opět směšuješ něco, co k sobě až tak úplně nepatří. Pravdu máš v tom, že v Mat. 24:21 čteme o soužení, "jaké nebylo od počátku světa až do nynějška, a nikdy již nebude", to nás však neopravňuje k tomu, abychom toto soužení zcela ztotožnili se soužením, o němž čteme ve Zjevení 7:14. Tam je totiž zmínka o "velikém soužení" a ne o "velikém soužení, jaké nebylo od počátku světa až do nynějška, a nikdy již nebude". A "veliké soužení", jak už jsem poukázal ve svém předešlém příspěvku, prožívali Izraelci už i za doby Nehemjáše (viz Nehemjáš 9:37) a prožívají jej i jednotliví věřící za různých okolností v různých dobách a podobách po celou dobu existence tohoto světa.
Kdyby ho prožil Abraham tak ho nemůžeme prožívat my, to by se opakovalo, což je v rozporu se slovy Pána Ježíše.
Jak už jsem napsal výše, stále směšuješ něco, co k sobě až tak úplně nepatří.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 12 Empty 144 000

Příspěvek  annakonyk 3/9/2014, 13:59

Židovská tradice říká, že Áron zhotovil tele pod nátlakem. Byl totiž svědkem toho, jak dav zavraždil Chúra jen proto, že ho chtěl uklidnit a vyzýval ho, aby ještě na Mojžíšův návrat z hory čekali. Aby nedošlo k dalšímu krveprolití, Áron raději souhlasil, že udělá zlaté tele. Samotný souhlas s výrobou zlatého telete vnímal jako zdržovací taktiku, která ovšem nevyšla. Po výrobě zlatého telete se však ani Áron ani Levité samotné modloslužby neúčastnili ‒ zástupci ostatních kmenů včetně jejich prvorozených však ano. Navíc Levité jako jediný kmen jednotně seběhli k Mojžíšovi, když se postavil do brány tábora a zvolal: "Kdo je Hospodinův, ke mně!" (2. Mojžíšova 32:26, EP)
Opravdu mě tvá židovská tradice nezajímá, mám Boží slovo v kterém je napsáno: "Hospodin se velmi rozhněval i na Arona a chtěl ho zahladit. V oné době jsem se proto modlil i za Arona." 5.Moj. 9:20.  Z těch slov je vidět, že Aron udělal velký hřích až k smrti, jenom díky tomu, že se za něj Mojžíš modlil tak ho Bůh nezahladil, a ne podle toho jak ty mi to tady vysvětluješ. Bůh nikdy nikoho nechce zabit jen tak, jedině když člověk zhřeší.
Jistě, ale opět se to vztahuje na pozemskou funkci izraelského národa, v němž měli vládnout spravedliví králové za podpory kněží.
Překrucuješ, o žádné podpoře tam ne čtu. "Královské kněžství" je slib do budoucna. Už Abrahamovy Bůh slíbil, že bude v novém Jeruzalémě. Proto Abraham upíral svůj zrak k nebeské nadějí. Heb. 11:9,10,16.
Apoštol Pavel napsal v Gal. 4:26 "Ale budoucí Jeruzalém je svobodný, a to je naše matka." Galaťanům píše: "Vy, bratří, jste dětmi zaslíbení jako Izák." 2.Tím. 2:12 "Jestliže s ním vytrváme, budeme s ním i vládnout."
V Bibli je dost srozumitelně napsáno, že jak Abraham tak Izák, Jakob, proroci, apoštoly máji nebeskou nadějí a budou kralovat, bude z nich "královské kněžství", to co slíbil Bůh židům v 2:Moj. 19:5,6.
Ano, součástí královského kněžstva jsou i lidé z národů, ale co se týče výkladu veršů z 2. Mojžíšovy 19:5-6 jen v přeneseném významu, jak jsem naznačil výše. Jedná se totiž o "královské kněžstvo", které je podřízeno Mesiáši, jenž je veleknězem v nebeské svatyni a zároveň králem nad všemi národy, a nejedná se tedy o "královské kněžstvo", které vykonává svou službu v kamenném Chrámu na území Izraele.
Kamenný chrám už nebude, to je to, co se snažím tobě vysvětlit už delší dobu, Bible mluví jedině o duchovnem chrámů.
Tam je totiž zmínka o "velikém soužení" a ne o "velikém soužení, jaké nebylo od počátku světa až do nynějška, a nikdy již nebude". A "veliké soužení", jak už jsem poukázal ve svém předešlém příspěvku, prožívali Izraelci už i za doby Nehemjáše (viz Nehemjáš 9:37) a prožívají jej i jednotliví věřící za různých okolností v různých dobách a podobách po celou dobu existence tohoto světa

Velké soužení se odehraje těsně před příchodem Ježíše, což Zjevení 7 kap. tobě to podrobně popisuje. Takže, slova o "velkém soužení" z Mat. 24:21, Marka 13:19, se vztahují na stejnou událost.
O žádných jednotlivých souženích nemůže být ani řeč, je to tvůj výmysl, Ježíš mluví do budoucna, sám říká, že přijde hned po soužení Mat. 24:29-31.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 12 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Martin Cibulka 4/9/2014, 17:52

Pro Annu, která napsala:
Opravdu mě tvá židovská tradice nezajímá, mám Boží slovo v kterém je napsáno: "Hospodin se velmi rozhněval i na Arona a chtěl ho zahladit. V oné době jsem se proto modlil i za Arona." 5.Moj. 9:20.  Z těch slov je vidět, že Aron udělal velký hřích až k smrti, jenom díky tomu, že se za něj Mojžíš modlil tak ho Bůh nezahladil, a ne podle toho jak ty mi to tady vysvětluješ. Bůh nikdy nikoho nechce zabit jen tak, jedině když člověk zhřeší.
Ano, Áron zhřešil, ale ne tím, že by se stal modloslužebníkem. Áronův hřích spočíval v tom, že lid "nechal počínat si bezuzdně ke škodolibosti jejich protivníků" (2. Mojžíšova 32:25, EP).
Překrucuješ, o žádné podpoře tam ne čtu.
A kde čteš, že by v izraelském národě neměli kněží podporovat spravedlivou vládu izraelských králů? Leda snad v nějakých mimobiblických pamfletech!
"Královské kněžství" je slib do budoucna. Už Abrahamovy Bůh slíbil, že bude v novém Jeruzalémě. Proto Abraham upíral svůj zrak k nebeské nadějí. Heb. 11:9,10,16.
Zase směšuješ dvě rozdílné věci dohromady. Upírání zraku "k nebeské naději" a "království kněží" přece není jedno a totéž. To první se vztahuje pouze k nebi, ale to druhé se mělo v doslovné rovině uskutečňovat zde na zemi.
Apoštol Pavel napsal v Gal. 4:26 "Ale budoucí Jeruzalém je svobodný, a to je naše matka." Galaťanům píše: "Vy, bratří, jste dětmi zaslíbení jako Izák." 2.Tím. 2:12 "Jestliže s ním vytrváme, budeme s ním i vládnout."
V Bibli je dost srozumitelně napsáno, že jak Abraham tak Izák, Jakob, proroci, apoštoly máji nebeskou nadějí a budou kralovat, bude z nich "královské kněžství", to co slíbil Bůh židům v 2:Moj. 19:5,6.
Tvrdil jsem snad zde někdy, že Abrahám, Izák, Jákob, proroci a apoštolé nemají nebeskou naději? Problém Tvého argumentování spočívá v tom, že neuznáváš doslovný výklad a uznáváš ho jedině tehdy, když Ti vyhovuje. A když náhodou některý biblický pisatel nějaký verš z hebrejských Písem vysvětluje alegoricky (viz Galatským 4:24, kde apoštol Pavel upozorňuje, že text psané Tóry bude vykládat "obrazně"), používáš to jako doklad toho, že to je jediný možný způsob výkladu. Takovou logiku však mohou k argumentaci používat jedině ti, kdo jsou "neučení" (2. Petra 3:16, EP) a nevědí tedy, že existují minimálně 4 možné úrovně výkladů (viz http://cs.wikipedia.org/wiki/Pardes ), které se vzájemně nevylučují.
Kamenný chrám už nebude, to je to, co se snažím tobě vysvětlit už delší dobu, Bible mluví jedině o duchovnem chrámů.
To se mi nemusíš snažit vysvětlit. Stačí, když mi to ukážeš v Písmu černé na bílém. A pokud to tam černé na bílém napsáno není, budu raději počítat i s tou eventualitou, že kamenný chrám postaven ještě bude.
Velké soužení se odehraje těsně před příchodem Ježíše, což Zjevení 7 kap. tobě to podrobně popisuje. Takže, slova o "velkém soužení" z Mat. 24:21, Marka 13:19, se vztahují na stejnou událost.
O žádných jednotlivých souženích nemůže být ani řeč, je to tvůj výmysl, Ježíš mluví do budoucna, sám říká, že přijde hned po soužení Mat. 24:29-31.
To soužení, o němž se píše u Mat. 24:21, se již odehrálo v 1. století n.l. a doslova se vztahovalo na židovské obyvatele tehdejšího Jeruzaléma. O tomto soužení však v 7. kapitole Zjevení není řeč, neboť z toho velikého soužení, o kterém pojednává kniha Zjevení, nevycházejí pouze Židé, ale nesčíslný zástup lidí "ze všech ras, kmenů, národů a jazyků" (Zjevení 7:9, EP). Nicméně souhlasím s Tebou, že k návratu Pána Ješuy nejspíš dojde v průběhu "velikého soužení". Tento jeho návrat bude spojen se vzkříšením vyvolených a proměněním těch vyvolených, kteří se toho dne dožijí (viz 1. Korintským 15:51-44; 1. Tesalonickým 4:13-18) ‒ ti všichni budou tvořit onen veliký zástup ze 7. kapitoly Zjevení, který vychází z velikého soužení, včetně oněch 144000. Lepší by bylo, kdyby ses začala konečně zabývat i svými vlastními výmysly a mohla je odlišit od faktů, které jsou skutečně zapsány v Písmu.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 12 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Anonymní 5/9/2014, 11:25

A kde si Martine představuješ, že by ten kamenný chrám měl jako stát, na stejném místě jako původní?

Ježíš u Matouše říká, že nebude kámen na kameni a

2Te 2, 4 který se staví na odpor proti všemu a pyšně se pozvedá nade všecko, čemu se říká Bůh nebo co se uctívá, takže sám usedne jako Bůh do Boží svatyně a bude se vydávat za Boha.

popisuje situaci, o které můžeme opět spekulovat v jakém významu, jestli to není symbolika, ale kdyby ne, tak proč si myslet, že tou svatyní má být chápáno, že to bude v nově vybudovaném chrámu?

Díky

Pavel

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 12 Empty 144 000

Příspěvek  annakonyk 5/9/2014, 13:07

Ano, Áron zhřešil, ale ne tím, že by se stal modloslužebníkem. Áronův hřích spočíval v tom, že lid "nechal počínat si bezuzdně ke škodolibosti jejich protivníků" (2. Mojžíšova 32:25, EP).
2.Moj. 32:21 Mojžíš Aronovi řekl: "co ti tento lid udělal, že jsi naň uvedl tak veliký hřích?"

Chceš mi říct Martine, že ten kdo udělá modlu pro lid aby se klaněl má menší hřích než-li ten kdo se klaní?
A kde čteš, že by v izraelském národě neměli kněží podporovat spravedlivou vládu izraelských králů? Leda snad v nějakých mimobiblických pamfletech!

Pořad mluvíš o starověkem Izraeli, "královské kněžství" je před námi, kdyby už to bylo tak apoštol Petr by nenapsal v 1.Petra 2:9 Vy však jste rod vyvolený, královské kněžstvo, národ svátý, lid náležející Bohu... Králi v době apoštolu už nebyli a nejsou ani dnes.
Mluví do budoucna, oni budou vládnout z Ježíšem nad zemi je jich 144 000, vykoupených se zemi. Zjevení 14:3. Když oni budou vládnout nad zemi tak kamenný chrám je úplně zbytečný.
Zase směšuješ dvě rozdílné věci dohromady. Upírání zraku "k nebeské naději" a "království kněží" přece není jedno a totéž. To první se vztahuje pouze k nebi, ale to druhé se mělo v doslovné rovině uskutečňovat zde na zemi.
Ti co mají nebeskou nadějí patří k "královskému kněžství", sám Ježíš tobě říká: mnozí od východu a západu přijdou a budou stolovat s Abrahamem, Izákem, Jakobem v království nebeském. Mat. 8:22. Vidíš, že Abraham patří k nebeskému království? A bude stolovat s Ježíšem stejně jako apoštoly "Já vám udělují království, jako je můj Otec udělil mně, abyste v mém království jedli a pily u mého stolu; usednete na trůnech..." Lukáš 22:29,30.
Myslíš, že nebeských království je víc? Abraham bude sedět v jednom a apoštoly budou jinde?
Nebo Abraham půjde do nebe a apoštoly na zem? Ale ze slov apoštola Pavla je vidět, že mají stejný slib "Vy, bratři, jste dětmi zaslíbení jako Izák." Gal. 4:28.

Jak vidíš není rozdíl mezí Abrahamem, Izákem, apoštoly a ani Galaťany, mají všechny stejný slib.
V Efezanům 2:20 říká: Jste stavbou, jejímž základem jsou apoštoly a proroci a úhelným kamenem sám Kristus Ježíš.  Vidíš, že Efezany patří ke stejné stavbě jako proroci a apoštoly?
A pokračuje "v něm je celá stavba pevně spojená a roste v chrám posvěcený v Pánu; v něm jste i vy společně budovaní v duchovní příbytek Boží. Mluví Martine o Duchovním chrámu ke kterému patří jak Abraham, Izák, Jakob tak apoštoly, proroci, Římany, Korinťany...všechny které byli pokřtěný Duchem svatým.

To se mi nemusíš snažit vysvětlit. Stačí, když mi to ukážeš v Písmu černé na bílém. A pokud to tam černé na bílém napsáno není, budu raději počítat i s tou eventualitou, že kamenný chrám postaven ještě bude.
Bouříš se stejně jako židi v prvním století, když jim Ježíš řekl: zbořím tento chrám a ve třech dnech jej chci postavit. Jana 2:19, Mat. 26:61; 27:40; Marek 14:58 "Slyšeli jsme ho říkat: Já zbořím tento chrám udělaný rukama a ve třech dnech vystavím jiný, ne rukama udělaný." On věděl, že z kamenného chrámu nezůstane kamen na kameni.
Výše jsem tobě napsala o jakém chrámu Ježíš mluvil. Mluvil o duchovním chrámu a on sám je rohovým kamenem.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 12 Empty Re: 144 000

Příspěvek  דנר 6/9/2014, 00:21

Zdravím a dovolím si, se mezi Vás vmísit, jelikož jsem se Vaší „výměnou názorů“ téměř 2 hodky prokousával. geek Jsem názorově někde mezi Annou a Martinem, další zcela jistě budou mezi mnou Annou a Martinem a ještě další mezi námi, blíže k tomu, či onomu... naštěstí, nad námi všemi je Bůh a pán Ježíš, kteří vědí, a to je důležité, jak to je a bude naproostoooo přesně......, mějte k nám tedy ohled, zvláště k těm co to tu musí číst od začátku...protože “kdo to má sakra všechno číst?“ Very Happy Very Happy ..Ne, tak jinak, asi ani jeden z Vás, a to ani pod tíhou jakýkoliv argumentů neuzná pravdu toho druhého, je tedy zbytečné vytvořit dalších 20 stránek téhož...
beztak se argumenty točí víceméně dokola.
Pro tebe Martine, mám jedno přirovnání. Narážím na tvůj odkaz.....

Takovou logiku však mohou k argumentaci používat jedině ti, kdo jsou "neučení" (2. Petra 3:16, EP) a nevědí tedy, že existují minimálně 4 možné úrovně výkladů (viz http://cs.wikipedia.org/wiki/Pardes ), které se vzájemně nevylučují. napsal:

.....Mě totiž moc nezajímá, co lidé tvrdí, kolik, že má Tóra, potažmo Bible významů, zdali 4, může totiž mít i dva, nebo dvacet..., ale věřím jen těm symbolikám, které uvedl přímo Bůh, nebo Adam (např. Když Evu přejmenoval), nebo proroci, Ježíš, nebo apoštolové pod Boží inspirací....., co vymýšlejí neznámí lidé, mě nezajímá, i když to jsou Židé, o kterých si možná člověk může říci: ti tomu musí rozumět...
Schválně narážím na Židy, abych zmínil Kabalu. Ti jdou totiž tak daleko, že už nevěří ani Tóře samotné, hledají tam jakési ukryté šifry, počítají písmena, slova...samotný text je příliš nezajímá...hledají jako-by duchovnější smysl mezi řádky, ale přitom jen svou vlastní moudrost a ne Boží.

Nevěří v Ješuu, jako v Mesiáše, tvrdí, že to byl prostý tesař co dobře ovládal symboliku Tóry, .. mimo jiné znak -vav ו -znamená „cesta“ -zayn ז -"pravda“ a písmenko -chet ח-, původně beduíny zapisováno jako- וז vav a zayn -dohromady, znamená „život“...tak, dle kabalistů, když Ježíš řekl: „jsem cesta, pravda a život“ myslel tím jen to, co může říci každý z nás, na cestě pravdy je život, tedy nic Mesiášského.
Pokud by tu tedy byl zastánce kabaly, i on by byl skálopevně přesvědčen o svém 4.-tém vyšším výkladu Bible a nebyl by s to, přijmout něco jiného.
Ježíš řekl Jan 5,39-42 :Zkoumáte Písma, neboť se domníváte, že v nich máte věčný život,......Nechcete ale ke mně přijít, abyste měli život....poznal jsem, že v sobě nemáte Boží lásku.
A jsme konečně u toho, námětem celé tóry je láska k Bohu a bližním, jelikož to lidé nepochopili, přišel jim to Ježíš na zem ještě jednou vysvětlit, no a teď přijde podruhé, ale už vysvětlovat nebude Very Happy Very Happy
Ani nepotřebujeme být snad až tak „chytří“, abychom pochopili, co pochopí i nemluvňata....... Cool
Matouš 11:25 V té době Ježíš řekl: "Chválím tě, Otče, Pane nebe i země, že jsi tyto věci skryl před moudrými a rozumnými a zjevil jsi je nemluvňatům.

דנר

Male Poeet p?íspivku : 21
Age : 44
vztah k organizaci : vyloučený cca v 18-ti letech, u organizace spolu s rodiči od 7 let
Reputace : 2
Body : 27
Registration date : 25. 07. 14

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 12 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Martin Cibulka 9/9/2014, 13:28

Pro Annu, která napsala:
Chceš mi říct Martine, že ten kdo udělá modlu pro lid aby se klaněl má menší hřích než-li ten kdo se klaní?
Především chci říci, že Bůh vždy zvažuje i všechny polehčující okolnosti. Proto byl Áron mezi těmi, kterým nebylo odňato kněžství. Židovská tradice, o které tvrdíš, že Tě nezajímá, pouze vysvětluje, co byly ty polehčující okolnosti a jak k tomu došlo, že kněžství bylo odejmuto prvorozeným a předáno potomkům Leviho.
Pořad mluvíš o starověkem Izraeli, "královské kněžství" je před námi, kdyby už to bylo tak apoštol Petr by nenapsal v 1.Petra 2:9 Vy však jste rod vyvolený, královské kněžstvo, národ svátý, lid náležející Bohu... Králi v době apoštolu už nebyli a nejsou ani dnes.
Mluví do budoucna, oni budou vládnout z Ježíšem nad zemi je jich 144 000, vykoupených se zemi. Zjevení 14:3. Když oni budou vládnout nad zemi tak kamenný chrám je úplně zbytečný.
Ty zase pro změnu stále mluvíš o tom, co je dnes, a z toho vyvozuješ, že ty verše, které zdůrazňuješ, mají pouze obrazný význam. Nechápeš totiž, že apoštol Petr slova o „království kněží“ vztahoval do budoucna a vykládal je obrazně právě proto, že uznával židovský výkladový postup a věděl, že totéž uznávají čtenáři, jímž adresoval své dopisy.
Jak vidíš není rozdíl mezí Abrahamem, Izákem, apoštoly a ani Galaťany, mají všechny stejný slib.
V Efezanům 2:20 říká: Jste stavbou, jejímž základem jsou apoštoly a proroci a úhelným kamenem sám Kristus Ježíš.  Vidíš, že Efezany patří ke stejné stavbě jako proroci a apoštoly?
A pokračuje "v něm je celá stavba pevně spojená a roste v chrám posvěcený v Pánu; v něm jste i vy společně budovaní v duchovní příbytek Boží. Mluví Martine o Duchovním chrámu ke kterému patří jak Abraham, Izák, Jakob tak apoštoly, proroci, Římany, Korinťany...všechny které byli pokřtěný Duchem svatým.
Kdybys opravdu chápala to, co jsem v tomto diskuzním tématu již napsal, uvědomovala by sis, že opravdu nevidím rozdíl, co se týče slibu, „mezí Abrahamem, Izákem, apoštoly a ani Galaťany“. Na rozdíl od Tebe však z toho všeho nevylučuji ani sebe a ostatní, kteří se k této „stavbě“ hlásí dnes, a to jednoduše proto, že Duch svatý vstoupil do mého života.
Bouříš se stejně jako židi v prvním století, když jim Ježíš řekl: zbořím tento chrám a ve třech dnech jej chci postavit. Jana 2:19, Mat. 26:61; 27:40; Marek 14:58 "Slyšeli jsme ho říkat: Já zbořím tento chrám udělaný rukama a ve třech dnech vystavím jiný, ne rukama udělaný." On věděl, že z kamenného chrámu nezůstane kamen na kameni.
Výše jsem tobě napsala o jakém chrámu Ježíš mluvil. Mluvil o duchovním chrámu a on sám je rohovým kamenem.
Nevymýšlej si! Kdybych se opravdu bouřil proti tomu, co Ješua řekl „o chrámu svého těla“ (Jan 2:21, EP), pak bych nemohl věřit, že já sám jsem částí té stavby, jejíž „úhelným kamenem“ je Ješua. Z nás dvou jsi to ale Ty, kdo má o své osobě v této záležitosti oprávněnou pochybnost.


Pro דנר:
věřím jen těm symbolikám, které uvedl přímo Bůh, nebo Adam (např. Když Evu přejmenoval), nebo proroci, Ježíš, nebo apoštolové pod Boží inspirací....., co vymýšlejí neznámí lidé, mě nezajímá, i když to jsou Židé, o kterých si možná člověk může říci: ti tomu musí rozumět...
Tak to jsme dva. I já přece věřím takovým symbolikám jako Ty. Pouze tvrdím, že symbolický význam je jen jedna výkladová rovina toho, co biblický text ve skutečnosti sděluje. Jako příklad mohu uvést zmíněný výraz „královstvím kněží“ (2. Mojžíšova 19:6, EP), který se v doslovném neboli prostém významu vztahuje na izraelský národ, jenž sídlí ve své zemi a jedná podle psané Tóry – je to stav tělesného Izraele bez ohledu na to, zda se projevuje v současnosti. Pouze v obrazné rovině se onen výraz může vztahovat na ty, kdo budou sloužit v nebeské svatyni.
Schválně narážím na Židy, abych zmínil Kabalu. Ti jdou totiž tak daleko, že už nevěří ani Tóře samotné,
Tak to máš o židovské kabale dost zkreslené názory. Možná proto, že si pod vlivem některých internetových blouznivců pleteš „židovskou kabalu“ s magií.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 12 Empty 144 000

Příspěvek  annakonyk 9/9/2014, 21:55

Ty zase pro změnu stále mluvíš o tom, co je dnes, a z toho vyvozuješ, že ty verše, které zdůrazňuješ, mají pouze obrazný význam. Nechápeš totiž, že apoštol Petr slova o „království kněží“ vztahoval do budoucna a vykládal je obrazně právě proto, že uznával židovský výkladový postup a věděl, že totéž uznávají čtenáři, jímž adresoval své dopisy.
Ti verše jsou doslovné, "království kněží" se vztahují na Ježíšovo 1000 lete kralovaní. Apoštoly budou kralovat společně z proroky, Abrahamem, Izákem, Jakobem..., celkem jich je 144 000.
Zjevení 5:9,10 "...svou krvi jsi Bohu vykoupil lidi ze všech kmenů, jazyků a národu... a učinil je královským kněžstvem..."
Je to do budoucna, a starověký Izrael nemá z tím nic společného, protože od Ježíšovo smrti žádné "královské kněžství" v Izraeli nebylo a není.
Kdybys opravdu chápala to, co jsem v tomto diskuzním tématu již napsal, uvědomovala by sis, že opravdu nevidím rozdíl, co se týče slibu, „mezí Abrahamem, Izákem, apoštoly a ani Galaťany“. Na rozdíl od Tebe však z toho všeho nevylučuji ani sebe a ostatní, kteří se k této „stavbě“ hlásí dnes, a to jednoduše proto, že Duch svatý vstoupil do mého života.
Takže, ty máš stejný slib jako Abraham, apoštoly, proroci, jdeš do nebe a budeš kralovat. Ale odkud to víš, kdo tobě to řekl, a jak ten Duch svatý do tvého života vstoupil?
Nevymýšlej si! Kdybych se opravdu bouřil proti tomu, co Ješua řekl „o chrámu svého těla“ (Jan 2:21, EP), pak bych nemohl věřit, že já sám jsem částí té stavby, jejíž „úhelným kamenem“ je Ješua. Z nás dvou jsi to ale Ty, kdo má o své osobě v této záležitosti oprávněnou pochybnost.

Patříš k Duchovnímu chrámu, jdeš do nebe a pořad věříš, že bude postaven kamenný chrám, budou se přinášet zvířecí obětí, bude platit zákon, obřízka ale pro koho?
Kdo bude na zemi?

Ano, já jsem na rozdíl od tebe Ducha svatého neobdržela (nejsem si toho vědoma) a netvrdím, že jdu do nebe, věřím Božímu slovu, že život bude na zemi. Sám Ježíš řekl v Mat. 5:5 "blaze tichým, neboť oni dostanou zemi za dědictví."
Žalm 37:29 "Spravedliví obdrží zemi a budou v ni bydlet navždy."
Efez. 1:10 "že podle svého planu, až se naplní čas přivede všechno na nebi i na zemi k jednotě v Kristu."
Žádnou pochybnost o své osobě nemam, běžím, a snažím se běžet tak aby obdržela odměnu, a je to jedině Bůh kdo rozhodne kde já budu (když zůstanu věrná) v nebi nebo na zemi.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 12 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Martin Cibulka 10/9/2014, 15:32

Pro Annu, která napsala:
Ti verše jsou doslovné, "království kněží" se vztahují na Ježíšovo 1000 lete kralovaní.
Pokud tvrdíš, že výraz „království kněží“ se doslovně vztahuje „na Ježíšovo 1000 lete kralovaní“, pak takto doslovně nevykládáš onen výraz, který se nachází v 2. Mojžíšově 19:6, ale pouze doslovně vykládáš to, co čteme ve Zjevení 5:10. Ty si prostě neuvědomuješ, že jak kniha Zjevení, tak apoštol Petr (viz 1. Petra 2:9) ve skutečnosti již pracují s alegorickým neboli obrazným či dokonce mystickým výkladem výrazu „království kněží“, který se poprvé objevuje právě v oné 2. Mojžíšově 19:6.
Takže, ty máš stejný slib jako Abraham, apoštoly, proroci, jdeš do nebe a budeš kralovat. Ale odkud to víš, kdo tobě to řekl, a jak ten Duch svatý do tvého života vstoupil?
Ano, mám tentýž slib, pouze to kralování vnímám jinak, než svědkové Jehovovi. To vnímání je způsobeno změnou, kterou ve mne učinil Ješua ha-Mašiach, když jsem ho přijal jako Pána a odevzdal mu svůj život. Je to duchovní zkušenost, kterou nelze dostatečně slovně popsat, aby někdo bez této zkušenosti pochopil hloubku oné zkušenosti a stavu, v němž se člověk po této duchovní zkušenosti nachází. Jinými slovy, buď o tuto zkušenost stojíš a nebráníš se jí, anebo o ní nestojíš a pouze se ptáš: „... odkud to víš, kdo tobě to řekl, a jak ten Duch svatý do tvého života vstoupil?“
Patříš k Duchovnímu chrámu, jdeš do nebe a pořad věříš, že bude postaven kamenný chrám, budou se přinášet zvířecí obětí, bude platit zákon, obřízka ale pro koho?
Kdo bude na zemi?
Já neříkám, že „bude platit zákon“, ale celou dobu zde říkám, že Zákon stále platí (viz Matouš 5:17) – proto si umím představit, že zde na zemi bude opět stát kamenný Chrám, v němž budou přinášet zvířecí oběti ti, „kdo zbyli ze všech pronárodů, které vytáhly proti Jeruzalému“ (Zacharjáš 14:16). Tehdy znovu bude platit to, co „praví Panovník Hospodin: Žádný cizinec neobřezaného srdce a neobřezaného těla nevstoupí do mé svatyně ze všech cizinců, kteří žijí uprostřed synů Izraele.“ (Ezechiel 44:9, EP) A také: „O každém novoluní, v každý den odpočinku, přijde se sklonit veškeré tvorstvo přede mnou, praví Hospodin.“ (Izajáš 66:23, EP) Bude tomu tak proto, že Ješua se svými vyvolenými bude „železnou berlou pást všechny národy“ (Zjevení 12:5, EP, srovnej Zjevení 2:25-27), které zůstanou na zemi. Po příchodu Pána Ješuy totiž na zemi zůstanou ti, kdo nebudou „uchváceni v oblacích vzhůru vstříc Pánu“ (1.Tesalonickým 4:17, EP). Ti budou paseni „železnou berlou“ a neposlušní budou rozbíjení „jako hliněné nádobí“ (Zjevení 2:27, EP). 
Ano, já jsem na rozdíl od tebe Ducha svatého neobdržela (nejsem si toho vědoma) a netvrdím, že jdu do nebe, věřím Božímu slovu, že život bude na zemi.
Tomu věřím i já. Pouze nechápu, proč si myslíš, že ti, kdo Ducha svatého obdrželi, potřebují poučení od někoho, kdo si není vědom, že by Ducha svatého obdržel.
Žádnou pochybnost o své osobě nemam, běžím, a snažím se běžet tak aby obdržela odměnu, a je to jedině Bůh kdo rozhodne kde já budu (když zůstanu věrná) v nebi nebo na zemi.
Nepsal jsem o jakékoliv pochybnosti, ale pouze o pochybnosti, která se týká toho, zda jsi či nejsi částí té stavby, jejíž „úhelným kamenem“ je Ješua. Veškeré pochybnosti v té věci jdou totiž stranou až po přijetí Ducha svatého, jehož přijetí by si měli všichni, kdo jsou části té stavby, být vědomi.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 12 Empty 144 000

Příspěvek  annakonyk 11/9/2014, 12:15

Pokud tvrdíš, že výraz „království kněží“ se doslovně vztahuje „na Ježíšovo 1000 lete kralovaní“, pak takto doslovně nevykládáš onen výraz, který se nachází v 2. Mojžíšově 19:6, ale pouze doslovně vykládáš to, co čteme ve Zjevení 5:10. Ty si prostě neuvědomuješ, že jak kniha Zjevení, tak apoštol Petr (viz 1. Petra 2:9) ve skutečnosti již pracují s alegorickým neboli obrazným či dokonce mystickým výkladem výrazu „království kněží“, který se poprvé objevuje právě v oné 2. Mojžíšově 19:6.
2.Moj. 19:6 je proroctví do budoucna, a je doslovné, ke 144 000 měli patřit jenom žide, ale protože Boha neposlouchali tak Bůh na místo židu dal lidi z národu. Už jsem to tobě psala víc krát, o tom píše apoštol Pavel V Řím. 11:7 "Izrael nedosáhl, oč usiluje. Dosáhli toho jen vyvolení z Izraele, ale ostatní zůstali zatvrzelí."
V Řím. 10:19 "Nepochopil Izrael, co mu bylo zvěstováno? Nepochopil; už u Mojžíše se přece říká:
"Vzbudím ve vás žárlivost na národ, který není národem, proti národu pošetilému vás pobudím k hněvu." 5.Moj. 32:21. Už u Mojžíše prorokuje, že namísto neposlušných židu da lidi z národu. 
"Královské kněžství" v starověkém Izraeli nebylo, byli zvlášť kněze (jedině z pokolení Levi) a zvlášť králové. Teprve Ježíš svou krví vykoupil lidi Bohu a udělal z nich "královské kněžství", které budou kralovat  nad zemi. Zjevení 5:8-10 to jsou ti které zpívají novou píseň před trůnem, před těmi čtyřmi bytostmi a před starci. Zjevení 14:3, nikdo nebyl schopen naučit se té písni, jenom 144 000.
Ano, mám tentýž slib, pouze to kralování vnímám jinak, než svědkové Jehovovi. To vnímání je způsobeno změnou, kterou ve mne učinil Ješua ha-Mašiach, když jsem ho přijal jako Pána a odevzdal mu svůj život. Je to duchovní zkušenost, kterou nelze dostatečně slovně popsat, aby někdo bez této zkušenosti pochopil hloubku oné zkušenosti a stavu, v němž se člověk po této duchovní zkušenosti nachází. Jinými slovy, buď o tuto zkušenost stojíš a nebráníš se jí, anebo o ní nestojíš a pouze se ptáš: „... odkud to víš, kdo tobě to řekl, a jak ten Duch svatý do tvého života vstoupil?“
Když apoštoly obdrželi Ducha svatého, nebyli v tom žádné tajnosti,  prostě ten Duch je vedl, a oni se drželi Božího slova a následovali Ježíše, rozuměli proroctvím, sami prorokovali, dělali zázraky, křísili mrtvé, uzdravovali nemocné...
O tvoji zkušenost opravdu nestojím, mám Bibli a budu se ji držet.

Já neříkám, že „bude platit zákon“, ale celou dobu zde říkám, že Zákon stále platí (viz Matouš 5:17) – proto si umím představit, že zde na zemi bude opět stát kamenný Chrám, v němž budou přinášet zvířecí oběti ti, „kdo zbyli ze všech pronárodů, které vytáhly proti Jeruzalému“ (Zacharjáš 14:16).
Tehdy znovu bude platit to, co „praví Panovník Hospodin: Žádný cizinec neobřezaného srdce a neobřezaného těla nevstoupí do mé svatyně ze všech cizinců, kteří žijí uprostřed synů Izraele.“ (Ezechiel 44:9, EP) A také: „O každém novoluní, v každý den odpočinku, přijde se sklonit veškeré tvorstvo přede mnou, praví Hospodin.“ (Izajáš 66:23, EP)
Ježíš svou smrti vzal na sebe hříchy celého světa, když už nebude hřích tak proč  se budou obětovat zvířata? Ježíšovo oběť žádní člověk nemůže překonat, natož zvíře. 
Proroctví Zecharjáš už se naplnilo, chrám byl postaven Zechar. 4:9 a to, že do Jeruzaléma chodily všechny národy uctívat máš popsáno ve Skutky 2:8-12; 8:27 "...etiopský eunuch... jel před tím do Jeruzaléma uctívat."
Tomu věřím i já. Pouze nechápu, proč si myslíš, že ti, kdo Ducha svatého obdrželi, potřebují poučení od někoho, kdo si není vědom, že by Ducha svatého obdržel.
Ježíš Ducha svatého do znamení svého příchodu  nezařadil. Proroctví z Joela se odehrálo v prvním století Skutky 2:16-18 Ale děje se, co bylo řečeno ústy proroka Joela: "sešlu svého Duha na všechny lidi..."
Na nás se vztahují verše Skutky 2:19-21  "...slunce se obrati v temnotu a měsíc se změní v krev..." ta slova z Mat. 24:29-31 Ježíš zařadil do znamení svého příchodu. To proroctví je napsáno v Joela  4:15,16.
Proto nevěřím, že by někdo dnes obdržel DS, naopak, věřím všemu, co je napsáno.
Ježíš nás důkladně varuje před falešnými proroky a na hodně místech nám říká, že povstanou falešní proroci a zavedou na scestí mnohé, nemáme za nikým chodit, a ani nevycházet ze svých domovu, máme čekat na příchod Ježíše. Musíme mít opravdu silnou víru a nehledat pomoc u lidi. Mat. 24:4,5,11; 23-27; Marek 13:5,6, 21-23; Lukáš 17:23, 21:8.
Proto nechci prožit tu zkušenost kterou jsi prožil a aby do mně vstoupil DS, čekám na Ježíše, a on se o mě postará.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 12 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Martin Cibulka 11/9/2014, 22:23

Pro Annu, která napsala:
2.Moj. 19:6 je proroctví do budoucna, a je doslovné, ke 144 000 měli patřit jenom žide, ale protože Boha neposlouchali tak Bůh na místo židu dal lidi z národu. Už jsem to tobě psala víc krát, o tom píše apoštol Pavel V Řím. 11:7 "Izrael nedosáhl, oč usiluje. Dosáhli toho jen vyvolení z Izraele, ale ostatní zůstali zatvrzelí."
Ani 2. Moj. 19:6 ani kontext toho verše nehovoří o 144 000, ale hovoří pouze o izraelském národu, který měl mít počet vyšší než pouhých 144 000, neboť Bůh zaslíbil, že ho rozmnoží „jako nebeské hvězdy“ (1. Mojžíšova 26:4, EP). Jinými slovy 2. Moj. 19:6 je zaslíbením pro izraelský národ v počtu převyšující 144 000, že v zaslíbené zemi budou „královstvím kněží“ za předpokladu, když se budou řídit psanou Tórou. V Řím. 11:7 je ale řeč úplně o něčem jiném, totiž o vyvolenosti ke spáse, a tam platí, že „každý, kdo vzývá jméno Páně, bude spasen“ (Římanům 10:13, EP), a sice bez ohledu na to, zda je člověk Žid nebo pochází z jiných národů.
V Řím. 10:19 "Nepochopil Izrael, co mu bylo zvěstováno? Nepochopil; už u Mojžíše se přece říká:
"Vzbudím ve vás žárlivost na národ, který není národem, proti národu pošetilému vás pobudím k hněvu." 5.Moj. 32:21. Už u Mojžíše prorokuje, že namísto neposlušných židu da lidi z národu.  
Kdyby sis raději přestala vymýšlet! To, že Bůh vzbudí „žárlivost“ a „popudí ho k hněvu“ nějakým národem, ještě neznamená, že Izrael bude tím národem nahrazen.
"Královské kněžství" v starověkém Izraeli nebylo, byli zvlášť kněze (jedině z pokolení Levi) a zvlášť králové. Teprve Ježíš svou krví vykoupil lidi Bohu a udělal z nich "královské kněžství", které budou kralovat  nad zemi.
Nevím, jestli sis vědoma toho, že „královské kněžství“ je úplně něco jiného než „království kněží“!? To prvé je něco, co zde zvěstuješ Ty, a to druhé je to, o čem čteme v 2. Moj. 19:6.
Když apoštoly obdrželi Ducha svatého, nebyli v tom žádné tajnosti,  prostě ten Duch je vedl, a oni se drželi Božího slova a následovali Ježíše, rozuměli proroctvím, sami prorokovali, dělali zázraky, křísili mrtvé, uzdravovali nemocné...
O tvoji zkušenost opravdu nestojím, mám Bibli a budu se ji držet.
Kdyby ses opravdu držela Božího slova, věděla bys, že ne všichni, kdo obdrželi Ducha svatého, byli apoštoly a měli všechny dary, které vyjmenováváš. Proto se ptal apoštol Pavel těch, kteří smýšleli v té věci nerozumně: „Jsou snad všichni apoštoly? Jsou všichni proroky? Jsou všichni učiteli? Mají všichni moc činit divy? Mají všichni dar uzdravovat? Mají všichni schopnost mluvit ve vytržení rozličnými jazyky? Dovedou je všichni vykládat?“ (1. Korintským 12:29-30, EP) Rozdíl mezi Tebou a Korintskými je však v tom, že oni o ty dary stáli, kdežto Ty nestojíš ani o to, aby Duch svatý vůbec vstoupil do Tvého života. Píšeš totiž:
Proto nevěřím, že by někdo dnes obdržel DS, naopak, věřím všemu, co je napsáno. ... nechci prožit tu zkušenost kterou jsi prožil a aby do mně vstoupil DS, čekám na Ježíše, a on se o mě postará.
A ještě si k tomu nalháváš, že věříš „všemu, co je napsáno“, protože čekáš na Ježíše. Cožpak jsi nečetla o deseti družičkách, které si vzaly lampy a vyšly „naproti ženichovi“ (Matouš 25:1)? Cožpak se ženich postaral o ty pošetilé, které si vzaly "lampy" (Boží slovo), ale nevzaly si s sebou "olej"?
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 12 Empty 144 000

Příspěvek  annakonyk 12/9/2014, 11:03

Jinými slovy 2. Moj. 19:6 je zaslíbením pro izraelský národ v počtu převyšující 144 000, že v zaslíbené zemi budou „královstvím kněží“ za předpokladu, když se budou řídit psanou Tórou.
O tom, že Bůh dál židům kněžství z pokolení Levi je napsáno opravdu na hodně místech, ale o tom, že jím dá krále v zaslíbené zemi není napsáno nikde. Naopak, Bůh nechtěl dat židům krále a proto jím dával soudce které soudili Izrael až do Samuela.
Když přišli žide za Samuelem a žádali aby ustanovil nad nimi krále, Samuelovi se to nelíbilo. 1.Sam. 8:4-9. Sám Bůh v 7 verši řekl: "Vždyť nezavrhli tebe, ale zavrhli mne, abych nad nimi nekraloval." Nařídil Samuelovi aby je důrazně varoval a oznámil jim právo krále. 1.Sam. 8:10-22.
V Sam. 12:17 je napsáno: "Není právě pšeničná žatva? Budu volat k Hospodinu a on způsobí hromobití a déšť. Tak očividně poznáte, jak velmi zle je v Hospodinových očích, že jste si vyžádali krále." A když Samuel volal k Hospodinu tak on způsobil hromobití a déšť, a žide řekli: Modli se, k Hospodinu svému Bohu, za své služebníky, abychom nezemřeli za to, že jsme ke všem svým hříchům přidali ještě to zlé, že jsme si vyžádali krále." Sam. 12:17-19.
Takže, z těch slov vidím, že verše z 2.Moj.19:5,6 se nevztahují na zaslíbenou zem. Ta slova se vztahují na Ježíšovo kralovaní.
Stejná prorocká slova  napsaná v Zecharjáše 6:12,13 "Hle, přijde muž jménem Výhonek (Ježíš), vyraší od spodu: ten zbuduje Hospodinův chrám. Ano, on zbuduje chrám Hospodinův a bude obdařen velebnosti. Bude sedět na svém trůnu a vládnout a bude na svém trůnu knězem; mezi obojím bude pokojná shoda."
Takže, Martine, tvé učení je opravdu v rozporu z Božím slovem.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 12 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Martin Cibulka 12/9/2014, 17:07

Pro Annu, která napsala:
O tom, že Bůh dál židům kněžství z pokolení Levi je napsáno opravdu na hodně místech, ale o tom, že jím dá krále v zaslíbené zemi není napsáno nikde. Naopak, Bůh nechtěl dat židům krále a proto jím dával soudce které soudili Izrael až do Samuela.
5. Mojžíšova 17:14-20, EP – „Až vejdeš do země, kterou ti dává Hospodin, tvůj Bůh, obsadíš ji a usadíš se v ní. I řekneš si: "Ustanovím nad sebou krále jako všechny pronárody kolem mne." Ustanovíš tedy nad sebou za krále jen toho, koho si vyvolí Hospodin, tvůj Bůh. Ustanovíš nad sebou krále ze svých bratří. Nesmíš dosadit nad sebou cizince, který není tvým bratrem. Avšak ať nemá mnoho koní a ať neuvádí lid zpátky do Egypta, aby měl více koní. Hospodin vám přece řekl: "Nikdy se už touto cestou nevracejte." Také ať nemá mnoho žen, aby se jeho srdce neodvrátilo od Boha. Ani stříbra a zlata ať nemá příliš mnoho. Když dosedne na svůj královský trůn, dá si napsat do knihy opis tohoto zákona, opatrovaného lévijskými kněžími. Bude jej mít u sebe a bude v něm číst po všechny dny svého života, aby se učil bát Hospodina, svého Boha, a bedlivě dodržoval všechna slova tohoto zákona a tato nařízení; aby se jeho srdce nevypínalo nad jeho bratry a neuchyloval se od příkazu napravo ani nalevo; aby byl dlouho živ ve svém království uprostřed Izraele on i jeho synové.“
Když přišli žide za Samuelem a žádali aby ustanovil nad nimi krále, Samuelovi se to nelíbilo. 1.Sam. 8:4-9. Sám Bůh v 7 verši řekl: "Vždyť nezavrhli tebe, ale zavrhli mne, abych nad nimi nekraloval." Nařídil Samuelovi aby je důrazně varoval a oznámil jim právo krále. 1.Sam. 8:10-22.
Ano, Samuelovi se to nelíbilo, ale nebylo to proto, že chtěli krále, o jakém čteme v 5. Mojžíšově 17:14-20, ale že chtěli krále, aby je „soudil, jako je tomu u všech národů“ (1. Samuelova 8:5, EP). Tím zavrhli Hospodina, protože chtěli krále, který bude jednat po vzoru králů z okolních národů. Když jim Samuel oznamoval „právo krále“, oznámil jim způsob vlády králů z okolních zemí a ne způsob vlády, o jakém čteme v 5. Mojžíšově 17:14-20.
Takže, z těch slov vidím, že verše z 2.Moj.19:5,6 se nevztahují na zaslíbenou zem. Ta slova se vztahují na Ježíšovo kralovaní.
Především vidíš to, co chceš vidět, a ne to, co opravdu čteme v Písmu. Výraz „království kněží“ (2. Mojžíšova 19:6) není o tom, že kralují kněží, ale o tom, že v království, ve kterém je uznáván za krále Hospodin (a je jedno, zda Hospodina reprezentuje i lidský král či nikoliv), slouží kněží nejen k prospěchu všech jeho obyvatel, ale také k prospěchu okolních národů, které si měly všimnout moudrosti izraelského národa a které měly říct: "Jak moudrý a rozumný lid je tento veliký národ!" Což se najde jiný veliký národ, jemuž jsou jeho bohové tak blízko, jako je nám Hospodin, náš Bůh, kdykoli k němu voláme? A má jiný veliký národ nařízení a práva tak spravedlivá jako celý tento zákon, který vám dnes předkládám? (5. Mojžíšova 4:6-8, EP)
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 12 Empty 144 000

Příspěvek  annakonyk 12/9/2014, 20:54

5. Mojžíšova 17:14-20, EP – „Až vejdeš do země, kterou ti dává Hospodin, tvůj Bůh, obsadíš ji a usadíš se v ní. I řekneš si: "Ustanovím nad sebou krále jako všechny pronárody kolem mne." Ustanovíš tedy nad sebou za krále jen toho, koho si vyvolí Hospodin, tvůj Bůh. Ustanovíš nad sebou krále ze svých bratří. Nesmíš dosadit nad sebou cizince, který není tvým bratrem.
Z veršů  které píšeš je moc dobře vidět, že krále chtěli žide a ne Bůh. Kdyby Bůh chtěl dát jim krále tak by ho jim dal stejně jako Levitské kněžství.
Kdyby jsi četl pozorně verše z 2.Moj. 19:5,6 je tam napsáno: "Nyní tedy, budete-li mě skutečně poslouchat a dodržovat mou smlouvu..."
Moc dobře víš, že žide Boha neposlouchali už od Egypta a jeho smlouvu porušili hodně krát, takže když chceš věřit tomu co píšeš je to tvá věc, ale já tomu nevěřím.
Myslím, že nemá cenu to dál probírat, měj se hezký.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 12 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Martin Cibulka 14/9/2014, 12:03

Pro Annu, která napsala:
Z veršů  které píšeš je moc dobře vidět, že krále chtěli žide a ne Bůh. Kdyby Bůh chtěl dát jim krále tak by ho jim dal stejně jako Levitské kněžství.
Ano, krále měli chtít Izraelci, ale mělo to být kvůli splnění slov z 5. Mojžíšovy 17:14-20 a jiných míst psané Tóry, které se vztahují k úkolu krále (např. vymazání památky Amaleka – viz 5. Mojžíšova 25:19), a nikoli kvůli tomu, aby je jejich král „soudil, jako je tomu u všech národů“ (1. Samuelova 8:5, EP). Jinými slovy Bůh si přál, aby Izraelci toužili po takovém králi, který bude naplňovat slova psané Tóry.
Kdyby jsi četl pozorně verše z 2.Moj. 19:5,6 je tam napsáno: "Nyní tedy, budete-li mě skutečně poslouchat a dodržovat mou smlouvu..."
Já se vždy snažím číst pozorně, a proto Tě také upozorňuji na Tvou nepozornost a Tvé nedůslednosti při výkladu výrazu „království kněží“, jehož uskutečnění sice bylo podmíněné poslušností a dodržováním smlouvy (ostatně i na tuto skutečnost jsem v minulých svých příspěvcích upozorňoval, takže Tvá výtka vůči mně není vůbec na místě), ale v doslovném smyslu se onen výraz vždy vztahoval na izraelský národ, kde kněží jsou pouze z kmene Levi a kde velikost „národa“ nikdy nebyla a ani není omezena počtem 144 000. Počet 144 000 může být v tomto případě chápán jen jako část z celku, tedy část lidí, která je z „království kněží“ neboli „pronároda svatého“ vyčleněna podle dalších kritérií např. k zvláštní poctě, reprezentaci apod. A tak je tomu i v popise 7. kapitoly Zjevení, kde 144 000 je částí velikého zástupu.
Moc dobře víš, že žide Boha neposlouchali už od Egypta a jeho smlouvu porušili hodně krát, takže když chceš věřit tomu co píšeš je to tvá věc, ale já tomu nevěřím.
Ano, izraelský národ se mnohokrát dopustil neposlušnosti a porušil svou smlouvu s Bohem, to však neznamená, že nikdy nebyl a ani již nebude „královstvím kněží, pronárodem svatým“ (2. Mojžíšova 19:6, EP).
Myslím, že nemá cenu to dál probírat, měj se hezký.
Cenu to nemá pro toho, kdo chce pouze šířit své názory bez toho, že by někdo zkoumal “v Písmu, zdali je to tak, jak zvěstuje“ (Skutky 17:11, EP).
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 12 Empty 144 000

Příspěvek  annakonyk 14/9/2014, 13:11

Ano, krále měli chtít Izraelci, ale mělo to být kvůli splnění slov z 5. Mojžíšovy 17:14-20 a jiných míst psané Tóry, které se vztahují k úkolu krále (např. vymazání památky Amaleka – viz 5. Mojžíšova 25:19), a nikoli kvůli tomu, aby je jejich král „soudil, jako je tomu u všech národů“ (1. Samuelova 8:5, EP). Jinými slovy Bůh si přál, aby Izraelci toužili po takovém králi, který bude naplňovat slova psané Tóry.
Ty jsi dodnes ještě nepochopil, že nebyli to žide kdo válčili ale Bůh, bez krále dobili celou kananejskou zemi (z pomoci Boha), a chceš mi tady říct, že na to aby zničili Amaleka potřebovali krále? Bůh si nemohl poradit z Amalekem bez krále?

Král v Izraeli soudil lid, stejně až bude králem Ježíš tak bude soudit celou obydlenou zemi. Proto Bůh nechtěl dat židům krále, protože soud ke králi patří, a žide moc dobře věděli když si žádali krále, že zhřešili.
Kdyby bylo Boží vůli dát židům krále podle psané Tóry tak by jim ho dál sám, což neudělal, žide si krále vydupali sami. Takže můžeš to překrucovat jak chceš, ale Boží slovo překroucené nebude.
A když Bůh sám neměl v planu dat židům krále v zaslíbené zemi, tak verše z 2.Moj. 19:5,6 se vztahuje na Ježíšovo kralovaní, a vůbec na tom nezaleží zda ty tomu věříš nebo ne, ten slib o "království kněží" prochází celou Bibli. Žalm 2:6; Ezek. 21:26,27; Dan. 7:14; Izajáš 32:1; Zech. 9:9; Lukáš 1:32,33; 22:29.
Nevím, jestli sis vědoma toho, že „královské kněžství“ je úplně něco jiného než „království kněží“!? To prvé je něco, co zde zvěstuješ Ty, a to druhé je to, o čem čteme v 2. Moj. 19:6.
Ano, Martine, "Britské království" je úplně něco jiného než "Království Británii", v tom je opravdu veliký rozdíl, ale jenom podle tebe.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 12 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 12 z 14 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru