Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Maria, matka Boha nebo anděla?

+33
dov
Dora
Martin Vlasák
Černá ovce sboru
Luboš Kolafa - absolvo
Zdeněk Bláha
Martin.
haid
Old.Stloukal
Petr V.
hihihi
Leo Stuš
hyper
petra
Mysteri
Petr W.
Aleš
Vladislav Kulda
oskar
Doktorka White
janmat
Michal
Věra Kolafová - quaero
stefan
Jirka z P. (queens)
Arago
Admin
Petr Štefek
Hvězdlický
OOO
Martin Cibulka
admin pavel
Karel
37 posters

Strana 12 z 21 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 16 ... 21  Next

Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 12 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  janmat 12/3/2007, 22:07

Milý Pavle,
Ja sa nerozčuľujem, ja plačem.
Plačem nad tým, ako zlý duch dokáže opantať aj ľudí študujúcich Písmo. Pokiaľ sú pyšní, opantá ich Písmom samotným - zlý duch ďaleko lepšie ovláda Písmo ako si viete predstaviť - od predu, od zadu, po latinsky, grécky, slovensky (nepíšem česky, aby som Ťa neurazil), nemecky i aramejsky, čínsky, zhora dole a zdola hore, vie citovať každé slovo a všetky vydania, aké boli kedy vydané, vo všetkých pozemských jazykoch, podľa strán a podľa kapitol. A predsa je zlý a zatratený. Lebo je pyšný.

Ktože to nerád počuje pravdu, hovoríš? Každý? Mňa nič iné nezaujíma, iba Pravda. Som zlý? Som. Ale viem to, ľutujem to a chcem to zmeniť. Každý deň. Ako je to s Tebou?
Všetko ostatné je druhoradé, treťoradé, poťažne sú to len reči pyšných duchov.
janmat
janmat

Male Poeet p?íspivku : 277
vztah k organizaci : oponent, katolík
Reputace : 0
Body : -10
Registration date : 03. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 12 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  janmat 12/3/2007, 22:24

Dedo, naše miesto je na strane slabých. Boh je na strane slabých, bláznov, to si vyvolil On sám.
Cirkev pozostáva s hriešnych ľudí.
Prečo Ježiš neodvrhoval hriešnikov, aj keď boli "zlým, skazeným a cudzoložným pokolením"? Zomrel za všetkých ľudí, aj za tých ktorí ho napokon neprijmú.
My si tiež voľme dobrovoľne byť na strane hriešnikov - nie preto, aby sme hrešili, ale preto, aby sme ich obrátili k Bohu. Aby žili. To je Božie zmýšľanie.
Diablovo zmýšľanie je pohrdnúť človekom - ako ten príklad s Evou z raja - vidíš, Bože, tak ľahko som ju zviedol. A ty si chcel, aby som slúžil tomuto prachu, čo sa zas len na prach obráti? NEBUDEM SLÚŽIŤ.
Zletel z neba ako blesk.
janmat
janmat

Male Poeet p?íspivku : 277
vztah k organizaci : oponent, katolík
Reputace : 0
Body : -10
Registration date : 03. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 12 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  oskar 12/3/2007, 22:29

Janmate, dej si pozor na unáhlené výroky plné zlých duchů, satana, Božího soudu a věčného zatracování. To se nedělá, abys tahle spílal druhému člověku. Nevíš, o čem mluvíš. Bůh bude druhého člověka soudit jinak, než si myslíš. Boží soud není lidská věc, ani se do toho Bohu nebude plést nějaká církev, nýbrž je to výhradně věc Boží. Když se naučíš krotit svou náboženskou nesnášenlivost, zachováš si dobré svědomí a nebudeš druhým dělat nic zlého ani o nich takto zle smýšlet, bude ti Bůh na soudu shovívat stejně jako mně nebo dědovi Slavíkovi, pokud si do konce života zachováme dobré svědomí a nebudeme druhým dělat nic zlého ani o nich nijak zle smýšlet.

oskar

Male Poeet p?íspivku : 275
Age : 51
vztah k organizaci : nepřímý
Reputace : 0
Body : -1
Registration date : 28. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 12 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  Mysteri 12/3/2007, 22:41

Very Happy


Naposledy upravil dne 24/3/2007, 23:47, celkově upraveno 1 krát
Mysteri
Mysteri

Poeet p?íspivku : 305
Reputace : 0
Body : -25
Registration date : 08. 03. 07

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 12 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 12/3/2007, 22:58

No někdy člověk v euforii napíše (řekne) něco, co za normálních okolností neřekne, proto si myslím, že děda Slavík to vysvětlí, jak to myslel.

Janmate, vy si myslíte, že satan zná všechno, to se mýlíte, lásku nezná proto kdo má Boží lásku, tak na toho nemůže, tak si strašte někoho jiného. O to se pokouší i SJ, ale zapomínají, že do jisté míry pomáhají těm, kdo prohlédli a já se mezi ně taky počítám, že se už nenechají zastrašit, tak janmate dobrý pokus, ale na nesprávném písečku. Satan je pro mne ubožák, který neví co by a proto se snaží s sebou strhnout, co možná nejvíc lidí. Zřejmě ti, kteří nejvíc jím straší jiné, tak takové má omotané kolem palce nejvíc. Wink Cool
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 12 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 12/3/2007, 23:02

Určitě biblická víra nebo-li pravda, která takovou víru generuje zde má místo. A ta jiná víra časem vyšumí, tak proč si dělat hlavu z něčeho, co nemá dlouhého trvaní, že? Ale nepleťme si víru s propagandou, to je něco jiného a v tom má děda Slavík pravdu, propaganda jakéhokoliv učení zde nemá místo, samozřejmě (stefane) Wink , mám namysli lidské učení. Wink Cool
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 12 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  janmat 12/3/2007, 23:09

Oskare,

cením si Tvoje rady. Ale viem o čom hovorím, pokiaľ ide o satana. A to ho naozaj nechcem nijako (podliaka jedného) vyvyšovať, aby som nebudoval jeho ego...Vôbec mi na ňom nezáleží. Jeho napokon umlčí Pán. Záleží mi na dedovi Slavíkovi, Pavlovi Q, atd.

Ako nás Boh bude súdiť je vcelku dosť jasné: bol som hladný, dali/nedali ste mi jesť, bol som smädný, dali/nedali ste mi piť, bol som nahý a ne/zaodeli ste ma, bol som chorý a vo väzení a ne/navštívili ste ma.
Preto sú mi mimoriadne proti srsti (akože)učené rozpitvávanie slov a viet, nekonečné debaty, do ktorých vedú SJ ich vodcovia.
Tu prítomní bývalí SJ boli za svojho pôsobenia účinne zasiahnutí týmto pseudonáboženským jedom.
Ak ich chce niekto uzdraviť - musia dostať protijed dobrých skutkov, pokánia a modlitby. Nič také sa nedeje, namiesto toho stále pokračujú v užívaní ochromujúcich dávok pseudo kresťanstva.
Odsudzujem ich za to? Nie. Vyhrážam sa im peklom? Pripúšťam, že áno. Kiež by som sa mýlil a Boh napokon všetkých spasí. Ale čo ak sa nemýlim a je našou povinnosťou "presviedčať, karhať, napomínať, či je to niekomu vhod a či nevhod"?
Radšej teda strpím trochu toho bláznovstva pre Krista, ako vidieť bratov kráčať do pekla a nevarovať ich...
Ale opakujem ešte raz, cením si Tvoje rady a budem sa ich, pokiaľ mi to svedomie dovolí, držať.
janmat
janmat

Male Poeet p?íspivku : 277
vztah k organizaci : oponent, katolík
Reputace : 0
Body : -10
Registration date : 03. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 12 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 12/3/2007, 23:21

Já se snad rozbrečím, teď mám pocit jako by její nicka nebyla janmat, ale šachmat. Wink Cool

Ne vážně, to je moc pěkné, co tady píšete, ale omylní jsme všichni, nebo někdo je míň? Nevím jakou bibli máte vy, ale já rozhodně pseudo bibli nevlastním, tak nevím, co tady strašíte pseudonáboženským jedem, ten pokud se nemýlím, používají ty církve, které již nemohou nabídnout biblické evangelium, tak se uchylují k pseudonaukám viz trojice, kult Marie, očistec, papežská neomylnost,, r. 1914, nesmrtelnost duše apod. Samozřejmě, že podobné pseudonauky má každá lidská církev, protože jak jinak by se svýma nesmyslama udržela ovečky, že? Proto mám k jakémukoliv náboženství averzi, ale to je můj problém, aspoň se nemusím zodpovídat žádným lidem, ale pouze svému Pánu a jeho Bohu Otci.
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 12 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  janmat 12/3/2007, 23:28

Pavel napsal:
Janmate, vy si myslíte, že satan zná všechno, to se mýlíte, lásku nezná proto kdo má Boží lásku, tak na toho nemůže, tak si strašte někoho jiného.
Pavle, nepovedal som, že satan pozná všetko, povedal som, že pozná Písmo. To je pre neho, tak rečeno, strategická vec. A ako ja chápem niektoré veci spojené s tým zloduchom, som už vysvetlil v threade o Trojici. Niekde pred koncom debaty. Určite, napríklad, nevidí do našich hláv, pokiaľ mu na to nedáme súhlas. Ako som povedal tam, tak dokonca ani nevidí a nepočuje v tom zmysle, ako vidíme a počujeme my ľudia. Je to duch, nemá oči ani uši, aby nimi počul. Ale načo to budem opakovať, pozri tam.
Súhlasím s Tebou, že je to úbožiak, ktorý sa snaží strhnúť so sebou do priepasti čo najviac ľudí. Ak máš pocit, že Ťa straším satanom, tak satan Ti nebude nič môcť urobiť, dokonca ani v pekle nie. Pretože tam bude potrestaný zo všetkých najviac a rozhodne si nebude užívať tým, žeby ešte trápil spoluzatratencov.

Mne je satan úplne ukradnutý, nie si mi však ukradnutý Ty a dedo Slavík.
janmat
janmat

Male Poeet p?íspivku : 277
vztah k organizaci : oponent, katolík
Reputace : 0
Body : -10
Registration date : 03. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 12 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  Hvězdlický 13/3/2007, 07:35

Ale nepleťme si víru s propagandou, to je něco jiného a v tom má děda Slavík pravdu, propaganda jakéhokoliv učení zde nemá místo, samozřejmě (stefane) , mám namysli lidské učení

Pavel to vysvětlil za mne, nebudu tedy rozebírat.

Jinak k názoru o satanovi. Není to žádný chudinka, nebo ubožáček, ale mocný vládce lidstva, který ví, že již málo času mu zbývá. Je zahnán do kouta a tak zuří.
Jedno přísloví říká, že "když zlý má zemřít, nejraději by zničil celý svět"
Lidé říkají něco podobného. "Když to nemám já, ať to nemá nikdo"..
(v tomto případě život)

O jeho konci je psáno, že v "tom pekle" o kterém mluví JanMat

Ak máš pocit, že Ťa straším satanom, tak satan Ti nebude nič môcť urobiť, dokonca ani v pekle nie. Pretože tam bude potrestaný zo všetkých najviac a rozhodne si nebude užívať tým, žeby ešte trápil spoluzatratencov

Nebude šéfovat nad mučením dušiček v nějakém pekle, ale navždy bude odstraněn, Přestane existovat.

Zjevení 20:10 Jejich svůdce ďábel byl uvržen do jezera, kde hoří síra a kde je již dravá šelma i falešný prorok. A budou trýzněni dnem i nocí na věky věků.
20:14 Pak smrt i její říše byly uvrženy do hořícího jezera. To je druhá smrt: hořící jezero. (věčná smrt, bez naděje na vzkříšení)

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 12 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  petra 13/3/2007, 08:11

Náboženská horlivost bez pravého poznání byla důvodem justiční vraždy Ježíše Krista, takže bych si spíše janmate dával opravdu pozor na to, co říkám. Už tu bylo řečeno, že farizeové měli Písma-zdroj moudrosti, ale uplatňovali svou vůli, takže z toho bylo něco jiného, než Bůh zamýšlel.
Křesťanstvo si vypůjčilo židovskou představu o Bohu, přidalo něco z prvostoletního křesťanství a něco z řecké filozofie a když tu polívku pěkně zamíchalo vznikl systém všeobecné církve. Vzhledem k tomu, že pomazaných králů a kněžích (cíl křesťanství) je spíše menšina je s podivem, jak se v myslích nábožensky smýšlejících lidí udržuje představa, že jde o skutečný začátek dějin křesťanství. Jak pravil Hvězdlický, skutečně se ve jménu JK, anebo spíše ve jménu nehorázných představ o JK, vraždilo, otravovalo a podobně.
Zkuste si představit, že prvostoletní pravé křesťanství se rozptýlilo, protože v masové míře nebylo udržitelné. Už v Pavlových dopisech vidíme, jakou zkázu šířili falešní učitelé. Došlo na různá učení typu: vzkříšení již nastalo anebo čiňme zlo aby přišlo dobro apodobně. Nejspíš proto se ocitlo první křesťanství v diaspoře (viz Petrovy dopisy). A tak zůstalo u pravidla: tam kde jsou dva nebo tři v mém jménu (čili přijímají Sv.Ducha), tam jsem já s nimi.
To co přišlo potom je jen odlesk slávy pravého křesťanství a ještě více odlesk pravého židovství. jen nápodoba. A ta s historickým postupem upadá. Nakonec dochází k takovému zamtku, jakého jsme dnes svědky. A každý si může říkat, co chce.
Proč to píšu? Myslím si, že většina lidí, která byla součástí křesťanstva až do dnes jsou jen oběti manipulace ducha tohoto světa. Úplně nejlepším příkladem dneška jsou právě SJ. Například rezoluce na foru zmiňovaná ukazuje, kam se poděje prosté milosrdenství a soucit s bližními, když má lidi v zajetí nějaké zvrácené učení. A je to principiálně stále stejné. Bylo by zajímavé, kdyby VRO dnes vyhlásil Armagedona vyzval své ovečky aby vzaly sudlice a palcáty a šly ubíjet lidi, kteří se zdráhají přijmout učení SJ.
Je to samozřejmě vypjatý příměr. Dneska se v křesťanském náboženském světě nepoužívají fyzické zbraně ale slovo. Slovo jedovaté, nátlak, manipulace, vyhrožování, citové vydírání. Anebo se využívá takzv. věda, zpochybňující autorství např. apoštolských dopisů, zpochybňující to, že Marie měla po Ježíšovi děti, ačkoliv je z kontextu evangelií jasně patrné, že je měla, a že s ní Josef po narození ježíše začal žít. Je to opravdu bláznivý náboženský svět. proto se nám taky Arabové smějí.
Nejlepší je asi opravdu hledat Boha ve svém srdci a ne chodit do knihoven a študýrovat různé prameny. Neboť ve Tvém srdci, ve Tvých ústech je to slovo...
petra
petra

Poeet p?íspivku : 295
vztah k organizaci : kdysi zájemce
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 28. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 12 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  Hvězdlický 13/3/2007, 08:48

K tomu bych nic nedodával. Zní to rozumně od začátku až do konce

Jenom maličkost, že to "dva, nebo tři" nebylo až teprve důsledkem rozpadnutí, ale podle Matrouše to platilío i kdykoliv před tím. "petra" říká správně, že "zůstalo (pro budoucnost) u pravidla".

A tak zůstalo u pravidla: tam kde jsou dva nebo tři v mém jménu (čili přijímají Sv.Ducha), tam jsem já s nimi.

˛Matouš 18:20 Neboť kde jsou dva nebo tři shromážděni ve jménu mém, tam jsem já uprostřed nich.".

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 12 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  Vladislav Kulda 13/3/2007, 11:08

Pěkný den!

Tady je to jak v bitvě u Sudoměře, která se odehrála 25.3. 1420. Husité byli pronásledováni královským vojskem a tak se zastavili na hrázi mezi napuštěným a vypuštěným rybníkem. Vojsko se k nim chtělo dostat přes vypuštěný rybník, ale v rybníku bylo bahno a vojákům v těžké zbroji se začala propadat země pod nohama. Pak už jen lehcí Husité dorazili vojáky svými zbraněmi. Petr ze Štenberka z prava, z leva Jindřich z Hradce. Husitští vozatajové mají vozy seřazeny do obranného šiku na hrázi rybníka. Pozor na bláto, vážení, je zrádné, kdejaký rytíř tam již zahynul. Zde se prokázalo, že ve množství není síla a někdy ani pravda. Husitů bylo jen 400, královských bylo na 2000. Mám ze zdejší diskuze pocit, jako kdybych četl Jiráskův román o Janu Žižkovi a jeho zapojení do bitvy u Sudoměře, ještě jsem zapoměl na jeho spojence, Chvala z Machovic, ten této bitvě velel.


Naposledy upravil dne 14/3/2007, 15:40, celkově upraveno 1 krát
Vladislav Kulda
Vladislav Kulda

Male Poeet p?íspivku : 396
Age : 67
vztah k organizaci : *
Reputace : 0
Body : -9
Registration date : 21. 04. 06

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 12 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  Petr W. 13/3/2007, 16:48

Nuž, neviem. Ide hlavne o to, že som parafrázoval prof. J. Hellera, ktorý ako vieme, nie je katolík a má asi najmenší záujem hájiť Máriino panenstvo. On sa vyjadril, že jednoznačný dôkaz o pokrvných Ježišových bratoch alebo sestrách, deťoch Márie v Novom zákone nemáme. Ak on píše zhovadilosti, tak aj ja.

...ale prece Helleruv nazor nemeni podstatu veci. To je prece jen nazor, ktery nemuzes vydavat skutecnost...ty zamenujes TVRZENI za SKUTECNOST...

Mimoto podivej se trebas do Theologisches Wörterbuch zum Neuen Testament (sv. I), tam mas zcela jasne vypsane, jaky vyznam, ma slovo "adelfos" v NZ a ze ZADNE extravagatni predstavy ve smyslu pozdejsich teologickych predstav RKC v evangeliich nejsou dolozitelne...

S tim mi polemizuj!

To môže byť pravda, môže byť pravda aj to, že Eusebius mal na mysli pokrvných bratov. Čo to však mení na situácii?

To zcela rusi tvoji (RKC) hypotezu, ktera krome sve dogmaticke hodnoty nema pro realie Jezisova potazmo Mariina zivota zadany vyznam. Ty zpetne projektujes nejaka pozdni nazory na 1.stoleti...

Lenže problém je, že rozsah toho čo ste popísali nie je na zápočtovú prácu, ale na takú dobrú diplomovku. Nad jednou som už strávil tri mesiace a naozaj sa nechystám na ďalšiu, navyše aký mi potom dáte titul? Čo vlastne chcete počuť?


Neudelas, nemuzes tvrdit...prezvykujes porad ty stejne ptakoviny a to jeste nepresne. Zadny odkaz na literaturu, zadny primy citat, zadne review, proste nic...a myslis si, ze ti to tadny nekdo zezere s navijakem...
Mereno na "kvalitu", tak obsahove jsi jeste tak o 3 tridy niz, nez ten nejvetsi buran u SJ, ktery co stal u pultiku neco nekomu povidal...nuda. tongue

Mária ako žena vybraná Bohom porodila Ježiša z Ducha svätého, spasiteľa, potom žila životom vzornej manželky a rodila ďalšie deti. Nedokázateľné.

Stefane, ty ses, ale nevyrovnal z zadny SERIOZNIM nazorem!!! Vem si prosim alespon dva tri (ne ceske/slovensko-recke) slovniky k NZ nebo ke starorectine, preloz obsah a pak polemizuj!!! Dale rozeber zde ALESPON vsechny vyskyty slova "adelfos" v NZ a rozeber na prikladech, ze plati ty tva hypoteza o "bratrancich"... Basketball chci videt, jak Stefan dokazuje, ze vsichni "bratri" jsou vlastne "bratranci"... Razz

Pre Petra W. Ja nikoho nepresviedčam.

...to prece nemyslis vazne!? pirat kazdy veta je "instruktivni", tudiz takova falesna skromnost je zas jen takovy blabol...mne Stefane nevadi, ze tu propagujes nejaky nazor, ale co mne skutecne stve, ze tu nepodavas celou paletu nazoru PRO a PROTI (ci jen z donuceni) a ze postupujes "anti-jehovisticky", ale zcela v "jehovistickym" zpusobem...
Petr W.
Petr W.

Male Poeet p?íspivku : 489
Reputace : 1
Body : 12
Registration date : 12. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 12 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  petra 14/3/2007, 08:59

Příměr k husitům jsem použila záměrně. Já nevěřím, že by bylo možné prosazovat spravedlnost Boží hněvem nebo násilím. Můžete říci, že husité se bránili. Ale prvostoletní křesťané byli také za svou víru vydáváni na smrt a brali si meče? Naopak bylo jim řečeno, aby si je nebrali.
Chápu, že se může zdát, že pliju na základy náboženské svobody v Čechách. Nepliju, jsem za ni ráda. Díky ní se tady vůbec můžeme bavit. Ale náboženská svoboda není totéž co svoboda v Kristu. Svoboda v Kristu je svoboda od hříchu. Kdy Duch umrtvuje naše hříšné sklony. Pak už se například nestává, že člověk používá slova jako zákeřné zbraně. Tak jak se to zhusta děje ve všech církvích na světě
petra
petra

Poeet p?íspivku : 295
vztah k organizaci : kdysi zájemce
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 28. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 12 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  Hvězdlický 14/3/2007, 09:13

Souhlas s petrou, není co dodat.

Jen snad, že v případě husitů a jiných, je těžko určit hranici, kdy se jedná o nutnou obranu a kdy začíná pomsta..

Římanům 12:19 Nechtějte sami odplácet, milovaní, ale nechte místo pro Boží soud, neboť je psáno: 'Mně patří pomsta, já odplatím, praví Pán.'

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 12 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  stefan 14/3/2007, 12:21

Petr W.
..ale prece Helleruv nazor nemeni podstatu veci. To je prece jen nazor, ktery nemuzes vydavat skutecnost...ty zamenujes TVRZENI za SKUTECNOST...
Parafrázoval som prof. Hellera, lebo sa mi to takto hodí. Určite by sme našli nejakého ultra protestanta, ktorý by jednoznačne dokázal, že sa Heller mýli. Už z toho sa teším, že som neparafrázoval katolického teológa, ale protestantského. Veď on sa tými vecami zaoberá celý život, došiel k názoru, mne tento názor vyhovuje, tak som ho napísal.
Mimoto podivej se trebas do Theologisches Wörterbuch zum Neuen Testament (sv. I), tam mas zcela jasne vypsane, jaky vyznam, ma slovo "adelfos" v NZ a ze ZADNE extravagatni predstavy ve smyslu pozdejsich teologickych predstav RKC v evangeliich nejsou dolozitelne...
Vám zase vyhovuje, že adelfos je odvodzované od delfys (lat. uterus), čo znamená ženské lono, písmenko "a" pred slovom "delfos" je kopulativum a teda "adelfos" znamená "pochádzanie zo jedného lona", alebo "pochádzanie z lona jednej ženy". Toto slovo sa v gréčtine používa len pre pokrvných bratov a pre bratrancov sa používa slovo "anepsios". Ale čo to mení na tom, že katolícka teológia hovorí, že grécke adelfos je priamy prepis aramejského "acha" pri ktorom však už neviem určiť stupeň príbuznosti. A keď vychádzame z toho, že evanjelisti zvyčajne hovorili aramejsky, tak aj zápis do gréčtiny môže by priamy preklad "acha" ako brat, pričom sa môže myslieť aj na bratranca.

chci videt, jak Stefan dokazuje, ze vsichni "bratri" jsou vlastne "bratranci"...
Toto som nikdy netvrdil.
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 12 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  Petr W. 14/3/2007, 16:53

Podivej Stefane,
mne se silne nelibi Tva "metoda" . kdybych to mel tak nazvat - Ty nejdrive napises neco v tomto smyslu:

Mária ako žena vybraná Bohom porodila Ježiša z Ducha svätého, spasiteľa, potom žila životom vzornej manželky a rodila ďalšie deti. Nedokázateľné.

A pak lehce reknes, ze "nejaci" (kteri a odkdy to uz zase u Tebe chybi - je napr. Eusebius take katolicky teolog???) teologove neco tvrdi na zaklade HYPOTEZY, ze evangelicka (ktera?) predloha byla UDAJNE napsana v nejakem (kterem?) semitskem jazyce, kde podle Tebe ma nejaky vyraz take synonymickou funkci...takze ZASE tvrdis:

Ale čo to mení na tom, že katolícka teológia hovorí, že grécke adelfos je priamy prepis aramejského "acha" pri ktorom však už neviem určiť stupeň príbuznosti. A keď vychádzame z toho, že evanjelisti zvyčajne hovorili aramejsky, tak aj zápis do gréčtiny môže by priamy preklad "acha" ako brat, pričom sa môže myslieť aj na bratranca.

Kdybys sis skutecne nalistoval alespon ten ThWNT (dokonce je vybor z tohoto slovniku prelozen ve 2 svazcich do slovenstiny!!), pak Ti bude jasne, ze LINGVISTICKY neni mozne na zaklade RUKOPISNYCH pamatek reckeho(!) textu dolozit zadnou takovou katolickou fikci...ze Jezis nikdy nepouzival na ucedniky "adelfos" v prenesem vyznamu, ze Marek (5.kap a //) dela umyslne rozliseni mezi "ucedniky" a "bratry" atd. atd.

Ale odhledneme od toho, ze postupujes ciste "jehovisticky" (tedy, ze vytrhujes texty bez smyslu, bez ohledu na kontext a fakta a ze uprednostnujes ruzne teologicke konstrukty konstruktu a jedna hypoteza, ti dava "zaklad" pro dalsi hypotezu atd. atd.), ale ty porusuje take katolicke dogma, ktere rika, ze katolicke dogma nestoji pouze na Bibli, ale take na Tradici, jak jej podava magisterium Cirkve.

Mne by tedy nevadilo, ze bys rekl, ze podle katolicke teologie je Marie vecna panna a blablablatralalala, ale Ty rikas, ze asexualni zivot panny Marie je rovnez dokazatelny z reckeho textu NZ, coz jednak neni a ZAROVEN to porusuje to, co stanovili nescetne koncily a co je znamo vsem: ze Bible je pro RKC "suprema regula" a nikoli "suprema norma".

Jak spatne jsi obeznamy s katolickou dogmatikou, tak spatne jsi na tom i s biblistikou: ty jsi dobry "jehovista" v rouse "katolickem"... lol!

Presne tak, jak to delaji jehoviste ve strazne vezi, pns a dalsich "tiskovinach", tak naprosto identicky postupujes i ty...to je na tom to nejtragictejsi...

Doporucuji Ti navstevu nejake teologicke fakulty a jejich knihovny a tam to poradne z cizojazycne literatury nastuduj, nebot i u Tebe plati Murphyho pravidlo:

...nekolik mesicu v laboratori nam usetri par hodin v knihovne...

Muzes tady stravit dalsi rok debatenim o vecech, ktere jsou davno (desitky let) znamy v serioznich pracich napric biblistikou ruznych "barev", ale ktere ti unikly...smula...
Petr W.
Petr W.

Male Poeet p?íspivku : 489
Reputace : 1
Body : 12
Registration date : 12. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 12 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  stefan 15/3/2007, 11:28

V prom rade musím povedať, že ma teší Váš záujem o moju osobu a moje duchovné dobro. Teraz zopár odpovedí.
A pak lehce reknes, ze "nejaci" (kteri a odkdy to uz zase u Tebe chybi - je napr. Eusebius take katolicky teolog???)
teologove neco tvrdi na zaklade HYPOTEZY, ze evangelicka (ktera?) predloha byla UDAJNE napsana v nejakem (kterem?) semitskem jazyce, kde podle Tebe ma nejaky vyraz take synonymickou funkci...
Niektorí otcovia ktorí boli proti - tých som vypísal, tých o ktorých to viem. Poznáme aj mená iných otcov, ale nemám vedomosti, žeby sa nejako vyjadrovali k panenstvu Márie. Keď hovoríme o teológoch, tak napríklad katolícky teológ Rudolf Pesch hovorí, že Mária mala aj iné deti. Z protestantských teológov alebo historikov je to zase Loisy alebo Renan, ktorí hovoria, že je pravdepodobnejšie, že Mária iné deti nemala. Pýtate sa ktorá predloha bola napísaná v akom semitskom jazyku. Nikdy som netvrdil, že nejaká predloha bola napísaná v nejakom semitskom jazyku. Moderná veda poukazuje na skutočnosť, že každé zo synoptických evanjelií bolo napísané z už existujúceho materiálu v gréčtine. Jedine tzv "prameň lógií" ktorého pôvod sa pripisuje Matúšovi mohol byť pôvodne napísaný v aramejčine.
Kdybys sis skutecne nalistoval alespon ten ThWNT (dokonce je vybor z tohoto slovniku prelozen ve 2 svazcich do slovenstiny!!), pak Ti bude jasne, ze LINGVISTICKY neni mozne na zaklade RUKOPISNYCH pamatek reckeho(!) textu dolozit zadnou takovou katolickou fikci...ze Jezis nikdy nepouzival na ucedniky "adelfos" v prenesem vyznamu, ze Marek (5.kap a //) dela umyslne rozliseni mezi "ucedniky" a "bratry" atd. atd.
No neviem, to čo som písal o "adelfos" je citované z B-thWNtG od Hermanna Cremera. Nikde nepíšem, že viera v panenstvo je lingvisticky dokázateľná. Naozaj si myslíte, že nepoznám protestantské námietky textovej kritiky? Naopak ak by ste históriu dogmy o panenstve Márie a následné reflexie sledovali trochu pozornejšie, tak zistíte, že od prvých spisov ktoré poznáme, celá tradícia cirkevných otcov (až na zopár výnimiek, akoby sme povedali, že výnimka potvrdzuje pravidlo) byzantského aj latinského obradu jednoznačne považuje Máriu za vždypannu, tak ako to definoval koncil. Zrod reformácie tiež nemal proti tejto dogme výraznejšie výhrady, najvplyvnejších reformátorov som vypísal. Tak o čom sa tu vlastne bavíme?
ale ty porusuje take katolicke dogma, ktere rika, ze katolicke dogma nestoji pouze na Bibli, ale take na Tradici, jak jej podava magisterium Cirkve.
Kedy som povedal "sola scriptura"? Že sem veľmi neťahám Tradíciu, je snáď pochopiteľné, len sa poobzerajte, tu nie sme na fóre, kde by návštevníci dávali nejaký veľký dôraz na Tradíciu. V skutočnosti pre nich nič neznamená, a to pre mňa znamená, že svoje názory (cirkevné názory) musím obmedzene tlmočiť len cez Písmo.
ze asexualni zivot panny Marie je rovnez dokazatelny z reckeho textu NZ
Ani to som nikdy netvrdil, naopak písal som, že máme dôvod sa domnievať (veriť), že Mária zostala vždy panna preto a preto....
Jak spatne jsi obeznamy s katolickou dogmatikou, tak spatne jsi na tom i s biblistikou
Osobne si myslím, že s dogmatikou som oboznámený dosť slušne, paradoxne však som prečítal viac protestantskej dogmatiky ako katolíckej. Biblistika nie je moja silná stránka, to priznávam, preto mám na nete zopár priateľov, ktorí mi v oblasti etymológie, či exegézy radi poradia. Koniec koncov, to že máte doma zopár kníh a slovníkov Vás ešte nerobí biblistom.
Presne tak, jak to delaji jehoviste ve strazne vezi, pns a dalsich "tiskovinach", tak naprosto identicky postupujes i ty...to je na tom to nejtragictejsi...
Mne sa to zdá zábavné.
Muzes tady stravit dalsi rok debatenim o vecech, ktere jsou davno (desitky let) znamy v serioznich pracich napric biblistikou ruznych "barev", ale ktere ti unikly...smula...
Asi za svoj život nestihnem prečítať všetko od všetkých, to je smola.
Takže ešte raz napíšem čo si o tom všetkom myslím, prečo sú dôvody veriť, že Mária nemala iné deti.
1. Neexistuje text, ktorý by hovoril o Máriiných synoch alebo dcérach.
2. Máriino vyjadrenie vždyť nežiji s mužem považujeme podľa tradičného vyjadrenia ako sľub zachovania panenstva.
3. Nepochopiteľné odovzdanie Márie do rúk apoštola, ktorého Ježiš miloval, aj napriek tomu, že hovoríte, že evanjelisti robia rozdiel medzi "ucedniky" a "bratry".
4. Predobrazy zo Starého zákona.
5. Fakt, že evanjelisti píšu (Mt 1,18-25 a Lk 1,26-38 ) o počiatkoch Ježišovho života až po jeho smrti a zmŕtvychvstaní. Reflektívne tak poukazujú na jedinečnosť Syna od počiatku jeho narodenia a tak vyjadrujú jedinečnosť spojenia jeho Matky s Bohom.


Naposledy upravil dne 28/4/2007, 20:01, celkově upraveno 1 krát
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 12 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  stefan 28/4/2007, 19:57

Začalo sa hovoriť o niečom čo si myslím, že treba trošku vysvetliť.
Hvězdlický www.strasnavez.cz STRÁŽNÁ VĚŽ = STRAŠNÁ LEŽ Wed 25 Apr - 9:06
Mimo to, je to zase jen další blud KC. Je psáno "neuděláš si sochu, rytinu.....a nebudeš se před ní klanět".

Zrejme myslíte hlavne na sochy a teda asi najskôr na sochy panny Márie. Tu by som chcel vysvetliť prečo sa socha panny Márie nosí z miesta na miesto a prečo jej prináleží pocta. Najprv však musím povedať, že svedkovia, a ako vidieť, aj exsvedkovia sú len veľmi málo oboznámení s Písmom a hlavne s teológiou. Jediný smer ktorý je u vás zvládnutý na dobrej úrovni je fundamentálny. Písmo nám však ponúka oveľa viac. Takmer každá významnejšia udalosť v Písme je akoby zdvojená alebo ztrojená. Napríklad Jakubov zápas s Bohom má teologické posolstvo a možno ho priradiť k prechodu cez Červené more, tieto dve udalosti majú zavŕšenie v Ježišovom "boji" s Otcom v Getsemanskej záhrade. A tak kresťanstvo aj v Márii vidí to čo židovstvo videlo v arche zmluvy. Porovnajme si to.
V arche zmluvy sa nosil zákon, teda Božie slovo zapísané na tabuliach, potom to bola zlatá nádoba s mannou a nakoniec Áronova palica (Heb 9,4). Ján nazýva Ježiša Slovom (Jan 1,1) a tak ako v arche bol starý zákon, tak s Ježišom prichádza na svet nový zákon. Ježiš je aj chlebom života (Jan 6,35), tak teda manna je jeho predobrazom. A nakoniec Ježiš je aj Najvyšším kňazom (Heb 9,11), teda Áronova palica je toho obrazom. Teda Mária je akoby tou archou, ktorá v sebe nosila zákon. Pozrime si Biblické svedectvo. V Ex 37,5 vidíme, že archa sa dala nosiť Tyče prostrčil kruhy po stranách schrány, aby bylo možno schránu nést. Je to podobné tomu, ako sa dnes nosí socha panny Márie. Ďalšia podobnosť je v texte 1 Sam 4,5-7 Když schrána Hospodinovy smlouvy přicházela do tábora, spustil všechen Izrael mohutný válečný ryk, až země duněla. Pelištejci uslyšeli válečný ryk a ptali se: "Co znamená tento mohutný válečný ryk v táboře Hebrejů?" Pak zjistili, že Hospodinova schrána přišla do tábora. Tu se Pelištejci začali bát. Řekli: "Bůh přišel do jejich tábora." A naříkali: "Běda nám! Dosud se nic takového nestalo. Je to podobné ako keď sa kresťania tešia a jasajú keď socha Márie príde do ich mesta. Alebo keď oni na nejakej púti prídu až pred túto "archu", ktorá nosila Boha pod srdcom. Ďalej je podobnosť v texte Jer 3,16-17 A stane se, že se v oněch dnech na zemi rozmnožíte a rozplodíte, je výrok Hospodinův. Nebude se už říkat: »Schrána smlouvy Hospodinovy«; ani jim na mysl nepřijde, nebudou ji připomínat, nebudou ji postrádat, nebude už zhotovena. V onen čas nazvou Jeruzalém Hospodinovým trůnem a shromáždí se v něm ke jménu Hospodina v Jeruzalémě všechny pronárody a nikdy už nebudou žít podle svého zarputilého a zlého srdce. Tu vidíme, že príde doba, keď úloha archy sa začne vytrácať, bude to doba, keď pred trónom sa zhromaždia "všechy pronárody". Teda je to doba po tom, čo Ježiš pozval aj pohanov. Nemáme už starú archu, ale máme novú. Tou je Mária. Ďalšie podobnosti sú v textoch 2 Sam 6,11 V domě Obéd-edóma Gatského zůstala Hospodinova schrána tři měsíce. Hospodin Obéd-edómovi i celému jeho domu žehnal. a Luk 1,56 Maria zůstala s Alžbětou asi tři měsíce a pak se vrátila domů. Archa bola tri mesiace v dome Obedemona a Mária tri mesiace s Alžbetou.
Čo sa stalo pred tým? Dávid sa podivil nad poctou, žeby archa mohla prísť k nemu 2 Sam 6,9 V onen den pojala Davida bázeň před Hospodinem. Řekl: "Jak by mohla Hospodinova schrána vejít ke mně?" rovnako ako Alžbeta sa zaradovala, keď uvidela Máriu Luk 1,43 Jak to, že ke mně přichází matka mého Pána?
Čítame ďalej ako sa zachoval Dávid keď prišla archa 2 Sam 6,16 Když Hospodinova schrána vstupovala do Města Davidova, Míkal, dcera Saulova, se právě dívala z okna. Viděla krále Davida, jak se točí a vyskakuje před Hospodinem, a v srdci jím pohrdla. Či to nie je podobné s tým ako sa zachoval Ján keď Mária prišla k Alžbete Luk 1,44 Hle, jakmile se zvuk tvého hlasu dotkl mých uší, pohnulo se radostí dítě v mém těle. ? Teraz trocha predobrazu zo Žalmu 45. Ježiš predstavuje "najkrajšieho medzi synmi ľudskými" (verš 3 Ty nejkrásnější ze synů lidských, z tvých rtů se line milost, proto ti Bůh navěky žehná!), Boh mu dáva všetko panstvo a moc (verš 6-8 Máš ostré šípy, národy padnou ti k nohám, zasáhneš srdce nepřátel, králi! Tvůj trůn, ó božský, bude stát věčně a navždy, tvým žezlem královským je žezlo práva. Miluješ spravedlnost, nenávidíš zvůli; proto tě, božský, pomazal Bůh tvůj olejem veselí nad tvoje druhy.). No a Mária, jeho matka, je kráľovnou, ktorá mu stojí po pravici (verš 10 Královské dcery se skvějí v tvých skvostech, královna ve zlatě z Ofíru ti stojí po pravici.). Zo Zjavenia (12,1) vieme, že je akási žena, ktorú snáď nie je ťažké identifikovať s Máriou má korunu z dvanástich hviezd, slnkom je odetá a mesiac má pod nohami – hotová kráľovna.
A týmto textom som sa zase nepriamo dotkol ďalšej veľkej cirkevnej viery, ktorou je nanebovzatie panny Márie.
Teda tak ako "starú archu", tak aj "novú archu" veriaci ľudia nosia a jasajú pri nej. Kresťanstvo je so židovstvom spojené viac ako si mnohí ľudia myslia.
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 12 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  Doktorka White 2/5/2007, 18:58

No Štefko ...předobraz Marie v arše úmluvy ? ... NIKDY !!! affraid
Doktorka White
Doktorka White

Female Poeet p?íspivku : 721
vztah k organizaci : bez vztahu
Reputace : 0
Body : -44
Registration date : 30. 08. 06

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 12 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  stefan 12/5/2007, 11:46

Samozrejme akceptujem Váš názor "NIKDY". Pre mňa osobne sú texty ktoré som vypísal minimálne pozoruhodné a zvláštne podobné. Veľmi teologické a výsostne duchovné. Vy tam tú šírku duchovnosti nevidíte alebo nechcete vidieť. Možno máte osobne niečo proti Márii. Ja neviem, ale to kategorické "NIKDY" aj s prihliadnutím na známe "nikdy nehovor nikdy" odzrkadľuje Váš vzťah k matke Spasiteľa.
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 12 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  Doktorka White 12/5/2007, 13:31

Milý Štefane !
nejdříve ze všeho Tě chci vyzvat k tykání ---> jsme bratři v Kristu I love you

S tou Marií to máš tak. Já osobně mám k Marii dobrý vztah, protože vychovávat Božího synka a tak dobře ... to je vážně k blahořečení !
ALE uctívat ji tím, že ji budu líbat dřevěné nohy ( socha ) , to opravdu NIKDY. Vzývat ji , když promlouvám ke svému Pánu svým duchem ... to vážně nejde. Při těchto intimních rozhovorech, kdy uctívám s obětí na rtech se mi tam nikdo jiný než Otec či Syn NEVEJDE. A tak to zůstane.

P.S. Jenom chci upozornit na jednu důležitou věc : Nepřestanu milovat své bratry kvůli tomu, že uctívají Marii s Josefem !!! sunny
Doktorka White
Doktorka White

Female Poeet p?íspivku : 721
vztah k organizaci : bez vztahu
Reputace : 0
Body : -44
Registration date : 30. 08. 06

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 12 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  hyper 29/8/2007, 19:48

Myslim ze Maria Matka Bozia by si zasluzila trochu viac ucty...

Vezmime si to tak ako sa asi citila a co jej hlavou preblesklo ked ju navstivil Panov anjel a povedal jej pocnes a porodis syna... a priviedol ju do druheho stavu...
Zidia ju mohli kludne ukamenovat a Maria by nic nemohla ani povedat za toto ma moje absolutorium.
Neviem si predstavit keby sa nieco v dnesnej dobe stalo obycajnemu cloveku zutekal by ako nejaky zbabelec ale za to co si Maria ako osoba prezila no klobuk dole...

hyper

Poeet p?íspivku : 1
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 29. 08. 07

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 12 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  Leo Stuš 1/9/2007, 14:06

Vážení bratři a sestry.

Dovolte mi, abych se trochou připojil do diskuse o Marii.
Není mi jasné proč se neustále dohadujete ve svých příspěvcích v otázce Marie.
Já si myslím, že když pozorně čteme Písmo, že veškeré dohady by byli naprosto zbytečné. Je úplně jedno jestliže v Písmu čteme, že Marie je plná milosti, nebo, že ji budou všechny národy dobrořečit,nemyslím si, že to není důležité, jinak by o tom Bible nepsala, ale není to rozhodující pro záchranu člověka, který ve svém životě přijal svého Spasitele Ježíše Krista.
Ježíš Kristus je Alfou a Omegou. On je mým počátkem a také koncem.
Písmo nám jasně ukazuje toho má člověk uctívat. V žádném případě, to ale není stvoření, které má být uctiváno, ale má to být Stvořitel. Marie je jedna z mnoha dalších a dalších, které si Bůh vyvolil, aby mohl naplnit spasitelské dílo.
Když čteme Starý zákon, tak se dočítáme, že desetitisíce Izraelců hynulo pod rokou Hospodinovou a to , proto, že začali uctívat jiné bohy místo Stvořitele.
Hned na druhém místě v Božím desateru stojí, že nemáme mít jiného Boha mimo Hospodina a pak následuje, že si nesmíme zpodobňovat nic a nikoho a klanět se tomu co je nahoře v nebi na zemi a ve vodách pod zemí. (2.Mojž.20:1-6.)
Před Bohem je toto ohavnost, protože se Bůh s nikým nebude dělit o slávu, která patří jen Jemu a nikomu jinému.
I v Novém zákoně se dočítáme jak samotní apoštolé měli hrůzu z toho ,když je lidé začali uctívat jako bohy, protože dobře věděli, že jim toto uctívání v žádném případě nenáleží.
Také v současné době by nenapadlo ortodoxního žida, aby uctíval někoho jiného než Hospodina.
Ve zjevení sám anděl ,co by ,duchovní bytost si nedovolil, aby před ním poklekl apoštol Jan Zjev.19:10.
Přesto všechno si snad někteří myslíte, že Marie je nějakou biblickou vyjímkou.
Já si myslím, a vím to, že v žádném případě tomu tak není.Byť by byla Marie ještě více plná milosti (a my snad nemáme být plní milosti a odpuštění ?)
A nakonec bych si dovolil jednu poznámku, doufám, že nevyvolá další vlnu dohadů, protože jste se už někteří z vás, nějakým způsobem toho dotkli.
Položil bych otázku, co si myslíte jaký genetický podíl má matka, do které byl vpraven zárodek života (oplodněné vajíčko) v životě pak narozeného dítěte?Já si myslím,že žádný, kromě toho, že tato žena to dítě porodila. Ona dítě porodila ,ale nezplodila.V případě Marie bylo toto úplně stejné, Marie Ježíše nezplodila(ona Ho nepočala, počak Ho Duch svatý tj. Bůh )Marie Ježíše "jen" porodila.
Troufám si tvrdit (ale to je jen má úvaha), že kdyby měli v současnosti lékaři možnost zjištění Ježíšové krve zkouškou DNA, tak by zjistili, že krev Ježíše z hlediska DNA nemá nic společného s krví Marie, tak jak to je zcela jistě když se dítě narodí v manželství muže a ženy.Doufám, že mi rozumíte co chci říci.
V krátkosti bych chtěl poukázat na to, jak je důležitá krev Ježíše Krista pro naše očištění a spasení.
Jednou za rok vstupoval velekněz do svatyně svatých a musel být pokropen krví obětních zvířat. A to proto, aby Bůh odpustil hříchy jak tomu veleknězi tak Božímu lidu Izraele. Na základě prolití krve mohlo být odpuštěno. Prvou oběť zvířete nevykonal člověk, ale sám Bůh, když obětoval zvíře, aby pak z jeho kožešiny udělal Adamovi a Evě oděv. Do té doby než Adam a Eva zhřešili si vůbec neuvědomovali svou nahotu. Bylo to až když zhřešili.Bůh pak obětoval zvíře,aby přikryl nahotu hříchu Adama a Evy.
Toto vidím jako předobraz přikrytí a odpuštění hříchu, který nakonec vykonal Bůh sám na sobě a to na,svém milovaném Synu Ježíši Kristu a to dokonale a jednou provždy. Jeho krev je dostatečná a dostačující, aby smyla každý náš hřích. K tomuto není zapotřebí nikoho jiného.
Proč toto všechno píši?
Abychom si uvědomili, že Ježíš Kristus namá nic společného s Marii s hlediska záchrany člověka. Záchrana člověka je v rukou a kompetenci Stvořitele nikoli stvoření (Marie). Celé evangelium je přece o záchraně člověka Bohem ,Ježíšem Kristem nebo snad NE!!

Úplně nakonec. Z posledních slov Ježíše Krista , když byl na kříži byla také tato..."Ženo, hle, tvůj syn!"..."Hle, tvá matka!" Jan 19:26-27.


Přeji Vám všem mnoho Božího požehnání a vnímání Ducha svatého Váš "nový" diskutující Leo.

Leo Stuš

Poeet p?íspivku : 2
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 29. 08. 07

Návrat nahoru Goto down

Maria, matka Boha nebo anděla? - Stránka 12 Empty Re: Maria, matka Boha nebo anděla?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 12 z 21 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 16 ... 21  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru