Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Co to znamená, být dobrým člověkem?

+21
powerlifter
Styvi
Ing.Peter
drobeček
Hurvinek
Alea
daniely
pepakrocan
Jesen
Mezek
Vierka
witness
lorak
kasatymyr forse spain
rals
transylvánec
Bulhar
zbysek
gari
Melissa
frodobagin
25 posters

Strana 17 z 20 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19, 20  Next

Goto down

Co to znamená, být dobrým člověkem? - Stránka 17 Empty Re: Co to znamená, být dobrým člověkem?

Příspěvek  lorak 29/7/2012, 15:09

Mezek napsal:
když jsem odešel z falešné organizace NSSJ, z dosahu falešného proroka a samozvance!
Dobře jsi udělal.Ale uznej,že se většina z nás /alespoň jednu dobu já/chovala podobně,jako Lorak.
On se nehne z místa,pokud nepřipustí,že výklad některých podstatných veršů je mimo mísu study

Vyklad podstatnych veci ohledne uctivani BOHA je prave jednoznacne dobrym vykladem pouze u Svedku Jehovovych. Je to zakladni a dulezite poznani pro zachranu a ziskani vecneho zivota (Jan 17:3; Mar 12:28-34)

Mam velmi dobre prostudovane i jine takzvane krestanske nabozenske teorie o Bohu a vidim v nich velmi hodne spolecneho. Nesou stejneho ducha demonskeho uceni, ktery se jednoznacne naplno projevil i v zaverech a uceni nicejskeho koncilu (325 n.l.).

Proto muze RKC pravem o vsech takzvanych krestanskych nabozenstvych rict, ze jsou sektou a odklonem od jejiho uceni zatimco samotne RKC je sektou a odklonem od uceni vernych nasledovniku a apostolu Jezise Krista z 1. stoleti.

K tomu, co ucili Jezisovi verni nasledovnici jsou dnes nejblize prave Svedkove Jehovovi a jejich uceni dava smysl uceni CELEHO PISMA. Vytvari z uceni PISMA jeden srozumitelny CELEK, kde jedna myslenka navazuje na dalsi myslenku pricemz jedna druhe neodporuje jak je to jasne videt v uceni odpadliku, co vytvareji sektarske uceni.

Tesi mne, ze v tomhle poznani SJ i nadale napreduji a prijimaji uceni PISMA, kde se objevuje i nove svetlo a porozumeni nekterych tezce srozumitelnych casti Pisma zatimco jine takzvane krestanske cirkvi se i nadale potkynaji na svym nesmyslnych falesnych dogmach, ktere nemaji vubec zadny zaklad v uceni PISMA a jsou pouze lidskym ucenim ovlyvnenym filozofii. (Pri 4:18,19; Kol 2:8 )

Propojenost takzvanych krestanskych cirkvi s dnesnym svetem, jen potvrzuje komu skutecne tyhle cirkvi slouzi a kto je jejich skutecnym panem a bohem. (Jak 1:27;4:4; 2 Kor 4:4;11:13-15)

Mezku nejspis budes dalsim clovek na mem seznamu tech s kterymi neni smysluplne vest tady na tomhle foru dalsi debatu.

(Zbysek, Gari, Jesen, Mezek)

Nejspis se to bude casem tykat i dalsich a ci se to v blizke dobe zmeni hodne zalezi na postoji a chovani kazdeho z vas.

Nemam ani ten nejmensi zajem vam debatovanim s vami skodit ani vas podporovat ve vasem hrichu vuci Bohu Jehovovi.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Co to znamená, být dobrým člověkem? - Stránka 17 Empty Re: Co to znamená, být dobrým člověkem?

Příspěvek  Mezek 29/7/2012, 15:18


Mezku nejspis budes dalsim clovek na mem seznamu tech s kterymi neni smysluplne vest tady na tomhle foru dalsi debatu.
scratch
Však jsem nedavno psal,že nemáš "zvonit"na moje dveře. Wink
Jinak nikdy neříkej NIKDY Mad
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Co to znamená, být dobrým člověkem? - Stránka 17 Empty Re: Co to znamená, být dobrým člověkem?

Příspěvek  lorak 29/7/2012, 15:20

Mezek napsal:

Mezku nejspis budes dalsim clovek na mem seznamu tech s kterymi neni smysluplne vest tady na tomhle foru dalsi debatu.
scratch
Však jsem nedavno psal,že nemáš "zvonit"na moje dveře. Wink
Jinak nikdy neříkej NIKDY Mad

At se stane podle vule meho nebeskeho Otce Boha Jehovu.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Co to znamená, být dobrým člověkem? - Stránka 17 Empty Re: Co to znamená, být dobrým člověkem?

Příspěvek  Mezek 29/7/2012, 15:23

Pro Zbyška:[/quote]
Já určitě ne (nikdy jsem nebyl nositelem té jediné správné "pravdy"[quote]

Dobrá beru,ale je mi divné že jsi vydržel u SJ šest let.Když jsi scratch pochyboval o "pravdě"SJ
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Co to znamená, být dobrým člověkem? - Stránka 17 Empty Re: Co to znamená, být dobrým člověkem?

Příspěvek  Mezek 29/7/2012, 15:31

Píše LORAK.
Ať se stane podle vůle mého/já vkládám našeho/nebeskeho Otce Boha Jehovu.


Neboj,kdybys potřeboval cokoliv,zazvonit můžeš.Vodu či chléb Ti rozhodně neodmítnu.Nejsem až takový" parchant odpadlický " Very Happy Jen mě občas nadzvedneš.Což je normální.I na pivo bych s Tebou šel. Laughing
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Co to znamená, být dobrým člověkem? - Stránka 17 Empty Re: Co to znamená, být dobrým člověkem?

Příspěvek  jája 29/7/2012, 15:32

loraku, pokud věříš, že je VRO Božím mluvčím, tak tě vůle tvého Otce Jehovi vůbec nezajímá, jinak bys sem nejen nenahlídnul, ale kdyby jo, okamžitě bys zmizel.
Určitě přijdeš s argumentem, proč zrovna tohle se tě takhle striktně netýká, nicméně víme všichni, že ano. Několikrát si nás nazval odpadlíky a stejně s náma trávíš dny a hodiny Smile .
Tak nezmiňuj vůli Jehovi, kterou buď nerespektuješ, nebo neuznáváš VRO jako jeho mluvčího.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Co to znamená, být dobrým člověkem? - Stránka 17 Empty Re: Co to znamená, být dobrým člověkem?

Příspěvek  lorak 29/7/2012, 16:17

Mezek napsal:Píše LORAK.
Ať se stane podle vůle mého/já vkládám našeho/nebeskeho Otce Boha Jehovu.


Neboj,kdybys potřeboval cokoliv,zazvonit můžeš.Vodu či chléb Ti rozhodně neodmítnu.Nejsem až takový" parchant odpadlický " Very Happy Jen mě občas nadzvedneš.Což je normální.I na pivo bych s Tebou šel. Laughing

Mezku pises, ze prijimas Jehovu jako sveho Boha, ale znevazujes lidi, co ho uctivaji jako jedineho praveho BOHA.

"Kdo říká: „Poznal jsem ho“, a přece nezachovává jeho přikázání, je lhář, a v tom [člověku] není pravda. Ale kdokoli vskutku jeho slovo zachovává, v tom [člověku] doopravdy byla Boží láska učiněna dokonalou." (1 Jana 2:4,5 )

"Jestliže někdo prohlašuje: „Miluji Boha“, a přece nenávidí svého bratra, je lhář. Ten, kdo totiž nemiluje svého bratra, kterého viděl, nemůže milovat Boha, kterého neviděl. A toto přikázání máme od něho, že ten, kdo miluje Boha, má také milovat svého bratra." (1 Jana 4:20,21 )

Oznamujes jinym lidem prichod Boziho kralovstvi, abys nenesl vinu jejich krvi ?

Podporujes to, co napomaha oznamovani dobre spravy ?

Jaky je tvuj vztah k hmotnym vecem v tomto svete ?

"Nemilujte svět ani věci ve světě. Jestliže někdo miluje svět, není v něm Otcova láska, protože všechno ve světě — touha těla a touha očí a okázalé vystavování prostředků, které má někdo k životu — nepochází od Otce, ale pochází ze světa. Mimoto svět pomíjí a rovněž jeho touha, ale ten, kdo činí Boží vůli, zůstává navždy." (1 Jana 2:15-17 )

Mam te stale moc rad, lebo vim, ze si v minulosti takovou lasku k Bohu skutecne mel a jeste stale se k ni muzes vratit.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Co to znamená, být dobrým člověkem? - Stránka 17 Empty Re: Co to znamená, být dobrým člověkem?

Příspěvek  lorak 29/7/2012, 16:34

jája napsal:loraku, pokud věříš, že je VRO Božím mluvčím, tak tě vůle tvého Otce Jehovi vůbec nezajímá, jinak bys sem nejen nenahlídnul, ale kdyby jo, okamžitě bys zmizel.
Určitě přijdeš s argumentem, proč zrovna tohle se tě takhle striktně netýká, nicméně víme všichni, že ano. Několikrát si nás nazval odpadlíky a stejně s náma trávíš dny a hodiny Smile .
Tak nezmiňuj vůli Jehovi, kterou buď nerespektuješ, nebo neuznáváš VRO jako jeho mluvčího.

Mam na urcite veci odlisny nazor, ale verim, ze Svedkove Jehovovi jsou jako celek Bozim lidem a obnovenim cisteho uctivani vernych nasledovniku Jezise Krista v 1. stoleti. Bohu prinasi prijatelne ovoci v podobe sluzby dulezite k zachrane vsech lidi na Zemi presne tak, jak to delali i Jezisovi nasledovnici. Oznamuji Jezise Krista jako sveho Pana a Bohem Jehovu ustanoveneho Krale. Posvecuji jmeno jedineho praveho BOHA JEHOVU (JHVH) a oznamuji jeho vuli.

I kdyz jednotlivci selhavaji stejne jak to bylo i v prvnim krestanskem sboru, tak i nadale SJ verne slouzi Bohu oddeleni od tohoto sveta.

Kazdy si ponese pred Bohem osobni zodpovednost za sve konani a komu bylo vice svereno od toho taky bude vice pozadovano.

"Jehova není pomalý vzhledem ke svému slibu, jak [to] někteří lidé pokládají za pomalost, ale je k vám trpělivý, protože netouží, aby byl někdo zahuben, ale touží, aby všichni dosáhli pokání." (2 Petra 3:9 )

Jajo tohle se tyka kazdeho cloveka. I vas jenz ste z velke miry od Jehovu odesli, lebo ve vasem srdci chybela laska a verna oddanost Jehovovi a laska k bliznim.

Ja sam dobrovolne urcite z krestanskeho sboru SJ neodejdu a pokud mne nejaky Diotrefes vylouci ze sboru i tak nadale budu podporovat Bozi lid v jejich oddane sluzbe Bohu Jehovovi, kterou mu predkladaji jako verni nasledovnici Jezise Krista naseho Pana.

Odejit kvuli slabosti a selhani jednotlivcu, nebo pro vlastni pychu bych povazoval za prohru a satanove vitezstvi nade mnou.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Co to znamená, být dobrým člověkem? - Stránka 17 Empty Re: Co to znamená, být dobrým člověkem?

Příspěvek  jája 29/7/2012, 16:39

Dobře, v množství slov není moudrost, což je vidět v tvé odpovědi. Zkus mi stručně vysvětlit, jak chceš plnit vůli svého otce Jehovi, když trávíš hodiny debatou s odpadlíky, čímž se dle výkladu VRO sám stáváš odpadlíkem?
Někdo z nás nesdílí názor VRO na krev, jiný na hospodaření, ty na styk s odpadlíky.
Jsi jedním z nás Cool .

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Co to znamená, být dobrým člověkem? - Stránka 17 Empty Re: Co to znamená, být dobrým člověkem?

Příspěvek  lorak 29/7/2012, 17:12

jája napsal:Dobře, v množství slov není moudrost, což je vidět v tvé odpovědi. Zkus mi stručně vysvětlit, jak chceš plnit vůli svého otce Jehovi, když trávíš hodiny debatou s odpadlíky, čímž se dle výkladu VRO sám stáváš odpadlíkem?
Někdo z nás nesdílí názor VRO na krev, jiný na hospodaření, ty na styk s odpadlíky.
Jsi jedním z nás Cool .

Jajo chces cinit pokani ?

Na tomhle foru jsou i lidi, co maji na dane veci odlisny nazor a nadale zustavaji oddany SJ. Ne vsichni, co tu jsou uz byli vylouceni se sboru SJ.

Nejsi rad, ze se vam, co uz nejste v krestanskem sboru snazi dat Jehova sanci kat se a vratit se k nemu ?

"Pátrejte po Jehovovi, dokud se dá nalézt. Volejte k němu, dokud se prokazuje být blízko. Ať ničema opustí svou cestu a muž, který škodí, své myšlenky; a ať se vrátí k Jehovovi, který se nad ním smiluje, a k našemu Bohu, neboť ve velkém měřítku odpustí." (Izajas 55:6,7 )

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Co to znamená, být dobrým člověkem? - Stránka 17 Empty Re: Co to znamená, být dobrým člověkem?

Příspěvek  sazeč 29/7/2012, 17:25

lorak napsal:

Sazeci uz znas odpoved na to, kdo je hvezdou, ktere byl dan klic od jamy propasti ?


"A viděl jsem hvězdu, která spadla z nebe na zem, a byl mu dán klíč od jámy propasti." (Zj 9:1 )

Zbyšek odpověděl. Tak i já, že to bude nejspíš anděl, který spadl z nebe ten, který není hoden od Boha nazván spravedlivý a tudíž býti Bohem uctivě zacházen. Prostě Bůh ho shodil s cílem konat Jeho vůli.



"A viděl jsem anděla, jak sestupuje z nebe s klíčem od propasti a [s] velkým řetězem v ruce. A zmocnil se draka, prahada, který je Ďábel a Satan, a spoutal ho na tisíc let. A uvrhl ho do propasti a zavřel [ji] a zapečetil [ji] nad ním, aby již nezaváděl na scestí národy, dokud neskončí tisíc let. Potom musí být na malou chvíli uvolněn." (Zj 20:1-3 )

A teď, Loraku, všimni jednání Boha vůči sestupuvšiho anděla, ne jako s tím, kterého shodil!! Používej rozlišovací schopnost!!


"Mají nad sebou krále, anděla propasti. Hebrejsky se jmenuje Abaddon, ale řecky se jmenuje Apollyon." (Zjevení 9:11 )

Král propasti (říše zkázů, ohavnosti), že by ten Král králů, král poddaných, upřímných lidí???? Uvažuješ vůbec? Bůh řekl satanu, že ujímá úkolů živit se prachem lidí, samozřejmě nevěrných, neposlušných. Rozlišuj krále mezi králi!!

Alea co byla svedena a oklamana zrejme hezky svedla i oklamala i tebe samotneho a uveril jsi LZI ! (2 Timoteovi 3:13; 2. Tesaloničanům 2:11; 1. Timoteovi 4:1)

"žena byla důkladně oklamána a ocitla se v přestupku." (1 Tim 2:14 )

Vis o tom, ze Alea sympatizuje s odpadlickou krestanskou sektou znamou jako Rimsko katolicka cirkev ?

Ty nejsi oklámán? Ty káráš lidi a přesto nejíš chléb a nepiješ víno na připomínku Kristova smrti a smlouvy s Bohem Otcem. Mluvíš tedy z VRO od propasti ohavnosti jako štír dle Božího plánu. I ty jsi užitečný vůči nám, to si piš, abysme byli bdělí a nebyli podobni vám a vzývali našeho Pána Ježíše.

Zj.9:2 otevřela jícen propasti a vyvalil se dým jako z obrovské pece, a tím dýmem se zatmělo slunce i všechno ovzduší. Z dýmu se vyrojily kobylky na zem; byla jim dána moc, jakou mají pozemští škorpioni. Dostaly rozkaz nneškodit trávě na zemi ani žádné zeleni anni stromoví, jenom lidem, kteří nejsou označeni Boží pečetí na čele.

Loraku, vzpomeň na satana při útoku na Joba... I to jste vy, horliví SJ, které mám rád. Mylně se domnívají, že konají Boží vůli. To je také pravda. Však nakonec ukáže ten Pán, který soudí... tj. mezi SJ vybere jakožto mezi KC pravé pro Sebe.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Co to znamená, být dobrým člověkem? - Stránka 17 Empty Re: Co to znamená, být dobrým člověkem?

Příspěvek  lorak 29/7/2012, 17:45

sazeč napsal:
lorak napsal:

Sazeci uz znas odpoved na to, kdo je hvezdou, ktere byl dan klic od jamy propasti ?


"A viděl jsem hvězdu, která spadla z nebe na zem, a byl mu dán klíč od jámy propasti." (Zj 9:1 )

Zbyšek odpověděl. Tak i já, že to bude nejspíš anděl, který spadl z nebe ten, který není hoden od Boha nazván spravedlivý a tudíž býti Bohem uctivě zacházen. Prostě Bůh ho shodil s cílem konat Jeho vůli.



"A viděl jsem anděla, jak sestupuje z nebe s klíčem od propasti a [s] velkým řetězem v ruce. A zmocnil se draka, prahada, který je Ďábel a Satan, a spoutal ho na tisíc let. A uvrhl ho do propasti a zavřel [ji] a zapečetil [ji] nad ním, aby již nezaváděl na scestí národy, dokud neskončí tisíc let. Potom musí být na malou chvíli uvolněn." (Zj 20:1-3 )

A teď, Loraku, všimni jednání Boha vůči sestupuvšiho anděla, ne jako s tím, kterého shodil!! Používej rozlišovací schopnost!!


"Mají nad sebou krále, anděla propasti. Hebrejsky se jmenuje Abaddon, ale řecky se jmenuje Apollyon." (Zjevení 9:11 )

Král propasti (říše zkázů, ohavnosti), že by ten Král králů, král poddaných, upřímných lidí???? Uvažuješ vůbec? Bůh řekl satanu, že ujímá úkolů živit se prachem lidí, samozřejmě nevěrných, neposlušných. Rozlišuj krále mezi králi!!

Alea co byla svedena a oklamana zrejme hezky svedla i oklamala i tebe samotneho a uveril jsi LZI ! (2 Timoteovi 3:13; 2. Tesaloničanům 2:11; 1. Timoteovi 4:1)

"žena byla důkladně oklamána a ocitla se v přestupku." (1 Tim 2:14 )

Vis o tom, ze Alea sympatizuje s odpadlickou krestanskou sektou znamou jako Rimsko katolicka cirkev ?

Ty nejsi oklámán? Ty káráš lidi a přesto nejíš chléb a nepiješ víno na připomínku Kristova smrti a smlouvy s Bohem Otcem. Mluvíš tedy z VRO od propasti ohavnosti jako štír dle Božího plánu. I ty jsi užitečný vůči nám, to si piš, abysme byli bdělí a nebyli podobni vám a vzývali našeho Pána Ježíše.

Zj.9:2 otevřela jícen propasti a vyvalil se dým jako z obrovské pece, a tím dýmem se zatmělo slunce i všechno ovzduší. Z dýmu se vyrojily kobylky na zem; byla jim dána moc, jakou mají pozemští škorpioni. Dostaly rozkaz nneškodit trávě na zemi ani žádné zeleni anni stromoví, jenom lidem, kteří nejsou označeni Boží pečetí na čele.

Loraku, vzpomeň na satana při útoku na Joba... I to jste vy, horliví SJ, které mám rád. Mylně se domnívají, že konají Boží vůli. To je také pravda. Však nakonec ukáže ten Pán, který soudí... tj. mezi SJ vybere jakožto mezi KC pravé pro Sebe.

Sezeci skoumej dal. Pravdivou odpoved si stale nenasel. Jeste mas cas ...

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Co to znamená, být dobrým člověkem? - Stránka 17 Empty Re: Co to znamená, být dobrým člověkem?

Příspěvek  jája 29/7/2012, 18:15

loraku, ty jsi ten nejúžasnější odpadlík, co tu je Very Happy .
Odpadnul jsi od učení VRO, vydáváš to za projev Božího milosrdenství vůči nám a ještě rozdáváš rady a napomínáš.
Jsi kouzelnej Very Happy

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Co to znamená, být dobrým člověkem? - Stránka 17 Empty Re: Co to znamená, být dobrým člověkem?

Příspěvek  lorak 29/7/2012, 18:43

jája napsal:loraku, ty jsi ten nejúžasnější odpadlík, co tu je Very Happy .
Odpadnul jsi od učení VRO, vydáváš to za projev Božího milosrdenství vůči nám a ještě rozdáváš rady a napomínáš.
Jsi kouzelnej Very Happy

Nejsem odpadlik, ale dekuji. I love you Very Happy

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Co to znamená, být dobrým člověkem? - Stránka 17 Empty Re: Co to znamená, být dobrým člověkem?

Příspěvek  jája 29/7/2012, 18:58

Ale ano, odpadnul jsi od pokynů VRO, kterého považuješ za mluvčího Jehovy, tudíž jsi odpadl přímo od něj.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Co to znamená, být dobrým člověkem? - Stránka 17 Empty Re: Co to znamená, být dobrým člověkem?

Příspěvek  zbysek 29/7/2012, 19:08

Mezek napsal:Dobrá beru,ale je mi divné že jsi vydržel u SJ šest let.Když jsi scratch pochyboval o "pravdě"SJ
No, proto, že jsem mylně uvěřil, že NSSJ je Boží organizací, a když k tomu přidáme, že jsem vlastně začínal od nuly (ohledně znalosti Bible i vztahu s Bohem), pak to ber jako studium na VŠ. Smile To pochybování přišlo později, když jsem už něco poznal. Ale vždy jsem se snažil varovat se zaslepenému fanatismu, kdy bych neposlouchal, co říkají jiní.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Co to znamená, být dobrým člověkem? - Stránka 17 Empty Re: Co to znamená, být dobrým člověkem?

Příspěvek  lorak 29/7/2012, 19:12

jája napsal:Ale ano, odpadnul jsi od pokynů VRO, kterého považuješ za mluvčího Jehovy, tudíž jsi odpadl přímo od něj.

Jajo Jehova pouziva vice lidi na oznamovani sve vule.

Jak rozumis temto slovum PISMA ?

"Ne že jsme pány nad vaší vírou, ale jsme spolupracovníky k vaší radosti, neboť stojíte [svou] vírou." (2 Kor 1:24 )

Kazdy musi mit osobni vztah k Bohu a viru jako dar od Jehovu.

Odpadlikem se stavas hlavne tehdy az opoustis samotneho Jehovu jako jedineho praveho Boha a Jezise Krista jako sveho Pana.

Zradit ho muzes tim, ze ho znevazujes svym chovanim a prestava na tebe platit vykupna obet Jezise Krista (1 Kor 5:11-13; 2 Jana 10, Heb 10:26-31). Kazdy kto nekona to, co je v souladu s Bozi vuli zapsanou v Bozim slove.


Naposledy upravil lorak dne 29/7/2012, 19:20, celkově upraveno 2 krát

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Co to znamená, být dobrým člověkem? - Stránka 17 Empty Re: Co to znamená, být dobrým člověkem?

Příspěvek  zbysek 29/7/2012, 19:17

lorak napsal:Nejsi rad, ze se vam, co uz nejste v krestanskem sboru snazi dat Jehova sanci kat se a vratit se k nemu ?
Mně skrze tebe ukazuje zcela něco jiného - a to, že bylo naprosto správné a v souladu s Jehovovou vůlí, že jsem byl z NSSJ odejit a že je třeba zvýšit úsilí v ukazování skutečné PRAVDY o Bohu a Kristu a jejich falešném VRO stávajícím SJ. Asi začnu chodit do služby se zvláštním zaměřením právě na SJ.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Co to znamená, být dobrým člověkem? - Stránka 17 Empty Re: Co to znamená, být dobrým člověkem?

Příspěvek  jája 29/7/2012, 20:02

Takže pokyn VRO, vyhýbat se odpadlíkům, není z písma? Pak vyjadřuješ pochybnosti o jejich biblickém vedení.
Pokud je z Písma, pohrdáš jím.
Takže se chováš jako odpadlík. Nerespektuješ nařízení VRO a ještě to omlouváš. Takže vítej Very Happy .

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Co to znamená, být dobrým člověkem? - Stránka 17 Empty Re: Co to znamená, být dobrým člověkem?

Příspěvek  Mezek 29/7/2012, 20:07

Zbyšku dík za odpověď.Jsem na tom podobně.Do třiatřiceti ateista.Pak badatel,který si myslel to samé co ty.Až na to,že moje váhání trvalo déle.Mnohem déle.
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Co to znamená, být dobrým člověkem? - Stránka 17 Empty Re: Co to znamená, být dobrým člověkem?

Příspěvek  zbysek 29/7/2012, 21:53

Mezek napsal:Pak badatel,který si myslel to samé co ty.Až na to,že moje váhání trvalo déle.Mnohem déle.
Já jsem se v Bibli dočetl, že máme Boha žádat o dar Ducha. A že Duch nám dává porozumění Boží vůli. A protože jsem měl jistou předchozí zkušenost s prorockým snem, nějak jsem si to poskládal dohromady a začal jsem jednat dle návodu Bible, protože jsem z té zkušenosti věděl, že cosi jaksi funguje. No a pak se to začínalo hromadit, až to skončilo odejitím. Přitom je zajímavé, že jsem nikde v literatuře SV nečetl, že můžeme žádat i dostat přímé porozumění od Ducha, bez doprovodné literatury.

Efezským 4:11  A on dal jedny apoštoly, jiné proroky, některé evangelisty, jiné pastýře a učitele,
12  aby připravili svaté k dílu služby, k vybudování těla Kristova,
13  dokud nedospějeme všichni k jednotě víry a plného poznání Syna Božího, v dospělého muže, v míru postavy Kristovy plnosti,
14  abychom již více nebyli jako děti, zmítáni vlnami a hnáni každým větrem učení v lidské nestálosti, v chytráctví k nastražené cestě bludu,
15  nýbrž abychom byli pravdiví v lásce a rostli všemi způsoby v toho, který je hlavou, v Krista.
16  Z něho celé tělo, spojované a držené pohromadě pomocí každého kloubu podpory, která je podle činnosti a míry jedné každé části, bere výživu pro svůj růst ke svému vybudování v lásce.

Učení SV je v jasném rozporu s tímto textem, jejich nesutálé změny v naukách jsou tím větrem učení v lidské nestálosti a chytráctví k nastražené cestě bludu. Člověku brání, aby za pomoci Ducha dospěl do Kristovy plnosti, zaměřením pouze na jednu úlohu (kazatelskou službu) brání, aby měl člověk kdy přijmout a uplatnit jakékoliv jiné obdarování. Úlohu apoštola, proroka a učitele si uzurpoval výlučně VRO, nikdo jiný nemá šanci zvěstovat Boží vůli z působení Ducha svatého a vyučovat v tom smyslu jiné. Člen NSSJ je cíleně udržován jako dítě závislé na pokrmu "matky" organizace a bržděn ve svém dospívání. Když si někdo "uvaří" sám, respektive když se obrátí přímo na Ducha a zjistí odlišnou realitu, je okamžitě pronásledován pro odpadlictví.

Myslím, že lorak mi zde poskytnul dost materiálu a důvodů, proč bych měl začít nějak masivněji evangelizovat mezi SJ, aby se konečně probudili z jejich bludů. Již dříve jsem měl toto nutkání, nyní však ještě více zesílilo.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Co to znamená, být dobrým člověkem? - Stránka 17 Empty Re: Co to znamená, být dobrým člověkem?

Příspěvek  lorak 29/7/2012, 22:59

jája napsal:Takže pokyn VRO, vyhýbat se odpadlíkům, není z písma? Pak vyjadřuješ pochybnosti o jejich biblickém vedení.
Pokud je z Písma, pohrdáš jím.
Takže se chováš jako odpadlík. Nerespektuješ nařízení VRO a ještě to omlouváš. Takže vítej Very Happy .

Jajo kazneni tech, co jsou vylouceni s cilem jim pomoct se vratit spatky k cistemu uctivani Jehovu je v poradku.

"Přede všemi přihlížejícími kárej ty, kdo páchají hřích, aby i ostatní měli bázeň." (1. Timoteovi 5:20 )

"Moji bratři, jestliže je někdo mezi vámi sveden z cesty pravdy a jiný ho obrátí zpět, vězte, že ten, kdo obrátí hříšníka zpět od omylu jeho cesty, zachrání jeho duši od smrti a přikryje množství hříchů." (Jakub 5:19,20 )

Kdybych s tebou pestoval spolecenstvi, tak bych se s tebou podilel a podporoval te ve tvem spatnem chovani a to urcite nedelam.Jasne vyjadruji svuj postoj ke vsemu o cem se tu pise a s nekajicnymi hrisnikmi, ktere uz sem opakovane napomenul za ich spatne chovani, uz dale nedebatuji.

"...a přestaňte se s nimi podílet na neplodných skutcích, které patří tmě, ale spíše [je] i kárejte,..." (Efezanům 5:11 )

Nekomu to muze pomoct, aby delal pokani a bylo mu od Jehovu projevenu milosrdenstvi a nekdo se jeste vice zatvrdi jak vzpurny egyptsky faraon.

"Všechny, k nimž mám náklonnost, kárám a ukázňuji. Proto buď horlivý a čiň pokání." (Zjevení 3:19 )

Jehova vidi srdce kazdeho cloveka a vidi, jak kto premysli i reaguje na jeho slovo PRAVDY.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Co to znamená, být dobrým člověkem? - Stránka 17 Empty Re: Co to znamená, být dobrým člověkem?

Příspěvek  jája 30/7/2012, 12:24

Máš pravdu, ty biblický texty jsou přesně takový.
A odhalil jsi farizejství VRO, když ti to zakazuje, zatímco ty z Bible chápeš, že jednáš správně.
Teď ještě, abys na zjištění, že tě VRO nevyučuje podle Bible, na to zareagoval.
Myslím, že vztah k odejitým není okrajová záležitost, ale jde o lidský životy. Tys pochopil, že tě Bible nabádá se jim věnovat, zatímco organizace ti to zakazuje. Věřím, že v tak zásadní věci budeš reagovat i dál ve svym životě.
Gratuluju ti k odhalování biblických pravd.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Co to znamená, být dobrým člověkem? - Stránka 17 Empty Re: Co to znamená, být dobrým člověkem?

Příspěvek  Bulhar 30/7/2012, 12:26

zbysek napsal:bych měl začít nějak masivněji evangelizovat mezi SJ, aby se konečně probudili z jejich bludů. Již dříve jsem měl toto nutkání, nyní však ještě více zesílilo.

Pokud budeš SJ poukazovat na to, že přítomnost a příchod Krista je jedno a totéž nebo proč je přijatelné modlit se ke Kristu, mohl bys mít nějaký úspěch a některého SJ přivést k zamyšlení. Pokud však budeš SJ ,propagovat´evoluci nebo o ní mluvit jako o jedné z možností vzniku člověka nebo budeš říkat, že v Bibli jsou lidské názory, které nemusí být v souladu s Bohem nebo o tom, že tato země bude zničena a o tom, že smilstvo není hřích, u každého SJ si zavřeš dveře. A pokud navíc dojde ke zjištění, že jsi odpadlík, tak tuplem.
Myslím že tvůj , kazatelský obvod - SJ ´zrovna tobě úrodu nepřinese, spíš je utvrdí v tom, že jsou na správné cestě.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Co to znamená, být dobrým člověkem? - Stránka 17 Empty Re: Co to znamená, být dobrým člověkem?

Příspěvek  zbysek 30/7/2012, 13:20

Bulhar napsal:Pokud budeš SJ poukazovat na to, že přítomnost a příchod Krista je jedno a totéž nebo proč je přijatelné modlit se ke Kristu, mohl bys mít nějaký úspěch a některého SJ přivést k zamyšlení.
Vím, zjistil jsem to právě tady.

A pokud navíc dojde ke zjištění, že jsi odpadlík, tak tuplem.
Tí vím už dávno. Smile

Myslím že tvůj , kazatelský obvod - SJ ´zrovna tobě úrodu nepřinese
Nepotřebuju žádnou úrodu. Zde jde o to zbourat zeď, která SJ brání v plném přijetí Krista a Ducha. Stačí zasít semínko, které svými kořínky tu zeď naruší. Snad...

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Co to znamená, být dobrým člověkem? - Stránka 17 Empty Re: Co to znamená, být dobrým člověkem?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 17 z 20 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19, 20  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru