Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

+36
Melissa
lorak
frodobagin
drobeček
JAREKzRybenu
josef poutník
Styvi
sazeč
Bulhar
kolíček08
Mezek
oneironaut
Alea
bubu
Milan Duhaj
Martin Cibulka
Tonda Vlas
witness
kovboj
Jan Vitko
Alžběta
jája
PETRONELLA87
Černá ovce sboru
Jesen
gayangel
Eliška
Old.Stloukal
Karmen
Hvězdlický
Jirka z P. (queens)
Matěj Telam
Radim
hanala
zbysek
Pasach
40 posters

Strana 10 z 18 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 14 ... 18  Next

Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 10 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  zbysek 19/10/2011, 13:03

Bulhar napsal:Těch textů,kdy Ježíš použil Boží jmeno bude málo,já to nevím,tipuju do 5 textů.
Tak abychom se zbytečně nedomýšleli, projedu to podle PNS.

Mt 4:4 "On však odpověděl a řekl: Je napsáno: Člověk nebude žít ze samotného chleba, ale z každého výroku, který vychází z Jehovových úst."
V řeckém textu je však Bůh. Takže nic.

Mt 4:7 "Ježíš mu řekl: Opět je napsáno: Nebudeš zkoušet Jehovu, svého Boha."
V řeckém textu Pán.

Mt 4:10 "Potom mu Ježíš řekl: Odejdi, Satane! Je totiž napsáno: Jehovu, svého Boha, budeš uctívat a jemu samotnému budeš prokazovat posvátnou službu."
Pán

Mt 5:33 "Opět jste slyšeli, že bylo řečeno [lidem] starodávných dob: Nebudeš přísahat, aniž vykonáš, ale musíš splnit své slavnostní sliby Jehovovi."
Pán

Mt 21:42 "Ježíš jim řekl: Nikdy jste nečetli v Písmech: Kámen, který stavitelé zavrhli, ten se stal nejvyšším rohovým kamenem. Stalo se to od Jehovy a je to obdivuhodné v našich očích?"
Pán

Mt 22:37 "Řekl mu: Budeš milovat Jehovu, svého Boha, celým svým srdcem a celou svou duší a celou svou myslí."
Pán

Mt 22:44 "Jehova řekl mému Pánu: Posaď se po mé pravici, dokud nedám tvé nepřátele pod tvé nohy?"
Pán

Mt 23:39 "Říkám vám totiž: Od nynějška mě již rozhodně neuvidíte, dokud neřeknete: Požehnaný je ten, kdo přichází v Jehovově jménu!"
Pán

Mr 5:19 "Ale nedovolil mu [to], nýbrž mu řekl: Jdi domů ke svým příbuzným a podej jim zprávu o všem, co pro tebe Jehova udělal, a o tom, jak se nad tebou smiloval."
Pán

Mr 12:11 "Stalo se to od Jehovy a je to obdivuhodné v našich očích?"
Pán

Mr 12:29,30 "29 Ježíš odpověděl: První je: Slyš, Izraeli, Jehova, náš Bůh, je jeden Jehova,
30 a budeš milovat Jehovu, svého Boha, celým svým srdcem, celou svou duší, celou svou myslí a celou svou silou."
Pán

Mr 12:36 "David sám řekl prostřednictvím svatého ducha: Jehova řekl mému Pánu: Posaď se po mé pravici, dokud nedám tvé nepřátele pod tvé nohy."
Pán

Mr 13:20 "Kdyby Jehova vskutku ty dny nezkrátil, nezachránilo by se žádné tělo. Ale kvůli vyvoleným, které vyvolil, zkrátil ty dny."
Pán

Lk 3:4 "právě jak je napsáno v knize slov proroka Izajáše: Naslouchejte, někdo volá v pustině: Připravte Jehovovu cestu, napřimte jeho silnice."
Pán

Lk 4:8 "Ježíš mu odpověděl a řekl: Je napsáno: Jehovu, svého Boha, budeš uctívat a jemu samotnému budeš prokazovat posvátnou službu."
Pán

Lk 4:12 "Ježíš mu odpověděl a řekl: Je řečeno: Nebudeš zkoušet Jehovu, svého Boha."
Pán

Lk 4:18,19 "18 Jehovův duch je na mně, protože mě pomazal, abych oznamoval dobrou zprávu chudým, vyslal mě, abych kázal propuštění zajatým a navrácení zraku slepým, abych zdrcené poslal pryč jako propuštěné,
19 abych kázal Jehovův přijatelný rok."
Pán - zde dost možná četl dle tehdejšího zvyku, tedy patrně adonai, domnívám se.

Lk 10:27 "Odpověděl mu a řekl: Budeš milovat Jehovu, svého Boha, celým svým srdcem a celou svou duší a celou svou silou a celou svou myslí a svého bližního jako sám sebe."
Pán

Lk 13:35 "Pohleďte, váš dům je vám zanechán. Říkám vám: Rozhodně mě neuvidíte, dokud neřeknete: Požehnaný je ten, kdo přichází v Jehovově jménu."
Pán

Lk 20:37 "Ale že jsou mrtví buzeni, odhalil i Mojžíš ve zprávě o trnitém keři, když nazývá Jehovu Bohem Abrahamovým a Bohem Izákovým a Bohem Jákobovým."
Pán

Lk 20:42 "Vždyť sám David říká v knize Žalmů: Jehova řekl mému Pánu: Posaď se po mé pravici,"
Pán

Jan 6:45 "V Prorocích je napsáno: A všichni budou vyučováni Jehovou. Každý, kdo slyšel od Otce a naučil se, přichází ke mně."
Bůh

Takže máme počet prokázaných použtí: 0. Ale prokázala se nám ještě jedna věc - a to, jak svévolně překladatelé PNS manipulují původní text.

Také nevím,jestli by Ježíš šel do této diskuse,asi by volil spíš přímý kontakt.
Ale jistě. Sotva však u nás všech. Každopádně odpověď můžeme dovozovat z toho, jak se choval ke svým odpůrcům. Odmítal s nimi mluvit?

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 10 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Bulhar 19/10/2011, 13:13

Zbyšku,otázka je,jestli v těch původních textech byl opravdu Pán nebo Jehova,zvlášt když se jednalo o Ježíšovi citace z Hebrejských písem.Já se tímto o to nepřu,starověké biblické rukopisy není moje silná stránka.Nelze ti upřít snahu a znalost biblických veršů.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 10 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  zbysek 19/10/2011, 13:56

Bulhar napsal:Zbyšku,otázka je,jestli v těch původních textech byl opravdu Pán nebo Jehova,zvlášt když se jednalo o Ježíšovi citace z Hebrejských písem.
Použil jsem PNS a meziřádkový překlad vydaný WTS. Předpokldám tedy, že kdyby byla jakékoliv možnost zdůraznit použití JHVH v řeckém textu, že by WTS ani chvilku neváhali.

Řeč byla o prokázaném použití JHVH Ježíšem, nikoliv spekulativním použití. Spekulovat lze o ledasčem, prokázaný výskyt je však opravu NULA. A to i v případě citací ze SZ. Tam se však lze důvodně domnívat, že Ježíš citoval dle tehdejších zvyklostí - tedy JHVH nepoužil.

Nelze ti upřít snahu a znalost biblických veršů.
Zas to zbytečně nenafukuj, mám to v elektronické podobě, takže není problém to snadno najít. Smile

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 10 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Anonymní 19/10/2011, 14:02

Přátelé.

Jen otázku,co je to NWO?
Když už nic jiného, stačí to vygooglovat, tedy NWO je nový světový řád či vláda. :-)

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 10 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  bubu 19/10/2011, 14:39

Já navrhuji od úterka 1.listopadu,aby už další měsíc byl ve znamení očisty tohoto fora od hemžících se SJ.Co vy na to bubu,loraku a pepokrocane?


Ano Bulhar ,je to múdre rozhodnutie..

bubu

Male Poeet p?íspivku : 154
Reputace : 0
Body : 154
Registration date : 24. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 10 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Bulhar 19/10/2011, 14:41

Díky bubu,přidá se lorak a pepakrocan?

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 10 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  pepakrocan 19/10/2011, 15:42

bubu napsal:Já navrhuji od úterka 1.listopadu,aby už další měsíc byl ve znamení očisty tohoto fora od hemžících se SJ.Co vy na to bubu,loraku a pepokrocane?

Ano Bulhar ,je to múdre rozhodnutie..
Bulhar napsal:Díky bubu,přidá se lorak a pepakrocan?
Chlapi jdu do toho s váma Very Happy Už jsem to zamýšlel delší dobu. Jednou jsem se už taky na pár měsíců odmlčel. Vždycky mě ale naštve šíření nějakého totálního nesmyslu a pochopitelně není-li tu někdo kdo má zájem na zveřejnění skutečností, objektivita tu zkrátka v mnoha případech chybí. Ale i tak bude myslím konečný efekt z našich příspěvků minimální. Nedávno mě velmi povzbudil tento text:

Přísloví 14:17 (PNS): "Kdo je rychlý k hněvu, dopouští se pošetilosti, ale muž se schopnostmi přemýšlet je nenáviděn."

Pro mě z toho vyplývá, že ten kdo chce ze své nenávisti vůči SJ poukazovat za každou cenu na různé ohledy toho v čem jsou SJ špatní, dopouští se často pošetilosti v tom, že neuhlídají svá tvrzení na uzdě a tu a tam plácají úplně nesmysly. Je jen logické, že toho kdo jim to vyvrací nenávidí.

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 10 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Anonymní 19/10/2011, 15:49

Přátelé.

Myslíš, pepo, těmi nesmysly, že Pán již přišel, sice neviditelně, jen úzká skupinka mužů ve vězení byla vybrána, aby jim byl svěřen majetek? Neměl snad Pán přijít a svého otroka, který věrně zhodnocuje a vyživuje jeho ovečky v době kdy ten otrok je v činnosti a ne ve vězení-nečinnost? A co nesmysly ohledně generace a jejího určení? Tak bych si vedení DS nepředstavoval, ale neberu vám to, každý je strůjce svého štěstí, ale taky pozor, slepý když vede slepého, tak mohou "většinou" spadnout spolu do jámy, že?

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 10 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  zbysek 19/10/2011, 16:09

pepakrocan napsal:Nedávno mě velmi povzbudil tento text:

Přísloví 14:17 (PNS): "Kdo je rychlý k hněvu, dopouští se pošetilosti, ale muž se schopnostmi přemýšlet je nenáviděn."
A hele, to je dobrý! Very Happy

Podíval jsem se kontrolně do EP, a co na mě vyjuklo:
Př 14:17 "Nedočkavý se dopouští pošetilosti a pletichář je nenáviděn."

To mi nedalo, tak jsem se díval dál.

Bible 21: Unáhlený člověk dělá hlouposti, lstivý člověk bývá v nenávisti.

KB: Náhlý se dopouští bláznovství, a muž myšlení zlých v nenávisti bývá.

Protože starou češtinu až tak neovládám, připustil bych zde dvojí možné čtení:
muž myšlení zlých v nenávisti bývá, nebo
muž myšlení zlých v nenávisti bývá

Avšak je tam spojka "a", takže se kloním k významu prvnímu.

Dokáže někdo spolehlivě říct, jaký má ten text význam v originále? Že by další renonc překladatelů PNS? V takovém případě bych však tipoval na neznalost, protože samostatné myšlení je u SJ trestáno. To říkám z vlastní zkušenosti.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 10 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Martin Cibulka 19/10/2011, 16:43

V hebrejštině zní Přísloví 14:17 takto: KECAR APAJIM JA‘ASE IVELET VE’IŠ MEZIMOT JISANE, což by se dalo přeložit doslova takto: „Nedočkavý (doslova „ten, kdo zkracuje tváře“) páchá hloupost a muž dovedností (plánů, prozřetelností, předsevzetí, zručností, pletich, prozíravostí) je nenáviděn.“

Podstatné jméno MEZIMOT („dovednosti, plány, prozřetelnosti, předsevzetí, zručnosti, pletichy, prozíravosti“) je v množném čísle a je odvozeno ze slovesného kořene Z-M-M, které má tyto významy: „hodlat, plánovat, mít záměr, mít plán, zamýšlet“ (Blahoslav Pípal).
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 10 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  zbysek 19/10/2011, 16:51

Martin Cibulka napsal:Podstatné jméno MEZIMOT („dovednosti, plány, prozřetelnosti, předsevzetí, zručnosti, pletichy, prozíravosti“) je v množném čísle ...
No, dobře. Ale vyznění smyslu má být pozitivní, nebo negativní?

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 10 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  pepakrocan 19/10/2011, 17:43

yxoxs napsal:Myslíš, pepo, těmi nesmysly, že Pán již přišel, sice neviditelně, jen úzká skupinka mužů ve vězení byla vybrána, aby jim byl svěřen majetek? Neměl snad Pán přijít a svého otroka, který věrně zhodnocuje a vyživuje jeho ovečky v době kdy ten otrok je v činnosti a ne ve vězení-nečinnost? A co nesmysly ohledně generace a jejího určení? Tak bych si vedení DS nepředstavoval
Ty víš moc dobře jaké nesmysly mám na mysli. Naposledy zůstaly viset například ve vlákně "SJ a peníze" a jaksi se čeká až vyšumí aby se našla zase další perlička.
yxoxs napsal:ale neberu vám to, každý je strůjce svého štěstí, ale taky pozor, slepý když vede slepého, tak mohou "většinou" spadnout spolu do jámy, že?
Přesně. Souhlas s tebou, sám bych to nenapsal lépe Smile

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 10 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  jája 19/10/2011, 19:26

pepokrocane, s tebou můžu jen souhlasit. Moje námitky a zneklidnění jaksi na vláknu SJ a peníze, stejně jako v reálnym životě, postupně vyšumí. A co se týče "bojkotu" stávajících SJ tohoto serveru, ten nemá přijít 1.11. Ten snad má bejt dneska, včera, zejtra... Nebo se učení SJ změnilo?

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 10 Empty Pro stávající SJ

Příspěvek  JAREKzRybenu 19/10/2011, 19:59

Pro stávající SJ (já, ač jím zatím formálně jsem, se mezi ně vzhledem k mým názorům nepočítám):

Nejsem zde na fóru dlouho, ale myslím, že můžu říci, že je zde každý bádající a pravdu milující a obhajující SJ vítán.

I tak bych měl pro "očišťující se" SJ od tohoto fóra dva malé povzbudivé návrhy:

1) Připravovat se pilně na všechny body všech sborových shromáždění.

2) Důsledně a bez výjimky se řídit následujícím pokynem VRO v "Naší službě Království" (kopíruji):

*** km 9/07 str. 3 Schránka otázek ***
Schvaluje „věrný a rozvážný otrok“, aby se skupiny svědků Jehovových scházely k nezávislému zkoumání Písma a společně o něm diskutovaly? (Mat. 24:45, 47)

Ne, neschvaluje. Přesto v různých částech světa někteří členové naší organizace vytvořili skupiny, kde nezávisle zkoumají biblické náměty. Někteří se společně věnují nezávislému studiu biblické hebrejštiny a řečtiny, aby ověřovali přesnost Překladu nového světa. Jiní zkoumají vědecké otázky, které se týkají Bible. Vytvářejí webové stránky a chat roomy, aby si vyměňovali názory a diskutovali o nich. Pořádají také konference a vydávají literaturu, v níž uvádějí své poznatky, a doplňují to, co je předkládáno na našich křesťanských shromážděních a v naší literatuře.
Jehovův lid po celém světě dostává hojnost duchovního pokrmu a povzbuzení na sborových shromážděních, na sjezdech a také v publikacích Jehovovy organizace. Prostřednictvím svatého ducha a Slova pravdy poskytuje Jehova vše potřebné, aby všichni jeho služebníci mohli být „vhodně sjednoceni stejnou myslí a stejným myšlenkovým postupem“ a zůstali „upevněni ve víře“. (1. Kor. 1:10; Kol. 2:6, 7) Jsme jistě velmi vděční za všechno, co pro nás Jehova v těchto posledních dnech v duchovním ohledu dělá. „Věrný a rozvážný otrok“ tedy neschvaluje žádnou literaturu, shromáždění ani webové stránky, které nejsou připravovány nebo organizovány pod jeho vedením. (Mat. 24:45–47)
Je chvályhodné, když někdo chce používat své myšlenkové schopnosti k podpoře dobré zprávy. Žádné soukromé aktivity by však neměly odvádět pozornost od toho, čeho Ježíš Kristus dnes dosahuje na zemi prostřednictvím svého sboru. V prvním století apoštol Pavel křesťany varoval, aby se nezapojovali do vyčerpávajícího a časově náročného studia námětů, jako jsou ‚rodokmeny, jež nikam nevedou, ale vyvolávají otázky ke zkoumání, spíše než aby se rozdělovalo něco od Boha ve spojitosti s vírou‘. (1. Tim. 1:3–7) Všichni křesťané by se měli vyhýbat „pošetilému dotazování a rodokmenům a rozepři a bojům kvůli Zákonu, neboť jsou neužitečné a nicotné“. (Tit. 3:9)
Těm, kteří chtějí ještě více prohloubit své znalosti Bible, doporučujeme využít knihy Hlubší pochopení Písma, „Celé Písmo je inspirováno Bohem a prospěšné“ a další naše publikace, jako například ty, které rozebírají proroctví v biblických knihách Daniel, Izajáš a Zjevení. Tato literatura obsahuje mnoho látky k biblickému studiu a rozjímání a díky ní můžeme být ‚naplněni přesným poznáním Boží vůle ve vší moudrosti a duchovním pochopení, abychom chodili hodni Jehovy, abychom se mu plně líbili, když budeme dále přinášet ovoce v každém dobrém díle a porosteme v přesném poznání Boha‘. (Kol. 1:9, 10)


(tím, co dělali Berojští, bych se už nezabýval, je to překonaná minulost, překonaná VRO)
JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 10 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  sazeč 19/10/2011, 22:03

JAREKzRybenu napsal:Tato literatura obsahuje mnoho látky k biblickému studiu a rozjímání a díky ní můžeme být ‚naplněni přesným poznáním Boží vůle ve vší moudrosti a duchovním pochopení, abychom chodili hodni Jehovy, abychom se mu plně líbili, když budeme dále přinášet ovoce v každém dobrém díle a porosteme v přesném poznání Boha‘. (Kol. 1:9, 10)

VRO literatury nemá chyby, taktně promlouvá duším SJ, aby důvěřovaly tomu, komu dle mínění samotného VRO důvěřuje Pán.
A ejhle, když pokračujeme ve čtení 11.-14.v., uvidíme, že Otec si přeje, abychom poznali jeho vůli a děkovali mu, protože můžeme sdílet úděl svatých ve světle, jelikož Otec nás uvede do Království svého milovaného Syna, v němž máme vykoupení, odpuštění hříchů.

Vida, VRO brání druhým vstoupit do Království a sám se snaží se do toho vejít...

Fuj!

Vím, že nelze přesvědčit, dokud Pán se jím nezjeví. Prostě to tak je. Nemám nic proti SJ v žádném případě jako zde přítomní, jen neuznáváme roli samozvaného VRO. Máme vás rádi, jak by ne?

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 10 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  witness 19/10/2011, 23:14

Bulhar napsal:Witnessi - souhlasím s tebou,že Ježíš dle biblických zpráv Boží jméno tak často nepoužíval.
Tak často? Ježíš Boží jméno nepoužil PROKAZATELNĚ ani jednou.
A je to k zamyšlení např. u vzorové modlitby ,,Otčenáš´´ (Náš Otče, nikoliv
Jehovo), kdy ani zde Ježíš neuvedl Boží jméno, stejně jako když se modlil o Lazarovo vzkříšení, čehož byly svědky zástupy:
Jan 11:41 (PNS)....Nyní Ježíš pozdvihl oči k nebi a řekl:,,Otče, děkuji ti, že jsi mě vyslyšel.

Dost výrazné možnosti, jak by Boží jméno Jehova mohlo být Ježíšem prokazatelně a výukově vysloveno, přesto to Ježíš neudělal.
Jak je to možné?
A není s tím v rozporu fakt, že se u SJ opakovaně apeluje na to, aby se Boží jméno používalo a vyslovovalo, protože to je jeden ze znaků biblické jedinečnosti organizace SJ?


Aleo,máš pravdu,že když se tu jako SJ hemžíme,tak hřešíme
.....
Takže Alea a witness nám dali bubu,loraku,pepokrocane vážný podnět na zamyšlení,či toto forum neopustit.Podle toho slova hemží tu nejsme vítáni,čímž se aspon vzácně shodli s VRO,kterého tak nesnáší.Nezvolíme nějaké datum,od kterého bychom se my SJ zde přestali hemžit a začli stávkovat?
Bulhare, chápu, že to můžeš vnímat jako negativní útok na Vaši adresu,
ale jsem si jist, že Alea slova ,,hemžení´´ a ..hřešení´´ myslela jako
určité humorné odlehčení, já to tak pochopil a ve stejném duchu zareagoval.
I když je samozřejmě určitá rozporuplnost, když hájíte VRO zde na odpadlickém fóru a na tuto rozporuplnost bylo poukázáno, nebylo to myšleno v žádném případě ve zlém a už vůbec ne jako sdělení, že tu nejste vítáni.
Já navrhuji od úterka 1.listopadu,aby už další měsíc byl ve znamení očisty tohoto fora od hemžících se SJ.Co vy na to bubu,loraku a pepokrocane?
Dovol 3 podněty k zamyšlení:

1) Uvědom si, že toto od vás zde na fóru nikdo nežádá ani nechce.

2) Je Tvá výzva k odchodu z tohoto fóra kvůli tomu, že o vás Alea (byť v dobrém) napsala, že se tu hemžíte a hřešíte
nebo kvůli tomu, že si dle regulí SJ uvědomuješ vážnost svého hříchu a činíš z něho pokání?

3) Pokud odejdeš proto, že svou účast zde opravdu považuješ za hřích a chceš se očistit, pak bys měl dle regulí SJ jednat důsledně i v dalších bodech,
a to:

a) oznámit své provinění starším, styk s odpadlíky je přece dle pokynů jasně dané provinění, které musí řešit právní výbor

b) říci těm, kteří se na hříchu podílejí s Tebou (to jest všichni, kdo zde jsou a nebyli ani vyloučeni ani sami od SJ ještě neodešli), aby o svém hříchu informovali starší svých sborů

c) pokud to neudělají, měl bys to udělat sám (znáš li jejich totožnost, oznámit to v jejich sboru a u těch, jejichž pravou totožnost neznáš, se pokusit ji z nějakých indicií vypátrat, jde to)

Uděláš i toto vše poté, co kvůli svému očištění opustíš řady tohoto fóra?
Dle pokynů SJ nebude totiž Tvé očištění zdaleka úplné, protože jsi se dopustil hříchu, který Ti Jehova smaže jen tehdy, vyznáš li se starším sboru, prokážeš upřímné pokání a budeš tak moci z jejich rozhodnutí (nikoliv ze svého) zůstat i nadále SJ.

Pokud tedy Vy, kdo hájíte VRO, z fóra jen odejdete, bude to málo, protože
jednoznačně by Vás Vaše příchylnost k VRO měla vést k dalším výše popsaným krokům.
Uděláte i to?

bubu napsal:
Ano Bulhar ,je to múdre rozhodnutie..
Bubu, a ještě moudřejší bude, když se půjdeš udat starším, že jsi nedovoleným způsobem hájil VRO a že toho hluboce lituješ, protože
jsi jasně překročil zákony VRO, tedy Boží zákony.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 10 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  witness 19/10/2011, 23:16

sazeč napsal:
Nemám nic proti SJ v žádném případě jako zde přítomní, jen neuznáváme roli samozvaného VRO. Máme vás rádi, jak by ne?
Sazeči, k Tvému názoru se rád připojuji, vyjádřil jsi to i za mě.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 10 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Anonymní 20/10/2011, 09:20

Přátelé.

Ř 10, 17Víra je tedy ze slyšení zprávy a tou zprávou je slovo Kristovo.

Zj 20, 12Potom jsem spatřil mrtvé, malé i velké, jak stojí před trůnem, a byly otevřeny knihy. A byla otevřena ještě jiná kniha, totiž kniha života, a mrtví byli souzeni podle toho, co bylo zapsáno v těch knihách, totiž podle svých skutků. 13Tehdy moře vydalo mrtvé, kteří byli v něm, také Smrt a Záhrobí vydaly mrtvé, kteří byli v nich; a každý byl souzen podle svých skutků.

Žid 11, 17Vírou Abraham ve své zkoušce obětoval Izáka. Ten, který přijal zaslíbení, obětoval svého jediného syna, 18o němž bylo řečeno: „Tvé símě bude povoláno v Izákovi.“ 19Počítal totiž s tím, že Bůh je schopen i křísit z mrtvých; a odtud ho také (obrazně řečeno) přijal.
20Vírou Izák požehnal Jákobovi a Ezauovi ohledně budoucích věcí.
21Vírou umírající Jákob požehnal každému z Josefových synů a „poklonil se, opřen o svou hůl.“
22Vírou se Josef, předtím než skonal, zmínil o odchodu Izraelitů z Egypta a řekl jim, jak mají naložit s jeho kostmi.
23Vírou byl Mojžíš po narození tři měsíce ukrýván svými rodiči. Když viděli, jak je to dítě krásné, nenechali se zastrašit královým rozkazem.
24Vírou se Mojžíš, jakmile dospěl, zřekl postavení faraonova vnuka. 25Dal přednost útrapám Božího lidu před pomíjivým hříšným požitkem. 26Kristova potupa mu byla dražší než všechny egyptské poklady, neboť se díval až k odplatě. 27Vírou opustil Egypt a nedal se zastrašit královým hněvem. Vytrval, jako by viděl Neviditelného. 28Vírou slavil Hod beránka a skropení krví, takže se jich zhoubce prvorozených nedotkl.
29Vírou přešli Rudé moře jako po suché zemi; když se však o to pokusili Egypťané, zmizeli v hlubině.
30Vírou padly zdi Jericha, když je obcházeli sedm dní.
31Vírou nevěstka Rachab pokojně přijala špehy, a tak nezahynula s neposlušnými.
32Mám pokračovat ještě dál? Není dost času, abych vyprávěl o Gedeonovi, Barákovi, Samsonovi, Jiftachovi, Davidovi, Samuelovi a prorocích. 33Ti skrze víru dobývali království, konali spravedlnost, docházeli zaslíbení, zavírali tlamy lvům, 34přemáhali žár ohně, unikali ostří meče, bývali posilněni v slabosti, stávali se silnými v boji a obraceli na útěk vojska cizinců. 35Ženám se jejich mrtví vraceli vzkříšení.
Jiní šli na mučidla, když odmítli propuštění, aby dosáhli něčeho lepšího – vzkříšení. 36Další zakoušeli výsměch a bičování a také okovy a vězení. 37Bývali kamenováni, řezáni pilou, zabíjeni mečem, chodili v ovčích a kozlích kůžích – strádající, pronásledovaní a trpící. 38Svět jich nebyl hoden. Bloudili po pustinách a horách, po jeskyních a zemských roklinách.
39Ti všichni díky víře došli u Boha uznání. Přesto však nedosáhli zaslíbení, 40neboť Bůh zamýšlel něco lepšího pro nás – proto neměli dojít k cíli bez nás.

Jan 14, 15„Jestliže mě milujete, zachovávejte má přikázání.

Žid 10, 36Potřebujete však vytrvalost, abyste vykonali Boží vůli, a tak dosáhli zaslíbení.

1J 4, 1Milovaní, nevěřte všemu, co je duchovní, ale rozlišujte, zda jsou ti duchové z Boha. Do světa totiž vyšla spousta falešných proroků.

Proč jsem uvedl citace z Písma? Tady se diskutuje o tom, že SJ místo aby věřili Bohu a jeho Pomazanému, tak si myslí, že dělají dobře, když věří VRO, protože v něm vidí prostředníka, správně řečeno, VRO jim vsugeruje, že je prostředník Boží. Budeme souzeni dle skutků zapsaných v knihách, ale ty skutky nebudou vycházet podle toho, jak kdo nám říkal, že máme jednat, ale má vycházet z víry, jak je patrné, viz Židům 11. kapitola. Bylo přeci jedno, kde byli, ke komu patřili, zachránila je víra, tedy skutky vycházející z jejich víry. Proto jsme vybízeni Janem, jako milovaní, že nemáme věřit všemu, co je duchovní, ale máme rozlišovat, zda je to od Boha, protože jsme informováni o tom, že do světa vyšla spousta falešných proroků! Proč Jan varuje?! Protože tomu tak prostě je, proroctví nebo podobenství o rozsévači pšenice a koukolu, ukazuje jasně, že dnes neexistuje žádná viditelná pravá církev, ale v každé z církví jsou ti, kteří věří v Pána, a on je zná, když přijde ti, co mu patří, půjdou za ním. Co je rozhodující, milovat Boha a bližního svého. Kdo věří v Pána, tak to z jeho skutků bude znát. Nerozhoduje, jestli to je SJ, katolík, evangelík, adventista, mormon... .
Proto, milujme se navzájem, nesuďme druhé, protože nejsme schopni je správně posoudit, protože mnohdy jsme většími hříšníky, ale v našich očích, ty které soudíme, si myslíme, že oni jsou většími hříšníky, ale to není důvod pro to, abychom je soudili. Protože když se otevřou knihy, bude zřejmé, že my jsme byli většími hříšníky. Proto to nechejme na Pánovi, on toho soudu je schopen, my ne!
Proto nikdo z přítomných exSJ, nebo formálních SJ, nebo prostě přátel z jiných církví, nikoho nevyhazuje z tohoto fóra, byli bychom sami proti sobě a těmito skutky bychom popírali svoji víru v Jesu (Jeszu) Pomazaného.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 10 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  lorak 20/10/2011, 09:24

"Když řeknu někomu ničemnému: ‚Rozhodně zemřeš‘, a skutečně ho nebudeš varovat a nepromluvíš, abys varoval ničemného před jeho ničemnou cestou, aby byl zachován naživu, zemře ve svém provinění, protože je ničemný, ale jeho krev budu vyžadovat zpět z tvé vlastní ruky. Ale pokud jde o tebe, v případě, že jsi někoho ničemného varoval a opravdu se neobrátí zpět od své ničemnosti a od své ničemné cesty, sám zemře za své provinění; ale pokud jde o tebe, ty svou vlastní duši osvobodíš. A když se někdo spravedlivý obrací od své spravedlnosti a skutečně činí bezpráví a já před něho položím kámen klopýtání, sám zemře, protože jsi ho nevaroval. Zemře pro svůj hřích a na jeho spravedlivé skutky, které činil, se nebude vzpomínat, ale jeho krev budu vyžadovat zpět z tvé vlastní ruky. A pokud jde o tebe, v případě, že jsi někoho spravedlivého varoval, že by spravedlivý neměl hřešit, a on opravdu nehřeší, zcela jistě bude žít dál, protože byl varován, a ty sám osvobodíš svou vlastní duši.“ Ezekiel 3:18-21

"Mzda, kterou platí hřích, je totiž smrt, ale dar, který dává Bůh, je věčný život skrze Krista Ježíše, našeho Pána." Římanům 6:23

"Protože s nimi tím směrem dále neběžíte ke stejnému hlubokému bahnu prostopášnosti, jsou zmateni a stále o vás mluví utrhačně. Tito lidé se však budou zodpovídat tomu, který je připraven soudit živé a mrtvé. Proto vskutku byla dobrá zpráva oznámena také mrtvým, aby byli, pokud jde o tělo, souzeni z lidského stanoviska, ale pokud jde o ducha, aby žili z Božího stanoviska." 1 Petra 4:4-6

"Držte se dobrého svědomí, aby právě v tom, v čem proti vám mluví, byli zahanbeni ti, kdo mluví pohrdlivě o vašem dobrém chování ve spojitosti s Kristem." 1. Petra 3:16

"Kdo mezi vámi je moudrý a [má] porozumění? Ať projeví svým znamenitým chováním své skutky s mírností, jež patří k moudrosti. Máte-li však ve svém srdci hořkou žárlivost a svárlivost, nechlubte se a nelžete proti pravdě. To není moudrost, která sestupuje shora, ale je zemská, živočišná, démonská. Vždyť kde je žárlivost a svárlivost, tam je nepořádek a každá podlost.
Ale moudrost shora je především cudná, pak pokojná, rozumná, připravená uposlechnout, plná milosrdenství a dobrého ovoce, nedělá stranické rozdíly, není pokrytecká. Nadto semeno ovoce spravedlnosti se rozsévá v pokojných podmínkách pro ty, kdo působí pokoj." Jakub 3:13-18

"Způsob uctívání, který je čistý a neposkvrněný ze stanoviska našeho Boha a Otce, je takový: Starat se o sirotky a vdovy v jejich soužení a ZACHOVÁVAT SE BEZ POSKVRNY OD SVETA." Jakub 1:27

"Účelem tohoto pověření je skutečně láska z čistého srdce a z dobrého svědomí a z víry bez pokrytectví. Tím, že se od toho jistí lidé odchýlili, odbočili k planému povídání a chtějí být učiteli zákona, avšak nechápou ani to, co říkají, ani to, co silně prosazují." 1 Timoteovi 1:5-7

"Když se však dál stavěli proti a mluvili utrhačně, vytřásl své oděvy a řekl jim: „Ať přijde vaše krev na vaši vlastní hlavu. Já jsem čistý." Skutky apoštolů 18:6

"Pohleďte, váš dům je vám zanechán. Říkám vám totiž: Od nynějška mě již rozhodně neuvidíte, dokud neřeknete: ‚Požehnaný je ten, kdo přichází v Jehovově jménu!‘“ Matouš 23:38,39

SUKROMNE MOZEM AJ DALEJ DEBATOVAT S KAZDYM Z VAS. TENTO PORTAL JE DOST NEPREHLADNY A PISAL SOM TO UZ SKOR, ZE DAVAM PREDNOST OSOBNEJ KOMUNIKACII.

Moje kontaktne udaje zapisem do profilu na tejto stranke a uvadzam ich aj tu.

Karol Schneider
Email a google talk: loraksk1@gmail.com skype jmeno: loraksk1

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 10 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  zbysek 20/10/2011, 09:35

Loraku, je ničemné a hříšné neposlouchat falešného proroka a samozvance? Co myslíš?

Já tě tedy dle uvedených citátů varuji: odejdi od falešného proroka, nebo schytáš jeho rány s ním, až přijde Pán.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 10 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  pepakrocan 20/10/2011, 09:42

witness napsal:
Bulhar napsal:Witnessi - souhlasím s tebou,že Ježíš dle biblických zpráv Boží jméno tak často nepoužíval.
Tak často? Ježíš Boží jméno nepoužil PROKAZATELNĚ ani jednou.
A je to k zamyšlení např. u vzorové modlitby ,,Otčenáš´´ (Náš Otče, nikoliv
Jehovo), kdy ani zde Ježíš neuvedl Boží jméno, stejně jako když se modlil o Lazarovo vzkříšení, čehož byly svědky zástupy:
Jan 11:41 (PNS)....Nyní Ježíš pozdvihl oči k nebi a řekl:,,Otče, děkuji ti, že jsi mě vyslyšel.

Dost výrazné možnosti, jak by Boží jméno Jehova mohlo být Ježíšem prokazatelně a výukově vysloveno, přesto to Ježíš neudělal.
Ty když voláš svému tátovi říkáš mu osobním jménem? Pro mě je třeba můj táta prostě táta a to i když o něm mluvím s někým jiným. Tvrdit, že není správné používat Boží jméno JHVH na základě toho, že ho Ježíš nevyslovil tam kde snad mohl je zcel irelevantní.

Zásadnější otázkou je, že JK a jeho Otec nejsou jednou totožnou osobou. Ježíš učil modlit se k jeho Otci a sám to také při mnoha příležitostech dělal. Když se podle jeho příkladu a přímého pokynu modlím k Otci a zároveň vím, že jeho jméno je Jehova, nelze na tom shledávat nic rozporuplného. A co kdyby ta podoba nebyla úplně správná? I já když jsem v zahraničí a někdo komolí mé jméno je mi to mnohem milejší než kdyby mi prostě říkal "pane z Čech".

Více než o princip toho jak se správně modlit často shledávám v těchto snahách vytvořit v křesťanech dojem, že Boží osobní jméno se vyslovovat zkrátka nemá. Pro to ale není žádná přímá podpora.

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 10 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Anonymní 20/10/2011, 09:55

Přátelé.

V tento okamžik je úplně jedno, jak se modlíš, co zde řešíme nebo na co poukazujeme je to, že VRO ač ví z Písem, že nemá nic přidávat nebo ubírat, tak vyloženě z důvodu sobeckých a vlastních, aby bylo jasně poukázáno na výjimečnost SJ, tak účelově doplňuje ve svém překladu bible, co tam nemá být. Co si myslel Pán, když se modlil je irelevantní, ale co je relevantní je ta skutečnost, že v NZ není záznam o tom, že by někdy Pán použil tvar JHVH nebo Jehova či Jahve apod. To tu řešíme, proč to VRO dělá, nic jiného!

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 10 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  pepakrocan 20/10/2011, 10:12

yxoxs napsal:co zde řešíme nebo na co poukazujeme je to, že VRO ač ví z Písem, že nemá nic přidávat nebo ubírat, tak vyloženě z důvodu sobeckých a vlastních, aby bylo jasně poukázáno na výjimečnost SJ, tak účelově doplňuje ve svém překladu bible, co tam nemá být. Co si myslel Pán, když se modlil je irelevantní, ale co je relevantní je ta skutečnost, že v NZ není záznam o tom, že by někdy Pán použil tvar JHVH nebo Jehova či Jahve apod. To tu řešíme, proč to VRO dělá, nic jiného!
Že je uvedení jména Jehova v Řeckých Písmech PNS z důvodu poukázání na výjimečnost SJ je tvůj výklad. A jistě se k tobě přidá řada dalších. Je to zkrátka jedno z mnoha nepodložitelných tvrzení proti SJ. Logika odstranění tetragramatonu v řeckém textu je asi taková jako kdyby někdo překládal záznam ze schůze litetárních znalců kde byla jednotlivci citována různá známá literární díla a v konečném překladu by například místo záznamu: A Marcel citoval další úryvek z Máchova Máje a uvedl známé: „Viléme! Hynku! Jarmilo! uvedl: A Marcel citoval další úryvek z Máchova Máje a uvedl známé: "Chlapče! Chlapče! Dívko!" Pak by někdo vytvořil překlad, ve kterém by obnovil původní jména a byl by obviněn, že tak činí ze sobeckých pohnutek, aby na sebe upozornil. Jistě, je třeba umlčet takového zmetka.

V odstranění Božího jména v místech přímých citací z Hebrejských Písem, ve kterých je tetragramaton uveden zcela prokazatelně - a prokazatelně také měli tyto části Písma křesťané v 1. stol. v nezměněné podobě k dispozici - nelze najít jinou logiku než cílený záměr.

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 10 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Alea 20/10/2011, 10:47

Bulhar napsal:
Takže Alea a witness nám dali bubu,loraku,pepokrocane vážný podnět na zamyšlení,či toto forum neopustit.

Měla bych asi uvést na pravou míru to, co jsem napsala.

Nenapadlo mne, že by to někdo mohl vzít vážně, ale dobře - měl to být podnět k zamyšlení, ale ne ten, abyste se zamysleli nad tím, zda odejít, ale abyste se zamysleli nad tím, zda má vůbec někdo právo Vás odtrhovat od Vašich bývalých bratrů a zda má vůbec někdo právo Vám předepisovat, co máte a nemáte dělat i tehdy, když své pokyny neustále a neustále mění...kdysi třeba vedení komunikaci povolilo, pak zakázalo, pak povolilo v určítých případech, pak zase zakázalo....že by se Boží pohled takto pořád měnil? Proč tedy Bůh řekl: "Nezměnil jsem se?"
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 10 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Alea 20/10/2011, 10:48

witness napsal:
Bulhare, chápu, že to můžeš vnímat jako negativní útok na Vaši adresu,
ale jsem si jist, že Alea slova ,,hemžení´´ a ..hřešení´´ myslela jako
určité humorné odlehčení, já to tak pochopil a ve stejném duchu zareagoval.

Ano, přesně tak to bylo myšleno.... Smile
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků? - Stránka 10 Empty Re: Pro bývalé SJ: Co vytýkáte NÁBOŽENSTVÍ Svědků?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 10 z 18 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 14 ... 18  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru