Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zemřel lidský duch již v ráji?

+12
Eliška
Nikola Tyrpak
František
Petr V.
Mysteri
stefan
Doktorka White
Zdeněk Bláha
Jirka z P. (queens)
Martin Cibulka
Hvězdlický
vera
16 posters

Strana 3 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 3 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  Hvězdlický 5/2/2008, 10:37

kód:
Tak to to Ti vzkazuje můj Pán, kazatele si prosím, hledej sám!

No, o kazatele žádného nestojím, již jsem jich vystřídal dost. Vše nastejno, jen v jiném kabátě.
Nevěřím ve vzkazy TVÉHO PÁNA, protože to patrně není můj Pán.

Co se týká oné NADĚJE, je pochopitelné, že všichni učedníci mluvili, jako účastníci s Kristem do nebeské vlády, pouze o této své naději.
Jejich poznání bylo velice malé.

Sám Pán jim řekl "ještě bych vám měl hodně říct, ale vy byste to nyní nepochopili".
A tak jim podal jen nějaké náznaky. Na plříklad

Matouš 5:5 Blaze tichým, neboť oni dostanou zemi za dědictví.

Myšlenka o "druhé a té základní naději" je rozvinuta pouze ve starém zákoně a později samotným Pánem ve Zjevení.

O této naději se ale zmiňuje i Petr, takže učedníkům NEBYLA NEZNÁMÁ.

2. Petra 3:13 Podle jeho slibu čekáme nové nebe a novou zemi, ve kterých přebývá spravedlnost.

Nemluví o nové podobě planety, ale změně lidí. Mluví o spravedlnosti.

V případě textů o soudu, je zřejmé, že soudem budou zničeni Boží odpůrci, Nevěstka, Velký Babylon, zlo, špatnost, satan a poslední nepřítel, smrt.

Není zmínka o zničení planety. Naopak slib, že "země navěky trvat bude".

Seznam Věrko, toho svého pána s tím, jak je to psáno v Písmu..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 3 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  František 5/2/2008, 11:53

Podívejme se podrobněji na text Římanům 5:12: „Skrze jednoho člověka totiž vešel do světa hřích a skrze hřích smrt; a tak se smrt zasáhla všechny, protože všichni zhřešili.” Tento text je pravidelně citován při „důkazu” o vině prvních lidí, jakoby Boží spravedlnost mohla někoho odsuzovat předem. Jakoby bylo spravedlivé prohlásit někoho za viníka v době, kdy ještě nic nespáchal, a dokonce ani nerozhodl o podmínkách svého vzniku. Omyl spočívá v tom, že se ignoruje význam další části textu: „... protože všichni zhřešili.”. Zdánlivě je v této větě rozpor: její první část připisuje vinu prvnímu člověku a vzápětí nato všem ostatním lidem.

„Skrze jednoho člověka totiž vešel do světa hřích ...” Obvykle se uvádí, že skrze prvního člověka – Adama, ale byla to přece žena, kdo jedl první. Ona to byla, kdo se první dopustil přestoupení Božího zákazu, a přesto se vždy hovoří o Adamovi (1K 15:22). Kromě toho jedli ze zakázaného stromu oba. Jak to tedy, že skrze jednoho člověka? Adam – první člověk – měl možnost tento vývoj zvrátit, stačilo by, aby on sám si zakázané ovoce nevzal. Kdyby tedy Adam jednal správně, žádný čin Evy by budoucí lidstvo neohrozil. A je tu ještě jedna důležitá okolnost – na rozdíl od Adama Eva byla oklamána a má proto důležitou polehčující okolnost. Adam však oklamán nebyl; věděl co dělá a je to proto on, kdo nese odpovědnost.

„... vešel do světa hřích ...” K čemu vlastně z právního hlediska došlo? Došlo k precedentní události: poprvé se stalo, že se někdo (Adam) fakticky (tj. skutkem) vzepřel Božímu příkazu. Takový sklon začali další lidé dědit. Poslední část textu jasně hovoří o dokonavém vidu (všichni zhřešili). Ostatní lidé se díky skutku Adama a Evy opravdu narodili „hříšní”. Důležité však je, co slovo „hříšní” znamená. V tomto případě má totiž význam „nevyhovující”, tj. vážně poškozený. Z Božího záměru zachránit všechno lidstvo (2P 3:9; 1Tm 2:3-4) jasně vyplývá, že je v lidských možnostech pracovat na svém zlepšení. Proto musí být respektována svobodná vůle lidí a každý člověk ji musí jasně vyjádřit. Musí dát nedvojsmyslně najevo, zda si přeje dosáhnout cílů, které Bůh stanovil, nebo nikoli.

Bůh nás za vinu Adama a Evy nesoudí a soudit nebude. Jeho genetické zákony jsou však neměnné (jako všechny přírodní – vlastně Boží – zákony) a do vyřešení sporu se satanem na tom ani sám Bůh nemůže nic změnit. Každý člověk tedy bude Bohem souzen za své vlastní hříchy, a nikoli proto, že první lidé zhřešili (eventuální následky jsou něco jiného). Pokud však člověk prokáže, že chce dosáhnout takové morální úrovně, která odpovídá původnímu Božímu záměru, nebude souzen vůbec. (J 3:18; 5:24; Ř 8:1)

František

Male Poeet p?íspivku : 128
Reputace : 0
Body : -8
Registration date : 29. 12. 06

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 3 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  Hvězdlický 5/2/2008, 15:20

kód:
Adam však oklamán nebyl; věděl co dělá a je to proto on, kdo nese odpovědnost.

Proto se asi říká, skrze jednoho člověka- Adama"
Jak píšeš, věděl co dělá.


Co se týká trestu za Adamův hřích, Tak ten skutečně, jako takový, není. Je to trest za naše osobní přestupky.

Efezanům 2:1 (Od smrti k životu) I vy jste byli mrtvi pro své viny a hříchy,

Jeremjáš 31:30 nýbrž každý zemře pro vlastní nepravost.........

Je tady jen stanovený zákon dědičnosti. Nedokonalý a hříšný ADAM, MOHL SPLODIT JEN NEDOKONALÉ A HŘÍŠNÉ DĚTI...

S tím se nedá nic dělat. Je to v nás. Jediná pomoc je Kristova očisťující krev..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 3 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  Martin Cibulka 5/2/2008, 16:51

Věro, píšeš:
ten verš o jednom povolání z Efezským platí a se SJ , ani s bývalými opravdu nemá smysl se přít!
Zvl né o 144 tis a o těch co zůstanou na zemi!
Napsala jsem, že Písmo sv psali svatí boží mužové a totéž by se mělo dít při překladech, co si pletu já, nech na mně a hlídej si svoje!
Tak to bude dobré! díky
Napsal jsem snad, že „ten verš o jednom povolání z Efezským“ neplatí? A jestliže s bývalými SJ „opravdu nemá smysl se přít“, proč něco stále vysvětluješ? A jestliže něco pleteš, není snad mou povinností Tě na to upozornit?
Pokud neobdržíš v dnešní novozákonní době ty příkázání do srdce v duchu, tak plníš LITERU! Vůbec to není žádné"desatero", ale zákon lásky to je esence celého zákona i proroků!!!
Kristus Pán JE KONEC ZÁKONA STARÉHO k plnému našemu ospravedlnění, to není, že by byl zrušen, když ho naplnil, ale nás věřící v Něm KRISTU OSVOBODIL, protože v plnění VŠICHNI propadli JEN ON PÁN SPLNIL za nás!
Od kdy, nepatří zpráva o JEDNÉ naději a JEDNOM povolání z epištol-inspirovaných Duchem sv, nad veškerou pochybnost, do evangelia spásy??
Jasně, že držíš bludy!
To mesiánští z Třince dodržují 4té, sobotní přikázání??? Pán s TEBOU!
Už dost dlouho v diskuzi vysvětluji, že Tóru musí člověk přijmout do svého srdce, jinak bude Tóra stále jen litera, která zabíjí. Kdy jsem tvrdil, že „zpráva o JEDNÉ naději a JEDNOM povolání z epištol-inspirovaných Duchem sv“ nepatří „do evangelia spásy“? Jestliže opravdu držím „bludy“, tak jaké? Tóru je důležité dodržovat, ale ze skutků zákona nikdo nebude ospravedlněn, tak jaký problém máš se čtvrtým, sobotním přikázáním? Ty máš snad v srdci jiné, např. nedělní, přikázání?

František napsal:
„... vešel do světa hřích ...” K čemu vlastně z právního hlediska došlo? Došlo k precedentní události: poprvé se stalo, že se někdo (Adam) fakticky (tj. skutkem) vzepřel Božímu příkazu. Takový sklon začali další lidé dědit. Poslední část textu jasně hovoří o dokonavém vidu (všichni zhřešili). Ostatní lidé se díky skutku Adama a Evy opravdu narodili „hříšní”.
No, myslím si, že právě toto text z Římanům 5:12 nedokazuje. Tomu dokonavému vidu totiž předchází v řeckém textu toto sdělení: KAI HÚTOS EIS PANTAS ANTHRÓPÚS HO THANATOS DIÉLTHEN, tedy doslova: „a takto (tím způsobem) na všechny lidi ta smrt přešla“. Toto sdělení navazuje na popis toho, jak „vstoupil do světa hřích a skrze hřích smrt“ (NS) a tedy upozorňuje na princip, jak hřích vzniká a co způsobuje. Podle tohoto principu je hříchem porušení Tóry a toto porušení přináší smrt každému, kdo Tóru porušuje, a ne že ten hřích někdo dědí.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 3 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  vera 5/2/2008, 22:19

Milý bratře Hvězdlický,
škoda, že pohrdáš mým Pánem, ale není to můj problém!
Pokud jde o ten verš o jednom povolání a jedné naději z Ef.4,4, tak platí, že je nedostatečný, protože "jejich poznání bylo velmi malé"?!
Zase jsem velmi překvapená a kdo, že je ten, kdo má poznání větší?
Oni osobně, měli tu čest o čem my si tu namáhavě hovoříme a to jejich "ukaž nám Otce", bylo jasně vyřešeno!Smrt a zmrtvých vstání, prožili v přímém přenosu, tak jen nechápu proč, by jejich poznaní mělo být malé?!
Jinak moje zprávy z Genesis hovoří o prokleté zemi, která plodí bodláčí, tak můj kontext na novou zemi i nové nebe není žádný protimluv, prostě nové je nové, žádný REPAS! Ovšem to už jsem s tatíkem řešila někdy v 80tých letech...
NIC mi do toho není, ale proč lidé jako Ty, odcházejí z teploučka SJ?
Mám okolo sebe davy podobných, ale Ti bez znovuzrození jsou jako TY! Oni odcházejí pro nějaké morální důvody, nebo jsou vyloučení! Ale Ti , jako br Franz odešli z duchovních důvodů a to je platné, to je fascinující! Ale odejít a nechat si nauky např o zemské skupině a nebeské skupině, to se mi nelíbí, ani dosti málo!Tak pa a Tvůj Pán S Tebou!

vera

Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 17. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 3 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  vera 5/2/2008, 23:03

Milý Cibulko,
klidně mně umravňuj dál, já jen o té češtině Bible kralické a mém obecném uznání toho, co bylo přeloženo v Duchu sv! Pro mně ANO!!!
Pokud jde o bludy, tak Ty také věříš na ty dvě skupiny nebeskou a zemskou??? Znovuzrozuené a neznovuzrozené se stejných účinkem, obojí budou spaseni?
Jinak tóra, ale chápu, když jsi mesián...Jinak je podřazena Nové Smlouvě v Kristu, jako dokonalém Spasiteli! Sám říká, kdyby ta první smlouva byla dokonalá, tak by nebylo třeba NOVÉ!
Stará byla vetchá a nedokonalá, tak pardón, asi to zase mám JINAK!
aké podle Žid.3+4kap,až my novozákonní vcházíme do pravého odpočinutí a tím je DEN SPÁSY, oni bloudili srdcem, tak nevešli! I když literu dodržovali, asi dobře z dnešního pohledu!!! Podívej, třeba adventisté, jak stavějí na dodržování týdenního odpočinku!a stejně je jim to, jako "mrtvýmu zimník"!
Nedělní přikázaní v "desateru" NEEXISTUJE, jen sobotní a já v srdci mám ten DEN SPÁSY, kterým to pravé odpočinutí JE!!!! ŠALOM!

vera

Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 17. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 3 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  Hvězdlický 6/2/2008, 09:35

kód:
škoda, že pohrdáš mým Pánem, ale není to můj problém!

Věrko,

náš soused má pěkné nové auto. Já tvrdím, že to auto není moje a já s ním nemám nic společného.
To ale neznamená, že s ním pohrdám, nebo dokonce, že se mi nelíbí a nebo bych jej nechtěl.

Momentálně je situace prostě taková, že tvůj pán, kterému sloužíš, je pro mne jedna velká neznámá...
To ale neznamená, že možná jednou, bude i mým Pánem. Zatím tomu, tak jak to tady podáváš NEDŮVĚŘUJI.

Má to pro mne příliš nábožensko-fanatickou vůni...
A podobnou "vůni" jsem cítil ve všech předchozích církvích a společnostech, s kterými jsem byl chvilku v kontaktu...Proto jsem dnes trochu opatrnější..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 3 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  vera 6/2/2008, 10:18

Milý bratře Hvězdlický,
děkuji za vysvětlení a ujištění, že Pánem Ježíšem Kristem nepohrdáš, jen, že Ho v mém podání, moc nebereš!
Můj milý, já vůbec nechci, abys bral něco mého, neboť to co já mám je JEHO, tak kontaktuj Jeho, já jen mohu sloužit, jako ukazatel k Němu! Mně osobně ON pohltil úplně a je smyslem mého života, který se stal JEHO zásluhou věčný!
Opravdu je to na Tobě, jak se k věci postavíš, lidem nedlužíš, tedy, ani mně NIC!
Problematika zažraných bludů SJ a né jen jejich, je mým stálým problémem v mém okolí, tak mohu po těch létech práce, ledaccos pomoci!
Jinak chápu, že moje podání vidíš z jiného úhlu a také je, sama sebe bych dříve, také kvalifikovala jako fanatika, ale věř mi, že je to nádhera JEMU sloužit každou minutu a být jím pohlcen!
Dnes je funkční klišé etablované církve a tzv duchovní domov, ale takovou drzost nemám, abych Tě tam zvala!To je pro mně dodnes velmi zavádějící a nepřijatelné a myslím, že i zde, jsem to dala dostatečně najevo, včetně nabízené "trojice" všemi dostupnými prostředky!
Bez skutečného "setkání" s Ním, Ti budu marně vysvětlovat co, že to tu mluvím! Prosba o vysvobození opravdová je to, co je nejdůležitější, pak už nebudeš potřebovat, aby Tě někdo lidský vyučoval, bude Tě učit ON SÁM! Já vím, že je to kategorie zázraku a proto k tomu, tak přistupuji! Bez znovuzrození to bratře Hvězdlický NEJDE a NIKDY NEŠLO, tak nedej na bludy a hledej a pros JEHO!!!
Pán Ti žehnej ze srdce Tvoje, sestra v KRISTU JEŽÍŠI

vera

Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 17. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 3 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  stefan 6/2/2008, 10:39

vera
já jen o té češtině Bible kralické a mém obecném uznání toho, co bylo přeloženo v Duchu sv! Pro mně ANO!!!
Všimol som si, že veľmi do popredia vyzdvihujete kralický preklad. Dokonca mu dávate prednosť pred ostatnými z dôvodu puncu dohliadania Ducha svätého nad prekladateľmi.
Zaujíma ma, že ako ste k tejto myšlienke a viere prišli?
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 3 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  Hvězdlický 6/2/2008, 11:08

kód:
 Bez znovuzrození to bratře Hvězdlický NEJDE a NIKDY NEŠLO, tak nedej na bludy a hledej a pros JEHO!!!

Jserm ochoten věřit tomu (a vypadá to tak), že patříš mezi Pánem vyvolené a pomazané a podobně jako učedníci v prvním století, se na tuto svou naději upínáš.

Nezapoměň ale, že cíl, této vlády, je vybudování NOVÉ ZEMĚ A NOVÉHO NEBE.

Dnes jsem se trošku podíval na Zjevení a na činnost andělů, během celého popisu Písma.

Zjevení v podstatě mluví především o tom, že bude udělán na ZEMI POŘÁDEK (PO SVRŽENÍ SATANA A OČISTĚ NEBE OD JEHO VLIVU A ŠKOD),

Popis jak to andělé udělají, jakými nástroji a s jakým cílem, je ve Zjevení celkem srozumitelně podán.
I po tomto studiu, mít před očima stále jen jednu jedinou naději, nasvědčuje tomu, že na toho tvého pána si musím dát pozor, aby mne také nedostal pod stejný blud. (nerad používám slovo "blud", ale pro pochopení musím).

Texty o NOVÉ ZEMI A NOVÉM NEBI je potřeba chápat tak, jak jsou psány a ne si NOVOU ZEMI vyškrtnout.

Mimo jiné, Zjevení popisuje, jak nevěsta, v podobě nového Jeruzáléma (CENTRA VLÁDY) SETUPUJE Z NEBE NA ZEM. a CO VŠE, SE NA ZEMI DĚJE PŘED TÍM A POTOM..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 3 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  vera 6/2/2008, 11:43

Milý Štefane,
díky za dotaz!
Poměrně dlouhý svůj život studuji Písmo sv jako "přímou řeč"a také to funguje! Zkrátka nepochybně Bible Kralická má úžasnou historii a je ověřena bezpochybně stoletími!
My, jako věřící, nemáme psanou formu JEN, ale také rému mluvenou a pokud jde o tu zmíněnou, tak je pro mně SKVĚLÁ!
Pán odpovídá skrze Písmo na modlitbě! Ostatní překlady hodnotím ze zkušenosti, kterou nemám chuť Ti popisovat, jako srovnávací a studijní materiál!
Mám výborné studenty, hebrew a greek, kteří mi vypracovávali určitá témata a formou, zde trochu podceňovaných hermeneutik, tedy umění výkladu, jsme společně pracovali na maximálním chápání! a shodu v DUCHU sv!a to už je hodně dávno!
Staročeština je pro mnohé, dnešní nesrozumitelná, ale pro koho není, je výborná! V podstatě, totiž nejde o ta písmenka, ale to ODSOUHLASENÍ! PÁN TI ŽEHNEJ!

vera

Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 17. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 3 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  Martin Cibulka 6/2/2008, 13:51

Věro, ptáš se:
Pokud jde o bludy, tak Ty také věříš na ty dvě skupiny nebeskou a zemskou??? Znovuzrozuené a neznovuzrozené se stejných účinkem, obojí budou spaseni?
Věřím, že do příchodu Pána Ježíše Krista, kdy budeme „v oblacích uchváceni do vzduchu vstříc Pánu“ (1.Tesalonickým 4:17, NBK), máme hlásat pouze nebeskou naději a to pro všechny, kdo uvěří evangeliu. Toto hlásání zahrnuje i varování: „Jestliže se někdo nenarodí z vody a z Ducha, nemůže vejít do Božího království.“ (Jan 3:5, NBK) Ježíšovi učedníci od svého Pána tedy nemají mandát k tomu, aby shromažďovali dvě skupiny s odlišnými nadějemi.

Nicméně z Písma vím, že po uchváceni věřících „do vzduchu vstříc Pánu“ zde na zemi zůstanou lidé, kteří uchváceni nebudou. Někteří zahynou, ale o některých se píše: „I stane se, že kdožkoli pozůstane ze všech národů, kteříž by přitáhli proti Jeruzalému, přicházeti budou z rok do roka klaněti se králi Hospodinu zástupů a slaviti slavnost stánků.“ (Zachariáš 14:16, KB)
Jinak tóra, ale chápu, když jsi mesián...Jinak je podřazena Nové Smlouvě v Kristu, jako dokonalém Spasiteli! Sám říká, kdyby ta první smlouva byla dokonalá, tak by nebylo třeba NOVÉ!
Stará byla vetchá a nedokonalá, tak pardón, asi to zase mám JINAK!
aké podle Žid.3+4kap,až my novozákonní vcházíme do pravého odpočinutí a tím je DEN SPÁSY, oni bloudili srdcem, tak nevešli! I když literu dodržovali, asi dobře z dnešního pohledu!!! Podívej, třeba adventisté, jak stavějí na dodržování týdenního odpočinku!a stejně je jim to, jako "mrtvýmu zimník"!
Nedělní přikázaní v "desateru" NEEXISTUJE, jen sobotní a já v srdci mám ten DEN SPÁSY, kterým to pravé odpočinutí JE!!!! ŠALOM!
Tóra není podřazena „Nové Smlouvě v Kristu“, jak píšeš, ale je součástí té Nové Smlouvy, jak je uvedeno v Písmu: „Hle, přicházejí dny, praví Pán, kdy uzavřu s domem Izraelovým a s domem Judovým novou smlouvu. Ne takovou smlouvu, jakou jsem uzavřel s jejich otci v den, kdy jsem je vzal za ruku, abych je vyvedl z egyptské země. Vždyť oni v této mé smlouvě nezůstali a já jsem o ně přestal dbát, praví Pán. Toto je tedy smlouva, kterou po těchto dnech uzavřu s domem Izraelovým, praví Pán: Dám své zákony do jejich mysli a napíši je na jejich srdce; a budu jejich Bohem a oni budou mým lidem.“ (Židům 8:8-10)

V listě Židům je citován prorok Jeremjáš, který psal hebrejsky, a ten nepsal o jiných zákonech, než o Tóře. Nová smlouva je tedy o vepsání Tóry do srdce těch, kteří uvěří v Pána Ježíše Krista, a ne o podřízenosti Tóry této smlouvě. Jestliže je některým adventistům „dodržování týdenního odpočinku“ jako „mrtvýmu zimník“, tak proto, že nemají obřezané srdce a pohrdají ostatními přikázáními Tóry. Všichni adventisté ale ten problém nemají; mají ho jen ti, kdo si myslí, že kvůli zachováváni soboty budou spaseni.

„Kdo jsi ty, že soudíš cizího služebníka? Svému vlastnímu pánu stojí nebo padá! Bude však postaven; Bůh je přece schopen ho postavit. Někdo totiž uznává jeden den nad jiné, jiný uznává každý den. Každý ať má ve své mysli plnou jistotu. Kdo zachovává den, zachovává ho Pánu, a kdo ten den nezachovává, nezachovává ho Pánu. Kdo jí, jí Pánu, neboť děkuje Bohu, a kdo nejí, nejí Pánu a děkuje Bohu.“ (Římanům 14:4-6, NBK)
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 3 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  Hvězdlický 6/2/2008, 16:26

kód:
V listě Židům je citován prorok Jeremjáš, který psal hebrejsky, a ten nepsal o jiných zákonech, než o Tóře. Nová smlouva je tedy o vepsání Tóry do srdce těch, kteří uvěří v Pána Ježíše Krista,

Martine, konečně jsi připustil, že na zemi nekončí život, ale pod nebeskou vládou se "národy budou klanět"..

Souhlasím s tím, že nějaké "oznamování druhé naděje a výběr lidí" není pověřením Kristových učedníků. Ten výběr budou mít na starost andělé, v "den a hodinu" , až pomazaní (znovuzrození) budou ze země pryč. (Vzkříšeni, proměněni, uchváceni).

Takže se jedná o vzájemné nedorozumění. Řekl bych to takto. DVĚ NADĚJE EXISTUJÍ, ALE NEJSOU HLAVNÍM NÁMĚTEM EVANGELIA. -DRUHÁ NADĚJE, POZEMSKÁ, JE JEN VÝSLEDKEM NEBESKÉ VLÁDY.(v souladu se záměrem stvořitele a smrti Krista).

Nemohu stále strávit tvůj názor, že Tóra bude vepsána do srdce.
Zákon ano, ale jiný zákon. Je přece psáno, že Bůh dá jiný zákon, ne ten, který dal otcům a teprve ten vepíše do ,srdcí.
Podle mne, to není Tóra, ale Kristův zákon lásky.

Protože Tóra, by znamenalo krok zpět. K obětem na oltáři, a všem těm několika stům nařízení a předpisů, které Tóra obsahuje.
Tvrdím, že všech. Protože je psáno, "kdo by jeden bod zákona nedodržel, vinen je vším".

Takže, to je můj názor.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 3 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  Martin Cibulka 6/2/2008, 17:31

Pro Hvězdlického:

Nic jsem, co se týče života v nebi a na zemi, nepřipustil „konečně“, jak píšeš, ale od počátku diskuze tvrdím stále totéž. Nejedná se tedy „o vzájemné nedorozumění“, ale pouze o Tvou nechuť přijímat a přemýšlet o věcech, které Ti někdo sděluje.

To, co Ty nazýváš „naději pozemskou“, není nadějí v biblickém slova smyslu, protože dnes Ti nikdo nezaručuje, že budeš mezi těmi lidmi, o nichž je psáno, že zůstanou „ze všech národů, jež přicházejí proti Jeruzalému“ a že budou „rok co rok chodit klanět se Králi, Jehovovi vojsk, a slavit svátek chýší“ (Zecharjáš 14:16). A už vůbec nebudou výběrem takových lidí a oznamováním tzv. druhé naděje pověřeni andělé. Andělé totiž budou pověřeni shromážděním právě těch vyvolených, kteří budou „uchváceni v oblacích“ (1.Tesaloničanům 4:17; srovnej Matouš 24:31) a ne těch, kteří zde budou zanecháni (viz Matouš 24:40-41).

Píšeš:
Nemohu stále strávit tvůj názor, že Tóra bude vepsána do srdce.
Zákon ano, ale jiný zákon. Je přece psáno, že Bůh dá jiný zákon, ne ten, který dal otcům a teprve ten vepíše do ,srdcí.
Podle mne, to není Tóra, ale Kristův zákon lásky.
Právě, že v Písmu o jiném zákonu není nikde řeč, naopak jsou to řeči lidí, kteří pohrdli Tórou a kteří mají podíl na tom, že záhada „bezzákonnosti“ je „již v činnosti“ (2.Tesaloničanům 2:7). Pán Ježíš Kristus nemá nic společného s odmítáním Tóry, stejně jako „Kristův zákon lásky“ není a ani nikdy nebyl v rozporu s Tórou.

Dále píšeš:
Protože Tóra, by znamenalo krok zpět. K obětem na oltáři, a všem těm několika stům nařízení a předpisů, které Tóra obsahuje.
Tvrdím, že všech. Protože je psáno, "kdo by jeden bod zákona nedodržel, vinen je vším".
Tóra není tím, co Ty nazýváš krokem zpět. Krok zpět je neuznání oběti Pána Ježíše Krista a prohlášení Tóry za neplatnou. Kde je hřích jednou provždy zahlazen, není potřeba dalších obětí za hřích ani podle Tóry.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 3 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  Hvězdlický 6/2/2008, 18:17

kód:
Tóry za neplatnou. Kde je hřích jednou provždy zahlazen, není potřeba dalších obětí za hřích ani podle Tóry.

Takže se Tóra před tím než bude napsána do srdcí" musí pořádně oškubat o nepotřebné a nevhodné části. Na příklad neustálé oběti na oltáři za hříchy.

Na jedné straně "kdo by nesplnil všechny body zákona je vinen vším" a na druhé straně, by sám Bůh, tyto některé body zákona sám vyškrtal.
To je zvláštní tvrzení

kód:
Právě, že v Písmu o jiném zákonu není nikde řeč, naopak jsou to řeči lidí, kteří pohrdli Tórou a kteří mají podíl na tom, že záhada „bezzákonnosti“ je „již v činnosti“

Hebrejcům 8:8-13 Ale když Bůh kárá svůj lid, říká: 'Hle, přicházejí dny, praví Hospodin, kdy s domem izraelským i s domem judským uzavřu smlouvu novou, ne jako byla ta smlouva, kterou jsem uzavřel s jejich otci v den, kdy jsem je vzal za ruku, abych je vyvedl ze země egyptské.
Neboť oni nezůstali v mé smlouvě, a já jsem se jich zřekl, praví Hospodin.A toto je smlouva, kterou uzavřu s domem izraelským po oněch dnech, praví Hospodin: Dám své zákony do jejich mysli a napíšu jim je na srdce. Budu jim Bohem a oni budou mým lidem.Pak už nebude učit druh druha a bratr bratra a nebude vybízet: 'Poznej Pána', protože mě budou znát všichni, od nejmenšího až do největšího.Slituji se nad jejich nepravostmi a na jejich hříchy už nevzpomenu.' Když Bůh mluví o nové smlouvě, říká tím, že první je zastaralá. Co je zastaralé a vetché, blíží se zániku.

O PLATNOSTI TORY TADY NENÍ ZMÍNKA. jEN SE O NÍ MLUVÍ, ŽE JE ZASTARALÁ A BLÍŽÍ SE K ZÁNIKU (JIŽ TEHDY)
A ŽE BUDE NAHRAŽENA NĚJAKÝM NOVÝM ZÁKONEM OD BOHA. NOVOU SMLOUVOU..
Bůh říká, že dá SVÉ ZÁKONY do jejich srdce. Ale nějaké nové a ne tu zastaralou Tóru.

No a co se týká andělů a jejich práce-

Matouš 13:49 Tak bude i při skonání věku: vyjdou andělé, oddělí zlé od spravedlivých

Nejedná se ale jen o spravedlivé (podle nebeské naděje) ale jak je psáno "o velký zástup ze všech národů atd" který VYJDE (přežije) velké soužení.

PŘEDPOKLÁDÁM, ŽE ANI TENTO VEKLKÝ ZÁSTUP A ANI VZKŽÍŠENÍ NESPRAVEDLIVÝCH NA ZEMI, NENÍ VĚC NÁHODY, ALE BUDE TO PRÁCE TAKÉ ANDĚLŮ, POD VEDENÍM KRISTA...

A co se týká té JISTOTY V NADĚJI tam mám také poznámku. Je to podmíněno tím, že "vytrvá až do konce" (ten pomazaný)

S pozemskou nadějí je to podobné, ale nejsou tak přísná pravidla..Jedná se o NESPRAVEDLIVÉ, KTEŘÍ TEPRVE BUDOU OSPRAVEDLNĚNI KRISTOVOU KRVÍ. (Zjevení- omyjí roucha)

Žalmy 37:11 Ale pokorní obdrží zemi a bude je blažit dokonalý pokoj.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 3 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  vera 6/2/2008, 21:51

Milý Hvězdlický a Cibulka,
budu ráda poslouchat, když vy dva si povídáte o těch nadějích, protože je mi to ve vašem podání absolutně, nesrozumitelné a stále to nechápu!díky
Jinak jestli je tóra pro Cibulku, Stará smlouva významově, tak Nová smlouva musí být nová a jiná! Tím nemyslím pohrdání, které je zakázané, ale Kristus Pán je prostředníkem Nové, lepší smlouvy, hlavně už žádné nedokonalé oběti, ale jedna JEHO DOKONALÁ!
Také přikázání Kristova o milování Boha a bratrů je něco co neobsahuje konotaci strachu, jako zákon ze Sinaje, který NIKDO, kromě Krista nebyl schopen dodržet a byla za porušení instantní smrt na poušti!
Ta láska v Nové je tam v srdci né, jako příkaz, ale jako vyznání! a to je jiná káva!
Stará je vyvedení z otroctví skutečného egypského a Nová v JEHO krvi je vyvedení z otroctví duchovního "Babylona", do svobody Božích dětí! A vůbec není to tóra, ale Kristova přikázání z lásky Boží!
Také k těm adventistům, kteří zákonictví a dokonce podvojné vzhledem k sobotě praktikují a druhé do něho uvádějí, tak to problém JE, protože nekáží MILOST, ale Zákon, aniž vědí co mluví a učí!I.Tim.1,5-10; To celé, jako větev milleritů, kteří po zklamání 1844, založili novou organisaci viz EGW 1827-1915, založenou na svěcení soboty!
pro Cibulku:
ano, nesmíme soudit zatím, ale máme rozsuzovat!I.Kor.2,14;+15;I.Kor.6,2; Pán s vámi

vera

Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 17. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 3 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  Nikola Tyrpak 6/2/2008, 22:08

Martin napsal:
"Právě, že v Písmu o jiném zákonu není nikde řeč, naopak jsou to řeči lidí, kteří pohrdli Tórou a kteří mají podíl na tom, že záhada „bezzákonnosti“ je „již v činnosti“ (2.Tesaloničanům 2:7). Pán Ježíš Kristus nemá nic společného s odmítáním Tóry, stejně jako „Kristův zákon lásky“ není a ani nikdy nebyl v rozporu s Tórou."

Chtěl bych se tedy zeptat Martine, proč potom apoštol Pavel napsal: "Zákon se... stal naším vychovatelem vedoucím ke Kristu." Gal.3:24

Vím, že teď o tomto tématu vyšel velice zajímavý článek ve strážné věži z 1.3.2008, ale mě by zajímal Tvůj názor, nebo závěr. Byl tedy Zákon jen vychovatelem, nebo pod ním stále máme být. Podle toho, co napsal Pavel se zdá logické, že hlavní úloha "Zákona" skončila, když byl rozpoznán Mesiáš?!
Nikola Tyrpak
Nikola Tyrpak

Poeet p?íspivku : 133
vztah k organizaci : žádný, křesťan na volné noze.
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 17. 11. 06

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 3 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  Martin Cibulka 7/2/2008, 11:31

Hvězdlický píše:
O PLATNOSTI TORY TADY NENÍ ZMÍNKA. jEN SE O NÍ MLUVÍ, ŽE JE ZASTARALÁ A BLÍŽÍ SE K ZÁNIKU (JIŽ TEHDY)
A ŽE BUDE NAHRAŽENA NĚJAKÝM NOVÝM ZÁKONEM OD BOHA. NOVOU SMLOUVOU..
Bůh říká, že dá SVÉ ZÁKONY do jejich srdce. Ale nějaké nové a ne tu zastaralou Tóru.
Ne, nemluví se o Tóře, ale mluví se o smlouvě. Ten, kdo to stále zaměňuje, nikdy nemůže v té věci dospět k pravdě. Tóra a smlouva totiž nikdy nebyly totéž.
No a co se týká andělů a jejich práce-

Matouš 13:49 Tak bude i při skonání věku: vyjdou andělé, oddělí zlé od spravedlivých

Nejedná se ale jen o spravedlivé (podle nebeské naděje) ale jak je psáno "o velký zástup ze všech národů atd" který VYJDE (přežije) velké soužení.

PŘEDPOKLÁDÁM, ŽE ANI TENTO VEKLKÝ ZÁSTUP A ANI VZKŽÍŠENÍ NESPRAVEDLIVÝCH NA ZEMI, NENÍ VĚC NÁHODY, ALE BUDE TO PRÁCE TAKÉ ANDĚLŮ, POD VEDENÍM KRISTA...

A co se týká té JISTOTY V NADĚJI tam mám také poznámku. Je to podmíněno tím, že "vytrvá až do konce" (ten pomazaný)

S pozemskou nadějí je to podobné, ale nejsou tak přísná pravidla..Jedná se o NESPRAVEDLIVÉ, KTEŘÍ TEPRVE BUDOU OSPRAVEDLNĚNI KRISTOVOU KRVÍ. (Zjevení- omyjí roucha)

Žalmy 37:11 Ale pokorní obdrží zemi a bude je blažit dokonalý pokoj.
Ve Zjevení se jasně píše, že „ti, kteří vycházejí z velkého soužení“ již „vyprali svá roucha a vybílili je v Beránkově krvi“ (Zjevení 7:14) a ne, jak píše Hvězdlický, že se jedná „o NESPRAVEDLIVÉ, KTEŘÍ TEPRVE BUDOU OSPRAVEDLNĚNI KRISTOVOU KRVÍ“. Hvězdlického výklad je postavený na naprostém ignorování gramatiky řecké předlohy textu a z toho pak plynou veškeré jeho další závěry o práci andělů.

Nikola Tyrpak píše:
Chtěl bych se tedy zeptat Martine, proč potom apoštol Pavel napsal: "Zákon se... stal naším vychovatelem vedoucím ke Kristu." Gal.3:24
Jestliže se „Zákon stal naším vychovatelem“, pak jím také i nadále je pro všechny, kdo ještě neuvěřili v Pána Ježíše Krista. Pro nás, kdo „již nejsme pod vychovatelem“ (Galaťanům 3:24), Zákon stále platí, protože Zákon není „jen“ vychovatelem, jak někteří chybně z Pavlových slov dedukují. Tóra je totiž tím, co Bůh vložil do našeho srdce jednou pro vždy.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 3 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 7/2/2008, 13:06

Ale proč ho nenecháte, vždyť opět ukázal v posledních komentářích, že jeho představa o Tóře je neoblomná, co se u SJ naučil, to úročí velmi dobře, to se mu musí nechat.sunny

Jenže zákon dostal smluvní národ, a proto se musí smlouva a zákon dávat dohromady. Jinak by jsi měl Martine, co to zase píšu, to se tě přece netýká, ty máš jasno, tak se omlouvám, tak bychom "kromě" Martina měli zmatek když bychom se zamýšleli nad Hagar a Sárou. Protože tyto dvě ženy právě znázorňují dvě smlouvy a tudíž dva rozdílné zákony. Pro jednu smlouvu jeden zákon a pro druhou smlouvu další zákon. Protože kdyby byl jeden zákon pro obě dvě smlouvy nedávalo by to smysl. Zase podotýkám kromě Martina, protože jemu je vše jasné, ostatně i izraelitům bylo vše jasné a proto jim vadilo, když se objevil člověk Ježíš a jejich jistotu jim narušoval. sunny Asi nebyli tak hloupí, protože si uvědomovali, že s příchodem Ježíše přichází i konec jejich moci, protože do jisté míry využívali Moj. zákon ke své moci, kterou používali vůči vlastním, což kritizoval i Pán.
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 3 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  Hvězdlický 7/2/2008, 13:57

kód:
Tóra a smlouva totiž nikdy nebyly totéž.

Smlouva byla a je, jako každá smlouva, na něčem postavena. "VY BUDETE DODRŽOVAT TO, A JÁ ZASE NA OPLÁTKU ONO"

¨Ve smlouvě bylo řečeno "předložil jsem ti život a smrt" atd. A zároveň stanovena podmínka. DODRŽOVAT TÓRU, POKUD CHTĚLI ŽÍT.

TORA A ZÁKON TVOŘÍ TEDY JEDEN NEDÍLNÝ CELEK.

jINAK ŘEČENO- SMLOUVA STANOVILA DŮVOD A PODMÍNKU, PROČ DODRŽOVAT TÓRU.

Nečtu Zjevení poprvé, ale nic takového, co zde píšeš, jsem tam nenašel.¨
kód:
Ve Zjevení se jasně píše, že „ti, kteří vycházejí z velkého soužení“ již „vyprali svá roucha a vybílili je v Beránkově krvi“

Kdyby velký zástum "měl vypraná roucha", bude počítán mezi spravedlivé a půjde do nebe.
Protože se ale jedná o "lidi ze všech národ" atd, a tedy ne pomazané a ne (v řadě případů) křesťany, bude se patrně jednat o NESPRAVEDLIVÉ kteří nemájí přístup do nebe.
("nic nečistého nevejde do nebeského království")

Popis Zjevení chápu jako POSTUPNÝ POPIS UDÁLOSTÍ.
To znamená "vyšli z velkého soužení A (teprve potom) vyprali svá roucha.

Kdyby to bylo zaznamenáno obráceně, tedy "vyprali svá roucha a vyšli ze soužení" potom by bylo jasné, že je stanoveno, že omytí rouch je podmínkou pro přežití. Ale takto ne.

Přežijí a bude jim nabídnut život prostřednictvím Kristovi Krve. Mnozí se o této skutečnosti dozví patrně až po vyjítí ze soužení.
Není křesťanství a tedy oznamování evangelia, doma po celém světě).

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 3 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  Martin Cibulka 7/2/2008, 13:59

Pro Jirku z P.:

Problém je v tom, že nerozlišuješ „symbolické drama“ (Galaťanům 4:24) od skutečnosti. Toto nerozlišování ses naučil v organizaci SJ, kde se podobně zaměňuje podobenství s proroctvím. Prostě nic nevíš a zřejmě ani nic vědět nechceš o tom, co pro Hebreje byl a je MIDRAŠ, který použil apoštol Pavel v listě Galaťanům, když psal o Hagar a Sáře.

Hvězdlický píše:
Kdyby velký zástum "měl vypraná roucha", bude počítán mezi spravedlivé a půjde do nebe.
Protože se ale jedná o "lidi ze všech národ" atd, a tedy ne pomazané a ne (v řadě případů) křesťany, bude se patrně jednat o NESPRAVEDLIVÉ kteří nemájí přístup do nebe.
("nic nečistého nevejde do nebeského království")

Popis Zjevení chápu jako POSTUPNÝ POPIS UDÁLOSTÍ.
To znamená "vyšli z velkého soužení A (teprve potom) vyprali svá roucha.
Prameny „vod života“ (Zjevení 7:17) jsou v nebi a proto ten „velký zástup“ (Zjevení 7:9) ve skutečnosti směřuje k nebi a ne k zemi. Řecká spojka KAI, která se překládá jako „a“, spojuje v případě Zjevení 7:14 dvě informace a ne pořadí, jak k čemu dochází v chronologickém pořádku. O chronologickém pořádku totiž vypovídají časy sloves a ty Hvězdlický zcela ignoruje, stejně jako překlad textu, který k dokazování používá.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 3 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 7/2/2008, 15:11

Martine uklidníme se, táááák - dobrý? sunny

Já si to uvědomuju pokorně, že ano jsou věci o kterých nemusím vědět všechno nebo dokonce nic, ale to tady neřešíme, nebo ano? Když už jsme u toho tak ten kdo ví "skoro" všechno tak za takového se tu presentuješ spíše ty než já, ale i toto hodnocení je určitě suběktivní, což se předpokládá, když se někdo sám hodnotí. Proto to raději nechám na jiných.

Ale v celku nejsem překvapenej, protože i Pán mohl tím, co říkal a dělal rozčilovat některé izraelity, tak Martine neboj nejsi vyjímkou.
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 3 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  Zdeněk Bláha 7/2/2008, 18:17

Rád bych se vrátil k tématu, co se stalo v ráji. Myslím, že je to dobré místo k rozboru a jak mně se to zatím jeví, tak do toho dobře zapadá i pojem zákona a mnohým by se tak mohl otevřít zcela nový pohled na to jakým způsobem je zákon duchovní, dokonalý a dobrý.
Zatím mám spoustu osobních poznámek a otázek více než na začátku.

Můžeme začít třeba takto:

Řím 5:19 Jako se skrze neposlušnost jednoho člověka mnozí stali hříšnými, tak se také skrze poslušnost jednoho stanou mnozí spravedlivými. KMS

Tohle je rovnice. Můžeme řešit obě strany zvlášť a možnost položit mezi obě řešení rovnítko je určitou kontrolou správnosti. Pak jsou tu další texty a vyjádření, se kterými je potřeba řešení uvést do souladu.

Zkusme si tedy položit každou otázku zvlášť.

1) Jak se skrze neposlušnost jednoho člověka mnozí stali hříšnými?
2) Jak se skrze poslušnost jednoho stanou mnozí spravedlivými?

Zdeněk Bláha

Male Poeet p?íspivku : 408
Reputace : 7
Body : 129
Registration date : 29. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 3 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 7/2/2008, 18:41

Ty Bláho.flower

No já myslím, že ty otázky jsou zajímavé a jsou rozhodující pro toho kdo věří potažmo kdo se chce stát učedníkem Krista nebo-li křesťanem.

Taky to znamená rozpoznat podstatu Písma. Abych se nedělal chytřejším než jsem, tak nechám "chytřejším" aby pokračovali (viď Máro). Ne vážně, Písmo je úžasné v tom, že se otevírá každému kdo je nebo kdo dovolí nebo chce aby tato otevřenost zasáhla i jeho. Tuším Zdenďo, že asi větříš, že se víc ode mne nedozvíš protože tak jako je otisk, DNA, oční rohovka jedinečná tak i víra a ochota přijímat otevřeně Písma je taky jedinečná. Proto kdybych se zde mohl sebevíc snažit zodpovědět na tvé otázky nic by to neřešilo, protože to si musí každý vyřešit sám se sebou a s Bohem. Ale kápl jsi na to, jsou to hezké a základní otázky a proto každému kdo věří a je křesťan přeji aby si vážil toho, co pro nás náš Bůh udělal, mj. i toto je jeden z aspektů "jména" které nám náš Pán, Ježíš Kristus zjevil jak o tom promlouvá se svým Otcem. Přeji Vám všem příjemný podvečer a hodně krásných okamžiků na tomto krásném světě a s vírou a láskou, kterou nám předal náš Pán a Velekněz.
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 3 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  Nikola Tyrpak 9/2/2008, 05:21

Martin napsal:
"Zákon stále platí, protože Zákon není „jen“ vychovatelem, jak někteří chybně z Pavlových slov dedukují. Tóra je totiž tím, co Bůh vložil do našeho srdce jednou pro vždy."

Víš Martin snažím se tě pochopit. Určitě to myslíš dobře, ale přesto mi jedna věc není jasná. Za prvé: Pavel píše: "Zákon se stal naším..." To slovo "naším", bych vyzdvihl, protože je jasné, že má na mysli hebrejce, kteří byli pod "Zákonem" a né pohany, pro které se tedy "Zákon" nikdy "Vychovatelem" nemohl stát! Navíc nikdo nemusí nic dedukovat, protože Pavel jasně říká: "(Galaťanům 3:24–25) “. . . Zákon se tedy stal naším vychovatelem vedoucím ke Kristu, abychom byli prohlášeni za spravedlivé díky víře. 25 Ale když nyní přišla víra, již nejsme pod vychovatelem.”

Ale zpět k tématu.
(Lukáš 23:40–43) “. . . „Vůbec se nebojíš Boha, když máš stejný rozsudek? 41 A my vskutku podle práva, neboť plně přijímáme, co si zasloužíme za to, co jsme dělali; ale tento [muž] neudělal nic nepřístojného.“ 42 A přikročil k tomu, aby mu řekl: „Ježíši, vzpomeň si na mne, až se dostaneš do svého království.“ 43 A on mu řekl: „Vpravdě ti říkám dnes: Budeš se mnou v ráji.“

Víte, co je na tomto záznamu zajímavé?! To, že pro onoho zločince "Zákon" nikdy nebyl vychovatelem, a přesto projevil víru, a obdržel slib věčného života. Domnívám se, že touha držet se "Zákona" nebo k němu vzhlížet, je důkazem tělesného smýšlení. Netvrdím, že si můžeme dělat, co chceme. To by bylo stejně tělesné. Ale hledat jakoby jistotu v "Zákonu" a tak nějak podvědomně se v něm schovávat, může být známkou jakési nedozrálosti ve víře. Může to být takový způsob myšlení v tom smyslu, jako "něco za něco". Věřím, že mě Bůh je schopen zachránit, a tak já něco budu dělat, abych si to zasloužil. Takový sklon asi máme všichni. Ale my jsme pod nezaslouženou milostí. Říkáme to, ale někde hluboko v nás, je schovaná touha si to odpracovat. Ale to není možné. Stejně jako není možné, dodržovat "Zákon", nebo ho mít vepsaný v srdci. Vždyť sklon lidského srdce je špatný od jeho mládí."
A důkazem je právě rozhovor zločince z Ježíšem. Zločinec byl omilostněn na základě své víry, né na základě "Zákona", který snad byl zapsán v jeho ničemném srdci, nebo, který by dodržoval. Před Bohem mnozí první budou poslední. A mnozí poslední, budou první.
Nikola Tyrpak
Nikola Tyrpak

Poeet p?íspivku : 133
vztah k organizaci : žádný, křesťan na volné noze.
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 17. 11. 06

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 3 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 3 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru