Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

+49
komi-permjak
daniely
drobeček
kasatymyr forse spain
frodobagin
lorak
Jiří Brei
Xton
Admin
jája
Abbaddon
Bulhar
Melissa
PETRONELLA87
Styvi
Tonda Vlas
witness
schwanenburg
dov
apostol
144012
Minehava
Jesen
candy
sazeč
kovboj
A6zvolen
Patrobas
Ctibor Plášek
Pavel Sládeček
Amalka
Old.Stloukal
Milan
Jane
Vojtěch Malleus
Robin
Černá ovce sboru
jacky89
Fortuna
zbysek
jsemkteryjsem
oskar
Jirka z P. (queens)
admin pavel
Petr Štefek
Arago
Martin Cibulka
Hvězdlický
OOO
53 posters

Strana 6 z 16 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 16  Next

Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 6 Empty Kdo jsou SJ.....

Příspěvek  Jesen 8/8/2010, 11:21

Já se obávám, že z pohledu oddělení se od něčeho. Což je sekta. Je možné jako sektu naznačit již první církev křesťanů, která se již od roku kolem 100 n.l. oddělila od judaismu. Snad poslední spojnicí byli křesťané - ebionité, ale po nich již nemělo hnutí křesťanů s judaismem nic společného.

Sami SJ tvrdí, že nejsou žádnou sektou, protože se od žádné církve neoddělili. Zapomínají ale na to, že každý, kdo se prohlašuje za mluvčího Boha a vytvoří vlastní výklad Bible, dopouští se stažení lidí k sobě a přetahuje je od jiných náboženství a tak je odděluje od jejich původních náboženství. Sám Russel byl původně v jiném náboženství. I on se oddělil od některých nauk adventistů, od kterých přejal jejich výpočty a některé nauky.

Vidím nebezpečí sektářského typu v tom, že upřednostňují neomylně názory lidí nebo vůdce ve věcech, které nejsou v Bibli jasně dány. A dále nutí své členy se těmto názorům podřizovat. Pokud se nepodřídí, jsou vylučováni, zabíjeni.

V tom vidím rozdíl i ve společenství křesťanů. Jakmile někdo vytváří ze svobodného společenství křesťanů organizaci s mocenskými pravomocemi a trvá na svém výkladu, který není v Bibli jasně vyložen a různými způsoby nutí své věřící, aby tento model bezvýhrad podporovali a věřili mu, má pak toto společenství rysy sektářství.

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 6 Empty

Příspěvek  PETRONELLA87 14/9/2010, 09:33



Naposledy upravil PETRONELLA87 dne 17/5/2011, 15:59, celkově upraveno 1 krát (Reason for editing : Mimo téma)

PETRONELLA87

Female Poeet p?íspivku : 97
Reputace : 0
Body : 109
Registration date : 16. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 6 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Tonda Vlas 14/9/2010, 16:14

PETRONELLA87 napsal:Jednoznačně jsou sekta...Která zatemňuje lidem palice a dělá z nich loutky na ovládání. Znám jednu SJ a lituju toho, že ji vůbec znám...Takovou ženskou, aby svět pohledal...Neschopná ničeho. Najít si práci, je doma a nic nedělá. Jenom sedí na líné prdeli, dělala všehovšudy asi rok v kuse a čeká, co jí manžel zaplatí. Toho nebožáka je mi líto a moc se divím, že se na ni nevysral. Zasloužila by si to. Však ani manžílek není o nic lepší...
Chci ji odtamtud dostat, protože vidím, že jí to psychicky ubližuje. Má z toho všeho nějakou psychickou nemoc (prej něco jako měl Petr Muk) a můj názor je, že kdyby odtamtud odešla, tak by se třeba i její stav zlepšil.
Jenže to je pouze tvůj subjektivní názor z pozorování jedné osoby, jehovismem se zabývám už téměř rok, a je to daleko horší než to, co mě před rokem mohlo napadnout. Myslel jsi, že je to pouze jakási podivná náboženská skupina. Ale že se dá takto zfalšovat evangelium, jak to dělají oni, to by mě nenapadlo ani v tom nejdivočejším snu.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 6 Empty

Příspěvek  PETRONELLA87 15/9/2010, 07:54



Naposledy upravil PETRONELLA87 dne 17/5/2011, 16:08, celkově upraveno 1 krát

PETRONELLA87

Female Poeet p?íspivku : 97
Reputace : 0
Body : 109
Registration date : 16. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 6 Empty

Příspěvek  PETRONELLA87 17/9/2010, 05:53



Naposledy upravil PETRONELLA87 dne 17/5/2011, 16:00, celkově upraveno 1 krát (Reason for editing : Mimo téma)

PETRONELLA87

Female Poeet p?íspivku : 97
Reputace : 0
Body : 109
Registration date : 16. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 6 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Anonymní 17/9/2010, 11:08

Zdravím všechny.

Zobecňování není na místě. Jednotlivci ano, ale chápu Vaše nazlobení, ale jsou to lidé jako mi, omylní, náchylní na různá učení. Většina z nás tady, taková taky byla, ale protože s námi měli naši milovaní bratři ("odpadlíci") trpělivost, mohli jsme mít čas na prohlédnutí. Takový do jisté míry až nepřátelský komentář, není v souladu s křesťanstvím, nemyslíte?

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 6 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Tonda Vlas 17/9/2010, 14:21

yxoxs napsal:Zdravím všechny.

Zobecňování není na místě. Jednotlivci ano, ale chápu Vaše nazlobení, ale jsou to lidé jako mi, omylní, náchylní na různá učení. Většina z nás tady, taková taky byla, ale protože s námi měli naši milovaní bratři ("odpadlíci") trpělivost, mohli jsme mít čas na prohlédnutí. Takový do jisté míry až nepřátelský komentář, není v souladu s křesťanstvím, nemyslíte?
PETRONELA87 tu deklerovala, že je ateistka, těžko lze od ní očekávat křesťanské postoje, chtěl jsem k jejímu ostrému výpadu něco napsat, později jsem se rozhodl, že raději pomlčím.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 6 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Anonymní 17/9/2010, 14:49

Zdravím všechny.

Tondo, díky. Opravdu jsem nějak přehlédl ten ateismus. Potom s tím křesťanstvím to nedává smysl, že? :-) Ale když na to přijde, věřící či nevěřící, jsme přeci všichni lidi, tak nějaká ohleduplnost je na místě, ne? Kurňa! :-)

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 6 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Tonda Vlas 17/9/2010, 21:26

yxoxs napsal:Zdravím všechny.

Tondo, díky. Opravdu jsem nějak přehlédl ten ateismus. Potom s tím křesťanstvím to nedává smysl, že? :-) Ale když na to přijde, věřící či nevěřící, jsme přeci všichni lidi, tak nějaká ohleduplnost je na místě, ne? Kurňa! :-)
To by se spíše hodilo na www. doktorka.cz, myslím si, že SJ Ilona psala mnohem hůř než tu PETRONELA87, tam by se takový styl psaní ztratil. Na této diskuzi si také zdaleka nedovolím, co tam.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 6 Empty

Příspěvek  PETRONELLA87 18/9/2010, 09:30



Naposledy upravil PETRONELLA87 dne 17/5/2011, 16:00, celkově upraveno 1 krát (Reason for editing : Mimo téma)

PETRONELLA87

Female Poeet p?íspivku : 97
Reputace : 0
Body : 109
Registration date : 16. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 6 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Tonda Vlas 18/9/2010, 10:21

PETRONELLA87 napsal:
Pak neslavení ničeho jenom jakési památné večeře, to je něco...
Jenomže to je spíše výsměch než slavení, nechat kolovat chléb a víno a stejně nikdo nemůže vzít ani se napít, pokud v sobě nerozpoznal, že je vyjímečné individuum, co patří do horní kasty takzvaných "pomazaných". Takže ve většině Sálů království ty symboly jen tak kolují a stejně nevezme a nenapije se nikdo.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 6 Empty

Příspěvek  PETRONELLA87 20/9/2010, 07:23



Naposledy upravil PETRONELLA87 dne 17/5/2011, 16:01, celkově upraveno 1 krát (Reason for editing : Mimo téma)

PETRONELLA87

Female Poeet p?íspivku : 97
Reputace : 0
Body : 109
Registration date : 16. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 6 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  zbysek 20/9/2010, 09:13

PETRONELLA87 napsal:Já jsem zastánce zdravého názoru, že neexistuje nic a náboženství je něco jako manipulátorství
No, já bych to poupravil: jsi zastáncem názoru. Jakmile ho vydáváš za zdravý, je to manipulace - protože neumíš dokázat, že opravdu zdravý je. Já si myslím, že takový názor je chorý (tedy že neexistuje nic), ale to je nakonec fuk. Smile

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 6 Empty

Příspěvek  PETRONELLA87 20/9/2010, 11:37



Naposledy upravil PETRONELLA87 dne 17/5/2011, 16:01, celkově upraveno 1 krát

PETRONELLA87

Female Poeet p?íspivku : 97
Reputace : 0
Body : 109
Registration date : 16. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 6 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  zbysek 20/9/2010, 11:58

PETRONELLA87 napsal:Zbysek: Hlavní, že víš, co je manipulace ode mě, ale že celá tahle víra je manipulace s lidmi, to už asi nevidíš, nebo jsi slepý...
Vím a vidím víc, než si myslíš. Jestliže ovšem směšuješ existenci něčeho s náboženstvím, ukazuješ spíš ty, že cosi nevidíš. Ten kdo vidí, umí rozlišovat.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 6 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  witness 20/9/2010, 21:37

PETRONELLA87 napsal:
Znám jednu SJ a lituju toho, že ji vůbec znám...
Chci ji odtamtud dostat, protože vidím, že jí to psychicky ubližuje.
Trochu protimluv, ne?
Milá Petronello87, Tvé komentáře jsou jistě zanícené a dokládají, že
ve věcech náboženství a zvláště SJ máš silné negativní emoce, které máš
potřebu nějak ventilovat.
Proč ne? Máš právo na postoj i jeho vyjádření, žel ale, děláš to dost nešťastně. Tvá vyjadřování jsou spíše jen jakýmsi emotivním zamotancem, kde se jen těžko dá najít nějaký jednoznačný a fakty podložený světonázor z Tvé strany.
Platí zásada, že pokud chceš porazit svého nepřítele, musíš ho nejdříve dobře
poznat, a to jak jeho slabé, tak i silné stránky.
Emotivní rány a výlevy spolu s průkaznou povrchní znalostí jak náboženství jako takového, tak náboženství SJ, nejsou argumenty, které mohou seriózně přesvědčit, možná tak ovlivnit povrchní masy.
Také Tvůj slovník se hodí spíše k nějakému seschlému bezdomovci po vypití 2 krabic levného červeného vína, ale rozhodně se nehodí k mladé ženě (což předpokládám jsi), která chce vést přesvědčivou a argumenty podloženou diskuzi.
Tím si předem odrazuješ posluchače (čtenáře), a to jak z řad příznivců, tak z řad odpůrců náboženství.
Prostě seriózní diskutér Tě tak maximálně napomene, ale nebude se s Tebou pouštět do diskuze, protože prostě nemá chuť jít s kvalitním, vzácným mečem proti vidlím od hnoje.
Zkus na to pamatovat, až budeš psát další komentář, děkuji předem.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 6 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Tonda Vlas 21/9/2010, 00:23

witness napsal:
PETRONELLA87 napsal:
Znám jednu SJ a lituju toho, že ji vůbec znám...
Chci ji odtamtud dostat, protože vidím, že jí to psychicky ubližuje.
Trochu protimluv, ne?
Milá Petronello87, Tvé komentáře jsou jistě zanícené a dokládají, že
ve věcech náboženství a zvláště SJ máš silné negativní emoce, které máš
potřebu nějak ventilovat.
Proč ne? Máš právo na postoj i jeho vyjádření, žel ale, děláš to dost nešťastně. Tvá vyjadřování jsou spíše jen jakýmsi emotivním zamotancem, kde se jen těžko dá najít nějaký jednoznačný a fakty podložený světonázor z Tvé strany.
Platí zásada, že pokud chceš porazit svého nepřítele, musíš ho nejdříve dobře
poznat, a to jak jeho slabé, tak i silné stránky.
Emotivní rány a výlevy spolu s průkaznou povrchní znalostí jak náboženství jako takového, tak náboženství SJ, nejsou argumenty, které mohou seriózně přesvědčit, možná tak ovlivnit povrchní masy.
Také Tvůj slovník se hodí spíše k nějakému seschlému bezdomovci po vypití 2 krabic levného červeného vína, ale rozhodně se nehodí k mladé ženě (což předpokládám jsi), která chce vést přesvědčivou a argumenty podloženou diskuzi.
Tím si předem odrazuješ posluchače (čtenáře), a to jak z řad příznivců, tak z řad odpůrců náboženství.
Prostě seriózní diskutér Tě tak maximálně napomene, ale nebude se s Tebou pouštět do diskuze, protože prostě nemá chuť jít s kvalitním, vzácným mečem proti vidlím od hnoje.
Zkus na to pamatovat, až budeš psát další komentář, děkuji předem.
Witnessi, takto rozhorleně jsi napadl kdysi i mě, na druhou stranu je to moje chyba, dosud jsem se po tak dlouhé době nezmohl na odpvěď, abych to vysvětlil, tuším, že jednu starou odpověď dlužím i Fierimu, nevím však na kterém vláknu. Na druhou stranu si myslím, že by byla chyba PETRONELLU87 odtud z diskuze vyštvat, i když je vidět, že zatím moc diskutovat neumí a chápe velice málo.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 6 Empty

Příspěvek  PETRONELLA87 21/9/2010, 05:37



Naposledy upravil PETRONELLA87 dne 17/5/2011, 16:01, celkově upraveno 1 krát

PETRONELLA87

Female Poeet p?íspivku : 97
Reputace : 0
Body : 109
Registration date : 16. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 6 Empty

Příspěvek  PETRONELLA87 21/9/2010, 07:27



Naposledy upravil PETRONELLA87 dne 17/5/2011, 16:06, celkově upraveno 1 krát

PETRONELLA87

Female Poeet p?íspivku : 97
Reputace : 0
Body : 109
Registration date : 16. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 6 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Anonymní 21/9/2010, 09:44

Zdravím všechny.

Witness, také může znamentat, že svědčí... o kom, o Kristu.

P.S.
Kdo bude nakopán do zadní části těla se ještě uvidí, ale naštěstí o tom nerozhodují lidé, že? :-)

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 6 Empty Kdo jsou SJ?...

Příspěvek  Jesen 21/9/2010, 09:50

Pokud chceš Petronello87 skutečně pomoci své kamarádce, je to chválihodné. Otázkou je, kde ta pomoc má vyústit. Pokud jí chceš naučit mluvit sprostě a vulgárně, chlastat po hospodách a užívat si na party s klukama, asi ti na udici neskočí. Z pohledu mnoha SJ to nejsou věci, které by je na tvé straně pozitivního pohledu přitahovaly.
Možná by si se dobře cítila, kdybys jí radila koho pustit k vodě a na koho se pověsit, protože je "in" a má prachy. Možná by si jí ráda poradila, co dělat s nechtěným dítětem, když jí přítel opustí, protože každý má právo na svobodu, atd.
Neznám tě dobře, nechci tě posuzovat, ale z tvých komentářů není vidět, že můžeš nabídnout skutečné hodnoty pro člověka, který podle tebe "trpí". Pokud se mýlím, pak se omlouvám. Zajímalo by mě tedy, jaké hodnoty jí chceš skutečně nabídnout za ty, které jsou podle tebe u ní nyní špatné.

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 6 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Tonda Vlas 21/9/2010, 12:34

[quote="PETRONELLA87"]
Tonda Vlas napsal:
witness napsal:
PETRONELLA87 napsal:
Znám jednu SJ a lituju toho, že ji vůbec znám...
Chci ji odtamtud dostat, protože vidím, že jí to psychicky ubližuje.
Trochu protimluv, ne?
Milá Petronello87, Tvé komentáře jsou jistě zanícené a dokládají, že
ve věcech náboženství a zvláště SJ máš silné negativní emoce, které máš
potřebu nějak ventilovat.
Proč ne? Máš právo na postoj i jeho vyjádření, žel ale, děláš to dost nešťastně. Tvá vyjadřování jsou spíše jen jakýmsi emotivním zamotancem, kde se jen těžko dá najít nějaký jednoznačný a fakty podložený světonázor z Tvé strany.
Platí zásada, že pokud chceš porazit svého nepřítele, musíš ho nejdříve dobře
poznat, a to jak jeho slabé, tak i silné stránky.
Emotivní rány a výlevy spolu s průkaznou povrchní znalostí jak náboženství jako takového, tak náboženství SJ, nejsou argumenty, které mohou seriózně přesvědčit, možná tak ovlivnit povrchní masy.
Také Tvůj slovník se hodí spíše k nějakému seschlému bezdomovci po vypití 2 krabic levného červeného vína, ale rozhodně se nehodí k mladé ženě (což předpokládám jsi), která chce vést přesvědčivou a argumenty podloženou diskuzi.
Tím si předem odrazuješ posluchače (čtenáře), a to jak z řad příznivců, tak z řad odpůrců náboženství.
Prostě seriózní diskutér Tě tak maximálně napomene, ale nebude se s Tebou pouštět do diskuze, protože prostě nemá chuť jít s kvalitním, vzácným mečem proti vidlím od hnoje.
Zkus na to pamatovat, až budeš psát další komentář, děkuji předem.



Ahoj Tondo,

Můj slovník je můj slovník a nikdo se tě neptá na názor....a tvůj kvalitní, vzácný meč si nech na pozdějc, mohl by se ti hodit, nezapomeň, že vidle jsou daleko účinnější a bolestivější zbraní a že se za ně rozhodně nestydím...A chápu dost, alespoň daleko víc, než kovaný SJ....Já mám svoje mínění o téhle vymaštěné grupě a nikdo na světě ani ty ani někdo další můj názor na tohle podělaný náboženství nezmění...A jestli máš strach o moje chápání, chápu daleko víc než ty....
Alespoň v jednom se shodnem a to v negativním názoru na tuto "grupu". Na rozdíl od většiny na této diskuzi jsem s touto "grupou" nikdy neměl nic společného. Jejich literatura se mi dostala téměř před 30 lety do rukou sprostředkovaně, s nima jsem se nikdy tenkrát osobně nesetkal. Důkladným porovnáním s biblí jsem to učení rozlišil jako nebiblické a už jsem se pak o tu "grupu" nikdy nezajímal. Jsem tu vlastně náhodou, loni touto dobou jsem měl zlomenou nohu a dva měsíce jsem musel trčet doma. Na servru "doktorka" jsem mimojiné narazil na toto téma. Zjistil jsem, že s touto "grupou", je to mnohem horší, než jsem se původně domníval. O nějakém jejich "středověkém" jednání s lidmi, kterým říkají "odpadlíci" jsem neměl sebemenší tušení. Jinak však musím dát za pravdu Jesenovi v posledním příspěvku, prozatím do této diskuze nevnášíš nic pozitivního. Jinak mám pro tebe tak trochu pochopení. Pocházím totiž z kované ateistické rodiny a zamlada jsem zastával velice obdobné názory, které na této diskuzi prezentuješ.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 6 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  witness 21/9/2010, 22:06

Tonda Vlas napsal:
Witnessi, takto rozhorleně jsi napadl kdysi i mě,
Opravdu? Už si fakt nevzpomínám, ale někdy si to třeba dohledám.
Na druhou stranu si myslím, že by byla chyba PETRONELLU87 odtud z diskuze vyštvat
Není ani mým přáním ji vyštvat, ale upozornit, kde je ještě seriózní diskuze
a kde začíná páchnoucí a pro nikoho nezajímavá stoka.
,
i když je vidět, že zatím moc diskutovat neumí a chápe velice málo.
Souhlas s Tebou.
PETRONELLA87 napsal:
Děkuju za odpověď, nedotkla se mě, protože od takových pitomců jako SJ jsou se mě nemůže dotknout nic.....
jenom hezky jehovistům nakopat prdel
Komu není rady, tomu není pomoci.

a to, že ty jsi svědek, asi by jsi se nejmenoval Wittness, tak mluví za vše...
Witness has only one ,,t´´, not ,,double t´´.....
ty nemáš ani sebemenší potuchy, jak chutná svoboda a necenzurovaný život...
Myslíš jako příklad svobody Tvůj necenzurovaný život? Pak o skutečné svobodě víš opravdu málo.
Zkus od svých partnerů v diskuzi číst více než jen jeden komentář, pokud chceš dělat závěry o jejich situaci.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 6 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Tonda Vlas 21/9/2010, 23:21

witness napsal:
Tonda Vlas napsal:
Witnessi, takto rozhorleně jsi napadl kdysi i mě,
Opravdu? Už si fakt nevzpomínám, ale někdy si to třeba dohledám.
Na druhou stranu si myslím, že by byla chyba PETRONELLU87 odtud z diskuze vyštvat
Není ani mým přáním ji vyštvat, ale upozornit, kde je ještě seriózní diskuze
a kde začíná páchnoucí a pro nikoho nezajímavá stoka.
,
i když je vidět, že zatím moc diskutovat neumí a chápe velice málo.
Souhlas s Tebou.
PETRONELLA87 napsal:
Děkuju za odpověď, nedotkla se mě, protože od takových pitomců jako SJ jsou se mě nemůže dotknout nic.....
jenom hezky jehovistům nakopat prdel
Komu není rady, tomu není pomoci.

a to, že ty jsi svědek, asi by jsi se nejmenoval Wittness, tak mluví za vše...
Witness has only one ,,t´´, not ,,double t´´.....
ty nemáš ani sebemenší potuchy, jak chutná svoboda a necenzurovaný život...
Myslíš jako příklad svobody Tvůj necenzurovaný život? Pak o skutečné svobodě víš opravdu málo.
Zkus od svých partnerů v diskuzi číst více než jen jeden komentář, pokud chceš dělat závěry o jejich situaci.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 6 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Tonda Vlas 21/9/2010, 23:36

witness napsal:
Opravdu? Už si fakt nevzpomínám, ale někdy si to třeba dohledám.
Je to moje chyba,měl jsem to dovysvětlit. Ono to dohledat nebude tak jednoduché. První příspěvky jsem tu totiž psal pod nickem "schwanenburg". Poněvadž jsem na doktorce, kde jsem psal původně pod nickem "observer" vylezl na velikonoce z ilegality, vlastně už na vánoce jsem začal psát pod jménem Tony, příjmení jsem odhalil až na velikonoce. Je to moje osobní věc, nesedí mi nějaké anonymní skrývání a na této diskuzi k tomu nemám také důvod. Tak jsem se rozhodl, že se přeregistruju a budu i tady psát pod vlastním jménem. Jinak ten původní nick je z práce. Jezdím totiž na německé říční lodi na Rýnu a ta se tak jmenuje. Když to přeložím do češtiny, tak je to poněkud poetické jméno. Česky to znamená Labutí hrad.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 6 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 6 z 16 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 16  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru