Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Trojjedinost

+43
jája
Styvi
Ing.Peter
pepakrocan
Bulhar
delta.gama
Tonda Vlas
Jesen
zbysek
schwanenburg
candy
sazeč
vedros
jacky89
Jiří Hrádek - Matýno
Dora
vera
oskar
dov
Jane
Petr Sláma
Veronika
Zdeněk Bláha
Luboš Kolafa - absolvo
Černá ovce sboru
Petr W.
Biblicky krestan
Old.Stloukal
Nikola Tyrpak
jona777
Vladislav Kulda
janmat
Mysteri
Martin Cibulka
drobeček
Hvězdlický
Doktorka White
Petr V.
stefan
Jirka z P. (queens)
František
haid
Věra Kolafová - quaero
47 posters

Strana 22 z 40 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Next

Goto down

Trojjedinost - Stránka 22 Empty trojjedinost NO!

Příspěvek  vera 31/1/2008, 19:43

Milý Štefane,
díky za diskusi a zdravím a prosím , když otázku třeba rozvésti, tak naznač! díky
Vezmu to popořadě: Ty jsi napsal a poukazoval na rozhovor O+S Genesis 1,26;a tom verši jsem mluvila, že to pro nás netrojiční není O+S! toť vše.
Jinak, ani v tom NZ hlavně nevidím ty osoby, jen Kristus jako člověk osobou byl a to je předmět toho zjevení v těle, nikoli trojice!
Ty hledáš rozdíl mezi Otcem a Synem, když jsou JEDNO? A co jsi našel?Snad né malé b...toho jsem si užila dosyta!!!
Ano, myslím zplození Božího Syna, na zemi!??? Odpovíš?
Když Mojžíš chtěl vidět Slávu, to dobré MÉ, tak byl mezi skálou a ON prošel! Plný zásah v hříšném těle je jistá záhuba!
Při návštěvě Abrahama Pán měl tělo muže a další dva andělé také a potom byla Sodoma etc.Když byl na Sinaji a po těch 40ti dnech sešel dolů, tak jeho tvář svatostí zářila! Mojžíš měl vůbec mnoho výsad i odporoval Bohu-hádal se s Ním!etc
Znovu se ptáš a chceš terminologii a zjevil se v Synu! Nevím co a jak dobře čteš, ale Bůh se zde opět zjevil v Synu jako člověk, protože je to všemocný Bůh a může se zjevit jak ráčí! ON může si vzít podobu zjevení jak chce! Já nemám problém, Ty ano?
Pokud jde o tu teorii, která vypadala ve Tvém podání jako jedna z biblických legend, tak to jsi psal někomu jako poslední větu a že si to lidé ty redaktorské biblické příběhy zaměnují za pravdu! Jsou to Tvoje slova!Ty se divíš, že jsme to pochopili jako Tvojí neschopnost chápat inspirované celé Písmo Svaté?Ať je v Něm co je!
Je pro Tebe víra v Boha terminologií?

vera

Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 17. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 22 Empty otázka mimo téma

Příspěvek  vera 31/1/2008, 20:02

Milá Mysteri,
můj zdroj nejsou děravé cisterny se starou zapáchající, ale přímo "artéská studně" čistého pramene Božího Slova!
NIC VÍC! zdravím

vera

Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 17. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 22 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  Hvězdlický 31/1/2008, 20:17

kód:
Ty hledáš rozdíl mezi Otcem a Synem, když jsou JEDNO? A co jsi našel?Snad né malé b...toho jsem si užila dosyta!!!

˛Jan 17:11 Již nejsem ve světě, ale oni jsou ve světě, a já jdu k tobě. Otče svatý, zachovej je ve svém jménu, které jsi mi dal; nechť jsou jedno jako my.

Jan 17:21 aby všichni byli jedno jako ty, Otče, ve mně a já v tobě, aby i oni byli v nás, aby tak svět uvěřil, že jsi mě poslal.

Jan 17:22 Slávu, kterou jsi mi dal, dal jsem jim, aby byli jedno, jako my jsme jedno -

Potom také je dobré se zamyslet nad jednotou jednoho těla mezi manžely.


Takže, co to znamená "já a Otec jedno jsme" a prosba za učedníky, aby byli jedno stejně jako Otec se Synem a také co znamená jedno tělo dvou lidí. Muže a ženy..

Má každý svou osobnost, svou odpovědnost, je stejný a přesto jiný, , Nebo se jedná o Trojici, mezi manžely dvojici a mezi učedníky množinu v jednom těle???

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 22 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  Mysteri 31/1/2008, 20:21

Tak díky hned jsem o něco chytřejší Laughing Nebo jak se říká na blbou otázku.Blbá odpověď.
Mysteri
Mysteri

Poeet p?íspivku : 305
Reputace : 0
Body : -25
Registration date : 08. 03. 07

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 22 Empty díky za zprávu

Příspěvek  vera 31/1/2008, 21:20

Chvála Pánu Misteri,díky

vera

Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 17. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 22 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  dov 31/1/2008, 22:21

Podle Věřiných odpovědí bych ji řadil nejen k modalistům, jak poukazuje Stefan, ale jak ukazuje její způsob vyjadřování, tak k tzv. hnutí jedinosti neboli "jesusonly." Jde o letniční skupinu, klasickými letničními odsouzenou jako bludnou. V Čechách jejich názory zastávají tzv. branhamisté. Možná i jiné skupiny.

Dóv
dov
dov

Male Poeet p?íspivku : 443
Age : 48
Reputace : 0
Body : 50
Registration date : 23. 10. 07

http://www.sweb.cz/asre

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 22 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  Dora 31/1/2008, 22:24

Jen abychom si to ujasnili. Mysteri se ptá very, co za učení, církev či společenství tady vlastně reprezentuje se svými názory. Vera říká:
můj zdroj nejsou děravé cisterny se starou zapáchající, ale přímo "artéská studně" čistého pramene Božího Slova!
NIC VÍC! zdravím
31.1. v 1:20 vera říká:
vera napsal:Věřím, že mnoho bludných věcí /credo/dokáže leccos pohodlně vysvětlit, ale né pro vyvolané věřící, jako jsem já! AMEN!!!

Dotazy na veru:
Lze z výše uvedeného vyvodit, že nepatříš k žádnému společenství?
Proč ano / proč ne?
Považuješ se za vyvolanou či vyvolenou jen ty sama? scratch
Dora
Dora

Female Poeet p?íspivku : 470
Reputace : 0
Body : -12
Registration date : 29. 09. 07

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 22 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  stefan 31/1/2008, 23:00

vera
díky za diskusi a zdravím a prosím , když otázku třeba rozvésti, tak naznač!
Veľmi rád...

Ty jsi napsal a poukazoval na rozhovor O+S Genesis 1,26;a tom verši jsem mluvila, že to pro nás netrojiční není O+S! toť vše.
Rozumiem. Tento verš sa veľmi ťažko interpretuje. Žiaden výklad nie je sto percentný. Keď o tom hovoril autor, tak on určite neuvažoval o sv. Trojici, to je isté. Ale z teologického hľadiska, povedal by som, že takým spätným pohľadom už novozákonného zjavenia nám nič nebráni hovoriť o tom, že sa jedná o vnútorný dialóg Boha.

Jinak, ani v tom NZ hlavně nevidím ty osoby, jen Kristus jako člověk osobou byl a to je předmět toho zjevení v těle, nikoli trojice!
Samozrejme, nevidíte, lebo nechcete vidieť. Ja vidím, lebo chcem vidieť. Vidím otca, ktorý hovorí z neba, Jeho Syna, ktorý je na zemi a ich Ducha, ktorý napĺňa apoštolov.

Ty hledáš rozdíl mezi Otcem a Synem, když jsou JEDNO? A co jsi našel?Snad né malé b...toho jsem si užila dosyta!!!
Nie, nie, samozrejme, na to je odborník pán Hvězdlický. Ale dali ste dobrú otázku. Ak Otec je Boh, aj Syn je Boh, aký je medzi nimi rozdiel? Nuž. To už sme na veľmi tenkom ľade a blížime sa k hranici, ktorú tak ako sme, nedokážeme prekročiť. Tradičná trojičná náuka hovorí, že aj keď Otec nie je Syn, a Syn nie je Otec, je to to jediné, ako ich vieme odlíšiť. Lebo totiž nie je nič, čo by vykonal Otec a pritom to nevykonal Syn. Dívame sa na to tak, že Syn a Otec sa vzájomne prenikajú. To znamená, že Otec je v Synovi a Syn v Otcovi. Ešte vieme povedať, že Otec je princípom všetkého. Teda existuje postupnosť /nie časová/, že Syn vychádza o Otca plodením /je s ním jednej podstaty/. Ako vyzerá vnútorný Boh, teda Boh sám v sebe /voláme to imanentná Trojica/, to my nevieme popísať. Vieme ale popísať to, ako sa Boh zjavuje v stvorenom svete /to voláme ekonomická Trojica/. Z hľadiska ekonomickej Trojice je Otec stvoriteľ, Syn vykupiteľ a Duch svätý je posvätiteľ. Všetko to však činí jeden Boh. To znamená, že aj keď je Otec stvoriteľ, stvoriteľom je rovnako aj Syn a Duch svätý atď. Ale prioritne sa stvorenie pripisuje Otcovi, vykúpenie Synovi a posvätenie Duchu svätému. Nemyslím, že dokážem lepšie popísať, ako to vnímam. Isté však je, že takáto koncepcia, ktorú ja považujem za Pravdu je s Písmom v najmenšom rozpore. Dokážeme k vzťahu k hmotnému svetu rozlíšiť osobu Otca a Syna a Ducha svätého. Vo vzťahu k transcendentálnemu Bohu však stojí pred nami ten závoj, ktorý musíme strhnúť aby sme stáli tvárou v tvár Bohu. Avšak máme dôvod, že Boh sa nám ako Otec a Syn a Duch svätý nepredstavil len tak bezdôvodne. Preto hovoríme, že taký, aký je Boh vo vzťahu k hmotnému svetu, taký je aj vo svojom vnútri.

Ano, myslím zplození Božího Syna, na zemi!??? Odpovíš?
Je to tiež veľké tajomstvo /aj keď niektorí sú na toto slovo priam alergickí/ viery. Čítame:
Anděl jí odpověděl: "Sestoupí na tebe Duch svatý a moc Nejvyššího tě zastíní; proto i tvé dítě bude svaté a bude nazváno Syn Boží.
Ja tu vidím dielo celej sv. Trojice. Duch svätý zostupuje na Máriu, a tak ju zatieni moc najvyššieho /to je Otec/, a to, čo sa v nej počalo je Syn. Teda v jednom momente na Máriu zostúpil Boh /ako Duch svätý, ako moc Najvyššieho, a ako Syn, ktorý sa počal/. A od tejto chvíle ľudstvu sa dostalo zjavenia. Boh, sa zjavuje ako Otec a Syn a Duch svätý. Ale je to Syn, ktorý sa narodí Márii a chodí po zemi, teda nie je to Otec. Sám o sebe hovorí, že je Syn, sám vzýva Otca a sám sľubuje, že pošle Ducha svätého. Ježiš nie je Syn preto, že sa narodil na zemi ako človek. Jeho Synovstvo je úplne iné ako naše. On nikdy o Otcovi nehovorí ako o našom spoločnom, ale vždy hovorí o svojom a našom Otcovi. Lebo On už pred tým bol s Bohom, a bol Otcovi Synom. Ešte pred stvorením sveta. Teda je to ten Syn, ktorý bol u Boha a bol Bohom, je to On, ktorý sa stal telom. On sám je tým Bohom, ktorý je jedno s Otcom a Duchom svätým. Ak by sám Ježiš o sebe nepovedal, že je Syn a že Boh je jeho Otec, tak by sme nemali dôvod veriť v Otca a Syna. Vtedy by sme hovorili, že je to Otec, kto prišiel na zem. Myslím, že v konečnom dôsledku toto Vy hlásate, tým, že hovoríte, že Syn je vlastne Otec. My sa však držíme samotných slov Ježiša, On nám povedal, že je Syn, a že Boh je jeho Otcom. A zatiaľ čo On - Syn je na zemi, jeho Otec je na nebesiach. Ale. Stále je nejaké ale. Keďže v istom zmysle Ježiš hovorí, že Otec je v ňom a On v Otcovi, tak tým, že Syn prišiel na zem, to neznamená, že prestal byť s Otcom v nebi. A tým, že Otec je v Synovi, tak sám je istou mierou zastúpený v Ježišovi a tak sám má podiel na vykúpení. Preto hovoríme, že aj keď vykupiteľ je Syn, to neznamená, že Otec nie je. Tak ako pri to stvorení. Syn je vykupiteľom prioritne, tak ako Otec je prioritne stvoriteľom. Rovnako však aj Syn je stvoriteľom a aj Otec je vykupiteľom. Pre ilustráciu, Syn je v Otcovi a Otec v Synovi. Predstavme si, že dvaja ľudia sa držia oboma rukami. Keď sa narodil Ježiš, tak Syn jednou rukou pustil Otca a dotkol sa človeka, ľudskej prirodzenosti. Druhou rukou sa však stále držal Otca. A preto hovoríme, že hoci bol Syn na zemi, neprestal byť s Otcom v nebi. O tom všetkom som tu už písal, stačí sa pozrieť na históriu tejto stránky. Píšem len tak, ako mi napadajú slová a vety, takže určite bude niečo nejasné, prosím o doplňujúce otázky.
Teda prečo si myslíte, že tí, ktorí veria v sv. Trojicu majú problém hovoriť o splodení Syna na zemi?

Já nemám problém, Ty ano?
Ani ja nemám problém. Poviem Vám, aký je medzi nami rozdiel. Vy vidíte len to, že Boh sa zjavuje ako chce, teda okrem toho, že sa zjavil v Synovi /ja by som povedal, že sa zjavil "ako Syn"/, tak sa môže zjaviť napríklad aj ako anjel, ako brat, ako matka, možno ako svetlo, či zviera. Ja neprotirečím. Ale okrem toho, že sa Boh zjavil a predstavil ako Syn, voči stvorenému svetu, ja verím, že ako Syn existuje aj sám voči sebe. Čo však už Vy neveríte. Teda Boha chápete iba na tej báze ekonomickej, vo vzťahu On a svet, ja si však myslím, že táto ekonomická báza je len vyjadrením tej imanentnej. Teda, že Boh sa zjavil ako Syn, pretože Boh je Syn. A nie len preto, aby sme my mohli o ňom hovoriť ako o Synovi.

Pokud jde o tu teorii, která vypadala ve Tvém podání jako jedna z biblických legend, tak to jsi psal někomu jako poslední větu a že si to lidé ty redaktorské biblické příběhy zaměnují za pravdu! Jsou to Tvoje slova!Ty se divíš, že jsme to pochopili jako Tvojí neschopnost chápat inspirované celé Písmo Svaté?Ať je v Něm co je! Je pro Tebe víra v Boha terminologií?
Zdá sa, že ste len letmo prebehli to čo som písal, lebo toto moje slová neobsahujú. Hovoril som, že existuje teória, ktorá hovorí, že Genesis je redaktorskou činnosťou spojená z viacerých tradícií. To je teória. Napríklad iná teória hovorí, že celú knihu Genesis /ba čo viac, že celý Pentateuch/ napísal sám Mojžiš osobne. Aj to je len teória. Ja sa skôr prikláňam k tej prvej. Teda si myslím, že tá teória, ktorá vidí v Genesis viac zdrojov, je pravdepodobnejšia.

Hvězdlický
Satan je jeden z Božích synů. Duchovní bytost. Vzbouřil se a přijal POSTAVENÍ (funkci) BOHA TOHOTO SVĚTA.
Tedy stal se bohem.
Andělé, kteří se vzbouřili, vybrali si tohoto boha (satana) za svého vládce. Nebo ne??
Satan je duch. Božím synom sa môže nazývať len do tej miery, ako sa my nazývame Božími synmi. Satan však Boha nemôže nazýva svojím Otcom. To môže len Ježiš. Ani my nemôžeme povedať "môj Otče". Hovoríme "Otče náš". Satan žiadne postavenie neprijal. Bohom tohoto sveta bol nazvaný preto, lebo Jeho pričinením je svet náchylný na hriech. V každom prípade "boh tohoto sveta" nie je boh pravý. Ak Ježiša dávate na úroveň boha tohoto sveta, tak ho dávate na úroveň boha nepravého. Pravý je len jeden. Ostatní sú falošní, ak tým jedným pravým nie je Ježiš, ale jeho Otec, tak potom aj Ježiš musí byť falošný. /a propo, nehovorili sme už o tom?/

Tyto dva texty ukazují, že je jediný pravý Bůh a dárce života a druhá osobnost, jediný Pán (jeho Syn)
A tieto slová úplne paradoxne podporujete veršom, ktorý je považovaný za jeden z tých, ktoré dokazujú, že tým jediným Pánom a Bohom je Otec a Syn /aj Duch svätý/.

dov
Podle Věřiných odpovědí bych ji řadil nejen k modalistům, jak poukazuje Stefan, ale jak ukazuje její způsob vyjadřování, tak k tzv. hnutí jedinosti neboli "jesusonly." Jde o letniční skupinu, klasickými letničními odsouzenou jako bludnou. V Čechách jejich názory zastávají tzv. branhamisté. Možná i jiné skupiny.
Raz som čítal jeden dokument, neviem, či ho ešte mám. Veľmi sa podobal tomu, čo píše vera. Myslím, že vietor fúka z tej strany, ako Vy poukazujete.
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 22 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  Old.Stloukal 31/1/2008, 23:47

Hvězdlický napsal:
kód:
Ty hledáš rozdíl mezi Otcem a Synem, když jsou JEDNO? A co jsi našel?Snad né malé b...toho jsem si užila dosyta!!!

˛Jan 17:11 Již nejsem ve světě, ale oni jsou ve světě, a já jdu k tobě. Otče svatý, zachovej je ve svém jménu, které jsi mi dal; nechť jsou jedno jako my.

Jan 17:21 aby všichni byli jedno jako ty, Otče, ve mně a já v tobě, aby i oni byli v nás, aby tak svět uvěřil, že jsi mě poslal.

Jan 17:22 Slávu, kterou jsi mi dal, dal jsem jim, aby byli jedno, jako my jsme jedno -

Potom také je dobré se zamyslet nad jednotou jednoho těla mezi manžely.


Takže, co to znamená "já a Otec jedno jsme" a prosba za učedníky, aby byli jedno stejně jako Otec se Synem a také co znamená jedno tělo dvou lidí. Muže a ženy..

Má každý svou osobnost, svou odpovědnost, je stejný a přesto jiný, , Nebo se jedná o Trojici, mezi manžely dvojici a mezi učedníky množinu v jednom těle???

NÁZOR MATERIALISTY BEZ DUCHOVNÍHO POCHOPENÍ JEDNOTY OTEC,SYN A JEJICH ČISTÝ DUCH.

MUŽ SE ŽENOU NEJSOU DUCHOVNÍMI BYTOSTMI, ALE HMOTNÝMI LIDMI. TO TEDY JE VELMI VELKÝ ROZDÍL, NELZE SROVNAT DOSLOVNĚ, ALE JENOM JAKO PŘÍKLAD PRO POCHOPENÍ MATERIÁLNĚ ZALOŽENÝCH LIDÍ.

V DUCHOVNÍ DOKONALOSTI NENÍ PROBLÉM, BY OTEC BYL V SYNOVI A SYN V OTCI, NEBOŤ JE SPOJUJE JEJICH SVATÝ DUCH, KTERÝ JE JEDEN V OTCI I SYNOVI.

TEDY JSOU V DUCHOVNÍ JEDNOTĚ, ALE KAŽDÝ PLNÍ JINÉ POSLÁNÍ V ČASE PRO POCHOPENÍ MATERIÁLNĚ ZALOŽENÝCH LIDÍ, U KTERÝCH ČAS HRAJE VELKOU ROLI. U DUCHOVNÍCH OSOB TOMU TAK NENÍ!!!

JAK VIDNO JE TO PRO NĚ VELMI NEPOCHOPITELNÉ A JSOU SCHOPNI PRO SVÉ MATERIALISTICKÉ NÁZORY S VANIČKOU VYLÍT I DÍTĚ.

ALE NEMOHOUCE PROKÁZATI OPAK, TAK BUDOU JAKO DARVÍN TVRDIT STÁLE TO STEJNÉ, I KDYŽ SE PROKÁZALO, ŽE TO TAK NEBYLO, ČI NENÍ.

VÁS NEPŘESVĚDČÍ ANI SLOVA BIBLE, NEBOŤ STEJNĚ JAK SI SJ POZMĚNILI BIBLICKÝ TEXT, ŽE PRAMEN ŽIVOTA JDE OD TRŮNU KE STROMŮM ŽIVOTA, TEDY K VRO NSSJ, NEBOŤ JIM STROM ŽIVOTA NEVYHOVOVAL=J.K. DO TEORIE JEJICH DOGMAT.

STÁLE MŮŽEM HOVOŘIT A PSÁT DO KOLEČKA DO KOLA AŽ SE NÁM HLAVA Z TOHO TOČÍ A NIC SE STEJNĚ U TAKTO ANTAGONISTICKÝCH ROZPORŮ NEVYŘEŠÍ.

RADĚJI SE JDU POMODLIT A PŮJDU SPÁT.

OLDA
Old.Stloukal
Old.Stloukal
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Male Poeet p?íspivku : 491
Age : 79
vztah k organizaci : BYL JSEM ČLENEM NSSJ
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 11. 02. 06

http://WWW.SEZNAM.CZ

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 22 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 1/2/2008, 08:27

Stefan napsal:
Je to tiež veľké tajomstvo /aj keď niektorí sú na toto slovo priam alergickí/ viery. Čítame:
Anděl jí odpověděl: "Sestoupí na tebe Duch svatý a moc Nejvyššího tě zastíní; proto i tvé dítě bude svaté a bude nazváno Syn Boží.
Ja tu vidím dielo celej sv. Trojice. Duch svätý zostupuje na Máriu, a tak ju zatieni moc najvyššieho /to je Otec/, a to, čo sa v nej počalo je Syn. Teda v jednom momente na Máriu zostúpil Boh /ako Duch svätý, ako moc Najvyššieho, a ako Syn, ktorý sa počal/. A od tejto chvíle ľudstvu sa dostalo zjavenia. Boh, sa zjavuje ako Otec a Syn a Duch svätý. Ale je to Syn, ktorý sa narodí Márii a chodí po zemi, teda nie je to Otec. Sám o sebe hovorí, že je Syn, sám vzýva Otca a sám sľubuje, že pošle Ducha svätého.
To je skutečně možné jedině zařadit do oblasti záhadologie. king Nevím jestli si toho Stefan všiml, ale když počítám jak počítám, tak mi tam nehraje ta moc najvyššieho, o které sice Stefan hovoří jako o Otci, ale stejně je to asi tajemství, protože bych to viděl ne na trojici, ale čtveřici: Otec, duchs sv., syn a moc nejvyššího; i když poslední je spojováno s Otcem, ale stejně je to skutečně záhada, že? lol!
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 22 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  stefan 1/2/2008, 13:29

Jirka z P.
Nevím jestli si toho Stefan všiml, ale když počítám jak počítám, tak mi tam nehraje ta moc najvyššieho, o které sice Stefan hovoří jako o Otci, ale stejně je to asi tajemství, protože bych to viděl ne na trojici, ale čtveřici: Otec, duchs sv., syn a moc nejvyššího; i když poslední je spojováno s Otcem, ale stejně je to skutečně záhada, že?
Skúste bližšie poukázať, kde tam vidíte štyroch? Okrem toho, akt samotného vtelenia, tj. narodenie Syna žene, bez pričinenia muža je sám o sebe dosť záhadný, nemyslíte?
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 22 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 1/2/2008, 14:46

Pro člověka ano, ale ne pro Boha. A to je ten problém, že stále chcete vysvětlit, co je pro Boha možné a do určité doby to bylo tajemstvím pro lidi, ale když se Bůh rozhodl to odtajnit tak to odtajnil. Ale vy děláte tajemství tam kde není, protože kdyby ano, tak by nás na to Bůh ve svém slově upozornil, ale vzhledem k vaší trojjedinosti nic takového od Boha v Písmu nevidím. Ale je jasné, že mohu mít mlhu před očima, že? king
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 22 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  Jiří Hrádek - Matýno 1/2/2008, 18:36

Jirka z P. napsal: Ale vy děláte tajemství tam kde není, protože kdyby ano, tak by nás na to Bůh ve svém slově upozornil, ale vzhledem k vaší trojjedinosti nic takového od Boha v Písmu nevidím. Ale je jasné, že mohu mít mlhu před očima, že?

Ač nás SJ učili, že téměř vše v Bibli má jasné a přesné definice a díky tomu, že nás vede VRO jsme "pochopili hluboké Boží věci", jednalo se evidentně o omyl. Bůh nechal napsat Bibli tak, jak uznal sám za vhodné a i když jsem se s tím také těžko smiřoval, nemá smysl tvrdit, že: "kdyby chtěl říct toto, napsal by to takto".
Štefane, kloubouk dolů před Tvými znalostmi historie a líbí se mi jak se snažíš názorně vysvětlit nauku o Trojici. Já osobně však jdu trochu jinou cestou. Pokusím se to vysvětlit. Uvědomil jsem si, že od SJ jsem si odnesl mnohá mylná přesvědčení, ale já ani nevím která přesně a jak moc mylná (to by mohla být ta výše zmiňovaná mlha, že). Modlím se proto a snažím se hledat vedení přímo u Boha, při četbě Bible a srovnávám při tom překlady. Soustřeďuji se hlavně na kontext a ne jen na důkazové texty.
Současně jsem začal používat souhrny textů (Topical Bible) k tématům, což je něco podobného jako Rozmluvy z písem u SJ, ovšem bez vazeb na výklad jedné církve. Po přečtení všech textů, které se váží k jednomu tématu, budeš-li smýšlet nezaujatě a modlit se, můžeš dostat správné pochopení, ale nečekej definici. Máš-li tu potřebu, vytvoř si ji sám. K diskutovanému tématu se můžeš podívat na téma Ježíš je Bůh http://www.bible-topics.com/Christ-is-God.html (anglicky).
Podobně si můžeš najít téma Duch Svatý je Bůh. Nebo si v pročti vzorek takového souhrnu, psaný česky, který jsem uvedl pod tématem " Kdo je Duch svatý? Záleží na tom?". Chceš-li nebo chcete-li někdo, pošlu Vám to celé (3 x A4). Je to poněkud pracné získávání poznání, přiznávám, ale cesta vede přímo ke Zdroji pravdy a je minimálně ovlivněná lidskými výklady a také omyly. A hlavně - pocítíš osobní kontakt s Bohem, ať už v současné době věříš, že je trojjediný nebo ne.
Přeji krásný den a hodně radosti s Biblí v ruce nebo na monitoru.

Jiří Hrádek - Matýno

Male Poeet p?íspivku : 36
vztah k organizaci : viz. "Jak jsem znovu uvěřil" na www.rozcesti.org
Reputace : 0
Body : 9
Registration date : 24. 07. 07

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 22 Empty trojjedinost NO!!!

Příspěvek  vera 1/2/2008, 20:15

Milý Štefane,
děkuji za téměř vyčerpávající odpovědi, ale ještě přece jen, bych chtěla odpověď, která určitě bude velmi souviset pro mně s Tvými odpověďmi a tj ten vysoký akcent na zásadně lidskou terminologii až "škatulkování"a skoro žádný důraz, na přesné citace z Písma sv???

To vidím jako zavádějící nedostatek pro někoho, kdo zvěstuje lidem evangelium a to by mělo býti za a)stručné za b)jasné za c)Boží!!!
V té mnohomluvnosti vidím kopýtko jistého čerta, mlžení a neschopnost přijmout, co říká SLOVO!!!
Pán Bůh JEDEN jest!Mar 12,29;
Tajemství pobožnosti: Bůh zjeven jest v Těle, ospravedlněn v Duchu, ukázal se andělům, kázán jest pohanům, uvěřeno Jemu na světě, přijat jest ve slávu!!! I.Tim.3,16;
To mi u Tebe chybí!

Dále pojmy, jako imanentní a ekomomická Trojice, tak jsa pravdomluvná z toho na mně vždy šly MDLOBY! Totiž ta manipulace se slovy je tam na hony zřejmá, alespoň pro mojí maličkost!Tam už je to porcování"medvěda"!

Myslíš, že to vše co píšeš,věříš je správné pro spásu a záchranu, kterou jsme dostali darem?
Co když vůbec né... Ve všech denominacích se drží bludy různých typů a ta nejcílenější dilemata jsou směřována právě, proti JEDNOMU BOHU a Zjevení a Božství Ježíše KRISTA! Antikrist jako vyšitý! Není Ti to podezřelé, mně ANO!
Poslední odbornou teologickou práci, kterou jsem studovala, jak z knihy, tak živě, bylo s prof Kučerou a jeho Teologie v dialogu a Trojiční teologii od téhož!Von Ivánek se mi líbil více i když...a mnoho dalšího, ale to není předm. našeho rozjímání!
Jinak jistě víš, že té Tvé teologii, kterou zřejmě nazýváš pravdou, neodmyslitelně patří dogma, podle něhož byla panna Marie vzata i s tělem do nebe! rok 1950!viz encyklika Humani Generis!
Teď se ptáš, proč mají trojiční problém mluvit o plození Syna na zemi, ale to není o problému schopnosti mluvit, ale o tom co se říká!
Já to max zkrátím, ale je to o tom, že Marie JE MATKOU BOHA!!!
Kupodivu, to tam nemáš???
Dále ten vnitřní dialog Boha objevený, jak moc? novozákonně? v kontextu s Gen1,26???Myslíš ten rozhovor O+S v NZ, že?
A hlavně ten tenký led na který se dostáváme, když ignorujeme Písmo sv!!!Ovšem, to vím já!
O důvodnosti představení Otce a Syna opravdu nelze pochybovat, ale jen v přísných mantinelech plánu SPÁSY!!!Opět stejný princip, Písmo sv je naprosto vyčerpávající!!!
Jak existuje SYN vůči Sám Sobě??? To je jedna z věcí, které mimo jiné vyčítam vyznavačům trojice, že v esenci staví Otce proti Synu a naopak! Také ty koncilní konflikty o Svatosti Syna a Ducha sv! To žel přetrvává i když se k tomu, tak trochu nikdo, ani z papežů a encyklik, nehlásí!!!Ovšem to jsme ještě vynechali II.Vatikán, to je v ekumeně kapitolka, inu sama pro sebe!!!Velmi účelové!
Inu a co Štefan a ekumena???Možná nové téma. No pravda je to choulostivé...A rarach nespí...i když byl poražen, ale lidičky mu dali vlastní životy!
Milý Štefane dnes už dosti, až příště, tak dobrý večer a PÁN s TEBOU!!!

vera

Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 17. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 22 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  stefan 1/2/2008, 21:37

Matýno
Modlím se proto a snažím se hledat vedení přímo u Boha, při četbě Bible a srovnávám při tom překlady.
Veľmi sa modlite, to je najistejšia cesta k Pravde. Ja, biedny, sám sa nemodlím toľko, koľko by som chcel.

Podobně si můžeš najít téma Duch Svatý je Bůh. Nebo si v pročti vzorek takového souhrnu, psaný česky, který jsem uvedl pod tématem " Kdo je Duch svatý? Záleží na tom?". Chceš-li nebo chcete-li někdo, pošlu Vám to celé (3 x A4).
Mal som možnosť pracovať s podobným materiálom. Je to dobrá metóda. Poviem Vám jeden príbeh. Zaujímam sa o osudy ľudí, ktorí konvertovali z protestantizmu na katolícku cirkev. Ich príbehy sú rozdielne, avšak veľmi podobné. Na prvé miesto dávajú úprimnú modlitbu, ale to až potom, keď prvý krát úprimne zapochybovali o svojej viere. Keď prvý krát počuli nejakú katolícku náuku a povedali si, že to znie lepšie ako to, čo počúvajú v ich cirkvi. Chceli sa toho pocitu zbaviť a preto prosili Boha, aby im dal poznanie. A tie ich modlitby sa vyplatili a vydarili, ale väčšinou boli prekvapení, že akým smerom.

vera
děkuji za téměř vyčerpávající odpovědi, ale ještě přece jen, bych chtěla odpověď, která určitě bude velmi souviset pro mně s Tvými odpověďmi a tj ten vysoký akcent na zásadně lidskou terminologii až "škatulkování"a skoro žádný důraz, na přesné citace z Písma sv???
Milá vera. Snáď si nemyslite, že by som napísal čo i len jednu čiarku bez toho, aby som to vedel doložiť Písmom. Ak poznáte Písmo dobre, tak nepochybujem, že pri všetkom, o čom som hovoril sa Vám vynárali myšlienky spojené s biblickými textami. Dokazovaním z Písma som sa na týchto stránkach zaoberal už dosť, neviem či mám síl to opakovať, skúste si prelistovať tému o sv. Trojici od začiatku /pozor, pre obšírnosť témy musela byť rozdelená na dve/. Alebo mám lepší nápad. Aby som nestrávil pri počítači celé dni, tak prosím vypíšte vety, z toho čo som písal vyššie a spýtajte sa ma na biblický citát.

To vidím jako zavádějící nedostatek pro někoho, kdo zvěstuje lidem evangelium a to by mělo býti za a)stručné za b)jasné za c)Boží!!!
Chcete to stručne, jasne a božsky. Čo tak toto: Boh sa stal človekom, aby sme sa my mohli stať božími deťmi.

Dále pojmy, jako imanentní a ekomomická Trojice, tak jsa pravdomluvná z toho na mně vždy šly MDLOBY! Totiž ta manipulace se slovy je tam na hony zřejmá, alespoň pro mojí maličkost!Tam už je to porcování"medvěda"!
Každé "lepšie" vysvetlenie potrebuje "podrobnejší" pojmový aparát. Napríklad určite viete, čo je to atómová elektráreň. Ale keď si neosvojíte terminológiu s tým spojenú, tak nikdy nepochopíte spôsob jej činnosti.

Myslíš, že to vše co píšeš,věříš je správné pro spásu a záchranu, kterou jsme dostali darem?
Inak by som nepísal.

Jinak jistě víš, že té Tvé teologii, kterou zřejmě nazýváš pravdou, neodmyslitelně patří dogma, podle něhož byla panna Marie vzata i s tělem do nebe! rok 1950!viz encyklika Humani Generis!
Prirodzene. Existuje tu samostatná téma o Panne Márii. Ak máte otázky, smerujte ich prosím tam. Aby sme nemiešali témy.

Teď se ptáš, proč mají trojiční problém mluvit o plození Syna na zemi, ale to není o problému schopnosti mluvit, ale o tom co se říká!
Já to max zkrátím, ale je to o tom, že Marie JE MATKOU BOHA!!!
Kupodivu, to tam nemáš???
Nehnevajte sa... tomu som neporozumel. Čo, kde nemám?

Dále ten vnitřní dialog Boha objevený, jak moc? novozákonně? v kontextu s Gen1,26???Myslíš ten rozhovor O+S v NZ, že?
Zabudnime už na Gen 1,26. Myslím to zjavenie v NZ. Zjavenie, kedy do večného dialógu /Logos/ Otca a Syna vstupuje človek.

Jak existuje SYN vůči Sám Sobě??? To je jedna z věcí, které mimo jiné vyčítam vyznavačům trojice, že v esenci staví Otce proti Synu a naopak!
Veľmi prosím, rozveďte otázku.

Také ty koncilní konflikty o Svatosti Syna a Ducha sv! To žel přetrvává i když se k tomu, tak trochu nikdo, ani z papežů a encyklik, nehlásí!!!
Teraz neviem na čo myslíte. Aké konflikty?

Ovšem to jsme ještě vynechali II.Vatikán, to je v ekumeně kapitolka, inu sama pro sebe!!!Velmi účelové!
Inu a co Štefan a ekumena???Možná nové téma.
Veľmi rád sa budem s Vami rozprávať na tému ekumenizmu. Myslím, že takáto téma je tu niekde tiež vytvorená.

Milý Štefane dnes už dosti, až příště, tak dobrý večer a PÁN s TEBOU!!!
Aj pri Vás nech stojí Pán.
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 22 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  dov 1/2/2008, 23:14

vera
Já to max zkrátím, ale je to o tom, že Marie JE MATKOU BOHA!!!

Souhlasím se Stefanem, že Marii je věnované samostatné téma, ale jen v souvislosti s christologií a potažmo nauce o trojjedinném Bohu. Věřím tomu, že Štefan jistě považuje Marii za Bohorodičku a protestanti, kteří trochu znají historii s tím musí souhlasit, protože vyznávají, že se hlásí k postojům prvních čtyř ekumenických koncilů a třetí z nich v Efesu roku 431 prohlásil Marii za Bohorodičku.

Toto prohlášení říká a pouze potvrzuje to, že Církev věří, Ježíš i při svém narození byl stále Bohem.

Dóv
dov
dov

Male Poeet p?íspivku : 443
Age : 48
Reputace : 0
Body : 50
Registration date : 23. 10. 07

http://www.sweb.cz/asre

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 22 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  Doktorka White 2/2/2008, 01:44

Poviem Vám jeden príbeh. Zaujímam sa o osudy ľudí, ktorí konvertovali z protestantizmu na katolícku cirkev. Ich príbehy sú rozdielne, avšak veľmi podobné. Na prvé miesto dávajú úprimnú modlitbu, ale to až potom, keď prvý krát úprimne zapochybovali o svojej viere. Keď prvý krát počuli nejakú katolícku náuku a povedali si, že to znie lepšie ako to, čo počúvajú v ich cirkvi. Chceli sa toho pocitu zbaviť a preto prosili Boha, aby im dal poznanie. A tie ich modlitby sa vyplatili a vydarili, ale väčšinou boli prekvapení, že akým smerom.


A DOPRČIC ....
To zní jak od soudruha s Číny ... nebo pro mladší generaci s filmu Pelíšky. No
Doktorka White
Doktorka White

Female Poeet p?íspivku : 721
vztah k organizaci : bez vztahu
Reputace : 0
Body : -44
Registration date : 30. 08. 06

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 22 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  Hvězdlický 2/2/2008, 11:08

K hodnocení "doktorky" bych přidal své ohodnocení a to,- "satan je borec. Umí"...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 22 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  stefan 2/2/2008, 21:08

Toto je kniha, ktorú dávam všetkým do pozornosti. Už som ju veľakrát dával, ale urobím tak znovu. Je to oddychové čítanie, ale veľmi zaujímavé. Ponoríte sa do najvnútornejších myšlienok iných ľudí.
Samozrejme, táto kniha vás nemôže presvedčiť, ale môže vám ukázať ako iní ľudia v istých otázkach rozmýšľajú a hlavne ukáže vám, že čo bol ten zlomový moment, kedy sa im otvorili oči.
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 22 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  Hvězdlický 2/2/2008, 21:17

Můj dřívější spolupracovník četl kdysi také velice zajímavou knihu, s příběhy lidí, kteří vydávají svědectví o tom, jak našli smysl svého života v pravém náboženství.
Po přečtení knihy se stal budhistou..(hare Krišňa, nebo tak nějak se to jmenovalo)

Tvoje kniha nabízí patrně něco jiného. Lepšího. Víru Katolické církve...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 22 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  Doktorka White 2/2/2008, 21:22

kedy sa im otvorili oči.

....a co viděli ? Viděli , že KC je ta jediná a pravá Kristova Církev ?
Doktorka White
Doktorka White

Female Poeet p?íspivku : 721
vztah k organizaci : bez vztahu
Reputace : 0
Body : -44
Registration date : 30. 08. 06

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 22 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  stefan 2/2/2008, 21:33

Ale veď ja nehovorím, aby ste čítali len tú knihu a žiadne iné. Určite je zaujímavá aj cesta kresťana do východných náboženstiev. Aj mňa by zaujímalo, ako k tomu ten človek prišiel. Jedná sa o životné príbehy, ja ich mám rád. Ale samozrejme, je to druh literatúry, ktorý nemusí byť pre každého. Pre mňa je to však veľmi zaujímavý druh. Ak náhodou viete o nejakej knihe, kde protestanti popisujú svoj odchod od katolíckej cirkvi, tak mi dajte vedieť, aj tieto príbehy ma totiž zaujímajú. Lepšie tak pochopím ich myslenie a dôvody...
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 22 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  dov 2/2/2008, 22:10

Ahoj Stefane,

žiji ve společenství, kde je mnoho lidí, kteří vyznávají byl jsem katolíkem a neznal jsem Krista, dokud jsem se nestkal s ... a teď jsem zde, protože v katolické církvi je to tak a tak. Naši pastoři jsou proto i celkem protikatoličtí.

Vím i o katolických kněžích, kteří odešli k protestatntům a nemyslím na 16 století, ale na století 19 či 20 a 21. O jednom vím, že vystudoval v Čechách biblickou školu, poté sloužil jako pastor a posleze se stal mesiánským židem. Jestli se nepletu je přímo mesiánským rabínem. Písemně mě zrovna žádné nenapadá. Možná je to dáno tím, že příběhy o konverzi od nějaké nežité víry k živému vztahu s Bohem příliš nerozlišují, zda se formálně hlásil tam neb onam.

Znám i lidičky, kteří odešli od protestantů ke katolíkům, jak osobně, tak i skrz psaná svědectví napadá mne Bratr Efraim a Scott a Kimberley Hahnovi.

Přiznám se, že čerpám jak od protestatnů tak od katolíků. Hodně mám rád Reinera Cantalamesu. Myslím, že málokdo káže o Kristu jako on.

Dóv
dov
dov

Male Poeet p?íspivku : 443
Age : 48
Reputace : 0
Body : 50
Registration date : 23. 10. 07

http://www.sweb.cz/asre

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 22 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  stefan 2/2/2008, 23:05

dov
Vím i o katolických kněžích, kteří odešli k protestatntům a nemyslím na 16 století, ale na století 19 či 20 a 21. O jednom vím, že vystudoval v Čechách biblickou školu, poté sloužil jako pastor a posleze se stal mesiánským židem. Jestli se nepletu je přímo mesiánským rabínem.
Nejaké príbehy som čítal aj ja, ale boli dosť nedôveryhodné. Každopádne som nedávno objavil jednu knihu, kde katolícky kňaz konvertoval na pravoslávnu cirkev. Už sa teším, keď si ju kúpim.

Možná je to dáno tím, že příběhy o konverzi od nějaké nežité víry k živému vztahu s Bohem příliš nerozlišují, zda se formálně hlásil tam neb onam.
Áno, žiaľ v katolíckej cirkvi je veľmi veľa veriacich, ktorí svoju vieru nežijú, alebo len veľmi málo. Trochu ma to mrzí. Práve preto sú tie príbehy protestantov /napríklad manželov Hahnových, Scott Hahn je mojím obľúbeným autorom/, ktorí odišli do katolíckej cirkvi pre mňa veľmi zaujímavé. Lebo oni, ako protestanti svoju vieru veľmi žili. Rozumiete mi, ak sa katolík /ktorý chodí do kostola raz za rok/ stane evanjelikom alebo kalvínom, či svedkom, tak to nie sú veľmi náboženské dôvody. On má proste pocit, že bol mŕtvy a ožil. Ale úplne iná situácia je u reformovaných. Oni majú pocit, že žili, a predsa dokážu hovoriť, že našli niečo iné, čo ich zasiahlo do vnútra.
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 22 Empty trojjedinost NO!!!

Příspěvek  vera 3/2/2008, 09:58

Milý Štefane,
právě jsme se dostali tam, kde už se budeme, jen překřikovat, protože náš pramen víry je jiný!!! Ale napsal jsi to krásně, že Kristus přišel, abychom se "státi JEHO-BOŽÍMI dětmi"!!! Ano to je skutečný plán spasení, ale Tebe vedou Tři a to je z pochopení a hlasu mého PÁNA naprosto NEPŘIJATELNÉ!
TAKÉ NEMÁ SMYSL TI VYSVĚTLOVAT TY KONFLIKTY, KTERÉ VE MNĚ VYVOLÁVÁ TROJICE A JEJICH VZÁJEMNÉ POSTAVENÍ, PROTOŽE JE TO UŽ MNOU ZMÍNĚNO!!! VŠECHNY ROZHOVORY I TY VNÍTŘNÍ JSOU K NÁM!!!
Bůh se sklonil, stvořil a čeká na člověka, opět není to ta pomýlená SVOBODA, kterou se dnes ohání, kde, kdo a nepochopeně! Vše BUDE a JE, tak jak ON určil a to co je náš úkol, sklapnout kufry a nekázat "atomovou elektrárnu"Tak to , také nedělám a dělat NEHODLÁM!!!
Není v mé moci Ti dát znovuzrození, pouze Ti mohu ukázat směr zázraku...Ber nebo nech ležet, nebudeme, nemůžeme být, ale z JEDNOHO DUCHA, což je ta podmínka!!!
Milý Štefane, mám za sebou dlouhou cestu s BOHEM JEDNÍM a plný barák bludařů, kteří podobně jako TY, nechtějí k Pánu JEHO CESTOU!!!
Chtějí zákon dodržování, lidské autority a stejně jako TY, jdou JEJICH, SVOU CESTOU, tedy vlastní spásu, ale ta NEEXISTUJE!!!
Přitom je to tak jednoduché, když jsi osloven, jako ap Pavel, máš se zeptat, KDO JSI PANE!!! To jak zní odpověď, asi znáš:"JÁ JSEM Ježíš, kterému TY se protivíš"!!!
Já vím, že víš, jak to bylo dál, ale ruku na srdce, bylo TI TO PLATNÉ???
Pán nech Ti ukáže cestu!!!

vera

Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 17. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 22 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 22 z 40 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru