Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

duše; peklo

+13
Doktorka White
vera
zbysek
stefan
Dora
Věra Kolafová - quaero
Luboš
dov
František
Hvězdlický
Jirka z P. (queens)
skeptik
pat
17 posters

Strana 2 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Goto down

duše; peklo - Stránka 2 Empty Re: duše; peklo

Příspěvek  dov 6/4/2008, 21:43

Nevěřím v doslovné pekelné ohně No

Pojmy jako peklo, ohnivé jezero, či tartar jsou za určitých podmínek jen synonymy.

Z mého pohledu je toto odloučení od Tváře Páně tím nejhorším, co může člověka potkat. Zde na zemi je člověk, byť i nevěřící, pod určitou všeobecnou Boží milostí (viz Sk 17 - Pavlovo kázání v Aténách).

V pekle zůstane jen sám se sebou bez možnosti jakékoli milosti a sám si neumím představit nic horšího. Jak to bude vypadat, jestli je to věčný zánik a jak dlouho to bude trvat, je podle mne druhotné. Podle mne je to děs běs. affraid confused
dov
dov

Male Poeet p?íspivku : 443
Age : 48
Reputace : 0
Body : 50
Registration date : 23. 10. 07

http://www.sweb.cz/asre

Návrat nahoru Goto down

duše; peklo - Stránka 2 Empty Re: duše; peklo

Příspěvek  pat 8/4/2008, 09:07

kód:
Nevěřím v doslovné pekelné ohně 

Pojmy jako peklo, ohnivé jezero, či tartar jsou za určitých podmínek jen synonymy.

Z mého pohledu je toto odloučení od Tváře Páně tím nejhorším, co může člověka potkat. Zde na zemi je člověk, byť i nevěřící, pod určitou všeobecnou Boží milostí (viz Sk 17 - Pavlovo kázání v Aténách).

V pekle zůstane jen sám se sebou bez možnosti jakékoli milosti a sám si neumím představit nic horšího. Jak to bude vypadat, jestli je to věčný zánik a jak dlouho to bude trvat, je podle mne druhotné. Podle mne je to děs běs. 

Ano, tak si peklo představuji i já. Musí to být to nejhorší, co může člověka po smrti potkat - věčné odloučení od Boha Sad

pat

Male Poeet p?íspivku : 73
Reputace : 0
Body : -3
Registration date : 21. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

duše; peklo - Stránka 2 Empty Re: duše; peklo

Příspěvek  Hvězdlický 8/4/2008, 16:57

kód:
Ano, tak si peklo představuji i já. Musí to být to nejhorší, co může člověka po smrti potkat - věčné odloučení od Boha

Kolik lidí na světě je absolutně "BEZ PRAVÉHO Boha"??

Boha VŮBEC NEZNAJÍ A PLNĚ (VĚDOMĚ I NEVĚDOMKY) SLOUŽÍ SATANOVI A JEHO ZÁMĚRŮM. (mají jiné bohy a jiná náboženství)

PŘITOM SE MAJÍ DOBŘE A NIC STRAŠNÉHO JIM NA TOM NEPŘIPADÁ.
POKUD BY TAKTO ODLOUČENI (od Boha) BYLI NATRVALO, BUDOU PLNĚ SPOKOJENI.

I satan nemá s Bohem nic společného.
Kdyby nad ním neviselo odsouzení v podobě věčné smrti, tak to ODLOUČENÍ OD BOHA by mu nic neříkalo.

Jenže, do jeho konce NAVŽDY již zbývá jen málo času.
A TOHO SE DĚSÍ.

Zjevení 12:12 Proto jásejte, nebesa a všichni, kdo v nich přebýváte! Běda však zemi i moři, neboť sestoupil k vám ďábel, plný zlosti, protože ví, jak málo času mu zbývá."

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

duše; peklo - Stránka 2 Empty Re: duše; peklo

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 8/4/2008, 19:03

Kolik lidí na světě je absolutně "BEZ PRAVÉHO Boha"??


PŘITOM SE MAJÍ DOBŘE A NIC STRAŠNÉHO JIM NA TOM NEPŘIPADÁ.
POKUD BY TAKTO ODLOUČENI (od Boha) BYLI NATRVALO, BUDOU PLNĚ SPOKOJENI.
Tohle by ale platilo pouze za předpokladu, že Bůh by se o lidi, kteří v něho nevěří opravdu vůbec nezajímal, vůbec by se nesnažil o kontakt s nimi a neměl by pro ně svou milost.

Jenže to máme asi všichni vlastní zkušenosti s tím, že to, že jsme uvěřili nebyla jen naše vlastní zásluha, že v tom byl velký díl Boží.

Já osobně si myslím, že to "být absolutně bez Boha" nebo "být odloučeni od Boha" tady na zemi zatím naštěstí nikdo nezažívá.

Jen když si to představím - "být absolutně bez Boha" - je mi z toho tedy absolutně na nic, je to hrůza, děs, prázdno a beznaděj - fakt peklo.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

duše; peklo - Stránka 2 Empty Re: duše; peklo

Příspěvek  Hvězdlický 8/4/2008, 19:13

Smysl "geheny, ohnivého jezera, druhé smrti, atd, dává, podle mého názoru, jediný smysl. KONEC.

a V TOM JE TA HRŮZA. Navždy definitivní konec. Žádná šance OČISTCE.

JAKÉKOLIV ODLOUČENÍ OD BOHA, poskytuje naději, že si to snad jednou Bůh rozmyslí a bude AMNESTIE.
Ale konec, je konec...I u Boha.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

duše; peklo - Stránka 2 Empty Re: duše; peklo

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 8/4/2008, 19:28

Smysl "geheny, ohnivého jezera, druhé smrti, atd, dává, podle mého názoru, jediný smysl. KONEC.

a V TOM JE TA HRŮZA. Navždy definitivní konec.
Asi je to věc názoru, ale já si myslím, že definitivní konec může být i úleva - koneckonců, proč se sebevrazi sebevraždí?

Kdežto HRŮZA je - alespoň pro mne - nebýt a už nikdy nemoci být, blízko Boha, necítit jeho milost...sám a sám...pořád.
A pořád si to uvědomovat.....brrrr.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

duše; peklo - Stránka 2 Empty Re: duše; peklo

Příspěvek  pat 8/4/2008, 20:51

Představ si Věrko, že lidská duše odloučená od Boha putuje sama samotinká někde v tom obrovském Vesmíru, bez Boha, bez nikoho, úplně sama. Napořád. Tak taky tak může vypadat peklo. Brrr....

pat

Male Poeet p?íspivku : 73
Reputace : 0
Body : -3
Registration date : 21. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

duše; peklo - Stránka 2 Empty Re: duše; peklo

Příspěvek  Hvězdlický 8/4/2008, 21:08

kód:
A pořád si to uvědomovat.....brrrr.

V tom případě bych nemluvil o Bohu a Kristo ve smyslu "láska, milosrdenství" a podobně, ale spíše "zrůdnost, sadizmus, nespravedlnost atp.

Za prchavou chvilku života na zemi, kdy člověk se stal bez vlastní viny nedokonalým a hříšným, kdy tu chvilku prožil v podmínkách světa odcizeného Bohu, za to BUDE NAVĚKY MUČEN.
A bez úlevy.

Podle mne je to ale norma vaší SPRAVEDLNOSTI a ne Boží.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

duše; peklo - Stránka 2 Empty Re: duše; peklo

Příspěvek  pat 8/4/2008, 21:49

to Hvězdlický :

Je smutné, že si neuvědomuješ, že lidský život je věčný. Nikdy nepřestane existovat. Skončíme v nebi nebo pekle, taková je realita. Volba záleží pouze na nás. Bůh udělal vše pro to, abychom mohli být s Ním navěky, jestli někdo skončí navěky v odloučení od Něho, nemůžeme přece za to vinit Boha. Člověk má svobodnou vůli, může se kdykoli rozhodnout, pokud ještě žije tady. Vím, že představa odloučení od Boha je strašná, ale člověk si za to může sám (pokud bude odloučený). Co by podle Tebe měl ještě Bůh udělat, aby člověk neskončil v odloučení ? Není Ježíšova oběť dostačující ?
Jsme spaseni Boží milosti, zadarmo. Stačí pozvat Pána Ježíše do svého srdce, uvěřit, že je naším osobním Spasitelem.

Bůh nikdy nebyl, není a nebude sadistou, zrůdou, katem apod. Pokud budeš chtít, tak si poslechni přednášku (35 minut) od Karla Řežábka :

http://www.3pe.cz/index.php?page=3pe_mp3 (Co Bůh dělá, když nic nedělá - je-li Bůh dobrý, proč dopouští tolik zla ?, záznam z druhého setkání). Cool

Realita o pekle, odloučení je velmi težká, ale to neznamená, že se ní nebudeme zabývat.

pat

Male Poeet p?íspivku : 73
Reputace : 0
Body : -3
Registration date : 21. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

duše; peklo - Stránka 2 Empty Re: duše; peklo

Příspěvek  Hvězdlický 8/4/2008, 23:09

kód:
Je smutné, že si neuvědomuješ, že lidský život je věčný.

Máš jistě zajímavé názory. (a právě za ten LIDSKÝ, POZEMSKÝ VĚČNÝ život Ježíš zemřel)

Ale mimo odvolávek na tobě vyhovující internetové stránky jsem od tebe nečetl jediný biblický text, který spolehlivě i v kontextu tvá tvrzení dokazuje.


Na příklad- tvoje tvrzení o nesmrtelnosti duše, proti prohlášení Písma "duše, která hřeší zemře".
K tomu Pavlovo vysvětlení , co je to, ta hříšná duše-

Římanům 5:12 Skrze jednoho člověka totiž vešel do světa hřích a skrze hřích smrt; a tak smrt zasáhla všechny, protože všichni zhřešili

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

duše; peklo - Stránka 2 Empty Re: duše; peklo

Příspěvek  pat 10/4/2008, 08:45

Dobrý den pane Hvězdlický,

píšete, že poukazuji na odvolávky. Proč ne ? Jsem křesťan a důvěřuji křesťanským odvolávkám - třeba na internetu... Pokud jsou shodné s Písmem, tak je vše v pořádku. Taky čtu hodně křesťanskou literaturu, autory knih vybírám pečlivě - takové, o kterých vím, že na 100% vyučují na základě Bible (Billy Graham, Josh McDowell...). Slyšel jste někdy o Billy Grahamovi ? Je to jeden z největších evangelistů na této zemi a strašně moc lidí přivedl k Pánu.
Já Písmo Svaté teprve studuji a tudiž Vám nemůžu teď přesně odpovědět, kde přesně Bible mluví o nesmrtelnosti duše. Všechny křesťanské církve (katolické a protestantské) věří v nesmrtelnost duše a jsem přesvědčený, že si to nevymyslely nebo špatně interpretovaly Bibli.

Vaše víra je tak podobná učení SJ, nezůstaly v Vás po dlouholetém působení v NSSJ kořeny nauk Watchtower ?

Přeji Vám pěkný den.

pat

Male Poeet p?íspivku : 73
Reputace : 0
Body : -3
Registration date : 21. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

duše; peklo - Stránka 2 Empty Re: duše; peklo

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 10/4/2008, 18:13

Problém kořenů, které nás mohou provázet a sužovat na naší cestě za Bohem, je mnoho. Proč se nezmiňujete o těch vašich? Možná by pak fórum usoudilo, že jsou taky špatné, že? king
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

duše; peklo - Stránka 2 Empty Re: duše; peklo

Příspěvek  pat 10/4/2008, 21:46

kód:
Problém kořenů, které nás mohou provázet a sužovat na naší cestě za Bohem, je mnoho. Proč se nezmiňujete o těch vašich?

Můžeš prosím víc rozvinout tuto otázku, asi mám dluhý "leitung" Very Happy

Pokud se ptáš, jaké jsou mé kořeny - tedy ohledně církve - tak chodím do AC ( Apoštolská církev, info lze najít na www.apostolskacirkev.cz ). Jsem přesvědčený, vím, že církev, do které chodím, mě nesužuje na mé cestě za Bohem - ale naopak. Jinak bych tam nechodil a hledal bych jinou církev.

Momentálně kvůli rekonvalescenci po těžké nemoci do sboru nechodím, ale už se moc těším, až zase budu jezdit do sboru Smile .

P.S. A také vím, že AC o sobě nehlásá, že je tou jedinou, nejlepší...

pat

Male Poeet p?íspivku : 73
Reputace : 0
Body : -3
Registration date : 21. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

duše; peklo - Stránka 2 Empty Re: duše; peklo

Příspěvek  dov 10/4/2008, 22:22

pat napsal: P.S. A také vím, že AC o sobě nehlásá, že je tou jedinou, nejlepší...

Pate,

přiznám se, že mne kdysi vyděsila velmi upřímná modlitba jednoho bratra, který děkoval za to, že uvěřil v AC, a ne někde jinde - s určitým, byť nevědomým podtextem, že jinde to není ono, zatímco my máme ten patent na věc. Tedy spíš na Boha.

Zjistil jsem, že je to otázka lidí, kteří to společenství tvoří. Jen stále víc vím, že bez společenství je hůř. Ba přímo cesta do pekel

Dóv
dov
dov

Male Poeet p?íspivku : 443
Age : 48
Reputace : 0
Body : 50
Registration date : 23. 10. 07

http://www.sweb.cz/asre

Návrat nahoru Goto down

duše; peklo - Stránka 2 Empty Re: duše; peklo

Příspěvek  Luboš 11/4/2008, 07:25

Na starším příspěvku jednoho účastníka zdejšího fóra,který psal zřejmě před svým znovuzrozením,jsem si uvědomil,jak důležitá je vyučovací práce Ducha svatého-v tom příspěvku opatrně polemizoval o učení, ve kterém má dnes jasno. Vše se dá zpochybnit,vše se dá donekonečna vyvracet-a třeba i v jakoby snaze pátrat po pravdě. Jenže apoštol Pavel říká,že Bůh není daleko od nikoho z nás,Ježíš ujistil o tom,že Duch nás uvede do pravdy... Z vlastní zkušenosti vím,že to třeba může jít oklikou,ale je to pravda. Jediná podmínka-hledat celým srdcem. Na nedávném shromáždění náš pastor řekl takovou jednoduchou,mrazivou pravdu- před lidmi můžeš zahrát úžasné divadlo,ale před Bohem nikoliv.
Pate,téma,které si nahodil je typický příklad,kde bez Ducha nedovodíš naprosto nic,leda tak pitomost,která je pitomou proto,že nerozumí Božímu soudu-z lidského rozumu nemožné,Duch učí o soudu,nikoliv člověk.
Add církev-na jiném místě jsem schválně založil téma Zkušenosti z jiných církví,aby upřímní hledači pochopili, že -byť v různé míře- Ježíš používá více církví,že tam -byť v různé míře- je biblické vyučování a dary Svatého Ducha. Doufal jsem,že relativní nauková shoda nepovede k vyjádření "všude je to stejné" ale něco jako "všude to nějak jde" jako protipól k životem potvrzené pravdě "u SJ to prostě nejde".
Protože negativismus zde asi převládá,zařekl jsem se,že už zde nebudu přispívat,jen jsem teď cítil nutnost podpořit bratry v Kristu,byť z jiné církve,přesto věřím,že z obecné církve Kristovy.
Tož kluci a holky,dík za vaši obětavou práci zde!
A já se asi zase odmlčím...
sunny
Luboš
Luboš

Male Poeet p?íspivku : 38
Age : 56
vztah k organizaci : pokřtěn v březnu 1993,od 13.III.2008 oficiálně osvobozený
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 07. 11. 07

Návrat nahoru Goto down

duše; peklo - Stránka 2 Empty Re: duše; peklo

Příspěvek  pat 11/4/2008, 09:57

pro dov :

Máš recht, že bez společenství je hůř. Vždyť také Ježíš řekl, ať neopouštíme společná shromáždění. Když jsem teď skoro pořád doma a ve sboru jsem nebyl už asi rok, tak mi to moc chybí.
Víš, ten bratr, o kterém jsi napsal, že děkoval, že uvěřil v AC a ne někde jinde... - možná pro něho je AC tou nejvhodnější církvi. Myslím si, že je vše v pořádku, našel společenství, kde je mu dobře. Ovšem obecně řečeno, jak jsem už psal, AC netvrdí, že je tou jedinou a taky nejlepší církvi na zemi.

pro Luboše :

Bez Ducha Svatého fakt nic nedovedeme. V Novém Zákoně je napsáno, ne silou, ne mocí, nýbrž Duchem mým. Stydím se, ale nevím přesně, kde je to napsáno Embarassed

A Teď bych se chtěl ještě vrátit k nesmrtelnosti duše. Bible nikde nepoužívá slova "nesmrtelná duše" (nikde také nepoužívá třeba slovo "Trojice", to však neznamená, že Trojice není) Člověk musí znát obsah celé Bible, aby došel k závěru, že duše je nesmrtelná (nebo, že Trojice existuje).

Luk.16,19-31. Když boháč zemřel, dostal se do pekla. Kdyby přestal po smrti existovat, tak jak by mohl být na tomto místě ? (tedy v jeho případě v pekle)
Jsem přesvědčený, že je to jeden z biblických důkazů, že duše je nesmrtelná.

Přeji všem hezký den a vůbec hezké jarní období Smile.

pat Cool

pat

Male Poeet p?íspivku : 73
Reputace : 0
Body : -3
Registration date : 21. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

duše; peklo - Stránka 2 Empty Re: duše; peklo

Příspěvek  Dora 11/4/2008, 21:57

Luboš napsal:A já se asi zase odmlčím...
No tak to je škoda, ale co s tebou... bounce

pat napsal:...jak jsem už psal, AC netvrdí, že je tou jedinou a taky nejlepší církvi na zemi.

To si ani žádná církev nahlas tvrdit nedovolí (až na výjimky Wink), aby nebyla označována za sektu, ale mnohé si to potichu myslí. Smile Podle mě si to potichu myslí i AC, ale byla jsem (pozitivně) šokována článkem v dubnovém Životě v Kristu - to je měsíčník AC.
Je tam článek o tom, jak má vypadat církev, od "šéfa" Assemblies of God, k nimž se česká AC hlásí. Bratr George Wood tam doslova píše:
"Naše církev se nesnaží oddělovat věřící jedny od druhých na základě otázek učení, o kterých všichni nezaujatí křesťané přiznávají, že nejsou nezbytná ke spasení. Věříme, že jednota Ducha předchází jednotu víry (učení), a tak vítáme ty, kteří věří, že spasení lze ztratit; i ty, kteří věří, že jej ztratit nelze; vítáme ty, kdo věří, že Kristus přijde před, po či uprostřed velkého soužení; vítáme kalvinisty i armeniány. Protože naši baptističtí, metodističtí, luteránští, katoličtí a letniční bratři a sestry s námi budou uctívat v nebi společně, pokud jsme sve svých srdcích uvěřili a rty vyznali, že Bůh vzkřísil Ježíše z mrtvých, proč bychom neměli již teď začít mít společenství a uctívat společně?" (ŽvK 4/2008/, str. 21)
Myslela jsem, že takový názor v AC zastávám asi sama - a teď na to zírám a nechápu, jak to mohlo projít a být otištěno. Že by opravdu takový krok vpřed? Že by zázrak? Laughing queen
Dora
Dora

Female Poeet p?íspivku : 470
Reputace : 0
Body : -12
Registration date : 29. 09. 07

Návrat nahoru Goto down

duše; peklo - Stránka 2 Empty Re: duše; peklo

Příspěvek  pat 12/4/2008, 10:38

kód:
To si ani žádná církev nahlas tvrdit nedovolí (až na výjimky)...
Co se týče AC, za tu dobu, co tam chodím, jsem se osobně nesetkal s názorem o jedinečnosti této církve, fakt, ani v náznaku. A pokud si to někdo tiše myslí, tak o tom nevím, neumím číst myšlenky lidí Very Happy
Máš Dorko pravdu, některé církve, společenství...tvrdí nahlas, že jsou tou jedinou nej.
Jinak dík za článek Wink z "Života v Kristu". Je opravdu velmi zajímavý.

Přeji Ti hezký den Wink

pat

Male Poeet p?íspivku : 73
Reputace : 0
Body : -3
Registration date : 21. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

duše; peklo - Stránka 2 Empty Re: duše; peklo

Příspěvek  stefan 12/4/2008, 16:24

Dora
Myslela jsem, že takový názor v AC zastávám asi sama - a teď na to zírám a nechápu, jak to mohlo projít a být otištěno. Že by opravdu takový krok vpřed? Že by zázrak?
Naozaj myslíte, že je to krok vpred? Naozaj si myslíte, že v nebi môžu spoločne byť kalvíni, arminiáni a lutheráni spolu s katolíkmi a pravoslávnymi, plus baptistami...? Ja si myslím, že nie, že pravda je len jedna a ten kto sa chce klaňať Bohu, tak to musí robiť v pravde a duchu. Ak majú pravdu kalvíni, tak každý kto bude chcieť mať účasť na živote, bude musieť tú svoju pravdu odhodiť a prijať tú ich, ak lutheráni, tak budeme musieť prijať tú ich pravdu - ak budeme chcieť stáť pred Bohom, ak svedkovia, tak verím, že cez nebeskú bránu neprejdem, dokiaľ neodhodím svoje "povery" a celým srdcom sa neprikloním k viere Strážnej veže /ktorá má priame vedenie od Boha/....
Tu na zemi spoločne môžu nažívať rôzni kresťania rôznych denominačných druhov, ak však niektorý z týchto zborov o sebe vyhlasuje, že jeho učenie nie je jediným pravým, tak vo mne vzbudzuje veľké pochybnosti. Vyhlásiť, že naše učenie nemusí byť jediné pravdivé a pravé neznamená nič iné ako vyhlásiť, že naše učenie môže byť nepravdivé. Akú istotu potom v takom spoločenstve môže mať obyčajný veriaci?
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

duše; peklo - Stránka 2 Empty Re: duše; peklo

Příspěvek  pat 12/4/2008, 17:51

Myslím si, že jsme zde "trochu" odbočili od tématu duše a pekla.

Z mé strany považuji tuto diskuzi za uzavřenou.

Jední věří v nesmrtelnou duši a existenci pekla (třeba já), druzí nevěří v nesmrtelnost duše a existenci pekla (třeba SJ).

Co víc dodat.

pat

Male Poeet p?íspivku : 73
Reputace : 0
Body : -3
Registration date : 21. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

duše; peklo - Stránka 2 Empty Re: duše; peklo

Příspěvek  Dora 12/4/2008, 18:47

Ahoj stefane,

v tom článku se nemluví o tom, co bude v nebi, ale o tom, co je nyní na zemi - že křesťané mohou mít společenství a milovat se navzájem i přesto, že mají na některé věci rozdílný pohled.
Pokud jde o to, co bude v nebi, věřím podobně jako Ty, že tam už budeme všichni věřit té jedné pravdě, bez pochybností, neshod a rozdílných názorů. Nyní poznáváme částečně, potom poznáme plně. Prostě poznáme, v čem jsme se kdo mýlili, a to odhodíme. Taky je napsáno, že budeme proměněni. V to taky doufám, jinak by spolu někteří lidé snad ani nemohli být - pro rozdílné povahy a názory se dnes nedokáží domluvit. Věřím, že tam budeme v jiné dimenzi - nazírat na to z lidského pozemského pohledu je nesmysl, tvrdit, že tam budou jen lidé z jedné konkrétní církve, která vlastní tu pravdu, je taky naivní.
Dora
Dora

Female Poeet p?íspivku : 470
Reputace : 0
Body : -12
Registration date : 29. 09. 07

Návrat nahoru Goto down

duše; peklo - Stránka 2 Empty Re: duše; peklo

Příspěvek  zbysek 12/4/2008, 19:40

Dora napsal:... tvrdit, že tam budou jen lidé z jedné konkrétní církve, která vlastní tu pravdu, je taky naivní.
To není naivní, ale přímo nebezpečné. Proto, že tito lidé se oddělují od jiných Ježíšových následovníků, kteří jsou jinde, a tedy se fakticky oddělují i od Krista (rozdělují tělo - ale bude jim to určitě odpuštěno, věřím, jakožto rouhání proti Synu).

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

duše; peklo - Stránka 2 Empty Re: duše; peklo

Příspěvek  dov 12/4/2008, 22:31

stefan napsal:Tu na zemi spoločne môžu nažívať rôzni kresťania rôznych denominačných druhov, ak však niektorý z týchto zborov o sebe vyhlasuje, že jeho učenie nie je jediným pravým, tak vo mne vzbudzuje veľké pochybnosti. Vyhlásiť, že naše učenie nemusí byť jediné pravdivé a pravé neznamená nič iné ako vyhlásiť, že naše učenie môže byť nepravdivé. Akú istotu potom v takom spoločenstve môže mať obyčajný veriaci?

Ahoj Stefane,

plně s tebou sdíůím tvé obavy. Souhlasím s tím, že pravda může být jen jedna. Citovaný článek je alespoň podle zmiňovaného Života v Kristu převzat z http://www.studnice.org/?q=articles/id/150-opravdu-chce-mit-jezis-svou-cirkev-takovou
Každý normální věřící, pokud není schizofrenní, tak vyznává, že to čemu věří je pravda a ne jinak. Zároveň pokud je soudný, tak připouští, že se může mýlit Smile

Jednota bratrská protože již v 15 století hledala krásnou a pravou církev si k tomu stanovila rozlišení pravd do tří skupin.

Základní na kterých se musí všichni shodnout. (sem patří například kristologie). Služebné jak má vypadat církevní zřízení a jiné jistě ne nedůležité věci. Třetí je případné, kam patří slavení svátků a třeba vzhled bohoslužby.

Stály na tom, že v základních musí být jednota. Zbylé dva postoje umožňovaly rozdílná pojetí. Jednota tehdy v 15 století zastávala názor, že je více jednot (rozuměno církví) a Bůh má ve všech své a jestliže najdou nějakou čistší než je jejich, tak se k ní přidají.


Myslím si, že mají pravdu

Dóv
dov
dov

Male Poeet p?íspivku : 443
Age : 48
Reputace : 0
Body : 50
Registration date : 23. 10. 07

http://www.sweb.cz/asre

Návrat nahoru Goto down

duše; peklo - Stránka 2 Empty Re: duše; peklo

Příspěvek  Hvězdlický 13/4/2008, 09:13

Přes všechnu rozdílnost církví a nakonec i jednotlivců zde na diskuzi, máme všichni jedno společné. A sice- JÁ VĚŘÍM.

Jedni věří tomu a druzí tamtomu. Všichni jsou přesvědčeni o správnosti své víry a tu ochotu něco změnit, podřizují zase jen tomu svému JÁ ALE VĚŘÍM.

Některé rozčiluje, že druzí mají JINOU VÍRU než oni, ale i to je běžné. Mezi církvemi se podobný nesouhlas řešil ohněm a mečem.

Asi se s tím musíme smířit, že je trojice i není, že všichni do nebe, ale taky ne, že to a taky ono....obě strany mají dostatek svých důkazů na podporu té své víry..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

duše; peklo - Stránka 2 Empty Re: duše; peklo

Příspěvek  stefan 13/4/2008, 15:57

Dora
v tom článku se nemluví o tom, co bude v nebi, ale o tom, co je nyní na zemi - že křesťané mohou mít společenství a milovat se navzájem i přesto, že mají na některé věci rozdílný pohled.
S týmto nemám problém. Vzájomná tolerancia a úcta, život jeden vedľa druhého, ruka v ruke s kresťanskou láskou.

Nyní poznáváme částečně, potom poznáme plně. Prostě poznáme, v čem jsme se kdo mýlili, a to odhodíme.
Tu by sme sa mali zamyslieť, že či je možnosť po smrti ešte zmeniť svoje stanoviská. Či je teda možnosť "obrátiť sa" po smrti, alebo to musíme urobiť ešte za života. Ak to musíme urobiť ešte za života, tak ten, kto zomrie vo svojom presvedčení, ktoré nebude pravé, nemôže mať podiel na živote večnom. Ak môžeme svoje postoje a vyznanie zmeniť aj po smrti, tak potom tu naozaj vzniká skutočný priestor pre rôznorodosť denominácií, učení, "právd", či poloprávd.....

nazírat na to z lidského pozemského pohledu je nesmysl, tvrdit, že tam budou jen lidé z jedné konkrétní církve, která vlastní tu pravdu, je taky naivní.
Povedal by som to ináč. Nie, že tam budú len ľudia jednej cirkvi, ktorá vlastní úplnú pravdu, ale, že ak tam chcú byť ľudia rôznych cirkví, tak musia prijať tú úplnú pravdu tej jednej cirkvi /a odchodiť nepravdu svojej starej cirkvi/, ktorá je telom Kristovým, ktoré je nerozdelené.

dov
Každý normální věřící, pokud není schizofrenní, tak vyznává, že to čemu věří je pravda a ne jinak. Zároveň pokud je soudný, tak připouští, že se může mýlit
Neviem presne ako to myslíte. Ak človek vyznáva, že to, čomu verí je pravda a zároveň pripúšťa, že sa môže mýliť, tak vtedy je schizofrenik /toto nie ja najvhodnejšie slovo/.

Základní na kterých se musí všichni shodnout. (sem patří například kristologie). Služebné jak má vypadat církevní zřízení a jiné jistě ne nedůležité věci. Třetí je případné, kam patří slavení svátků a třeba vzhled bohoslužby.
Áno, takto by som si to vedel (aj viem) predstaviť. Učenie musí byť jednotné, zvyky, tradície, obyčaje sa môže rôzniť. Letmo som si ten článok prečítal /na ktorý odkazujete/ a vnútorne s ním nesúhlasím, ba priamo sa mi zdá, že autor nevie o čom hovorí. Citujem: Naše církev se nesnaží oddělovat věřící jedny od druhých na základě otázek učení, o kterých všichni nezaujatí křesťané přiznávají, že nejsou nezbytné ke spasení. Věříme, že jednota Ducha předchází jednotu víry (učení) a tak vítáme ty, kteří věří, že spasení lze ztratit, i ty, jež věří, že jej ztratit nelze, vítáme ty, kdo věří, že Kristus přijde před, po či uprostřed velkého soužení, vítáme kalvinisty i arminiány. Protože naši baptističtí, metodističtí, luteránští, katoličtí a letniční bratři a sestry s námi budou uctívat v nebi společně, pokud jsme ve svých srdcích uvěřili a rty vyznali, že Bůh vzkřísil Ježíše z mrtvých, proč bychom neměli již teď začít mít společenství a uctívat společně?
Viera, že jednota Ducha predchádza jednotu učenia je podľa mňa vierou diabla, pretože nemôže byť tam jeden Duch, kde nie je jedna Pravda. Sám Ježiš totiž hovorí, že těsná je brána a úzká cesta, která vede k životu, a málokdo ji nalézá. Tento pán /autor článku/ sa peknými slovami odvoláva na solidaritu, vyzýva "poďte", ale neuvedomuje si, že Ježiš v otázke pravdy nerobil kompromisy. Tento článok hovorí, že je jedno, aké učenie vyznávate, stačí Ježiša volať Pane, Pane. Sám Ježiš však hovorí, že ne každý, kdo mi říká `Pane, Pane´, vejde do království nebeského.
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

duše; peklo - Stránka 2 Empty Re: duše; peklo

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru