Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

+42
rals
transylvánec
Mezek
josef poutník
Pollypus
JAREKzRybenu
Melissa
jája
Styvi
delta.gama
A6zvolen
Bulhar
šemdich
Alea
Jiří Brei
Jozef
jonas
Jesen
Biblicky krestan
Tonda Vlas
Zdeněk Bláha
meleseto
Roman Tovaryš
sazeč
Eliška
vedros
Černá ovce sboru
Jinovatka
144012
stefan
hanala
Petr W.
vera
Dora
Jiří
candy
Martin Cibulka
kovboj
dov
oneironaut
zbysek
witness
46 posters

Strana 19 z 30 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 24 ... 30  Next

Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 19 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  Bulhar 28/11/2011, 19:25

Vážení,i když se to na foru už tu a tam rozebíralo,rád bych se ještě jednou vrátil
k námětu :


KDY SE NÁŠ PÁN JEŽÍŠ KRISTUS STAL KRÁLEM ?


a s tím související otázka,kdy se splnily verše ve Zjevení 12:7-12 ?

Zajímalo by mě,co jste kdo vybádal a také,co na tento námět říkají v církvích,
do kterých mnozí z vás chodí.




Naposledy upravil Bulhar dne 29/11/2011, 11:00, celkově upraveno 1 krát

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 19 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  zbysek 28/11/2011, 20:00

Bulhar napsal:KDY SE NÁŠ PÁN JEŽÍŠ KRISTUS STAL KRÁLEM ?
Zkus pouvažovat nad těmito verši:

Mt 2:2 "Kde je ten právě narozený král Židů? Viděli jsme na východě jeho hvězdu a přišli jsme se mu poklonit."

Mt 21:5 "Povězte dceři siónské: Hle, král tvůj přichází k tobě, tichý a sedící na oslici, na oslátku té, která je podrobena jhu."

Mt 25:34 "Tehdy řekne král těm po pravici: Pojďte, požehnaní mého Otce, ujměte se království, které je vám připraveno od založení světa."

Mt 27:11 "A Ježíš byl postaven před vladaře. Vladař mu položil otázku: "Ty jsi král Židů?" Ježíš odpověděl: "Ty sám to říkáš.""

L 22:29 "Já vám uděluji království, jako je můj Otec udělil mně,"

J 1:49 "Mistře", řekl mu Natanael, "ty jsi Syn Boží, ty jsi král Izraele."

J 18:36,37 "36 Ježíš řekl: "Moje království není z tohoto světa. Kdyby mé království bylo z tohoto světa, moji služebníci by bojovali, abych nebyl vydán Židům; mé království však není odtud."
37 Pilát mu řekl: "Jsi tedy přece král?" Ježíš odpověděl: "Ty sám říkáš, že jsem král. Já jsem se proto narodil a proto jsem přišel na svět, abych vydal svědectví pravdě. Každý, kdo je z pravdy, slyší můj hlas.""

Sk 17:7 "Ti všichni porušují císařova nařízení, protože tvrdí, že pravým králem je Ježíš."

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 19 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  Anonymní 29/11/2011, 10:41

Přátelé.

Z oficiálního hlediska, jak bychom to řekli my dnes, se narodil jako král, ale když to vezmeme z toho biblického, tak již první proroctví ukazuje, že nikdo jiný, jen král, tyto věci nemůže upravit, když ještě přihlédneme i k tomu, že Boží vláda je vlastně království. Možná bych přidal i určitou úvahu z dřívějška Zbyška, že proto byl zplozen Pán, aby se v něm vše urovnalo, nebo tak nějak. Však Zbyšek, když bude chtít, mě doplní, nebo naopak, že třeba plácám nesmysly, ne? :-)

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 19 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  Bulhar 29/11/2011, 10:59

Máte pravdu Zbyšku a yxoxsi,já bych byl také schopen přijmout třeba to,že Ježíš už se jako Král bud narodil,nebo se jím stal po své výkupní oběti.Přesto ta válka v nebi,jak o ní mluví Zj.12:7-12 se musela odehrát mnohem později.Nebo jsem pořád ovlivněn učením VRO,ale fakt je,že jiné vysvětlení na tyto verše jsem neslyšel ani nikde nečetl,a to se ted opravdu zajímám i o nauky jiných církví.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 19 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  zbysek 29/11/2011, 12:01

Zj 12:10 "A slyšel jsem mocný hlas v nebi: "Nyní přišlo spasení, moc a království našeho Boha i vláda jeho Mesiáše; neboť byl svržen žalobce našich bratří, který je před Bohem osočoval dnem i nocí."

Tam se neříká, že Kristus je ujal královské moci, ale že tato moc přemohla vládu žalobce, že tento žalobce byl (konečně) svržen králem Mesiášem.

Když to čtu od prvního verše, spíše to na mě působí tak, že se to stalo po Kristově nanebevstoupení. Dítětem je jasně Mesiáš (bude pást železnou berlou národy), ženou je snad církev či židovský národ? Dvanáct hvězd se také někde vykládá jako apoštolové (bylo jich 12). Potomstvo ženy (17) pak jsou nejspíš křesťané.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 19 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  Anonymní 29/11/2011, 12:20

Přátelé.

to Zbyšek
Taky tam v tom čtu i to, že popisuje dobu, když přišlo spasení, ale před tím obdobím klidně již Mesiáš mohl vládnout v království našeho Boha, ne?

Mesiášem se sice stal na zemi, ale jak je nám známo, když Bůh něco řekne-vyšle Slovo, tak neřeší minulost, přítomnost či budoucnost, ne?

Viz první proroctví, co? :-)


Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 19 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  Bulhar 29/11/2011, 12:23

Ano Zbyšku,s tím cos napsal se dá vcelku souhlasit,jen mě mate jedna věc - Zj.12:12 píše,že Satan má krátké časové období - pokud by to bylo z pohledu Satanova předchozího života,tak z toho téměř 2000 let od Kristova nanebevstoupení doted je krátké časové období - to už tu kdysi rozebíral Jarek z Rybenu.
Pokud se jedná o čas v lidských pojmech - tak 2000 let je pořádná porce,žádný krátký čas a ten 12.verš mluví k lidem - K VÁM (lidem)sestoupil Ďábel.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 19 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  zbysek 29/11/2011, 13:03

Bulhar napsal:Zj.12:12 píše,že Satan má krátké časové období - pokud by to bylo z pohledu Satanova předchozího života,tak z toho téměř 2000 let od Kristova nanebevstoupení
Ale také:
Zj 3:11 "Přijdu brzy; drž se toho, co máš, aby tě nikdo nepřipravil o vavřín vítěze."

Hm, co s tím?

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 19 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  Bulhar 29/11/2011, 13:11

Tak to jsi mě Zbyšku dostal,přesto ještě další věc : Zjevení bylo psáno o víc jak 60 let déle po Ježíšově smrti a Jan píše o věcech jež se záhy stanou Zj.1:1-tedy o budoucích věcech,tudíž ani události ve Zjevení 12 : 7-12 by se nemohli odehrát po Ježíšově nanebevstoupení.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 19 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  zbysek 29/11/2011, 13:48

Bulhar napsal:Zjevení bylo psáno o víc jak 60 let déle po Ježíšově smrti a Jan píše o věcech jež se záhy stanou Zj.1:1-tedy o budoucích věcech,.
Zjevení je psáno v obrazech, tedy je na místě přistupovat k časovým vyjádřením s nejvyšší opatrností. Minimálně víme, že brzy ani záhy není z našeho pohledu až tak zcela brzy a záhy.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 19 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  Bulhar 29/11/2011, 14:02

Zbyšku,to máš pravdu,i tak mi ty události v nebi podle Zjevení 12:7-12 nepasují (i když bych rád ) na dobu Ježíšova narození nebo jeho života nebo doby jeho nanebevstoupení.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 19 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  zbysek 29/11/2011, 14:06

Bulhar napsal:i tak mi ty události v nebi podle Zjevení 12:7-12 nepasují (i když bych rád ) na dobu Ježíšova narození nebo jeho života nebo doby jeho nanebevstoupení.
Smile Zkus se na to podívat takto: záleží na správném výkladu této části tvé spasení? Pokud snad ano, pak věz, že jsi ve velmi vážných problémech. Stejně jako my všichni ostatní. Very Happy

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 19 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  Bulhar 29/11/2011, 14:35

Zbyšku,já myslím,že pro spasení není nutné vědět ani jména Ježíšových 12 učedníků. Kromě toho nejde mi o přesné porozumění,ale zhruba znát dobu,kdy se odehrálo Zjevení 12:7-12, to by mě fakt zajímalo. Zhruba,tím myslím jestli to bylo v 1.nebo 20.století nebo jindy. A tebe takového badatele by to nezajímalo ?

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 19 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  zbysek 29/11/2011, 14:57

Bulhar napsal:A tebe takového badatele by to nezajímalo ?
Smile Řeknu to asi takto. Na mě to působí tak, že se to mohlo stát už v prvním století. Ale je to jen můj dojem, nikomu ho rozhodně nevnucuju a v žádném případě si netroufám v tomto smyslu cokoliv autoritativně tvrdit. A protože mé spasení na tom žádným způsobem nezávisí, a nuda dlouhých zimních večerů, za kterých bych nad tím mohl dumat, je v nedohlednu, nijak se tím netrápím a snažím se pěstovat a zlepšovat spíše vlastnosti, které jsou ke spasení důležité. Zkrátka, jakmile se o tom přestane debatovat, pustím to s lehkým srdcem z hlavy.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 19 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  sazeč 29/11/2011, 15:05

Bulhare, souhlasím se Zbyškovým názorem ohledně spasení. Jako SJ když jsem našel Pána, v duchu jsem si roztrhl oděv a já úbohý jsem se zastyděl. Trvalo několik hodin, než jsem se definitivně rozhodl vstoupit Pánovými dveřmi a neohlížet zpět. Co bylo bylo, stalo se.
Mám z Tebe radost, ale nemusíš se bát, DS je od toho, aby Ti pomohl poznat Pána. Tohle SJ zjevně chybí, proto samá honička. Inu, takový náplast...

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 19 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  Bulhar 29/11/2011, 15:12

Zbyšku,v pořádku,já jen,jestli třeba se o tom nemluví v té tvé církvi,ale zřejmě ne,pokud tedy tě tato tematika nepálí,beru na vědomí.


Sazeči,chápu,mě jen tato tematika zajímá,naopak mě třeba vůbec nezajímá,jak šli za sebou izraelští a judští králové.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 19 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  JAREKzRybenu 29/11/2011, 18:34

Bulhar napsal:Pokud se jedná o čas v lidských pojmech - tak 2000 let je pořádná porce,žádný krátký čas a ten 12.verš mluví k lidem - K VÁM (lidem)sestoupil Ďábel.

Ano, 12. verš mluví k lidem, ale popisuje jak čas vnímá Ďábel - jako krátké období - což ho přivádí k hněvu.
JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 19 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  witness 29/11/2011, 19:44

Bulhar napsal:jen mě mate jedna věc - Zj.12:12 píše,že Satan má krátké časové období
To Tě mást nemusí, v Bibli není napsáno, že Satan má krátké časové období,
ale že ,,ví´´, jak málo času mu zbývá (EP).
Pro desetileté dítě je představa dalších 10ti let do doby, kdy mu bude 20, něco velmi vzdáleného, ovšem představa dalších 10ti let pro 60 letého člověka je už něco poměrně krátkého.
Vnímání času je velmi relativní a záleží na úhlu pohledu a stáří toho, kdo čas vnímá.
Bible zcela jasně ,,krátké časové období´´ u Satana komentuje jako jeho vlastní vnímání situace neboli jako jeho subjektivní závěr ohledně sebe samého.
Jistě není divu, že Satan zjevně stvořený mnohem dříve než země a lidé na ní
měl pochopitelný pocit svého brzkého konce poté, co přišla vláda Mesiáše.
....přesto ještě další věc : Zjevení bylo psáno o víc jak 60 let déle po Ježíšově smrti a Jan píše o věcech jež se záhy stanou Zj.1:1-tedy o budoucích věcech,tudíž ani události ve Zjevení 12 : 7-12 by se nemohli odehrát po Ježíšově nanebevstoupení.
To bys měl pravdu v případě, že by bylo zcela prokazatelné, že všechny události ve Zjevení, do posledního písmene, musí být předem popisované události, které se teprve stanou.
Ale tak to přece zdaleka není, cožpak když chceš někomu říci, co se má stát
v budoucnu, tak to znamená, že pro zdůraznění budoucích dějů nesmíš použít nic z minulosti?
Všimni si např. Zj 12:5: ,,Ona porodila dítě, syna.....´´
Stalo se toto snad až poté, co byla napsána kniha Zjevení?
Jistě ne, a takových příkladů, kdy jsou zjevně popsány děje dřívější než byla doba sepsání knihy Zjevení, je v této biblické knize mnohem více.
(např. Zj 5:5......Hle, zvítězil lev z pokolení Judova, potomek Davidův..atd)
Zjevení 12:7 (a dále) prostě obsahově pokračuje a navazuje na popsaný minulý děj z 12:5....porodila dítě....přišlo spasení...byl svržen žalobce.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 19 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  Bulhar 30/11/2011, 12:13

Jarku a witnessi,vaše odpovědi mě uspokojily,děkuji vám za to.To co jste napsali,tomu opravdu lze věřit a také to dokázat z Bible.Opravdu díky.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 19 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  Anonymní 30/11/2011, 12:33

Přátelé.

Když jsem po dlouhé době brousil na fóru našich milých brášků, kteří byli z tohoto fóra "odejiti", :-), narazil jsem na zajímavé pojednání, které by se sem mohlo hodit, když zde diskutujeme nad námětem "Kdo je náš Pán Ježíš Kristus?".

cituji:

Chápu, že mnohým, kteří byli u SJ, se příčí možnost v tom, že jezdec na bílém koni ve Zjevení 6. kapitoly není nebo nemusí být Ježíš Kristus, protože SJ činí analogii mezi Matoušem 24. kapitolou a Zjevením 6. kapitolou.

Jenže když se na to podíváte, tak Pán u Matouše varuje:

Mt 24, 4Ježíš jim odpověděl: „Dávejte pozor, aby vás někdo nesvedl. 5Mnozí přijdou pod mým jménem se slovy: ‚Já jsem Mesiáš‘ a svedou mnohé. 6Až uslyšíte válečný hluk a zprávy o válkách, hleďte, abyste se nestrachovali. Musí to přijít, ale to ještě nebude konec. 7Národ povstane proti národu a království proti království a na různých místech vypuknou hladomory a zemětřesení. 8To všechno jsou jen počátky porodních bolestí.

Když se pak podíváme na čtyři jezdce ze Zjevení, a použili bychom tedy analogii SJ, tak co nám vychází?

první JK
druhý Válka-války
třetí mor
čtvrtý hlad

Ale když se podíváte do Matouše 24. kapitoly, o čem tam Pán mluví, nebo jakou tam vidíme posloupnost?

první falešný prorok či proroci (4 a 5v), bílý kůň
druhý válka-války, ohnivý kůň
třetí mor, bledý kůň
čtvrtý hlad, černý kůň

když si povšimneme, tak krom toho prvního koně, tak ty ostatní přinášejí téměř stejnou újmu, proto i ta chronologie nemusí být stejná, tedy války, mor, hlad, prostě všechny jezdce provází tyto věci. Ono když si vyhledáte PNS Lk 21, 10,11; tak si všimnete, že dokonce přehodili mor s potravinovou krizí. Ale to jsou už jen maličkosti, ne? :-(

Která varianta je víc pravdivá, před kým varoval Pán, když se ho učedníci ptali v soukromí o tom, jak to bude v posledních dnech?

Pokud tedy není analogie mezi Matoušem a Zjevením, pak z čeho tedy vycházeli nebo proč došli k takovým závěrům SJ a potažmo i zde na diskuzi někteří stále mají stejný pocit, že tím prvním jezdcem musí být JK?

--------------

Taky zajímavá analogie.

Když si povšimnete, nad čím se Pavel pozastavuje, když píše Galatským v 6. verši 1. kapitoly, bude vám to zřejmé, co je myšleno jezdcem na bílém koni ze Zjevení 6.k.

Protože nedlouho po smrti Pána, Pavel se podivuje nad tím,

Gal 1, 6Žasnu, jak rychle se uchylujete od Toho, který vás povolal Kristovou milostí, k jinému evangeliu.

že se učedníci - církev uchyluje k jinému evangeliu, což zavádí rozkoly a zmatek. Apoštolové byli nuceni bojovat proti tomuto problému, o čemž svědčí jejich dopisy. Pavel varoval starší v Efezu, aby zvážili možnost takových falešných učitelů:

Sk 20,28Dbejte tedy na sebe i na celé stádo, jehož správci vás Duch svatý ustanovil, abyste pásli Boží církev, kterou vykoupil svou vlastní krví. 29Vím, že po mém odchodu mezi vás přijdou draví vlci, kteří nebudou šetřit stádo. 30I z vás samotných povstanou lidé, kteří budou překrucovat pravdu, aby strhli učedníky za sebou.

Podobně Petr, když byl již před koncem svého života, byl upozorněn Bohem, aby varoval před objevením se odpadlictví. Jeho druhá kapitola druhého dopisu, důrazně odsuzuje ty, kteří přinášejí falešné učení:

2P 2, 1V Božím lidu však bývali i falešní proroci, stejně jako mezi vámi budou falešní učitelé, kteří pokoutně zavedou zhoubné bludy. Budou dokonce zapírat i Pána, který je vykoupil, a tak na sebe přivedou rychlou záhubu.

Dodal také, že někteří je budou v jejich nestydatosti následovat, a tím bude pravda pošpiněna či v opovržení (2v). Petr nazval učení církve jako cestu pravdy. Je to tedy cesta, po které bude věrný křesťan, vždy kráčet. Pán ji popsal jako úzkou a náročnou, po které půjde jen málo věrných (Mt 7, 13,14). Proto není divu, že jezdec na bílém koni, předstírá, že je vítězný král, JK, protože ve shodě s proroctvím "svedou mnohé". Neexistuje jediný člověk (jezdec), ale celá třída odpadlických učitelů působících mezi učedníky Krista i mimo ně, od prvního století až do příchodu Pána, o čem Pán řekl:

Mt 7, 15Dávejte si pozor na falešné proroky, kteří k vám přicházejí v ovčím rouše, ale uvnitř jsou to draví vlci. 16Poznáte je po jejich ovoci. Sklízejí se snad hrozny z trní a fíky z bodláčí? 17Tak tedy každý dobrý strom nese dobré ovoce a špatný strom nese zlé ovoce. 18Dobrý strom nemůže nést zlé ovoce, stejně jako špatný strom nemůže nést dobré ovoce. 19Každý strom, který nenese dobré ovoce, bývá vyťat a vhozen do ohně. 20A tak tedy: poznáte je po jejich ovoci.
21Ne každý, kdo mi říká ‚Pane, Pane‘, vejde do nebeského království, ale ten, kdo koná vůli mého Otce v nebesích. 22Mnozí mi v onen den řeknou: ‚Pane, Pane, copak jsme ve tvém jménu neprorokovali? Nevymítali jsme ve tvém jménu démony? Nedělali jsme ve tvém jménu mnoho zázraků?‘ 23A tehdy jim jasně řeknu: ‚Nikdy jsem vás neznal. Odejděte ode mě vy, kdo pácháte zlo!‘

I přes tolik varovných signálů z bible a od Pána a jeho učedníků, jezdec na bílém koni, je "vítěz a stále vítězí" o čem ostatně svědčí ohromné odpadnutí od učedníků Krista, tisíce sekt a neustálé rozkoly a dohady v církvích, tedy mezi křesťany. Proto je myslím dost důkazů, že jezdec na bílém koni, nemůže být povýšen do pozice krále Ježíše Krista, což ostatně již desetiletí tvrdí SV, viz i analogie výše.

-----

Jsem zvědavý, jestli se rozjede stejně zajímavá diskuze, jako i na fóru, ze kterého jsem citoval? :-)

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 19 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  Bulhar 30/11/2011, 12:52

Yxoxsi,tomu jezdci ná bílém koni však byla DÁNA KORUNA,VYJEL VÍTĚZÍCÍ ABY DOKONČIL SVÉ VÍTĚZSTVÍ Zj.6:2. Není psáno,že by si třeba vzal korunu(sám) a že chce dokončit své vítězství (že je to jen jeho přání ).
Já ty verše chápu jako že se to tak má stát a jedině Král Ježíš Kristus může vítězně zastavit jízdu zbylých koní.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 19 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  Anonymní 30/11/2011, 14:01

Přátelé.

Bulhare, jenže i ostatním jezdcům bylo dáno či byla dána moc, kým asi, co?

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 19 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  Bulhar 30/11/2011, 14:38

Yxoxsi,to máš pravdu,avšak ti zbylí koně nejsou vítězící,jen dočasně,avšak ten první kůň má vítězství dokončit. Satan dočasně jakoby vítězí,Kristus však bude konečný vítěz.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 19 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  Anonymní 30/11/2011, 15:22

Přátelé.

Bulhare, díval jsem se do Matouše a Zjevení. Když si uvědomíme, že stejně jak učedníci chtěli po Pánovi informaci, jak bude probíhat závěr věcí, tak aniž bych chtěl příliš spekulovat, nemůžu než souhlasit s kolegou z druhého fóra, že jsou tam mj. popisovány čtyři kroky, které se nápadně podobají čtyřem jezdcům ze Zjevení 6. kapitoly. Buď Pán říkal svým učedníkům jiný popis událostí, nebo oslavený Kristus podává Janovi ve Zjevení, taky jiný obraz událostí. Ale když si uvědomíme, proč by to dělal, tak znovu podívejme se do Matouše 24, 4Ježíš jim odpověděl: „Dávejte pozor, aby vás někdo nesvedl. 5Mnozí přijdou pod mým jménem se slovy: ‚Já jsem Mesiáš‘ a svedou mnohé. 6Až uslyšíte válečný hluk a zprávy o válkách, hleďte, abyste se nestrachovali. Musí to přijít, ale to ještě nebude konec. 7Národ povstane proti národu a království proti království a na různých místech vypuknou hladomory a zemětřesení. 8To všechno jsou jen počátky porodních bolestí. (nebo taky hlad a mory)
Znovu, když se na to podíváme, tak vidíme, že Ježíš podává přehled okolností i situací, které se měli objevovat od prvního století až do konce času či světa. Předpověděl čtyři konkrétní situace, které máme vyhlížet, náboženští falešní proroci, války, hlad a nemoce. Proto si myslím, že je na místě otázka, jestli tedy první jezdec odpovídá prvnímu znaku z přehledu Ježíše ze 24k Matouše, nebo spíše je to Ježíš sám, jak učí VRO?

Ano, když se vrátíme do Zjevení, nemůžeme pominout bílou barvu, kterou má kůň, na kterém sedí první jezdec. Bílá barva je symbol čistoty a pokoje. Proto se zdá, že ten jezdec přichází, aby oznamoval pokoj a propagoval ho. Ale není to spíše tak, že ten jezdec jen vyvolává zdání pokoje a oznamuje situaci popsanou ap. Pavlem v 1Tes 5, 3Až lidé budou říkat: „Mír! Bezpečí!“ náhle je překvapí záhuba, jako když na těhotnou přijdou bolesti, a nebude úniku. VRO tvrdí, že jezdec je Ježíš Kristus a argumentují Zjevením 19. kapitolou, kde je popsán, jako ten kdo sedí na bílém koni během svého druhého příchodu. Ale když se pozorně podíváme, tak si musíme, všimnou celkem nezanedbatelných rozdílů. Kristus při svém příchodu má na hlavě množství diadémů, a ne jednu korunu, jakou nosil první jezdec. Co je zvláštní, že v řeckém textu v případě prvního jezdce je řečeno, že má na hlavě "věnec" (stefanos), a ve Zjevení 19, 12 Ježíš nosí "diadémy" (diademata).

Tvar stefanos bývá taky překládaný jako "koruna", ale má v bibli spíše negativní význam nebo se vztahuje na lidi, kterým dočasně jsou propůjčeny nějaké úkoly. Slovo má tedy celkem široký význam i je chápáno taky jako "dar" nebo "ozdoba", čest, chlouba či pocta. Co se týče diadema, Písma Řecká zahrnují pouze tři místa jeho výskytu - dvakrát v případě satana a jednou v případě Ježíše (Zj 12,3; 13,1; 19,12).

Jaký závěr z toho plyne? Stefanos nosí (nebo na čas obdrží) jedině lidé, na druhou stranu diademata (mnoho diadémů) mají jedině osoby duchovní, kteří mají buď totožnou nebo údajnou božskou moc či vládu - Ježíš Kristus (Král Králů a Pán Pánů-Zj 19,16) a satan ("bůh tohoto světa"-2Kor 4,4).

Jestli jezdec ze Zjevení 6. kapitoly nosí věnec-stefanos, je jen logické usuzovat, že je původem lidským, je to někdo kdo má vládu nad lidmi, ale ta vláda je dočasná a zlá. K tomu když pečetě otvírá sám Beránek, čili Ježíš Kristus, ukazující Janovi, co se mělo dít na zemi mezi jeho nanebevstoupení a jeho druhého příchodu. Ježíš v té době nevedl žádnou válku, když Písma hovoří jednoznačně:

Žid 10, 12Kristus však obětoval za hříchy jedinou oběť a usedl navždy po Boží pravici. 13Od té doby čeká, až mu budou nepřátelé položeni k nohám,

Taky není zanedbatelná informace o luku, ale Ježíš, viz Zj 19, 15, měl meč, kterým bil národy. Kdo používal luk, ten aby zaskočil někoho z úkrytu nebo z větší vzdálenosti. Můžeme říci, že oběť lučištníka, bývá zaskočena a dokonce často ani nepostřehne, že byla zasažena. Na rozdíl meč je určen k otevřené válce v bezprostřední blízkosti nebo li v otevřené válce.

Ježíš vystupuje otevřeně, jezdec na bílém koni zadává rány neočekávaně, jakoby ze zálohy, podvodně. Často oběť netuší, že se na ní něco chystá. Tak vystupují nebo jsou popsáni odpadlíci a falešní učitelé:

Mt 7, 15Dávejte si pozor na falešné proroky, kteří k vám přicházejí v ovčím rouše, ale uvnitř jsou to draví vlci.

Způsob jak jednají falešní učitelé popsal i Juda:

Juda 4Vloudili se totiž mezi nás jistí lidé, jejichž odsouzení bylo už dávno popsáno. Tito bezbožníci zaměňují milost našeho Boha za nestydatost, a tak zapírají toho jediného Panovníka, našeho Pána Ježíše Krista. ... 8Stejně tak tito blouznivci przní své tělo, nedbají na Pánovu vládu a vysmívají se nebeským mocnostem. ... 12Tito lidé hyzdí vaše hody lásky, kterých se bezostyšně účastní. Jsou to pastýři pečující sami o sebe, jsou to mraky bez vody unášené větry, podzimní stromy bez ovoce, dvakrát mrtvé a vykořeněné,

Jestliže předpověď daná Janovi je zrcadlem toho o čem mluvil Ježíš u Matouše (jak připouští i VRO), musíme připustit, že jezdec nereprezentuje osobu Ježíše Krista, ale falešných učitelů a proroků, kteří se schovávají za jeho jméno, ale svojí činností způsobili akorát mnoho odpadnutí od Krista, našeho Pána.

Odpovídá to až příliš přesně tomuto varování Pána:

Mt 24, 3Když se pak posadil na Olivetské hoře, přistoupili k němu učedníci o samotě. „Řekni nám, kdy to bude?“ ptali se. „Jaké bude znamení tvého příchodu a konce světa?“
4Ježíš jim odpověděl: „Dávejte pozor, aby vás někdo nesvedl. 5Mnozí přijdou pod mým jménem se slovy: ‚Já jsem Mesiáš‘ a svedou mnohé.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 19 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  Bulhar 30/11/2011, 15:55

Yxoxsi,je vidět,že když něco napíšeš,není to jen tak do větru,avšak podpoříš to výzkumem Bible a celkem logickými důkazy.Já jsem se teprve až dnes po tvých komentářích setkal s takovýmto pohledem.Rozhodně to stojí za zamyšlení a bádání.Je možné,že VRO dal 1.jezdce do postavení Krista,aby podpořil,že Kristus je již přítomen.Jen mě tam pořád zaráží ta slova - vyjel vítězící aby dokončil své vítězství - to mi vážně k nějakému antikristu nepasuje.Tím vůbec nesnižuji tvůj rozbor,byl dobrý,ani nelpím na svých názorech,jen tam stále vidím spíše toho Krista.No možná přijdou další názory,jsem na ně zvědavý.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 19 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 19 z 30 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 24 ... 30  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru