Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bola pozemská cirkev Kristovým plánom?

+24
lorak
standa
drobeček
Hurvinek
Styvi
A6zvolen
rals
Bulhar
Admin
Arago
Tonda Vlas
KEROS
Mezek
witness
lachtan
sazeč
Matěj Telam
pepakrocan
kovboj
jája
zbysek
Jesen
fatima
markus
28 posters

Strana 12 z 15 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15  Next

Goto down

Bola pozemská cirkev Kristovým plánom? - Stránka 12 Empty Re: Bola pozemská cirkev Kristovým plánom?

Příspěvek  A6zvolen 10/8/2011, 15:50

Ahoj Styvíčku,

ty máš pocit, že by každému jednotlivci říkal Duch svatý, jiné věci? Proč exsituje 34.000 církví, jejichž názor se někdy diametrálně liší? Protože to tak nefunguje jak píše 1K 2:14 ...

Proto to píšu, země není rovná a tudíž na ní není žádná klenba podpírající nebe. Jsou to kecy, kterým nelze věřit = Bibli nelze věřit víc než Arabele a REmburakovi.

Potkej se s pravým Izraelitou a zeptej se na nový zákon a na Ježíše. On ti to poví. Ježíš byl Žid ... uvědom si, že vlastní ho považují za kouzlníka, iluzionisty, šarlatána, pohádkáře a někoho kdo si hrál na Boha ... takového zchytralého chytráka, co na vše má odpověď ... TO JE REALITA ... a vše ostatní ... jsou jen kecy a podprahové ovládání nekonečnými možnosti výkladů ber kde ber a Babo raď za účasti předem připravené psychologie vedení rozhovoru spolu s manipulací co MUSÍŠ A NESMÍŠ.

Církev je vytvořená skupina lidí, kterou TY nebo JINÝ ČLOVĚK indoktrinuje k vlastnímu prospěchu a udělá si na církvi FIRMU ,která mu nese peňouze. Toto už funguje 2000 let ... To je jediná realita kterou vidím ... to je uchopitelné zjištění, které má pravdivou podstatu ... vždy jsou prachy na 1. místě.

Styvíčku čemu nerozumíš ... myslíš, že za touto bandou lhářů, podvodníků, darmožroutů a zlodějů tvých peněz ... stojí Bůh?

Styvíčku, já ne. Já si nemyslím, že Bůh, který toto stvořil, jistě nestvořil bibli, jako nástroj na ovládání myšlení lidí ...

Bůh není podvodník a podloudný prodavač Biblí nebo pohádkář.

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Bola pozemská cirkev Kristovým plánom? - Stránka 12 Empty Re: Bola pozemská cirkev Kristovým plánom?

Příspěvek  Styvi 11/8/2011, 10:40

Zdravím tě Zvolene.
Děkuji za tvou odpověď. V něčem máš určitě pravdu. Ale pouze v něčem.
Ano máš pravdu – Židé nerozpoznali mesiáše. Taky si ,ale polož otázku – proč ?

Říkáš kecy ? Pokud Ježíš mluvil jen samé kecy – tak nechápu proč lidi šli za ním ?
Proč byli ochotní položit za jeho slova život ? Proč uvěřili jeho slovům ? Jen tak ?
Asi jsi si nikdy pořádně tuhle otázku nepoložil. V prvním století nebyli lidi totálně hloupí.
Pokud si myslíš ,že utvořit víru bylo tak jednoduché – tak to se pořádně pleteš.
Jinak si uvědom ,že s těch keců jak říkáš – vzešlo jedno s největších církvi.

A to ,že někdo křesťanství zneužíval a zneužívá – mně osobně nezajímá. Neznám snad nic
na světě ,že by nebylo lidmi zneužito. Lidi jsou lidi – a je jasné ,že se chtějí na všem přiživit.
Je jen na lidech – jestli je budou přiživovat – nebo ne – mně se to netýká a jestli je někdo
ochoten je přiživovat – je jen jejích věc – mně se to netýká.

Co se týče Ducha Svatého – tak to já ti moc na to odpovědět nedokážu. Já takovou zkušenost nemám.
A nebo jsem to nedokázal rozpoznat. Osobně si ale myslím ,že každý člověk je jiný
a proto asi i na každého DS působí asi trochu jinak. Každý trochu jinak vnímáme a cítíme.
Proto je asi i na každého působení individuální.

Jinak si nemyslím ,že by Bůh po tobě chtěl nějaké peníze. Alespoň já jsem to nikde v bili neviděl.
Jestli ty jsi v bibli narazil na nějaké místo kde se píše ,že by Bůh po tobě chtěl peníze – tak mi ho
napiš. Já takové místo v bibli jsem zatím nenašel. A to ,že lidi ve jménu Boha vybírají peníze
mně osobně nezajímá. Chtějí to lidi – ne Bůh.

Přeji ti hezký nerušený den.
Styvi
Styvi

Male Poeet p?íspivku : 450
Age : 64
vztah k organizaci : Už žádný
Reputace : 2
Body : 451
Registration date : 30. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Bola pozemská cirkev Kristovým plánom? - Stránka 12 Empty Re: Bola pozemská cirkev Kristovým plánom?

Příspěvek  A6zvolen 11/8/2011, 11:48

Ahoj Styvíčku

první odstavec - nerozpoznali mesiáše ...

To je ten úhelný kámen, to je ta úžasná podstata, která je lež, Židi nám nakecali, že to BYL on. Podívej kolik Židů se točí okolo křesťanství a jak z něho kořistí, rozumíš mi ... ? Bylo by nepoctivé tvrdit, že TRÁVA je modrá, když je zelená, vztah Židů ke Gójům je stejný jako náš k cikánům. Oni ví, že jsme hloupí a manipulovatelní a tak nám dali toto ničemné učení, které nás zotročuje a ožebračuje. Gójové dřou a Židi kážou a onis si to tak zařídili a ... ... To je ta skutečná zelená tráva, ne modrá nebo černá. Oni si zfanatizují své ovečky do jejich výkladů, kterých má být 34.000? To je jasný kalkul a ostatní to je iluze, divadélko, .... .... že ho nepřijali - oni věděli proč, nejsou HLOUPÍ a my chytří - nenech se zmást ... ... ....


Styvíčku, kolik lidí tady plácá nesmysly, které jsou tou Boží lží z jejich vlastních hlav a strhávají se sebou lidi. Podívej se na systém, dřeš a těšíš se domů, protože doma bude klid, přijdeš domů a zase není klid, řvou děcka, uklízí se, pak přijde večer a si unavený ... teď někdo přijde a řekne ti, že po smrti bude ráj ... a pořád ti cpe své předtavy, roky plynou mezi prsty ... pořád jen platíš, to ono, dej málo, víc, pořád vykládá krásné slovíčka o funkčním Bohu, který má pro nás všechno ... , ale zase chyba lávky, protože zjistíš, že pár magorů, připisuje pomalu přivolaný výtah tlačítkem, jako BOŽÍ ZÁZRAK.

Chápej vše co píšu je můj prožitek je moje svědectví o fenoménu otroctví a manipulace církve. Slovo REGISTRACE, znamená ZAPLAŤ ... slovo Svoboda v Ježíši, znamená Otroctví v církvi a jejich výkladů nebo přímo otroctví autoritě, který tenhle spolek LIDÍ, KTEŘÍ SE NECHALI STRHNOUT ovládá.

Podívej kolik lidí uvěřilo kašpirovskému, taky byli blbí ...? Byli ... stejně jako zázraky Ježíše stejně rychle vyprchali ... jsou o tom knížky, lkdyby to byl Bůh ... nebyl by šarlatán ... víš oni ti Židi mají pravdu a já jim věřím Ježíš byl Žid a oni o něm ví víc než ti co nám lžou tady v ČR, je to jejich živnost, jejich krám, kde ti za 10% akorát nakecají manipulace a ty jdeš spokojeně domů jak si zaplatil za své otroctví.

Styvíčku, nemůžeš na jedné straně zatáhnout oponu a říct, toto vidět nechci - zneužívání - křesťanství a MNĚ TO OSOBNĚ NEZAJÍMÁ. Myslím, že jde o velmi lacinou vstupenku do KLAMU a do náruče KLAMÁŘŮ. Proto jsem tu psal mnoho řádků o klapkách na očích jako mají koně ... Víš proč je mají? Aby sloužili pánům v jejich přepravě a nelekali se bližších předmětů a prostě táhli plynule...

Chápeš ma? Ti koně jsou využití a mají vše, aby sloužili jiným v tom, co jiní potřebují. Jezdí snad na koni Bůh? Ne, jen ti co MAJÍ INFORMAČNÍ NÁSKOK a ten prostě využijí.

Styvi, dám ti na záda 100kg batoh a řeknu, Bůh nerad vidí lidi bez batohu a bez batohu na tvých zádech nemůže Bůh ve tvém životě konat ... Jak se ti líbí tento přístup k Lidem... mě, Styvíčku nikoli. Ty věty jsou Kecy, Lži a obrovská manipulace denně páchaná na lidech ... toto je to zneužívání, kdy jménem Boha, si z lidí jiní lidé dělají tajtrlíky a dojné krávy ... a toto nechceš vidět.

Před Volbami znělo ... jestli nebudeš volit strany, které jsou pro Radar Americké obranné iniciativy a budeš volit strany podporující Lisabonskou smlouvu, boříš a ničíš Boží plán ... toto vše slyšeno asi 120 decibely z reproduktoru ... Toto je ten Duch svatý? Ne toto je LEJNO lidí. Toto je skryté vedení a ovládání a TO JE FIALOVÝ HNUS ... to nemá s Bohem nic společnýho, ale nikoho to nezajímá. Takže v čem chceme žít ... v klamu? Ve lži ... proč? Proč poslouchat lidi kteří vykládají Boha po svým, vedou si lidi kam potřebují ... když tito manipulátoři to vlastně v globále dělaj jen sami pro sebe.

Styvíčku a tebe to nezajímá. Já moc dobře vím, že Bůh po mě žádné peníze nechce, ale chtějí to lidi co tvrdí že nelze Boha okrádat ... oni na to jdou od Lesa a do takového společenství hnoje, lži, klamu, iluze, manipulace přece Bůh nepatři, to jsou lidé, co potřebují tvoje prachy, oni z nich platí svůj palmár, palmár za kecy, které tě mají zotročit.

Proto jsem tak alergický na vykladače hvězdných bran Boha, kteří všechno ví, a hlavně ví, aby ses neptal a byl ten hodný tažný kůň, který když poskočí tak ho sejmou bičem nějaké manipulace.

Rozumíš mi? Jen poukazuji na kalkul lidí a na Boha a Bibli, který kalkul lidí podporuje. Já si nemyslím že stvořitel tohoto nemá zaplacené složenky.

Snad mě pochopíš ... snad se zamyslíš, že něco jiného je touha Člověka o tvé zotročení a touha Boha na život s ním bez církví, desátků a Biblí. Život s Bohem je krásný a je jedno jeslti ho nazveš Hospodinem nebo Jehovou, on nepotřebuje žádné přikázání, dal ti myšlení, dal ti kreativitu abys domyslel důsledky svého jednání, nikoli otroctví a bič, pseudoautority, že když ho nebudeš poslouchat nebudeš mít úrodu a chcípneš. To jen lidi z tebe chtějí kořistit a oni umí používat bič strachové manipulace ... , ale to Bůh není, to je rouhání a zlodějina. Zloidějina Lumpů a vykladačů Boha 34.000 způsoby


Poslední věc, hledej autoritu v PRAVDĚ, nikoli jak zde můžeše od autorit slyšet, že máš hledat PRAVDU v nich. Oni jsou jen lháři a manipulátoři.

Když se zamyslíš nad touto pravdou: že autoritu mít v pravdě a nikoli pravdu v autoritě, začne ti problikávat, proč autority nemají rády lidi nemanipulovatelné s vlastní kreací myšlení ...

Pěkný a ještě hezčí den


A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Bola pozemská cirkev Kristovým plánom? - Stránka 12 Empty Re: Bola pozemská cirkev Kristovým plánom?

Příspěvek  drobeček 11/8/2011, 13:27

A6zvolen napsal:


Poslední věc, hledej autoritu v PRAVDĚ, nikoli jak zde můžeše od autorit slyšet, že máš hledat PRAVDU v nich. Oni jsou jen lháři a manipulátoři.

.

Pěkný a ještě hezčí den


Prosím, řekni mně Zvolene kde tu pravdu mám hledat ???????????????
drobeček
drobeček

Poeet p?íspivku : 161
vztah k organizaci : žádný
Reputace : 0
Body : 56
Registration date : 12. 05. 06

Návrat nahoru Goto down

Bola pozemská cirkev Kristovým plánom? - Stránka 12 Empty Re: Bola pozemská cirkev Kristovým plánom?

Příspěvek  Styvi 11/8/2011, 13:52

Zvolene.
Děkuji ti za bohatý komentář.
Co se týče Židů – tak po pravdě je mi úplně jedno co říkají o Kristu.
Asi mají důvod ,že říkají to co říkají. Já se do judaismu vměšovat nehodlám. Ale taky si nemyslím,
že vše co říkají je zaručená pravda a ani nehodlám z toho vycházet. Věří tomu – čemu věřit chtějí.

Zvolene – co se týče komentářů jiných ,tak já se k tomu vyjadřovat nehodlám. Já si přečtu každý
komentář, popřemýšlím nad tím co vlastně sděluje – porovnám to s mimy myšlenkami a popřemýšlím
zda mně to nějak nemůže třeba obohatit duchovně.
V žádném případě nehodlám komentovat příspěvky jiných zda jsou nebo nejsou pravdivé.
Mám zato ,že tohle mi nenáleží a nepřísluší.

Jinak co se týče té manipulaci a podobných vypečených praktik různých církví ,sekt a společností.
Máš naprostou pravdu ! Takhle to chodí a obávám se ,že to se asi ani nezmění. Proto já ani nepostrádám
žádnou náboženskou komunitu. Bohužel - pokud je lidé budou vyhledávat a budou
je brát jako své vůdce a budou ochotni je v tom podporovat a to jak duchovně ,tak i finančně ,tak
se to nezmění. No – ale konec konců je to jejich rozhodnutí a mají na to právo. Já je zato kritizovat
rozhodně nehodlám. Mají svobodnou vůli a je jen na nich jak ji použijí.

Zvolene – my máme na svět a duchovní hodnoty dost rozličný pohled. Já tě v mnoha věcech velice dobře chápu.
Ale na mnoho věcí se dívám jinak. Vím ,že kdybychom se sešli – tak bychom si určitě měli o čem popovídat.
Věřím ,že bychom se i lépe pochopili. Jenže jsme asi dost vzdálení od sebe ,takže to není možné.
Písemně je ten komentář vždy ochuzen a někdy se i těžko myšlenky píši.

Hezký den a užij si léto co nejlíp. I když nám letos sluníčko moc nepřeje.
Styvi
Styvi

Male Poeet p?íspivku : 450
Age : 64
vztah k organizaci : Už žádný
Reputace : 2
Body : 451
Registration date : 30. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Bola pozemská cirkev Kristovým plánom? - Stránka 12 Empty Čo sú Zákony Božie?

Příspěvek  markus 11/8/2011, 17:36

Čo sú Zákony Božie?

Ktoré zákony sú vlastne Zákonmi Božími? Zákony Božie totiž nemôžu pochádzať od ľudí, ale iba od toho, čo zvykneme nazývať prírodou. Podotýkam, že ani dodržiavaním Desatora by sa svet nezmenil k lepšiemu, lebo ony sú iba Mojžišom vyslovené zákony a nie Zákony Božie. Nie Zákony prírody.

Odpoveď: Máte naozaj veľkú pravdu v tom, že Božie Zákony nemôžu byť zákonmi pochádzajúcimi od ľudí, ale musia byť Zákonmi prírodnými, Zákonmi vesmírnymi, alebo univerzálnymi.

V skutočnosti naozaj existujú dokonalo fungujúce a samočinne pracujúce Zákony, ktoré musí človek poznať a podriadiť sa im ak chce byť šťastný a žiť v mieri a v súlade s univerzom, ktorého je súčasťou. Sú to Zákony, ktorých účinkom je podrobené absolútne všetko jestvujúce a teda nie len naše telo a hmotný svet, ale aj naše cítenie a myslenie. Sú to Zákony večné, pretože ak sa jedného dňa zrúti celý tento vesmír a za mnoho biliónov rokov povstane iný, budú v ňom fungovať presne tie isté nemenné, dokonalé a univerzálne Zákony.

A keďže všetko veľké je v skutočnosti jednoduché, aj fungovanie celého univerza stojí na vzájomnom spolupôsobení troch najdôležitejších základých Zákonov a to Zákona spätného účinku, Zákona rovnorodosti a Zákona tiaže.

V stručnosti k pôsobeniu každého z nich:

Zákon spätného účinku je známym fyzikálnym zákonom akcie a reakcie, ktorý sa v duševnej oblasti prejavuje princípom – Čo kto zaseje, to aj zožne.

Zákon rovnorodosti pôsobí tak, že iba rovnaké môže byť priťahované k rovnakému.

No a podľa Zákona tiaže musí všetko ťažké klesať nadol, kým všetko ľahké zase stúpať nahor.

Toto sú teda tri základné Zákony, o ktoré sa opiera chod celého univerza. Nie sú dielom ľudí, ale dielom Stvoriteľa.

A teraz pozor! Veľkí zvestovatelia všetkých dôb, ktorí hovorili o nevyhnutnosti života podľa Zákonov Božích, hovorili v skutočnosti vždy práve o účinkoch týchto troch základných Zákonitostí, ktoré sme spomínali vyššie. Objasňovali ich však formou, prispôsobenou bežnému a každodennému životu človeka tej ktorej doby.

Ani Desatoro nie je v tomto smere žiadnou výnimkou. Sú to Zákony univerzálne, Zákony Božie, ibaže modifikované na fungovanie každodenných vzťahov v ľudskom spoločenstve.

Mojžišove Zákony nie sú teda v nijakom prípade Zákonmi ľudskými! Na dôkaz tohto tvrdenia si ukážme princíp, prostredníctvom ktorého sú jednotlivé prikázania Desatora prepojené s tromi základnými piliermi, na ktorých stojí fungovanie celého univerza a síce so Zákonom spätného účinku, so Zákonom rovnorodosti a so Zákonom tiaže.

Prvé prikázanie znie: „Ja som Hospodin tvoj Pán, nebudeš mať nikoho iného, komu by si sa klaňal“, čo znamená, že Stvoriteľ a úcta k nemu majú stáť v našom živote na prvom mieste a musia byť pre nás tou najvyššou hodnotou nad všetkými hodnotami.

A nakoľko Stvoriteľ, ako východisko všetkého aj stojí skutočne a reálne nad všetkým a je tým Najvyšším, čo vôbec jestvuje, bude človek, ktorý ku nemu usiluje stúpať nahor a to práve prostredníctvom Zákona tiaže, na základe ktorého všetko dobré, čisté, vznešené a ušľachtilé stúpa hore.

Uctievaním Stvoriteľa a všetkých vysokých hodnôt s ním spojených, ako sú Čistota, Láska a Spravodlivosť sa bude človek zároveň i na základe Zákona príťažlivosti rovnorodého čoraz viacej približovať k svojmu Pánovi, čo bude mať za následok jeho vzostup nie len duchovný, ale aj hmotný.

A takáto spojitosť troch základných Zákonov stvorenia vládne i medzi všetkými ostatnými prikázaniami Desatora. Kto si dá trochu námahy určite ju nájde.

Okrem Mojžiša bude však dobré spomenúť i Ježiša. Ten dokázal geniálne zhrnúť celý Starý a Nový Zákon do jedinej vety: „Milovať budeš svojho Pána celým svojim srdcom, celou svojou mysľou a celou svojou silou a svojho blížneho ako seba samého“.

V tejto zásadnej vete nehovoril Kristus o ničom inom ako o neustále spomínaných troch základných Zákonoch vo stvorení.

V prvej časti vety hovorí o láske k Stvoriteľovi a teda o účinkoch Zákona rovnorodosti v súčinnosti so Zákonom tiaže, ktoré človeka pozdvihnú nahor, ako sme si to už vysvetlili. V druhej časti vety hovorí o pôsobení Zákona spätného účinku, ktorý možno definovať slovami: Čo kto zaseje, to aj bezpodmienečne zožne!

Akým spôsobom budeme teda jednať s inými ľuďmi, tak sa napokon povodí aj nám samotným. Lebo aká bola akcia, taká bude reakcia. Čo sme si zasiali, to si aj zožneme.

Kto teda pozná jednoduché Zákony Božie a naučí sa ich rešpektovať vo svojom živote, ten bude ich účinkami nesený nahor. Hore k Svetlu, šťastiu, radosti a mieru.

Kto ich však nepozná, nechce poznať a bude jednať proti nim, ten bude ich účinkami bolestivo zraňovaný, obrusovaný a zatláčaný dolu a nakoniec, ak sa nebude chcieť, alebo nedokáže zmeniť i definitívne zničený, pretože sa svojim životom a zmýšľaním trvalo staval proti dokonalým Zákonom Božím.

http://kusvetlu.blog.cz/ v spolupráci s M.Š.

markus

Male Poeet p?íspivku : 64
Reputace : 0
Body : 83
Registration date : 12. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Bola pozemská cirkev Kristovým plánom? - Stránka 12 Empty Re: Bola pozemská cirkev Kristovým plánom?

Příspěvek  sazeč 13/8/2011, 00:26

A6zvolen napsal:

ty máš pocit, že by každému jednotlivci říkal Duch svatý, jiné věci? Proč exsituje 34.000 církví, jejichž názor se někdy diametrálně liší? Protože to tak nefunguje jak píše 1K 2:14 ...

Neměj strach, zvolenečku,
otec 10 dětí zná každého a dává každému úkol jemu přiměřený podle jeho možnosti a schopnosti jak nejlépe umí. Děti vyrůstají a stávají se otcové svých dětí a tak jde dál.
Myslíš, že všichni potomci a další potomci jsou zajedno za všech okolností jak stále oponuješ úlohu DS, kterého Bůh dává těm každému zvlášť k budování církve? To je to, co Bůh od počátku zamýšlel, tj. aby všichni ctili Syna jako Otce čili přijali jediné řešení všech problémů jaké kdy lidstvo vyrobilo, řešení prolitou Kristovou krví!
A ne chodit stále okolo horké kaše, proto souhlasím s názorem Styviho, že neduchovní člověk nepřijímá duchovní věci, protože jsou jim bláznovství.
A to se týká přesně žel tebe.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Bola pozemská cirkev Kristovým plánom? - Stránka 12 Empty Re: Bola pozemská cirkev Kristovým plánom?

Příspěvek  A6zvolen 15/8/2011, 20:58

Víš Sazečku,

to co píšeš, to jsou přesně ty kecy, jedna paní povídala, že tvůj otec, BLA BLA BLA, přiměřenost věku a další a další plky první ligy, prostě to s čím mám problém ... to jaký Bůh je, to přirovnání, ty blbiny, které se o nic neopírají ---

--- jen mají zase lidi indoktrinovat --- a to je můj problém. Pokud uvidíš skutečně co se s tebou děje - máš na výběr, buď pojedeš dál, anebo z toho vystoupíš a řekneš děkuji nechci.

Vy máte hlavu PLNOU SVÝCH VLASTNÍCH POZITIVNÍCH PŘIROVNÁNÍ K BOHU, stejně jako jsem měl já, ALE TO K NIČEMU NENÍ, TO JE SEBEKLAM. To nemá žádnou přidanou hodnotu.




Víš Zbyšku ...

já se bavím v kontextu, pokud si ho prjdeš pochopíš, nemusíš se ptát ... je to jasné ... kde si na tom byl co píšeš? ... kde si na tom byl co hlásáš? Pokud píšeš ze života, tak já taky.




Víš Markusi ...

Až ti někdo řekne, že desatero je popsáno na egypstské zdi nikoli jako zákon, ale jako ETICKÝ KODEX, který je podstatně starší než pohádka BIBLE. Když ti někdo řekne, že Bible je vlastně knihou zotročení a toto zotroční na základě textur Bible tu prováděla Katolická církev mnoho set let, když se zamyslíš nad myšlenkou bible je to opět zotročení do jednoho Boha, který nahradil všechny Bohy dávna a stal se jím tím židovským Bohem, protože židi měli prachy a manipulovali lidi do nejmocnějšího Boha, ale chybou lávky bylo, že šlo jen o další zbohatnutí Židů. To platí dodnes, lidi si na Bohu udělali živnost a kasírují prachy a vyhrožují Bohem, manipulují Bohem, vydírají Bohem, píšou o něm jaký je a když se nepovede najdou vždy nějakou lidskou pseudomoudrost kterou na tebe vychlí. Když už je dotlačíš do konce, jen lžou utíkají před odpovědí, vyhýbají se odpovědím odpovídají jen na to co se jim hodí, nebo ti nadávají že se ptáš ...

no kde to jsme? U toho nejmocnějšího Boha, nebo je to jen knižní Modla s účinkem modlení stejným jako výhra v kasínu.

jak je možný, že takovej Borec, stvořitel všeho se nechal vytlačit se svéry vlivu země, protože Eva sežrala jablko? to je blbost nemyslíš ... ale tito vševědátoři a manipulátoři ti budou vymýšlet takové scénáře, za které by se nemusel stydět kde jaký andersen ... to co píší není pravda, to co píší je snaha o indoktrinaci a tudíž zotročení --- drž hubu a krok. Takový bůh není to je rouhání někomu, kdo byl tak mocný a přidělil mu lidské vlastnosti jako je vztek, nadržování, zlo dobro a jiné hlupákoviny.

Markusi, byl jsem jako ty a rval bych se jako tygr. Jenže čas ukázal jak tyto učení, tato kecy a plky první ligy, umí krásně nahrávat a nahánět lidi do náručí příživníků Boha, živnostníků Boha, lidí kteří mají potřebu se realizovat tím, že neustále kecají lidem do života jejich kecy a mají radost z toho, že jim to tito lidi věří a PODLE TOHO ŽIJÍ. To už nechci, to je trága, to není žádný Bůh a narovinu .... úplně narovinu .... zatím nikdo nepřišel - nevrátil se z krematoria, neotevřel truhlu a neřekl: hoši je tam fakt Bůh a je to přesně ten neumětel, jak ho lidi na diskuzi Sbědkové Jehovovi a Strážná věž popisují ... To co se děje, to co je jasné a uchopitelné .... je zřejmá realizace vlastní potřeby na cizí účty indoktrinovaných ovcí církve těmi, které TYTO OVCE SVÝMI indoktrinačními ŽVÁSTY ovládají ... .


To je jediné co dnes vidím.



















Styvi ...

je to úžasné co píšeš .... i možná tvé nápady nejsou špatné ...

Představ si že se potkáš s člověkem který ti řekne ...

Víra v Boha ... není to náhodou víra v jistotu tvého podvědomí, které si pojmenoval na základě cizích rad ... Bohem? podvědomí má totiž daleko víc čtecích a výzvědných mechanizmů a podvědomí má každý člověk, to není o bohu... Takže některé indície neumíme říct jestli jsou nebo nejsou od Boha. Dřív jsem řešil korelaci, pořád jsem si říkal že to co už znám jsem mohl dovodit ze sebe a to co už je za hranou, to byl Bůh.

Abych byl upřímný já tu hranici neznám, nebudu si hrát na vykladače vlastních nesmyslů ale existují vědy, které některé věci jakoby popisují, PROTOŽE JSOU PRO LIDI BĚŽNÉ.

Pokud ... budeme si rozumět v ... tomto příběhu - my dva:

Otevíráš dveře, jdeš ke stolu, sedáš si ke stolu, vrchní nese pivo, pokládá ho na stůl, ty ho začneš pít, vypiješ donese další ... tak je jasné, že popisuji to že, si šel do hospody, šel si tam dobrovolně pít alkohol a opít se, zahodit peníze a ráno mít opicu ... a tak mi věř, že stejně takový popis jsem zažil v jedné nejmenované protestanstské církvi od člověka, který tyto dějě přesně popisoval tak, že jsme si rozuměli, ale já měl dojem, že jsem na úžasném Božím představení, kde se rozlil Duch Svatý. Přitom to bylo cílené uvedení lidí do davové psychózy, vymývání mozku neskutečným stylem, rozkazování lidem, když měli snížený práh pro rozpoznání manipulace a výsledek byla nadusaná prkenice těch v Jevišti a odebraná hodnota lidem v Hledišti. Lidi odešli spokojení ... ha ... tady něco nevoní ...

tak jen tak, aby klávesnice nestála ...

Pěkný večer

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Bola pozemská cirkev Kristovým plánom? - Stránka 12 Empty Re: Bola pozemská cirkev Kristovým plánom?

Příspěvek  zbysek 15/8/2011, 21:36

A6zvolen napsal:Víš Zbyšku ...

já se bavím v kontextu, pokud si ho prjdeš pochopíš, nemusíš se ptát ... je to jasné ... kde si na tom byl co píšeš? ... kde si na tom byl co hlásáš? Pokud píšeš ze života, tak já taky.
Ano, píšu ze života a z osobní zkušenosti.

Před časem ses tu ptal, kde najdeš křesťanskou církev s určitými charakteristikami. S tím, že nebudeš litovat cesty a námahy a přijedeš se podívat. Já te pozval - a ty nic, zato osočovat mě falešně z mnoha věcí, to ti jde velmi dobře a tak nějak samo. Že?

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Bola pozemská cirkev Kristovým plánom? - Stránka 12 Empty Re: Bola pozemská cirkev Kristovým plánom?

Příspěvek  sazeč 15/8/2011, 21:49

Zvolenečku, tvůj problém je takový, že se potřebuješ přesvědčit jelikož sis napálil ruce. Loďka se potápí, a ty abys zachránil tounoucí, se napřed přesvědčíš, jestli tonoucím nejsi ty a doplaveš ke břehu, a pak poté zachráníš ty tonoucí... i když tonoucím nejsi máš v hlavě tu představu, že jím jsi stále. Místo abys jako rozumný se zastyděl jakej seš vlivem předešlého zklamání u SJ, rveš hlava nehlava s pocitem tonoucího...

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Bola pozemská cirkev Kristovým plánom? - Stránka 12 Empty Re: Bola pozemská cirkev Kristovým plánom?

Příspěvek  A6zvolen 15/8/2011, 22:04

Zbyšku

to nestojí na pozvání ani na tom:
zato osočovat mě falešně z mnoha věcí,

je mi to moc líto, ale život je příliš krátký, abych ho dal lidem co NECHÁPOU, chápat nechtějí. Rozuměj ty něčemu věříš v čem já jsem se zklamal. Pochopíš to ... prosím ... nic víc ..., proto píšu oheň pálí a zklamání bolí ani nevíš jak vícenásobně víc.

Ty sám musíš vědět, že jsem tu nastavil velmi tvrdou rovinu ... ne abych vás zlobil, ale abych zase neupadl do letargie nějaké víry, a když už to mám psát = DO TVÉHO MONOTHEIZMU, který už v Bibli je vyvrácován tím, že svět ovládá ďábel. Takže Bible něco tvrdí, co pak zase nepřímo popře.

Tento svět ... Jehova - Hospodin prostě neřídí. Je mi to moc líto ... Tento svět řídí Židi.

Já jsem tu NIKOHO FALEŠNĚ NEOBVINIL, JEN REAGUJI NA TO CO PÍŠEŠ.

Zbyšku, pokud to mám přehnat, (abych tě přiblížil jak to myslím ...) pokud někdo tvrdí, že Bůh je modrý, ptám se: tys ho viděl - a se vší úctou, to ode mne není dotaz ale cílený dotaz ... protože vím odpověď - neviděl.

Proč po mě chceš něco o čem vím jak skončí ... já nejsem blbej

Jedno ti řeknu ... víš co jsem viděl já? Viděl jsem mnoho věcí, které před námi skryly. Já nepíšu falešně ... já,... ne ... to co píšu je můj život ... to co píšu je pravda SVĚDECTVÍ mého života. - - - - - a věř mi NEPÍŠE SE MI TO LEHKO ... Já tomu věřil fakt z celého srdce a vůbec jsem nepochyboval o ničem a jak se zlou jsem se potázal. Když se ptám jiných na jejich pravdy, včetně tebe, promiň všichni jste uskočili, nebo jste se vyhly odpovědi. To není faleš ...

Církev dělala jen to že ohlupovala lidi, kázala nesmysly a kradla majetky a ožebračovala lidi. Církev není Bůh ale Money ... Sad


Sad Sad Sad


Sazečku


děkuji, že si mi řekl, kde je můj problém ... proč neřešíš ten svůj = Brainwashing ... neustálý a dokola ..., každý týden proplach ... proč mi nabízíš co se mi hnusí a proč mi cpeš tvé pravdy, kterou si NIKDE NA SVĚTĚ SI NEOVĚŘÍM jen v církvi a knize kterou někdo značně umazal zrevidoval jak se mu hodilo ... pravdy od nějakého Sazeče a to stylem VÍTE JEDNA PANÍ POVÍDALA. Chápeš mě? Důkaz místo keců ...

NIC VÍC!

Loďka se potápí, přesvědčit ... o čem? o dalších plkách první ligy, pohádkách? o čem? že jsem tonoucí ...

Ty bys byl dobrá klekánice, která dobře straší lidi. Bububu, jak to že nespíš ... Tvůj mocný Bůh nemá rád děti které se po noci potulují ... samý klam ... proč?

Místo abys byl nerozumný a nechal se vézt tmáři?


Sazeči ... je to od tebe VŮBEC poctivé? Na rovinu ... bez keců, plků ... je nebo není.

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Bola pozemská cirkev Kristovým plánom? - Stránka 12 Empty Re: Bola pozemská cirkev Kristovým plánom?

Příspěvek  sazeč 15/8/2011, 22:26

Zvolene, je mi tě líto. Díky Bohu, že se mi dal ukázat, prostě se mi zjevil skrze Ducha svatého, věř nevěř. Proč se mi zjevil, jsem zde poctivě a několikrát uvedl. To proto, že jsem uznal svou horu vin a pýchu a klekl před Pánem a prosil o odpuštění s bolestivou lítostí a upřímným srdcem. Jen Bůh ano On ví co je v člověku, proto tvá snaha nás přesvědčit je bláhová. Víra je Boží dar a nikdo nemůže druhému vzít. Jak skromné! Neobviňuj druhé, spíš sebe a uvidíš působení Boží. To mi můžeš věřit!


Naposledy upravil sazeč dne 16/8/2011, 10:33, celkově upraveno 1 krát

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Bola pozemská cirkev Kristovým plánom? - Stránka 12 Empty Re: Bola pozemská cirkev Kristovým plánom?

Příspěvek  Anonymní 16/8/2011, 00:30

Přátelé.

Pánové, že se vám ještě chce. Zvolena jsem asi prokoukl, proto už na něj vůbec nereaguji a nic při tom necítím... , už!
Jeho názory mě nikam neposunují, k Bohu už vůbec ne, tak proč ... , život je skutečně moc krátký než aby byl ještě kratší, co Zvolene? :-)

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Bola pozemská cirkev Kristovým plánom? - Stránka 12 Empty Re: Bola pozemská cirkev Kristovým plánom?

Příspěvek  zbysek 16/8/2011, 00:38

A6zvolen napsal:Rozuměj ty něčemu věříš v čem já jsem se zklamal.
Jak ty víš, že já věřím zrovna tomu, v čem ty ses zklamal? Není to jen jedna ze tvých manipulací či obsesí?

Tento svět ... Jehova - Hospodin prostě neřídí. Je mi to moc líto ... Tento svět řídí Židi.
Tento svět se snaží řídit mnoho sil. Ale Bůh to momentálně opravdu není, protože dává možnost těm silám, aby ukázaly, co v nich je.

pokud někdo tvrdí, že Bůh je modrý, ptám se: tys ho viděl - a se vší úctou, to ode mne není dotaz ale cílený dotaz ... protože vím odpověď - neviděl.


Zjevně netušíš, co znamená vidět Boha. Znamená to poznat ho - tedy jak reaguje, jak působí. Nikoliv jak řídí svět, ale jak působí na tebe osobně.

já nejsem blbej
Já taky ne. Very Happy

Církev dělala jen to že ohlupovala lidi, kázala nesmysly a kradla majetky a ožebračovala lidi. Církev není Bůh ale Money ... Sad
Jistě, s tímto souhlasím. A co?

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Bola pozemská cirkev Kristovým plánom? - Stránka 12 Empty Re: Bola pozemská cirkev Kristovým plánom?

Příspěvek  A6zvolen 16/8/2011, 20:25

Zbyšku

1. já to nevím, ale cítím to, dle toho co píšeš...
2. děkuji, i když ne za tvůj dovětek co zase Hospodin dělá, čeká, kouká, je bílej ... atp
3. Tuším ani nevíš jak ... tuším ani nevíš jak, jen už to tak i přes velkou snahu svou uvidět neumím, něco brání = zkušenost
4. Ale ta církev = ta má být ježíše ... brány pekelné nepřemohou ... haha - s úctou přemohly

Děkuji za konstruktivní odpověď ... i když jsme se teda nikam neposunuly

yxoxcdfdgfdfgnbfsvfdvi

Vidíš že jsou lidi ... že se jim to chce... tys prokoukl, že tě to nikam neposunuje, no mě ty si taky neposunul, proč čekáš neco, co sám si neudělal.

Vidíš, to je to ono, lidi zahnaní do kouta odpovědi nemají. Oni se za své tupé lži nestydí, berou je jako pravdu ... já nevím... podívej se kolem sebe ... já nevím ... ale mám pocit že, slepí neuvidí, hluší neuslyší, a blbí neprohlédnou ... třeba lež ...

S knihou plnou pohádek, člověčího Boha, který má vlastní Sojuz TMA, s Bohem podivínem, který uvádí svého Adama a Evu v omyl, musí přijít had a říct jim ... s planetou, kterou žádné podpěry nepodpírají, slunce nemá radost, že vyjde na východě, a bez klenby která nepodpírá nebe ... se už nechci uchýlit do víry v manipulátory -překladatele a být jim věčným vazalem jejich překladů, co to je klenba, co to je bagr, co to jsou jahody apod... víš ... ?

Posunovat do tmy, klamu a pohádek se můžeš sám .... to ode mne skutečně nečekej ................











Sazeči ...

i když tomuto vydávání života v Ježíše zatím věřím, viděl jsem něco podobného v psychologické terapii. Lidi šíleli, skákali jako pominutí a o žádného ježíše se nejednalo.

To co říkáš ty .... to říkají mnozí ... co to vlastně skutečně je .... ? Sazeči je to tvé SDĚLENÍ - tvého zážitku. Dřív lidi chodili k vrbě ... nezlob se a pak celí šťastní běželi domů ... ulevilo se jim.

To co píšeš ... to co tvrdíš ... to má dva pro mě 2 roviny.

První je ta, že toto nastavení ,,, ... ,,, říká Bible ...
Druhá je ta, že i když si to prožil mohl si to špatně pojmenovat ... nic víc ... uvědom si to že ti co ti toto nakukali, jsou před tebou znalostně velmi daleko a prostě zahráli si s tvým podvědomím.

To co teď dělám, je že si hledám odpověďi na tyto ahaefektové šlehy do podvědomí. Jenže já dnes nevím do jaké míry to bylo reálné, pravdivé, skutečné, byl to fakt Bůh? Kdo je vlastně tím Bohem, komu musím to nebo ono.

Pochop, mám 1 zkušenost od katolíka, který velmi hoří pro Boha ... jenže přes Marii ... ha ? Jak je to možné. Je Bůh Bohem možností, kreativity, nebo je to biblický trouba, neumětel, jednou hodný a jednou zlý manipulátor ...

Vy razíte tezi, že ten druhý ... já se snažím najít Boha možností, přesně jak mám možnost vidět letmým pohledem z okna.

Proto mě to upřímně řečeno NESEDÍ.

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Bola pozemská cirkev Kristovým plánom? - Stránka 12 Empty Re: Bola pozemská cirkev Kristovým plánom?

Příspěvek  sazeč 16/8/2011, 23:01

S tebou se nedá nic dělat, seš takovej jakej seš, ne proto že hledáš pravdu, ale protipól. Kdybys žil v době Ježíše, stejně bys neuvěřil. Na to seš hrdej.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Bola pozemská cirkev Kristovým plánom? - Stránka 12 Empty Re: Bola pozemská cirkev Kristovým plánom?

Příspěvek  zbysek 17/8/2011, 09:20

A6zvolen napsal:1. já to nevím, ale cítím to, dle toho co píšeš...
3. Tuším ani nevíš jak ... tuším ani nevíš jak, jen už to tak i přes velkou snahu svou uvidět neumím, něco brání = zkušenost
No vidíš, tak jsme se nakonec dostali až k samotné podstatě. Nevíš vůbec nic, a tvá tušení jsou zcela prokazatelně tvým vlastním chybným konstruktem a sebeklamem. Na takovém základě se opravdu nedá smysluplně diskutovat.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Bola pozemská cirkev Kristovým plánom? - Stránka 12 Empty Re: Bola pozemská cirkev Kristovým plánom?

Příspěvek  Anonymní 17/8/2011, 10:51

Přátelé.

to Zvolen
já se snažím najít Boha možností, přesně jak mám možnost vidět letmým pohledem z okna.
Jeden zajímavý postřeh z knihy pohádek:

2 Tim 4, 3Přijde totiž doba, kdy lidé nestrpí zdravé učení, ale budou se podle vlastních chutí obklopovat učiteli, kteří jim budou lechtat sluch. 4Odvrátí uši od pravdy a uchýlí se k bájím.

Ano, je to na úhlu pohledu, já tě vidím takto a ty zase vidíš přesně mě v tomto obraze. Ale to já už neřeším, jaká cesta je správná, to se všichni dozvíme, až přijde Jeszu, do té doby roste pšenice a koukol pospolu. Pole je svět a proto i tato pasáž z Písma dokazuje, že prioritou nebyla nějaká centrální církev, jinak by nemělo smysl bránit služebníkům, aby netrhali koukol. Jestli se to někomu líbí nebo se to někomu nelíbí, žádná skupina nemůže o sobě tvrdit, že je ta jediná pravá, protože to ani nemůže vědět. To se pozná až ženci (andělé) budou rozdělovat pšenici od koukolu. Do té doby je na nás jak reagujeme na DS.

yxoxs

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Bola pozemská cirkev Kristovým plánom? - Stránka 12 Empty Re: Bola pozemská cirkev Kristovým plánom?

Příspěvek  A6zvolen 17/8/2011, 13:46

Víš ...

a já si jen myslím, že je to tvoje 2 Tim 4, je jen dobře promyšlené alibi ... to je jak kdyby ti napsali, že ti někdy bude jednou možná špatně, že budeš mít jednou hlad, ale neřekli kdy - ALE BEZ TOHO KDY JE TO BEZCENNÉ SDĚLENÍ ... /a šikmá plocha = ty si automaticky tomu uvěřil, protože ti bylo špatně, nebo si dostal hlad. = tyto věci mají ohromné množství škálování kam se dá uschovat cokoli/ .... To je třeba jako když napíšou, že bude konec světa, ale on přijít - může a nemusí, ale JE JASNÉ ŽE JEDNOU PROSTĚ PŘIJDE - tak toho využiujeme a podpoříme tímto svou myšlenku, že? a protože se mluví v budoucnosti, kterou SAMOZŘEJMĚ NIKDO NESPECIFIKOVAL tak hloupí lidé tomu uvěří ...., chápeš pro lidi co použijí mozek takové učení o rovné planetě a veselícím se slunci nestrpí. Ano máš pravdu, pohádku ve formě židovské mytologie, nelze považovat na nějaké zákony Boha.

Chápeš ? v jiné rovině je jak kdyby ti někdo řekl, nejezdi rychle, zabiješ se ... je to kombinace strachové manipulace se šikmou plochou obecnosti ... ,ale PRAGMA tohoto sdělení je i vlastně přirozené konstatování, jezdi jak trouba , ale ty se vlastně můžeš se zrovna tak zabít ... jako když pojedeš rychleji, protože prostě v tu chvíli přijedeš do nahodilé situace.

Takže je to faleš ... podprahová faleš ....


2 Tim 4 tedy není nic jiného než podvědomý příkaz k důvěře v Bibli. Nesmíš kritizovat jen tupě a hloupě přijímat vše co ti nabulíkují z knihy, která je obrovská králičí díra možností výkladů --- pochop pro mě je to faleš a podvod. Právě pro tyto podprahy, právě pro tu manipulaci, právě proto - že Bibli nic nedokládá, právě proto že Židi odmítli Ježíše, právě pro tu pohádkovost, neslučitelnost s realitou, jsem jen začal pochybovat o tom, že by tyto kecy nám dal Bůh transcendentální bytost svtořitele.




Prostě proto o tom pochybuji, proto tomu nevěřím, protože to učení Bible je nezdravé, klamavé, lživé, zavádějící a skrytě vedoucí do náručí autorit. Proto ho vyhodnocuji, jak ho vyhodnocuji, dále proč to tak vyhodnocuji je, že se nenašel nikdo, kdo by ji prokázal (mimo jedna paní povídala), ale je mnoho těch, co tomu rozumí jako koza petrželi a hrají si na vykladače Boha a když se zeptáš: kde to bereš ... odvolají se na Pohádku Bibli, nebo Ducha svatého, který každý den a ke každému jedinci mluví jinak ..., takže tady něco skřípe. Milující Bůh a jeho zaslíbení o modlitbách spojí li se dva v prosbě, nebeský otec jim to dá ... mám opačnou zkušenost, která bolela ... tady bible lže ... tady je to jasné, tady je lež.

Chápeš, že pro mě jsou to dnes jen prázdná slova, prázdný příběh, prázdný obsah?

To, že je někdo chytřejší než ty neznamená, že je to inspirováno Bohem (jak se někteří snaží ti říct) ... ale to jsou věci, že chytrost a tebou popisovaná 2 Tim 4 je prach sprostá budoucí nahodilost, která vychází s přirozenosti začátku a konce, někteří se snaží takto ukazovat v Božím světle a protože některým jevům nerozumíme, automaticky to má být Bůh?

Já právě myslím ... že ne.

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Bola pozemská cirkev Kristovým plánom? - Stránka 12 Empty Re: Bola pozemská cirkev Kristovým plánom?

Příspěvek  Anonymní 17/8/2011, 14:40

Přátelé.

Víš, Zvolene, já jsem ten text použil ne proto, že bych se cítil jako chytřejší, na rozdíl od tebe když jsem uvěřil v Jeszu Pomazaného, tak jsem zároveň přijal i tu skutečnost, že co je o něm v BS napsáno je pravda. Uvědomuji si, a text o tom hovoří, že jsou ve světě lidé i v celé historii lidstva, kterým se nebude nikdy líbit, že jsou nějaká pravidla, zákony, zásady. A tito lidé budou jednat tak, jak to popisuje Pavel ve svém dopise Timoteovi. Já tě chápu, ale to nemění nic na tom, že jsi mimo mísu. Protože věřím tomu, že dnes pšenice roste spolu s koukolem, tak nikdo není schopen 100% nic tvrdit, ale jsou jisté indicie např. Písmo, které mohou těm, kteří se za pšenici považují, protože přijali Jeszu za svého Pána a jeho Otce za Vykupitele a cosi, někdo tomu říká tak někdo zase onak, ale Písmo o tom píše jednoznačně, přijali DS a ten s naším duchem souzní. Že ty máš jiné zkušenosti, já ti je brát nebudu, ale přesto si stojím za svým porozuměním a vírou.

yxoxs

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Bola pozemská cirkev Kristovým plánom? - Stránka 12 Empty Varovanie líbyjskému ľudu

Příspěvek  markus 3/10/2011, 18:34

Varovanie líbyjskému ľudu


Nad zábleskom nádeje na slobodný život v Líbyi sa začínajú sťahovať tmavé mračná opätovnej neslobody. Z dostupných informácií z médií začína byť čoraz jasnejšie, čo sa v skutočnosti skrýva za „nezištnou pomocou“ štátov západnej Európy a USA líbyjskému ľudu.

Ako dôkaz uvádzam správu z vysielania slovenského rozhlasu: „Francúzsky premiér, ktorého krajina sa mimoriadnym spôsobom angažovala v konflikte v Líbyi zvolal v Elyzejskom paláci konferenciu o pomoci a ďalšom smerovaní tejto krajiny. Boli na ňu pozvaní zástupcovia povstalcov, britský premiér, ministerka zahraničných vecí USA a čelní predstavitelia štátov Európskej únie. Na konferencii sa budú okrem iného uzatvárať i dohody o obnove konfliktom zničenej infraštruktúry krajiny“.

To podstatné a najdôležitejšie je uvedené v závere správy! Je to uzatváranie lukratívnych dohôd o obnove konfliktom zničenej infraštruktúry. Práve o toto išlo nenásytným kapitalistickým dravcom zo západnej Európy a USA od samého začiatku. Im totiž vždy ide v prvom rade o to, aby mohli dobre zarobiť. A tak sa idú teraz nabaľovať na pomoci Líbyi a ich konečným cieľom je ekonomicky zhltnúť a podrobiť si i túto krajinu tak, ako zhltli, skúpili, podrobili si a zotročili východnú Európu.

Všetky ich slová o slobode, demokracii a ľudských právach sú a vždy boli iba návnadou pre naivných. Ak totiž chceme chytiť rybu, potom ju zabiť a dobre si na nej pochutiť, musíme na háčik nastrčiť lákavú návnadu, aby na ňu ryba zabrala.

Práve takýmto spôsobom sa na sladké a vábivé reči o slobode, demokracii, prosperite a rešpektovaní ľudských práv chytili národy východnej Európy a kým sa stihli spamätať zo svojej naivity, všetko ich národné bohatstvo bolo rozpredané do cudzích rúk.

Takzvané vyspelé západné štáty nás nikdy nemali za nič a aj dnes sme pre nich iba ľuďmi druhej kategórie. Chcete dôkaz? V oblasti poľnohospodárskej výroby dostávajú takzvané staré štáty Európskej únie podstatne vyššie dotácie, ako štáty východnej Európy. Výsledkom toho je nekonkurencie schopnosť s konečným cieľom likvidácie poľnohospodárskej výroby a tým vybudovanie priestoru pre vývoz svojich vlastných, dotovaných potravín.

Je slepý a naivný ten, kto pod pod bielym rúchom baránka a záchrancu sveta, za ktorých sa pasuje USA a západná Európa nie je schopný vnímať pravú podstatu. Je ňou dravá, bezcitná a nenásytná chamtivosť! Ostatné národy sú nimi v skutočnosti vnímané len ako prostriedok k tomuto účelu. O nič iného tu nikdy nešlo a nikdy nejde. Len o vlastné dobro a vlastný prospech vyvolených. Všetky pekné reči a ideály majú slúžiť iba ako zástierka. Majú slúžiť na oklamanie, zavádzanie a paralyzovanie obetí, ktoré v naivnej dôvere nekladú takmer žiaden odpor a stávajú sa ľahkou korisťou dravcov.

Takáto je pravda o západnej civilizácii, ktorá sa samotná už dlhšiu dobu nachádza v kríze a podvedome tuší vlastnú záhubu. Záhubu preto, lebo v zákonoch tohto univerza je to prezieravo a múdro zariadené tak, že všetko zlo, akým je sebectvo, chamtivosť, bezohľadnosť a snaha mať stále viac i na úkor iných sa musia nakoniec zrútiť samo v sebe a v troskách pochovať všetkých tých, ktorí mu holdovali.

Prehnité základy západnej civilizácie, stojacej na týchto princípoch sa už pomaly začínajú rozpadávať a svet sa ocitá v kríze. V kríze spôsobenej a vyvolanej krízou hodnôt! Deficitom skutočných hodnôt a upnutím sa k hodnotám nepravým, falošným a zvráteným.

Krízu, predznamenávajúcu konečný pád začala pociťovať západná civilizácia už v 80. rokoch minulého storočia. To bol dôvod, prečo mala eminentný záujem na páde komunizmu. Nešlo im o slobodu a demokraciu pre tieto národy, ale o hlavne o záchranu vlastnej kože. O to, aby mohli ekonomicky ovládnuť tieto krajiny a svojimi produktami zasypať východné trhy, čím by sa oni sami dostali aspoň načas z už dlhšiu dobu pociťovanej krízy.

Zdanlivá prosperita však trvala iba 20 rokov a to dovtedy, kým sa všetko nerozkradlo, neskúpilo a trhy sa nenasýtili. A keď už nebolo čo ukradnúť, skúpiť a sprivatizovať prišiel kolaps. Prišla kríza. Prišla agónia západnej civilizácie, ktorá ju dokázala prostredníctvom podmanenia si východnej Európy oddialiť len o dve desiatky rokov.

Kôň, ktorý zomiera však najviac kope. Smrteľné kŕče západnej civilizácie stojacej na falošných hodnotách a zúfalá snaha oddialiť hrozivo sa blížiace zrútenie donútili takzvané vyspelé štáty nájsť si ďalšiu obeť. Obeť, ktorej by sa zmocnili a vycicali z nej krv. Obeť, ktorú by okradli a zotročili. To všetko však samozrejme pod vlajkou vznešených ideálov. Ideálov slobody, demokracie a prosperity.

No a novou obeťou sa stal arabský svet a teraz je na rade Líbya. Tamojšiu diktatúru potichu strieda diktatúra iného typu. Diktatúra peňazí a kapitálu! Pre líbyjský ľud je to cesta z dažďa pod odkvap. Ak dovtedy trpeli pod jarmom diktátora aspoň otvorene poznali svojho nepriateľa. Dnes sa im na šiju zakladá nové jarmo. Jarmo o nič menšie, ale o to zákernejšie, pretože sa to deje pod rúškom priateľstva a pomoci.

Vážený líbyjský ľud, nikomu na vás v skutočnosti nezáleží! Tí, čo vám hovoria o pomoci si chcú pomôcť hlavne sami sebe. Pre týchto vlkov v rúchu baránka ste iba kusom koláča, ktorý si chcú rozdeliť, rozkrájať a zhltnúť.

Vážený líbyjský ľud, majte sa na pozore! Neverte im a buďte bdelí! Nedajte sa oklamať, aby ste sa napokon nestali cudzincami a otrokmi vo vlastnom štáte tak, ako sa to udialo podľa osvedčeného a dobre fungujúceho scenára i na našom krásnom, ale naivnom Slovensku.

http://kusvetlu.blog.cz/ v spolupráci s M.Š.

markus

Male Poeet p?íspivku : 64
Reputace : 0
Body : 83
Registration date : 12. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Bola pozemská cirkev Kristovým plánom? - Stránka 12 Empty Re: Bola pozemská cirkev Kristovým plánom?

Příspěvek  witness 3/10/2011, 23:35

markus napsal:
Varovanie líbyjskému ľudu

Vážený líbyjský ľud, nikomu na vás v skutočnosti nezáleží!

Vážený líbyjský ľud, majte sa na pozore! Neverte im a buďte bdelí!
Zkus to arabsky a na jiné adrese, pak to možná vyzní cíleněji.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Bola pozemská cirkev Kristovým plánom? - Stránka 12 Empty Ten nešťastný rozum

Příspěvek  markus 24/10/2011, 18:17

Ten nešťastný rozum


Raz mi jeden materialista položil otázku, že kde sa to vlastne nachádza ten Stvoriteľ, keď všetci veriaci svorne tvrdia, že predsa hore. Hovorí sa to však v Európe, ale vravia to i protinožci v Austrálii, pre ktorých je hore vlastne dole.

Z čisto fyzikálneho a rozumového hľadiska je otázka ťažko riešiteľná, avšak naše srdce a cit nám dávajú v určitom zmysle ihneď správnu a jasnú odpoveď. Prečo? Pretože nie sú obmedzené rozumovo – hmotným ponímaním priestoru a času!

Rozum je nevyhnutnou súčasťou osobnosti človeka a nemožno ho samozrejme zatracovať. Ak sa však práve rozum stane rozhodujúcou a určujúcou zložkou našej osobnosti, potom je to tragédia, pretože týmto spôsobom ohraničíme svoju chápavosť obmedzenosťou vlastného rozumu.

Prvoradým však musí byť pre nás len a len náš duch, prejavujúci sa citom. Duch, prejavujúci sa citovými impulzmi! Cit musí stáť na najvyššej priečke v hierarchii našej osobnosti a všetko mu má byť podriadené. Teda i rozum.

Že tomu tak v skutočnosti ale nie je nasvedčuje i stavba ľudského mozgu, ktorého rozumový receptor, čiže takzvaný veľký mozog je omnoho väčší, ako receptor citu, čiže malý mozog.

Dokonalým svedectvom zhubnej nadvlády rozumu nad citom sú v skutočnosti i celé dejiny ľudskej civilizácie, popretkávané utrpením, vraždami, vojnami a biedou miliónov ľudských bytostí. Ku všetkému tomuto utrpeniu by ale nikdy nemuselo dôjsť, keby sa ľudia nepodriadili chladnému a vypočítavému rozumu a zachovali si v sebe aspoň štipku toho, čo sa nazýva cit.

Nesmierne a mnohoraké utrpenie ľudí počas dlhej histórie našej civilizácie nemožno preto vnímať, ako nevyhnutný vývojový proces, ale ako niečo chorobné, nezdravé a nesprávne, čo na tejto planéte vôbec nemalo a nemuselo byť, keby sa vývoj uberal zdravým spôsobom a ľudia boli ľuďmi citu, používajúcimi rozum len ako dobrý nástroj.

Áno, v nadradení rozumu nad ducha tkvie v skutočnosti všetko zlo, napáchané na tejto zemi! Je to zároveň i cesta k záhube celej našej civilizácie.

Všetky minulé vyspelé národy a civilizácie totiž padli jedine z tohto dôvodu. V ich začiatkoch bolo vždy spravidla veľa správneho a pozitívneho, teda aj primeraná miera citu, avšak čoraz viacej bujnejúci rozum tým všetkým postupne prerastal tak, ako popínavá rastlina obopína konáre svojho hostiteľa, aby ho nakoniec celkom zbavila svetla a udusila.

Vrcholnými výstrelkami rozumu, ktorý napokon vždy v histórii ovládol každú spoločnosť bola nemravnosť, bezuzdnosť, chamtivosť, bezprávie pod zdaním práva a tak ďalej a tak ďalej. Za týmito prejavmi už potom nasledovalo iba jediné: zrútenie! Zrútenie, ku ktorému napokon stačil iba nejaký vonkajší, zdanlivo bezvýznamný impulz.

Jediné, čo po všetkých týchto dávnych vyspelých civilizáciách pretrvalo bolo umenie! Či už ide o diela maliarske, sochárske, alebo literárne, ktoré sú živé aj po tisícročiach a stále nám majú čo povedať.

Prečo? Pretože v umení bol vždy prvoradý cit! Jedine ľudia citu totiž dokážu vytvárať večné a nehynúce diela. Ak by ale bola ľuďmi vložená podobná miera citu, ako do umenia, i do všetkých ostatných oblastí spoločenského života, mohli by byť aj v nich vytvorené hodnoty večné, nehynúce a po stáročia pretrvávajúce. Týmto smerom sa mali v skutočnosti uberať cesty civilizácie na planéte zem.

Všetko ostatné, postavené na rozume, je iba materiálneho druhu, obmedzené hmotným ponímaním priestoru a času a preto to nemá v sebe dlhého trvania a je len dočasné. Po nejakom čas musí prísť celkom zákonite zrútenie a upadnutie do zabudnutia.

V súčasnosti sa však blíži jeden z veľkých evolučných zlomov vo stvorení, ktorý spôsobí, že na tejto zemi dostanú priestor k životu už len ľudia duchovní. V súčasnosti prežívame obdobie veľkého triedenia, v Biblii nazvaného posledným súdom. Prejsť ním môžu iba ľudia, ktorí si i napriek všetkému, čo dnes prežívame, ešte dokázali zachovať zdravé, živé cítenie.

Tí však, ktorých vládcom vnútorného života je iba chladný rozum – otroci rozumu, ktorí uväznili vlastného ducha a jeho živé cítenie a nedávajú mu prejaviť sa, tým bude vzatá výsada ďalej žiť a vyvíjať sa vo stvorení.

Bude tak učinené preto, lebo by svojim chladným rozumárstvom bez citu ďalej iba škodili presne tak, ako to robili po celé stáročia. Takéto niečo však už nebude možné, pretože vo stvorení má konečne zavládnuť mier.

Veľkou otázkou pre každého z nás osobne zostáva, ku ktorej skupine patríme? Či k prvej, alebo k druhej! Ak ku prvej, nemáme sa čoho obávať, ale ak ku druhej, mali by sme sa urýchlene vynasnažiť zmeniť to a stať sa duchovnými.

Duchovnými, čiže ľuďmi ducha, u ktorých je práve duch, prejavujúci sa citom na prvom mieste. Ľuďmi, ktorí síce využívajú rozum, ale neklaňajú sa mu, nie sú jeho otrokmi a nestavajú ho na prvé miesto. V tomto totiž spočíva všetko zlo!

http://kusvetlu.blog.cz/ v spolupráci s M.Š.

markus

Male Poeet p?íspivku : 64
Reputace : 0
Body : 83
Registration date : 12. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Bola pozemská cirkev Kristovým plánom? - Stránka 12 Empty Katastrofa v roku 2012?

Příspěvek  markus 17/11/2011, 18:47

Katastrofa v roku 2012?


V súvislosti s mayským kalendárom a rokom 2012 možno pozorovať postupné vznikanie určitej davovej psychózy. S približovaním sa začiatku tohto roku sa totiž ako huby po daždi začínajú množiť rôzne katastrofické a apokalyptické scenáre, ktoré zasiahnu našu Zem. Sú však pravdepodobné? Bude naozaj rok 2012 takým prelomovým? Odpoveď na túto otázku sa snáď bude zdať mnohým trochu zvláštna a rozporuplná, pretože táto odpoveď znie áno, ale zároveň aj nie.

Prečo áno?

Pretože vnútorný, čiže citový a myšlienkový život väčšiny ľudstva, ale i jeho slovný prejav i viditeľné vonkajšie jednanie sú zamerané k nízkemu. Sú zamerané iba na hmotu a niet v nich úsilia po vyššom, ušľachtilejšom, čistejšom, vznešenejšom a hodnotnejšom, čo hmotu presahuje. Pretože ľudský vnútorný, to znamená citový a myšlienkový život je plný nečistoty, nízkosti, skazenosti a zvrátenosti.

V železnom Zákone spätného účinku, ktorý každému nakoniec vráti presne to, čo si svojim vnútorným chcením a vonkajším jednaním zasieval si ľudstvo samo pre seba formuje katastrofu. Z katastrofálneho stavu vnútorného života väčšiny ľudstva formuje Zákon spätného účinku katastrofálne dianie, ktoré nakoniec, vo svojej zhmotnenej podobe udrie na pôvodcov.

Zlo totiž nemôže plodiť nič iného, ako zlo, ktoré napokon, v zákonitom kolobehu diania tohto univerza zasiahne svojho sploditeľa. Takto nekompromisne funguje Spravodlivosť, ktorá každému prinesie a nechá ho na vlastnej koži prežiť presne to, čo on sám chcel a čo svojim myslením a cítením vytváral.

Bujnejúca nečistota a prázdnota ľudského vnútorného života formuje okolo našej Zeme obrovské zhluky negatívnej energie, podobajúce sa čiernym, ťažkým a zlovestným búrkovým mračnám. Kto to dokáže vnímať a aspoň trochu vyciťovať, ten tuší a cíti, že chvíľa, kedy dusivú temnotu pretne žiara prvého blesku, že táto chvíľa je už blízko. Veľmi blízko!

Smrtonosná búrka dôsledkov všetkého doterajšieho nesprávneho myslenia, cítenia a jednania ľudí teda hrozivo visí nad nami všetkými. Až ku nej napokon vinou ľudí, ktorí sa až do poslednej chvíle nechceli zmeniť dôjde, až sa spustí ťažký, jedovatý, olovený dážď a hrozivé blesky začnú bičovať Zem, s ochranou, pomocou a podporou v tejto nevídanej búrke môžu počítať iba tí, ktorí svojim cítením a myslením sami pre seba formovali niečo iné. Ktorí v ošiali všeobecnej nízkosti, povrchnosti, nečistoty, chamtivosti a hmotárstva dokázali v sebe, vo svojom vnútri, vo svojom cítení a myslení uchovať túžbu po dobre, spravodlivosti, čistote a ušľachtilosti. Túžbu po blízkosti Božej! Jedine v tomto bude spočívať všetka pomoc a ochrana, ktorú si títo ľudia dokázali sami pre seba včas sformovať v spravodlivom Zákone spätného účinku.

A tak ten istý Zákon, čo bude svetu prinášať katastrofu, prinesie zároveň ochranu, pomoc a podporu tým, čo toho budú vnútorne hodní. Kiež by týchto ľudí bolo čo najviac! To však majú v rukách iba oni samotní. Jedine ľudia samotní budú rozhodovať o svojom vlastnom osude a to prostredníctvom kvality, alebo nekvality vlastného vnútorného – citového a myšlienkového života.

Prečo nie?

Pretože už Kristus kedysi povedal, že o tom dni a tej hodine nevie ani on sám. Že o nej vie iba Otec.

Ak teda niekto tvrdí, že to bude rok 2012 a nech by to už bol ktokoľvek, dovoľuje si tým stavať sa nad Krista a na úroveň samotného Stvoriteľa, ktorý predsa ako jediný vie o tomto dni. Takéto niečo nemožno nazvať inak, ako pýchou a opovážlivosťou! Opovážlivosťou, ľudskému tvoru neprípustnou!

Ten čas, kedy prepukne oná spomínaná búrka, ktorá zasiahne spätnými účinkami všetkého doterajšieho nesprávneho jednania pozemské ľudstvo, ten čas je naozaj blízko. To vnútorne rozpoznávajú všetci vnímaví a citliví ľudia. Avšak hovoriť o akýchkoľvek konkrétnych termínoch je veľkou opovážlivosťou, nezakladajúcou sa na pravde.

To, čo je v dnešnej dobe ľuďom skutočne potrebné hovoriť, čo je dnes pre nich cennejším ako soľ i zlato dohromady je potreba nevyhnutnej vnútornej premeny seba samého, ktorá im ako jediná môže zabezpečiť ochranu v nadchádzajúcich dňoch. Premena, ktorá snáď ešte môže zmierniť tvrdosť dopadu toho, čo ku nám prichádza vinou nás samotných.

Podstata tejto tak prepotrebnej vnútornej zmeny je skrytá v jednoduchých a prostých slovách: Vzbuďte v sebe pevné chcenie k dobru a snažte sa udržiavať krb svojich myšlienok čistý!

http://kusvetlu.blog.cz/ v spolupráci s M.Š.

markus

Male Poeet p?íspivku : 64
Reputace : 0
Body : 83
Registration date : 12. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Bola pozemská cirkev Kristovým plánom? - Stránka 12 Empty Má človek v sebe niečo božské?

Příspěvek  markus 23/12/2011, 18:47

Má človek v sebe niečo božské?


Nie, v človeku niet absolútne nič božského! A prečo je vôbec potrebné hľadať a nájsť správnu odpoveď na túto otázku? Pretože si o sebe myslíme omnoho viac, než je zdravé. Pretože si neodôvodnene a pyšne pestujeme nezdravé sebavedomie, z ktorého nemôže nikdy vzísť nič dobrého.

Porovnajme si napríklad umelca a jeho umelecké dielo s Tvorcom univerza a človekom, ktorý je taktiež Jeho dielom. Ak napríklad umelec namaľuje nejaký obraz, medzi ním a jeho obrazom sa nachádza obrovský rozdiel čo sa týka miery ich seba uvedomenia. Človek je totiž vedomý si seba samého, kým jeho dielo zostáva vždy iba nevedomým predmetom. A práve na tento priepastný rozdiel v miere seba uvedomenia maliara a jeho obrazu treba zvlášť poukázať. Je to totiž rozdiel medzi vedomým a nevedomým.

No a rovnaká miera tohto rozdielu, ak nie ešte oveľa väčšia je i medzi mierou seba uvedomenia človeka a mierou seba uvedomenia Stvoriteľa, ktorého dielom je práve človek. Áno, ide tu o rozdiel ešte omnoho, omnoho väčší, ako rozdiel medzi maliarom a ním vytvoreným umeleckým dielom, i keď človek predsa len má isté seba uvedomenie.

Ľudia preto nemajú v sebe absolútne nič božského! Veď ľudia sú predsa duchovní! Nepochádzajú z Boha bezprostredne a preto nemôžu byť božskí. Pochádzajú z Jeho Ducha – z Božieho Ducha a preto sú duchovní. To je naša najvnútornejšia podstata.

Človek a celé stvorenie totiž neboli stvorené priamo Najvyšším, ale iba sprostredkovane a to Jeho Duchom. Veď v Biblii sa predsa pri stvorení sveta jasne píše: „Duch Boží sa vznášal nad vodami“. V tomto Duchu má teda počiatok aj duch človeka. Preto tvrdenie, že človek má v sebe niečo božského je v určitom zmysle rúhaním a znevažovaním veľkosti nášho Pána, o ktorej nemáme ani len potuchy.

Ľuďom treba preto neustále hovoriť o potrebe pokory! O potrebe pokory pred svojim Pánom, ktorý je Veľký. Tak Veľký, že pozemský človiečik to vo vlastnej malosti a nepatrnosti ani nie je schopný pochopiť. Jedine takéto uvedomenie si svojho reálneho postavenia voči Stvoriteľovi je základom, na ktorom sa dá ďalej konštruktívne budovať.

Musíme preto spoznať svoju malosť! Musíme spoznať a uvedomiť si, kde skutočne stojíme a kde je naše miesto, aby sme z tohto zdravého a reálneho základu mohli začať so svojou výstavbou. Inak totiž budeme vždy vytvárať iba babylonskú vežu, ktorá sa musí skôr alebo neskôr zrútiť a v troskách pochovať svojich pyšných staviteľov, ktorí si mysleli, že majú v sebe niečo božského. Že sú božskými!

Ako teda, vzhľadom k vyššie uvedeným faktom, máme správne chápať svoju elementárnu povinnosť tvora milovať svojho Stvoriteľa a pestovať k Nemu lásku?

Milovať Ho, poznávať Ho a približovať sa k Nemu môžeme len prostredníctvom jeho diela, ktorého sme súčasťou. Do tohto diela totiž vložil Tvorca časť seba samého. Vložil doň svoju Vôľu vo forme dokonalých Zákonov, prostredníctvom ktorých stvorenie samočinne funguje. Ak sa človek učí poznávať tieto Zákony a žiť podľa nich, poznáva tým Vôľu svojho Pána a zachovávaním Jeho Vôle vo svojom živote ho aj miluje. Týmto spôsobom sa ku Nemu čoraz viacej približuje a ich vzájomný vzťah je čoraz užší.

Pre starých židov bol Stvoriteľ pojmom, o ktorom si nesmeli vytvárať žiaden obraz. Vytváraním akéhokoľvek obrazu o Ňom by totiž muselo vždy dôjsť k Jeho zneváženiu. Z tohto dôvodu sa u židov stala symbolom ich Pána archa úmluvy, v ktorej sa nachádzali Zákony Desatora - čiže vyjadrenie Vôle Najvyššieho vo vzťahu k správnemu životu človeka vo stvorení vo forme Zákona.

Pre človeka je a má byť jeho Stvoriteľ Zákonom! Zákonmi stvorenia! Má ich poznávať a má podľa nich žiť. Týmto spôsobom miluje svojho Pána a týmto jediným spôsobom sa ku Nemu je schopný približovať.

Ak kedysi Kristus povedal, že tu bude s nami až do skončenia sveta, tak je v tom opäť veľká pravda. On tu naozaj je a bude tu s nami až do skončenia sveta a to práve prostredníctvom dokonalej Vôle Božej, činnej vo stvorení, ktorá je totožná s dokonalými Zákonmi, ktorým je podrobené celé univerzum.

http://kusvetlu.blog.cz/ v spolupráci s M.Š.

markus

Male Poeet p?íspivku : 64
Reputace : 0
Body : 83
Registration date : 12. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Bola pozemská cirkev Kristovým plánom? - Stránka 12 Empty Re: Bola pozemská cirkev Kristovým plánom?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 12 z 15 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru