Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36)

+18
witness
Melissa
transylvánec
schwanenburg
Jesen
zbysek
candy
Jiří Brei
KEROS
Biblicky krestan
Petr V.
Petr Štefek
Doktorka White
Jirka z P. (queens)
Arago
Hvězdlický
Martin Cibulka
OOO
22 posters

Strana 4 z 13 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Next

Goto down

Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36) - Stránka 4 Empty Re: Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36)

Příspěvek  Doktorka White 23/11/2006, 18:00

K tomuto tématu bych přidala zajímavý text od bratra Hanoly :
"Mnozí křesťané , kteří čtou SZ vědí, že vyvolený národ Israel vzešel z Abraháma, Izáka a Jákoba a jeho dvanácti synů. Mnozí křesťané, kteří čtou NZ, vědí, že vyvolený lid Církve pochází od Otce, Syna a Ducha svatého a Jeho dvanácti apoštolů. Ale velmi málo křesťanů, si uvědomuje, že Církev je novozákoním Israelem a že starozákonní Israel je předobrazem Církve. Co se s Izraelem dělo fyzicky, vně, to se s Církví až doposud děje duchovně, vnitřně. Avšak hlavní charakterist. rysy jsou u obou, Israele i Církve , velmi podobné.
Ano, Církev není o NIC MÉŇĚ vzpurná, o NIC MÉŇĚ trvrdošíjná, o NIC MÉNÉ pošetilá než Israel SZ.

Líbí Question
Doktorka White
Doktorka White

Female Poeet p?íspivku : 721
vztah k organizaci : bez vztahu
Reputace : 0
Body : -44
Registration date : 30. 08. 06

Návrat nahoru Goto down

Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36) - Stránka 4 Empty Re: Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36)

Příspěvek  Hvězdlický 23/11/2006, 18:35

Písmo říká, že není nic nového pod sluncem. Mnění se jen kulisy a herci, ale omýlá pořád stejný kus, stále dokola.

A právě tato podobnost, podnítila SJ, že ve všem vidí nějaký předobraz. Jakýsi osud, nastíněný předem, z kterého nelze uniknout. Je to prostě předobraz (podle SJ) a proto jinak to ani nejde...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36) - Stránka 4 Empty Re: Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36)

Příspěvek  Doktorka White 23/11/2006, 22:16

Co je Božím plánem, z toho opravdu nelze uniknout.
Víte co je Božím plánem ?
Doktorka White
Doktorka White

Female Poeet p?íspivku : 721
vztah k organizaci : bez vztahu
Reputace : 0
Body : -44
Registration date : 30. 08. 06

Návrat nahoru Goto down

Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36) - Stránka 4 Empty Re: Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36)

Příspěvek  Hvězdlický 23/11/2006, 22:22

Je o tom psáno..

˛
2. Petra 3:13 Podle jeho slibu čekáme nové nebe a novou zemi, ve kterých přebývá spravedlnost.

K dosažení tohoto cíle je nasměrováno celé evangelium..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36) - Stránka 4 Empty Re: Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36)

Příspěvek  Martin Cibulka 24/11/2006, 10:02

Queens napsal (Wed 22 Nov ŕ 14:34):
A co když je to úplně jinak. Kořenem není ani Izrael a ani Ježíš? Kdo nám zůstává? Kdo je ten, o kterém Pavel ve svém dopise Římanům 11, 16 se zmiňuje jako o "svatém kořenu"? Řím. 11, 16 Jsou-li totiž svaté prvotiny, je svaté i těsto. A je-li svatý kořen, jsou svaté i větve.

Že by ty pravé ratolesti neboli větve byl "Izrael" a ty z plané olivy "jiné ovce"? Protože co nám zjevuje Izajáš 60, 21? Domnívám se, že s Izajášem souhlasí i Jan 1, 13 kteří jsou zrozeni ne z krve, ani z vůle těla, ani z vůle muže, ale z Boha.

Tím svatým kořenem zřejmě bude někdo jiný než Izrael. Zatím to vypadá, že tím kořenem je Bůh JHVH. Ale můžeme o tom diskutovat.
Nevím, Queensi, jestli čteš příspěvky ostatních pozorně, ale nevšiml jsem si, že by někdo dokazoval, že kořen olivy z Římanům 11 je Izrael nebo Ježíš. Text knihy, z níž jsem citoval v příspěvku (Sun 6 Aug ŕ 12:25), poukazoval na kontext, z něhož vyplývá, že oním kořenem jsou patriarchové Izraele, tedy Abrahám, Izák a Jákob. Tito patriarchové jsou totiž tělesnými praotci vyvoleného národa či lidu, jenž je představován korunou olivovníku. Díky praotcům má tento národ dědický podíl na slibech a naději v Mesiáši.

Nicméně pro svou nevěru byly některé přirozené větve olivovníku vylomeny a místo nich naroubovány větve z planého olivovníku. Díky tomu již nemusíme být my, pohané, „odcizeni izraelskému státu a cizími lidmi vůči smlouvám slibu“ (Efezanům 2:12), ale skrze víru v Pána Ježíše Krista z nás mohou být „spoluobčané svatých a členové Boží domácnosti“ (Efezanům 2:19), protože „ti, kteří lpí na víře jsou požehnáni spolu s věrným Abrahamem“ (Galaťanům 3:9) a Abrahám se tak stává otcem „nás všech“ (Římanům 4:16), kteří na té víře lpíme.

Izajáš 60:21 rozhodně nezjevuje něco v tom smyslu, že by tím kořenem ušlechtilé olivy měl být „Bůh JHVH“. Jestliže je něco výhonkem jeho „sadby“ (Izajáš 60:21), tak tou sadbou nemůže být on sám, protože ta sadba je dílo jeho rukou. On totiž zasadil a dal vzrůst podle své „vůle“ (Jan 1:13), abys i Ty, Queensi, spolu s ostatními měl „autoritu stát se Božími dětmi“ (Jan 1:12), a ne, abyste to stále zpochybňovali.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36) - Stránka 4 Empty Re: Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36)

Příspěvek  Hvězdlický 24/11/2006, 13:05

Text knihy, z níž jsem citoval v příspěvku

Martine,
vážím si tě a tvých znalostí. Jen mne mrzí, že nepoužíváš vytrvale svou hlavu a mozek, který jsi dostal od Pána a věčně se odvoláváš na "nějaké knihy" druhých lidí...

K jakému závěru by jsi došel, kdybys neopisoval???

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36) - Stránka 4 Empty Re: Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36)

Příspěvek  Martin Cibulka 24/11/2006, 16:02

Sváťo, kdyby sis mě opravdu vážil, nevyčítal bys mi, že se věčně odvolávám na "nějaké knihy", protože to nedělám. Pouze sem tam upozorním na nějakou knihu, o které si myslím, že stojí za přečtení. A i když občas cituji, tak pak již neopisuji. Doplňuji a argumentuji tím, co jsem poznal z Písma a ne z knih. To je případ i toho kořene ušlechtilé olivy. Napsal jsem, co vím a čemu věřím, navíc to byla reakce na podnět, který zde dal Queens, tak proč nezkoumáte argumenty, které jsem zde předložil? Proč se vyjadřujete ke všemu možnému, jen ne k těm argumentům?
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36) - Stránka 4 Empty Re: Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36)

Příspěvek  Hvězdlický 24/11/2006, 17:00

Martine,
nevyčítám. Je to tvoje věc. Pokud člověk ale "opisuje", není to jeho víra, ani jeho myšlenka. Jen s někým souhlasí.

Jo, abych nezapoměl. Okopíroval jsi z nějaké knihy celou stránku. Obsah nepamatuji, ale psal jsem ti mejla s prozbou o radu, jak se dá (v jakém programu) naskenovat podobná věc, jako upraviotelný text a ne jako obrázek. (Ty jsi tam měl červeně zdůrazněné písmo)

Já když něco naskenuji jako text, tak je to zpřeházené a některá písma vypadnou. Když je to jako obrázek nejde to upravit.
Tak raď, ať mám z tebe i jiný užitek...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36) - Stránka 4 Empty Re: Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36)

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 24/11/2006, 23:59

Martine, nepochopil jsi to, ale to není tvoje chyba. Já jsem to popsal tak aby zřetelně bylo jasné, že uvažovat můžeme o čem koliv co nás napadne. Ale to neznamená, že to vždycky bude dávat smysl. Omlouvám se, že až teď zjevuji, jak jsem to myslel. Prostě slovíčkaření, domýšlení si, komolení atd. nemá smysl. Ale proč bych někomu bránil, když to chce, tak ať to dělá, ale ať mě tím nezatěžuje. Proto jsem se teď nějakou dobu nezapojoval, protože se mi ani nechce zapojovat do těch blábolů, které zde vedeme. Vedeme je, protože nám nic jiného nezbývá, že? Tak jen dotoho a půl je hotovo. sunny albino king geek flower
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36) - Stránka 4 Empty Re: Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36)

Příspěvek  Doktorka White 25/11/2006, 14:24

A víte co Queensi, já za ten "blábol" Martinovi děkuju, je pro mě obohacující a dovoluji si chválit Pána za to, že na mě i skze Martina promlouvá. Amen drunken
Doktorka White
Doktorka White

Female Poeet p?íspivku : 721
vztah k organizaci : bez vztahu
Reputace : 0
Body : -44
Registration date : 30. 08. 06

Návrat nahoru Goto down

Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36) - Stránka 4 Empty Re: Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36)

Příspěvek  OOO 25/11/2006, 14:29

queensi i zde můžu taky souhlasit s Doktorkou Whiteovou...je to fajn bounce
Chtěl bych upozornit pro nové příchozí na časopis :"Volání uprostřed noci"..Téma Izraele v toku biblických proroctví je tam podrobně sledován a vysvětlen..SJ ho číst nemusí.. bounce
objednat ho můžete na :alef@ova.inecnet.cz
www.mnr.ch
www.ova.inecnet.cz/a-alef
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36) - Stránka 4 Empty Re: Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36)

Příspěvek  Hvězdlický 25/11/2006, 15:00

Téma Izraele v toku biblických proroctví je tam podrobně sledován a vysvětlen..SJ ho číst nemusí..

Podobné snahy o podrobné sledování a vysvětlení něčeho, tady již mnohokrát byly. I u SJ. Proto máš pravdu, že to nemusí číst.

Stačí si tuto moudrost schovat a za pár let se podívat a konfrontovat s budoucí současností...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36) - Stránka 4 Empty Re: Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36)

Příspěvek  Hvězdlický 25/11/2006, 15:04

zapojovat do těch blábolů, které zde vedeme.

Queens neříká, že má bláboly Martin, ale máme je všichni. Skutečně je to blábolení, pokud se dohadujeme o něčem, co není...

Je mi to děsně líto, že za mé bláboly mi není nikdo vděčný, ale za Martinovi ano...

To jsou bláboly. Co?? Všude..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36) - Stránka 4 Empty Re: Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36)

Příspěvek  OOO 25/11/2006, 15:19

Dědo S. ,ten časopis není opravdu SV. Který byl "napěchován"pokrmem v pravý čas, ale je to pokus něco popsat co se v Izraeli děje.Nic víc a nic míň.Tvojí vlažnost a neochotu se na něj jen "podívat" chápu.Školené svědomí SJ ti v tom asi brání.Viděl jsem nejstarší čísla tohoto časopisu a ten tvůj argument o "neautenticitě"tohoto časopisu je "blábol.V souboji "pravdivosti" obsahu a jeho věrohodnosti v toku času se SV nejen vyhraje ,ale více než "koňskou"délku jej předhoní.SJ ve svém "skanzenu"učení, ani netuší co se venku mezi křesťany děje.Škoda.Proto nepopisuj co neznáš..I to bude pro tebe přínosem.. sunny bounce
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36) - Stránka 4 Empty Re: Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36)

Příspěvek  Hvězdlický 25/11/2006, 15:24

Datle,

budeš se asi divit, ale vše, co tady nabídneš ke čtení a je to v češtině, tak pročtu a vybráné úryvky, které mne zajímají okopíruji do zvláštní složky, která má název "datel".

Kdyby to nebyl již slušný balík, tak ti to pošlu mejlem, jako důkaz, že nekecám...

Jinak, vidím, že máš stále dobré a kousavé zuby...Ale i ty, začnou jednou bolet..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36) - Stránka 4 Empty Re: Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36)

Příspěvek  OOO 25/11/2006, 15:29

Dědo S. ,pokud to "opravdu"čteš jsem rád.Informace máš..Pak jen tedy čekej až "zahřmí" a budou se dít věci..Více se asi u tebe dělat nedá... bounce bounce ,Jen čti dál nic tím neskazíš.. sunny
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36) - Stránka 4 Empty Re: Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36)

Příspěvek  Hvězdlický 25/11/2006, 16:03

Více se asi u tebe dělat nedá... ,Jen čti dál nic tím neskazíš..

To "zahřmění" uslyšíš a ucítíš i ty datle.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36) - Stránka 4 Empty Re: Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36)

Příspěvek  Petr Štefek 25/11/2006, 16:03

Milý dědo napsal jsi.......Je mi to děsně líto, že za mé bláboly mi není nikdo vděčný, ale za Martinovi ano.........

Rád bych reagoval na tento tvůj příspěvek. Čtu zde také takové příspěvky, že neznovuzrození (dědo a vy ostatní) jsou asi špatná liga, že to je jako proti Pelému a podobně. Osobně cítím, že se tu nějaká liga formuje a cítím velký útok na mou víru. Jediný kdo tu na mne vyzařuje Kristovu lásku je asi Martin. Ten skutečně předkládá myšlenky, které mají váhu a navíc se to snaží dělat laskavě. Bohužel od ostatních znovuzrozených křesťanů cítím velký tlak a útok na víru neznovuzrozených, tedy druhé ligy. Často také čtu v příspěvcích znovuzrozených výrazy, dle mého názoru, já si myslím a podobně. Takže rád budu o těchto příspěvcích uvažovat jako o názoru někoho. Já osobně bych rád poprosil znovuzrozené, aby byli laskavější a nebrali mi moji víru, a pokud neznovuzrozený napíše svůj názor, nesesypte se na něj hned jako vosy. Zatím mě vychází, že neznovuzrození by měli o příspěvcích velice přemýšlet, ale znovuzrození příspěvky neznovuzrozených háží okamžitě do koše, jelikož je to druhá liga. Nikoho nechci urazit, nebo se dotknout, ale na mne to tak zatím působí.

Takže dědo, některé bláboly hold budují, jiné ne.
Petr Štefek
Petr Štefek

Poeet p?íspivku : 362
vztah k organizaci : 30 let SJ, poté vyloučen za styk s vyloučenou dcerou (označeno jako nevázané chování)
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36) - Stránka 4 Empty Re: Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36)

Příspěvek  Hvězdlický 25/11/2006, 16:10

S tím jsem nepočítal, že někdo tu "moji lítost" vezme vážně, když ani já to tak neberu...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36) - Stránka 4 Empty Re: Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36)

Příspěvek  OOO 25/11/2006, 17:08

Petře Štefu, tu nejde o vytvoření "kast".Tak jak to udělalo a stále dělá učení SJ v hlavách svých oveček.Nebešťani a ti pozemáci.To je špatně pochopené.Proč?Nevím.Jde o vědomou uzavřenost před některým jiným pohledem než tím na který jsme byli zvyklí u SJ.Každé zde z témat je obhajováno i napadáno stále stejně.Ty Petře nebo ty dědo S. pokuste se najít jiné argumenty na obhajobu trojice,Izraele atd./jen příklady/ nepoužívejte stále ty samé "svědkovské".Je to složitější ,ale jde to.Možná zjistíte ,že svůj názor bez těchto "berliček"ani neobhájíte.Třeba ano?Protože se tu stále tlučou ty samé" argumenty" jsou často vrhány proti jinému argumentu větší silou.Ta jen ničí, ale asi nic nepřinese nového.Nebo ano?Proto si myslím ,že pro kultivaci této diskuze je třeba mít "otevřenou"mysl a chtít slyšet Stefana i Petra/datla/ atd..To je výzva i pro mne.. study :sunny:PS:tou ligou opakuji nemyslím "kasty" ale typ argumentace.. sunny
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36) - Stránka 4 Empty Re: Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36)

Příspěvek  Hvězdlický 25/11/2006, 17:58

Petře-datle
představ si. že ti SJ mají občas také pravdu.

Já se ale na ně nikdy neodvolávám, jako někteří se stále odvolávají na citáty, knihy a kdoví co, od různých autorů.

Pro mne tou "berličkou" o kterou se opírám, je pouze Bible.
Když tedy debata o trojici, tak jen Bible a ne nějaký Arius, nebo kdokoliv jiný.
Arius, ani Anastazius, ani autoři článků, které nabízíš, nebudou za mne skládat účty. Jen já sám, za sebe. Proto na ně všechny dlabu.

Ty vaše protiargumenty,- tam jsem nečetl ani jeden text z Bible, ale samé ty vaše lidské úvahy těch vašich "moudrých".
Zahoďte tyto berličky a dokazujte Písmem...

Nebešťani a ti pozemáci.To je špatně pochopené.Proč?

Tady máš na konci otázku "Proč?"

Pokus se na ni odpovědět Biblí, aby nebyl žádný Biblický protiverš..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36) - Stránka 4 Empty Re: Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36)

Příspěvek  Petr Štefek 25/11/2006, 19:17

Petře/Datle je zajímavé jak hodnotíš příspěvky, nebo názory druhých. Jen zírám a ptám se, kdo ti k tomu dal autoritu, aby jsi mě, nebo druhým říkal, co mají či nemají dělat. Petře já mohu respektovat tvoje názory, mohu je přijmout či nikoli, ale nic víc. Nemám autoritu říkat co má nebo nemá druhý dělat, ty ano ? Copak jsem si někdy dovolil ti napsat už nepoužívej ty znovuzrozenecké berličky ?

Mám totiž pocit, že pokud někdo nesouhlasí s tvým názorem a řekne svůj, často reaguješ tímto kolovrátkem, že je to svědkovské a podobně. Ale ono to tak být vůbec nemusí. Může být i to, že tím, že to stále používáš, tak takhle můžeš přemýšlet o druhých, že jsou totiž v zajetí jehovismu a nic víc.
Petr Štefek
Petr Štefek

Poeet p?íspivku : 362
vztah k organizaci : 30 let SJ, poté vyloučen za styk s vyloučenou dcerou (označeno jako nevázané chování)
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36) - Stránka 4 Empty Re: Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36)

Příspěvek  OOO 26/11/2006, 11:23

Nabídka: Zajimá vás postavení dnešního Izraele v Božím plánu?
Doporučuji zajimavé DVD "Křesťané a Izrael" Je to přednáška o povolání Izraele a jeho významu i v dnešních dnech..
lze objednat na :projekt.izrael@tiscali.cz cena cca.150Kč a poštovné..
PS:dědo S. opravdu stojí za vidění.. sunny
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36) - Stránka 4 Empty Re: Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36)

Příspěvek  Hvězdlický 26/11/2006, 13:07

No, díky. Podívám se na to, ale 150Kč je díra do mého rozpočtu důchodu...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36) - Stránka 4 Empty Re: Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36)

Příspěvek  Martin Cibulka 26/11/2006, 19:15

Sváťo, napsal jsi (Fri 24 Nov ŕ 17:00):
Martine,
nevyčítám. Je to tvoje věc. Pokud člověk ale "opisuje", není to jeho víra, ani jeho myšlenka. Jen s někým souhlasí.

Jo, abych nezapoměl. Okopíroval jsi z nějaké knihy celou stránku. Obsah nepamatuji, ale psal jsem ti mejla s prozbou o radu, jak se dá (v jakém programu) naskenovat podobná věc, jako upraviotelný text a ne jako obrázek. (Ty jsi tam měl červeně zdůrazněné písmo)

Já když něco naskenuji jako text, tak je to zpřeházené a některá písma vypadnou. Když je to jako obrázek nejde to upravit.
Tak raď, ať mám z tebe i jiný užitek...
Nevím, jak Ti mohu poradit, když píšeš něco, co není pravda. Kdy jsi mi naposledy poslal „mejla“, natož „s prozbou o radu“? Opravdu nevím, o čem píšeš! Leda snad, že si děláš z druhých blázny společně s Queensem, který píše (Fri 24 Nov ŕ 23:59):
Martine, nepochopil jsi to, ale to není tvoje chyba. Já jsem to popsal tak aby zřetelně bylo jasné, že uvažovat můžeme o čem koliv co nás napadne. Ale to neznamená, že to vždycky bude dávat smysl. Omlouvám se, že až teď zjevuji, jak jsem to myslel. Prostě slovíčkaření, domýšlení si, komolení atd. nemá smysl. Ale proč bych někomu bránil, když to chce, tak ať to dělá, ale ať mě tím nezatěžuje. Proto jsem se teď nějakou dobu nezapojoval, protože se mi ani nechce zapojovat do těch blábolů, které zde vedeme. Vedeme je, protože nám nic jiného nezbývá, že? Tak jen dotoho a půl je hotovo.
Pokud nemáte zájem vést smyslplnou diskuzi v určitých tématech, proč se tedy do těch tématů zapojujete?
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36) - Stránka 4 Empty Re: Židé v Božím plánu (Řím 11:25-36)

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 4 z 13 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru