Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

+36
Melissa
lorak
frodobagin
drobeček
JAREKzRybenu
josef poutník
Styvi
sazeč
Bulhar
kolíček08
Mezek
oneironaut
Alea
bubu
Milan Duhaj
Martin Cibulka
Tonda Vlas
witness
kovboj
Jan Vitko
Alžběta
jája
PETRONELLA87
Černá ovce sboru
Jesen
gayangel
Eliška
Old.Stloukal
Karmen
Hvězdlický
Jirka z P. (queens)
Matěj Telam
Radim
hanala
zbysek
Pasach
40 posters

Strana 15 z 18 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17, 18  Next

Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 15 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Bulhar 27/10/2011, 16:19

Zbyšku,abych byl upřímný a spravedlivý,tak ti musím uznat,že takto dobře rozebranou 24.kap.Matouše z PNS na téma přítomnost a příchod jsem ještě nečetl,vyzdvihl jsi správné verše a dal logický komentář.Doufám,že můžu tvůj rozbor použít při rozhovoru se staršími a zeptat se,co oni na to.Samozřejmě,že ten rozbor nebudu předkládat jako můj,ale jako rozbor člověka z jiné církve.
Také si ještě musím prostudovat znovu tento námět v knize Můžeš žít navždy v pozemském ráji,tam je to také podrobně rozebráno.
Takže když to zjednoduším - kniha Můžeš žít navždy versus Zbyšek a k tomu
rozhovor se staršími.Jsem zvědav,co z toho vyleze.
No a hlavně modlitba,at si otázku přítomnost a příchod vyřeším.To je alfa a omega.

Yxoxsi,souhlasím s tím,že původní příchod se změnil na přítomnost,to myslím nevylučuje ani kniha SJ - Hlasatelé Božího Království.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 15 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Anonymní 27/10/2011, 16:37

Přátelé.

Ahoj Bulhare,
Yxoxsi,souhlasím s tím,že původní příchod se změnil na přítomnost,to myslím nevylučuje ani kniha SJ - Hlasatelé Božího Království.
ale co to má co dělat s tím, jestli se to s něčím vylučuje nebo nevylučuje? Rozhodující je postoj! Proč, když jim něco nevyšlo, to mění, nebo se snaží vměstnat do nějakého dogmatu? Nevyšlo mi něco, OK, omluvím se, a jdu dál. Jenže VRO nemá ve zvyku se omlouvat a něco přiznat, že by se mýlil, když tak je to problém nebo omyl čtenářů, jak pochopili danou věc, ale ne VRO!
Už samotný akt s tím, aby mohli se sami sebe obhajovat, je zvláštní, příchod - neviditelný, protože nikdo jiný než pár jedinců, o tom neví, a ti to předali dál, viz literatura. Proto je již přítomen, ale jestli ještě nepřišel a jeho příchod nemá být ve skrytu, ale jako blesk, tak ani nemůže být přítomen, ale o tom již psal Zbyšek, že?
Ke knize "Můžeš žít... ", tak vím dopředu, jak budou stařešinové reagovat, stará publikace, proto z ní závěry, jsou irelevantní, pro dnešní dobu nebo-li zjevenou pravdu, VRO. Tak Bulhare, možná bych knihu "Můžeš žít… „, opustil. :-)

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 15 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  zbysek 27/10/2011, 16:50

Bulhar napsal:Doufám,že můžu tvůj rozbor použít při rozhovoru se staršími a zeptat se,co oni na to.Samozřejmě,že ten rozbor nebudu předkládat jako můj,ale jako rozbor člověka z jiné církve.
Já sem nepíšu proto, abych dal na odiv svou "moudrost", ale sděluji jak věc chápu, když si myslím, že bych se k něčemu měl vyjádřit. A pokud zde něco píšu veřejně, pak se to stává veřejným vlastnictvím.

Některé věci mívám předem rozmyšlené, někdy se nechám volně unášet momentální inspirací. Tohle byl zrovna druhý případ. Mohu tedy říct, že jsem se nechal unášet Duchem, který mi vkládal správné myšlenky? Nevím, možná. Podle tvé reakce jsem to asi napsat měl, takže bych řekl, že tam Duch asi byl. Takže rozbor připisuju Duchu.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 15 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Bulhar 27/10/2011, 16:54

Yxoxsi,jen jsem chtěl říct,že změnu z příchodu na přítomnost VRO přiznal,neřešil jsem v tu chvíli,jestli je to správná nauka nebo ne.

Co se týká knihy Můžeš žít navždy,tak máš pravdu,že není moc doporučována kvůli ,starým světlům´v ní,avšak námět přítomnost a příchod v ní popisovaný je stále aktuální,na tom se nic nezměnilo.Dodnes je platné,že od roku 1914 je Ježíšova přítomnost v královské moci.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 15 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Anonymní 27/10/2011, 16:59

Přátelé.

Promiň Bulhare, ale

Dodnes je platné,že od roku 1914 je Ježíšova přítomnost v královské moci.
tvrdí kdo Bible, nebo VRO???!!! Kdo jim to řekl? Když dřívější postoj byl ten, že v roce 1914 má přijít konec a ne začátek?!

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 15 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Bulhar 27/10/2011, 17:02

Zbyšku,ani v nejdivočejším snu by mě nenapadlo,že jsi dával na odiv svou moudrost.Ta pochvala byla míněna vážně upřímně.Byl to dobrý rozbor.Všechna slova,která jsi v komentáři u biblických veršů ztučnil,jsem si ve svém PNS podtrhal.
Ušetřil jsi mi tím práci.Díky.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 15 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  zbysek 27/10/2011, 17:08

Bulhar napsal:Zbyšku,ani v nejdivočejším snu by mě nenapadlo...
Smile

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 15 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Bulhar 27/10/2011, 17:11

Yxoxsi,myslel jsem,že VRO tu přítomnost od roku 1914 stále ponechává jako platnou.A jestli i Bible - no to právě chci,jak jsem psal,pořádně prozkoumat,no a začínám s tím na foru,a pak s tím vyrukuji ve sboru-už brzy,příští měsíc.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 15 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Anonymní 27/10/2011, 17:35

Přátelé.

Právě, tam se žádný roky nedozvíš, co chceš zkoumat? Nic víc, se z Písma nedozvíš, když se ti líbí Zbyškovo shrnutí, tak co ještě zkoumat? Buď má přijít a pak ještě není přítomen, nebo už přišel, což si myslí jenom VRO a nemá to jak doložit, a je již přítomen. Ale krom SJ, si nikdo na základě Písma, nemyslí, že už přišel. Ale když chceš objevit již objevené, OK, ale není to ztráta času? Chápu, chceš si to sám ověřit, ale i od toho jsou fóra nebo církve, abys nemusel hledat něco, co je již objevené a potvrzené nebo taky ne. VRO něco tvrdí, ale nemůže to biblicky potvrdit, ostatní nic netvrdí, že by Pán byl již přítomen, protože je k tomu biblické studium nevede, naopak všichni čekáme na ten jasný blesk!

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 15 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  frodobagin 27/10/2011, 17:35

Alea napsal:
Víš, já si myslím, že si Tě Bůh už dávno vede a doufám, že se o tom brzy i Ty sám přesvědčíš...otevři se jeho lásce a pocítíš ji, hodně jí k Tobě proudí....přeji Ti co nejvíce radosti a života s ním...Very Happy

Ještě jednou velmi děkuji. Ale musím říci, že sám sebe považuji za nulu "0". A víš proč? Protože mi to pomáhá účinně bojovat s mým nekonečným lidským egem, které se promítá do každé činnosti, kterou uskutečňuji. Abych dokázal získávat poznání Jehovy a Krista, měl bych umět potlačit lidský způsob přemýšlení a jednání. A to že to dokážu, není tím, že jsem se teď rozhodl, že tak budu jednat, ale tím, že jsem používáním tuto schopnost trénoval i při malých příležitostech. Prosím, neber tento komentář jako poučování. Rozhodně jím není. Chtěl jsem říci, že se nechci pro nikoho stát určovatelem měřítek, a to z jednoho prostého důvodu, protože se mohu mýlit a také bych si sám pro sebe uzurpoval odpovědnost, která patří Ježíši.
Své úvahy se vždy snažím uplatňovat v praxi a prokázat si tak sám pro sebe, zda je to tak nebo ne. Někdy je to velmi zajímavá zkušenost Very Happy .
Tedy. Když tvrdím, že se věrný a rozvážný otrok nemá chovat jako pán nad vírou kohokoliv, tak se tak samozřejmě nechci chovat ani já osobně. Tedy když si myslím, že bych měl někomu něco vysvětlit, aby pochopil že se záležitost má tak a tak, nemohu prostě mému bratru vnutit tuto mojí myšlenku. Jediné korektní jednání, které v důsledku mého uvažování mohu použít, je podat tuto informaci s velkým množstvím podpůrných informací tak, aby se dotyčný mohl rozhodnout sám a na základě velkého množství informací. Nikdy by to nemělo fungovat jinak. A co z toho plyne? Že já sám si musím tuto záležitost velmi dobře prostudovat a to způsobí rozšíření mého vědění a následně umožní lépe se rozhodnout i v případech, které se týkají mně osobně.
Doufám, že jsem to moc nezamotal Laughing .
Přeji nám všem abychom vždy správně uchopily svobodnou mysl a použily otevřené srdce.
frodobagin
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 421
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Reputace : 0
Body : 434
Registration date : 21. 02. 11

http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 15 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Bulhar 27/10/2011, 17:58

Yxoxsi,já to musím udělat:

1.Dokola pročítat zvláště 24.kap.Matouše s podtrhanými slovy ve verších po Zbyškově opravdu dobrém rozboru,přemýšlet s modlitbou o verších a kontextu.

2.Znovu prostudovat biblické argumenty VRO pro přítomnost J.K.v knize Můžeš žít navždy,na které jsem byl duchovně SJ odkojen,a které mi v té době připadaly logické,biblické a správné.Také s modlitbou.

3.Vzájemně Bibli a knihu Můžeš žít navždy důkladně s modlitbou porovnat.


4.Takto vyzbrojen zajít za staršími,předtím také modlitba.Budu zvědav jak na jejich argumenty,tak na jejich reakci.


Co je cílem? Mít už konečně jasno v otázce rozdílnosti nebo totožnosti přítomnosti a příchodu J.K. To ostatní tím bud zůstane nebo vše spadne.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 15 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Anonymní 27/10/2011, 18:06

Přátelé.

Tak ti přeji hodně Božího požehnáníčka, naslouchej svému duchu, jestli souzní s tím duchem od Boha, když ano, tak si to nenechej nikým už nikdy vzít. :-)

Hezký večer

yxoxs

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 15 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Bulhar 27/10/2011, 18:11

Yxoxsi,díky a taky přeji hezký večer.

Bulhar

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 15 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  gari 27/10/2011, 19:18

Bulhar napsal:Yxoxsi,jen jsem chtěl říct,že změnu z příchodu na přítomnost VRO přiznal,neřešil jsem v tu chvíli,jestli je to správná nauka nebo ne.

Ježíš řekl svým učedníkům:

Matouš 28:19 Jděte proto a čiňte učedníky z lidí všech národů, křtěte je ve jménu Otce a Syna a svatého ducha 20 a vyučujte je, aby zachovávali všechno, co jsem vám přikázal. A pohleďte, já jsem s vámi po všechny dny až do závěru systému věcí.

Ježíšova přítomnost podle tohoto verše nás provází po celá staletí až dodnes.
Jaký smysl by měla jeho nová neviditelná přítomnost v r. 1914 jak vyučuje VRO ?
To mi nedává smysl.

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 15 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Alea 27/10/2011, 20:25

Bulhar napsal:Yxoxsi,já to musím udělat:

1.Dokola pročítat zvláště 24.kap.Matouše s podtrhanými slovy ve verších po Zbyškově opravdu dobrém rozboru,přemýšlet s modlitbou o verších a kontextu.

2.Znovu prostudovat biblické argumenty VRO pro přítomnost J.K.v knize Můžeš žít navždy,na které jsem byl duchovně SJ odkojen,a které mi v té době připadaly logické,biblické a správné.Také s modlitbou.

3.Vzájemně Bibli a knihu Můžeš žít navždy důkladně s modlitbou porovnat.


4.Takto vyzbrojen zajít za staršími,předtím také modlitba.Budu zvědav jak na jejich argumenty,tak na jejich reakci.


Co je cílem? Mít už konečně jasno v otázce rozdílnosti nebo totožnosti přítomnosti a příchodu J.K. To ostatní tím bud zůstane nebo vše spadne.

To je báječný cíl!
Líbí se mi Tvá poctivost, s jakou zkoumáš, to je skvělé. Přeji Ti, ať je Tvé hledání a Tvůj přístup Bohem požehnán a plně odměněn.
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 15 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  witness 27/10/2011, 20:39

Bulhar napsal:Yxoxsi,já to musím udělat:
.........
Co je cílem? Mít už konečně jasno v otázce rozdílnosti nebo totožnosti přítomnosti a příchodu J.K. To ostatní tím bud zůstane nebo vše spadne.
Bulhare, píšeš, že je pro Tebe klíčové ujasnit si pojmy přítomnost a příchod.
To je správné, a je z toho vidět, že již nemáš 100% jistotu, že VRO je VRO,
ale ani, že VRO není VRO.

Můj názor je, že by Ti pro ujasnění tohoto námětu velmi prospělo zde na fóru zůstat.
Mnozí z nás jsme si tímto zkoumáním prošli a můžeme Ti v tom pomoci.
Chápu, že to bereš tak, že pokud nejsi předsvědčen 100%, že VRO je samozvanec, tak máš divný pocit z toho, že jsi zde.

Ale zkus to vzít obráceně(jen návod k zamyšlení pro Tebe), a to tak,
že vzhledem k tomu, že již máš nějaké pochybnosti o oprávněnosti VRO (nikoliv však jistotu o jeho neoprávněnosti), tak to řešíš diskuzí a sháněním argumentů i zde na fóru.

A z tohoto fóra odejdi až tehdy, až si námět definitivně uzavřeš a přesvědčíš se 100%, že VRO je pravý VRO.

Ty teď nemáš jistotu a odcházíš z fóra, abys ji nabyl, studoval a dle závěrů
svého zkoumání se sem buď vrátil nebo se tu už nikdy více neukázal.

Ovšem mě osobně by třeba zajímalo, jak Tvé studium probíhá a jsem si jist, že i pro Tvé studium by účast zde byla velmi užitečná.


Proto tedy si osobně myslím, že PRÁVĚ V DOBĚ SVÉ NEJISTOTY BYS TU MĚL
ZŮSTAT, konzultovat svá zkoumání, a závěr ohledně Tvého
dalšího (ne)setrvání zde na fóru udělat až poté, co oné jistoty nabudeš.

Jakékoliv rozhodnutí je však na Tvém svědomí a jistě Tě budeme respektovat, ať se rozhodneš jakkoliv.

Ode mě podnět ke studiu přítomnost - příchod, mně pomohlo ujasnit si
tento námět takto:
1) vyhledal jsem si všechny texty, kde se v PNS mluví o přítomnosti
2) přečetl jsem si důkladně kontext
3) vyhledal jsem si z různých zdrojů studie o tom, jaká slova se v originále vyskytují a jaké překladové varianty se nabízejí
4) porovnal jsem zjištěné závěry se závěry v publikacích VRO

Závěr, jaký jsem udělal, si snad domyslíš.
VRO nemá pro svá tvrzení a výklady o Ježíšově přítomnosti k dispozici ani jeden jediný biblický text a argument.

Mohu li Ti poradit, setrvej zde na fóru a uváděj zde verše a argumenty,
o kterých si myslíš, že přítomnost Ježíše (a la SJ) potvrzují.
Jistě uslyšíš mnohé další argumenty, včetně argumentů
od Pepykrocana (věřím) a budeš tak mít mnohem větší vhled
do celé problematiky.

Pokud po tom všem zjistíš, že VRO mluví o přítomnosti správně, opustíš nás, pokud zjistíš opak, zůstaneš.

PS - Proč chceš jít o tom diskutovat se staršími Tvého sboru, myslíš, že Ti
v tom nějak pomohou a že budou argumentovat jinak než VRO?
Už teď máš přece mnohem větší přehled v této věci než oni.

Takové diskuze si šetři na příp. právní výbor Very Happy


witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 15 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Bulhar 27/10/2011, 20:50

Aleo,moc díky.Na těch 4 bodech budu pracovat právě od listopadu.Od zítřka do neděle jsem v práci. V pondělí mám volno,tak se sem na forum ještě naposled mrknu.No a pak od úterka,což už bude listopad,budu řešit,kromě normálního života SJ (bez fora),právě tu přítomnost a příchod J.K. Nic jiného,protože to je klíč ke všemu. Na forum bych se vrátil jen v případě,že dojdu k neotřesitelnému,
nezpochybnitelnému a jistému závěru,že přítomnost a příchod J.K.je totožný,
což by znamenalo,že nemohl být ustanoven VRO, kterého já pořád uznávám.

Přeji ti jen dobré - mnoho radosti,sil a požehnání.

Bulhar

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 15 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Bulhar 27/10/2011, 21:05

Witnessi - já právě musím odhodit ten samopal (neber to jako výtku,naopak díky).
Navíc,mnozí také dospěli ke svým závěrům,a teprve pak byli na tomto foru.
Kromě toho by mě to tu vtahovalo i do jiných námětů,a já chci ted jen a jen řešit
poctivě a do hloubky pouze námět PŘÍTOMNOST a PŘÍCHOD J.K.
Tím toto forum nechci v žádném případě snižovat,byl jsem tu rád,a bude se mi stýskat. I tobě přeji jen a jen dobré.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 15 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  sazeč 27/10/2011, 21:51

Bulhar napsal:
To je (aspon pro mě) naprosto klíčové,a jedině tímto námětem se chci v budoucnu
zabývat,a to třeba i ve sboru,kam chodím. Protože na tom vše stojí a padá.
Jestliže totiž je to :


ROZDÍLNÉ - VRO má pravdu a NSSJ je pravá náboženská organizace

TOTOŽNÉ - VRO je to,co o něm píšete


Já jsem pro první variantu. Pokud bych někdy uznal druhou variantu,znamenalo by to pro mě návrat na forum. Možná to vypadá jednoduše nebo naivně,co píšu,avšak takto to vnímám. To je pro mě opravdu ta nejzákladnější,
nejklíčovější,nejpodstatnější otázka.



Jenže Bulhare, dle mých zkušeností a jistě ostatních, kteří odešli od organizace SJ, Bůh vidí do srdce a touhy člověka, ne takového, který se řídí neřídí radami VRO či spáchá nespáchá nějaké hříchy, ale sténajícího, volajícího o pomoc, o pomoc znovu spatřit Boha skrze Krista, ale opravdu skutečného Boha na základě Písem a osobní touhy.
Víš, dlouho kdo sedí na dvou židlích vyplývá pro Boha zdání upřímného křestana proto, že má jiného prostředníka, dalšího a to VRO místo, aby měl prostředníka jediného Pána. Kdo ti odpoví? My? VRO? Ne, musíš to být Ty sám s otevřeným srdcem a poníženosti mysli ne zpracovaného naučením VRO.
Bůh ví, kdy ti otevřou oči.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 15 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  zbysek 27/10/2011, 22:01

gari napsal:Ježíšova přítomnost podle tohoto verše nás provází po celá staletí až dodnes. Jaký smysl by měla jeho nová neviditelná přítomnost v r. 1914 jak vyučuje VRO ? To mi nedává smysl.
Učení SV právě mluví o jiném druhu přítomnosti (vládne již v nebi). Vlastně si přidávají jednu přítomnost navíc. Protože na jedné straně je tu s námi (tedy svými učedníky během věků) od vylití Ducha o letnicích, na druhé straně očekáváme jeho viditelný druhý příchod. Tehdejší badatelé Bible si mezi to vložili jakousi další přítomnost, když jim nevyšlo falešné proroctví na rok 1914. Asi nebyli schopni přiznat svůj omyl. Na to navázali další blud, a to vyvolení VRO v roce 1919. Teď jsou v pasti, protože jim hrozí zhroucení celé doktríny. Takže musejí trvat na Ježíšově přítomnosti v tom podivném smyslu, jinak by zpochybnili své vyvolení.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 15 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  zbysek 27/10/2011, 22:12

witness napsal:PS - Proč chceš jít o tom diskutovat se staršími Tvého sboru, myslíš, že Ti v tom nějak pomohou a že budou argumentovat jinak než VRO?
Jistě, že mu "pomohou". Budeme označeni jako ti, kteří lstivě svádějí nepevné ve víře. Ale racionální argument od nich nedostane, protože ho nemají.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 15 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Anonymní 27/10/2011, 23:05

Přátelé.

Bulhare, za kým šli učedníci, kteří v té době byli ještě plně v judaismu, přece Pavel měl ve zvyku chodit do synagóg, než je začali vyhánět. I když byli jako židé spjati do jisté míry s judaismem a Pán nebyl žádný vůdce nové sekty, přesto když měli problém, za kým šli, za farizei, zákoníky nebo za Pánem? Proč tedy i když jsi stále silně spoután se SJ, tak jako to bylo v případě Židů v prvním století, proč ale nechceš přijmout výzvu Pána, abys se k němu obracel, abys tak učinil nepotřebuješ žádného lidského prostředníka. Jestli je přítomen nebo má přijít, je v tento okamžik jedno, protože dle jeho slibu když odcházel, nikdy neopustil své milované ovečky. Tak jak to tedy je? Kdo tu lže, Pán nebo VRO? Protože když on tvrdí, že Pán je přítomen protože přišel neviditelně v r. 1914, pak Pán lhal, když sliboval, že bude se svými učedníky až do konce. I když odešel fyzicky, tak v duchu je s námi neustále. Ale to nehraje do noty lidem, kteří chtějí mít vliv, manipulovat s životy lidí, atd.
Pán nemanipuluje, od samého začátku říkal, že bude s námi až do konce, a když přijde, určitě o tom budeme vědět, poznáme to SAMI, nebudeme potřebovat k tomu nesrozumitelný a nejasný výklad, poznáme to my aniž bychom potřebovali potvrzení od nějaké organizace. Dokonce i ti, kteří nejsou jeho, to poznají!

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 15 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  witness 27/10/2011, 23:34

Bulhar napsal:
Witnessi - já právě musím odhodit ten samopal (neber to jako výtku,naopak díky).
Tvé rozhodnutí samozřejmě respektuji a těším se, až se sem vrátíš s neotřesitelnou jistotou, že VRO je nečestný a nepoctivý samozvanec (mírně řečeno).

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 15 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  pepakrocan 27/10/2011, 23:48

witness napsal:Bulhare, píšeš, že je pro Tebe klíčové ujasnit si pojmy přítomnost a příchod. To je správné, a je z toho vidět, že již nemáš 100% jistotu, že VRO je VRO, ani, že VRO není VRO.
Jistě, když si někdo chce jen něco ujasnit je lepší v něm vytvářet dojem, že vlastně už zásadně pochybuje a rovnou mu i podstrčit v čem. Moc hezká ukázka.

witness napsal:Můj názor je, že by Ti pro ujasnění tohoto námětu velmi prospělo zde na fóru zůstat.
Proto tedy si osobně myslím, že PRÁVĚ V DOBĚ SVÉ NEJISTOTY BYS TU MĚL
ZŮSTAT, konzultovat svá zkoumání, a závěr ohledně Tvého dalšího (ne)setrvání zde na fóru udělat až poté, co oné jistoty nabudeš.
No a když už se ten dotyčný chytil, je třeba ho nepustit a dál do něj ládovat další a další "zaručené důkazy" dokud nepoleví. To, že je to zcela v rozporu se svobodným a samostatným zkoumáním, ke kterému se tu povzbuzuje (ovšem pouze vzhledem k VRO), nikomu zjevně nevadí.

Opět jen další ujištění o skutečném cíli. Ovšem dříve se jej dařilo maskovat nějak víc... Čili: rychle chudáku svědku Jehovův otevři oči a uvědom si jak není VRO tím za koho se vydává. Přijď na to s naší pomocí a díky našim argumentům, ale musí to vypadat, že si na to přišel sám nezávislým studiem. Je to sice rafinované, ale pro průměrně inteligentního člověka příliš průhledné.

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 15 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  pepakrocan 28/10/2011, 00:02

witness napsal:
Bulhar napsal:
Witnessi - já právě musím odhodit ten samopal (neber to jako výtku,naopak díky).
Tvé rozhodnutí samozřejmě respektuji a těším se, až se sem vrátíš s neotřesitelnou jistotou, že VRO je nečestný a nepoctivý samozvanec (mírně řečeno).
Ano, tvé rozhodnutí plně respektuji, jen tě ještě pro jistotu (pokud tě snad nedokážu přemluvit, abys zůstal pod naším vlivem) párkrát musím upozornit na to, na co je nutné, aby jsi svým vlastním a zcela nezávislým výzkumem přišel. Jinou variantu ani nepřipouštím tak jí ani neuvádím. Nebo jinými slovy, pokud by jsi snad došel k jinému závěru, už se nevracej, kazil by jsi nám tu "zábavu".

Mimochodem, všiml sis Bulhare, že mě nikdo zase tak moc nepřemlouval, abych neodcházel? Uvědom si, že ty jsi v jejich očích již částečně "chycený" tak se o zebe budou prát o to víc. Nejdřív mi to přišlo docela zábavné to pozorovat, čím víc ale špinavou hru rozkrývám, tím děsivější mi přijde jak to do sebe všechno zapadá.

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 15 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 15 z 18 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17, 18  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru