Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Maria, matka Boha nebo anděla?

+33
dov
Dora
Martin Vlasák
Černá ovce sboru
Luboš Kolafa - absolvo
Zdeněk Bláha
Martin.
haid
Old.Stloukal
Petr V.
hihihi
Leo Stuš
hyper
petra
Mysteri
Petr W.
Aleš
Vladislav Kulda
oskar
Doktorka White
janmat
Michal
Věra Kolafová - quaero
stefan
Jirka z P. (queens)
Arago
Admin
Petr Štefek
Hvězdlický
OOO
Martin Cibulka
admin pavel
Karel
37 posters

Strana 13 z 21 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 17 ... 21  Next

Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 13 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  Vladislav Kulda 1/9/2007, 19:13

Zdráv buď Leo! ( Lve )

Máš kus pravdy, ale zkus to vysvětlit katolíkovi, je to to samé, kdybys to chtěl vysvětlit budhistovi, nebo někomu jinému z jiných náboženských směrů. Smiř se s tím, že někteří diskutující prostě ze svých náboženských základů neustoupí. No, ale diskutovat o tom všem můžeme, meze se nekladou!

Zatím ahojky a vítám Tě v našich krajích. Snad i tvůj kmen révy vinné zde úspěšně poroste.
sunny sunny sunny
Vladislav Kulda
Vladislav Kulda

Male Poeet p?íspivku : 396
Age : 67
vztah k organizaci : *
Reputace : 0
Body : -9
Registration date : 21. 04. 06

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 13 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  janmat 4/9/2007, 21:46

Vláďo,

naozaj som prekvapený, že po tom všetkom Štefanovom a mojom vysvetľovaní ohľadne Márie, Ježišovej matky, resp. vysvetľovania toho, ako Máriu chápe Katolícka cirkev, si nepochopil základnú vec: Katolícka cirkev neučí, neučila a nikdy učiť nebude, že by bola Mária rovná Bohu. Neučí, aby sme sa Márii klaňali, zbožňovali ju a pod. Som naozaj prekvapený a sklamaný z toľkej, neviem či zlomyseľnosti, ignorancie, alebo hlúposti?

Ak niekedy stretneš katolíka, ktorý by uctieval Máriu tak ako o tom píše Leo, t.j. ako Boha, povedz mu, prosím Ťa, aby si naštudoval čo KC učí a že je vo svedomí viazaný v to aj veriť. Inak sa asi nejedná o katolíka, resp. jedná sa o bludára, hoci stále formálne prítomného v KC.

Je pravdou ale to, že veľa, možno aj väčšina veriacich katolíkov vôbec nevie o čom je ich viera. Aj preto sú skvelým a ľahkým terčom bludárov všetkého druhu, SJ nevynímajúc.
Keby katolíci svoju vieru naozaj poznali, keby boli teologicky aspoň trochu vzdelaní, nikdy by svoju vieru neopustili, lebo opustiť katolícku vieru je ako zahodiť najvzácnejšiu perlu kvôli naleštenému kameňu.
S požehnaním
janmat
janmat

Male Poeet p?íspivku : 277
vztah k organizaci : oponent, katolík
Reputace : 0
Body : -10
Registration date : 03. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 13 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 5/9/2007, 10:49

Já si taky pamatuji na dobu když mi někdo přímo řekl pravdu o SJ tak jsem se obhajoval nebo obhajoval učení SJ tak jak ty obhajuješ svoji církev, ale to ještě neznamená, že kritici nemají pravdu jen proto, že mám pro tu kritiku obhajobu. Je to moje obhajoba nebo-li moje myšlenky a nebo jen opakuji něco, co mi jiní nakukali a já jsem tomu nakonec uvěřil? Tak bych byl pro příště opatrný janmate. Lidi jsou někdy hovada a když se jim to hodí tak využijí druhé pro své nekalé úmysly.
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 13 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  hihihi 5/9/2007, 11:00

No ak vas tak pozorujem, tak budem musiet manzelke domluvit, lebo az teraz chapem aka je to zrudna spolocnost.
hihihi
hihihi

Poeet p?íspivku : 77
Reputace : 0
Body : -2
Registration date : 29. 08. 07

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 13 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 5/9/2007, 11:12

No hihihi je to smutné, ale je to tak.
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 13 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  OOO 6/9/2007, 07:50

Ahoj janmate a Stefane jak popíšete to co je na tomto videu..?Díky za odpověď .Je to moje reakce na odpověď janmata pro Vláďu Kuldu.Podobné "čudo" jsem osobně zažil v Levoči i na Turzovce..a né jen tam.Prosím i o jasné vyjádření k ZJ,12.Toto téma jsem založil mimo téma Marie ,právě pro vás.Zatím jste se nikdo z katolíků nevyjádřil.Žádné uctívání Marie na světě se neděje bez účasti představitelů/kněží,biskupů/ a tak ho nelze brát jako lidovou tvořivost věřících.Na vlastní uší jsem slyšel od představitele spišské kapituly názor ,že právě od Marie příjde " záchrana"a její uctívání a víra v její moc bude tím zásadním znakem nutným pro pozvání JK do nebe.Je to opravdu tak?
http://sweb.cz/pajaMyki/procesi.wmv


Naposledy upravil dne 6/9/2007, 09:25, celkově upraveno 2 krát
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 13 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  hihihi 6/9/2007, 08:13

Jaj to je parada, ale net to modlosluzba? Ze by zabudli na Exodus 32, 19-24. Nezabudli nahodou na Boha?
hihihi
hihihi

Poeet p?íspivku : 77
Reputace : 0
Body : -2
Registration date : 29. 08. 07

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 13 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  Petr V. 6/9/2007, 09:40

Petr V.
Petr V.

Poeet p?íspivku : 363
vztah k organizaci : bývalý SJ
Reputace : 0
Body : 10
Registration date : 08. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 13 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  OOO 6/9/2007, 10:11

Petře V, prosím jak tvůj poslední příspěvek souvisí s tématem Panny Marie a objasněním zda uctívání Marie je modlářství nebo čirá biblická nauka? Nějak mi to asi uniká..Tento tvůj příspěvek jen odráží tvůj "vyhraněný"postoj k darům Ducha s. v dnešních dnech.
PS:ještě k těm darům..Já naštěstí zažil něco jiného než "divadélko" sunny


Naposledy upravil dne 6/9/2007, 10:29, celkově upraveno 1 krát
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 13 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 6/9/2007, 10:19

Jsem zvědavej, co na to řeknou všichni ti, co si myslí, že dary ducha se projevují i dnes, tak nějak si to představujete? affraid Tak to už se ničemu nedivím.
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 13 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  oskar 6/9/2007, 10:51

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 13 Catholic_idolaters

oskar

Male Poeet p?íspivku : 275
Age : 51
vztah k organizaci : nepřímý
Reputace : 0
Body : -1
Registration date : 28. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 13 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  Hvězdlický 6/9/2007, 13:44

Není to tak dávno, co jsem s dychtivostí četl každý zdejší příspěvek.

Dnes jdu na toto místo jen nerad. Nikam se to nehnulo. Pořád jen dva tábory, těch přemoudřelých, s jejich odvolávkami na moudrost ještě "moudřejších" a těch ostatních, kteří (až na velice malé výjimky) vůbec ničemu nerozumí.


No ak vas tak pozorujem, tak budem musiet manzelke domluvit, lebo az teraz chapem aka je to zrudna spolocnost.

Zločinec se nemusí vyznačovat špinavým a otrhaným oblekem. Může být i ve fraku a taláru, a přesto, jeho ovoce poukazuje na tutéž "zrůdnou společnost" pod stejnou taktovkou satana, ale jen jinou hlavičkou. Je tedy jedno, jestli SJ, KC, LH atp. Všude jsou na tom stejně, jen nosí jiný oblek, podle jiné módy...

Tak se hoši vzpamatujte...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 13 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  hihihi 6/9/2007, 13:51

Pane Hvezdlicky a vy do kterej grupy se glosite?
hihihi
hihihi

Poeet p?íspivku : 77
Reputace : 0
Body : -2
Registration date : 29. 08. 07

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 13 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  Hvězdlický 6/9/2007, 13:58

Jsem bez vyznání.
A hlásím se k těm bezejmenným, o kterých Ježíš řekl "kde se dva, nebo tři sejdou ve jménu mém, já jsem uprostřed nich".

Před tím jsem byl ve společenství i řádným členem u řady církví a nejdéle u SJ..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 13 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  Petr V. 6/9/2007, 14:06

Petře S,

Omlouvám se, ale máš pravdu, že můj příspěvek nesouvisí s tématem. Byl jsem zrovna na GS a zdálo se mi to zajímavé, tak jsem to dal tam, kde už byl odkaz od Tebe.

Tak se nezlob
Petr V.
Petr V.

Poeet p?íspivku : 363
vztah k organizaci : bývalý SJ
Reputace : 0
Body : 10
Registration date : 08. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 13 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  hihihi 6/9/2007, 14:06

A to pan se stale soudi, lebo kedy to Pán muvil to muvil o soudu.
hihihi
hihihi

Poeet p?íspivku : 77
Reputace : 0
Body : -2
Registration date : 29. 08. 07

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 13 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  hihihi 6/9/2007, 14:22

Pane Hvezdlicky a co pan ma s tym dva alebo tri..., treba novse gadovizna. Dlacego pan vytrhuje z kontxtiku? Jezus gadal o sonde a ne o spotkanu.
hihihi
hihihi

Poeet p?íspivku : 77
Reputace : 0
Body : -2
Registration date : 29. 08. 07

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 13 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  Hvězdlický 6/9/2007, 14:28

˛Matouš 18:20 Neboť kde jsou dva nebo tři shromážděni ve jménu mém, tam jsem já uprostřed nich."

Jsem rád, že si konečně někdo všímá kontextu. Jenže kontext má i širší měřítko a ne jen konkrétní určení.

Pochybuji osobně, že by slib Pána platil jen pro případ nějakých lidských hádek a soudů.

Nebo snad opoměl dodat, "kde se sejdou dva katolíci, protestanté, jehovisti" atd, vždyť ti se také (tvrdí to) schází ve jménu Pána.
A v jeho jménu "svazují a rozvazují" jakou například použít zbraň, metodu atp, aby byla pro ně výhodná...

Nebo ne??

Tím ale končím. Debaty na tomto poli se mi jeví jako nepřínosné, pro žádnou ze súčastněných stran.

Každý má vlastní odpovědnost a bude sám za sebe skládat účty.
Proč tedy někomu vnucovat něco, s čím naprosto nechce a nemůže souhlasit a dokonce odmítá o tom i uvažovat??

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 13 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  OOO 6/9/2007, 14:30

Já se nezlobím Petře V.,jen zase sleduji ,že téma Marie se ředí a ředí a výsledek uniká.. sunny
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 13 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  hihihi 6/9/2007, 14:33

No vidze ze se tak dako neako odklanate od tematiku.
hihihi
hihihi

Poeet p?íspivku : 77
Reputace : 0
Body : -2
Registration date : 29. 08. 07

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 13 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 6/9/2007, 14:33

Dědo, ty jsi byl někde na terapii, že už nejsi takový hrrrr do diskuzí?
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 13 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  hihihi 6/9/2007, 14:34

A kto jest ten Hvezdlicky, ze ste paf z nego. On jest nejakym guru, ci co?
hihihi
hihihi

Poeet p?íspivku : 77
Reputace : 0
Body : -2
Registration date : 29. 08. 07

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 13 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  oskar 6/9/2007, 14:40

OOO napsal:zase sleduji ,že téma Marie se ředí a ředí a výsledek uniká

Výsledek vidím jednoduše: mariánský kult a všelijaké devótní projevy vůči Ježíšově matce nejsou nic jiného než pohanské modlářství, které nemá smysl pitvat.

oskar

Male Poeet p?íspivku : 275
Age : 51
vztah k organizaci : nepřímý
Reputace : 0
Body : -1
Registration date : 28. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 13 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  hihihi 6/9/2007, 14:42

hi, hi, chro, chro
hihihi
hihihi

Poeet p?íspivku : 77
Reputace : 0
Body : -2
Registration date : 29. 08. 07

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 13 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  janmat 6/9/2007, 15:07

OOO napsal:Ahoj janmate a Stefane jak popíšete to co je na tomto videu (http://sweb.cz/pajaMyki/procesi.wmv)..?Díky za odpověď.

Pozri OOO, základná vec je, že čo je učenie KC a druhá vec je, ako sa my katolíci správame. Pokiaľ ide o učenie tak som už asi dosť jasne prezentoval, že ho považujem za pravé a najpresnejšie v zmysle tom, čo vieme alebo nevieme o Bohu.
Pokiaľ ide o správanie katolíkov, tak to súhlasím s každým kto povie, že je niekedy hanebné.
Teraz otázka stojí, čo si myslím o videu. Škoda že nerozumiem (tuším to bolo po portugalsky), lebo môj dojem, že video je z dielne
zaujatého autora, by sa asi len utvrdil (prečo zaujatého, to by som musel vysvetľovať scénu po scéne - a to by bolo na osobnú celodennú debatu). V tom dave sú evidentne aj zbožní veriaci (vidieť ich na pozadí) ale aj ľudia, ktorých vieru sa neodvažujem súdiť - napríklad toho chlapíka, čo sa päsťou hrozil k soche. Evidentne je v ňom zlý duch. Alebo tá teta s náramkom a s tým hlučným ujom - fakt, radšej nebudem súdiť, aby som nebol súdený.
Takže, čo vlastne robí Cirkev (nebavme sa o jednotlivcoch) podľa videa? Dá sa povedať, že sa klania soche? Neklania. Hoci jedinci sa možno klaňajú - vo svojej neznalosti a hlúposti -soche, ale nevidíme do nich, takisto ako do nich nevidí ani "cirkevná vrchnosť" (to k Tvojej poznámke, že žiadne uctievanie sa nedeje bez c.vrchnosti - práveže sa deje a vrchnosť má čo robiť, aby veci správne vysvetlila, eventuálne odsúdila). Preto predpokladajme, spolu s vrchnosťou, že soche sa nikto neklania. Hoci navonok to tak možno vyzerá. Najmä ak chceš, aby to tak vyzeralo. Ak to tak ale vyzerá aj vo vnútri jednotlivcov, tak je to ich vlastná modloslužba.
Ďalej, uctievajú si sochu? No to by už bolo presnejšie. Ale prečo si ju uctievajú? Lebo socha im predstavuje Pannu Máriu. Takže predpoklad je, že si uctievajú Máriu a nie sochu. Otázka je, je to správne, uctievať Máriu?

Mne osobne je ale takéto uctievanie úplne cudzie. Je charakteristické pre povrchných veriacich, pre jednoduchých veriacich, najmä pre latinskú Ameriku (ale aj časť Slovenska). Je to určitý spôsob ich kultúrneho prejavu - nespútaná radosť, veselosť, bujarosť.
Ale teraz to zober takto - takéto uctievanie sa deje denno denne voči futbalovým hviezdam, spevákom, politikom, atd. Ja osobne to odsudzujem ako nenáležité. Sú mi cudzie sfanatizované futbalové davy, sfanatizovaní fanúškovia spevákov, skupín, politikov, atd.
To čo sa deje pri uctievaní takýchto "celebrít", zďaleka prevyšuje to, čo sa dialo na tomto videu.
Preto, milý OOO, ak máš taký prísny meter aj na spomenuté skupiny fanúškov, a nikdy si medzi žiadnych nepatril, potom je tvoje rozhorčenie nad videom pochopiteľné a celkom namieste. Ale ak nie, tak prečo si myslíš, že ľudia budú inak "zbožňovať" speváka, futbalistu, herečku, šéfa, priateľa, prezidenta, ako oslavujú napríklad Máriu?
Pritom Mária je bezpochyby ďaleko hodnejšia všetkej úcty, ako ktorýkoľvek s uvedených "hviezd".
To je celkom ľudské a jednoduché vysvetlenie ich správania. Napriek tomu, ľudí treba viesť správnym smerom a keď zbadáme, že to čo robia nie je v súlade s Božím slovom, treba prehovoriť a priviesť ich na správnu cestu.

Pokiaľ ide o to, že či "záchrana príde od Márie" - tak to je dobrá otázka. Určite Mária sa zúčastňuje výrazným spôsobom na našom boji proti satanovi, za spásu všetkých ľudí, atd, ale samotná záchrana je len vďaka Ježišovej smrti na kríži, vďaka tomu, že zobral na seba naše hriechy a zomrel za nás. Takže ak niekto tvrdí, že záchrana príde cez Máriu, je to niečo podobné, ako keď tvrdí, že príde sanitka a zachráni ma. Sanitka Ťa nezachráni. Ani doktor. Život Ti udržuje Boh. A ak Boh chce, budeš žiť, ak nie, zomrieš. Napriek tomu, ľudsky hovoríme, že nás zachránil doktor či rýchly šofér sanitky. A sme im vďační. A tak je to aj s tou záchranou od Márie. Spolupracuje s Bohom na našej záchrane. Ale zachraňuje a spásu dáva jedine Pán Boh, ktorý jediný nech je zvelebený na veky.
janmat
janmat

Male Poeet p?íspivku : 277
vztah k organizaci : oponent, katolík
Reputace : 0
Body : -10
Registration date : 03. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 13 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 13 z 21 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 17 ... 21  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru