Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

+49
komi-permjak
daniely
drobeček
kasatymyr forse spain
frodobagin
lorak
Jiří Brei
Xton
Admin
jája
Abbaddon
Bulhar
Melissa
PETRONELLA87
Styvi
Tonda Vlas
witness
schwanenburg
dov
apostol
144012
Minehava
Jesen
candy
sazeč
kovboj
A6zvolen
Patrobas
Ctibor Plášek
Pavel Sládeček
Amalka
Old.Stloukal
Milan
Jane
Vojtěch Malleus
Robin
Černá ovce sboru
jacky89
Fortuna
zbysek
jsemkteryjsem
oskar
Jirka z P. (queens)
admin pavel
Petr Štefek
Arago
Martin Cibulka
Hvězdlický
OOO
53 posters

Strana 7 z 16 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 11 ... 16  Next

Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 7 Empty

Příspěvek  PETRONELLA87 24/9/2010, 10:54



Naposledy upravil PETRONELLA87 dne 17/5/2011, 16:02, celkově upraveno 1 krát

PETRONELLA87

Female Poeet p?íspivku : 97
Reputace : 0
Body : 109
Registration date : 16. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 7 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  zbysek 24/9/2010, 11:37

Petronello, možná by ti neškodilo blíže se obeznámit s tím, na jakém ses to octla fóru. Dle tvých příspěvků soudím, že žiješ ve strašlivém omylu. Protože pláčeš sice hezky, ale evidentně na špatném hrobě.
lol!

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 7 Empty

Příspěvek  PETRONELLA87 24/9/2010, 16:14



Naposledy upravil PETRONELLA87 dne 17/5/2011, 16:03, celkově upraveno 1 krát

PETRONELLA87

Female Poeet p?íspivku : 97
Reputace : 0
Body : 109
Registration date : 16. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 7 Empty Kdo jsou SJ?

Příspěvek  Jesen 25/9/2010, 07:47

Mohu souhlasit v mnohém v předchozím příspěvku, i když jmenované svobodné hodnoty nesdílím. Je to však svobodná volba každého, zda se dá tetovat, tancovat hip hop, ap.
Není pravda, že SJ při svém vstupu do organizace musí dát část svého majetku organizaci. Když se jde do důsledku, nikdo tě nemůže napadnout, že nedáváš na něco ani korunu. Schránky jsou v sálech anonymní. Nikdo nikoho nešpehuje, kolik a jak často přispívá. Jestli někdo daruje organizaci nějaký majetek, je to jeho rozhodnutí, není organizací vymahatelný. Petronella má mylné informace.
Dosud se nemohu srovnat se zvykem řady sborů křesťanů, kteří chodí s ošatkou nebo košíkem a osobně vybírají peníze. Příčí se mi to. Vidím tam na pozadí vynucování. Nedáš? Jak budeš vypadat před ostatními, co dali? Dal jsi jen minci? Podívej kolik stovkových bankovek dali jiní.

Jen znovu na připomenutí. Chcešli někomu nahradit jeho hodnoty v životě, nemůžeš mu za ně dát v jeho očích hodnoty žádné nebo mizivé. Když má člověk rád polku a ty si myslíš, že je to blbost a chození na dechovky je nesvobodné, pak ho těžko převedeš na hard rock, tetovačky a nadšené navštěvování "svobodných" koncertů kapel, které tvůj styl provozují.

Ať člověk chce nebo ne, každý má svého "boha" a svou "víru".


Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 7 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  witness 25/9/2010, 18:18

PETRONELLA87 napsal:
Ale ona o to nestojí a je celkem sobecká. Ve starších příspěvcích jsem četla něco o tom, že pracovat je pro Jehovisty, pomalu sprosté slovo. Opravdu tam někdo píše, že radšej jsou na různých soc. dávkách a do práce nechodí a když už jen tak velmi žřídka...
Znám několik svědků Jehovových, o kterých se dá říci, že opravdu, jak píšeš
,,radšej jsou na různých soc. dávkách a do práce nechodí a když už jen tak velmi žřídka´´
Obecně to však pro SJ neplatí, naprostá většina z nich chodí do práce a tvrdě
živí svou rodinu, pokud k tomu připočítáš čas strávený na shromážděních
a v kazatelské službě, jistě se nebudeš divit, že mnozí SJ jsou lidé velmi přetížení a vyčerpaní.
Ale zcela uznávám, že potkat líného svědka nebo svědkyni, pro které je práce něco nemyslitelného a snaží se žít na úkor státu nebo druhých lidí,
je zcela možná realita.
Setkala jsem se s tím a nemám zájem tohle náboženství dál studovat, chci si žít svobodný život bez nutnosti se nějak kvůli tomu, že něco napsali v knize jménem bible, omezovat.
Rozumím, jen se často špatné ovoce náboženského systému dává
do souvislosti s Biblí a přitom velmi často sama Bible odsuzuje to, co se i Tobě na náboženství nelíbí.
Nechci se totiž nikdy stát ovečkou ve stádě, která je nucena při vstupu do této sekty odevzdat nějaký svůj majetek - je to běžné.
Odevzdat majetek není u SJ vůbec běžné a není to nijak vyžadováno.
Tvá nechuť stát se ovečkou(jistě myslíš nemyslící ovečkou) ve stádě
je pochopitelná a přeji Ti, aby se Ti to nikdy nestalo.
A taky, když budu mít svoje dítě,když bude potřebovat, tak mu chci poskytnout krevní transfúzi, protože krev je pro tělo jedinečná a ničím nenahraditelná. Nebudu se jenom hloupě přihlížet na to, jak můj potomek umírá s hloupoučkým odůvodněním, že to tak chtěl Jehova.

Naprosto s Tebou souhlasím.
Tady si protiřečí náboženství i víra sama. Jak jehova, když je tak láskyplný, může chtít něčí smrt?
Bůh nechce ničí smrt, zákaz transfuze je špatný lidský výklad, pocházející
z ústředí SJ, nikoliv od Boha.
Nebo jít popřát k narozeninám - tady je to bráno z hlediska toho, že když nejdu popřát osobě, na které mi záleží a radši uteču někam jinam, taky jsem to osobně zažila, tak je to jakobych si jí vůbec nevážila a nic pro mě neznamenala.

Přej si komu chceš, je to v pořádku.
To je asi všechno, vím, že SJ jsou ještě horší, než lepší...Ale tohle je přesně to, co mi na nich vadí.
Některé vzorky SJ jsou opravdu odstrašující a asi máš zatím tu smůlu, že jsi
poznala jen líné a nezajímavé lidi z této organizace, jistě, i takoví mezi SJ
existují, ale nejsou to typové vzorky.
Mezi SJ je opravdu spousta čestných a seriózních lidí a věřím, že by sis i s některými mohla lidsky rozumět, i když samozřejmě ne ve všem.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 7 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Styvi 25/9/2010, 19:22

Přeji hezký a nerušený večer PETRONELLA87
To co popisuješ o SJ je v mnoha případech pravda. Nely ve většině.
Já jsem bývalí SJ a dnes jsem rád ,že jsem se od nich odloučil. Mohu
ti ale říct ,že ještě dnes cítím myšlenkové ovlivnění. Odpoutat se od
jejich učení a názoru není tak lehké – jak by se na první pohled zdálo.
I dne pokud je nějaká myšlenka biblická – tak si uvědomuji ,že první co
mně napadne je vlastně myšlenka od SJ. Doslova se musím učit mít na
věci vlastní názor a neovlivněn názorem SJ. Je to opravdu nebezpečná
sekta. Hlavně je nebezpečná co se týká krve. Já jsem rád ,že jsem nikdy
nemusel tenhle problém řešit. Je mi moc líto těch který museli tenhle problém
řešit. Nechci ani pomyslet – jak ho asi řešili.

SJ mají sice krásný úsměv – klepou ti rukou a na první pohled senzační lidi.
Jenže ono to je trochu jinak. Většinou jak poznají ,že vlastně se nechceš stát
jednou z nich – tak ten zájem už opadá. Nehodlají ztrácet drahocenný čas s někým
kdo jejich pravdy odmítá. Mají plné ústa lásky – ale opak je pravdou. Pokud je člověk
pozná dobře – tak vidí ,že to s tou láskou je u nich trochu jinak. Člověk který má v
sobě nefalšovanou lásku – by se nikdy nemohl chovat jako oni. U SJ je hlavní
vedoucí sbor – který si nechává říkat – VĚRNÝ A ROZVÁŽNÝ OTROK.
Vše co jim zdělí je vlastně pro ně svaté a neoddiskutovatelné a pravdivé.
Láska – ta je v takovém případě vedlejší.

Neznám tě – ale naprosto tě chápu. Pokud můžu – tak ti radím – nezapleť se s nimi.
Nenechej se vtáhnout do jejich područí. Stala by jsi se pouze obyčejnou distributorskou
silou pro rozmach jejich literatury. Tvůj život by se změnil o 100%. Byla bys pouze
otrokem organizace a vydaná ne milost a nemilost skupině starších.

Krásný večer.
Styvi
Styvi

Male Poeet p?íspivku : 450
Age : 64
vztah k organizaci : Už žádný
Reputace : 2
Body : 451
Registration date : 30. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 7 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Tonda Vlas 25/9/2010, 21:15

Styvi napsal:

Neznám tě – ale naprosto tě chápu. Pokud můžu – tak ti radím – nezapleť se s nimi.
Nenechej se vtáhnout do jejich područí. Stala by jsi se pouze obyčejnou distributorskou
silou pro rozmach jejich literatury. Tvůj život by se změnil o 100%. Byla bys pouze
otrokem organizace a vydaná ne milost a nemilost skupině starších.

Podle toho, jak jsem četl příspěvky od PETRONELLY, tak opravdu nemám obavy, že by se kdy nechala vtáhnout do područí SJ. Osobně mám s nima velice malou zkušenost, kolikrát jsem s nima mluvil za posledních 30 let na ulici, to bych spočítal na prstech. Delší hovor jsem s nima měl pouze 2x. Poprvé s jedním ve vlaku cestou z Děčína do Rumburka, ten mi nestačil argumentovat a podruhé mě potkal v Děčíně známý, který se mezitím stal SJ a pozval mě na rozhovor k sobě domů. Tam jsme debatovali téměř 3 hodiny, nebyl ze mě vůbec nadšen, řekl mi, že si myslel, že mě lehce přesvědčí, kdyby věděl, jak se bude rozhovor vyvíjet, tak že by mě nepozval. Měl to se mnou těžké, tehdy jsem se nově seznámil s charismatickou formou křesťanství a byl jsem tím úplně nadšen, takového bude SJ těžko přesvědčovat. Je to už přes 20 let, docela by mě zajímalo, jestli je ještě dodnes SJ. Jak jsem tu už napsal, to učení jsem odmítal po teologické a biblické stránce a vůbec jsem neměl tušení, co je to za hrůzu z hlediska lidských vztahů. Poněvadž jsem z internetu vyčetl obdobná svědectví z více stran, tak mě nezbyde, než to považovat za důvěryhodné. Mnoho lidí svědčilo, že byli pro odpadnutí nebo vyloučení z jiného důvodu naprosto zavrženi vlastními rodiči. Myslím si, že PETRONELLININA tchýně na tom ještě není tak nejhůř, pokud ji dovede snášet. Jak jsem četl, tak jinačí by se se svým synem už dávno nebavila, natož s ní. Jinak to PETRONELLA v žádném případě nebude mít lehké, vypozoroval jsem totiž, že na tyto lidi neplatí žádné logické argumenty. To chce velkou opatrnost a trpělivost, aby tím, jak chce vytrhnout matku toho jejího, jak tu napsala, pouze nepřilévala( i když v dobrém úmyslu) olej do ohně.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 7 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Styvi 25/9/2010, 22:09

Zdravím tě Tondo.
To co píšeš je v podstatě pravda.
Až na jednu maličkost. Z vlastní zkušenosti vím ,že i ten největší odpůrce
je schopen podlehnout argumentům SJ. Já osobně jsem jednoho takového
člověka hodil do společnosti SJ. Později byl i pokřtěný. Do dnes si to vyčítám.
Nikdy neříkej nikdy.

Hezký večer.
Styvi
Styvi

Male Poeet p?íspivku : 450
Age : 64
vztah k organizaci : Už žádný
Reputace : 2
Body : 451
Registration date : 30. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 7 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Tonda Vlas 26/9/2010, 00:05

Styvi napsal:Zdravím tě Tondo.
To co píšeš je v podstatě pravda.
Až na jednu maličkost. Z vlastní zkušenosti vím ,že i ten největší odpůrce
je schopen podlehnout argumentům SJ. Já osobně jsem jednoho takového
člověka hodil do společnosti SJ. Později byl i pokřtěný. Do dnes si to vyčítám.
Nikdy neříkej nikdy.

Hezký večer.
Když jsem kdysi dostal zprostředkovaně do rukou jejich literatury, tak mi to připadalo jednodušší, to co jsem dostal do rukou nedávno, tak mi to připadá mnohem sofistikovanější, ta argumentace je mnohem víc propracovaná, už nejedou tak na ostro. Kolikrát jsem si říkal, jestli přece jenom nemaj pravu, při hlubším proskoumání jsem vždy zjistil, že ne. Mám jednu výhodu, že poněkud ovládám biblickou řečtinu, tak jsem mohl lehce zjistit zmanipulovanost jejich překladu bible. Na druhou stranu by mě do Sálu království sotva někdo dostal, poněvadž bych se tam musel buďto přetvařovat, a to dělám velice nerad, nebo bych se tam musel s něma pohádat.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 7 Empty Kdo jsou SJ?...

Příspěvek  Jesen 27/9/2010, 23:52

Jednu věc jsem si jak SJ neuvědomoval. A to je vytrhávání textů ze souvislosti kontextu a manipulace s výskytem jména Boha Stvořitele a jména J.K. A další manipulace s textem v Bibli.
Když nyní čtu Bibli, divím se, jak jsem mohl být tak slepý. Jediné vysvětlení je to, že jsme byli nasměřováni v myšlení výkladem VRO, a tak jen málo textů mám dodnes z té doby s otazníky v Bibli.

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 7 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Milan 28/9/2010, 17:01

Manipulace, ať je v jakékoliv podobě, je velice nebezpečná a těžce se s ní bojuje. A NSSJ je na manipulaci založena.
Hezký den - Milan
Milan
Milan

Poeet p?íspivku : 197
vztah k organizaci : Dobrovolný odchod po 15ti letech.
Reputace : 0
Body : 19
Registration date : 22. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 7 Empty

Příspěvek  PETRONELLA87 29/9/2010, 10:51



Naposledy upravil PETRONELLA87 dne 17/5/2011, 16:03, celkově upraveno 1 krát

PETRONELLA87

Female Poeet p?íspivku : 97
Reputace : 0
Body : 109
Registration date : 16. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 7 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  zbysek 29/9/2010, 11:13

PETRONELLA87 napsal:chová se k ní jako urvaný z řetězu a jí je to jedno a kluk si myslí, že je to tak správné. Chci jej převychovat
No, tak tohle je naivní představa mnoha děvčat. Zapomeň na převýchovu - pokud se to povede, stane z chlapa nepoužitelná bábovka. Pokud se to nepovede, polezeš mu na nervy. Je tu jediná možnost - buďto bude chtít některé své povahové rysy změnit sám, pak mu v tom můžeš pouze pomoct, nebo velmi dobře přehodnoť svůj vztah k němu. Tedy, buďto se s jeho povahovými rysy smíříš, nebo se na to vykašli. Snaha o převýchovu nadělá jen a pouze škody, nic dobrého z toho nemůže vzejít.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 7 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Martin Cibulka 29/9/2010, 11:17

Pro PETRONELLU87, která napsala:
Já se nimi NIKDY nenechám ovlivnit, …
Skutečně? Ani k dobrému ani ke zlému? No, tak to jsi zřejmě jediná na celém světě. O svém klukovi však píšeš:
Chci jej převychovat, …
Jak víš, že zrovna ta Tvá převýchova bude dobrá? A proč si myslíš, že by se Ti to mělo povést? Miluješ ho takového, jaký je, nebo takového, jaký bude, až ho převychováš? A proč rovnou do té převýchovy nezahrneš i jeho rodiče?
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 7 Empty

Příspěvek  PETRONELLA87 29/9/2010, 13:43



Naposledy upravil PETRONELLA87 dne 17/5/2011, 15:48, celkově upraveno 1 krát

PETRONELLA87

Female Poeet p?íspivku : 97
Reputace : 0
Body : 109
Registration date : 16. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 7 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Martin Cibulka 29/9/2010, 14:29

Z toho Tvého "nežiju v omylu" vidím, že toho o životě opravdu moc nevíš. Takový Sokrates, který byl mnohými pokládán za nejmoudřejšího člověka, svou moudrost interpretoval tak, že se liší od ostatních lidí pouze tím, že si uvědomuje svoji neznalost, a proto prohlásil "vím, že nic nevím". Kéž bys ses někdy alespoň k tomu přiblížila. Možná, že nakonec budeš usvědčena z omylu, o kterém psal Zbyšek ve svém příspěvku z Wed 29 Sep ŕ 11:13. Co budeš tvrdit pak?
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 7 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Anonymní 29/9/2010, 14:39

Zdravím všechny.

Martine, učitel se nezapře, že? :-)
Trochu soucitu a lásky k bližním, co? :-)

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 7 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  zbysek 29/9/2010, 15:41

PETRONELLA87 napsal:Chci jej převychovat ... A má výchova bude správná ... Chci mu pomoct, jak se tát lepším člověkem.
Tak tudy cesta ROZHODNĚ nevede. S takovým přístupem budete nešťastní oba, ty nejspíš ale víc.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 7 Empty

Příspěvek  PETRONELLA87 29/9/2010, 16:58



Naposledy upravil PETRONELLA87 dne 17/5/2011, 15:49, celkově upraveno 1 krát

PETRONELLA87

Female Poeet p?íspivku : 97
Reputace : 0
Body : 109
Registration date : 16. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 7 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Martin Cibulka 30/9/2010, 13:18

Pro PETRONELLU87:

Možná se cítíš být svobodná, ale reálný život není zcela svobodný. Navíc paradoxně omyl patří spíš ke svobodě, než k nesvobodě. Nebo Ty se žádných omylů nedopouštíš?
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 7 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi? Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Melissa 30/9/2010, 14:34

Milá PETRONELLO, jsi nejspíš ještě hodně mladičká, když věříš v převýchovu dospělého člověka. Pokud sám nechce něco změnit, pokud něco nepovažuje za svůj problém, pak nic měnit nebude. Nikdo. Hodně manželek alkoholiků by mohlo vyprávět o tom, jak doufaly, že láska z jejich opilců nadělá abstinenty. Nejlepší způsob, jak mít doma abstinenta, je takového si rovnou vzít.
Ale ten tvůj zřejmě není SJ, buď ráda, jeho tolerantní postoj není žádný velký problém.
Spíše je nutno, aby sis v sobě vybudovala snesitelný postoj k jeho rodině. Asi to není lehké, ale pokud chceš něco měnit, pak začni u sebe.
Tím nemyslím, aby ses přidala k SJ, to ani náhodou bych ti nepřála. Udělej si jasno, zkus je pochopit, co a proč dělají, či nedělají.
Svůj život si zařiď podle svého a jejich život nech jim, ať si jej žijí podle svých představ. Své názory jim nevnucuj, ale ani se nenech ovládat jejich požadavky na to, co máš či nemáš dělat.
Ale podobnou svobodu bys měla dopřát i svému příteli. Jeho život patří jemu, ne tobě. To on si ho zařídí, a ne, že ty mu jej budeš určovat. Tak se láska ve vztahu nevybuduje.

Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 7 Empty

Příspěvek  PETRONELLA87 4/10/2010, 08:11



Naposledy upravil PETRONELLA87 dne 17/5/2011, 15:49, celkově upraveno 1 krát

PETRONELLA87

Female Poeet p?íspivku : 97
Reputace : 0
Body : 109
Registration date : 16. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 7 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Tonda Vlas 4/10/2010, 09:09

PETRONELLA87 napsal:.Chci si vánoce užít po svým a ne po jejich
To asi nebudou typičtí SJ, když chtěj, abys tam přijela na vánoce.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 7 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Martin Cibulka 6/10/2010, 09:53

Pro PETRONELLU87:

A co mají kovaní Jihočeši společného s Moraváky?
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 7 Empty

Příspěvek  PETRONELLA87 7/10/2010, 15:34



Naposledy upravil PETRONELLA87 dne 17/5/2011, 15:50, celkově upraveno 1 krát (Reason for editing : Neaktuální text)

PETRONELLA87

Female Poeet p?íspivku : 97
Reputace : 0
Body : 109
Registration date : 16. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 7 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 7 z 16 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 11 ... 16  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru