Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Co to znamená, být dobrým člověkem?

+21
powerlifter
Styvi
Ing.Peter
drobeček
Hurvinek
Alea
daniely
pepakrocan
Jesen
Mezek
Vierka
witness
lorak
kasatymyr forse spain
rals
transylvánec
Bulhar
zbysek
gari
Melissa
frodobagin
25 posters

Strana 4 z 20 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 12 ... 20  Next

Goto down

Co to znamená, být dobrým člověkem? - Stránka 4 Empty Re: Co to znamená, být dobrým člověkem?

Příspěvek  zbysek 5/7/2012, 22:53

lorak napsal:Zbysku az sem ti svymi slovy vyse nejak ukrivdil odpusti mi to prosim.
Ještě jednou: nijak jsi mi neukřivdil, protože jsi ani nemohl. Ale já tě musím varovat.

To co by melo rovnako budovat tebe i nas ostatni je skutecne Jehovuv duch, kde laska k Jehovovi i k bliznim je hlavni veci, co by mela usmernovat nase myslenky i slova.
Jistě. Proto považuju skoro za příznačné, že transylvánec sem vypisuje seznamy těch, které nenávidí, witness mě zde křivě obviňuje, ty sem místo relevantní odpovědi naházíš hromadu veršíků bez vztahu k tématu a přihazuješ mě k Satanovi bez důkazů. Co to má společného s láskou? Ano, říkám lidem věci, které se jim nelíbí. Možná příliš napřímo a příliš ostře. Jsou ty věci proto nepravdivé? Pokud ano, proč mi namísto důkazů spíláte?? Kde docházejí argumenty, bere se do ruky klacek...

Jestliže o podvodníkovi a falešném proroku veřejně vyhlásím, že je podvodník a falešný prorok, je to špatně?

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Co to znamená, být dobrým člověkem? - Stránka 4 Empty Re: Co to znamená, být dobrým člověkem?

Příspěvek  lorak 5/7/2012, 23:00

Zbysku sam neuctivas JEHOVU jako jedineho praveho Boha a Jezise Krista jako Boziho Syna a odsudzujes nekoho, kto to dela jako falesneho proroka.

Proc delas takovyhle soud a nezamyslis se nad temito slovami Jezise Krista ?

"Přestaňte soudit, abyste nebyli souzeni, neboť jakým soudem soudíte, [takovým] budete souzeni; a mírou, kterou odměřujete, budou odměřovat vám. Proč se tedy díváš na [stéblo] slámy v oku svého bratra, ale nebereš v úvahu trám ve svém vlastním oku? Nebo jak můžeš říci svému bratrovi: ‚Dovol mi, abych ti vytáhl [stéblo] slámy z oka‘, když, pohleď, v tvém vlastním oku je trám? Pokrytče! Vytáhni nejprve trám ze svého vlastního oka a pak jasně uvidíš, jak vytáhnout [stéblo] slámy z oka svého bratra." (Matous 7:1-5 )

Tohle jsou slova naseho PANA JEZISE KRISTA a rovnako plati pro kazdeho z nas.

Uznavas to zbysku ?

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Co to znamená, být dobrým člověkem? - Stránka 4 Empty Re: Co to znamená, být dobrým člověkem?

Příspěvek  witness 5/7/2012, 23:21

lorak napsal:witnessi

"[Vaše] láska ať je bez pokrytectví. Ošklivte si, co je ničemné, lněte k tomu, co je dobré...
Fakt?

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Co to znamená, být dobrým člověkem? - Stránka 4 Empty Re: Co to znamená, být dobrým člověkem?

Příspěvek  zbysek 5/7/2012, 23:58

lorak napsal:Zbysku sam neuctivas JEHOVU jako jedineho praveho Boha a Jezise Krista jako Boziho Syna a odsudzujes nekoho, kto to dela jako falesneho proroka.
Falešná proroctví vašeho VRO lze snadno prokázat. Víš, co se píše o falešném prorokovi?

Vyvolenost vašeho VRO je falešná, to lze také snadno prokázat. Tedy je to totéž, jako by si sedal na Boží trůn, tím, že sám sebe označuje za jediný sdělovací kanál (tedy vlastně i prostředníka) mezi Bohem a lidmi, tedy sedá si na trůn namísto Krista, který jediný je tím pravým prostředníkem. Víš, kdo nebo co je sdělovacím kanálem mezi Bohem a lidmi podle Bible? Je to Duch Svatý. A víš, jak se řecky řekne "namísto Krista"? Antikrist. Toto VRO vyčítá katolíkům, vlastně papeži, přitom ale dělá naprosto totéž.

Já nesoudím jednotlivé lidi, ale označuju podle pravdy celý svědkovský systém jako falešný a démonský. Protože takový skutečně je. Můžeš tu klidně citovat celou Bibli, ale přečti si jí raději sám, abys viděl, že sama Bible usvědčuje vašeho VRO z falešnosti. Může falešný prorok a samozvanec opravdu čistě uctívat Boha? No sotva...

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Co to znamená, být dobrým člověkem? - Stránka 4 Empty Re: Co to znamená, být dobrým člověkem?

Příspěvek  lorak 6/7/2012, 04:02

witness napsal:
lorak napsal:witnessi

"[Vaše] láska ať je bez pokrytectví. Ošklivte si, co je ničemné, lněte k tomu, co je dobré...
Fakt?

Witnessi nejsou tim mysleni samotny lidi, ale jejich spatne nazory a chovani, co je v rozporu s Bozi vuli.

Nam skutecne neni dano kohokoliv z lidi odsoudit. Nasim cilem by naopak melo byt usilovat se milovat kazdeho cloveka. I kdyby byl nasim nepritelem a nevyhledavali bychom proto nejak zlast jeho spolecnost.

Verim, ze slovami zla spolecnost kazi uzitecne zvyky neni mysleno to, ze bychom meli nenavidet lidi, co jsou pro nas dobry duchovni stav spatnou spolecnosti.

I lidi co vyucuji odpadlicke nauky mohou dostat milost od Jehovu a uvedomit si to, co delaji spatne a vratit se k nemu. Jehova pritom muze pouzit kazdeho z nas jako sveho sluzebnika. My svoji nesebeckou laskou zalozenou na spravnych zasadach pevni v uceni o jeho svate pravde muzeme i takovemu cloveku vydat svedectvo a Jehova pak muze udelat to co je rozhodujici na to, aby se i takovyhle clovek zmenil.

"Jehova není pomalý vzhledem ke svému slibu, jak [to] někteří lidé pokládají za pomalost, ale je k vám trpělivý, protože netouží, aby byl někdo zahuben, ale touží, aby všichni dosáhli pokání." (2 Petra 3:9 )

"Tehdy Daniel odpovídal a říkal před králem...Přečtu však králi to písmo a dám mu na vědomí ten výklad. Pokud jde o tebe, králi, tvému otci Nebukadnecarovi dal království a velikost a důstojnost a majestát sám Nejvyšší Bůh...Ale když se jeho srdce stalo domýšlivým a jeho vlastní duch se zatvrdil, takže jednal opovážlivě, byl svržen z trůnu svého království a byla mu odňata jeho vlastní důstojnost...dokud nepoznal, že Nejvyšší Bůh je Panovníkem v království lidstva a že nad ním dosazuje toho, koho chce. (Daniel 5 kap)

"„A na konci těch dnů jsem já, Nebukadnecar, pozvedl oči k nebesům a začalo se mi vracet mé vlastní porozumění; a žehnal jsem Nejvyššímu a chválil a oslavoval jsem Toho, který žije na neurčitý čas, protože jeho panství je panství na neurčitý čas a jeho království je po generaci za generací. A všichni obyvatelé země jsou považováni za pouhé nic, a on činí podle své vlastní vůle uprostřed nebeského vojska a obyvatel země. A neexistuje nikdo, kdo může zarazit jeho ruku nebo kdo mu může říci: ‚Co děláš?‘
V témže čase se mi začalo vracet mé porozumění a k důstojnosti mého království se mi začal vracet můj majestát a můj jas; a dokonce po mně začali dychtivě pátrat moji vysocí královští úředníci a moji šlechtici a byl jsem znovu nastolen do svého vlastního království a byla mi přidána mimořádná velikost.
Teď já, Nebukadnecar, chválím a vyvyšuji a oslavuji nebeského Krále, protože všechna jeho díla jsou pravda a jeho cesty jsou právo, a protože je schopen pokořit ty, kdo chodí v pýše.“" (Daniel 4 kap.)

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Co to znamená, být dobrým člověkem? - Stránka 4 Empty Re: Co to znamená, být dobrým člověkem?

Příspěvek  lorak 6/7/2012, 04:25

zbysek napsal:
lorak napsal:Zbysku sam neuctivas JEHOVU jako jedineho praveho Boha a Jezise Krista jako Boziho Syna a odsudzujes nekoho, kto to dela jako falesneho proroka.
Falešná proroctví vašeho VRO lze snadno prokázat. Víš, co se píše o falešném prorokovi?

Vyvolenost vašeho VRO je falešná, to lze také snadno prokázat. Tedy je to totéž, jako by si sedal na Boží trůn, tím, že sám sebe označuje za jediný sdělovací kanál (tedy vlastně i prostředníka) mezi Bohem a lidmi, tedy sedá si na trůn namísto Krista, který jediný je tím pravým prostředníkem. Víš, kdo nebo co je sdělovacím kanálem mezi Bohem a lidmi podle Bible? Je to Duch Svatý. A víš, jak se řecky řekne "namísto Krista"? Antikrist. Toto VRO vyčítá katolíkům, vlastně papeži, přitom ale dělá naprosto totéž.

Já nesoudím jednotlivé lidi, ale označuju podle pravdy celý svědkovský systém jako falešný a démonský. Protože takový skutečně je. Můžeš tu klidně citovat celou Bibli, ale přečti si jí raději sám, abys viděl, že sama Bible usvědčuje vašeho VRO z falešnosti. Může falešný prorok a samozvanec opravdu čistě uctívat Boha? No sotva...

Zbysku odpovim ti temito slovami.

"„S kým tedy srovnám lidi této generace a komu jsou podobní? Jsou podobní malým dětem, které sedí na tržišti a navzájem na sebe volají a říkají: ‚Hráli jsme vám na flétnu, ale netančili jste; bědovali jsme, ale neplakali jste.‘ Stejně tak, Jan Křtitel přišel a nejedl chléb ani nepil víno, ale říkáte: ‚Má démona.‘ Syn člověka přišel, jedl a pil, ale říkáte: ‚Pohleďte, člověk nenasytný a propadlý pití vína, přítel výběrčích daní a hříšníků!‘ Přesto se moudrost prokazuje [jako] spravedlivá VŠEMI SVÝMI DETMI.“" (Lukas 7:31-35 )

"„Nechal jsem po sobě pátrat těmi, kdo se [po mně] neptali. Nechal jsem se nalézt těmi, kdo mě nehledali. Řekl jsem: ‚Tady jsem, tady jsem!‘ národu, který nevzýval mé jméno.
Po celý den jsem rozprostíral ruce k zatvrzelému lidu, [k] těm, kdo chodí cestou, jež není dobrá, podle svých myšlenek; [k] lidu [tvořenému] těmi, kdo mě neustále urážejí přímo do obličeje, obětují v zahradách a přinášejí obětní dým na cihlách, usedají mezi pohřebními místy, také tráví noc dokonce v strážních budkách a jedí maso prasete [a] ve svých nádobách mají i vývar ze zkažených věcí; [k] těm, kdo říkají: ‚Jdi si po svých. Nepřibližuj se ke mně, neboť na tebe jistě přenesu svatost.‘ Ti jsou dýmem v mém chřípí, ohněm hořícím po celý den." (Izajas 65:1-5 )

Zbysku davej velky pozor na to jakemu bohu obetujes ty sam, kdyz soudis jine lidi, co slouzi a vzyvaji jedineho praveho Boha JEHOVU a posvecuji jeho velke a mocne JMENO co medzi lidmi ve svete upadlo v zapomenuti.

"A v konečné části dnů se stane, [že] hora Jehovova domu bude pevně založena nad vrcholkem hor a jistě bude pozvednuta nad pahorky; a budou k ní proudit všechny národy. A mnoho lidí jistě půjde a řekne: „Pojďte a vystupme na Jehovovu horu, k domu Jákobova BOHA; a on nás bude poučovat o svých cestách, a my budeme chodit po jeho stezkách.“ Vždyť ze Sionu vyjde zákon a Jehovovo slovo z Jeruzaléma. A jistě vykoná soud mezi národy a urovná záležitosti vzhledem k mnoha lidem. A budou muset překovat své meče v radlice a svá kopí v zahradnické nůžky. Národ nepozvedne meč proti národu ani se již nebudou učit válce. Vy z Jákobova domu, pojďte a choďme v Jehovově světle." (Izajas 2:2-5 )

Zbysku souhlasis s tim, ze je tahle vec dulezitym znakem tech, co maji verne slouzit Jehovovi ? V urcitem ohlede si prave kvuli podobne veci sam od Jehovu odesel. Az byla civilni sluzba nahradou za vojenskou sluzbu, ktorou verni Jehovovi sluzebnici odmitaji jako spatnou vec slo o urcity kompromis a odmitnout ho prijat mohlo byt rovnako spravnou veci jako ho i prijat. Hodne tedy zalezalo na okolnostech za jakych je takovahle vec predlozena Bozim sluzebnikum.

Nekto se teda v tyhle vecech muze potknout a nekto naopak muze zaujat jeste pevnejsi postoj na stane PRAVDY. Ten Biblicky text vyse neni uceni lidi - JS, ale uceni JEHOVU.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Co to znamená, být dobrým člověkem? - Stránka 4 Empty Re: Co to znamená, být dobrým člověkem?

Příspěvek  Mezek 6/7/2012, 09:05

Loraku,ty snad vůbec nespíš. Sleep
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Co to znamená, být dobrým člověkem? - Stránka 4 Empty Re: Co to znamená, být dobrým člověkem?

Příspěvek  Mezek 6/7/2012, 09:34

lorak Yesterday at 23:00
Zbyšku proč soudíš....

Zbyšek:Já nesoudím jednotlivé lidi, ale označuju... study

Je to tak LORAKU,nikdo zde se nesnaží soudit Vás SJ,ani Vašeho VRO.Každý zde pouze vyjadřujesvé zkušenosti a názory,je to diskuze při které někdy v zápalu boje ujedou /slova?/.Jsme nedokonalý však víš sám Question To je snad vpořádku .Ne? Tak to tak chápej a tak jako my přemýšlíme o Tvých komentářích,tak i ty ROZJíMEJ study o tom co zde čteš a je pro Tebe nové.Nehledej za tím hned zlobu,či nenávist.
Též nemusíš stále kopírovat sáhodlouhé úryvky z SV a komunikuj svými slovy.Tak zvaně po lopatě.
Hezký den přeje Mezek.A jdi taky na chvilku ven a neseď stále jen u PC sunny
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Co to znamená, být dobrým člověkem? - Stránka 4 Empty Re: Co to znamená, být dobrým člověkem?

Příspěvek  zbysek 6/7/2012, 11:17

lorak napsal:Zbysku davej velky pozor na to jakemu bohu obetujes ty sam, kdyz soudis jine lidi, co slouzi a vzyvaji jedineho praveho Boha JEHOVU a posvecuji jeho velke a mocne JMENO co medzi lidmi ve svete upadlo v zapomenuti.
Ty ani nevíš, komu sloužíš a nechceš to ani slyšet. Co s tebou?

Zbysku souhlasis s tim, ze je tahle vec dulezitym znakem tech, co maji verne slouzit Jehovovi ?
1. To, co napsal Izajáš, není o NSSJ.
2. Podle toho všichni poznají, že jste moji učedníci, budete-li mít mezi sebou lásku. Tohle je HLAVNÍ rozpoznávací znamení pravých Božích služebníků v Kristu. Vy tu lásku mezi sebou nemáte (jinak byste nemohli vylučovat například za názor na CS a pak se s vyloučeným ani nezdravit), takže ani to není o vás.

Az byla civilni sluzba nahradou za vojenskou sluzbu
U nás NEBYLA CS náhradou za vojnu, ale ALTERNATIVOU! Náhradní vojenská služba bylo naprosto něco jiného.

Nekto se teda v tyhle vecech muze potknout a nekto naopak muze zaujat jeste pevnejsi postoj na stane PRAVDY.
Jistě. Proč tedy PRAVDU o vašem VRO tak urputně odmítáš?

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Co to znamená, být dobrým člověkem? - Stránka 4 Empty Re: Co to znamená, být dobrým člověkem?

Příspěvek  zbysek 6/7/2012, 11:23

witness napsal:Bulhare, když čteš takovéto trotloviny od toho nešťastného rádobymyslitele, evolucionisty
a smilníka Zbyška, tak jen doufám, že dospěješ k tomu, že komunikace s ním je jen naprostým mrháním Tvého času a energie.
Co máš za problém, že máš potřebu mě opakovaně křivě pomlouvat a ještě manipulativně radit jiným, jak se se mnou mají nebavit? Ví o této tvé nemoci tvá žena?

Mohu ti sjednat terapeutickou schůzku s jednou psycholožkou, která mě osobně zná, takže jí můžeš barvitě vylíčit všechny mé temné stránky, kterými se zde projevuju. Smile Nebo vlastně se dvěma, ať si můžeš vybrat. Ta druhá však teď není moc často v Praze, takže by to bylo trochu složitější. Smile

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Co to znamená, být dobrým člověkem? - Stránka 4 Empty Re: Co to znamená, být dobrým člověkem?

Příspěvek  witness 6/7/2012, 13:45

lorak napsal:
witness napsal:
lorak napsal:witnessi

"[Vaše] láska ať je bez pokrytectví. Ošklivte si, co je ničemné, lněte k tomu, co je dobré...
Fakt?

Witnessi nejsou tim mysleni samotny lidi, ale jejich spatne nazory a chovani, co je v rozporu s Bozi vuli.

Fakt?

PS - Můžete někdo prosím vysvětlit Zbyškovi, že s ním odmítám komunikovat a že je naprostou ztrátou i jeho času a energie mi klást jakékoliv otázky?
Ať si své zvrácené pseudokřesťanské pohledy na svět řeší třeba s tou svou pseudokřesťanskou konkubínou, se kterou se válí bez oddacího listu (pokud to není nějaká call girl).
Při smilstvu ať se klidně baví třeba o tom, jak rozsáhlé poškození opičího genomu Bůh použil při stvoření člověka nebo o tom, jak je Bible sbírkou lidové tvořivosti nebo jak Bůh vede léčitele aniž by je vedl ke Kristu a podobné vymaštěnosti jeho duchovně narušené mysli.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Co to znamená, být dobrým člověkem? - Stránka 4 Empty Re: Co to znamená, být dobrým člověkem?

Příspěvek  Bulhar 7/7/2012, 11:00

Melissa napsal:V evangeliu je mnoho scén, ve kterých Kristus hovoří s těmi, se kterými se nikdo moc bavit nechtěl - celníci, prostitutky, Samaritánka, malomocní...Bůh nikdy na nikoho nezapomíná, nenaslouchá jen křesťanům.


Ale to já přeci nespochybnuju. Cílem těchto debat byl stejný jako dnes, když křestané s kýmkoliv mluví o Kristu - přiblížit Boha a Krista. To však ještě neznamená, že by Ježíš prostitutkám, malomocným atd...svěřoval nějaké zázračné dary ducha, stejně jako dnes tyto dary nedostane léčitel - nekřestan, jak tvrdí Zbyšek.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Co to znamená, být dobrým člověkem? - Stránka 4 Empty Re: Co to znamená, být dobrým člověkem?

Příspěvek  Bulhar 7/7/2012, 11:09

zbysek napsal:
Nebuď domýšlivý jako židé. Ti se také divili, když Bůh začal povolávat lidi z pohanů. Tak se nediv, jestliže Bůh povolává k jednotě nekřesťany, když křesťané zklamali a místo budování jednoty se mezi sebou hádají.


Ti křestanští Židé to pochopili, kromě toho ti pohani, které Bůh povolal, se obrátili ke Kristu. To však není případ tvého léčitele - at mu Bůh a Kristus dají třeba všechny zázračné dary - ale nejprve musí Krista přijmout. Pokud tedy jako nekřestan nějaké dary má - tak mě je jasné od koho.......

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Co to znamená, být dobrým člověkem? - Stránka 4 Empty Re: Co to znamená, být dobrým člověkem?

Příspěvek  zbysek 7/7/2012, 11:14

witness napsal:PS - Můžete někdo prosím vysvětlit Zbyškovi, že s ním odmítám komunikovat a že je naprostou ztrátou i jeho času a energie mi klást jakékoliv otázky?
Co je či není pro mě ztrátou času, ponech laskavě na mně.

Ať si své zvrácené pseudokřesťanské pohledy na svět řeší třeba s tou svou pseudokřesťanskou konkubínou, se kterou se válí bez oddacího listu (pokud to není nějaká call girl).
Moje nabídka vyšetření psychologem stále trvá. Ta druhá psycholožka se sice věnuje kriminálním delikventům, s ohledem na tvé křivácké pomluvy by v tom ale neměl být problém.

jeho duchovně narušené mysli.
Tu narušenou mysl zde prokazuješ především ty svými křivými pomluvami.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Co to znamená, být dobrým člověkem? - Stránka 4 Empty Re: Co to znamená, být dobrým člověkem?

Příspěvek  zbysek 7/7/2012, 11:28

Bulhar napsal:Ti křestanští Židé to pochopili, kromě toho ti pohani, které Bůh povolal, se obrátili ke Kristu. To však není případ tvého léčitele - at mu Bůh a Kristus dají třeba všechny zázračné dary - ale nejprve musí Krista přijmout. Pokud tedy jako nekřestan nějaké dary má - tak mě je jasné od koho.......
Já nevím přesně, jak je to s tím léčitelem. Každopádně mě vyzval v síle jeho víry, takovou jsem u křesťanů opravdu ještě neviděl - mezi těmi, se kterými jsem se setkal. Tedy co s ním bude dál, bych nechal na Bohu a nesoudil bych dle vlastních představ.

Jak rozumíš tomuto textu?
Lukáš 18:8  Pravím vám, že se jich rychle zastane. Jen až přijde Syn člověka, zdali nalezne víru na zemi?“
9  A těm, kteří spoléhali na sebe, že jsou spravedliví, a ostatními pohrdali, řekl toto podobenství:
atd.

Já vidím, že víra mezi křesťany upadla. Tedy pokud srovnám to, co čtu v NZ a co dnes vidím kolem sebe. Nepohrdej ostatními jen proto, že ty se domníváš, že má nějaké dary od Satana. Raději řekni, jaké dary máš ty od Boha? Já vím, že mám malou víru, takže také malé dary. Ten léčitel malost mé víry jasně odhalil - tedy já si ji v debatě zřetelně uvědomil, že spoléhám mnohem víc na sebe, než na Boha.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Co to znamená, být dobrým člověkem? - Stránka 4 Empty Re: Co to znamená, být dobrým člověkem?

Příspěvek  Bulhar 7/7/2012, 11:57

zbysek napsal:

Nepohrdej ostatními jen proto, že ty se domníváš, že má nějaké dary od Satana. Raději řekni, jaké dary máš ty od Boha?


Copak já tím člověkem pohrdám ? Já jen reagoval na tebe, a napsal jsem, proč si nemyslím, že ho Bůh používá.

A jaké mám dary od Boha ? Doufám, že žádné, chci být normální smrtelník. Mě bude stačit, když budu projevovat ovoce ducha - Gal.5:22 - lásku, radost, pokoj, trpělivost, laskavost, dobrotu, víru , mírnost, sebeovládání - což mi pořád moc nejde.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Co to znamená, být dobrým člověkem? - Stránka 4 Empty Re: Co to znamená, být dobrým člověkem?

Příspěvek  witness 7/7/2012, 11:58

zbysek napsal:
V neděli jsem mluvil s jedním léčitelem, který Krista v podstatě nezná. Tedy nezná ve smyslu biblickém...............

Já nevím přesně, jak je to s tím léčitelem. Každopádně mě vyzval v síle jeho víry,
Bulhare, ať napíšeš Zbyškovi cokoliv, není schopen téměř nic správně pochopit a téměř vždycky Ti odpoví nějakou trotlovinu jako je tato.
Jsi správnej a upřímnej chlap, který poctivě hledá duchovní věci, nestojí Ti za to špinit se s tímhle nešťastníkem, který v sobě vědomě a cíleně pohřbil mnohé duchovní dobré, co možná někdy i měl Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Co to znamená, být dobrým člověkem? - Stránka 4 Empty Re: Co to znamená, být dobrým člověkem?

Příspěvek  zbysek 7/7/2012, 12:07

Bulhar napsal:Copak já tím člověkem pohrdám ? Já jen reagoval na tebe, a napsal jsem, proč si nemyslím, že ho Bůh používá.
Napsal jsi:
Pokud tedy jako nekřestan nějaké dary má - tak mě je jasné od koho.......
Ty jsi s ním nemluvil, já ano. Proto mi to jasné, jako je tobě, ani zdaleka není.

A jaké mám dary od Boha ? Doufám, že žádné, chci být normální smrtelník.
Aha, takže tohle ti zjevně nic neříká:

... 1 Korintským 12:30  Mají snad všichni dary uzdravování? Mluví snad všichni jazyky? Nebo je snad všichni vykládají?
31  Vy však usilujte o větší dary milosti. A ukazuji vám ještě mnohem vzácnější cestu.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Co to znamená, být dobrým člověkem? - Stránka 4 Empty Re: Co to znamená, být dobrým člověkem?

Příspěvek  Bulhar 7/7/2012, 12:09

Mezek napsal:
Též nemusíš stále kopírovat sáhodlouhé úryvky z SV a komunikuj svými slovy.Tak zvaně po lopatě.


Naprostý souhlas s Mezkem. Loraku, tebe na Teokratické škole neučili že méně je více ?

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Co to znamená, být dobrým člověkem? - Stránka 4 Empty Re: Co to znamená, být dobrým člověkem?

Příspěvek  zbysek 7/7/2012, 12:12

witness napsal:Bulharovi: nestojí Ti za to špinit se s tímhle nešťastníkem (jako se mnou)
Witnessi, neměl bys vážně uvažovat o nějaké léčbě? Jsi snad Bulharova máma a Bulhar malé děcko, abys mu říkal, s kým se nesmí kamarádit? Nebo chápeš, že Bulhar je dospělý a svéprávný člověk, který se umí rozhodnout sám? Nebo jsi zhrzen z toho, že zatím jsi uvalil veřejné embargo na mě jen ty a hledáš spojence, aby ses utvrdil ve své "pravdě"? Ty jsi nemocný člověk, vyhledej si odbornou pomoc!!!

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Co to znamená, být dobrým člověkem? - Stránka 4 Empty Re: Co to znamená, být dobrým člověkem?

Příspěvek  Bulhar 7/7/2012, 12:14

zbysek napsal:
Ty jsi s ním nemluvil, já ano. Proto mi to jasné, jako je tobě, ani zdaleka není.


Aha, takže tohle ti zjevně nic neříká:

... 1 Korintským 12:30  Mají snad všichni dary uzdravování? Mluví snad všichni jazyky? Nebo je snad všichni vykládají?
31  Vy však usilujte o větší dary milosti. A ukazuji vám ještě mnohem vzácnější cestu.


Ne, to mě opravdu zjevně nic neříká.


....a to, že se osobně s někým znáš a mluvíš s ním ještě neznamená, že si na něho uděláš správný závěr.



Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Co to znamená, být dobrým člověkem? - Stránka 4 Empty Re: Co to znamená, být dobrým člověkem?

Příspěvek  Bulhar 7/7/2012, 12:17

zbysek napsal:
Witnessi, neměl bys vážně uvažovat o nějaké léčbě? Jsi snad Bulharova máma a Bulhar malé děcko, abys mu říkal, s kým se nesmí kamarádit? Nebo chápeš, že Bulhar je dospělý a svéprávný člověk, který se umí rozhodnout sám?


Witnessi, to má Zbyšek pravdu, pak to vypadá, že jsem dítě z ústavu a ty že máš nade mnou , pečovatelský dozor ´.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Co to znamená, být dobrým člověkem? - Stránka 4 Empty Re: Co to znamená, být dobrým člověkem?

Příspěvek  witness 7/7/2012, 12:50

Bulhar napsal:
Witnessi, to má Zbyšek pravdu, pak to vypadá, že jsem dítě z ústavu a ty že máš nade mnou , pečovatelský dozor ´.
Tak to mi je líto, že to tak vypadá, to jsem neměl v žádném případě v úmyslu ani to tak
vůbec nevnímám, takže se omlouvám Very Happy
Psal jsem Ti svůj názor na komunikaci se Zbyškem jen proto, že se známe dobře osobně a právě proto, že znám Tvou poctivost a upřímnost v duchovních otázkách.
Ber to tedy jako mou osobní a nijak pečovatelskou a nijak přikazující snahu o to, aby ten, koho
dobře znám a jehož duchovní opravdovost a hledání pravdy je zjevná, se neválel v bahně spolu se smilníky, svévolnými demagogy a hlupáky, kteří dávají jasně najevo, že si vědomě
a dokonce rádi nechali pokřivit své duchovní smýšlení.

Abys neměl pocit, že je to jen o Tobě, tak opravdu a upřímně doufám a přál bych si, aby si i mnozí další účastníci fóra uvědomili, že Zbyšek projevuje jasné rysy biblického odpadlictví a podle toho jednali, a to ve svůj duchovní prospěch.

Takže klidně výzvu, kterou jsem dal Tobě, klidně adresuji všem ostatním, protože je tady
mnoho správných a upřímných lidí, u kterých je mi též líto, stejně jako u Tebe, když se tu zahazují se špínou, které by se dle Bible měli vyhýbat.

Vím, že mě někdo za tento postoj možná odsoudí a i to budu chápat, jen takovému člověku doporučuji, aby si udělal přehled toho, čím tu Zbyšek přispívá, včetně jeho postoje k sexu a manželství, a pak si bez emocí udělal reálný obraz.

V případě Zbyška považuji embargo na jeho komunikaci za zcela biblicky oprávněné.
Kdyby tu Zbyškova nauková i mravní špína nebyla, bylo by toto fórum mnohem čistší a přitažlivější.

Ale je už na každém, zda to uvidí stejně jako já... Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Co to znamená, být dobrým člověkem? - Stránka 4 Empty Re: Co to znamená, být dobrým člověkem?

Příspěvek  zbysek 7/7/2012, 13:00

Bulhar napsal:Ne, to mě opravdu zjevně nic neříká.
No, to je asi chyba...

....a to, že se osobně s někým znáš a mluvíš s ním ještě neznamená, že si na něho uděláš správný závěr.
Mluvil jsem s ním asi 3 hodiny. To, co říkal, v podstatě souhlasilo s tím, co říkal i Ježíš a apoštolové. Byť tam byly oblasti, ve kterých jsme se kvůli rozdílným výchozím podmínkám neshodli, základní principy byly totožné s křesťanstvím. A to: láska k lidem, mírnost, bezvýhradná víra v Boha, u něj dar uzdravování.

Popisoval, jak se u něj tento dar rozvíjel. Dokud si myslel, že je to jeho schopnost, nemoce přeskakovaly na něj. Od doby, kdy pochopil, že je jen mediátorem, přes kterého uzdravuje Bůh, tyto potíže ustaly. Také říkal, že je nutná víra uzdravovaného a že hlavní překážka k uzdravení je v hlavě nemocného. Dle jeho slov Bibli nikdy nečetl. Přes to popisoval přesně to, co můžeme číst v NZ.

Na druhé straně projevil i pýchu, že se nemá od ostatních už co naučit. Jeden bratr, který s ním pak ještě pokračoval, mu ukázal něco, na čem ten léčitel svá slova odvolal. Jak to s tím léčitelem bude dál, netuším, ani zda se ještě někdy potkáme. Avšak podobnou pýchu pozoruju i u mnoha křesťanů, u SJ je obzvláště viditelná. Oni si myslí, že jsou nositeli pravdy a málokterý (jako například ty) uzná svou slepotu, když mu člověk ukáže jinou realitu, než kterou má zafixovánu.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Co to znamená, být dobrým člověkem? - Stránka 4 Empty Re: Co to znamená, být dobrým člověkem?

Příspěvek  witness 7/7/2012, 13:10

zbysek napsal:
A to: láska k lidem, mírnost, bezvýhradná víra v Boha, u něj dar uzdravování.

Popisoval, jak se u něj tento dar rozvíjel.

Dokud si myslel, že je to jeho schopnost, nemoce přeskakovaly na něj.

Od doby, kdy pochopil, že je jen mediátorem, přes kterého uzdravuje Bůh, tyto potíže ustaly.

Dle jeho slov Bibli nikdy nečetl.

Tak jen aby v tom Bulhar nebyl sám, opakuji tedy své embargo na Zbyška,
a to nejen pro Bulhara:

PŘÁTELÉ, NESTAČÍ VÁM TENTO DALŠÍ PŘÍSPĚVEK ZBYŠKA, ABYSTE POCHOPILI...?

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Co to znamená, být dobrým člověkem? - Stránka 4 Empty Re: Co to znamená, být dobrým člověkem?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 4 z 20 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 12 ... 20  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru