Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

+49
komi-permjak
daniely
drobeček
kasatymyr forse spain
frodobagin
lorak
Jiří Brei
Xton
Admin
jája
Abbaddon
Bulhar
Melissa
PETRONELLA87
Styvi
Tonda Vlas
witness
schwanenburg
dov
apostol
144012
Minehava
Jesen
candy
sazeč
kovboj
A6zvolen
Patrobas
Ctibor Plášek
Pavel Sládeček
Amalka
Old.Stloukal
Milan
Jane
Vojtěch Malleus
Robin
Černá ovce sboru
jacky89
Fortuna
zbysek
jsemkteryjsem
oskar
Jirka z P. (queens)
admin pavel
Petr Štefek
Arago
Martin Cibulka
Hvězdlický
OOO
53 posters

Strana 16 z 16 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16

Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 16 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Tonda Vlas 8/7/2012, 22:21

gari napsal:
witness napsal:
Lidský faktor připouštím, jen ne takový, který by z Bible dělal knihu nepřekonatelných rozporů nebo lží.
To vidím naprosto stejně jako ty. Pokud ale připouštím výše zmíněný lidský faktor, musím při dotazu vyznat, že Bible je Boží slovo ale i lidské.

Na to jsem přišel poslední dobou také. Na jiné diskuzi, kde jsem kmenově se občas vyskytne nějaký biblický ultrafundamentalista. Ona je tu určitá analogie, jako jsou v Božím Synu dvě přirozenosti: Logos + pravý člověk JK, tak je i v Písmu Boží inspirace + vyjádření lidského autora ( například u Pavlových listů je evidentně vidět temperament autora. Ultrafundamentalisté vidí Písmo monofysicky a lidského autora jako mechanický instrument. Pak to tak dopadá, nevidí celkový smysl Písma a ulpívají na jednotlivostech, žel každý na jiných. Proto je tak mnoho sekt, Ti nešťastníci pro samé stromy vůbec nevidí les.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 16 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  lorak 11/7/2012, 17:00

Tonda Vlas napsal:
gari napsal:
witness napsal:
Lidský faktor připouštím, jen ne takový, který by z Bible dělal knihu nepřekonatelných rozporů nebo lží.
To vidím naprosto stejně jako ty. Pokud ale připouštím výše zmíněný lidský faktor, musím při dotazu vyznat, že Bible je Boží slovo ale i lidské.

Na to jsem přišel poslední dobou také. Na jiné diskuzi, kde jsem kmenově se občas vyskytne nějaký biblický ultrafundamentalista. Ona je tu určitá analogie, jako jsou v Božím Synu dvě přirozenosti: Logos + pravý člověk JK, tak je i v Písmu Boží inspirace + vyjádření lidského autora ( například u Pavlových listů je evidentně vidět temperament autora. Ultrafundamentalisté vidí Písmo monofysicky a lidského autora jako mechanický instrument. Pak to tak dopadá, nevidí celkový smysl Písma a ulpívají na jednotlivostech, žel každý na jiných. Proto je tak mnoho sekt, Ti nešťastníci pro samé stromy vůbec nevidí les.

Tondo Vlase ty veris, ze Jezis je Bozi Syn a KRISTUS ke slave jedineho praveho Boha JEHOVY ?

Uznavas ho jako PANA a VELEKNEZE, ktory nas smiril svoji smrti se svim OTCEM, kteremu se stale Jezis podrizuje a kona vylucne to, co je v souladu s Otcovou Bozi vuli i kdyz ma i svou vlastni ?

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 16 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Tonda Vlas 12/7/2012, 01:29

lorak napsal:

Tondo Vlase ty veris, ze Jezis je Bozi Syn a KRISTUS ke slave jedineho praveho Boha JEHOVY ?

Uznavas ho jako PANA a VELEKNEZE, ktory nas smiril svoji smrti se svim OTCEM, kteremu se stale Jezis podrizuje a kona vylucne to, co je v souladu s Otcovou Bozi vuli i kdyz ma i svou vlastni ?

Pravý člověk (ne metamorfovaný archanděl, jak bludně vykládají SJ) Boží Syn Ježíš, je samozřejmě Pánem a Veleknězem, a je jeho pokrmem konat Otcovu vůli. Na druhou stranu je bytostně spojen se souvěčným a nestvořeným Jehovovým Slovem do jedné osoby, teda jinak než proroci, které Slovo Jehovy pouze inspirovalo. Pro toto spojení má pravý člověk JK právo být pokládán též za pravého Boha a společně s Duchem Svatým mu náleží jméno Jehova. Teď si akorát z mého vyjádření můžeš zacpávat uši, jako ti, co posléze kamenovali Štěpána. Vy také takto kamenujete, u nás v Žatci je za poslední rok takto kamenováno pro vyznání Ježíše 10 SJ,

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 16 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  lorak 12/7/2012, 02:01

Tonda Vlas napsal:
lorak napsal:

Tondo Vlase ty veris, ze Jezis je Bozi Syn a KRISTUS ke slave jedineho praveho Boha JEHOVY ?

Uznavas ho jako PANA a VELEKNEZE, ktory nas smiril svoji smrti se svim OTCEM, kteremu se stale Jezis podrizuje a kona vylucne to, co je v souladu s Otcovou Bozi vuli i kdyz ma i svou vlastni ?

Pravý člověk (ne metamorfovaný archanděl, jak bludně vykládají SJ) Boží Syn Ježíš, je samozřejmě Pánem a Veleknězem, a je jeho pokrmem konat Otcovu vůli. Na druhou stranu je bytostně spojen se souvěčným a nestvořeným Jehovovým Slovem do jedné osoby, teda jinak než proroci, které Slovo Jehovy pouze inspirovalo. Pro toto spojení má pravý člověk JK právo být pokládán též za pravého Boha a společně s Duchem Svatým mu náleží jméno Jehova. Teď si akorát z mého vyjádření můžeš zacpávat uši, jako ti, co posléze kamenovali Štěpána. Vy také takto kamenujete, u nás v Žatci je za poslední rok takto kamenováno pro vyznání Ježíše 10 SJ,

Tondo rekni mi byl VELEKNEZ BOHEM, ktory mel byt uctivan a nebo byl prostrednikem medzi BOHEM a LIDEM, co mu slouzil a prinasel OBETI ?

Jezis ma svuj pocatek a nebyl vzdycky Bozim SLOVEM. Jezis sam za JEDINEHO PRAVEHO BOHA oznacil primo sveho OTCE i kdyz se pritom nezapomel zminit i o dulezitosti sveho postaveni jako Bohem poslaneho POMAZANEHO, co ma lidi privest k BOHU. (Jan 17 kap. )

Tondo ja si nepotrebuji zacpavat usi. Usiluji se v souladu s Bozi vuli kazdeho cloveka jako jednotlivce milovat at uz dela cokoliv, ale nemohu mlcet pokud jde o PRAVDU.

Zadna LEZ nepochazi z PRAVDY a uceni o tom, ze je Jezis pravy BUH a je rovny JEHOVOVI SVEMU OTCI je LEZ, ktera neni ucenim Boziho slova !

Stepan videl slavu KRISTA po pravici BOHA a tim BOHEM byl jeho OTEC !

"„Pohleďte, vidím otevřená nebesa a Syna člověka, jak stojí po Boží pravici.“
(Skutky 8:56 ) Jsou taci lidi, kteri o sobe tvrdi, ze vidi, ale i tak jsou i vuci tomuhle svedectvi Stepana zapsaneho v Bozim slove stale slepi.

Nakonec Stepan podle vzoru KRISTA zvolal tyto slova, ktore uz adresoval primo BOHU.

"Potom poklekl na kolena a zvolal silným hlasem: „Jehovo, nepočítej jim tento hřích!“" (Skutky 7:60 )

Tondo spomen si na slova JEZISE KRISTA kratko pred smrti. Co myslis komu je adresoval ? Sam sobe ?

"[[Ale Ježíš říkal: „Otče, odpusť jim, neboť nevědí, co činí.“]]" (Lukas 23:34 )

"...zvolal Ježíš silným hlasem a řekl: „E′li, E′li, la′ma sa‧bach‧tha′ni?“, to je: „Můj Bože, můj Bože, proč jsi mě opustil?“" (Matous 27:46 )

"Můj Bože, můj Bože, proč jsi mne opustil? [Proč jsi] daleko od toho, abys mne zachránil, [od] slov mého řevu?" (Žalm 22:1 )

"Slyšeli jste, že jsem vám řekl: Odcházím, a přijdu k vám [zpět]. Kdybyste mě milovali, radovali byste se, že jdu k Otci, protože Otec je větší než já." (Jan 14:28 )

Uz vzkriseny Jezis vydava toto svedectvi.
"Jdi však k mým bratrům a řekni jim: ‚Vystupuji ke svému Otci a vašemu Otci a ke svému Bohu a vašemu Bohu.‘“ (Jan 20:17 )


Tondo prijimas toto Jezisovo svedectvi jako PRAVDU ? Prijimas Jezisoveho OTCA jako sveho BOHA stejne jak to delal uz i vzkriseny Jezis KRISTUS ?

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 16 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Tonda Vlas 12/7/2012, 10:01

lorak napsal:
Tonda Vlas napsal:
lorak napsal:

Tondo Vlase ty veris, ze Jezis je Bozi Syn a KRISTUS ke slave jedineho praveho Boha JEHOVY ?

Uznavas ho jako PANA a VELEKNEZE, ktory nas smiril svoji smrti se svim OTCEM, kteremu se stale Jezis podrizuje a kona vylucne to, co je v souladu s Otcovou Bozi vuli i kdyz ma i svou vlastni ?

Pravý člověk (ne metamorfovaný archanděl, jak bludně vykládají SJ) Boží Syn Ježíš, je samozřejmě Pánem a Veleknězem, a je jeho pokrmem konat Otcovu vůli. Na druhou stranu je bytostně spojen se souvěčným a nestvořeným Jehovovým Slovem do jedné osoby, teda jinak než proroci, které Slovo Jehovy pouze inspirovalo. Pro toto spojení má pravý člověk JK právo být pokládán též za pravého Boha a společně s Duchem Svatým mu náleží jméno Jehova. Teď si akorát z mého vyjádření můžeš zacpávat uši, jako ti, co posléze kamenovali Štěpána. Vy také takto kamenujete, u nás v Žatci je za poslední rok takto kamenováno pro vyznání Ježíše 10 SJ,

Tondo rekni mi byl VELEKNEZ BOHEM, ktory mel byt uctivan a nebo byl prostrednikem medzi BOHEM a LIDEM, co mu slouzil a prinasel OBETI ?

Jezis ma svuj pocatek a nebyl vzdycky Bozim SLOVEM. Jezis sam za JEDINEHO PRAVEHO BOHA oznacil primo sveho OTCE i kdyz se pritom nezapomel zminit i o dulezitosti sveho postaveni jako Bohem poslaneho POMAZANEHO, co ma lidi privest k BOHU. (Jan 17 kap. )

Tondo ja si nepotrebuji zacpavat usi. Usiluji se v souladu s Bozi vuli kazdeho cloveka jako jednotlivce milovat at uz dela cokoliv, ale nemohu mlcet pokud jde o PRAVDU.

Zadna LEZ nepochazi z PRAVDY a uceni o tom, ze je Jezis pravy BUH a je rovny JEHOVOVI SVEMU OTCI je LEZ, ktera neni ucenim Boziho slova !

Stepan videl slavu KRISTA po pravici BOHA a tim BOHEM byl jeho OTEC !

"„Pohleďte, vidím otevřená nebesa a Syna člověka, jak stojí po Boží pravici.“
(Skutky 8:56 ) Jsou taci lidi, kteri o sobe tvrdi, ze vidi, ale i tak jsou i vuci tomuhle svedectvi Stepana zapsaneho v Bozim slove stale slepi.

Nakonec Stepan podle vzoru KRISTA zvolal tyto slova, ktore uz adresoval primo BOHU.

"Potom poklekl na kolena a zvolal silným hlasem: „Jehovo, nepočítej jim tento hřích!“" (Skutky 7:60 )

Tondo spomen si na slova JEZISE KRISTA kratko pred smrti. Co myslis komu je adresoval ? Sam sobe ?

"[[Ale Ježíš říkal: „Otče, odpusť jim, neboť nevědí, co činí.“]]" (Lukas 23:34 )

"...zvolal Ježíš silným hlasem a řekl: „E′li, E′li, la′ma sa‧bach‧tha′ni?“, to je: „Můj Bože, můj Bože, proč jsi mě opustil?“" (Matous 27:46 )

"Můj Bože, můj Bože, proč jsi mne opustil? [Proč jsi] daleko od toho, abys mne zachránil, [od] slov mého řevu?" (Žalm 22:1 )

"Slyšeli jste, že jsem vám řekl: Odcházím, a přijdu k vám [zpět]. Kdybyste mě milovali, radovali byste se, že jdu k Otci, protože Otec je větší než já." (Jan 14:28 )

Uz vzkriseny Jezis vydava toto svedectvi.
"Jdi však k mým bratrům a řekni jim: ‚Vystupuji ke svému Otci a vašemu Otci a ke svému Bohu a vašemu Bohu.‘“ (Jan 20:17 )


Tondo prijimas toto Jezisovo svedectvi jako PRAVDU ? Prijimas Jezisoveho OTCA jako sveho BOHA stejne jak to delal uz i vzkriseny Jezis KRISTUS ?

Dobře, abychom se dostali dál, tak mi vysvětli, kdo je to BOŽÍ SLOVO. To dle mne počátek nemá, jinak by to znamenalo, že byl Bůh předtím, než stvořil své Slovo němý. My bereme význam Slovo, Davar má však význam širší, znamená též skutek nebo čin. Tu se dostáváme k logickému nesmyslu. Čím tedy Jahve stvořil svůj Davar? Logicky vyplývá, že Davar (Logos-Slovo) je s Jahvem souvěčný a nestvořený.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 16 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  zbysek 12/7/2012, 10:29

lorak napsal:Nakonec Stepan podle vzoru KRISTA zvolal tyto slova, ktore uz adresoval primo BOHU.

"Potom poklekl na kolena a zvolal silným hlasem: „Jehovo, nepočítej jim tento hřích!“" (Skutky 7:60 )
Very Happy Teď sis dobře naběhl. Původní text totiž zní takto:

Skutky apoštolské 7:59  A kamenovali Štěpána, který vzýval Pána a říkal: „Pane Ježíši, přijmi mého ducha.“
60  Pak klesl na kolena a zvolal velikým hlasem: „Pane, nepočítej jim tento hřích.“ Když to řekl, zesnul.

Kontext v původním znění jasně říká, že se Štěpán modlil stále k Ježíši. NSSJ však hlásá jiného Krista, proto překladatel změnil smysl textu a Pána (Ježíše) nahradil Jehovou.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 16 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Tonda Vlas 12/7/2012, 10:38

zbysek napsal:
lorak napsal:Nakonec Stepan podle vzoru KRISTA zvolal tyto slova, ktore uz adresoval primo BOHU.

"Potom poklekl na kolena a zvolal silným hlasem: „Jehovo, nepočítej jim tento hřích!“" (Skutky 7:60 )
Very Happy Teď sis dobře naběhl. Původní text totiž zní takto:

Skutky apoštolské 7:59  A kamenovali Štěpána, který vzýval Pána a říkal: „Pane Ježíši, přijmi mého ducha.“
60  Pak klesl na kolena a zvolal velikým hlasem: „Pane, nepočítej jim tento hřích.“ Když to řekl, zesnul.

Kontext v původním znění jasně říká, že se Štěpán modlil stále k Ježíši. NSSJ však hlásá jiného Krista, proto překladatel změnil smysl textu a Pána (Ježíše) nahradil Jehovou.

Je ještě jiné místo v bibli, kde je vřeckém textu Kristus, v PNS je však místo toho Jehova.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 16 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  lorak 12/7/2012, 11:58

Tondo proc filozofujes a neprijimas PRAVDU jasne zapsanou v BOZIM SLOVE ?

"Sám Jehova mne vytvořil jako počátek své cesty, [jako] nejranější ze svých dávných počinů. (Přísloví 8:22 )

"On je obrazem neviditelného Boha, prvorozeným všeho stvoření" (Kolosanům 1:15 )

"To říká Amen, věrný a pravý svědek, počátek Božího stvoření" (Zjevení 3:14 )

"A tak, když jsem k vám přišel, bratři, nepřišel jsem vám oznamovat Boží posvátné tajemství výstřední řečí ani moudrostí. Rozhodl jsem se totiž neznat mezi vámi nic kromě Ježíše Krista, a to přibitého na kůl. A přišel jsem k vám ve slabosti a se strachem a s velkým chvěním; a má řeč a [to], co jsem kázal, nebylo s přesvědčivými slovy moudrosti, ale s projevem ducha a moci, abyste neměli víru v lidskou moudrost, ale v Boží moc.
Mluvíme tedy moudrost mezi těmi, kdo jsou zralí, ale ne moudrost tohoto systému věcí ani panovníků tohoto systému věcí, kteří mají přijít vniveč." (1 Korintanum 2:1-6 )

"Timotee, střež, co je ti s důvěrou svěřeno, a odvracej se od prázdných řečí, které porušují, co je svaté, a od rozporů falešně zvaného „poznání“." (1. Timoteovi 6:20 )

Tondo modlim se "aby vám BŮH našeho Pána Ježíše Krista, Otec slávy, dal ducha moudrosti a zjevení v přesném poznání sebe sama" (Efezanum 1:17 )

"modla není ve světě nic a že není žádný Bůh kromě jednoho. Ačkoli jsou totiž ti, kdo jsou nazýváni „bohy“, ať v nebi, nebo na zemi, právě jako je mnoho „bohů“ a mnoho „pánů“, pro nás je skutečně JEDEN BŮH, OTEC, z něhož je všechno, a my pro něho; a je jeden Pán, Ježíš Kristus, skrze něhož je všechno, a my skrze něho.
Ne všichni ovšem mají toto poznání; ale někteří, protože jsou až dosud zvyklí na modlu" (1 Korintanum 8:4-7 )

Je ti to jasne TONDO ?

Slovy Jezise Krista.

"To znamená věčný život, že přijímají poznání o tobě, jediném pravém Bohu, a o tom, kterého jsi vyslal, Ježíši Kristu. " Jan 17:3

Vidis snad, zeby mel sam Jezis jiny nazor i kdyz je o nem pravdou i tahle vec ?

"Zachovejte si takový myšlenkový postoj, jaký měl i Kristus Ježíš,  který, ačkoli existoval v Boží podobě, neuvažoval o tom, že by něco uchvátil, totiž aby byl roven Bohu. Ne, ale zřekl se sám sebe, přijal podobu otroka a stal se podobným lidem. Více než to: Když se nalézal v lidské podobě, pokořil se a stal se poslušným až do smrti, ano, smrti na mučednickém kůlu. Právě proto ho také Bůh vyvýšil do nadřazeného postavení a laskavě mu dal jméno, které je nad každým jiným jménem, aby v Ježíšově jménu klekalo každé koleno těch v nebi a těch na zemi a těch pod zemskou půdou a aby každý jazyk otevřeně uznával, že Ježíš Kristus je Pánem ke slávě Boha, Otce." (Filipanum 2:5-11 )

Nauc se rikat pravdu zapsanou v BOZIM SLOVE a NELZI !

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 16 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  lorak 12/7/2012, 12:04

Tonda Vlas napsal:
zbysek napsal:
lorak napsal:Nakonec Stepan podle vzoru KRISTA zvolal tyto slova, ktore uz adresoval primo BOHU.

"Potom poklekl na kolena a zvolal silným hlasem: „Jehovo, nepočítej jim tento hřích!“" (Skutky 7:60 )
Very Happy Teď sis dobře naběhl. Původní text totiž zní takto:

Skutky apoštolské 7:59  A kamenovali Štěpána, který vzýval Pána a říkal: „Pane Ježíši, přijmi mého ducha.“
60  Pak klesl na kolena a zvolal velikým hlasem: „Pane, nepočítej jim tento hřích.“ Když to řekl, zesnul.

Kontext v původním znění jasně říká, že se Štěpán modlil stále k Ježíši. NSSJ však hlásá jiného Krista, proto překladatel změnil smysl textu a Pána (Ježíše) nahradil Jehovou.

Je ještě jiné místo v bibli, kde je vřeckém textu Kristus, v PNS je však místo toho Jehova.

Tondo ja tam zadna slovo JEZIS ani KRISTUS nevidim. Jeste jednou si to poradne precti a rekni mi dal bys ho i do tohto textu ? Lukas 23:34

A kdybys ho tam nedal tak proc bys to neudelal ?

Stepan udelal stejnou vec jako KRISTUS.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 16 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  zbysek 12/7/2012, 12:09

lorak napsal:"To znamená věčný život, že přijímají poznání o tobě, jediném pravém Bohu, a o tom, kterého jsi vyslal, Ježíši Kristu. " Jan 17:3

Vidis snad, zeby mel sam Jezis jiny nazor i kdyz je o nem pravdou i tahle vec ?
Já čtu v jiném překladu něco trošku jiného:
Jan 17:3  A toto je život věčný: Aby poznávali tebe, jediného pravého Boha, a toho, kterého jsi poslal, Ježíše Krista.

Věříš tomu, že Boha a Krista je potřeba poznávat přímo, osobně, nebo spíš věříš tomu, že je třeba přijímat poznání kohosi jiného o Bohu a Kristu?

Ať už věříš kterékoliv variantě, věříš tomu, že Štěpán se obracel s prosbou na nezapočítání hříchu těm, kteří ho kamenovali, přímo na Pána Ježíše Krista, jak plyne z původního textu? Nebo přijímáš překroucené "poznání" o Kristu, které popírá, že by se Štěpán obracel přímo k Ježíšovi?

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 16 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  lorak 12/7/2012, 12:24

zbysek napsal:
lorak napsal:Nakonec Stepan podle vzoru KRISTA zvolal tyto slova, ktore uz adresoval primo BOHU.

"Potom poklekl na kolena a zvolal silným hlasem: „Jehovo, nepočítej jim tento hřích!“" (Skutky 7:60 )
Very Happy Teď sis dobře naběhl. Původní text totiž zní takto:

Skutky apoštolské 7:59  A kamenovali Štěpána, který vzýval Pána a říkal: „Pane Ježíši, přijmi mého ducha.“
60  Pak klesl na kolena a zvolal velikým hlasem: „Pane, nepočítej jim tento hřích.“ Když to řekl, zesnul.

Kontext v původním znění jasně říká, že se Štěpán modlil stále k Ježíši. NSSJ však hlásá jiného Krista, proto překladatel změnil smysl textu a Pána (Ježíše) nahradil Jehovou.

Zbysku Stepan Jezise nevzyval ! Nefalsuj BOZI SLOVO ! Volal na JEZISE, ktereho ve videni videl sedet po pravici BOHA !

Jezis je nasim prostrednikem a dostal moc nad nasimi zivotmi od sveho OTCE - jedineho praveho BOHA.

Stepan se modlil k BOHU, ktereho rovnez videl hned vedle KRISTA a prosil ho stejne jak to pred nim udelal i sam JEZIS KRISTUS aby ludom co ho zabijali nepocital tento hriech.

Tvoje prekrucovani a falsovani BOZIHO SLOVA je tady zrejme a potvrzuje to i tohle vysvetleni dane veci zalozene na uceni PISMA.

"Znamená Štěpánovo zvolání zaznamenané ve Skutcích 7:59, že bychom se měli modlit k Ježíšovi?

Ve Skutcích 7:59 se píše: „Dále na Štěpána vrhali kameny, když úpěnlivě prosil a řekl: ‚Pane Ježíši, přijmi mého ducha.‘“ Tato slova vyvolávají u některých lidí otázky, protože v Bibli je napsáno, že ‚Ten, který slyší modlitbu‘, je Jehova. (Žalm 65:2) Skutečně se Štěpán k Ježíšovi modlil? A neznamenalo by to, že Ježíš a Jehova jsou tatáž osoba?
Nová Bible kralická uvádí, že Štěpán „vzýval Boha“. Ve známém anglickém překladu King James Version můžeme číst, že se „obracel na Boha“. Nelze se tedy divit, že mnoho lidí dojde ke stejnému závěru jako komentátor Bible Matthew Henry, který napsal: „Štěpán se zde modlí ke Kristu a to musíme dělat i my.“ Tento názor je však nesprávný. Proč?
Dílo Barnes‘ Notes on the New Testament (Barnsovy poznámky k Novému zákonu) poctivě přiznává: „Slovo Bůh v původním textu není a nemělo být uvedeno v překladu. Nevyskytuje se v žádném starověkém [rukopisu] ani překladu.“ Jak se tedy slovo „Bůh“ do tohoto verše dostalo? Učenec Abiel Abbot Livermore to označil za „ukázku náboženské předpojatosti překladatelů“. Většina moderních překladů proto tuto podvrženou zmínku o Bohu neobsahuje.
Nicméně v mnoha překladech je uvedeno, že Štěpán se „modlil“ k Ježíšovi. I poznámka pod čarou v Překladu nového světa uvádí, že výraz „úpěnlivě prosil“ může znamenat také „žádal; modlil se“. Vede to snad k závěru, že Ježíš je Všemohoucí Bůh? Nevede. Vine’s Expository Dictionary of Old and New Testament Words (Vineův výkladový slovník starozákonních a novozákonních slov) vysvětluje, že původní řecké slovo, e‧pi‧ka‧le′o, v tomto kontextu znamená „obracet se, vzývat; . . . odvolat se k autoritě“. Toto slovo použil apoštol Pavel, když prohlásil: „Odvolávám se k césarovi!“ (Skutky 25:11) Vhodně toto slovo překládá The New English Bible, kde čteme, že Štěpán k Ježíšovi „zvolal“, nebo Žilkův překlad, kde stojí, že k Ježíšovi „volal o pomoc“.
Co Štěpána vedlo k tomu, aby učinil takovou žádost? Jak uvádějí Skutky 7:55, 56, Štěpán, „plný svatého ducha, se upřeně zadíval do nebe a zahlédl Boží slávu a Ježíše, jak stojí po Boží pravici“. Za běžných okolností by své prosby vznášel k Jehovovi, a to v Ježíšově jménu. Když ale ve vidění spatřil vzkříšeného Ježíše, měl zjevně pocit, že může prosit přímo jeho. Proto řekl: „Pane Ježíši, přijmi mého ducha.“ Štěpán věděl, že Ježíš dostal autoritu vzkřísit mrtvé. (Jan 5:27–29) Žádal tedy Ježíše, aby ochránil jeho ducha neboli životní sílu až do dne, kdy bude vzkříšen k nesmrtelnému životu v nebesích.
Stanovil Štěpán svým krátkým výrokem vzor, abychom se modlili k Ježíšovi? Vůbec ne. Štěpán jasně rozlišoval Jehovu a Ježíše jako dvě osoby. Vždyť zpráva uvádí, že viděl Ježíše, „jak stojí po Boží pravici“. Navíc se jednalo o mimořádnou situaci. Jediným dalším případem, kdy někdo takto promlouval přímo k Ježíšovi, je výrok apoštola Jana. I ten Ježíše předtím spatřil ve vidění. (Zjevení 22:16, 20)
Křesťané jednají správně, jestliže své modlitby pronášejí výhradně k Jehovovi. Také však pevně věří tomu, že Ježíš je „vzkříšení a život“. (Jan 11:25) Víra v to, že Ježíš je schopen své následovníky vzkřísit, nám stejně jako Štěpánovi může v obtížných dobách pomáhat a posilovat nás."

Odcituji ti jeste jeden preklad BIBLE co neni od JS v mojem slovenskem JAZYKU.

"A kameňovali Štefana, ktorý volal na Pána a hovoril: Pane Ježišu, prijmi môjho ducha!" (Preklad prof. Rohacka Skutky 7:59)
http://www.mojabiblia.sk/?ch=7

Zbysku aspon vidis jak lide zaslepeni uctivanim KRISTA dokazou falsovat i text PISMA. To ze takovehle veci ty sam velky kritik falsovani PISMA nevidis se divim.

Co tak si tuhle vec nastudovat a podivat si jake slova se pouzivaju v danem texte a porovnat to s jinymi textami kde se skutecne mluvi o modlitbe a vzyvani JEHOVU BOHA v zmysle uctivat ho.

Upozornuji te ze pritom prekladatel vyse zmineneho textu je zastance falesneho boha trojice stejne jako ty sam. Pri preklade sveho textu vsak nepochybne pouzival recke opisy puvodnich rukopisu kde byla pouzita i falesna trojicni vsuvka v 1.Jana 5:7 ale v prekladu tohoto textu se nedal ovplyvnit temi co stejne jako on uctivaji KRISTA jako BOHA a vzyvaji trojici jako sveho boha i kdyz je to falesna nauka znesvecujici postaveni OTCE jako jedineho praveho BOHA a odporuje to i uceni Jezise KRISTA a jeho uceniku co se k JEZISOVI nikdy NEMODLILI. Vyraz modlitba predlozena KRISTU ani nikde v BIBLI nenajdes !

Prof. Jozef Roháček. 18. máj 2007 (1877 - 1962) ... Tu si predsavzal, že slovenský národ nemá slovenskú Bibliu a že by ju on rád preložil. Začal sa učiť na tejto misijnej škole grécky a hebrejsky, aby mohol prekladať z originálov.

http://goo.gl/XxsiH

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 16 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  zbysek 12/7/2012, 13:07

lorak napsal:Zbysku Stepan Jezise nevzyval ! Nefalsuj BOZI SLOVO ! Volal na JEZISE, ktereho ve videni videl sedet po pravici BOHA !
Porovnal jsem to s meziřádkovým překladem, ten zní přeložen do češtiny takto:

Skutky apoštolské 7:59  A kamenovali Štěpána, který vzýval a říkal: „Pane Ježíši, přijmi mého ducha.“
60  klesl na kolena a zvolal velikým hlasem: „Pane, nepočítej jim tento hřích.“ ...

Že vzýval Ježíše Krista, je zcela zřejmé z kontextu. Tebou uvedené mnohomluvné vysvětlení SV, které má zakrýt falešné odpadlické nauky, je zhola k ničemu. Biblický záznam je dostatečně jasný a zcela postačující k tomu, abychom viděli, co se tam tenkrát stalo.

Štěpán tedy žádal Ježíše o přijetí jeho ducha také o odpuštění hříchu těm, kteří ho kamenovali. V tomto je text Bible naprosto jednoznačný.

Že v tehdejší době bylo vzývání Ježíšova jména zcela běžné, dosvědčuje mnoho textů v NZ. Jeden je dokonce tak přímý, že není možné ho jakýmkoliv výkladem překroutit:

1 Korintským 1:2  církvi Boží, která je v Korintu, posvěceným v Kristu Ježíši, povolaným svatým, spolu se všemi, kteří na kterémkoliv místě vzývají jméno našeho Pána Ježíše Krista, Pána jejich i našeho:

Loraku, věříš v souladu s Písmem, že budeš spasen, pokud budeš vzývat jméno našeho Pána Ježíše Krista? Nebo snad věříš v rozporu s Písmem falešným výkladům, že nikoliv?

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 16 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  lorak 12/7/2012, 13:18

zbysek napsal:
lorak napsal:Zbysku Stepan Jezise nevzyval ! Nefalsuj BOZI SLOVO ! Volal na JEZISE, ktereho ve videni videl sedet po pravici BOHA !
Porovnal jsem to s meziřádkovým překladem, ten zní přeložen do češtiny takto:

Skutky apoštolské 7:59  A kamenovali Štěpána, který vzýval a říkal: „Pane Ježíši, přijmi mého ducha.“
60  klesl na kolena a zvolal velikým hlasem: „Pane, nepočítej jim tento hřích.“ ...

Že vzýval Ježíše Krista, je zcela zřejmé z kontextu. Tebou uvedené mnohomluvné vysvětlení SV, které má zakrýt falešné odpadlické nauky, je zhola k ničemu. Biblický záznam je dostatečně jasný a zcela postačující k tomu, abychom viděli, co se tam tenkrát stalo.

Štěpán tedy žádal Ježíše o přijetí jeho ducha také o odpuštění hříchu těm, kteří ho kamenovali. V tomto je text Bible naprosto jednoznačný.

Že v tehdejší době bylo vzývání Ježíšova jména zcela běžné, dosvědčuje mnoho textů v NZ. Jeden je dokonce tak přímý, že není možné ho jakýmkoliv výkladem překroutit:

1 Korintským 1:2  církvi Boží, která je v Korintu, posvěceným v Kristu Ježíši, povolaným svatým, spolu se všemi, kteří na kterémkoliv místě vzývají jméno našeho Pána Ježíše Krista, Pána jejich i našeho:

Loraku, věříš v souladu s Písmem, že budeš spasen, pokud budeš vzývat jméno našeho Pána Ježíše Krista? Nebo snad věříš v rozporu s Písmem falešným výkladům, že nikoliv?

"To je znamenité a přijatelné před zrakem našeho Zachránce, Boha, jehož vůlí je, aby lidé všeho druhu byli zachráněni a přišli k přesnému poznání pravdy. JE TOTIŽ JEDEN BŮH a jeden prostředník mezi Bohem a lidmi, člověk Kristus Ježíš, který dal sám sebe jako odpovídající výkupné za všechny — [to] má být dosvědčeno ve svých zvláštních časech. Pro toto svědectví jsem byl ustanoven kazatelem a apoštolem — říkám pravdu, nelžu —, učitelem národů v záležitosti víry a pravdy." (1 Timotejovi 2:3-7 ) (1 Kor 8:4-7; 11:3 )

"Podivuji se, že se tak rychle vzdalujete od TOHO (JEDINÉHO PRAVÉHO BOHA), kdo vás povolal Kristovou nezaslouženou laskavostí, k jinému druhu dobré zprávy. Ale ta jiná není; pouze tu jsou jistí [lidé], kteří vám působí těžkosti a chtějí překroutit dobrou zprávu o KRISTU. I kdybychom však my nebo anděl z nebe vám snad oznamovali jako dobrou zprávu něco nad to, co jsme vám oznámili jako dobrou zprávu, ať je proklet. Jak jsme výše řekli, nyní také říkám znovu: Kdokoli vám oznamuje jako dobrou zprávu něco nad to, co jste přijali, ať je proklet." (Galatanum 1:6-9 )

"Ježíš Kristus je Pánem ke slávě BOHA, OTCE." (Filipanum 2:11 )

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 16 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  zbysek 12/7/2012, 14:03

lorak napsal:Kdokoli vám oznamuje jako dobrou zprávu něco nad to, co jste přijali, ať je proklet.[/b]" (Galatanum 1:6-9 )
Dobrý, Loraku, dobrý! cheers

Uvědomuješ si, že svoláváš prokletí na vašeho VRO a také na sebe? Pavel dále vysvětluje, co Galatským vyčítá:

Galatským 3:2  Toto jediné se chci od vás dovědět: Přijali jste Ducha na základě skutků Zákona, nebo na základě slyšení víry?
3  To jste tak nerozumní? Začali jste Duchem, a nyní dokončujete tělem?
4  Tolik jste vytrpěli nadarmo? Jestliže to skutečně bylo nadarmo!
5  Tedy ten, který vás vystrojuje Duchem a působí mezi vámi mocné věci, činí tak na základě skutků Zákona, nebo na základě slyšení víry?

Loraku, čím jste vedeni? Vírou, nebo skutky zákona? Váš VRO to ještě "vylepšil" tím, že si ustanovil svůj vlastní zákon a na jeho základě po vás vymáhá skutky, pod hrozbou sankcí. Nebudeš kázat tak, jak předepisuje SV? Budeš označen za duchovně nemocného. Přijmeš transfůzi? Budeš vyloučen. Atp.

Loraku, přijal jsi vůbec Ducha? Pokud ano, podle čeho to poznáš?

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 16 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  lorak 12/7/2012, 14:35

zbysek napsal:
lorak napsal:Kdokoli vám oznamuje jako dobrou zprávu něco nad to, co jste přijali, ať je proklet.[/b]" (Galatanum 1:6-9 )
Dobrý, Loraku, dobrý! cheers

Uvědomuješ si, že svoláváš prokletí na vašeho VRO a také na sebe? Pavel dále vysvětluje, co Galatským vyčítá:

Galatským 3:2 Toto jediné se chci od vás dovědět: Přijali jste Ducha na základě skutků Zákona, nebo na základě slyšení víry?
3 To jste tak nerozumní? Začali jste Duchem, a nyní dokončujete tělem?
4 Tolik jste vytrpěli nadarmo? Jestliže to skutečně bylo nadarmo!
5 Tedy ten, který vás vystrojuje Duchem a působí mezi vámi mocné věci, činí tak na základě skutků Zákona, nebo na základě slyšení víry?

Loraku, čím jste vedeni? Vírou, nebo skutky zákona? Váš VRO to ještě "vylepšil" tím, že si ustanovil svůj vlastní zákon a na jeho základě po vás vymáhá skutky, pod hrozbou sankcí. Nebudeš kázat tak, jak předepisuje SV? Budeš označen za duchovně nemocného. Přijmeš transfůzi? Budeš vyloučen. Atp.

Loraku, přijal jsi vůbec Ducha? Pokud ano, podle čeho to poznáš?

Poznavam to podla toho jake duch prinasi ovoci. To ovoci, co prinasis ty sam Zbysku nema z Bozim duchem nic spolecne. Nastuduj si Galatanum 5 kap.

"Odložte proto všechnu špinavost a to nadbytečné, špatnost, a přijměte s mírností vštěpování slova, které je schopno zachránit vaše duše.
Staňte se však činiteli slova, a ne pouze posluchači, a neklamte se falešným uvažováním.
Jestliže je totiž někdo posluchačem slova, a ne činitelem, ten je jako muž, který se dívá na svůj přirozený obličej v zrcadle. Dívá se totiž na sebe a odchází a okamžitě zapomíná, jakým je člověkem. Kdo se však zahledí do dokonalého zákona, který patří ke svobodě, a kdo na [něm] trvá, ten bude šťastný, když [to] bude dělat, protože se nestal zapomnětlivým posluchačem, ale činitelem skutku." (Jakun 1 kap )

Vis o jakem zakone tu pise JAKUB ? Rozlisujes vubec medzi mojzisovym zakonem a zakonem, co patri k svobode a je spojen s virou vernych nasledovniku Jezise Krista ?

"Je nějak prospěšné, moji bratři, říká-li kdosi, že má víru, ale nemá skutky? Může ho snad taková víra zachránit? ...víra, jestliže nemá skutky, je sama o sobě mrtvá.... Ukaž mi svou víru odděleně od skutků a já ti ukážu svou víru svými skutky.“...Chceš vědět, prázdný člověče, že víra odděleně od skutků je nečinná?...„Abraham uvěřil Jehovovi a bylo mu to počítáno za spravedlnost“, a byl nazván „Jehovovým přítelem“. Vidíte, že člověk má být prohlášen za spravedlivého skutky, a ne samotnou vírou...Vskutku, jako je tělo bez ducha mrtvé, tak je i víra bez skutků mrtvá." (Jakub 2 kap )

Zbysku jen se dale vychloubej svoji mrtvou virou, kde svymi skutkami zapiras BOHA i KRISTA a uvidis, jak budes nakonec posouzen. Takovato vira tebe ani nikoho jineho nijak zachranit nemuze.

"Jehova ví, jak osvobodit ze zkoušky lidi zbožné oddanosti, ale nespravedlivé lidi uchovat ke dni soudu, aby byli odříznuti, zejména však ty, kdo jdou dále za tělem s touhou [je] poskvrnit a kdo pohlížejí na panství svrchu.
Opovážliví, umínění, nechvějí se před slavnými, ale mluví utrhačně, zatímco andělé, ačkoli mají větší sílu a moc, nevznášejí proti nim obžalobu utrhačnými výrazy, [a to] z úcty k Jehovovi. Tito [lidé], jako nerozumná zvířata, která jsou přirozeně zrozena k tomu, aby byla chycena a zahubena, však ve věcech, ohledně nichž jsou v nevědomosti a [o nichž] mluví utrhačně, také utrpí zničení na své vlastní [cestě] zničení a odplatou za nesprávné jednání uškodí sami sobě.
Přepychový život ve dne považují za rozkoš. Jsou skvrnami a kazy a libují si s nevázaným potěšením ve svých podvodných naukách, zatímco hodují spolu s vámi. Oči mají plné cizoložství a nejsou schopni upustit od hříchu a lákají nestálé duše. Srdce mají školené v chtivosti. Jsou prokletými dětmi." (2 Petra 2:9-14 )

"Vždyť je určeno, aby Syn člověka přišel ve slávě svého Otce se svými anděly, a pak odplatí každému podle jeho chování." (Matous 16:27 )

"pohrdáš bohatstvím jeho laskavosti a snášenlivosti a trpělivosti, protože nevíš, že Boží laskavost se tě pokouší vést k pokání? Podle své tvrdosti a nekajícího srdce si však střádáš zlobu na den zloby a zjevení Božího spravedlivého soudu. A dá každému podle jeho skutků: věčný život těm, kdo hledají slávu a čest a neporušitelnost vytrvalostí v díle, jež je dobré; ale pro ty, kdo jsou svárliví a kdo neposlouchají pravdu, ale poslouchají nespravedlnost, bude zloba a hněv, soužení a tíseň, na duši každého člověka, který koná to, co je škodlivé..." (Rimanum 2:4-9 )

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 16 Empty Kdo jsou SJ, křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Jesen 13/7/2012, 00:00

Mnohé texty, které uvádíš Loraku, se dají bez těžkostí interpretovat i obráceně, proti učení VRO. Bohužel...

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 16 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  lorak 13/7/2012, 00:22

Jesen napsal: Mnohé texty, které uvádíš Loraku, se dají bez těžkostí interpretovat i obráceně, proti učení VRO. Bohužel...

Da se to uplatnit na kazdeho cloveka. Je to zapsano pro nase pouceni. Psal sem to jako reakci na Zbyskuv predchazejici prispevek, ktory ma na danou vec odlisny nazor.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 16 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  sazeč 25/2/2014, 16:55

časopis Zápas o duši



ad 3. Křesťanské hledisko

Křesťanské hodnocení pojmu "sekta" je odlišné od těchto dvou předchozích. Většina teologických definicí sekty je založena na tradiční křesťanské věrouce. Definice z knihy "Za novými světy" říká, že "sekta je jakékoliv náboženské hnutí, které je organizačně odlišné a má učení či praktiky, které odporují učení a praktikám zjeveným v Písmu, jak ho vykládá tradiční křesťanství, reprezentované katolickým a hlavními protestantskými denominacemi, a jak je vyjádřeno v prohlášeních typu ,Apoštolské vyznání'."

Zkusme však přemýšlet nad významem pojmu sekta z hlediska zcela netradičního, totiž z hlediska biblického. Slovo "sekta" je totiž slovo, které se vyskytuje v Bibli. Je překladem řeckého slova hairesis, což znamená určitou výběrovou skupinu, náboženskou nebo filozofickou školu, stranu, frakci, názor a teprve později sektu či kacířství.

Je velice zajímavé sledovat výskyt tohoto slova v Novém zákoně. Ve Skutcích 5,17; 15,5 a 26,5 je tímto slovem označena strana saducejů a farizejů, což byly v té době částečně politické a částečně náboženské strany. Vidíme, že význam tohoto slova je zcela neutrální a věcný.

Ve Skutcích 24,5 je apoštol Pavel označen za vůdce sekty nazarejců. Zde už cítíme ve významu slova hanlivý přídech. Pavel prý vyvolává nepokoje a pokusil se dokonce znesvětit chrám. Apoštol polemizuje s tímto názorem ve 14. verši a říká, že co Židé nazývají sektou, tedy co definují negativně, je ve skutečnosti službou Bohu a potvrzuje Zákon a Proroky. Slovem hairesis označili Židé křesťany v knize Skutků ještě v 28,22: římští Židé se ptají Pavla, jaké je jeho smýšlení, neboť o jeho straně (sektě) už mnoho slyšeli. Jak vidíme, křesťané a následovníci Krista byli Židy označováni za sektu.

Slovo hairesis se ovšem vyskytuje v Novém zákoně ještě třikrát: v listech apoštola Pavla a Petra. Je to v 1K 11,17-19; Ga 5,20 a v 2Pt 2,1. Je zajímavé, že při čtení textů v tom pořadí, v němž jsme je uvedli, můžeme sledovat vznik a vývoj sekt.

- 1. Korintským 11,17-19:

Apoštol Pavel zde mluví o roztržkách ve sboru:

Když toto přikazuji, nechválím, že se scházíte spíše k horšímu než k lepšímu. Především slyším, že jsou mezi vámi roztržky, když se scházíte ve sboru, a z části tomu věřím. Neboť musí být mezi vámi i různé skupiny (sekty, hairesis), aby se ti osvědčení stali mezi vámi známými.
Z uvedeného textu je jasné, že sekty mají původ v osobních vztazích, jak o tom vlastně píše značná část 1. listu Korintským. Osobní problém nějakého člověka se může stát příčinou vzniku sekty. A pokud známe životopisy např. Ch.T. Russella, Smithe, Moona a dalších, vidíme, jak Bůh ve svém slově velmi dobře předpověděl budoucí události. Jak Pavel píše, Bůh dopouští vznik sekt, aby se stali zjevnými ti, kteří jsou věrní.

- Galatským 5,19-21:

Pátá kapitola má dva seznamy: prvním seznamem jsou skutky těla, druhým seznamem je ovoce Ducha. Ve skutcích těla je uvedeno mj. modloslužba, čarování, nepřátelství, svár, žárlivost, hněvy, stranictví, rozdělení a sekty. Je to zajímavé, zvláště když přemýšlíme nad významem slova "tělo". Podle listů Koloským a Galatským je tělo nejen oním "tělem hříchů", jež je nepřátelské Bohu a Božímu myšlení, ale je to i jakákoli aktivita a snaha člověka, která pramení v domněnce, že je schopen se polepšit, hřích v sobě potlačit, nějakou svou činností se Bohu přiblížit, stát se svatější, čistší a pod. Pojem "tělo" v sobě tedy skrývá i lidskou pýchu a domýšlivost. Sekty jsou důsledkem takového myšlení, myšlení těla. Jakmile člověk zapojí sebe a své JÁ, nese jeho činnost pečeť hříchu a jeho hříšné individuality. Sklon k vytváření sekt nalézáme všude tam, kde není na prvním místě Bůh, kde nevládne Duch Boží, ale kde se chce uplatnit člověk. Zde může mít mnoho prostoru Satan.

- 2. Petr 2,1-3:

Tento text nám ukazuje ve velmi důkladném prorockém pohledu podstatu sekt:

V lidu se však také objevovali lživí proroci, jako i mezi vámi budou lživí učitelé, kteří budou tajně zavádět zhoubná kacířství (neboli hairesis) a Panovníka, který je vykoupil, budou zapírat. Tím na sebe uvedou rychlou záhubu. A mnozí budou následovat jejich výstřednosti a cesta pravdy bude kvůli nim v opovržení. Z hrabivosti budou z vás těžit podvodnými slovy. Ale jejich odsouzení odedávna nezahálí a jejich zhouba nespí.
Tento text ještě odhaluje něco o zakladatelích sekt - falešných učitelích. Jde jim o jedno: chtějí na svých svedených následovnících vydělat. Žel, že to ubohým obětem těchto svůdců zřídkakdy dojde. V tomto textu jsou sekty označeny jako zhoubné; vedou do věčného zahynutí. Vůdci sekt zapírají Pána, který je vykoupil. Neuznávají jeho jedinečnost, neuznávají jedinečnost jeho oběti. Sekty budou populární. Mnozí budou následovat falešné učitele, takže do sekt se pohrne řada lidí a cesta pravdy bude kvůli nim v opovržení.

Nepopisuje tento text dnešek? Není to přesná charakteristika onoho obrovského podvodu, jehož hlavním motorem jsou peníze a sebeuplatnění?

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 16 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 16 z 16 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru