Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Trojjedinost

+43
jája
Styvi
Ing.Peter
pepakrocan
Bulhar
delta.gama
Tonda Vlas
Jesen
zbysek
schwanenburg
candy
sazeč
vedros
jacky89
Jiří Hrádek - Matýno
Dora
vera
oskar
dov
Jane
Petr Sláma
Veronika
Zdeněk Bláha
Luboš Kolafa - absolvo
Černá ovce sboru
Petr W.
Biblicky krestan
Old.Stloukal
Nikola Tyrpak
jona777
Vladislav Kulda
janmat
Mysteri
Martin Cibulka
drobeček
Hvězdlický
Doktorka White
Petr V.
stefan
Jirka z P. (queens)
František
haid
Věra Kolafová - quaero
47 posters

Strana 20 z 40 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Next

Goto down

Trojjedinost - Stránka 20 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  Hvězdlický 24/1/2008, 16:06

kód:
Zajímavé vysvětlení.
Na základě jedné věty z Bible.
To už jsem někde zažila....

Ano. I tady se to dá zažít na obou stranách.

Je ale na tobě si přidAT DALŠÍ TEXTY A FAKTA. TŘEBA- NAMÍSTO SLOVA TAJEMSTVÍ SI DÁT TO, CO NĚCO ZAHALUJE A ¨VYTVÁŘÍ ONO TAJEMSTVÍ. TEDY SLOVO "ZÁVOJ"

2. Korinťanům 3:16 Avšak 'když se obrátí k Pánu, je závoj odstraněn'.

Nebo-li TAJEMSTVÍ ODHALENO.

i TENTO TEXT UKAZUJE, ŽE KDO SE OBRÁTIL K PÁNU JEN POMYSLNĚ, ZŮSTAL ZÁVOJ, KTERÝ ZAHALUJE FAKTA NATOLIK, ŽE SE MU JEVÍ JAKO TŘAJEMSTVÍ...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 20 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 24/1/2008, 16:16

sunny flower
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 20 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 24/1/2008, 17:41

Je ale na tobě si přidAT DALŠÍ TEXTY A FAKTA
Ne, to na mně opravdu není.
Když se k biblickému textu přiřadí komentář, který není v souladu s kontextem celé kapitoly, celé knihy nebo celé Bible, nemá to smysl argumentovat na něj novým textem.

Líbí se mi praktická knížka Kay Arthurové "Jak studovat svou Bibli", o které tu psal už Matýno a na jejíž objednání tu napsal kontakt dov.
Kdo by si jí chtěl taky objednat, tak může zde:
http://www.kmspraha.cz/knihkupectvi/bible-a-biblicke-studium/7047

Myslím, že to je opravdu dobrý způsob, jak zkoumat Písmo a zjišťuju, že tuto metodu, nebo jí velmi podobnou, používají i v ostatních křesťanských církvích.

Na rozdíl od skutečného zkoumání Písma je totiž to "studování Bible podle SJ" opravdu pouhé vytrhávání textů za účelem potvrzení dané nauky nebo myšlenky.
(Uvědomuju si, že jsem tuhle metodu SJ ale stále používala v podstatě i když jsem od SJ odcházela (jinou metodu jsem tehdy ani neznala), totiž, že jsem zase jen jednotlivými texty dokládala chybnost SJ nauk.)

Vytrháváním textů bez kontextu celé Bible mohou totiž lidi sestavit libovolné množství doktrín a náboženských soustav učení, které budou v podstatě logické a budou vypadat, že tvoří jednotný celek, ale s Biblí nebudou mít nic společného.
Jenže zkoumat Písmo ale je opravdu něco jiného.
Takže z toho vyplývá, že pouhé přestřelky pomocí textů v podstatě nemají cenu.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 20 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  Hvězdlický 24/1/2008, 19:09

Tady s tebou plně souhlasím a sám na to tlačím, zajímat se o myšlenku Bible a ne jednoho textu.

Uvedl jsem nedávno i jeden příklad, na kterém někteří staví učení o trojici. "já a Otec jedno jsme".

Podobně jsou použity texty i pro jiné nauky, o kterých se církve mezi sebou přou a které jim nedovolí jakoukoliv "ekumenu" a vyvolávají jen boj. (usměvaví vlci v beránčím rouše)

Praxe je tedy něco jiného, a návod v knize o které se zmiňuješ, bude jen asi nějaké zbožné přání.
A nebo návod při studiu (s poznámkami pod čarou), podobně jako u SJ, jak dojít k předem stanovenému cíli.

To je zase jen můj skromný názor..Nic netvrdím..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 20 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 25/1/2008, 08:15

návod v knize o které se zmiňuješ, bude jen asi nějaké zbožné přání.
Nevím proč si dopředu, aniž jsi tu knížku četl, toto myslíš.

sám na to tlačím, zajímat se o myšlenku Bible a ne jednoho textu.
Uvedl jsem nedávno i jeden příklad, na kterém někteří staví učení o trojici. "já a Otec jedno jsme".
Téma o trojici tu má myslím dost stran na to, aby bylo vidět, že ti, kteří věří tomu, že Bůh je sice jeden, ale přitom není jednoduchý, to podkládají nejen tím jedním textem "já a Otec jsem jedno", ale celým kontextem Bible.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 20 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  Old.Stloukal 25/1/2008, 08:18

Jirka z P. napsal:No narážím na to, že kdyby to už nebylo pro některé tajemstvím, tak by, když už ne z ostatní lidí, museli všichni židé rozpoznat, že tím semenem byl Kristus, Mesiáš? Ale pokud je mi známo tak to se nestalo. Proto si myslím, že pro některé to tajemstvím stále je.

ANO JE TO TAJEMSTVÍ A ZEJMÉNA PRO LIDI MATERIÁLNĚ MYSLÍCÍ JE TO NAPROSTO NEPOCHOPITELNÉ A SNAŽÍ SE TO PŘIZPŮSOBITI K OBRAZU SVÉHO MYŠLENÍ A TO NENÍ SPRÁVNÉ!

ROZPORY BUDOU AŽ DO DRUHÉHO PŘÍCHODU JEŽÍŠE.VNNSSJ JSOU ALE ZCELA MIMO, NECHTĚJÍ PŘIZNAT POCHYBENÍ JAKO ŽIDÉ, SE KTERÝMI JSOU VE VĚTŠÍ DUCHOVNÍ JEDNOTĚ NEŽ S CÍRKVEMI KŘESŤANSKÝMI. TO JE FAKT.

OLDA
Old.Stloukal
Old.Stloukal
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Male Poeet p?íspivku : 491
Age : 79
vztah k organizaci : BYL JSEM ČLENEM NSSJ
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 11. 02. 06

http://WWW.SEZNAM.CZ

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 20 Empty trojjedinost jen to né!!!

Příspěvek  vera 25/1/2008, 21:00

;Milý Štefane,
děkuji a pokud mi čas dovolí budu odpovídat! Pro záčátek, bych jen verš Koloss.2,2, aby potěšena byla srdce naše/vyvolených/ v lásce ku poznání tajemství Boha /singulár/ i Otce i Krista!!! Ještě jeden: Nebo v Něm /v KRISTU/ přebývá plnost Božství TĚLESNĚ!!! Koloss.2,9;
Teď ta Tvoje otázka, z nebe mluví Otec v řece je křtěn Syn a zjevuje se holubice! Nevím jestli se ptáš pouze na tu zjevenou holubici a případně, čím je?Je to právě o té všudypřítomnosti!Je psáno, že podobenství JSOU kamenem úrazu věřícím, né nevěřícím!!! To se zde báječně naplňuje!!
Pro mně je to zjevený symbol čistoty spolu s vyznáním a přiznáním, kdo, že je v té vodě! Sem tam, to tu někdo napíše, ale když se pro lidičky nastaví podobenství rodiny, ač tam opět lidsky chybí matka, tak ono to bude více o vztahu, než o rodině!!! To jen hastrmani zde argumentují, táta a hošík!!! NO NO!!!
Zjeven v tom těle, mělo vážný důvod, naší spásy a proto je třeba pracovat v tomto úhlu! To, že se to bludařům hodí, jako argument množiny Boha, tak za to NELZE vinit Písmo Svaté!!! Tam více Bohů ve smyslu Nejvyššího, opravdu chybí a mně to velmi těší!!!To, že řady trojičních bludařů rostou geometrickou řadou je jistě smutný fakt!Opět NIC nového pod sluncem, Višnu, Kršnu, Šiva +etc to už zde v minulosti BYLO!!! Já jen, že původ by nám nemusel zůstat zrovna utajen! a také nezůstal HALELUJAH!!!
Dále se ptáš na Mat.28,19, který je trojičáři hrubě zneužíván a nepochopen, protože tam Kristus Pán mluví o Jméně do kterého se má křít a není v žádném pádu o formuli!!! To už je ten blud a zneužití!
Nám vykoupeným byla ZJEVENA tajemství a jak vidíš NEJSOU pro každého, JEN pro vyvolené!!! Jan3,27;Nemůže člověk vzíti NIČEHO, leč by jemu dáno bylo z NEBE!!! Také výklad Písma nezáleží na rozumu lidském, ale JEN z Ducha sv!II.Petr1,20,21; Zase zde je dobré říci, že znovuzrozenému je i mysl REGENEROVÁNA! Jako second part!
Jinak Tě pozdravují bratři a sestry, neboj je nás po šírém světě dosti, ale nechme to na Pánu ON VÍ!!! My máme kázat EVANGELIUM, tak to dělám!!!
Jako merit bych Ti chtěla poslat Řím.1,18-21; Nebo, což poznáno býti může býti o Bohu, známé jest jim! Very Happy Nebo neviditelné věci Jeho už od stvoření světa i rozumem pochopeny bývají, ta Jeho věčná MOC a Božství, tak, aby oni/hastrmani/ byli bez VÝMLUVY!!!! No není to výstižné zvl pro tento web bratře???Pán Ti žehnej!

vera

Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 17. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 20 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  stefan 25/1/2008, 21:39

Aj ja Vás zdravím vera, v prvom rade sa musím priznať, že Vaša čeština je pre mňa niekedy skutočný problém. Neviem prečo. Píšte nejakým nárečím?

Dále se ptáš na Mat.28,19, který je trojičáři hrubě zneužíván a nepochopen, protože tam Kristus Pán mluví o Jméně do kterého se má křít a není v žádném pádu o formuli!!! To už je ten blud a zneužití!
To s Vami rád súhlasím, že máme byť pokrstení do Ježiša Krista, aby sme s ním tvorili jedno telo. Čo to však mení na tom, že človek je krstený v mene /meno/ Otca, Syna, i Ducha svätého? Je tým menom Ježiš, alebo Jahve? Aké je meno Otca, Syna, i Ducha svätého?

V ostatnom Vašom texte - neviem načo by som mal reagovať.
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 20 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  vera 25/1/2008, 22:43

Milý Štefane,
mám češtinu křtěnou Vltavou, tak nevím, jaký dialekt, ale spíše NEZVYK!?Neboj to se poddá!
Soustřeď se na citaci textu Mat.28,19, prosím!..jdouce a učte všecky...křtíce je ve /lépe DO/ JMÉNO!!!! To je POSTATA VERŠE!!! DO nebo VE JMÉNO!!! Ve SZ to byl JHWH-Elohim JAHVE v NZ je to JEŽÍŠ KRISTUS je to stále ten stejný PÁN, který se zjevoval duchovně patriarchům a v NZ se zjevil tělesně!!! ON se nemění, je to ta JISTOTA, kterou v NĚM máme ON SE NEZMĚNIL!!!
To jen rarach kličkuje a kroutí se okolo !!!Je důležité nadmíru, vzývat JEHO JMÉNO, čti Řím.10,9!!! Vyznáš-li ústy Pána Ježíše budeš SPASEN! Jistě, že tam je také víra v Něho! Bez víry nemůžeme správně vyznávat! Opět znovu si přečti Skutk.4,12! Není jiného jména daného lidem skrze, které můžeme býti spaseni!
Nejdříve JMÉNO a pak VEJDEME!Já osobně vzývám NAHLAS JEHO JMÉNO JEŽÍŠ KRISTUS! A ON SLYŠÍ, ON JE ŽIVÝ Bůh! Pán Ti žehnej Štefane!

vera

Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 17. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 20 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  dov 25/1/2008, 23:50

Milá Věro,

Váš poukaz na Boží jedinnost je zajímavý, ale nepřijdemi že z něj nějak vyplývá, že by nutně muselo jít o jednu osobu. scratch

Přijde mi, že jen neužíváte původním biblickým způsobem výraz jméno. Jméno v biblickém pojetí není jen označením, ale charakterizuje osobu. Znát něčí jméno tehdy znamenalo znát jej.

Křtít ve jméno, bych vyložil jaqko uvádět do vztahu s dále jmenovanými. Možná bych to spojil s odkazem na 1 Kor 12:13, kde je křtít užito v podobném smyslu.

Vaše úvahy o vtělení jsou velmi zajímavé, ale nevím jak moc jsou dokončené. Zajímalo by mne jak vykládáte Ježíšovy modlitby k Otci a jeho zmínky kam odochází a jeho řeč učedníkům ve večeřadle. Váš halasně vytrubovaný monarchismus vypadá hrdě, ale navím jak moc drží pohromadě. Wink

Dóv
dov
dov

Male Poeet p?íspivku : 443
Age : 48
Reputace : 0
Body : 50
Registration date : 23. 10. 07

http://www.sweb.cz/asre

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 20 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  Hvězdlický 26/1/2008, 08:27

kód:
Nejdříve JMÉNO a pak VEJDEME!Já osobně vzývám NAHLAS JEHO JMÉNO JEŽÍŠ KRISTUS! A ON SLYŠÍ, ON JE ŽIVÝ Bůh! Pán Ti žehnej Štefane!

Židé vzývali Jahweho. Ten se nezměnil a je stále týž. To je a bylo v pořádku.

Říká se ale, že kolik lidí, tolik názorů.

Můj názor tedy je (a ověřil, jsem si jej) že vzývat jméno Ježíš (doposud jsem to dělal) vůbec nefunguje. Hledal jsem odpověď proč. Slabá víra, nebo něco jiného???

Ježíš prostě není, tak to fungovat nemůže a pokud to funguje, tak za tím stojí někdo jiný.

Vysvětlím, proč tak uvažuji.

Ježíš obětoval svůj lidský život a své tělo (krev) za lidské životy (vzkříšení a věčný tělesný život)
V době, kdy toto lidské tělo měl, se jmenoval normálně lidsky- Ježíš.
Byl ale vzkžíšen jako Duch oživující (ne tedy v lidském těle)
Před tím, než se stal člověkerm, měl jiné jméno- (snad Logos, nebo Michael, nebo jinak)
během lidského života měl také jiné jméno (Ježíš) a po svém vzkříšení také jiné. Nikdo neví jaké. Je psáno

˛Filipanům 2:9 Proto ho Bůh vyvýšil nade vše a dal mu jméno nad každé jméno,

Bůh Otec mu dal nové jméno a tady i nové postavení.

Patrně proto, že toto nové jméno nebylo ještě člověku odhaleno, Ježíš dal radu, jak se modlit.
Nenabádal, abychom se modlili k Jahwemu, nebo k Ježíši, ALE K OTCI NEBESKÉMU. A jak jsem již psal, v roli tohoto otce (který není totožný s jeho Otcem) se nám několikrá představil on sám. Na příklad

Jan 14:8,9 Filip mu řekl: "Pane, ukaž nám Otce, a víc nepotřebujeme!"
Ježíš mu odpověděl: "Tak dlouho jsem s vámi, Filipe, a ty mě neznáš? Kdo vidí mne, vidí Otce. Jak tedy můžeš říkat: Ukaž nám Otce?

Tento text chápu tak, že kdo vidí mne, v postavení otce, chápe, že dávno o mně bylo prorokováno Izaiášem, že se stanu OTCEM VĚČNOSTI.

Ne tedy jednou osobou se svým Otcem.

A protože nikdo z lidí nezná mé nové jméno, které mi Otec dá, modlete se jednoduše "otče náš, který jsi v nebesích"
Protože moje lidské tělo, s mým lidským jménem neexistuje. Bylo obětováno za vás..

To, že učedníci nějakou dobu stále používali jméno Ježíš, to je normální. Bylo to dáno teprve rodícím se a začínajícím poznáním. Bible v naší podobě se svým vcelku podrobným popisem všeho, v podstatě ještě nebyla.

Takže můj závěrečný názor- motlitba k Hospodiunu, Jehovovi Ježíši, je marná (jiná otázka je motlitba ke Kristu. V této podobě, Kristus-Mesiáš, zde je)

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 20 Empty žádná trojjedinnost

Příspěvek  vera 26/1/2008, 10:38

Milý Hvězdický,
děkuji a zdravím Tě! Já sama držím pohromadě JEN JÍM JEŽÍŠEM KRISTEM, který dostal nové jméno DĚDIČNĚ!!!Žid.1,4; Jeho JMÉNO bude JEŽÍŠ, vzpomínáš, že to jméno předpověděl?? Ten ze Zjevení Jana podobný Synu člověka,přečti si a modli se k Němu a ON TI dá vědění, nejen víru, ty atributy nohy Jeho podobné mosazi, jako v peci hořící a hlas jako vod mnohých...živý jsem na věky věků/to je na stálo/ jen si to prosím nevykládej po SJ nebo adventisticky/, On MÁ klíče od pekla i smrti!!!a hlavně ten meč na obě strany ostrý, to je ten ze Židům, kde o něm mluví ap PAVEL!!Žid 4,12; a TEN ROZDĚLUJE!!! Tak se nech rozdělit od NĚHO, inu to se jen může vyplatit!!!
Také ve Jménu Ježíše Krista musí klekat každé koleno i na nebesích i na zemi, tak se podle to řiď !!!Filip.2,10.11;Má to ještě pokračování, ale já musím pracovat, tak až později!
To, že se Ti dosud nedařilo, bylo, protože jsi se s Ním nesetkal, máš svobodu vejití do svatyně, vzpomínáš? Už né jen velekněz jednou za rok! Cesta ke svatyní byla otevřena i pro Tebe je to místo, ten duch Tvůj i můj, kde se setkáváme s Bohem!!! Nejdříve, ale musíš obětovat svojí duši/mysl/, ta musí zemřít a dostaneš novou JEHO!!!
Ten hnusný materialismus všech lidských organisací z Tebe spadne a Ty se začneš skutečně RADOVAT v Něm!!!
Tomu se říká zázrak znovuzrození, proto si stále "třepu pysky" a nosím evangelium všem, kteří chtějí slyšet, dokud je den spásy a MILOSTI!!! Potom už bude pozdě a bylo by i pro mně!!! NEBUDE, Sláva Jemu, Mému Pánu zachránil mně a dal mi SÁM SEBE, není to nádherné???
Víš kolik zmařených duchovních životů jsem zažila skrze své drahé a stále zažívám, ale ON mně poslal a tak mám Jeho Moc kázat tu radostnou zvěst o Jeho Jméně, kterým se k nám bídníkům sklonil a o Jeho daru spásy skrze Ducha Svatého, který je tu s námi TEĎ!!! Pán s Tebou, ať spadne ta zástěra ze Tvých očí! AMEN!,!!!!

vera

Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 17. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 20 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  Hvězdlický 26/1/2008, 11:13

kód:
Ten hnusný materialismus všech lidských organisací z Tebe spadne a Ty se začneš skutečně RADOVAT v Něm!!!

Zdá se, že skutečně patříš Kristu. Vyzařuje to z tvých slov.
Jiní to také tvrdí, ale na mne to jejich tvrzení působí jen jako náboženské řečičky...

Se vším s tebou nesouhlasím. Ale to není v tomto případě podstatné. Třeba je to můj omyl a třeba má Pán se mnou skutečně jiný plán, než s tebou.

Moje babička byla silně oddána Ježiši. Organizovala pravidelná shromáždění, kázala mezi lidmi. Denně na kolenou se modlila a to především za mne, svého vnuka (bydlel jsem u ní po celou dobu války).
Když umírala, její slova několikrát opakovaná zněla "již jdu Pane"..

Doufám, že byla vyslyšena a moje cesta je nasměrována tak, jak má být,

Jsem názoru (můj duch mě to dosvědčuje, podobně jako tobě tvůj duch) kam patřím.

Tady na zem, mezi vzkříšené (nebo přežijící) nespravedlivé, na které čeká "omytí rouch Kristovou krví"..

To není jen názor, ale moje víra.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 20 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  vera 26/1/2008, 20:19

AMEN, bratře Hvězdický, miluji Tvojí babičku, protože jí miloval náš Pán a ona rozdávala tu nejradostnější zvěst, která se stala za nás na Golgotě! Ty její modlitby jsou platné, Pán těm co ho prosí dává, jen otevřít dveře svého srdce-ducha u vnitřnostech a On vejde bude s Tebou večeřeti! Je to náš Spasitel a udělal vše, abychom žili!!!Samého Sebe obětoval a očistil svědomí naše od skutků mrtvých ke sloužení Bohu živému!!!Žid.9,14!
Tolik zbytečných rituálů dělají "v církvích", ale ke spasení nepřivádějí, jsou jako farizejští hadí plemeno a peníze hrabou a spásu zapírají!!! Můj tatík 55 let dával peníze církvi a oni nestydové brali a brali a teď, když se zázrakem obrátil ke Kristu, tak mu, ani nezatelefonují, ani ho nenavštíví je mu skvělých 86 let! Já se velmi dlouho modlila mnoho zlého musela vyslechnout, ale to nevadí, táta má vyhráno, má Spásu!!!A ke všem titulům se ještě stal mým bratrem! To je nejkrásnější příbuzenský stav, který znám! To je to pravé společenství a pravé věčné setkání v KRISTU JEŽÍŠI!!! Už NIKDY JINAK!
Posvěceni jsme skrze obětování Těla Ježíše Krista JEDNOU! Ano jen Jednou a stačilo!Žid.10,10-12!
ON musí kralovati, dokud nepoloží všech nepřátel pod nohy Jeho!Nejposlednější nepřítel pak bude SMRT! Když praví všechny věci poddány jsou kromě Toho/Ducha/, kterýž Jemu poddal všechno!A když poddáno bude Jemu všecko a teď poslouchej dobře bratře Hvězdický i všichni ostatní: tehdy i SYN Sám poddá se Tomu, který jemu poddati má všecko, aby byl Bůh všecko ve všech!!!I.Kor.15,25-28!
Takže zde Ti předkládám svojí víru v Něho jako pravého Boha, který se stal tím člověkem na dobu plánu úplné Spásy a potom zase bude tím duchhovním Bohem ze kterého tu někteří mají "bolehlav"! Zkrátka tím Tělem se stal JEN kvůli nám a pouze na určitou dobu! Je to stále Ten, který praví :"zuj obuv svou toto místo na kterém stojíš JE SVATÉ"!!!
Kdo je z nás svatý posvětí se ještě a ten bezbožník bude jen "smrdět" více!!! Kraličtí pro mně překládali a četli v Duchu Svatém a to o mnoha tendencích říci NELZE!!!
Pán Ti žehnej studuj a vroucně z hloubi svého srdce se modli, jakož i já Tvá sestra činím!!!

vera

Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 17. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 20 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  stefan 26/1/2008, 20:53

vera
Soustřeď se na citaci textu Mat.28,19, prosím!..jdouce a učte všecky...křtíce je ve /lépe DO/ JMÉNO!!!! To je POSTATA VERŠE!!! DO nebo VE JMÉNO!!! Ve SZ to byl JHWH-Elohim JAHVE v NZ je to JEŽÍŠ KRISTUS je to stále ten stejný PÁN, který se zjevoval duchovně patriarchům a v NZ se zjevil tělesně!!! ON se nemění, je to ta JISTOTA, kterou v NĚM máme ON SE NEZMĚNIL!!!
Sústreďujem sa na text a vidím, že Ježiš hovorí, aby apoštoli krstili v mene/o/ Otca i Syna i Ducha svätého. Viem, že Boh je stále ten istý, že sa nemení, ale otázka znie, ako to súvisí s formuláciou slov pri krste? Je teda tým nemom spoločným pre Otca, i Syna, i Ducha svätého meno Ježiš Kristus? Stále sa však nedotýkate otázky.

Nejdříve JMÉNO a pak VEJDEME!Já osobně vzývám NAHLAS JEHO JMÉNO JEŽÍŠ KRISTUS! A ON SLYŠÍ, ON JE ŽIVÝ Bůh!
Toto kľudne môžem vyznávať aj ja. Hovoríte, že Boh nie je trojjediný. Hovoríte, že je jedna osoba. Moja doplňujúca otázka znie. Ak Boh je jedna osoba, znamená to, že Ježiš je Otec? Ak Ježiš je Otec, prečo sa nazýva Synom? Ak je Boh jedna osoba prečo sa zjavuje ako Otec a Syn? Pán s Vami.

Hvězdlický
Ježíš obětoval svůj lidský život a své tělo (krev) za lidské životy (vzkříšení a věčný tělesný život)
Načo bola táto obeta dobrá? Ak túto obetu požadoval Boh, tak prečo? Čo môže dať ľudská obeta Bohu, čo také, čo Boh ešte nemá?

V době, kdy toto lidské tělo měl, se jmenoval normálně lidsky- Ježíš.
Byl ale vzkžíšen jako Duch oživující (ne tedy v lidském těle)
Pán Hvězdlický, keby o tomto na inom threade neprebehla dlhá diskusia, tak by som ju začal znovu. Apelujem na Vás, aby ste sa opustili tejto bludnej náuky, lebo som Vám dokázal /z Písma/, že nemáte pravdu. Je to úplne zvrátená myšlienka. Nedokážem Vám z Písma, že Boh je trojjediný, tak ako Vám ani nedokážem, že večný život sa týka len nebeského života, ale to, že vstal Ježiš, teda jeho telo, to som už dokázal a znova kedykoľvek dokážem. Odpovedajte, ak nevstalo jeho telo, čo vstalo?
Nech Vás Pán požehná.

A propo, keďže sa teraz zase trošku hovorí o sv. Trojici, dávam vám všetkým do pozornosti jednu knihu. Volá sa Jako v nebi, tak i na zemi. Je to úplná novinka, sám ju ešte nemám, ale napriek tomu ju odporúčam. Je to preto, že poznám štýl jej autora. Pán Pospíšil je prinajmenšom geniálny. Dokáže veci vysvetliť takým spôsobom, že človek skutočne začne chápať a vidieť to, čo pred tým nevidel. Tá kniha je za skutočne férovú cenu, keď si uvedomíme, že je to viac ako 500 strán za menej ako 500 korún, tak to máme jednu stránku ani nie za korunu. Je to skutočne rozdiel, napríklad od tejto, na ktorú mám tiež zálusk, lenže stojí toľko, že bez konzultácie s manželkou si ju nemôžem kúpiť. Smile
A už keď sme pri pánovi Pospíšilovi, tak, ak máte seriózny záujem sa teológiou zaoberať, kúpte si prosím aj túto knihu. Mám ju doma a nebojím sa povedať, že je to najlepšie a najobsiahlejšie spracovaná kristológia, akú možno zohnať na československom trhu. Tiež za skvelú cenu. A keďže pán Pospíšil okrem toho, že je dogmatik, ktorý sa zaoberá trinitológiou a kristológiou, je aj členom Medzinárodnej pápežskej mariánskej akadémie, tak v najbližšej dobe od neho očakávam rozsiahle dielo pojednávajúce o Matke Božej. Verím, že krásne myšlienky zaznamenané v tejto knihe by si zaslúžili prehĺbenie a vydanie v publikácii podobného druhu ako sú tie dve /predchádzajúce/ knihy, ktoré vám srdečne odporúčam.
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 20 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  Old.Stloukal 26/1/2008, 21:09

Bůh z Bible je zjeven jako svatá trojíce – Bůh, Syn, Duch svatý

Jsou tři osoby sjednoceny v jednom charakteru jako jeden

Slovo „trojice“ – definice – skupina tří lidí, kteří tvoří jednotu

Když odebereme – Otce – ztratíme význam, bod původu, Ježíš vyšel od Otce
Jan 16:28

Když odebereme Ježíše, pak ztrácíme vykoupení a ztrácíme Ducha svatého

Efezským 1:3-7, Jan 15:26

Když odebereme Ducha svatého, pak věřící ztrácí svoji moc

Skutky apoštolské 1:8

Když odebereme jednoho z trojice – pak ztratíme celou trojici

V trojici je jednota a také množnost. Když ztratíme trojici – nemáme evangelium

Dnes najdeme, že zapírají Ducha svatého, nevěří, že Duch svatý je třetí osoba

On je vyvedl z mnoho náboženství

ELOHIM – jednotné, Bůh je pomnožné podstatné jméno

Stvořil – je sloveso v jednotném čísle tak, jako by to udělal jeden

2 Korintským 13:13

Jsou spojeni

Matouš 28:19

Jsou si rovni

MNOHOST
Matouš 3:16-17

Abyste neuvěřili v trojici, museli byste si tyto verše vyložit takto:

„Ježíš vešel do vody a uviděl se sestupovat na sebe samotného ve formě holubice a pak promluvil z nebe a řekl, našel jsem zalíbení sám v sobě“.

Když ztratíme část trojice, ztrácíme celek

Jan 14:16, Jan 14:26

Jsou tři osoby na jednom místě dohromady

Skutky apoštolské 10:38

Důkaz

Genesis 1:26 řekl: "Učiňme člověka k našemu obrazu, podle naší podoby!

Učiňme je množné číslo

Genesis 3:22, Genesis 11:7, Efezským 5:31

Rozvod není dobrý, rozdělujeme tu jednotu. S Bohem je to stejné

V manželství dva lidé jdou stejně, dva slouží Bohu

Manželství nevěřících nepracují jako věřících, nemohou se zbavit sobectví

Bůh je dokonalý ve třech

Stejně je to s dokonalostí semene Abraháma

Byl to Izmael, pak Izák, pak Ježíš

Izmael pochází z otrokyně, Izák ze svobodné ženy, oba ze sexu, Ježíš pocházel z pany bez sexu

Je církev přirozená a církev duchovní, jsou to dvě smlouvy – oddělené

Tělesný člověk nemůže dědit s duchovním člověkem

Bůh se postavil na odpor každé denominaci a vyznání církve

Bůh nás oživil co jsme byli ve hříchu spolu s Ježíšem Kristem



JEŽÍŠ KRISTUS

Ježíš je nazýván Bohem

Matouš 1:23

Děti otrokyně nemohou dědit s dětmi svobodné, to jsou dvě rozdílné kategorie

Nevěřící nemůže dědit s věřícím

Duchovní církev přijala Ježíše Krista Ř 8:1

Sára porodila Izáka – z Izáka vyšel Jákob – pak patriarchové – pak Izraelský národ

Jan 1:1, Jan 1:14

Hagar porodila Izmaela – byl nezkrotný muž, nezkrotný obrátit se, byl divoký, byl v rozporu s Božím slovem

Vše, co je v rozporu Božího slova, kterýkoliv kazatel, člen, církev, přivede na svět divokou nezkrotnou bandu, která není v zalíbení

Pravá znovuzrozená církev věří Božímu slovu a nemění ho

Ježíš nebyl žid ani pohan

Ježíš nebyl krví Marie, nebyl krví židů, nebyl krví pohanů – byl krví Boží

Ježíš prošel skrze Marií, není z Marie

Nelze to dělat pouhými slovy, nemůžeme to dělat pomocí lidské tradice

Ježíš představuje Otce

Židům 1:3

My máme dokázat jeho život v nás. Evangelium nepřišlo ve slovech, ale v moci

Jan 1:18

V dnešní době mnozí z nás přivádí lidi do církve, k nějaké teorii

Můžeme je přivést ke Kristu. Kdo má syna má život

Z mrtvých vstání se postavilo na odpor každému výmyslu lidského původu, lidskému uvažování

Koloským 1:15

Nenašel se žádný člověk, který by zemřel a znovu vstal

Jan 14:9

Ježíš má jako Bůh tyto vlastnosti

Stvořitel

Koloským 1:16-17

Ježíš byl tak mrtvý, že slunce uznalo, že je mrtev, hvězdy prohlásili, že mrtev

Celá příroda řekla, že je mrtev. Pak musel celý svět uznat, že je opět živý

Jan 1:3 Všechno povstalo skrze něj a bez něho nepovstalo nic, co je.

Ježíš přišel měl moc i dynamiku, způsobil oživení církve, která se pohnula v moci

K čemu nám bude kosmetika církve, když nemá dynamiku

Dynamika způsobila, že to funguje. To prokázal Ježíš Kristus – prokázali to velikonoce

Jestliže je ženich živý, musí i nevěsta prokázat, že je živá – je jeho součástí

Jestliže žena působí jinak než ženich – pak to není nevěsta

Žena je tělem jeho těla, kostí jeho kosti, životem jeho života, mocí jeho moci, ona je jím

Jako muž a žena jsou jedno, žena byla vzata z jeho boku, ženský duch z něj

Církev je propojena s ženichem duchem a má dynamiku

Církve budou vypadat stejně, budou tvrdit, že jsou nevěstou, ale jen jedna má tu dynamiku

To je z mrtvých vstání, to je ta ryzí Boží moc

Ježíš řekl: beze mne nic neučiníte, se mnou všechno

Existence před světem

Jan 17:5

Spasitel

Lukáš 2:1

Věčně neměnný

Židům 13:8 Ježíš Kristus je tentýž včera, dnes i na věky.

Stejné vlastnosti, které má Bůh a Duch svatý



DUCH SVATÝ

Duch svatý je nazýván Bohem

Skutky apoštolské 5:3-4

Duch svatý je Bůh, je osoba, dělá stejné věci, které dělá osoba

Přimlouvá se za nás. Duch svatý se projevil v den letnic

Lidé se snaží dát Ducha svatého do denominace

Duch svatý vzkřísí Boží moc v životě muže nebo ženy, nebo v církvi

Duch svatý byl dynamikou v Ježíši, který způsobil, že tělo Ježíše Krista studené, ztuhlé, a mrtvé v hrobě se zachvělo do nového života, povstalo a odvalilo kámen

Pavel řekl: evangelium nepřišlo v řeči ale v moci

Moc která vzkřísila Ježíše Krista oživila i nás k věčnému životu

Duch svatý je osoba

Vyučuje

Jan 14:26

Vyučuje jako osoba. Síla nevyučuje

Co nám má Duch svatý připomenout, když nevložíme nic do srdce

Duch svatý je ten větší, on je můj pomocník, on mě pomůže

Pavel se v Efezu ptal: přijali jste Ducha svatého Sk 19:2

Měli poznání Ježíše Krista, ale neměli dynamiku Ducha svatého

Duch svatý tě oživí, přivede k životu, podrobí Ježíši

Vede a odhaluje

Jan 16:13

Duch svatý obnovil našeho ducha a je v nás

Podle toho rozpoznáme skutečné křesťany od falešných křesťanů

Falešní křesťané se vlastní sílou snaží tomu věřit a dělají, že jsou křesťany

Oni to jen prohlašují, že byli naplněni Duchem svatým, ještě nedošli k cíli, aby je Bůh mohl uznat

Jak můžeš tvrdit, že máš ducha svatého a vzdaluješ se od Ježíše

V tom případě jsi oživen něčím jiným, On oživí tvé tělo do Krista

Činí zázraky

Skutky apoštolské 10:38

Dostali moc Ducha svatého, že to změnilo jejich myšlení, jazyk, život

Oživující moc se musí vrátit a oživit mrtvé denominace k živému Ježíši

Byli tak oživeni, že mluvili novými jazyky, vzkládali ruce na nemocné

Duch svatý oživil jejich vztah s Bohem i společně, že když někdo zemřel přivolali ho zpět k životu

Bylo mu lháno

Skutky apoštolské 5:3

Můžeme lhát osobě – ne síle

Zarmoucen

Efezským 4:30

Urážen

Židům 10:29

Duch svatý má tyto vlastnosti

Účastnil se na stvoření

Genesis 1:2

Je nazýván Duchem Božím a Duchem Ježíše

Efezským 4:30, Filipským 1:19

Nemluví se, že by byla jedna osoba nad druhou, musí být oboustranné poddání i v manželství

Bůh je jeden a zároveň tři najednou

Nemáme vytahovat jen Otce nebo Ježíše nebo Ducha svatého nad tou jednotou

Každá z osob je plně Bohem, žádná není v podtřídě (postavení, autorita) než druhá osoba

Tito tři nejsou třemi Bohy, ale jedním Bohem

Zdůrazňování jednoty Boha na úkor mnohosti Boha by vedlo k chybě

Zdůrazňování mnohosti Boha na úkor jednoty by způsobilo stejný problém



PŘÍKLADY TROJICE
Člověk třídílná bytost

1 Tesalonickým 5:23

Když někam jdeme i mysl jde s námi

Podobné je to s vajíčkem – bílek, žloutek, skořápka

Všechny tři části jsou rozdílné, ale jsou nazývány vajíčkem



PROBLÉMY V SJEDNOCUJÍCÍ VÍŘE

Bůh není schizofrenik

Ježíš se nemodlil sám k sobě

Jan 11:41-42

Důvod modlitby k Otci, aby lidé uvěřili

Nevyslal sám sebe

Jan 20:21 Ježíš řekl: "Pokoj vám. Jako mě poslal Otec, i já posílám vás."

Křest vodou

Matouš 3:16

Posazen po pravé ruce

Matouš 20:20-23

Ježíš neurčuje, kdo bude sedět po pravici a kdo po levici

Přijal knihu sám od sebe

Zjevení Janovo 5:1-7

Ježíš Kristus přišel a byl Beránkem Božím. Vzal knihu od Otce

Když se díváme, musíme je vidět v jednotě

Ježíš je vykupitel

CO NA TO VNNSSJ?

OLDA


Naposledy upravil dne 26/1/2008, 21:22, celkově upraveno 1 krát
Old.Stloukal
Old.Stloukal
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Male Poeet p?íspivku : 491
Age : 79
vztah k organizaci : BYL JSEM ČLENEM NSSJ
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 11. 02. 06

http://WWW.SEZNAM.CZ

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 20 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  Hvězdlický 26/1/2008, 21:10

Asi se nepletu, když se domnívám, že jsi oddanou ctitelkou Kralické Bible.

Podle věku tvého otce uvažuji, že ti může být tak kolem šedesáti pěti let, ale nepíšeš naší normální a běžnou češtinou. Používáš výrazy a sloh kralických.
Proto asi ŠTEFAN měl trochu problém tvojí češtině porozumět.

Proti tomu, co píšeš, nemám námitky jen bych uvažoval o jiné možnosti, než o té, že po ukončení úkolu, který dostal Syn od Otce, se znovu vrátí do podoby Boha...

kód:
Takže zde Ti předkládám svojí víru v Něho jako pravého Boha, který se stal tím člověkem na dobu plánu úplné Spásy a potom zase bude tím duchhovním Bohem


Tady ty texty naznačují něco jiného.

Skutky apoštolů 3:21 On zůstane v nebi až do chvíle, kdy bude všechno nové, jak o tom Bůh od věků mluvil ústy svých svatých proroků.

Lukáš 22:18 Neboť pravím vám, žeť nebudu píti z plodu vinného kořene, ažť království Boží přijde.

On tady ten text naznačuje, že v nebi nebude stále, ale jen do doby splnění "obnovy všeho" a potom MOŽNÁ SE NAPLNÍ SLIB DANÝ UČEDNÍKŮM, že tady na zemi bude-žít jako král a člověk, se svými učedníky.

Text mluví (podle mého chápání) o době, kdy bude Bůh Otec QPĚT každému vším, bude tedy vládnout ON v celém vesmíru, tedy i na zemi. Tak, jako v době před prvním hříchem.
A to je vlastně cíl služby a oběti Ježíše.

NÁPRAVA VŠECH VĚCÍ DO PŮVODNÍHO STAVU.

TO JE MOJE CHÁPÁNÍ VĚCI.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 20 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  Hvězdlický 26/1/2008, 21:32

Oldo,
sáhodlouhé psaní není k ničemu. Mně osobnmě dlouhá kniha svádí k tomu, ji "přeskákat" podívat se na začátek a konec a odložit.

Tvůj příspěvek jsem pročetl (nění nestravitelný) ale odepíši názor jen na jeden text. Ten je trošku zajímavější. Ostatní stačí přeškrtat, jako důkaz "přitažený za vlasy".

Skutky apoštolů
5:3 Ale Petr mu řekl: "Ananiáši, proč satan ovládl tvé srdce, že jsi lhal Duchu svatému a dal stranou část peněz za to pole?
5:4 Bylo tvé a mohl sis je přece ponechat; a když jsi je prodal, mohl jsi s penězi naložit podle svého. Jak ses mohl odhodlat k tomuto činu? Nelhal jsi lidem, ale Bohu!"

Kdyby Bůh používal počítač, text by vypadal asi takto. "Ananiáši, proč jsi lhal do počítače?. Ty jsi nelhal lidem přes počíteč, ale Bohu na druhém konci internetové adresy.

Jsou tady dvě veličiny. Nástroj, který Bůh používá a on sám...

Jinak tvůj příklad o jednotě v rodině je dobrý.
Ukazuje, že sice je mezi manžely jednota (jsou jedno tělo) ale přesto každý samostatná osobnost, s vlastní vůlí a odpovědností...Jen je potřeba tam ještě přidat jednu veličinu, a to jejich společné auto. Nebo dům atp. Aby to byla trojice.

Podobně, jako Otec, jeho Syn a Svatý Duch, který oba používají.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 20 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  Hvězdlický 26/1/2008, 21:51

kód:
Načo bola táto obeta dobrá? Ak túto obetu požadoval Boh, tak prečo? Čo môže dať ľudská obeta Bohu, čo také, čo Boh ešte nemá?

Štefane., máš pravdu, že toto téma zde bylo již poměrně podrobně rozebrané. Obě strany podaly svoje důkazy.
Já jsem používal skromné důkazy pouze Bible, Ti ostatní k tomu přidali odvolávky na různé spisy "svatých otců" a internetové adresy na řadu "moudrých" knih.

To vše dohromady, včetně nového sáhodlouhého příspěvku od Oldy, považuji za jeden obrovský omyl.
Nabudu se vyjadřovat jako někteří ze zastánců trojice o těch, kdo smýšlí jinak, ale prostě to chápu jen jako váš omyl...

Není to snad moje a vaše věc???

Dnes jsem poslouchal reportáž o Islámu. Jaká je tam pevná víra a nadšení. Potom byla relace o jakémsi novém náboženském směru (název jsem zapoměl) který má obrovské úspěchy a hlásá něco podobného jako SJ. Jsou zde katolící, protestanté, spousta náboženství. Nikomu to doufám nevadí.

PROČ BY TEDY MNĚ MĚLA VADIT VAŠE VÍRA V TROJICI??

NEVADÍ. JEN JI S VÁMI NESDÍLÍM A to je vše. Podobně jako v případě Martinovi oddanosti Tóře.

Moje víra je moje odpovědnost, vaše víra je vaší odpovědností.

Nechci v nikom vidět svého nepřítele a ani to tak necítím..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 20 Empty trojice trojjedinost NO!!!

Příspěvek  vera 27/1/2008, 10:12

Drazí všichni a Štefane,
Je tím jménem společným z Mat.28,19 Jméno JEŽÍŠ KRISTUS? ANO a AMEN!Skutk.4,12;
Je JEŽÍŠ OTEC? ANO a AMEN! Vzal na Sebe PODOBU SYNA!
AMEN!
Bůh není osoba, ale DUCH! AMEN!
Pro Hvězdického bratra:
ON vládne a BUDE vládnout celému vesmíru tj jak na zemi, tak na nebi!!! Vše bude úplně nové a splní se i to z Těch Skutků i z Lukáše, že s námi bude slavit!!! Bude zase v té duchovní podobě jako od počátku Jan 1,1-3 teď my chápeme ten verš 14!!! To je vpořádku!!! Inu i my dostaneme nová těla!!! Duchovní!!!
ANO Hvězdický to, že je a bude STÁLE s námi je cíl služby a oběti JEŽÍŠE KRISTA!!!AMEN!
Počítáš správně je mi šede a MILUJI KRALIČTINU!!!
Pán Vám žehná!!!

vera

Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 17. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 20 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  stefan 27/1/2008, 17:25

vera

V prvom rade ďakujem, že odpovedáte na otázky. Pre niekoho sa môžu zdať otravné a zbytočné.
Píšete:

Je JEŽÍŠ OTEC? ANO a AMEN!
Ak je Ježiš Otec, prečo o sebe ako o Otcovi nehovorí, naopak, hovorí, že Otec ho poslal, a že vystupuje k Otcovi. Okrem toho ako vysvetľujete napríklad tieto verše:
Heb 1,3
Heb 1,5
Heb 1,8
Poprosím výklad veršov listu Hebrejom. Kto ku komu prehovára?
Potom
Zj 1, 4-6
Hovorí sa tu o Otcovi, Duchu svätom a Synovi. Prečo autor týchto veršov hovorí o jednotlivých osobách?

Vzal na Sebe PODOBU SYNA!
AMEN!
Čo to znamená "podoba Syna"? Aká je to podoba? A ako sa táto podoba prejavovala pred narodením Ježiša Krista?

Ďakujem.
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 20 Empty trojjedinnost NO!!!

Příspěvek  vera 27/1/2008, 20:16

Milý Štefane,
děkuji za otázky a nejdříve co mám na srdci! Nikde v Písmě sv není zmíněn Věčný Syn jen Věčný Bůh!!!Existuje jen jediná osoba a to je Ten Bůh v Těle Ježíš Kristus! Jiná osoba neexistuje, protože Bůh je Duch a to není osoba je to duch!!! Takže tři osoby je blud!!! To, že duch může i plakat a různě se projevovat NELZE ho kvalifikovat jako Osobu, jak to trojiční většinou tvrdí!!! Vlastnosti ducha lidského a vlastnosti Ducha Svatého musí dojít kontextu, to je smysl nového narození!!!
Také je třeba vzíti v úvahu skutečnosti, kdy Pavel je vtržen do třetího nebe a slyší nevypravitelná slova! Milý Štefane všechno o Bohu jsou nevypravitelná slova a ten, kdo nebyl vtržen a chce jako rozumář, neznovuzrozený, pochopit věci, které jsou za a., neviditelné a za b., nesdělitelné je to problém!!! Je Ti to jasné???

Jeden lidský tvor, člověk, bývá někdy mnoha profesí a stále je to jeden a ten stejný člověk! Může být právníkem, lékařem i otcem rodiny!!! Kupodivu to není nikomu divné!!!
Když ďáblové rozdělili Boha na tři porce, tak všichni mudrují co, že se to stalo?!
Chyba je v rouhání a zmatení jazyků!!!Apoštolové jako rození Židé, také do poslední chvíle nechápali a potom skoro všichni za pravdu Boha v Těle zemřeli mučednickou smrtí! To znamená, že pochopili nepochopitelné!!!I ten Tomáš řekl:"Pán můj a Bůh můj"!!!
Je to cca 2000 let a bludy se drží a jasné věci z Ducha Sv.věřící lidé nechápou správně...
Kdo na koho mluví Štefane, ta řeč je tu vedena k nám lidem a my máme tu kliku, že to můžeme číst!!!! To jestli to budeme chápat je opravdu věc osobního povolání!!! Žel už není šance, abys jako ten Tomáš dal ruku do těch ran, které měl Pán na těle!!!Už musíš uvěřit, jinak zemřeš!!!
Proto důkazy, mají tak malou váhu a je v Písmě pár příběhů, jako ten z Lukáše16,30,31;Otče Abrahame, kdyby kdo z mrtvých vstal a šel k nim, budou pokání činiti! Poněvadž Mojžíše a proroků neposlouchají, aniž byť by kdo z mrtvých vstal, uveří jemu!!! Milý Štefane, tak je to s vírou v Jednoho Boha a toho, že se stal pro nás Tělem!!!
Můžeme zde spolu probírat verš po verši, ale dokud Pán skrze svého Ducha Ti neotevře oči, tak neuvidíš!!! Je to na Něm jestli jsi Jeho!!!
Podoba Syna, že byl hlavně podoben nám lidem kromě hříchu a předtím, než přišel na svět jako člověk, byl v duchovní podobě BOHA!!!I my jsme byli stvořeni k Božímu obrazu tj z Ducha Genesis 1,27;a až potom jsme byli stvořeni do těla!!!Genesis 2,7;
Jedním z ukazatelů Boha je JEHO Sláva a i my můžeme být z času načas do té Slávy/ŠEKINA/ proměňováni!!!
Dokonce i ďábel se proměňuje v anděla světlosti s tím problém nemáš???II.Kor.11,14;+15 i jeho služebníci se proměňují!!!
Prosím modli se ať Ti Pán otevře mysl, abys VIDĚL!!!
Tělesný člověk nechápe věci Ducha Božího jsou jemu bláznovstvím, aniž jich může poznati, protože ony duchovně rozsuzovány musí být!!!I.Kor.2,14; ŠALOM

vera

Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 17. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 20 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  stefan 27/1/2008, 21:18

vera
Nikde v Písmě sv není zmíněn Věčný Syn jen Věčný Bůh!!!
Možno explicitne skutočne v Písme nenájdeme slovné spojenie "večný Syn", ale to neznamená, že by sme to nemohli vypozorovať. Ak uvažujeme v postupnosti, že Ježiš Kristus je vtelené Slovo Božie, a že už ako to Slovo je označovaný za Syna, tak nemôžeme nevidieť, večnosť toho Slova-Syna. Koniec koncov, sám Ježiš, čoby Syn hovorí o sláve, ktorú má do večnosti /Jan 17,5/.
Kedy sa teda ľudstvo stretáva so "Synom"?

Existuje jen jediná osoba a to je Ten Bůh v Těle Ježíš Kristus! Jiná osoba neexistuje, protože Bůh je Duch a to není osoba je to duch!!!
Nehnevajte sa, ale toto je predsa oxymoron. Hovoríte, že Boh je jedna osoba, ale tým, že o Bohu hovoríte, že je Duch, tak tvrdíte, že to osoba nie je. Nerozumiem tomu. Buď tvrdíte, že Boh je jedna osoba /a nie tri/, alebo tvrdíte, že Boh nie je ani jedna osoba /hovoril som, že potrebujeme pojmový aparát, aby sme dokázali lepšie porozumieť myšlienkam/, teda, že Boh je duch a duch nie je osoba.

Také je třeba vzíti v úvahu skutečnosti, kdy Pavel je vtržen do třetího nebe a slyší nevypravitelná slova! Milý Štefane všechno o Bohu jsou nevypravitelná slova a ten, kdo nebyl vtržen a chce jako rozumář, neznovuzrozený, pochopit věci, které jsou za a., neviditelné a za b., nesdělitelné je to problém!!! Je Ti to jasné???
Myslím, že mi to je jasné. Prečo si myslíte, že sv. Pavol, ktorý bol vytrhnutý až do tretieho neba nevidel Boha ako Trojicu? To by potom celkom sedelo, že počul slová, ktoré sú nevysloviteľné, nemyslíte?

Jeden lidský tvor, člověk, bývá někdy mnoha profesí a stále je to jeden a ten stejný člověk! Může být právníkem, lékařem i otcem rodiny!!! Kupodivu to není nikomu divné!!!
To je pravda, myslím si však, že sa bavíme o veciach, ktoré toto presahujú. Ja ako hlava rodiny a ako pracovník profesie, či ako brat, alebo syn neprehováram sám k sebe /zatiaľ Very Happy/ Čo sa Vy tým, že hovoríte o Ježišovi, že bol zároveň Otec aj Syn snažíte naznačiť.

Kdo na koho mluví Štefane, ta řeč je tu vedena k nám lidem a my máme tu kliku, že to můžeme číst!!!! To jestli to budeme chápat je opravdu věc osobního povolání!!! Žel už není šance, abys jako ten Tomáš dal ruku do těch ran, které měl Pán na těle!!!Už musíš uvěřit, jinak zemřeš!!!
Nehnevajte sa, nepresvedčili ste ma. Moje otázky stále platia. A moje otázky nie sú iné ako tie, ktoré kládli otcovia tým, ktorí hovorili, že Boh sa len zjavuje ako Otec a Syn a Duch svätý. Cirkev už toto raz riešila. Tí ktorých sa to pýtala nevedeli odpovedať, tak ako to, zdá sa, zatiaľ neviete ani Vy. Ako som už hovoril, Váš názor nie je nový, zastávate tzv. monarchistický modalizmus. Kľudne by ste mohli povedať, že Vaše chápanie bolo prítomné v Cirkvi v podstate od jej počiatkov. Neexistenciu imanentnej Trojice zastával v istom zmysle napríklad aj biskup Meliton zo Sárd.
Túto reč, medzi Otcom a Synom by som v žiadnom prípade nenazval, že je vedená k nám ľuďom. Podľa mňa je to prejav viery prvotného spoločenstva, viery o tom, že Syn nie je Otcom a, že Otec nie je Synom aj keď v skutočnosti sú jedným Bohom, ale nie jednou osobou.

Podoba Syna, že byl hlavně podoben nám lidem kromě hříchu a předtím, než přišel na svět jako člověk, byl v duchovní podobě BOHA!!!I my jsme byli stvořeni k Božímu obrazu tj z Ducha Genesis 1,27;a až potom jsme byli stvořeni do těla!!!Genesis 2,7;
Jedním z ukazatelů Boha je JEHO Sláva a i my můžeme být z času načas do té Slávy/ŠEKINA/ proměňováni!!!
Opäť to musím povedať, nehnevajte sa na mňa, ale toto už nemá s tým kresťanstvom, ktoré poznáme veľa spoločného. Chcete tým povedať, že Boh sa stal Synom, až keď prišiel ako Ježiš Kristus? Chcete povedať, že ľudia sú najprv stvorení ako duchovia a až potom sa stávajú telom?
Možno som Vás zle porozumel.

Prosím modli se ať Ti Pán otevře mysl, abys VIDĚL!!!
Pekná a verím, že úprimná prosba. Veľa sa modlím a veľa budem.

Pán nech Vám dá silu.
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 20 Empty trojjedinost NO!

Příspěvek  vera 28/1/2008, 09:45

Milý Štefane,
děkuji za diskusi a zdravím!
Iz.35,4 je psáno a je to SZ, že SÁM Bůh přijde a spasí nás! Takže já nemohu připustit Tvojí námitku, že vzývám nějaké mody, ale Pán Bůh Jménem JAHVE přišel, jako Spasitel, jako SYN, ano tato skutečnost Syna je JEN NZ! Ve SZ byl Pán JAHVE jako sloup ohně etc a stále vedl ty své, do jejichž společenství jako pohané, jsme se výsadou dostali! AMEN!
Na počátku se Bůh Duch vyslovil jako SLOVO, to ještě nebyl Syn nám dán!!! Ten nám byl dán, až skrze narození zázrakem, virgo intacta Marii, která podle proroctví porodila Ježíše KRISTA našeho Pána!!!Pán se stal člověkem, aby mohl zemřít, ale zůstal Bohem Duchem, aby mohl porazit a zvítězit nad ďáblem!!! Kdyby zemřel obyč člověk, tak by to nebylo NIC platné , my potřebovali vítězství, které má co dělat se zjeveným Jménem Boha k uctívání a to je Jméno JEŽÍŠ KRISTUS! Uctívání Boha, které začalo už za Seta a potom to zjevené Jméno Elohim Jahve Mojžíšovi, taktéž k uctívání, ale ten zákon si vydupali samotní izraelité a tak se uctívání dostalo/Jednoho Boha/ do tzv "desatera",ale celý zákon není jen Pentateuch, ale i žalmy a proroci! Vše je o uctívání a předpovědi o narození Spasitele- SYNA!Tenkrát, opakuji, žádný SYN neexistoval!
To o uctívání spojené se jménem už je pravidlem i ve SZ!
Líbí se mi , jak trváš na pochopení božského, tedy rozhovoru Otce, což je titul a Syna, což je také titul, ale je to stále JEDNO Jméno!!!
Jak už vysvítá i z toho Mat 28,19!!!Všechno nyní zde na zemi se děje ve Jménu Ježíše Krista-Pána ve kterém ON se zjevuje!
Jinak mi to z Tvé strany připadá, jako požadavek biologie do iracionality se kterou se potýkají university, jestli učit kreacionismus a nebo evoluci a přitom ta chudinka lidská biologie má evoluci jako berličku! Používají, jako argument třeba HIV a schopnost mutace a odolnost brouků vůči pesticidům jako EVOLUCI!!! Promiň, ale sem tam mívám, takové záblesky!Nijak se Tě nechci dotknout!
Žádný rozhovor mezi Otcem a Synem ve SZ se nekonal, jak už jsme řekli Syn nám byl dán, až skrze narození do těla Marii!Ale nebyl zplozen lidsky, ale božsky, tak to není o vajíčku a spermii...Ty tam máš problém, já né!Já mám duchovní znovuzrozenou víru a ta to celé pokrývá!
Nebo mi snad sděluješ, že existence Boha Ducha je lidsky uchopitelná???a proto mně implantuješ ten modalismus???
Jen ten, kdo poznal zjevení Boží ve SZ, ten má šanci poznat HO i v NZ!!!Bůh je Duch a proto je NEVIDITELNÝ Jan1,18; I.Jan 4,2;Ten kdo viděl Boha ve SZ viděl Ho jako Pána!!!Všechno o Bohu je o Pánu!!!
Také mně podezříváš z nekřesťanství, že byl nejdříve člověk stvořen jako duch /obraz Boží/, ale to je psáno v Genesis 1 kap zcela jasně a také není psáno, že by v duchovní-Boží podobě zhřešil! To se stalo, až, když byl stvořen z hlíny do těla!!! Dříve jako duch, byl nesmrtelný a toto je mu navráceno Spasitelem, ta NESMRTELNOST!!! Zatím máme vzkříšeného ducha a budeme mít při Jeho II.příchodu i tělo, to vše je PSÁNO!!! Pán s Tebou!!!

vera

Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 17. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 20 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  Hvězdlický 28/1/2008, 10:25

kód:
Také mně podezříváš z nekřesťanství, že byl nejdříve člověk stvořen jako duch /obraz Boží/, ale to je psáno v Genesis 1 kap zcela jasně a také není psáno, že by v duchovní-Boží podobě zhřešil!

Nesouhlasím s názorem, že člověk byl stvořen jako DUCH.

Duchovní bytost by jistě Bůh nevaroval a neurčoval co mají a co nesmějí jíst. "ze stromu poznání NEJEZTE. A další pokyny.

Proto slova "ke svému obrazu" chápu jako "podle své vůle, svého projektu, nákresu a podobvně."
Prostě, "podle své představy.
Obraz není kopie, ale znázornění něčeho a v něčem.

Kdybych bral doslovné přirovnání, tak na jedné straně živý člověk (z masa a lostí atd) a na druhé protějši straně obráz (portrét) z papíru, nebo plátna a na něm naplácané barvy. Někdy věrohodněji, jindy k nepoznání, ale pořád je to jen obraz..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 20 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 20 z 40 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru