Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

+49
komi-permjak
daniely
drobeček
kasatymyr forse spain
frodobagin
lorak
Jiří Brei
Xton
Admin
jája
Abbaddon
Bulhar
Melissa
PETRONELLA87
Styvi
Tonda Vlas
witness
schwanenburg
dov
apostol
144012
Minehava
Jesen
candy
sazeč
kovboj
A6zvolen
Patrobas
Ctibor Plášek
Pavel Sládeček
Amalka
Old.Stloukal
Milan
Jane
Vojtěch Malleus
Robin
Černá ovce sboru
jacky89
Fortuna
zbysek
jsemkteryjsem
oskar
Jirka z P. (queens)
admin pavel
Petr Štefek
Arago
Martin Cibulka
Hvězdlický
OOO
53 posters

Strana 11 z 16 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 16  Next

Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 11 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  kasatymyr forse spain 10/6/2012, 14:12

daniely napsal:

Nezlob se, ale asi toho o SJ moc nevíš, ti si nemyslí, že je Jehova totéž, co Otec v trojjediném Bohu. A taky asi nevíš, co si myslí o církvích, které nepoužívají Boží jméno a vyznávají Trojici.



Adventisté to však tak vnímají při rozhovorech o svědcích nebo se svědky, že Bůh Jehova je totéž co Bůh - Otec. Jen Boží jméno adventisté už nepožívají. A že SJ považují za falešné náboženství všechna kromě nich, to vím. Ale do budoucna myslím že s adventisty najdou společnou řeč.

kasatymyr forse spain

Male Poeet p?íspivku : 138
vztah k organizaci : svědkové Jehovovi spolu s Adventisty sedmého dne - Boží vyvolení.
Reputace : 0
Body : 138
Registration date : 06. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 11 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Bulhar 10/6/2012, 16:48

kasatymyr forse spain napsal:
daniely napsal:

Nezlob se, ale asi toho o SJ moc nevíš, ti si nemyslí, že je Jehova totéž, co Otec v trojjediném Bohu. A taky asi nevíš, co si myslí o církvích, které nepoužívají Boží jméno a vyznávají Trojici.



Adventisté to však tak vnímají při rozhovorech o svědcích nebo se svědky, že Bůh Jehova je totéž co Bůh - Otec. Jen Boží jméno adventisté už nepožívají. A že SJ považují za falešné náboženství všechna kromě nich, to vím. Ale do budoucna myslím že s adventisty najdou společnou řeč.

Opravdu toho o SJ moc nevíš. Když já jako SJ začnu od příští neděle chodit na shromáždění adventistů, oznámím to starším ve svém sboru s tím, že s tím nehodlám přestat, budu zcela jistě vyloučen. Což na jednu stranu chápu, jelikož SJ chtějí svou jedinou Bohem vyvolenou organizaci udržet čistou, jen tím chci říct, že ani ted ani v blízké nebo vzdálené budoucnosti svědkové s adventisty nenajdou společnou řeč a nebude mezi nimi církevní spolupráce. SJ se baví s lidmi jiných vyznání včetně adventistů výhradně v kazatelské službě, eventualně pokud je mají jako sousedy nebo spolupracovníky, eventualně v příbuzenstvu nebo pokud adventisté aj. vyznání přijdou na shromáždění SJ.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 11 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  daniely 10/6/2012, 17:13

kasatymyr forse spain napsal:
... Ale do budoucna myslím že s adventisty najdou společnou řeč.

Vzhledem k podobnosti obou náboženství má Tvá myšlenka logiku. Very Happy

daniely

Female Poeet p?íspivku : 378
Reputace : 0
Body : 381
Registration date : 03. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 11 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Tonda Vlas 10/6/2012, 20:00

Bulhar napsal:

Opravdu toho o SJ moc nevíš. Když já jako SJ začnu od příští neděle chodit na shromáždění adventistů

Je vidět, že ty také o adventistech snad nevíš dočista nic. Od příští neděle bys tam nemohl začít chodit, ani kdybys tisíckrát chtěl. našel bys jedině prázdnou modlitebnu.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 11 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  witness 10/6/2012, 23:08

Tonda Vlas napsal: Od příští neděle bys tam nemohl začít chodit, ani kdybys tisíckrát chtěl. našel bys jedině prázdnou modlitebnu.
Ano, nezapomínejme, že adventisté mají rádi sobotu. Very Happy
PS - Bulhar to ví, jen si to v dané chvíli neuvědomil, to se stává.

Znám jednu SJ, která učí francouzštinu a jednou se ,,pochlubila´´, že když žákům na jedné lekci vyprávěla o Eiffelově věži, tak se po chvíli přistihla, že místo Eiffelova věž říká Strážná věž.
La Tour Eiffel xxxxx La Tour de Garde... Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 11 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  daniely 10/6/2012, 23:30

witness napsal: Znám jednu SJ, která učí francouzštinu a jednou se ,,pochlubila´´, že když žákům na jedné lekci vyprávěla o Eiffelově věži, tak se po chvíli přistihla, že místo Eiffelova věž říká Strážná věž.
La Tour Eiffel xxxxx La Tour de Garde... Very Happy

Je nás možná víc Very Happy , když jsem nastoupila do nového zaměstnání, málem jsem několikrát oslovila nadřízeného pane Jehovo, namísto pane starosto... A protože občas dostáváme dotace, tak mě asociace ,,miliony dnes žijících nikdy nezemřou,, taky dlouho pronásledovala Smile

daniely

Female Poeet p?íspivku : 378
Reputace : 0
Body : 381
Registration date : 03. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 11 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  witness 11/6/2012, 00:27

Jo, někdy to člověk ani neplánoval a jako SJ se proflákl, ani nevěděl jak, já jsem jednou při jedné pracovní schůzce neřekl vůbec nic svědkovského a přesto se mě jedna paní
zeptala, jestli nejsem SJ.
Já jsem jí odpověděl, že ano a zeptal se, jak na to přišla.
Ona mi řekla, že měla s SJ několik rozhovorů a že určité rysy chování a jednání jsem měl podobné jako ti SJ, se kterými mluvila.
Když jsem jí položil otázku, jaké to jsou rysy, řekla, že je neumí pojmenovat, že to jen podvědomě cítila.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 11 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Bulhar 11/6/2012, 15:28

Tonda Vlas napsal:

Je vidět, že ty také o adventistech snad nevíš dočista nic. Od příští neděle bys tam nemohl začít chodit, ani kdybys tisíckrát chtěl. našel bys jedině prázdnou modlitebnu.

To bylo napsáno ze zvyku jak je to u SJ. Vím že adventisté drží sobotu a mají ten den i shromáždění. Hluboce se ti Tondo omlouvám, že jsem tě tak rozrušil. Už se to nestane.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 11 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Bulhar 11/6/2012, 15:30

Já jsem zase měl tendence v práci každému při příchodu podávat ruku jako na shromáždění.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 11 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  transylvánec 11/6/2012, 17:14

witness napsal:
Ano, nezapomínejme, že adventisté mají rádi sobotu. Very Happy

Sabat ve 20. a 21. století, to může povinně slavit jen Satanova církev.
Všechny adventistické pastory co toto učí bych hodil do žumpy a řekl bych jim - a jste doma. Jak někdo může srovnávat SJ a adventisty.
A vůbec SJ a jiná církevní bahna. Pseudobahenní církve se nemusí zkoumat nijak do podrobna, ten hnůj už je vidět na povrchu v základních ustanoveních.

transylvánec
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 465
vztah k organizaci : jediná pravá náboženská organizace na světě
Reputace : 0
Body : 465
Registration date : 17. 03. 12

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 11 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  gari 11/6/2012, 18:28

Ahoj Transylvánče,
chtěl bych se tě zeptat na tvůj názor, jestli se má v tomto století ještě dodržovat tzv. desatero - nebudeš krást, lhát, atd, jak je uvedeno ve Starém zákoně?

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 11 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  transylvánec 11/6/2012, 18:48

To abys nekradl, nelhal aj...vyčteš v pohodě ze zásad a přikázání v Novém zákoně. A taky tam najdeš, že Kristus je konec zákona....a zákon gravitace to asi nebude.

transylvánec
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 465
vztah k organizaci : jediná pravá náboženská organizace na světě
Reputace : 0
Body : 465
Registration date : 17. 03. 12

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 11 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  gari 11/6/2012, 19:14

Ahoj Transylvánče,
já tomu rozumím tak, že konec zákona ve smyslu zvířecích obětí.
Ale to, jestli někdo dál dodržuje sabat, dává se obřezat, atp. je jeho věc a ničím se neproviňuje. Ani ten, kdo to nedělá, ani ten, kdo to dělá. Na základě jakého Ježíšova učení odsuzuješ lidi, kteří dodržují sabat a hrubě jim nadáváš?

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 11 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  transylvánec 11/6/2012, 19:41

Tak tomu rozumíš špatně .....Je to totální konec celého židovstva a judaismu odsouzeného Bohem. Je to nepoučitelný národ, rouhači, vrazi Ježíše Krista, namyšlenci, nabubřenci. Když hájíte Židy, judaismus nebo cokoliv jiného vy Češi, tak jak dotěrní, vlezlí a pyšní pak museli být samotní Židi před holocaustem. Já ho nepodporuji, ale chápu, že lidi Židy nesnášeli a že si holocaust vykoledovali. To odpadlictví je fakt mor - nejdříve odvede od Jehovy do nějaké křestanské pseudocírkve a nakonec to skončí u Židů.
Kdo se dává obřezat - no u Žida národností to snad ještě chápu - ale jinak - raději nekomentuji a kdo dodržuje sabat - no kdyby to dělal soukromě - dejme tomu - at si je volem sám pro sebe - ale dávat Sabat povinně jako jedno ze znaků náboženství - to je nebiblické rouhání.

transylvánec
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 465
vztah k organizaci : jediná pravá náboženská organizace na světě
Reputace : 0
Body : 465
Registration date : 17. 03. 12

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 11 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  gari 11/6/2012, 20:39

Transylvánče,
svojí pýchou a nadutostí SJ daleko předčili celý Izraelský národ. To co tu ale předvádíš ty jako jednotlivec je něco úplně jiného. Protože jsem byl 20 let SJ, nepokládám tě ani za člena SJ, ani za křesťana. Děláš následovníkům Krista jen ostudu a způsobem, jakým se projevuješ na tomto fóru hanobíš Boží jméno.
Chceš-li o sobě nadále tvrdit, že jsi následovníkem JK, požádej starší ve vašem sboru, aby s tebou probrali základní rysy křesťanství. Požádej je, jestli nemají nějaké nahrávky z mezinárodního sjezdu "Čistý jazyk". Určitě by ti to mohlo pomoci.

Bible nás sice vybízí, že máme být solí světa, ale zdá se mi, že tys to už trochu přesolil. A s tím se nedá udělat nic jiného, než vyplivnout.

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 11 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  witness 11/6/2012, 22:12

transylvánec napsal:Je to totální konec celého židovstva a judaismu odsouzeného Bohem.
K židovské tématice se toho na fóru řeklo více než dost, mám však dojem, že je zde snaha vyvolat dojem, že nauka o vyvolenosti židovského národa je něco, co by měl zastávat každý správný křesťan a ten křesťan, který tuto nauku nezastává, tak v tomto směru něco nepochopil.
Já tedy sám za sebe mohu klidně napsat, že v této věci naprosto souhlasím s transylváncem
a též podotýkám, že pohled na již neprokračující vyvolenost židovského národa není zdaleka
jen pohledem SJ.


witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 11 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Tonda Vlas 12/6/2012, 14:41

Bulhar napsal:

To bylo napsáno ze zvyku jak je to u SJ. Vím že adventisté drží sobotu a mají ten den i shromáždění. Hluboce se ti Tondo omlouvám, že jsem tě tak rozrušil. Už se to nestane.

Nemáš se za co omlouvat, vůbec jsi mne nerozrušil. Omluvit bych se měl spíše já. Neodolal jsem totiž svému občasnému sklonu k rejpání.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 11 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Bulhar 13/6/2012, 14:28

Tonda Vlas napsal:

Nemáš se za co omlouvat, vůbec jsi mne nerozrušil. Omluvit bych se měl spíše já. Neodolal jsem totiž svému občasnému sklonu k rejpání.

V pohodě Tondo, nic se neděje.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 11 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Melissa 21/6/2012, 15:05

witness napsal:
transylvánec napsal:Je to totální konec celého židovstva a judaismu odsouzeného Bohem.
K židovské tématice se toho na fóru řeklo více než dost, mám však dojem, že je zde snaha vyvolat dojem, že nauka o vyvolenosti židovského národa je něco, co by měl zastávat každý správný křesťan a ten křesťan, který tuto nauku nezastává, tak v tomto směru něco nepochopil.
Já tedy sám za sebe mohu klidně napsat, že v této věci naprosto souhlasím s transylváncem
a též podotýkám, že pohled na již neprokračující vyvolenost židovského národa není zdaleka
jen pohledem SJ.

Nemyslím si, že by se z vyvolenosti žid. národa měla dělat nějaká nauka, jen by asi člověk neměl přeskočit určité verše v Bibli a vytvářet nauku (jako SJ) že je židovství nějak odsouzené. Kdo bude zachovávat příkazy zákona, nebude asi jednat vysloveně špatně, ale rozhodně nebude v jeho silách se zachránit. Na to je tady pro křesťany jiná cesta - JK. A tato cesta není v zachovávání příkazů a zákazu, křesťan má svobodu. Ovšem ne ke zneužívání, za své myšlenky i skutky je odpovědný sám za sebe. Myslím, že na tomto foru je převaha těch, co smýšlejí podobně.
Nejsem Žid, tudíž nemusím zákon řešit jako způsob života "mého"národa, jestli ho mám zachovávat, nebo ne apod.. Jakožto pohan jsem někde jinde. O vyvolenosti či odsouzení - na to je tady jiný soudce, ne lidé. Ti si mohou něco myslet, ale ne vytvářet nauky, natož je vnucovat jiným.

Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 11 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  witness 21/6/2012, 15:51

Melissa napsal:
Nemyslím si, že by se z vyvolenosti žid. národa měla dělat nějaká nauka, jen by asi člověk neměl přeskočit určité verše v Bibli a vytvářet nauku (jako SJ) že je židovství nějak odsouzené.
Dle mého názoru je dnes židovský národ ve stejné pozici jako jakýkoliv jiný národ.
Doba jejich vyvolení měla svůj účel, obětní smrtí Krista byl tento účel naplněn, a onu obraznou Boží pochodeň začalo nést Kristovo tělo.
Dnes se Bůh na Izrael nedívá ani jako na vyvolený národ ani jako na odsouzený národ,
z tohoto pohledu už Izrael není Bohem nijak řešen, není k tomu žádný důvod.
Bůh dnes hledá ve všech národech upřímné jednotlivce a takové přitahuje ke svému Synu.
Národnostní vyvolení nebo zavržení kteréhokoliv národa, samozřejmě včetně Izraele, není
dnes vůbec aktuální.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 11 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  lorak 3/7/2012, 22:08

„Ak zostanete v mojom slove, ste naozaj moji učeníci a spoznáte pravdu a pravda vás oslobodí.“ (Jan 8:31,32)

"Nie každý, kto mi hovorí: ‚Pane, Pane,‘ vojde do nebeského kráľovstva, ale ten, kto koná vôľu môjho Otca, ktorý je v nebesiach." (Matus 7:21)

"Zjavil som tvoje meno ľuďom, ktorých si mi dal zo sveta. Tvoji boli a dal si ich mne, a zachovali tvoje slovo." (Jan 17:6)

"Posväť ich pravdou; tvoje slovo je pravda. Tak ako si ma ty vyslal do sveta, aj ja som ich vyslal do sveta. "(Jan 17:17,18)

"A oznámil som im tvoje meno a oznámim, aby láska, ktorou si ma miloval, bola v nich a ja v spojení s nimi.“" ( Jan 17:26)

"A toto dobré posolstvo o kráľovstve sa bude zvestovať po celej obývanej zemi na svedectvo všetkým národom; a potom príde koniec." (Matus 24:14)

Vacsina JS su nepochybne verni krestania a ako nasledovnici Jezisa Krista aj posluchaju jeho slova a ucenie, ktore svojim ucenikom zanechal. Vytvorili celosvetovy krestansky zbor, kde je viditelna laska. Vela inych veriacich takzvanych krestanov sa zapajaju do zalezitosti tohto sveta a nesluzia jedinemu pravemu Bohu JHVH ale bohu tohto sveta. V pripade krestanskej neutrality a vernosti Bohu aj v nasledovani prikladu Jezisa Krista su JS skutocne pozehnanym ludom, co prinasa Bohu prijatelne ovocie a oznamuje jeho zamer o odpusteni hriechov skrze vykupnu obet Jezisa Krista a zriadeni kralovstva, co bolo vzdy hlavnym poslanim krestanov aj z 1. storocia. V celosvetovom meradle tuto pracu nerobi nikto z takzvanych krestanov a ti co neposvacuju Bozie meno a nekonaju Boziu volu, tak ako to ucil robit svojich ucennikov aj sam Jezis Kristus nemozu ziskat Bozie schvalenie a Jezis ich sam oznaci za pachatelov nezakonnosti aj keby jeho samotneho vyznavali ako svojho Pana.

https://www.youtube.com/watch?v=W23VqxNkRWE

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 49
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 11 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Melissa 3/7/2012, 22:51

lorak napsal:„https://www.youtube.com/watch?v=W23VqxNkRWE

Teda to je film děs běs - agitace ve stylu budovatelů socialistické společnosti z 50. let. Stačí jen trochu změnit hudbu, jinak ostatní může zůstat - stavbaři, pracující, šťastní usměvaví lidé, jejich společná shromáždění, nadšené tváře - zkrátka opravdu jako by to vypadlo z dílny tvůrců z dob totality, podobně ještě ukazoval společnost v agitačních filmech nacista, mistr propagandy Goebbels. Ten tam ale ještě přidával sportující mládež.

Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 11 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  lorak 4/7/2012, 00:09

Melissa napsal:
lorak napsal:„https://www.youtube.com/watch?v=W23VqxNkRWE

Teda to je film děs běs - agitace ve stylu budovatelů socialistické společnosti z 50. let. Stačí jen trochu změnit hudbu, jinak ostatní může zůstat - stavbaři, pracující, šťastní usměvaví lidé, jejich společná shromáždění, nadšené tváře - zkrátka opravdu jako by to vypadlo z dílny tvůrců z dob totality, podobně ještě ukazoval společnost v agitačních filmech nacista, mistr propagandy Goebbels. Ten tam ale ještě přidával sportující mládež.

Realita pre tych JS, co verne sluzia jedinemu pravemu Bohu JS ako verni nasledovnici Jezisa Krista. Ziadna agitacia, ale pravda pre kazdeho, kto ma lasku v srdci a aj napriek svojim slabostiam a slabostiam svojich milovanych bratov a sestier neopusta jedineho praveho Boha JEHOVU.

Jezis Kristus aj v tejto veci kazdemu z nas zanechal velmi dobry priklad.

"„Učiteľ, hovoril si dobre podľa pravdy: ‚On je jeden a niet iného okrem Neho.‘ A tak milovať ho celým srdcom, celým porozumením, celou silou a milovať svojho blížneho ako sám seba je omnoho cennejšie ako všetky úplné zápalné obetné dary a obete.“ Nato Ježiš, keď rozpoznal, že odpovedal rozumne, povedal mu: „Nie si ďaleko od Božieho kráľovstva.“" (Marek 12:32-34)

Tu nepochybne ide o JEHOVU nevidi to len ten, kto chce zostat slepy.

"Dajte si pozor, bratia, aby sa v niekom z vás niekedy nevyvinulo zlé srdce bez viery tým, že by sa odvrátil od živého Boha; ďalej sa však každý deň navzájom nabádajte, kým sa dá povedať „dnes“, aby sa nikto z vás nezatvrdil klamlivou mocou hriechu. Veď sa naozaj staneme účastníkmi s Kristom iba vtedy, ak sa pevne až do konca pridržíme dôvery, ktorú sme mali na začiatku, kým sa hovorí: „Dnes, ak počúvate jeho hlas, nezatvrdzujte si srdcia ako vtedy, keď bol vyvolaný rozhorčený hnev.“" (Hebrejom 3:12-15)

"Preto je nutné, aby sme veciam, ktoré sme počuli, venovali viac ako bežnú pozornosť, aby sme nikdy neboli odvlečení preč. Lebo ak slovo vyrieknuté prostredníctvom anjelov bolo pevné a každý priestupok a neposlušné počínanie dostali odplatu v súlade s právom, ako unikneme, ak sme zanedbali takú veľkú záchranu, ktorú oznamoval [náš] Pán a potvrdili nám ju tí, ktorí ho počuli, kým Boh spolusvedčil znameniami a predzvesťami a rôznymi mocnými skutkami a rozdeľovaním svätého ducha podľa svojej vôle?" (Hebrejom 2:1-4)

"Na svojom strážnom mieste ja budem stále stáť a zostávať na bašte; a budem na stráži, aby som videl, čo bude hovoriť mojím prostredníctvom a čo odvetím na svoje pokarhanie.A Jehova mi odpovedal a riekol: „Zapíš videnie a jasne [ho] predlož na tabuľkách, aby ten, kto z neho bude nahlas čítať, mohol [čítať] plynule. Lebo videnie je ešte na ustanovený čas a ťažko oddychujúc speje ku koncu a nepovie lož. Aj keby sa zdržalo, stále ho očakávaj; lebo sa celkom určite splní. Neoneskorí sa.Hľa, jeho duša sa nadula; nie je priama v ňom. Ale spravodlivý, ten zostane nažive svojou vernosťou." (Habakuk 2:1-4)

"Cudzoložnice, či neviete, že priateľstvo so svetom je nepriateľstvo s Bohom? Teda ktokoľvek chce byť priateľom sveta, stáva sa nepriateľom Boha. Alebo sa nazdávate, že písmo hovorí nadarmo: „Duch, ktorý sa v nás usídlil, stále túži so sklonom k závisti“? Ale nezaslúžená láskavosť, ktorú on preukazuje, je väčšia. Preto hovorí: „Boh sa stavia proti pyšným, ale pokorným preukazuje nezaslúženú láskavosť.“
Podriaďte sa teda Bohu; ale vzoprite sa Diablovi, a utečie od vás. Priblížte sa k Bohu, a on sa priblíži k vám. Očistite si ruky, hriešnici, a prečistite si srdcia, vy nerozhodní. Poddajte sa biede a smúťte a plačte. Nech sa váš smiech obráti na smútok a [vaša] radosť na skľúčenosť. Pokorte sa v Jehovových očiach, a on vás vyvýši.
Bratia, nehovorte už jeden proti druhému. Kto hovorí proti bratovi alebo súdi svojho brata, hovorí proti zákonu a súdi zákon. Ak súdiš zákon, nie si ten, kto uplatňuje zákon, ale sudca. Jeden je, ktorý je zákonodarcom a sudcom, ten, ktorý môže zachrániť a zničiť. Ale kto si ty, že súdiš [svojho] blížneho?" (Jakub 4:4-12)

"Nemilujte svet ani veci vo svete. Ak niekto miluje svet, niet v ňom Otcovej lásky, pretože všetko vo svete – žiadosť tela a žiadosť očí a honosné vystavovanie prostriedkov na živobytie – nepochádza od Otca, ale pochádza zo sveta. A svet sa pomíňa, ako aj jeho žiadosť, ale ten, kto koná Božiu vôľu, zostáva naveky." (1 Jana 2:15-17)

"Hovorte stále tak a konajte stále tak ako tí, ktorí budú súdení zákonom slobodných, lebo ten, kto neprejavuje milosrdenstvo, bude súdený bez milosrdenstva. Milosrdenstvo víťazne jasá nad súdom. Aký je z toho úžitok, moji bratia, ak niekto hovorí, že má vieru, ale nemá skutky? Veď taká viera ho nemôže zachrániť...Či to vieš, ó, prázdny človek, že viera bez skutkov je neúčinná? Či nebol Abrahám, náš otec, vyhlásený za spravodlivého zo skutkov, keď obetoval svojho syna Izáka na oltári? Vidíš, že [jeho] viera pôsobila spolu s jeho skutkami a [jeho] vieru zdokonalili [jeho] skutky, a splnilo sa písmo, ktoré hovorí: „Abrahám uveril Jehovovi a počítalo sa mu to za spravodlivosť,“ a bol nazvaný „Jehovov priateľ“.
Vidíte, že človek je vyhlásený za spravodlivého skutkami, a nie samotnou vierou." (Jakub 2 kap)

Laska k Bohu a bliznym je velmi dolezitou vecou a musime ju dokazovat aj svojim konanim. Jednou z veci je posvacovanie mocneho svateho Bozieho mena ako aj vydavenie svedectva o prichode Bozieho kralovstva v com nasledujeme priklad nasho Pana Jezisa Krista.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 49
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 11 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  gari 4/7/2012, 07:54

Ahoj Loraku,
to že sem vypíšeš několik veršů z Bible není ještíě žádným důkazem toho, že SJ jsou jedinou Boží organizací. Důležité je, jak tyto biblické verše vykládají a jak účelově zachází s celým písmem.. V tom vidím velký problém. Své lidské výklady předkládají jako Boží pravdy a to ze SJ dělá nebezpečnou sektu. Navíc tím špiní samotného Boha, protože tyto své nauky neustále mění a nic z jejich proroctví a výpočtů se nesplnilo. Z Boha tak dělají vrtošivého lháře.

Co se týče té jedinečnosti v kazatelské službě, na kterou SJ rádi poukazují?

lorak napsal: a oznamuje jeho zamer o odpusteni hriechov skrze vykupnu obet Jezisa Krista a zriadeni kralovstva, co bolo vzdy hlavnym poslanim krestanov aj z 1. storocia. V celosvetovom meradle tuto pracu nerobi nikto z takzvanych krestanov

Jak si vysvětluješ, že křesťanství a evangelium bylo rozšířeno po celé zemi už v době, kdy žádní SJ ještě nebyli? Nejste v tomto ohledu trochu namyšlení? A nebo dostatečně neznáte (nechcete znát) historii křesťanstva. Ani se tomu nedivím, vždyť se bojíte znát svou vlastní historii kterou VRO urputně zakrývá a zkresluje a samotní SJ před ní strkají hlavu do písku. Doporučoval bych trochu pokory a úcty k práci vašich spolukřesťanů z jiných církví - a ne je jenom špinit a označovat je hanlivými názvy.

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 11 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  lorak 4/7/2012, 08:58

gari napsal:Ahoj Loraku,
to že sem vypíšeš několik veršů z Bible není ještíě žádným důkazem toho, že SJ jsou jedinou Boží organizací. Důležité je, jak tyto biblické verše vykládají a jak účelově zachází s celým písmem.. V tom vidím velký problém. Své lidské výklady předkládají jako Boží pravdy a to ze SJ dělá nebezpečnou sektu. Navíc tím špiní samotného Boha, protože tyto své nauky neustále mění a nic z jejich proroctví a výpočtů se nesplnilo. Z Boha tak dělají vrtošivého lháře.

Co se týče té jedinečnosti v kazatelské službě, na kterou SJ rádi poukazují?

lorak napsal: a oznamuje jeho zamer o odpusteni hriechov skrze vykupnu obet Jezisa Krista a zriadeni kralovstva, co bolo vzdy hlavnym poslanim krestanov aj z 1. storocia. V celosvetovom meradle tuto pracu nerobi nikto z takzvanych krestanov

Jak si vysvětluješ, že křesťanství a evangelium bylo rozšířeno po celé zemi už v době, kdy žádní SJ ještě nebyli? Nejste v tomto ohledu trochu namyšlení? A nebo dostatečně neznáte (nechcete znát) historii křesťanstva. Ani se tomu nedivím, vždyť se bojíte znát svou vlastní historii kterou VRO urputně zakrývá a zkresluje a samotní SJ před ní strkají hlavu do písku. Doporučoval bych trochu pokory a úcty k práci vašich spolukřesťanů z jiných církví - a ne je jenom špinit a označovat je hanlivými názvy.

Pre odpadlika gariho aj ostatnych, ktorych duse spysneli a opustili Jehovu ako zdroj zivota.Trvam na tom, co som napisal vyssie, lebo je to pravda.Pre kazdeho platia tieto slova.

"Preto nič nesúďte pred patričným časom, pokiaľ nepríde Pán, ktorý vynesie na svetlo tajné veci tmy a zjaví rady srdca, a potom každý bude mať svoju chválu, ktorá príde od Boha." (1 Korintanom 4:5 )

"Lebo naše nabádanie nepochádza z omylu alebo z nečistoty alebo z klamu, ale ako sme boli Bohom vyskúšaní, aby nám zveril dobré posolstvo, tak hovoríme, aby sme sa páčili Bohu, ktorý skúša naše srdcia, a nie ľuďom." (1 Tesalonicanom 2:3,4 )

"Ale on spôsobil, že ste v spojení s Kristom Ježišom, ktorý sa nám stal múdrosťou od Boha, spravodlivosťou a posvätením a vyslobodením prostredníctvom výkupného; aby to bolo tak, ako je napísané: „Kto sa chváli, nech sa chváli v Jehovovi.“" (1 Korintanom 1:30,31 )

"„Ale ten, kto sa pýši, nech sa pýši práve preto, že má pochopenie a že ma pozná, že som Jehova, Ten, kto prejavuje milujúcu láskavosť, právo a spravodlivosť na zemi; veď v týchto veciach mám potešenie,“ je Jehovov výrok." (Jeremiáš 9:24 )

"Ktože si ty, že súdiš domáceho sluhu iného? Svojmu vlastnému pánovi stojí alebo padá. Skutočne bude stáť, lebo Jehova ho môže postaviť...A preto, či žijeme, či umierame, patríme Jehovovi. Lebo nato Kristus zomrel a opäť ožil, aby bol Pánom nad mŕtvymi i nad živými.
Prečo však súdiš svojho brata? Alebo prečo sa pozeráš zhora na svojho brata? Veď všetci budeme stáť pred Božou sudcovskou stolicou; je totiž napísané: „‚Akože žijem,‘ hovorí Jehova, ‚každé koleno sa bude skláňať predo mnou a každý jazyk bude verejne uznávať Boha.‘“ Tak teda každý z nás bude Bohu skladať účty sám za seba...Preto sa usilujme o to, čo slúži pokoju, a o to, čo je na vzájomné budovanie...Vieru, ktorú máš, maj v súlade sám so sebou pred Bohom. Šťastný je ten, kto nesúdi sám seba tým, čo schvaľuje...Naozaj, všetko, čo nie je z viery, je hriech.
Avšak my, ktorí sme silní, mali by sme niesť slabosti tých, ktorí nie sú silní, a nie páčiť sa sami sebe. Nech sa každý z nás páči [svojmu] blížnemu v tom, čo je dobré na [jeho] budovanie. Veď ani Kristus sa nepáčil sám sebe, ale ako je napísané: „Pohanenia tých, ktorí hanili teba, padli na mňa.“ Lebo všetko, čo bolo napísané predtým, bolo napísané na naše poučenie, aby sme svojou vytrvalosťou a útechou z Písiem mali nádej. NECH DÁ BOH, KTORÝ POSKYTUJE VYTRVALOSŤ A UTECHU, ABY STE MALI MEDZI SEBOU ROVNAKÉ ZMÝŠĽANIE, AKÉ MAL KRISTUS JEŽIS, ABY STE JEDNOMYSEĽNE JEDNÝMI ÚSTAMI OSLAVOVALI BOHA A OTCA NÁŠHO PÁNA JEŽIŠA KRISTA." (Rimanom 14 a 15 kap )

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 49
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 11 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 11 z 16 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 16  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru