Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Trojjedinost

+43
jája
Styvi
Ing.Peter
pepakrocan
Bulhar
delta.gama
Tonda Vlas
Jesen
zbysek
schwanenburg
candy
sazeč
vedros
jacky89
Jiří Hrádek - Matýno
Dora
vera
oskar
dov
Jane
Petr Sláma
Veronika
Zdeněk Bláha
Luboš Kolafa - absolvo
Černá ovce sboru
Petr W.
Biblicky krestan
Old.Stloukal
Nikola Tyrpak
jona777
Vladislav Kulda
janmat
Mysteri
Martin Cibulka
drobeček
Hvězdlický
Doktorka White
Petr V.
stefan
Jirka z P. (queens)
František
haid
Věra Kolafová - quaero
47 posters

Strana 21 z 40 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Next

Goto down

Trojjedinost - Stránka 21 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  Old.Stloukal 28/1/2008, 11:31

Hvězdlický napsal:Oldo,
sáhodlouhé psaní není k ničemu. Mně osobnmě dlouhá kniha svádí k tomu, ji "přeskákat" podívat se na začátek a konec a odložit.

Tvůj příspěvek jsem pročetl (nění nestravitelný) ale odepíši názor jen na jeden text. Ten je trošku zajímavější. Ostatní stačí přeškrtat, jako důkaz "přitažený za vlasy".

Skutky apoštolů
5:3 Ale Petr mu řekl: "Ananiáši, proč satan ovládl tvé srdce, že jsi lhal Duchu svatému a dal stranou část peněz za to pole?
5:4 Bylo tvé a mohl sis je přece ponechat; a když jsi je prodal, mohl jsi s penězi naložit podle svého. Jak ses mohl odhodlat k tomuto činu? Nelhal jsi lidem, ale Bohu!"

Kdyby Bůh používal počítač, text by vypadal asi takto. "Ananiáši, proč jsi lhal do počítače?. Ty jsi nelhal lidem přes počíteč, ale Bohu na druhém konci internetové adresy.

Jsou tady dvě veličiny. Nástroj, který Bůh používá a on sám...

Jinak tvůj příklad o jednotě v rodině je dobrý.
Ukazuje, že sice je mezi manžely jednota (jsou jedno tělo) ale přesto každý samostatná osobnost, s vlastní vůlí a odpovědností...Jen je potřeba tam ještě přidat jednu veličinu, a to jejich společné auto. Nebo dům atp. Aby to byla trojice.

Podobně, jako Otec, jeho Syn a Svatý Duch, který oba používají.

CITUJ SVATOPLUKU KDE JE LEŽ PROTI BOHU, JEHO SYNU A JEJICH SVATÉMU DUCHU?

NENÍ TA LEŽ SPÍŠE TAM, KDE SE TVRDÍ, ŽE JEŽÍŠ KRISTUS NENÍ UCTÍVÁNÍ HODEN? TEDY U VNNSSJ, OD KTERÝCH SE NEMŮŽEŠ ODPOUTATI A STÁLE TĚ VÁBÍ JAKO BÁJNÉ SIRENY.
Old.Stloukal
Old.Stloukal
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Male Poeet p?íspivku : 491
Age : 79
vztah k organizaci : BYL JSEM ČLENEM NSSJ
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 11. 02. 06

http://WWW.SEZNAM.CZ

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 21 Empty duch člověka při stvoření

Příspěvek  vera 28/1/2008, 13:57

Milý Hvězdický,
máš svého lidského ducha proměněného Duchem Svatým?
V případě, že ano, tak kdy byl Tvůj lidský duch stvořen? díky
Jinak NEJEZTE příkaz, byl vysloven lidskému duchu,kde byl muž i žena, ale to překročení, se stalo až v pozemském těle z hlíny!

vera

Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 17. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 21 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  Hvězdlický 28/1/2008, 14:11

Asi již rozumím, nebo chápu jak to myslíš.
Nejprve stvořen muž a žena- vlastně omyl. Nejprve stvořeny dva bezpohlavní duchové, kteří byli později vloženi do těl muže a ženy z hlíny a teprve potom se dělo to ostatní, o čem se již zmiňuje i Písmo.
To předcházející v Bibli není, ale je dáno jen někomu, jako poznání, nad to, co je psáno..

Je to tak dobře? Nebo jsem to nepochopil.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 21 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 28/1/2008, 14:20

Tady někdo vystrkuje ...Twisted Evil king
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 21 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  stefan 29/1/2008, 13:14

vera
Iz.35,4 je psáno a je to SZ, že SÁM Bůh přijde a spasí nás! Takže já nemohu připustit Tvojí námitku, že vzývám nějaké mody, ale Pán Bůh Jménem JAHVE přišel, jako Spasitel, jako SYN, ano tato skutečnost Syna je JEN NZ!
...
Nebo mi snad sděluješ, že existence Boha Ducha je lidsky uchopitelná???a proto mně implantuješ ten modalismus???
No, viete, tu nejde o námietku. Ja len hovorím, že to, ako sa Vy dívate na Boha a na dejiny spásy, tak to má v náboženskej terminológii svoj zavedený názov. Tiež som rád za túto diskusiu, lebo môžeme pekne vidieť, akým smerom sa uberá interpretácia jednotlivých veršov Písma. Hovoríte, že Pán sám príde a spasí nás. A ja hovorím, že je to tak. Na tomto fóre sú aj takí, ktorí hovoria, že to nebol Pán sám, ale nejaký jeho posol. Ježiša takto nepovažujú za Boha JHVH. Vy hovoríte, že je to Boh JHVH, ale hovoríte, že to bol Otec, kto prišiel. Ja hovorím, že je to Boh JHVH /a tým mám bližšie k Vášmu chápaniu/, ale hovorím, že to bol Syn, kto prišiel. Ja totiž verím, že Boh JHVH bol vždy Otec a Syn a Duch svätý.

Na počátku se Bůh Duch vyslovil jako SLOVO, to ještě nebyl Syn nám dán!!! Ten nám byl dán, až skrze narození zázrakem, virgo intacta Marii, která podle proroctví porodila Ježíše KRISTA našeho Pána!!!Pán se stal člověkem, aby mohl zemřít, ale zůstal Bohem Duchem, aby mohl porazit a zvítězit nad ďáblem!!!...
Tenkrát, opakuji, žádný SYN neexistoval!
Ak tvrdíte, že Boh nebol vždy Otec a Syn, ak tvrdíte, že Synom sa stal až pri narodení, tak potom predpokladáte zmenu v Bohu. Hovoríte, že Boh sa zmenil, a to tak, že sa stal Synom. Takéto tvrdenie podľa mňa odporuje slovám Písma, ktoré hovoria, že Boh je ten istý.

Líbí se mi , jak trváš na pochopení božského, tedy rozhovoru Otce, což je titul a Syna, což je také titul, ale je to stále JEDNO Jméno!!!
Na základe čoho hovoríte, že Otec a Syn sú tituly?

Žádný rozhovor mezi Otcem a Synem ve SZ se nekonal, jak už jsme řekli Syn nám byl dán, až skrze narození do těla Marii!
Nejaký náznaky rozhovoru tam predsa len môžeme nájsť.
Gen 1,26
Ale to by sme skutočne predbiehali. Starý zákon nepozná vnútorný život Boha. Boh sa v Starom zákone izraelitom nepredstavil tak, ako v Novom. Ale práve Nový zákon je dôkazom, že aj v Starom zákone Otec hovorí so Synom. Len si dobre prečítajte Heb 1,1-13. Keď Otec tvoril svet, Syn už bol pri tom.

Ale nebyl zplozen lidsky, ale božsky, tak to není o vajíčku a spermii...Ty tam máš problém, já né!
Nejako som nepostrehol, že v akom zmysle tam ja mám problém.

Jen ten, kdo poznal zjevení Boží ve SZ, ten má šanci poznat HO i v NZ!!!Bůh je Duch a proto je NEVIDITELNÝ Jan1,18; I.Jan 4,2;Ten kdo viděl Boha ve SZ viděl Ho jako Pána!!!Všechno o Bohu je o Pánu!!!
Čo ak by sme na chvíľočku uvažovali tak, že ten kto videl Boha v Starom zákone, tak videl vlastne Syna a nie Otca?

Také mně podezříváš z nekřesťanství, že byl nejdříve člověk stvořen jako duch /obraz Boží/, ale to je psáno v Genesis 1 kap zcela jasně a také není psáno, že by v duchovní-Boží podobě zhřešil! To se stalo, až, když byl stvořen z hlíny do těla!!!
Neviem o tom, žeby nejaká židovská alebo kresťanská tradícia zastávala názor, že človek bol najprv stvorený ako duch, a až potom nabral ľudské telo v ktorom zhrešil. Keď aspoň trošku ideme po stopách kresťanstva do minulosti, tak toto nemôžeme nájsť /teda ja o tom neviem/, ale ak ste presvedčená, že môžeme, tak prosím o nejaký odkaz.

Dříve jako duch, byl nesmrtelný a toto je mu navráceno Spasitelem, ta NESMRTELNOST!!! Zatím máme vzkříšeného ducha a budeme mít při Jeho II.příchodu i tělo, to vše je PSÁNO!!!
Možno táto otázka je trochu mimo tému, ale prečo so vzkrieseným duchom, nemáme hneď aj vzkriesené telo? Prečo sa urobil časový rozdiel medzi vzkriesením ducha a vzkriesením tela?
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 21 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  Mysteri 29/1/2008, 21:31

[
quote]Také mně podezříváš z nekřesťanství, že byl nejdříve člověk stvořen jako duch /obraz Boží/, ale to je psáno v Genesis 1 kap zcela jasně a také není psáno, že by v duchovní-Boží podobě zhřešil! To se stalo, až, když byl stvořen z hlíny do těla!!!
Neviem o tom, žeby nejaká židovská alebo kresťanská tradícia zastávala názor, že človek bol najprv stvorený ako duch, a až potom nabral ľudské telo v ktorom zhrešil. Keď aspoň trošku ideme po stopách kresťanstva do minulosti, tak toto nemôžeme nájsť /teda ja o tom neviem/, ale ak ste presvedčená, že môžeme, tak prosím o nejaký odkaz.
][/quote]
K tomuto názoru přivádí některé náboženské skupiny sama bible protože v první kapitole Genesis ve verši 27 je psáno že Bůh stvořil muže a ženu k obrazu svému.(A bůh je přece duch)Pak Bůh odpočíval.A ve verši Genesis 2:5 je psáno že člověk na zemi nebyl.
A pak v druhé kapitole Genesis je psáno ve verši v 7, že Bůh přistoupil k tomu aby stvořil člověka z prachu země nejdřív muže a až potom ženu.
Mysteri
Mysteri

Poeet p?íspivku : 305
Reputace : 0
Body : -25
Registration date : 08. 03. 07

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 21 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  janmat 29/1/2008, 22:02

Mysteri, ibaže by si tie náboženské skupiny zle vysvetľovali, čo je napísané. Wink
Boh stvoril človeka na svoj obraz nie v zmysle že Boh má ruky a nohy, alebo že je ako muž, alebo že je ako žena. Ale že človek je aj duch, s duchovnými či duševnými prejavmi, ktoré sú božím obrazom.
To, že ich "stvoril na svoj obraz, ako muža a ženu" - to je naozaj hlboká myšlienka: nepotvrdzuje to náhodou to, že Boh je láska? A kde sa láska prejaví krajšie, plnšie a zmysluplnejšie, ako v láske a plodnosti muža a ženy?
Trojica: milujúci Otec, milujúci Syn a ich vzájomná láska, zosobnená v Duchu Svätom. Pravdivý obraz Boha Jahveho.
janmat
janmat

Male Poeet p?íspivku : 277
vztah k organizaci : oponent, katolík
Reputace : 0
Body : -10
Registration date : 03. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 21 Empty trojjedinost NO!!!

Příspěvek  vera 30/1/2008, 09:27

Milý Štefane,
opět zdravím a děkuji za diskusi,akorát dnes nevím, jestli mám dost času!Nevadí, dáme si vše na pokračování!
Máš námitky, že SYN nám byl dán? To, že byl "v bedrech"v lůně"o tom není polemika,ta je jen a POUZE o čase. kdy se to stalo to zjevení SYNA nám!!!To, že Ty mně budeš chtít dát dárek třeba k datumu mých narozenin o tom zde není pochybnost, že??? Neboť Bůh obsahuje všechno i všechny a bez Něho není života, ani zákonů +etc! Tady jde o to porcování "medvěda"!!! V té trojici a trojjedinosti je problém!!! Rozdělit Boha na tři kusy a ještě pochybovat o svatosti o SYNU i Duchu sv je to v té hnusné tradici obsaženo, je drzost nejvyššího řádu to zde NEBUDEME rozebírat, že né?!To přesně páchala a páchá stále teologie s filosofií dohromady, stále mají co porcovat a rozděleně vyznávat a LHÁT!!!
Pochopit Jeho Zjevení, ale je pro spásu to stěžejní!!! Bez toho nemůžeme vědět odkud jsme přišli a kam jdeme-tedy kam patříme!!! Je v tom ten plán spásy s lidstvem i zemí, která byla prokleta k bodláčí!!!
Písmo není proti smyslné a Bůh, ani Syn není stvoření, ani stvořený ON JE ZJEVENÝ a o to se tu "strkáme"!
Opakuji Bůh přišel SÁM tj ten minule zmíněný Izaiáš a zjevil se v SYNU!!! AMEN!!!To je celé a zase Tě prosím nepodstrkuj a neimplantuj mi lidskou tradici, jako strojení vánočního stromečku, děkuji!!! Pán Ti žehnej budu pokračovat POTOM!!! díky
ps.ještě Ti nabízím účast na tema, zemřel duch lidský už v raji?, tam je obsažena Tvoje poslední námitka a musíme respektovat pravidla webu,díky

vera

Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 17. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 21 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  Hvězdlický 30/1/2008, 11:21

2. Korinťanům 11:3,4 Obávám se však, aby to nebylo tak, jako když had ve své lstivosti oklamal Evu, aby totiž vaše mysl neztratila nevinnost a neodvrátila se od upřímné oddanosti Kristu.
Když někdo přijde a zvěstuje jiného Ježíše, než jsme my zvěstovali, nebo vám nabízí jiného ducha, než jste dostali, nebo jiné evangelium, než jste přijali, klidně to snášíte!

Nauka o Svaté trojici, nebyla součástí evangelia. Byla přidána mnohem později (i když nauky o trojicích pohanských božstev byly dávno předmětem uctívání)

Byla to kopie a spojení pohanského s křesťanským. Podobně jako vánoce, velikonoce a další.

KC tuto nauku přijala jako dogma až v roce (zapoměl jsem to, ale Štefan může doplnit).

Apoštol Pavel říká, že i když to nebylo a není součástí evangelia KLIDNĚ TO SNÁŠÍTE.

To nepíše jako souhlas a pochvalu.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 21 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  Mysteri 30/1/2008, 12:18

Ahoj janmate,
nevím jestli si to vykládají správně nebo šatně já tam v tu dobu nebyla tak to nedovedu posoudit.Nikdy jsem si toho nevšimla dokud jsem na to nebyla upozorněna.Asi by to spíš patřilo do tématu Bible a její rozpory.Ale proč se píše v první kapitole Genesis o tom.že byli stvořeni muž a žena k obrazu Božímu a ve druhé zas,že ještě stvořeni nebyli a potom že Bůh stvoříl z prachu Adama?Ale jinak s tebou souhlasim.A todle pro mě není až tak podstatné jako spíš zajimavé.
Mysteri
Mysteri

Poeet p?íspivku : 305
Reputace : 0
Body : -25
Registration date : 08. 03. 07

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 21 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  Old.Stloukal 30/1/2008, 12:38

Hvězdlický napsal:2. Korinťanům 11:3,4

OLDA KOMENTUJE:
11,3 Obávám se však, aby to nebylo tak, jako když had ve své lstivosti oklamal Evu, aby totiž vaše mysl neztratila nevinnost a neodvrátila se od upřímné oddanosti Kristu.
11,4 Když někdo přijde a zvěstuje jiného Ježíše, než jsme my zvěstovali, nebo vám nabízí jiného ducha, než jste dostali, nebo jiné evangelium, než jste přijali, klidně to snášíte!
11,5 Mám však za to, že nejsem v ničem pozadu za těmi veleapoštoly!
11,6 I když mi chybí výmluvnost, poznání mi nechybí; to jsme vám pokaždé a v každém ohledu ukázali.
11,7 Nebo jsem se snad dopustil hříchu, když jsem sám sebe ponižoval, abyste vy byli vyvýšeni, že jsem vám totiž evangelium zvěstoval zadarmo?
11,8 Jiné církve jsem okrádal, když jsem od nich přijímal podporu, abych mohl sloužit vám.
ANO VNNSSJ ZTRATILY NEVINNOST NEJSOU JAKO DĚTI A JIŽ VŮBEC NEJSOU ČISTÍ JAKO HOLUBICE. JSOU LŽI PROROCI A ČINITELÉ NEPRAVOSTÍ PRO ZÍSKÁNÍ HMOTNÝCH STATKŮ SE NEŠTÍTÍ NI ŽÁDNÉ NEORAVOSTI!!!! ZKLAMALI A HANOBÍ SVÝMI SKUTKY BOŽÍ JMÉNO! JEDNOU ŘÍAKJÍ SVĚTSKY STUDIOVAT NENÍ SPRÁVNNÉ POZDĚJI PO TAK ZVANÉ NĚŽNÉ REVOLUCI STUDOVAT ANO A NYNÍ ZASE NE!!!!!!!!!! JE VELKOU OPOVÁŽLIVOSTÍ ŘÍKAT, ŽE SNIMI JE BŮCH DLE NICH JHWH V DUCHOVNÍ JEDNOTĚ.ATD ATD,ATD.


[b]Nauka o Svaté trojici, nebyla součástí evangelia.
Byla přidána mnohem později (i když nauky o trojicích pohanských božstev byly dávno předmětem uctívání)

OLDA KOMENTUJE:
Výslovná zmínka o Bohu coby Trojici se ve Starém zákoně nikde nevyskytuje – zmínku o třech osobách Trojice však nacházíme v Matoušově evangeliu (28,19-20):

„Jděte ke všem národům a získávejte mi učedníky, křtěte je ve jméno Otce i Syna i Ducha svatého a učte je, aby zachovávali všecko, co jsem vám přikázal.“
Problém je, že tento citát pravděpodobně takto doslova Ježíš nevyslovil a posun výroku k trojičnosti je spíše odrazem pozdější reflexe.

Řecké slovo τρίας (trias, trojice) se objevuje až ve 2. století u apologetů, např. u Athenagory z Athén:

(Křesťané) znají Boha a jeho Logos, vědí, co znamená jednota Syna s Otcem, co znamená společenství Syna s Otcem, co je Duch, co je jednota této triady, Ducha, Syna a Otce, a co značí rozlišení v této jednotě.
V západní církvi se objevuje latinské slovo trinitas (trojice) na počátku 3. století u Tertulliana. Jedná se o neologismus, který Tertullianus vyvinul, aby zároveň postihl trojici i jednotu (tres + unitas). Tertullianus také zavádí pro Otce, Syna a Ducha svatého označení persona, osoba. Rozlišuje také původně právnický pojmu substantia pro označení úhrnu těchto osob a personae pro jednotlivé strany tohoto celku. Podle tohoto rozlišení je Bůh ve své substanci jeden, ale v monarchii, panování jediného Boha, jsou činné tři personae, totiž Otec, Syn a Duch svatý. Podle jiné verze původu těchto pojmů užil Tertullian metafory kartáginského divadla, v němž si herci nasazovali na obličej masku (persona), která představovala jejich úlohu.

Řecká teologie 4. století, která měla rozhodující vliv na vypracování nauky o Trojici, užívá místo pojmu osoba řeckého slova ὑποστάσις (hypostasis, skutečnost, existence, přirozenost), jehož se i dnes v teologii užívá, neboť moderní pojem osoby je často nesprávně zaměňován se starověkým pojmem osoba.

Přijetí nauky v minulosti a současnosti
Podobně jako u jiných ústředních témat křesťanské nauky, např. christologie či spásy, nebyl v prvních staletích jednoznačně definován ani vzájemný vztah Otce, Syna a Ducha svatého. Již záhy se však objevuje jasné vymezení proti extrémům, které představoval adopcionismus či dokétismus.

V průběhu 4. století došlo k poměrně rychlému vnitrocírkevnímu posunu ve vnímání této nauky v souvislostí s ariánskou krizí a 1. konstantinopolským koncilem (381). Církev pak přijala za vlastní nauku obsah Nicejského vyznání a Nicejsko-konstantinopolského vyznání; tato vyznání uznává naprostá většina současných křesťanských církví. Ariánství přežívalo ještě několik staletí u germánských kmenů, avšak v teologických debatách již nehrálo žádnou roli.

V současnosti je nauka o Trojici součástí vyznání Světové rady církví a uznávají je všechny zúčastněné církve včetně katolické. Podobně přijímají tuto nauku také církve evangelikální.

Náboženské skupiny odmítající nauku o Trojici
Ty náboženské skupiny (nikoliv křesťanské, neboť křesťanské církve jsou definovány jako církve uznavající nauku o Trojjediném), které odmítají nauku o Trojici, většinou odmítají také nauku o božství Ježíše Krista, nebo jej pokládají za nižšího, než je Bůh. Mezi ně patří zvláště Svědkové Jehovovi či unitáři. Kvakeři nemají žádnou definici Boha, ať již trojiční či protitrojiční. Některé církve pak sice uznávají trojiční dogma, avšak zároveň jej chápou jinak než většina církví – např. některé letniční církve a další nezávislé skupiny.

Argumenty proti nauce o Trojici
The New Encyclopaedia Britannica říká: „Ani slovo trojice, ani vyslovená nauka jako taková se v Novém zákoně nevyskytuje, ani Ježíš a jeho následovníci nezamýšleli odporovat starozákonní šemě: ‚Naslouchej, [Izraeli]: Pán náš Bůh je jeden Pán.‘ Bible také učí, že pouze Bůh nemá počátek ani konec. Podle mnoha Biblických veršů je Bůh nejvyšší nad celou zemí i nad ostatními osobami.

Mar. 13:32, EP: „O onom dni či hodině neví nikdo, ani andělé v nebi, ani Syn, jenom Otec.“

Ježíš Kristus sám řekl, že Otec je větší než on (Jan 14:28).

Trojice v životě křesťana
Navzdory názorům, že nauka o Nejsvětější Trojici nemůže mít žádný vliv na způsob, jakým křesťan prožívá svou víru, přesto má podle křesťanství tato nauka zásadní vliv na spásu člověka. Podle apoštola Pavla mají křesťané „skrze Krista v jednom Duchu přístup k Otci“ (Ef 2,18). Cílem křesťanského života je společenství s Otcem a věčný život. Ten Bůh daruje lidstvu tím, že se spojuje s lidstvím vtělením Ježíše Krista, který vydává svůj život za hříšníky, a tak je možná obnova přátelství člověka s Bohem. Prostředkem, kterým Bůh navazuje pouto mezi věřícím a Ježíšem, je Duch svatý, který sjednocuje církev a uschopňuje křesťana, aby žil podle Boží vůle. Křesťan již během svého života vstupuje do společenství tří osob, které sdílejí jediné božství. Nauka o Trojici proto není pouze akademickou záležitostí, ale kontroverze ohledně této nauky se dotýkaly jádra křesťanské víry a způsobu života.

Pokud se má podstata Trojice přiblížit, přistupuje se k formulaci, že Otec miluje Syna a Syn miluje Otce. Tato láska je natolik božská a silná, že utváří vlastní osobu - Ducha svatého. Lidská rodina se pak také chápe jako obraz Nejsvětější Trojice, kdy z lásky mezi mužem a ženou vzniká další osoba - dítě.

PROTO JE TAKÉ MANŽELSTVÍ SVÁTOSTÍ MANŽELSKOU SE VŠEMI ODPOVĚDNOTMI, KTERÉ Z TOHO PLYNOU.

OSTATNÍ NÍŽE NAPSANÉ NEKOMENTUJI

OLDA


Byla to kopie a spojení pohanského s křesťanským. Podobně jako vánoce, velikonoce a další.


KC tuto nauku přijala jako dogma až v roce (zapoměl jsem to, ale Štefan může doplnit).

Apoštol Pavel říká, že i když to nebylo a není součástí evangelia KLIDNĚ TO SNÁŠÍTE.

To nepíše jako souhlas a pochvalu.
Old.Stloukal
Old.Stloukal
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Male Poeet p?íspivku : 491
Age : 79
vztah k organizaci : BYL JSEM ČLENEM NSSJ
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 11. 02. 06

http://WWW.SEZNAM.CZ

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 21 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 30/1/2008, 13:04

Oldo, Oldo jako fór to možná je dobrý, ale proč opisuješ bez dalšího vysvětlení něco, co jiný už dříve napsal? Nebo tím chtěl básník něco říci?king
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 21 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  Old.Stloukal 30/1/2008, 13:39

Jirka z P. napsal:Oldo, Oldo jako fór to možná je dobrý, ale proč opisuješ bez dalšího vysvětlení něco, co jiný už dříve napsal? Nebo tím chtěl básník něco říci?king

JIRKO!

VY VŠICHNI ZDE OPISUJETE A ROZVÍJÍTE MYŠLENKY JIŽ MNOHOKRÁTE VYSLOVENÉ A NAPSANÉ ZDE ČI NA JINÝCH MÍSTECH!

ASI TI VADÍ CO JSEM NAPSAL O VNNSSJ, NEBOŤ VĚTŠINA Z VÁS NEVÍ JAK BY TUTO ORGANIZACI PROMĚNILA K OBRAZU SVÉMU, ALE OTEVŘENĚ TO NECHCE PŘIZNAT.

HLEDAJÍ ZDE JINÉ OVCE, KTERÉ JIM BUDOU ZBOŽNĚ NASLOUCHAT A DOUFAJÍ, ŽE JE N ALEZNOU A BUDOU OVLÁDAT SKRZE TAJEMNÉ MEDIUM INTERNETU.

NIKDO Z VÁS ČI NÁS NENÍ VYJIMEČNÝ, JEDINEČNÝ A ZVLÁŠTNÍ CO DO DOKONALOSTI LÉPE ŘEČENO V NEDOKONALOSTI JSME SI ROVNI.

NENÍ TO ŽÁDNÝ FóREK, ALE SNAHA ŘÍCI TO CO POVAŽUJI ZA NUTNÉ!

POKUD NEVÍŠ CO JSEM CHTĚL ONÍM PÍSEMNÝM VÝTVOREM SDĚLIT, TAK SE VÍCE MODLI A PROS DUCHA SVATÉHO O POMOC, NIKOLIV ÚČINNOU SÍLU VNNSSJ.

OLDA
Old.Stloukal
Old.Stloukal
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Male Poeet p?íspivku : 491
Age : 79
vztah k organizaci : BYL JSEM ČLENEM NSSJ
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 11. 02. 06

http://WWW.SEZNAM.CZ

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 21 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 30/1/2008, 13:47

Olodo víš, že se to se dá léčit?
POKUD NEVÍŠ CO JSEM CHTĚL ONÍM PÍSEMNÝM VÝTVOREM
SDĚLIT, TAK SE VÍCE MODLI A PROS DUCHA SVATÉHO O POMOC, NIKOLIV ÚČINNOU
SÍLU VNNSSJ
.
To vypadá na paranoiu.

Nemám nic proti opisování, ale přiznám se, že jsem taky v dobré víře jen uvedl citaci a nic k tomu nepřipsal, ale teď vidím, že to není dobrý přístup. Proto jsem se ptal. A ty hned takový útok.

Jak jsem uvedl, dá se to léčit.
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 21 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  Old.Stloukal 30/1/2008, 20:27

Jirka z P. napsal:Olodo víš, že se to se dá léčit?
POKUD NEVÍŠ CO JSEM CHTĚL ONÍM PÍSEMNÝM VÝTVOREM
SDĚLIT, TAK SE VÍCE MODLI A PROS DUCHA SVATÉHO O POMOC, NIKOLIV ÚČINNOU
SÍLU VNNSSJ
.
To vypadá na paranoiu.

Nemám nic proti opisování, ale přiznám se, že jsem taky v dobré víře jen uvedl citaci a nic k tomu nepřipsal, ale teď vidím, že to není dobrý přístup. Proto jsem se ptal. A ty hned takový útok.

Jak jsem uvedl, dá se to léčit.

JISTĚ LÉČIT SE DÁ VŠE, ALE S PARANOIKY TO JDE ZTUHA.

OLDA
Old.Stloukal
Old.Stloukal
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Male Poeet p?íspivku : 491
Age : 79
vztah k organizaci : BYL JSEM ČLENEM NSSJ
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 11. 02. 06

http://WWW.SEZNAM.CZ

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 21 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  stefan 30/1/2008, 22:34

vera
Máš námitky, že SYN nám byl dán? To, že byl "v bedrech"v lůně"o tom není polemika,ta je jen a POUZE o čase. kdy se to stalo to zjevení SYNA nám!!!
Nevedel som, že ako to myslíte. Preto som sa pýtal. Súhlasím, že Boh sa zjavil ako Syn až narodením Ježiša. Rovnako dodávam, že Boh bol Synom aj predtým. Súhlasíte?

V té trojici a trojjedinosti je problém!!! Rozdělit Boha na tři kusy a ještě pochybovat o svatosti o SYNU i Duchu sv je to v té hnusné tradici obsaženo, je drzost nejvyššího řádu to zde NEBUDEME rozebírat, že né?!
Neviem ako to myslíte. Pravdou je, že náuka o sv. Trojici dokáže pohodlne vysvetliť aj tie časti Písma, s ktorými má Vaša náuka problém. To, že občas hovoríte o vlastnom znovuzrodení a zjavení, ktoré Vám bolo dané, to je všetko v poriadku. Písmo je to, s čím máte zatiaľ problémy. Možno však objasníte viac svoju vieru. Času máme dosť.

Opakuji Bůh přišel SÁM tj ten minule zmíněný Izaiáš a zjevil se v SYNU!!! AMEN!!!
Pre mňa toto znie zvláštne. Čo to znamená "zjevil se v SYNU"? Ako to interpretujete? Možno je komunikačný problém. Ja by som to povedal takto: Boh sám prišiel a spasil nás, prišiel Boh Syn. Bol to Syn, kto na seba zobral ľudské telo. Nebol to Otec. Ak si myslíte, že sa mýlim, tak prosím dokazujte.

Hvězdlický
KC tuto nauku přijala jako dogma až v roce (zapoměl jsem to, ale Štefan může doplnit).
325.
Pre ilustráciu, Písmo sa dostalo do približne takej podoby ako dnes až okolo roku 370 - 400.

Mysteri
Ale proč se píše v první kapitole Genesis o tom.že byli stvořeni muž a žena k obrazu Božímu a ve druhé zas,že ještě stvořeni nebyli a potom že Bůh stvoříl z prachu Adama?
Máte pravdu, že je to zaujímavé a veľa ľudí to skutočne zaujímalo a veľa ľudí sa tým aj skutočne zaoberalo. Najrozšírenejšia a najpravdepodobnejšia /pre niektorých "istá"/ teória hovorí asi toto.
Genesis, tak ako aj ostatné knihy tvoriace Pentateuch pozostávajú najmenej z štyroch prameňov. Tieto pramene existovali viac-menej nezávisle na sebe po veľmi dlhý čas, či už v ústnej, alebo písomnej podobe. Teraz si musíme položiť otázku, kedy sa k nám dostáva Pentateuch v takej podobe, ako ho môžeme vidieť dnes. Moja predstava /podporená nejakými vedomosťami, citovať, ale nebudem/ je takáto. Hebrejsky ľud sa delil na dve kráľovstvá, Izraelské a Judské. V každom z nich vznikala vlastná tradícia, možno povedať, že vzájomne ovplyvniteľná. Potom prišlo Babylonské zajatie. Judsko úplne padlo a Izrael v konečnom dôsledku bol rozvrátený už pred tým. Židia boli dovedení do exilu, padol chrám a pre židov nastala nová skutočnosť. Život bez chrámu a bez obiet. Ediktom sa neskôr židia vracajú do vlastnej krajiny, budujú znovu chrám a začínajú nábožensky žiť. Je tu však jedna zmena. Židia z kráľovstva Judského sa začali miešať zo židmi z kráľovstva Izraelského. Chrám už bol vybudovaný a židia mohli obnoviť kult. Ale ako? Tak, že sa našiel jeden /alebo viac/ redaktor, ktorý začal spisovať posvätné tradície. A aby neublížil ani jednej, ani druhej strane, tak tieto dve /trochu rozdielne/ tradície spojil. A tak dnes môžeme v prvej kapitole Genesis čítať jednu tradíciu o stvorení, a v druhej kapitole /2,4/ môžeme vidieť druhú tradíciu o stvorení. Okrem toho odborníci vidia aj iné tradície, ktoré redaktor implementoval do svojho diela.
V čom má táto teória výhodu. Výhodou je, že pohodlne dokáže interpretovať a objasniť tie časti Pentateuchu, ktoré sú očividne paralelné a pritom nie celkom rovnaké. Okrem stvorenia sa jedná napríklad o správu o potope.
Čo je nevýhodou tejto teórie? Že je to len teória, aj keď stále viac ľudí je presvedčených, že je to pravda.
Veľmi zjednodušene a naivne som podal tento príbeh, ale myslím, že som dosť dobre vyjadril, čo som chcel povedať a myslím, že som aj dosť dobre odpovedal na Vašu otázku.
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 21 Empty trojjedinost NO!!!

Příspěvek  vera 31/1/2008, 01:20

Milý Štefane,
Ježíš Kristus je Pánem a proto je věčný!Člověkem se stal kvůli nám a našemu spasení a ON ty podmínky vysvobození dodržel! Myslím, že tomuto momentu věnuješ málo pozornosti!
Jinak by do našeho těla NEMUSEL!
Zjevil se jako osoba v mase - podobný synu člověka!, ale byl Synem Božím ONLY!!! Tedy BOHEM!!!
Ptáš se na základě čeho je Otec a Syn titul? Není to jméno je to popis čistě taxativní i když je Otcem a Synem JEDINEČNÝM!!!Vše je dáno pro naše správné chápání věcí NEVIDITELNÝCH!Pokud jde o Tebou proklamovaný rozhovor O+S, tak ten tam vidíš jen Ty a Tobě podobní/Genesis 1,26;/
Jak vidíš Ty, božské zplození, když obvykle trojiční v tomto momentu káží bludy???a Ty prý problém nemáš!
Také píšeš, že kdo viděl ve SZ Boha, viděl vlastně Syna a né Otce?
Podle mně, když už chceš pitvat, tak vždy viděl JEDNO!!! Nikdy extra Otce, ani Syna, ani Ducha Svatého, ale JEDNO!!! Chápeš? Tak to je v celém Písmu Svatém JEDNO, JEDEN Bůh!!!NIKDY TŘI!!!viz ap Filip NZ!
Věřím, že mnoho bludných věcí /credo/dokáže leccos pohodlně vysvětlit, ale né pro vyvolané věřící, jako jsem já! AMEN!!!
Co znamená, že se zjevil v Synu?Tobě to připadá všední, když Bůh z nebe sestoupí k lidem z lásky???a nechá se dobrovolně zabít strašnou smrtí???
ps ještě mi to nedá malou otázečku, pro Tebe je Písmo Svaté teorie???to jsem se v cizí hovor dostala...

vera

Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 17. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 21 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  Hvězdlický 31/1/2008, 09:07

kód:
Zjevil se jako osoba v mase - podobný synu člověka!, ale byl Synem Božím ONLY!!! Tedy BOHEM!!!

Slovo Bůh označuje postavení. Funkci. Boží Syn podle mne nebyl Bohem, ale stal se jím mnohem později, až mu byla svěřena VEŠKERÁ MOC NA NEBI I NA ZEMI.

Izajáš 9:6 Nebo dítě narodilo se nám, syn dán jest nám, i bude knížetství na rameni jeho, a nazváno bude jméno jeho: Předivný, Rádce, Bůh silný, Rek udatný, Otec věčnosti, Kníže pokoje.

BUDE, STANE SE, POZDĚJI A NE OD POČÁTKU.

O Bohu Otci je psáno že JE DUCH. (to je jeho podstata) Tedy duchovní bytost. A této podstaty, duchovní, byl a je i jeho Syn. Je tedy "po otci duchem".

Na příklad Syn pekaře není pekař. Syn krále není král. Syn Boha není Bůh. Ale jen člověk a nebo duch.

Protože všechny duchovní bytosti jsou nazvány "boží synové" museli by tedy být stejně jako prvorozený Syn také Bohové.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 21 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  vera 31/1/2008, 09:55

Milý Hvězdický,
teď jsi mně nadzdvihl!
Syn Boha není pro Tebe Bůh a Bůh je postavení-funkce???A že se Syn stal Bohem mnohem později???
Toto je vyznání a poznání křesťany, když je řečeno, jestliže neuvěříte, že Já JSEM ZEMŘETE v hříších???
To se nebojíš, že to máš špatně??? To v KS takhle?
Syn pekaře jasně nemusí být pekař, ale je to ČL0VĚK!!! Zjevený SYN byl z BOHA VŠEMOHOUCÍHO zázrakem zplozen, tak je to BUH, ON nemusel čekat, až se jím STANE!!! BUH sestoupil k nám bratře Hvězdický, tak to nemůžeš překrucovat!!! Melchisedechem Veleknězem se stal, kdy? Nepřišel náhodou, také kvůli tomu?čti Židům8+9!
ON není stvoření, ani stvořený, je Jednorozený z Otce není syn Marie je Bohem, kterého Marie panna porodila!
Otec Věčnosti nám byl dán i Syn v proroctví Izaiáše proroka a Ty stále NIC NECHÁPEŠ?
Já vím, že dostat se ze zažraných SJ nauk je zázrak z Ducha Sv, vím to jistě, ale takhle jak Ty to vyznáváš to opravdu NENÍ!!!
Když poukazuji, že jako lidé jsme byli stvořeni/a to je rozdíl od Ježíše/ jako duchové k JEHO BOŽÍMU OBRAZU, tak protestuješ a říkáš, že to je ňáká cizí nauka a ono je to Písmo sv, žádná teorie, jak zase píše Štefan!!
Zkrátka nevím, nevím,ale SJ se velmi čitelně podepisují!
Pán s TEBOU!

vera

Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 17. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 21 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  Mysteri 31/1/2008, 10:56

Díky Stefane taky už mě to napadlo.Asi je to nejpravděpodobnější vysvětlení.
Mysteri
Mysteri

Poeet p?íspivku : 305
Reputace : 0
Body : -25
Registration date : 08. 03. 07

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 21 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 31/1/2008, 13:00

Trošku to zjednoduším, Stefan nám zde ukazuje na jeho pohled potažmo víru, že vlastně ani tak moc nevěří v inspirovanost Písma a defakto staví Boha do role teoretika.
Až tak daleko se to dostává, když se na Písma člověk dívá svýma očima. lol!
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 21 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  Hvězdlický 31/1/2008, 16:35

kód:
teď jsi mně nadzdvihl!
Syn Boha není pro Tebe Bůh a Bůh je postavení-funkce???A že se Syn stal Bohem mnohem později???

Až prezident bude mít syna, tak podle této teorie bude jeho Syn opět prezident, jako otec.
Zbývá jen, aby byl součástí trojice, otec, matka, syn. Aby se mohl všelijak proměňovat.

To, že jsem tě nadzvedl ukazuje, že si myslíš, že jsem pitomec.

Docela jsi mne pobavila. Já se na tvé názory dívám podobně, ale nenadzvedávají mne. Nejsem tak sebejistý. Jen mne chvilku bolelo za krkem od "kroucení hlavou".

Jsem rád, že uznáváš, že pekař (je jedno jestli mu řeknu bůh, nebo ministr, nebo jinak, prostě pekař Váňa (JHVH) má syna a ten není pekařem, ale člověkem. Navíc nemá jméno Franta, jako otec, ale své osobní Pepík. Na titul pekaře si musí ještě počkat.

V případě Boha, který je podstatou duchovní bytost, nepřipouštíš, že jeho Syn je také duch, ale musí být podle tebe, také Bůh.

Který z nich je vyšší?? Nebo je to nesmysl, že Otec Poslal Syna???
Takže neposlal, ale šel na zem sám převtělený v Syna.
Guláš mám rád, ale ne tohoto druhu.

Ježíš na několika místech mluví o SVÉM BOHU A SVÉM OTCI O VAŠEM BOHU A OTCI.

Takže Bůh má nad sebou Boha. Nebo je to dvojvládí?? Pardon. Trojice a bohorovnost.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 21 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  stefan 31/1/2008, 17:21

vera
Pokud jde o Tebou proklamovaný rozhovor O+S, tak ten tam vidíš jen Ty a Tobě podobní/Genesis 1,26;/
Predsa Nový zákon niekoľko krát ukazuje Ježiša ako hovorí k Otcovi, a ukazuje aj Otca, ako hovorí k Synovi. A to aj pred, aj po smrti Ježišovej. Vy tam skutočne ten maličký rozdiel osôb nevidíte?

Jak vidíš Ty, božské zplození, když obvykle trojiční v tomto momentu káží bludy???a Ty prý problém nemáš!
Ako vidím božské plodenie? Aké plodenie myslíte? Myslíte splodenie Ježiša Krista tu na zemi?

Také píšeš, že kdo viděl ve SZ Boha, viděl vlastně Syna a né Otce?
Podle mně, když už chceš pitvat, tak vždy viděl JEDNO!!! Nikdy extra Otce, ani Syna, ani Ducha Svatého, ale JEDNO!!!
To som len chcel trošku rozviesť úvahu na túto tému, lebo aj Starý zákon niekoľko krát píše, že Boha nikto vidieť nemôže. Ale Starý zákon aj píše, že predsa len Boha niekto videl. Tak ma napadlo, že či to, že Boha nikto vidieť nemôže sa nespája s Otcom a teda tí, čo Boha videli a zostali na žive, či náhodou nevideli Syna? Rozumiete? Teda nikto nemôže vidieť Otca, ale ľudia môžu vidieť Syna. Nakoniec sa Syn ukázal v ľudskom tele, aby ho všetci videli. Ale to len tak uvažujem, niektoré texty to možno na prvý pohľad naznačujú.

Věřím, že mnoho bludných věcí /credo/dokáže leccos pohodlně vysvětlit, ale né pro vyvolané věřící, jako jsem já! AMEN!!!
Kde máte istotu, že to, čomu veríte je naozaj Pravda? A, vždy ma to skôr ťahá tam, kde sa na otázky ponúkajú aj odpovede.

Co znamená, že se zjevil v Synu?Tobě to připadá všední, když Bůh z nebe sestoupí k lidem zlásky???a nechá se dobrovolně zabít strašnou smrtí???

No, nepripadá mi to všedné, ale čo to má spoločné s mojou otázkou? Ide mi o terminológiu. Čo to znamená, že sa zjavil v Synovi? Keby ste povedali, že sa nám zjavil /predstavil/ ako Syn, to by som rozumel, ale nerozumiem tomu, "v Synovi".

ps ještě mi to nedá malou otázečku, pro Tebe je Písmo Svaté teorie???to jsem se v cizí hovor dostala...
Ako ste na to prišli?

Jirka z P.
Trošku to zjednoduším, Stefan nám zde ukazuje na jeho pohled potažmo víru, že vlastně ani tak moc nevěří v inspirovanost Písma a defakto staví Boha do role teoretika.
Naozaj nechápem o čo vám dvom ide. Čo máte s tou "teóriou" a "teoretikom"? Povedal som ja niekedy, že Písmo je teória?

Hvězdlický
Až prezident bude mít syna, tak podle této teorie bude jeho Syn opět prezident, jako otec.
Zbývá jen, aby byl součástí trojice, otec, matka, syn. Aby se mohl všelijak proměňovat.
Pán Boh je nekonečný, to môžeme vypozorovať zo stvorených vecí, napríklad aj z nekonečného vysvetľovania Vám.
Pozrite sa. My sa na Boha nedívame ako na funkciu. My sa na Boha a jeho stvorenie dívame takto.
Podstata - človek, plodí človeka.
Podstata - zviera, plodí zviera, každé podľa svojho druhu.
Podstata - duchovná bytosť, neplodí nikoho, všeobecne ich voláme "anjeli".
Podstata - Boh, plodí Boha. Je nekonečne iný ako duchovná bytosť /anjel/, aj keď je duchovnou bytosťou, je nekonečne iný ako človek, aj keď v Ježišovi sa stal človekom, je nekonečne iný od všetkého svojho stvorenia, aj keď sa môže predstaviť vo všetkom, čo stvoril.

To znamená, že Boh nie je len funkcia, ktorú niekto zastáva. Je to podstata. Kráľ, prezident, cisár, to všetko sú len prví medzi rovnými. Boh je absolútny. Hovoríte, že Boh je duch. Aj anjel je duch. Ale anjeli sa nemôžu vzbúriť a zvoliť si nového Boha. Hoci Boh je duch, je nekonečne iný ako anjeli. A pravý Boh je len jeden. Ak Ježiša nazývate Bohom, a pritom neveríte, že je jedno s Otcom, teda, že Otec a Syn je jeden Boh, tak potom máte dvoch Bohov, pričom jeden z nich musí byť zákonite ten nepravý.
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 21 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  Mysteri 31/1/2008, 17:42

Ahoj Vero já teď zas budu trošku mimo téma.Ale myšlenky které zde prezentujete jsem zatím nezaznamenala u žádné církve ani náboženské skupiny.Můžu se zeptat odkaď je čerpáte?
Mysteri
Mysteri

Poeet p?íspivku : 305
Reputace : 0
Body : -25
Registration date : 08. 03. 07

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 21 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  Hvězdlický 31/1/2008, 18:25

kód:
Hovoríte, že Boh je duch. Aj anjel je duch. Ale anjeli sa nemôžu vzbúriť a zvoliť si nového Boha. Hoci Boh je duch, je nekonečne iný ako anjeli. A pravý Boh je len jeden. Ak Ježiša nazývate Bohom, a pritom neveríte, že je jedno s Otcom, teda, že Otec a Syn je jeden Boh, tak potom máte dvoch Bohov, pričom jeden z nich musí byť zákonite ten nepravý.

Satan je jeden z Božích synů. Duchovní bytost. Vzbouřil se a přijal POSTAVENÍ (funkci) BOHA TOHOTO SVĚTA.
Tedy stal se bohem.
Andělé, kteří se vzbouřili, vybrali si tohoto boha (satana) za svého vládce.

Nebo ne??

Dál píšeš, že pravý Bůh je jen jeden. Souhlasím. Je nekonečný, nemá počátek. Syn, ale má počátek Od Otce. Kdyby neměl počátek, stejně jako Otec, NEBYL BY SYNEM, ALE DVOJNÍKEM.BRATREM A DVOJČETEM...
Protože není dvojče ani dsvojník, je samostatná duchovní bytost, sice stejné, duchovní podstaty, ale jiného postavení. Podřízeného a poslušného Syna.
Takže Bůh nesestoupil v lidské podobě na zem, ale Syn byl poslán a byl mu dán ůkol, který splnil. Díky tomu, se stal Bohem.

Protože slovo BŮH, znamená MOCNÝ VLÁDCE.
A takový bůh a bohové není jen jeden.(i bůh satan je mocný vládce)

Tyto dva texty ukazují, že je jediný pravý Bůh a dárce života a druhá osobnost, jediný Pán (jeho Syn)

1. Korinťanům 8:5,6 I když jsou tak zvaní bohové na nebi či na zemi - jakože je mnoho takových bohů a pánů -
my přece víme, že je jediný Bůh Otec, od něhož je všecko, a my jsme tu pro něho, a jediný Pán Ježíš Kristus, skrze něhož je všecko, i my jsme skrze něho.

O nějaké trojici ani slovo..-.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 21 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 21 z 40 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru