Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Maria, matka Boha nebo anděla?

+33
dov
Dora
Martin Vlasák
Černá ovce sboru
Luboš Kolafa - absolvo
Zdeněk Bláha
Martin.
haid
Old.Stloukal
Petr V.
hihihi
Leo Stuš
hyper
petra
Mysteri
Petr W.
Aleš
Vladislav Kulda
oskar
Doktorka White
janmat
Michal
Věra Kolafová - quaero
stefan
Jirka z P. (queens)
Arago
Admin
Petr Štefek
Hvězdlický
OOO
Martin Cibulka
admin pavel
Karel
37 posters

Strana 17 z 21 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Next

Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 17 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  OOO 7/10/2007, 10:52

Nezlob se janmate,tvůj komentář a snaha o obhajobu násilí ,které činila KC ..je obhajobou z dob "středověku"..I natom je vidět ,že se ani v těchto otázkách KC po celá staletí nikam nepohnula a "HNOUT NECHCE".Možná ani nemůže.Každý její odklon z pozic na kterých staletí sedí by jen odkryla svou minulost před celým světem a to určitě nechce.Navíc v podstatě nikoho z NE-KATOLÍKŮ ,nepotřebuje a tak se sama vyhřívá pod sluncem své výlučnosti.. affraid Díky, nechci a tak mi ani nevadí tvoje formulace ,že zastávám postoj křesťana 21.století..Ty si taky křesťan 21.století.Nebo né?Lišíme se jen tím ,že se snažíš obhájit středověké názory a dogmata své církve..Myslím si ,že pokud by Svaté Oficium ovládalo stejnou moc inkvizice středověku.Tak by i dnes v 21. století plály všude její "očistné ohňě"pro "léčbu"heretiků a jinověrců..sunny
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 17 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  janmat 7/10/2007, 18:42

haid,
zaoberať sa dobou komunizmu a nacizmu môžeme - sú to totiž naše hriechy. Inkvizícia je niečo, o čom je toľko dezinformácií, že je to takmer nemožné. Pokiaľ sa však chce niekto zaoberať dobou komunizmu a nacizmu a inkvizície v prvom rade ako prešľapmi iných a nehľadať SVOJ VLASTNÝ PODIEĽ - tak celé jeho zaoberanie sa možno so smútkom nazvať hľadaním triesky v oku svojho brata. Možno niečo nájde, ale z pohľadu svojej vlastnej spásy - som dosť skeptický k takýmto "hľadačom pravdy" - totižto hľadajú len preto, aby ospravedlnili a prekryli svoje vlastné zlé svedomie, svoje prešľapy, či dokonca zločiny - SVOJE VLASTNÉ HRIECHY.
To je odpoveď aj pre doktorku s tým dodatkom, že mne naozaj nemusíte odpovedať - odpovedajte v prvom rade sebe a Bohu. Ako sa podieľate na budovaní Kristovho kráľovstva. Nie na rozprávaní. Ale na konkrétnom budovaní. Konkrétne činy lásky.
OOO - v princípe tá istá odpoveď. Cirkev naozaj "nikoho nepotrebuje". Ani Boh nikoho nepotrebuje, napokon. My potrebujeme Boha. My potrebujeme Cirkev. My potrebujeme byť vbudovaní do živého chrámu Cirkvi, do jeho veleby. Nie naopak. Cirkev svojim učením spoľahlivo vedie k Bohu, mimo Cirkvi ste - mimo. Čo neznamená, že nebudete alebo nemôžete byť spasení, samozrejme. Cirkev je Kristovo mystické telo. Akokoľvek trpí na rôzne neduhy, stále je to jedno Ježišovo Telo, ktoré bude trvať na veky. V tomto zmysle sa naozaj nemá kam pohnúť. To, že Cirkev "nechce odhaliť svoju minulosť" je obyčajné osočovanie. Dávajte si pozor bratia a sestry, čo hovoríte proti Cirkvi. Budeme totiž súdení za každé jedno slovo.

No a plameňov sa bezpochyby dočkáme - ale nie inkvizičných, ale tých, ktoré budú súčasťou boja sveta proti Božiemu kráľovstvu. Napokon, stačí si otvoriť HOCIKTORÉ noviny a čítať nenávistné články voči Cirkvi. Akoby človek otvoril peklo.
janmat
janmat

Male Poeet p?íspivku : 277
vztah k organizaci : oponent, katolík
Reputace : 0
Body : -10
Registration date : 03. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 17 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  Doktorka White 7/10/2007, 19:59

Dávajte si pozor bratia a sestry, čo hovoríte proti Cirkvi. Budeme totiž súdení za každé jedno slovo.

bububbububu .... přestaň strašit milý Janmate. What a Face

Sám při své inteligenci víš o čem se tady bavíme. Nikdo totiž neodsuzuje Kristovu Církev.
Bavíme se o stopách krve obětí svaté inkvizice.

P.S. Ještě chvíli v tomto tempu pokračuj a budeš jak ten středověkej kazatel co měl plnou pusu ohně a síry, místo Milosti Boží. Víš co to dělalo s lidičkama ? ====>
pale silent What a Face

dr.White flower
Doktorka White
Doktorka White

Female Poeet p?íspivku : 721
vztah k organizaci : bez vztahu
Reputace : 0
Body : -44
Registration date : 30. 08. 06

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 17 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  janmat 7/10/2007, 23:17

Ale doktorka, prečo ten strach? Veď keď Ti nič srdce nevyčíta, keď máš dôveru v Pána, (1Jn 3,21) tak o čo ide? O nejakého bláznivého janmata? To dúfam nie. No

Pozri, mne je úplne fuk, aké napomienky dostanem ohľadom mojej viery od protestantov. Od svedkov jehovových. Od prezidenta spojených štátov. Aj keby to mali byť hrozby od samotného zlého ducha, je mi to ukradnuté, ba tým lepšie... zaujíma ma moje svedomie. A to mi hovorí, že by mi bolo beda, keby som nekázal.
Tak kážem. Kážem o tom, čomu a komu som uveril. Ostatné je na Pánovi.
Teba by malo zaujímať Tvoje svedomie. Nie inkvizičné odbočky. To je len pokus zlého ducha dostať Ťa čo najďalej od Cirkvi. Lebo vie, že tam by si bola oveľa menej zraniteľná, ako takto...beda samotnému (Kaz 4,10), dovolím si pripomenúť.
Inak, všimni si, ako vzácne sa tu mnohí zhodnete na svojom obdive k Janovi Husovi. Je to zvláštne, ja k tomu človekovi nič necítim, možno je to aj preto, že husitské vojská, tzv. Boží bojovníci, zanechali na území súčasného Slovenska po svojich nájazdoch a vraždení skutočnú spúšť a preto miestne obyvateľstvo husitov akosi nikdy "nemuselo".
Mám sa teraz za tie barbarské nájazdy hnevať na všetkých členov Cirkvi československej husitskej, či Bratskej cirkvi? Nebolo by to zvláštne, vyčítať dnešným husitom plienenie ich vojsk pred 500 či koľkými rokmi? Kvôli tomu, že chceli zaviesť, čo ja viem, napr. prijímanie pod obojím spôsobom? Aká zvrátenosť, kvôli tomu vraždiť !!!!
Mám vari čakať ich ospravedlnenia? Veď nech si žijú svoju vieru, milujú Pána atd. Tí čo vraždili už predsa dávno zomreli a súdi ich Pán. Nech im je milostivý. A nám tiež.
janmat
janmat

Male Poeet p?íspivku : 277
vztah k organizaci : oponent, katolík
Reputace : 0
Body : -10
Registration date : 03. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 17 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  petra 8/10/2007, 08:17

Historie nám ukazuje, jak jednali lidé, kteří si říkali křesťané. Zabíjeli druhé, podváděli je, manipulovali, pohrdali jimi.
To podle mne není křesťanství a je úplně jedno jestli to byl Borgia nebo Kalvín. Já bych se styděla obhajovat apoštolskou tradici, podle které na místo Petra sedali v Římě krvesmilníci a traviči.
A Macchiavelistická inkvizice? confused

A s Husem to bude asi podobné jako s Komenským. Jedna věc jsou ideály a druhá to, co z nich zbude, chopí-li se jich násilníci. Hus nabádal k očistě od hříchu. Vejvoda z Trocnova chtěl Čechy očistit v krvi do slova do písmene. Komenský na prahu dospělosti pochopil, že je křesťanství proklamované a křesťanství vnitřní, pravé. Pak celý život hojil Babylon. Na smrtelné posteli zjistil, že jen jednoho jest potřebí a ostatní vpodstatě zavrhl. Ale celá Evropa ho má za učitele národů. Možná, kdyby se nerozpadl v prach, by se obracel v hrobě.

Možná že nesedíme na banketu u prezidenta, ale mluvíme s lidmi před tváří Boží. Nebo snad neplatí: Nezlořeč králi ani v srdci....?
Můžeme si vytýkat omyly, ale soudit, jak kdo dopadne nebo že je bludař, nebo přímo antikrist nebo šarlatán?
petra
petra

Poeet p?íspivku : 295
vztah k organizaci : kdysi zájemce
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 28. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 17 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  OOO 8/10/2007, 09:31

Vážený janmate, tvůj poslední komentář mi vyrazil dech.Proč?Protože si myslím ,že jsou v něm "zvláštní"náboženské emoce..Což u tebe ani Stefana často nebývá.Je fajn ,že si ty i Stefan ,zde na této diskuzi.Váš pohled může být přínosný i pro nás při hledání cesty za Bohem.Vaše komentáře mohou rozhýbat stojaté vody této diskuze a proto jsem se vás i mnohde zastával.Protože mnohé svědkovské pohledy jsou pořádně ujedé.U tvé poslední argumentace však nevím jak s ní naložit a dost mne typ argumentů udivil a tentokrát negativně.Nechci ti zde psát ,že Jan Hus žil a umíral jako katolík se svojí vírou v Pannu Marii a jiné katolické "pravdy".Husovi šlo o nápravu věcí ve smyslu činy=pochopení písma a zvláště u duchovních té doby včetně papeže Jan XXIII/.Nebudu ti psát nic o husitech.Byla to jen další "revoluce" co časem požrala své děti i ideály a ty nakonec sama převálcovala silou.Co se týče stop husitů na Slovensku ,tak to je na delší komentář.Sežeň si informace o minulosti Lip.Mikuláše,Kežmarku,Spiše a třeba i Košic a BB..?Najdi si informace o vlivu protestantů na "slovenskou věc"..v protikladu proti maďarské rekatolizaci..Je to na tobě..
sunny
janmate,opravdu si myslíš ,ža má kdokoli jako křesťan právo od Boha, dohlížet na čistotu nauky křesťanství mečem?Nebo ,že byla k tomuto účelu Bohem delegována konkrétní církev s mečem v ruce?Opravdu si to myslíš?Můžeš obhájit náboženské násilí novým zákonem a najít v něm precedent pro legalizaci zabíjení heretiků?Lhostejno zda protestantských nebo katolických nebo třeba mormonů v 19 století v Americe?Nenajdeš.. study


Naposledy upravil dne 8/10/2007, 12:18, celkově upraveno 2 krát
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 17 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  Hvězdlický 8/10/2007, 11:29

Tato fakta nevidí pouze duchovní slepec, nebo tvrdý fanatik...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 17 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  janmat 8/10/2007, 15:10

Petra,

zlorečím snáď ja niekomu? Nie ste to práve Vy (nemyslím teraz konkrétne Teba, ale Vy úplne všeobecne) - kto zlorečíte? Zlorečíte ani nie kráľovi, Vy zlorečíte niekomu vyššie postavenému ako je kráľ. Vy zlorečíte matke Cirkvi. Zlorečíte pápežom. Zlorečíte a neviete čomu zlorečíte.
Ja nezlorečím ani tým bludárom. Ani jednému. Ani jedného som nepreklial a neosočoval. Nikdy v živote. A to ani sám vo svojich myšlienkach. Naopak, Vy si dovoľujete súdiť Cirkev, pápežov, biskupov, inkvizítorov a to bez toho, aby ste mali relevantné informácie, o povolení od Pána ani nehovorím. Ako viem, Pán nedal nikomu povolenie súdiť bez toho, aby zároveň neprisľúbil, že dobre teda, súď si koľko chceš, ALE tým pádom budeš súdený.
To je všetko, čo som Vám tým chcel povedať. Ak si myslíte, že tým obhajujem náboženské násilie, resp. právo niekoho nútiť iných k prestupu od svojho náboženstva k inému násilím, tak mi je ľúto, ale vôbec ste ma nepochopili.

OOO,

vedel som, že akonáhle siahnem na určité ikony (modly?) "českej veci", tak Vás pobúrim. Hus, pokiaľ viem, zomrel ako exkomunikovaný katolík, teda heretik. Že umrel neprávom či právom, to neriešim, lebo moje (takmer žiadne) vedomosti o Husovi mi nedovoľujú zaujať v tomto probléme zásadné stanovisko. Môj súkromný názor je, že zomrieť nemal a ani nikto kto zomrel násilnou smrťou za svoje náboženské presvedčenie nemal zomrieť rukou človeka.
Ale, milý OOO: "slovenská" vec, "maďarská" reakatolizácia, "české" husitské ideály - nič mi to nehovorí a rozhodol som sa, že mi to ani nič hovoriť nebude, v súvislosti s vierou v Krista. Som zásady "už nie je Žida ani Gréka, ale všetci ste jedno v Kristovi".
Duch nacionalizmu je úplne novopohanská zvrátenosť, ktorú kresťanom vnútil zlý duch rozdelenia. Žijeme síce v tejto realite "národných" vecí - ale podľa mňa je to len výraz egoizmu alebo strachu. Niečo ako že sex nazývame láskou či milovaním, hoci dobre vieme, že vačšinou o žiadnu lásku a o žiadne milovanie nejde ale ide len o žiadostivoť, emócie, city, prípadne o rozmnožovací pud. Ale to len na okraj, o tom som nechcel.

Ešte raz teda: neobhajujem mučenie v mene náboženstva, v mene právd, ktoré sú a môžu byť iba vecou viery a sú dokázateľné iba za aplikovania predpokladov, ktoré vyplývajú z viery. Do určitej miery chápem a nie som zásadne proti násiliu uplatňovanému svetskou mocou, ktoré má za cieľ zabrániť rozvratu v spoločnosti. Podľa mňa takéto eventuálne násilie neodporuje Duchu Písma, hoci toto násilie má nevyhnutne znaky veľkej nedokonalosti a nespravodlivosti. Ak beriem pohľad na násilie aj vo vnútri samotného systému zjavených náboženských právd - tak je jasné, že od dôb Jozueho dobíjania Zasľúbenej zeme nastal v ponímaní kresťanov 21 storočia výrazný posun. Dnes sa nám mnohé veci v súvislosti s násilím javia úplne inak, ako sa javili kráľovi Dávidovi a inak ako sa javili stredovekým panovníkom a ich poddaným, ba tiež inak, ako sa javili stredovekým pápežom. Prečo tak vebementne napríklad neodsúdite Mojžiša, Jozueho, Dávida atd, že dali zavraždiť (často nielen na Boží popud - aj to len ak veríme, že v Biblii je pravda o tom, že to bol Boží popud a nie ich vlastný) tisíce ľudí nie preto, že niečo naozaj vykonali, ale preto, že iba patrili k nejakému národu? Kde je vaša kritika a váš humanizmus v tejto veci?

Takže ešte raz a naposledy: nemyslím si, že niekto má právo dohliadať na čistotu kresťanskej náuky mečom. Ale myslím si, že niekto (pápež, biskupi, Cirkev ako taká) má právo a povinnosť dohliadať na čistotu kresťanskej náuky.
Ak sa niekto odchýli od tejto náuky a nedá si to vyhovoriť, odmietne poslušnosť Cirkvi, Cirkev má právo exkomunikovať ho a považovať ho za "pohana a mýtnika".
A konečne si myslím, že aj s pohanmi a mýtnikmi treba debatovať, lebo aj ich Boh miluje a vydal svojho Syna, aby ich všetkých spasil.

Veď napokon, preto som tu - hoci mi niektorí budú nadávať do duchovných slepcov a fanatikov. A iní prekrúcať moje slová a úplne otvorene ich dávať do zosmiešňujúcich rámkov - a ani sa nebudú hanbiť za otvorenú a evidentnú lož. Nevadí - prenechávam tomu, ktorý jediný súdi spravodlivo.
janmat
janmat

Male Poeet p?íspivku : 277
vztah k organizaci : oponent, katolík
Reputace : 0
Body : -10
Registration date : 03. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 17 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 8/10/2007, 15:49

Už delší dobu si myslím, že tu je na různých tématech v různých diskuzích vidět, jak se vzájemně nějak nemůžeme pochopit. Že vlastně často nechápeme, jak to ten druhý myslí a hlavně, že jsme zmanipulovaní všemi možnými informacemi, které se k nám dostaly od malička do teďka. Sama u sebe zaznamenávám takové to vnitřní vzplanutí nad nějakým výrokem, jen jedno slovo, jedno jméno, má někdy tu moc spustit ten mechanismus. Pak se toho ale leknu a napadá mi, že tohle přece není způsob Kristova myšlení....
Mám moc ráda Jakubův dopis a myslím, že "o tom to je". Jedna myšlenka za všechny: "Ovoce spravedlnosti sklidí u Boha ti, kteří rozsévají pokoj."
A podobně u Matouše 12:31-37
"Kdo není se mnou, je proti mně; a kdo se mnou neshromažďuje, rozptyluje. Proto vám pravím, že každý hřích i rouhání bude lidem odpuštěno, ale rouhání proti Duchu svatému nebude odpuštěno. I tomu, kdo by řekl slovo proti Synu člověka, bude odpuštěno; ale kdo by řekl slovo proti Duchu svatému, tomu nebude odpuštěno v tomto věku ani v budoucím.
Zasaďte dobrý strom, i jeho ovoce bude dobré. Zasaďte špatný strom, i jeho ovoce bude špatné. Strom se pozná po ovoci. Plemeno zmijí: Jak může být vaše řeč dobrá, když jste zlí? Čím srdce přetéká, to ústa mluví. Dobrý člověk z dobrého pokladu srdce vynáší dobré; zlý člověk ze zlého pokladu vynáší zlé. Pravím vám, že z každého planého slova, jež lidé promluví, budou skládat účty v den soudu.
Neboť podle svých slov budeš ospravedlněn a podle svých slov odsouzen."

Tak si někdy myslím, jak blízko jsme neustálému posuzování a odsuzování a přitom vlastně pořád jenom citujeme ty, kteří už před námi určité věci odsoudili a nás tím ovlivnili. Zřejmě nám tím odsuzováním někdy až srdce přetéká, protože jen se dotkneme nějakého tématu, a už se všichni vzchopí a začnou hromadně posuzovat, odsuzovat.....a přitom jsme v té době nežili a jsme všichni odkázáni jen na ty, kteří ty dějiny nějak zapsali. Ale jak to opravdu bylo přece nevíme, vždyť jsme nikdo z nás u toho nebyl! Dokonce i to, u čeho jsme sami byli, dokáží někteří komentátoři přece tak zkomolit, že to sami ani nepoznáme. Jak chceme tedy posuzovat historii tak dalekou?

Ježíš Kristus asi dobře věděl proč říkal, že budeme souzeni z každého planého výroku.
Kolik času už uteklo tím, že se pořád dohadujeme o tom, co bylo, co kdo udělal špatně... Kéž bychom zlomek toho času věnovali těm, se kterými tady žijeme, abychom jim činili dobře a taky Bohu, abychom o něm přemýšleli a rozmlouvali hlavně s ním. Mám pocit, že nás satan dostane vždycky, když se rozproudí takové diskuze, které nevedou k jednotě ale k rozdělení, někdy dokonce k silnějším výrokům a k nenávisti.

Sama sobě si říkám, že už nechci nikoho posuzovat, odsuzovat a vůbec ne soudit (a to ani církve ani jednotlivce), ani jejich skutky, natož ty dávno minulé (ty už vůbec ne) a moc se chci snažit o smíření a smiřování. Těch, kteří bojují a budou neustále bojovat je tolik, že je mi z toho smutno....
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 17 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  Hvězdlický 8/10/2007, 16:24

Veď napokon, preto som tu - hoci mi niektorí budú nadávať do duchovných slepcov a fanatikov. A iní prekrúcať moje slová a úplne otvorene ich dávať do zosmiešňujúcich rámkov - a ani sa nebudú hanbiť za otvorenú a evidentnú lož.

Janmate, tvoje smýšlení mne nezajímá. Nenadávám tedy tobě do duchovních slepců atd, ale jen konstatuji, že nevidět fakta, o kterých tady je řeč, je důkazem slepoty a nebo fanatizmu.. Nic víc.

Je mi jasné, že "trefená husa se vždy ozve".

Co se týká "obhajoby quaery" o Kristově smýšlení, tam bych doporučil se blíže seznámit s jeho názorem a ne názorem lidí.

BĚDA VÁM ZÁKONNÍCI...
(dnes by označil slovy- běda vám- někoho jiného)

ČTĚTE MATOUŠ 23 kapitolu od 13 verše
LUKÁŠ 11 kapitolu od 42 verše
a další místa, která dokazují nekompromisní postoj Pána a apoštolů, vůči podobnému myšlení a jednání.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 17 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 8/10/2007, 17:00

Co se týká "obhajoby quaery" o Kristově smýšlení, tam bych doporučil se blíže seznámit s jeho názorem a ne názorem lidí.

BĚDA VÁM ZÁKONNÍCI...
(dnes by označil slovy- běda vám- někoho jiného)

ČTĚTE MATOUŠ 23 kapitolu od 13 verše
LUKÁŠ 11 kapitolu od 42 verše
a další místa, která dokazují nekompromisní postoj Pána a apoštolů, vůči podobnému myšlení a jednání.

Každého se dotýkají jiné stránky Kristovy osobnosti.
Někteří vidí, jeho nekompromisní postoj, jiní dokonce říkali, že byl Ježíš první komunista. Každý má právo na svůj názor.
Přiznávám se, že mě u Krista oslovuje nejvíc jeho milosrdný a laskavý přístup ke všem, jeho láska, která ho prostupuje. Takového Pána miluju....
A vím, že on miluje lidi, i takové, kteří ho vidí jinak než já. A já se snažím je milovat taky...
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 17 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  oskar 8/10/2007, 17:16

Nezdá se mi, že bysme si tady nějak moc spílali, proklínali se nebo se v jednom kuse nedůstojně osočovali. To by bylo proti pravidlům a administrátoři by nás určitě už na to upozornili. Je fakt, že už jsem tady taky třeba slyšel několikrát na svojí adresu a na adresu dalších diskutujících, že jsem nebo jsme nějak inspirovaní nečistými duchy, ale beru to jako místní folklór a neodmyslitelnou argumentační výbavu některých jedinců, s tím nic nenadělám. Tohle je diskuze a jako taková se diskuze vede i o protichůdných názorech. To se člověk nesmí divit, když slyší pravý opak toho, co si sám myslí, nebo když dokonce slyší argumenty otřásající jeho vlastním přesvědčením, je-li postavené na vratkých nožkách. Není třeba být ze zdejších diskuzí smutný nebo dotčený. Koho běžná diskuze a argumentace rozčiluje a vyvádí z míry, tak by to tady snad ani neměl číst. To, že diskutujeme, ještě neznamená, že jsme v osobním životě nesmiřitelní, rozhádaní, nenávistní, neochotní pomoci a nemilující své bližní. To si tak jen představují ti mravokárci a mravokárkyně.

oskar

Male Poeet p?íspivku : 275
Age : 51
vztah k organizaci : nepřímý
Reputace : 0
Body : -1
Registration date : 28. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 17 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 8/10/2007, 18:33

Jen pro upřesnění: to smutno mi není ani tolik z téhle diskuze - tady taky zas ani tolik bojovníků není, smutno mi je spíš z celé naší společnosti, která je naladěná na kritizování druhých. Přitom vidím v lidech pořád tolik dobrých vlastností, jen o nich víc mluvit...
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 17 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  Hvězdlický 8/10/2007, 19:58

Přiznávám se, že mě u Krista oslovuje nejvíc jeho milosrdný a laskavý přístup ke všem, jeho láska, která ho prostupuje. Takového Pána miluju....
A vím, že on miluje lidi, i takové, kteří ho vidí jinak než já. A já se snažím je milovat taky...

V případě následování Krista, bych se bál si vybírat jen něco "co mne oslovuje" a ostatní nevidět.
Tak jednali bratři v prvním století, když si vybírali učitele, kteří jim "lehtali uši".

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 17 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  oskar 8/10/2007, 20:42

Hvězdlický napsal: si vybírali učitele, kteří jim "lehtali uši".

Učitele najdeš lehce,
který ti uši polehce.

oskar

Male Poeet p?íspivku : 275
Age : 51
vztah k organizaci : nepřímý
Reputace : 0
Body : -1
Registration date : 28. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 17 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  janmat 8/10/2007, 23:05

tento svoj príspevok mažem, lebo nie je k téme ani sa nezaobera podtemou inkvizícia, ale vztahmi medzi Hvezdlickym Oskarom a mnou - cize de facto je zbytocny. sunny


Naposledy upravil dne 9/10/2007, 09:16, celkově upraveno 1 krát
janmat
janmat

Male Poeet p?íspivku : 277
vztah k organizaci : oponent, katolík
Reputace : 0
Body : -10
Registration date : 03. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 17 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  Arago 8/10/2007, 23:11

Tak jsem chtěl přispěchat se svou troškou do mlýna k tématu Marie, ale koukám, zda jsem se nespletl, ale nespletl. Sice jsme již někde trochu jinde, ale to nevadí. Chtěl bych se připojit ke Quaero, co se týče Ježíšovy osobnosti, kde mě také oslovuje spíše láska, pochopení a milosrdenství.
To, zda po právu Mojžíš, David či jiný král vraždili, ponechme spíše Bohu, pro mě vzorem v jednání s lidmi nejsou a ani si nemyslím, že bychom skrze ně měli vytvářet precedens k našemu jednání. Jak správně napsal Janmat - žádný člověk by neměl zemřít rukou člověka za svou víru. Tedy myslím v případě, že nepoškozuje jiného člověka.
Je velmi jednoduché vyřknout heslo o "lechtání uší", ale nic to neřeší, jen snad vzpomínku na to, že se toto úsloví často citovalo na přednáškách.
Quaero správně napsala, že by možná bylo lepší hledat, co nás spojuje, a když přemýšlím o tématu Marie, myslím, že to na čem se shodneme je fakt, že Marie to neměla vůbec jednoduché, zřejmě dle psaných dokladů zůstávala oporou svému synovi a byla s ním i v jeho chvíli poslední. To jsou pro mě hodnoty hodné následování. Jak dalece bych jí měl za to ctít, zda jako svou sestru, či osobnost vyšší, to už je na každém zvlášť. Pravdou je , že porodila vyjímečnou osobnost a byla požehnaná mezi ženami. Na druhou stranu Ježíš nikterak nevyvýšil tuto skutečnost ani nenaznačil, že by ona, či jiný křesťan měli být vyvyšování tím, že bychom se jim klaněli, prosili je za přímluvu či jim stavěli sochy. Pokud nám měli apoštolové či Marie zanechat nějaký odkaz, tak snad v tom, jakým žiovtem žili. A to jak v chybách, tak v přednostech. Byli nedokonalí, stejně tak, jako jsme my.
Arago
Arago

Male Poeet p?íspivku : 505
vztah k organizaci : bývalý SJ
Reputace : 0
Body : 35
Registration date : 08. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 17 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  stefan 9/10/2007, 00:14

No, aspoň, že Arago sa vrátil trochu do témy, lebo ostatní už išli dosť mimo.
Hovorme teda o Márii, ak je ešte čo povedať.
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 17 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  petra 10/10/2007, 09:09

Když Marie s bratry Ježíšovými přišla za ním, upozornili ho na to učedníci: je tu tvá matka a bratři, hledají tě. Ježíš jim na to odpověděl, že jeho matka a bratři jsou ti , kdo slyší boží slovo a jednají podle něho.
A jinde zase jiná žena zvolala pohnutá Ježíšovým kázáním: blaze té která tě zrodila a odkojila. Ježíš jí odpověděl: blaze těm kteří slyší boží slovo a zachovávají je.

Myslím, že Ježíš jasně ukázal, že nezáleží na osobě jeho matky, ale na tom jestli někdo plní jeho vůli. Co se stalo po vzkříšení Ježíšově s jeho matkou nevíme. Obraz ze zjevení je obrazem něčeho vyššího než je jedna konkrétní osoba. Vzhledem k tomu, že ona žena z dvanácté kapitoly utíká na poušť, kde je živena 1260 dnů a o Marii se nic takového neví, dotvrzuje to podle mého názoru, že jde o obraz.

Apoštol Pavel ukazuje, že Ježíš je hlavou církve, která je jeho tělem. Takže celá ta kolektivní bytost je vlastně obrazným Kristem, pomazaným vládcem. O jednotlivcích, křesťanech to však platí jen tehdy vytrvají-li v původním předsevzetí a v pomazání svatým Duchem až do konce. Pak tato kolektivní bytost se stává v době konce pacholíkem, jehož rodí žena a plní se proroctví z Edenu.

Lidstvo konečně spatřuje svého zachránce, který vychází z něj samotného. Ve skrytu se utvářely jeho kosti a Bůh jej viděl den za dnem v lůně jeho matky.

Marie se tak stává předobrazem ženy, samotného lidstva. Bohu přece nejde o spasení jednotlivců nebo ojedinělých národů, ale o spasení celého lidstva.
petra
petra

Poeet p?íspivku : 295
vztah k organizaci : kdysi zájemce
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 28. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 17 Empty Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  Martin. 19/12/2007, 14:52

Z evangelií vyplývá,že Marie byla opravdu obyčejná žena,jejímž údělem
bylo přivest Mesiáše na svět.Prostě si ji Otec ve své suverenitě
vybral.Dostalo se ji tím určitě historické vyjímečnosti podobně jako
Jidášovi,který Ježíše zradil a zřejmě to nemohl ovlivnit-nebo mohl?Co
myslíte?
Martin.
Martin.

Male Poeet p?íspivku : 10
Age : 53
vztah k organizaci : Znám tam pár lidí.
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 18. 12. 07

http://martin.penkala@seznam.cz

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 17 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  Martin Cibulka 19/12/2007, 15:30

No, ono záleží na tom, co považuješ za obyčejnost. Co se týče toho Jidáše, tak to by bylo spíš pro nové téma. Jestliže totiž nic nemohl ovlivnit, proč ho potom z něčeho vinit? A jestliže se mohl zachovat jinak, tak prostě tu příležitost nevyužil.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 17 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  Martin. 19/12/2007, 16:39

Tím slovem "obyčejná" jsem myslel,že se nikde nepíše,že by měla být uctívána a nemá funkci zprostředkovatele-vyjádřil jsem se neobratně.Byla prostě součástí plánu spasení.Vím,že sem Jidáš nepatří,ale už pár let mi vrtá v hlavě.Synovec mi sehnal knihu"Kdo jsi Jidáši?"třinácti německých autorů a po přečtení jsem zjistil,že je nás víc podobně uvažujících.Prostě kdyby měl jinou možnost,nenaplnilo by se písmo.Stejně tak Marie neměla možnost volby-počala z Ducha Svatého a byla postavena do role,kterou ji Otec určil.
Martin.
Martin.

Male Poeet p?íspivku : 10
Age : 53
vztah k organizaci : Znám tam pár lidí.
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 18. 12. 07

http://martin.penkala@seznam.cz

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 17 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  Old.Stloukal 19/12/2007, 16:57

MARIE BYLA VYBRÁNA PROTO, ŽE BYLA NEPOSKVRNĚNÁ TEDY ČISTÁ V DUCHOVNÍM I FYZICKÉM SLOVA SMYSLU.

STEJNĚ TAK I JIDÁŠ SE MOHL ROZHODNOUTI JEŽÍŠE NEZRADIT, ALE NEUČINIL TAK, NEBOŤ JEHO VÍRA V NĚJ BYLA VELMI MALÁ.

JE SICE SKUTEČNOSTÍ, ŽE NĚKDY ČINÍME VĚCI, ZA KTERÉ SE POZDĚJI STYDÍME, ALE NEMUSELI JSME JE ČINIT.

DĚKUJME BOHU A JEHO SYNU, ŽE SKRZE DUCHA SVATÉHO JE K LIDSTVU STÁLE VELMI MILOSRDNÝ PŘES ONU SKUTEČNOST, ŽE MNOZÍ VĚDÍ CO MAJÍ ČINITI, ALE NEČINÍ VŮLI BOŽÍ NÝBRŽ TOHO ZLÉHO A TAKTO JEJ MNOHOKRÁTE UKŘIŽUJÍ SVÝMI ČINY A ON JE LÁSKA A ODPUSTÍ TĚM, KTEŘÍ SE POSTAVÍ DUCHU TOHOTO ZLÉHO SVĚTA A PŮJDOU BUDELI TO NUTNÉ ZA JEHO SMYSL VYKUPNÍ OBĚTI BOJOVAT SE ZLÝM DUCHEM A LIDMI TOHOTO SVĚTSKÉHO SYSTÉMU, KTERÝ SE SNAŽÍ V TOMTO ČASE KONCE JEHO VŠE CO JE DOBRÉ ZNIČIT V PŘEV RÁCENÝCH TEORETICKÝCH ROZBORECH KDY SPRAVEDLNOST JE ZNEVAŽOVÁNA A VŠECHNY PODLOSTI JSOU OMLOUVÁNY. JSEM PŘESVĚDČEN, ŽE SYSTÉM LIDSKÝCH VLÁD BUDE V ČASE TOHOTO STOLETÍ UKONČEN, POKUD NENAJDE SKRZE SEBEREFLEXI NÁVOD JAK NEROZVÍJET ZLO A UPŘEDŇOSTŇOVAT DOBRO. PAK NÁPRAVA JE V RUKOU BOŽÍCH.

OLDA.
Old.Stloukal
Old.Stloukal
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Male Poeet p?íspivku : 491
Age : 79
vztah k organizaci : BYL JSEM ČLENEM NSSJ
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 11. 02. 06

http://WWW.SEZNAM.CZ

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 17 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  Doktorka White 19/12/2007, 18:53

Písmo se naplňuje , protože je Božím Slovem. Není to tedy o tom, že by Jidáš byl figurkou, kterou hýbe Bůh nebo osud. Jidáš se hýbal sám o sobě - každý máme tuto svobodu. Jde pouze o to, že Bůh ví vše dopředu a proto se tedy " Písmo naplňuje". Boží Slovo je neomylné.
Doktorka White
Doktorka White

Female Poeet p?íspivku : 721
vztah k organizaci : bez vztahu
Reputace : 0
Body : -44
Registration date : 30. 08. 06

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 17 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  Zdeněk Bláha 19/12/2007, 19:32

Jde pouze o to, že Bůh ví vše dopředu a proto se tedy " Písmo naplňuje". Boží Slovo je neomylné.

Podstatou toho, že se písmo naplňuje není to, že Bůh ví vše dopředu. Určité věci prostě rozhodl a proto se naplní. Jiné věci zase odhadne na základě předchozích událostí a zkušeností. Budoucnost se ještě nestala, ani z našeho pohledu ani z toho Božího a proto ji nelze znát. Budoucnost teprve tvoříme. Je to jedna ze zákonitostí svobody a proto tolik záleží na našem rozhodování a na našich modlitbách. O Božím vítězství je rozhodnuto, O Božím království je rozhodnuto. Ale je záležitostí rozhodnutí jednotlivce jestli v něm bude nebo nebude. Toto rozhodnutí je svobodné a není dané předem.

Zdeněk Bláha

Male Poeet p?íspivku : 408
Reputace : 7
Body : 129
Registration date : 29. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 17 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 17 z 21 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru