Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

+36
Melissa
lorak
frodobagin
drobeček
JAREKzRybenu
josef poutník
Styvi
sazeč
Bulhar
kolíček08
Mezek
oneironaut
Alea
bubu
Milan Duhaj
Martin Cibulka
Tonda Vlas
witness
kovboj
Jan Vitko
Alžběta
jája
PETRONELLA87
Černá ovce sboru
Jesen
gayangel
Eliška
Old.Stloukal
Karmen
Hvězdlický
Jirka z P. (queens)
Matěj Telam
Radim
hanala
zbysek
Pasach
40 posters

Strana 6 z 18 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 12 ... 18  Next

Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 6 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Alea 15/9/2011, 15:41

Bulhar napsal:Aleo,ty texty ze včerejška u Hebrejců,Matouše a Lukáše jsem si četl,rád bych se
tě zeptal na tvůj názor na texty Žalm:37:29,Matouš 5:5(mluví se jen o zemi,ne o nové zemi).Díky za tvé texty a případnou odpověd na moji otázku.

Ahoj Bulhare, jsem moc ráda, že ses na ně podíval Smile

Zkus si prosím, přečíst celou pátou kapitolu Matouše a verše, které pátému verši předcházejí. Prosím!
Uvedu verše, které mám na mysli: Mat. 5:3, 12, 19, ale přečti si prosím CELOU kapitolu!

3 - ...neboť jim patří NEBESKÉ království
12 - ...jásejte, neboť vaše odměna V NEBI bude veliká
19 - ...každý, kdo se tím bude řídit, bude v NEBESKÉM KRÁLOVSTVÍ veliký

Je třeba mít na mysli, že Ježíš mluvil k ŽIDŮM, kteří měli odjakživa slíbenou ZEM, už praotcové se těšili na Kanáán apod. "zdědit zemi" znamená i dnes pro Židy "velké dědictví". Jsem toho názoru, že tím bylo myšleno: "zdědíte něco velkého".

Veršů, kdy Ježíš mluví o zemi, není mnoho, ale o NEBESKÉM KRÁLOVSTVÍ hovoří téměř BEZ PŘESTÁNÍ.

Víš, tím jsem myslela ten kontext - je třeba číst celé kapitoly, ne jeden verš a také něco vědět o židovském učení a židovské mentalitě - jsou takové knihy a pak člověk vše lépe pochopí - mě tyto knihy moc moc pomohly při mém hledání....

Pokoj s Tebou +
Alea
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 6 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Alea 15/9/2011, 15:47

Styvi napsal:Milá Aleo.
Přejí ti krásné odpoledne.
Pozorně jsem přečetl tvůj příspěvek o názoru.
Myslím ,že ti opravdu rozumím a je to napsané dobře. Souhlasím s tím ,že je dobře někdy nemlčet a vyjádřit svůj
názor. Ale myslím si též ,že již by asi nebylo dobře člověka s jiným názorem nutit k převzetí názoru který mám.
Ono tolerovat názor - neznamená souhlasit s ním. A vyvracet mu násilím jeho názor by taky asi nikde nevedlo.
Pak si myslím ,že mluvit své názory člověku který není ochoten mě poslouchat a zamyslet se nad tím co mluvím - nemá smysl.
Ta snaha nepadne na úrodnou půdu. Mám zato ,že i k přijetí rozhodnutí - poslechnout si názor jiného a zamyslet se nad ním
musí člověk dozrát. Pak je šance ,že názor splní svůj účel. Pokud člověk nevyzrál - tak se bude jenom hádat a hledat něco k
své podpoře. Pokud se toho nedostává - tak přichází na řadu urážky a ponižování.
Kdybych vzal devět těhotných žen dohromady - tak se dítě stejně za měsíc nenarodí. Vše má svůj čas a musí uzrát.
A taktéž je to i s názorem na Boha a Krista a na duchovní věci. Člověk který by názor o víře a cestě dnes nebyl schopen
přijmout a jedině by se zatvrdil - neznamená ,že až dozraje ,že si mé názory rád neposlechne a popřemýšlí nad nimi.
Prostě - jestli vidím ,že člověk není schopen se nad jiným názorem zamyslet a pořád si zatvrzele vede svou - tak prostě
počkám. Nemělo by to smysl mu něco říkat - nebo po případě ho o něčem přesvědčovat.

Nevím jestli jsem se vyjádřil dost srozumitelně ? Někdy své myšlenky dost dobře nedokáži napsat.
No snad mi porozumíš - jak jsem to myslel - věřím tomu.

Přeji krásné chvíle životem.


Máš pravdu, milý Styvi a snad Ti rozumím - píšeš své myšlenky naopak moc pěkně, chvála Pánu za Tebe! Asi se v tom projevuje má nedokonalost - když se dostanu do duchovního "varu" nedokážu jen tak přestat komunikovat a hledat nové a nové verše v Bibli...(tuhle přílišnou "horlivost" jsem měla dřív ve službě dům k domu)....ale nikomu jsem nechtěla vnucovat své názory, to ne.
Pokud to tak vypadalo, je vidět, že neumím podat svou myšlenku tak, jak byla zamýšlena a to mne mrzí. No

Podpořil jsi mne v mém rozhodnutí - budu se více modlit a méně mluvit...snad se mi to s pomocí Pána zdaří....

Děkuji za Tvůj milý příspěvek, musím se nad sebou zamyslet.
Alea
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 6 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Styvi 15/9/2011, 16:06

Milá Aleo.
Moc tě prosím - neber to až příliš osobně. Neměl jsem na mysli zrovna tebe - opravdu ne.
Psal jsem to obecně - i když je pravda ,že to vlastně platí pro nás všechny.
Když jsem tě četl - tak jsem si vzpomněl na sebe v devadesátých létech. Já jsem diskutoval s vlastním bratrem tak ,že
jsem si najednou uvědomil ,že vlastně na něho řvu. Dnes se za to stydím. Má horlivost neznala mezí a já nechápal - jak to ,že
tak pochopitelnou věc jako je Bůh a Bible - někdo nemůže pochopit a vzít za své. Věř mi ,že někdy je horlivost větší ,než
u tebe. Člověk se vlastně učí celý život. Taky si vzpomínám jak jsem ještě u SJ chodil a mluvil - kdo je ovce a kdo je kozel. Samozřejmě nemyslím ,že bych to mluvil těm lidem - ale s bratrem s kterým jsem byl ve službě. Později jsem už úplně od toho hodnocení ustoupil - ale dělal jsem to. To jsem ve své době se naučil od bratra - který se mnou studoval.

Někdy je to dobře si připomenout své bývalé chováni a někdy bychom se nejraději neviděli.
Je to život a učíme se od něho dostávat pohlavky - snad nám to i pomáhá a více se nám rozsvítí v hlavě.

Krásný den Aleo.
Styvi
Styvi

Male Poeet p?íspivku : 450
Age : 64
vztah k organizaci : Už žádný
Reputace : 2
Body : 451
Registration date : 30. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 6 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Bulhar 15/9/2011, 16:13

Aleo,celou 5.kap.Matouše jsem si právě přečetl,pokud bych přijal to,co jsi mi napsala,i tak by se mi do mysli kradly další otázky,např.:
Proč se v Žalmu 37:29 mluví - ,navždy'?
Proč Adamovi a Evě byl dán pozemský ráj,kde měli být plodní a naplnit zemi,
a o nebeském životě jim nebylo nic řečeno?
Proč tedy Bůh vůbec tuto planetu a lidi tvořil,a nestvořil pouze duchovní bytosti?

Aleo,nechci tě nějak zatěžovat otázkami,a už vůbec tím nesnižuji tvé odpovědi,
naopak,vážím si jich,jen mi to vše prostě vrtá hlavou.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 6 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Styvi 15/9/2011, 16:26

Bulhar napsal:Aleo,celou 5.kap.Matouše jsem si právě přečetl,pokud bych přijal to,co jsi mi napsala,i tak by se mi do mysli kradly další otázky,např.:
Proč se v Žalmu 37:29 mluví - ,navždy'?
Proč Adamovi a Evě byl dán pozemský ráj,kde měli být plodní a naplnit zemi,
a o nebeském životě jim nebylo nic řečeno?
Proč tedy Bůh vůbec tuto planetu a lidi tvořil,a nestvořil pouze duchovní bytosti?

Aleo,nechci tě nějak zatěžovat otázkami,a už vůbec tím nesnižuji tvé odpovědi,
naopak,vážím si jich,jen mi to vše prostě vrtá hlavou.
Zdravím tě Bulhare.
Já si myslím ,že nejsi zdaleka sám který si klade tyhle otázky. Jenže nalézt někdy správnou odpověď je velice těžké.
A to ještě když si k tomu přidáš ,že člověk nebyl od počátku stvořen - aby žil na věky. To ,že nebyl stvořen od počátku
tak - aby žil navždy se dá pochopit s verše (Gn 3:22 [CzeB21])
Hospodin Bůh si tehdy řekl: "Hle, člověk se stal jakoby jedním z nás, neboť zná dobro i zlo. Nyní se tedy postarám, aby nevztáhl ruku, nevzal také ze stromu života a nežil navěky."

Je hodně věcí nad kterými musíme ještě hodně popřemýšlet.

Krásny den Bulhare





Styvi
Styvi

Male Poeet p?íspivku : 450
Age : 64
vztah k organizaci : Už žádný
Reputace : 2
Body : 451
Registration date : 30. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 6 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Anonymní 15/9/2011, 17:08

Přátelé.

Jestli je pravdou, že Bůh je mimo časoprostor, nebo že pro něj naše dny či roky (v tisících... ), jsou jako vánek nebo mrknutí oka, tak bych s posledním komentářem Styviho, souhlasil. Proč? Protože skutečně nebylo předem nic určeno, Adam "zřejmě" nevěděl jak dlouho bude žít, jestli vůbec o tom přemýšlel, že? Tento výrok:
Hospodin Bůh si tehdy řekl: "Hle, člověk se stal jakoby jedním z nás, neboť zná dobro i zlo. Nyní se tedy postarám, aby nevztáhl ruku, nevzal také ze stromu života a nežil navěky."může klidně naznačovat, že Adam s Evou mohli žít tisíce let, a nic by se moc nestalo, protože by měli stále co dělat, a pro Boha by přesto tato, z lidského pohledu nekonečná doba, mohla znamenat jen okamžik, aby se třeba rozhodl, že umožní přístup k plodům stromů. Ale to jsou jen dohady, ač citovaný text může klidně něco podobného naznačovat. Nicméně, máme v bibli zprávu o stvoření a žel pak skok a řeší se hřích a jak z něho ven.

P. S.
Skutečně Abraham vyhlížel zemi Kannán? Nebo byl Abrahám a jeho potomci cizinci na Zemi jako takové, anebo jen do doby než došli do zaslíbené země? Měla se země se sykotem rozpustit či rozplynout, jinak, plánoval to Bůh při stvoření, že se to se Zemí stane, nebo to je jen reakce na dané události v Edenu, a je to jakási předehra pro nové a již bez klopýtnutí, nekonečné období spokojeného žití?

Mnoho otázek, ale ruku na srdce, je nám to k něčemu kdybychom získali odpovědi? Myslím, že i bez těch odpovědí, je život nynější i ten budoucí nádherný, když bude s Bohem, ne? :-)

Krásný den

yxoxs

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 6 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Bulhar 15/9/2011, 17:32

To jsem rád Styvi,že nejsem sám,kdo si klade tyto otázky,asi opravdu není možné na všechno získat odpověd,a také,jak psal yxoxs,možná to není nutné vše znát,avšak považuji za klíčovou otázku vědět,co bude s touto zemí,a nemohu si pomoct,nauky SJ mi v tomto opravdu připadají biblické a logické,což nikomu nevnucuji,a respektuji,když někdo tvrdí,že tato země zanikne.Argumenty,co psala
Alea o Matoušovi 5:5 byly pro mě něco nového,zněly poměrně logicky,avšak vyvolává to další otázky,které jsem uvedl,pokud však je pravda to,že na této zemi bude ráj,na ty další otázky bych si také odpověděl,proto je pro mě přijatelná
a podle mě biblická i logická nauka SJ,tím to nikomu nevnucuji,a respektuji názory
těch,kteří tvrdí,že tato země zanikne.
Hezký den Styvi,hodně požehnání ti přeji.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 6 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  zbysek 15/9/2011, 21:05

Bulhar napsal:asi opravdu není možné na všechno získat odpověd,a také,jak psal yxoxs,možná to není nutné vše znát
Jo. Na tohle jsem přišel už dávno. VRO stále cosi točí o přesném poznání, v jeho podání to však znamená detailně rozpitvaný každičký verš a co nejpřesnější porozumění tomu, co ten textík říká. A tak se VRO nadmul až k prasknutí vlastní domýšlivostí, že je Božím vyvoleným a žen právě on má pravé poznání. Ve skutečnosti má prd, jeho poznání je naprosto bezcenné. I Bible ho usvědčuje:

1Tm 6:20 "Opatruj, co ti bylo svěřeno, Timoteji, vyhýbej se bezbožným řečem a protikladným naukám, které se lživě nazývají "poznání"."
Pozn.: například výklady "této generace", atp.

1K 8:1 "Pokud jde o maso obětované modlám, víme, že `všichni máme poznání´. Poznání však vede k domýšlivosti, kdežto láska buduje."

1K 13:2 "Kdybych měl dar proroctví, rozuměl všem tajemstvím a obsáhl všecko poznání, ano kdybych měl tak velikou víru, že bych hory přenášel, ale lásku bych neměl, nic nejsem."

Ef 3:19 "poznat Kristovu lásku, která přesahuje každé poznání, a dát se prostoupit vší plností Boží."

Poslední verš ukazuje, v čem spočívá pravé poznání.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 6 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  witness 15/9/2011, 23:55

Bulhar napsal:
Wittnesi,k tvému komentáři-to co píšeš je v podstatě pravda,avšak jelikož SJ pod vedením VRO jsou přesvědčeni o jediné pravé Boží organizaci(ted nechci řešit,jestli
to tak je nebo není),tak v podstatě je logické,že nesouhlas s naukami = vzpoura proti Bohu,a je za to vyloučení,pokud ten dotyčný svůj postoj nezmění.Je to stejné jako když Korach byl potrestán za vzpouru proti Mojžíšovi,což byla vzpoura i proti Jehovovi.Tak to vnímá kdokoliv ze SJ,z tohoto pohledu je vylučování správné.
No a právě proto, že je takové vnímání nebiblické, tak se jedná o církevní klatbu založenou na lidském názoru, určitě i ve středověku si mnozí z těch, co vyhlašovali klatbu vůči kacířům, mysleli, že dělají správně a čistí církev
od špíny, a to ke chvále Boha.
A omluvili bychom třeba upálení Jana Husa tím, že si mnozí představitelé tehdejší církevní moci jistě upřímně mysleli, že Jan Hus byl kacíř a jeho umlčení považovali za správné?
Jistě ne.
Je mi ale samozřejmě jasné, že mezi SJ je řada poctivých lidí a to, že některé věci dnes vnímají nesprávně neznamená, že je tak budou vnímat vždycky.
Jsem si jist, že těm poctivým z nich Pán pomůže, aby se z okov implantovaného myšlení, které do nich leje VRO, osvobodili.
A jak se dívat na biblický důkaz,že v 1.století tady Bůh svou organizaci měl,proč by ji tedy nemohl mít i v posledních dnech před druhým příchodem Krista?
Jen malá poznámka - Bůh neměl ani v 1. století na zemi církev, která
by byla centrálně organizována v čele s vedoucím sborem tak, jak je to
dnes uspořádáno u SJ.
Mezi tím, jak je v Bibli popsána raná církev 1. století a dnešní organizací SJ je velice propastný rozdíl.

zbysek napsal:
Že mi například witness naprosto nekřesťansky spílal, je mi zcela ukradené. Ale činím si z toho závěry. Je to v kontextu s tím, jakým způsobem se SV vyjadřuje o jiných křesťanech. Ta nesnášenlivost tam prostě je.
Jistě nepochybuješ, že bych k tomu měl nějakou tu poznámku, a to jak
k tomu spílání, tak ke Tvému závěru.
Ale myslím, že už těch dohadů mezi námi bylo více než dost, nebudu to tedy nijak více komentovat a budu to brát jako výzvu pro sebe, abych se snažil
proniknout do Tvého způsobu myšlení bez snahy ho hned napravovat.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 6 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  zbysek 16/9/2011, 08:35

witness napsal:abych se snažil proniknout do Tvého způsobu myšlení bez snahy ho hned napravovat.
No vida, určitě se nám pak bude diskutovat o mnoho líp. Smile

Je to stejné jako v manželství: NEPŘEVYCHOVÁVAT!!!!!

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 6 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Styvi 16/9/2011, 11:53

Milí bratři.
Udělali jste mi velkou radost.
Jsem rád ,že láska vítězí před vlastním egem.
Přeji hodně požehnání a bratrské lásky.
Váš Styvi
Styvi
Styvi

Male Poeet p?íspivku : 450
Age : 64
vztah k organizaci : Už žádný
Reputace : 2
Body : 451
Registration date : 30. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 6 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  josef poutník 17/9/2011, 16:51

Trošku drze skočím přímo doprostřed děje. -Když člověk prochází všechny příbuzné portály a fóra na netu, napadne ho, že ve všech podobných diskusích musejí být v rovnováze PRAVDA a LÁSKA.
Náš Pán a Bůh Ježíš Kristus byl pravým člověkem a zároveň vtělením Boha, který je Láska i Pravda. Tento po světě kráčející Bohočlověk měl všechny běžné lidské emoce - byl stejný jako my, kromě hříchu. Zkouším si představit jeho chování - třeba v diskusích, podobných těm našim...

Je asi vždycky třeba se na prvním místě modlit, protože všichni jsme na cestě - v tom jsme všichni bratry a sestrami. Potřebujeme modlitbu druhých.

Jestliže začne v komunikaci převažovat "utloukání se biblickými argumenty", stává se z rozhovoru podivná mechanická činnost - a za chvíli už také třeba nikdo nenaslouchá - jen "argumentuje".

Přestože je tohle můj úplně první příspěvek, chci v něm poprosit: pojďme se za sebe především modlit. Modlitba - a jen ona - dokáže nakonec ty, kteří hledají Pána, dovést do oné jednoty, která byla na počátku. Do oné jednoty, o kterou Ježíš prosil při Poslední večeři: "...Aby všichni byli jedno..."
To, co následovalo dál, byly často dějiny lidských ambicí a hříchů na všech stranách, u všech stále víc se množících církví, církviček atd., které se bohužel od oné Ježíšem zmíněné jednoty stále více vzdalovaly... Nikdo, vůbec nikdo nezůstal bez viny na rozdělení, které (k velké ďáblově radosti) postihlo křesťany.
Ale třeba na příkladu, jakým je komunita v Taizé ve Švýcarsku, je vidět, že křesťany tolika různých vyznání dokáže sjednotit společný život v modlitbě - to, že těmto v lásce žijícím lidem Bůh žehná, je evidentní.

Všichni jsme na cestě - měli jsme rozdílné startovní čáry, prošli jsme odlišným hledáním, často byla cesta pěkně zasekaná...Tohle je třeba také respektovat.

Je moc dobře, že se tady objevují biblické argumenty - člověk nemůže nehledat pravdu, hledá-li opravdově Boha. Pravda bez lásky by ale byla fanatismem (se kterým máme důvěrnou zkušenost). Na druhou stranu: láska bez pravdy by bylo něco skutečně mělkého až bezobsažného - cosi ve stylu dnešního nezávazného "hledání" ve stylu New age, kde je možné už úplně všechno.
Chtěl bych se sám pokusit, pokud budu vstupovat do diskuse, o to, abych dokázal udržet právě v oné důležité rovnováze pravdu a lásku.

Takže: Pozdrav Pokoje a Lásky vám všem, pojďme se prosím pokusit o znovunalezení té dávné ztracené jednoty v Kristu.

Josef, bratr a katolický křesťan
josef poutník
josef poutník

Male Poeet p?íspivku : 71
vztah k organizaci : mé "cv" je na vlákně "Cesta člověka"
Reputace : 0
Body : 73
Registration date : 17. 09. 11

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 6 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Bulhar 17/9/2011, 20:38

Wittnesi,i kdyby vylučování za jiné názory než VRO byla církevní klatba,podle našeho sboru mohu posoudit,že snad všichni to myslí upřímně a byli by nejradši,
kdyby se ti lidé vrátili.
Máš pravdu v tom,že organizace křestanů v 1.století byla asi trochu jiná než dnes NSSJ.
Taky mi děláte se Zbyškem radost jako Styvimu,jak jste byli na sebe ,hodní'.
Josef Poutník napsal pravda a láska v rovnováze,něco na tom je.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 6 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  zbysek 17/9/2011, 23:29

Bulhar napsal:podle našeho sboru mohu posoudit,že snad všichni to myslí upřímně a byli by nejradši, kdyby se ti lidé vrátili.
No, k čemu bych něco takového přirovnal... Když někdo pozná skutečnou pravdu, nemůže se vrátit zpět ke lži. Asi tak nějak to je. Z toho i plyne, kdo se může vrátit...

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 6 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  witness 18/9/2011, 16:11

Bulhar napsal:
Wittnesi,i kdyby vylučování za jiné názory než VRO byla církevní klatba,podle našeho sboru mohu posoudit,že snad všichni to myslí upřímně a byli by nejradši, kdyby se ti lidé vrátili.
Věřím Ti to, oznámení o znovupřijetí se ve sborech SJ vždy setká vesměs s kladnou odezvou, ale to na faktu církevní klatby (zejména v případě vyloučení za jiný názor než prezentuje VRO) nic nemění.
Já jsem se např. za celou éru, kdy jsem byl starším sboru SJ a byl docela často používán pro právní jednání jak ve svém, tak i v jiných sborech, nikdy nesetkal s požadavkem na znovupřijetí do sboru u někoho, kdo od SJ odešel nebo byl vyloučen na základě toho, že se jeho biblické poznání již neslučovalo s naukou o jediné pravé organizaci a oprávněnosti věrného a rozvážného otroka.

Setkal jsem se jen s případem, kdy se jednou na Památnou slavnost přišla podívat vyloučená sestra (za jiné názory než má VRO) proto, že ve sboru měla matku a babičku (stále zůstávající SJ).
Samozřejmě ji nikdo nepozdravil ani jí nevěnoval pozornost (a to včetně mě, který jsem též bedlivě jako starší a člen právního výboru, který ji vyloučil, sledoval, zda se s ní někdo nebude bavit - nebavil se s ní nikdo, kdyby ano, hned bych býval inicioval první varovný rozhovor s takovým člověkem).

Jinak ta bývalá sestra přišla ve vší slušnosti, myslím, že dokonce i zpívala ze zpěvníku, naslouchala proslovu, nikoho neprovokovala, tiše přišla, tiše odešla
....... a všichni jsme ji ignorovali.
(pozn. - ani ona o znovupřijetí mezi SJ nikdy nepožádala)
Dnes to beru tak, že jsem sám aktivně a iniciativně dohlížel na to, aby církevní klatba byla dodržována a takovou klatbu jsem považoval za jasný výsledek Božího vedení.
Jsem vděčen, že tyto časy už jsou pryč.


witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 6 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  JAREKzRybenu 19/9/2011, 01:08

josef poutník napsal:Je moc dobře, že se tady objevují biblické argumenty - člověk nemůže nehledat pravdu, hledá-li opravdově Boha. Pravda bez lásky by ale byla fanatismem (se kterým máme důvěrnou zkušenost). Na druhou stranu: láska bez pravdy by bylo něco skutečně mělkého až bezobsažného - cosi ve stylu dnešního nezávazného "hledání" ve stylu New age, kde je možné už úplně všechno.

S tím souhlasím, vítej Josefe Smile
JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 6 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Anonymní 19/9/2011, 12:20

Přátelé.

Kdyby byla pravda, že Pán, když byl na zemi, byl vlastně "Bohočlověkem", neměli bychom o tom zprávu? Byl snad Adam "Bohočlověk"? Jestli ne, tak oběť Pána nebyla odpovídající k tomu, co se stalo v Edenu. Myslet si, že Jeszu byl součastně člověk a Bůh, není biblicky doložitelné, je to jen tradice a přání určitých lidí či skupin.

Hezký den

yxoxs

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 6 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  zbysek 19/9/2011, 13:04

yxoxs napsal:Kdyby byla pravda, že Pán, když byl na zemi, byl vlastně "Bohočlověkem", neměli bychom o tom zprávu? Byl snad Adam "Bohočlověk"? Jestli ne, tak oběť Pána nebyla odpovídající k tomu, co se stalo v Edenu.
Srovnání Adama s Ježíšem tak, jak to činí SV, je fatálně chybné. Samozřejmě včetně vývodů, které se z takového srovnání dělají.

Ježíš si totiž vzpomněl na svou předlidskou existenci a dělal zázraky z přímé Boží moci. Nic takového u Adama nenalézáme. Budeme-li tyto skutečnosti ignorovat, dostaneme falešný obraz Ježíše a jeho poslání zde na zemi.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 6 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Bulhar 19/9/2011, 14:09

Zbyšku,zázraky uzdravování a vzkříšení dělali i apoštolové v 1.století,a přesto to
z nich také nedělá Bohy.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 6 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  zbysek 19/9/2011, 14:14

Bulhare, já jsem reagoval na srovnání Adama a Ježíše. Že měl Ježíš zcela unikátní vlastnosti a schopnosti, které neměl ani Adam, ani apoštolové, snad popírat nebudeš?

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 6 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Bulhar 19/9/2011, 14:41

To nepopírám,Ježíš měl zcela unikátní vlastnosti i schopnosti,to máš pravdu.Avšak to nemusí nutně znamenat,že je také Bohem.Ježíš sám se ani k Bohu nepřirovnával,spíš naopak:

Lukáš 18:19 - Nikdo není dobrý,pouze jeden,Bůh.
Jan 14:28 - Otec je větší než já.

A jak napsal yxoxs,mohla by být vůbec za člověka Adama výkupní obět Boha(Bohočlověka)Ježíše? To by přece nebylo srovnatelné.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 6 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Anonymní 19/9/2011, 14:55

Přátelé.

Ahoj Zbyšku, nevím proč mě stále spojuješ se SV, ale chápu, je to tvůj dojem. :-)

Nic svědkovského jsem neměl namysli, neříkám to já, ale Písmo!

Ale mohu se mýlit, možná někdo kdo tam byl, tak nám o tom řekne, jak to bylo nebo jak to bylo myšleno, že?

Když by bylo pravdou, co tvrdíš ty Zbyšku, pak jak chápeš tyto verše?

Fp 2, 6Ačkoli sdílel Boží podstatu,
na své rovnosti s ním netrval.
7Místo toho se vzdal sám sebe:
přijal podstatu služebníka,
vzal na sebe lidskou podobu.
8Ocitl se v těle jako člověk,
ponížil se a byl poslušný,
a to až k smrti – k smrti na kříži!

Ano, byl Syn Boží, ale to byl Adam taky! Společnou mají svoji fyzičnost, že Jeszu dělal zázraky díky DS, jej nedělalo "Bohočlověka", nebo ano?

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 6 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  zbysek 19/9/2011, 15:15

yxoxs napsal:Ahoj Zbyšku, nevím proč mě stále spojuješ se SV, ale chápu, je to tvůj dojem. :-)
Nespojuju, jen ukazuju na omyl takového srovnávání.

Když by bylo pravdou, co tvrdíš ty Zbyšku, pak jak chápeš tyto verše?

Fp 2, 6Ačkoli sdílel Boží podstatu,
na své rovnosti s ním netrval.
7Místo toho se vzdal sám sebe:
přijal podstatu služebníka,
vzal na sebe lidskou podobu.
8Ocitl se v těle jako člověk,
ponížil se a byl poslušný,
a to až k smrti – k smrti na kříži!

Ano, byl Syn Boží, ale to byl Adam taky! Společnou mají svoji fyzičnost, že Jeszu dělal zázraky díky DS, jej nedělalo "Bohočlověka", nebo ano?
Ačkoliv sdílel Boží podstatu - jaký člověk může prohlásit totéž? Adam snad? Asi sotva, že? Kdo přešel do lidské podoby z předchozí existence? Adam? Nikoliv. Kdo na sebe vzal lidskou podobu? Anděl, nebo jedna z Božích osob? Ježíš je tedy v nebi Bůh, na zemi člověk. Terminus technicus - bohočlověk. A Ježíš o tom věděl, tedy aspoň se to o něm píše.

Ty rozdíly jsou tak zásadní, že prostě Adama s Ježíšem nelze srovnávat.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 6 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Anonymní 19/9/2011, 15:27

Přátelé.

Jinak, může Bůh zemřít? Kdyby Jeszu byl "Bohočlověk", bylo by vůbec možné ho zabít?
Ještě jednou, já Adama s Jeszu nesrovnávám, to dělá Písmo!

Z čeho nás tedy Jeszu vykoupil? A bylo vůbec z čeho, když Adama a Jeszu nic nespojuje?

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 6 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  zbysek 19/9/2011, 16:08

yxoxs napsal:Jinak, může Bůh zemřít? Kdyby Jeszu byl "Bohočlověk", bylo by vůbec možné ho zabít?
Ježíše v jeho lidské podobě zcela zjevně bylo možné zabít. Původem je přece Boží podstaty, ztělesněním byl člověk. Vždyť to jasně můžeš číst v tom, cos tu citoval.

Ještě jednou, já Adama s Jeszu nesrovnávám, to dělá Písmo!
Ale nikoliv tak, jak to dělá například SV. Ta jde ve srovnání daleko za rámec toho, co lze číst v Bibli.

Z čeho nás tedy Jeszu vykoupil? A bylo vůbec z čeho, když Adama a Jeszu nic nespojuje?
Ř 5:15 "S milostí tomu však není tak jako s proviněním. Proviněním toho jediného, totiž Adama, mnozí propadli smrti; oč spíše zahrnula mnohé Boží milost, milost darovaná v jediném člověku, Ježíši Kristu."

Ř 5:18,19 "18 A tak tedy: Jako jediné provinění přineslo odsouzení všem, tak i jediný čin spravedlnosti přinesl všem ospravedlnění a život.
19 Jako se neposlušností jednoho člověka mnozí stali hříšníky, tak zase poslušností jednoho jediného mnozí se stanou spravedlivými."

Zatímco Adam uvalil na lidi břemeno smrti, Ježíš nás této zátěže zbavil. V tom je Ježíš protějškem Adamovi.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 6 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 6 z 18 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 12 ... 18  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru