Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Je Písmo Sväté naozaj sväté?

+12
candy
jája
Melissa
fatima
sazeč
Martin Cibulka
zbysek
witness
A6zvolen
kovboj
Jesen
markus
16 posters

Strana 4 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 4 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  zbysek 14/10/2009, 15:43

A6zvolen napsal:Nepochopils pointu. Nepřijímání argumentů a trvdý odpor, jen abych si nerozbil víru lidí nějakou cizí myšlenkou, která vlastně rozvrací ten poskládaný domeček z karet...
Zatím to vidím tak, že jediný, kdo chápe tvou pointu jsi ty a hlavním křiklounem, který nepřijímá argumenty jsi také ty. Asi se bojíš o své kartičky, jinak si to neumím vysvětlit...

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 4 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  jája 14/10/2009, 15:47

Víš Zvolene,mám manželku,která mi před dvaceti lety připadala krásná. Za tu dobu se pochopitelně změnila,taky jsem na ní našel plno chyb a když mi na to někdo poukáže nebo si někdo z kamarádů rejpne,že zestárla,beru to. Ale když mi někdo řekne,že je hnůj nebo jsem hnůj já,že s ní jsem anebo bude pořád plivat na její rodiče... Díky, debata skončila. Kritiku připustím,ale tys sem zaved 4.cenovou skupinu.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 4 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  A6zvolen 14/10/2009, 17:07

JÁJO

Určitě je krásná i dneska, Very Happy
já jsem reagoval na tvé volání admina, je tu někdo, kdo tu píše co ... se mi nehodí ... s čím nesouhlasím ... co nechci slyšet a nazval si to napadáním. JÁ JÁJO nikoho nenapadám. Já jsem si taky prožil spoustu církevních hezkých chvil na které rád vzpomínám. Na druhou stranu jsem začal vidět i věci, které mi byli cizí a dělali se v zájmu většiny, nebo okruhu lidí, nebo vedení církve a bylo to o manipulaci, lhaní a překrucování, nereklamovatelnost kázání, kázání "hnoje" a některé nastavení. Nejednalo se o zájmy Boha. Byli to pletichy. Viděl jsem lidi co ve svém podnikání kradou, lžou, uplácí, provozují pro mě věci FUJ a pak vesele hřímavě kážou pravý opak... a ve vedení to všichni ví. Já když jsem na jakoukoli věc, že bych ji použil pomyslel, Bůh v mém životě velmi tvrdě jednal, ale taky musím říct, že mi dal byznys, ví co potřebuji a to dostávám, krizi jsem zvládl s odřenýma ošima ale zvládl, mám spoustu času si tady psát rozhovory o ničem. Taky to umím vidět z tohoto úhlu pohledu. V životě mě osobně nikam neposunul žádný úhel pohledu na věc, ale tak zvaný helicopter view. jocolor

Sad

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 4 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  jája 14/10/2009, 17:23

Zvolene, co se mi nehodí..., s čím nesouhlasím..., co nechci slyšet... si tu říkáme 90% z nás. Ale tys do toho zaved takovej způsob napadání a výrazů, že se divím, že tě admin nestopnul. Toť vše. Můžeš si přečíst spoustu vzrušených diskusí za měsíce a roky zpátky, ale tvůj slovník tu nemá co dělat. Buď ho změň nebo se budu vždycky dovolávat, abys byl převeden na fórum "hospoda.cz". Snad chápeš ty uvozovky.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 4 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  witness 14/10/2009, 17:39

jája napsal: Buď ho změň nebo se budu vždycky dovolávat, abys byl převeden na fórum "hospoda.cz". Snad chápeš ty uvozovky.
Jájo, mám obavy, že Ti Zvolen neporozumí, jelikož slušnou mluvu, kterou vůči němu používáš, považuje za ,,hnůj´´, zatímco svůj opravdový hnůj považuje za smysluplnou a nevyvratitelnou argumentaci.
Zřejmě by Ti rozuměl jen tehdy, kdybys ho někam poslal vulgárnějším kalibrem, ale k takovým výrazovým prostředkům se samozřejmě nelze snížit.
Takže očekávej zase přílet nějakého toho ,,hnoje´´ na Tvou hlavu.
Já už přímou komunikaci se Zvolenem ukončil a Vám všem, co v ní pokračujete, přeji pevné nervy a když nic jiného, tak alespoň dobrou zábavu,
kde bavič Zvolen vytahuje z klobouku výkaly s pevným přesvědčením, že jsou to perly.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 4 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  A6zvolen 14/10/2009, 22:41

Víte lidé, nejsem manipulovatelný člověk.

Mám pocit, že Vaše diskuze je odsuď podsuď. Ale to není diskuze. To je chlácholení, oblbování a to pro mě je to poté prosté lhaní-obelhávání a hraní si na to co chceme a nechceme slyšet, aby náhodou nám to nerozbilo náš domeček představ, který nám někdo nakukal do naší hlavičky a když dokonce slyšímě něco jiného - je to pro nás napadání. Ne? Jájo? Neustálé se schovávání za něčí sukničku, sukničku církve, sukničku bible, sukničku admina, Sukničku Martina Cibulky, nebo sukničku Vašich filtrů a chápání... to si to ten A teda dovolil, že Jájo? Píchat do toho čemu Jája věří? Já jsem takový Jája - ukřivděný chudák, který má jen jeden filtr a někdo přijde a povídá o chodícím Bohu, že?

Málem jsem se rozplakal, když jsem četl tvůj příspěvek. Jájo.

Co vlastně chcete? Kam jdete? Jak ta cesta vypadá? Narovinu, už jednou skutečně narovinu, ... jestli tedy rovinově umíte jednat

jocolor

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 4 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  jája 15/10/2009, 08:45

Máš pravdu witnessi. Hezkej den všem.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 4 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  candy 15/10/2009, 10:29

Ahoj Zvolene, máš na své názory právo i na způsob jak je prezentuješ nebo o nich uvažiješ a následně je chceš někde vykomunikovat například jak to děláš na tomto fóru. Snažím se ti porozumět a do jisté míry ti rozumím i chápu, já jsem taky někdy dost otevřený a neberu si ohledy když mě něco nebo někdo rozlobí, ale krom všech ostatní sukniček-berliček, které jsi uvedl souhlas, ale nesouhlasím s tebou když uvádíš i sukničku-bibli, leda že by jsi tou sukničkou myslel vykonstruované závěry na základě bible jen abych mohl podpořit své bludy, pokud jsi to myslel nějak podobně, tak souhlas i se sukničkou-bible.

Já chci:
- žít (přirozená touha člověka-tak jsme byli uděláni)
- milovat Boha a své bližní
- zažít dobu kdy budu buď přímo či zprostředkovaně komunikovat s JK
- milovat svou ženu a dcerku a je jedno v jaké formě a kde, ale chci s nimi být stále
- mít silnou víru, která se nebrání novým věcem nebo chápání
- tomu všemu porozumět a věřím, že mi v tom pomáhá DS a bible

mohl bych pokračovat a nestačila by kapacita tohoto serveru.

Ale úplně mi stačí když budu žít tak jak dosud obkolopený milující rodinou, s přáteli, s Vámi všemi na fóru a s láskou a důvěrou našeho Boha a jeho Syna.

candy

Male Poeet p?íspivku : 600
Reputace : 0
Body : 485
Registration date : 04. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 4 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  A6zvolen 15/10/2009, 13:25

Candy,

ve mě je takový červíček, který mi říká. Ten úspěch, bohatství a zdraví co mají lidé v církvi, mají i lidé kteří v nic nevěří a to samé naopak neůspěch, chudoba a nemoc mají jak lidi věřící tak nevěřící... Prostě procento úspěšného bohatého a zdravého života je všude úplně stejné. Avšak při potížích se modlíme, ale proč, když dostaneme prakticky a statisticky to samé jako ti co se nemodlí. Kde je ta přidaná hodnota? Když vidím tuto přidanou hodnotu, kterou dnes já nazývám nula, jak je to s těmi ostatními přidanými hodnotami... Jsou vůbec?

Já už si dnes nemůžu nechat do hlavy lejt svědectví lidí a manipulace církve o tom, jak to všechno krásně funguje. Ano dělal jsem to taky, ale bylo to tím že jsem si chtěl mozaiku skládat do ANO, SUPER! FUNGUJE TO!

Epitaf
Ono to vlastně není špatný někam přijít, na každého se usmát, zazpívat si, poslechnout si lidi, jak jim Bůh opravil auto, které dali do autoservisu - ač už tomu nikdo nevěřil, že někdy auto pojede a pak si poslechnout pána, který nám povídá jak nesmím okrádat Boha tím, že pánovi neplatím 10% mzdy. Jednou je desátek z čisté, podruhé z hrubé, a potřetí nejlépe ze superhrubé a + zisk z firem a dovolenou pastorovi - a 100.000 na otroky tam - a 20.000 na Bible onde Very Happy - ne některým opravdu zabedněným bych zase se mohl dotknout nebo jim ublížit Sad , nechám toho. Ať si dál žijí ve svých předpokladech a představách.

Jak potom zase přijít do církve, na každého se usmívat a přitom VÍŠ, že ti lidé jsou vlastně vedle jak ta jedle.

To je asi to, co si dnes hledám.

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 4 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  Martin Cibulka 15/10/2009, 14:06

Pro Zvolena:

Pokud budeš posuzovat úspěšnost jednotlivých věřících v ekonomických záležitostech, pak Ti klidně může vyjít i to, že úspěšnějšími lidmi jsou ti mimo církev, kteří neplatí ani desátky ani žádné dobrovolné dary. Ta přidaná hodnota víry v tom totiž vůbec nespočívá. Přidaná hodnota víry, která vychází z přijetí toho, co čteme v Bibli, totiž spočívá v přijetí jiných hodnot, než na které dávají důraz lidé, kteří Bibli odmítají.

Zatím to vidím tak, že konkrétně Ty přijímáš jen něco. Každý, kdo přijímá jen něco, je člověk, který má všelijak upravené auto, kterým jezdí. Některé úpravy takového auta mohou být bezpečnostním rizikem samy o sobě (v takových případech mohou např. upadnou kola během jízdy), jiné úpravy mohou pouze vzbuzovat závist těch, kteří takové úpravy nemají (v takových případech můžeš být terčem nějakého útoku s cílem Tvé auto poškodit).

Kromě toho, Tvá řidičská úspěšnost a tedy spokojenost s autem, které máš k dispozici, závisí na spoustě dalších věcí počínaje od zručnosti, výběru trasy, po kterých se pohybuješ, až po ohleduplnost ostatních účastníků silničního provozu.

To je mé zamýšlení nad nejen „červíčkem“, ale také příkladem, který jsi před časem použil.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 4 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  candy 15/10/2009, 14:19

Zvolene

určitě máš důvod proč jsi tak nastavenej spíše pesimisticky než optimisticky. S tou modlitbou to je úplně jinak než jak jsi uvedl. Ano máš pravdu, že jak věřící tak i nevěřící mají stejné problémy. Jenže modlitba tu není především jen proto aby jsme si jak se lidově říká něco vymodlili, ale dáváme tím najevo, když se modlíme k Bohu nebo Pánu, že věříme že je a že nám když bude chtít a usoudí, že potřebujeme pomoc, takovou pomoc projeví. Ale nemyl se, že Bůh je náš otrok, který nám splní, jako džin v láhvi, všechno co nám na očích vidí! Modlitba je forma komunikace nás s Bohem. V bibli, pokud jsi ji četl, najdeš hodně odkazů na různé formy, ale nikde nenajdeš tedy jsou tam okamžiky, kdy se někdo sobecky modlil, ale také je tam ukázáno jak dopadl.

Nejdříve si musíš dát dopořádku, jak je patrné z tvého pesimismu, ty věci které tě uvedli do tvého postoje k bibli a Bohu obecně a pak můžeš lépe přijímat například protiargumenty druhých. Mám totiž ten pocit, že jsi natolik "nasr...ný", že i dobře míněná pomoc nepřijímáš právě z důvodu tvého psychického nastavení k této záležitosti.

candy

Male Poeet p?íspivku : 600
Reputace : 0
Body : 485
Registration date : 04. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 4 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  A6zvolen 15/10/2009, 15:16

Martine...

to je přesně ten kámen úrazu našeho rozhovoru...
Já se bavil o třech věcech...
úspěch, bohatství a zdraví a to samé naopak neůspěch, chudoba a nemoc.

Odpusť mi, ale ty jsi odpověděl jen na něco z těch 3 věcí, u které je to jasné jako facka. Tak například jak je to s člověkem, který upřímně věří se modlí má nemocné dítě a dopadne to prostě zle. To není žádná sranda.

Já se bavím o neúspěších - vím to, ale já je dnes vidím a neumím na některé Vaše myšlenky kladně reagovat a vlastně dnes - teď přemýšlím, jestli vůbec se tento můj postoj někdy změní. Rozumějte, že když se něco zlomí, tak to usychá až to uschne - zemře. Myslel jsem si, že to možná znovu najdu, napřímím, že začne proudit míza a začne to znovu růst.

Taky vám přeji hezký den

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 4 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  candy 15/10/2009, 15:32

Jenže Zvolene s tím nemocným dítětem a modlícími se rodiči a špatným koncem, to jsi nepochopil biblické poselství! V bibli nikde není ani náznak toho, že když se modlíš za nějakou konkrétní věc či pomoc, že se tvé modlitby "musí" naplnit! Ano je to smutné, ale takový je život a Bůh potažmo jeho Syn již nedělá zázraky, o kterých čteme v jeho Slově. To je problém lidí samotných, ale určitě velkou roli v té absolutní důvěře například v naplňování modliteb, hraje a dost negativistickou úlohu cirkev tedy církve jako takové. Jak jsem uvedl výše bible nic takového neslibuje. Jestli ti je málo slib ve vzkříšení, což má být i útěchou pro všechny pozůstalé když jim někdo z jejich milovaných zemře, ale určitě se nemají zlobit na Boha, že se modlili a nic se nestalo, protože tak to jednoduše nefunguje. A mimochodem i o tom je víra a naděje, kterou máme od Boha a jeho Syna.

candy

Male Poeet p?íspivku : 600
Reputace : 0
Body : 485
Registration date : 04. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 4 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  Martin Cibulka 15/10/2009, 19:07

Pro Zvolena:

Původně ses ptal takto (Thu 8 Oct ŕ 13:41):
Vy všichni jste bohatí úspěšní a šťastní?
Teprve dnes jsi štěstí nahradil „zdravím“. K tomu Ti mohu potvrdit, že Bůh opravdu slibuje i zdraví, ne však za to, že se k němu budeš modlit, ale za to, že mu budeš „sloužit“ (2.Mojžíšova 23:25) respektive „přesně naslouchat hlasu Jehovy, svého Boha, a budeš činit to, co je v jeho očích správné, a vskutku dopřeješ sluchu jeho přikázáním a budeš dodržovat všechny jeho předpisy“ (2.Mojžíšova 15:26). Který z věřících to opravdu dělá?
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 4 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  A6zvolen 15/10/2009, 21:24

Mno když se tedy oháníme tou Biblí a Martin Cibulka si tedy všiml změny jednoho slova, ale opět nenapsal k tomu vůbec nic ... nevadí. Bůh slibuje? Bůh jasně píše....

Matouš 7:7
• 7Proste, a bude vám dáno; hledejte, a naleznete; tlučte, a bude vám otevřeno.

• 8Neboť každý, kdo prosí, dostává, a kdo hledá, nalézá, a kdo tluče, tomu bude otevřeno.

• 9Což by někdo z vás dal svému synu kámen, když ho prosí o chléb?

• 10Nebo by mu dal hada, když ho poprosí o rybu?

• 11Jestliže tedy vy, ač jste zlí, umíte svým dětem dávat dobré dary, čím spíše váš Otec v nebesích dá dobré těm, kdo ho prosí!
________________________________________
• Lukáš 11:10 | Neboť každý, kdo prosí, dostává, a kdo hledá, nalézá, a kdo tluče, tomu bude otevřeno.
----------------------------------------------------------
• Jan 16:24 | Až dosud jste o nic neprosili v mém jménu. Proste a dostanete, aby vaše radost byla plná.
---------------------------------------------------------
• Matouš 18:19 | Opět vám pravím, shodnou-li se dva z vás na zemi v prosbě o jakoukoli věc, můj nebeský Otec jim to učiní.

a to zcela jistě nefunguje. Nebo ano?

Nechtěl jsem to táhnout takto daleko, ale toto výše uvedené z té knihy nazývané Bible, je lež. Mohl si prosit jak chtěl...

Mějte se hezky

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 4 Empty Re:Je Písmo svaté opravdu svaté?

Příspěvek  Melissa 15/10/2009, 23:41

Z pohledu A6 se zdá, že věřící, věrný Bohu - pak by to měl být člověk který je bohatý, úspěšný, zdravý, vždyť se modlí, že? Pak ale proč byl Ježíš chudý, tulák bez domova, považován za nepřítele církve a státu - dokonce odsouzen a zabit. Zda byl zdravý, nevím, o tom se nikde přímo nepíše. Že by byl takový "chudák", protože měl malou víru a nemodlil se? ... Nic ve zlém, nemíním to zle, jen by stálo za to se zamyslet, proč žil tak jak žil člověk, který měl k Bohu velmi blízko?Proč si vybral chudobu, jaký měla smysl? Byla to opravdu chudoba? Vždyť hladem neumíral, pohostinství mu také bylo poskytnuto - takže spíše to byl z jeho strany dobrovolný výběr. Proč to dělal?
Nechci kázat a hrát si na moralistu. To, že nejsem tulák, mám domov a vysloveně nejsem na mizině a v dluzích - to mi vyhovuje. Přináší mi to jistý klid pro život, ale nemyslím, že by bylo povinností Boha mi tyto věci poskytovat. Vlastně mohu děkovat, že mi důležité věci nechybí, rodina je zabezpečená a v pohodě. A v teple domova můžu uvažovat, proč Ježíš dokázal nalézt štěstí v situaci, kterou běžně považujeme za špatnou. Proč si ten život zvolil? Co mu to přineslo. Úspěch, bohatství ani dlouhý život ve zdraví mu to nedalo.

Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 4 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  Martin Cibulka 16/10/2009, 16:01

Pro Zvolena:

Proč si myslíš, že texty, které uvádíš (Matouš 7:7-11; 18:19; Lukáš 11:10 a Jan 16:24), nebyly vyřčeny v kontextu toho, co jsem uvedl z Tóry? Pán Ježíš přece nepřišel „zničit Zákon nebo Proroky“ (Matouš 5:17), ale vybízel k činění a vyučování všech přikázání, i těch „nejmenších“ (Matouš 5:19). Proto se Tě ptám: Činil jsi všechno to, k čemu vybízel Pán Ježíš, nebo jsi jezdil tím autem, o kterém jsi psal v příspěvku z Thu 8 Oct ŕ 11:36?!
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 4 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  A6zvolen 16/10/2009, 20:12

Martine, já si tě vážím, ale nepodsouvej mi nic. V knize nazvané Bible je to psáno jasně a tak jak jsi ty prezentoval svůj verš já na něj odpověděl. Podstat rozhovoru není o úhlu pohledu. Nějaké tvoje fitry chápaní a myšlenkové vzorce, už mám od jiných za sebou. Prostě vím, že to nefunguje a nenechám se vplést do hry, že kdyby, ve spojení, já se myslím, nebo to tvoje proč si myslíš. Ne. To co píše Bible ve verších které jsem uvedl - nefunguje a to je zcela hmatatelný důkaz.
Já jsem byl jasně veden. Nenechám si nic podsunout.

Život věřících je stejný jako nevěřích žádná přidaná hodnota, kterou by jsme mohli škálovat tam není. to co píšeš ve tvém verši:

25Budete sloužit Hospodinu, svému Bohu, a on požehná tvému chlebu a tvé vodě. Vzdálím od tebe nemoc;

Bylo zcela naplněno. Ostatní je tvoje konstrukce, ve které se snažíš stejně jako v případě mých minulých mejlů mlžit skutečnou podstatu rozhovoru a neustále ji převádět jinam, od toho že to prostě nefunguje.

Věř že mě to na tebe mrzí. Nejsem manipulovatelný a pořád se budu vracet k meritu věci. Umím se dohodnout a vyjednat velmi mnoho věcí, ovšem nemůže být mým partnerem člověk, který se mě snaží ovládat.

S úctou k tobě, Martine

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 4 Empty Jeremiáš

Příspěvek  Černá ovce sboru 16/10/2009, 21:48

Úryvek z http://www.rozhlas.cz/nabozenstvi/bible/_zprava/452236

Jeho prorocké působení se klade mezi roky 627 za vlády krále Jošijáše a 587, kdy po dobytí Jeruzaléma Babylóňany je odvlečen s judskými uprchlíky do Egypta.Judský král Jojákím nechává Jeremiášův svitek spálit, ale Báruch jej napíše znovu a přidá k němu ještě další Jeremijášovy výroky.
K dalším teologicky důležitým momentům knihy patří varování před přehnaným spoléháním na bohoslužebný kult a chrám (kap. 7), zaslíbení příchodu nového pastýře (kap. 23) a ustanovení nové smlouvy mezi Bohem a člověkem v srdci člověka (kap. 31).
Řecké znění knihy v Septuagintě je oproti hebrejskému masoretskému textu asi o 2700 slov kratší a řazení některých kapitol je jiné. Tyto odlišnosti není možné přičíst na vrub změnám překladatelů. Moderní badatelé tedy měli za to, že ještě krátce před ustálením židovského kánonu byly v oběhu dvě verze této knihy, jedna delší a jedna kratší. Toto bylo potvrzeno nálezy v Kumránu, kde byly nalezeny tři hebrejské svitky proroka Jeremiáše, z nichž jeden odpovídá z velké části znění Septuaginty.
Ptám se :"která verze je bohem inspirovaná?",pokud vůbec inspirovaná je?
Černá ovce sboru
Černá ovce sboru

Male Poeet p?íspivku : 280
vztah k organizaci : Dříve SJ dnes KOZEL,stoupenc GEHENY a věčného zatracení
Reputace : 0
Body : 87
Registration date : 15. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 4 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  zbysek 16/10/2009, 22:26

Černá ovce sboru napsal:Ptám se :"která verze je bohem inspirovaná?",pokud vůbec inspirovaná je?
Co si tak kdo představuje pod slovem inspirace? Zažili jste to někdy? Všímám si, že někteří inspiraci ztotožňují div ne s diktátem.

Omyl.

Zažil jsem inspiraci mnohokrát, v některých případech bych si troufal i tvrdit, že byla z výšin. Vždy se však jednalo v pravém smyslu o toto: podnět, nápad, vnuknutí. Na způsobu, jakým jsem to nakonec ztvárnil, až tak nezáleželo. Podstatná byla vždy nosná myšlenka.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 4 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  A6zvolen 16/10/2009, 22:35

Zbyšku,

já zažil inspiraci taky několikrát - nosnou myšlenku. Ovoce kterou přinesla, si můžeš v mých příspěvcích přečíst. Byla to víra a naděje. Upřímná modlitba, a toto co zde píšu celou dobu je moje svědectví jejího výsledku. Není to podvrh, manipulace, lež, hnůj, ale "helicopter view" člověka, který nechce být dál sprostě manipulován - a dál obelháván. To mi přijde jako poctivé, mluvit narovinu i přes zranění, které to některým přináší.

PS: je správné pro ty neznalé cizích výrazů dodat, že Helicopter view není pohled z určitého pohledu, ale se shora, kdy se vlastně díváme na to z výšky - "dle přnášeného ovoce"

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 4 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  zbysek 17/10/2009, 08:36

A6zvolen napsal:To mi přijde jako poctivé, mluvit narovinu i přes zranění, které to některým přináší.
Na rovinu lze také mluvit v mezích nějaké slušnosti, aspoň se základní úctou k druhému, i když s ním nesouhlasím. Ale označovat oponenty hned za vymyté mozky je dost silné kafe. Jestli je tohle ovoce, o kterém mluvíš, pak bych měl tip na zdroj tvých inspirací.

Já třeba nemám rád pitvání textů, slovíčko po slovíčku. To jde proti inspiraci, takto člověku snadno unikne hlavní význam. Ale ověřil jsem si, že základní myšlenka obsažená v Bibli je správná, že funguje. I ty modlitby - o cokoliv mě požádáte, to vám chci dát - fungují. Ovšem musíš chápat slovo "cokoliv" v kontextu hlavní myšlenky, ne dle jazykového pitvání významu slovíčka "cokoliv".

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 4 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  A6zvolen 17/10/2009, 11:02

Zbyšku,

jak bys to nazval? Bylo by správné nazvat sprostým slovem? To by bylo špatný. To by bylo hodně špatný ... Máme si něco nalhávat?

Toto je učebnicová rovnice:
Aby člověk přistoupil na radikální změnu svého myšlení a změnil svůj způsob života, jeho vlastní hodnoty, myšlenkové rovnice, přijal úplně jiný kodex, (změna vlastní paradigmy) je potřeba vyšší, nebo minimálně tak stejný impulz k této změně.

Jinak jsi přenesl význam toho co jsem skutečně psal a prezentuješ to jako útok na svou osobu.

To že se to tak nazývá není z mé hlavy. To, že ty to nevidíš-nevnímáš co tam s tebou dělají a následně se s tebou děje, je prostě jejich cíl - cíl na ovládání TEBE jinými lidmi. A když přijde někdo, kdo to nazve správně, není to tvůj nepřítel, který tě napadá. Jen to jen člověk, který ví o čem je řeč. Skutečně, to není Bůh, to je kalkul lidí.

Podívej se na Martina Cibulku, jak ten opatrně našlapuje, cíleně se vyhýbá a přenáší témata jinam, než tam kde je merito věci. Všimni si toho. To je úplně flagrantní. Tím ho nenapadám, vím, že je to jeho nastavení, je to jeho chleba. jocolor

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 4 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  witness 18/10/2009, 11:36

A6zvolen napsal:
PS: je správné pro ty neznalé cizích výrazů dodat, že Helicopter view není pohled z určitého pohledu, ale se shora, kdy se vlastně díváme na to z výšky - "dle přnášeného ovoce"
Děkujeme za vysvětlení, většina z nás si dosud myslela, že Helicopter bude asi nějaký druh ponorky, ale díky odbornému výkladu pana jazykovědce A6 Zvolena jsme pochopili, že helikoptéru musíme hledat ve vzduchu.V takový pokrok v mém vzdělání jsem o tomto víkendu ani nedoufal.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 4 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  candy 18/10/2009, 11:47

Tato povrchnost nad člověkem, který mi je nepříjemný ve svých názorech je patrná u SJ a jak vidno i u těch, kteří tam stále u nich jsou, ale mají již jiné názory. Prostě předřečník je v tom stále až po uši. Nemusím s druhou stranou souhlasit, ale také jej nemusím snižovat nebo mít převahu, což je běžný komunikační způsob u SJ když jednají s někým kdo jim ukazuje jak jsou mimo. Nevím sice jaký byl záměr Zvolena při snaze vysvětlit anglický termín, ale aspoň měl snahu.

candy

Male Poeet p?íspivku : 600
Reputace : 0
Body : 485
Registration date : 04. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Písmo Sväté naozaj sväté? - Stránka 4 Empty Re: Je Písmo Sväté naozaj sväté?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 4 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Návrat nahoru

- Similar topics
» BIBLE

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru