Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Naděje - nebeská nebo pozemská?

+11
Věra Kolafová - quaero
stefan
Aleš
drobeček
Petr W.
Jirka z P. (queens)
Petr Štefek
oskar
OOO
Hvězdlický
Martin Cibulka
15 posters

Strana 9 z 11 Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Next

Goto down

Naděje - nebeská nebo pozemská? - Stránka 9 Empty Re: Naděje - nebeská nebo pozemská?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 5/1/2007, 09:55

Tak tedy nevadí, že jsme v těle a krvi, už jsme v Božím království??? To jsem rád moc jsem se bál, že to nezvládnu, ale když to stefane říkáte tak to asi bude pravda, že? Přece vy byste nelhal, že ne?
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Naděje - nebeská nebo pozemská? - Stránka 9 Empty Re: Naděje - nebeská nebo pozemská?

Příspěvek  Hvězdlický 5/1/2007, 10:28

Mluvíme o božím království a jeho Králi.

Rád bych upozornil, nebo připomenul, jak se na tohoto Krále dívají některé církve.
Na jednu stranu říkají "Pane,Pane" a na druhé, oslavují jeho odpůrce. satana.

Již zítra KC oslavuje další "trojici", tří králů.

Na jednu stranu KC (a podobné církve) tvrdí, že oslavují Krista (jeho království) a na druhé straně oslavují satana, tím, že oslavují jeho nástroj, k prvnímu útoku na Ježíše, s cílem jaj zahubit, a tak znemožnit, aby povstal Mesiáš a ujal se svého úkolu (v tomto království), obnovy věčného života na zemi. (který Adam ztratil)

Matouš 2/1-18 se nezmiňuje, že tito hvězdopravci byli TŘI, že se jmenovali Kašpar, Melichar a Baltazar a že ten "třetí vzadu" je černoch. Kdo si to tedy vymyslel a proč? Kdo jej inspiroval k této své oslavě??

Satan zosnoval celý tento příběh z cílem, dopravit do Jerusaléma k Herodovi poselství, o nově narozeném "soupeři o jeho trůn" a podnítil jej k jeho zavraždění.

Hvězda (nějaký zvláštní světelný úkaz) vedla astrology nejprve k Herodovi do Jerusalema.
Ne tedy rovnou do Betléma. Až bylo vykonáno, co satan potřeboval, teprve se "hvězda" objevila znovu, a vedla je do Betlema.
Že to nebyla hvězda, ale nějaký zvláštní úkaz, je vidět z toho, že se zastavile nad domem, kde dítě bylo, a potom zmizela...

Josef však dostal ve snu varování a zavčas s rodinou uprchl do Egypta...

A Herodes nechal pro jistotu vyvraždit všechny chlapce ve stáří do dvou let v Betlémě a širokém okolí..

Tak, to není můj názor, ale je to psáno...

Kdo si tuto část Písma pozorně pročte, pochopí tu faleš KC, i v případě této "trojice". (Matouš 2/1-18....)

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Naděje - nebeská nebo pozemská? - Stránka 9 Empty Re: Naděje - nebeská nebo pozemská?

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 5/1/2007, 18:27

Dědo, píšeš:
Již zítra KC oslavuje další "trojici", tří králů.

A pak připojuješ podrobný popis situace v té době jako když ho vystřihneš z knihy "Největší člověk". A to na obou fórech stejně, aby se to nepřehlédlo.
Dědo, přemýšlím o tom, že ti museli ti katolíci dost ublížit, asi nějak osobně, nebo to není jinak možné.
Víš, já se jich nezastávám, ale taky nevidím nutné sledovat jejich svátky a dokazovat si, proč je slaví špatně. Na světě je mnoho skupin různě věřících lidí a slaví různé svátky (i teď v této době) a nemám dojem, že naším hlavním cílem by mělo být pořád odhalovat jejich falešnost. To jsme už opravdu zažili a nemám pocit, že by to budovalo křesťanské vlastnosti a ovoce Ducha, třeba pokoj. Nemusíme přece mít pořád nějakého třídního nepřítele, to jsem si užili dost v totalitě, kdy byl pořád na pořadu dne kapitalistický imperialismus a pak u SJ, kdy se pořád bojovalo proti falešnému náboženství, zejména proti KC. Je to docela legrační bojovat proti KC, když některé věci od ní využíváme. To bych nemohla ani číst Bibli, protože mám pocit, že jí zrovna oni sestavili. Vůbec neříkám, že neudělali haldu chyb, jasně, to víme přece všichni. Ale opravdu si myslíš, že neudělali pro lidstvo nic dobrého? A pro Boha?
Zdá se mi to jako zjednodušený pohled pořád se do nich navážet, a nepřijde mi to ani moc budující. Jen to bourá, ale nic nového to nestaví.
Chci se ti omluvit, dědo, protože si jsem opravdu vědoma toho že jsem mladší a ještě k tomu žena, tak se mi to dost špatně píše. Ale nezlob se, myslím si, že takhle se fakt nikam nedostaneme. Ale jestli tě to tak zlobí, tak klidně můžeme mít téma třeba "Jaké chyby udělala KC" a tam jim to nandáme, ale když se do každého tématu míchá to, že KC je vedle atd. tak se pak píše úplně o něčem jiném.
Nezlob se, prosím tě, je to jenom můj názor. Vůbec to neber ve zlém, opravdu jsem ráda, když vyjadřuješ své názory k tématům, vždyť pohled každého je zajímavý, ale tyhle vsuvky - no nevím.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Naděje - nebeská nebo pozemská? - Stránka 9 Empty Re: Naděje - nebeská nebo pozemská?

Příspěvek  Hvězdlický 5/1/2007, 19:11

Nic neberu ve zlém, ale jsem rád, že jsi se zase ozvala.

To bych nemohla ani číst Bibli, protože mám pocit, že jí zrovna oni sestavili.

Jestli to, co jsem napsal o "třech králích" je jakoby vystřížené z "Největší člověk" (jak píšeš) potom je to jen důkazem, že SJ, mají přece jen alespoň v něčem pravdu.

Dával jsem si pozor abych od nich neopisoval a udělal jsem proto jen stručný, ale pěčlivý výtah Matouše, s vybídkou, aby si každý přečetl uvedený text a ověřil, jestli je pravda to, či ono. (a pro některé, aby zvážili, jestli to není vystřižené od SJ)

Trochu mne mrzí, že jsi neměla na to čas...

Odpoledne v televizi v nějaké relaci o zítřejším svátku, jsem zaslechl, že jména tří králů se poprve v církevních spisech (bylo zdůrazněno apokrifních) objevila ve dvanáctém století.

Nikde jsi nečetla, že mám zlost na katolíky. Dívám se na ně stejně, jako na SJ. A stejně tak mne zlobí lži u SJ, jako u KC..

Jen s tím rozdílem, že většina tady, je ochotna tolerovat kdejaký blud od KC, ale SJ nemohou ani cítit..

Nebo nemám pravdu??

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Naděje - nebeská nebo pozemská? - Stránka 9 Empty Re: Naděje - nebeská nebo pozemská?

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 5/1/2007, 19:59

Dědo, píšeš:
Nikde jsi nečetla, že mám zlost na katolíky. Dívám se na ně stejně, jako na SJ. A stejně tak mne zlobí lži u SJ, jako u KC..
Jen s tím rozdílem, že většina tady, je ochotna tolerovat kdejaký blud od KC, ale SJ nemohou ani cítit..

Za ostatní nemůžu mluvit, ale napíšu ti můj názor.

Nemyslím si, že by nějaká církev byla "ta pravá". Takže všude jsou chyby a taky klady.
Klady u SJ vidím třeba v jejich obětavosti chodit za lidmi, která je mnohdy spojená s opravdovým zájmem o lidi jako takové. Už tady neřeším, co jim říkají a tak. Nicméně díky SJ jsem začala Bibli číst, jiní totiž nepřišli. Pak mají určitě někteří pěkná přátelství, a díky nim se mi podařilo docela radostně a optimisticky prožít totalitu. To jsme taky ale četli Kralickou Bibli a někdy Ekumen, tak to nebylo tak natvrdo. Jak přišel překlad NS začlo jít do tuhého. Je u nich jistě mnoho dalších kladů.
O chybách psát asi nemusím, že?

Klady KC vidím třeba v tom, že není strnulá v tom, že by každého, kdo chce Bohu sloužit trochu jinak, hned vyloučila (jako SJ např.), ale dovolila vzniknout mnoha skupinám a denominacím, které se zaměřují na různá odvětví služby Bohu a lidem. Taky se mi líbí, že není uzavřená před filosofií, psychologií, tradicí a před věcmi, které jsou sice víc lidské než Boží, ale k životu patří. Tím se mnohdy i lidé, kteří by se ke Kristu nikdy nedostali k němu mohou přiblížit. Např. dnes jim opravdu nezazlívám, že slaví narození Krista ve špatném datu, protože si myslím, kdyby se kvůli vánocům jen jeden člověk zamyslel nad postavou Krista a následně došel až k blízkému vztahu k němu, tak to stálo za to. Taky mi nevadí, že to dřív byly saturnálie, protože dnes to saturnálie nejsou a taky málokdo o nich ví. Je to spíš tradice, u nás staročeská tradice, a nemám pocit, že by lidem uškodilo třeba stavět si s rodinou betlém.
O chybách zase psát nebudu, víš jich víc než já.

Život člověka je krátký na to, aby přišel na to, jaká která církev opravdu je, takže nemá cenu odsuzovat z voleje, protože se můžeme dost splést.
Tak si myslím, že je dobré zkoumat Boží cesty, které stejně nestihneme prozkoumat, jak z důvodu našeho omezeného času tak i z důvodu omezenosti informací a tím, že jsme prostě jenom lidi. Takže máme spoustu materiálu ke zkoumání a můžeme si díky Bohu a působení svatého Ducha vytahovat své "klády" z očí a pak nebudeme mít už vůbec čas na "třísky" našich bližních, ať už jsou v jakékoli církvi. Abychom se pak nemuseli stydět, až zjistíme, o co nás převyšují.

A ještě co se týče toho, že jsem si nepřečetla toho Matouše, pasáž o třech králích. Řekla bych, že mě ta pasáž nepřesvědčuje o tom, že bys měl pravdu ve svých tvrzeních. Například o hvězdě, je tam psáno, že mudrci říkali:
"Kde je ten právě narozený král Židů? Viděli jsme na východě jeho hvězdu a přišli jsme se mu poklonit."
Nevím tedy, čí ta hvězda byla a neznám přesně v tomto smyslu Boží záměr. Pokusím se o čistě svojí spekulaci: co když chtěl Bůh, aby se Herodes ukázal, jaký je tyran, aby si na něho Josef s Marií dávali pozor a co když třeba on sám, tedy Bůh, potřeboval svého Syna "povolat z Egypta." Já nevím. Nějak to neřeším, nechávám to na Bohu.
Obávám se ale, že se někdy může stát, že si člověk dává velký pozor, aby nebyl modlář a neslavil vánoce a na druhé straně je velkým modlářem třeba v tom, že uctívá organizaci místo Boha, nebo něco jiného.
Takže to nechávám na svobodě každého a na jeho osobním vztahu k Bohu.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Naděje - nebeská nebo pozemská? - Stránka 9 Empty Re: Naděje - nebeská nebo pozemská?

Příspěvek  Hvězdlický 5/1/2007, 20:25

Píšeš dobře.

Nemusíš psát o chybách SJ, oba je známe..
Navíc jejich seznam jsem napsal do této diskuze. Seznam chyb KC jsem nenapsal. Nic mi po nich není, nebyl jsem jejich členem..

Jestli vánoce někoho přivedli ke Kristu, to nevím. O takovém příkladu jsem ještě neslyšel. O vánocích mají lidé jiné zájmy. To náboženské pozlátko tomu nepomůže.

Podobně jako vánoce (by podle tvého názoru) mohl vézt k zamyšlení lidí, i kdejaký kříž "u potoka". Ale také jsem o tom neslyšel. Spíše je zajímá litina, z které je odlit (do kovošrotu). Kdyby byly kříže měděné, již by nebyl ani jeden..

Kde je ten právě narozený král Židů? Viděli jsme na východě jeho hvězdu a přišli jsme se mu poklonit."

K té hvězdě. Na východě byl Babylon. Možná, že to znamení mělo tvar šesticípé hvězdy a proto mohli oni "hvězdopravci" usoudit, že se jedná o nějakou židovskou významnou osobnost..

Jak jsem již ale zdůraznil, nevedla je hvězda do Betlema.
Byl to šikovně promyšlený plán satana, na zničení Ježíše.
Pokud by to bylo poselství od Boha pro Heroda, jistě by to šlo jinak. Než prostřednictvím pohanů.. Ale Herodes by se rozhodl stejným způsobem.

Jistě, dá se to "okecat" (zdůvodnit, ospravedlnit) podobně jako trojice, nebo i ty vánoce.

Je to každého věc. Já se ale chci držet zásady, kterou uvádím, "jako logo", místo svého obrázku.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Naděje - nebeská nebo pozemská? - Stránka 9 Empty Re: Naděje - nebeská nebo pozemská?

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 5/1/2007, 20:42

Jasně, dědo, já se zase chci držet toho, že nemáme jít nad to co je psáno.

Píšeš:
Jak jsem již ale zdůraznil, nevedla je hvězda do Betlema.

To je pravda, ale ty pokračuješ:

Byl to šikovně promyšlený plán satana, na zničení Ježíše.

A tady mám zase já pocit, že je to nad to co je psáno. Nikde v Bibli o tom není nic, zato je o tom v publikacích VRO.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Naděje - nebeská nebo pozemská? - Stránka 9 Empty Re: Naděje - nebeská nebo pozemská?

Příspěvek  Hvězdlický 5/1/2007, 22:24

To máš pravdu.
Nepůjdeme nad to, co je psáno.
Není psáno, že to byl tah satana, ale také není psáno, že těm pohanským astrologům to zjevil Bůh.

Zbývá tedy, zamyslet se nad výsledkem. A uvažovat.
Jaký měl zájem satan a s jakým výsledkem (pokud to byl on)
a jaký zájem na tom měl Jahve a jaký očekával výsledek...(pokud to byl pro změnu On)

Dělat to jen proto, aby rodina odešla do Egypta?, tam přece mohla jít z jakéhokoliv důvodu a kdykoliv..

Ale na druhou stranu, kdyby Herodes zabil malého Ježíše, co
by bylo dál???

Kdo z těch dvou měl větší zájem na tom, aby se Herodes dozvěděl o narození Jeříše??? A proč se mu to neoznámilo andělem, jako pastýřům??

A proč by se to mělo oznamovat pohanům, když Ježíš říkal učedníkům "na cestu pohanů nevstupujte"?
Otec tedy "oznamoval dobré poselství pohanům" a Ježíš ne?? Že by mezi nimi nebyla jednota??
To nejde nad to, co je psáno, nebo ano??

zato je o tom v publikacích VRO.

Pokud chce vlk být dobře maskovaný v beránčím rouše, musí tam bý také nějaká pravda. Jinak by na něm nebyl z beránka ani chlup..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Naděje - nebeská nebo pozemská? - Stránka 9 Empty Re: Naděje - nebeská nebo pozemská?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 6/1/2007, 01:39

Jo celkem by mě zajímalo proč píšou na zárubně K+B+M? Už i jména se vymýšlejí, neskutečné. Shocked
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Naděje - nebeská nebo pozemská? - Stránka 9 Empty Re: Naděje - nebeská nebo pozemská?

Příspěvek  OOO 6/1/2007, 08:58

TY TŘI PÍSMENKA NAD DVEŘMA DOMŮ NEJSOU POČÁTEČNÍ JMÉNA KAŠPARA ,MELICHARA A BALTAZARA..ale JE TO ZKRATKA TŘÍ LATINSKÝCH SLOV...VE SMYSLU: ABY KRISTUS POŽEHNAL TOMU DOMU...queensi to jen na upřesnění.. sunny
K dědovi S. o té třošce pravdy u SJ..Dědo S,ona tam opravdu není snad jen ta všeobecná.I když moc chceš a né jen ty.Já jsem taky překvapen ,že jsem tomu propadl na mnoho let.Asi jsme byli mistrně obelháni i když i naše aktivní podpora tam musela být."Každá "perla"i když se zdá pravá v učení SJ je jen "bižu"pokud jí porovnáš s "Písmem"neobstojí...Píšu to jen proto ,že ani ten tvůj argument ,že i učení SJ musí být trošku pravdy nemusí být pravdivý.Přesto i bez "absence pravdy" milióny lidí uvěřili a někteří i našli smrt za tuto "pravdu"NSSJ.Jak to?Takových ideologiií bez"pravdy"tu bylo v dějinách mnoho.Stavěly na obyčejných a všeobecných pravdách a potřebách jednotlivců../rovnost,spravedlnost,naděje,štěstí/atd. Ty zabalily v případě SJ do "náboženství"a bylo hotovo.Ještě nějaké obrázky a knihy a už se kázalo."Marx a spol." podobné ideály uchopili a vložili do "Kapitálu"s vyhlídkou věčného komunismu ,tady na zemi v "komunistickém ráji.Není tedy podmínka "pravda"v učení pro uvěření mas...Takže tu máme"pravdivou"nabídku "věčného" ráje na zemi...Paradox je ,že NSSJ a komunisté CHTĚLI TO SAMÉ ..NÉ?Kdo za tím stojí?Satan.. affraid


Naposledy upravil dne 6/1/2007, 09:29, celkově upraveno 2 krát
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Naděje - nebeská nebo pozemská? - Stránka 9 Empty Re: Naděje - nebeská nebo pozemská?

Příspěvek  Vladislav Kulda 6/1/2007, 09:14

Ahoj Queensi!
Víš co to je tradice? Vím, že to víš. Ta se neohlíží na přesné poznání z Písem! V mnoha církvích to ani nikoho nezajímá, tradice je tradice a běda kdo na ni sáhne, tak to funguje i tady ve Velké. Každou chvíli mám možnost se bavit s lidmi v našem obchodě, tady většinou lidi nikam moc nespěchají, tak jako ve městech a tak mají čas na "pokec". Už mě znají jako věřícího člověka, který si stojí za svým. K+M+B je pro ně tabu, tak je to i s ostatními věcmi, které jsou uměle vsunuty do kat. víry a jsou nedotknutelné. Když těmto lidem ukážeš na Písma, tak 90% lidí to má za nic, není to jejich autorita. Když v TV šel film o Pavlovi, kladl jsem některým otázku, zda by byli ochotni za své názory a víru snášet taková příkoří, jako ap. Pavel. Nikdo!!! Tak to je s vírou tady u nás na Horňácku, pouze tradice, to je jejich víra. Netvrdím, že to nejsou čestní a zásadoví lidé, to zas ne, zde jsou lidé přímí a rovní, stále zde platí podání ruky, jako důkaz uzavření dohody o něčem. To se mi na nich velice líbí. Co se týče naděje, mají zdejší lidé v hlavách neuvěřitelný zmatek, často mnozí nevědí o čem je řeč, nikdo z nich se tím nezabývá a je jim to jedno, vědí, že mají zemřít a co bude pak, je nezajímá, natož aby zkoumali svou naději, jsou to prostě gójim, "lidé země", žijí svými vinohrady, polnostmi, hospodářstvími a nedělním kostelem. Je to kolotoč, který jim vyhovuje. Někdo si bude možná myslet, že je soudím, nikoliv, je to jen výsledek mého pozorování zdejšího lidu, jinak je mám rád a máme spolu dobré vztahy. Zdejší velebný pán má snahu v kostele zaujmout něčím, co by mohlo tyto lidi vést k přemýšlení, ale i pro něho je to často boj s větrnými mlýny. On je zde jeden z mála, s kým se dá uvažovat o víře, o Bohu, jenže také i on má v sobě jen naučené fráze, které se naučil v semináři, dál nad to nejde, nemá odvahu. Asi si nyní řeknete, proč o tom píšu, myslím, že stojí zato mít i tuto oblast názorově zmapovanou. Práce s myšlením zdejšího člověka, je ta nejtěžší, vyžaduje značnou pozornost, aby člověk neublížil, ale s láskou a porozuměním pomáhal k růstu duchovního člověka. Nyní si asi řeknete všichni, že vám podávám zprávu, tak jak to dělají SJ, ne, nejde mi o hodiny, ale o to, že jsem křesťanem, který nemlčí o své víře, ale pracuje stále pro svého Pána a chce se o tom podělit s ostatními. Ať je má radost také vaší radostí. Tebe Queensi pozdravuji především a přeji Ti hodně Pánova požehnání a odvahy být disidentem, ostatním samozřejmě přeji to samé.
Pán s vámi!


Naposledy upravil dne 13/1/2007, 10:27, celkově upraveno 2 krát
Vladislav Kulda
Vladislav Kulda

Male Poeet p?íspivku : 396
Age : 67
vztah k organizaci : *
Reputace : 0
Body : -9
Registration date : 21. 04. 06

Návrat nahoru Goto down

Naděje - nebeská nebo pozemská? - Stránka 9 Empty Re: Naděje - nebeská nebo pozemská?

Příspěvek  Petr Štefek 6/1/2007, 11:32

Martine až dnes jsem se dostal k počítači a tak se budu snažit reagovat na tvůj poslední příspěvek pro mne. Nejprve bych řekl, že si asi nerozumíme o co nám každému jde.

Ty jsi posledně mimo jiné napsal....Petře, píšeš, že si zatím stojíš za tím, co jsi napsal a nemáš, co bys dodal. To se mi ale zdá být velice divné, protože Ty jsi zatím nic z toho, co jsi tvrdil o Božím království, nepodložil Písmem. Konkrétně jsi např. napsal:....

To se mi Martine trochu zdá jako útok, promiň, ale cítím to tak, a není pravda co píšeš na mou adresu. V každém případě se nyní budu snažit jednoduše vysvětlit o co mě šlo a ukázat, že není pravda, že jsem to nedoložil Písmem.

V jednom komentáři jsi napsal...Mám za to, že tím „budoucím“ (Matouš 12:32) věkem je míněna právě ta Kristova tisíciletá vláda. Ta opravdu bude panovat nad zemí, ale nebude panovat nad těmi, kteří vstoupí do Božího království. Ten, kdo vstoupí do Božího království, bude mít totiž podíl na té vládě, kdežto poddanými této vlády budou lidé, kteří nevstoupili do Božího království.....

Já jsem na to reagoval, že s tím nemohu souhlasit, jelikož čtu v Písmu něco jiného. Potom jsem uvedl Mat.13.41....a chtěl jsem poukázat na jednu věc. Ty píšeš, že poddaní toho království budou lidé, kteří nevstoupili do Božího království. Proto jsem použil již zmíněný text Mat.13.41......Syn člověka pošle své anděly, ti vyberou z jeho království každé pohoršení a každého, kdo se dopouští nepravosti, a hodí je........

Jak by mohli andělé vybrat z jeho království každé pohoršení a každého, kdo se dopouští nepravosti..., kdyby to bylo v nebesích ? Písmo ukazuje, že se to bude dít na zemi (protože v nebi nepravost a pohoršení není možné) a říká, ti vyberou z jeho království, přesto, že se to bude dít na zemi !

Ještě jsem v jiném příspěvku poukázal na Písmo MAT. 25.31-46..... Koho se to týká ? Písmo říká, že byly shromážděny všechny národy, tedy nejedná se pouze o ty, kteří mají mít podíl na vládě s Kristem. Probíhá tedy jak to známe, dělení na ovce a kozli. Král říká těm po pravici...Pojďte, požehnaní mého Otce, ujměte se království, které je vám připraveno od založení světa. Martine odehrává se toto v nebi nebo na zemi ? A co je velmi zajímavé, tak tito spravedliví se ptají....Pane kdy jsme tě viděli hladového....byl jsi nahý....nemocný ...atd..... A Pán odpovídá...Amen pravím vám, cokoliv jste učinili jednomu z těchto mých nepatrných bratří, mně jste učinili..... Kteří jsou ti nepatrní Kristovi bratři, kterým jiné ovce, které se mají dědičně ujmout království dělali dobře ?

Opět Písmo ukazuje, že se to týká všech národů, všech lidí.., ne pouze těch jeho nepatrných bratří.......A přesto těm po pravici říká, ujměte se dědičně království !¨Tady je dle mého názoru, když ne důkaz, tak alespoň náznak, že Kristus zde mluví o dvou skupinách lidí. Proto jsem použil tyto texty, a jsou i jiné, které možná vyvracejí co tvdíš ty. Totiž to,....Ten, kdo vstoupí do Božího království, bude mít totiž podíl na té vládě, kdežto poddanými této vlády budou lidé, kteří nevstoupili do Božího království. Tyto texty mě ukazují něco jiného. Ještě jednou..Mat.13.41....Syn člověka pošle své anděly, ti vyberou z JEHO KRÁLOVSTVÍ každé pohoršení a každého kdo se dopouští nepravosti.... Tohle se určitě nebude dít v nebesích, a přesto se mluví, že tato očista bude v JEHO KRÁLOVSTVÍ

Martine, nepokládám se za vykladače Písma jak se někteří snaží, ale jen jsem chtěl poukázat, že to co jsi napsal ohledně poddaných, že nebudou v BK nemusí být pravda..a to je to za čím si zatím stojím.
Petr Štefek
Petr Štefek

Poeet p?íspivku : 362
vztah k organizaci : 30 let SJ, poté vyloučen za styk s vyloučenou dcerou (označeno jako nevázané chování)
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Naděje - nebeská nebo pozemská? - Stránka 9 Empty Re: Naděje - nebeská nebo pozemská?

Příspěvek  Hvězdlický 6/1/2007, 11:38

Ano, nejen "tři králové" ale i další "tajemství" odsuzuje Ježíš slovy

Marek 7:13 tak rušíte Boží slovo svou tradicí, kterou pěstujete. A takových podobných věcí činíte mnoho."

Co se týká toho K+M+B, datel vysvětluje, že to je zkratka pro Boží požehnání.
Všichni katolíci ale věří, že je to podpis a znamení, které potvrzuje, že je navštívil Kašpar, Melichar a Baltazar... (a nikomu z těch kteří se bouří proti mému vysvětlení, že tím oslavují první snahu satana zabít Mesiáše) to nevadí, a neuznají, že celá oslava a omáčka kolem ní, jde nad to, co je psáno..


Naposledy upravil dne 6/1/2007, 12:13, celkově upraveno 1 krát

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Naděje - nebeská nebo pozemská? - Stránka 9 Empty Re: Naděje - nebeská nebo pozemská?

Příspěvek  Hvězdlický 6/1/2007, 11:51

poukázat, že to co jsi napsal ohledně poddaných, že nebudou v BK nemusí být pravda..a to je to za čím si zatím stojím.

"Stavím se v řadě hned za tebe."
Boží království chápu, jako třeba Česko. Jsem v Česku a přece ne tak docela, protože jsem na Moravě..

Tak i to Boží království je buď celek, nebe i země, včetně celého vesmíru, a nebo v jiném pohledu. nebeská část, jako sídlo vlády a pozemská část, jako bydliště poddaných tohoto království.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Naděje - nebeská nebo pozemská? - Stránka 9 Empty Re: Naděje - nebeská nebo pozemská?

Příspěvek  OOO 6/1/2007, 11:54

Přesný význam těch písmenk K. M .B.je Kyrios mansionem benedicet.
Překlad:Pán žehnej tomuto domu.. sunny study Ti králové se tam dostali až podstatně déle..
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Naděje - nebeská nebo pozemská? - Stránka 9 Empty Re: Naděje - nebeská nebo pozemská?

Příspěvek  Luboš Kolafa - absolvo 6/1/2007, 23:02

Omlouvám se za to, že málo čtu a málo píši. Vaše diskuse je odborné i laskavé zároveň, jsem za ně vděčný, ale nemám co bych dodal. Přiznávám, že o vás všech vím, hlavně od mé ženy, která vaše diskuse čte úplně všechny. Má povahu anylytika a má potřebu se stále hlouběji a hlouběji ujišťovat o
správnosti jít více za úplným Ježíšem nové smlouvy nežli zůstávat mezi těmi co přijali Krista jen částečně a více zůstávají ve staré smlouvě s Jehovou. s tím jsou samozřejmě spojeny analýzy slova, historie, vývoj působení Božího ducha. Duch sice asi působil na sestavení kánonu Písma o němž lze vést tak hojné diskuze, ale Duch po té nepřestal působit, ani po té nepřestal vést své ovcečky až činí tak dodnes, všem kteří se o to nebojí ve víře prosit.

K napsání pár řádek mne vyprovokovala slova V. Kuldy.

[quote="Vladislav Kulda"] Výsledek mého pozorování zdejšího lidu, jinak je mám rád a máme spolu dobré vztahy.

Díky za celý příspěvek. je o lásce. Kdysi jsem psal, že k rozumu, logice našeho západního způsobu myšlení, je třeba přidat dvojnásobnou míru skutečné lásky, abychom opravdu porozuměli Božímu posleství. A poslední dobou to cítím stále více. Jistě , že bez rozumu nelze uvěřit, ale na druhou stranu Boží myšlení je vyšší nežli naše. A tak po té co jsme většina z nás prostudovali hojně slovo (i když mylně a více jsme naletěli lidem), po té je třeba udělat to, co udělal Bůh s nevzdělanými, obyčejnými lidmi v Izraeli, nebo na Horňácku, je potřeba s vírou podlehnout Božímu duchu. tak jak to udělal Abrahám. Vrhl se do vůle Boha a napřáhnul nůž, ještě před tím nežli uviděl berana v křoví. Stal se Otcem vyzkoušené víry. Bůh po smrti povolal apoštoly i Pavla, jako dary na lidech. Známe jejich osudy. Ale už málo se zajímáme o ty tisíce lidí, kteří žili ve víře, stejně jako vinaři na Horňácku. Sloužili v prvním století svým pánům. neuměli číst. neuměli psát. neuměli rozebírat Boží slovo, jako apoštolé, nebo pavel. Ale věřili stejně jako Abrahám, který jen někoílikrát za život uslyšel Boha a přece jeho víra byla silnější nežli víra celých generací teologů. A Bůh je miloval, stejně jako miloval svět před tím nežli poslal své já, Ježíše Krista na zem. Tak díky Vláďo.
Luboš Kolafa - absolvo
Luboš Kolafa - absolvo

Male Poeet p?íspivku : 78
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 30. 08. 06

http://www.rozcesti.org

Návrat nahoru Goto down

Naděje - nebeská nebo pozemská? - Stránka 9 Empty Re: Naděje - nebeská nebo pozemská?

Příspěvek  Hvězdlický 7/1/2007, 10:45

Vláďa patrně prožil (a prožívá) něco, co jej naučilo myslet jinak, než tím "západním způsobem" (o kterém se zmiňuješ) a který je dnes všem lidem vštěpován.
Ten bezcitný, vlčí způsob, urvi co můžeš, bez ohledu na ostatní. Tak to je ten západní způsob, včetně školení v televizních programech, hlavně pro dychtivé mládí..

Co se týká těch příkladů Abrahama, Pavla a dalších, ti skutečně sloužili Bohu. A jejich jednání a volba rozhodnutí, byla zase jen otázka služby Bohu a nebo odmítnutí.

V dnešních církvích je to ale otázka služby té, či oné, náboženské organizace. Bůh, je ve většině případů jen nálepka.

Marek 7:8 Opustili jste přikázání Boží a držíte se lidské tradice."

Jsou to tedy lidská ustanovení, která se stala tradicí, té či oné církve a lpí se na jejím dodržování..

Mohu tedy takovou víru považovat ze službu Bohu??

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Naděje - nebeská nebo pozemská? - Stránka 9 Empty Re: Naděje - nebeská nebo pozemská?

Příspěvek  Luboš Kolafa - absolvo 7/1/2007, 11:45

Hvězdlický napsal:
V dnešních církvích je to ale otázka služby té, či oné, náboženské organizace. Bůh, je ve většině případů jen nálepka.

Marek 7:8 Opustili jste přikázání Boží a držíte se lidské tradice."

Jsou to tedy lidská ustanovení, která se stala tradicí, té či oné církve a lpí se na jejím dodržování..

Mohu tedy takovou víru považovat ze službu Bohu??

To si musí rozhodnout každý sám za sebe, jak se mu to líbí, jak dalece bere vážně to, jaké církve používají názorné pomůcky ve svém vyučování. Když to cítí jako modloslužby, ať raději takové maso z chrámu nejí, doporučuje Pavel. Jsme však povoláni ke svobodě.
Oni tradicemi neslouží Bohu, ale tradice jim pomáhá jako názorná pomůcka k pochopení cesty ke společenství s Bohem.

Stran té nálepky Boha : ctím tvůj pocit a možná i nějaké soukromé zážitky, které jsi měl při návštěvách v jiných církvích (nevím jestli jsi to zkusil, abys mohl mluvit z praxe). S lidmi v žádné církvi ani mimo ní to nikdy není jednoduché žít. Ale bez lidí by to bylo také smutné.( Zažil jsem si hodně nedobrého ve styku s konkrétními lidmi u SJ, ale přesto je mám jako lidi dál rád. Odpouštím jim nedokonalost, podlost atd. protože ani já nejsem dobrý. Ale máš pravdu, že církvi SJ už tolik neodpuštím, protože tam vidím příčinu zla. Proto chápu tvoji obavu, že se to může opakovat i v jiných církvích. Jenže já už církve neberu tak vážně jako kdysi. Nejsou pro mne modlou , ale jen součástí mé cesty ke Kristu.)
Když vidím upřímně se modlit v kostelech, sborech muže, ženy a mladé, nemyslím si, že by si brali Boha jen jako nálepku. Viděl jsem upřimně sloužící kněze i pastory. Nemají nálepku Boha a uvnitř zlo. Jsou jenom nedokonalí lidé, kteří slouží v nedokonalé církvi. Na cestě k Bohu tedy nejsou překážkou, ale jenom mezníkem, oázou s vodou (nebo zrovna bez vody jako např. SJ), a my každý sám za sebe musíme jít dál, tak jak nás Pán povolal a tak jak nás vede Duch o nějž se stále pokorně modlíme.

Takovou osobní cestu, ke Kristu lze považovat za službu Bohu.
Luboš Kolafa - absolvo
Luboš Kolafa - absolvo

Male Poeet p?íspivku : 78
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 30. 08. 06

http://www.rozcesti.org

Návrat nahoru Goto down

Naděje - nebeská nebo pozemská? - Stránka 9 Empty Re: Naděje - nebeská nebo pozemská?

Příspěvek  Martin Cibulka 7/1/2007, 11:53

Pro Petra Štefka:

S tím, že si asi v něčem nerozumíme, souhlasím. Proto jsem Ti před časem poslal zprávu se svým e-mailem a prosil jsem Tě, aby ses se mnou spojil. Nevím, zda jsi mou zprávu obdržel.

Co se týče těch věcí, které údajně dokládáš Písmem, musím zdůraznit to, co sám připouštíš:
Tady je dle mého názoru, když ne důkaz, tak alespoň náznak, že Kristus zde mluví o dvou skupinách lidí. Proto jsem použil tyto texty, a jsou i jiné, které možná vyvracejí co tvdíš ty.
Pravda je totiž taková, že skutečně něco dokládáš Písmem, ale sám si nejsi jistý přesným významem toho, co předkládáš, a navíc, vůbec se nevyjadřuješ k argumentům, které jsem již předložil a které se skutečně týkají pojmu „Boží království“. Jinými slovy, pokud nechceme sklouznout k prázdnému filozofování, mám za to, že bychom měli nejprve prozkoumat ty texty, které pojednávají přímo a zcela jistě o Božím království a teprve pak ty texty srovnat s těmi texty, o nichž se domníváme, že také pojednávají o tomtéž. Není totiž pravda to, co prezentoval ve svém příspěvku Hvězdlický (Wed 3 Jan ŕ 12:43):
Je tady asi ještě problém, že sami překladatelé pod vlivem učení různých svých pánů (církví) sami zmotali vše, a dali označení "Boží království" nebeské království" Kristovo království" atd na místa, bez řádného rozlišení.
Tady musím upozornit na to, že je třeba vycházet spíše z řeckých textů, než samotných překladů, a pokud se v řeckém textu nachází BASILEIA TÚ THEÚ, tak v českém textu by mělo být „království Boží“ (přesněji „království toho Boha“), když BASILEIA TÓN ÚRANÓN, tak „království nebeské“ (přesněji „království těch nebes“), a když BASILEIA TÚ CHRISTÚ, tak „Kristovo království“ (přesněji „království toho Krista“). Jestliže by bylo vše zamotáno již v řeckých textech, kdo by to pak byl schopen rozplést a podle jakého klíče?

Pro Queense:

Napsal jsi (Thu 4 Jan ŕ 16:35):
Děda Slavík má pravdu. Naděje nebyla a nebo by se to dalo popsat jako smysl, a smyslem pro Adama bylo naplnit zemi potomky a radovat se ze života. Tento úkol nesplnil, proto musela přijít naděje nebo-li opatření, které umožní nebo bude konat kroky, které povedou ke splnění úkolu, který Adam nesplnil. A ti, kteří ožijí, tedy obstojí ve zkoušce budou moci tento úkol dokončit a země bude naplněna. Co bude pak tak to ví jen Bůh.
Píšeš, že ti, kteří ožijí, dokončí úkol, který dal Bůh prvním lidem těmito slovy: „Buďte plodní a přibývejte a naplňte zemi a podmaňte si ji …“ (1.Mojžíšova 1:28) Jenže to právě není pravda, protože apoštol Jan napsal: „Ostatní mrtví neožili, dokud neskončilo těch tisíc let.“ (Zjevení 20:5) Podle Písem totiž ta země bude naplněna těmi, kteří přežijí Armagedon a kteří tedy budou na zemi zcela jistě žít pod vládou Božího království, a ne těmi, kteří mají být vzkříšeni. Jinými slovy, vše se odehraje v pořadí: 1. země bude naplněna, 2. ostatní mrtví ožijí (uvidí "Abrahama a Izáka a Jákoba a všechny proroky v Božím království, ale sebe vyhozené ven" - Lukáš 13:28), 3. proběhne zkouška a soud, a ne tak, jak naznačuješ.


Naposledy upravil dne 7/1/2007, 12:07, celkově upraveno 3 krát
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Naděje - nebeská nebo pozemská? - Stránka 9 Empty Re: Naděje - nebeská nebo pozemská?

Příspěvek  Hvězdlický 7/1/2007, 12:01

Oni tradicemi neslouží Bohu, ale tradice jim pomáhá jako názorná
pomůcka k pochopení
cesty ke společenství s Bohem.

Jako pomůcka k pochopení jsou pro některé i obrazy, sochy atd, a přes to, že Písmo varuje před modloslužbou, stalo se jim to modlou (na příklad kult Marie, svatých atd).

To si musí rozhodnout každý sám za sebe, jak se mu to líbí,

Na toto téma jsem již připojil text o "výběru učitelů, podle vlastních představ".

Absolvo,
pro jakési poučení pro ostatní (a proto to asi také děláme, ne pro nějaký osobní spor) to asi stačí.
Já jsem řekl svůj názor (v tomto směru nejsem tolerantní, protože máme sloužit Bohu cele, ale já již tak jsem na tom mizerně, proč si přidávat další problém ve vztahu k němu) psát dál, by mohlo vyznít jako osobní hádka. A to nechci.
Opustil jsem proto debatu o trojici, třech králích, vánocích, jediné naději ard. Svůj názor jsem napsal, mohu tedy jen pozorovat, jestli se neobjeví něco, co můj názor změní..

Ty jsi tolerantnější. Spoléháš hodně na Boží milosrdenství. Jen mám u některých (i u sebe) obavu ze zneužívání.
Vzhledem k ostatním, pokračuj dál. Možná, že tvůj způsob je správný.. A bylo by škoda umlknout.


Naposledy upravil dne 7/1/2007, 12:15, celkově upraveno 1 krát

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Naděje - nebeská nebo pozemská? - Stránka 9 Empty Re: Naděje - nebeská nebo pozemská?

Příspěvek  Hvězdlický 7/1/2007, 12:04

asi omyl

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Naděje - nebeská nebo pozemská? - Stránka 9 Empty naděje

Příspěvek  Luboš Kolafa - absolvo 7/1/2007, 12:24

Přeji ti klid, pokoj a zdraví. Naše cesty i zážitky jsou podobné. Jenom každý pátráme na svou vlastní pěst a zodpovědnost. Máš pravdu, ať tak činí i každý další , kdo čte naše povídání si.
Luboš Kolafa - absolvo
Luboš Kolafa - absolvo

Male Poeet p?íspivku : 78
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 30. 08. 06

http://www.rozcesti.org

Návrat nahoru Goto down

Naděje - nebeská nebo pozemská? - Stránka 9 Empty Re: Naděje - nebeská nebo pozemská?

Příspěvek  stefan 7/1/2007, 18:21

Martin chcel aby som sa vyjadril, či tisícročné kráľovstvo Krista je súčasťou tohoto veku, alebo toho druhého. Neviem, čo to je tisícročné kráľovstvo, ale ak je to skutočne tisíc rokov nejakej vlády tu na zemi, tak to považujem za súčasť tohoto veku.
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

Naděje - nebeská nebo pozemská? - Stránka 9 Empty Re: Naděje - nebeská nebo pozemská?

Příspěvek  Martin Cibulka 8/1/2007, 19:22

Ono to, Stefane, s Vaším názorem ani jinak být nemůže, pokud trváte na tom, co jste napsal (Wed 3 Jan ŕ 10:02):
K tomu čo hovorí Ježiš o veku budúcom. Po tomto veku nastane iná situácia. Čas prestane plynúť, teda dôjde k zrúteniu sa hmoty a všetci ľudia budú vzkriesení k všeobecnému súdu.
Problém je pouze v tom, že nevíte nic o miléniu, o kterém Židé již v 1. století n.l. věděli, že je součástí OLAM HA-BA, tedy světa, který přijde.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Naděje - nebeská nebo pozemská? - Stránka 9 Empty Re: Naděje - nebeská nebo pozemská?

Příspěvek  stefan 9/1/2007, 00:16

Neviem či je to problém, skôr je to moja nevedomosť. Ja naozaj Zjavenie veľmi nečítam. Ale už začínam robiť nápravu. Teda začnem. Možno. Keď do konca života porozumiem všetkému čo je ostatných knihách, tak potom sa vrhnem na Zjavenie. Na všetky zjavenia ktoré boli v rannej Cirkvi považované za posvätné. Teda na Petrovo, aj na Pavlovo, keď ich zoženiem samozrejme.
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

Naděje - nebeská nebo pozemská? - Stránka 9 Empty Re: Naděje - nebeská nebo pozemská?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 9 z 11 Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru