Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Milovat MATKU organizaci

+18
witness
Alea
JAREKzRybenu
Hurvinek
Ing.Peter
sazeč
frodobagin
Styvi
Bulhar
pepakrocan
kasatymyr forse spain
Jesen
zbysek
Mezek
gari
daniely
lorak
Michal
22 posters

Strana 4 z 12 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Next

Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 4 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  zbysek 26/7/2012, 12:47

pepakrocan napsal:Zvláštní, že když mluví Žalmy o věčnosti Země jsou to pro tebe básnická vyjádření, která nelze chápat doslovně, ale pilíře jsou doslovně zřejmě zcela určitě co?
Ty snad zpochybňuješ věrohodnost Písma? Nebo si děláš také výklady, jak se ti to zrovna hodí? Wink

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 4 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  zbysek 26/7/2012, 12:48

daniely napsal:Asi jsem mimo mísu, já myslela, že si Zbyšek dělá legraci :-) Tys to Zbyšku myslel vážně? Very Happy
Legraci z Písma??? Upadla jsi na hlavu??? Wink

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 4 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  zbysek 26/7/2012, 12:49

Bulhar napsal:ale mohu se mýlit, do hlavy mu nevidím.
Nemýlíš se...

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 4 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  Bulhar 26/7/2012, 12:50

zbysek napsal:

Jen tím, kdo mi dal vzrůst, byl Bůh, nikoliv matka organizace. Tan jen zalévala (byť z jejího pohledu špatně). Ale již vyrostlo a vyzrálo, není třeba dalšího zalévání. Smile


Ale toto říkají i SJ - vzrůst dává Bůh.......A zalévat potřebujeme neustále.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 4 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  zbysek 26/7/2012, 12:52

Bulhar napsal:Ale toto říkají i SJ - vzrůst dává Bůh.......A zalévat potřebujeme neustále.
Jestliže budeš zalévat i zralé ovoce, tak ti shnije. Wink

Organizace (SJ) nemá už co zalévat, už by to jen poškodilo výsledný plod.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 4 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  Bulhar 26/7/2012, 12:56

zbysek napsal:
Jestliže budeš zalévat i zralé ovoce, tak ti shnije. Wink



Jo tááááák, tak ty se už považuješ za zralého....tak v tom já jsem pozadu.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 4 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  lorak 26/7/2012, 12:56

Bulhar napsal:Loraku, já myslím že ze strany daniely to byla férová upřímná odpověd - myslím to o duši a této zemi. Přizná druhým, že třeba můžou mít i pravdu, pokud to tak vnímá, ale zároven nechává některé věci otevřené a napíše proč. Daniely ti přece nenapsala tomu a tomu věř. Dokonce na duši má stejný názor jako ty, a že bude ráj na zemi, to nijak nesnižuje, avšak zároven nechává otevřené, že může být doslovně stvořena nová země - ale nelpí na tom a nechává to na Bohu. O nějaké nevědomosti nemůže být ani řeči - leda že by napsala , že Zemi podpírají 4 sloni......
ale to jsem od ní nikde nečetl.

Bulhare cemu skutecne veris ty sam a na cem zakladas svoji viru ?

Mas snad i ty sam pochybnosti o tom, ze Jehova jasne oznamil svuj zamer s lidmi a se Zemi ? Kdyby mela byt v tomhle nejistota tak pak plati tohle.

"Jestliže mrtví nemají být vzbuzeni, „jezme a pijme, neboť zítra máme zemřít“. Nedejte se zavést na scestí. Špatná společenství kazí užitečné návyky. Probuďte se ke střízlivosti spravedlivým způsobem a nepáchejte hřích, neboť někteří nemají poznání o Bohu. Mluvím, abyste se zastyděli." (1 Kor 15:32-34 )

Uceni o Bozim kralovstvi a o tom, ze ma byt obnoveno konani Bozi vule v nebi i na ZEMI a taky ma byt ocisteno a posveceno Bozi jmeno je nejdulezitejsim ucenim Boziho Slova.

Bulhare ty o tyhle veci Jehovu neprosis a neocekavas, ze je naplni ? (Mat 6:9,10 )

Jaky by vubec mela smysl nase vira ?

Mame snad verit tomu, co rekl Satan, kdyz lhal a pomluvil Jehovu ?

"„Určitě nezemřete. Bůh totiž ví, že v ten den, kdy z něho pojíte, se vám zcela jistě otevřou oči a zcela jistě budete jako Bůh (Jan 4:24) a budete znát dobré a špatné.“" (1 Moj 3:4,5 )


Naposledy upravil lorak dne 26/7/2012, 13:05, celkově upraveno 2 krát

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 4 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  daniely 26/7/2012, 12:57

zbysek napsal:
daniely napsal:Asi jsem mimo mísu, já myslela, že si Zbyšek dělá legraci :-) Tys to Zbyšku myslel vážně? Very Happy
Legraci z Písma??? Upadla jsi na hlavu??? Wink

Nedělej Loraka Very Happy Pardon, Zagorku...

daniely

Female Poeet p?íspivku : 378
Reputace : 0
Body : 381
Registration date : 03. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 4 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  zbysek 26/7/2012, 12:59

Bulhar napsal:Jo tááááák, tak ty se už považuješ za zralého....tak v tom já jsem pozadu.
Tak proč odcházíš od Matky organizace, jestliže od ní potřebuješ stále zalévat? Wink

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 4 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  zbysek 26/7/2012, 13:00

daniely napsal:Nedělej Loraka Very Happy Pardon, Zagorku...
No proto! Very Happy

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 4 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  Bulhar 26/7/2012, 13:03

lorak napsal:

Bulhare cemu skutecne veris ty sam a na cem zakladas svoji viru ?


Loraku, ty jsi měl být knězem a zpovídat lidi v kostele.

I když už jsem to psal, odpovím ti čemu věřím : Tato země na které žijeme bude přeměněna v ráj. Duše je člověk sám - je tedy smrtelná.

A na čem zakládám víru ? Domysli si sám - nápověda : Korán ani kniha Mormon to nejsou.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 4 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  lorak 26/7/2012, 13:08

Bulhar napsal:
lorak napsal:

Bulhare cemu skutecne veris ty sam a na cem zakladas svoji viru ?


Loraku, ty jsi měl být knězem a zpovídat lidi v kostele.

I když už jsem to psal, odpovím ti čemu věřím : Tato země na které žijeme bude přeměněna v ráj. Duše je člověk sám - je tedy smrtelná.

A na čem zakládám víru ? Domysli si sám - nápověda : Korán ani kniha Mormon to nejsou.

Tak se toho drz a nezapominej oznamovat jaka je Bozi vule vsem lidem. Zavisi od toho zahrana jejich zivota ! Snaz se byt sjednocen s lidmi, co s laskou v srdci k Bohu Jehovovi a k bliznym delaji tuhle praci. (Mat 24:14 )

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 4 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  Bulhar 26/7/2012, 13:09

zbysek napsal:
Tak proč odcházíš od Matky organizace, jestliže od ní potřebuješ stále zalévat? Wink[/quote]


Zbyšku - malý test - potřebuji zalévat - respektivě dávat růst :

1. Od Boha
2. Od Matky organizace
3. Od spolukřestanů

Správná odpověd - 1. Od Boha
pozn. : tím nesnižuji zalévání v bodě 2 a 3. Nejsou však ta hlavní.


Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 4 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  Bulhar 26/7/2012, 13:15

lorak napsal:

Tak se toho drz a nezapominej oznamovat jaka je Bozi vule vsem lidem. Zavisi od toho zahrana jejich zivota ! Snaz se byt sjednocen s lidmi, co s laskou v srdci k Bohu Jehovovi a k bliznym delaji tuhle praci. (Mat 24:14 )


Óóóóó děkuji Velký Loraku za moudrá slova. Ještě jsem je nikdy neslyšel.
Jsi první...............................

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 4 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  lorak 26/7/2012, 13:38

Bulhar napsal:
lorak napsal:

Tak se toho drz a nezapominej oznamovat jaka je Bozi vule vsem lidem. Zavisi od toho zahrana jejich zivota ! Snaz se byt sjednocen s lidmi, co s laskou v srdci k Bohu Jehovovi a k bliznym delaji tuhle praci. (Mat 24:14 )


Óóóóó děkuji Velký Loraku za moudrá slova. Ještě jsem je nikdy neslyšel.
Jsi první...............................

Bulhare nejsem velky. Sem na tom stejne jak ty. To jak si obhajoval Danielu a jeji nazory spise svedcilo o opaku toho, ze jsi dane veci i spravne porozumel.

Slyset nestaci. Nekteri Lide v minulosti poslouchali i kazani samotneho Jezise, ale ku prospechu jim to nijak nebylo.

Jen sem te upozornil na to, ze obhajobou Danielinho nazoru skodis i ni same a taky ostatnim, co jsi takovyhle nazor prectou a jdou podle neho. Prijmi to prosim ode mne jako nazor tveho bratra, ktery te ma rad.

Kez te pozehna sam Jehova.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 4 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  Bulhar 26/7/2012, 14:28

lorak napsal:

Jen sem te upozornil na to, ze obhajobou Danielinho nazoru skodis i ni same a taky ostatnim

Loraku, tak ještě jednou, ale už naposled : Můj názor na duši jsem napsal, je dokonce shodný s tvým názorem i názorem daniely.
O tom, že věřím že tato země bude rájem jsem také napsal - to je též shodné s tvým názorem a daniela to nevyloučila, ale zároven napsala, že na základě jiných textů v Bibli nevylučuje i možnost nově stvořené země.
Zkrátka že to nechává na Bohu, jak to udělá. Ty jsi pak napsal, at daniely nerozšiřuje nevědomost a já na to, že nevědomost jsou třeba 4 sloni, co podpírají zemi. Co to pořád dál pitváš ? Já obhajuji danielu, že rozumně píše, jelikož každý ví v co věří, v čem má jistotu a co nechává na Bohu .
Jinými slovy názor na budoucnost této planety je jak z mé strany, tak ze strany daniely čitelná - i když není 100 % totožná. A už to nepitvej.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 4 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  lorak 26/7/2012, 15:36

Bulhar napsal:
lorak napsal:

Jen sem te upozornil na to, ze obhajobou Danielinho nazoru skodis i ni same a taky ostatnim

... O tom, že věřím že tato země bude rájem jsem také napsal - to je též shodné s tvým názorem a daniela to nevyloučila, ale zároven napsala, že na základě jiných textů v Bibli nevylučuje i možnost nově stvořené země.
Zkrátka že to nechává na Bohu, jak to udělá. Ty jsi pak napsal, at daniely nerozšiřuje nevědomost ...

Bulhare vis mi vysvetlit, jak by se meli v duchu Danielinych slov o doslovnem vytvoreni nove zeme naplnit tyhle slova ?

"...neboť potom bude velké soužení, jaké nenastalo od počátku světa až dosud, ano jaké již nikdy nenastane. Vskutku kdyby nebyly ty dny zkráceny, nebylo by zachráněno žádné tělo; ale kvůli vyvoleným budou ty dny zkráceny...právě jako byly Noemovy dny, taková bude přítomnost Syna člověka. Jako totiž byli v těch dnech před potopou, kdy jedli a pili, muži se ženili a ženy se vdávaly, až do dne, kdy Noe vstoupil do archy, a nepovšimli si, dokud nepřišla potopa a všechny je nesmetla, taková bude přítomnost Syna člověka. Potom budou dva muži na poli: jeden bude vzat s sebou a druhý zanechán; dvě ženy budou mlít na ručním mlýnku: jedna bude vzata s sebou a druhá bude zanechána..." (Mat 24 kap)

"A jeden ze starších mi odpověděl a řekl: „Kdo jsou ti, kdo jsou oblečeni v bílá roucha, a odkud přišli?“ Ihned jsem mu tedy řekl: „Můj pane, ty to víš.“ A řekl mi: „To jsou ti, kdo vycházejí z velkého soužení a vyprali svá roucha a vybílili je v Beránkově krvi." Zj 7:13,14

Vis mi odpovedet na to, ci vytvoril Jehova v case Noacha pri potope doslovne novou Zem. Noacha mezitim presunul do nebe a pak ho vratil na Zem ?

Udelal snad Jehova pri prvnim Stvoreni neco spatne, aby to musel znovu zopakovat ?

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 4 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  gari 26/7/2012, 15:55

Ahoj Bulhare,
na demagogické výjevy Loraka nemá cenu vůbec reagovat a ani je číst. Není schopen pochopit, že toto přirovnání k Noemovým dnům není vůbec o způsobu zničení lidstva - jestli totální zkázou nebo potopou, nebo nějak jinak, ale především a jen o tom, jak se v těchto posledních dnech budou chovat lidé. Kdybychom toto přirovnání měli brát doslovně, pak nás čeká jednoznačně opět potopa. Ale to je zase v rozporu se zásadou o duze, kterou Bůh po potopě uvedl v platnost.
Lorak je tydýt a jen si hraje na zbožného muže. Má to zkrátka trochu pomotané.

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 4 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  Bulhar 26/7/2012, 16:58

Loraku, já doted nepochopil proč a na co se mě to vlastně ptáš, gari mi to trochu objasnil a také souhlasím s ním, že na tebe nemá cenu reagovat.
Ptáš se na něco, co s tím jiným tematem nemá co dělat. Když budu reagovat, zase dáš nějakou otázku, pak mě odsoudíš, podle svého gusta povzbudíš, abych se vrátil k Bohu. Doufám, že jsi nikdy nebyl starším sboru, ty bys ve sboru udělal pěknou paseku.

Gari, díky za pomoc.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 4 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  Anonymní 26/7/2012, 17:57

Bráškové a sestřičky.

Bulhar napsal:
Já myslím, že Zbyšek tím chtěl říct asi toto - když pilíře jsou symbolické, je pouze symbolické také to, že tato země bude navěky a navždy - tím jeho názor nijak nehodnotím, jen píšu, co tím asi chtěl básník říci.....ale mohu se mýlit, do hlavy mu nevidím.
Myslím, že jsi Zbyška pochopil až moc dobře. :-)

Jenže, naše paradigmata v nás nám brání některé jasné nebo meziřádky vycházející zprávy v Písmu, řešit trošku zbrkle nebo někteří dogmaticky.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 4 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  lorak 26/7/2012, 18:29

Bulhar napsal:Loraku, já doted nepochopil proč a na co se mě to vlastně ptáš, gari mi to trochu objasnil a také souhlasím s ním, že na tebe nemá cenu reagovat.
Ptáš se na něco, co s tím jiným tematem nemá co dělat. Když budu reagovat, zase dáš nějakou otázku, pak mě odsoudíš, podle svého gusta povzbudíš, abych se vrátil k Bohu. Doufám, že jsi nikdy nebyl starším sboru, ty bys ve sboru udělal pěknou paseku.

Gari, díky za pomoc.

Bulhare duveruj Jehovovi. On urcite nelze.

Az je ti to dano Jehova ti zjevi svym duchem i to jaka je cela pravda o moji osobe. Skutecne nejsem nijak dulezity. Sem jen hlinenou nadobou a otrokem meho nebeskeho Otce Boha Jehovu a tak jak mi je to dano oznamuji jeho vuli, ktera uz byla davno zapsana v jeho slove PRAVDY jeho vernymi sluzebniky, jeste pred mim narozenim.Jezis je muj PAN a citoval jsem jeho slova zapsana v PISMU.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 4 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  frodobagin 31/7/2012, 10:19

Michal napsal:Z programu oblastního sjezdu SJ 2012:

"Pomáhejme upřímným lidem, aby milovali ...
Svou duchovní matku, Boží organizaci (Přísloví 6:20)"

Milovat MATKU organizaci - Stránka 4 Matkaorganizace2



Staženo z oficiálních stránek: http://download.jw.org/files/media_books/CO-pgm12_B.pdf

Co si o tom myslíte?

No kdybych mohl, tak bych určitě zaměnil text "Svou duchovní matku, Boží organizaci" za text "Ježíše jakožto sprostředkovatele Boží vůle a lásky".
Ježíš v textu letáku nějak vypadl a na jeho místo se posadila organizace? Nedokážu říci proč se toto děje. Okolností a příčin bude mnoho.
Možná bych ještě dodal že JHVH a Ježíš vybízejí k lásce k jednotlivcům, ke skutečným osobám, nikoliv k abstraktním pojmům typu organizace a podobně.

Přeji krásný den.
frodobagin
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 421
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Reputace : 0
Body : 434
Registration date : 21. 02. 11

http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 4 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  zbysek 31/7/2012, 10:48

frodobagin napsal:Ježíš v textu letáku nějak vypadl a na jeho místo se posadila organizace? Nedokážu říci proč se toto děje.
Vždyť to tu stále omílám, že Ježíš je učením SV neustále v rozporu s Boží vůlí zatlačován do pozadí. Namísto, aby ctili Syna stejně jako Otce, dělají z něj anděla, zakazují lidem obracet se k němu, učí lidi, že nemají přijímat chléb a víno a hromadu dalších bezbožností.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 4 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  kasatymyr forse spain 31/7/2012, 11:01

Ale o té organizaci byla jen nepatrná část programu. K lásce k Ježíšovi se na sjezdech a shromážděních vybízí častěji. A že Jehova je víc než Ježíš, to řekl i samotný Kristus. A nebyla snad organizace křestanů v 1. století ?
Proč proti ní brojíte ? Kde by dnes byli svědkové nebo adventisté, kdyby nebyli sjednoceni v organizaci ? Nemají snad i nevěřící své organizace ?
Mohla by se snad uspořádat olympiáda v Londýně bez organizace ? Musí být nějaký Olympijský výbor atd.....Nemají snad pojištovny, automobilky aj. firmy své centrály a řízení ?

kasatymyr forse spain

Male Poeet p?íspivku : 138
vztah k organizaci : svědkové Jehovovi spolu s Adventisty sedmého dne - Boží vyvolení.
Reputace : 0
Body : 138
Registration date : 06. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 4 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  zbysek 31/7/2012, 11:23

kasatymyr forse spain napsal:K lásce k Ježíšovi se na sjezdech a shromážděních vybízí častěji. A že Jehova je víc než Ježíš, to řekl i samotný Kristus.
Jan 5:22  Vždyť Otec ani nikoho nesoudí, ale všechen soud svěřil Synu,
23  aby všichni ctili Syna, jako ctí Otce. Kdo nectí Syna, nectí Otce, který ho poslal.

Dělají toto SJ? Ctí Syna tak, jako ctí Otce? Na to je myslím jednoduchá a jasná odpověď: nectí. Tedy ve skutečnosti nectí ani Otce, byť o tom stále dokola melou.

A nebyla snad organizace křestanů v 1. století ?
Nějaká organizace tu byla, byť ne taková, o jaké vyučují SJ. Nacházíš snad v Bibli jakoukoliv zmínku, která by vedla k domněnce, že bychom měli milovat organizaci? Pokud ano, ukaž jí. Já tam čtu, že máme milovat své bratry, ba dokonce i své nepřátele, ale o lásce k jakékoliv organizaci ani slovo.

Našel jsem pouze toto:
Efezským 5:25  Muži, milujte své ženy, jako i Kristus miloval církev a sám sebe za ni vydal,

Jenže církev je Kristova nevěsta, žádná naše matka. Církev jsme my, kteří patříme Kristu. To není organizace, ale společenství.

http://ssjc.ujc.cas.cz/search.php
společenství, 1. přátelství mezi jedinci; svazek, pospolitost
organizace, 1. účelné pořádání, uspořádání, řízení, správa; organizování; účelně upravený řád

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 4 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 4 z 12 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru