Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

duše; peklo

+13
Doktorka White
vera
zbysek
stefan
Dora
Věra Kolafová - quaero
Luboš
dov
František
Hvězdlický
Jirka z P. (queens)
skeptik
pat
17 posters

Strana 1 z 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Goto down

duše; peklo Empty duše; peklo

Příspěvek  pat 4/4/2008, 10:10

Věří SJ v lidskou duši ?
Věří SJ, že existuje peklo ?
Věří SJ, že po smrti (těla) duše putuje do nebe nebo do pekla ?

Pokud bude někdo mít chuť, tak prosím odpovězte. Díky.

P.S. Realita pekla je pro mě velmi frustrující. Nevím, kde peklo je, ovšem vím, že takové místo existuje, mluví o tom Bible. V pekle bude člověk navěky oddělený od Boha - to je hrozná představa. Děkujme Ježíši Kristu, že je naším Spasitelem, Zachráncem a že po smrti můžeme jít do nebe. Chvála Pánu !!!

P.S.S. Osobně nevěřím v peklo, které zobrazuje kotly s vařící se vodou, ve kterých se mučí upadlé lidské duše, v ďábly s rohama, ocasem a vidlema... Tak je to v pohádkách.
Nicméně věřím, že Satan (kdysi Lucifer - "ten, který svítí", bývalý archanděl) existuje, že existují démoni...

pat

Male Poeet p?íspivku : 73
Reputace : 0
Body : -3
Registration date : 21. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

duše; peklo Empty Re: duše; peklo

Příspěvek  skeptik 4/4/2008, 14:04

ahoj pat,

síce som už veľa rokov preč, ale určite si pamätám, že:
1 SJ v existenciu ľudskej duše neveria, veria, že človek je duša.
2 SJ v existenciu pekla neveria.
3 prirodzene vyplýva, že NIE

Pat,
veľmi ma potešilo, keď som uverila v existenciu pekla.
Predsa mi to nešlo do hlavy, že nacististickí zločinci, ktorí štastne dožili niekde v Latinskej Amerike by mali len tak umrieť a nezodpovedať sa Bohu. Zdalo sa mi to spravodlivé.
Dnes ma existencia pekla už neteší, hoci v ňu verím.
Možno osobná skúsenosť s vlastnou biedou, skazenosťou a schopnosťou človeka padnúť do hriechu vo mne vzbudzuje hlboký rešpekt a určite skôr veľký súcit.
Preto sa radujem spolu s ostatnými, ktorí veria, že skrze vieru v Krista sme prešli zo smrti do života. Smile
skeptik
skeptik

Female Poeet p?íspivku : 75
Age : 47
vztah k organizaci : bývalý člen
Reputace : 0
Body : 2
Registration date : 02. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

duše; peklo Empty Re: duše; peklo

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 4/4/2008, 17:03

Zajímavá je tuším myšlenka, parafrázuji, v Písmu, že když bude soud tak pro jedny to bude k životu a pro jiné k odsouzení bez možnosti věčného života. Proto si nemyslím, že by např. ti, kteří prováděli hrůzné věci za druhé světové války, ale i ti, kteří tak činili v období relativního míru, studená válka, tak z toho, co Písmo říká, co jsem se snažil parafrázovat, vyplívá, že neujdou spravedlivému soudu.
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

duše; peklo Empty Re: duše; peklo

Příspěvek  Hvězdlický 4/4/2008, 19:43

kód:
Dnes ma existencia pekla už neteší, hoci v ňu verím.

Pokud věříš v peklo s jeho věčnými mukami,..... nezbývá, než věřit, že Bůh si libuje v utrpení, je sadista a nekonečně nespravedlivý.

Protože.

Člověk neumí prokazovat tak velkou lásku jako Bůh a přesto masového vraha nebude trestat nekonečnými mukami (až do jeho smrti) ale dostane "provaz" a hotovo. Prostě, trest smrti.

Bůh za to, že si tady odžijeme na zemi pár roků, které utečou jako voda a máme smůlu, že jsme byli vychováni v mizerných podmínkách a podle toho jednali, tak za to, za tu chvilečku života, nás bude navěky mučit?????

Kc to vyřešila vynálezem očistce a odpustkama. (za peníze v Praze dům)

Pro mne PEKLO, ZNAMENÁ VĚČNÝ TREST SMRTI, bez naděje na nějaké pozdější slitování. (ohnivé jezero, druhá smrt, gehena atp)

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

duše; peklo Empty Re: duše; peklo

Příspěvek  pat 5/4/2008, 08:57

kód:
Pro mne PEKLO, ZNAMENÁ VĚČNÝ TREST SMRTI, bez naděje na nějaké pozdější slitování.

Co podle Tvých slov znamená "večný trest smrti" ? Totální konec existence lidské duše ?

pat

Male Poeet p?íspivku : 73
Reputace : 0
Body : -3
Registration date : 21. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

duše; peklo Empty Re: duše; peklo

Příspěvek  Hvězdlický 5/4/2008, 12:19

kód:
Totální konec existence lidské duše ?

Patrně máš na mysli, NESMRTELNOST DUŠE.

Nesmrtelnost duše, ale není nauka Bible, ale vyšla z KC a později ji přijala i většina ostatních církví.
Písmo jasně mluví o tom, že DUŠÍ JE KAŽDÝ ŽIVÝ TVOR a ohledně člověka (tedy lidské duše) píše že "duše která hřeší, ta zamře"

Pokud bych bral vážně nauku církví o, NESMRTELNOSTI DUŠE, tak Písmo říká "........˛Matouš 10:28 A nebojte se těch, kdo zabíjejí tělo, ale duši zabít nemohou; bojte se toho, který může duši i tělo zahubit v pekle.

Originál Písma patrně používal jiná slova. (na příklad namísto slova peklo, gehena atp)

Satan a démoni jsou také duchovní bytosti a jejich úděl je závěrem VĚČNÁ SMRT (neexistence)

A to by čekalo i tu hříšnou duši, pokud by taková existovala a byla hříšná, jako člověk.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

duše; peklo Empty Re: duše; peklo

Příspěvek  pat 5/4/2008, 13:49

to Hvězdlický: co se podle Tebe děje s člověkem, který fyzicky (tělesně) zemře ? (třeba na infarkt)

pat

Male Poeet p?íspivku : 73
Reputace : 0
Body : -3
Registration date : 21. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

duše; peklo Empty Re: duše; peklo

Příspěvek  Hvězdlický 5/4/2008, 19:36

Prach jsi a v prach se obrátíš.

Je zde ale slib že duch člověka (ne duše) po smrti se vrací k Bohu a ve stanovenou dobu (Bohem) dostane nové tělesné a nebo duchovní tělo. Prostě VZKŘÍŠENÍ DO HMOTNÉ A NEBO DUCHOVNÍ PODOBY.

Ježíš řekl "já jsem VZKŘÍŠENÍ I ŽIVOT" (pro člověka.)

Kazatel 12:7 A prach se vrátí do země, kde byl, a duch se vrátí k Bohu, který jej dal.

1 Korinťanům 15:20 Avšak Kristus byl vzkříšen jako první z těch, kdo zesnuli.

˛Skutky apoštolů 7:59 Když Štěpána kamenovali, on se modlil: "Pane Ježíši, přijmi mého ducha!"

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

duše; peklo Empty Re: duše; peklo

Příspěvek  pat 5/4/2008, 20:36

Ihned po tělesné smrti budeme v přítomonosti Boha, tedy ti, kteří věřili v Pána Ježíše jako svého Spasitele. Budeme existovat dál. Nevěřící půjdou do pekla (je to MOC smutné, ale tak to je). Jednoho dne, když se Pán Ježíš vrátí na tento svět, budeme vzkříšeni, dostaneme nové těla.

pat

Male Poeet p?íspivku : 73
Reputace : 0
Body : -3
Registration date : 21. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

duše; peklo Empty Re: duše; peklo

Příspěvek  František 5/4/2008, 21:03

Ze stromu poznání dobrého a zlého však nejez. V den, kdy bys z něho pojedl, propadneš smrti.' (1M 2,17)

Had ženu ujišťoval: 'Nikoli, nepropadnete smrti´. (1M 3,4)

František

Male Poeet p?íspivku : 128
Reputace : 0
Body : -8
Registration date : 29. 12. 06

Návrat nahoru Goto down

duše; peklo Empty Re: duše; peklo

Příspěvek  pat 5/4/2008, 21:21

Luk. 23:43 Ježíš mu odpověděl: "Amen, říkám ti, dnes budeš se mnou v ráji." (překlad z NBK)


Naposledy upravil pat dne 5/4/2008, 21:35, celkově upraveno 1 krát

pat

Male Poeet p?íspivku : 73
Reputace : 0
Body : -3
Registration date : 21. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

duše; peklo Empty Re: duše; peklo

Příspěvek  František 5/4/2008, 21:35

Luk. 23:43 Ježíš mu odpověděl: "Amen, říkám ti, dnes budeš se mnou v ráji."

Nad tímto citátem jsem se zamýšlel a vysvětlení by bylo delší, takže teď jen stručně:

NZ byl původně psán unciálním způsobem. To znamená, že dopisy apoštolů jsou psány velkými písmeny, mezi jednotlivými slovy nejsou mezery a text neobsahuje žádná interpunkční znaménka. Proto větu: „Ježíš mu řekl: Amen pravím ti dnes budeš se mnou v ráji.“ můžeme číst regulérně „pravím ti dnes“ stejně jako „dnes se mnou budeš v ráji“.

František

Male Poeet p?íspivku : 128
Reputace : 0
Body : -8
Registration date : 29. 12. 06

Návrat nahoru Goto down

duše; peklo Empty Re: duše; peklo

Příspěvek  pat 5/4/2008, 21:41

"Vtip" je v tom, že všechny překlady Bible mají znění jako překlad "Nové Bible kralické". Jedině "Překlad Nového Světa" používaný SJ píše "pravím ti dnes". A to nemluvím o jiných pasážích z "PNS". No prostě SJ jsou vyjímkou.

pat

Male Poeet p?íspivku : 73
Reputace : 0
Body : -3
Registration date : 21. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

duše; peklo Empty Re: duše; peklo

Příspěvek  pat 5/4/2008, 21:54

Resumé - nemá cenu polemizovat se SJ nebo těmi, kteří nejsou SJ ale jejich názory se většinou jejich názorům podobají (třeba pan Hvězdlický).

Já SJ nepřesvědčím, SJ nepřesvědčí mne.

Odcházím, už tady nebudu diskutovat.
pat Cool

pat

Male Poeet p?íspivku : 73
Reputace : 0
Body : -3
Registration date : 21. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

duše; peklo Empty Re: duše; peklo

Příspěvek  dov 5/4/2008, 22:14

Pate,

nejsem SJ, ale myslím si, že je to pro ně zajímavá otázka a podle mne není fér se urazit a odejít dokud jen položíš otázku a nedáš odpověď Exclamation

Věřím v důležitost nauky o posledních věcech člověka. Věřím v nesmrtelnost každé jednotlivé osoby a věřím v peklo.

Peklo podle mne není místo stvořené pro člověka, ale je místem soudu pro padlé anděly. Lidé se tam dostávájí jen pro svou padlost

Dóv
dov
dov

Male Poeet p?íspivku : 443
Age : 48
Reputace : 0
Body : 50
Registration date : 23. 10. 07

http://www.sweb.cz/asre

Návrat nahoru Goto down

duše; peklo Empty Re: duše; peklo

Příspěvek  Hvězdlický 5/4/2008, 22:59

kód:
Odcházím, už tady nebudu diskutovat.
pat

Já rozumím slovu DISKUZE, jako výměna myšlenek a názorů. Jestli "pat" nechce diskutovat, ale jen prosazovat VLASTNÍ NÁZOR, POTOM JE JASNÉ, ŽE ODEJDE.

Nemůže přijmout skutečnost, že někdo, třeba Hvězdlický, má jiný názor než on. A to je podle něj patrně nepřípustné a urážející.

Kdyby tak jednali všichni, zůstali by tady jen ti, kteří mají shodný názor a v ničem se neodlišují jeden od druhého, to znamená, zůstal by pouze jeden. A protože by neměl s kým diskutovat, "fórum" by končilo.

Nikdo z nás, na této diskuzi, nemá pouze a jen svoje názory.
Některé myšlenky se v něčem podobají učení SJ, jiné víře KC, další naukám protestantů, jiní tíhnou k Tóře, nebo Letničářům a dalším.
Každý má právo uvažovat jak mu svědomí a poznání dovolí.

JE TO SVOBODNÁ DISKUZE.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

duše; peklo Empty Re: duše; peklo

Příspěvek  Luboš 6/4/2008, 07:17

Nemyslím,že se Pat urazil,možná spíš pochopil,že není v jeho silách vyvracet silně zakořeněné bludy,které se samy nevyvrátí automaticky odchodem od SJ. Pate,máš recht,taky si někdy připadám,že tady bojuji s Brooklynem. Bez urážky,není to v lidských silách,pokud ten druhý nehledá Ducha,protože o soudu měl učit on:

Jan 16:7,8 Ale říkám vám řpravdu: Je pro vás užitečné, abych odešel. Neboť neodejdu-li, Zastánce k vám nepřijde; odejdu-li, Fpošlu ho k vám. A on, +až +přijde, (Fpřinese světu důkaz)1 o hříchu, o spravedlnosti a o soudu:(1) nebo: (F)usvědčí svět;

O působení jiného ducha říká Pavel toto:

1 Timoteovi 4:1 Duch říká jasně, že v posledních časech někteří lidé opustí víru, aby se věnovali bludným duchům a démonickým naukám.


Většina zdejších bývalých SJ svojí bývalou "matku organizaci" obviňuje ze lži,ale přitom té lži věří a neuvědomují si,že ta lež je tak exkluzivní,že k ní nikde jinde přijít nemohli a přesto ji prohlašují za poznání Bible. Nejvíc mne fascinuje,když se jakákoliv nauka -např. trojice- smete ze stolu proto,že tomu věří Katolíci. Tak to už zavrhněme i Krista,protože v něj věří i oni,fuj...
Luboš
Luboš

Male Poeet p?íspivku : 38
Age : 56
vztah k organizaci : pokřtěn v březnu 1993,od 13.III.2008 oficiálně osvobozený
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 07. 11. 07

Návrat nahoru Goto down

duše; peklo Empty Re: duše; peklo

Příspěvek  Hvězdlický 6/4/2008, 08:20

kód:
možná spíš pochopil,že není v jeho silách vyvracet silně zakořeněné bludy,

Většina zdejších bývalých SJ svojí bývalou "matku organizaci" obviňuje ze lži,ale přitom té lži věří

 Nejvíc mne fascinuje,když se jakákoliv nauka -např. trojice- smete ze stolu proto,že tomu věří Katolíci.

Mládenci.

Máte velice zajímavé názory, ale něco bych k nim měl navíc...Vybral jsem jen tři vaše myšlenky.

Jste na diskuzním fóu. NENÍ VAŠE POVINNOST VYVRACET NÁZORY JINÝCH A NEMÁTE PRÁVO JE NAZÝVAT BLUDY.
Protože "máte i vy, máslo na hlavě". (kdo jsi bez hříchu, hoď první kamenem)

Za druhé. V žádné církvi není vše dobré a v žádné, a to ani u SJ není vše špatné.

Jestli vy jste uznali za správnou nauku o trojici a pekle od KC a odjinud, je to vaše věc.

Já jsem uznal a prověřil jako správné některé nauky od SJ a je to TAKÉ MOJE VĚC.

Poslední bod vašich názorů-
žádná nauka se "nesmete ze stolu, protože je od KC, ale všechny nauky se smetou se stolu, pokud mají razítko SJ.


Matouš 15:9 marně mě uctívají, neboť učí naukám, jež jsou jen příkazy lidskými.'"

1 Korinťanům 4:6 ...........................naučili [pravidlo]: "Nejděte nad to, co je napsáno", abyste jednotlivě nebyli nadutí ve prospěch jednoho proti druhému


Takže na závěr
svoje názory je dobré podpořit bibl. textem. Ale pozor- BIBLE JE DVOJSEČNÝ MEČ může se proto stát že uvedený text POSEKÁ VÁS SAMOTNÉ.

Na příklad Lubošem uvedený text o DÉMONSKÝCH NAUKÁCH a k tomu obhajoba trojice a podobně, která v Bibli není a je právě výplodem démona...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

duše; peklo Empty Re: duše; peklo

Příspěvek  skeptik 6/4/2008, 10:12

ahoj Pat,

nelám nad nami palicu. Ja som pred viac ako rokom vstúpila do fóra a poviem Ti pravdu bola som zranená a sklamaná z toto, ako niekorí ľudia diskutujú. Pravdu povediac čakala som viac zrelosti, tolerancie a kresťanského prístupu. Tak som odišla a po roku som tu opäť.
Ja čím som staršia tým viac verím tomu, že čo ma nezabije to ma posilní.
Ak zostaneš, ja to uvítam.
Veď ja som odchovaný SJ a dnes skutočne neochvejne verím v nesmrteľnosť ľudskej duše a verím aj peklu.
Prečo mu verím k tomu sa vrátim ešte troška zrozumiteľnejšie.
Je samozrejme veľmi ťažké pre moju obmedzenú myseľ pochopiť hĺbku Božej spravodlivosti. Ja pri výchove často zlyhávam a nie som dôsledná. Niečo deťom poviem, alebo im uložím trest a vzápätí vydávam ďalšie dodatky, ktorými ruším trest. Mohla by som si myslieť, že som láskavejšia ako Boh. Ale nie je to pravda, vôbec nie som dôsledná a nie som ani spravodlivá.
Boh v Starom zákone ukazuje človeku princíp Jeho spravodlivosti, ktorý ma niekedy udivuje jeho milosťou - napr. jednanie so slepcom a naopak v niektorých prípadoch z ľudského hľadiska ho musím hodnotiť ako veľmi krutý. A jediný dôvod prečo ho nemôžem pomenovať ako nespravodlivý je ten, že vidím, že Božia spravodlivosť je iná ako naša ľudská.
Ak by som mala byť ešte konkrétnejšia na úvahu pána Hvězdlického, či Boh je pre mňa krutý sadista (ak verím v peklo) odpoviem protiotázkou, ktorú som vlastne kládla dávno sebe.
Ako sa Boh, náš milujúci otec mohol dívať na smrť svojho Syna?
Pri jednom z lekárskych úkonov pri ktorm môj syn kričal bolesťou a tiekla mu krv, som postupne počula šumenie v ušiach a stratila vedomie. Prečo Boh naprogramoval ľudskú matku, aby reagovala na krik svojho dieťaťa stratou vedomia a sám sa díval na smrť svojho Syna. Je horší ako ja? Prečo svôjho syna proste nezachránil a neodpustil tomu hnusnému ľudstvu len tak, bez obete.
Alebo prečo nestačila nejaká iná menšia obeť, veď Adam aj Eva boli mŕti, t.j. zaplatili za svoju vinu.
Mala som vážny problém uveriť v milujúceho Boha a poznať z bližša holokaust. Problémom nacizmu som sa hlbšie zaoberala v čase, keď som sa chystala študivať históriu na Fil.fakulte.
Keď som videla x dokumentov tak som bola schopná len plakať a pýtať sa Boha, ako sa mohol na to dívať.
Možno ten krik židovského národa pod Golgotov -"krv na nás a na naše deti", mi čiastočne dáva šancu pochopiť Božie konanie. Čiastočne. Viem, že tento príspevok je neohrabaný a možno zle zrozumiteľný. Ale napokon presviedčanie je úplne márne, ak Boh neprivedie človeka k pravde. To platí v mojom prípade a myslím aj všeobecne. Je to podľa mňa tak, ako som už raz uviedla príkladom s angličtinou. Čím viac sa človek zahryzne do akejkoľvek problematiky, tak vidí, že je to zložitejšie a zložitejšie. A to podľa mňa platí na angličtinu, včeličky a všetko ostatné. Prajem Vám všekým pekný deň. Smile
skeptik
skeptik

Female Poeet p?íspivku : 75
Age : 47
vztah k organizaci : bývalý člen
Reputace : 0
Body : 2
Registration date : 02. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

duše; peklo Empty Re: duše; peklo

Příspěvek  Hvězdlický 6/4/2008, 10:29

kód:
Ako sa Boh, náš milujúci otec mohol dívať na smrť svojho Syna?

K čemu sloužila smrt jeho Syna a k čemu by bolo dobré věčné trápení duší v pekle???

Věčná muka v pekle prakticky jen pro to, že se někdo nechal nachytat satanem na jeho praktiky?? Za několik málo let života, NAVĚKY MUČIT??? K čemu by to bolo dobré.

Smrt Syna (Otec věděl, že Syn nezklame, zvítězí) bola nutná protože "tak Bůh miloval svět".
Bez jeho oběti by tento svět i s lidstvem zanikl sebezničením, pod vládou satana.

Je to v pořádku, že "nochvějně věříš v nesmrtelnou duši a peklo s věčnými mukami"
Máš jistě řadu biblických textů, které tuto tvoji víru podporují. Není to jen SLEPÁ VÍRA, POSTAVENÁ NA NĚJAKÝCH EMOCÍCH.

Já tyto texty najít nemohu a proto věřím Písmu, že duše je smrtelná, že je to každý živý tvor a peklo znamená věčnou smrt a ne věčná muka...Tak, jak je psáno..

Každý má tu svou pravdu.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

duše; peklo Empty Re: duše; peklo

Příspěvek  pat 6/4/2008, 10:45

Luboš má pravdu. Neurazil jsem se. Urazit bych se mohl, kdyby mi tady někdo pořádně vynadal Very Happy .

Jak jsem už psal, věřím, že Ježíš je rovný Bohu, věřím v Trojici, věřím v nesmrtelnost duše, věřím, že Ježíšova smrt na kříži byla úplnou platbou za lidské hříchy, že Ježíš vstal z mrtvých a tělesně opustil hrob, že se Kristus fyzicky vrátí na zem, věřím v nebe a peklo. SJ v toto nevěří.

Nikomu nevnucuji mé názory, s nikým se nechci přít. I kdybych chtěl vyvracet něčí názor(y), není to v mých silách, boj s Brooklynem není v mých silách. Myslím si, že Watchtower může pomoct jedině Duch Svatý. (Těm, kteří v něj věří - modleme se o to).
Víte v čem je největší problém - že lidé interpretují Bibli na mnoho způsobů. A když je ještě text původní Bible pozměněn, poupraven v určitých místech - tak je to úplně na nic. (myslím tím Překlad Nového Světa).

Ještě k peklu - Bůh je tou nejvelkorysejší, nejlaskavější, nejúžasnější a nejsypatičtější bytostí ve vesmíru. Stvořil nás se svobodnou vůlí a kvůli určitému záměru - chtěl, abychom pěstovali s ním a mezi sebou navzájem láskyplné společenství. Nejsme produkty náhody, nejsme pozměněné opice, nejsme náhodilými omyly. A pokud znovu a znovu nedokážeme žít podle záměru, kvůli kterému nás učinil - záměru, který by nám mimochodem umožnil, že by se nám dařilo lépe než při jakémkoli jiném způsobu života - pak Bůh nebude mít jinou možnost, než nám poskytnout to, čeho jsme se celý život dožadovali, totiž odloučení od něho. A to je peklo... Peklo ve skutečnost nebylo součástí stvoření. Peklo je Božím východiskem z nouze. Je něčím, co byl Bůh nucen vytvořit, protože se lidé rozhodli, že se proti němu vzbouří a že se vzepřou tomu, co pro ně bylo nejlepší a kvůli kterému byli stvořeni... Při posledním soudu bude naše tělo vzkříšeno a duše se s ním opět spojí. Domnívám se, že v té době bude existovat nějaká část vesmíru, kde budou lidé odříznuti od prvotního místa, kde se bude projevovat aktivita Boha a jeho lidu. V tom případě má tedy smysl hovořit o pekle jako o místě - to však nebude mučírnou nebo něčím podobným.(úryvky z knihy "Kauza Víra", autor "Lee Strobel", kapitola "Milující Bůh by nikdy nemučil lidi v pekle" - rozhovor s J.P.Moreland´em). Vřele doporučuji tuto zajímavou knihu, nakladatelství "Návrat domů", www.navrat.cz

pat Cool

P.S. nejsem členem Římsko-katolické církve Wink .
P.S.S. ani pořádně nevím, proč jsem se vůbec zůčastňoval v tomto diskuzním fóru.


Naposledy upravil pat dne 6/4/2008, 11:28, celkově upraveno 1 krát

pat

Male Poeet p?íspivku : 73
Reputace : 0
Body : -3
Registration date : 21. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

duše; peklo Empty Re: duše; peklo

Příspěvek  Hvězdlický 6/4/2008, 11:04

S většinou toho co píšeš souhlasím.
Pro mne ale není směrnicí to, že SJ něčemu věří a nebo nevěří. Mojí směrnicí je Písmo.


V něčem s tebou nesouhlasím. Nebudu rozebírat rovnost Boha a Syna a další tvoje názory, (máš na ně právo) jen maličkost

kód:
 Peklo ve skutečnost nebylo součástí stvoření. Peklo je Božím východiskem z nouze.

Máš pravdu, že nebylo stvořeno.
V žádné nouzi ale Bůh nebyl. Jednoznačně varoval, že když "pojíš, tak zemřeš" O věčných mukách ani slovo. To tam zanesl později nějaký překladatel, pod vlivem učení své církve.

Východiskem z neštěstí, do kterého lidstvo "had" dostal, byla obětní smrt Syna".

No, a můžeš uvažovat o tom, co by se stalo, kdyby člověk nezhřešil (nezemřel), kde by žil a jak dlouho, a o tom, co bude smrtí Syna napraveno.

Matouš 17:11 On jim odpověděl: "Ano, Eliáš přijde a obnoví všecko.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

duše; peklo Empty Re: duše; peklo

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 6/4/2008, 11:42

Luboš píše:
Nemyslím,že se Pat urazil,možná spíš pochopil,že není v jeho silách vyvracet silně zakořeněné bludy,které se samy nevyvrátí automaticky odchodem od SJ. Pate,máš recht,taky si někdy připadám,že tady bojuji s Brooklynem. Bez urážky,není to v lidských silách,pokud ten druhý nehledá Ducha
pat píše:
Nikomu nevnucuji mé názory, s nikým se nechci přít. I kdybych chtěl vyvracet něčí názor(y), není to v mých silách, boj s Brooklynem není v mých silách. Myslím si, že Watchtower může pomoct jedině Duch Svatý. (Těm, kteří v něj věří - modleme se o to).
Víte v čem je největší problém - že lidé interpretují Bibli na mnoho způsobů. A když je ještě text původní Bible pozměněn, poupraven v určitých místech - tak je to úplně na nic. (myslím tím Překlad Nového Světa).
skeptik píše:
nelám nad nami palicu. Ja som pred viac ako rokom vstúpila do fóra a poviem Ti pravdu bola som zranená a sklamaná z toto, ako niekorí ľudia diskutujú. Pravdu povediac čakala som viac zrelosti, tolerancie a kresťanského prístupu.

Přátelé,
cítím to úplně stejně jako vy.

Taky jsem se dlouho nějak nemohla smířit s tím, že když někdo odejde od SJ pořád hájí jejich scestné nauky a myslí si, že jsou založené na Písmu, i když je nabíledni, že ne! Bylo mi to líto a snažila jsem se všemi způsoby nějak pomáhat. Pak jsem došla k tomu, co vy - že nemám na to, bojovat s Brooklynem.

Ale dnes si myslím, že je moc dobře, že tady takoví lidé jsou!

Je na nich totiž vidět to, čemu by mnozí neuvěřili, kdyby to neviděli na vlastní oči.
Ti lidé totiž demonstrují to, jak úžasně silná je manipulace SJ, jak se natrvalo zaryje do myšlenek, že indoktrinovaný jedinec má dojem, že jsou to jeho závěry nebo dokonce závěry biblické a vůbec neodhalí - ani po odchodu od SJ - že to jsou naimplantované nauky NSSJ!

No a proč je ještě dobře, že tu takoví lidé jsou?
Aspoň ti, kteří SJ nikdy nebyli, si tady, na diskuzi, mohou cvičně zkusit diskuzi se SJ, aniž by ji s nimi vedli u dveří.
Diskuze s nimi je totiž přesně tak těžká, místy postrádá skutečného Ducha Písma.

Dříve mi to mrzelo, ale dnes jsem jim vděčná, že tu na nich můžeme všichni vidět, jak zoufale trvalé jsou některé indoktrinace SJ.
A taky - jak je nutné se za ty lidi hodně a pořád modlit!!
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

duše; peklo Empty Re: duše; peklo

Příspěvek  dov 6/4/2008, 12:44

Hvězdlický napsal:]O věčných mukách ani slovo.[/b] To tam zanesl později nějaký překladatel, pod vlivem učení své církve.

No to východisko obětí Ježíše krista je jasné.

V to věčné utrpení se vyskytuje na více Nz místech. Šlo by mluvit o červu, který nehasne, ale zajímavější jsou podle mne násldující citace.

A tak tito půjdou do věčných muk, ale spravedliví do věčného života."
Matouš 25:46 (NBK)

A tito půjdou do věčného trápení <13>, ale spravedliví do věčného života. <J 5,29; Dn 12,2>" Matouš 25:46 (KMS)

Nevím, kde je v řecké předloze chyba a nemám odvahu ji tam hledat. Jiný důležitý verš je dle mne následující

Jejich trestem bude věčná záhuba v odloučení od Pána a od jeho úžasné moci. 2 Tesalonickým 1:9 (NBK)

Ti <F> ponesou trest, věčnou zkázu v odloučení od Pánovy tváře a od slávy jeho síly, 2 Tesalonickým 1:9 (KMS)

Věčná zkáza či záhuba zde zmíněná neznamená podle mě, ale ani dle Robertson Word Pictures anihilaci. Důležité je, podle mne vyjádření odloučení od tváře Páně.

Jak bude vypadat je otázka jiná Wink

Dóv
dov
dov

Male Poeet p?íspivku : 443
Age : 48
Reputace : 0
Body : 50
Registration date : 23. 10. 07

http://www.sweb.cz/asre

Návrat nahoru Goto down

duše; peklo Empty Re: duše; peklo

Příspěvek  Hvězdlický 6/4/2008, 16:20

Zjevení 19:20 Ale šelma byla zajata a s ní i falešný prorok, který k její cti činil zázračná znamení a svedl jimi ty, kdo přijali cejch šelmy a klekali před jejím obrazem. Za živa byli šelma a její prorok hozeni do ohnivého jezera hořícího sírou.

Zjevení 20:10 Jejich svůdce ďábel byl uvržen do jezera, kde hoří síra a kde je již dravá šelma i falešný prorok. A budou trýzněni dnem i nocí na věky věků.

Zjevení 20:14 Pak smrt i její říše byly uvrženy do hořícího jezera. To je druhá smrt: hořící jezero.

Zjevení 20:15 A kdo nebyl zapsán v knize života, byl uvržen do hořícího jezera.


Již se nám to zlepšuje.

Jedná se o problém "peklo" a ne "odloučení od tváře Páně".
Démoni z doby potopy jsou ve "vězení" (tartaru) také odloučeni od tváře páně a přesto zde není název PEKLO.

Satan a jeho démoni jsou svrženi z nebe na zem (od tváře Páně) a zuří, protože..... a taky to není peklo.

Satan bude na tisíc let (se svými démony) svázán a uvržen do propasti (od tváře Páně) a ani zde není slovo PEKLO.

Dejme dohromady slova které jsi použil "VĚČNOU ZKÁZU" se slovy ze Zjevení, "OHNIVÉ JEZERO".

Uvažujme.

Smrt není osoba a její říše není osoba a přesto bude vhozena do téhož ohnivého jezera, v kterém bude "navěky mučen" satan (duchovním bytostem oheň nevadí), bude tam i šelma a falešný prorok. tO TAKÉ NENÍ OSOBA, ALE SYSTÉM.

Ohnivé jezero, nebo-li peklo, znamená tedy VĚČNOU ZKÁZU. Druhou a konečnou smrt.

Zánik navěky, bez jakékoliv naděje na budoucí nějaké slitování ze strany Boha. Tam již žádný Mesijáš se neplánuje.

Podobná slova o mukách najdeme v textu

Zjevení 14:11 A dým jejich trýzně (muk) vystupuje po celou věčnost a dnem i nocí nemají odpočinek ti, kteří uctívají divoké zvíře a jeho obraz, ani žádný, kdo přijímá označení jeho jména.

Jak jsem již napsal, smrt a její říše nemůže být trýzněna. Duchovním bytostem je oheň pro srandu (i žár atomky), jedná se tedy o něco jiného. Zánik.

A TEN DÝM (jejich muk), bych chápal jako VZPOMÍNKU A VAROVÁNÍ PRO BUDOUCNOST, aby se něco podobného nemohlo opakovat.

Bible používá vesměs obraznou řeč, pro popis věcí nahoře a ne podrobný návod. A tak je to i s peklem a dalšími záležitostmi.
Jedině kontext nám pomůže pochopit.

Nejsem proti modlitbě o pomoc Ducha, ALE BEZ PRÁCE (vlastního úsilí) NEJSOU KOLÁČE, ANI TATO POMOC.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

duše; peklo Empty Re: duše; peklo

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru