Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Oddělené světy - dánský film

+33
pepakrocan
Alea
daniely
Styvi
Hurvinek
gari
JAREKzRybenu
Mezek
Melissa
lorak
Vierka
sisinka.87
šemdich
Alžběta
Xton
KEROS
Tonda Vlas
Abbaddon
sukilep
petoke
26
zbysek
kovboj
matus.langer
gem123
witness
rals
Milan
Jesen
Černá ovce sboru
Radim
jája
Admin
37 posters

Strana 3 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 3 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  witness 25/5/2010, 23:54

stanislav napsal:
Včera jsem měl možnost vidět celý film a mám několik výhrad
1) onen starší-jedna z hlavních postav-nebyl za cizoložství vyloučen, což se mi velmi nezdá, jaké jsou Vaše zkušenosti ze sborů, které jste navštěvovali, je toto možné…?
Je, u právního výboru se zkoumá upřímné pokání a já sám jsem kdysi dávno
byl 2x členem právního výboru, který jednal s provinilcem v otázce cizoložství.
V obou případech k vyloučení nedošlo, jelikož jako právní výbor jsme došli k závěru, že provinilci činí pokání a dle důvěryhodných dokladů svého jednání zanechali.
Starší byl pouze zbaven úřadu staršího, zvláštní byla i formulace informace na shromáždění – „bratr..odchází od starších“.
Zřejmě to bylo myšleno tak (film jsem neviděl celý, jen útržky), že onen
starší se přiznal, sám složil úřad staršího, což bylo oznámeno a teprve pak probíhal právní výbor (zda ve filmu byl zmíněn nebo dokonce ukázán, nevím).
Celkem by to odpovídalo praxi, jelikož pokud se starší přizná k závažnému
hříchu nebo je mu dokázán, pak otázka, zda bude dál starším, se nijak neřeší, je jasná, takový bratr již dál starším není a je odvolán, protože není
příkladem pro sbor. Právní výbor pak hlavně řeší otázku, zda bude moci zůstat dále SJ(samozřejmě jako řadový bratr) nebo zda bude vyloučen, záleží na tom, jak vnímá svůj hřích a jaké kroky podnikl k nápravě, aby se to neopakovalo.
Zvláštní byla i skutečnost, že na konci filmu byl bratr znovujmenován starším a to po době pouhého jednoho roku. I toto se mi zdá jako nerealistické
To je celkem opravdu nerealistické, ale ne zcela vyloučené. Jednotlivé případy
se posuzují individuálně, ale běžně ten, kdo byl odvolán z úřadu staršího pro nějaký závažný hřích, tak bývá do úřadu opět jmenován až po několika letech, kdy se zase chová správně.
V praxi to bývá tak min. 5 let i více, někdy se takový bývalý starší nedočká
ani za 10 let.
2) celkově používaný slovník je velmi zvláštní-i když je pravdou, že muže jít na vrub překladu, ale stejně-o shromážděních samotní SJ hovoří jako o setkáních, místo vyloučení (nebo chcete-li odejmutí pospolitosti) se ve filmu užívá slovo vyobcování.
Myslím, že je to chyba překladu, ten asi nedělali SJ, myslím tedy alespoň
český překlad.
3) ve filmu byla zobrazena scéna, kdy hlavní hrdinka Sára stojí před právním výborem a výsledek PV oznámil onen velmi diskutovaný starší s plnovousem a delšími vlasy (podobný typ svědka si já osobně nedovedu představit v pozici staršího) slovy: „…žádné vyobcování ani veřejná zpověď nebude…“ Možná jsem sto let za opicemi, ale může mi někdo prozradit, zda se někdy mezi SJ praktikovala veřejná zpověď, nikdy jsem o tom neslyšel ani zprostředkovaně.
Nejsi sto let za opicemi, veřejná zpověď se nikde a nijak neděje a žádný
právní výbor nic takového nevyžaduje.
Navíc, rozhodne li právní výbor o tom, že provinilec nebude vyloučen, nic takového se veřejně sboru neoznamuje, oznámení pro sbor se dělá jen a pouze, když je někdo vyloučen nebo sám od SJ odešel.
V případě těch, co byli vyloučeni, se má říkat:
Oznamujeme, že panu XY byla odňata pospolitost se sborem SJ.
V případě těch, co sami odešli, se má říkat:
Oznamujeme, že pan XY opustil společenství SJ.
Je pouze výjimka, že něčí provinění je např. veřejně známo, sbor o tom ví, pak se může udělat veřejné oznámení pro sbor, že rada starších v té věci podniká kroky. Dělá se to proto, aby sbor věděl, že to rada starších nebere na lehkou váhu, o problému ví a zabývá se jím.
Nikdy se ale neoznamuje kladný výsledek právního jednání ve smyslu: starší
se tím zabývali a právní výbor rozhodl, že ten a onen nebude vyloučen.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 3 Empty Oddělené světy

Příspěvek  Jesen 27/5/2010, 13:50

Děkuji gemovi 123. Konečně jsem se dodíval. Velmi dobře je zde vystihnut problém vyloučení a izolace SJ. To je myslím bez debat. Ano, je tam celá řada věcných technických nepravd. Jako příklad, kromě těch, co byly uvedeny: kalhoty u Sáry ve službě, transparenty během programu sjezdu, sezení na sjezdu na holé zemi, 3 starší při řešení problému - nešlo ještě o právní výbor, ale jen o "pomoc" a vyslechnutí Sáry, je to velmi nepravděpodobné. SJ, kteří tento film shlédnou začnou s tím, že samozřejmě vše si zavinila sama hlavní představitelka, tím, že porušila biblický pokyn zdržovat se špatné společnosti a následky pak pokračovaly a že si tudíž za své vyloučení mohla sama. Přesto si myslím, že by řadu SJ přivedl film minimálně k přemýšlení a nahlodání své jistoty. Velmi vypovídající jsou logické konverzace v obchodě mezi Sárou a jejím přítelem a závěr filmu mezi otcem a dcerou. Je to čitelné pro SJ i lidi mimo. Film nerozebírá do detailu, jak Sára dospěla k rozhodnutí nevěřit v Jehovu, ale v celé nahotě ukazuje systém nelásky a formálnosti v organizaci SJ. Zvlášť oceňuji a znovu zdůrazňuji ten fakt vykreslení stavu vyloučeného člena. Je to psychicky velmi obtížné, a kdo to nepoznal na vlastní kůži, má možnost, snad i díky tomuto snímku, se do té situace částečně vcítit.
Ještě věřím, že mnoho SJ namítne, že je to vykresleno příliš fanaticky a formálně. Je to možné, ale věřím, že i takové rodiny, tohoto typu mezi SJ existují. Je jich jistě méně než těch ostatních. Každý přistupuje např. ke svým vyloučeným příbuzným různě, buď jako matka z filmu, nebo jinak než striktně podle pokynů SV.
Hodnotím ten film přes všechny nedostatky technického typu kladně. Má co říci i SJ.

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 3 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  gem123 27/6/2010, 16:44

onen velmi diskutovaný starší s plnovousem a delšími vlasy (podobný typ svědka si já osobně nedovedu představit v pozici staršího)

Ešte raz sa vrátim k výzoru strašího. Ja som nikdy nepredpokladal, že aj také očakávania existujú. Ako to vôbec funguje? Je vnútorný predpis, náuka ? Platí to vo všetkých krajinách ? Neviem si predstaviť, či aj v takých krajinách, ako napr. Mexiko, kde skoro každý muž má fúzy. Nemá niekto fotky z kongresu z Mexika ?

Preto ma prekvapila táto problematika, lebo na väčšinu obrázkov pamätujem JK s bradou. Ani oficiálne stránky SV nie sú výnimkou, pozrite si napr. fotky na tejto stránke.
http://www.watchtower.org/v/rq/article_03.htm

Keby prišiel ten očakávaný deň, starší by ho poslúchali, alebo najprv by si mal oholiť bradu?

gem123

Male Poeet p?íspivku : 44
Reputace : 0
Body : 47
Registration date : 20. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 3 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  Anonymní 28/6/2010, 14:29



Keby prišiel ten očakávaný deň, starší by ho poslúchali, alebo najprv by si mal oholiť bradu?

Omlouvám se, že se opakuji, ale vyprovokovals mě k rýpnutí-zcela jistě by se musel oholit, v opačném případě by nebyl Ježíš kompetentní ani k hlídání parkoviště na sjezdu, natož aby mohl vést druhé.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 3 Empty Oddělené světy

Příspěvek  Jesen 28/6/2010, 19:36

gem123 napsal: Ako to vôbec funguje? Je vnútorný predpis, náuka ? Platí to vo všetkých krajinách ? Neviem si predstaviť, či aj v takých krajinách, ako napr. Mexiko, kde skoro každý muž má fúzy. Nemá niekto fotky z kongresu z Mexika ?

Preto ma prekvapila táto problematika, lebo na väčšinu obrázkov pamätujem JK s bradou.

Je to vnitřní předpis organizace pro bratry, kteří se ujímají vedení ve sboru. Tedy starší a služební pomocníky. Pokud je někdo starší a sl. pomocník a má vousy, musel to dostatečně zdůvodnit. Omluvitelné je například to, že se mu při holení tvoří vyrážka nebo vousy zakrývají nějaké zohyzdění tváře. Pak je možné takového bratra schválit i do těchto postavení.
Pokud vím, platí to ve všech zemích. Neplatí to pro knírky a kotlety.
Mě to kdysi vysvětlovali tak, že vousy jsou znakem člověka, který nedbá na svůj vzhled a že například teroristi v Itálii nosili vousy a my přece nechceme, aby nás lidé připodobňovali k teroristům. Chceme být důvěryhodní. Pokud se náhle bratr objeví bez vousů, je to zpravidla znak toho, že usiluje o úřad služebního pomocníka a potom možná i staršího. Je to i znakem pokory, že tuto viditelnou ozdobu tváře zlikviduje ve prospěch možnosti sloužit druhým ve sboru jako služ. pomocník.
Otázka vousů z 1. stol. a staršího období je jiná. V té době lidé běžně vousy nosili a naopak nevousatí lidé byli považováni za pohany - viz Římané nebo Řekové. V dnešní době je však obvyklé být čistě oholený. Tolik k vysvětlení organizace. Možná jsou ještě jiná vysvětlení. Já znám tato.

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 3 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  Milan 29/6/2010, 07:58

No prostě sektiozní pitomosti! Kolik se toho napíše jen o vousech ve filmu..... :-)
Milan
Milan

Poeet p?íspivku : 197
vztah k organizaci : Dobrovolný odchod po 15ti letech.
Reputace : 0
Body : 19
Registration date : 22. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 3 Empty no na všech tecto stránkach sem čekal alespoň malinkou silu

Příspěvek  matus.langer 5/7/2010, 01:14

v odporu vůči Jehovovi a jeho lidu vidím ale ,jenom skrachovance co neumí nic,jen snažit se utočit na lidi kterí jen díky Jehovovi vytvářeji a tvoří něco co vy neumíte ....zase sem posilněn budu věřit více Jehovovi a budu se plněji organizovat z jeho nedokonalou ,ale láskou hledajíci organizaci .Takoví lidé jako Lukáš Humpl kteří si tvoří tituly na základě bodaní jako nezralý hmyz (omlouvám se za tu nadávku ,ale musííím) ,a protože se na něj dívam jako na prípad který z psychologického hlediska ,jako dítě naplnuje svou neukojenou ješitnost, kdy si neuměl uvedomit že musí počkat že musístahnout své ego protože to se nejlépe ukazuje když ho někdo (to ego)podráždi ,že takoví pocit krivdy jak mu všichni (a kdo všichni) ublížili že ON vlastně chtěl jenom pomáhat žádne zbraně žádna válka ......Ale ted už něco znamená, no jo ted je to lidské naštěstí jenom mluvčí ,......nechtěl bych tak znát egocentrizmus nějakého lékaře ,nebo lépe každého zachranáře z kterým bych se dostal do styku kdyby mi šlo o život ,nebo jenom o prst třeba.....a ted mu zůstava už jenom boj ....osvobodit ty zoufalé ovečky které Broooklin tak zanedbáva .....je to k smíchu i celej ten vaš web tady ,KDYBY JSTE ŠLI DĚLAT NĚCO POŘADNÍHO .A NE TADY PLACAT NA SVĚDKY NEZMYSLI ,NEJDŘÍV NĚCO DOKÁŽTE A PAK ZAVRHUJTE CELEK .Oplt to nezvládl ... a co kolik takových bratrů bylo i za Abrahama i za Ježíše ,a kolik jich jěště bude?Je mi to líto a bude i jiným Svědkům nebo dá se říct drtivé většině ......a na závěr z lidmi jako jste vy tady kteří pořád útočíte na S.J. by svědkové jehovovi byli za chvíli jako třeba římsko-katolíci skostnateli by jme proto jsmerádi že už u nas nejste ,alespon do te doby až si uvědomíte jak jste vedle . děkuji (omlouvam se za hrubky i necílene urážky) zdravím

matus.langer

Male Poeet p?íspivku : 3
Reputace : 0
Body : 3
Registration date : 05. 07. 10

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 3 Empty tak to je

Příspěvek  matus.langer 5/7/2010, 01:19

Jesen napsal:
gem123 napsal: Ako to vôbec funguje? Je vnútorný predpis, náuka ? Platí to vo všetkých krajinách ? Neviem si predstaviť, či aj v takých krajinách, ako napr. Mexiko, kde skoro každý muž má fúzy. Nemá niekto fotky z kongresu z Mexika ?

Preto ma prekvapila táto problematika, lebo na väčšinu obrázkov pamätujem JK s bradou.

Je to vnitřní předpis organizace pro bratry, kteří se ujímají vedení ve sboru. Tedy starší a služební pomocníky. Pokud je někdo starší a sl. pomocník a má vousy, musel to dostatečně zdůvodnit. Omluvitelné je například to, že se mu při holení tvoří vyrážka nebo vousy zakrývají nějaké zohyzdění tváře. Pak je možné takového bratra schválit i do těchto postavení.
Pokud vím, platí to ve všech zemích. Neplatí to pro knírky a kotlety.
Mě to kdysi vysvětlovali tak, že vousy jsou znakem člověka, který nedbá na svůj vzhled a že například teroristi v Itálii nosili vousy a my přece nechceme, aby nás lidé připodobňovali k teroristům. Chceme být důvěryhodní. Pokud se náhle bratr objeví bez vousů, je to zpravidla znak toho, že usiluje o úřad služebního pomocníka a potom možná i staršího. Je to i znakem pokory, že tuto viditelnou ozdobu tváře zlikviduje ve prospěch možnosti sloužit druhým ve sboru jako služ. pomocník.
Otázka vousů z 1. stol. a staršího období je jiná. V té době lidé běžně vousy nosili a naopak nevousatí lidé byli považováni za pohany - viz Římané nebo Řekové. V dnešní době je však obvyklé být čistě oholený. Tolik k vysvětlení organizace. Možná jsou ještě jiná vysvětlení. Já znám tato.



BUDTE OBOZRETNÝ JAKO HADI A PRITOM NEVINNÍ JAK HOLUBICE ............stačí nosit jako starší potrhané boty a už si o vás čvirikajú vrabce na streche -preto bacha i na ty vousy

matus.langer

Male Poeet p?íspivku : 3
Reputace : 0
Body : 3
Registration date : 05. 07. 10

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 3 Empty Oddělené světy

Příspěvek  Jesen 5/7/2010, 09:02

Milý Matus.langere. Obyčejní, upřímní ve své víře SJ jsou dobří lidé. Protože je znám od doby, kdy jsem začal vnímat, mám ke společenství SJ silný vliv a není mi jedno, zda se jednotlivý SJ trápí nebo ne. Také mám radost z toho, když se SJ radují a jsou šťastní. Stále hledám slova a vyjádření, abych se bratrů jako jsi ty citlivě nedotkl. Zkus se vžítdo situace většiny lidí, kteří zde přispívají. Na chvilku připusť, že Organizace SV je jen lidské dílo a Vedoucí sbor je sborem nedokonalých lidí, kteří vydávají pokyny jako od Boha a kdo je neplní a mluví proti VRO, nemůže být SJ.

Pak všichni ti, kteří věřili, že je to jediná pravá boží organizace na zemi, ztratili jistotu, kterou měli. Cítí se podvedeni falešnými výklady a předpověděmi. Někteří zcela zahořknou na víru v Boha. Jiní hledají duchovní společenství mezi lidmi, kteří také vyznávají duchovní hodnoty, protože SJ je již ani nepozdraví, natož aby jako pravý přítel přišel a pomohl svému příteli z bludu. Ten smutek, neláska, potlačení přirozeného lidského soucitu ( který vynucuje na SJ VRO ), ztráta jistot, společenství, roků nezištného nasazení. Obětování zaměstnání, které by jinak rád vykonával, ale kvůli doktrínám SV to odmítl. Chování ke SJ, kteří odešli z naukových důvodů, byli jeho přátelé a teď zažívá totéž chování jaké měl dříve k nim, lítost, že jim hluboce lidsky ukřivdil, smutek nad zbytečnou ztrátou života v souvislosti s naukou o krvi tisíců SJ na celé zemi, koníčky, které zahodil, oběti v osobním životě v souvislosti s civilní službou, atd.
Prosím, vžij se do toho a pak se ptej. Jak bych reagoval já? Je jen velmi málo osob, které dokáží potlačit tuto hořkost, zklamání a zlobu. Jedním z mála byl zesnulý Raymond Franz.
Máš pravdu, že se zde setkáš málo s otázkou: "A co dál?" Přesto zde je řada hodnotných diskusí, podle mě, zejména těch staršího data. Je tam řada východisek. Není žádný universální návod, a co dál. Jsi zde jen ty a Stvořitel a 2 přikázání, co dal JK lidem, které jsou nad všechny Proroky i Zákon. Ty je znáš. Zůstává ti víra v JK jako vykupitele z hříchu, víra v Jehovu a zákon lásky, který by si měl v životě realizovat vůči svým bližním - tedy všem lidem. V této souvislosti ztrácí význam řešit jediný pravý výklad toho, zda snubní prsteny nosit nebo ne. Zda je to pohanský symbol nebo již ne. Není podstatné, zda budeme žít v nebi nebo na Zemi nebo na jiné planetě. To vše je po smrti. Z té se ještě kromě JK nikdo nevrátil a tedy nevíme, pokud budeme Bohem schváleni, jaké bude mít s námi po smrti úmysly. A tak bychom mohli pokračovat dále.
Nemůžeme odsuzovat bývalé SJ, kteří si uvědomili nelásku, nepravdy, zamlžování a pýchu, která přichází z USA. Neměli bychom je odsuzovat, když opustili diktát lidských vůdců a hledají přátelství tam, kde jejich podmínění přátelé musí potlačovat svou přirozenou touhu jim pomoci, protože jim to VRO zakázal a používá texty na svou podporu zcela vytržené z kontextu.
Protože Společnost SV je jednou z mnoha církevních institucí na této planetě, nemá význam dívat se křivě na ty bývalé SJ, kteří hledají duchovní společenství v jiných církvích nebo jsou mimo církve a pěstují si vztah jen k Bohu a několika stejně věřícím lidem s nimiž mají malá neformální společenství jen s Bohem a Biblí.
Ani nevíš jak bych si přál, aby nejen ty bratry a sestry, které znám osobně, ale všechny na celém světě, otevřeli oči, četli Bibli tak jak je bez ovlivňování výkladu VRO a nalezli vlastní cestu k Bohu na základě svého svědomí. Cesta záchrany je prostá, není schována za soustavou novofarizejských nauk.
Zároveň se ale bojím, aby pro některé z nich to nebyla tak psychicky těžká situace, kdy vše pochopí, svou zmanipulovanost a vsugerování cizích myšlenek na pohled na víru, který přijali za svůj jako svůj vlastní, že by ji psychicky neunesli. Což se také již několikrát stalo. Je proto zřejmě, nevím to s jistotou, Boží vůlí, aby v nevědomosti žili někteří b. a s. dál ve společenství SJ. Může jim Bůh Jehova zazlívat, že byli obratně zmanipulováni a že přináší Bohu zbytečné oběti? Je to stejné jako v mnoha jiných církvích i momo ně. Jen Stvořitel zná svou pšenici a vidí do srdce všech lidí.
Tak se milý Matus.langere na ty lidi zde nezlob a snaž se je také pochopit. Přeji ti v životě, abys byl dále šťastný a radostný ve společenství, ve kterém žiješ. Budeli to Boží vůle, abys pochopil a otevřel oči, a pokud ne, pokus se být více tolerantní k těm, kteří jistě neodcházeli kvůli svému svědomí lehce od Organizace ( ne od obyčejných lidí, které měli rádi ).

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 3 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  matus.langer 8/7/2010, 09:27

Pane Jesen je mi líto těch lidí kteří kůli svému osobnímu prospěchu byli S.J.
jinak to nevidím nikde sem se jako svědek neučil že mám poslouchat Brooklin ,ale Bibli skrze Jehovu ,nědělal sem si Ikony z řad "víš" postavených S.J.
a proto je ma cesta jasná ...budu podporovat jehovovu nedokonalou pozemskou organizaci ,protože jiná není ,a ani žádna se ji ani v nejmenším nepřibližuje , je škoda že takto jako z tebou přicházime o bojovníky pro pravdu .Jinak si budeš sám sobě organizaci , vedením i službou pro Jehovu , a to on (Jehova ) od počatku vedl k lidu a ne jednotlivcům.....


matus.langer

Male Poeet p?íspivku : 3
Reputace : 0
Body : 3
Registration date : 05. 07. 10

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 3 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  jája 8/7/2010, 11:14

matusi langere, jako SJ jsem byl vychovávanej od malička. Léta jsem sloužil jako starší a věř, že pod vedením organizace jsem vyučoval řadu věcí, který nebyly z Bible ale lidskej výmysl. Je tu řada témat, kde si jejich seznam můžeš přečíst. Jako příklad můžu uvést civilní službu, která mnohý stála buď zbytečný vězení, pokřivený svědomí když lhali pod oficiálním vedením odbočky nebo vyloučení.
Co se týče toho, že se SJ žádná organizace nepodobá, jak to víš? Navštívil jsi ji? Ne, protože nesmíš. Pak je tvoje tvrzení nepodložený fakty a opakuješ jen to, co ti někdo řek. Asi jako když mi za komunismu tvrdili, jak je západ špatnej, ale kdybych se o tom chtěl přesvědčit, zakázali mi to.
Se vší úctou, zamysli se nad tím,co ti napsal Jesen. Ne jako nad názory odpadlíka, ale člověka, kterej celej život žil jen mezi SJ. Co ho dovedlo k takovýmu zoufalství, že musel opustit po čtyřiceti letech celej svůj život a začínat znova od nuly.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 3 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  kovboj 8/7/2010, 14:25

nikde sem se jako svědek neučil že mám poslouchat Brooklin ,ale Bibli skrze Jehovu
To je hezké,
doporučoval bych Ti přečíst si knihu "Krize svědomí", která má v podtextu nápis "zápas mezi věrností Bohu a věrností náboženské organizaci".
proto je ma cesta jasná ...budu podporovat jehovovu nedokonalou pozemskou organizaci ,protože jiná není ,a ani žádna se ji ani v nejmenším nepřibližuje
Ale, ale, na světě je plno pozemských organizací a ne "žádná jiná". A co se týká "přiblížení se", tak některé organizace se určitě "přibližují" Svědkům v záporném i kladném smyslu.
Jinak si budeš sám sobě organizaci , vedením i službou pro Jehovu , a to on (Jehova ) od počatku vedl k lidu a ne jednotlivcům.....
Většina z těch, kteří od SJ odešli zakotvila jinde a jsou, jak se zdá, spokojeni. Našli společenství, svoje obdarování, slouží..
Bůh vedl kolektivy i jedince, někdy dokonce ani žádnou organizaci či církev nepotřeboval, stačí si přečíst pár biblických knih.
kovboj
kovboj

Poeet p?íspivku : 383
Reputace : 0
Body : 284
Registration date : 20. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 3 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  zbysek 8/7/2010, 18:27

matus.langer napsal:budu podporovat jehovovu nedokonalou pozemskou organizaci ,protože jiná není ,a ani žádna se ji ani v nejmenším nepřibližuje , je škoda že takto jako z tebou přicházime o bojovníky pro pravdu .
Hm, jak ti nějak citlivě vysvětlit, že žádná Jehovova pozemská organizace neexistuje - tedy rozhodně ne ve smyslu, v jakém to učí NSSJ. Jinak Božích organizací je na světě plno, tu horších, tu lepších, tu prostě jen odlišných, žádná dokonalá. Zpravidla se jim říká církve. Smile A mohu dát ruku do ohně za to, že nejsou ani zdaleka všechny pod vedením Satana, jak učí NSSJ. Tedy nejsou o nic víc, než NSSJ. Protože pokud jsou, pak NSSJ také.

a to on (Jehova ) od počatku vedl k lidu a ne jednotlivcům.....
Tento problém jsem řešil v mnoha motlitbách. Až jsem zjistil, že Bůh mě vede nejen přes jiné lidi, ale i osobně. A nejen mě, ale miliony jiných lidí také. A také mi několika různými způsoby (jsem holt takový nimra, že jednou mi to nestačí) ukázal, že se nemám bát těch, kteří se vyvyšují na jeho trůn, neříkají o Bohu pravdu a jsou falešnými proroky. Ukázal mi, že je jeho vůlí, abych NSSJ opustil a poslal mě za jiným úkolem podle své vůle. A dočteš se i v Bibli, že můžeš být veden osobně právě ty. Samozřejmě, jen když budeš chtít, aby tě Bůh vedl - prostřednictvím Svatého Ducha.

Můžeš si myslet, že mě Satan oklamal. Vyvrátit ti to neumím, ale sám za sebe vím, že mě vedl Bůh. Minimálně v těch hlavních rozhodnutích.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 3 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  jája 9/7/2010, 07:40

matus.langer, ještě jeden dotaz, pokud Bůh, jak píšeš, od počátku neved jednotlivce, jak si vysvětluješ jeho smlouvání s Abrahamem o Sodomu? A co Noe? Vím, že jsem učil, že už v arše šlo o organizaci, ale vždyť to byla jedna jediná rodina z celý země. Chceš Jehovu obviňovat, že ho zajímá jen organizace a ne jednotliví lidé a rodiny?


Naposledy upravil jája dne 9/7/2010, 13:12, celkově upraveno 1 krát

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 3 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  Anonymní 9/7/2010, 09:16

Zdravím všechny.

Na sousední diskuzi, tuším od dědy Svatopluka, je odkaz na knihu od W.P. Younga "Chatrč" a když jsem si ji znovu přelouskal myslím si, že by zde mnohým, kteří jsou přesvědčeni o tom jak je vede Bůh nebo církev, mohla přivést k jinému pohledu, který je mi velmi blízký a také i biblicky pochopitelný. Náboženství paradoxně odvádí lidi od Boha než naopak. Ale kdo by chtěl získat jiný pohled na "Taťku", to je oslovení Boha v knize Chatrč, tomu bych doporučoval si tuto knihu přečíst. :-)

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 3 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  Milan 12/7/2010, 09:23

Také jsem po odchodu tápal, jako každý... . A došel jsem k názoru, že každý jednotlivec je "Boží organizace".Nikomu to nevnucuji, ale co vím, je že do žádné jiné již nechci. A jak píšeš, že v Chatrči říkají Bohu Taťka :-)....severoameričtí původní obyvatelé (indiáni), ho nazývají "dědečkem, pradědečkem...."...to se mi moc líbí.
Mějte moc hezké léto!!!
Milan
Milan
Milan

Poeet p?íspivku : 197
vztah k organizaci : Dobrovolný odchod po 15ti letech.
Reputace : 0
Body : 19
Registration date : 22. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 3 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  Anonymní 12/7/2010, 09:47

Zdravím všechny.

Tuším v bibli je také zmíňka o oslovení Otce, Boha - Abba, že? :-) Což někteří také překládají různě a jedna možnost je i něco v tom smyslu jako "tati-tatínku", jestli se nepletu. (Římanům 8,15)

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 3 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  26 15/7/2010, 11:17

matus.langer napsal:
a proto je ma cesta jasná ...budu podporovat jehovovu nedokonalou pozemskou organizaci ,protože jiná není ,a ani žádna se ji ani v nejmenším nepřibližuje .....

pls Muzete nam popsat z ceho prameni vase presvedceni ze SJ jsou prava bohem schvalena organizace? Myslim co pro vas osobne je tim dukazem. (pro mne to drive bylo to ze organizace mela neustaly vzrust tedy zretelne pozehnani diky ohlasovani "pravdy" no bohuzel ta "pravda" se casem ukazala ze je to lez jako remen...A za tim vzrustem nebylo nic jineho nez klasicky MultiLevelMarketing...)

26

Poeet p?íspivku : 32
Reputace : 0
Body : 14
Registration date : 03. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 3 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  petoke 17/7/2010, 11:46

Neviem .. a nedokazem Vas pochopit... a myslim ., ze vsetkych na tomto fore .. co sa stale nevedia odputat .. od tej najvacsej sekty , ktora nam tu dominuje tzv."krestanstvo".Ako tak sledujem .. , mnoho ... z Vas sa nepoucilo .. a po rokoch prezitych v klamstvach pod vedenim "VRO" stale hlada odpovede v krestanstve .Ci sa Vam to paci,alebo nie . tak ,ci onak Vas ty ktory maju na svedomi zrod tejto absurdnej sekty dostali tam kde Vas chceli mat a pokial sa z tohto nedostanete .. ste nadalej otrokmi falosnych prorokov.
Pokial ste fakt presvedceny ze univerzalne spravodlivy BOH nam tu nechal pribalovy letak k tejto planete (bibliu) kniha ktora poplietla uz miliony ludi a vyvolala statisice konfliktov , pokial si myslite ,ze fakt .. najvacsi prejav lasky je poslat .. svojho syna s vedomim, ze my (ludia) si ho umucime ako dokaz odpustenia.Pokial verite ,absurdnemu pribehu ,ze had prisiel o nohy .. koli zrade . Pokial si myslite ,ze kazdodenne utrpenie ludi , este stale nepresahuje kristovo utrpenie na kole (krizi) , ste stale v rukach sekty "krestanov".Brooklyn vychyta tych , ktorym bezne vysvetlenia nestacili . >>> No da sa ist este vyssie a dalej .. PREBUDTE SA .. AJ OSTATNYCH..

P.S. Bože , vrať hadom nohy .. potom nas uč odpustaniu..
petoke
petoke

Male Poeet p?íspivku : 8
Reputace : 0
Body : 9
Registration date : 06. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 3 Empty Oddělené světy

Příspěvek  Jesen 17/7/2010, 19:24

Čemu věříš ty petoke? A co tě přivedlo na tyto stránky? Děkuji

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 3 Empty Zase trochu o filmu

Příspěvek  sukilep 3/8/2010, 23:18

Právě dnes jsem měl možnost shlédnout film Oddělené světy, a musím říci že se opravdu povedl. Jak už tu někdo napsal pro někoho může být důležité jestli starší má nebo nemá vousy ale podstatu filmu pochopí každý, tedy pokud bude chtít. Několikrát jsem se neubránil při sledování dojetí opravdu se tam děli věci které jsem znal s praxe a uvědomil jsem si jak je organizace v některých věcech až nelidská. Já vím v zájmu ochrany se musí oddělovat plevy od zrna ale šlo by to možná i lidštejí.

Jinak si myslím že ten kdo dělal ty tytulky tak o slovníku SJ moc nevěděl ale přesto to byl silný dojem.

Sezení na zemi při sjezdu? Podívejte se jak se SJ scházeli za totality....

Kalhoty ve službě? V zimě u nás celkem běžná věc a nikomu za to hlavu neutrhl.

V našem sboru byly bratři celkem dost striktní v dodržování pravidel, ale jezdil jsem nějaký čas stavět SK po republice a cvo jsem v některých sborech viděl to mně pěkně tenkrát zamotalo hlavu.

Ale jinak přeji všem kdo film shlédnou pěkný zážitek a já si ho (pokud to zvládnu určitě stáhnu)
sukilep
sukilep

Male Poeet p?íspivku : 1
Reputace : 0
Body : 1
Registration date : 03. 08. 10

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 3 Empty Oddělené světy

Příspěvek  Jesen 13/8/2010, 15:24

Bylo by dobré zfilmovat Krizi svědomí resp. životopis Raymonda Franze. Muselo by to ale být přesné bez zbytečných technických chyb. Pak by to mělo obrovskou vypovídající hodnotu po celém světě. Mohlo by to oslovit miliony lidí a viděl by to téměř každý SJ, alespoň v zemích, kde by se film dával v televizi.
Já bych byl na 100% pro.

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 3 Empty Oddělené světy

Příspěvek  Abbaddon 14/8/2010, 08:05

Ahoj ! Tak v tom s Tebou souhlasím, myslím, že by to velmi prospělo věci, aby bylo ukázáno na zákulisí společnosti, kde vznikají rozhodnutí, která ovlivňují mysl mnoha věřících svědků a tak jsou često vedeni po pastvinách lidské moudrosti a nikoliv po pastvinách, které určil Kristus. Je jasné že NSSJ by vše v očích svých ovcí rychle zpochybnila, tak jak je to u tohoto spolku běžné.
Abbaddon
Abbaddon

Male Poeet p?íspivku : 80
Age : 84
vztah k organizaci : bývalý CD
Reputace : 0
Body : 80
Registration date : 08. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 3 Empty Oddělené světy

Příspěvek  Jesen 26/12/2010, 11:41

Díval jsem se včera znovu po nějaké době na tento film. Myslím, že jsem z něj měl více než předtím. Myslím si, že jej dokáže více ocenit člověk, který od organizace SJ odešel, než regulérní SJ. Každý ze SJ, který si je jist svou vštípenou pravdou na něm bude hledat nepravdivé detaily. Skutečná myšlenka jim ale bohužel unikne.

Je to stejné, jako když vyčítali farizeové Ježíši, že uzdravoval v sobotu. Všímali si detailu porušení zákona, ale myšlenka pomoci a lásky jim unikla. SJ si po shlédnutí tohoto filmu řeknou: "Měl vousy jako starší, to je nepravděpodobné, nemají na podiu při programu oblek, kravatu, to přece není pravda, chodí jako sestra do služby v texaskách, to tak nemůže být, texty uvedené na náboženské téma jsou zkreslené, je to odlišný styl než běžně argumentují SJ, každý přece neodmítá pozdravit odpadlíka, je to na jeho svědomí, Sára si za to mohla sama, kdyby nehledala špatnou společnost..." Budou hledat detaily, ale myšlenka nelásky, rozdělení rodiny, falešné iluze pravdy, to ve většině případů neuvidí. Doufám, že alespoň někoho přivede ze SJ k zamyšlení a touze hledat pravdu o historii SJ a změnách jejich nauk, které jsou lidské a ne od Boha. Je to silný film. Lidé, kteří nikdy nebyli SJ, jej plně nedocení a budou říkat, že nechápou, jak může někdo takhle zblbnout a něčemu takovému věřit.

Opět mě napadlo, jak by bylo dobré natočit film o Raymondu Franzovi.

Jinak jsem nedávno četl o scientologické církvi a na základě těchto informací si jsem jist, že je to ještě o stupeň nebezpečnější a bezohlednější sekta než SJ.

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 3 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  Tonda Vlas 26/12/2010, 13:00

Jesen napsal:

Jinak jsem nedávno četl o scientologické církvi a na základě těchto informací si jsem jist, že je to ještě o stupeň nebezpečnější a bezohlednější sekta než SJ.

Tomu bych věřil, nebo také Církev sjednocení neboli moonisti dle mne musí být mnohem nebezpečnější. Na ty jsem však zatím nikdy nenarazil, ani na žádnou diskuzi o nich, takže pořádně nevím,jaké poměry tam panují. Jinak ten film jsem neviděl, nevím jestli by mi, když jsem nikdy SJ nebyl, něco dal.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 3 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 3 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru