Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pravé náboženství

+15
Černá ovce sboru
Robin
petra
dov
Dora
Arago
stefan
Věra Kolafová - quaero
Petr W.
Jane
Old.Stloukal
Jirka z P. (queens)
Luboš Kolafa - absolvo
Hvězdlický
jsemkteryjsem
19 posters

Strana 1 z 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Goto down

Pravé náboženství Empty Pravé náboženství

Příspěvek  jsemkteryjsem 28/12/2007, 01:21

Jak se pozná? Existuje? Podle názorů na tomto webu by se mělo správně chodit v pohodě do jakékoli církve. Na rozcestí se píše i o katolických kostelích a slavení vánoc. Je tedy vůbec nějáké špatné náboženství? Co si o tom myslí Bůh? Odsoudí vůbec někdy nějáké náboženství? A podle jakého klíče? Podle počtu členů? - to se snad shodneme že to ne

V těchto tématach a diskuzích jsme společně zavrhli NSSJ. Máme toho na ně dost. Nepomáhají starým, učí bludy, tyranizují nás, patří pod OSN, platí 60milionů za ututlání jinak běžného zneužívání dětí, maj šíleně nespravedlivej systém posuzování viny, tunelujou vlastní bordely a spoluvěřící aby z těch peněz mohla být koupena a darována budova odbočky – suchou nit jsme na nich nenechali. Dokázali jsme to také proto že to je existující hmatatelná organizace. Vydává ročenky. Kdo teď ale posoudí svobodné, moderní, lepší směry. Jsou tak svobodné že můžou věřit čemukoli, nemusí nikam chodit. Samozřejmě nepíšou zprávu. Tedy se neví kolik jich je, jak se jmenují. Nejdou zakázat ani posoudit ani odsoudit. Moderní náboženství je tedy vztah člověk – Bůh. To je vlastně jeho členem úplně každý. Každý si to v té své hlavince nějak porovná. Dobrá rozdupali jsme katolíky, teď i NSSJ. Časem se něco najde a rozkřikne na ty menší – to pak i zanikne tento web? Lukáš

jsemkteryjsem

Male Poeet p?íspivku : 71
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 26. 12. 07

Návrat nahoru Goto down

Pravé náboženství Empty Re: Pravé náboženství

Příspěvek  Hvězdlický 28/12/2007, 10:22

kód:
Jak se pozná? Existuje? Podle názorů na tomto webu by se mělo správně chodit v pohodě do jakékoli církve.

Tady máš omyl. Na jedné straně většina připouští, že je jedno, ke které církvi se připojíš, ale při tom propagují to své nové "blátíčko" do kterého vlezli,
A na druhé straně, mizivá menšina, používá Písmo a říká, "oddělte se a nemějte s nimi nic společřného.

Poznávací znak pravosti (podle slov Krista) je láska.
Ne ta povrchní, která se dává najevo na schromku podáváním pacinek a úsměvem (tak je to všude i ve svazu včelařů a holubářů) ale láska v "nepohodě". Třeba když církve se zapletou do války, atd...Když "cézar" ja dán na první místo.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Pravé náboženství Empty Re: Pravé náboženství

Příspěvek  Luboš Kolafa - absolvo 28/12/2007, 11:49

Rád bych upozornil Jsemkterýjsem., že vše co se tady, na fóru i na www.rozcesti.org říká, jsou jenom soukromé názory lidí a že jejich účelem (alespoň doufám) není získávat své následovníky, přívržence, sympatizéry. Je to prostě jenom diskuze, která má SJ otevřít svět barevný, odvést je z toho černobílého světa pevně daných škatulek. Proto tu s radostí čtu názory všech. Každý chtě nechtě se zde odhaluje, zpovídá. Představuji si život každého z nich, který je dovedl až k tomu či onomu názoru. A mám je každého hned radši . Každý život člověka je jiný, jinak se vyvíjel a o každém z nás by se dali napsat romány. Vše, co se na fóru říká je obraz života, obraz různosti - není to návod na život.
V tématu falešné náboženství je třeba se ptát, proč takové sousloví vůbec u NSSJ vzniklo. V ostatních křesťanských náboženstvích jsem na něm při živých kázáních nikdy nenarazil. Např. v lednu je celorepublikový alianční týden a katoličtí kněží budou kázat (jako loni) v protestantských církvích a obráceně. Určitě tedy na sebe nebudou dšít oheň a síru. A za celý rok jsem od nich nikdy neslyšel něco špatného říci o NSSJ. Spíše naopak : veřejně se za ně modlí.
Luboš Kolafa - absolvo
Luboš Kolafa - absolvo

Male Poeet p?íspivku : 78
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 30. 08. 06

http://www.rozcesti.org

Návrat nahoru Goto down

Pravé náboženství Empty Re: Pravé náboženství

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 28/12/2007, 12:04

Jistě v tom máš pravdu, ale i Ježíš v podstatě nic neměl proti veřejným projevům vůdců té doby, ale ono jde právě o to, že na veřejnosti se většinou chovají zástupci tak jak si to veřejnost přeje nebo jak si vůdcové myslí, že si to veřejnost přeje, ale co měl Ježíš namysli a před čím varoval bylo neveřejné chování, nebo-li jejich skutečný život, což na veřejnosti, a přiznejme si to, že jsme se každý aspoň jednou přistihli, že se na veřejnosti chováme jinak než v běžném tedy soukromém životě. O tento život by nám mělo především jít, ne že by veřejný život nebyl součástí našeho života jako takového, ale právě, že jako nedokonalí lidé máme ten sklon k tomu, že jakoby oddělujeme naše životy na veřejné a soukromí, tak bych zas tak z veřejných projevů církevních hodnostářů nebyl tak na větvi a je mi celkem šuma fuk, že si kážou jedni tam či onde. Rozhodující je, co je uvnitř každého z nás a jak se projevujeme celým svým životem a ne jen na veřejnosti, tady vetšinou jsme dobrými herci. Myslím si, že právě tuto stránku života měl Kristus namysli než naše veřejné projevy, samozřejmě i ty jsou velmi důležité, ale právě proto o tom píšu jako reakci na tvou upoutávku nebo pozvánku veřejných kázání v různých denominací křesťanstva.
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Pravé náboženství Empty Re: Pravé náboženství

Příspěvek  Old.Stloukal 28/12/2007, 12:28

jsemkteryjsem napsal:Jak se pozná? Existuje? Podle názorů na tomto webu by se mělo správně chodit v pohodě do jakékoli církve.

REAKCE OLDY:
JÁ SI TO ROZHODNĚ NEMYSLÍM! CÍRKEV VŠEOBECNÁ JE SLOŽENÁ Z LIDÍ, KTEŘÍ JSOU NEDOKONALÍ A NEBOJÍ SE TO NA ROZDÍL OD NEOMYLNÝCH VELKÝCH NÁČELNÍKŮ NSSJ PŘIZNAT. USILUJÍ O TO, ABY KAŽDÝ KDO NOSÍ V SRDCI ZÁKLADNÍ BOŽÍ PŘIKÁZÁNÍ BYL JEJICH BRATREM ČI SESTROU. TO VŠAK NENÍ PŘÍPAD NOVÝCH DOMINACÍ ČI SKUPIN CIRKEVNÍCH.

Na rozcestí se píše i o katolických kostelích a slavení vánoc. Je tedy vůbec nějáké špatné náboženství? Co si o tom myslí Bůh? Odsoudí vůbec někdy nějáké náboženství? A podle jakého klíče? Podle počtu členů? - to se snad shodneme že to ne

V těchto tématach a diskuzích jsme společně zavrhli NSSJ. Máme toho na ně dost. Nepomáhají starým, učí bludy, tyranizují nás, patří pod OSN, platí 60milionů za ututlání jinak běžného zneužívání dětí, maj šíleně nespravedlivej systém posuzování viny, tunelujou
KOM. OLDA.
PODVODNÝM NEKALÝM ZPŮSOBEM ZÍSKANÉ A TEDY NEČISTOU FORMOU PŘEVEDENÉ DO OSOBNÍHO VLASTNICTVÍ

vlastní bordely a spoluvěřící aby z těch peněz mohla být koupena a darována budova odbočky – suchou nit jsme na nich nenechali. Dokázali jsme to také proto že to je existující hmatatelná organizace. Vydává ročenky.

Kdo teď ale posoudí svobodné, moderní, lepší směry. KOM.OLDA?

STÍM JE NUTNO SOUHLASIT, NEBOŤ MNOHO SE CÍTÍ POVOLÁNO, ALE MÁLO JE JICH VYVOLENO, COŽ JE PROBLÉM DNEŠNÍ DOBY!!!

Jsou tak svobodné že můžou věřit čemukoli, nemusí nikam chodit. Samozřejmě nepíšou zprávu. Tedy se neví kolik jich je, jak se jmenují. Nejdou zakázat ani posoudit ani odsoudit. Moderní náboženství je tedy vztah člověk – Bůh. To je vlastně jeho členem úplně každý. Každý si to v té své hlavince nějak porovná.

I STÍM TO PLNĚ SOUHLASÍM - OLDA

Dobrá rozdupali jsme katolíky, teď i NSSJ. Časem se něco najde a rozkřikne na ty menší – to pak i zanikne tento web? Lukáš

DÁLI BŮH OTEC, SYN A JEJICH SVATÝ DUCH, TAK SE TO JISTĚ STANE, NEBOŤ SLOVA ZDE NAPSANÁ MNOHDY SVĚDČÍ O ONÉ SKUTEČNOSTI, ŽE LIDÉ ZAVRHLI TUTO BOŽÍ TROJICI A SNAŽÍ SE SEČ MOHOU, ABY JEJÍ LÁSKU, DOBROTU, SEBEOVLÁDÁNÍ PŘIMĚLI K TRESTU NA LIDECH ZA JEJICH NEVDĚK A ROUHÁNÍ SE PROTI BOŽÍ VŮLI, KTEROU SE SNAŽÍ PODÁVATI VE SVĚTLE DUCHA TEMNOT. ANO DNES JE CÉSAR DÁVÁN NA PRVNÍ MÍSTO A TI KTEŘÍ VLÁDNOU TVRDÍ, ŽE JEDINĚ S NIMI BUDE LÉPE. ČAS PAK UKÁŽE ŽE OPAK BYL PRAVDOU A TAK TO BĚŽÍ STÁLE DO KOLA, AŽ PŘIJDE PÁN PÁNŮ A KRÁL KRÁLŮ A DÁ VŠEM NEVĚŘÍCÍM TOMÁŠŮM POZNATI, ŽE BIBLE JE BOŽÍ SLOVO A NELZE SE JEHO SLOVU VYSMÍVATI TAK NEHORÁZNÝM ZBŮSOBEM JAK SE TO V MNOHA PŘÍPADECH DĚJE NA TOMTO WEBU.

OLDA
Old.Stloukal
Old.Stloukal
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Male Poeet p?íspivku : 491
Age : 79
vztah k organizaci : BYL JSEM ČLENEM NSSJ
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 11. 02. 06

http://WWW.SEZNAM.CZ

Návrat nahoru Goto down

Pravé náboženství Empty Re: Pravé náboženství

Příspěvek  jsemkteryjsem 28/12/2007, 18:08

Hvězdlický, mě se to líbí jak sto napsal. Co Ty jsi vlastně zač? S tím blátíčkem jsi to určitě trefil. Co si teda myslíš opravdu? Je všude kolem SJ blátíčko? Je někde ostrůvek? Jak vypadá správná cesta k Bohu? Nebo není? Není nic zprávně? Každý jak se právě vyspal?

Rozumíš - někdo mne přesvědčí a já mu uvěřím a dám se k němu. Oba jsme lidmi, kterým se Bůh nezjevil a jasně nevysvětlil co a jak. Oba se dožíváme max 80let a máme jiný starosti a tedy nevíme vše o všech vykopávkách a starých knihách a výkladech Bible. On říká - já myslím je to tak, a já říkám - já myslím že máš pravdu.

A to si ještě uvědomme že člověk nic nevzkoumá že by to fakt objevil. Nejdřív má totiž vizi (na základě toho co vidí začne tušit jak to funguje a co by se mělo jak udělat) z ní udělá teorii a pro tu hledá argumenty. Když je má, dělá různý pokusy a obhajuje před odpůrcema. Pak se tomu říká nový objev, nová pravda. Tak vzniklo letadlo auto, evoluční teorie i nauka že existuje ufo a další.

A tak vznikly i pravdivá náboženství a výklady bible

P.S jak jsi psal že tam mám chybu - jo já dělám hodně chyb - ale tohle bylo jen nadhození tématu, citace, nemusí to být mým názorem. Nastínění různých směrů diskuze - tedy ne chybné tvrzení

jsemkteryjsem

Male Poeet p?íspivku : 71
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 26. 12. 07

Návrat nahoru Goto down

Pravé náboženství Empty Re: Pravé náboženství

Příspěvek  jsemkteryjsem 28/12/2007, 18:15

Absolvo, já jsem rád, že se za SJ modlíte (tedy ano, sále ještě i za mne). Já se za Vás taky modlím. Důležité, aby odlišnost názorů a ty fakta které se zde nashromáždili proti NSSJ - nevyústili v nepřátelství.
Že nemáte pojem falešné náboženství? Zvedám obočí a špulím pusu. Já jsem velký kritik NSSJ - získal jsi mé srdce popisem vašeho podání křesťanské lásky a svobody a organizace - ale toto? To já nehledám. Chápej já jsem technik. Já hledám správná řešení a opouštím špatná. Mne nemůžeš říct - neznáme pojem špatné řešení.

jsemkteryjsem

Male Poeet p?íspivku : 71
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 26. 12. 07

Návrat nahoru Goto down

Pravé náboženství Empty Re: Pravé náboženství

Příspěvek  jsemkteryjsem 28/12/2007, 18:24

OLDO TOTO TÉMA SE JMENUJE PRAVÉ NÁBOZENSTVÍ - NAPIŠ NÁM PROSÍM JAK SI HO TY PŘEDSTAVUJEŠ.
OLDO MODLIL JSI SE DNESKA? UDĚLAL JSI DNESKA DOBRÝ SKUTEK? PROJEVIL JSI DNESKA OVOCE DUCHA?ZMĚNIL JSI SE DNES K LEPŠÍMU? OSVOJIL JSI NOVOU VLASTNOST? UKONČIL JSI JEDNU NESPRÁVNOU VLASTNOST?

jsemkteryjsem

Male Poeet p?íspivku : 71
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 26. 12. 07

Návrat nahoru Goto down

Pravé náboženství Empty Re: Pravé náboženství

Příspěvek  Hvězdlický 28/12/2007, 18:40

Pokusím se spojit oba tvoje příspěvky v jednu společnou myšlenku. Aby nebyla zasukovaná niť.

Pro mne jsou všichni křesťané (a nezáleží na církvi) bratři. Asi jako v rodině. Ale i v té rodině je jeden sourozenec doktor, druhý žebrák, další třeba zloděj, prostě každý něco a nějak. Mají i své rodiny a přátele, podle svého výběru.
Znamená to, že protože jsou bratři, připojím se třeba k sourozenci, který je raubíř, má kamarády stejného druhu a já tedy budu také raubíř??
To asi ne. Budu ho respektovat jako bráchu, ale v jeho jednání s ním nemám nic společného. Tak nějak se dívám i na církve..Na to pravé náboženství.
Podle mne prostě dnes žádné pravé není.

Je psáno "celý svět leží v moci zlého". Není tam dodatek "až na výjimku, té nebo oné církve".
Jsou jen církve lepší a horší. Blátíčko je tedy víc a nebo míň páchnoucí. Vyber si. Vybereš, ale stejně jsi v blátě.

Ježíš si jednou posteskl

Lukáš 18:8 ........ Ale nalezne Syn člověka víru na zemi, až přijde?"

On neříká, že tady bude mít svou věrnou, jedinou pravou církev. Naopak, mluví o "sejdou se dva, nebo tři ve jménu mém a já budu uprostřed nich".
Že by souhlasil s tím, aby ti dva, nebo tři, každý patřil k jiné církvi a tedy seděl na jiné židli?? A nebo předpokládá, že poslechnou jeho radu, "oddělte se a nemějte s nimi nic společného"?

Je na tobě, jak to pochopíš...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Pravé náboženství Empty Re: Pravé náboženství

Příspěvek  jsemkteryjsem 28/12/2007, 20:36

[quote="Hvězdlický"]Pro mne jsou všichni křesťané (a nezáleží na církvi) bratři.
Podle mne prostě dnes žádné pravé není.

"sejdou se dva, nebo tři ve jménu mém a já budu uprostřed nich".
quote]

Hm. Zajímavý. Možná chodíme dokola. Církev pravá není, ale dva či tři ano. Nahradím-li oba pojmy slovem skupina - vznikne mi -

Žádná skupina pravá není, ale skupina pravá je.

Závěr věcí je:
Nehledejme skupinu.
Ježíš nás nespasí proto v jaké jsme skupině.
Posoudí nás osobně. Na základě skutků (?).
To ale neznamená, že bychom v žádné skupině neměli být.
A neznamená to, že můžeme být v prokazatelně špatné skupině. Můžeme být buď v dobré skupině.
Nebo v takové, která zatím není dobrá, ale je ochotna, včetně nás samých, se zlepšovat. Povolena je i aktivita zakládat takové skupiny, ale s tím že se od ostatních učíme a jsme ochotni takovou skupinu spojit s jinou - stejnou nebo lepší skupinou. To je asi návod jak pomoci sobě a co nejvíce dalším poznat Boha, najít bratry, zbavit se bídy, poznat písmo.


Naposledy upravil dne 27/1/2008, 16:20, celkově upraveno 1 krát

jsemkteryjsem

Male Poeet p?íspivku : 71
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 26. 12. 07

Návrat nahoru Goto down

Pravé náboženství Empty Re: Pravé náboženství

Příspěvek  Hvězdlický 28/12/2007, 21:08

Uvažuješ správně. Ale zatím jsou to jen naše názory a hledání...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Pravé náboženství Empty Re: Pravé náboženství

Příspěvek  Jane 29/12/2007, 14:18

Ahoj všichni!
Už několik dlouhých měsíců řeším otázku, co dál. NSSJ, které jsem mnoho let věřila, mne zklamala a odešla jsem z ní, protože mé svědomí mi dále nedovolovalo tam zůstat. Pochopila jsem a prožila, že v křesťanském světě to zpívá, přemýšlí, raduje se, hledá, modlí se, prostě žije.
Já také hledám. Hledám, kde zakotvit. Kde najdu Ježíšovy pravé ctitele a učedníky? Ale právě proto, že to jsou učedníci , nemohou být dokonalí a ani se to po nich nechce. Myslím, že pro Ježíše je důležité to hledání v opravdovosti, bojím se říci upřímné srdce, to SJ neberou a takhle mne to dlouhou dobu učili.
Pročítala jsem si stanovy a ústavy a řády různých církví a křesťanských společností. Všude je mnoho dobrého a dobře myšleného, někdy i staletími prověřeného a vyzkoušeného. Všude jsem však našla věci, se kterými se nemohu ztotožnit - dávání desátek, poslouchání césara i v tom, že členové té církve mohou jít na vojnu a brát zbraň, slavení Vánoc, existence doslovného pekla; stále nemohu se vším všudy přijmout učení o trojici, i když už vím, že když existuje Bůh Otec, tak logicky existuje také Bůh Syn. Mám prostudovanou brožuru o Trojici od baptistů i jiné podobné materiály, které jsem našla na internetu. Mé srdce mi teď říká, proč ne... Rozhodně je to dle mého současného poznání lepší, než přisuzovat Ježíši nižší postavení.
Našla jsem i názory, že Ježíš před svým narozením na zemi neexistoval, prý existoval jen v Božím plánu, že Slovo byl někdo nebo něco jiného.
Na těchto stránkách jsou také prezentovány odlišné názory a jeden s druhým polemizuje. Prostě názorů milión a jeden. Takže vyznejte se v tom...
Co mi došlo je poznání, že i já mohu přijímat symboly - tělo a krev, a že naopak kdybych to nedělala, že nemohu být Ježíšova. Strašně moc toužím po tom, abych je mohla přijímat pravidelně, ale kde??? Ať si něco nenamlouvám nebo ať nepodlehnu nějakým silným emocem, které sice budou krásné, ale povedou mne, kam Ježíš nechce.
Budu hledat dál. Chci patřit do Boží a Ježíšovy milující náruče a vím, že Oni vidí člověku do srdce a že od Nich mohu dostávat Svatého ducha. Budu na Něj čekat a budu se o to modlit. Modlím se o to, aby mne vedl tou správnou cestou a tam, kam chce On.
Pravé ctitele poznáte po ovoci... Podle toho všichni poznají, že jste moji učedníci, budete-li mít mezi sebou lásku...
Možná je lepší někde zakotvit, kde budu cítit Božího Ducha, nehledět na každou šmouhu a začít žít skutečným křesťanským životem se všemi těmi kolem mne, kteří jsou stejně nedokonalí jako já, ale snaží se žít správným životem křesťana. Možná by stálo za to poslechnout si zkušenosti těch, kteří už nehledají, jsou zakotveni ve své církvi a žijí praxí křesťanského života. I těchto zkušeností je na webových stránkách různých církví velké množství...
Navíc, já vím jistě, že mi Bůh naslouchal i tehdy, když jsem se k němu modlila coby SJ. A že nakonec On mi pomáhal odpoutat se od nich a že mne vede dál. A že je mi s Ním dobře, i když teď nikam formálně nepatřím.
Bezprostředně kolem sebe mám blízké lidi, kteří jsou mým polem působnosti. Oni mne potřebují, jim mohu projevovat svoji lásku, v kontaktu s nimi můžu na sobě pracovat.
Kolik času potřebuju na to, abych našla pravé Boží ctitele? Jak rychle jsem schopna ty lidi najít? Tohle může být horizont ne dnů, ani měsíců, ale let. U SJ mi to došlo také až za hrozně moc dlouho ... že jsem u cizích.
Takže kruh se uzavírá a vše je v rukou Božího Svatého ducha. Jen se naučit Jej rozpoznávat a rozlišit, že to vedení je od Něj.
Tlučtě a bude vám otevřeno... Hledejte a naleznete... Proste a bude vám dáno...
Hledám, prosím, tluču.
Všem pokoj a lásku v srdci přeje
Jane sunny

PS Musím to napsat... Strašně bych se bála Boha, kdybych použila jako svoji přezdívku český překlad Božího jména...běhá mi z toho mráz po zádech... confused
Jane
Jane

Female Poeet p?íspivku : 91
vztah k organizaci : bývalá SJ
Reputace : 1
Body : 14
Registration date : 08. 08. 07

http://www.poslouchamebibli.cz

Návrat nahoru Goto down

Pravé náboženství Empty Re: Pravé náboženství

Příspěvek  Petr W. 29/12/2007, 18:06

běhá mi z toho mráz po zádech...

...opravdu beha po zadech? Cool

Vazneji: Jane, nabozenska konverze - tedy odpoutani se od jednoho nab. systemu k jinemu systemu (v konecnem dusledku to muze byt i zcela mimo-nabozensky), je problematicka faze zivota. Tedy clovek hleda, nekdy tape, vravora...kolisa, hodnoti, pochybuje a to nejsou jednoduche stavy rozumu a duse.

To trebas znamena, ze premitani o dosavadnich naukach a hledani novych ci jinych, nabira stejnou podobu, jak uvadis.

Osobne bych se priklanel k nazoru, ze to ma probihat niterne, bez prilisnych vnejsich zasahu cizich lidi (nasilna exkomunikace atd.) a vnejsi zasahy by meli byt vicemene doprovodne vuci celemu procesu...

Trosku k cirkvim: neexistuje idealni komunita, nebot socialni prostredi a interakce vychazeji primarne napriklad z biologickych predispozic cloveka mj. konflikt a kooperace atd. atd. A toto se nevyhyba ani religioznim uskupenim...viz jakoukoliv praci k sociologii nabozenstvi (Maxem Weberem a Emile Dukrheimem pocinaje az do dnesni doby...)
Petr W.
Petr W.

Male Poeet p?íspivku : 489
Reputace : 1
Body : 12
Registration date : 12. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Pravé náboženství Empty Re: Pravé náboženství

Příspěvek  Luboš Kolafa - absolvo 29/12/2007, 19:36

Jane napsal:
Co mi došlo je poznání, že i já mohu přijímat symboly - tělo a krev, a že naopak kdybych to nedělala, že nemohu být Ježíšova.

Budu hledat dál. Chci patřit do Boží a Ježíšovy milující náruče a vím, že Oni vidí člověku do srdce a že od Nich mohu dostávat Svatého ducha. Budu na Něj čekat a budu se o to modlit. Modlím se o to, aby mne vedl tou správnou cestou a tam, kam chce On.

Možná je lepší někde zakotvit, kde budu cítit Božího Ducha, nehledět na každou šmouhu a začít žít skutečným křesťanským životem se všemi těmi kolem mne, kteří jsou stejně nedokonalí jako já, ale snaží se žít správným životem křesťana.

Myslím Jane, že tě Duch už vede, protože sama sobě umíš odpovědět.

Luboš Kolafa
Luboš Kolafa - absolvo
Luboš Kolafa - absolvo

Male Poeet p?íspivku : 78
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 30. 08. 06

http://www.rozcesti.org

Návrat nahoru Goto down

Pravé náboženství Empty Re: Pravé náboženství

Příspěvek  Jane 29/12/2007, 19:52

Pro Petra W.:
Díky za názor. Jsem docela studijní typ, takže se na ty autory podívám. Náboženství se samozřejmě určitě dá zkoumat po sociologické, psychologické, statistické a jiné stránce, což se také ve vědeckých i jiných učených kruzích děje.
Ale nad tím vším je živý Ježíš, který tě zve, jehož učení ti buď něco říká, nebo ne... Takže v konečném důsledku jde stejně o srdeční záležitost, záležitost citovou.
Bylo by zajímavé položit si otázku, zda také členové jiných církví a náb. organizací (mluvím o křesťanství) si kladou otázku, zda je jejich církev ta pravá, nebo je to především problém těch, kteří prošli výchovně-vzdělávacím systémem SJ. Myslím si, že je to právě problém těch druhých. Byli vedeni k tomu, že existuje jediné pravé náboženství, jediná pravá Boží organizace atd. Takže teď mi možná nic není dost dobré, na všem vidím nějaké nedostatky, něco tzv. falešného, něco, co nemohu přijmout...
Jak už jsem řekla, i u SJ jsem cítila, že Bůh vyslýchá moje modlitby. Protože to funguje i dál, myslím si, že Bůh jedná ve velké míře s jednotlivci, každý se mu budeme zpovídat sám za sebe. A také že "Jeho cesty jsou vyšší než naše cesty a Jeho myšlenky vyšší než naše myšlenky". Že hledání je celoživotní cesta a že je to způsob našeho života s Bohem, takové to "neustále", bez přestání, celoživotní snažení se, abych se mu neznelíbila. Také pokora a poddajnost, ochota nechat se vést a snaha citlivě rozlišovat Jeho vedení. Nekladu si nároky na to, že jsem tady všechno domyslela. Je to jenom takový můj momentální pocit. Proto si tady taky takhle povídáme, že?

Zdravím,
Jane sunny
Jane
Jane

Female Poeet p?íspivku : 91
vztah k organizaci : bývalá SJ
Reputace : 1
Body : 14
Registration date : 08. 08. 07

http://www.poslouchamebibli.cz

Návrat nahoru Goto down

Pravé náboženství Empty Re: Pravé náboženství

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 29/12/2007, 20:11

Bylo by zajímavé položit si otázku, zda také členové jiných církví a náb. organizací (mluvím o křesťanství) si kladou otázku, zda je jejich církev ta pravá, nebo je to především problém těch, kteří prošli výchovně-vzdělávacím systémem SJ. Myslím si, že je to právě problém těch druhých. Byli vedeni k tomu, že existuje jediné pravé náboženství, jediná pravá Boží organizace atd. Takže teď mi možná nic není dost dobré, na všem vidím nějaké nedostatky, něco tzv. falešného, něco, co nemohu přijmout...
Milá Jane, touhle myšlenkou se v poslední době zabývám taky.
Zatímco se každému z nás na té či oné církvi něco nelíbí, nebo v ní je něco, co je pro nás obtížné přijmout, zjišťuji, že tu odvahu (nebo drzost?) odsoudit některé církve jako falešné, má opravdu jenom ten, který prošel indoktrinací SJ a zatím se jí nezbavil.
Ale máš pravdu, že když už opustíme tenhle způsob uvažování o tzv. falešném náboženství, další následnou deformací bývá, že nám ale nedostatky stávajících církví často pořád brání v tom, stát se jejich součástí proto, že je někde v nás stále uložena ta myšlenka, že "Boží lid" musí být čistý, téměř bezbychybný. Jenže - to on přece nikdy nebyl!
To nám jen namluvili SJ a zbavit se té myšlenky je někdy hodně těžké.
Podle tvého způsobu uvažování si ale myslím, že jsi na dobré cestě.
Měj se moc hezky.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Pravé náboženství Empty Re: Pravé náboženství

Příspěvek  Hvězdlický 29/12/2007, 20:37

Proč tedy opouštět SJ, když bezchybnou organizaci stejně není možné najít??

Podobně odsuzují ostatní církve (jejich konkurenci) SJ.
Že by to byla také drzost, jak píše Quero???

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Pravé náboženství Empty Re: Pravé náboženství

Příspěvek  stefan 29/12/2007, 20:37

Jane
Já také hledám. Hledám, kde zakotvit. Kde najdu Ježíšovy pravé ctitele a učedníky?
Nemáte veľa možností. Buď sa pripojíte k nejakému reformovanému spoločenstvu, kde štúdiom jeho východísk dôjdete k nejakému presnému roku jeho vzniku, ak Vás to neuspokojí, tak budete chcieť ísť viac do histórie a tu sa Vám núkajú možnosti v podobe katolíckej cirkvi, alebo pravoslávnych cirkví, ktoré myšlienkovo môžete sledovať až k apoštolským otcom, alebo je tu aj možnosť, že samu seba prehlásite vo veciach viery za neomylnú /tak ako to môžeme vidieť u niektorých aj na tomto fóre,... teda sama budete pápežom/, to znamená, že sama si nadiktujete dogmy, ktorým budete dokonale veriť, v tomto prípade sama sebe budete aj kňazom, aj veriacim. Ak si uzákoníte nejaké sviatosti, tak ich aj sama sebe budete vysluhovať a v duchu Písma si budete hovoriť, že ak sa dvaja alebo traja stretnú v Ježišovom mene, On bude medzi nimi, a takto budete dúfať, že hoci nikoho iného, s tým istým vyznaním ako máte Vy nepoznáte a nikdy ani nestretnete, tak sa budete utešovať, že predsa len Vy poznáte pravdu a teda ostatní sú mimo.

Pročítala jsem si stanovy a ústavy a řády různých církví a křesťanských společností. Všude je mnoho dobrého a dobře myšleného, někdy i staletími prověřeného a vyzkoušeného. Všude jsem však našla věci, se kterými se nemohu ztotožnit - dávání desátek, poslouchání césara i v tom, že členové té církve mohou jít na vojnu a brát zbraň, slavení Vánoc, existence doslovného pekla; stále nemohu se vším všudy přijmout učení o trojici, i když už vím, že když existuje Bůh Otec, tak logicky existuje také Bůh Syn. Mám prostudovanou brožuru o Trojici od baptistů i jiné podobné materiály, které jsem našla na internetu.
Nečítajte stanovy cirkví, a už vôbec nečítajte katechizmy. Nesnažte sa hľadať pravých učeníkov na základe svojich nerovných predstáv o kresťanstve. Nečítajte východiská a teológie, ktoré majú za sebou stovky rokov polemík a rozjímania. Lebo sa Vám môže ľahko stať, že nejakú náuku odmietnete, lebo neporozumiete jej zmyslu vo svetle sv. Písma. Ak naozaj seriózne túžite nájsť pravé kresťanské spoločenstvo, tak si zadovážte čo najviac kresťanskej literatúry, ktorá sa čo najbližšie približuje obdobiu apoštolov. Čítajte otcov. Čítajte štúdie kresťanského života prvých kresťanských zborov. Čítajte o viere kresťanov. A povedal by som, že môžete ísť ešte ďalej. Čítajte východiská židovskej viery. Oboznámte sa so židovskou kultúrou a jej vplyvom. A potom. Potom môžete ísť a hľadať spoločenstvo kresťanov, ktoré bude najviac podobné tomu čo ste sa o prvej cirkvi naučili. Môže to trvať rok, dva roky, možno tri, či štyri roky. Ak by to malo byť viac ako päť rokov, tak sa radšej prihláste na nejakú vysokú školu, študovať odbor religionistika - dejiny kresťanstva. Čo je však najdôležitejšie, nikdy nesmiete podľahnúť pocitu, že Vy viete interpretovať Písmo, a tak sama viete stanoviť podmienky pravej viery. Samozrejme, aj Vy viete pravdivo interpretovať nejaké posolstvo Písma, Boh Vám môže dať poznať nejakú pravdu, ale nesmiete prepadnúť pocitu, že všetko poznáte. Nemali by ste nikdy nikomu povedať, že "ja hovorím len to, čo hovorí Písmo", lebo to je veľký klam, ktorý Vás môže odviesť od pravej viery v Boha. Lebo koniec koncov, Písmo nič nehovorí - nemá ústa. Smile

A ešte jedna poznámka. Ak sa rozhodnete vstúpiť do nejakej cirkvi alebo kresťanskej spoločnosti, budete musieť s vierou prijať, že tá spoločnosť Vám prezentuje pravdu. A to je podľa mňa najväčší psychologický handicap bývalých svedkov. A ja sám si takúto situáciu neviem predstaviť a ani nemôžem pochopiť, ako sa ex-svedkovia cítia. Možno preto toľko z nich tak dlhý čas nie je schopných oddane sa pridať k inému spoločenstvu. Lebo totiž, ak tomu novému spoločenstvu neuveríte, tak aj keď tam budete chodiť, v skutočnosti do neho nebudete patriť, lebo stále budete pochybovať a budete si klásť otázku - Bože je to naozaj to, čo odo mňa chceš? A po čase ho možno opustíte.


Jo. A teraz som si všimol, že medzi tým, ako toto píšem, už reagovala aj quaero. Môžete sa o tom porozprávať súkromne. Podľa mňa Vám quaero s manželom budú vedieť povedať o veciach, na ktoré by ste aj tak prišli sama. Takže ušetríte čas.
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

Pravé náboženství Empty Re: Pravé náboženství

Příspěvek  Jane 30/12/2007, 09:21

Díky za rady a názory!
Pro p. Hvězdlického:
SJ u mne ztratili respekt právě proto, že tvrdí, že oni jediní jsou ti praví ... a následně to svými skutky popírají. Právě proto, že tam vládne nesvoboda, že musíš jenom papouškovat, co ti někdo předkládá, že tvé názory musí zapadat do předem vymezeného prostoru. Ale hlavně, největší podvod jsem cítila, když jsem si uvědomila, že apoštolové a první křesťané byli svědky pro Ježíše a že tady mi někdo podsouval něco, co už dávno neplatí. Našla jsem k tomu krásný biblický text: „Probuď se, spáči, a vstaň z mrtvých a zazáří na tebe KRISTUS.“ (Ef. 5.14)
Také tou svojí formálností a povrchností, účelovým mlžením ve spoustě věcí, tím, že se tam lidi dělí podle svého výkonu ve službě, že když ty jim povídáš o tom, jak cítíš Boží lásku a co pro tebe Bůh dělá, tak je to jaksi nebere. A také proto, že jsem zjistila, že jsou skutečně sektou. Prakticky mi to dokázali svojí neschopností přijmout a respektovat moje nové poznání, které už se jaksi vymykalo jejich učení, že si o tom prostě nemůžeš (s těmi kovanými) bez zábran popovídat, protože si stejně nakonec zase melou to svoje a tebe ani neposlouchají. A také, pro mne nejhroznější, to nezdravení, s tím jsem si tedy zkusila jak pes, ještě si budu muset poléčit žaludeční vředy - tím mi tedy skutečně dokázali, že jsou sekta...
Zdravím,
Jane sunny

PS Omlouvám se za to tykání, ale jaksi automaticky předpokládám, že si tady tykáme všichni. Basketball
Jane
Jane

Female Poeet p?íspivku : 91
vztah k organizaci : bývalá SJ
Reputace : 1
Body : 14
Registration date : 08. 08. 07

http://www.poslouchamebibli.cz

Návrat nahoru Goto down

Pravé náboženství Empty Re: Pravé náboženství

Příspěvek  Petr W. 30/12/2007, 13:30

Náboženství se samozřejmě určitě dá zkoumat po sociologické, psychologické, statistické a jiné stránce, což se také ve vědeckých i jiných učených kruzích děje.
Ale nad tím vším je živý Ježíš, který tě zve, jehož učení ti buď něco říká, nebo ne... Takže v konečném důsledku jde stejně o srdeční záležitost, záležitost citovou.

...mas jiste pravdu Jane a je to asi take dano gendrove Razz nicmene ja si pri tom nedokazi odmyslet, kdyz slysim trebas prave to, ze "zivy Jezis te zve" atd., proste tu vec, nebo tu predstavu, ze Jezis nas nikam nezve, ten mlci.

Vysvetlim lehce proc, to tak vnimam:

* tvrzeni o nejake aktivni cinnosti a protomnosti Krista narazi na problem, ze fyzicky se nedeje viditelne vubec nic OVERITELNEHO a znovu rikam, ze tech koncepci, jak se Kristus vsude "zpritomnuje" jsou mraky: od susenek pres cirkve az po mediatory "Bozi" nejruznejsiho razeni...proste kazda cirkev, sekticka ci komunita ti drive nebo pozdeji nabidne tvrzeni, ze oni maji nejaky "magicky" recept na komunikaci s Kristem a to od tech bezelstnych jako modlitba az po nejake glosolalie v extazi...

Trochu mi to pripomina onen vypocet, ze kdyby se chtel Santa Claus u kazdyho ditete na planete Zemi zastavit na 1 vterinu, prej by se musel pohybovat 3nasobnou rychlosti svetla, aby to za jeden den stihl... santa santa
(prosim ten vypocet je jen ramcovy, me se nechce v google ho hledat...)

Vazneji zase: Z toho vyplyva, ze tvrzeni o nejake forme pritomnosti Krista (od novozakonniho "dvou tri v mem jmenu" az po ty dalsi teologicke konstrukty) jsou sice potesujici a krasne slovni formulky a co jich jen za tech 2000 let dejin krestanstvi bylo, ale v konecnem dusledku a to ten paradox ke kteremu ted vse smeruji, a totiz ten, ktery Ti bude, jako ex-sj velmi znamy, tedy na uvod:

Jakasi skupina bilych a jen bilych, Americanu si na zacatku vydedukovala, ze jsou Kristovi bratri. A to pomoci zacyklenych dukazu typu: spocitali jsme datum konce sveta -> spocitat to mohl jen ten, kdo ma prizen Bozi na konci veku -> my to spocitali, ze jsme na konci veku-> jsme v prizni Bozi ====> jsme Kristovi bratri, takze cekame, az nas Kristus oslovi...a vezme k sobe do nebicka, nebo nam tu zrychly skelnikovy efekt, takze zirafy zase budou na polech spokojene popasat travu... clown odborne: self-fulfilling prophecy

PARADOX: Od te doby uplynulo uz vice nez 100 let a jejich "pribuzny" se jaksitaksi furt jako holt taknejak tem svejm brachum neozval. A ani oni k nemu nemaj zadne primej kontakt....blby co? Ne, tedy pro nas... pirat

ZAVER: toto absurdni schema jen s jinymi vyrazy a proprietami, to funguje stale, to tvrzeni "Kristus te zve, miluje, zije a dejcha pro tebe, zemrel pro tebe, jeho krev se nekam vsakla jen pro nas...". Ty pojmy se vsak vyprazdnili.
Je tedy tu jen jakesi ocekavani "pannen s lampami", kde proste kurzuji ruzne povesti, famy a zkazky o blizicim se prichodu "zenicha" a uz kazda vzdycha, ze ho slysi a von to trebas jen funel jezek...anebo se blizil jina svatba a jinej zenich clown

Nooo proste nebyt hystericky, ani apaticky, pouze bdely... cheers

Bylo by zajímavé položit si otázku, zda také členové jiných církví a náb. organizací (mluvím o křesťanství) si kladou otázku, zda je jejich církev ta pravá, nebo je to především problém těch, kteří prošli výchovně-vzdělávacím systémem SJ.

To je obecny problem nabozenske konverze - viz trebas az napadne shodny popis dvou "ex"-clenu

* Jeden byl u novoapostolske cirkve

http://www.amazon.de/dp/3934601855?tag=nachrichteaus-21&camp=1410&creative=6378&linkCode=as1&creativeASIN=3934601855&adid=0NQKW6X24GQRQ42SX1YZ&

* Druhy u SJ

http://www.amazon.de/hinter-pr%C3%A4chtigen-Fassade-Zeugen-Jehovas/dp/3934601014/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=books&qid=1199013633&sr=1-1

Ten co byl u NAC pise v potitulu: Odchod po ctyriceti letech od novoapostolske cirkve; ten co byl u SJ pak uvadi: 40 let za nadhernou fasadou svedku Jehovovych.

Že hledání je celoživotní cesta a že je to způsob našeho života s Bohem, takové to "neustále", bez přestání, celoživotní snažení se, abych se mu neznelíbila. Také pokora a poddajnost, ochota nechat se vést a snaha citlivě rozlišovat Jeho vedení. Nekladu si nároky na to, že jsem tady všechno domyslela. Je to jenom takový můj momentální pocit. Proto si tady taky takhle povídáme, že?

Velmi trefne. Ja zastavam podobny nazor, ikdyz jsme k nemu trebas prisel jinou "stezkou", nez ty...ja nehledam zadnou cirkev pro "mne", kde bych "zaparkoval", nemam take zadnyho "turistickyho pruvodce", co by jako ta cesta mela vse obsahovat...je to spise interakce mezi mnou, lidmi a bohem (moji a druhych predstavou), protoze on je, ale mlci...

ale to je jiny tema...

bom

zdravim Te
Petr W.
Petr W.

Male Poeet p?íspivku : 489
Reputace : 1
Body : 12
Registration date : 12. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Pravé náboženství Empty Re: Pravé náboženství

Příspěvek  Hvězdlický 30/12/2007, 14:09

kód:
...proste kazda cirkev, sekticka ci komunita ti drive nebo pozdeji nabidne tvrzeni, ze oni maji nejaky "magicky" recept na komunikaci s Kristem a to od tech bezelstnych jako modlitba az po nejake glosolalie v extazi

Včetně darů Ducha. A všude mají ty, co se narodili z vody a Ducha..

Nelze jinak, než souhlasit

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Pravé náboženství Empty Re: Pravé náboženství

Příspěvek  Arago 30/12/2007, 15:16

Ahoj Jane,

díky za tvé názory a postřehy, které vyjadřují podobné hledání, kterým se ubíráme. Napadlo mě jedno znázornění s církvemi.
Představ si, že jdeš pěšky k cíli o kterém víš, že je správný. Jdeš ale sam, což ti není příjemné a taky za chvíli začnou bolet nohy. Kolem pojede autobus plný lidí, zdánlivě stejným směrem, kterým jdeš i ty. Autobus zastaví a nabídne ti, že tě sveze ke společnému cíli. Vejdeš do autobus a uvidíš řadu lidí, kteří ti připadají podobní jako ty. Jsi tam ráda, popovídáš se všemi, nohy už tolik nebolí. Po delší době ale zjistíš, že autobus viditelně nejede tvým směrem a pokud na to upozorníš s největší pravděpodobností nepojede řidič stejným směrem jako chceš ty. Buď se podřídíš anebo vystoupíš. A zase půjdeš sama, možná někoho potkáš.
Moje vysvětlení k znázornění je toto: Každý jsme zodpovědný Kristu jako jednotlivec. To, že využijeme autobusu - církve- může být pro nás pohodlné a často i podnětné, získáme přátele, cestuje se lépe. Ale je to výměnou za směr, názory. Neříkám, že to je špatně, prostě to tak je. Je na nás, zda se rozhodneme pro pěší cestu s ostatními poutníky, či se chvíli svezeme v autobuse.
Arago
Arago

Male Poeet p?íspivku : 505
vztah k organizaci : bývalý SJ
Reputace : 0
Body : 35
Registration date : 08. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Pravé náboženství Empty Re: Pravé náboženství

Příspěvek  Arago 30/12/2007, 15:19

Pro Petra W :

Podobenství o ženichovi a pannách jsi popsal docela humorně. V převečer předposledního dne v roce mě to docela pobavilo. Myslím, že humor pomáhá tam, kde se často tváříme strašně vážně.

Pro Jsemkterýjsem - taky bych souhlasil s Jane, že ten nick není zrovna nejšťastnější, ale je to tvoje volba.
Arago
Arago

Male Poeet p?íspivku : 505
vztah k organizaci : bývalý SJ
Reputace : 0
Body : 35
Registration date : 08. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Pravé náboženství Empty Re: Pravé náboženství

Příspěvek  Jane 30/12/2007, 16:08

Pro Petra W.:
Jasné, zdá se, že si docela rozumíme, i když jsme každý jiný gender. Jen jsem si chtěla přečíst ty dva příběhy, ale jsou to odkazy na knihy ke koupení, navíc v němčině, takže v tomhle jazyce si nepočtu Sad . Už jsem té němčiny taky za ty roky života mohla trochu nasáknout, ale bohužel...
Ještě k osobnosti Ježíše Krista: já vycházím samozřejmě z Bible, na mne ty texty působí jako nadčasové, jako by byly napsány nedávno. A jak se tam mluví o působení Ducha svatého - na mne nikdy žádná kniha nepůsobila tak jako Bible, pro mne ta kniha žije a nejsem schopna ji číst a vnímat jen jako nějaký starý text bez života. Kolem mne se hromadí knížky (mám na mysli fiction), které jsem měla chuť přečíst a mám to pořád v plánu, ale když je začnu číst, tak ten náboj tam není, jsou to jenom nějaké (třeba i chytré a promyšlené a vypilované krásné texty) lidské úvahy a lidské problémy řešené bez Boha a zase mne to táhne k Bibli nebo k něčemu, co ji rozebírá nebo ji bere jako měřítko a základ.
Pro Araga:
Asi ze mne nakonec bude ten poutník, však nás jde takhle víc, docela jsi mne povzbudil, ale co já vím, před rokem by mne ani nenapadlo, v jaké teď budu naprosto neočekávané situaci, protože jsem žila v představě, že budu SJ navždy... Takže nelze předvídat; ono se to všecko nakonec otočí úplně jinak, jeden/jedna se nestačí divit. Člověk míní...
Nevím, jestli někde na těchto stránkách je rozebíráno téma Velkého Babylónu, musím se podívat, ještě jsem tuhle nauku nedomyslela. Občas si povídám s kamarádkou, která je sice formálně SJ, ale už tam dlouho nechodí. Řešily jsme i otázku, kam od svědků. Ona to vidí tak, že by do žádného organizovaného náboženství nešla, protože přece všechna padnou (=samozřejmě, nauka SJ). Budu to muset trochu prozkoumat.
Dobře se mi s vámi povídá. Tak až mne zas napadne nějaká myš(lenka) nebo na něco přijdu, tak se ozvu!
Přeju vám hodně Boží podpory a sil a vytrvalosti!
Jane sunny
PS Je to na těchto stránkách: Velký Babylón a jeho totožnost. Už jsem to načetla. Zajímavé úvahy a podnětné.


Naposledy upravil dne 30/12/2007, 17:01, celkově upraveno 1 krát
Jane
Jane

Female Poeet p?íspivku : 91
vztah k organizaci : bývalá SJ
Reputace : 1
Body : 14
Registration date : 08. 08. 07

http://www.poslouchamebibli.cz

Návrat nahoru Goto down

Pravé náboženství Empty Re: Pravé náboženství

Příspěvek  Hvězdlický 30/12/2007, 16:56

Arago,

to přirovnání s AUTOBUSEM SE MI LÍBÍ.
RÁD CHODÍM SÁM VOLNOU PŘÍRODOU. DÁ SE JÍT I SKRATKOU A BEZ NEBEZPEČÍ HAVARIE NA SILNICI. NO, A DO CÍLE SE DOJDE S VĚTŠÍ JISTOTOU, NEŽ TÍM AUTOBUSEM, KTERÝ JSI POUŽIL.

A možná potkáš cetou dva a nebo tři podobné samotáře a je to...


Naposledy upravil dne 30/12/2007, 18:45, celkově upraveno 1 krát

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Pravé náboženství Empty Re: Pravé náboženství

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru