Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Je Písmo Sväté naozaj sväté?

+12
candy
jája
Melissa
fatima
sazeč
Martin Cibulka
zbysek
witness
A6zvolen
kovboj
Jesen
markus
16 posters

Strana 3 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 3 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  Martin Cibulka 12/10/2009, 19:13

Pro Zvolena:

Ano, konečně jsem dobře pochopil, o čem jsi psal, když jsi popisoval to „krásné auto“ (Thu 8 Oct ŕ 11:36), u kterého se Ti kdeco pokazilo. Jenže bylo to díky upřesnění, které jsi napsal až v příspěvku z Yesterday at 14:58. Mezitím jsi stačil místo jasné odpovědi napsat hned několik hysterických příspěvků plných kdejakého obviňování. Takže, kdo zde vede monolog? Ten, kdo se ptá, nebo ten, kdo neráčí odpovídat a upřesňovat? Na jakou otázku ses mě kdy zeptal a já Ti neodpověděl? Jestliže se to nestalo, jak mě můžeš obviňovat z vedení monologu?

Pro Candyho:

Jsem rád, že sis konečně uvědomil, že problémy, které jsi měl ve vztahu k Martinovi Cibulkovi spočívaly především v tom, že sám jsi vedl monolog. Nemyslím však, že by totéž bylo z mé strany. Spíše šlo o to, že jsi podobně jako Zvolen odmítal pokračovat v diskuzi tím, že bys jasně odpověděl na položené otázky.

Také píšeš:
Ale tu přece nejde o to jestli budeme bibli nazývat svatou nebo ne, ale jde o to, co nebo čím je pro nás její poselství?
Obávám se, že v tématu „Je Písmo Sväté naozaj sväté?“, by mělo především jít o to, zda Písmo je či není svaté, a ne o to, „co nebo čím je pro nás její poselství“.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 3 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  A6zvolen 12/10/2009, 20:22

Martine,

ač si tě nesmírně vážím, ale tvoje manipulace je přímo učebnicová. (II. řádu)Manipulace je FUJ a TMA. Opakem manipulace je médiace, všechno otevírat a otevřeně se o všem bavit, klást otázky, všechno rozebírat a medializovat, ale to se ti s úctou k tobě Martine, tak jak to vidím já, nehodí do tvé mozaiky.

Potom se ptám, je Bible poselstvím Boha, když na její presentaci je potřeba Manipulátorů? Vždy jde přece o jeden model.... : /a ten druhý je vždy přece špatný a zavržení hodný/

1.Katolíci. K Bohu vede Marie, zobrazená jako mama malého Ježíše stojí na tradici kterou má dle nich už 2000let - Bible je alegorie.
2.Jehovisti. Bůh se jmenuje Jehova a "společenství" má vlastní překlad Bible
3.Pro-testanti. Vše je jen o Ježíši a stojí jen na Bibli, bez Ježíše nic nefunguje, jednou je Ježíš Bůh podruhé už prostředník k Bohu, potřetí někdo komu dává Satan - jitřenky syn celou zemi, když se mu pokloní.

Pořád se nemohu zbavit dojmu živnosti jménem Ježíš, Jehova a Vatikán,

Už chápu, že nejde o žádné vedení Duchem svatým, ale jde udržitelnost a jinakost té které církve a tím zajištění ekonomické prosperity platbou desátků právě těch lidí co na tyto HOMILETICKÉ výklady zrovna přistoupili.

Tohle u mě není svaté a Bohem poženhané, a nějaké kecy o tom jak to funguje a je to úžasné se mohou provozovat PRÁVĚ V TÉ DANÉ CÍRKVI, protože je jasné, že člověk nepůjde jinam, kde DUCH SVATÝ jak je tam říkáno (my jediní jsme ti praví) NENí. Opakuji NENÍ. Ale to je potom LEŽ. Viděl si Boha lhát? Manipulovat?

Martínku Cibulko, já ne. Skutečně NE.

Neber to jako útok, ale námět na rozhovor. Nic víc.

jocolor

Candy,

Mě na Martinovi trochu vadí že se tu prezentuje z nějaké moci autority. Není zvyklý na to že mu někdo řekne NE. On má svůj receptor pravdy, který nazývá vedení jeho Duchem svatým. Je zvyklý na to, že když použije manipulaci, že se každý stane manipulovaným. Používá svou biblickou apologetiku. On ve své církvi musí být jejím představitelem a takové když to řeknu ... no .... "kverulanty" by vyhodil dveřmi a VŠICHNI BY MU ZAPLESKALI.
On je ta autorita, která přece musí vědět vše, a tak to prostě zde demonstruje. Sečti čísla a vyjde ti 666. Ano u příběhu který se někomu zdál a pak to třeba měsíc psal, bych věřil že každé slovo bylo dobře a správně pojato. Protože jsem viděl jak to sečetli a došli k císaři Nerovi. Ale ten už dávno tu není ... ?

Jak správně píšeš, co je poselství bible? Plať, pak se ztrať? V kremační peci půjdeš reklamovat pastorovi, že tam nic není a ať ti vrátěj peňouze?

Já fakt nevím. kdykoli jsem přijdu napadají mě další a další myšlenky.

king king king jocolor jocolor rendeer

Jen můj úhel pohledu.

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 3 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  candy 13/10/2009, 11:49

Vystihl jsi Martina Cibulku správně Zvolene. I jeho odpověď na můj názor byl jednostranný a obviňující. Sice začal pochvalou, že jsem na to konečně přišel, ale v zápětí mě opět napdl, že to bylo zase z mé strany špatně a já jsem vedl monolog a on ne. Ale nechejme Martina být.

Ano jsme v oddíle kde se má diskutovat nad Svátostí či nesvátostí Písem. Jenže co je rozhodující, dodržování ducha nějakého fóra a nebo pravda? Já jsem se držel ducha, ale také jsem se podělil o svůj názor, že nakonec je jedno jestli vnímáme Slovo Boha jako svaté či nikoliv, ale jak stojí v NZ příklad s tím zvučícím kovem, tak to vidím i s tou svátostí Slova. Jestli nežijeme dle poselství bible tak je jedno jak na ni nahlížíme, ne?

candy

Male Poeet p?íspivku : 600
Reputace : 0
Body : 485
Registration date : 04. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 3 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  A6zvolen 13/10/2009, 12:18

Candy,

já si o Bibli myslím, že jde o knihu, o nějaký soubor svědectví. Ono těch evangélií je mnohonásobek než jsou v bibli uvedeny, jenže ty neoficiální, které nemají církevní glejt, jsou psané podstatně nevěrohodněji a poukazují na věci, které se moc do dnešní mozaiky nehodí. Tyto knihy jsou záměrně diskvalifikovány, aby věřící přijmuli jen to co se po nich chce a kam jsou manipulováni.

mě bylo řečeno, že to bylo psáno se snahou co nejvíc na sebe přilákat různých věřících - z co největší mozaiky různých věr, pavěr, jiných náboženství do jedné víry. Vlastně církev si ovládla na základě bible obrovské území, kde vlastně jen vládla ona. Ve jménu Boha a jeho písma Bible!

Pod vírou v Boha jsou tam ukryty myšlenky o platbě Bohu desátkami, ale Bůh žádné peníze nepotřebuje. Peníze potřebují ti, co tyto myšlenky nám vnucují. To jsou pijavice našich životů ... A to vše na základě Bible a strachu z Boha. Pod vírou v Boha je i skrytá oddanost k církvi, ale to je zase o lidech a ne o Bohu. Bůh je někdo koho viděl dle Bible jen někdo - ale je tam uvedeno, že byli ... ale byli skutečně ti co viděli Boha? Není to zase svědectví Jeden pán povídal?
Anebo tím o manipulaci, ty nejsi ten hodný a pravý jako byli ti dávno, ti pravověrní a oddaní, těm se Bůh zjevil? makej na sobě víc a víc plať! Dělej vola církvi?

Upozorńuji, je to jen můj úhel pohledu.

Nezlobte se na mě, nekamenujte mě PROSÍM, jen skutečně se zamyslete :

QUI BONO?

Sad

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 3 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  Martin Cibulka 13/10/2009, 12:42

Pro Zvolena:

Každý vynáší z „pokladu svého srdce“ (Lukáš 6:45). V této diskuzi jak Ty, tak já či kdokoliv jiný. Tvrdíš, že se mi nehodí do mé mozaiky opak manipulace, totiž médiace. Jenže opak je pravdou. Manipulace totiž není pouhé „nekalé, nečestné“ jednání, ale „jednání vůbec“. Pokud tvrdíš, že jakákoliv manipulace je FUJ a TMA, tak se prostě mýlíš. Manipulace je totiž také „zacházení s něčím, zejména odborné nebo složité“ a člověk je složitý.

Souhlasím, že jsou i manipulace, které jsou FUJ a TMA. Ale popravdě, kdy jsem s Tebou manipuloval tak, abych si zajistil ekonomickou prosperitu „platbou desátků“? Dokonce nikdo z mých spolubratrů mě z toho nemůže obvinit, protože od nikoho desátky nevybírám a navíc ani netvrdím, že podle Bible má někdo oddělovat desátek ze své nádenické mzdy či zisku z jiné činnosti, než té zemědělské a chovatelské, kterou by provozoval v Erec Jisra’el (izraelské zemi)! Proč tedy v souvislosti se mnou vynášíš ze svého srdce nějaké dojmy „živnosti jménem Ježíš, Jehova a Vatikán“? Není to spíše proto, že má manipulace s Tebou nakonec vždy vede k otevření pokladu Tvého srdce?

Na rozdíl od Tebe, znám Boha jako toho, kdo takto manipuluje s člověkem. On nenechává člověka, aby ze sebe pouze chrlil své pocity, ale také se ptá po důvodech a chce, abychom mu naslouchal. Takového Boha jsem poznal a takového Boha uctívám.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 3 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  A6zvolen 13/10/2009, 12:45

DESÁTKY ... Proč v souvislosti s Tebou? Kde to čteš?

Manipulace je Ok?

Manipulátor se snaží přesvědčit osobu či osoby o správnosti myšlenky, názoru či jednání, které nejsou manipulovaným jedincům vlastní, či pro ně nemají dostatek iniciativy a které by tudíž danou myšlenku, názor či jednání nepřijali, nebo až s dlouhou časovou prodlevou.

Manipulovaná osoba si často ani neuvědomuje, že je s ní manipulováno, případně si to uvědomuje, ale z nějakého důvodu se nemůže a někdy ani nechce bránit.

Manipulátor většinou na začátku jedná tak, aby získal u svých obětí sympatie. Často využívá své charisma a znalost slabých stránek ostatních lidí.

Tohle je FÉR? MARTINE?

13:26 DODÁVÁM - ani nevíš jak si mi svou odpovědí udělal radost. Skutečně.

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 3 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  Martin Cibulka 13/10/2009, 14:19

Zvolene, píšeš:
DESÁTKY ... Proč v souvislosti s Tebou? Kde to čteš?
Podívej, část Tvého příspěvku z Yesterday at 20:22 je adresována mně a právě v něm píšeš o negativních pocitech v souvislosti s manipulaci a desátky. Proč otvíráš problém desátků v souvislosti s negativní manipulací, kterou jsi mi předtím připsal? Není to proto, že vnímáš negativně jakoukoliv manipulaci? Proto se Tě ptám: Co mám společného s takovouto negativní manipulací, ke které patří ta desátková? Jen to, že se Tě snažím, o něčem přesvědčit? Nezdá se Ti, že to trochu přeháníš? Jestliže se Tě snažím přesvědčit o tom, „co si zasluhuje vážný zájem, co je spravedlivé, co je cudné, co je hodné lásky, o čem se dobře mluví, o jakékoli ctnosti a o čemkoli chvályhodném“ (Filipanům 4:8), pak se Tě ptám: Co je na takové manipulaci špatného?
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 3 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  candy 13/10/2009, 14:46

Dovolím si vstoupit: Martine možná proto, že si Zvolen nemyslí, že by jsi odpovídal nebo měl tu autoritu, kterou se zde holedbáš viz Filipským 4,8.

Ale to je jen můj suběktivní pocit, nic víc nic míň. :-)

candy

Male Poeet p?íspivku : 600
Reputace : 0
Body : 485
Registration date : 04. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 3 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  sazeč 13/10/2009, 15:59

Candy, zklamal jsi mne. Zvolen jen napadá, a ty ho hájiš! Když jsem znovu prolistoval na začátku tohoto fora, či jiného, furt vidím, jak Zvolen napadá. Witnes i Martin slušně odpověděli a citovali. Nevěříš mi, tak se vrať na první stránku!
Zvolene, dělání mnoha knih tělo unaví, víš-li to? Ne my, ale Ty jsi manipulován, ovládán druhými myšlenkami, prostě nejsi svůj a tak nevíš, co děláš.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 3 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  candy 13/10/2009, 16:47

Sazeči takový je život, jsme klamání a zklamáni. Já neobhajuji jeho "napadání", ale snažím se bránit princip. Proto jsem mj. vtoupil do sporu mezi Martinem a Zvolenem, protože myslet si to můžu, ale měl bych být opatrný abych na veřejnosti vystupoval jako např. Martin Cibulka a ještě si to posvěcovat např. textem z dopisu Filipským, to snad uznáš.

Myslím si, že Pán musel za svého života, ale i potom, zklamat hodně lidí, ale to neznamená, že neměl pravdu. Nechci se přirovnávat k Pánu, ale doufám že mi rozumíš, co jsem tím chtěl říci.

Měj se hezky sazeči

candy

candy

Male Poeet p?íspivku : 600
Reputace : 0
Body : 485
Registration date : 04. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 3 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  A6zvolen 13/10/2009, 16:52

Sazeči,

čím napadám, tím že kladu otázky?To snad ne!
Tím že píšu jak to vidím?
To co si předvadl, bylo napadení Candyho. Bohužel

Jak jsem psal na začátku, CO MY JEN VÍME? NA ČEM STAVÍME?
Ale, kde dochází argumentace, začíná manipulace... manipulace, která zde jasně zazněla a byla ještě jakýmsi způsobem ospravedlňována ... Sad
Přece jiný názor není napadání, já někomu skrytě vyhrožuji? Hraji si na receptr moudrosti? nehraji, jen to hledám... a pokud někdo vidí dobrou věc která se zrovna nehodí do tvé mozaiky, používat vykřičník ve vztahu ke Candym je ze tvé strany FAUL. Prostě vedeš obhajobu, aniž bys četl a vyjadřoval se k tématu.

Myslím že ze tvé strany je to obava, aby tvůj domeček - stavbu tvého myšlení o Bibli, nikdo nerozbil, že? Šáhni si do svědomí

jocolor

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 3 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  sazeč 13/10/2009, 18:39

Zvolene, copak napadám Candyho? Ty ne? Nech si pro sebe!
Je-li Bůh? Je-li Bible svatá či ne? Není na nás, na tobě, ale na Bohu, který dává tomu, kdo chce, rozumovou schopnost. Víra je dar. My víc neuděláme, jak jsem psal, uvěřit je třeba především srdcem. Tohle je pro tebe kámen úrazu. Nelze tě přesvědčit, ztráta času. Jak tě znám, jen hraješ. Slušně ti odpověděli, a hned řekneš filtr. Tvůj problém. Více rádců moudrost. Pokud napadáš Bibli, jak můžeš pak uvěřit? V žádném případě! Jsi zatížen hloupostmi, různými filosofiemi. Ty nikam nevedou alespoň pro věřící. Pokud najdeš nějakou chybu, nemusíš ihned reagovat. Mám na to také právo.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 3 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  A6zvolen 13/10/2009, 19:45

Co to s úctou plácáš?
Přečti si znovu ten podsouvačný hnůj, ještě jednou se zamysli a pak zkus napsat znovu. Ty moc dobře víš co jsi větou

Candy, zklamal jsi mne. Zvolen jen napadá, a ty ho hájiš!

myslel, chvála to nebyla, nebo ano?

Prosím tě, slušně mě odpověděli a já slušně napsal. Já nemanipuluji. Používám médiaci, ale ta tu není v kurzu. Tady je jen jeden názor dogma, ale tomu ty nerozumíš, protože pak není diskuze, nechápeš? Čeho se vlastně zastáváš, co tu proklamuješ? Víra je dar? Kdo ti to řekl? Fakt tomu věříš?
Nejsi blázen, víra je jednou ze součástí každého člověka a je jen na něm jestli věří v to či ono.

Není na nás, na tobě, ale na Bohu, který dává tomu, kdo chce, rozumovou schopnost. Víra je dar. My víc neuděláme, jak jsem psal, uvěřit je třeba především srdcem. Tohle je pro tebe kámen úrazu.

Zase bezargumentační podsouvání jaký jsem... vždyť mne neznáš, píšu myslím si, zato ty už hned vedeš ofenzívu ... všimni si.

Zamysli se, nežij v bludu typu 2000 let tahal Slunce po obloze vesmírný oř. Ano to říkala církev ve jménu Boha, Stejného ve kterého doufám že věříš... Very Happy .

ale čemu nerozumím je to co píšeš:
Pokud najdeš nějakou chybu, nemusíš ihned reagovat. Mám na to také právo.
Jen mi to nedává logiku.

Bible je chybová, Víš to sám ... jsou to svědectví lidí, to co a jak viděli a to pak s nějakým odstupem sepsali, apak to někdo zrevidoval. O tom prostě Sazeči žádná... nebo se pletu? Bůh si koupil propisku a psal? Sazeči Sazeči... Přestaň z nás dělat vola...

jocolor

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 3 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  sazeč 13/10/2009, 21:55

Věřím, že vyhrajeme. Věřím, že existuje. Věřím, že se to stane. Víra není důkaz, ale naděje, že toho docílíme. Proto o tom nelze jednoznačně tvrdit, podívejme se hle tam, hle tu, ale uvnitř srdce. I to je meditace. Budhisté, hinduisté, židé, křesťané meditují, ovšem cílem křesťanů je život v Kristu, v Bohu, vztah k Němu. A to je pro ostatní kámenem klopýtání. Srdce máme chránit jako poklad, neboť je zdroj života, rozhoduje kam míříme. Kdo chce najde, jinak najde výmluvu. Snažíš se sebelépe, ovšem chybí-li srdce, je vniveč. Moudrost lidská je pomíjivá, kdežto Boží věčná.
Poklad ovšem najdeš v Bibli, resp. Přísloví.
Proč věřím v Bibli jako inspirované Slovo? Srdce mi něco říká a tak jsem poslouchal jeho hlasu až jsem našel Boha po delší době studiem Písma, pozorováním přírody, splněním proroctví. No a, když jsem prvně poklekl před Pánem Ježíšem, v noci se mi v mém duchu objevil Boží duch celou hodinu. Tohle jsem nejméně očekával, žádné použití léků, drogu, alkoholu, meditací, nic. Napřed Duch svatý vzbudil mého ducha uprostřed noci, pochopil jsem o co se jedná, protože to bylo zvláštní, nadpřirozené. Duch vstoupil do mého ducha. Věř nevěř, milý Zvolene! A navíc existují zázraky, už tomu věřím právě díky tomu co se mi stalo.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 3 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  candy 14/10/2009, 00:01

Snažím se respektovat názory druhých a já cítím nejlépe jestli se mi to daří více nebo ne.

Ale jen proto, že se mi názor druhé strany nelíbí nemusím hned tvrdit, to bude asi tím, že nemá pravdu, proto se mi to nelíbí. Ale to není řešení. Je fakt, že tu pracujeme s něčím, co se možná od originálu liší možná dost a možná vůbec ne nebo jen nepatrně. To dnes můžeme těžko posoudit aby byly všechny strany spokojené. Je fakt, že jako lidé máme blbou vlastnost do všeho mluvit a všechno přeměňovat k obrazu svému. Ale zase nepodceňujme Boha, pokud v něj věříme, že by to nechal dojít až tak, že by bible byla jen snůška lidských blábolů a lží a polopravd, ale žádný pro lidi dobrý vodítko? Ale rozhodně si myslím, že nás nechává abychom si to pěkně vyžrali když chceme. Protože buď věřím a beru to se všemi důsledky nebo nevěřím, ale pak se nemůžu dožadovat pomoci nebo vedení od Někoho, kdo náš život vlastně zakládá na víře v Něho v jeho Syna. Právě pro tu možnost manipulace máme víru, která nás má provést tím životem, který není lehký, ale ve víře je snesitelný a hlavně s vírou je i naděje protože kdo nevěří nemá naději i kdyby na krásně si myslel, že ano.

candy

Male Poeet p?íspivku : 600
Reputace : 0
Body : 485
Registration date : 04. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 3 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  A6zvolen 14/10/2009, 10:16

SAZEČI

Opravdu si znovu přečti vážně příspěvek pro sazeč Yesterday at 15:59 sazeč za 13.10.09, 21:55 a sazeč Yesterday at 18:39.

Buď si vůbec nepochopil o čem se to vlastně bavíme, anebo si požil nějaký divoký aha-efekt.

Myslíš že Bůh by o sobě mluvil že slyší hřích ze Sodomy, obul boty a šel se tam podívat? Cestou potkal na cestě Abrahama a s ním pokecal o počtu spravedlivých? Zrovna se zastavili na čísle, aby jich tam bylo míň Bůh Sodomu zničil?
Ne, takhle to určitě nebylo, ale takhle je to psáno v bibli. Pokud jí věříš, věř si... Nikdo ti to nebere. Jen zde píšu, na pohádky, blbosti, filtry a svědectví lidí, nelze stavět víru v něco tak úžasného jako je můj Bůh. Opakuji můj Bůh.
Já jsem Boha nepoznal skrze Bibli a nevěřím že působí jen skrze bibli.

Pokud si myslíš, že vše co ti řekli v církvi je pravda, věř si, nikdo ti to nebere, ale snaž se taky respektovat, že někdo to může už vidět jinak, že vlastně Bible (největší příběh všech dob) je nástroj na ovládání lidí církví respektive jejími představiteli - např. kazately. Přece nikdy jsem tu nepsal dělej to či ono, ale zamysli se... Je to tak těžké pochopit? Musíš si uvědomit, že na tuto církevní hru si přistoupil, pokud správně čtu tak ji ve své hlavě hraješ dál a JÁ zase z této HRY odstoupil. Já jsem jí pochopil, uviděl nic víc... Nechci být manipulován, žít ve tmě... Ty ano, žij tak dál. Já totiž už nechci, aby mě někdo povídal jak mám něco vidět, co mám vlastně dělat, co prožili jiní a nepřímo to vnášet na svůj život. Uvědom si už konečně, že pokud chceš dávat 10% platu kazateli, věř že při např 20000 ovcích jde o značný balík peněz. Qui Bono? Bůh, nebo ti lidi? Sazeči, Bůh to určitě NENÍ, ten je jen alibi pro výběr. A to není pro mě poctivé.

Když přijdu do obchodu za své peníze si koupím televizor a ten nebude fungovat, prostě ho vrátím do obchodu a tam mi vrátí peníze. V církvi se žádné reklamace nekonají a peníze nevrací. Je jen na každém z nás, jak to chce dělat, jak chce žít.

jocolor


Naposledy upravil A6zvolen dne 14/10/2009, 11:44, celkově upraveno 1 krát

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 3 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  jája 14/10/2009, 11:42

Admine, pokud jsi začal s rozdáváním karet a odehnal některý, co zde byli, kde jsi teď? Myslím, že diskuse byla mnohem míň vyhrocenější. Chtělo by to zasáhnout. Kdo to rozvířil expresivními výrazy a napadáním druhých je víc než zřejmý.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 3 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  A6zvolen 14/10/2009, 11:45

když se někomu nelíbí diskutovat tak odhánět jo? ajajaj. To jsme na hodně tenkém ledě... a hluboko klesáme pod dokonalým výplachem mozku ...pánové.

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 3 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  jája 14/10/2009, 12:02

Kde přišli Češi na to přísloví o potrefený huse?...

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 3 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  witness 14/10/2009, 13:21

jája napsal:Kde přišli Češi na to přísloví o potrefený huse?...
Jájo, vždycky se najde nějaký ten A6Zvolen, který k sestavení nebo oživení
takových přísloví dá podnět.
Můj názor je, že takovou potrefenou husu, poté co se ona sama projeví jako stále stejná, neschopná komunikovat slušně a na úrovni a stále plivající na veškerou slušnost, která je jí zde projevována, je nejlépe ignorovat.
Jakákoliv pokračující pozornost, která opakovaně nikam nevede, dá tak
hlupákovi už jen zbytečný pocit vlastní velikosti, pramenící z toho, že hlupák bývá rád, když je stále dokola přemlouván a když se někdo stále dokola zabývá jeho názory.
Ve své hlouposti si pak začne myslet, že je asi pro druhé velmi důležitý
a že štěstí druhých je závislé na tom, zda ho přemluví.Taková pozice je
pro hlupáka učiněný ráj na zemi, vnímí se jako střed, kolem kterého se točí
,,pěšáci´´ toužící, aby na ně hlupák ze své výše shlédl.
Pokud hlupák cítí, že nějaký pěšák by mohl být hrozbou pro jeho názory, neváhá ho okamžitě nařknout z nepochopení, manipulace, z nereakcí na něj, i když se takový ,,pěšák´´ o pochopení snažil a slušné reakce hlupákovi adresoval.
Pak už ale zbývá jen jediné, ignorovat hlupáka a vše nechat v Božích rukou.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 3 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  zbysek 14/10/2009, 13:53

A6zvolen napsal:a hluboko klesáme pod dokonalým výplachem mozku ...pánové.
Hm, povím ti jedno. Dost často a dost hluboce nesouhlasím třeba s Martinem Cibulkou. Ale ani by mě nenapadlo říct o něm, že má vypláchnutý mozek - protože argumentuje (i když někdy třeba od věci). Totéž o mnoha dalších. Ty tu ale hlavně řveš, urážíš všechny kolem a odmítáš jiné představy než ty své. Kdo je vlastně tvým bohem, který ti vypláchl mozek? Měl bych jeden skvělý tip...

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 3 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  Martin Cibulka 14/10/2009, 14:15

Zvolene, mám otázku, k tomuto Tvému tvrzení (Yesterday at 19:45):
Já nemanipuluji. Používám médiaci, ale ta tu není v kurzu.
Je-li tomu tak, kdo zde tedy dělá mediátora, tzn. nezúčastněnou třetí osobu? Mediace je totiž „řešení střetů mezi představiteli různých zájmů kooperativní cestou za pomoci nezúčastněné třetí osoby (mediátora).“ (Všeobecná encyklopedie, Praha: Diderot, 1999) Zatím zde svými názory přispívali představitelé různých zájmů včetně Tebe.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 3 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  A6zvolen 14/10/2009, 14:35

Martine Cibulko

médiace, je také zveřejňování a otvírání, prostě všechno odkrývat aovšem otevřeně mluvit
Very Happy

Zbyšku

Nepochopils pointu. Nepřijímání argumentů a trvdý odpor, jen abych si nerozbil víru lidí nějakou cizí myšlenkou, která vlastně rozvrací ten poskládaný domeček z karet... No a na to je potřeba velmi velký výplach mozku, abych třeba žil v dojmu, že země byla stvořena před 12.000 lety, potopa že byla celosvětová, anebo že jsme všichni z Adama a Evy. Musí to být až tak hluboký výplach, který uzavře všechny rozumné porty lidského myšlení a nahradí je naprosto vyvráceným názorem jako třeba ten, který jsem zde mnohokrát psal, že lidé věřili že Slunce tahá po nebi vesmírný oř.

Jájo
až budeš opět psát nějaký myšlenkový hnůj třeba o té potrefené Huse zamysli se napřed nad sebou, jestli tou potrefenou Husou nejsi hlavně ty, všem dávat najevo jak si dobře oblbnutý a zmanipulovaný a ještě za to bojuješ, je to tvoje věc, tvůj život, klidně si ho zahoď.

Víte píšu zde myšlenky a vy reagujete že Vás napadám. Vím že se to nehodí do Vaší mozaiky, ale Vy sami nejvíc bojujete za Vaši pravdu, která je prostě vykonstruovaná. Když někdo přijde a začne se ptát - je prostě kacíř. Vy nechcete přijímat rozum. Vy chcete přijímat jen klam. Je to tak.

Já vám říkám jakou JÁ mám bezvadnou víru? Ne! Jen se Vás ptám v čem ta Vaše je bezvadná?

ZKUSTE O NÍ NĚKDY NĚCO NAPSAT, jako to udělal SAZEČ, třeba. Co vy ostatní? Nalháváme si že MY JSME TI JEDINÍ SPRÁVNÍ? ŽE BY SEBEKLAM?

jocolor

LIDI, VŽDYŤ JE TO TAK JEDNODUCHÝ, STAČÍ NAPSAT:

JÁ TOMU CHCI VĚŘIT ať už je to bylo postavené na hlavu a je to. Ano já chci aby mě někdo oblboval, rozumné věci přijímat nechci a baví mě když moje církev mi sežere 10% peněz.

Až bude psát ten který Vás se ptá na Vaši konstrukci, tak prostě neodpovídejte. tohle byla snaha se Vás zeptat čemu neroznumím, protože jsem zmáčkl v minulosti tlačitko reset a nyní to hledám znovu a snažím se to najít, ale najít bez hnoje a prostě myšlenky nehodící a mnou nepochopené si všímám toho že se VÁS všechno DOTÝKÁ. Promiňe mi to. Jen totiž používám mozek, to je takovýto co mám ve své hlavě, nikoli v hlavě cizí

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 3 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  jája 14/10/2009, 14:56

Zvolene, tvoje oblíbený slovo pro dnešek je hnůj. Nicméně jsi mě za tvou poměrně krátkou debatu na tomto fóru, na rozdíl od jiných, neobohatil ničím ani nepřived k jakémukoli zamyšlení. Měj se hezky. A ty, Admine, zvaž, zda diskuze v tomto duchu, jsou tady přínosem. Jen že byly doby, kdy se člověk těšil otevřít "nové příspěvky".

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 3 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  candy 14/10/2009, 15:38

Zvolene trochu jsi to přepískl, to musíš uznat! Útočíš tu na ty, kteří mají víru, ty nás svou vírou neotravuješ buď ji máš a nechceš se s ní svěřit a nebo ji nemáš, ale potom nerozumím tomu, když sám nemáš víru, proč nemo co ti dává právo napadat ty, kteří se za svou víru nestydí?

Ano někteří jedinci nebo církve vykládají bibli tak jak tady popisuješ, ale to samo o sobě nic nevypovídá, že to tak skutečně je. Asi jsi už určitě slyšel něco o genetice, tak nechápu proč nechceš věřit tomu, že by lidé mohli pocházet z jedné dvojice? Nebo ty patříš k těm, kteří vyznávají, že naše země byla osídlena nějakými ufóny? Jestli připustíš, že někdy v daleké budoucnosti tisíce let nazpátek Bůh stvořil lidskou dvojici, která díky reprodukčním schopnostem se jako rodina rozšířila do všech koutů země, což dnešní poznatky genetiky připouští takovou možnost, tak nechápu tvé výhrady k Adamovi a Evě. Jen skutečně najivní člověk může věřit někomu, který tvrdí že země a život na ní nastal během dokonce několika dnů když samozřejmě nepochopí, že popis stvořitelských dnů v bibli nepopisuje dny, které známe dnes o 24 hodinách a tak bych mohl pokračovat. Některé záležitosti můžeme pochopit díky našemu rozumu a logice a jiným prostě můžeme věřit, protože Bůh se prokazuje jako důvěryhodný a není třeba mu nevěřit. Kdybys skutečně četl pozorně například NZ, tak tady nemusíš nikoho strašit nějakými desátky.

candy

Male Poeet p?íspivku : 600
Reputace : 0
Body : 485
Registration date : 04. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 3 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 3 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Návrat nahoru

- Similar topics
» BIBLE

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru