Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Oddělené světy - dánský film

+33
pepakrocan
Alea
daniely
Styvi
Hurvinek
gari
JAREKzRybenu
Mezek
Melissa
lorak
Vierka
sisinka.87
šemdich
Alžběta
Xton
KEROS
Tonda Vlas
Abbaddon
sukilep
petoke
26
zbysek
kovboj
matus.langer
gem123
witness
rals
Milan
Jesen
Černá ovce sboru
Radim
jája
Admin
37 posters

Strana 6 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 6 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  Anonymní 17/10/2011, 09:25

Přátelé.

Mezku Bozi slovo falsuji vsichni, co uci veci zapsany v Bozim slove v rozporu s tim, co z jeho poselstvi jasne vyplyva.
Například SJ falšují Písma tím, že do NZ vkládají Boží jméno, které mimochodem hodně skupin, hlavně ta ve které první president a zakladatel, měl vysoké postavení, zednáři, používají k uctívání satana, ten tvar jména je Jehova, když se podíváš na význam tvaru ovah, tak budeš překvapen, že to znamená, například ničitel, mstitel.
Transfuze krve, další lež.
Konec světa, další lež, proč uváděli tolik termínů konce světa, když v NZ je jasné varování, že nám nepatří, abychom určovali časy a období?
Pán už přišel, protože jinak by nemohl VRO o sobě tvrdit, že jej již Pán ustanovil, protože to by věděl celý svět, ne jen úzká skupina lidí?

Když bych pokračoval, tak bych zahltil toto fórum, nekončícím výčtem lží, tak jak ty zde konáš, když vypisuješ dlouhé pasáže, že?

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 6 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  lorak 17/10/2011, 10:56

yxoxs napsal:Přátelé.

Mezku Bozi slovo falsuji vsichni, co uci veci zapsany v Bozim slove v rozporu s tim, co z jeho poselstvi jasne vyplyva.
Například SJ falšují Písma tím, že do NZ vkládají Boží jméno, které mimochodem hodně skupin, hlavně ta ve které první president a zakladatel, měl vysoké postavení, zednáři, používají k uctívání satana, ten tvar jména je Jehova, když se podíváš na význam tvaru ovah, tak budeš překvapen, že to znamená, například ničitel, mstitel.
Transfuze krve, další lež.
Konec světa, další lež, proč uváděli tolik termínů konce světa, když v NZ je jasné varování, že nám nepatří, abychom určovali časy a období?
Pán už přišel, protože jinak by nemohl VRO o sobě tvrdit, že jej již Pán ustanovil, protože to by věděl celý svět, ne jen úzká skupina lidí?

Když bych pokračoval, tak bych zahltil toto fórum, nekončícím výčtem lží, tak jak ty zde konáš, když vypisuješ dlouhé pasáže, že?

yxoxs zajimave konspiracni teorie, ale velmi daleko od skutecne PRAVDY. Ta s tim uctivanim satana v souvislosti s Bozim jmenem je asi ta nejextremnejsi.

K tranfuzim a konci sveta je hodne clanku na oficialnich strankach SJ a kazdy si po proskoumani techto informaci muze na danou vec udelat nazor sam ci je to v souladu s ucenim Pisma nebo neni.

Tobe zda se uceni Bible moc blizkou veci nejspis nebude.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 6 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  lorak 17/10/2011, 10:58

Mozna to neni potrebne, ale pro jistotu uvedu odkaz na oficialni stranky JS s jednotlivymi namety v cestine.

http://www.watchtower.org/b/current_topics.htm

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 6 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  lorak 17/10/2011, 11:38

zbysek napsal:
lorak napsal:Vis kdy zacali takzvani krestane uctivat Jezise Krista ? Vis neco z historie krestanstvi.
Záleží, co s pod tím představuješ. Nicméně už v NZ jsou zmínky o modlitbách k Ježíšovi a o vzývání jeho jména. Psali to odpadlíci, nebo modlitby k Ježíšovi a vzývání jeho jména považuješ za křesťanské?

Zbysku zareaguji jeste na tuhle tvoji poznamku. Rekni je nespravne v modlitbe Bohu pouzit jmeno Jezise Krista ? Proc si myslis, ze prvni krestane nebyli oddani a verni sluzebnici jedineho praveho Boha Jehovu ? Jezis sve ucenniky vzdy vedl timto spusobem. Chces to snad spochybnit ? Najdi v Bibli slova Jezise Krista kde Jezis uci neco jineho.

Zbysku tvym nejvacsim problemem je, ze si nepochopil postaveni Jezise Krista ve vztahu k Jehovovi, tak jak ho popsal i sam Jezis Kristus.

"Zjevil jsem tvé jméno lidem, které jsi mi dal ze světa. Byli tvoji, a dal jsi je mně, a zachovali tvé slovo. Nyní poznali, že všechno, co jsi mi dal, je od tebe; protože výroky, které jsi mi dal, jsem dal jim a oni je přijali a určitě poznali, že jsem vyšel jako tvůj představitel, a uvěřili, že jsi mě vyslal." Jan 17:6-8

"Vpravdě, vpravdě vám říkám: Kdo slyší mé slovo a věří tomu, kdo mě poslal, má věčný život a nepřijde na soud, ale přešel ze smrti do života." Jan 5:24

"Nemohu dělat ani jedinou věc ze své vlastní iniciativy; právě jak slyším, soudím; a soud, který vykonávám, je spravedlivý, protože nehledám svou vlastní vůli, ale vůli toho, který mě poslal." Jan 5:30

"Vpravdě, vpravdě vám říkám: Otrok není větší než jeho pán, ani ten, kdo je vyslán, není větší než ten, kdo ho poslal. Jestliže to víte, jste šťastní" Jan 13:16,17

"Kdo mě nemiluje, nezachovává má slova; a slovo, které slyšíte, není moje, ale patří Otci, který mě poslal." Jan 14:24

"A když se vydával na cestu, přiběhl nějaký člověk, padl před ním na kolena a dal mu otázku: „Dobrý Učiteli, co mám dělat, abych zdědil věčný život?“ Ježíš mu řekl: „Proč mě nazýváš dobrým? Nikdo není dobrý, kromě jednoho, Boha." Marek 10:17,18

Zbysku delas obrovskou chybu, ze Jehovu neuznavas jako jedineho praveho Boha hodneho uctivani podle uceni a slov Jezise Krista.

"‚Jehovu, svého Boha, budeš uctívat a jemu samotnému budeš prokazovat posvátnou službu.‘“ Matous 4:10

"To znamená věčný život, že přijímají poznání o tobě, jediném pravém Bohu, a o tom, kterého jsi vyslal, Ježíši Kristu." Jan 17:3

Znat postaveni Jehovu a Jezisa je hodne dulezite pro ziskani vecneho zivota.Jak vidis Jezis jasne urcil kto je jedinym pravym Bohem kdyz se modlil k svemu Otci.

"To znamená věčný život, že přijímají poznání o tobě, jediném pravém Bohu, a o tom, kterého jsi vyslal, Ježíši Kristu." Jan 17:3

Drz se teda tohoto Jezisoveho uceni a udelas dobre. Jak vidis i z tehto slov je zrejme, ze je Jezis v jinem postaveni a on sam neni jedinym pravym Bohem. Za toho povazoval vylucne sveho Otce.

"Jehova, náš Bůh, je jeden Jehova, a budeš milovat Jehovu, svého Boha, celým svým srdcem a celou svou duší a celou svou myslí a celou svou silou.‘" Marek 12:29,30

"To říká Amen, věrný a pravý svědek, počátek Božího stvoření" Zjeveni 3:14

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 6 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  Anonymní 17/10/2011, 12:21

Přátelé.

to lorak
Nevím, co je konspiračního na tom, že spousta skupin, které se zaobírají buď veřejně nebo tajně satanismem, při svých rituálech nebo na svých amuletech či znacích, používají buď přímo tvar Jehova, nebo jemu podobný, nebo přímo tetragramaton. Což je taky dohledatelné na netu.
Materiály, které jsou uveřejněny na netu ohledně oficiální stránek WTS, jsou samozřejmě cenzurovány, protože když bys šel do historie, co napsala organizace SJ v čase, tak by se to vůbec neshodovalo s těmi dogmaty, které postihlo "nové světlo". Ale to je váš problém, ne můj, naštěstí. Na netu dohledatelné, taktéž.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 6 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  zbysek 17/10/2011, 12:32

lorak napsal:Zbysku zareaguji jeste na tuhle tvoji poznamku. Rekni je nespravne v modlitbe Bohu pouzit jmeno Jezise Krista ?
Jistěže to není nesprávné, ale na to jsem se vůbec neptal. NZ jasně svědčí o tom, že už první učedníci vzývali Ježíšovo jméno a jsou tam náznaky, že se k němu modlili i přímo, nikoliv přes Otce. Takže znovu se ptám: jednalo se už o odpadnutí? Je Pavel, který jasně schvaluje vzývání Ježíšova jména, také odpadlík? Zkus prosím odpovědět přímo na tyto otázky, bez uhýbání někam jinam.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 6 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  lorak 17/10/2011, 15:50

yxoxs napsal:Přátelé.

to lorak
Nevím, co je konspiračního na tom, že spousta skupin, které se zaobírají buď veřejně nebo tajně satanismem, při svých rituálech nebo na svých amuletech či znacích, používají buď přímo tvar Jehova, nebo jemu podobný, nebo přímo tetragramaton. Což je taky dohledatelné na netu.
Materiály, které jsou uveřejněny na netu ohledně oficiální stránek WTS, jsou samozřejmě cenzurovány, protože když bys šel do historie, co napsala organizace SJ v čase, tak by se to vůbec neshodovalo s těmi dogmaty, které postihlo "nové světlo". Ale to je váš problém, ne můj, naštěstí. Na netu dohledatelné, taktéž.

yxoxs rekni mi proc veci spojene s uctivanim odporcu Jedineho praveho Boha Jehovu prisudzujes tem, kto byli a jsou Jehovovi verni a oddani sluzebnici ?

Svedkove Jehovovi nic ze sve historie necenzuruji a kazdy si muze podivat jejich uceni v cele jejich novodobe historii i vcetne toho cemu verili mylne.

Zname taky uceni Svedku Jehovovych z minulosti o kterych je vacsina zaznamu primo v Bibli a z tohoto zaznamu je rovnako zrejme, ze ani Jezisovi prvni ucenici nemeli ve vsech vecech, ktere ich Jezis vyucoval hned jasno.I tak, ale zustavali vernymi nasledovnikmi Jezise Krista a oddanymi ctitelmi Boha Jehovu.

"Přikročil tedy k tomu, aby řekl: „Proto jsem vám řekl: Nikdo nemůže přijít ke mně, pokud mu to není dáno Otcem.“ Kvůli tomu mnozí z jeho učedníků odešli k věcem za [sebou] a již s ním nechodili. Proto Ježíš řekl dvanácti: „Nechcete snad také jít?“ Šimon Petr mu odpověděl: „Pane, ke komu odejdeme? Máš výroky věčného života, a my jsme uvěřili a poznali, že jsi Boží Svatý.“ " Jan 6:65-69

"Mám vám říci ještě mnohé, ale nyní to nejste schopni snést." Jan 16:12

Svedkove Jehovovi nemaji dogmaticke uceni a kdyz skoumaji Bozi slovo a ziskaji pod vedenim Boziho ducha nove nebo hlubsi porozumeni urcitych veci v nem zapsanych, tak ho ochotne prijimaji a opousteji to uceni, ktere nebylo uplne nebo presne v souladu s tim co je zapsane v Bozim slove.Usiluji se a stale pracuji na obnove cisteho uctivani, ktore bylo zname v 1 stoleti u Jezisovych ucenniku.Jsou posvecovani Bozim slovem Pravdy a prijimaji uceni PRAVDY do sveho zivota.

"Láska nikdy neselhává. Ale jsou-li [dary] prorokování, budou odstraněny; jsou-li jazyky, přestanou; je-li poznání, bude odstraněno. Máme totiž částečné poznání a částečně prorokujeme; ale až přijde to, co je úplné, bude odstraněno to, co je částečné. Když jsem byl nemluvně, mluvíval jsem jako nemluvně, myslíval jsem jako nemluvně, uvažoval jsem jako nemluvně; ale když jsem se nyní stal mužem, zbavil jsem se [rysů] nemluvněte. Nyní totiž vidíme prostřednictvím kovového zrcadla v mlhavých obrysech, ale potom to bude tváří v tvář. Nyní poznávám částečně, ale potom poznám přesně, stejně jako jsem přesně poznán. Nyní však zůstává víra, naděje, láska, ty tři; ale největší z nich je láska." 1 Korintanum 13:8-13

Jehovovi Svedkove stale zustavaji sjednoceni laskou po celem svete.V takovem rozsahu jak je to u SJ neni tuhle lasku videt u clenu zadneho jineho nabozenstvi a je to dane hlavne tim, ze zustavaji oddeleny od sveta a zachovavaji si svoji neutralitu i oddanost Bohu Jehovovi i kdyz prichazeji skousky.Vytvareji si co nejlepsi osobni vztah k Bohu Jehovovi prostrednictvim Jezise Krista.

Jezisovi ucenici teda ani v 1 stoleti ihned uplne poznani nekterych veci nemeli. Faktem vsak zustava to, ze uceni prnich krestanu smerovalo a bylo vzdy v souladu se zakladnymi pravdami Boziho slova z velke miry byla Pravda znama uz Izraelskemu narodu z ktereho vysla vacsina prvnich krestanu. Hned jak JS rozeznaji, ze jejich uceni a porozumeni neni plne v souladu s ucenim Pisma byli ochotni toto nove svetlo v uceni prijat, co v minulosti vsichni Zide, kteri byli vyvolenym narodem v 1 stoleti pri prichodu Jezisa Krista neprijali.

"Ale stezka spravedlivých je jako jasné světlo, které svítí více a více, dokud nebude pevně založen den.Cesta ničemných je jako temnota; nepoznali, oč stále klopýtají." Prislovi 4:18,19

"Proto máme prorocké slovo ještě jistější; a činíte dobře, jestliže mu věnujete pozornost jako lampě, která svítí na temném místě, dokud se nerozední a nevyjde denní hvězda, ve vašem srdci." 2. Petra 1:19

Vedeni Bozim duchem je vsak v organizaci JS nespochybnitelne. Projevuje se v chovani vacsiny tech, co verne slouzi Bohu jako jeho oddani sluzebnici a tenhle rozdil je oproti jinym nabozenstvim zretelny. Prave pro tuhle vec lidi ve svete, tak moc nenavidi JS a hledaji na nich kazdou i tu nejmensi chybu a nedostatek i kdyz vacsinou jde o nepodstatne veci pro to, co je hlavnim poslanim Bozich sluzebniku. JS nastavuji svim chovanim zrcadlo vsem lidem v tomto svete.

Neznam lepsi strom, ktory v dnesni dobe prinasi Bohu prijatelne ovoce.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 6 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  Anonymní 17/10/2011, 15:59

Přátelé.

to lorak
Svedkove Jehovovi nic ze sve historie necenzuruji a kazdy si muze podivat jejich uceni v cele jejich novodobe historii i vcetne toho cemu verili mylne.
Vždycky mě potěší, když můžu/žeme někoho rozesmát, ale tomuto tvému prohlášení, jsem se skutečně musel smát! :-)

A u koho, odpadlíků, snad? :-) Wink

Jehovovi Svedkove stale zustavaji sjednoceni laskou po celem svete.V takovem rozsahu jak je to u SJ neni tuhle lasku videt u clenu zadneho jineho nabozenstvi a je to dane hlavne tim, ze zustavaji oddeleny od sveta a zachovavaji si svoji neutralitu i oddanost Bohu Jehovovi i kdyz prichazeji skousky.Vytvareji si co nejlepsi osobni vztah k Bohu Jehovovi prostrednictvim Jezise Krista.
To je jedna perla za druhou. :-)
Ty jsi snad studoval všechna náboženství, církve, skupiny, sekty, hnutí... , že můžeš s čistým a upřímným svědomím tvrdit, že jenom u SJ je láska o které psal Pán? Nebo to tvrdíš jen proto, že ti to řekli nebo jsi to četl u SJ? Žádnou skupinu nebo církev nebo náboženství tu neobhajuji, protože si nemyslím, že Pán má dnes viditelnou, organizovanou skupinu učedníků, ale na jednotlivcích má být rozpoznatelné, že mají mezi sebou lásku, a tento fakt, se nachází všude, tedy u jednotlivců. Co s tím uděláš? Nebo Pán měl, namysli, že to musí být v součásti nějaké organizace, nebo mluvil o jednotlivcích? Jestli je pravdou to druhé, tak proč SJ a potažmo i ty paušalizujete?!

JS nastavuji svim chovanim zrcadlo vsem lidem v tomto svete.
OK, ale aby ho taky občas nezapomněli nastavit sami na sebe!

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 6 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  zbysek 17/10/2011, 16:15

lorak napsal:Vedeni Bozim duchem je vsak v organizaci JS nespochybnitelne.
Aha...

Od koho pochází stále se mění výklady "této generace"? Od lidí, nebo od Boha? Kdy přišel Ježíš ve své slávě - roku 1914, nebo snad někdy později? Pokud později, kdy později? Pokud po roce 1919, jak mohl být ustanoven VRO?

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 6 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  lorak 17/10/2011, 21:14

zbysek napsal:
lorak napsal:Vedeni Bozim duchem je vsak v organizaci JS nespochybnitelne.
Aha...

Od koho pochází stále se mění výklady "této generace"? Od lidí, nebo od Boha? Kdy přišel Ježíš ve své slávě - roku 1914, nebo snad někdy později? Pokud později, kdy později? Pokud po roce 1919, jak mohl být ustanoven VRO?

Zbysku rok 1914 jako zacatek Kristove vlady nikto ze Svedku Jehovovych urcite menit nebude. V tomhle roku se skutecne zacali plnit predpovidane proroctvi tykajici se konce sveta.

Zbysku mozna znas tuhle publikaci Svedku Jehovovych.

http://www.watchtower.org/b/bh/article_09.htm

Tu jsou veci popsany dost jasne a srozumitelne. Na konci v dodatku tyhle kapitoly, tam mas vysvetlene pro tebe tak tezke prijatelne Biblicke vysvetleni postaveni Jezise, jako Archandela Michaela. Nevim ci uz si tyhle informace dukladne proskoumal.

Zda se ze zatim dukladne skoumas jen knihy Raymonda Franze.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 6 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  zbysek 17/10/2011, 21:57

lorak napsal:Zbysku rok 1914 jako zacatek Kristove vlady nikto ze Svedku Jehovovych urcite menit nebude. V tomhle roku se skutecne zacali plnit predpovidane proroctvi tykajici se konce sveta.
Konec časů neočekávají zdaleka jenom SJ. Ovšem způsob, jakým byl rok 1914 vypočítán, je chybný, proto klidně vsadím na to, že VS se tohoto podvodu jednou zbaví. Jen jsem zvědav, jak při tom udrží svou vymyšlenou autenticitu. Smile

Tu jsou veci popsany dost jasne a srozumitelne. Na konci v dodatku tyhle kapitoly, tam mas vysvetlene pro tebe tak tezke prijatelne Biblicke vysvetleni postaveni Jezise, jako Archandela Michaela. Nevim ci uz si tyhle informace dukladne proskoumal.
Zkus to porovnat například s tímto: http://4witness.org/czech/kdo-je-jezis.php

Zda se ze zatim dukladne skoumas jen knihy Raymonda Franze.
Víš, po přečtení Krize svědomí mi najednou začaly zapadat dílky skládanky k sobě. Některé věci jsem si pochopitelně nemohl ověřit - ale to, co jsem znal, najednou při pohledu z druhé strany začalo dávat smysl a já jsem pochopil, o co tu jde...

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 6 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  lorak 17/10/2011, 23:28

zbysek napsal:
lorak napsal:Zbysku rok 1914 jako zacatek Kristove vlady nikto ze Svedku Jehovovych urcite menit nebude. V tomhle roku se skutecne zacali plnit predpovidane proroctvi tykajici se konce sveta.
Konec časů neočekávají zdaleka jenom SJ. Ovšem způsob, jakým byl rok 1914 vypočítán, je chybný, proto klidně vsadím na to, že VS se tohoto podvodu jednou zbaví. Jen jsem zvědav, jak při tom udrží svou vymyšlenou autenticitu. Smile

Urceni o roku 1914 je chybne z pohledu tech, co pochybuji o proroctvi Jeremiasa zaznamenane primo v Bibli. Prectete si pozorne proroctvi zaznamenane u Jeremjasa 25:7-14. Cituji cast techto prorockych slov "‚„Protože jste neuposlechli mých slov, hle, posílám a vezmu všechny rodiny ze severu,“ je Jehovův výrok, „ano [posílám] k babylónskému králi Nebukadrecarovi, svému sluhovi, a přivedu je proti této zemi a proti jejím obyvatelům...A celá tato země se stane zpustošeným místem, předmětem úžasu, a tyto národy budou muset sloužit babylónskému králi sedmdesát let.“‘
‚A až se naplní sedmdesát let, stane se, že budu s babylónským králem a s tím národem,‘ je Jehovův výrok, ‚účtovat za jejich provinění, ano se zemí Chaldejců, a udělám z ní opuštěné úhory na neurčitý čas."

Naplneni tohoto proroctva potvrzuje i Daniel "V prvním roce Dareia, syna Ahasvera ze semene Médů, který byl učiněn králem nad královstvím Chaldejců; v prvním roce jeho vládnutí jsem já, Daniel, podle knih rozpoznal počet let, o nichž přišlo slovo Jehovovo k proroku Jeremjášovi, aby se naplnila zpustošení Jeruzaléma, [totiž] sedmdesát let." Daniel 9:1,2

Rok kdy padnul Babylon jako velmoc a zacala vladnut Medo Perzia ako spojena velmoc je znamy. Bol to rok 539 pred n.l. Tento rok nespochybnuje vobec nikto, lebo je pevne dany aj historicky dolozeny. Nepochybuju o nom ani ty co spochybnuju ucenie JS o pade Jeruzalema v roku 607 pred. n.l.

O dva roky po roku 539 pred. n.l. boli prepusteny Izraeliti zo zajatia a vyslany aby obnovili zniceny Jeruzalem. To sa stalo v roku 537 pred n.l. a staci si pripocitat 70 rokov a kazdemu je myslim uplne jasne, ze rok 607 nie je Iluziou JS, ale je jednoznacnym rokom, ktory potvrdzuju aj Biblicky pisatelia a proroci.

Chce tu teda nekto z vas i nadale spochybnovat Jehovovo slovo ?

"„Tak totiž řekl Jehova: ‚Ve shodě s naplněním sedmdesáti let v Babylóně k vám obrátím svou pozornost a potvrdím vám své dobré slovo tím, že vás přivedu zpět na toto místo.‘
‚Já totiž dobře znám myšlenky, které zamýšlím vůči vám,‘ je Jehovův výrok, ‚myšlenky o pokoji, a ne o neštěstí, abych vám dal budoucnost a naději. A jistě mě budete volat a přijdete a budete se ke mně modlit, a já vám budu naslouchat.‘
 ‚A skutečně mě budete hledat a najdete [mě], vždyť po mně budete pátrat celým srdcem. A dám se vám najít,‘ je Jehovův výrok. ‚A shromáždím vaši skupinu zajatců a sesbírám vás ze všech národů a ze všech míst, kam jsem vás rozehnal,‘ je Jehovův výrok. ‚A přivedu vás zpět na místo, odkud jsem vás nechal jít do vyhnanství.‘
Ale řekli jste: ‚Jehova nám vzbudil proroky v Babylóně.‘" Jeremias 29:9-15

Navic to jeste povrdzuje i Ezra.

"A v prvním roce perského krále Kýra, aby se dovršilo Jehovovo slovo z Jeremjášových úst, Jehova vzburcoval ducha perského krále Kýra, takže způsobil, aby celou jeho říší prošlo provolání, rovněž i písemně, jež říkalo:
„Tak řekl perský král Kýros: ‚Všechna království země mi dal Jehova, BŮH nebes, a sám mě pověřil, abych mu vystavěl dům v Jeruzalémě, který je v Judovi. Kdokoli je mezi vámi ze všeho jeho lidu, kéž se jeho Bůh prokáže být s ním. Ať tedy vyjde do Jeruzaléma, který je v Judovi, a znovu staví dům Jehovy, BOHA Izraele — on je [pravý] Bůh —, [dům], který byl v Jeruzalémě. " Ezra 1:1-3

Kto z vas chce teda i nadale spochybnovat JEHOVOVO SLOVO a takhle utocit na Svedky Jehovu co uci PRAVDU a uceni jeho slova ?

V tomhle by ste meli premyslet a radsi mlcet.

Vypocet roku 1914 od SJ je teda zcela urcite spravny a je zalozen na uceni PRAVDY Boziho slova o ktere pochybuji jen ti co nejsou vedeni Bozim Duchem.

http://www.watchtower.org/b/bh/appendix_10.htm

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 6 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  JAREKzRybenu 17/10/2011, 23:38

lorak napsal:Jarku tohle je taky uceni PRAVDY Boziho slova.

"Proto nic nesuďte před patřičným časem, dokud nepřijde Pán, který vynese na světlo tajné věci tmy a učiní zjevnými rady srdce, a potom každý bude mít svou chválu, která k němu přijde od Boha." 1. Korinťanům 4:5

"Doufáme-li však v to, co nevidíme, dál na to s vytrvalostí čekáme." Římanům 8:25

"Vidění je totiž ještě na ustanovený čas a stále supí ke konci a nepoví lež. I kdyby se zdrželo, stále je očekávej; zcela jistě se totiž splní. Neopozdí se." Habakuk 2:3

"Oč tedy [jde]? Jestliže někteří nevyjádřili víru, učiní snad jejich nedostatek víry Boží věrnost neúčinnou? Kéž se to nikdy nestane! Ale ať Bůh je shledán jako pravdivý, i kdyby každý člověk byl shledán jako lhář, jak je dokonce napsáno: „Aby ses prokázal [jako] spravedlivý ve svých slovech a abys zvítězil, když jsi souzen.“ Římanům 3:3,4

Díky Karle, Bibli mám doma

Jak zde čtu Tvé komentáře, shledávám, že máš jeden ohromující dar, který by se skvěle uplatnil v politice nebo v roli zdatného tiskového mluvčího. Spousta slov - ale přitom se člověk nic nedozví, spousta citací z Písma, ale žádná přímá odpověď na otázky, které ti druzí kladou, žádný Tvůj osobní názor založený na faktech, které bys Ty sám osobně prozkoumal.

Opravdu místo toho nedokážeš stručně - nebo podrobně, ale s argumenty - a přímo odpovědět na tyto otázky - kopíruji (ať to nemusíš hledat):

Vedl Boží svatý Duch odpovědné muže organizace SJ k tomu, aby více než 55 let vylučovali své bratry za nástup civilní služby, a pak je najednou, po těch více než 55 letech, ten samý Boží Duch vedl k tomu, aby civilní službu povolili? Vedl je v této věci Boží Duch, nebo ne?
__________________________________________________________________

Když Štěpán ve Sk7:59 prosil Pána Ježíše a podobně Pavel v 2.Kor12:8,9 (srovnej i 1.Jana5:13,14), jak je možné, že vedení "jediné pravé Boží organizace" úpěnlivou prosbu Pána Ježíše zakazuje a ty, kteří se k tomu veřejně přiznají, za to vyloučí? To by dnes vyloučili i Štěpána a apoštola Pavla?
___________________________________________________________________

Nebo na Zbyškovu otázku:
zbysek napsal:
lorak napsal:Zbysku zareaguji jeste na tuhle tvoji poznamku. Rekni je nespravne v modlitbe Bohu pouzit jmeno Jezise Krista ?
Jistěže to není nesprávné, ale na to jsem se vůbec neptal. NZ jasně svědčí o tom, že už první učedníci vzývali Ježíšovo jméno a jsou tam náznaky, že se k němu modlili i přímo, nikoliv přes Otce. Takže znovu se ptám: jednalo se už o odpadnutí? Je Pavel, který jasně schvaluje vzývání Ježíšova jména, také odpadlík? Zkus prosím odpovědět přímo na tyto otázky, bez uhýbání někam jinam.

Ano, jak jsi správně citoval: ať Bůh je shledán jako pravdivý, i kdyby každý člověk byl shledán jako lhář
JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 6 Empty 1914

Příspěvek  JAREKzRybenu 18/10/2011, 01:07

Karol, máš doma i jiné překlady? Zkus si v nich přečíst Jeremjáše 29:10:

Kralická Bible:  Takto zajisté praví Hospodin: Že jakž se jen vyplní Babylonu sedmdesáte let, navštívím vás, a potvrdím vám slova svého výborného o navrácení vás na místo toto.

Český studijní překlad: Neboť toto praví Hospodin: Až se pro Babylon naplní sedmdesát let, postarám se o vás a naplním na vás své dobré slovo o tom, že vás navrátím na toto místo.

Ekumenický překlad: Toto praví Hospodin: Až se vyplní sedmdesát let Babylóna, navštívím vás a splním na vás své dobré slovo, že vás přivedu zpět na toto místo.

Bible21 Tak praví Hospodin: Až se naplní sedmdesát babylonských let, znovu si vás povšimnu a splním vám své zaslíbení, že vás sem znovu navrátím.

Meziřádkový hebrejský překlad zde:

http://interlinearbible.org/jeremiah/29.htm

V hebrejském textu se u Jer29:10 žádná spojka "v" (v Babylóně) není, v překladu NS je to jeden z mnoha tendenčně upravených textů - aby vyhovoval naukám společnosti SV. Nejedná se tedy o 70 let zpustošení Jeruzaléma, ale o 70 let nadvlády Babylóna nad Božím lidem:

Jeremjáš 25:1,8–11:
Slovo, které přišlo k Jeremjášovi o celém judském lidu ve čtvrtém roce judského krále Jehojakima, syna Josijášova, totiž v prvním roce babylónského krále Nebukadrecara...
Proto tak řekl Jehova vojsk: ‚„Protože jste neuposlechli mých slov, hle, posílám a vezmu všechny rodiny ze severu,“ je Jehovův výrok, „ ano [posílám] k babylónskému králi Nebukadnecarovi, svému sluhovi, a přivedu je proti této zemi a proti jejím obyvatelům a proti všem těmto okolním národům ; a zasvětím je zničení a udělám z nich předmět úžasu a něco, nad čím se hvízdne, a místa zpustošená na neurčitý čas. A zničím z nich zvuk jásotu a zvuk radování, hlas ženicha a hlas nevěsty, zvuk ručního mlýnku a světlo lampy. A celá tato země se stane zpustošeným místem, předmětem úžasu, a tyto národy budou muset sloužit babylónskému králi sedmdesát let .“

A pro Jeruzalém to začalo touto událostí:
2. Královská 24:1:
Za jeho dnů přitáhl babylónský král Nebukadnecar, a tak se stal Jehojakim na tři roky jeho sluhou.

A zkus číst 24 kapitolu dále: Jehojakim se na blíže neurčenou dobu vzbouřil, po něm vládl 3 měsíce Jehojakin, po něm Sedekjáš 11 let až do zničení Jeruzaléma.

Tedy 11 let Sedekjáše + 3 měsíce Jehojakina + 3 roky a blíže neurčená doba vzpoury Jehojakima = minimálně 14 let a 3 měsíce (+ ta vzpoura) nadvlády Babylóna nad Jeruzalémem ještě před jeho zničením.
_________________________________________________________________

A - i kdyby rok 607 byl správně - kde v Bibli je naosáno, že od něj máš počítat 7 časů = 2520 let do r. 1914? 7 časů se splnilo na králi Nebukadnecarovi - kde je v Písmu zmínka o tom, že by se toto proroctví mělo uplatnit na nějaký další výpočet?
JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 6 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  Anonymní 18/10/2011, 08:35

Přátelé.

Zbysku rok 1914 jako zacatek Kristove vlady nikto ze Svedku Jehovovych urcite menit nebude. V tomhle roku se skutecne zacali plnit predpovidane proroctvi tykajici se konce sveta.
Má se to dít ve skrytu nebo o tom ví celý svět, protože když ne, jak tedy mají ti, kteří neznají evangelium, neznají Boha, uskutečnit kroky k tomu, že by se případně chtěli obrátit, napravit, kát se a činit Boží vůli, když o tom nebudou nic vědět?
Znovu, kdo zná díky SJ něco o Bohu a jeho vůli? Je to celý svět? Když ne, co pro to dělají, aby se tak stalo? Kdo zná mimo SJ, že Pán vybral svého otroka, že vládne jako Král, že satan byl svržen na zem atd.?!

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 6 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  zbysek 18/10/2011, 09:11

lorak napsal:Urceni o roku 1914 je chybne z pohledu tech, co pochybuji o proroctvi Jeremiasa zaznamenane primo v Bibli. Prectete si pozorne proroctvi zaznamenane u Jeremjasa 25:7-14.
Ale houby. Chybná je totiž celá konstrukce výpočtu, navíc Ježíš říkal něco jiného:

Sk 1:6,7 "6 Ti, kteří byli s ním, se ho ptali: "Pane, už v tomto čase chceš obnovit království pro Izrael?"
7 Řekl jim: "Není vaše věc znát čas a lhůtu, kterou si Otec ponechal ve své moci;"

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 6 Empty Oddělené světy

Příspěvek  Jesen 22/10/2011, 13:32

Je super, že Oddělené světy byly vysílány bez dabingu. Mělo to větší sílu prožitku.

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 6 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  lorak 4/7/2012, 09:19

Opravdu žijeme v „posledních dnech“?
http://goo.gl/NpUjT

"Od figovníka sa naučte podobenstvom toto: Len čo jeho vetvička zmäkne a vypučia na nej listy, spoznávate, že je blízko leto. Tak aj vy, keď to všetko uvidíte, vedzte, že on je blízko pri dverách." (Matus 24:32,33 )

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 6 Empty Oddělené světy

Příspěvek  Jesen 12/7/2012, 23:44

lorak napsal:

"Od figovníka sa naučte podobenstvom toto: Len čo jeho vetvička zmäkne a vypučia na nej listy, spoznávate, že je blízko leto. Tak aj vy, keď to všetko uvidíte, vedzte, že on je blízko pri dverách." (Matus 24:32,33 )

Toto podobenství se může, a také se uplatňilo, mnohokrát na různé doby s přesvědčivými předpověďemi, které se nesplnily. Nemá to však žádnou spojitost s filmem Oddělené světy.


Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 6 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  lorak 13/7/2012, 08:59

Jesen napsal:
lorak napsal:

"Od figovníka sa naučte podobenstvom toto: Len čo jeho vetvička zmäkne a vypučia na nej listy, spoznávate, že je blízko leto. Tak aj vy, keď to všetko uvidíte, vedzte, že on je blízko pri dverách." (Matus 24:32,33 )

Toto podobenství se může, a také se uplatňilo, mnohokrát na různé doby s přesvědčivými předpověďemi, které se nesplnily. Nemá to však žádnou spojitost s filmem Oddělené světy.


Jesene co si myslis udelalo devce v tom filmu rozumne rozhodnuti, ze slo s cilem naplnit svoji sebeckou telesnou touhu a odmitlo se v zivote ridit biblickymi zasadami ?

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 6 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  gari 13/7/2012, 11:34

Ja se domnívám, že to děvče udělalo velice dobře, že odešlo ze sekty, která Bibli zneužívá pro své mocenské a manipulační účely.

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 6 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  Hurvinek 13/7/2012, 12:05

Ať je to trochu osobnější Very Happy

Toto je naše hrdinka Tabita Brøner :

Oddělené světy - dánský film - Stránka 6 103285tabitabrnerjegkan




Pár střípků a faktů z jejího rozhovoru pro dánský tisk:

Vztah s jejím otcem skončil v létě 2001, to jí bylo 17 let.
Tehdy ji otec zavrhl.

Sama říká: "Chovám k němu velký respekt a je dobré, že je tak silný ve své víře a nedělá kompromisy. Ale myslím, že je hanbou, že obětoval svou lidskost."

Po osmi letech ve svých 25letech mu zavolala. " Byl rozrušený a řekl, že to ode mě bylo sobecké. mu zavolat"

Sama říká, "Je těžké ho tolik milovat, když mu lásku nemůžu projevit." Svého otce stále miluje.

"Musela jsem říct tento příběh, protože je mnoho fanatismu v Dánsku, ale i na celém světě. A doufám, že se lidé budou dívat jeden na druhého jako na lidské bytosti."


Hurvinek
Hurvinek

Male Poeet p?íspivku : 209
vztah k organizaci : Čo bolo to bolo, terazky som ......
Reputace : 0
Body : 148
Registration date : 20. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 6 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  lorak 13/7/2012, 12:56

"Nemyslete si, že jsem přišel uvést na zemi pokoj; nepřišel jsem uvést pokoj, ale meč. Přišel jsem totiž způsobit rozdělení člověka proti jeho otci, a dcery proti její matce, a mladé manželky proti její tchyni. Nepřátelé člověka vskutku budou lidé z jeho vlastní domácnosti. Kdo má větší náklonnost k otci nebo matce než ke mně, není mě hoden; a kdo má větší náklonnost k synovi nebo k dceři než ke mně, není mě hoden. A kdokoli nepřijímá svůj mučednický kůl a nenásleduje mě, není mě hoden. Kdo nalézá svou duši, ztratí ji, a kdo ztrácí svou duši kvůli mně, nalezne ji." (Matous 10:34-39 )

Je tohle uceni Jezise Krista projevem fanatizmu ?

Az teda tahle dcera skutecne miluje sveho Otce, at to dokaze svymi skutkami a ne slovy.

"...Ti, kdo byli vyloučeni, mohou být v případě, že projevují upřímné pokání, do sboru opět přijati. (2Ko 2:5–8 ) I to je pro sbor ochranou před tím, že by byl Satanem přelstěn, kdyby nejprve přehlížel provinění, a pak upadl do druhého extrému a byl nelítostný a nebyl ochoten odpustit. (2Ko 2:10, 11)"

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 6 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  Styvi 13/7/2012, 14:53

lorak napsal:"Nemyslete si, že jsem přišel uvést na zemi pokoj; nepřišel jsem uvést pokoj, ale meč. Přišel jsem totiž způsobit rozdělení člověka proti jeho otci, a dcery proti její matce, a mladé manželky proti její tchyni. Nepřátelé člověka vskutku budou lidé z jeho vlastní domácnosti. Kdo má větší náklonnost k otci nebo matce než ke mně, není mě hoden; a kdo má větší náklonnost k synovi nebo k dceři než ke mně, není mě hoden. A kdokoli nepřijímá svůj mučednický kůl a nenásleduje mě, není mě hoden. Kdo nalézá svou duši, ztratí ji, a kdo ztrácí svou duši kvůli mně, nalezne ji." (Matous 10:34-39 )

Je tohle uceni Jezise Krista projevem fanatizmu ?

Az teda tahle dcera skutecne miluje sveho Otce, at to dokaze svymi skutkami a ne slovy.

"...Ti, kdo byli vyloučeni, mohou být v případě, že projevují upřímné pokání, do sboru opět přijati. (2Ko 2:5–8 ) I to je pro sbor ochranou před tím, že by byl Satanem přelstěn, kdyby nejprve přehlížel provinění, a pak upadl do druhého extrému a byl nelítostný a nebyl ochoten odpustit. (2Ko 2:10, 11)"
Přeji dobrý den.
Učení JK určitě není fanatické - to ne.
Ale učení SJ je velice fanatické a zhoubné. O to víc je to nebezpečné pokud SJ nepochopili lásku.
SJ sice mají plné ústa lásky - to je ale asi tak vše - učení VRO je přednější než láska.

Proto si taky myslím ,že SJ mají velký problém pochopit mladé děvče v pubertě.
Proto i takové velké soudy na adresu mladého děvčete.
Víc to ani není třeba rozebírat. SJ to stejně nepochopí a ti ostatní vědí o čem píšu.

Hezký den.
Styvi
Styvi

Male Poeet p?íspivku : 450
Age : 64
vztah k organizaci : Už žádný
Reputace : 2
Body : 451
Registration date : 30. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 6 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  Hurvinek 13/7/2012, 15:04

Krásně řečeno Styvi Very Happy
Hurvinek
Hurvinek

Male Poeet p?íspivku : 209
vztah k organizaci : Čo bolo to bolo, terazky som ......
Reputace : 0
Body : 148
Registration date : 20. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 6 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 6 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru