Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

+49
komi-permjak
daniely
drobeček
kasatymyr forse spain
frodobagin
lorak
Jiří Brei
Xton
Admin
jája
Abbaddon
Bulhar
Melissa
PETRONELLA87
Styvi
Tonda Vlas
witness
schwanenburg
dov
apostol
144012
Minehava
Jesen
candy
sazeč
kovboj
A6zvolen
Patrobas
Ctibor Plášek
Pavel Sládeček
Amalka
Old.Stloukal
Milan
Jane
Vojtěch Malleus
Robin
Černá ovce sboru
jacky89
Fortuna
zbysek
jsemkteryjsem
oskar
Jirka z P. (queens)
admin pavel
Petr Štefek
Arago
Martin Cibulka
Hvězdlický
OOO
53 posters

Strana 8 z 16 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 16  Next

Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 8 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Tonda Vlas 7/10/2010, 23:50

PETRONELLA87 napsal:Jihočeši s Moraváky právě že mají společného akorát stát, který se jmenuje Česká republika. Jinak vůbec nic....
Tak ses hezky prozradila, jako severočech moravskýho původu, mimoto jsem taky bydlel přes 10 roků na Moravě, znám velice dobře ukřivděnou moravskou malost. V tomto vidím chybu v tobě, nazýváš někoho lidskou gorilou a přitom se mi zdá, že jde o velice tolerantního člověka, já bych ženu, kdyby se z ní stala jehovistka na ty jejich seance nevozil autem ani náhodou, možná že tě on má vnitřně rád, třeba je z mládí zvyklý na vánoce, z jeho ženou to nejde a proto se třeba těší na vás. PETRONELLO, je to velice těžké, chceš-li někoho získat, bez překousnutí něčeho to nejde, manipulací a převychováváním někoho nic nevyřešíš.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 8 Empty

Příspěvek  PETRONELLA87 8/10/2010, 07:41



Naposledy upravil PETRONELLA87 dne 17/5/2011, 15:51, celkově upraveno 1 krát (Reason for editing : Nehodící se k tématu - offtopic)

PETRONELLA87

Female Poeet p?íspivku : 97
Reputace : 0
Body : 109
Registration date : 16. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 8 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Anonymní 8/10/2010, 09:45

Zdravím všechny.

Ale, ale, pánové! Tak reagují ti, kteří mají málo víry nebo nedostatek víry. Přeci o tom všem se píše v bibli, tak proč jste překvapeni, že se to nelepší? Je to smutné, ale na tom nic nezměníme. I kdyby skutečně každý človíček se dostal k evangeliu, tak přeci tu máme i toho zlého a ten má taky nezanedbatelný vliv, ne? Buďme realisté!

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 8 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Tonda Vlas 8/10/2010, 10:47

PETRONELLA87 napsal:Dík za odpověď, ale jsou to právě jihočeši, kteří jenom si myslí, že na Moravě roste všechno na stromech a zadarmo....Jezdí sem se akorát najíst...Smile A když dojede Moravák do Čech, tak tam má pocit, že se k němu chovají jako k vidlákovi, osobně jsem to zažila a nelepší se to....
A i když něco jim řeknu (slušně), tak se prostě nezmění - toto vidím jako rozežranost a bezohlednost....Že akorát všichni jdou proti sobě, bez ohledu na druhé...Nikomu nezáleží na nikom, jenom na sobě samém, co budu mít já??? Já a zase jenom já, ta písnička od Olympicu mi teď více než kdy jindy zní v uších, já se tak nechovám, ale když oni se ke mě nechovají dobře, tak jsem to několikrát řekla svojemu, ale on si nedovolí ke svým rodičům říct ani popel, ale já všechno musím zkousávat a trpět....U nás si diktuje, u nich nikoliv...Co nám dají, to máme a neexistuje na něco říct fuj a kolikrát to fuj i je....
To mi připadá marné, kdysi tu zaplácával stránky svým nesmyslným brečením zvolen, teď zase někdo jiný.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 8 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Anonymní 8/10/2010, 10:58

Zdravím všechny.

Hipisák se také nějak vytratil, proč asi? :-)

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 8 Empty

Příspěvek  PETRONELLA87 8/10/2010, 11:54



Naposledy upravil PETRONELLA87 dne 17/5/2011, 15:47, celkově upraveno 1 krát

PETRONELLA87

Female Poeet p?íspivku : 97
Reputace : 0
Body : 109
Registration date : 16. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 8 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Anonymní 8/10/2010, 12:08

Zdravím všechny.

Dámo, chování, chování. Asi jste přehlédla, že Vás tu už někteří mnohokrát upozorňovali, že toto nejsou stránky SJ!

Svou zlobu vylévejte tady http://www.watchtower.org/

P.S.
Admine, prosím smažte poslední příspěvek této nevychované Dámy.

Díky

yxoxs

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 8 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Tonda Vlas 8/10/2010, 12:22

yxoxs napsal:Zdravím všechny.

Dámo, chování, chování. Asi jste přehlédla, že Vás tu už někteří mnohokrát upozorňovali, že toto nejsou stránky SJ!

Svou zlobu vylévejte tady http://www.watchtower.org/

P.S.
Admine, prosím smažte poslední příspěvek této nevychované Dámy.

Díky

yxoxs
Na biblefóru se takové příspěvky nemažou, ale je tam založena specielní "stránka hanby", na níž mají být takové příspěvky přesměrovány. Zatím ještě nebylo třeba takového instrumentu použít, poněvadž tam všichni doposavad psali slušně. PETRONELLO87, mám takový dojem, že bys tam byla první vlašťovkou.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 8 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Styvi 9/10/2010, 10:09

PETRONELLA87 napsal:Asi jsem narazila na kované bezohledné vypečené a vymaštěné jihočecháčky i tady, TÁHNĚTE I ZE SVÝM Z...
Já myslím ,že ty nemáš problém - co se týče náboženství a víry SJ.
Ty máš problém s vlastním chováním a hulvátstvím. Vůbec se těm rodičům nedivím.
Jenom se divím ,že se ten kluk vůbec s tebou zahazuje.
Styvi
Styvi

Male Poeet p?íspivku : 450
Age : 64
vztah k organizaci : Už žádný
Reputace : 2
Body : 451
Registration date : 30. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 8 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi? Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Melissa 10/10/2010, 12:02

PETRONELLKO! Co to tady předvádíš, děvče nešťastné? Přemýšlej, než něco vychrlíš! Jsi nejspíše hodně spontánní, upřímná. A tato upřímnost možná je to, co chybělo tvému příteli, a proto jste spolu. Ale opravdu to přeháníš. Tady na těchto stránkách nejsou SJ, naopak, jsou to lidé, kteří se s touto organizací rozloučili, pochopili její omyly. Jsme tady, protože si vzájemně pomáháme dostat se z osidel totality. Není lehké přemýšlet jinak, uznat své pomýlení.
Měla by ses naučit pracovat se svým pocitem zlosti, vyjádřit ji tak, abys zbytečně neubližovala všem kolem sebe. Stačilo několik tvých příspěvků a mnoho lidí zde má o tobě velmi ošklivý obraz. A myslím, že úplně zbytečně. Nauč se lépe volit slova a přemýšlet, než někoho napadneš.

Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 8 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Bulhar 7/5/2011, 22:57

Pane Cibulko,závidím vám vaše vousy,já se musel oholit,abych nebyl ve sboru za nepříkladného,i tak si myslím,že SJ nejsou sekta.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 8 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  zbysek 8/5/2011, 09:01

Bulhar napsal:Pane Cibulko,závidím vám vaše vousy,já se musel oholit,abych nebyl ve sboru za nepříkladného,i tak si myslím,že SJ nejsou sekta.
lol! Byl jsem u SJ 6 let, celou dobu jsem měl fousy. Když někdo cokoliv namítl, řekl jsem, že Ježíš měl přece také fousy. A všichni zmlkli.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 8 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Abbaddon 8/5/2011, 14:11

Zbyšku, že by až tak! Já pamatuji doby, kdy za vousy "přišli dva" a duli a duli. Mě to připadalo jako na stranické buňce někde v SSSR, kde se málem rozhodovalo o tom, zda za nesprávný postoj jeden nepůjde do gulagu. Takové to kdysi bylo, dnes je to již jinak, ale jen do té doby, než "usiluješ" o "přednosti", tam stále platí uniformita.

Abbaddon Very Happy
Abbaddon
Abbaddon

Male Poeet p?íspivku : 80
Age : 84
vztah k organizaci : bývalý CD
Reputace : 0
Body : 80
Registration date : 08. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 8 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  zbysek 8/5/2011, 18:16

Abbaddon napsal:Zbyšku, že by až tak! ... Takové to kdysi bylo, dnes je to již jinak, ale jen do té doby, než "usiluješ" o "přednosti", tam stále platí uniformita.
Já tam byl v první části 90. let. K mým fousům si mohl zaujmout každý své vlastní stanovisko, jaké chtěl. Ale nikoliv moje, to bylo dané. Smile
A o žádnou přednost jsem ani usilovat nestačil, alébrž jsem začal prohlédat jejich bludy, za čož jsem byl zcela oprávněně nakonec vyloučen. Když jsem odmítl odvolat své názory na jejich bludy... Smile

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 8 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Bulhar 18/6/2011, 14:43

Ještě k té sektě-sekty často tají svou činnost,avšak SJ jsou otevřeným náboženstvím,jakákoliv veřejnost se může podívat,jak vypadají shromáždění,sjezdy,Památná slavnost,co se píše v literatuře atd.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 8 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  sazeč 18/6/2011, 18:38


Mnou velmi otřásla víra ve VRO, když jsem musel podepsat takový revers za to, že dlouhých asi 5-10 let jsem neodevzdával měsíční zprávu, přímo v sále Kr. před očima mnohých. Pěkná provokace, potupa, styděl jsem se ne proto, že jsem podepsal a viděli mě, ale proto, že se jako VRO ukázal nahý, prázdný, tak že jsem časem prokoukl...
Sektu jako organizaci SJ tedy mohu nazvat ještě neznamená, že není Bohem úplně chválena. Sektu tvoří lidé (nikoli pod vedením DS) odtržení od Kristova těla čili církve, chápeš Bulhare?
Církev jsme my lidé, křestané, kteří se hlásí ke Kristu, nic víc nic míň. Kristus je prostředník mezi Bohem a lidmi jako žebřík spojen mezi nebem a zemí ve snu Jákoba, tak Kristus musí být Bůh, anděl nikoli. Farizeové dobře věděli, apoštolové později v DS správně usoudili, že Ježíš je tím Vykupitelem a Pánem, ke kterému se máme obrácet s modlitbou, jelikož vykoupil od Boha všechny ty, které k Synu Otec přitahuje.
Církev, která tohle odmítá, je slepá a tudíž vede své slepé byť jim dává duchovní pokrm, nemůže být církví, je sektou, prostě jí chybí Boží požehnání. Je to koneckonců jen lidské dílo, chválící sebe sama jak často ve svých publikacích sebe VRO opěvuje byť pokornými slovy. Naopak tvrdí, že dary DS už pominuly v době po smrti prvních učedníků a tím pádem se VRO řádí sám sebe na roveň Bohu, Duchu svatému.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 8 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Bulhar 18/6/2011, 18:51

Jsem rád sazeči,že jsi nezanevřel na všechny SJ.Máš pravdu,že důležitý je vztah ke Kristu u jednotlivců,což je víc,než příslušnost k organizaci,s tím souhlasím.Také usuzuji,že věříš v trojici,v tom bychom se však neshodli,jinak díky za tvé upřímné názory.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 8 Empty Kdo jsou SJ...

Příspěvek  Jesen 3/7/2011, 15:35

Bulhar napsal:Máš pravdu,že důležitý je vztah ke Kristu u jednotlivců,což je víc,než příslušnost k organizaci,s tím souhlasím.

Smutné je to Bulhare, že většina SJ si v hlavě neuvědomuje, že jejich vztah k Organizaci SV je silnější než ke Kristu. J. Kristus nás učil křesťanské svobodě a lásce. SV nás učí poslouchat výklad VS jako jediný správný výklad, ačkoliv se mnoho nauk již často změnilo i protichůdně. SJ si k rozmýšlení nad biblickým textem, kterému nerozumí nevezme napomoc svou hlavu, ale vysvětlení ze SV. Tam je to vždy správně. Po své osobní zkušenosti a mnoha jiných bývalých SJ, kteří zůstali duchovně aktivní, mohu s čistým svědomím prohlásit, že většina SJ vůbec nepoznala, co je dar milosti od J. Krista, ani pocit úlevy a štěstí, který z daru milosti pro křesťana vyplývá. Jak vnímáš milost J. Krista pro toho, kdo v něj uvěří ty?

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 8 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  jája 4/7/2011, 07:41

Bulhar za Sat 18 Jun - 14:43

.Ještě k té sektě-sekty často tají svou činnost,avšak SJ jsou otevřeným náboženstvím,jakákoliv veřejnost se může podívat,jak vypadají shromáždění,sjezdy,Památná slavnost,co se píše v literatuře atd..

Jenže Bulhare, za to atd. už není téměř co dát. Zdá se, že jsi vyčerpal všechny možnosti. Nic víc se nedozvíš ani jako starší. Kdo nám daroval sjezdový sál, kdo nám daroval Bétel, jakej je roční rozpočet odbočky... A právě tyhle tajnosti vedou k touze po jejich odhalení, a ve finále i skandalizování "Božího lidu" na veřejnosti. A budí dojem jedné z mnoha sekt.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 8 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Admin 4/7/2011, 09:22

Bulhar napsal:Ještě k té sektě-sekty často tají svou činnost,avšak SJ jsou otevřeným náboženstvím,jakákoliv veřejnost se může podívat,jak vypadají shromáždění,sjezdy,Památná slavnost,co se píše v literatuře atd.

Pardon ... to mi nedá, abych nereagoval ...

Sborové záznamy jsou kdykoliv a komukoliv k dispozici.
Jednání rad starších jsou přístupná veřejnosti.
Rozpočet odboček a WTS jako celku je znám všem.
Právní výbory jsou přístupné komukoliv.
Záznamy ze zasedání vedoucího sboru jsou na webu.
Všichni znají skutečné důvody pro změny nauk.
Věichni znají skutečné důvody pro současný masivní rozprodej nemovitostí WTS na celém světě.
V Brooklynu neexistuje žádný tajný seznam pedofilů.
...

Prostě předběžný obraz pozemského ráje v podání WTS.

clown
M

Admin
Admin

Poeet p?íspivku : 218
Reputace : 0
Body : 190
Registration date : 30. 01. 06

https://straznavez.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 8 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Tonda Vlas 4/7/2011, 11:00

jája napsal: Bulhar za Sat 18 Jun - 14:43

.Ještě k té sektě-sekty často tají svou činnost,avšak SJ jsou otevřeným náboženstvím,jakákoliv veřejnost se může podívat,jak vypadají shromáždění,sjezdy,Památná slavnost,co se píše v literatuře atd..

Oni tvrdí, že jsou otevřeným náboženstvím. To však není typickým znakem sekty. Uzavřenost je typickým znakem pouze určitých skupin sekt, esoterických. Četl jsem knihu o sektě uvnitř římsko-katolické církve, velice protěžované bývalým papežem- OPUS DEI. Autor tam podával obecné znaky sekt a potom poukazoval, jak to na tuto "grupu" pasuje. Většina obecných znaků tam uvedených pasovala také na NSSJ. Viděl jsem v televizi sociologa, který NSSJ za sektu neměl. Jde o to, jaké on má pro sektu kriteria. Dle obecných definic sekt uznávaných i naší společností pro výzkum sekt NSSJ tato kriteria velice spolehlivě splňuje. Pro mě osobně je NSSJ sektou zcela nezpochybytelně.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 8 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  zbysek 4/7/2011, 15:14

Dle PNS:

1Ko 11:18,19 "18 Především totiž slyším o tom, že mezi vámi existuje rozdělení, když se sejdete ve sboru; a do jisté míry tomu věřím.
19 Vždyť mezi vámi také musí být sekty, aby se i schválené osoby mezi vámi staly zjevnými."

Dáme-li to do kontextu s Boží vůlí, aby všichni došli k jednotě v Kristu, pak SJ jsou jednoznačně sektou, protože zcela programově odmítají jednotu s ostatními křesťany a protiví se tak Bohu. Vytvářejí si vlastní pseudojednotu (fakticky uniformitu), která jim brání dojít ke kýžené jednotě v Kristu s ostatními, kteří k takové jednotě chtějí dospět.

Co s tím? I zde nalézáme jasnou odpověď:

Tit 3:10,11 "10 Pokud jde o člověka, který podporuje nějakou sektu, toho po prvním a druhém napomenutí zavrhni,
11 protože víš, že takový člověk odbočil z cesty a hřeší, a tím se sám odsuzuje."

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 8 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Xton 4/7/2011, 17:51

Zbyšek napsal: ..všichni došli k jednotě v Kristu, pak SJ jsou jednoznačně sektou, protože zcela programově odmítají jednotu s ostatními křesťany a protiví se tak Bohu. Vytvářejí si vlastní pseudojednotu...atd.

Že mají vlastní realitu ve smyslu uctívání je pravda, ale proč?-protože milují Boha a když najdou něco, co se Mu podle jejich soudu nelíbí-nedělají to. Tato snaha-líbit se Bohu za každou cenu-která- i kdyby vedla do extrémů-tj. odloučení se kvůli tomu od ostatních křesťanů a jejich odsuzování,-nemůže být posuzována jako znak sekty-dokud se neprokáže, že důvod tohoto odloučení není láska k Bohu, ale pouhá zjištnost, nebo nějaký jiný negativní důvod. Pokud se tento negativní důvod neprokáže, nelze SJ označit za sektu.

Další věc je, díky nim mnoho lidí prohlédlo, Boží jméno začínají používat dokonce i katolíci, rozvoj bezkrevní medicíny atd. V mých očích má Bůh dostatek moci zabránit všemu, co by se mu nezdálo vhodné. SJ jistě mají svůj účel, Bůh je podporuje-jinak by se nerozšířili a nehlásali všude jeho jméno. Takže v globálu mají jistě své místo, pak jsou to mí bratři a i když mě odsuzují, zavrhují a říkají, že má církev je pod mocí satana atd.-já jim přesto neoplácím zlé zlým-ale věřím v Boha a jeho moc, že vše bude tak, jak má být. To je můj názor na SJ.
Xton
Xton

Male Poeet p?íspivku : 141
vztah k organizaci : sem tam studující
Reputace : 0
Body : 160
Registration date : 09. 12. 09

http://vojtech-filip-knihy.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 8 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Tonda Vlas 4/7/2011, 19:12

Xton napsal:

Další věc je, díky nim mnoho lidí prohlédlo, Boží jméno začínají používat dokonce i katolíci.

Dovol abych se zasmál, že katolíci začínají používat Boží jméno Jehova kvůli jehovistům. To ti vtloukaj takový panesmysl při "studiu" do hlavy?.
Skutečnost je však naprosto jiná. Jenom trochu znát historii.
Patvar jména Božího Jehova začal jako první používat zpovědník papeže Lva X. (toho co z Církve exkomunikoval dr. Martina Luthera) Pierre Galantin. V ŘKC to bylo do 18. století ve vědeckých kruzích velice často používáno. Jenomže je to naprosto neúnosný patvar.
Tohoto patvaru se velice rádi chytli zednáři. Jako kluk jsem měl velice rád romány Victora Huga a hlavně jeho román "Dělníci moře". Z knihy Základy teologie od Clauda Tresmontanta jsem se dověděl, že tento autor velice zbožňoval jméno Jehova. V té době ještě Charles Taze Russel tahal jako malý kluk kačera někde po americké návsi. Lámalo mně to hlavou. Je však výhoda internetu a googlu. Byl to pouze nápad a google mi to vyhodil zcela jasně. Zadal jsem Victor Hugo a zednáři. Jasně mi to vyhodilo, že můj oblíbený klukovský autor Victor Hugo byl kovaným zednářem 24. stupně.
O Russelovi, zakladateli této sekty je notoricky známo že byl vysokostupňovým zednářem a od nich přetáhl používání patvaru Božího jména do sekty, kterou založil.

Takže to, cos napsal je naprostá demagogie.

Je pravda, že dominikánský překlad zvaný Jeruzalémská bible naprosto preferuje jméno Jahve. I tento tvar je sporný. Není to však vůbec ovlivňěno jehovistickou sektou, ale vlastním vědeckým výzkumem jeruzalémské dominikánské biblické školy.

Takže, IXTONE, dovol, abych se takovému demagogickému tvrzení znova srdečně zasmál.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 8 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  zbysek 4/7/2011, 19:53

Xton napsal:líbit se Bohu za každou cenu-která- i kdyby vedla do extrémů-tj. odloučení se kvůli tomu od ostatních křesťanů a jejich odsuzování
Jenže tohle právě nejde, protože je to průkazně proti Boží vůli, která je takováto:

Ef 1:9,10 "9 když nám dal poznat tajemství svého záměru, svého milostivého rozhodnutí, jímž si předsevzal,
10 že podle svého plánu, až se naplní čas, přivede všechno na nebi i na zemi k jednotě v Kristu."

Takže ten, který si říká křesťan, ale odděluje se od ostatních křesťanů, je nutně sektář a navíc jedná přímo proti Božímu záměru. Ono se to netýká jen svědků, ale jsme na fóru o nich, takže také o nich. NZ na řadě míst před takovým jednáním důrazně varuje.

dokud se neprokáže, že důvod tohoto odloučení není láska k Bohu
1J 4:20 "Řekne-li někdo: "Já miluji Boha", a přitom nenávidí svého bratra, je lhář. Kdo nemiluje svého bratra, kterého vidí, nemůže milovat Boha, kterého nevidí."

Důvod takového odloučení je tedy neláska k Bohu. A že nemilují jiné křesťany mimo svou organizaci je patrné z toho, že sami sebe falešně označují za jedinou Bohem vyvolenou organizaci a ostatní církve označují za Satanovy.

ale pouhá zjištnost
Když se podíváme na to, jak jedná vedoucí sbor, pak myslím o zištnosti můžeme mluvit naprosto s čistým svědomím.

SJ jistě mají svůj účel
To nijak nepopírám.

Bůh je podporuje-jinak by se nerozšířili a nehlásali všude jeho jméno.
Ta o tomhle už silně pochybuju. Například Mormoni se šíří ještě rychleji. Máš pocit, že mají větší Boží podporu? Já za jejich početním růstem vidím něco jiného - a to strategii MLM. V obou případech.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 8 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 8 z 16 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 16  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru