Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zemřel lidský duch již v ráji?

+12
Eliška
Nikola Tyrpak
František
Petr V.
Mysteri
stefan
Doktorka White
Zdeněk Bláha
Jirka z P. (queens)
Martin Cibulka
Hvězdlický
vera
16 posters

Strana 4 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 4 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  Zdeněk Bláha 9/2/2008, 07:20

Zdravím Nikolu Tyrpaka,

cením si toho, kdo má něco na srdci tak, že nemůže ani dospat a v 5:21 to prostě musí napsat.

Taky bych k tomu v sobotu ráno měl nějaké myšlenky k uvážení.

Jestliže nejsme pod zákonem, pak to přeci nemusí znamenat, že neplatí. Kdyby neplatil, prostě bychom nemuseli být pod milostí.

Jestliže zákon není jen vychovatelem, pak také může být ještě něčím jiným, nebo ne?

A jestliže mohl posloužit jako vychovatel židovi, proč by nemohl posloužit jako vychovatel i jinému člověku? Nebo Bůh dává špatné vychovatele?

Dále, my kteří jsme pod milostí, o zákonu víme, že platí, ale my pod ním nejsme, a také víme, že přirozeně činíme skutky zákona. A také se to od nás čeká, že to tak přirozeně budeme činit, protože ten, kdo bude svévolně hřešit i po přijetí milosti, kdo má milost jen jako omluvu pro další hřích a další hřích, pro toho žádná milost není. Opravdu bychom si neměli plést milost se zrušením zákona, to jsou dvě různé věci.

A ten, kdo je pod milostí, ten se také znovu narodil a kdo se znovu narodil, ten by měl vyznat, že Bůh změnil jeho srdce, protože Bůh řekl, že dá zákon do jeho srdce.

Zdeněk Bláha

Male Poeet p?íspivku : 408
Reputace : 7
Body : 129
Registration date : 29. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 4 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  Hvězdlický 9/2/2008, 10:35

kód:
A jestliže mohl posloužit jako vychovatel židovi, proč by nemohl posloužit jako vychovatel i jinému člověku? Nebo Bůh dává špatné vychovatele?

Nechci oponovat, ale jen můj názor.

Vychovatelem ke Kristu, byl v době, kdy Mesiáš byl jen jako prorocký slib.

Dnes je Kristus skutečnost, Není potřeba někoho pozvolna připravovat a vychovávát pro nějakou změnu.

Textů o zákoně, novém, starém, o jeho účelu a konci, o nové a staré smlouvě atp je na několik stránek.

Uvedu ale jen jeden (i když snad hmatatelnější by byly texty se slovem "Kristus je konec zákona")

Galaťanům 3:24 Zákon byl tedy naším dozorcem až do příchodu Kristova, až do ospravedlnění z víry.

Naším dozorcem- někdy se nahrazuje "vychovatelem".

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 4 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  Zdeněk Bláha 11/2/2008, 06:19

Zkusme si tedy položit každou otázku zvlášť.

1) Jak se skrze neposlušnost jednoho člověka mnozí stali hříšnými?
2) Jak se skrze poslušnost jednoho stanou mnozí spravedlivými?

Než budu odpověď rozvádět do podrobností, začal bych velmi stručně a jednoduše. Společným jmenovatelem obou odpovědí jsou slova jako otec, narození, dědictví.

1) Společným otcem všech lidí je Adam. Adam předal všem svým dětem dědictví. Součástí tohoto dědictví je porušenost, jako následek prvního hříchu.

2) Aby se člověk stal spravedlivým a získal jiné než Adamovo dědictví, potřebuje se narodit znovu a získat jiného otce než Adama a tím také jiné dědictví, proto se Kristus stává otcem spravedlivých.

Zdeněk Bláha

Male Poeet p?íspivku : 408
Reputace : 7
Body : 129
Registration date : 29. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 4 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  Hvězdlický 11/2/2008, 11:12

kód:
2) Aby se člověk stal spravedlivým a získal jiné než Adamovo dědictví, potřebuje se narodit znovu a získat jiného otce než Adama a tím také jiné dědictví, proto se Kristus stává otcem spravedlivých.

Osobně toto "narození znovu" chápu ve dvou polohách.

Jedno v dnešní době, které je požadováno po těch, kteří budou vládnout s Kristem z nebes, protože "nic nečistého nevejde"

a druhé v budoucnosti, po době, kdy tito první (první vzkříšení a proměnění) budou vzati ze země.

To druhé se týká "velkého zástupu ze všech národů, který přežije velké soužení" a všech vzkříšených NESPRAVEDLIVÝCH na zemi. Tito všichni budou muset "omýt svá roucha Kristovou krví" a tím i pro ně nastane jakési "znovuzrození..

Ale je to jen můj lajcký názor...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 4 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  Martin Cibulka 11/2/2008, 12:51

Pro Nikolu, který napsal (Sat 9 Feb ŕ 5:21):
Víš Martin snažím se tě pochopit. Určitě to myslíš dobře, ale přesto mi jedna věc není jasná. Za prvé: Pavel píše: "Zákon se stal naším..." To slovo "naším", bych vyzdvihl, protože je jasné, že má na mysli hebrejce, kteří byli pod "Zákonem" a né pohany, pro které se tedy "Zákon" nikdy "Vychovatelem" nemohl stát! Navíc nikdo nemusí nic dedukovat, protože Pavel jasně říká: "(Galaťanům 3:24–25) “. . . Zákon se tedy stal naším vychovatelem vedoucím ke Kristu, abychom byli prohlášeni za spravedlivé díky víře. 25 Ale když nyní přišla víra, již nejsme pod vychovatelem.”
Myslím si, že Ti některé věci nejsou jasné hlavně kvůli tomu, že vycházíš z názoru, že apoštol Pavel, který použil slovo „naším“, měl na mysli pouze Hebrejce, a přehlížíš, že měl na mysli zcela jistě především ty, kteří věří. Pod vychovatelem Zákona jsou totiž všichni, kteří nejsou „prohlášeni za spravedlivé díky víře“.

V judaismu se totiž vychází z toho, že všichni lidé i nežidé, mají Tóru vepsanou ve svém srdci již při narození. Židé měli a mají navíc Tóru nebo její části napsanou pomocí liter a to ať už na kamenných deskách nebo třeba na pergamenech. To však, že máme Tóru ve svých srdcích při narození nebo napsanou pomocí liter, nic neznamená, pokud nemáme zároveň obřezané srdce. Proto apoštol Pavel píše: „Avšak než přišla víra, byli jsme střeženi pod zákonem a společně vydáni do vazby a vzhlíželi jsme k víře, o které bylo určeno, aby byla zjevena.“ (Galaťanům 3:23)

Proto si myslím, že se mýlíš v úsudcích i o tom zločinci, který visel na kříži vedle Pána Ježíše. Věřím, že i ten zločinec byl pod stejným vychovatelem, dokud neprojevil víru. Navíc je docela pravděpodobné, že ti dva zločinci, kteří byli ukřižováni společně s Ježíšem, byli Židé, takže znali Zákon a proto jeden z nich uznal, že jsou trestáni „vskutku podle práva“ a správně tedy dodal: „neboť plně přijímáme, co si zasloužíme za to, co jsme dělali; ale tento muž (Ježíš) neudělal nic nepřístojného.“ (Lukáš 23:41)

Zdeněk Bláha napsal (Thu 7 Feb ŕ 18:17):
Řím 5:19 Jako se skrze neposlušnost jednoho člověka mnozí stali hříšnými, tak se také skrze poslušnost jednoho stanou mnozí spravedlivými. KMS

Tohle je rovnice. Můžeme řešit obě strany zvlášť a možnost položit mezi obě řešení rovnítko je určitou kontrolou správnosti. Pak jsou tu další texty a vyjádření, se kterými je potřeba řešení uvést do souladu.

Zkusme si tedy položit každou otázku zvlášť.

1) Jak se skrze neposlušnost jednoho člověka mnozí stali hříšnými?
2) Jak se skrze poslušnost jednoho stanou mnozí spravedlivými?
Vítám takový přístup k Písmu, protože kontrola správnosti naších názorů je velmi důležitá a Zdeněk to celkově bere za správný konec. Snad bych jen k tomu textu z Římanům 5:19 poznamenal a zdůraznil jednu zvláštnost, totiž tu, že apoštol Pavel píše o „mnohých“, kteří se stali hříšnými, na rozdíl od 12. verše, kde je řeč o „všech“, kteří zhřešili.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 4 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 11/2/2008, 13:06

Ještě bych se vrátil na začátek. Jakého "ducha" má zakladatel tohoto fóra namysli? Ne že bych neuměl číst, ale nemůžu si pomoct, zřejmě to není ten o kterém se v Písmu píše, jinak by každý kdo nemá ducha nežil.
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 4 Empty Lidský duch!

Příspěvek  vera 11/2/2008, 14:23

Jirka P.zdravím
a to co mám na mysli je smrt lidského ducha, který může být oživen POUZE DUCHEM SVATÝM! Zase trojiční nebudou slyšet, že je to Spasitel a Jeho Duch oživující SÁM!I když o to tu jde, až potažmo!tedy je to jiná otázka!
On ten, kdo má mrtvého ducha lidského klidně "žije" dál, jako žil tělem, ač mrtvý v duchu Adam s Evou! Bůh řekl DNES ZEMŘETE, když budete jísti! TAK ZEMŘELI! To, že to etablované církve neučí, zajisté má svůj pádný důvod...
Z toho vyplývá, že smrt ducha je jiná, než smrt těla!
Tedy mrtví v duchu i kdyby chtěli, tak z BOHA NEBUDOU!
Pán s Tebou! ptej se odpovím v

vera

Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 17. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 4 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 11/2/2008, 14:28

No nebylo to zase trošku jinak? Bez ducha přece nikdo nemůže žít? Já asi tuším jak to myslíš, ale to je zase ve svéře obraznosti a ne realií. Nikdo nemůže bez ducha žít.
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 4 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  vera 11/2/2008, 14:38

Jak to vypadá, když mrtví pochovávají mrtvé své?
Reálie to bude veliká, ale...
Člověk má duši, ducha a tělo jak je psáno I.Tess.5,23!
Také je psáno, že duše lidská musí zemřít a tak je teprve zachována!!! To je všechno co se málo učí!

vera

Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 17. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 4 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  Hvězdlický 11/2/2008, 15:36

kód:
a to co mám na mysli je smrt lidského ducha, který může být oživen POUZE DUCHEM SVATÝM!

Tak jste tady rozjeli zajímavé názory. Přidám se se svým názorem.

Smrt DUCHA jsem v Písmu nenašel. Smrt DUŠE,ano.

Patrně názor o smrti ducha vychází ze slov

1. Mojžíšova 2:17 Ze stromu poznání dobrého a zlého však nejez. V den, kdy bys z něho pojedl, propadneš smrti."

Kralickám bible říká

1. Mojžíšova 2:17 Ale z stromu vědění dobrého a zlého nikoli nejez; nebo v který bys koli den z něho jedl, smrtí umřeš.

Kralická píše "kterýkoli den pojíš" ale nezdůrazňuje, že právě ve dni jídla zemře. Prostě jen zemře, bez určení času.

Ale on klidně žil ještě dlouhou dobu, než zemřel.

Překlad (ekumen) říká "propadneš smrti". To je něco podobného jako "bude nad tebou vynesen rozsudek smrti". Smrt přijde až někdy potom.

Jiné vysvětlení slov "toho dne zemřeš" je v dlouhověkosti tehdejší doby a jiného, počítání času.
Je psáno, že den u Boha, je našich ticíc let. Podle tohoto počítání času (božského) Adam skutečně v tom "dni" zemřel. A je jedno jestli ráno, nebo v poledne a nebo koncem dne.

A ještě pro Veru.

Jak
kód:
to vypadá, když mrtví pochovávají mrtvé své?

Duchovně "mrtvý" člověk, je myšleno, odcizený Bohu. Prostě nezná Boha. A takové lidi měl Ježíš patrně na mysli. Ti, kdo jej následovali, byli duchovně živí.

Nejedná se tedy o ducha člověka, ale jen o jeho postoj k Bohu.

No a to jsou moje názory.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 4 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  Zdeněk Bláha 11/2/2008, 20:58

Snad bych jen k tomu textu z Římanům 5:19 poznamenal a zdůraznil jednu zvláštnost, totiž tu, že apoštol Pavel píše o „mnohých“, kteří se stali hříšnými, na rozdíl od 12. verše, kde je řeč o „všech“, kteří zhřešili.

Ta zvláštnost nebo spíše pozoruhodná přesnost je právě v tom, že se to dá vzít jako rovnice, protože na obou stranách výrazu se vyskytuje označení "mnozí". Nelze mít na jedné straně "všichni" a na druhé straně "mnozí", pak už by to nebyla rovnice. A myslím, že mnohým je jasné, že ti "mnozí" jsou podmnožinou množiny "všichni".

zkusme si trochu pohrát s možnými variantami:

Neboť jako se neposlušností jednoho člověka všichni stali hříšnými, tak se také poslušností jednoho mnozí stanou spravedlivými.

takto upravené souvětí nedává logický smysl.

zkusme to ještě jinak:

Neboť jako se neposlušností jednoho člověka všichni stali hříšnými, tak se také poslušností jednoho všichni stanou spravedlivými.

takto upravené souvětí sice dává smysl, ale není pravdivé.

Neboť jako se neposlušností jednoho člověka mnozí stali hříšnými, tak se také poslušností jednoho mnozí stanou spravedlivými. Řím 5:19

Pravdou je, že se tímto způsobem spravedlivými nestanou všichni, ale mnozí a je věc osobního rozhodnutí člověka, aby byl počítán mezi ty "mnohé". Být počítán mezi ty "všechny", žádné rozhodnutí nevyžaduje.

Zdeněk Bláha

Male Poeet p?íspivku : 408
Reputace : 7
Body : 129
Registration date : 29. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 4 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  vera 11/2/2008, 21:10

drahý Hvězdlický,
díky za názor a mrtví v hříších JE BÝT MRTVÍ V duchu! čti Koloss.2,13;+Efezs.2,1,5.Náš duch byl mrtvý a byl obživen! Kristem!Duchem obživujícím!
Jan3,6 je psáno, co se narodlilo z Ducha je duch!
Ezechiel36,26 píše, že je to ve vnitřnostech vašich, kde máme darovaného nového ducha!!!+27 Ducha svého dám do vnitřností vašich...etc etc
Co má náš duch za úkol? Modlit se ve svém duchu a pravdě! Jan4,24;Náš duch je obživen Bohem a jsme s Ním jeden duch!I.Kor,6,17!
Já vím, že mně zase utřeš, že to není nic pro Tebe, ale mělo by být můj bratře Hvězdlický!!! Pán Ti žehnej!!!

vera

Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 17. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 4 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  Hvězdlický 11/2/2008, 22:46

kód:
Já vím, že mně zase utřeš, že to není nic pro Tebe, ale mělo by být můj bratře Hvězdlický!!! Pán Ti žehnej!!!

Ale "neutřu".
Jen mám zase co dělat s tím, v těchto a podobných textech si upřesnit, co kterým výrazem "duch" je myšleno.

Jednou je to "duch" jako naše vnitřní osobnost (já), jindy jako síla, která na nás, nebo v nás působí (na příklad duch světa) a další varianty.

Je to asi jako s tím "jménem" Jednou to znamená konkrétní jméno, jindy vůli nositele toho jména, jindy jeho majestát a podobně.

Nejdou tedy ani texty o "duchu" použít všechny stejně.

Takže je to potřeba trošku roztřídit...


Ale takto asi ne. To v těch textech není. Ani v tvoji KB.

kód:
Koloss.2,13;+Efezs.2,1,5.Náš duch byl mrtvý a byl obživen! Kristem!Duchem obživujícím!

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 4 Empty duch lidský

Příspěvek  vera 12/2/2008, 09:39

Milý Hvězdlický bratře,
když si upřesníš, tak už budeš vědět? Jak to, že jiným to takovou práci nedalo? To je ovšem jen, řečnická otázka, že jiní+ já to tam máme a Ty NIKOLI!!!
Mrtví v hříších vidíš jak?a necpi tam o jméně, nebo to nerozmotáme!
Podle čeho Ty chceš třídit, když Písmo sv musí být čtené pod vlivem Ducha sv??? Protože rozumem POUZE, je psáno, že to NEJDE!!!I.Kor.2,14!
Jsou to duchovní věci pro Tebe?
Pán s Tebou, pochybovači, Ty jsi z těch co si chtějí sáhnout?Tak o to máš prosit, už jsem Ti to psala...
Jinak Duch sv obvykle v dobrých překladech velké písmeno a duch lidský malé, ale oba musí splynout v JEDNO!

vera

Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 17. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 4 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  Hvězdlický 12/2/2008, 10:56

kód:
Milý Hvězdlický bratře,
když si upřesníš, tak už budeš vědět? Jak to, že jiným to takovou práci nedalo?

To je velice snadné. Pro jiné to "přežvejkal" někdo jiný. Nějaká jiná církev.

Přijali to, co je jim k věření předkládáno. V podstatě byli pohodlni samostatně myslet, najivně se domnívali, že při čtení Písma a jakési modlitbě na ně automaticky působí Boží Duch a to, co jim někdo do hlavy vložil, je v souladu s přečteným. Tedy to přijmou za své a na tom staví svou vlastní důležitost.

Jistě, že ne všichni a ne vždy..
ALE VĚTŠINOU. protože

Blud přestává být bludem, jestliže ho sdílí většina.

A pochybovač, jsem proto, že ani jedna církev neučí pravdu Písma, ale jen směsici pravd a mýtů.
Nepochybuji o Písmu, ale jejich pojetí víry a jejich tvrzení...

1. Jana 4:1 (Duch pravdy a duch klamu) Milovaní, nevěřte každému vnuknutí, nýbrž zkoumejte duchy, zda jsou z Boha; neboť mnoho falešných proroků vyšlo do světa.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 4 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  vera 12/2/2008, 14:37

Milý Hvězdlický bratře,
určitě s Tebou souhlasím, že etablované církve "přežvýkávají"a tím pádem učení, které pochází od nich je nepravé!
Já se, ale o nich vůbec nebavím, mně jde o to chápání těch biblických veršů!Proto se Tě ptám, když je někdo mrtvý v hříších co, že má mrtvého?
Pokud někdo chce vlastní důležitost, tak by se měl, asi zaměstnat u zahraniční firmy, ale hlásání evangelia z víry je přece o jiném!
Když je psáno zkoumejte duchy, tak jak to uděláš TY?Já to dělám na modlitbě a to už jsem Ti řekla!
Je mi moc líto, že pro Tebe já, nemohu nic udělat, ale ON může a to není přežvýkané, to je jisté!
Abys také v tom pátrání šmahem neopomenul to jádro, nebo Ty si myslíš, že ho máš?
Mluví z Tebe strašná zkušenost s podvodníky, ale zcela určitě to nejsou všichni a dostat je do rukou, tak je asi kvůli Tobě i jiným "zardousím"! Pán, ale říká mně náleží pomsta, tak to necháme na Něm ON to vše ví co napáchali a hlavně, kdo jim to nakukal!
Inu žeň hrozná, já to mám doma a ti moji jsou úplně vypatlaní a vedení se kritisovat nesmí!...těžko se mi na to dívá, věř mi!ŠALOM

vera

Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 17. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 4 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  Hvězdlický 12/2/2008, 14:50

kód:
Abys také v tom pátrání šmahem neopomenul to jádro, nebo Ty si myslíš, že ho máš?
Mluví z Tebe strašná zkušenost s podvodníky,

K jádru jsem se dostal jen z povzdálí. Tuším a cítím jej. Nemyslím si, že stojím a nic a nikdo se mnou nehne.

Moje zkušenosti mně ukázali, v ničem nevynikat a být stále jen malou a nenápadnou šedou myškou.

To znamená, že i kdybych se cítil být mezi Kristovými pomazanými, v žádném případě bych to TADY NEVYTRUBOVAL
. Ale na to se zatím necítím.

Nevěřím, že všichni jsou podvodníci. Znám spoustu lidí. Nejen SJ a jiných věřících, ale i nevěrců. Většina z nich mají dobré srdce.
Ale všichni dohromady (včetně mne) jsou pod větší a nebo menší pozorností "toho zlého". Ani jeden člověk se mu vlastní silou neubrání. Protože to není jen on, ale také, jak píše Pavel, "hřích, který v každém z nás přebývá".

1. Jana 5:19 Víme, že jsme z Boha, kdežto celý svět je pod mocí Zlého.

Těm, kdo se domnívají, že "jsou z Boha" věnuje satan obvzláštní pozornost.
Nejsou pro něj "TABU".

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 4 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 12/2/2008, 16:54

To znamená, že i kdybych se cítil být mezi Kristovými pomazanými, v žádném případě bych to TADY NEVYTRUBOVAL

Jo, na tom něco bude. sunny Chlubit se máme Pánem a ne sami sebou.
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 4 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  vera 12/2/2008, 17:28

znáš ten verš "a zlostník se jich nedotýká"?
To je přece dar spásy to vítězství, které je dáno mnohým!!!!
Nepřisuzujme tedy dobrovolně rarachovi více pravomocí, než které má a protože ON PÁN nad ním je vítěz, a my skryti v Něm, tak proč se bát!
Já jsem pro vytrubování, když je to Pánova chvála a já NIC vlastního nemám, jen JEHO!
Když nebudeme my mluviti, tak bude kamení mluvit a Pavel říká, že zle by mu bylo , kdyby nekázal!!! Koho to, Ježíše Krista ukřižovaného!!!
Šedá myška, myšička, no NIC MOC, drahý Hvězdlický!
Tak Ty bys takový malý zazrak potřeboval, ale musíš se přemluvit ho opravdu chtít, to jinak za Tebe nelze udělat a nějaká pozemská skupina na tu nespoléhej to je MOC "přežvýkané"!!!a žádné ženění, ani vdávání...
Jo a dobré srdce, říká, kdo???žádné dobré srdce, žádné dobré skutky, všechno přetvářka a póza, co Ty na to??
Je jen JEDINÝ AUTOR a TEN tvoří dobré i zlé!!! čti Izaiáše
Pán s Tebou

vera

Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 17. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 4 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  Hvězdlický 12/2/2008, 17:38

No, pokud ještě dobře čtu, tak vím, že ten "zlostník" to zkoušel i na Božího Syna, Ježíše.

Text Zjevení popisuje konec, toho svůdce, který se snaží oslabit svaté.
Dnes ještě jeho konec nenastal. Myslíš, že zahálí????
A pokud někdo z těch pomazaných padne, tak pouze nedopatřením a nebo jen a pouze vlastní vinou, nebo že měl malou ochranu zhůry???

Nevysmívám se, Jen ptám, a možná sám sebe..

Zjevení 20:9,10 Viděl jsem, jak vystoupili po celé šíři země a obklíčili tábor svatých a město, které miluje Bůh. Ale sestoupil oheň z nebe a pohltil je.
Jejich svůdce ďábel byl uvržen do jezera, kde hoří síra a kde je již dravá šelma i falešný prorok. A budou trýzněni dnem i nocí na věky věků.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 4 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  Hvězdlický 12/2/2008, 17:52

kód:
Mluví z Tebe strašná zkušenost s podvodníky, ale zcela určitě to nejsou všichni

Dole je tvoje odpověď na tvou úvahu, že ne všichni jsou špatní


kód:
Jo a dobré srdce, říká, kdo???žádné dobré srdce, žádné dobré skutky, všechno přetvářka a póza,

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 4 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  vera 12/2/2008, 17:59

I.Jan2,13 " vám mládenci, že jste zvítezili nad zlostníkem"!!!
To, že se pokoušel o Pána je jisté, ale NEUSPĚL!!!Pán zvítězil a my v Něm, drahý Hvězdlický!I.Jan5,18 "víme, že kdo se narodil z Boha ostříhá sebe samého a ten zlostník se ho NEDOTÝKÁ"!!! to je o nás znovuzrozených z Boha!!!
To už JE né, že BUDE!!!
I když mnozí antikristové jsou na světě, tak zjevení toho hmhm se čeká a potom bude ta mela, ale také "velmi krátký proces"!!!Nětreba to urychlovat, zatím musí i ten poslední vyvolený být připočten!Tak dělej něco, jistě, že čteš dobře, ale čti LÉPE!!!
Jinak pomazaní, vyvolení nepadají, ale to je na jinou kapitolku!
ŠALOM!!!
Jinak ten hmhm ví moc dobře ,že prohrál!!!

vera

Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 17. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 4 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  Eliška 12/2/2008, 18:16

To znamená, že i kdybych se cítil být mezi Kristovými pomazanými, v žádném případě bych to TADY NEVYTRUBOVAL

Milý braře, i Pán Ježíš řekl něco ve smyslu:Nemluvím sám od sebe, ale jen to, co mi řekl Otec. A kdo ví, jestli Kristus jednou právě Tobě neřekne, že to máš o sobě říci.

Eliška

Poeet p?íspivku : 434
Reputace : 3
Body : 237
Registration date : 12. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 4 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  Hvězdlický 12/2/2008, 18:19

kód:
zlostník se ho NEDOTÝKÁ"!!! to je o nás znovuzrozených z Boha!!!

Jinak pomazaní, vyvolení nepadají,


Ježíš si tedy dělal zbytečné starosti. Že by všichni pomazaní nevytrvali, a proč ne???

Matouš 24:13 Ale kdo vytrvá až do konce, bude spasen.

A Pavel, na co tu nedůvěru?? K čemu to, "jestliže" když i pro "veru" je to samozřejmost a nikdy jinak.

2. Timoteovi 2:12 Jestliže s ním vytrváme, budeme s ním i vládnout. Zapřeme li ho, i on nás zapře.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 4 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  Hvězdlický 12/2/2008, 18:25

kód:
 A kdo ví, jestli Kristus jednou právě Tobě neřekne, že to máš o sobě říci.

Dobře, Eliško. A co když nemluvím, ani to, co mluvím, sám ze sebe, ale tak, jak je mi dáno?????

Že to neodpovídá myšlení a představám většiny zde, nemusí být směrodatné...

Jestli někdo tvrdí a věří, že je pomazaný, no tak dobrá a jestli ne, taky dobrá.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Zemřel lidský duch již v ráji? - Stránka 4 Empty Re: Zemřel lidský duch již v ráji?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 4 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru