Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

+36
Melissa
lorak
frodobagin
drobeček
JAREKzRybenu
josef poutník
Styvi
sazeč
Bulhar
kolíček08
Mezek
oneironaut
Alea
bubu
Milan Duhaj
Martin Cibulka
Tonda Vlas
witness
kovboj
Jan Vitko
Alžběta
jája
PETRONELLA87
Černá ovce sboru
Jesen
gayangel
Eliška
Old.Stloukal
Karmen
Hvězdlický
Jirka z P. (queens)
Matěj Telam
Radim
hanala
zbysek
Pasach
40 posters

Strana 9 z 18 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 13 ... 18  Next

Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 9 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  bubu 17/10/2011, 15:49

Proto SJ stále nemohou přijmout Ježíše jako Pána a Mesiáše

Very Happy Nebudem reagovat, len tolko, ze niektorí z Vas uz neviet co vytahovat na svedkov tak sa znizujete aj na taketo nezmysli ako som uviedol v hore citovanej vete..

bubu

Male Poeet p?íspivku : 154
Reputace : 0
Body : 154
Registration date : 24. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 9 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Anonymní 17/10/2011, 16:19

Přátelé.

to bubu, lorak, Bulhar, pepakrocan atd.

Jste židé? Když odpovíte, NE, tak se zamyslete, jestli máte být svědky Jehovovi nebo svědky Ježíšovi. O kom mají svědčit Pánovi učedníci? (NZ)A proč mají být svědky Pána, protože takovým jednáním chválí a oslavují Otce. Opačně to nefunguje, to není z mé hlavy, ale z Písma!

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 9 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  sazeč 17/10/2011, 16:20

Proto SJ stále nemohou přijmout Ježíše jako Pána a Mesiáše

bubu napsal:Very Happy Nebudem reagovat, len tolko, ze niektorí z Vas uz neviet co vytahovat na svedkov tak sa znizujete aj na taketo nezmysli ako som uviedol v hore citovanej vete..

1.Kor.12:1Pokud jde o duchovní dary, bratři, nechci, abyste zůstali v nevědomosti. 2Víte, že jste ještě jako pohané chodili k němým modlám, jak jste k tomu byli vedeni. 3Proto chci, abyste věděli, že nikdo, kdo mluví v Duchu svatém, nemůže zlořečit Ježíši, tak jako nikdo nemůže prohlásit „Ježíš je Pán,“ jedině v Duchu svatém.


Bubu, proč bych vymýšlel? K čemu by mně prospělo? Vždyť to máš v Bibli napsané!!
Totiž to, že kdo nejsou v DS, nemůže prohlásit, že Ježíš je Pán.
Taktéž v
1.J 5:1Každý, kdo věří, že Ježíš je Mesiáš, se narodil z Boha. Každý, kdo miluje toho, který zplodil, miluje i toho, který se z něj narodil. 2To, že milujeme Boží děti, se pozná podle toho, že milujeme Boha a plníme jeho přikázání. 3Láska k Bohu je v tom, abychom plnili jeho přikázání – a jeho přikázání nejsou těžká.

Když tomu nevěříte, že SJ nemohou prohlásit, že Ježíš je Pán a Mesiáš, tak považujte své bratry a sestry za Boží děti!!
Jiné vysvětlení není.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 9 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  zbysek 17/10/2011, 16:21

bubu napsal:Proto SJ stále nemohou přijmout Ježíše jako Pána a Mesiáše

Very Happy Nebudem reagovat, len tolko, ze niektorí z Vas uz neviet co vytahovat na svedkov tak sa znizujete aj na taketo nezmysli ako som uviedol v hore citovanej vete..
Bubu, co podle tebe znamená přijmout Ježíše jako Pána? Pokud nám to vysvětlíš, třeba se pak sazeč chytne za nos, že se mýlí.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 9 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Bulhar 17/10/2011, 16:35

Yxoxsi - svědkové Ježíšovi by byl jistě také biblický název,avšak byl by spojován se všemi následovníky Krista ve všech církvích.Jelikož ty věříš,že Kristus má učedníky ve všech církvích,že všude je pšenice a plevel,pak chápu,že z tvého pohledu je to název nejen biblický,ale i logický.
Pohled SJ je,jak dobře víš ten,že SJ jsou jedinou pravou Boží organizací,proto název svědkové Jehovovi je výraz,který nemůže charakterizovat nikoho jiného než SJ.Tím se však SJ nechtějí vyvyšovat nad ostatní církve,ani snižovat úlohu Krista jako Vykupitele a Mesiáše.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 9 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  bubu 17/10/2011, 17:00

Litaratura a učenie JS je priam preplnene ucenim, ze Kristus je naš Pan, Mesiaš vykupitel , naš vzor ktorý nas vedie v našom živote ,pri rozhodovani vo vela otazkach (vždy uvazujeme ako by sa asi zachoval v tejto situacii Kristus, a pod.) takže taketo tvrdenia su úbohý pokus o zavádzanie ludi ktorí nepoznaju svedkov.. je to typicky priklad ako odpadlici klamu , ohovaraju,hovoria utrhačne a ak im takato taktika nevychádza tak sa obratia na lichotenie a hladke slova(typu :myslime to dobre,modlime sa za vas aby ste videli ako vas klame VRO, sme vaši priatelia,bratia) aby zviedli srdcia dôverčivých - presne ako ich opisuje Biblia..

bubu

Male Poeet p?íspivku : 154
Reputace : 0
Body : 154
Registration date : 24. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 9 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  zbysek 17/10/2011, 17:19

Bubu, co pro tebe OSOBNĚ znamená přijmout Ježíše jako Pána? Jakým způsobem právě u tebe došlo k tomuto přijetí? Došlo k tomu čtením Bible či literatury, nebo nějak jinak?

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 9 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  bubu 17/10/2011, 17:22

Prepač, nebudem sa vyjadrovať..

bubu

Male Poeet p?íspivku : 154
Reputace : 0
Body : 154
Registration date : 24. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 9 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Anonymní 17/10/2011, 18:22

Přátelé.

Jenže v době kdy Izajáš zaznamenal tento výrok o tom, jak Bůh hovoří o Izraeli, nebyli žádní křesťané, viď? Je to logické, ale každý věděl, že ti co byli označeni jako Boží svědkové, patřili k Izraelskému národu. Ale my vycházíme z jakého učení, nebo kdo je naším vzorem? Pán, ale ten nemůže jinak, než jak to vidí u svého Otce, že? Proč potom Pán nevybízel k tomu aby i jeho učedníci byli svědky, viz Izajáš, jak tomu bylo u něj nebo u Izraelitů? Proč vybízel aby tenkrát učedníci, ale i my dnes, jsme svědčili o něm nebo-li byli jeho svědky? Nebylo to z jeho vůle, ale plnil vůli svého Otce. Proto ti, kteří se honosí názvem svědkové Jehovovi, jdou proti Boží vůli!

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 9 Empty Re: pro bývalé SJ - co vytýkáte Náboženství Svědků?

Příspěvek  Melissa 17/10/2011, 19:01

Následovníci Krista byli sice zpočátku hlavně židé, ale on přinášel něco nového, přinášel zprávu, dobrou zprávu všem, jeho cílem nebylo obnovit čisté židovské uctívání podle Mojžíšových pravidel, on nesl novou informaci a tuto mají chápat a šířit jeho učedníci. Nemohou být tudíž logicky svědkem pro Jehovu, nýbrž mají mluvit o Kristu, jeho svědky jsou. Měli by být nositeli jeho učení, ne mluvou, ale životem, myšlením, chápáním světa a lidí. Je to náročný úkol.

Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 9 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Bulhar 17/10/2011, 19:04

Otče náš,jenž jsi na nebesích posvět se JMÉNO TVÉ - Ježíšova slova u Mat.6:9.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 9 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Anonymní 17/10/2011, 19:18

Přátelé.

Ale jistě Bulhare, pouvažuj nad tím, jak se to děje? Tím, že snižujeme jeho Syna, kterému dal autoritu na nebi i na zemi? Když jsme jeho svědky, tedy Pána, tak tím Otec, posvěcuje své jméno, chápeš? Opačně to nefunguje.

Jeszu, nás učil se modlit o to, abychom Otce prosili, aby se jeho vůle děla jak v nebi tak i na zemi, že? Vzhledem k čemu nebo pro co? Šlo o království? Určitě! Kdo je králem v tom království? Pak, musíme svědčit o Pánovi, aby se děla vůle Otce, ne? :-)

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 9 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  sazeč 17/10/2011, 19:21

zbysek napsal:Bubu, co pro tebe OSOBNĚ znamená přijmout Ježíše jako Pána? Jakým způsobem právě u tebe došlo k tomuto přijetí? Došlo k tomu čtením Bible či literatury, nebo nějak jinak?
Bubu:
Prepač, nebudem sa vyjadrovať..

Jan 6:45 V Prorocích je napsáno: ,A všichni budou vyučovánni Jehovou.´ Každý, kdo slyšel od Otce a naučil se, přichází ke mně.
51 Jsem ten živý chléb, který sestoupil z nebe....
52 Proto se Židé mezi sebou přeli a říkali: ,,Jak nám může tento muž dát jíst své tělo?"


SJ, není to zvláštní, že vy jste podobni těm nevěřícím Židům ohledně Ježíše jako Mesiáše a Pána? Vy odmítáte uznat, že Ježíš je ten chléb, který máme jíst.
SJ stále Ježíše zdálky pozorujete a jako Pána nemůžete přijmout, jinak byste ho považovali jako svého Pána a narodili se DS a stali se Božími syny.

65 Nikdo nemůže přijít ke mně, pokud mu to není dáno Otcem.
70 Ježíš jim odpověděl: ,,Což jsem nevyvolil vás dvanáct?" Přesto jeden z vás je pomlouvač."


Opět zvláštní, protože Ježíš se zmínil o Jidáši, který Ježíše odmítl uznat jako Pána a odmítá jít s ním.
VRO zjišťuje, že existuje velký zástup, který nemusí přijmout Pána, ale stačí zpovzdálí Pána vzhlížet a následovat, jelikož mají věrného a rozvážného otroka, kterého vybral Otec a kterého přivedl k Synu.
Ptám se, před r.1914 dlouhých 18 století ,před přítomnosti Pána´ čili v době pohanů od r.607 (???) př.n.l. nebo spíš za pobytu Ježíšova pozemského života (?) do r.1914 n.l. měli naději Pána přijmout???
Ježíš jak dlouho čekal na post Krále? Nebyl Král a jak mohl říct, že mu byla dána veškerá moc na nebi i na zemi a proč ap.Pavel mluvil, že jeho království předá Otci, aby byl vším?
Dle učení VRO nutně znemaná, že Ježíš byl dosazen jako Král až r.1914 a tedy Boží království se začalo zřidít z nebe na zem, protože učí, aby SJ se modlili o příchod Božího království na zem.
Ve skutečnosti Ježíš se stal Králem již když byl na zemi ne ,jako´ co učí VRO jako ,ukázka, jak bude vypadat Boží království v rukou Krále´.

Atd.atd. zmatek nad zmatek. Proto mohu směle říct, že SJ nekážou evangelium, ale evangelium VRO.

Tedy pokud chcete přijmout Ježíše jako Pána, jezte chléb jako tělo a pít víno jako jeho krev. Ježíš řekl, že žije díky Otci a tak bychom měli žít díky Ježíši. Vyhnout velkým obloukem je nesmysl.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 9 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Bulhar 17/10/2011, 20:10

Yxoxsi,já chápu,jak to myslíš,i s tebou v něčem souhlasím,jen se mi zdá,že Boží jméno se prostě vůbec nepoužívá.Pokud ho dle názoru některých SJ používají extrémně moc,podle mě ho zase křestané v církvích používají extrémně málo nebo vůbec.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 9 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  witness 17/10/2011, 20:28

Bulhar napsal:Yxoxsi,já chápu,jak to myslíš,i s tebou v něčem souhlasím,jen se mi zdá,že Boží jméno se prostě vůbec nepoužívá.Pokud ho dle názoru některých SJ používají extrémně moc,podle mě ho zase křestané v církvích používají extrémně málo nebo vůbec.
Polož si otázku, kolikrát Boží jméno prokazatelně použil Ježíš Kristus.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 9 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  witness 17/10/2011, 21:12

zbysek napsal:
jája napsal:Ale kolik omluv, vím naprosto přesně :D
Bývaly doby a oblasti, kde neznali nulu. Nevím, jak by ty omluvy spočítali. :D
Napsali by, že těch omluv bylo nevyčíslitelně.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 9 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  JAREKzRybenu 17/10/2011, 22:48

Zdravím, Bulhare, Tebe i ostatní

Co vlastně vyjadřuje pojem "Boží jméno"? A co znamená "znát Boží jméno"? Znát tetragramaton JHVH?
Co znamená "posvětit Boží jméno?" Oznámit všem jak se Bůh jmenuje?

Dnes je v západní kultuře "jméno" většinou jen jakási fonetická značka, pár písmen bez hlubšího významu. V Biblických dobách ale jméno znamenalo mnohem víc.

Malá nápověda: co znamená "udělat si dobré jméno"? Nějaké libozvučné slovo? Jistě že ne.

Velmi zajímavě tento námět rozebírá tato přednáška Daniela Drápala, jednoho z překladatelů Bible:

http://www.jubal.cz/Moje/Drapal_Bozi_Jmeno.MP3

JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 9 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Alea 18/10/2011, 22:04

Tak mám pocit, že to má být povzbudivé fórum pro bývalé Svědky Jehovovy a ono se to tady spíš hemží těmi současnými! Že by dal Jehova s VRO všem konečně svobodu se všemi zatvrzelými odpadlíky otevřeně diskutovat nebo tu prostě ti stávající SJ hřeší? Smile
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 9 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  witness 18/10/2011, 22:48

Alea napsal:Tak mám pocit, že to má být povzbudivé fórum pro bývalé Svědky Jehovovy a ono se to tady spíš hemží těmi současnými! Že by dal Jehova s VRO všem konečně svobodu se všemi zatvrzelými odpadlíky otevřeně diskutovat nebo tu prostě ti stávající SJ hřeší? :)
Někteří tu vytrvale hájí VRO, což je hřích mnohem větší...

Ovšem bít se za VRO na odpadlickém fóru je dost rozporuplné, je to podobné, jako kdyby přesvědčený pacifista prosazoval myšlenky pacifismu
se samopalem v ruce.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 9 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  josef poutník 19/10/2011, 00:32

Jozef neni jsem starsim a neni sem ani sluzobnym pomocnikem. Ve sboru JS mne eviduji jako necinneho az ti to neco rika. Citim od Jehovu jine poslani, ale od Boziho lidu se neoddeluji a urcite nemam v planu zradit sveho Boha Jehovu ani sveho Pana Jezise Krista jak ste to udelali vy sami. Citim poslani od Jehovu abych pomohl tem co mu slouzi. Vy uz mu dale neslouzite a neposvacujete Bozi JMENO, ale ho znesvacujete.

Nebojite se Jezise, ktory byl Bohem ustanoven za spravedliveho suodce ?

Myslite si, ze vase konani schvaluje ? Velmi se mylite ! Satanovi se vas podarilo oklamat jako Evu. Kdyby ste meli vice bazne pred JEHOVEM ktora je pocatkem poznani vedeli by ste vic. Jehova vam vsak odebral sveho ducha a nechal na vas pusobit lez toho jenz je ted vasim skutocnym Bohem. Jehova vasim Bohem neni a ktome Jehovu zadny jiny pravy Buh neni takze vam je jasne komu pak slouzite.

Ten nikdy nestal v pravde a kdyz mluvi lez je to neco co je jeho soucasti od doby kdy opustil sve postaveni v sluzbe Jehovovi jako ste to udelali i vy.

Ja teda zadnym lidem neslouzim a ani nikdy slouzit nebudu, lebo vic co mam rikat, lebo mi to rekl sam Jehova. Vam Jehova vzkazuje, aby ste se pokorili a prijali jeho kazneni. Opuste svou vlastni moudrost, lebo prave ta vas dovede do zahuby.

Jehova je milosrdny a je pomaly do hnevu. Jeho syn ceka na jeho pokyn, ale jeste predtim nez prijde soud co byl sveren Jezisovi mate moznost se vratit k Jehovovi.

Jestli si teda myslite, ze vas syn zachrani jen proto ze ho nazyvate Panem moc se mylite, nebot Jezis zavrhne kazdeho kto zneuctuje jeho Otce a nekona podle jeho vule. Zneuctovani tech, co mu slouzi i kdyz jsou nedokonali lide vam urcite odpusteno nebude.

"Pak zase řekne těm po své levici: ‚Odejděte ode mne, vy, kteří jste byli prokleti, do věčného ohně připraveného pro Ďábla a jeho anděly. Dostal jsem totiž hlad, ale nedali jste mi nic jíst, a dostal jsem žízeň, ale nedali jste mi nic pít. Byl jsem cizí, ale nepřijali jste mě pohostinně; nahý, ale neoblékli jste mě; nemocný a ve vězení, ale nestarali jste se o mne.‘ Tehdy také odpovědí slovy: ‚Pane, kdy jsme tě viděli hladového nebo žíznivého nebo [jako] cizího nebo nahého nebo nemocného nebo ve vězení, a neposloužili jsme ti?‘ Tehdy jim odpoví slovy: ‚Vpravdě vám říkám: Do té míry, jak jste to nečinili jednomu z těchto nejmenších, nečinili jste to mně.‘ " Matous 25:41-45

To co delate je naplnenim techto Jezisovych slov.


Loraku, nemám opravdu osobně nic proti tobě. Nezlob se, ale já potkávám svého Pána a Boha v bezdomovcích, o které se starám, v na smrt nemocném kamarádovi, kterého chodím těšit do nemocnice - a vidím svého Pána i v tobě.

To, že je Ježíš Kristus Bůh, je víra církve odnepaměti - kromě Bible jsou to mnou zde už uvedené spisy "Didaché" neboli "Učení Dvanácti apoštolů" a dopisy přímých žáků apoštolů, tzv. apoštolských otců, které byly nedávno vydané v češtině. -Myslíš si, že tihle lidé hned na počátku dějin církve v jedné jediné generaci "zapomněli", kdo je Ježíš? Že zapomněli to, co je učili jejich učitelé, tj. apoštolové, kteří je ustanovili jeko spolehlivé vkládáním rukou, aby se stali nástupci apoštolů? Potom bys popíral autoritu samotných apoštolů i jejich víru.

V nejstarších dochovaných biblických památkách, nalezených v poměrně nedávné době, je v úvodu Janova evangelia dokonce věta "jednorozený Bůh, který spočívá v náruči Otcově" - a zcela nezávislí (tj. nevěřící) badatelé ji považují za původní znění.

Identita Ježíše Krista, je, Loraku, odnepaměti křesťanům známa, nebylo třeba v 19. a 20. století vytvářet žádnou novou nauku.

Cítím, že to myslíš dobře, že bys chtěl k víře, kterou cítíš jeko pravou, přivést všechny, zvlášť ty, o kterých si myslíš, že od této víry zabloudili.
Věř mi, že tě mám rád - a budu se za tvé upřímné hledání modlit.

Pokladaj ma za svojho brata.
Josef
josef poutník
josef poutník

Male Poeet p?íspivku : 71
vztah k organizaci : mé "cv" je na vlákně "Cesta člověka"
Reputace : 0
Body : 73
Registration date : 17. 09. 11

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 9 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Anonymní 19/10/2011, 09:12

Přátelé.

V nejstarších dochovaných biblických památkách, nalezených v poměrně nedávné době, je v úvodu Janova evangelia dokonce věta "jednorozený Bůh, který spočívá v náruči Otcově" - a zcela nezávislí (tj. nevěřící) badatelé ji považují za původní znění.
Je tedy jednoznačně patrné z úvodu Jana i to, že je součastně i tou náručí Otce? Nemám nic proti názorům druhých, ale když jsou podloženy jen touhou neopustit víru či tradici předků, kteří mají nějakou představu o Bohu, proto ji chtějí nebo vidí ve všem, co je v Písmu, ale to Písmo také naznačuje, že to není tak jednoznačné nebo to není to zásadní, ale oni z toho to "zásadní" dělají nebo to v tom vidí, tak tady se vždy pozastavuji a nemám jednoznačný názor. Proto se ptám, proto mám různé pohledy, které jsou buď provokativní, nebo jsou mé, které momentálně mám. Proto se ptám:
Je jednorozený Bůh i tou náručí Otce, jak čteme v úvodu Jana?

Díky

yxoxs

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 9 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Bulhar 19/10/2011, 11:19

Witnessi - souhlasím s tebou,že Ježíš dle biblických zpráv Boží jméno tak často nepoužíval.

Jarku,máš pravdu,že udělat sobě nebo někomu dobré jméno není jen v tom slovu.

Aleo,máš pravdu,že když se tu jako SJ hemžíme,tak hřešíme - VRO to opravdu nepovolil-takže jak napsal witness,jako kdybychom obhajovali pacifismus se samopalem v ruce.

Takže Alea a witness nám dali bubu,loraku,pepokrocane vážný podnět na zamyšlení,či toto forum neopustit.Podle toho slova hemží tu nejsme vítáni,čímž se aspon vzácně shodli s VRO,kterého tak nesnáší.Nezvolíme nějaké datum,od kterého bychom se my SJ zde přestali hemžit a začli stávkovat? Já navrhuji od úterka 1.listopadu,aby už další měsíc byl ve znamení očisty tohoto fora od hemžících se SJ.Co vy na to bubu,loraku a pepokrocane?

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 9 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  zbysek 19/10/2011, 11:35

Bulhar napsal:Witnessi - souhlasím s tebou,že Ježíš dle biblických zpráv Boží jméno tak často nepoužíval.
Jako odpověď na witnessovy připomínku by bylo lepší uvést, kolikrát Ježíš prokazatelně Boží jméno použil. Tedy výpisem těch veršů. To aby bylo jasně vidět, jak často. Smile

Podle toho slova hemží tu nejsme vítáni
Omyl, vítáni tu naopak jste. Problém je zcela někde jinde - a to v tom, že překračujete nařízení toho, koho uznáváte jako svou autoritu. Tedy VRO, který vlastně žádným VRO není, ale fakticky jen nařízení několika lidí z VS.

Možná je na čase položit si otázku - mohl by případně chodit Ježíš na tuto diskusi? Proč?

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 9 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Anonymní 19/10/2011, 11:44

Přátelé.

Bulhare, toto fórum klidně můžete opustit nebo zůstat. Protože jste sem přišli dobrovolně, proto taky dobrovolně může každý, ne jenom vy, ale každý, odejít! Už jenom fakt, že i přes snahy VRO, se nedaří jim udržet kontinuitu, protože na "celém" světě na různých fórech na netu, jsou účastni jak SJ tak exSJ. Proto trvání VRO je neudržitelné! Dříve nebo později se to stane. Ale to není podstatné, podstatné je, že ten zlý kočíruje díky démonům svět k tomu, aby vznikl poslední král, antikrist, a pomůže mu v tom NWO. Tento záměr toho zlého má zařídit, aby svět přestal uctívat Boha a jeho Krista a začal přes NWO, uctívat toho zlého. To je jediný záměr, proč různé skupiny a jednotlivci chtějí, aby svět byl pod totalitní globální vládou - NWO! Ne, jak tvrdí SJ, v jejich popisech plnění proroctví o posledních časech. V těch ještě nežijeme, nebo snad svět je s učením SJ obeznámen? Nebo si myslíte, naši přátelé SJ, že se toto už stalo?

2Tes 2, 3Nenechte se od nikoho žádným způsobem oklamat. Než ten den přijde, musí nastat odvrácení od Boha. Musí se objevit ten bezbožník a zatracenec, 4který se postaví na odpor a povýší se nade všechno, čemu se říká Bůh a co se uctívá. Usadí se dokonce v Božím chrámu a bude se vydávat za Boha!
5Nevzpomínáte si, jak jsem vám to říkal, když jsem byl ještě u vás? 6Víte, co mu dosud brání – smí se totiž objevit až v daný čas. 7Tajemství této bezbožnosti už ale působí; čeká jen na to, až zmizí ta překážka. 8Až se pak objeví ten bezbožník, Pán Ježíš ho zahubí dechem svých úst, zničí ho jasem svého příchodu. 9Za příchodem toho bezbožníka bude stát satanovo působení, všechna jeho lživá moc, divy a zázraky. 10Všemi těmi hanebnostmi bude klamat ty, kdo míří do záhuby, protože nechtěli milovat pravdu, která je mohla zachránit. 11Proto je Bůh vydá napospas bludu, aby uvěřili lži. 12Tak budou odsouzeni všichni, kdo neuvěřili pravdě, ale našli zálibu v hanebnosti.

Kdo je tou zábranou, kdo uvolní toho zlého, že může dokončit své kroky? Jsou to lidé-VRO, nebo je to ten, viz výše, který má od svého Otce autoritu v nebi i na zemi, a díky ní to učiní? A už ta zábrana byla uvolněna?

Co, naši přátelé SJ, jak se díváte na tento úsek Písma? :-)

yxoxs

P. S.
2Tes 2, Musí se objevit ten bezbožník a zatracenec, 4který se postaví na odpor a povýší se nade všechno, čemu se říká Bůh a co se uctívá. Usadí se dokonce v Božím chrámu a bude se vydávat za Boha!

Ano, toto je cíl toho zlého díky NWO, aby nebyl uctíván Bůh, ale on! No a ten závěr taky naznačuje, že vznikem Izraelského státu, se jeho posluhovači snaží o obnovu chrámu v Jeruzalému, jestli se to stane, nevím, ale tento text o tom hovoří celkem jasně, že?!

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 9 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Bulhar 19/10/2011, 12:16

Zbyšku,jsem rád,že SJ jsou ti na foru vítáni.Těch textů,kdy Ježíš použil Boží jmeno bude málo,já to nevím,tipuju do 5 textů.Také nevím,jestli by Ježíš šel do této diskuse,asi by volil spíš přímý kontakt.

Yxoxsi,ten bezbožník a zatracenec PNS-člověk nezákonnosti je dle VRO odpadlé křestanstvo,zvláště jeho vedení,zábrana byli tehdy žijící apoštolové.Kdo vše špatné odstraní je jasně J.K. Jen otázku,co je to NWO?

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 9 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 9 z 18 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 13 ... 18  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru