Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

+36
Melissa
lorak
frodobagin
drobeček
JAREKzRybenu
josef poutník
Styvi
sazeč
Bulhar
kolíček08
Mezek
oneironaut
Alea
bubu
Milan Duhaj
Martin Cibulka
Tonda Vlas
witness
kovboj
Jan Vitko
Alžběta
jája
PETRONELLA87
Černá ovce sboru
Jesen
gayangel
Eliška
Old.Stloukal
Karmen
Hvězdlický
Jirka z P. (queens)
Matěj Telam
Radim
hanala
zbysek
Pasach
40 posters

Strana 5 z 18 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11 ... 18  Next

Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 5 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  witness 14/9/2011, 22:56

Bulhar napsal:Až do Kristova příchodu si nikdo,ani vedoucí sbor netroufne říci-ten je odsouzen k smrti.
Nanejvýš se dá říct-pokud nebude činit pokání a nezmění se,bude odsouzen ke smrti.A to platí i u vrahů,opilců,cizoložníků,smilníků aj.
To máš pravdu, Bulhare, samozřejmě, z toho ale vyplývá, že

a) stav těch, co odešli od SJ, a to bez ohledu na důvod odchodu, je srovnatelný se stavem vrahů,opilců,cizoložníků,smilníků

b) stav odpadlíků od SJ vede ke smrti, pokud v něm setrvají a nebudou činit pokání, což je ale stejné jako tvrdit, že takový stav je ve své podstatě smrtonosný a jen únik z tohoto stavu, neboli návrat do organizace SJ, je
jediná možnost, jak nastoupit cestu života.

Samozřejmě jedna věc je uplatnit biblické důvody k vyloučení a pevně a biblicky se vyhranit vůči vrahům, opilcům a cizoložníkům, ale úplně jiná věc je
nastavit nebiblická, zcela lidská církevní měřítka a podle nich posuzovat.

To je potom zcela regulérní církevní klatba, zcela srovnatelná s klatbou na kacíře ve středověku.

Např. ten, kdo pochopil, že věrný a rozvážný otrok
je samozvaně přisvojená funkce vedoucího sboru SJ a kvůli tomu se rozhodl odejít od SJ, se logicky nemůže nikdy k SJ vrátit, i kdyby chtěl, protože by mu to nikdo neumožnil.

Při jednání o znovupřijetí by totiž vyloučený vždy dostal základní otázku, zda činí pokání ze svého hříchu a napravil své smýšlení, což by znamenalo činit pokání z toho, že znevážil postavení věrného a rozvážného otroka a opět si plně uvědomil jeho biblickou a právoplatnou úlohu.

Určitě vnímáš, že je rozdíl mezi činěním pokání ze smilstva a činěním pokání z toho, že jsem se biblicky v té či oné otázce dostal dál. Z toho nejde pro normálního člověka činit pokání.

A tak doktrína společnosti v podstatě sama uzavírá cestu zpět těm, kdo SJ opustí na základě svého nově nabytého biblického přesvědčení v rozporu s doktrínou společnosti a je úplně jedno, že onen vyloučený nebo odejitý jinak žije řádným morálním křesťanským životem.

Otevřený nebo odhalený nesouhlas s oficiálními naukami SJ vždy vede k tomu, že se proti ,,provinilci´´ dříve či později zakročí, a nebere se vůbec v potaz, zda provinilec má z biblického hlediska pravdu či zda chce nebo nechce být nadále SJ.
Pokud dojde k vyloučení a vyloučený je nadále věrný biblickému přesvědčení, které poznal, nemůže se, i kdyby sebevíce chtěl, vrátit zpátky k SJ (čistě teoreticky) a proto se (z pohledu SJ) nemůže stát tím, kdo je hoden záchrany.
Takže je to sama organizace SJ, která definuje smrtonosné prostředí vně
skupiny, sama tam vyhání ty, co se opováží polemizovat a sama jim brání, aby se vrátili nebo se i chtěli vrátit.
A svobodná vůle člověka v rámci biblických měřítek nehraje žádnou roli.
Stručně řečeno: Přijmi a uznávej cokoliv, co napíšeme v našich publikacích
a je nám úplně jedno, jestli to dle tebe biblické je nebo ne.
Jen u nás je totiž věčný život a pokud ho chceš, tak se řiď tím, co ti píšeme
a věř tomu, čemu dle nás máš věřit.
A pokud ti naše oficiální nauky nebudou po chuti a přijde se na to, potáhneš k opilcům a smilníkům a jestli budeš někdy škemrat o návrat, však my si tě proklepneme, jestli jsi přišel k rozumu, a pokud ne, máš smůlu...
Bulhar napsal:Já vím,v tom jste s wittnesem zajedno,poprvé na stejné vlně.Kdyby jsi byl v Brooklynu,řekl,co jsi zač,neodsoudili by tě na věky,tomu nevěřím.
Pokud by jakýkoliv odpadlík šel do Brooklynu k vedoucímu sboru vyprávět o svém životě, stačila by pouze zmínka o tom, že je odpadlík a nikdo by se s ním dále nebavil, natož zkoumal, proč od SJ odešel.
Jestli tohle není princip středověké klatby, pak už nic.
PS - Já jsem také v dobách svého přesvědčení o jedinečnosti a výlučnosti SJ
považoval všechny odpadlíky za nevděčný lidský hnůj a v srdci jsem jimi pohrdal (a s gustem u právních výborů takové lidi vylučoval) a troufám si říci, že mě k tomuto postoji hodně ,,pomohly´´ články v publikacích SJ, které jsem bez výhrad přijímal za své.

bubu napsal:Alea, ako sa moze bývalá priekopnicka vratit do toho hnusneho "sveta" ......
A Bubu, jak se může zcela přesvědčený SJ pohybovat na fóru mezi hnusnými odpadlíky, které bys neměl ani zdravit, natož s nimi komunikovat?

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 5 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  zbysek 14/9/2011, 23:13

Alea napsal:že je v tom určitá přirozenost člověka...že člověk byl stvořen pro "vyšší oblasti" než je naše zem...
Proto mám taky tak obrovské problémy se svědkovským pojetím světa, protože to tlačí lidem do hlav falešnou, naprosto cizí přirozenost. Já nevím, možná jsem příliš zatížený osobními zkušenostmi, určitým okruhem znalostí, a co já vím čím dalším. Ale třeba když jim to zkusíš podat nějak ty? Snad to pomůže?

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 5 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Alea 15/9/2011, 00:12

zbysek napsal:
Alea napsal:že je v tom určitá přirozenost člověka...že člověk byl stvořen pro "vyšší oblasti" než je naše zem...
Proto mám taky tak obrovské problémy se svědkovským pojetím světa, protože to tlačí lidem do hlav falešnou, naprosto cizí přirozenost. Já nevím, možná jsem příliš zatížený osobními zkušenostmi, určitým okruhem znalostí, a co já vím čím dalším. Ale třeba když jim to zkusíš podat nějak ty? Snad to pomůže?

Chápu Tě, máš špatné zkušenosti a asi i nemilé vzpomínky...to já konečně taky, ale snažím se na ně zapomenout a radovat se z toho, co je přede mnou, protože je to mnohonásobně větší, než to, co jsem zažívala dřív. A ošklivé vzpomínky u mne teď vyvažuje nynější radost a štěstí z Pána.

Když dneska vidím SJ ve službě, tak už necítím hořkost jako dřív, ale je mi jich spíš líto. A když mě osobně neznají, snažím se s nimi popovídat, říct jim nějaký verš k zamyšlení, hlavně o Kristu apod., ale nejsem si jistá, že to pomůže.

Těžko říct, Zbyšku, co SJ může pomoct, možná když se jim budou v jejich službě rozdávat traktáty bratra Janči, které má na rozcesti.org. Možná občasné rozmluvy zde a jinde...ale když je někdo opravdu "kovaný SJ", jako třeba můj táta, člověk s tím nic nesvede.

Snad mohou pomoct jedině opakované modlitby k Pánu konkrétně pronášené za SJ, protože nikdo jiný než Pán jim neotevře oči...i nám přece otevřel oči on a my začali přemýšlet....Já se za ně modlím a tímto mne napadá, že kdyby ses chtěl připojit nebo i někdo další, kdo si to tu čte a cítí to stejně, prosím, spojme se za ně v modlitbách! Potřebují to, opravdu potřebují a není nikdo silnější než Pán!
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 5 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  zbysek 15/9/2011, 09:06

Alea napsal:Chápu Tě, máš špatné zkušenosti a asi i nemilé vzpomínky...to já konečně taky, ale snažím se na ně zapomenout
To ani tak ne, jako spíš se tu objevil problém v jiných vláknech, například Boží záměr se zemí. Když jsem tam začal hlásat myšlenku, že není Božím záměrem věčný život člověka na této planetě, ale naše existence zde má nejspíš zcela jiný důvod, některé chytil málem amok. Za symptomatické považuju, že tito jsou nějak svázáni s naukami SV, resp. nějakým způsobem je přijímají za své, minimálně v této otázce.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 5 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  sazeč 15/9/2011, 10:11

Zbyšku, měl bys myslet na lásku a ne připomenout staré šrámy. Navíc nesouhlasím s tvým názorem v některých věcech stejně s Witnessem a dalšími neznamená oddělení se od Boha, ale snažím se s nimi vyjít v dobrém. Přehnals.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 5 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  zbysek 15/9/2011, 10:22

sazeč napsal:Navíc nesouhlasím s tvým názorem v některých věcech stejně s Witnessem
Nesouhlas se dá vyjadřovat i jinak, než označováním za fašistu a podobně...

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 5 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Anonymní 15/9/2011, 11:57

Přátelé.

Jak to tu čtu, co se tu rozvinulo, víc a víc mě to utvrzuje v tom, že je jedno v jaké "lidské" organizaci kdo je, protože ve světě má pšenice růst pospolu s koukolem. Proto se tu přou jak SJ, tak katolíci nebo z jiného vyznání. Jistě, taky vnímám, že celá bible tedy SZ a NZ popisují řešení situace v Edenu, přes nebeské království. Ale výrok "tvořím nové nebe a novou zemi" naznačuje, že v nějakém směru tu bude zachováno jak nebe, tak i země, ne? Sice já v tom vidím až druhý krok, o kterém toho moc nevím, jen v náznacích, ale i o prvním kroku se vedou velké diskuze, a nedivím se tomu, protože i když to je jasné, viz SJ aj., se ukazuje ne až tak moc, že?

I když druhý krok-nové nebe a nová země, ale jak tomu rozumíte?

Díky

yxoxs

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 5 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  zbysek 15/9/2011, 12:13

yxoxs napsal:Ale výrok "tvořím nové nebe a novou zemi" naznačuje, že v nějakém směru tu bude zachováno jak nebe, tak i země, ne?
...
I když druhý krok-nové nebe a nová země, ale jak tomu rozumíte?
Tohle patří do jiného vlákna a také je to tam pitvané.

Zde jsem chtěl hlavně ukázat na to, jakým problémem trpí hodně sektářů (SJ jimi jsou) - a to nedostatkem skutečné lásky. Když se člověk nechá unést vztekem kvůli tomu, že někdo má zcela jiné pojetí některých věcí, udělá z oponenta hnedle nepřítele, o čem to svědčí? To je to, co vytýkám svědkům - VRO je neučí lásce, ale naopak ryzí nesnášenlivosti.

Vím velmi dobře o čem píšu, protože v tomto směru mám také určité problémy. Někdo tu lásku má v sobě přirozeně, někdo se jí musí učit. Běda však těm druhým, když se dostanou do spárů VRO...

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 5 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Bulhar 15/9/2011, 12:20

Wittnesi,k tvému komentáři-to co píšeš je v podstatě pravda,avšak jelikož SJ pod
vedením VRO jsou přesvědčeni o jediné pravé Boží organizaci(ted nechci řešit,jestli
to tak je nebo není),tak v podstatě je logické,že nesouhlas s naukami = vzpoura proti Bohu,a je za to vyloučení,pokud ten dotyčný svůj postoj nezmění.Je to stejné jako když Korach byl potrestán za vzpouru proti Mojžíšovi,což byla vzpoura i proti Jehovovi.Tak to vnímá kdokoliv ze SJ,z tohoto pohledu je vylučování správné.Já to ted nechci hájit,jen ukázat na důvod,i když to vlastně všichni,co tu jsou na diskuzi vědí,znají myšlení SJ,takže jsem nenapsal nic nového.
Yxoxsi,na tvuj námět nová nebesa a nová země odpovím=nová vláda v nebi
a nové poměry na této obnovené zemi,takže také pro tebe a jiné nic nového,
jelikož nauky SJ dobře znáte.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 5 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Bulhar 15/9/2011, 12:24

Zbyšku,a nemáš problém s odpouštěním?Avšak mohu se mýlit.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 5 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Anonymní 15/9/2011, 12:32

Přátelé.

No, právě!!!

Tak se pojďme pobavit o biblických důkazech a ne lidských argumentech!

Když jsi v "lidské" organizaci, víc převažují lidské argumentace než biblické důkazy, proto nejsem, a věřím tomu, že ani Pán nic takového nepožaduje, v žádné ze současných organizací, protože Jeszu Pomazaný, když zavolá, tak ti jeho, bez rozdílu kde v ten okamžik budou, ho uslyší a půjdou za ním. Proto věřím, že ani Jeszu nebude řešit, kde kdo je, protože to není podstatné, co je podstatné, na to si musíme odpovědět ve svém nitru, každý sám, že? :-)

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 5 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Bulhar 15/9/2011, 12:38

A jak se dívat na biblický důkaz,že v 1.století tady Bůh svou organizaci měl,proč by ji tedy nemohl mít i v posledních dnech před druhým příchodem Krista?

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 5 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  zbysek 15/9/2011, 12:40

Bulhar napsal:Zbyšku,a nemáš problém s odpouštěním?Avšak mohu se mýlit.
Zrovna s tímto ne. Co jsem popsal, vnímám však jako systémovou chybu, na kterou prostě nemohu neupozornit. Že mi například witness naprosto nekřesťansky spílal, je mi zcela ukradené. Ale činím si z toho závěry. Je to v kontextu s tím, jakým způsobem se SV vyjadřuje o jiných křesťanech. Ta nesnášenlivost tam prostě je.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 5 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Bulhar 15/9/2011, 12:55

Avšak wittness dokázal i mnohokrát pochválit,i uznat chybu.Kromě toho,i kdyby to
tak bylo,že VRO a NSSJ učí nesnášenlivost(JÁ SI TO NEMYSLÍM),tak wittness,jak čtu jeho komentáře už VRO neuznává.Navíc i v Bibli jsou záznamy,jak věrní Boží
služebníci někdy ujeli(což samozřejmě není omluvou pro špatné jednání a chování).

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 5 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Alea 15/9/2011, 13:22

zbysek napsal:
Alea napsal:Chápu Tě, máš špatné zkušenosti a asi i nemilé vzpomínky...to já konečně taky, ale snažím se na ně zapomenout
To ani tak ne, jako spíš se tu objevil problém v jiných vláknech, například Boží záměr se zemí. Když jsem tam začal hlásat myšlenku, že není Božím záměrem věčný život člověka na této planetě, ale naše existence zde má nejspíš zcela jiný důvod, některé chytil málem amok. Za symptomatické považuju, že tito jsou nějak svázáni s naukami SV, resp. nějakým způsobem je přijímají za své, minimálně v této otázce.

Ano, to máš Zbyšku pravdu, já tam také spatřuji tyto věci - již jako malá jsem uvažovala nad tím, proč je mezi SJ taková a nepřeháním když řeknu nenávist vůči katolíkům a jiným církvím. A jaksi mi to nesedělo s tím, když o sobě SJ na sjezdech prohlašovali jak "mají lásku a jsou praví křesťané." Ne, opravdu to nesedí.

Na druhou stranu se oprvadu nelze na jednotlivce zlobit - pokud to seženu, dám to sem, pokud ne, podívejte se zájemci prosím na knihu o sektách a o mentálním naprogramování, dá se vygooglit. Tam jsem si uvědomila, že to, co se děje u SJ, totiž že pravdy VRO přejímají za své a tudíž si OPRAVDOVĚ a ZE SRDCE myslí, že ty názory jsou jejich, se děje i v jiným sektách - např. Moonovci apod. Zajímavé taky je, že KAŽDÁ z těchto sekt se domnívá, že je JEDINÁ PŘIJATELNÁ Bohu. Když najdeš tyto aspekty a uvědomíš si, že ti lidé jsou vlastně "naprogramovaní" jako PC, nemůžeš se na ně zlobit.

Nejprve se musí "odprogramovat" a pak je možná debata. Pokud to najdu, pošlu ti to. Proto si myslím to,co jsem napsala: LITUJME JE, NEBOŤ NEZNAJÍ PÁNA, ODPUSŤME JIM ZA TO, CO NÁM PROVEDLI, MILUJME JE, NEBOŤ JSOU NAŠIMI BRATRY A MODLEME SE ZA NĚ, ABY JIM PÁN OTEVŘEL OČI.

P.S. Pro další: Pokud se dle Bible Země se "sykotem roztaví" a Ježíš řekne "nebe a země pominou ale má slova ne", musíme v nové zemi a novém nebi spatřovat skutečně něco NOVÉHO a tedy PŘETVOŘENÉHO i VE FYZICKÉM SMYSLU, nemyslíte?
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 5 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Styvi 15/9/2011, 13:39

Přeji ti krásný den Bulhare.
Děkuji ti za přízeň kterou jsi mi projevil - vážím si toho.
Víš já si velice rád přečtu názory které tady jsou prezentovány. Někdy bych i rád reagoval - ale když třeba
vidím jak se v některých komentářích projevuje hořkost a nedobré emoce - tak raději nekomentuji.
Některé reakce na některé názory jsou nepřiměřené a nesvědčí ani o ničem dobrém. Hořkost nikomu neprospívá.
Čtu mnoho názoru - které bych třeba asi osobně nepodpořil - ale vnímám je jako názor - na který má každý právo.
A nelíbí se mi když vidím jak někdo třeba nepatřičně bojuje proti tomu názoru. Bůh nám dal rozum a tak se snažíme
ho používat a někdy se nám to daří líp - někdy hůř. Ale ponižovat a urážet někoho pro jeho názor není ani křesťanské
a ani správné. Já dokážu pochopit ,že někdy někoho názor nadzvedne - ale hned na to reagovat emočně není zrovna
nejlepší volba. Proto nemám opravdu chuť se někdy pouštět do debaty. Já nemám potřebu někoho přesvědčovat o
správnosti svých myšlenek a nebo někomu jeho názory vyvracet. Pravdou ale je ,že je tady díky Bohu hodně hodných
lidí a baví se velice rozumně. Rád si čtu jejich názory a mnoho krát je vnímám jako osvěženi.
Já ale věřím ,že se mezi některými diskutéry situace časem urovná a ,že budou i respektovat své názory a myšlenky.
Nemusí s názory souhlasit - ale respektovat jako názor jiného - by měl každý. Vždyť i názory se časem s poznáním
mění a reviduji. Mám zato ,že každý rozumný člověk na základě nového poznání dokáže své názory změnit. Někdy stačí
jen dobrá vůle vůči jinému a hned se dá jinak diskutovat a je pak taková diskuze plodná a zajímavá.

Přeji ti hezké chvíle a požehnání Styvi


Styvi
Styvi

Male Poeet p?íspivku : 450
Age : 64
vztah k organizaci : Už žádný
Reputace : 2
Body : 451
Registration date : 30. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 5 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Anonymní 15/9/2011, 14:09

Přátelé.

Chápu, že jsme na fóru o SJ a SV a naukách a životě současných i bývalých SJ, ale toto téma je nešťastně zvoleno, ne proto, že by SJ toho měli málo, ale spíš mě zaujala myšlenka, jestli křesťan má někomu něco vytýkat, když si myslím, že celkem máme za to, že pšenice a koukol roste pospolu, tak každá skupina má do jisté míry, máslo na hlavě. Tady bych použil zásadu nebo pravidlo, s polenem a třískou v oku, nemyslíte? :-)

S čistým svědomím, jak SJ tak i my bývalí SJ nebo odejití či vyloučení, ale i ti z jiných vyznání, máme právo cokoliv vytýkat druhým???!!! Myslím si, že nikoli! Ale, co můžeme nebo máme je upozorňovat, protože tak jako milující rodič varuje či informuje své děti, tak po vzoru Jeszu Pomazaného, by toto měli dělat ve světle "trám a tříska" s uvážením vůči svým bližním také.

Proto by mělo jít o formu, než jen cílenost na jednu skupinu, i když si uvědomuji, kde jsme na diskuzi, že?

Proto jsem rád, že i přes tento fakt, díky těm, kteří jsou z jiných vyznání než od SJ nebo katolíků, se toto děje v jejich komentářích, ale přesto, JE SKUTEČNĚ VHODNĚ VOLEN NÁMĚT TOHOTO VLÁKNA?

Hezký den všem

yxoxs

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 5 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Bulhar 15/9/2011, 14:11

Zdravím tě Styvi,naprosto chápu,co jsi napsal.U tebe je cenné,že tvé komentáře,i když nejsou tak časté,mají v sobě moudrost,pokoru,a tolerantnost.Takže nezáleží
vlastně na množství,ale kvalitě.Mě si hodně pomohl,ani o tom nevíš,dodnes z toho čerpám.To,že jsem chtěl,aby jsi zase napsal nějaký příspěvek bylo to,že jsem se na něj prostě těšil.
Také ti přeji mnoho požehnání,hezký den.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 5 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  zbysek 15/9/2011, 14:11

Alea napsal:Když najdeš tyto aspekty a uvědomíš si, že ti lidé jsou vlastně "naprogramovaní" jako PC, nemůžeš se na ně zlobit.
Vůbec nejde o to, že bych se nějak zlobil na jednotlivce (byť mě třeba něčím krátkodobě vytočí). Ale na kom jiném než na jednotlivcích mám ukázat jisté deformace, které získali právě působením sekty?

Když vidím, jaká zloba se z některých lidí dokáže vyvalit jen proto, že někdo má zcela odlišný názor, je ta zloba člověku vlastní, nebo je aspoň z části implantovaná? Je jasné, že když se sejdou tyto dva faktory pospolu, je to děs běs. Na základě osobních zkušeností jsem přesvědčen o tom, že VRO takovou zlobu silně podporuje - tedy zlobu proti všemu odlišnému. Mou vlastností je, že takovou zlobu dokážu velmi rychle vyprovokovat. Teď je otázkou, zda je to správně nebo ne. Hmmm...

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 5 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Alea 15/9/2011, 14:23

zbysek napsal:
Alea napsal:Když najdeš tyto aspekty a uvědomíš si, že ti lidé jsou vlastně "naprogramovaní" jako PC, nemůžeš se na ně zlobit.

Když vidím, jaká zloba se z některých lidí dokáže vyvalit jen proto, že někdo má zcela odlišný názor, je ta zloba člověku vlastní, nebo je aspoň z části implantovaná?

Myslím, že není vlastní, protože třeba i u mne byla, jak píšeš, implantovaná a reality daleká...Když není vlastní, odejde poté, co přijde Duch...a snad přijde, snad.... Very Happy
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 5 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Anonymní 15/9/2011, 14:31

Přátelé.

Aleo, a Duch přijde před nebo až následně, kdy ta implantovaná zloba odejde? :-)

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 5 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Alea 15/9/2011, 14:35

yxoxs napsal:Přátelé.

ale spíš mě zaujala myšlenka, jestli křesťan má někomu něco vytýkat, když si myslím, že celkem máme za to, že pšenice a koukol roste pospolu, tak každá skupina má do jisté míry, máslo na hlavě. Tady bych použil zásadu nebo pravidlo, s polenem a třískou v oku, nemyslíte? :-)

yxoxs

Souhlasím s Tebou, yxoxs, každý má své názory a můžeme je respektovat, to ano. Otázkou ale je, jestli je na to konto každý názor správný. Už před časem jsem měla pocit, že se tady vlastně všichni nechtěně víc přeme, než si pomáháme a chtěla jsem sem přestat chodit, protože mne to skličovalo. A já se nechci s nikým přít.

Ale pak mne napadlo, zda Ježíš mlčel a měl takový benevolentní postoj kupříkladu vůči farizeům. Řekl jim třeba : "Ano, vždyť vy vlastně posloucháte zákon Mojžíšův a ten je od mého Otce, takže v pořádku, mějte si každý svůj názor na základě zákona a jednejte jak uznáte za vhodné..."? ???

Ne, když bylo třeba, Ježíš se v duchu lásky ozval, ukazoval jim Boží cestu a když bylo třeba, pořádně se do nich opřel a označil je za "plemeno zmijí". Protože BRAL FARIZEŮM JEJICH PRAVDY, proto jej NENÁVIDĚLI. A proto jej také zabili, protože se jim nehodilo co kázal.

My nejsme jako Ježíš, ale musíme kázat stejně otevřeně. I Štěpán se nestyděl říkat pravdu nahlas, i přesto, že si oni před jeho slovy ZACPÁVALI UŠI!! Ukamenovali jej. Protože Štěpán MLUVIL a Pán Ježíš PŘIŠEL, proto se ze zarytce Saula stal Boží apoštol.

Kdyby dnes někdo Svědkům řekl, že vidí "otevřené nebe a JK po pravici Boží" nevím nevím, jak by se tvářili...asi by řekli něco o spiritismu...

Ale naprosto s Tebou souhlasím v tomto: NESMÍME SOUDIT. Ale říci svůj názor a Biblickou pravdu, to je podle mne NUTNOST a POVINNOST křesťana. Protože kdybys třeba - jen pro příklad - u Buddhistů mlčel a nesdělil jim co říká Bible, ale řekl bys, že každý má právo na svůj názor - vesele by meditovali dál....a kdo by pak měl "jejich krev na své hlavě", kdybys mlčel?

(Ale možná jsem Tě pochopila špatně).
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 5 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Alea 15/9/2011, 14:38

yxoxs napsal:Přátelé.

Aleo, a Duch přijde před nebo až následně, kdy ta implantovaná zloba odejde? :-)

Otázka k zamyšlení.... Very Happy
možná před....ale mám pocit, že teprve až odejde zcela, slyší jej člověk jasněji...co myslíš ty?
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 5 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Bulhar 15/9/2011, 15:26

Aleo,ty texty ze včerejška u Hebrejců,Matouše a Lukáše jsem si četl,rád bych se
tě zeptal na tvůj názor na texty Žalm:37:29,Matouš 5:5(mluví se jen o zemi,ne o nové zemi).Díky za tvé texty a případnou odpověd na moji otázku.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 5 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Styvi 15/9/2011, 15:38

Milá Aleo.
Přejí ti krásné odpoledne.
Pozorně jsem přečetl tvůj příspěvek o názoru.
Myslím ,že ti opravdu rozumím a je to napsané dobře. Souhlasím s tím ,že je dobře někdy nemlčet a vyjádřit svůj
názor. Ale myslím si též ,že již by asi nebylo dobře člověka s jiným názorem nutit k převzetí názoru který mám.
Ono tolerovat názor - neznamená souhlasit s ním. A vyvracet mu násilím jeho názor by taky asi nikde nevedlo.
Pak si myslím ,že mluvit své názory člověku který není ochoten mě poslouchat a zamyslet se nad tím co mluvím - nemá smysl.
Ta snaha nepadne na úrodnou půdu. Mám zato ,že i k přijetí rozhodnutí - poslechnout si názor jiného a zamyslet se nad ním
musí člověk dozrát. Pak je šance ,že názor splní svůj účel. Pokud člověk nevyzrál - tak se bude jenom hádat a hledat něco k
své podpoře. Pokud se toho nedostává - tak přichází na řadu urážky a ponižování.
Kdybych vzal devět těhotných žen dohromady - tak se dítě stejně za měsíc nenarodí. Vše má svůj čas a musí uzrát.
A taktéž je to i s názorem na Boha a Krista a na duchovní věci. Člověk který by názor o víře a cestě dnes nebyl schopen
přijmout a jedině by se zatvrdil - neznamená ,že až dozraje ,že si mé názory rád neposlechne a popřemýšlí nad nimi.
Prostě - jestli vidím ,že člověk není schopen se nad jiným názorem zamyslet a pořád si zatvrzele vede svou - tak prostě
počkám. Nemělo by to smysl mu něco říkat - nebo po případě ho o něčem přesvědčovat.

Nevím jestli jsem se vyjádřil dost srozumitelně ? Někdy své myšlenky dost dobře nedokáži napsat.
No snad mi porozumíš - jak jsem to myslel - věřím tomu.

Přeji krásné chvíle životem.


Styvi
Styvi

Male Poeet p?íspivku : 450
Age : 64
vztah k organizaci : Už žádný
Reputace : 2
Body : 451
Registration date : 30. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 5 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 5 z 18 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11 ... 18  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru