Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Trojjedinost

+43
jája
Styvi
Ing.Peter
pepakrocan
Bulhar
delta.gama
Tonda Vlas
Jesen
zbysek
schwanenburg
candy
sazeč
vedros
jacky89
Jiří Hrádek - Matýno
Dora
vera
oskar
dov
Jane
Petr Sláma
Veronika
Zdeněk Bláha
Luboš Kolafa - absolvo
Černá ovce sboru
Petr W.
Biblicky krestan
Old.Stloukal
Nikola Tyrpak
jona777
Vladislav Kulda
janmat
Mysteri
Martin Cibulka
drobeček
Hvězdlický
Doktorka White
Petr V.
stefan
Jirka z P. (queens)
František
haid
Věra Kolafová - quaero
47 posters

Strana 40 z 40 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Goto down

Trojjedinost - Stránka 40 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  Anonymní 24/2/2012, 11:41

Přátelé.

Pokud použijeme tento příměr, tedy dle způsobu, jakým JHVH vystupuje vůči lidem, říkal stabyvedoucí toho mostu, že je Karel IV? Pokud ano, pak tvou námitku přijímám.
I takto se to dá popsat, nebo stavbyvedoucí byl skutečně Karel IV? Jestli ne, tak ani Syn není Bohem, tedy ve smyslu Otec, Všemohoucí či Věkovitý, že?

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 40 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  zbysek 24/2/2012, 12:08

yxoxs napsal:Ne nebyl, jen si ale byl vědom toho, co sám napsal ve svém dopise Korintským, ne? :-) Proto nemůže být správný závěr, který děláš ty, ne?
No, já od Pavla čtu, že ten, kdo vedl Židy z Egypta a pouští, byl Kristus. U Mojžíše čtu, že to byl JHVH. Také tam čtu, že ten, který je vedl z Egypta a pouští, vícekrát prohlašuje "já jsem JHVH". Pokud je tedy vedl Kristus, proč prohlašoval "já jsem JHVH", kdyby to nebyla pravda?

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 40 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  sazeč 24/2/2012, 12:26

Ing.Peter napsal:A v Mojžíšovi je jasně napsáno, že je vedl JHVH.

vedie JHVH prostredníctvom Krista.. tak ako aj dnes vedie JHVH kresťanov prostredníctvom svojho sprostredkovateľa,hovorcu - Krista. Berte Bibliu ako celok a nie napr byť presvedčený o niečom a potom na základe svojho presvedčenia hľadať a prispôsobovať si texty a nimi potom argumerntovať. To robia napr Katolici ,ktorí dookola použivaju 2, 3 texty na podporu napr Trojice,pekla atď ale ďalších "100" textov ktoré jasne dokazujú niečo ine už neberú v úvahu...
Petere, právě to dobře dělají i SJ. I já jsem byl skálopevně přesvědčen i když mrtvý a proto jsem hledal vzpruh a dodal víru a 2 měsíce jsem vymenil s mnoha diskutujícími na str. Doktorka.cz. Po 2 měsících náhle ve mně vyskočila jiskra a já pochopil, že Ježíš je JHVH i když předtím velký odpůrce. Prostě mi jakoby noha podlomila, já oněměl a oznámil veřejně, že jsem se v učení VRO zmýlil. Bůh mě vedl aniž jsem tušil. Ještě v tuto noc Bůh mně srdce hřál takovou vřelou láskou a já pocítil úžasné setkání s Ním. Trvalo asi 15 min. Po 4. noci opět uprostřed noci mne Bůh vzbudil skrze mého ducha a já hned pochopil aniž přemýšlel odkud kdo mne volá jistě díky DS mému duchu (nejhlubší nitro co ovládá a řídí mozek). No a trvalo to asi 1-2 vteřiny a Bůh mně vylil DSým. Ležel jsem bezmocný a já pocítil Boží přítomnost celou hodinu a uvěřil, že Bůh je živý. Toto byl Boží dar víry. Nikoli jak tvrdí SJ, že to mám od démonů. Protože poté jsem četl Písmo jakoby se týkalo mne a já hltal a pochopil a znal Boha a Jeho zamiloval a ostatní. Od té doby se dívám na svět, lidí a Boha jinak.

Petere, chápu tě. Nechci se chlubit, naopak jsem bez práce, hluchý jak poleno a moje žena je nesl. učitelka a pobírám částečný důchod.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 40 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  gari 24/2/2012, 13:05

zbysek napsal:
No, já od Pavla čtu, že ten, kdo vedl Židy z Egypta a pouští, byl Kristus. U Mojžíše čtu, že to byl JHVH. Také tam čtu, že ten, který je vedl z Egypta a pouští, vícekrát prohlašuje "já jsem JHVH". Pokud je tedy vedl Kristus, proč prohlašoval "já jsem JHVH", kdyby to nebyla pravda?

Další zajímavé ztotožnění Ježíše s Bohem vidím ve zjevení ve verších:

Zjevení 22:6 Tehdy mi anděl řekl: "Tato slova jsou věrná a pravdivá." Pán Bůh, který dává Ducha prorokům, poslal svého anděla, aby ukázal svým služebníkům, co se musí brzy stát.

Když budete číst tuto pasáž Zjevení až do verše 16, tak tady se opakuje verš 22:6, ale s tím rozdílem, že tohoto anděla vysílá Ježíš.

Zjevení 22:16 "Já Ježíš jsem poslal svého anděla, aby vám v církvích svědčil o těchto věcech. Já jsem ten kořen a rod Davidův, jasná jitřenka."

Před tím se ještě jednou Ježíš ztotožňuje s Bohem (který je Alfa i Omega, počátek i konec, první i poslední) ve verši 22:13, kde o sobě vyznává:
Zjevení 22:12 "Hle, přijdu brzy a má odplata se mnou, abych odplatil každému podle jeho skutků.13 Já jsem Alfa i Omega, počátek i konec, první i poslední."
¨
Na to celé Zjevení končí slovy:
Zjevení 22:20 Ten, který vydává svědectví o těchto věcech, říká: "Přijdu brzy." Amen, přijď, Pane Ježíši!




gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 40 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  Ing.Peter 24/2/2012, 13:21

Stejně jako SJ dělají chybu, že stále hovoří o Jehovovi,

Podľa mňa to tak nieje. Čo sledujem prednášky SJ alebo ich knihy atď. VŠADE je všetko zakladané na Kristovom príklade, na jeho učení, na jeho postavení .JS sa riadia v život jeho učením a príkladom z jeho života.Považujú ho za svojho Kráľa, spasiteľa,vodcu atd.
Práve naopak, chybu vidím v učení iných náboženstiev, ktoré Ježiša povýšili do postavenie v ktorom nieje, dokonca o ňom aj tu na tomto fóre píšu že je Všemohúcim Bohom.V kostoloch ospevujú a uctievajú Krista a pritom na Stvoritela,Všemohúceho Boha JHVH dá sa povedať zabúdaju a podceňujú čo by si Kristus určite neželal.. Preto práve u JS je podľa mňa vyrovnanosť - Boh na 1. mieste ,Syn na 2. Tak ako to učil Kristus.

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 40 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  sazeč 24/2/2012, 13:49

Petere, SJ učí, že Ježíš není Bůh, ale anděl, ani téže podstaty jako Bůh. Protože takto věří a modlí se k Bohu JHVH skrze anděla, Bůh leda nevyslyší. Ale SJ se modlí skrze Krista ,,ve jménu Ježíše Krista", Bůh tuto modlitbu vyslyší.
Zkus se modlit ve jménu Boha skrze první stvoření nebo božího syna jako anděla.

Řím.8:14 Všichni ti, které podněcuje Boží Duch, jsou totiž Božími syny. Přece jste nepřijali ducha otroků, abyste opět propadli strachu; přijali jste ducha osvojených synů, který nám dává volat: Abba! Otče! I Duch se připojuje k našemu duchu a dosvědčuje, že jsme Božími dětmi.

Víš, že SJ odmítají být Božími dětmi? Čímpak? Jak tedy mohou Boha znát?

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 40 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  Ing.Peter 24/2/2012, 14:10

Neviem o tom že by ho považovali len za nejakého Anjela. Považujú ho za Kráľa,vodcu atď ako som už písal. A že nieje Bohom resp. Všemohúcim Bohom s tým sa stotožňujem aj ja. Aj Kristus hovoril o Bohu ako o "svojom Bohu" čiže aj on ho považoval za jediného Boha. A vo vesmíre je len jeden Boh Stvoriťeľ - pôvodca všetkého a každeho

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 40 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  zbysek 24/2/2012, 14:14

Ing.Peter napsal: Práve naopak, chybu vidím v učení iných náboženstiev, ktoré Ježiša povýšili do postavenie v ktorom nieje...
SJ naopak ponižují Ježíše z postavení, které mu náleží...

Zkusím zopakovat základní myšlenku. Mojžíš napsal, že z Egypta je vedl JHVH. Ten, který je vedl, se vícekrát přímo vyjádřil "já jsem JHVH". Pavel pak napsal, že ten, který vedl lid z Egypta, byl Kristus

Z toho mohou plynout dvě skutečnosti:

1. Kristus je JHVH. Z toho plyne, že učení SJ neodpovídá Bibli.
2. Pavel byl heretik. Z toho plyne, že celé křesťanství je velký omyl.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 40 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  Ing.Peter 24/2/2012, 14:35

Z toho mohou plynout dvě skutečnosti:
nielen 2 ale 3
3. Kristus je Boží sprostredkovateľ ,prostredník ktorého poživa Boh. Z Egypta ich vyviedol JHVH prostredníctvom Krista.


Vrátim sa k nedávnej diskusii, aby ste chápal že treba brať do uváhy viac textov a nezakladať svoje tvrdenia na jednom Vám vyhovujúcom texte. :

33:11, 20 — Ako Boh hovoril s Mojžišom „tvárou v tvár“?

Zákon „bol odovzdaný prostredníctvom anjelov rukou sprostredkovateľa,“ píše sa v Galaťanom 3:19
33:20 - “ A dodal: „Nie si schopný vidieť moju tvár, lebo žiaden človek ma nemôže vidieť a zostať žiť.“


Ak by som uvažoval nad tým 1.textom bez ďalšich textov tak by som veril že Boh si sadol na drevo k Mojžišovi a debatovali zoči voči.. "tvárou v tvár" Smile

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 40 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  zbysek 24/2/2012, 14:46

Ing.Peter napsal:Z toho mohou plynout dvě skutečnosti:
nielen 2 ale 3
3. Kristus je Boží sprostredkovateľ ,prostredník ktorého poživa Boh. Z Egypta ich vyviedol JHVH prostredníctvom Krista.
A proč tedy Kristus vícekrát opakoval "já jsem JHVH"?

Vrátim sa k nedávnej diskusii, aby ste chápal že treba brať do uváhy viac textov a nezakladať svoje tvrdenia na jednom Vám vyhovujúcom texte. :
Celá debata se točí právě kolem toho, že SJ si vybírají jen některé texty, na kterých pak staví své učení. No a zde ukazujeme další texty, které jsou s tím učením v rozporu. Takže co je špatně? Smile

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 40 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  Ing.Peter 24/2/2012, 14:51

Napíšete mi kde sú tie texty kde: Kristus vícekrát opakoval "já jsem JHVH"?

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 40 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  zbysek 24/2/2012, 15:13

Ing.Peter napsal:Napíšete mi kde sú tie texty kde: Kristus vícekrát opakoval "já jsem JHVH"?
2Mo 12. kap. a dále, prostě celý exodus.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 40 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  Ing.Peter 24/2/2012, 15:24

Poprosim konkrétne texty, kde je jasné že to Kristus povedal-že je JHVH . V tej 12kap som to nenaśiel, alebo som to prehliadol, neviem..

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 40 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  sazeč 24/2/2012, 15:49

PNS, překlad SJ:
Řím.9:5 jimž patří praotcové a z nichž [vzešel] KRISTUS podle těla: [Buď] navždy požehnaný Bůh, který je nade vším. Amen.

Kdo je ten Bůh, ne-li Kristus, který je nade vším, které dal Bůh Svému Synovi?

PNS:
Řím.10:12 Není totiž rozdíl mezi Židem a Řekem, neboť nade všemi je týž Pán, bohatý ke všem, kdo ho vzývají. 13 Vždyť „každý, kdo vzývá Jehovovo jméno, bude zachráněn“. 14 Jak ale budou vzývat toho, v něhož neuvěřili? Jak zase uvěří v toho, o němž neslyšeli? Jak zase uslyší, nebude-li někdo kázat?

Kdo je ten Pán, kterého mají vzývat, ne-li Kristus, když SJ tvrdí, že je jen jediný Bůh, Otec, a jediný Pán, Kristus Ježíš?
Pro mne, jak píše Písmo, je Pán JHVH.

PNS
Žid.1:8 Ale o Synovi: „Bůh je po celou věčnost tvým trůnem a žezlo tvého království je žezlo přímosti. 9 Miloval jsi spravedlnost a nenáviděl jsi nezákonnost. Proto tě Bůh, tvůj Bůh, pomazal olejem jásání víc než tvé společníky.“

10 A: „Pane, ty jsi na počátku položil základy země, a nebesa jsou díla tvých rukou. 11 Ony zaniknou, ty však máš zůstat neustále; a ony celé zestárnou právě jako svrchní oděv, 12 a svineš je právě jako plášť, jako svrchní oděv; a budou změněny, ale ty jsi stejný a tvá léta nikdy neuběhnou.“


Ostatní překlady v 10.v. další slůvko ,,dále" nebo ,,rovněž". V PNS chybí asi proto, že v 8.v. ve všech překladech krom PNS zní Boží volání na Pána: ,,Bože". Kdežto v PNS zní nevolání, ale Bůh mluví o Sobě, tj. ,,Bůh". Ptám se, proč když Bůh mluví o Synovi, mluví o Sobě a Syna nevolá ,,Bože" jak to zní ve všech překladech, když v 10.v. PNS volání na Pána zní? Mimochodem 10.v. ostatní překlady zařazují na místo krom PNS ne v novém odstavci asi proto, aby se snáz přehlédl?

10 A dále: ,,Pane, ty jsi na počátku položil základy země...."

Tyto verše ap.Pavel citoval
žalm 102:24 Přistoupil jsem k tomu, abych řekl: „Můj Bože,
neodnímej mě v polovici mých dnů;
tvé roky jsou po všechny generace.
25 Dávno jsi položil základy země
a nebesa jsou dílem tvých rukou.
26 Ony zaniknou, ale ty budeš dále stát;
a právě jako oděv se všechny obnosí.
Právě jako oblečení je vyměníš, a ukončí svůj běh.
27 Ty jsi však týž, a tvé vlastní roky se nenaplní.


Proč ap.Pavel vůbec citoval? Proč? Proč? To proto, že Ježíš je ten Pán JHVH, Bůh, který byl menší. Nyní sedí na trůnu spolu s Otcem byť je Mu podřízen týkající se vztahu Otec a Syn, avšak spolu jako jeden Všemohoucí Bůh.




Naposledy upravil sazeč dne 24/2/2012, 15:53, celkově upraveno 1 krát

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 40 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  gari 24/2/2012, 15:52

Nechci odbíhat od tématu, ale SJ mí připadají jak papoušci, kteří jsou schopni dokolečka říkat jen to, co se naučí od VRO. Je zvláštní, že když učili o totožnosti GENERACE a říkali, že tou GENERACÍ jsou ničemní lidé tohoto světa, měli to podpořeno biblickými verši. Pak najednou přišla od VRO změna, že GENERACE představuje "pomazané křesťany" vůbec s tím SJ neměli žádný problém, jen začali používat jiné texty, které je pro podporu této nauky VRO nově naučil. Ty předchozí verše rychle zapomněli. Stejné je to u SJ s jakoukoli jinou naukou. Dokud je to VRO nenaučí, tak to prostě nejsou schopni pochopit. Až přijde VRO s novým světlem, bude vše jinak. Very Happy
Těch textů, kde se Ježíš ztotožňuje s JHVH tu byla již celá řada - kdo nechce vidět nevidí.

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 40 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  Ing.Peter 24/2/2012, 16:07

Ja to v týchto textoch nevidím,ale nevadí,nechcem nikoho presviedčať.
K tým textom som našiel napr.:
Rimanom 9:5:
RP znie: „Ktorých sú otcovia a tí, z ktorých pošiel Kristus podľa tela, ktorý je nado všetkým, Bôh, požehnaný na veky. Ameň.“ (Preklady NV, EP, SEP znejú podobne.) No preklad NS poslednej časti tohto verša znie: „Z ktorých pochádza Kristus podľa tela: Boh, ktorý je nado všetkým, nech je navždy požehnaný. Amen.“ (RS, NE, TEV, NAB, Mo to prekladajú podobne ako NS.)
Hovorí tento verš, že Kristus je „nado všetkým“, a preto je Boh? Alebo sa zmieňuje o Bohu a o Kristovi ako o odlišných osobnostiach a hovorí, že Boh je „nado všetkým“? Ktorý z prekladov Rimanom 9:5 je v súlade s Rimanom 15:5, 6, ktorý odlišuje Boha od Krista Ježiša a potom nabáda čitateľov, aby „oslavovali Boha a Otca našeho Pána Ježiša Krista“? (Pozri aj 2. Korinťanom 1:3 a Efezanom 1:3.) Pouvažujme o tom, čo nasleduje v 9. kapitole Rimanom. Verše 6–13 ukazujú, že uskutočnenie Božieho predsavzatia nezávisí od dedičstva podľa tela, ale od Božej vôle. Verše 14–18 citujú Božie posolstvo faraónovi, ktoré je zaznamenané v 2. Mojžišovej 9:16, aby vyzdvihli skutočnosť, že Boh je nad všetkým. Vo veršoch 19–24 je Božia nadradenosť ďalej znázornená prirovnaním k hrnčiarovi a hlineným nádobám, ktoré hrnčiar robí. Aké vhodné je preto vyjadrenie v 5. verši: „Boh, ktorý je nado všetkým, nech je navždy požehnaný. Amen.“ — NS.
The New International Dictionary of New Testament Theology uvádza: „Rim. 9:5 je predmetom diskusií . . . Bolo by jednoduché a z lingvistického hľadiska úplne prípustné uplatniť toto vyjadrenie na Krista. Preklad verša by potom znel: ‚Kristus, ktorý je Boh nado všetkým, nech je navždy požehnaný. Amen.‘ No aj vtedy by nebol Kristus postavený do úplne rovnakého postavenia ako Boh, ale bol by to iba opis božskej povahy jeho bytosti, pretože slovo theos je bez člena . . . No pravdepodobnejšie je vysvetlenie, že výrok je doxológia adresovaná Bohu.“ — Grand Rapids, Michigan 1976, anglický preklad z nemčiny, zv. 2, s. 80.

Hebrejom 1:8:
RP znie: „Ale o Synovi hovorí: Tvoj trón, ó, Bože, na vek veku.“ (NV, EP, SEP, ZŠ to prekladajú podobne.) No preklad podľa NS znie: „Ale o Synovi: ‚Boh je navždy tvojím trónom.‘“ (Rovnakú myšlienku tlmočia preklady AT a Mo.)
Ktoré vyjadrenie je v súlade s kontextom? V predchádzajúcich veršoch sa píše, že Boh hovorí, a nie že by bol oslovovaný; v nasledujúcom verši je použité vyjadrenie „tvoj Bôh“, ktoré ukazuje, že nie je oslovovaný Najvyšší Boh, ale ctiteľ tohto Boha. Hebrejom 1:8 cituje zo Žalmu 45:6 (45:7, RP), ktorý bol pôvodne adresovaný ľudskému kráľovi Izraela. Biblický pisateľ tohto žalmu si pochopiteľne nemyslel, že jeho ľudský kráľ je Všemohúci Boh. Tento žalm podľa EP znie: „Tvoj trón je Božím trónom.“ (Preklad podľa NE znie: „Tvoj trón je ako Boží trón.“ JP: „Tvoj trón je daný od Boha.“) O Šalamúnovi, kráľovi, ktorému bol pravdepodobne 45. žalm pôvodne adresovaný, sa hovorilo, že sedí ‚na Jehovovom tróne‘. (1. Par. 29:23, NS) V súlade so skutočnosťou, že Boh je „trónom“ čiže Zdrojom a Podporovateľom Kristovho postavenia ako Kráľa, Daniel 7:13, 14 a Lukáš 1:32 ukazuje, že túto moc mu udeľuje Boh.
Hebrejom 1:8, 9, cituje zo Žalmu 45:6, 7 (45:7, 8, RP), o ktorom biblický učenec B. F. Westcott uvádza: „LXX pripúšťa dva spôsoby prekladu: [ho theos] môže byť v oboch prípadoch chápaný ako vokatív (tvoj trón, ó Bože . . . preto, ó Bože, tvoj Boh . . .) alebo môže byť chápaný v prvom prípade ako podmet (alebo prísudok) (Boh je tvoj trón alebo tvoj trón je Boh . . .) a v druhom prípade ako prístavok k výrazu [ho theos su] (preto Boh, áno, tvoj Boh . . .) . . . Je sotva pravdepodobné, že [’Elohim] mohlo byť v origináli adresované kráľovi. Preto argumenty svedčia proti názoru, že [ho theos] v LXX predstavuje vokatív. A tak celkove sa zdá najlepšie prijať pre prvú časť vety preklad: Boh je tvoj trón (alebo tvoj trón je Boh) čiže ‚tvoje kráľovstvo je založené na Bohu, na nepohnuteľnej Skale‘.“ — The Epistle to the Hebrews, Londýn 1889, s. 25, 26.

je už na každom z nás ako tomu chápeme.

-------

https://straznavez.forumczech.com/viewtopic.forum?t=691

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 40 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 40 z 40 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru